Kavellijst veiling Groep Postmechanisatie 14 december 2019
- Renée Kok
- 4 jaren geleden
1 Kavellijst veiling Groep Postmechanisatie 14 december 2019 DOOSJES - COLLECTIES - PARTIJEN 1 Doos met postukken met lineaire indexering en KodeerPlaatsKentekens uit Rotterdam, in de reeksen en , in aantallen 2 Doos met postukken met lineaire indexering en KodeerPlaatsKentekens uit Haarlem (deel v.d. reeks tussen HLM 1 en 37, en type klein HLM 40-42/ex Rotterdam), Utrecht (UT 49-53), Den Haag (volledige reeks GV 1-58, in aantallen), Sittard (reeks ) en s Hertogenbosch (Ht 01-50) 3 Doos met postukken met lineaire indexering en KodeerPlaatsKentekens uit Roosendaal ( , in aantallen), Leeuwarden enkele stuks Lw). Haarlem (reeks in aantallen), Rotterdam ( , in aantallen) en s Gravenhage ( ). 4 Doos met postukken met lineaire indexering en KodeerPlaatsKentekens uit Haarlem ( , HLM 1-39 en 40-42), Arnhem ( in aantallen), s Gravenhage (reeks , AS 29! CW11) en Utrecht Ut 1-55 (in aantallen) INZET 5 Collectie Transorma-stukken met Merktekens complete reeks L GROTESK uit Den Haag 6 Doosje Transorma-stukken, uit Den Haag, Rotterdam en (55 stuks) uit Haarlem 7 Doos met 350 poststukken met Zwarte-marix-code uit Rotterdam, grote variatie, ongesorteerd 8 Lange golf UV lamp supra test, 220 volt 9 Doos met heel veel postwaardestukken (merendeels ongebruikt) wereldwijd, met luminescerende kenmerken (balken e.d.) 10 Doos met partijtjes poststukken met lineaire indexering en KPK s IN ROOD CODEERLINT (1990) van Arnhem, Utrecht, s Gravenhage, Amsterdam, Zwolle en s Hertogenbosch 11 Doos met poststukken met lineaire indexering met R- nummers R01 R09 (Rotterdam en Arnhem), in aantallen 12 Doos met poststukken met postcodevlag machinestempels, Postcode Oh ja! en Postcode gebruik m goed, veel verschillende plaatsen 13 Partij postcode stempelvlaggen Postcode Oh ja! en Postcode gebruik m goed op POSTCODE-ZEGELS! 14 Doos met poststukken met KodeerPlaatsKentekens uit Rotterdam, met al de 57 verschillende, uit de 40 codeermeubels in 1982 /193, alle meerdere malen aanwezig uit beide jaren. Bovendien enkele gecodeerde brieven uit de eerste weken, toen er (als oefening) wel al gecodeerd werd maar nog niet gesorteerd, en brieven vaak meerdere keren als oefenpost gecodeerd zijn. 15 Doos met verzamelingen poststukken met KPK-reeks Rotterdam, in bundels gesorteerd op jaar, en 2x reeks RT1 t/m 48 uit Doos met heel veel poststukken met KodeerPlaatsKentekens gesorteerd nar veel verschillende plaatsen, met ook CW-stempels (Centrale Werkplaats) en KPK 238 Amsterdam TRANSORMA 17 Transorma Demo-kaart met merkteken JT in ZWART uit Breda-machine in het Postmuseum 18 Brief s-hertogenbosch Amsterdam, 3 XI 1951, Merkteken JA 19 Brief s-hertogenbosch Amsterdam, 26/2/1951, Merkteken JC 20 Prentbriefkaart, s-hertogenbosch Zuid Beijerland, 29/5/1951, Merkteken JD 21 Brief Breda Utrecht, 25/1/1952, Merkteken LD 22 Tien Belgische assignatiekaarten Brussel met Transorma merktekens (AA/AB/AC/AP/BC/BK/CC/DC/EK en EL) 23 Vijf Belgische assignatiekaarten Brussel, Transorma merktekens (AA/AB/BK/CC en EL)
2 24 4 Poststukken met Transorma merktekens van Brighton (Engeland) 25 4 Poststukken met Transorma merktekens van Brighton (Engeland) 26 Engels poststuk met rood administratief stempel Delayed being posted in a letterbox 27 Twee stukken Israël met BTMC machinekenmerken R en U (zwakke afdruk) ROTTERDAM CODE 28 Postzegelboekje met (losse) postzegels waarop rode codeerplaatskentekens van de Rotterdamse codeermachine met de zwarte matrixcode. LUMINESCENTIE EN PROEFNEMINGEN 29 Blok van 4 testzegels blauw andreaskruis op GELAMINEERD papier. RRR. 30 Kaart van 23 december 1965, Rotterdam, met stempel opzetstempelmachine voor optische detectie Klüssendorf/Mix&Genest), Cat. Van der Wart PE IX, met vlag minimum afmetingen op postzegel 8c van Krimpen gewoon papier (zegel beschadigd). Stok Type1, vlag Type Poststukken met fluorescerende zegels 4 en 8 cent Van Krimpen met stempel uit Flierstempelmachine op de dag van uitgifte 32 2 Poststukken met Fluorescerende zegels 4 en 8 cent van Krimpen met stempel uit Flierstempelmachine op de dag van uitgifte 33 Postzegel 4c van Krimpen fluorescerend (postfris) met velrandje en (gedeeltelijk) markeerboogje 34 Poststuk met MARK II-facerstempel (vd Wart PE VIII) op 12 cent Juliana fluorescerend (NVPH 776); zegel mist hoektandje. Gouda, 7 december brieven (zakelijk) met Flierstempels Gouda uit 1963 en gefrankeerd met 12c Juliana FLUORESCEREND (NVPH 776) 36 Testbrief Amsterdam Toshiba opzet-stempelmachine met fosforescerend vignet en opdruk PTT 022, niet gestempeld 37 Strip van twee testzegels (rol) Andreaskruis blauw 38 Strip van drie testzegels (rol) Andreaskruis rood 39 Shirley Temple testzegel bruin 40 Juliana Regina postfris cent gedrukt op papier zonder witmaker (geel oplichtend) 41 Juliana Regina postfris cent gedrukt op papier zonder witmaker (geel oplichtend) 42 Partij zakenpost met frankeermachinestempels in luminescerende inkt / USA en België, div. kleuren fosfor 43 Fluorescerende testzegel Telefunken Hannover-Messe 1962 in blok van 10 stuks, met testbrief AEG Telefunken Fluorescerende testzegel Telefunken Hannover-Messe Twee testbrieven: Hannover Messe en AEG Telefunken 46 Set van 9 test- en demonstratiebrieven IVA Hamburg Heuss Lumogen postzegels Duitsland, fluorescerend en gewoon papier 48 Twee Zweedse testzegels, groen en oranje, op normaal papier 49 4 FDC s met verschillende Tagged Stamps, Canada, 13 januari 1962 POSTCODE POSTSTUKKEN 50 7 Demonstratiebrieven (6 formaten en 2 met plaketiket) van Hand-indexeerlessenaar op de Amphilex Demonstratiebrieven van hand-indexeerlessenaar op de Amphilex 1977 (Geen KPK s) 52 Diverse stukken met Postcodezegels (w.o. Postmuseum) 53 9 poststukken met verzoekstempels Amsterdam met cijfer-kpk s uit de ALIMA op de ACHTERZIJDE, w.o. gekapte KPK s 15 en 16
3 54 Partij 50 stuks zakenpost met vroege HIA-nummers (1-9 en 01-20) Amsterdam, op de achterzijde van de post en 2 met 238 op de voorzijde 55 Poststukken, op verzoek gestempeld met letterreeks KPK s (8 stuks uit 1 e ALIMA Afd. APVS Amsterdam) in de reeks A, B, C, F, I, N, L, K, en HIA 238 en zakenbrief met KPK E, waardoor letterreeks compleet is. 56 Poststukken, op verzoek gestempeld met letterreeks KPK s (8 stuks uit 1 e ALIMA Afd. APVS Amsterdam) in de reeks A, B, C, F, I, N, L en K. 57 Grote partij poststukken (vnl. zakenpost), met complete letter-kpk s uit de 1 e Alima van Amsterdam, in aantallen 58 Set poststukken met verzoekstempels Amsterdam met lineaire indexering KodeerPlaatsKentekens 001 t/m artij gecodeerde stukken met KPK-verzoekstempels, o.a. 15 stuks uit de reels ( s-gravenhage) en 19 uit diverse andere plaatsen 60 4 Poststukken met Demonstratie-KodeerPlaatsKenteken 100 (type Klein) op brief Philips IMPA 1984, brief met Duitse automaatstrook 1984 en 2 x Treinen door de Tijd - Utrecht Stukken met ALIMA codering (gespoten index) uit Arnhem, w.o. zeer vroeg (december 1983) zonder extra streepje 62 Postcode Adres-informatiekaarten (1978): boekje PFA 200, Set PFA 200 en losse kaarten PFA 200A 63 Adreswijz. Postcode 45c (8/3/1983) met verzoek KPK 145 (reserve nr). 64 Twee stukken met KPK 188 (Rotterdam), één met halve afdruk en één in rode inkt. POSTCODE-STEMPELS 65 Poststukken met machinevlagstempels met tekst Expeditieknooppunt van s Gravenhage, s Hertogenbosch, Leeuwarden en Utrecht 66 Set brieven met verzoekstempels (1 e dag) van Klüssendorfstempels Postcode Gewoon even doen 67 Pakketje poststukken met Administratieve stempels Door foutieve Postcode vertraagd administratieve stempels en etiketten Foutieve Postcode 69 Postcode Gebruik m Goed stempel in 3 x 3 cm. formaat, Klüssendorfmachine Zevenaar. RRR! 70 Postcode Gewoon even doen: verzoek stempels bij wisseling van plaatsnaamstempel in de Klüssendorfmachines van Dordrecht en Hoorn, 6 juli Proteststempel op blanco envelop ROT code gebruik m niet" DOCUMENTATIE EN LITERATUUR 72 Van der Wart Catalogus Reclamehandstempels en Gelegenheidsstempels, zesde druk, 1985 ( schoon gebruiksexemplaar) 73 Na 40 jaar POSTCODE nog eens terug naar het begin, door Jos M.A.G. Stroom, Notities Nr. 55, november 2017, Ned. Academie voor Filatelie (uitverkocht) DIVERSEN 74 Metalen cliché golflijnenvlag uit Klüssendorf-stempelmachine 75 6 Poststukken met Frankering Gecontroleerd op sticker en op stuk 76 6 Poststukken met telefoon-frankering codes 77 Pakket bundelbriefjes SORMA en zakken-labels met barcode 78 FRAMA frankeerstroken van de Belgica1982: losse strook en 2 FDC s 79 Complete set (6 stuks) van Belgische automaatstroken, FDC 16 november Vijf aangetekende FDC s met Belgische automaatstroken, 16 november Vijf retourbrieven Direct Mail van Breck (met inhoud) poststukken Direct Mail (w.o. retouren) met diverse rolzegels gelegenheidspostzegels uit grootverbruikersrollen
4 83 Kunststof testsjabloon ( beugel ) voor het testen van de poststukdikte en van de indeling van de adreszijde GROTE DOZEN EN MAPPEN 84 Drie brochures voor Postcode bewegwijzering in Amsterdam 85 Kunststof liniaal met aanwijzingen voor het correct plaatsen van de postcode in adressen 86 Partij Belgische poststukken (groot formaat) met NEOPOST IJ 110 stempels en zwarte G-State Code voor sortering 87 6 Publicaties over de Transorma machine in Brighton (kopieën) 88 Fotokopie van tent. collectie Rotterdam en de postcode NAGEKOMEN 89 Grote Postcode-doos met o.a.: reclame materiaal, postcode documentatie, slogans op stickers (veel groot formaat voor brievenbus) en tijdschriften, liniaal en sjabloon, etc. 90 Partij van ong. 30 poststukken frankering gecontroleerd, stempel of sticker, w.o. vroege exemplaren 91 Catalogus Machinestempels laatste (6e) druk 1991, nieuw 92 Grote (antieke) handloep 93 Loepje, werkt op batterijen (niet aanw.) 94 Leesloep met licht (op batterijen) 95 Kleine elektrische alg. UV lamp 96 UV zaklampje POSTWAARDESTUKKEN willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met
5 willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met willekeurige postwaardestukken over de hele wereld (veelal ongebruikt) met
Beatrix. Koningin der Nederlanden sinds U ziet de inhuldigingszegels en 2 waarden evenals zegels van de eerste Beatrix Regina serie.
B Beatrix. Koningin der Nederlanden sinds 1980. U ziet de inhuldigingszegels en 2 waarden evenals zegels van de eerste Beatrix Regina serie. Baarfrankering. Benaming voor machinale stempelafdrukken die
Nadere informatieIn het Jubileumboek van de Bond hebt U kunnen lezen
In het Jubileumboek van de Bond hebt U kunnen lezen dat na Amsterdam en Rotterdam nu ook in Arnhem een Afdeling Automatische Postverwerkende Systemen (APVS} in gebruik is genomen, waar brieven met behulp
Nadere informatieOpzetten van de post.
Opzetten en stempelen Het opzetten of koppen van de post Opzetten van de post. Afb. 1. Om post te kunnen stempelen, moesten de poststukken aanvankelijk handmatig en stuk voor stuk in of onder een stempelapparaat
Nadere informatieDigitale postzegels. Wat zijn digitale postzegels? Zwitserland. Italië
Digitale postzegels Als het gaat over de toekomst van het postzegelverzamelen hoor je vaak dat e-mail en andere moderne ontwikkelingen de postzegel overbodig zullen maken. Voor een deel zal dat zeker gebeuren;
Nadere informatieKODEER - PLAATS - KENTEKENS
KODEER - PLAATS - KENTEKENS SAMENSTELLING EN REDACTIE : Jos M.A.G. STROOM. UITGAVE : FILATELISTENVERENIGING 'NOVIOPOST' POSTWEG 37, 6523 KR NIJMEGEN. TEN GELEIDE Sedert augustus 1981 zijn er regelmatig
Nadere informatieMachinestempels als verzamelgebied (3) Jos M.A.G. Stroom.
Machinestempels als verzamelgebied (3) Jos M.A.G. Stroom. Zo'n 10 tot 15 jaar geleden kon je nog regelmatig interessante vlagstempels tegenkomen. In die tijd had iedere enigszins beduidende stad in het
Nadere informatieDe Lekbode 106 april 2009
G Gebruikt. Een gestempelde zegel die echt is gebruikt. Dit in tegenstelling tot allerlei gelegenheids afstempelingen. Deze term wordt ook wel gebruikt voor postfrisse zegels met b.v. een plakker. Hier
Nadere informatieDe Lekbode 66 april 2009
D Dag van de Aerofilatelie. Een dag die elk jaar wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Aerofilatelisten de Vliegende Hollander. Meestal is er op Schiphol een bijeenkomst en wordt er een
Nadere informatieNOOIT UITGEGEVEN FLUORESCERENDE POSTZEGELS 'HER'ONTDEKT.
NOOIT UITGEGEVEN FLUORESCERENDE POSTZEGELS 'HER'ONTDEKT. Onder deze t i t e l hield directeur Zegelwaarden en Filatelie, de heer G.A-.Glas, een lezing tijdens het Bondsdiner. Waar vertelde hij over? Over
Nadere informatiePERFINS. Wat zijn perfins of firmaperforaties? Zegels met gaatjes?
PERFINS Wat zijn perfins of firmaperforaties? Zegels met gaatjes? Toen u begon met het verzamelen van postzegels zult u ze ongetwijfeld een keer zijn tegengekomen in een rondzendboekje, in uw eigen verzameling
Nadere informatiePOSTHISTORIE- QUIZ 12 NOVEMBER Over deze quiz kan niet worden getwist: niet over de vragen en niet over de antwoorden
POSTHISTORIE- QUIZ 12 NOVEMBER 2016 Over deze quiz kan niet worden getwist: niet over de vragen en niet over de antwoorden POSTHISTORIE-QUIZ: de regels Deze quiz bestaat uit 20 meerkeuzevragen. Bij elke
Nadere informatieMachinestempels als verzamelgebied (1)
Machinestempels als verzamelgebied (1) Veel filatelisten verzamelen, behalve postzegels, ook stempels. Sommige stempels zijn geliefd omdat ze volledig op een postzegel passen (puntstempels, ook wel nummerstempels
Nadere informatieDe eerste-dagenveloppe kreeg nu wel het eerste-dagstempel met de plaatsnaam s-gravenhage met de datum van 6 januari 1981.
Op 6 januari 1981 heeft de PTT een bijzondere postzegel uitgegeven met een waarde van 65 cent. Deze zegel heeft dezelfde afbeelding als de Inhuldigingszegel 1980 met de waarde 60 cent. Tot deze uitgifte
Nadere informatieAutopostkantoor tijdens Vierdaagse
Autopostkantoor tijdens Vierdaagse Afb. 6 Het autopostkantoor op het Molenveld in Nijmegen, tijdens de Vierdaagseweek van 1939. Politieagenten (Engelse Bobbys) met koffers schrijven en verzenden hun correspondentie.
Nadere informatieWie Nijmegen zegt, zegt Vierdaagse. Hoewel Nijmegen
Vierdaagse onder de loupe Wie Nijmegen zegt, zegt Vierdaagse. Hoewel Nijmegen een r i j k verleden en ook hedentendage nog veel interessants te bieden heeft, dankt de stad zijn wereldwijde faam aan een
Nederland 1600 Nederland jaarcollecties 2001 t/m 2010 (allen 3x) Nominaal ca. 13,- 0 1601 Doos Nederland postfris 1998-2010 deels in Davo de luxe-album en deels in jaarcollecties PTT (2006 t/m 2010.) Tevens
Nadere informatieFILATELISTISCHE TERMEN, BEGRIPPEN EN UITDRUKKINGEN
A Aangesneden. Dit is een term voor ongeperforeerde zegels waarvan bij het losknippen te weinig rand is overgebleven of het zegelbeeld is beschadigd. U ziet dit veel bij de 1 e emissie. De prijs van een
Nadere informatieMeer mogelijkheden met Decemberzegels
Meer mogelijkheden met Decemberzegels Waarschijnlijk verzamelt u Nederland postfris en hebt u een compleet velletje van twintig decemberzegels aangeschaft. Daar bent u als verzamelaar snel mee klaar: wacht
Nadere informatieDe Lekbode 94 april 2009
F Facsimile. Nabootsing van zeldzame zegels. Regelmatig wordt dit soort maakwerk aangeboden, soms nog voor veel geld. Het gevaar van dit soort producten is dat vervalsers hiermede zeldzame stukken vervaardigen
Nadere informatieAfstempeling. Algemeen gebruikte uitdrukking. poststempel op een postzegel en / of poststuk. Let ook eens op de fraaie illustratie op deze kaart.
Afgeschreven. Ook wel nietig afgeschreven. Als een met port belast stuk door de geadresseerde werd geweigerd of niet besteld kon worden, moest het niet te innen bedrag aan port worden afgeschreven en de
Nadere informatieVeiling kavellijst november 2017
Nadere informatiek 1 k 6 k 8 k 17 k 28 k 22
Nadere informatieE17_1M 24 juli 1961 Formaat: 19 x 10 cm, gewoon NVPH-nrs: 318-321 Kinderzegels
E17_1M 24 juli 1961 E17_1aM 24 juli 1961 Opm: streep door foto E17_1bM 24 juli 1961 * NVPH-nrs: 318 Kinderzegels Opm: 1 zegel E17_2M 24 juli 1961 E17_2aM 24 juli 1961 * NVPH-nrs: 320-321 Kinderzegels E17_3M
Nadere informatieEen goed opmerker zal op een groot aantal poststukken aantekeningen zien staan die over het algemeen niet door de afzender hierop zijn geplaatst.
H O O F D S T U K 1 1 P O S T A L E B E R I C H T E N Een goed opmerker zal op een groot aantal poststukken aantekeningen zien staan die over het algemeen niet door de afzender hierop zijn geplaatst. De
Nadere informatieMactanestempels als verzamelgebied (6) Jos M.A.G. Stroom.
Mactanestempels als verzamelgebied (6) Jos M.A.G. Stroom. Ik ga u dit keer uitnodigen om eens door een andere bril naar machinestempels te kijken. Deze aflevering is gebaseerd op het werk van Otto Koene,
Nadere informatieSorteren zonder postale code in het adres 1930-1970. Postcode als postaal codesysteem. Inhoudsopgave. Inleiding
Sorteren zonder postale code in het adres 1930-1970 Inhoudsopgave Inleiding 1 Waarom een nieuw codesysteem? 2 De opbouw van de nieuwe code 3,4 Administratieve voorbereidingen 5 Postcode reclamecampagnes
Nadere informatieNederlandse frankeerstroken, een nieuw verzamelgebied.
Nederlandse frankeerstroken, een nieuw verzamelgebied. Wie het juni nummer van Filatelie goed heeft doorgelezen is het vast wel opgevallen dat de PTT van plan is om met de losse verkoop van frankeer zegels
Nadere informatieStiefkinderen van de Filatelie Spoorwegzegels
Stiefkinderen van de Filatelie Spoorwegzegels 1 Inleiding Het vervoer van post met de trein was een zaak van de PTT. Met de spoorwegen werden contracten afgesloten over het vervoer van afgesloten zakken
Nadere informatieRood, Roder, Roodfrankering
Rood, Roder, Roodfrankering Inleiding Het is 7 uur s'avonds en de eerste verzamelaars komen binnen. Enkelen met grote dozen onder de arm. De belangstelling is gewekt. Oud? vraagt de ene. Nieuw, mompelt
Nadere informatieVereniging van Postzegelverzamelaars. Barendrecht
Nadere informatieDe Lekbode 118 april 2009
H Haarlemse druk. De zegels de 2 e emissie werden tot eind 1866 in Utrecht en daarna in Haarlem gedrukt. Er zijn minimale verschillen te zien. Vandaar dat bij deze emissie wordt gesproken Utrechtse en
Nadere informatie17 september 15 oktober 19 november 17 december
Nadere informatieFilatelistische elementen
JAN CEES VAN DUIN Filatelistische elementen Deel 16: Militaire en oorlogspost 1 Inleiding Portvrijdom is één van de filatelistische elementen. In dit hoofdstuk komen militaire en oorlogspost aan de orde.
Nadere informatieKoningin Beatrix een langlopende emissie
Koningin Beatrix een langlopende emissie Toen op 2 januari 2002 de eerste postzegels verschenen met de waardeaanduiding uitsluitend in euro, werd een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan de emissie-beatrix.
Nadere informatieVanaf pagina 9 neemt Jos Stroom ons mee in de wereld van de particuliere Vierdaagse enveloppen en kaarten. Hieronder een van de afbeeldingen,
Op pagina 5 begint het verhaal van Jo Toussaint over de Caprivi strook. Deze landstrook ligt langs de rivier de Zambezi in het noorden van Botswana. Ter oriëntatie geven we een kaart van de loop van de
Nadere informatieVEILING 16 mei Kwaliteit Postfris ** Ongebruikt * Gestempeld 0. Ka vel Land / Gebied Soort / Omschrijving Jaar.
VEILING 16 mei 2017 Kwaliteit Postfris ** Ongebruikt * Gestempeld 0 Biedschema tot 5,00 0,25 5,00 tot 10,00 0,50 10,00 tot 50,00 1,00 boven 50,00 2,00 Ka vel Land / Gebied Soort / Omschrijving Jaar Deze
Nadere informatieGeïllustreerde postwaardestukken Postwaardestukken op bestelling
Filatelistische elementen deel IX Postwaardestukken: Een postwaardestuk is een postaal stuk met een officieel ingedrukte waardeaanduiding. Zoals een zegelafdruk of andere erkende waardeaanduidingen waaruit
Nadere informatiePostzegels - Grote dozen - wordt niet verstuurd!
Nederland 2200 Verzameling plaatfouten 1852-1999 in 20 ringbanden postfris/(on)gebruikt met specificatie in band I en per band een algemeen index. Zeer hoge cat. waarde. 900 2201 Verhuisdoos met 8 FDC
Nadere informatieAanvang Verkoop: 3 oktober 1989
De Limburgzegel Enkele curieuze aspecten van deze uitgifte Op 2 oktober j. l. werd in zowel België (13 frank) als Nederland (75 cent) een zegel uitgegeven ter herdenking van het feit dat 150 jaar geleden
Nadere informatiePostNL in beeld gebracht
PostNL in beeld gebracht Afb. 3 Hangboekje Beatrix 1 (voor- en achterzijde) Een kaart uit China In dit artikel laten we zien in hoeverre PostNL al gevorderd is met de invoering van de nieuwe huisstijl.
Nadere informatiePostkamer medewerker in een nieuw jasje
Postkamer medewerker in een nieuw jasje Alles wat u altijd al wilde weten over Document flexkrachten van Mailprofs www.mailprofs.nl De werkzaamheden in de postkamer zijn veel breder dan men verwacht. Er
Nadere informatieVerzamelen en tentoonstellen
Verzamelen en tentoonstellen Het opbouwen van een eigen thematische collectie 7: Poststukken Onder poststukken kunnen we van alles verstaan, zoals brieven, drukwerken, kaarten, pakjes en pakketten die
Nadere informatie60 cent vertegenwoordigde het tarief voor binnenlandse brieven tot en met 20 gram en brieven naar CEPT-landen.
Officieel werd de postzegel van 60 cent uitgegeven op Koninginnedag, 30 april 1980, hoewel de postkantoren op die dag gesloten waren. De eerste-dagenveloppe kreeg in het eerste-dagstempel de plaatsnaam
Nadere informatiek 55 k 65 k 73 k 81 61 Nederland PF
Nadere informatieLang geleden was dit een probleem, dat sommige
OP ZONDAG >BESTELLEN< OF >NIET BESTELLEN< Lang geleden was dit een probleem, dat sommige postadministraties trachtten op te lossen. De post werd toen nog enige malen per dag bezorgd, óók op zondag. Tegenwoordig
Nadere informatie(afbeelding 1) (afbeelding 2)
Loketstroken uit Slovenië Joost Hoogendoorn Het is een goede suggestie van de eindredacteur om tijdens je vakantie in een ander land daar eens een postkantoor binnen te lopen. Ik deed dat in de zomer van
Nadere informatieAnsichtkaarten kavel TRUE Inzet. Ansichtkaarten Nederland in omslagen
2900 2901 Nederland in omslagen 2900 Zuid- Holland Alblasserwaard e.o. veel fotokaarten ca. 92 stuks 700 2901 Zuid- Holland Gouda, Zoetermeer, Alphen en omgeving 104 stuks 550 2903 2902 2902 Zuid- Holland
Nadere informatieHet poststuk van de maand november 2013: posttarieven 3.
Het poststuk van de maand november 2013: posttarieven 3. Er zijn ook in Nederland postzegels uitgegeven in schijnbaar vreemde waarden. Wat een vreemde waarde is, dat is natuurlijk een persoonlijke zaak.
Nadere informatieMachinestempels als verzamelgebied (4) Jos M.A.G. Stroom.
Machinestempels als verzamelgebied (4) Jos M.A.G. Stroom. In de vorige aflevering heb ik aandacht besteed aan de machinestempels uit de Kerst- en Nieuwjaarsperiode (KNJ), die elk jaar opnieuw weer voor
Nadere informatieEén cirkel stempel. Een stempeltype met slechts één gesloten ring. Het stempel dat U ziet komt in diverse typen voor.
E Echt gelopen. Term voor een poststuk dat werkelijk werd verzonden en door de post werd besteld. Het stuk dat U ziet is voorzien van een vertrek en aankomststempel evenals een bestellerstempel. Eén cirkel
Nadere informatieE1_1aM 9 mei 1953 * Formaat: 16,4 x 9,1 cm, luchtpost NVPH-nrs: 297,301,302,306 Inheemse voorstellingen Opm: misdruk van E1_1
E1_1M 9 mei 1953 NVPH-nrs: 297,301,302,306 Inheemse voorstellingen E1_1aM 9 mei 1953 * NVPH-nrs: 297,301,302,306 Inheemse voorstellingen Opm: misdruk van E1_1 E1_1b 9 mei 1953 * NVPH-nrs: 297,301,302,306
Nadere informatieAantekenen nieuwe stijl
Aantekenen nieuwe stijl Aangetekende poststukken zijn er sinds 1 januari 1997 anders uit gaan zien. Het meest opvallende, en iets wat veel verzamelaars betreuren, is het verdwijnen van het aloude aantekenstrookje.
Nadere informatieAfb.1 De twee verschillende stempels van het Postmuseum. De maandag en dinsdag waren in hun geheel bestemd voor bezoek aan:
Het mooie Zweden In het voorjaar werd door vier "NOVIOPOST"-leden te weten: H.A.J.J. Egberts, H.Janssen, J.Rutten en P.G.M. Gerrits besloten om gezamenlijk een bezoek te brengen aan de Internationale Postzegeltentoonstelling
Nadere informatieHoe kunt u het beste frankeren?
Hoe kunt u het beste frankeren? Hoe kunt u het beste frankeren Frankeren kan op verschillende manieren. Wat de beste methode is om uw dagelijkse post te versturen is afhankelijk van verschillende factoren.
Nadere informatieTHE RED PENNY GREAT BRITAIN MET 4 LETTERS EN PLAATNUMMER STANLEY GIBBONS NR.43-MICHEL NR.16
THE RED PENNY GREAT BRITAIN MET 4 LETTERS EN PLAATNUMMER STANLEY GIBBONS NR.43-MICHEL NR.16 GESCHIEDENIS. Een postzegel is een klein stukje papier ( tegenwoordig gegomd of zelfklevend ), me een bepaalde
Nadere informatieBeurs De Oranjerie 22 April
Nadere informatieLEIDRAAD VOOR HET BEOORDELEN VAN JEUGDVERZAMELINGEN Thematisch 1
JEUGDVERZAMELINGEN Thematisch 1 Leidraad voor het opzetten en beoordelen van inzendingen van jeugdige filatelisten Thematische inzendingen Vereisten voor de verschillende leeftijdsgroepen De belangrijkste
Nadere informatiek 002 k 014 k 015 k 019
Nadere informatieIn het Nederlandsch Tijdschrift voor Postzegelkunde verscheen in het julinummer van 1901 de volgende mededeling:
Postzegelboekjes Inleiding Stiefkinderen van de filatelie In het Nederlandsch Tijdschrift voor Postzegelkunde verscheen in het julinummer van 1901 de volgende mededeling: Die mededeling bleek op waarheid
Nadere informatieIn feite zijn postwaardestukken groot uitgevallen postzegels met schrijfruimte!
H O O F D S T U K 8 POSTWAARDESTUKKEN Een postwaardestuk is een postaal stuk met een officieel erkende ingedrukte waardeaanduiding, bijvoorbeeld een zegelafdruk, een embleem of een opschrift waaruit blijkt
Nadere informatiek 119 k 128 k 138 k 142
51 Nederland GB 255 BOD 52 Nederland PF 379A BOD 53 Nederland PF 453 BOD 54 Nederland PF 460-468 BOD 55 Nederland PF 515-517 BOD 56 Nederland PF 575 F BOD 57 Nederland PF 582 BOD 58 Nederland PF 602-606
Nadere informatieARNHEM Girokantoor. GIROKANTOOR ARNHEM KBPT 5013 Opgeleverd door De Munt op. Het stempel werd verzonden op.. Gebruiksperiode van..
ARNHEM Girokantoor GIROKANTOOR ARNHEM KBPT 5013 Opgeleverd door De Munt op Het stempel werd verzonden op.. Gebruiksperiode van.. GIROKANTOOR ARNHEM 1 KBPT 5014 Opgeleverd door De Munt in juni 1956. Het
Nadere informatieMACHINALE NUMMERSTEMPELS. binnen de. KNJ-periode 2007
MACHINALE NUMMERSTEMPELS binnen de KNJ-periode 2007 door Peter Klaassen Machinale nummmerstempels binnen de KNJ-periode 2007 Voorwoord In het Maandblad Filatelie van december 2000 hebben Jos Stroom en
Nadere informatiePOSTTARIEVEN meest gestelde vragen
POSTTARIEVEN meest gestelde vragen Vind hier uw antwoord op de meest gestelde vragen >> INHOUDSOPGAVE Posttarieven januari 2017 Tarieven postzegel Tarieven frankeermachine Vergelijk uw posttarieven Tarieven
Nadere informatiePost & Techniek. Post & Techniek is een uitgave van de Groep Postmechanisatie binnen Po & Po.
Post & Techniek Post & Techniek is een uitgave van de Groep Postmechanisatie binnen Po & Po. Post & Techniek 04, mei 2010 Contact via: postmech@kpnmail.nl Blad 1 Nieuwe postverwerkingsmachines in aantocht!
Nadere informatieK 4 K 15 K 17 K 18. K 29w K 24
Nadere informatieMachinestempels als verzamelgebied (5) Jos M.A.G. Stroom.
Machinestempels als verzamelgebied (5) Jos M.A.G. Stroom. In de vorige aflevering hebt u kunnen lezen dat er in Nederland in de vlagstempels geen commerciële reclame mag staan. Na de beruchte zaak tegen
Nadere informatieGeen gehoor. niet gereageerd wordt kan de postbode soms proberen het poststuk bij. pakket (1992)
Geen gehoor Het komt weieens voor dat de postbesteller een stuk niet in de brievenbus kan gooien, maar dat hij moet aanbellen om het af te geven. Dat doet hij bij pakketpost (alles wat niet door de brievenbus
Nadere informatieOp 11 november 1918 eindigde de Eerste Wereldoorlog:
Deviezencontrole en Inflatie in Duitsland in de jaren 1918-1923 - INLEIDING Op 11 november 1918 eindigde de Eerste Wereldoorlog: de Duitsers hadden de wapens neergelegd, de Duitse Keizer was met zijn familie
Nadere informatieZelfklevende loketstroken in Oostenrijk H.A. Wolf,
Zelfklevende loketstroken in Oostenrijk H.A. Wolf, 24-02-2012 In 1998 voerde de Oostenrijkse Post zelfklevende loketstroken in. Die werden gebruikt in een netwerk van frankeermachines dat OPAL heet. Het
Nadere informatieAß. 1-3 Briefkaarten voor binnenlands gebruik,
Zegel-indrukken De eerste Nederlandse briefkaart werd uitgegeven in 1871. Sindsdien zijn er heel wat verschillende exemplaren verschenen. Soms worden nieuwe briefkaarten uitgegeven vanwege tariefwijzigingen
JAN CEES VAN DUIN Filatelistische elementen Deel 11: Postzegels in boekjes Inleiding 1 Het postzegelboekje is een van de twaalf filatelistische elementen. Een gewoon postzegelboekje bestaat ten minste
Nadere informatieBANDOENG / BANDUNG (stempeltype 1) ( )
BANDOENG / BANDUNG (stempeltype 1) (21-09-2016) Locatie: Bandoeng, West-Java Afstempelingen van Bandoeng op de Weense Drukken komen veel voor. Er zijn op dit moment elf verschillende Bandoeng / Bandung
Nederland 20 Nederland 1959-2010. Collectie postfris, met div. extra s, in 7 Davo albums. Hoog nominaal gedeelte! 3 21 Verhuisdoos Nederland vanaf 1872 in 16 albums/insteekboeken wo. collecties, voorraadboeken
Nadere informatieNieuw: de aantekenzegel(s)
Nieuw: de aantekenzegel(s) Op het gebied van de aangetekende brief hebben we in Nederland de laatste jaren verschillende veranderingen meegemaakt. In 1997 verdween het aantekenstrookje met kantoornaam.
Nadere informatieRONDZENDDIENST - 1 RONDZENDDIENST - 2
Nadere informatieCodeerinformatie op de brief
28 januari 2016 Auteur John Zonneveld Tel +31 (0)888 68 92 88 Rapport Codeerinformatie op de brief Versie 6.1.3 Inhoudsopgave 3 1.1 Codeerregel 3 1.2 Data matrix = 2D barcode 4 1.3 KIX = Klant Index code