GEMEENTE LANGEDIJK PLANGEBIED WC BROEKERVEILING TE BROEK OP LANGEDIJK. Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase)

Download "GEMEENTE LANGEDIJK PLANGEBIED WC BROEKERVEILING TE BROEK OP LANGEDIJK. Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase)"

1 GEMEENTE LANGEDIJK PLANGEBIED WC BROEKERVEILING TE BROEK OP LANGEDIJK Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) BAAC rapport V december 2010

2 GEMEENTE LANGEDIJK PLANGEBIED WC BROEKERVEILING TE BROEK OP LANGEDIJK Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende) BAAC rapport V december 2010 Status defintief Auteur(s) L.C. Nijdam ARCHEOLOGIE BOUWHISTORIE CULTUURHISTORIE

3 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk Colofon ISSN Auteur(s) L.C. Nijdam Redactie Cartografie Copyright drs.r. van der Mark Dhr. R. Sperwer Gemeente Langedijk te Noord-scharwoude / BAAC bv te Deventer Eindcontrole Autorisatie (senior prospector) drs. R. van der Mark drs. R. van der Mark Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm of op welke andere wijze dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Gemeente Langedijk te Noordscharwoude en/of BAAC bv te Deventer. BAAC bv Onderzoeks- en adviesbureau voor Bouwhistorie, Archeologie, Architectuur- en Cultuurhistorie Postbus AA Deventer Tel.: (0570) Fax: (0570) deventer@baac.nl Graaf van Solmsweg BS s-hertogenbosch Tel.: (073) Fax: (073) denbosch@baac.nl 2

4 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk Administratieve gegevens Onderzoekgegevens Type onderzoek Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) Datum opdracht Datum rapportage Uitvoerder BAAC bv, vestiging Deventer Postbus AA Deventer Projectleider L.C. Nijdam BAAC-rapport Veldmedewerkers Vondstdeterminatie Opdrachtgever Bevoegde overheid Deskundige namens de gemeente Langedijk Beheer documentatie Beheer vondstmateriaal V L.C. Nijdam en B. Koster Niet van toepassing Gemeente Langedijk J.de Boer Postbus ZG Noord-scharwoude / Gemeente Langedijk Stichting Cultureel Erfgoed Noord-Holland Postbus AE Haarlem Tel: info@cultureelerfgoednh.nl Contactpersoon: drs. E. van Rooijen BAAC BV Provinciaal depot voor bodemvondsten Noord-Holland Veerdijk MS Wormer tel Locatiegegevens Provincie Noord-Holland Gemeente Langedijk Plaats Broek op Langedijk Toponiem WC Broekerveiling Kaartblad 19B Alkmaar Oppervlakte 14 ha RD-coördinaten / , / / / Gegevens Archis Onderzoeksmeldingsnummer Onderzoeksnummer AMK-terrein nvt Waarnemingnummer(s) nvt Vondstmeldingsnummer(s) nvt Periode(s) neolithicum / late ijzertijd 3

5 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 4

6 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk Inhoudsopgave Administratieve gegevens 3 Inhoudsopgave 5 Samenvatting 7 1 Inleiding Onderzoekskader Ligging van het gebied Archeologische verwachting Aanvulling op de archeologische verwachting 13 2 Inventariserend Veldonderzoek Werkwijze Verkennend booronderzoek Lithologie, bodemopbouw en bodemverstoringen Archeologische indicatoren Archeologische interpretatie 19 3 Conclusie en aanbevelingen Conclusie Aanbevelingen 21 Geraadpleegde bronnen 23 Bijlagen Bijlage 1 Bijlage 2 overzicht van geologische en archeologische tijdvakken boorbeschrijvingen 5

7 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 6

8 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk Samenvatting In opdracht van Gemeente Langedijk heeft het onderzoeks- en adviesbureau BAAC bv een archeologisch inventariserend veldonderzoek met behulp van boringen (verkennende fase) uitgevoerd in het plangebied WC Broekerveiling te Broek op Langedijk. In de (ondiepe) ondergrond, binnen de verwachte lokale verstoringsdiepte van 3 meter, bevinden zich zanden behorende tot de strandwal van St. Pancras. Deze strandwal is circa 4500 voor heden gevormd. Strandwallen (met hierop veelal oude duinen) vormden aantrekkelijke vestigingsgebieden. Deze strandwal krijgt een hoge archeologische verwachting op het aantreffen van archeologische waarden uit de periode laat-neolithicum tot en met de late-ijzertijd op het voormalige oppervlak van de oude strandwal die in het plangebied op een diepte tussen 1,5 en 3 meter beneden maaiveld wordt verwacht. Vanwege de afdekking met veen zullen eventuele archeologische resten inclusief organische sporen als bot en zaden goed zijn geconserveerd. Voor het bovenliggende sediment geldt een lage archeologische verwachting. Uit het verkennend booronderzoek is gebleken dat de top van de strandafzettingen binnen het plangebied in het verleden geen bewoonbaar niveau was, waarmee de hoge archeologische verwachting uit het bureauonderzoek niet door het verkennend booronderzoek kan worden bevestigd. Er wordt geconcludeerd dat binnen het plangebied geen archeologische niveaus aanwezig zijn, waarop archeologische resten verwacht worden. Het wordt geadviseerd om geen archeologisch vervolgonderzoek binnen het plangebied uit te voeren. Archeologisch gezien zijn er geen belemmeringen voor de nieuwbouw en herinrichting van het plangebied. 7

9 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 8

10 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 1 Inleiding 1.1 Onderzoekskader In opdracht van Gemeente Langedijk heeft het onderzoeks- en adviesbureau BAAC bv een archeologisch inventariserend veldonderzoek met behulp van boringen (verkennende fase) uitgevoerd in het plangebied WC Broekerveiling te Broek op Langedijk. De plannen voor de planlocatie hebben betrekking op nieuwbouw waarvoor het bestemmingsplan dient te worden gewijzigd. Bij de toekomstige nieuwbouw zal de bodem geroerd worden waar dit mogelijk nog niet eerder gebeurt is. Hierbij bestaat dus een gerede kans dat eventueel aanwezige archeologische waarden verstoord of vernietigd worden. Op basis van een uitgevoerd bureauonderzoek is gebleken dat vanaf 1,5 m mv strandafzettingen in de ondergrond aanwezig zijn met een mogelijk hoge archeologische verwachting. 1 Het doel van het inventariserend veldonderzoek is het aanvullen en toetsen van het verwachtingsmodel. Het inventariserend veldonderzoek gebeurt middels waarnemingen in het veld. Tevens worden grondboringen uitgevoerd om de intactheid en de opbouw van het bodemprofiel te beoordelen en (extra) informatie te verkrijgen over bekende dan wel nieuw te ontdekken archeologische waarden binnen het plangebied. Het onderzoek is uitgevoerd conform de Kwaliteitsnorm Nederlandse Archeologie, versie 3.1, het vigerende gemeentelijke beleid en het onderzoeksspecifieke plan van aanpak. 2 Tijdens het onderzoek dienen de volgende onderzoeksvragen uit het Plan van Aanpak te worden beantwoord: Hoe is de bodemopbouw en is deze nog intact? Zijn in het plangebied archeologische resten aanwezig? Wat is de horizontale en verticale verspreiding van de archeologische resten? Wat is de vermoedelijke aard en datering van de archeologische resten? In hoeverre worden de archeologische resten bedreigd door de voorgenomen ontwikkeling van het gebied? 1.2 Ligging van het gebied Het plangebied ligt in de bebouwde kom van Broek op Langedijk en betreft grasveldjes, wegen, parkeerplaatsen en een winkelcentrum. Het plangebied wordt begrenst door de Westelijke Randweg (westzijde), de Westeinde en watergangen (oost- en noordzijde). De oppervlakte bedraagt circa 14 ha. In figuur 1.1 is de ligging van het plangebied weergegeven. Het booronderzoek heeft plaatsgevonden op het gedeelte van plangebied waar daadwerkelijk de bodem geroerd gaat worden. De oostzijde van het plangebied, evenals de locatie van het bestaande winkelcentrum, hoefde derhalve niet te worden onderzocht (zie figuur 1.2). 3 1 Van Putten SIKB 2006a en De Bondt persoonlijke mededeling J. de Boer (gemeente Langedijk) 9

11 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk Figuur 1.1 Ligging van het plangebied. In de toekomst zal het winkelcentrum naar het westen worden uitgebreid en zullen woonblokken ten noordwesten van het winkelcentrum worden gerealiseerd. Ter plaatse van het huidige winkelcentrum en ten oosten hiervan zal geen nieuwbouw plaatsvinden. 10

12 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk Figuur 1.2 De plangebieden van het bureauonderzoek en booronderzoek. 11

13 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 1.3 Archeologische verwachting In 2004 is het bureauonderzoek uitgevoerd en is aan de hand van bestaande bronnen een archeologische verwachting voor het plangebied opgesteld. 4 Hieruit blijkt het volgende: Het onderzoeksgebied is gelegen in het westelijk zeeklei- en veengebied van Noord- Holland. De afzettingen die aan het oppervlak liggen (waddenafzettingen op veen) zijn archeologisch gezien minder relevant. De sedimenten zijn afgezet onder mariene omstandigheden (waddengebied) of in zeer drassige veenmoerassen. Dergelijke omstandigheden waren niet erg aantrekkelijk voor bewoning. Pas vanaf de 10 e eeuw is men op grote schaal begonnen met het ontginnen van het gebied. Broek op Langedijk is in de 11 e eeuw ontstaan, na de aanleg van de dijk tussen het huidige St. Pancras en Oudkarspel. De dorpskern was echter alleen geconcentreerd langs de dijk. Het gebied binnen het onderzoeksterrein heeft niet als woongebied gefungeerd maar als weidegebied. Binnen het gebied bevinden zich talrijke, 20 e eeuwse, slootdempingen. Ook is het gebied bij de grootschalige ruilverkaveling in de jaren zeventig geëgaliseerd waardoor de top van het bodemprofiel is verstoord. Mede hierdoor heeft de bovenste 1,2 meter van het terrein een lage archeologische verwachting op het aantreffen van archeologische waarden. Echter, in de (ondiepe) ondergrond, binnen de verwachte lokale verstoringsdiepte van 3 meter, bevinden zich zanden behorende tot de strandwal van St. Pancras. Deze strandwal is circa 4500 voor heden gevormd. Strandwallen (met hierop veelal oude duinen) vormden aantrekkelijke vestigingsgebieden. Ze bevonden zich boven zeeniveau zodat overstromingen geen gevaar vormden. Men had een goed overzicht over de lager gelegen waddengebieden en vormden een goede uitvalsbasis voor de jacht. In tegenstelling tot St. Pancras bevinden de strandwalafzettingen zich ter plaatse van Broek op Langedijk niet aan het oppervlak maar binnen 3 meter onder huidig maaiveld. Het betreft een lager gelegen deel van de strandwal. Als gevolg van de stijgende zeespiegel en de daarmee gepaard gaande grondwaterspiegelstijging werd het gebied rond Broek op Langedijk, in tegenstelling tot het gebied rond St. Pancras, weer onbewoonbaar (veenmoerassen, zee-inbraken). Hierbij is de archeologisch relevante bodemhorizont (namelijk het oude oppervlak van de strandwal) bedekt geraakt met veen en mariene sedimenten. Uit een boring uit de jaren vijftig, daterend van voor de grote ruilverkaveling en geplaatst even ten noorden van het huidige onderzoeksgebied, blijkt dat (een deel van) het veen nog intact aanwezig is op de strandwalafzettingen. Dit betekent dat de middeleeuwse zee-inbraken waarschijnlijk geen eroderende werking hebben gehad op de archeologisch relevante bodemlaag. Op basis van dit bureauonderzoek moet worden geconcludeerd dat voor het onderzoeksgebied een hoge archeologische verwachting geldt op het aantreffen van archeologische waarden uit de periode laat-neolithicum tot en met de lateijzertijd op het voormalige oppervlak van de oude strandwal welke in het plangebied op een diepte tussen 1,5 en 3 meter beneden maaiveld wordt verwacht. Vanwege de afdekking met veen zullen eventuele archeologische resten inclusief organische sporen als bot en zaden goed zijn geconserveerd. Voor het bovenliggende sediment geldt een lage archeologische verwachting. 4 Van Putten

14 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 1.4 Aanvulling op de archeologische verwachting Strandafzettingen bestaan uit matig fijn tot matig grof zand met schelpenresten. Indien op de strandafzettingen windduinen zijn gevormd is de korrelgrote mogelijk iets fijner. Op de lagere delen aan de landzijde van de strandafzettingen kunnen ook kleiige en humeuze lagen worden aangetroffen, bijvoorbeeld afkomstig van stormafzettingen. 5 Indien de strandafzettingen of duinen gedurende langere tijd aan het maaiveld hebben gelegen in de vorm van een strandwal dan zal zich in de top van de strandwal waarschijnlijk een bodem hebben gevormd, die herkend kan worden aan een zwak humeuze licht tot donker grijze mogelijk ontkalkte bodemlaag. Indien uit het booronderzoek blijkt dat sprake is van een landschappelijke overgangssituatie van een droge naar natte omstandigheden (geul of strandvlakte) dan kunnen op loopafstand van nederzettingsterreinen eventueel offersites worden verwacht. 6 5 Reading Kok

15 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 14

16 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 2 Inventariserend Veldonderzoek 2.1 Werkwijze Het inventariserend veldonderzoek is uitgevoerd op basis van de resultaten van het bureauonderzoek. Hierbij is de tijdens het bureauonderzoek opgestelde archeologische verwachting in het veld getoetst. Er is geen oppervlaktekartering omdat geen archeologische resten aan het maaiveld verwacht worden. Daarnaast was het plangebied begroeid. Vanwege de aanwezigheid van een strandafzettingen in de ondergrond, met mogelijk een hoge archeologische verwachting is een verkennend booronderzoek uitgevoerd. Indien bij het verkennend booronderzoek archeologisch kansrijke bodemlagen zouden worden aangetroffen, dan zou direct een karterend onderzoek worden uitgevoerd. De archeologische verwachting van de strandafzettingen wordt bepaald door de aan- of afwezigheid van een oud- bewoningsoppervlak. Afhankelijke van de ligging van het plangebied in het paleo-landschap van de strandafzettingen en afstand tot de daadwerkelijke strandwal bestaat de mogelijkheid dat de top van de strandwal niet bewoonbaar is geweest, omdat de strandafzettingen nooit zijn drooggevallen. Archeologische indicatoren kunnen aanwijzingen zijn voor de aanwezigheid van een archeologische vindplaats ter plaatse of in de nabijheid van de betreffende boring(en). Deze indicatoren bestaan bijvoorbeeld uit aardewerk, verbrande huttenleem, vuursteen, metaal, houtskool en al dan niet verbrand bot. Eventuele vondsten die zijn aangetroffen, werden meegenomen, schoongemaakt en gedetermineerd. Om inzicht te krijgen in de bodemkundige en lithologische gesteldheid van de ondergrond, zijn de boringen lithologisch en bodemkundig beschreven. 7 Eveneens is gekeken naar de mate van intactheid van het bodemprofiel. Een nog intact bodemprofiel kan betekenen dat een eventueel aanwezige vindplaats nog gaaf en goed geconserveerd is. In het plangebied zijn 62 boringen geplaatst met Edelmanboor een diameter van 7 cm en een guts met een diameter van circa 3 cm. Indien een intacte strandafzettingen met een bodem zou worden aangetroffen, zou de boring nogmaals worden uitgevoerd met een Edelmanboor met een diameter van 15 cm en zou een monster zijn genomen van de betreffende laag om deze te zeven over een zeef met een maaswijdte van 4 mm. De boringen zijn uitgevoerd tot in de strandafzettingen op een diepte tussen de 2 en 3 m- mv. De boringen zijn zoveel mogelijk uitgevoerd in een 30 x 30 boorgrid. Als gevolg van de aanwezige sloten, verhardingen en bebouwing is hier lokaal van afgeweken. De boorpuntenkaart is opgenomen in figuur NEN 5104 en De Bakker en Schelling

17 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk Figuur 2.1 Boorpuntenkaart. 16

18 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk De locaties van de boringen zijn ingemeten met meetlinten en vervolgens gekoppeld aan het RD-grid. De hoogteligging ten opzichte van NAP is uit het Actueel Hoogtebestand Nederland gehaald. 8 Het veldonderzoek heeft plaatsgevonden 15 t/m 17 september In navolgende paragrafen worden de resultaten van het veldonderzoek beschreven. Het hoofdstuk wordt afgesloten met een archeologische interpretatie. De locaties van de boringen staan weergegeven op de boorpuntenkaart (figuur 2.2). De boorbeschrijvingen bevinden zich in bijlage Verkennend booronderzoek Lithologie, bodemopbouw en bodemverstoringen De bodem zoals deze over het algemeen in het plangebied aanwezig is bestaat uit opgebrachte grond en/of oude bouwvoor op veen op zwak humeuze klei met plantenresten op matig siltig, fijn zand. De opbrachte lagen bestaan uit humeuze zand, sterk zandige veenlagen en kleilagen en hebben een dikte tussen de 40 cm (op oude weilanden) en 240 cm in voormalige sloten. Daarnaast bleken verspreid over het plangebied,maar vooral ter plaatse van de parkeerplaats van het winkelcentrum puinlagen aanwezig, die ondoordringbaar waren voor handboor apparatuur. De volgende boringen zijn op deze puinlagen gestuit: boringen 14, 15, 19, 27, 34, 40, 49, 50, 51, 54, 55, 58 en 59. Onder de opgebrachte lagen was in de meeste boringen een veenlaag aanwezig. De veenlaag is een restant van een van oorsprong aanzienlijk dikkere veenlaag die binnen het plangebied aanwezig moet zijn geweest. Door oxidatie en klink is de veenlaag verdwenen en samengedrukt. Het veen dat is aangetroffen betrof met name riet- en zeggeveen. De dikte van de veenlaag varieert van enkele centimeters tot maximaal 70 cm. Onder het veen bevindt zich een sterk kleiige veenlaag of een zwak humeuze, zwak siltige, kalkloze, licht tot donker grijze kleilaag met plantenresten. Deze kleilaag gaat over het algemeen abrupt over in de onderliggende matig tot zwak siltige zandlaag. De zandlaag is matig siltig en de top van de zandlaag is kalkloos. Op grotere diepte is de zandlaag zwak siltig en kalkrijk zoals is aangetroffen in boringen 12, 32, 43, 44, 52, 53 en 48. De top van het zand is niet humeus en heeft geen afwijkende kleur dan dieper gelegen zandlagen. In de volgende boringen is onder een zwak humeuze kleilaag de zandige strandafzetting aangetroffen: 1 t/m 11, 13, 16, 22 t/m 26, 29, 31, 32, 36, 38, 41, 43, 45, 47, 48, 52, 56, 57, 60 en 61. Op basis van het voorkomen vlekken en brokken grond en sliblagen is de bodemopbouw in de volgende boringen geïnterpreteerd als zijnde gedempte sloten: boringen 6, 12, 17, 18, 20, 21, 28, 30, 33, 35, 37, 39, 42, 44 en AHN

19 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk Figuur 2.2 Resultaten van het verkennend booronderzoek. 18

20 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk Archeologische indicatoren Er zijn geen archeologische indicatoren in het opgeboorde bodemmateriaal aangetroffen. 2.3 Archeologische interpretatie Op basis van het verkennend booronderzoek is gebleken dat de top van het veen in het plangebied grotendeels verstoord is en niet altijd makkelijk te onderscheiden is van bovenliggende opgebrachte grond. De lage archeologische verwachting, die op basis van het bureauonderzoek is toegekend aan het veen is bij het inventariserend veldonderzoek bevestigd. Daarnaast zijn in een aantal boringen bodemlagen aangetroffen die geïnterpreteerd zijn als dempingslagen of bodems van, op basis van het bureauonderzoek verwachte, oude watergangen en sloten. In de matig siltige, kalkloze zandlaag, die de top van de strandafzettingen vormt, zijn geen kenmerken van bodemvorming in de vorm van: een humeuze bovenlaag of met een, ten op zichte van de onderliggende laag, afwijkende kleur aangetroffen. Uit de bovenliggende kleilaag en de matige siltige bijmenging in de top van de strandwal blijkt dat op de top van de strandafzetting, in rustig natuurlijk milieu, bijvoorbeeld een lagune achter de strandwal, klei is afgezet. De klei is afgezet voordat zich in het gebied veen ging vormen. Er lijkt in het onderzochte gebied sprake te zijn van een continue sedimentatie op een van oorsprong lager gedeelte van de strandwal. De top van de strandafzettingen binnen het plangebied heeft in het verleden geen bewoonbaar niveau gevormd, waarmee de hoge archeologische verwachting uit het bureauonderzoek niet door het verkennend booronderzoek kan worden bevestigd. Het is niet uitgesloten dat in de omgeving van het plangebied een nederzetting aanwezig is, waardoor ook de kans aanwezig is dat in de omgeving offersites voorkomen. Maar uit het booronderzoek blijkt dat binnen het plangebied geen scherpe overgang aanwezig is van een hoog gelegen gedeelte van het landschap/strandwal naar een laag gelegen deel van het landschap. De bodemopbouw is uniform. Het kan niet worden uitgesloten dat grenzend aan het plangebied wel een voormalige hoger gelegen deel van het landschap aanwezig was. De kans dat een offersite aan de rand van het plangebied aanwezig is kan niet worden uitgesloten, maar hier zijn geen aanwijzingen voor gevonden. Er zijn geen karterende boringen uitgevoerd. Op de parkeerplaats ten noorden van het winkelcentrum zijn alle 7 boringen (49 t/m 51, 54, 55, 58 en 59) gestuit op een onder de bestrating gelegen verharding van gebroken puin. Echter in de boringen rondom de parkeerplaats is de hierboven beschreven uniforme bodemopbouw aangetroffen. Gezien de aard van het onderliggende paleolandschap, zijnde het lager gelegen deel van een strandwal, worden op korte afstand geen grote landschappelijke veranderingen verwacht. Derhalve wordt er vanuit gegaan dat de bodemopbouw ter plaatse van de parkeerplaats gelijk is als de bodemopbouw in de boringen die rondom de parkeerplaats zijn uitgevoerd. Een nader onderzoek van de parkeerplaats wordt niet nodig geacht. 19

21 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 20

22 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 3 Conclusie en aanbevelingen 3.1 Conclusie Uit het inventariserend veldonderzoek door middel van een verkennend booronderzoek blijkt dat binnen het plangebied geen archeologische niveaus aanwezig zijn, waarop archeologische resten verwacht worden. Er zijn derhalve geen karterende boringen uitgevoerd. 3.2 Aanbevelingen Het wordt geadviseerd om geen archeologisch vervolgonderzoek binnen het plangebied uit te voeren. Archeologisch gezien zijn er geen belemmeringen voor de nieuwbouw en herinrichting van het plangebied. Bovenstaand advies vormt een zogenaamd selectieadvies. Dit betekent niet dat reeds gestart kan worden met bodemverstorende activiteiten of de daarop voorbereidende activiteiten. Het selectieadvies dient namelijk eerst beoordeeld te worden door de bevoegde overheid en leidt tot een selectiebesluit. Hoewel getracht is een zo gefundeerd mogelijk advies te geven op grond van de gebruikte onderzoeksmethoden, kan de aanwezigheid van archeologische sporen of resten nooit volledig worden uitgesloten. BAAC bv wil er daarom op wijzen dat men bij bodemverstorende activiteiten alert dient te zijn op de aanwezigheid van archeologische waarden (zoals vondstmateriaal en grondsporen). Bij het aantreffen van deze waarden dient men hiervan melding te maken bij de Minister (in de praktijk de RCE) conform artikel 53 van de Monumentenwet

23 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk 22

24 BAAC bv WC Broekerveiling te Broek op Langedijk Geraadpleegde bronnen Literatuur Bakker, H. de & J. Schelling, Systeem van bodemclassificatie voor Nederland. Staring Centrum, Wageningen. Bondt, S. de,. Onderzoeksvoorstel plan van aanpak Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) plangebied WC Broekerveiling te Broek op Langedijk. BAAC bv, Deventer. Kok, M. S. M. 2008: The homecoming of religious practice, an analysis of offering sites in the wel low-iying parts of the landscape in the Oer-IJ areo (2500 BC-AD 450. Amsterdam., Nederlands Normalisatie Instituut, Geotechniek: Classificatie van onverharde grondmonsters, NEN NNI, Delft. Reading, H.G., 1996: Sedimenteary Environments: Processes, Facies and Stratigraphy. Department of Earth Sciences, University of Oxford. SIKB, 2006a. Kwaliteitsnorm Nederlandse Archeologie, versie 3.1. SIKB, Gouda SIKB, 2006b. Leidraad inventariserend veldonderzoek. Deel karterend booronderzoek. SIKB, Gouda Van Putten, M.J., 2006: Plangebied Westelijke Randweg te Broek op Langedijk. Inventariserend archeologisch vooronderzoek, bureauonderzoek. BAAC-rapport v Deventer. kaarten ANWB, Topografische atlas Noord-Holland (1:25.000), ANWB, Den Haag 23

25

26 Bijlage 1 Overzicht van geologische en archeologische tijdvakken

27

28 Overzicht geologische en archeologische tijdvakken Ouderdom in jaren Chronostratigrafie MIS Lithostratigrafie Holoceen 1 Laat- Weichselien (Laat- Glaciaal) Midden- Weichselien (Pleniglaciaal) Vroeg- Weichselien (Vroeg- Glaciaal) Eemien (warme periode) Late Dryas (koud) Allerød (warm) Vroege Dryas (koud) Bølling (warm) Laat- Pleniglaciaal Midden- Pleniglaciaal Vroeg- Pleniglaciaal a 5b 5c 5d 5e Saalien (ijstijd) 6 Formaties: Naaldwijk (marien), Nieuwkoop (veen), Echteld (fluviatiel) Formatie van Kreftenheye Eem Formatie Formatie van Drente Formatie van Boxtel Formatie van Beegden Holsteinien (warme periode) Elsterien (ijstijd) Cromerien (warme periode) Pre-Cromerien Formatie van Urk Formatie van Sterksel Formatie van Peelo

29 Cal. jaren v/n Chr. 14 C jaren Chronostratigrafie Pollen zones Vegetatie Archeologische perioden Subatlanticum koeler vochtiger Subboreaal koeler droger Vb2 Vb1 Va IVb IVa Loofbos eik en hazelaar overheersen haagbeuk veel cultuurplanten rogge, boekweit, korenbloem Loofbos eik en hazelaar overheersen beuk>1% invloed landbouw (granen) Nieuwe tijd Middeleeuwen Romeinse tijd IJzertijd Bronstijd Neolithicum Atlanticum warm vochtig III Loofbos eik, els en hazelaar overheersen in zuiden speelt linde een grote rol Laat- Weichselien (Laat- Glaciaal) Boreaal warmer Preboreaal warmer Late Dryas Allerød Vroege Dryas Bølling II I LW III LW II LWI den overheerst hazelaar, eik, iep, linde, es eerst berk en later den overheersend parklandschap dennen- en berkenbossen open parklandschap open vegetatie met kruiden en berkenbomen Mesolithicum Laat-Paleolithicum Midden- Weichselien (Pleniglaciaal) perioden met een poolwoestijn en perioden met een toendra Vroeg- Weichselien (Vroeg- Glaciaal) Eemien (warme periode) perioden met bos en perioden met een subarctisch open landschap loofbos Midden-Paleolithicum Saalien (ijstijd) Vroeg-Paleolithicum Chronostratigrafie voor Noordwest-Europa volgens Zagwijn (1974), Vandenberghe (1985) en De Mulder et al. (2003). Lithostratigrafie volgens De Mulder et al. (2003). Mariene isotoop stadium (MIS) volgens Bassinot et al. (1994). Atmosferische data volgens Stuiver et al. (1998). Zuurstofisotoop calibratie (OxCal) versie 3.9 Bronk Ramsey (2003), toegepast op het Laat-Weichselien en het Holoceen. Archeologische periode-indeling en ouderdom volgens de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB). Vegetatie bewerkt volgens Berendsen (2000). Pollenzones volgens P. Vos & P. Kiden (2005).

30 Bijlage 2 Boorbeschrijvingen

31

32 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, sterk siltig, lichtgrijs, kalkrijk 2, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: veen, sterk zandig, donkergrijs, schelpengruis, kalkrijk 15, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, schelpfragment, kalkrijk 152 cm -Mv, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: veen, zwak kleiig, bruin, rietveen, veel riet, kalkloos 16 Lithologie: zand, matig siltig, grijs, enkele kleilagen, matig fijn, schelpengruis, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 20 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, sterk siltig, matig humeus, donkergrijsbruin, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: bouwvoor 85 cm -Mv, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, bruingrijs, spoor plantenresten, kalkloos Bodemkundig: enkele Fe-vlekken 95 cm -Mv, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: veen, sterk kleiig, grijsbruin, kalkarm 19 Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, weinig plantenresten, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 21 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, matig humeus, grijs, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: bouwvoor 4, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak zandig, matig humeus, bruingrijs, spoor plantenresten, kalkloos Bodemkundig: interpretatie: slootvulling 7, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: veen, sterk zandig, donkergrijs, kalkarm Bodemkundig: interpretatie: slootvulling 8, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, mineraalarm, bruin, zeggeveen, kalkloos 13 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: veen, sterk kleiig, grijsbruin, kalkloos 14 Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, zeer fijn, spoor plantenresten, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 22 1

33 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, matig humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk 10, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, sterk kleiig, donkerbruingrijs, kalkloos 125 cm -Mv Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, zwak kleiig, bruin, kalkloos 16 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, weinig plantenresten, kalkloos 17 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 20 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, donkergrijsbruin, matig fijn, schelpengruis, kalkarm 12, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, zwak kleiig, donkerroodgrijs, veen (niet gedifferentieerd), kalkloos 15 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, mineraalarm, bruin, zeggeveen, kalkloos 195 cm -Mv Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, weinig plantenresten, kalkloos 215 cm -Mv Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 26 boring: Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, donkergrijsbruin, matig fijn, schelpengruis, kalkarm Archeologie: enkel fragment bouwpuin (onbepaald) 11 Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, donkerbruingrijs, matig fijn, kalkarm 24 Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkarm, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 25 2

34 boring: Lithologie: zand, sterk siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 6 Lithologie: klei, zwak zandig, matig humeus, donkergrijs, spoor plantenresten, kalkloos 105 cm -Mv Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos 15 Lithologie: klei, zwak zandig, zwak humeus, donkergrijs, spoor plantenresten, kalkloos 16 Lithologie: veen, sterk kleiig, bruin, kalkloos 17 Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 18 boring: Lithologie: zand, sterk siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 95 cm -Mv Lithologie: klei, zwak zandig, matig humeus, donkergrijs, spoor plantenresten, kalkloos 15 Lithologie: veen, bruin, kalkloos 175 cm -Mv Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, donkergrijs, veel plantenresten, kalkloos 20 Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 25 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, sterk siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 12, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, bruin, spoor plantenresten, kalkloos 18 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, veel plantenresten, kalkloos 20 Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 24 3

35 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 6, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk 15, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, matig humeus, donkergrijs, spoor plantenresten, kalkloos Bodemkundig: interpretatie: verstoord 165 cm -Mv, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, mineraalarm, bruin, zeggeveen, kalkloos 195 cm -Mv Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, weinig plantenresten, kalkloos Einde boring op 21 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: veen, sterk zandig, donkergrijs, matig fijn, kalkloos 5, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: veen, mineraalarm, bruin, veen (niet gedifferentieerd), kalkloos 12, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, veel plantenresten, kalkloos 14 Lithologie: zand, sterk siltig, grijs, matig fijn, spoor plantenresten, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 19 boring: Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 3 Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk 9 Lithologie: klei, sterk siltig, lichtgrijs, kalkrijk 135 cm -Mv Lithologie: zand, sterk siltig, matig humeus, donkergrijs, matig fijn, spoor plantenresten, kalkrijk 19 Lithologie: klei, zwak siltig, matig humeus, donkergrijs, spoor plantenresten, kalkrijk 20 Lithologie: klei, zwak siltig, lichtgrijs, kalkrijk 21 Lithologie: klei, zwak siltig, matig humeus, donkergrijs, schelpengruis, weinig plantenresten, kalkrijk 23 Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 25 4

36 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, matig humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkloos Bodemkundig: interpretatie: verstoord 11, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, matig siltig, zwak humeus, bruin, kalkloos 12 Lithologie: veen, donkerbruin, kalkloos 16 Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, spoor plantenresten, kalkloos 185 cm -Mv Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, spoor plantenresten, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 19 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 3 Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk Einde boring op 10 boring: Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, donkergrijs, matig grof, kalkrijk Einde boring op 5 boring: Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, donkergrijs, matig fijn, schelpengruis, kalkarm Archeologie: enkel fragment bouwpuin (onbepaald) 12 Lithologie: veen, bruin, kalkloos 19 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, lichtbruingrijs, weinig plantenresten, kalkloos 205 cm -Mv Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, spoor plantenresten, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen 23 Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 26 5

37 boring: Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijsbruin, matig fijn, kalkrijk 12 Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: verstoord Einde boring op 25 boring: Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijsbruin, matig fijn, kalkloos 11 Lithologie: klei, sterk zandig, donkergrijs, spoor plantenresten, kalkloos Bodemkundig: interpretatie: verstoord 18 Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk Einde boring op 19 boring: Lithologie: zand, zwak siltig, grijsbruin, matig fijn, kalkrijk Einde boring op 10 boring: Lithologie: zand, matig siltig, grijsbruin, matig fijn, kalkrijk 55 cm -Mv Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijsbruin, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk 17 Lithologie: zand, matig siltig, grijsbruin, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: verstoord Einde boring op 21 6

38 boring: verkenning, landgebruik: bos, vondstzichtbaarheid: geen, provincie: Noord-Holland, gemeente: Langedijk, plaatsnaam: Broek op Langedijk, opdrachtgever: gemeente Lithologie: zand, matig siltig, matig humeus, bruingrijs, matig fijn, kalkrijk 3 Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: verstoord Einde boring op 25 boring: verkenning, landgebruik: bos, vondstzichtbaarheid: geen, provincie: Noord-Holland, gemeente: Langedijk, plaatsnaam: Broek op Langedijk, opdrachtgever: gemeente Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, matig humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk 9, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, donkerbruin, kalkrijk 145 cm -Mv Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, lichtbruingrijs, veel plantenresten, kalkloos 175 cm -Mv Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 20 boring: Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, bruingrijs, matig fijn, kalkrijk 55 cm -Mv Lithologie: zand, matig siltig, matig humeus, donkergrijs, matig fijn, schelpfragment, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: verstoord Archeologie: enkel fragment bouwpuin (onbepaald) 9 Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, lichtgrijs, kalkloos 10 Lithologie: veen, bruin, kalkloos 16 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, grijs, kalkloos 185 cm -Mv Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 20 7

39 boring: Lithologie: zand, zwak siltig, zwak humeus, lichtgrijsbruin, matig fijn, kalkrijk 35 cm -Mv Lithologie: klei, zwak zandig, zwak humeus, zwartbruin, kalkloos 7 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, matig siltig, matig humeus, donkergrijs, kalkloos 13 Lithologie: veen, bruin, kalkloos 20 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, veel plantenresten, kalkloos 225 cm -Mv Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 27 boring: Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkrijk 3 Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, lichtgrijsbruin, matig fijn, kalkrijk 8 Lithologie: klei, matig siltig, donkergrijs, kalkarm 15 Lithologie: veen, bruin, kalkloos 22 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, bruingrijs, kalkloos 24 Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 29 boring: Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, grijs, matig fijn, kalkrijk 8 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, matig siltig, donkergrijs, kalkloos 10 Lithologie: veen, bruin, kalkloos 17 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, veel plantenresten, kalkloos 185 cm -Mv Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 255 cm -Mv 8

40 boring: Algemeen: aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, grijs, matig fijn, kalkrijk 10 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, donkergrijs, kalkrijk Einde boring op 11 boring: Algemeen: aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, grijs, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk 12 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 20 Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: verstoord 22 Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 265 cm -Mv boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, sterk zandig, zwak humeus, donkergrijs, spoor plantenresten, kalkrijk 10, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, bruin, kalkloos 135 cm -Mv Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, weinig plantenresten, kalkloos 165 cm -Mv Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 19 boring: Algemeen: aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: zand, sterk siltig, zwak humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk 6 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, matig zandig, zwak humeus, grijs, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: verstoord Einde boring op 19 9

41 boring: Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig grof, kalkrijk 13 Lithologie: klei, sterk siltig, matig humeus, lichtgrijs, kalkloos 155 cm -Mv Lithologie: veen, bruin, kalkloos 20 Lithologie: klei, zwak siltig, bruingrijs, veel plantenresten, kalkloos 23 Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 24 boring: Lithologie: zand, matig siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 12 Lithologie: klei, matig siltig, donkergrijs, kalkloos Bodemkundig: volledig gereduceerd, interpretatie: opgebrachte grond 175 cm -Mv Lithologie: klei, matig siltig, grijs, kalkloos 24 Lithologie: klei, zwak siltig, bruingrijs, veel plantenresten, kalkloos 255 cm -Mv Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk Einde boring op 26 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, sterk siltig, zwak humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk 9, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, matig siltig, lichtgrijs, enkele zandlagen, kalkrijk 25, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, sterk siltig, grijs, enkele zandlagen, kalkrijk 30 Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, schelpengruis, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 31 10

42 boring: Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijsbruin, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk 8 Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk Einde boring op 15 boring: Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijsbruin, matig fijn, kalkrijk Einde boring op 23 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijsbruin, matig fijn, kalkrijk 65 cm -Mv, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 11, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, sterk zandig, zwak humeus, donkergrijs, kalkrijk 17, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, matig siltig, lichtgrijs, kalkloos 19, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, donkerbruin, kalkloos 20 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, veel plantenresten, kalkloos 23 Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 24 11

43 boring: Lithologie: zand, zwak siltig, bruingrijs, matig fijn, kalkrijk 5 Algemeen: aard bovengrens: erosief (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: verstoord 14 Algemeen: aard bovengrens: erosief (<0,3 cm) Lithologie: zand, sterk siltig, matig humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk Bodemkundig: volledig gereduceerd, interpretatie: verstoord 225 cm -Mv Algemeen: aard bovengrens: erosief (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: verstoord Einde boring op 27 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, lichtbruin, matig fijn, kalkrijk 7, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 11, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, sterk zandig, zwak humeus, donkergrijs, kalkrijk 19, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkrijk 21, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, bruin, kalkloos 22 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, roodgroen, spoor plantenresten, kalkloos 25 Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 27 boring: Lithologie: zand, zwak siltig, bruingrijs, matig fijn, kalkrijk 15 Lithologie: zand, sterk siltig, matig humeus, donkerbruingrijs, matig fijn, kalkrijk 235 cm -Mv Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 24 12

44 boring: Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijsbruin, matig fijn, schelp compleet, kalkrijk 4 Lithologie: zand, uiterst siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk Einde boring op 7 boring: Algemeen: aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijsbruin, matig fijn, kalkrijk Bodemkundig: veel Fe-vlekken, interpretatie: opgebrachte grond 6 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 15, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, matig zandig, matig humeus, donkergrijs, schelpfragment, spoor plantenresten, kalkrijk 205 cm -Mv, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, bruin, kalkloos 22 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, zwak humeus, bruingrijs, weinig plantenresten, kalkloos 255 cm -Mv Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 265 cm -Mv boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijsbruin, matig fijn, kalkrijk 5 Lithologie: zand, sterk siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk 15 Lithologie: klei, matig siltig, donkerbruingrijs, veel dunne zandlagen, kalkrijk 225 cm -Mv Lithologie: klei, sterk siltig, grijs, kalkrijk 23 Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 24 13

45 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijsbruin, matig fijn, kalkrijk 6 Lithologie: klei, matig zandig, grijs, kalkrijk 11 Lithologie: zand, sterk siltig, grijs, veel dunne zandlagen, matig fijn, kalkrijk 16 Lithologie: zand, matig siltig, matig humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk 17 Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkloos 195 cm -Mv Lithologie: veen, bruin, kalkloos 225 cm -Mv Lithologie: klei, zwak siltig, grijs, weinig plantenresten, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen 255 cm -Mv Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen 27 Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, kalkrijk Einde boring op 29 boring: Lithologie: zand, matig siltig, bruingrijs, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk Bodemkundig: veel Fe-vlekken, interpretatie: opgebrachte grond 9 Lithologie: zand, uiterst siltig, matig humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk 14 Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, schelpfragment, kalkrijk 25 Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen 27 Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 31 14

46 boring: Algemeen: aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, sterk siltig, matig humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk 5, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, lichtgrijs, matig fijn, kalkrijk 7, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, sterk siltig, grijs, veel dunne zandlagen, kalkrijk 13, aard ondergrens: abrupt (<0,3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, donkergrijs, kalkloos 15, aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: veen, donkerbruin, kalkloos 18 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm), aard ondergrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: klei, zwak siltig, bruingrijs, weinig plantenresten, kalkloos 24 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: zand, matig siltig, lichtgrijs, matig fijn, spoor plantenresten, kalkloos, interpretatie: oude strandafzettingen Einde boring op 25 15

47 boring: Lithologie: zand, matig siltig, zwak humeus, donkergrijs, matig fijn, kalkrijk 3 Lithologie: klei, sterk zandig, grijs, schelpengruis, kalkrijk 10 Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, matig fijn, schelpengruis, kalkrijk Bodemkundig: interpretatie: verstoord 19 Algemeen: aard bovengrens: geleidelijk (0,3-3 cm) Lithologie: zand, zwak siltig, grijs, enkele kleilagen, matig fijn, kalkrijk Einde boring op

Bijlage III. Plangebied Van Voorst tot Voorststraat te Vught Archeologisch bureauonderzoek

Bijlage III. Plangebied Van Voorst tot Voorststraat te Vught Archeologisch bureauonderzoek Bijlage III Plangebied Van Voorst tot Voorststraat te Vught Archeologisch bureauonderzoek 1017 10 woningen en huisartsenpraktijk Van Voorst tot Voorststraat te Vught 11-6-2013 Bijlage III van X 5222

Archeologie Deventer Briefrapport 27. November Controleboringen Cellarius - De Hullu (project 494)

Archeologie Deventer Briefrapport 27. November Controleboringen Cellarius - De Hullu (project 494) Archeologie Deventer Briefrapport 27 November 2013 Controleboringen Cellarius - De Hullu (project 494) Briefrapport Controleboringen Cellarius / De Hullu, Colmschate (project 494) Behorende bij bureaustudie

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D E N K A R T E R E N D B O O R O N D E R Z O E K Stadsweg 51, Onderdendam (Gemeente Bedum) Een verkennend en karterend booronderzoek Afbeelding

Nieuw Delft veld 3 en 8 (westelijk deel)

Nieuw Delft veld 3 en 8 (westelijk deel) Delftse Archeologische Notitie 122 Nieuw Delft veld 3 en 8 (westelijk deel) Een verkennend booronderzoek Bas Penning Delftse Archeologische Notitie 122 Nieuw Delft veld 3 en 8 (westelijk deel) Een verkennend

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies VERKENNEND EN KARTEREND BOORONDERZOEK Bodegraven, Meije 115 (Gemeente Bodegraven Reeuwijk) Een verkennend en karterend booronderzoek Afbeelding 1: Ligging

Inventariserend Veldonderzoek, Verkennend en karterend booronderzoek

Inventariserend Veldonderzoek, Verkennend en karterend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, Verkennend en karterend booronderzoek gemeente Maasdriel Opdrachtgever Status: definitief Gemeente Maasdriel Postbus 1 Projectleider 533 GA Kerkdriel drs. J.H.F. Leuvering

GEMEENTE MILL EN SINT HUBERT PLANGEBIED FREDERIKSWEG 45 TE MILL. Inventariserend veldonderzoek (karterende fase) BAAC rapport V-11.

GEMEENTE MILL EN SINT HUBERT PLANGEBIED FREDERIKSWEG 45 TE MILL. Inventariserend veldonderzoek (karterende fase) BAAC rapport V-11. GEMEENTE MILL EN SINT HUBERT PLANGEBIED FREDERIKSWEG 45 TE MILL Inventariserend veldonderzoek (karterende fase) BAAC rapport V-11.0031 februari 2011 GEMEENTE MILL EN SINT HUBERT PLANGEBIED FREDERIKSWEG

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Gieterveen, Streek 17 (Gemeente Aa en Hunze) Een verkennend booronderzoek. Plangebied (paars) op een topografische

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Duifhuizerweg 10 te Uden(gemeente Uden) Een verkennend booronderzoek voor de nieuwbouw van een woning. Afbeelding

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Duifhuizerweg 10 te Uden(gemeente Uden) Een verkennend booronderzoek Afbeelding 1. Locatie van het plangebied

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies B O O R O N D E R Z O E K Kaetsebaen 2, Wommels (Gemeente Littenseradiel) Een booronderzoek Afbeelding 1. Ligging van het plangebied op een overzichtskaart

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies B O O R O N D E R Z O E K Oldebroek, Vierhuizenweg, gemeente Oldebroek (Gld.) Een inventariserend veldonderzoek verkennende fase ArGeoBoor rapport 1379 auteur:

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Dorpsstraat 861/863 Assendelft (Gemeente Zaanstad) Een verkennend booronderzoek ArGeoBoor rapport 1213 status:

Inventariserend Veldonderzoek, verkennend booronderzoek

Inventariserend Veldonderzoek, verkennend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, verkennend booronderzoek gemeente Hilvarenbeek Opdrachtgever Status: definitief Urban Jazz bv Speelhuislaan 68-b Projectleider 4815 CG Breda drs. H. Kremer (prospector) Projectnummer

Gemeente Bernheze Plangebied Ter Weer te Heeswijk-Dinther

Gemeente Bernheze Plangebied Ter Weer te Heeswijk-Dinther Gemeente Bernheze Plangebied Ter Weer te Heeswijk-Dinther Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) BAAC Rapport V-13.0195 september 2013 Auteur: W.A. Bergman Status: concept Inventariserend veldonderzoek

6500 voor Chr. RAAP-NOTITIE 4478 Plangebied Noorderweg 27 te Noordwijk 3750 voor Chr. Gemeente Marum Archeologisch vooronderzoek: een verkennend veldo

6500 voor Chr. RAAP-NOTITIE 4478 Plangebied Noorderweg 27 te Noordwijk 3750 voor Chr. Gemeente Marum Archeologisch vooronderzoek: een verkennend veldo 6500 voor Chr. RAAP-NOTITIE 4478 Plangebied Noorderweg 27 te Noordwijk 3750 voor Chr. Gemeente Marum Archeologisch vooronderzoek: een verkennend veldonderzoek 2200 voor Chr. 700 voor Chr. 150 na Chr. 320

Steenbergen Plangebied Doornedijkje 26

Steenbergen Plangebied Doornedijkje 26 BEM1600625 gemeente Steenbergen Steenbergen Plangebied Doornedijkje 26 Inventariserend veldonderzoek (karterende fase) BAAC Rapport V-16.0004 februari 2016 Auteur: Status: definitief Behoort bij beschikking

Figuur 1. Resultaten onderzoek geprojecteerd op het Actueel Hoggtebestand Nederland (AHN).

Figuur 1. Resultaten onderzoek geprojecteerd op het Actueel Hoggtebestand Nederland (AHN). 1 9 8 4 5 6 7 3 2 5750 90 90 9500 9500 5750 6000 6000 60 60 8750 8750 9000 9000 met archeologische indicator (aardewerk/puin) boring boornummer grens ontwikkelingsgebied grens onderzoeksgebied 3 legenda

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies K A R T E R E N D B O O R O N D E R Z O E K Winschoten, Lijnbaan 1 (gemeente Oldambt ) Een karterend booronderzoek ArGeoBoor rapport 1287 auteur: L.C. Nijdam

Inventariserend Veldonderzoek, verkennend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, verkennend booronderzoek Julianastraat 19 te Kaatsheuvel Gemeente Loon op Zand Opdrachtgever Status: CONCEPT Search bv Postbus 83 Projectleider 5473 ZH Heeswijk drs. B.J.H.M.

Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek

Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek gemeente Duiven Opdrachtgever Status: Definitief Dhr. A.T.J. Reijmer Broekstraat 12 Projectleider 6921 PJ Duiven drs. H. Kremer (senior prospector)

4 Archeologisch onderzoek

4 Archeologisch onderzoek 4 Archeologisch onderzoek 99044462 Inhoudsopgave ARCHEOLOGISCH ONDERZOEK 1 Inleiding... 2 1.1 Algemeen... 2 1.2 Aanleiding en doelstelling... 2 2 Bureauonderzoek... 3 2.1 Werkwijze... 3 2.2 Resultaten

Noordwijk Plangebied De Boender 18-20, Gerleeweg 11 en Kraaierslaan (C721)

Noordwijk Plangebied De Boender 18-20, Gerleeweg 11 en Kraaierslaan (C721) Noordwijk Plangebied De Boender 18-20, Gerleeweg 11 en Kraaierslaan (C721) Archeologisch bureauonderzoek BAAC Rapport V-11.0352 oktober 2011 Auteur: mw. drs. A. Buesink Status: concept Archeologisch Bureauonderzoek

RAAP-NOTITIE Plangebied De Botter te Hallum Gemeente Ferwerderadiel Archeologisch vooronderzoek: een bureau- en inventariserend veldonderzoek

RAAP-NOTITIE Plangebied De Botter te Hallum Gemeente Ferwerderadiel Archeologisch vooronderzoek: een bureau- en inventariserend veldonderzoek RAAP-NOTITIE 1658 Plangebied De Botter te Hallum Gemeente Ferwerderadiel Archeologisch vooronderzoek: een bureau- en inventariserend veldonderzoek Colofon Opdrachtgever: Buro Vijn Titel: Plangebied De

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies B O O R O N D E R Z O E K Donderen Noordenveldweg 102 (Gemeente Tynaarlo) Een verkennend booronderzoek ArGeoBoor rapport 1309 auteur: L.C. Nijdam (senior

Plangebied Wytsmastraat te Burdaard Gemeente Ferwerderadiel Archeologisch vooronderzoek: een bureau- en inventariserend veldonderzoek

Plangebied Wytsmastraat te Burdaard Gemeente Ferwerderadiel Archeologisch vooronderzoek: een bureau- en inventariserend veldonderzoek RAAP-NOTITIE 2197 Plangebied Wytsmastraat te Burdaard Gemeente Ferwerderadiel Archeologisch vooronderzoek: een bureau- en inventariserend veldonderzoek Colofon Opdrachtgever: gemeente Ferwerderadiel Titel:

Inventariserend veldonderzoek d.m.v. boringen, verkennend booronderzoek

Inventariserend veldonderzoek d.m.v. boringen, verkennend booronderzoek Inventariserend veldonderzoek d.m.v. boringen, verkennend booronderzoek De Zandmeren te Kerkdriel gemeente Maasdriel Opdrachtgever Groen-planning Maastricht BV Markt 1 6231 LS Meerssen Projectnummer Status:

Bijlage IV. Plangebied Van Voorst tot Voorststraat te Vught Archeologisch inventariserend veldonderzoek (karterende fase)

Bijlage IV. Plangebied Van Voorst tot Voorststraat te Vught Archeologisch inventariserend veldonderzoek (karterende fase) Bijlage IV Plangebied Van Voorst tot Voorststraat te Vught Archeologisch inventariserend veldonderzoek (karterende fase) 1017 10 woningen en huisartsenpraktijk Van Voorst tot Voorststraat te Vught 11-6-2013

Oude Amersfoortseweg 99 te Hilversum rapport 2022

Oude Amersfoortseweg 99 te Hilversum rapport 2022 Oude Amersfoortseweg 99 te Hilversum rapport 2022 Een Inventariserend Veldonderzoek in de vorm van een verkennend en karterend booronderzoek J.A.G. van Rooij A.G. de Boer 2 Colofon ADC Rapport 2022 Een

Gemeente Rucphen Plangebied Koekoekstraat ong. te Sprundel

Gemeente Rucphen Plangebied Koekoekstraat ong. te Sprundel Gemeente Rucphen Plangebied Koekoekstraat ong. te Sprundel Inventariserend veldonderzoek (karterende fase) BAAC Rapport V-17.0104 juli 2017 Auteur: W.A. Bergman Status: definitief Inventariserend veldonderzoek

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies VERKENNEND BOORONDERZOEK Kerkweg, Pesse (Gemeente Hoogeveen) Een verkennend booronderzoek Afbeelding 1: locatie van het plangebied op een topografische kaart

Gemeente Stichtse Vecht / De Ronde Venen Plangebied 7 locaties, uitbreiding locatie 7: Tussen Veenkade en Gagelweg

Gemeente Stichtse Vecht / De Ronde Venen Plangebied 7 locaties, uitbreiding locatie 7: Tussen Veenkade en Gagelweg Gemeente Stichtse Vecht / De Ronde Venen Plangebied 7 locaties, uitbreiding locatie 7: Tussen Veenkade en Gagelweg Archeologisch bureauonderzoek BAAC Rapport V-11.0241 januari 2013 Auteur: K.H.J. Pepers

Nieuw Delft veld 6, 8 (oostelijk deel), 9 en kademuur Nieuwe Gracht Zuid

Nieuw Delft veld 6, 8 (oostelijk deel), 9 en kademuur Nieuwe Gracht Zuid Delftse Archeologische Notitie 126 Nieuw Delft veld 6, 8 (oostelijk deel), 9 en kademuur Nieuwe Gracht Zuid Een verkennend booronderzoek Bas Penning Delftse Archeologische Notitie 126 Nieuw Delft veld

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies K A R T E R E N D B O O R O N D E R Z O E K Klazienaveen, Dordsedijk (Gemeente Emmen) Een karterend booronderzoek Plangebied op een kaart van het Actueel

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Arum, Monnikeweg 2 (gemeente Súdwest-Fryslân ) Een verkennend booronderzoek Afbeelding 1. Plangebied op de topografische

Archeologisch booronderzoek voor het plangebied Utrechtseweg 82 te Zeist. K oen Hebinck

Archeologisch booronderzoek voor het plangebied Utrechtseweg 82 te Zeist. K oen Hebinck Archeologisch booronderzoek voor het plangebied Utrechtseweg 82 te Zeist K oen Hebinck 347 Archeologisch booronderzoek voor het plangebied Utrechtseweg 82 te Zeist Koen Hebinck Zuidnederlandse Archeologische

Plangebied Kreater, Rotterdam-Overschie

Plangebied Kreater, Rotterdam-Overschie 6500 voor Chr. RAAP-NOTITIE 3772 Plangebied Kreater, Rotterdam-Overschie Gemeente Rotterdam Archeologisch vooronderzoek: een bureau- en inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) 3750 voor Chr. 2200

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Vinkeveen, Herenweg 286-288 (Gemeente De Ronde Venen) Een verkennend booronderzoek Afbeelding 1. Ligging van

GEMEENTE WIERDEN ARCHEOLOGISCHE INVENTARISATIE EN VERWACHTINGSKAART

GEMEENTE WIERDEN ARCHEOLOGISCHE INVENTARISATIE EN VERWACHTINGSKAART BAAC rapport GEMEENTE WIERDEN ARCHEOLOGISCHE INVENTARISATIE EN VERWACHTINGSKAART BAAC rapport V-09.0172 januari 2010 Status definitief Auteur(s) drs. A. Buesink drs. M.A. Tolboom H.M.M. Geerts ARCHEOLOGIE

Plangebied Plantsoensingel Zuid te s-heerenberg

Plangebied Plantsoensingel Zuid te s-heerenberg RAAP-NOTITIE 3671 Plangebied Plantsoensingel Zuid te s-heerenberg Gemeente Montferland Archeologisch vooronderzoek: een inventariserend veldonderzoek Colofon Opdrachtgever: Boudewijn Zevenaar BV Titel:

Ede, Roekelse Bos (gem. Ede)

Ede, Roekelse Bos (gem. Ede) (gem. Ede) Een Inventariserend Veldonderzoek door middel van een veldverkenning en karterend booronderzoek J. Walstra R. van Lil Colofon ADC Rapport 930 (gem. Ede) Een Inventariserend Veldonderzoek door

Leiden Plangebied Plesmanlaan

Leiden Plangebied Plesmanlaan Leiden Plangebied Plesmanlaan Inventariserend veldonderzoek (karterende fase) BAAC Rapport V-11.0267 Auteur: D.F.A.E. Voeten, M.Sc. Status: concept Inventariserend veldonderzoek (karterende fase) 2 Colofon

Plangebied HOV Spooronderdoorgang Santpoort- Driehuis in Santpoort-Noord

Plangebied HOV Spooronderdoorgang Santpoort- Driehuis in Santpoort-Noord 6500 voor Chr. RAAP-NOTITIE 4488 (herziene eindversie) Plangebied HOV Spooronderdoorgang Santpoort- Driehuis in Santpoort-Noord 3750 voor Chr. Gemeente Velsen Archeologisch vooronderzoek: een inventariserend

Bureau voor Archeologie Rapport 273

Bureau voor Archeologie Rapport 273 Driekoppenland, Noorden, gemeente Nieuwkoop: een inventariserend veldonderzoek in de vorm van boringen, karterende fase 2 Colofon titel: auteur:. Driekoppenland, Noorden, gemeente Nieuwkoop: een inventariserend

Wildemanstraat te Elst. rapport 2766

Wildemanstraat te Elst. rapport 2766 Wildemanstraat te Elst rapport 2766 Wildemanstraat, Elst, gemeente Rhenen Een Inventariserend Veldonderzoek in de vorm van een verkennend booronderzoek J. Holl 2 Colofon ADC Rapport 2766 Wildemanstraat

ENSCHEDE GLANERBRUG, HEIDEVLINDER. Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) BAAC rapport V-09.

ENSCHEDE GLANERBRUG, HEIDEVLINDER. Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) BAAC rapport V-09. ENSCHEDE GLANERBRUG, HEIDEVLINDER Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) BAAC rapport V-09.0144 mei 2009 Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase)

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies VERKENNEND BOORONDERZOEK Noorderweg 27, Tolbert (Gemeente Leek) Een verkennend booronderzoek Afbeelding 1: locatie van het plangebied op een topografische

Plangebied kapschuur aan de Holte 17 te Onstwedde

Plangebied kapschuur aan de Holte 17 te Onstwedde 6500 voor Chr. RAAP-NOTITIE 5121 3750 voor Chr. 37. Plangebied kapschuur aan de Holte 17 te Onstwedde Gemeente Stadskanaal Archeologisch vooronderzoek: een karterend booronderzoek 2200 voor Chr. 700 voor

Gemeente Rucphen Plangebied AM de Jongstraat te Zegge

Gemeente Rucphen Plangebied AM de Jongstraat te Zegge Gemeente Rucphen Plangebied AM de Jongstraat te Zegge Inventariserend veldonderzoek (karterende fase) BAAC Rapport V-12.0398 januari 2013 Auteur: drs. M.J. van Putten Status: definitief Inventariserend

RAAP-NOTITIE 2891. Plangebied Burloseweg Gemeente Winterswijk Archeologisch vooronderzoek: een bureau- en inventariserend veldonderzoek

RAAP-NOTITIE 2891. Plangebied Burloseweg Gemeente Winterswijk Archeologisch vooronderzoek: een bureau- en inventariserend veldonderzoek RAAP-NOTITIE 2891 Plangebied Burloseweg Gemeente Winterswijk Archeologisch vooronderzoek: een bureau- en inventariserend veldonderzoek Colofon Opdrachtgever: NIBAG Milieu Advies Titel: Plangebied Burloseweg,

Beulakerweg 127 te Giethoorn, gem. Steenwijkerland (Ov.)

Beulakerweg 127 te Giethoorn, gem. Steenwijkerland (Ov.) Laagland Archeologie Rapport 11 Inventariserend veldonderzoek karterende fase Beulakerweg 127 te Giethoorn, gem. Steenwijkerland (Ov.) Opdrachtgever: gemeente Steenwijkerland april 2016 Versie 1 Inventariserend

Bijlage 1 Aanvullend advies archeologisch onderzoek, Wozoco Giessenburg, Neerpolderseweg 19, Giessenburg, Gemeente Giessenlanden

Bijlage 1 Aanvullend advies archeologisch onderzoek, Wozoco Giessenburg, Neerpolderseweg 19, Giessenburg, Gemeente Giessenlanden Bijlage 1 Aanvullend advies archeologisch onderzoek, Wozoco Giessenburg, Neerpolderseweg 19, Giessenburg, Gemeente Giessenlanden 0 SOB Research, 26 juni 2014 1 1. Archeologisch onderzoek 1.1 Inleiding

Synthegra. Waterschap Hollandse Delta T.a.v. de heer/mevrouw ir. A. de Klerk Postbus4103 2980GC RIDDERKERK. Uw kenmerk Datum Bijlage Betreft

Synthegra. Waterschap Hollandse Delta T.a.v. de heer/mevrouw ir. A. de Klerk Postbus4103 2980GC RIDDERKERK. Uw kenmerk Datum Bijlage Betreft Synthegra A R C H E O L O G I E I H068S3 Waterschap Hollandse Delta T.a.v. de heer/mevrouw ir. A. de Klerk Postbus4103 2980GC RIDDERKERK Uw kenmerk Datum Bijlage Betreft Ons kenmerk 25 augustus 2011 Behandeld

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies B O O R O N D E R Z O E K Waddinxveen Drie locaties langs de Henegouwerweg (N207) (Gemeente Waddinxveen) Een verkennend booronderzoek ArGeoBoor rapport 1378

30 sept 2014 65848 OU2010006

30 sept 2014 65848 OU2010006 Verkennend archeologisch booronderzoek Grolseweg 19 te Beltrum, gemeente Berkelland (GE) Behoort bij besluit van burgemeester en wethouders van Berkelland datum: zaaknr: nr: 30 sept 2014 65848 OU2010006

Inventariserend Veldonderzoek door middel van karterende boringen

Inventariserend Veldonderzoek door middel van karterende boringen Inventariserend Veldonderzoek door middel van karterende boringen Uitbreiding Cabauw West gemeente Lopik Opdrachtgever TAUW bv Postbus 315 352 GA UTRECHT Projectnummer Status: definitief Synthegra Rapport

Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek Gemeente Bernheze Opdrachtgever Status: DEFINITIEF SAB Eindhoven Meerkollaan 9 Projectleider 5613 BS Eindhoven drs. B.J.H.M. van den Berkmortel (fysisch

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D E N K A R T E R E N D B O O R O N D E R Z O E K Noord-Sleen Emmerstraat (Gemeente Coevorden) Een verkennend en karterend booronderzoek

Gemeente Zuidplas Plangebied Bredeweg 116 te Zevenhuizen

Gemeente Zuidplas Plangebied Bredeweg 116 te Zevenhuizen Gemeente Zuidplas Plangebied Bredeweg 116 te Zevenhuizen Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) BAAC Rapport V-12.0235 juli 2012 Auteur: W.A. Bergman Status: concept Bureauonderzoek

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Ter Apelerstraat 30 te Sellingen (Gemeente Vlagtwedde) Een verkennend booronderzoek Afbeelding 1: locaties A

-Rapporten. Een archeologisch inventariserend veldonderzoek door middel van boringen voor het plangebied De Slaag te Maurik, gemeente Buren (Gld)

-Rapporten. Een archeologisch inventariserend veldonderzoek door middel van boringen voor het plangebied De Slaag te Maurik, gemeente Buren (Gld) Een archeologisch inventariserend veldonderzoek door middel van boringen voor het plangebied De Slaag te Maurik, gemeente Buren (Gld) -Rapporten K.A. Hebinck ARC-Rapporten 2010-90 Geldermalsen 2011 ISSN

Plangebied Nijkerkerweg-Tolboom

Plangebied Nijkerkerweg-Tolboom 6500 voor Chr. RAAP-NOTITIE 4998 Plangebied Nijkerkerweg-Tolboom 3750 voor Chr. Gemeente Barneveld Archeologisch vooronderzoek: een inventariserend veldonderzoek (verkennend veldonderzoek) 2200 voor Chr.

Gemeente Rhenen Plangebied Cuneraweg te Achterberg

Gemeente Rhenen Plangebied Cuneraweg te Achterberg Gemeente Rhenen Plangebied Cuneraweg te Achterberg Bureauonderzoek en Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) BAAC Rapport V-12.0166 juli 2012 Auteur: W.A. Bergman Status: definitief Bureauonderzoek

Heenvliet, Steenhoeck-Welleweg Gem. Bernisse (ZH.) Een Inventariserend Archeologisch Veldonderzoek. Steekproefrapport /11Z

Heenvliet, Steenhoeck-Welleweg Gem. Bernisse (ZH.) Een Inventariserend Archeologisch Veldonderzoek. Steekproefrapport /11Z Heenvliet, Steenhoeck-Welleweg Gem. Bernisse (ZH.) Een Inventariserend Archeologisch Veldonderzoek Steekproefrapport 2013-05/11Z Heenvliet, Steenhoeck-Welleweg Gem. Bernisse (ZH.) Een Inventariserend Archeologisch

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D E N K A R T E R E N D B O O R O N D E R Z O E K Gouderak, Veerstalblok naast nr. 7 (Gemeente Ouderkerk) Een verkennend en karterend booronderzoek

Waterberging Ackerdijksepolder in Pijnacker (gemeente Pijnacker-Nootdorp)

Waterberging Ackerdijksepolder in Pijnacker (gemeente Pijnacker-Nootdorp) Delftse Archeologische Notitie 82 Waterberging Ackerdijksepolder in Pijnacker (gemeente Pijnacker-Nootdorp) Een verkennend booronderzoek Bas Penning Delftse Archeologische Notitie 82 Waterberging Ackerdijksepolder

Bureau voor Archeologie Rapport De Duynkant, Castricum, gemeente Castricum: booronderzoek

Bureau voor Archeologie Rapport De Duynkant, Castricum, gemeente Castricum: booronderzoek De Duynkant, Castricum, gemeente Castricum: booronderzoek 2 Colofon titel:. De Duynkant, Castricum, gemeente Castricum: booronderzoek auteur(s): A. de Boer datum: 7 oktober 2013 ISSN: 2214-6687 Bureau

Inventariserend veldonderzoek d.m.v. boringen, Verkennende Fase

Inventariserend veldonderzoek d.m.v. boringen, Verkennende Fase Inventariserend veldonderzoek d.m.v. boringen, Verkennende Fase Rijksweg te Nuland, twee locaties Gemeente Maasdonk Opdrachtgever CSO Adviesbureau Koningsbergenstraat 2 7418 ER Deventer Projectnummer Status:

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Zoekeweg 3, Denekamp (Gemeente Dinkelland) Een verkennend booronderzoek ArGeoBoor rapportnr. 1212 status: definitief

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies B U R E A U O N D E R Z O E K E N V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Westerbork, Hoofdstraat 30 (Gemeente Midden-Drenthe) Bureauonderzoek en Verkennend

BODEMINTACTHEIDSONDERZOEK ZWARTE PLAKWEG TE AMERICA GEMEENTE HORST AAN DE MAAS

BODEMINTACTHEIDSONDERZOEK ZWARTE PLAKWEG TE AMERICA GEMEENTE HORST AAN DE MAAS BODEMINTACTHEIDSONDERZOEK ZWARTE PLAKWEG 59-61 TE AMERICA GEMEENTE HORST AAN DE MAAS Bodemintactheidsonderzoek Zwarte Plakweg 59-61 te America in de gemeente Horst aan de Maas Opdrachtgever Pijnenburg

GEMEENTE OOSTERHOUT WESTELIJK ONTWIKKELINGSGEBIED TE DORST. Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) BAAC rapport V-10.

GEMEENTE OOSTERHOUT WESTELIJK ONTWIKKELINGSGEBIED TE DORST. Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) BAAC rapport V-10. GEMEENTE OOSTERHOUT WESTELIJK ONTWIKKELINGSGEBIED TE DORST Inventariserend veldonderzoek (verkennende fase) BAAC rapport V-10.0446 januari 2011 GEMEENTE OOSTERHOUT WESTELIJK ONTWIKKELINGSGEBIED TE DORST

Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek Het Bijvank te Enschede gemeente Enschede Opdrachtgever Status: Definitief Domijn Enschede Postbus 1345 Projectleider 75 BH Enschede drs. H. Kremer

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D E N K A R T E R E N D B O O R O N D E R Z O E K Molenweg 33-35, Lunteren (Gemeente Ede) Een verkennend en karterend booronderzoek ArGeoBoor

Inventariserend Veldonderzoek, verkennend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, verkennend booronderzoek Rollepaal Oost te Dedemsvaart gemeente Hardenberg Opdrachtgever Status: Definitief SAB Postbus 479 68 AL Arnhem Projectleider drs. H. Kremer Projectnummer

Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek gemeente Zevenaar Opdrachtgever Status: Definitief Rombou BV Postbus 240 Projectleider 8000 AE Zwolle drs. H. Kremer Projectnummer Autorisatie Paraaf

Gemeente Wijk bij Duurstede Plangebied Groenewoudseweg 18 te Cothen

Gemeente Wijk bij Duurstede Plangebied Groenewoudseweg 18 te Cothen Gemeente Wijk bij Duurstede Plangebied Groenewoudseweg 18 te Cothen Inventariserend veldonderzoek (karterende fase) BAAC Rapport V-12.0210 oktober 2012 Auteur: ir. F.R.P.M. Miedema Status: definitief Inventariserend

GOIRLE PLANGEBIED LEIJZOOM / ABCOVENSEWEG

GOIRLE PLANGEBIED LEIJZOOM / ABCOVENSEWEG GOIRLE PLANGEBIED LEIJZOOM / ABCOVENSEWEG Bureauonderzoek en Inventariserend Veldonderzoek (karterende fase) BAAC rapport V-07.0445 december 2007 GOIRLE PLANGEBIED LEIJZOOM / ABCOVENSEWEG Bureauonderzoek

Heemsteedsekanaaldijk/Overeindse weg

Heemsteedsekanaaldijk/Overeindse weg RAAP-NOTITIE *nummer* Heemsteedsekanaaldijk/Overeindse weg Gemeente Nieuwegein Archeologisch vooronderzoek: een inventariserend veldonderzoek (karterende fase) Versie 6.4 Colofon Opdrachtgever: De gemeente

Inventariserend Veldonderzoek door middel van boringen

Inventariserend Veldonderzoek door middel van boringen Inventariserend Veldonderzoek door middel van boringen Klaproosstraat te Varsseveld gemeente Oude IJsselstreek Opdrachtgever TAUW bv Postbus 133 74 AC DEVENTER Projectnummer Status Concept Synthegra Rapport

Wijziging 1 Kom Ravenstein Bijlage 9 Veldonderzoek Ravenstein, Veersingel

Wijziging 1 Kom Ravenstein Bijlage 9 Veldonderzoek Ravenstein, Veersingel BESTEMMINGSPLAN Wijziging 1 Kom Ravenstein - 2013 Bijlage 9 Veldonderzoek Ravenstein, Veersingel Gemeente Oss Raadhuislaan 2 5341 GM Oss T: 14 0412 F: 0412 642605 www.oss.nl Gemeente Oss Plangebied Veersingel,

Archeologisch booronderzoek voor het plangebied Ringbaan Noord-Maasstraat te Tilburg. Koen Hebinck

Archeologisch booronderzoek voor het plangebied Ringbaan Noord-Maasstraat te Tilburg. Koen Hebinck Archeologisch booronderzoek voor het plangebied Ringbaan Noord-Maasstraat te Tilburg Koen Hebinck 353 Archeologisch booronderzoek voor het plangebied Ringbaan Noord-Maasstraat te Tilburg Koen Hebinck Zuidnederlandse

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies I N V E N T A R I S E R E N D V E L D O N D E R Z O E K Pruimendijk 91, Ridderkerk (Gemeente Ridderkerk) Verkennende en karterende fase ArGeoBoor rapport

-Rapporten. Een archeologisch inventariserend veldonderzoek door middel van boringen aan de Glanerbruggeweg 75 te Enschede (O) ARC-Rapporten 2010-116

-Rapporten. Een archeologisch inventariserend veldonderzoek door middel van boringen aan de Glanerbruggeweg 75 te Enschede (O) ARC-Rapporten 2010-116 Een archeologisch inventariserend veldonderzoek door middel van boringen aan de Glanerbruggeweg 75 te Enschede (O) -Rapporten H. Buitenhuis ARC-Rapporten 2010-116 Groningen 2010 ISSN 1574-6887 Colofon

Bureau voor Archeologie Rapport De Limiet 19-23, Vianen, gemeente Vianen: een booronderzoek

Bureau voor Archeologie Rapport De Limiet 19-23, Vianen, gemeente Vianen: een booronderzoek Bureau voor Archeologie Rapport 2013.12 De Limiet 19-23, Vianen, gemeente Vianen: een booronderzoek 2 Colofon titel: Bureau voor Archeologie Rapport 2013.12. De Limiet 19-23, Vianen, gemeente Vianen: een

Plan van Aanpak. Archeologisch vooronderzoek, bureau- en inventariserend veldonderzoek. gemeente Nieuwkoop

Plan van Aanpak. Archeologisch vooronderzoek, bureau- en inventariserend veldonderzoek. gemeente Nieuwkoop Plan van Aanpak Archeologisch vooronderzoek, bureau- en inventariserend veldonderzoek Opdrachtgever: Van Wengerden en Visser B.V. Plangebied: Dorpsstraat 63 / Vijverhofpad 4 in Nieuwkoop, gemeente Nieuwkoop

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies K A R T E R E N D B O O R O N D E R Z O E K Hurdagaryp Ottemaweg 8 (Gemeente Tytsjerksteradiel) Een karterend booronderzoek. Plangebied op de kaart van Schotanus

Bijlage 11 bij toelichting Bestemmingsplan Verbreding N444 en reconstructie Nagelbrug, Voorhout

Bijlage 11 bij toelichting Bestemmingsplan Verbreding N444 en reconstructie Nagelbrug, Voorhout Bijlage 11 bij toelichting Bestemmingsplan Verbreding N444 en reconstructie Nagelbrug, Voorhout Notitie Referentienummer Datum Kenmerk 326324-Htn- WVB-aanv. 11 december 214 326324 Betreft Aanvullende archeologische

Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek gemeente Bronckhorst Opdrachtgever Status: CONCEPT VanWestreenen bv Varsseveldseweg 65-d Projectleider 7131 JA Lichtenvoorde drs. H. Kremer Projectnummer

GEMEENTE BARNEVELD PLANGEBIED PALEISWEG 6/8 TE GARDEREN. Bureauonderzoek en Inventariserend Veldonderzoek (karterende fase) BAAC rapport V-09.

GEMEENTE BARNEVELD PLANGEBIED PALEISWEG 6/8 TE GARDEREN. Bureauonderzoek en Inventariserend Veldonderzoek (karterende fase) BAAC rapport V-09. GEMEENTE BARNEVELD PLANGEBIED PALEISWEG 6/8 TE GARDEREN Bureauonderzoek en Inventariserend Veldonderzoek (karterende fase) BAAC rapport V-09.0177 juli 2009 GEMEENTE BARNEVELD PLANGEBIED PALEISWEG 6/8 TE

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Leek, Midwolderweg 23 (gemeente Leek ) Een verkennend booronderzoek ArGeoBoor rapport 1307 auteur: L.C. Nijdam

Pagina 1 van 8 Archeologie West-Friesland, Nieuwe Steen 1, 1625 HV Hoorn, Postbus 603, 1620 AR Hoorn

Pagina 1 van 8 Archeologie West-Friesland, Nieuwe Steen 1, 1625 HV Hoorn, Postbus 603, 1620 AR Hoorn Document: Archeologische Quickscan Plangebied: Meilag 8, Venhuizen, gemeente Drechterland Adviesnummer: 14133 Opsteller: J. Verduin en C. Soonius Datum: 22-05-2014 Archeologische Quickscan 1. Inleiding

ARCHEOLOGISCH GECOMBINEERD VERKENNEND EN KARTEREND BOORONDERZOEK GROENSTRAAT 3A TE SPRUNDEL GEMEENTE RUCPHEN

ARCHEOLOGISCH GECOMBINEERD VERKENNEND EN KARTEREND BOORONDERZOEK GROENSTRAAT 3A TE SPRUNDEL GEMEENTE RUCPHEN ARCHEOLOGISCH GECOMBINEERD VERKENNEND EN KARTEREND BOORONDERZOEK GROENSTRAAT 3A TE SPRUNDEL GEMEENTE RUCPHEN Archeologisch gecombineerd verkennend en karterend booronderzoek Groenstraat 3a te Sprundel

Inventariserend Veldonderzoek, verkennend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, verkennend booronderzoek Duinoordseweg te Helvoirt Gemeente Haaren Opdrachtgever Status: CONCEPT Aeres Milieu Postbus 115 Projectleider 64 KA Roermond Drs. T. Deville Projectnummer

ARCHEOLOGISCH VERKENNEND BOORONDERZOEK KANJEL 2 TE MEERSSEN GEMEENTE MEERSSEN

ARCHEOLOGISCH VERKENNEND BOORONDERZOEK KANJEL 2 TE MEERSSEN GEMEENTE MEERSSEN ARCHEOLOGISCH VERKENNEND BOORONDERZOEK KANJEL 2 TE MEERSSEN GEMEENTE MEERSSEN Archeologisch verkennend booronderzoek Kanjel 2 te Meerssen in de gemeente Meerssen Opdrachtgever Waterschap Roer en Overmaas

RAPPORT A13-169-I Archeologisch onderzoek aan de Graafweg 2c te Lopik, gemeente Lopik

RAPPORT A13-169-I Archeologisch onderzoek aan de Graafweg 2c te Lopik, gemeente Lopik RAPPORT A13-169-I Archeologisch onderzoek aan de Graafweg 2c te Lopik, gemeente Lopik Bureauonderzoek en inventariserend veldonderzoek met boringen - - - - - - - - - - - - - - 27

Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek Inventariserend Veldonderzoek, karterend booronderzoek gemeente Leiden Behoort bij beschikking van Burgemeester en Wethouders van Leiden Wabo 165 2134813 Opdrachtgever Status: definitief Search Ingenieursbureau

ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies ArGeoBoor Archeologisch vooronderzoek & advies V E R K E N N E N D B O O R O N D E R Z O E K Bloemberg 22, Zuidwolde (Gemeente De Wolden) Een verkennend booronderzoek Afbeelding 1: locatie van het plangebied

Quickscan Archeologie. Forellenvisvijvers De Huif Aan de Uilenweg 2 Lelystad, gemeente Lelystad

Quickscan Archeologie. Forellenvisvijvers De Huif Aan de Uilenweg 2 Lelystad, gemeente Lelystad Quickscan Archeologie Forellenvisvijvers De Huif Aan de Uilenweg 2 Lelystad, gemeente Lelystad Steller Versie Drs. A.A. Kerkhoven Definitief-2 Projectcode 12110029 Datum 04-02-2013 Opdrachtgever Uitvoerder

Bijlage 4 Archeologisch onderzoek

Bijlage 4 Archeologisch onderzoek 39 Bijlage 4 Archeologisch onderzoek Wijzigingsplan "Emmastraat Pijnacker" (vastgesteld) Wijzigingsplan "Emmastraat Pijnacker" (vastgesteld) 40 Bodemverstoringsvergu nning Archeologie Plangebied: Gemeente: