EXECUTIEVEILING 3:268 BW D.D. 17 OKTOBER 2014 VAN: De Bergen 1 te Rosmalen 1
Algemeen Executoriale verkoping (ex artikel 3:268); juncto 3:254 BW) op vrijdag 17 oktober 2014, daags na 12.00 uur op http://www.bog-auctions.com. Bieden kan via internet en via computers in de veilingzaal: Kryptonweg 8 te 3812 RZ Amersfoort. Meer informatie over de veiling en objecten: http://www.bog-auctions.com Juridische omschrijving Het woonhuis met bedrijfsgedeelte (café met bar, dartruimte met 9 banen/borden en kelder), garage/carport, ondergrond, erf en verdere aanhorigheden aan De Bergen 1 te 5241 CL Rosmalen, kadastraal bekend gemeente Rosmalen, sectie H nummer 4823, ter grootte van 489 m2, zegge vierhonderd are en negenentachtig centiare. Object Woonhuis De woning is gebouwd in 1964, opgetrokken in spouwmuren en heeft betonnen vloeren en een zadeldak gedekt met pannen. De woning is niet geïsoleerd. De woning bestaat uit een hoofdgebouw met een aanbouw. De totale inhoud van de woning is ca. 528 m3. De woning is voorzien van centrale verwarming. Indeling BG: keuken met eenvoudig keukenblok, hal met meterkast, uitgebouwde woonkamer met parketvloer, bijkeuken, toilet en 2 e bijkeuken. 1 e verdieping: overloop met vaste kast, badkamer, 3 slaapkamers. 2 e verdieping: zolderruimte. Een gang (met kelder) leidt naar het bedrijfsgedeelte. De onderhoudstoestand van de woning is matig tot slecht, er is sprake van achterstallig onderhoud en gedateerde toestand. Bedrijfsgedeelte Bedrijfsgedeelte is opgetrokken in baksteen en voorzien van plat dak. Het heeft een oppervlakte van 162 m2. Indeling: keuken met eenvoudig keukenblokje, café met bar, dartruimte met 9 banen/borden, kelder. Achter het café bevinden zich 2 toiletgroepen, achter de keuken bevindt zich nog een ruimte voor muziek. Voor het café bevindt zich een toegangshal. De onderhoudstoestand is matig tot slecht. Naast de woning bevindt zich een smalle garage/carport, voorzien van een roldeur. Achter de woning bevindt zich een binnenplaats van ca. 63m2, deels overkapt. Gebruik De onroerende zaak is in gebruik bij eigenaren voor bewoning en een dartcentrum. De onroerende zaak is in eigen gebruik. Het dartcentrum dinsdag, donderdag en vrijdag geopend. Volgens de eigenaren is op het geheel een vergunning voor restaurant, cafetaria en café aanwezig die voldoet. Stand/ligging Het onderhavige object is gelegen in een woonwijk. Voorzieningen zijn op relatief korte afstand. Oplevering Het object wordt in huidige staat opgeleverd. 2
Bestemming De onroerende zaak is opgenomen in het bestemmingsplan t Ven Hondsberg, onherroepelijk geworden op 11 juli 2011. De onroerende zaak heeft twee bestemmingen, te weten de enkelbestemming horeca, bestemd voor horeca en wonen. De voor horeca aangewezen gronden zijn bestemd voor het uitoefenen van horecabedrijven in de categorie 2 en 3 van de staat van horeca-activiteiten bij het bestemmingsplan. Een feestzaal is niet toegestaan. Voor horeca is opgenomen dat de maximale bouwhoogte 3,5 m1 bedraagt. Op het perceel rust de functieaanduiding feestzaal uitgesloten en verder rust op het gebied de gebiedsaanduiding archeologische waarden. Opgemerkt kan worden dat het bouwvlak voor horeca 100% mag worden bebouwd, doch het bouwvlak is kleiner dan het huidige bebouwde terrein. Op het resterende gedeelte rust de bestemming wonen 2. De maximale toegestane hoogte is een goothoogte van 6m1 en een maximale bouwhoogte van 9m1. Blijkens het Kadaster is op het perceel de huisvestingsverordening, splitsingsvergunningstelsel en huisvestingswet van toepassing. Dit komt uit de Belemmeringenwet Privaatrecht en is op 30 maart 2005 in werking getreden. Garanties Verkoper verleent generlei garanties en aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid omtrent al hetgeen wat is medegedeeld of waarvan mededelingen achterwege is gebleven. Alle informatie is informatie welke is verkregen uit monde van derden en kan daardoor niet op juistheid worden gecontroleerd. Plokpenning De inzetpremie (plokpenning) zal worden uitgekeerd aan de hoogste bieder bij de inzet (opbod) en bedraagt 1% van het hoogste geboden, exclusief btw. Veilingnotaris Notaris CMS Derks Star Busmann N.V. Newtonlaan 203 3584 BH Utrecht Telefoon: +31 30 2121 602 Telefax: +31 30 2121 226 Bezichtigen Het bezichtigen van het te veilen onroerend goed is op (indien mogelijk) uitsluitend afspraak mogelijk. Op donderdag 2 oktober a.s. organiseert de makelaar een kijkdag, van 13.00-15.00 uur, alsmede dinsdag 14 oktober a.s. tussen 10.00-12.00 uur. Bedenktijd De wettelijke bepalingen inzake de eisen van een schriftelijke koopovereenkomst en de bedenktijd van drie dagen, zoals die per 1 september 2003 in werking zijn getreden, gelden NIET voor een openbare veiling ten overstaan van een notaris. Registergoederen die worden verkocht via de AVVI 2013 worden onvoorwaardelijk en zonder bedenktijd verkocht. (Onderhandse) Biedingen Tot 14 dagen voor de verkoopdatum kunnen onderhandse onvoorwaardelijke schriftelijke biedingen worden ingediend aan het adres van de vorengenoemde notaris. Biedingen zullen worden behandeld overeenkomstig het bepaalde in artikel 3:268 BW, zonder dat de executant gehouden is op een bieding in te gaan. 3
Risico en Gunning Vanaf het moment van Gunning is het risico voor de koper. Verkoper behoudt zich het recht voor het geveilde niet te gunnen en zal zich daaromtrent uitspreken uiterlijk binnen vijf (5) werkdagen na de dag van de veiling van het betreffende perceel. De veilingcondities Er wordt geveild volgens de Algemene Veilingvoorwaarden met internetbieden 2013 (AVVI 2013) vastgelegd in een akte op 23 april 2013 verleden voor notaris mr. M.R.H. Krans uit Rotterdam. Deze akte is ingeschreven in de openbare registers voor registergoederen die worden bijgehouden ten kantore van de Dienst voor het Kadaster en de Openbare Register, in register Hypotheken 4, deel 62802, nummer 177, voor zover daarvan bij de akte van de bijzondere veilingvoorwaarden niet wordt afgeweken. De veilingcondities zullen 8 dagen vóór, alsmede op de werkdag van de veiling ter inzage liggen ten kantore van notaris CMS Derks Star Busmann, advocaten en notarissen. Waarborgsom De verschuldigde waarborgsom zoals bedoeld in artikel 13 lid 1 van de AVVI 2013 dienen uiterlijk zes (6) dagen na de gunning te worden betaald. Voorts dient 15% aan kosten te worden betaald op de eerste werkdag na de veiling, waarin onder andere begrepen de overdrachtsbelasting. Betaling/verrekening lasten De koopsom en het verder door koper verschuldigde moet uiterlijk worden voldaan zes (6) weken na de gunning. De baten en lasten zijn vanaf deze dag voor rekening van de koper. 4
Bijlage Uitleg van het veilingsysteem Deelnemen aan een veiling Na registratie kan iedereen deelnemen aan de veilingen die worden georganiseerd op het platform van BOG-Auctions.com. Op deze pagina geven wij uitleg over de veilingprocedure. Mocht u nog verdere vragen hebben over deze procedure, dan kunt u kijken bij de veelgestelde vragen (FAQ) of contact met ons opnemen. Stap 1: Registreren Om deel te kunnen nemen aan veilingen op BOG Auctions dient u zich éénmalig te registreren. Let op! U bent volledig geregistreerd wanneer u de twee onderstaande stappen heeft doorlopen. Account aanmaken Indien u rechtsboven op de knop 'account aanmaken' klikt, kunt een account aanmaken op BOG-Auctions.com. U kunt zich dan ook direct inschrijven voor de nieuwsbrief, zodat u op de hoogte blijft van actuele veilingen. Registratieverklaring Om uw registratie compleet te maken, dient u eenmalig de registratieverklaring te ondertekenen in het bijzijn van een notaris (legaliseren van uw handtekening*). Deze registratieverklaring koppelt uw internetaccount aan uw persoon of aan uw organisatie. Biedingen die onder uw account worden gedaan, worden aangemerkt als biedingen van de in de registratieverklaring vermelde persoon of organisatie. *Legaliseren kan bij alle notariskantoren in Nederland. Een aantal notarissen hebben aangegeven ten behoeve van dit platform de legalisatie van uw handtekening op deze verklaring kosteloos te verrichten. Klik hier voor meer informatie over (gratis) legaliseren. Stap 2: Biedtoegang Wanneer uw registratieverklaring door de notaris is gelegaliseerd zal deze registratieverklaring naar de platformnotaris, Nysingh Advocaten & Notarissen, worden gestuurd. Daar wordt de legalisatieverklaring aan uw account gekoppeld en zal Nysingh het account omzetten. Hierdoor kunt u meebieden op elk object wat in de veiling van BOG Auctions wordt aangeboden. Soms kiest een notaris ervoor om geregistreerde gebruikers biedtoegang te laten aanvragen voor een veiling. Het aanvragen kan bij de veiling van het object van uw interesse. U ziet bovenaan de veilingpagina een grijze balk. Nadat u bent ingelogd, verschijnt er een knop om biedtoegang aan te vragen. Zie hieronder: Als u op deze knop drukt, ontvangt u een e-mail met verdere informatie. BOG Auctions controleert of zij u biedtoegang kan geven. U krijgt biedtoegang indien: U de handtekening op uw registratieverklaring heeft laten legaliseren (zie stap 1) en U bij de veilingnotaris uw financiële gegoedheid aantoont, indien zulks op grond van de bijzondere veilingvoorwaarden is vereist, bijvoorbeeld door middel van het storten van een waarborgsom of het stellen van een bankgarantie die voldoet aan de vereisten die gesteld zijn in artikel 13 lid 4 van de algemene veilingvoorwaarden. De wijze waarop u uw financiële gegoedheid kunt aantonen staat in de voorwaarden die u vindt bij de veilinginformatie en in de e-mail die u ontvangt na het aanvragen van biedtoegang. Zodra BOG Auctions u biedtoegang heeft verleend ontvangt u hierover een bericht per e-mail. 5
Stap 3: Bieden Het biedproces bestaat uit twee delen, eerst de inzet en vervolgens de afslag. De Inzet Tijdens de inzetfase wordt er door partijen tegen elkaar op geboden. Voor iedereen is het hoogste bod steeds zichtbaar en bestaat de mogelijkheid een hogere bieding uit te brengen. Vooraf is tijdsduur van de inzetfase vastgesteld. Indien vijf minuten voor het sluiten van de inzetfase nog een bieding wordt gedaan, zal de duur van de inzetfase met vijf minuten worden verlengd. Let op! Vóór het uitbrengen van een bieding, dient u akkoord te gaan met de voorwaarden! Let op! Na het invoeren van uw bieding komt u in een controlescherm, waar u uw bieding moet bevestigen. Pas als u op 'akkoord' klikt, is uw bod definitief. De Afslag Als de inzetfase is afgerond, start na vijf minuten de afslagfase. De afslagfase start met een bedrag dat naar beneden afloopt. Tijdens de afslagfase is het voor alle bieders mogelijk om het object af te mijnen. Het bedrag waarop gemijnd wordt, wordt opgeteld bij het hoogste bod van de inzetfase. De bieder die als eerste op de 'Mijn'-knop drukt heeft de bieding in de afslagfase uitgebracht en is de hoogste bieder. Mijnen kan slechts door één bieder. Indien er niemand mijnt in de afslagfase, dan zal de hoogste bieder in de inzetfase de hoogste bieder op het object zijn. Het uitbrengen van de bieding kan door op de 'mijn'-knop te klikken. Let op! Indien u in de inzetfase geen bieding heeft uitgebracht, dan dient u nog akkoord te gaan met de voorwaarden, voordat uw bieding door het drukken op de 'mijn'-knop geaccepteerd wordt. De hoogte van de bieding die u uitbrengt is zichtbaar in de balk met een oranje achtergrond die telkens 'leegloopt'. Iedere keer als de achtergrond 'leeg' is, wordt de bieding verlaagd. De hoogte van de biedstap na de volgende verlaging is ook steeds zichtbaar. Stap 4: Gunning en levering De veilingnotaris zal de biedingen voorleggen aan de opdrachtgever van de veiling van het object. Die zal besluiten of het object voor het geboden bedrag verkocht wordt. Uit de veilingvoorwaarden blijkt binnen welke termijn de opdrachtgever zich hierover moet uitspreken (de termijn van gunning). De veilingnotaris zal u hierover informeren. 6
7
8