Antiek, kunst en curiosa September veiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 1

Download "Antiek, kunst en curiosa September veiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 1"

1 Antiek, kunst en curiosa September veiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 1 Kavel nr. 1: B. Zwart, Bomen in duingezicht, Rechtsonder gesign,. Olieverf op doek, 38,5 x 48,5 cm Kavel nr. 2: G.J. Roermeester, Polderlandschap met visser in roeiboot en ruiter op brug, Rechtsonder gesign., Aquarel, 34 x 24 cm Kavel nr. 3: Toegeschreven aan G.J. Roermeester Winters polderlandschap met boerderijen, Rechtsonder gesign., Krijttekening met wit opgehoogd, 20 x 40 cm Kavel nr. 4: Verschillende kunstenaars, Verschillende voorstellingen, Links- en rechtsonder gesign., aquarellen, tekeningen, gemengde technieken en 1 prent, diverse afmetingen (11x) Kavel nr. 5: L. Nieuwenhuijsen, L. Knijnenberg, H.W. van Meines, Enkhuizen, Vogel, Zandweg, Dorpsgezicht en Weg in bosrijke omgeving, Links- en rechtsonder gesign. en gedateerd, aquarellen en gemengde techniek, diverse afmetingen (5x) Kavel nr. 6: Emile Moulin, Bosgezicht met houtvesters, Linksonder gesign., Olieverf op doek, 38,5 x 48,5 cm Kavel nr. 7: Van der Laan, Polderlandschap met zicht op dorp, Rechtsonder gesign., Olieverf op doek, 16 x 23 cm Kavel nr. 8: Van Wijngaarden, Bolle vaas met bloemen, Rechtsonder gesign. en gedateerd '50, Olieverf op doek, 38 x 53 cm

2 Kavel nr. 9: Schilperoort, Bloemstilleven met fruit, Linksonder gesign., Olieverf op doek, 78,5 x 99 cm Kavel nr. 10: Harry de Jager, Kustgezicht met zeilschepen, Rechtsonder gesign., Olieverf op doek, 49,5 x 70,5 cm Kavel nr. 11: Harry de Jager, Kleurrijke geometrische compositie, Rechtsonder gesign., Gemengde techniek, 55 x 75 cm Kavel nr. 12: Antoinette Sophia Burmann, 'Kijken naar verbeelding', Rechtsonder gesign., Kavel nr. 13: Onbekende maker, Boom bij muur, Niet gesign., Foto, 41 x 30 cm Kavel nr. 14: Utamaro en Hiroshige Badende vrouwen aan de waterkant, Dorpsgezicht met zeilschepen aan de kust, Rechtsonder gesigneerd Twee houtsneden, 15 x 30,5 en 16 x 23 cm (2x) Richtprijs: 500 tot 700 Kavel nr. 15: Nicolaus Visscher, P.C. Christ, Drinkend gezelschap buiten de herberg en De stadswaag te Deventer, Beide rechtsonder gesign, Gravure, litho, 27 x 37 en 36 x 46,5 cm (2x) Kavel nr. 16: Een Perzische schildering, Jachtpartij, Geen sign., Aquarel, 40 x 30 cm Kavel nr. 17: Schalm, Twee stadsgezichten, Links- en rechtsonder gesign. en gedateerd 1996, Studietekeningen, 49 x 73 (2x)

3 Kavel nr. 18: Engelbertus Gerardus van Leeuwen, Bloembollenvelden aan bosrand en Abstracte compositie, Linksonder gesign. en gedateerd 2000 en 1992, olieverf op board, 48 x 58 en 46 x 65 cm (2x) Kavel nr. 19: W. J. Rozendaal, Gestileerde naakten, Rechtsonder gesign. en gedateerd '52, Zeefdruk 4/12, 35,5 x 49 cm Kavel nr. 20: H.Th. van Houten, Winters polderlandschap met boerderijen en boten, Linksonder gesign. en gedateerd 1951, Olieverf op doek, 54,5 x 95 cm Kavel nr. 21: Onbekende Chinese maker, Twee kraanvogels in bamboebos, Geen sign., Aquarel op zijde, 91 x 60 cm Kavel nr. 22: Onbekende Chinese kunstenaar, Kraanvogels in tuin, Geen sign. en geen datering, Aquarel op zijde, 87 x 114 cm Kavel nr. 23: Ina Tongert en V.d. Veer, Zittend naakt en Staand naakt, In dorso gesign. en rechtsonder gesign., Aquarel, gemengde techniek, 70,5 x 42,5 en 65 x 43 cm (2x) Kavel nr. 24: F.B. Werner en Auti, Kavel nr. 25: A. Keus Kippen op het erf (3x), Boerderij aan bosrand Links en rechts gesign. Drie aquarellen en een pastel 16,5 x 13, 11,5 x 17, 7 x 12 en 16,5 x 25 cm Kavel nr. 26: Hollandse School Boerderijen en populieren aan een gracht geen sign. Aquarel, 28,5 x 33,5 cm

4 Kavel nr. 27: A.L.Leveringa, en Hollandse School Stilleven met witte rozen, Polderlandschap met molen, en een kleurets van een Poortje rechts onder gesign. en geen sign Aquarel, gouache en kleur ets, 20 x 26,5-14,5 x 42 en 32,5 x 37 cm Kavel nr. 28: Indonesische school Vier Indonesische vrouwen Geen sign Vier pasteltekeningen, vier maal 72 x 49 cm Kavel nr. 29: Sibrandus Leonis Leovardiensis kaart van friesland, Groningen en Drenten Midden onder gesign. gedateerd 1579 Gravure, 37 x 51 cm Kavel nr. 30: Willem Minderman Vijf etsen: Oude mol straat (waarvan 4 zonder lijst) Rechts onder gesign. Ets, 16,5 x 23,5 cm Kavel nr. 31: Willem Minderman Koningspoort - Oude molstraat Rechts onder gesign. dertien etsen zonder lijst, 15,5 x 22,5 cm Kavel nr. 32: Diverse makers Stadsgezichten, kasteel, schelpen, hond en verguld lijstje Gravure, litho en prentjes, afwijkende afmetingen Kavel nr. 33: Hollandse school Boeren bruiloft Geen sign. Olieverf op paneel, 8,5 x 11 cm Kavel nr. 34: J.C. Philips 't Huis Ter Noot Rechts onder gesign. Gravure, 29 x 35 cm Kavel nr. 35: Ten Cate, naar C Springer Stadsgezicht van Oudewater Links onder gesign. Olieverf op doek, 47 x 61 cm Kavel nr. 36: Jan Wingen

5 Boerderij aan de waterkant. Hierbij een mapje met informatie over het werk van Jan Wingen. Rechts onder gesign. J.W. Olieverf op board Kavel nr. 37: Jan Wingen Kustgezicht. Rechts onder gesign. J.W. Olieverf op paneel, 23 x 17,5 cm Kavel nr. 38: Jan Wingen Zeegezicht met zicht op havenhoofd Rechts onder gesign. Olieverf op paneel, 34,5 x 46,5 cm Kavel nr. 39: Jan Wingen Riviergezicht met bomen langs zandweg Links onder gesign. J.W. ged. '52 Olieverf op paneel, 26 x 41,5 cm Kavel nr. 40: Hollandse School Poort te Delft Ingekleurde litho, 17 x 21,5 cm Kavel nr. 41: Bos (20e eeuw) Zeilschepen op ruwe zee Rechts onder gesign. Olieverf op doek, 28 x 38,5 cm Kavel nr. 42: H van Riet. Vaas met chrysanten Rechts onder gesign. Olieverf op doek, 49 x 39 cm Kavel nr. 43: Leo Grijseels boerderij aan het water Rechts onder gesign. Olieverf op paneel, 8,5 x 11,5 cm Kavel nr. 44: H van Riet Oost indische kers Rechts onder gesign. Olieverf op paneel. 17,5 x 27 cm Kavel nr. 45: Leo Mechelaere

6 Keukeninterieur met vrouw bij plattebuiskachel Rechts onder gesign. Olieverf op doek, 42 x 47 cm Kavel nr. 46: Willem Raaphorst Stilleven met perziken en tinnen potje Links onder gesign. Olieverf op paneel, 16,5 x 25,5 cm Kavel nr. 47: H. van Riet gasthuis hofje te Haarlem Rechts onder gesign. Olieverf op paneel, 54 x 39 cm Kavel nr. 48: Hollandse School Stadskanaal met zicht op een kerk Rechts onder onduidelijk gesign. Aquarel, 38 x 29,5 cm Kavel nr. 49: Hollandse School Riviergezicht met scheepswerf Rechts onder onduidelijk gesign. Ets, 36,5 x 46 cm Kavel nr. 50: Meinert.W. Volkers (20e eeuw) Rechts onder gesin. ged en x olieverf op doek, 39 x 49,5 en 50 x 55 cm Clingendael, Duinlandschap Kavel nr. 51: Igor Pavlovich Rubinski (1919) 'In het dorp' en 1960 olieverf op karton, 47x68 cm Rubinski studeerde aan het Surikov Instituut (Moskou). Hij was een leerling van Sergei Gerasimov ( ). Zijn werk behoort tot de Sociaal Realistische stroming. Kavel nr. 52: Toegeschreven aan Ramón de Zubiaurre ( ) Man met maïspellende jonge vrouw in het midden get. olieverf op doek, 99x114 cm Richtprijs: 750 tot 1000 Kavel nr. 53: Jan Wingen ( ) Kathedraal olieverf op board, 117x87 cm Richtprijs: 150 tot 250

7 Kavel nr. 54: Nomi (20e eeuw) Figuren met koopwaar in Indisch woud linksonder onduidelijk get. marouflé, 62x131 cm Richtprijs: 180 tot 200 Kavel nr. 55: Roel Jonges ( ) Parnassiahuis te Den Haag, en in dorso etiket met adres van de schilder 'Huygenspark, Den Haag' acryl op doek, 120x140 cm Richtprijs: 250 tot 500 Kavel nr. 56: Joop Vreugdenhil ( ) Stonehenge in dorso get. en gedateerd '63, en adres van de schilder 'Bazarlaan, Den Haag' olieverf op doek, 110x140 cm Richtprijs: 350 tot 500 Kavel nr. 57: Christiaan de Moor ( ) 'Paesaggio Senese' en gedateerd 1976 olieverf op doek, 94x94 cm Richtprijs: 500 tot 700 Kavel nr. 58: Wim Sinemus ( ) Abstracte compositie midden onder get, en gedateerd '61 olieverf op doek, 100x80 Richtprijs: 600 tot 800 Kavel nr. 59: Anton Dirckx ( ) Italiaans bergmeer olieverf op doek, 75x124 cm Richtprijs: 180 tot 220 Kavel nr. 60: Benitio Cornelis (1946) 'Tweeluik' beide get. en in dorso get., te dateren x acryl op doek, zonder lijst, 120x95 cm Lietratuur (boek in veiling bij deze schilderijen): Beniti Cornelis, Een medicijnman in Mechelen, Gent/Antwerpen 1998, boek nr. 7, afb. op p. 75. Hierbij: een brochure van de schilder Richtprijs: 600 tot 800 Kavel nr. 61: Jan Wingen ( ) Vakwerkhuizen olieverf op board, 93x93 cm, Richtprijs: 150 tot 250 Kavel nr. 62: Leonid Romanovitch Sologoub ( )

8 'Winter, Den Haag' en in dorso get. en 'Bezuidenhout' olieverf op doek, 96x63 cm Richtprijs: 350 tot 500 Kavel nr. 63: Lola Eradus (1954) 'Koe op duin' en gedateerd 2002 olieverf op doek, 80x120 cm Richtprijs: 350 tot 500 Kavel nr. 64: Leonid Romanovitch Sologoub ( ) Winterse boerderij olieverf op doek, 48x68 cm Richtprijs: 250 tot 500 Kavel nr. 65: Chris de Bruyn ( ) Bloemenmarkt olieverf op doek, 39x49 cm Richtprijs: 350 tot 500 Kavel nr. 66: Theodor Kleehaas ( ) Boer in werkplaats r.b. get. en 'München' olieverf op doek, 54x69 cm Kavel nr. 67: Jacobus Cornelis Nefkens ( ), Herder met schaapskudde op landweg olieverf op doek, 565x53 cm Kavel nr. 68: Hollandse School (19e eeuw) Stilleven met Chinese kan en vaas en fruit op een schaal in initialen SM v BG en gedateerd 1876 olieverf op paneel,43x49 cm Richtprijs: 400 tot 500 Kavel nr. 69: I.C. Philips naar M. Terwesten en G. van Giessen (18e eeuw) 'Treves-Kamer van Haar Hoog Mog. de Staten Generaal der Vereenigde Nederlanden' gravure, 38x69 cm Richtprijs: 100 tot 140 Kavel nr. 70: Ramses Shaffy ( ) Portret van Mimi Kok rechts get. olieverf op doek, zonder lijst, 79x65 cm

9 Kavel nr. 71: Aurel Naray ( ) Madonna rechtsboven get. olieverf op doek, 67x46 cm Kavel nr. 72: Wim van Maanen (20e eeuw) Aangemeerde platbodems olieverf op doek, 59x79 cm Richtprijs: 150 tot 250 Kavel nr. 73: Dirk Meesters ( ) Houtarbeider met werkpaarden en gedateerd '44 olieverf op doek, 58x98 cm Kavel nr. 74: Adolphe Pieter Herman van Weezel Errens ( ) Rodondendrons olieverf op doek, 62x75 cm Kavel nr. 75: Hollandse School (20e eeuw) Boeren met werkpaarden voor de wagen linksonder onduidelijk get. olieverf op doek, 72x101 cm Richtprijs: 200 tot 400 Kavel nr. 76: Henk Leurs ( ) Kagerplas olieverf op board, 21,5x43 cm Richtprijs: 100 tot 140 Kavel nr. 77: Henri van Daalhoff ( ) Bomen bij een bruggetje olieverf op board, 49x39 cm Richtprijs: 100 tot 140 Kavel nr. 78: Jacobus Johannes Damme ( ) Korenschoven en gedateerd 1939 olieverf op doek, 24x34 cm Kavel nr. 79: Hollandse School (20e eeuw) 'Beethoven' rechtsonder onduidelijk get. in potlood en Amsterdam 1931 ets, 41x29,5 cm Richtprijs: 80 tot 120

10 Kavel nr. 80: Anna Koppenol-Lehman ( ) Wasdag olieverf op doek, 39x58 cm Kavel nr. 81: C. Hunt Ezeltje rijden olieverf op doek, 52,5x42,5 cm Kavel nr. 82: A. Gior (20e eeuw) Flamengo dansers olieverf op doek, zonder lijst, 50x40 cm Kavel nr. 83: Lörincz (19/20e eeuw) De herbergier met bierbul olieverf op koper, 22,5x17 cm Richtprijs: 150 tot 250 Kavel nr. 84: Herman Moerkerk ( ) 'Doode Nieuwstraat te 's Hertogenbosch' potlood met aquarel op papier, 25,5x21 cm Richtprijs: 200 tot 250 Kavel nr. 85: Hollandse School (18e eeuw) Noord-Nederlandse landschappen (3x) (mogelijk bij Bergen en Wijk aan Zee) niet get. 3 aquarellen, zonder lijst, 14x30 cm Richtprijs: 600 tot 800 Kavel nr. 86: Albert Neuhuys ( ) Figuren, Kinderen, Landschap en andere voorstellingen voorzien van stempels 'Atelier Albert Neuhuys' 5 schetsboekjes en een aantal losse schetsen Kavel nr. 87: Belgische School (19e eeuw) 'Heureuse mère' linksonder monogram A.W. olieverf op paneel, 28x22 cm Richtprijs: 400 tot 600 Kavel nr. 88: Hubert Bekman ( ) Huis aan vaart, Dorpsgezicht beide get. olieverf op board, 21x35 cm en aquarel, 31x49 cm

11 Kavel nr. 89: Hubert Bekman ( ) Voorjaarsbloemen in witte vaas en gedateerd 1918 olieverf op board, 42x35 cm Kavel nr. 90: Hollandse School (begin 19e eeuw), omgeving Hoogerheyden Bark 'Aurora' olieverf op paneel, 44x55 cm Richtprijs: 700 tot 1000 Kavel nr. 91: Jean Thomassen (1949) 'Stilleven met Doodskop' middenonder get. olieverf op doek, 48x38 cm Richtprijs: 200 tot 400 Kavel nr. 92: Hollandse School (rond 1900) Aan tafel olieverf op paneel, 22x25 cm Richtprijs: 300 tot 400 Kavel nr. 93: Philip Sadee ( ) Vissersvrouwen in initialen P S olieverf op papier, opgeplakt, 27,5x43 cm Richtprijs: 200 tot 400 Kavel nr. 94: Cornelis Brandenburg ( ) 'Weeshuispoortje' rechtsonder in potlood get. kleurenets/aquatint, 31x18 cm Richtprijs: 80 tot 100 Kavel nr. 95: Wim Izaks ( ) Abstract in dorso get. en gedateerd 1983 olieverf op doek, 40x50 cm Kavel nr. 96: Toon Kelder ( ) Circusolifanten en onduidelijk gedateerd olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: 350 tot 500 Kavel nr. 97: Agus Djaya ( ) Medicijnman en gedateerd '71 olieverf op doek, 43,5x31,5 cm Herkomst: Expositie 'Paintings by Agus Djaya', Art Pavillion, Taman Sanur, Bali Richtprijs: 400 tot 600

12 Kavel nr. 98: Hollandse School (20e eeuw) Portret met pop in dorso gedateerd 'A'dam 1964' olieverf op doek, geplakt op board, 48x38 cm Richtprijs: 300 tot 400 Kavel nr. 99: Johan Hendrik Kaemmerer ( ) Binnenvaartschip met matroos en geliefde rechstonder get. olieverf op doek, 49x69 cm Kavel nr. 100: P. Brauns (20e eeuw) Herbergscène en 'Mchn' [München] olieverf op doek, 49x69 cm Kavel nr. 101: Arend Jan van Driesten ( ) Boerderij bij Heukelom olieverf op doek, geplakt op board, 24x34 cm Richtprijs: 350 tot 500 Kavel nr. 102: Jan Wingen ( ) 'Kerk St. Gudule Brussel' en gedateerd '39, in dorso 'Kerstmis 1939' olieverf op board, 69x54 cm Richtprijs: 150 tot 250 Kavel nr. 103: C. Temminé (20e eeuw) Stilleven met wijnglazen en fruit olieverf op doek, 59x69 cm Kavel nr. 104: Jan Bévort ( ) Havenbedrijvigheid en in dorso get. olieverf op doek, 59x79 cm Richtprijs: 150 tot 250 Kavel nr. 105: Hollandse School (20e eeuw) Wandelaars in een bos rechtsonder onduidelijk get. olieverf op paneel, 49x59 cm Kavel nr. 106: Hollandse School (20e eeuw) Binnenhuis met vrouw en kinderen olieverf op doek, 42x55 cm

13 Kavel nr. 107: Hollandse School (20e eeuw) Schapen met lam in Hollands landschap olieverf op paneel, 28x38 cm Kavel nr. 108: Hollandse School, manier Aart van der Neer Molen in avondlandschap olieverf op paneel, 38x56 cm Kavel nr. 109: Antoine Franciscus Cornelis Hoffmann ( ) Appel etende jongen met baby olieverf op doek, 25x21 cm Richtprijs: 150 tot 250 Kavel nr. 110: Karel van Seben ( ) 'Korenveld bij Maarn' en gedateerd 1928 pastel/gouache, 25x28 cm Kavel nr. 111: Theo Bitter ( ) Hond 'Tsching'. Daarbij: L. van Bohemen, Boom beide get. 2 (gewassen) pentekeningen, resp. 15x15 cm en 28x19 cm Richtprijs: 120 tot 160 Kavel nr. 112: G. M. Munthe (20e eeuw) Havengezicht bij avond draagt naam G.M. Munthe olieverf op doek, geplakt op paneel, 37x47 cm goeie munthe?? Richtprijs: 600 tot 800 Kavel nr. 113: Willem Elisa Roelofs jr ( ) Waterlelies bruin krijt, 45x75 cm Richtprijs: 120 tot 160 Kavel nr. 114: Hollandse School (18/19e eeuw) Musicerende putti bij een tempel olieverf op doek, 96x174 cm Kavel nr. 115: Toegeschreven aan Constantin Guys (1802/ ) 'L'élégante' sepia/aquarel 18,5x13,5 cm Kavel nr. 116: Hendrik Paulides ( )

14 'Balinees meisje' in initialen en gedateerd '49 krijttekening, 49x37 cm Richtprijs: 150 tot 250 Kavel nr. 117: W. Ludwich (20e eeuw) Balinezen met offergaven bij een tempelpoort olieverf op doek, 63x103 cm Richtprijs: 150 tot 250 Kavel nr. 118: Han Hulsbergen ( ) Abstract en gedateerd '67 olieverf /gemengde techniek op doek, 100x80 cm Kavel nr. 119: Jan de Jong ( ) De koopman en onduidelijk gedateerd (onder passepartout) aquarel, 50x24 cm Kavel nr. 120: G. Stevens (20e eeuw) Hollands rivierlandschap met ijzeren boogbrug olieverf op doek, 79x89 cm Richtprijs: 250 tot 350 Kavel nr. 121: Suze de Lint ( ) 'Stilleven met uien' olieverf op doek, 61x78 cm Richtprijs: 200 tot 250 Kavel nr. 122: Suze de Lint ( ) Stilleven met paddestoelen olieverf op doek, 55x68 cm Richtprijs: 250 tot 350 Kavel nr. 123: Suze de Lint ( ) Stilleven met witte-bessen takken, Boerderij (2x), Bomen alle get. olieverf, resp. 54x39 cm, 24x33 cm en 24x29 cm en ets, 32x25 cm Richtprijs: 150 tot 250 Kavel nr. 124: Franse School (19e eeuw) Rustend figuur met tulband olie verf op doek, 63x52 cm

15 Kavel nr. 125: Deense/Hollandse School (19e eeuw) Dame met eekhoorn olieverf op doek, 75x62 cm Richtprijs: 400 tot 600 Kavel nr. 126: Deense/Hollandse School (19e eeuw) Dame met witte bloemetjes olieverf op doek, 72x62 cm Richtprijs: 400 tot 600 Kavel nr. 127: Hollandse School (18/19e eeuw), manier van Teniers Vrolijke drinkers bij een herberg olieverf op doek, 112x80 cm Richtprijs: 600 tot 800 Kavel nr. 128: Hollandse School (17/18e eeuw) Gezelschap aan de dis, Studie van man en vrouw 2x inkt op papier, 22,5x20 cm en 19,5x16 cm Kavel nr. 129: Frans de Haas (1934) Meisje met appels en sprinkhaan, 'In het gras' r.o. get., de andere: r.o. get. en gedateerd '75, en in dorso adres van de schilder 'danckertstraat den haag' olieverf op paneel, 29x23 cm en olieverf op board, 30x26 cm Herkomst: Collectie Mr. F.H. Piket, Den Haag Kavel nr. 130: Frans de Haas (1934) 'Leeuw en boek', 'Het spreeuwenpotje' r.o. get. en gedateerd '74, en in dorso get. en adres van de schilder 'danckertstraat den haag', de andere: r.o. get. en gedateerd '72 olieverf op paneel, rond, 50 cm, en olieverf op board, 20x37 cm Herkomst: Collectie Mr. F.H. Piket, Den Haag Kavel nr. 131: Eppo Doeve ( ) Elegante figuren te paard gouache op papier, 20x29 cm Dit betreft een originele boek-illustratie vooor de Nederlandse Boekenclub 1973 Kavel nr. 132: Hollandse School (20e eeuw) St. Bernard puppies draagt initialen OE olieverf op doek, 25x41 cm Richtprijs: 200 tot 400 Kavel nr. 133: Italiaanse School (19e eeuw) Portret van jonge vrouw, Man met baard

16 olieverf op doek, geplakt op karton (2x), 43x32 cm en 40x32 cm Richtprijs: 300 tot 400 Kavel nr. 134: Johan Dionysius Looyen ( ) 'Annahofje Leiden'. Daarbij Anna Maria Braakensiek ( ), Steeg beide get. aquarel, 24x34 cm en board, 48x38 cm Kavel nr. 135: Jan Knikker ( ) Ploegende boer olieverf op paneel, 12x16,5 cm Richtprijs: 140 tot 160 Kavel nr. 136: Ronald R. van Oyen (1945) Foto met tekst Herman Brood 'de toestand waarin men geen pap meer kan zeggen is vaak te prefereren boven die waarin men dat alleen nog kon', Dead cowboys get. foto, 49x59 cm en gemengde techniek, 49x59 cm Kavel nr. 137: C. Terlouw Wandelaars op landweg, Bootje aan waterkant beide get. 2x olieverf op doek, 24x34 cm Richtprijs: 120 tot 160 Kavel nr. 138: Hollandse School (20e eeuw), mogelijk B. Viegers Boerderij met hooimijt, Schuur 2x olieverf op paneel, 13,5x20 cm Kavel nr. 139: D Marot 'Gesichte van de Vloot van sijn Doorluchtige hoogheid den Heere Prince van Orangien tot Hellevoet-Sluys den 28sten October 1688' ingekleurde gravure, 37x55 cm Kavel nr. 140: H de Groot (20e eeuw) Opera Parijs bij schemering aquarel, 27x35 cm Kavel nr. 141: Louis Apol (19/20e eeuw) Winters landschap gouache, 15,5x21 cm Richtprijs: 600 tot 800 Kavel nr. 142: Nicolaes en Jacob Kruikius Oude kaart van 't Hoogheemraadschap Delfland ingekleurde gravure, 51x59 cm

17 De kust werd vroeger bovenaan afgebeeld. Delft ligt in het midden, schuin daarboven Den-Haag. Links de Maas en de oude Maasdijk. Kavel nr. 143: Maurits Willem van der Valk ( ) Slatuinen buiten de stadsgrens en gedateerd '27 potlood met pastel en wit gehoogd, 37x36 cm Richtprijs: 500 tot 700 Kavel nr. 144: Klaus Baumgärtner ( ) 'Zonder titel' middenonder get. in potlood en gedateerd 2007 collage van foto's op papier, 161x125 cm Herkomst: Galerie Ramakers, Toussainkade Den Haag Richtprijs: 800 tot 1200 Kavel nr. 145: Cornelis Westerbeek jun. ( ) Herfstlaan olieverf op doek, 28x47 cm Kavel nr. 146: Anna Lehmann ( ) Straatje Brugge oliecverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: 100 tot 140 Kavel nr. 147: Omgeving Richter (20e eeuw) 'Danseuse' draagt naam Richter olieverf op karton, 48x32 cm Richtprijs: 80 tot 120 Kavel nr. 148: Jos van der Wall Perné ( ) Avondrood olieverf op board, 28x36 cm Kavel nr. 149: Anna Lehmann ( ) Stadskade olieverf op doek, 29x39 cm Kavel nr. 150: Willem Witjens ( ) Bloemen in groene vaas (1919), Stilleven met peren op een bord beide olieverf op doek, 59x39 cm en olieverf op doek, geplakt op paneel, 18,5x32 cm Kavel nr. 151: Philip Akkerman (1957)

18 Portret van Hans Zagwijn in dorso get. en annotatie: 'voor Hans [Zagwijn], in vriendschap & bewondering. Madelon en Philip' olieverf op doek, geplakt op board, zonder lijst, 40x34 cm Richtprijs: 250 tot 500 Kavel nr. 152: Petrus Paulus Schiedges ( ) Tweemaster op het strand bij ondergaande zon olieverf op paneel, 23x34 cm Richtprijs: 350 tot 500 Kavel nr. 153: Max Tams (20e eeuw) Bergstadje olieverf op doek, 64x49 cm Kavel nr. 154: Jan Harm Weijns ( ) 'Binnenplaats Basel' olieverf op board, 43x34 cm Kavel nr. 155: Ferry Slebe ( ) Bootjes op het droge olieverf op board, 25x35 cm Richtprijs: 100 tot 120 Kavel nr. 156: J. Corver (20e eeuw) Landschap met wandelaars bij molen aan vaart olieverf op doek, zonder lijst, 30x46 cm Richtprijs: 100 tot 120 Kavel nr. 157: Karel Alexander August (Arie) Boom ( ) Feestende mensen op straat aquarel, 23x29 cm Kavel nr. 158: D.W. Karl (20e eeuw) Wandelaars op stadsbrug olieverf op doek, 31x43 cm Richtprijs: 90 tot 120 Kavel nr. 159: Jacques Mels ( ) Vissershuisje op Braziliaans strandje en rechtsonder 'Brasil' olieverf op doek, 39x49 cm

19 Kavel nr. 160: Jacob Lucas (Jac. L.) Jongsma ( ) Landweggetje olieverf op paneel, 25x19 cm Kavel nr. 161: Jos van der Wall Perné ( ) Molen aan het water olieverf op board, 26x36 cm Kavel nr. 162: Ype Wenning ( ) Koek en zopie olieverf op paneel, 18x24 cm Richtprijs: 300 tot 400 Kavel nr. 163: Willem Bartel van der Kooi ( ) Zittende vrouw q olieverf op karton, 23x18 cm Kavel nr. 164: Frederik Lintz ( )( Vrouw met rood kapje in dorso get. aquarel,22x16 cm Kavel nr. 165: Huub Hierck ( ) Astortheater bij avond en in dorso get. olieverf op board, 29x39 cm Kavel nr. 166: Arie Johannes Zwart ( ) Boerenbinnenhuis olieverf op doek, 29x39 cm Kavel nr. 167: Frans Slager ( ) Herfstbomen aan het water olieverf op doek, 29x39 cm Kavel nr. 168: Hollandse School (20e eeuw) Haventje rechtsonder onduidelijk get. en gedateerd olieverf op board, 48x34 cm Richtprijs: 90 tot 120

20 Kavel nr. 169: A. Meylof (20e eeuw) Vossenjacht met meute jachthonden niet get. olieverf op paneel, 28x38 cm Kavel nr. 170: Herman Cornelis Adolf Paradies ( ) Bomenrij pastel, 34x50 cm Richtprijs: 90 tot 120 Kavel nr. 171: Wetering de Rooij en Hollandse School (20e eeuw) Rivierlandschap, Stad aan een rivier 1x get. 2x olieverf op doek, 28x37 cm en 26x34 cm Kavel nr. 172: Jan Kagie ( ) Kerkje olieverf op schilderskarton, 15x24 cm Hierbij: Hollandse School (20e eeuw), Huisje en tuin, olieverf op doek, 23x40 cm Kavel nr. 173: Jan Knikker ( ) Veld niet get. olieverf op doek, zonder lijst, 30x40 cm Hierbij: Boerenerf, initialen EV, marouflé, 22x26 cm Kavel nr. 174: Arend Jan van Driesten ( ) Boerderij olieverf op doek, 24x32 cm Richtprijs: 100 tot 120 Kavel nr. 175: August Willem van Voorden ( ) De 'Batavier IV London-Rotterdam' aan de kade bij de Boompjes te Rotterdam in de druk get. kleurenlitho, 69x99 cm Richtprijs: 175 tot 200 Kavel nr. 176: Henri van Daalhoff ( ) Vrouw bij huis aan het water olieverf op doek, 58x78 cm Richtprijs: 15 tot 200 Kavel nr. 177: Hollandse School (19e eeuw) Sneeuwballen gooien op het ijs olieverf op paneel, 29x41 cm Richtprijs: 600 tot 800

21 Kavel nr. 178: Anton Heyboer ( ) Vier vrouwen middenonder get. inkt en aquarel op papier, 55x86 cm Richtprijs: 200 tot 400 Kavel nr. 179: P. Rosier, pseudoniem van Johannes Baptist van Gent ( ) Rodondendrons olieverf op doek, 59x79 cm Kavel nr. 180: Joop Kropff ( ) Panorama van de stad 's-hertogenbosch olieverf op doek, 59x69 cm Kavel nr. 181: Hollandse School (20e eeuw, naar ouder voorbeeld) Elegante heer met wandelstok linksonder onduidelijke signatuur olieverf op doek, 75x60 cm Kavel nr. 182: Theo van der Nahmer ( ) Abstract in dorso get. olieverf op doek, 60x80 cm Richtprijs: 200 tot 400 Kavel nr. 183: Hobbe Smith ( ) Stad aan een rivier olieverf op doek, 49x59 cm Richtprijs: 600 tot 800 Kavel nr. 184: Ernst Vijlbrief ( ) Abstract in dorso get. en gedateerd '63 olieverf op doek, 65x55 cm Richtprijs: 400 tot 600 Kavel nr. 185: Maria Helena Disselhoff ( ) Pioenrozen olieverf op doek, 49x59 cm Kavel nr. 186: Jan Jans ( ) Vissershuisjes in het duin olieverf op doek, geplakt op paneel, Richtprijs: 300 tot 400

22 Kavel nr. 187: Aart van den IJssel ( ) 'Kusadasi' rechtsboven get. en gedateerd 1982 potlod met aquarel,48x33 cm Richtprijs: 90 tot 120 Kavel nr. 188: Marte Röling (1939) Wimpels (5x) get. en gedateerd 1986 sjabloon op perspex, 5 delen (4 delen 200x50 cm, 1 deel 200x80 cm) Richtprijs: 400 tot 600 Kavel nr. 189: Henk Munnik ( ) Stilleven met koffiekan en citroen gouache, 33x41 cm Kavel nr. 190: Jos van den Berg ( ) Sacré Coeur te Parijs olieverf op doek, 45x49 cm Richtprijs: 150 tot 250 Kavel nr. 191: Johannes Bosboom ( ) Toren potlood op mpapier, 27x21 cm Richtprijs: 300 tot 400 Kavel nr. 192: Willem Schrofer ( ) Portret rechtsboven get. en gedateerd '52 olieverf op doek, 65x50 cm Richtprijs: 400 tot 600 Kavel nr. 193: Hendrikus Elias Roodenburg ( ) 'Gang in St. Pietershof, Hoorn' en gedateerd '68, in dorso atelier-etiket met adres van de kunstenaar " 't Weusthag', Duinweg, Wassenaar" aquarel, 37x49 cm Kavel nr. 194: Ferry Slebe ( ) Bord met kersen, Bloemen in witte vaas, Drie mensen bij een brug alle get. 3x olieverf op doek/board, resp. 22,5x29 cm, 17x23 cm en 18x12,5 cm Richtprijs: 200 tot 400 Kavel nr. 195: Hermanus Berserik ( ) Naaimachine (1984), Modelboot (1981), Zwangere vrouw (1951), Terrasje aan zee (1952)

23 alle in potlood get. 3 etsen, 1 litho, diverse afm. Richtprijs: 300 tot 400 Kavel nr. 196: Hollandse School (19e eeuw), mogelijk Verhoesen Pluimvee niet get. olieverf op paneel, 14x18,5 cm Kavel nr. 197: Hubert Bekman ( ) Abstracte voorstellingen een paar get. in dorso, en 2 gedateerd: 1953 en tal originele linoplaten, diverse afm. Richtprijs: 80 tot 100 Kavel nr. 198: Hubert Bekman ( ) Landschap (3x), Stadgezicht, Figuren, Paard, Abstract de meeste get. lino en olieverf en aquarel, 7x, diverse afm. Richtprijs: 200 tot 250 Kavel nr. 199: Floris Arntzenius ( ) Kunstenaars aan tafel in Pulchri Studio in initialen Fl. A. en annotatie 'Pulchri Studio' (deels onder passepartout) houtskool met aquarel, 19x13 cm Herkomst: Uit de nalatenschap van de schilder Tiele. Kavel nr. 200: Jan Tiele ( ) Straatje in Auray in Zuid-Bretagne, Witte huizen en te dateren 1953 olieverf op doek (2x), zonder lijst, 70x50 cm en 50x60 cm Kavel nr. 201: Hans Klaui (1945) Geometrische compositie middenonder get. en gedateerd 2005 olieverf op doek, 100x100 cm Richtprijs: 400 tot 500 Kavel nr. 202: Jakob Sijbout de Vries ( ) Vissen olieverf op doek, 39x49 cm Richtprijs: 400 tot 600 Kavel nr. 203: Jacobus Leonardus van der Meide ( ) Rotterdamse Maas bij zonsondergang olieverf op doek, 58x88 cm

24 Kavel nr. 204: Peter Blokhuis (1938) De kunstenaar en zijn model en gedateerd '75 potlood met aquarel, 57x79 cm Kavel nr. 205: Hollandse School (18/19e eeuw) Veldslag, mogelijk bij Castricum in gouaches tegen zwarte achtergrond, 39x52 cm Richtprijs: 1000 tot 1500 Kavel nr. 206: Aat van Nie ( ) 'Castel San Gimignano', en in dorso get. en gedateerd 1992 olieverf op doek, 88x98 cm Kavel nr. 207: Aat van Nie ( ) 'Montespertou', gelegen in de Italiaanse provincie Florence, en in dorso get. en gedateerd 1995 olieverf op doek, 88x98 cm Kavel nr. 208: Kees Roovers ( ) Modeltekenen, Lezende vrouw, Tulpen in vaas, Fruit in mand alle (in dorso) get. 4x olieverf/aquarel, diverse afm. Kavel nr. 209: Constant Artz ( ) Eenden aan de waterkant olieverf op triplex, zonder lijst, 18x24 cm Richtprijs: 500 tot 700 Kavel nr. 210: G. W. Rogers (20e eeuw) Chinese pottery and grapes rechtsboven get. olieverf op doek, 37x34 cm Kavel nr. 211: Gerardus Arnoldus Johannes Post ( ) Monnik bij een grot en gedateerd '51 olieverf op paneel, 28,5x22,5 cm Kavel nr. 212: David Schulman ( ) Straatje en gedateerd '30 aquarel met inkt, 30x41 cm Richtprijs: 150 tot 250

25 Kavel nr. 213: Hendrik Roosing ( ) naar J.A. Langendijk 'Het vetrek van mevrouw de Prinses van Oranje van Scheveningen naar Engeland [...] 1795' ets en gravure, op de prent vermeld als proefdruk, 28,5x42 cm Kavel nr. 214: Hollandse School (20/21e eeuw) Landhuis in een park linklsonder in potlood onduidelijk get. ets/aquatint, 17,5x49,5 cm Richtprijs: 100 tot 120 Kavel nr. 215: Harmen Balijon (20e eeuw) Stilleven met flessen en schoenen op 'De Nieuwsbron' linksboven get. en gedateerd 1944 olie verf op doek, 55x68 cm Kavel nr. 216: Hermanus Jan Hendrik Rijkelijkhuizen ( ) Schaapskudde op heide, Houthakster bij boerderij, Landschap met rustende koeien alle get. 3x olieverf op paneel,24x38 cm Richtprijs: 400 tot 600 Kavel nr. 217: Willem Alexander Knip ( ) 'Schaapskooi Anlo' olieverf op doek,. 39x29 cm Kavel nr. 218: Hermanus Jan Hendrik Rijkelijkhuizen ( ) IJsvermaak met koek en zopie olieverf op paneel, 24x39 cm Richtprijs: 300 tot 400 Kavel nr. 219: Barend Jan Abraham Polvliet ( ) Heideven en gedateerd '10 olieverf op paneel, 27x35 cm Kavel nr. 220: Hollandse School (19e eeuw) Monniken in de schaduw van bomen langs een bergmeer olieverf op doek, 29x40 cm Kavel nr. 221: Fedor van Kregten ( ) Koeien aan de slootkant olieverf op doek, 32x39 cm Kavel nr. 222: Cornelis Verschuur ( )

Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2

Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kavel nr. 501: Hollandse School (18e eeuw) Interieur met elegante figuren aan gedekte tafel olieverf op doek, 45x55 cm Richtprijs:

Openingsexpositie. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Voorjaarsexpositie 2009 schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Andreas Schelfhout 1787-1870 Andreas Schelfhout 1787-1870 Weids Zomers Rivier Landschap, gedateerd 1847 Olie op Paneel, 36 x 48 cm Andreas Schelfhout

BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN

BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN BIJLAGE BIJ HET VERHAAL OVER DE HEEMSTEEDSE FAMILIE VAN DER WEIDEN In deze bijlage bevinden zich drie overzichten en een kaart: 1: Tijdlijn en overzicht van de wasserijen van Van der Weiden tussen 1755

LIJST VAN TE ONTEIGENEN ONROERENDE ZAKEN ONTEIGENINGSPLAN HARNASCHPOLDER ZUID VERZOEKENDE INSTANTIE: BEDRIJVENSCHAP HARNASCHPOLDER

LIJST VAN TE ONTEIGENEN ONROERENDE ZAKEN ONTEIGENINGSPLAN HARNASCHPOLDER ZUID VERZOEKENDE INSTANTIE: BEDRIJVENSCHAP HARNASCHPOLDER LIJST VAN TE ONTEIGENEN ONROERENDE ZAKEN ONTEIGENINGSPLAN HARNASCHPOLDER ZUID VERZOEKENDE INSTANTIE: BEDRIJVENSCHAP HARNASCHPOLDER Van de onroerende zaak, kadastraal bekend, gemeente Schipluiden Grondplan

KUNST IN SCHOOL OVERZICHT WORKSHOPS ATELIER ZGODAN 2010

Filosoferen De Duynvaerder, groep 1/2a, dinsdag 10 april, 13.30-14.00 uur

Eerste generatie. Tweede generatie

Eerste generatie. Tweede generatie Eerste generatie 1. Joannes Antonius Bakker, geb. 1773, overl. 26-11-1838 te Nijmegen. Huwelijksregister R.K. Statie der Minderbroeders Nijmegen 1659-1811 (RBS 1224/281) Van beroep winkelier. Hij trouwde

Godri[e] - Gadri[e] - Goderi[e] --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Godri[e] - Gadri[e] - Goderi[e] -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ouders 2 Joannes Stepanus Stevens X Joanna Adriana Sijmonssen Antwerpen - 02/03/1659 Geboren 02/12/1652 Zundert - 21/09/1681 Gehuwd Zundert - [< 1697] Overleden - 2.1 Maria X1 Gerardus Paschaelis Adriaensen

Genealogie van Reinier NOLDUS

Genealogie van Reinier NOLDUS Genealogie van Reinier NOLDUS Uitgezocht door: Lucien Pijper, Rijksweg 52, 5941 AE Velden I.1 Reinier NOLDUS. Gehuwd met Maria JANSSEN. 1. Anna Maria NOLDUS, gedoopt op 28 november 1790 te Venlo (getuige(n):

Kröller - Müller museum. van Oscar Zuethoff uit klas B2G

De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van

De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van een genealogieonline publicatie De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van door 1 mei 2016 De nakomelingen van Jacob Jasperszoon Ulden Van Generatie 1 1. Jacob Jasperszoon Ulden Van. Generatie 2 2.

HK-0034 Vrouw van Andrea, landschap Cecile Hessels Vak 30 olieverf op hardboard, Afm. 22 x 26, afm met lijst 36 x 40

HK-0034 Vrouw van Andrea, landschap Cecile Hessels Vak 30 olieverf op hardboard, Afm. 22 x 26, afm met lijst 36 x 40 Code Naam Kunstenaar Toponiem Omschrijving HK-0033 Portret van Jan van Heel An Vermeulen Vak 30 Olieverf op hardboard, HK-0034 Vrouw van Andrea, landschap Cecile Hessels Vak 30 olieverf op hardboard, Afm.

Peeter Burgeik Verbeeldinkt & olie 06-25047264 http://www.peeter.nl

Peeter Burgeik Verbeeldinkt & olie 06-25047264 http://www.peeter.nl Peeter Burgeik Verbeeldinkt & olie 06-25047264 http://www.peeter.nl GRAFIEK (ZEEFDRUK EN SJABLONEN) Prijzen exclusief BTW Z1 Texel twins Sjabloondruk Z2 Strandhuisjes Sjabloondruk 4/25 e.v. 60 bij 70 3/10

een vergelijkend warenonderzoek door bob richters

een vergelijkend warenonderzoek door bob richters het stilleven een vergelijkend warenonderzoek door bob richters kijkwijzer inhoudsopgave 2. kijkwijzer 5. de 2 kunstwerken 6. de kunstenaar 7. waarom koos ik dit werk? 8. de voorstelling 9. beeldaspecten

[WWW.8DIMENSIONART.BE]

Media overzicht Illustraties voor SketchUp Mensen

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Collectie 2009-2010 Met gepaste trots presenteren wij onze nieuwe catalogus 2009-2010. Sinds de start in de Piramide te Gulpen is dit nu de tweede gedrukte catalogus die

Monumenten, kunst en ambacht - Open Monumentendag in Midden-Delfland 2015

Monumenten, kunst en ambacht - Open Monumentendag in Midden-Delfland 2015 Monumenten, kunst en ambacht - Open Monumentendag in Midden-Delfland 2015 Lesbrief voor de groepen 7 van de basisscholen in Midden-Delfland Deze les is de voorbereiding voor de Kindermonumentendag op vrijdag

De nakomelingen van Isak de Graaf

De nakomelingen van Isak de Graaf een genealogieonline publicatie De nakomelingen van Isak de Graaf door 28 mei 2016 De nakomelingen van Isak de Graaf Generatie 1 1. Isak de Graaf. Hij is getrouwd met Catrijn van Rijn. Zij kregen 3 kinderen:

De Trek onderdeel de Gouden Eeuw

De Trek onderdeel de Gouden Eeuw Auteur Laatst gewijzigd Licentie Webadres Therise Stubbe 11 October 2015 CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie http://maken.wikiwijs.nl/67244 Dit lesmateriaal is gemaakt met Wikiwijs Maken van Kennisnet.

Eerste generatie. Tweede generatie Eerste generatie 1. Adrianus de Keijser, geb. te Gastel. Afkomstig uit Gastel. Hij trouwde Petronilla Boerkens, getrouwd 07-01-1759 te Halsteren. i. Anna de Keijser, geb. 09-10-1759 te Halsteren. Getuigen

OUDE WOONPLEKKEN IN VORSTENBOSCH RIETDIJK 19 Arie van den Bogaart een landbouwer uit Schijndel is in 1832 de eigenaar van dit huis (sectie: E130). Hij bezit ook het huis er naast Rietdijk D (verdwenen

Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Marius Bauer (1867-1932) 'De Groote Moskee te Delhi' r.o. in potlood get. en in de druk get. en 1917

abstract jaar verandering in het aantal voornamen officiële naam en roepnaam voornaamkeuze van traditie naar mode % traditionele vernoeming

abstract jaar verandering in het aantal voornamen officiële naam en roepnaam voornaamkeuze van traditie naar mode % traditionele vernoeming 7--05 60 50 jaar verandering in het aantal voornamen Gerrit Bloothooft en David Onland UiL OTS, Universiteit Utrecht abstract Een voornaam kiezen ouders niet zomaar voor hun kind. Ze worden in de keuze

Schenkingen. Nieuwe Kerk, s Gravenhage

Overzichtlijst Kunstwerken

Overzichtlijst Kunstwerken Overzichtlijst Kunstwerken LET OP: de nummers van de kunstwerken corresponderen met de nummers die voor de schilder en titel staan. Het nummer staat onder het plaatje in de ' slideshow' en verschijnt ook

EXPOSITIE PICTURAMA LEUDAL 19º EDITIE 2015 JURY RAPPORT

Misintenties parochie Ottersum

Misintenties parochie Ottersum Misintenties parochie Ottersum Zondag 20 maart 9.30 uur: Jan Winnen; Fien van Bergen-Sloot; Piet van Bergen en Maria van Bergen-C p; Sjef Krebbers; Piet en Lenie Geurts-Theunissen; Christiaan en Johanna

Hr Ms Piet Hein. Hr Ms Piet Hein. Torpedobootjager. Cdt. Ltz 1 J.M.L.I Cömpff MWO 4e klasse

Hr Ms Piet Hein. Hr Ms Piet Hein. Torpedobootjager. Cdt. Ltz 1 J.M.L.I Cömpff MWO 4e klasse Hr Ms Piet Hein Hr Ms Piet Hein Torpedobootjager Cdt. Ltz 1 J.M.L.I Cömpff MWO 4e klasse Op 19 februari 1942 tot zinken gebracht door torpedo's en artillerievuur van de Japanse torpedojagers Oshio, Asashio

C bun roe ell naam voorn voorn1 woonplaats 1 opg. Bomen 10 ell biggelaar weduwe antonie 2 moestuin 8 10 biggelaar weduwe antonie 3 huis, schuur, erf

C bun roe ell naam voorn voorn1 woonplaats 1 opg. Bomen 10 ell biggelaar weduwe antonie 2 moestuin 8 10 biggelaar weduwe antonie 3 huis, schuur, erf C bun roe ell naam voorn voorn1 woonplaats 1 opg. Bomen 10 ell biggelaar weduwe antonie 2 moestuin 8 10 biggelaar weduwe antonie 3 huis, schuur, erf 7 biggelaar weduwe antonie 4 weiland 11 50 biggelaar

16 Dec Eerste generatie. 1. Johan Heinrich Michael 1 Schimmel, geboren CA hij trouwde Catharina Elizabeth Beltmann, getrouwd VR

16 Dec Eerste generatie. 1. Johan Heinrich Michael 1 Schimmel, geboren CA hij trouwde Catharina Elizabeth Beltmann, getrouwd VR Eerste generatie 1. Johan Heinrich Michael 1 Schimmel, geboren CA. 1720. hij trouwde Catharina Elizabeth Beltmann, getrouwd VR. 1752. 2. i. Frederik Willem Bernard 2 Schimmel geboren op CA. 1 april 1752.

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Samuel van Hoogstraten

PERCEELEIGENAREN OP DE DOMMELAKKERS MET HUN ARTIKELNUMMER EN PERCEELNUMMERS. Bron : Kadaster digileggersysteem

PERCEELEIGENAREN OP DE DOMMELAKKERS MET HUN ARTIKELNUMMER EN PERCEELNUMMERS. Bron : Kadaster digileggersysteem PERCEELEIGENAREN OP DE DOMMELAKKERS MET HUN ARTIKELNUMMER EN PERCEELNUMMERS Bron : Kadaster digileggersysteem Art. nr naam voornamen beroep woonplaats perceelnrs 448 wed.spierings Hendrik (1832) St.Michielsg.

Genealogie van Francis Philip AQUINA. Uitgezocht door: Pijper Lucien, Rijksweg 52, 5941 AE Velden

Genealogie van Francis Philip AQUINA. Uitgezocht door: Pijper Lucien, Rijksweg 52, 5941 AE Velden Genealogie van Francis Philip AQUINA Uitgezocht door: Pijper Lucien, Rijksweg 52, 5941 AE Velden I.1 Francis Philip AQUINA. Gehuwd voor de kerk ca 1785 Dorothea Maria JANSSEN. 1. Maria Catharina AQUINA,

Marten Kanters (1761?), timmerman en kroeghouder In de patentregisters van 1815 t/m 1818 woont Marten Kanters op Plaats nr. 17

Marten Kanters (1761?), timmerman en kroeghouder In de patentregisters van 1815 t/m 1818 woont Marten Kanters op Plaats nr. 17 Nieuwstraat 40/42 Bewoners van 1815 tot heden : Kanters -van der Meijden Knicknie van den Biggelaar van de Coevering Immens (café Victoria) supermarkt Boxer (de Kroon) en vervolgens de Jumbo kindsheidoptocht

Jan Smalt ZELFPORTRETTEN

Jan Smalt ZELFPORTRETTEN Jan Smalt ZELFPORTRETTEN Zelfportret met blauw jack acryl/olie op hardboard 1987 52 x 46 cm Verdwaalde bassist houtsnede 1987 50 x 40 cm Zelfportret 9/9/88 Zelfportret 9/9/88 Zelfportret 10/9/88 viltstift

Michiel van Mierevelt Portret van François van Aerssen van Sommelsdijk ( ), 1636 gedateerd London, Nederlandse Ambassade (Londen)

Michiel van Mierevelt Portret van François van Aerssen van Sommelsdijk ( ), 1636 gedateerd London, Nederlandse Ambassade (Londen) trant van Abraham de Vries Portret van en vrouw, ten onrechte geïdentificeerd als Stephania Torck ( -1702), ca. 1647-1650 Kasteelen, inv./cat.nr. 216 toegeschreven aan Cornelis Saftleven waarschijnlijk

EURO 0 5CENT 1EURO EURO

EURO 0 5CENT 1EURO EURO 1 2 3 4 1 EURO 5 6 7 8 9 10 11 12 EURO 2 0 5CENT 5CENT 0 5CENT 1EURO 0 5CENT EURO 2 0 1EURO1CENT 13 14 15 16 17 18 20 19 21 22 23 24 25 26 27 28 30 29 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

November Glaceren met Acrylmedium December Het licht van Rembrandt / Het december gevoel de duisternis van Rembrandt

November Glaceren met Acrylmedium December Het licht van Rembrandt / Het december gevoel de duisternis van Rembrandt PROGRAMMA 2011 2012 Uitgangspunt van de lessen is dat kennis van de schilderkunstige technieken en stromingen vanuit de eigen ervaring wordt ontdekt en ontwikkeld. De opdrachten hebben betrekking op zowel

Bij een luchtaanval in de haven van Broome, Australië, op 3 maart 1942 door

Bij een luchtaanval in de haven van Broome, Australië, op 3 maart 1942 door Broome Australië BROOME, Australië. Bij een luchtaanval in de haven van Broome, Australië, op 3 maart 1942 door Japanse jachtvliegtuigen kwamen 53 Nederlanders om. Zij bevonden zich o.a. aan boord van

Schilderijenlijst Annemieke Laghuwitz update 16 augustus 2012

Schilderijenlijst Annemieke Laghuwitz update 16 augustus 2012 Schilderijenlijst Annemieke Laghuwitz update 16 augustus nr afbeelding jaar titel maat in cm techniek Prijs in euro Voor 2000 P353 1 1992 rietstengels 44x65 aquarel 325 P453 2 1995 huizen van restjes verf

Kunstwerken. Gemeente De Pinte. Beschrijvende gegevens van de patrimoniale rekeningen 5340001 Landschap Scheldevelde (Battiau Roger) Landschap Scheldevelde Battiau Roger Waarde 619,73 Jaar van verwerving 1987 Olieverf Archief 5340002 De Mijn (Schenking) (Biernack) De mijn Biernack Waarde

Bijlage A: Afbeeldingen.

Bijlage A: Afbeeldingen. Bijlage A: Afbeeldingen. Afbeelding 1: Portret van Justinus van Nassau (1559-1631). 1 Afbeelding 2: portret van prins Maurits. 2 Afbeelding 3: Portret van Albrecht aartshertog van Oostenrijk. 3 1 Jan Antonisz.

Een vriendenschaar van zwagers (1920) Martin Cleven

Een vriendenschaar van zwagers (1920) Martin Cleven Een vriendenschaar van zwagers (1920) Martin Cleven Van links naar rechts: Gehuwd met: 1. Frederik Aarts Catharina Vergoossen 2. Pieter Cleven Gertrudis Vergoossen 3. Naardus Vergoossen Gertruda de Haan

Adriaen van der Werff Allegorie op de liefdadigheid, 1702 gedateerd Rotterdam, Het Schielandshuis, inv./cat.nr

Adriaen van der Werff Allegorie op de liefdadigheid, 1702 gedateerd Rotterdam, Het Schielandshuis, inv./cat.nr Adriaen van der Werff Allegorie op de liefdadigheid, 1702 gedateerd Rotterdam, Het Schielandshuis, inv./cat.nr. 110099 Master of the Magdalen Legend Maria met kind, eerste kwart 16de eeuw Berlin, Gemäldegalerie

KAVELLIJST KUNSTVEILING BEELDEND BERGHEM 18 mei 2014

beeld-je ver-ven plak-ken por-tret stil-le-ven schil-de-rij pa-let mu-se-um ten-toon-stel-ling te-ke-naar fo-to lijst-je et-sen e-zel kun-ste-naar Auditieve oefeningen kunst Hakken en plakken (hak de woorden in stukken, laat de kinderen het hele woord zeggen) beeld-je ver-ven plak-ken por-tret stil-le-ven schil-de-rij pa-let mu-se-um ten-toon-stel-ling

Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen

Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Najaarsveiling Kunst, Antiek en Juwelen november 2012 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Thamine Tadama-Groeneveld (1871-1938) Katwijkse vissersvrouw op een bleekveldje olieverf op

Moshi gaat met het vliegtuig naar Malawi

Moshi gaat met het vliegtuig naar Malawi Malawi Auditieve analyse: 1.2 Eén en twee lettergrepen 1.3 Drie of meer lettergrepen Auditieve synthese 4.1 Lettergrepen samenvoegen tot een woord 4.2 Letters samenvoegen tot een woord Zon varken Malawi

Instructie voor leerkracht

Instructie voor leerkracht Instructie voor leerkracht Bij deze PPT hoort achtergrondinformatie. Dit vindt u ook op deze site. In het document: Informatie voor leerkrachten Print het uit. Dan heeft u de info bij de hand, tijdens

Kunstrondje om de Cunerakerk

Kunstrondje om de Cunerakerk OUD RHENEN - drieentwintigste jaargang - mei 2004 - no. 2 - blz. 23 Kunstrondje om de Cunerakerk Ad J. de Jong Door de eeuwen heen werden kunstenaars geboeid door de fraaie Cuneratoren die statig oprijst

1 Feb Eerste generatie

1 Feb Eerste generatie Eerste generatie 1. Joannes 1 Schimmel, overige namen Jan Schimmel, geboren CA. 1770 te Bussum (Gooise Meren), overleden 10 maart 1818 te Bussum (Gooise Meren). hij trouwde Antonia Schoonhoord, getrouwd

Liefde ik heb je zo lief! Kijktocht Voortgezet onderwijs havo vwo onderbouw

De nakomelingen van Arnoldus Jacobus Legius (De Lege)

De nakomelingen van Arnoldus Jacobus Legius (De Lege) een genealogieonline publicatie De nakomelingen van Arnoldus Jacobus Legius (De Lege) door 11 november 2016 De nakomelingen van Arnoldus Jacobus Legius (De Lege) Generatie 1 1. Arnoldus Jacobus Legius

1907-1914. Bram Vrielink Jim Bloemen 2de

Historie Nederlandse Kring van Beeldhouwers - JCAltorf

Dit is een portret van een oude man, geschilderd door Johan Christiaan Kerkmeijer

Dit is een portret van een oude man, geschilderd door Johan Christiaan Kerkmeijer 1 Dit is een portret van een oude man, geschilderd door Johan Christiaan Kerkmeijer 2 En dit is ook een portret van een oude man, geschilderd door dezelfde kunstenaar, maar dan zo n dertig jaar later.

Op de terugweg liep de O 16 ten zuidwesten van het eiland Tioman,O-Malakka, in een mijnenveld.

Op de terugweg liep de O 16 ten zuidwesten van het eiland Tioman,O-Malakka, in een mijnenveld. Hr Ms O 16 Hr Ms O 16 Cdt. Ltz 1 Bussemaker, A. J Drager van de MWO 4e klasse Op 12 december 1941 bracht de O 16 in de Golf van Siam bij Patani vier Japanse troepentransport- schepen tot zinken. Op de

De kwartierstaat van Johanna Gerritdina Kollenveld

De kwartierstaat van Johanna Gerritdina Kollenveld een genealogieonline publicatie De kwartierstaat van Johanna Gerritdina Kollenveld door 31 mei 2010 De kwartierstaat van Johanna Gerritdina Kollenveld Generatie 1 1. Johanna Gerritdina Kollenveld, dochter

Parenteel van Christoph Pilgram

Parenteel van Christoph Pilgram Parenteel van Christoph Pilgram 1 Christoph Pilgram is geboren in 1586 in Bad Sacha.Dl. Christoph is overleden, 51 of 52 jaar oud. Hij is begraven op donderdag 2 september 1638 in Bad Sacha.Dl. Christoph

Eerste generatie. Tweede generatie. Derde generatie

Eerste generatie. Tweede generatie. Derde generatie 1. Antonius van Berkel. Hij trouwde Petronella Keth. 2. i. Peter van Berkel geb. 1788. Eerste generatie Tweede generatie 2. Peter van Berkel, geb. 1788, overl. 29-03-1865 te Uden. Hij trouwde Cornelia

Hotel De Valk Locatie: Zuidstraat 97

Hotel De Valk Locatie: Zuidstraat 97 Hotel De Valk Locatie: Zuidstraat 97 Charley en Westkapelle Charley Toorop werd in 1891 in Katwijk geboren. Zij was de dochter van de beroemde schilder Jan Toorop (1858'1928). Hij was een zeer veelzijdig