INHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 47e Grote Veiling. 4-5 Expositie Vluchten naar Shanghai. 6 Puzzel. 7 IM Jan Warmenhoven
- Carla de Winter
- 6 jaren geleden
1 INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 47e Grote Veiling 4-5 Expositie Vluchten naar Shanghai 6 Puzzel 7 IM Jan Warmenhoven 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst De Rank vergaderlocatie
2 Seizoen 2016/217 Nummer 9 Mei 2017 Postzegelvereniging "ONDER DE LOUPE" NOORDWIJK Opgericht 30 november Voorzitter - W. Arentshorst voorzitter@onderdeloupe.nl Breloftpark TC Noordwijk Secretaris a.i. - J.M.M. Ooms secretaris@onderdeloupe.nl s Gravendamseweg 20A WK Noordwijkerhout Penningmeester - W.A. Peters penningmeester@onderdeloupe.nl Brittenhuis VW Noordwijkerhout Rondzendverkeer - Q.A.M. van den Berg Leidsevaart WD Noordwijkerhout Veilingmeester - J.M.M. Ooms veilingmeester@onderdeloupe.nl s Gravendamseweg 20A WK Noordwijkerhout Algemene Zaken - J. van der Niet Duinkant NL Noordwijk Webmaster - E.A.R. Bakker webmaster@onderdeloupe.nl 2e Loosterweg CM Hillegom Internet: Lid 215 Nederlandse Bond van Filatelistenverenigingen. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel onder nr V ING rekening NL36 INGB ten name van Penningmeester P.V. "Onder de Loupe" Noordwijk. Commissie nalatenschappen: Telefoon Trefpunt:
3 UITNODIGING Hierbij nodigen wij u uit voor de bijeenkomst van onze vereniging op maandag 8 mei 2017 in het Trefpunt, Schoolstraat 2 te Noordwijk aan Zee. Tijdens de bijeenkomst is er een expositie "Vluchten naar Shanghai" in de tentoonstellingsramen. Aanvang bijeenkomst: Zaal open: Agenda: uur uur 1. Opening door de voorzitter. 2. Notulen en ingekomen stukken. 3. Rondvraag. 4. Doe eens een Gooi puzzel. 5. Pauze. 6. Uitslag puzzels. 7. Verloting. Hotel de Zeeleeuw 8. Veiling. 9. Sluiting. Vergaderlocatie Namens het bestuur, Jeroen Ooms, secretaris a.i. Volgende bijeenkomst: maandag 11 september
4 47e Grote Veiling De veilingcommissie, bestaande uit Jeroen Ooms, Ed Bakker, Pieter Lever en Willem Arentshorst, organiseert op vrijdag 27 oktober as. de 47e Grote Veiling van onze vereniging met een kijkavond op maandag 23 oktober Bij deze Postzegelkoerier vindt u een kavellijst, die u kunt gebruiken voor uw inzending waarbij de minimum inzet wordt gesteld op 6,=. U kunt inzenden tot 15 juni 2017 bij Willem Arentshorst, Breloftpark 17 in Noordwijk en Jeroen Ooms, 's Gravendamseweg 20 A in Noordwijkerhout. De provisie bedraagt 5% ten laste van de inzender, die ook 0,25 betaalt voor elk niet verkocht kavel. Maar eerst onze laatste verenigingsavond op 8 mei as. Harry Nieuwstraten heeft een mooie tentoonstelling van poststukken naar Shanghai waar in de Tweede Wereldoorlog veel Joden naar toe vluchtten. Ook heeft Harry vast weer een boeiende Doe eens een Gooipuzzel, terwijl Wil Peters weer klaar zit om de verloting te organiseren. Dit keer een veiling van "slechts" 200 kavels maar wel prachtig materiaal wat onder de deskundige leiding van Jeroen Ooms van eigenaar kan wisselen. Wat dacht u van een originele V.O.C. brief! Er zijn nog steeds verengingskraskaarten om te parkeren aanwezig. U kunt deze kaarten kopen bij Wil Peters. Ik zie u allen graag op onze bijeenkomst van maandag 8 mei as. in de grote zaal van het Trefpunt en wens alle afwezigen alvast een hele mooie zomer. Willem Arentshorst Oplossing Doe eens een Gooipuzzel (blz 19) Napoleon: nr 1 t/m 12 allemaal waar. 3.
5 Vluchten naar Shanghai Na de annexatie van Oostenrijk op 12 maart 1938, de "Anschluss", en de "Kristallnacht" op 12 november 1938, werd de drang voor de Joden om te emigreren plots een massale vlucht. In juli 1938 hebben 31 naties op de conferentie van Evian hun deuren gesloten voor de Joden die het Reich wensten te verlaten. Ongeveer Joden uit Duitsland, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije en de Baltische Staten vluchtten naar Shanghai in China. Shanghai was op dat moment de enige plek ter wereld waar Joodse vluchtelingen niet om een visum, paspoort of borgsom werd gevraagd. Er waren ook Joodse gevangenen die uit de concentratiekampen Dachau en Buchenwald mochten vertrekken op voorwaarde dat ze het Reich direct verlieten. Velen hadden op hun vlucht niet meer dan een tas of een enkele koffer bij zich. Tot ze in 1941 door de Japanners gedwongen werden in de wijk Honkew te gaan wonen, leefden de Joden verspreid over heel Shanghai. In sommige straten hoorde je alleen Jiddisch en Duits. Er waren Bunte Abenden zoals in Wenen en Berlijn. Brief aan Mr. Otto en Henny Levy, c.o Committee Alcock Road 66, Shanghai POB Aan de Alcock Road 66 ligt een opvangkamp voor Joods vluchtelingen. Otto en Henny zijn na de oorlog naar de U.S.A. vertrokken. Via dit postadres, P.O.B verliep veel correspondentie voor Joodse vluchtelingen. 4.
6 Onder druk van de Nazi's werd de wijk Honkew op 18 februari 1943 door de Japanners tot getto verklaard. Het leven in het getto was geen pretje. Er heerste hongersnood, de hygiënische omstandigheden waren afschuwelijk. Wie als Joods vluchteling niet naar het getto verhuisde en werd betrapt, werd streng gestraft. Om het getto te mogen verlaten hadden Joden pasjes nodig en moesten ze een band dragen. De omstandigheden in het getto van Shanghai ten spijt, de Joodse vluchtelingen overleefden de verschrikkingen van de holocaust. Heinrich Schudmak was een lid van het Internationale Comité voor Europese Immigranten in Shanghai. Het Internationale Comité voor Europese Immigranten in China, een vluchtelingen hulporganisatie in Shanghai, opgericht op 7 augustus 1938, hield zich bezig met de golf Joodse vluchtelingen, die in Shanghai aankwam uit Nazi Duitsland. Opgericht onder bescherming van Victor Sassoon, een rijke Iraakse Jood met Brits burgerschap. Op 3 september 1945 bevrijdden Chinese nationalisten het getto van Shanghai. De Joods vluchtelingen bleven niet lang. Bijna allemaal pakten ze in de jaren na de oorlog opnieuw de koffers; ditmaal voor vertrek naar de Verenigde Staten, Australië, Zuid Afrika of Israël. Harry Nieuwstraten 5.
7 In Memoriam Jan Warmenhoven Voor onze vereniging is Jan Warmenhoven in de jaren 70 en 80 een onvermoeibare werker geweest. In 1966 werd hij lid en reeds in 1970 secretaris, waarbij zijn op rijm gemaakte convocaten hilarisch zijn. Ook herinnerde hij zich in 2001, toen hij door Jeroen Ooms voor het vijftig jarig jubileum werd geïnterviewd dat er vier loodzware ramen in de Rank aanwezig waren voor de exposities die elke keer naar boven moesten worden gesjouwd. Jan was met broer Frans de grote kracht achter de geslaagde Nophilex tentoonstellingen in 1981 en Ereleden van 2001 Jan Warmenhoven, To Crama en Harry Nieuwstraten, uiterst links voorzitter Willem Arentshorst. Jan was hoofd van de jeugdafdeling; eerst samen met mw Crama en later alleen. Perfins verzamelen was op latere leeftijd zijn grote hobby. In 2001 werd hij samen met mw Crama en Harry Nieuwstraten erelid van de vereniging. Op 3 april 2017 is Jan overleden. Hij ruste in vrede. Willem Arentshorst. 6.
8 KROONPUZZEL Horizontaal en verticaal dezelfde woorden invullen. 1. Gegomd strookje papier voor porto. 2. Plaats bij Veghel 3. Kleur 4. Man van adel 5. Iemand die geld te leen geeft 6. Voorval 7. Verdieping 8. Zich per boot verplaatsen 9. Politieman 10. Jaargetijde Kroon 47 Geen extra handelingen, dus de hele puzzel indienen. Veel plezier en succes! Henk Kroon 7.
9 Veiling 8 mei 2017 PV Onder de Loupe Noordwijk Kavel Cat. nrs. Omschrijving Cat. waarde Inzet NEDERLAND 1 Brief 1785 van Amsterdam naar Hodimont (België) 12,00 F 2 4 (*) Koning Willem III 5 cent (zonder gom) 375,00 15,00 F 3 29 idem 3e Emissie 2½ gulden 150,00 20,00 F ** Koningin Wilhelmina ongetande zegels 20,00 Bod ** Ned. Reddingsmaatschappij 25,00 Bod Kind ,00 Bod * Koningin Wilhelmina 544,00 65,00 F Roltanding 8 R30 Emissie cent 75,00 10,00 Plaatfouten P ** Kind ct kras rechtsboven buiten blok 8,00 Bod P 2 UPU ct punt onder D van wereld 20,00 4, P * Kind ct witte vlek op blouse boven R van Ned. 40,00 7,00 Overige landen 12 Deutsches Reich 97AI ** Emissie Mark 60,00 12,00 F 13 idem ** Emissie ,00 55,00 F 14 Duitsland 2869 * op briefstukje C D Friedrich 1,00 Bod 15 idem ** Astrix en Obelix 2,60 Bod 16 idem ** Bloemen 18,40 Bod 17 Engeland SG 3 Queen Victoria 1 d black penny "Good". 500,00 75,00 F 18 idem 4 Queen Victoria 1 d "Fine" (dunne plek) 1.150,00 95,00 F 19 idem 60 Queen Victoria 6 d "Embossed" 1.000,00 140,00 F 20 idem 539 Castles 1,= 35,00 Bod 21 idem ** Queen Elisabeth II hoge waarden 34,00 4,00 22 idem OW Official 36 King Edward VII ½ d 160,00 10,00 23 Italië 41 A Emissie c (minder fraaie tanding) 1.750,00 50,00 F 24 Portugal blok 376 ** Pelgrimswegen naar Santiago 5,50 Bod 25 Saar Europa ,00 30,00 F 26 alsvoren 320,00 80,00 F 27 Spanje ** Schilder Madrazo Y Kunti 1,10 Bod 28 WO II Geallieerde Bezetting 36I-51I + A49I Emissie ,00 35,00 F 29 Zuid Afrika Luchtpost ,00 12,00 8.
10 9.
11 Diversen in kleine omslagen 30 Engeland gebruikte collectie van 11 hogere waarden Bod 31 Italië ongebruikte collectie van 3 series 425,00 50,00 F 32 idem/triëst en Europa 75,00 7,00 33 Nederlands Indië Koning Willem III ongebruikt 132,00 13,00 34 idem Prinses Wilhelmina * en 28 * 110,00 10,00 35 idem Koningin Wilhelmina * en 134 * 50,00 Bod 36 New Zealand **/*/ collectie van 8 Luchtpostzegels 110,00 16,00 37 Papua New Guinea gebruikte collectie van 9 LP zegels 155,00 25,00 F 38 Perfins Wereld 18 stuks Bod 39 Polish Post Offices in Turkish Empire 8 zegels ongebruikt 1.600,00 40,00 F 40 Portugal/Zwitserland en Europa 50,00 4,00 41 Soudan (on)gebruikte collectie van 17 zegels 50,00 10,00 42 Suriname Prinses Wilhelmina * 120,00 10,00 43 Turkije Europa/NATO 55,00 4,00 44 Zuid West Afrika (on)gebruikte collectie van 10 LP zegels 105,00 15,00 Posthistorie 45 Cholerabrief van Smyrna naar Bordeaux 150,00 F 46 DO-X brief van Paramaribo naar Arlington 60,00 F 47 KLM Melbourne Race speciale enveloppe Emma Fonds 40,00 48 Nederlands Indië Nachtexprestrein Batavia-Soerabaja 25,00 49 V.O.C. vouwenveloppe met 2 stuks VOC 6 stuiver stempels 580,00 F 50 Zuid Afrika WW I brief 22 april 1918 naar London 70,00 F 51 Filatelistisch allerlei 16 stockboeken/albums in verhuisdoos 32,00 Enveloppen 52 United Nations 10 FDC's Bod Hoezen 53 België blok 18 ** en 19 ** Orval ,00 6,00 54 idem gebruikte collectie van 31 zegels Bod 55 Berlin gebruikte collectie van 53 zegels Bod 56 Ceylon gebr. collectie van 20 zegels; div. kwal ,00 170,00 57 idem gebruikte collectie van 35 zegels 95,00 10,00 58 idem Queen Victoria 55 Telegraafzegels 470,00 40,00 59 idem gebruikte collectie van 36 Telegraafzegels 80,00 10,00 60 Colonies Française (on)gebruikte collectie van 35 zegels 410,00 30,00 61 Congo **/*/ collectie van 95 zegels 8,00 62 Deutsches Reich **/* collectie op 2 Leuchtturm bladen 735,00 125,00 63 idem gebruikte collectie van 86 zegels Bod 64 Duitsland gebruikte collectie op 4 stockbladen Bod 10.
12 11.
13 65 Duitsland postfris op SAFE bladen 8,00 66 Engelse Gebieden */ collectie van 130 zegels w.o. Barbados Hoog 30,00 67 idem (on)gebruikte collectie op 3 stockbladen 8,00 68 Engelse Levant (on)gebruikte collectie van 30 zegels 265,00 30,00 69 Europa Cept gebruikte collectie Bod 70 Filipijnen gebruikte collectie op 2 stockbladen Bod 71 Frankrijk blok 288 ** Santiago de Compostella 8,50 Bod 72 idem blok 20 ** in mapje Philexfrance '99 30,00 3,00 73 idem Rode Kruis carnets 9,00 74 Geallieerde Bezetting gebruikte collectie van 65 zegels Bod 75 Griekenland ** 2 x in vellen van 20 stuks 28,00 Bod 76 idem (on)gebruikte collectie kleine Hermeskoppen en port 935,00 85,00 77 Hong Kong */ collectie op 3 stockbladen; doubletten niet geteld 350,00 35,00 78 Hongarije Zeppelin ** en bl 127 ** en KB 3201 ** 96,00 6,00 79 Italië ongebruikte collectie van 27 zegels 310,00 30,00 80 Italiaanse Gebieden **/*/ collectie van 40 zegels 10,00 81 Jersey blok 15 Zee- en watervogels ,00 Bod 82 Joegoslavië postfrisse collectie op 2 stockbladen 42,00 Bod 83 Jordanië gebruikte collectie van 43 zegels Bod 84 Libanon */ op KABE bladen 930,00 55,00 85 Monaco ** in velletje (Sonderdruck) 1.200,00 300,00 86 Nederland Kind 1935 op 2 enveloppen 10,00 87 idem 494 op brief naar Duitsland Bod 88 idem 2009 ** ƒ 12,75 zilver in hoesje 14,00 Bod 89 idem gebruikte collectie 1.395,00 140,00 90 idem Kind series **/*/ collectie op bladen Bod 91 idem Eurozegels ongestempeld zonder gom; nominaal 40,00 17,00 92 Nederlandse Antillen 544 ** Velletje Amphilex '77 5,00 Bod 93 idem gebruikte collectie van 51 zegels Bod 94 Nederlands Indië gebruikte collectie van 37 zegels Bod 95 New Zealand 2 Loyalty Sheets ,00 96 idem 6 postfrisse en 3 gebruikte velletjes Bod 97 Oostenrijk gebruikte collectie op 2 stockbladen Bod 98 Oostenrijkse Levant (on)gebruikte collectie van 43 zegels 490,00 35,00 99 Paarden 4 velletjes gebruikt Bod 100 Perfins Engeland (38 stuks) en Duitsland (52 stuks) 10,00 12.
14
15 101 Roemenië Carnet Romania 90 years since the Great Union Bod 102 Spanje blok 1 t/m 4 ** Madrid ,00 4, idem 3 postfrisse velletjes Schepen Bod 104 Spaans Marruecos blok 1** en 2 ** 24,00 Bod 105 Suriname gebruikte kindvelletjes 5,10 Bod 106 idem (on) gebruikte collectie van 57 zegels Bod 107 Venezuela/Colombia (on)gebruikte klassieke collectie 10, Wereld (on)gebruikte collectie op bladen w.o. Bolivia 8, idem gebruikte collectie op 3 stockbladen w.o. U.S.A. Bod Kleine stockboeken 110 Duitsland 2 x ETB losse zegels in 2 ringbandjes 6, Nederland 20 postfrisse velletjes Kerst - 10 Voor etc. in ringbandje 10,00 Grote stockboeken 112 Australië/Papua gebruikte verzameling 7, Duitsland gebruikte verzameling Bod 114 idem **/ verzameling engros in dik voorraadboek 25, Engeland 151 postfrisse postzegelboekjes 75, Engeland/Kanaaleilanden **/*/ verzameling 7, Engelse Gebieden **/*/ verzameling w.o. Aden 12, idem **/*/ verzameling in dik stockboek 16, idem **/*/ verzameling w.o. Nigeria 40, Frankrijk begin **/*/ verzameling 18, idem gebruikte verzameling in 32 blz st.b met Back o/t Book 56, idem gebr. verz. in 32 blz st.b met Rode Kruis carnets 28, idem gebruikte verzameling in 32 blz. stockboek 24, Gibraltar **/*/ verzameling 610,00 24, Italië **/*/ verzameling in 2 stockboeken 25, Japan **/*/ verzameling 5, idem gebruikte verzameling van ca. 800 zegels 20, Kanaaleilanden **/*/ verzameling met iets Australië 12, Libanon **/*/ verzameling 650,00 45, Luxemburg begin **/*/ verzameling 6, Monaco begin **/*/ verzameling 6, Nederland **/*/ verzameling w.o. Eurozegels Bod 133 New Foundland */ verzameling (ook andere Canadese Geb.) 2.720,00 215, Polen **/*/ verzameling Bod 135 Portugal gebruikte verzameling 15, Religie **/*/ verzameling 10, Soudan **/*/ verzameling 275,00 20, Spanje begin **/*/ verzameling 16, idem gebruikte verzameling in 2 stockboeken 25,00 14.
16
17 140 Tsjecho-Slowakije gebruikte verzameling 3, Turkije gebruikte verzameling 6, U.S.A. gebruikte verzameling in 3 stockboeken 20, Vaticaan **/*/ verzameling 6, Verenigd Europa gebruikte verzameling 10, idem postfrisse verzameling; ook NAVO 5, Vervoer gebruikte verzameling 5, Motief, diverse onderwerpen w.o. Vogels en WWF in 32 blz stockboek 22, Vuurtorens **/ verzameling waarin nominaal 42,62 35, Wereld **/*/ verzameling; diverse landen w.o. Canada 42, idem **/*/ verzameling; div. landen w.o. Filipijnen 12, Zweden gebruikte verzameling in 32 blz. stockboek 64, idem gebruikt in 32 blz. stockboek met iets Back o/t Book 28, Zwitserland begin **/*/ kleine verzameling 4, idem gebruikte verzameling 3,00 Diversen 155 Duitsland Michel catalogus 2016/ , Groenland 2007 Jaarset Bod 157 Groenland 2008 Jaarset Bod 158 Nederland NVPH catalogus 1934 Bod 159 Rizla plaatjesboek Zoetwatervissen deel III Bod 160 Sigarenbandjes album met inhoud Bod Albums 161 D.D.R met verz * in DAVO album Bod 162 Duitsland gebruikte verzameling in DAVO album 700,00 125, Griekenland **/*/ verz. w.o * in Victoria 55, Italië **/*/ verzameling in Dukaat album 30, Malaria postfrisse verzameling in White Ace album 15, Nederland gebruikte verzameling in DAVO album 5, idem postfris in DAVO album met cassette 615,00 18, idem postfris in DAVO album met nominaal 15,= 16, idem **/ verz. In DAVO album met cassette 650,00 25, idem postfris in DAVO album met cassette 475,00 15, idem DAVO album voor FDC's met cassette; leeg 10, idem De Vier Jaargetijden postfris in band; nom. 150,80 125, Nederlandse Antillen **/ verz. in DAVO met cass. 380,00 40,00 16.
18 174 Olympische Spelen gebruikte verzameling in klemband 5, idem gebruikte verzameling in Edel Coll. album 5, San Marino begin **/*/ verzameling in Victoria album 4.200,00 165, Schilderkunst gebruikte verzameling in Edel Coll. album 5, alsvoren in Alpha album 5, UNICEF A-C ** verzameling 50 Jaar Unicef in speciaal album met cassette 5, idem D-K ** verzameling 50 Jaar Unicef in speciaal album met cassette 5, Verenigd Europa 92 FDC's in Importa album 20, WWF Dieren Toekans - Blauwe Vinvis met veel vogels in album met cass. 12, WWF Insecten Vogelvlinder - Grote Blauwtjes in album met cass. 12, WWF Landzoogdieren Europese Bever - Dama Gazelle in album met cass. 12, WWF Ongewervelden Kokosdief - Brughagedis in album met cassette 12, WWF Reptielen Esculaapslang - Ruitkrokodil in album met cassette 12, WWF Vissen Napoleonvis - Duivelsrog in album met cassette 12, WWF Vogels Kakapo -Keizerarend in album met cassette 12,00 Dozen 189 Duitsland afgeweekte Eurozegels Bod 190 Filatelistisch allerlei w.o. FDC's WWF etc. 5, Frankrijk 200 FDC's onbeschreven 5, Loupe (staande) 5, Munten in doosje Bod 194 Nederland onafgeweekte Eurozegels w.o. onafgestempeld 7, Spanje gebruikte verzameling in zakjes 10, Wereld afgeweekt in zakjes Bod 197 idem onafgeweekt Bod 198 idem in 5 stockboeken w.o. U.S.A. 11, idem in 10 stockboeken 20, Filatelistisch Allerlei in grote doos; opbrengst voor de club! Bod Einde van de Veiling Veiling 11 september Kavels voor de septemberveiling dienen vóór 1 augustus as. te worden ingeleverd op de bekende adressen. 17.
19 Gevraagd - Aangeboden Gevraagd: Secretaris van een leuke postzegelvereniging en wel de onze. Leuke collega's, notuleren, voorbereiding bestuursvergaderingen etc. Assistent Webmaster voor overname op termijn van het plaatsen van de PK op de Website Postzegels-ansichtkaarten voor Kerk in Aktie, alles is welkom. Marcel van der Zalm, Boekhorstlaan 190, 2215 BL Voorhout. Tel: Curaçao nummer NvpH 39, 25c violet mag mooi gestempeld zijn. Jeroen Ooms of veilingmeester@onderdeloupe.nl Nederland Guilloche NvpH ; 70 en 80 cent ** of * P Lever pleverpk55@gmail.com Aangeboden: I.v.m. het tarief per Jan ( 0,78): 50 postzegels voor 30,00 Willem Arentshorst of voorzitter@onderdeloupe.nl Mijn Stokpaardje Jaargang 1969 t/m Jan van Schie. Telefoon: adres: J.van.schie@zonnet.nl Wilt u ook iets vragen/aanbieden? Een mailtje naar voorzitter@onderdeloupe.nl is voldoende. De Voorschotense Postzegelhandel Wij vragen u of u via info@ vph-wph.nl of telefoon wilt melden welke gebieden wij op maandag 8 mei 2017 mee naar Noordwijk zullen nemen. Wij zien uw berichten graag tegemoet. Ina en Cor Verlooij. 18.
20 Doe eens een Gooi puzzel Napoleon Bonaparte Over Napoleon kan veel gezegd worden, maar we kunnen niet ontkennen dat hij een slimme man was. Hij kon bijvoorbeeld erg goed rekenen en kaartlezen, hij was ook erg goed in het bedenken van goede posities en opstellingen. Maar we mogen niet vergeten dat de man zijn talenten in eerste instantie inzette om oorlog te voeren. In geen tijd had hij heel Europa in zijn macht. Als tiran joeg hij miljoenen mensen de dood in. Daar tegenover staat dat hij ook een groot organisator was en een efficiënt bureaucratisch systeem opzette, waardoor er steeds meer centraal gereguleerd kon worden. Zo voerde hij verschillende bestuurlijke vernieuwingen in die we tot op de dag van vandaag volgen. Vragen: waar/niet waar. 1. Hij voerde de Burgerlijke Stand in. Geboorten, huwelijken, echtscheidingen en overlijden moesten geregistreerd worden. 2. Iedereen moest een vaste familienaam kiezen. Toch waren achternamen op dat moment al in gebruik. Iedereen werd verplicht om een definitieve spellingswijze voor zijn naam te kiezen. 3. Een reden dat achternamen werden ingevoerd was dat dan mensen gemakkelijker belasting konden betalen. 4. Dankzij Napoleon rijden we in bijna heel Europa rechts. 5. Het Europese wegennet werd onder Napoleon enorm uitgebreid met goede verbindingen tussen verschillende grote steden. 6. Hij voerde straatnamen in en de huizen werden genummerd. 7. De lokale maten werden afgeschaft. Zo werden de meter, de kilo en de liter ingevoerd. 8. Ook de maatschappelijke standen moesten eraan geloven. Hij bracht het tijdperk van speciale voorrechten en privileges voor geestelijken, adelijken en aristocraten tot een einde. Voortaan hadden zij dezelfde rechten en plichten als de gewone burgerij. 9. Plaatsen in het leger of bij de overheid waren niet alleen meer voor de aristocratie weggelegd, maar waren nu ook open voor de gewone burgers. 10. Napoleon hechtte meer belang aan iemands capaciteiten, talenten en opleiding dan aan zijn afkomst. 11. Hij maakte onderwijs en gezondheidszorg toegankelijk voor de burgerij en het werd ook nog eens veel beter georganiseerd. 12. Hij voerde de leerplicht in en zorgde ervoor dat het onderwijs voortaan door de Staat gereguleerd werd. Oplossing: zie pagina 3 19.
21 Orderlijst voor de veiling van PV "Onder de Loupe" Noordwijk van 8 mei Opdracht: Ondergetekende geeft veilingmeester J M M Ooms opdracht voor hem te trachten, zo billijk mogelijk, doch hoogstens tegen de aangegeven limietprijzen de hieronder genoemde kavels te kopen. Ingevolge de verkoopvoorwaarden wordt de toeslagprijs verhoogd met 5% veilingprovisie. Naam: Adres: PC en Plaats:... Kavel: Bod: Kavel: Bod: In te zenden aan: De Veilingcommissie van PV "Onder de Loupe" Noordwijk p/a Breloftpark TC Noordwijk Handtekening: 20.
22
September Meldt u aan voor de nieuwsbrief op
September 2018 Meldt u aan voor de nieuwsbrief op WWW.ONDERDELOUPE.NL INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 In memoriam 4 Mededelingen 5-9 Veiling 10 Gevraagd - Aangeboden 11 Orderlijst 12 Aanmeldingsformulier
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 48e Grote Veiling. 4-5 Vlinders op postzegels. 6 Puzzel 7 Gevraagd/aangeboden
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 48e Grote Veiling 4-5 Vlinders op postzegels 6 Puzzel 7 Gevraagd/aangeboden 8-18 Veiling 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst De Rank vergaderlocatie 1964-1983
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Jaarvergadering. 4-5 Expositie Opvang Joods vluchtelingen in Nederland. 6 Bestuursverkiezing.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Jaarvergadering 4-5 Expositie Opvang Joods vluchtelingen in Nederland 6 Bestuursverkiezing 7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging Here we come. 4 Expositie Oud Suriname. 5 Puzzel. 6-7 Terugblik in foto's jubileumavond.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 2017 Here we come 4 Expositie Oud Suriname 5 Puzzel 6-7 Terugblik in foto's jubileumavond 8-16 Veiling 17 Verenigingsnieuws 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Oktober, een filatelistische maand. 4-5 Expositie Triëst Zone A en B. 6 DVD presentatie Zuid Afrika
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Oktober, een filatelistische maand 4-5 Expositie Triëst Zone A en B 6 DVD presentatie Zuid Afrika 7 Puzzel 8-16 Veiling 17 47e Grote Veiling 18 Gevraagd/aangeboden
Nadere informatieSeizoen 2016/217 Nummer 1 September 2016 Postzegelvereniging "ONDER DE LOUPE" NOORDWIJK Opgericht 30 november 1951.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 We gaan weer beginnen 4-5 Expositie Poststempels van Noordwijk 6 Puzzel 7 Terugblik boottocht 21 mei 2016 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 We gaan weer beginnen. 4 Expositie Vissen op postzegels. 5 Nieuwe secretaris gezocht
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 We gaan weer beginnen 4 Expositie Vissen op postzegels 5 Nieuwe secretaris gezocht 6 Videopresentatie Cultureel Erfgoed van Frankrijk 7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/Aangeboden
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. Colofon. Uitnodiging. De 1 Euroveiling is weer helemaal terug. Expositie Bloemen op postzegels Terugblik 43e Grote Veiling
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 De 1 Euroveiling is weer helemaal terug 4-5 Expositie Bloemen op postzegels 6-7 Puzzel 8-15 Veiling 16-17 Terugblik 43e Grote Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe
Nadere informatieMeldt u aan voor de nieuwsbrief op
Meldt u aan voor de nieuwsbrief op www.onderdeloupe.nl INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Algemeen 4 Puzzel 5 Veilingmeester 6-12 Veiling 13 Gevraagd - Aangeen 14 Orderlijst 15 aanmeldingsformulier
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Veilingmateriaal. 4-5 Expositie WWF dieren op postzegels. 6 Puzzel. 7 Gevraagd/aangeboden
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Veilingmateriaal 4-5 Expositie WWF dieren op postzegels 6 Puzzel 7 Gevraagd/aangeboden 8-18 Veiling 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst De Rank vergaderlocatie
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging jaar onderweg. 4 Expositie. 5 Puzzel jaar PV Onder de Loupe Noordwijk Euroveiling
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 65 jaar onderweg 4 Expositie 5 Puzzel 6-7 65 jaar PV Onder de Loupe Noordwijk 8-17 1 Euroveiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. Colofon. Uitnodiging. We beginnen weer. WO I op postzegels. Contributie en 43e Grote Veiling. Puzzel. Gevraagd/aangeboden
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 We beginnen weer 4-5 WO I op postzegels 6 Contributie en 43e Grote Veiling 7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Tentoonstellen. 4-5 Expositie Titiaan ( ) 6 Siam Luchtpost 1925 met opdruk.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Tentoonstellen 4-5 Expositie Titiaan (1487-1576) 6 Siam Luchtpost 1925 met opdruk 7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Jubileum-boottocht. 4-5 Expositie België: Back of te Bok. 6 Puzzel. 7 Mededelingen boottocht 21 mei 2016
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Jubileum-boottocht 4-5 Expositie België: Back of te Bok 6 Puzzel 7 Mededelingen boottocht 21 mei 2016 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Rozen bij Onder de Loupe. 4-5 Presentatie Pré Colombiaanse Culturen in Peru en Bolivia
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Rozen bij Onder de Loupe 4-5 Presentatie Pré Colombiaanse Culturen in Peru en Bolivia 6 Expositie "Rozen op postzegels" 7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 We beginnen weer. 4-5 Expositie Nederlandse Vuurtorens. 6 Puzzel. 7 Contributie 2018 e.a.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 We beginnen weer 4-5 Expositie Nederlandse Vuurtorens 6 Puzzel 7 Contributie 2018 e.a. 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Voor de laatste keer. 4 Expositie 5 42e Grote Veiling. 6 Puzzel. 7 Gevraagd/aangeboden.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Voor de laatste keer 4 Expositie 5 42e Grote Veiling 6 Puzzel 7 Gevraagd/aangeboden 8-15 Veiling 16-17 Postzegelstockboeken 18 Postzegels van Zolder 2012 19 Doe
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Jaarvergadering. 4-5 Expositie Italiaanse zegels gebruikt in China. 6 Puzzel. 7 Bestuursverkiezing
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Jaarvergadering 4-5 Expositie Italiaanse zegels gebruikt in China 6 Puzzel 7 Bestuursverkiezing 8-18 Veiling 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst Ereleden en
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Oktober, een filatelistische maand. 4-5 Expositie: U S S R Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Oktober, een filatelistische maand 4-5 Expositie: U S S R 1918-1939 6-7 Puzzel 8-16 Veiling 17 46e Grote Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. Colofon. Uitnodiging. Oktober altijd een drukke maand. Nobelprijswinnaars. 43e Grote Veiling. Puzzel. Gevraagd/aangeboden
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Oktober altijd een drukke maand 4-5 Nobelprijswinnaars 6 43e Grote Veiling 7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Oktober altijd een drukke maand. 4-5 Expositie Rijwielplaatjes. 6 45e Grote Veiling. 7 Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Oktober altijd een drukke maand 4-5 Expositie Rijwielplaatjes 6 45e Grote Veiling 7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/Aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Tentoonstellen. 4-5 Expositie Slovenië op postzegels. 6 Edward Bakker. 7 Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Tentoonstellen 4-5 Expositie Slovenië op postzegels 6 Edward Bakker 7 Puzzel 8-16 Veiling 17 Exposeren bij Onder de Loupe Noordwijk 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Keizer Napoleon III. 4-5 Expositie Frankrijk, buitenlandse postkantoren en bestemmingen
1 Colofon 2 Uitnodiging INHOUDSOPGAVE 3 Keizer Napoleon III 4-5 Expositie Frankrijk, buitenlandse postkantoren en bestemmingen 1851-1870 7-8 Puzzel 8-16 Veiling 17 Gevraagd/aangeboden 18 Doe eens een Gooi
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 From the time we say goodbye. 4-5 Expositie Falkland Islands op postzegels. 6-7 Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 From the time we say goodbye 4-5 Expositie Falkland Islands op postzegels 6-7 Puzzel 8-15 Veiling 16-17 IM Louis Barkmeijer 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een
Meldt u aan voor de nieuwsbrief op www.onderdeloupe.nl INHOUDSOPGAVE 1. Colofon 2. Uitnodiging 3. Algemeen 4. Algemeen 5. Puzzel 6-13. Veiling 14. Gevraagd / aangeboden 15. Doe eens een gooi 16. Orderlijst.
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Oktober, een filatelistische maand. 4 Expositie vóór- en meelopers Europa 5 42e Grote Veiling.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Oktober, een filatelistische maand 4 Expositie vóór- en meelopers Europa 5 42e Grote Veiling 6 Puzzel 7 Ledenlijst 8-15 Veiling 16-17 125 jaar Theater Carré 18 PV
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Molens bij Onder de Loupe. 4-5 Molenkaarten van Nederland. 6 Bestuursverkiezing.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Molens bij Onder de Loupe 4-5 Molenkaarten 1900-1940 van Nederland 6 Bestuursverkiezing 7 Puzzel 8-16 Veiling 17 Mededelingen Jubileumcommissie 18 Gevraagd/Aangeboden
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Contributie op maat. 4-7 Expositie "Europa in de Griekse Mythologie" 8-15 Veiling.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Contributie op maat 4-7 Expositie "Europa in de Griekse Mythologie" 8-15 Veiling 16-17 Puzzel 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst veiling
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Record opbrengst Grote Veiling. 4 Video presentatie Geschiedenis van Oostenrijk
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Record opbrengst Grote Veiling 4 Video presentatie Geschiedenis van Oostenrijk 5 Terugblik in foto's 46e Grote Veiling 6-7 Puzzel 8-16 Veiling 17 Verantwoording
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 De 1 Euroveiling. 4-5 Expositie John James Audubon. 6 Verantwoording 47e Grote Veiling.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 De 1 Euroveiling 4-5 Expositie John James Audubon 6 Verantwoording 47e Grote Veiling 7 Puzzel 8-15 Veiling 16-17 Impressie 47e Grote Veiling 18 Gevraagd/aangeboden
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Jaarvergadering. 4-5 Vlinders in Nederland. 6-7 Puzzel Veiling. 18 Gevraagd/aangeboden
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Jaarvergadering 4-5 Vlinders in Nederland 6-7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst veiling Seizoen 2013/2014 Nummer
Nadere informatieVeiling kavellijst november 2017
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Hoogste omzet in 64 jaar e Grote Veiling. 6 Puzzel. 7 1 Euroveiling.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Hoogste omzet in 64 jaar 4-5 45e Grote Veiling 6 Puzzel 7 1 Euroveiling 8-16 Veiling 17 Expositie: Plaatfouten van Nederland 18 Gevraagd/Aangeboden 19 Doe eens een
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Welkom Expositie van de Italiaanse schilder Rafaël. 7 Impressie bijeenkomst 11 december 2017
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Welkom 2018 4-6 Expositie van de Italiaanse schilder Rafaël 7 Impressie bijeenkomst 11 december 2017 8-15 Veiling 16-17 Puzzel 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Pro Juventute 100 jaar. 4-5 Expositie 6 Wil Peters. 7 Puzzel Veiling. 17 Gevraagd/aangeboden
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Pro Juventute 100 jaar 4-5 Expositie 6 Wil Peters 7 Puzzel 8-16 Veiling 17 Gevraagd/aangeboden 18 Onder de Loupe Noordwijk 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Postzegels van Zolder. 4 Dieren uit China en de U.S.A. 5 Verenigingskraskaart. 6-7 Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Postzegels van Zolder 4 Dieren uit China en de U.S.A. 5 Verenigingskraskaart 6-7 Puzzel 8-16 Veiling 17 Sir Alec Guinness 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Secretaris a.i. 4 Contributie 5 Schenking kleinzoon G J van Houten. 6-7 Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Secretaris a.i. 4 Contributie 5 Schenking kleinzoon G J van Houten 6-7 Puzzel 8-14 Veiling 15-17 In Memoriam Simon van den Oever 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens
Nadere informatieNALATENSCHAPSVEILING 29 APRIL 2018
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Lente. 4-5 Groenland op Postzegels. 6-7 Puzzel Veiling. 17 Gevraagd/aangeboden. 18 Kerk in Aktie e.a.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Lente 4-5 Groenland op Postzegels 6-7 Puzzel 8-16 Veiling 17 Gevraagd/aangeboden 18 Kerk in Aktie e.a. 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst Seizoen 2014/2015
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 De 1 Euroveiling is terug. 4 Puzzel 5-6 Expositie Spoorwegzegels. 7 Gevraagd - aangeboden.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 De 1 Euroveiling is terug 4 Puzzel 5-6 Expositie Spoorwegzegels 7 Gevraagd - aangeboden 8-16 Veiling 17-18 Terugblik 42e Grote Veiling 19 Doe eens een Gooi puzzel
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. Colofon. Uitnodiging. Weer een record gebroken. Presentatie Italië. Puzzel. 43e Grote Veiling. Gevraagd/aangeboden
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Weer een record gebroken 4-5 Presentatie Italië 6 Puzzel 7 43e Grote Veiling 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst veiling
Nadere informatieSeizoen 2012/2013 Nummer 6 Februari Postzegelvereniging "ONDER DE LOUPE" NOORDWIJK Opgericht 30 november 1951.
Seizoen 2012/2013 Nummer 6 Februari 2013. Postzegelvereniging "ONDER DE LOUPE" NOORDWIJK Opgericht 30 november 1951. Voorzitter - W. Arentshorst voorzitter@onderdeloupe.nl Breloftpark 17 06-222 44 752
Nadere informatiekavel Cat NR Omschrijving catw. inzet
Nadere informatieInternet:
HET TREFPUNT - Schoolstraat 2 - Noordwijk aan Zee Kijkavond 22 oktober 2018 van 19.00 22.00 uur Kijkmiddag 26 oktober 2018 van 15.00 19.00 uur Internet: www.onderdeloupe.nl Postzegelvereniging ONDER DE
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Onder de Loupe 65 jaar. 4-5 Expositie Nostalgie Informatie. 7 Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Onder de Loupe 65 jaar 4-5 Expositie Nostalgie 1950-1970 6 Informatie 7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/Aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst Seizoen
Nadere informatieVEILING RESTAND APRIL 2015 VOOR DE RUILBEURS
Nadere informatieKavel Omschr. Kwal. Cat.w. Inzet.
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE Rob van Lingen voor de eerste keer in de Postzegelkoerier oktober 1981
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Einde van een tijdperk 4 Anders dan Anderen 5 Kroningsgulden 6 Puzzel 7. 44e Grote Veiling 8-14 Veiling 15-18 Rob en Jennie van Lingen 19 Doe eens een Gooi puzzel
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. Colofon. Uitnodiging. Alweer de laatste keer. WO II op postzegels. 43e Grote Veiling. Gevraagd/aangeboden. Doe eens een Gooi puzzel
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Alweer de laatste keer 4 WO II op postzegels 5 43e Grote Veiling 6-7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst veiling
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Er komt een nieuwe ledenlijst. 4 Expositie 5 Ledenlijst. 6-7 Jean-Jacques Rousseau.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Er komt een nieuwe ledenlijst 4 Expositie 5 Ledenlijst 6-7 Jean-Jacques Rousseau 8-16 Veiling 17 Gevraagd/aangeboden 18 Puzzel 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Pinnen nu definitief. 4 Even voorstellen. 5 Verantwoording 44e Grote Veiling.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Pinnen nu definitief 4 Even voorstellen 5 Verantwoording 44e Grote Veiling 6-7 Puzzel 8-16 1 Euro veiling 17 Terugblik 44e Grote Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19
Nadere informatieBeurs De Oranjerie 22 April
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Preview. 4-5 Expositie Europa CEPT. 6 Cultureel Erfgoed van Frankrijk. 7 Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Preview 4-5 Expositie Europa CEPT 6 Cultureel Erfgoed van Frankrijk 7 Puzzel 8-16 Veiling 17 Gevraagd/Aangeboden 18 45e Grote Veiling 19 Doe eens een Gooi puzzel
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Parkeerprobleem opgelost! 4 Nederlandse Perfins. 5 Postzegel van Zolder. 6-7 Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Parkeerprobleem opgelost! 4 Nederlandse Perfins 5 Postzegel van Zolder 6-7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst veiling
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging 3 VIPS. 4 Expositie Poste Vaticane. 5 Beamer-presentatie Zuid Afrika. 6 Arthur Maury. 7 Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 VIPS 4 Expositie Poste Vaticane 5 Beamer-presentatie Zuid Afrika 6 Arthur Maury 7 Puzzel 8-17 Veiling 18 Gevraagd/Aangeboden 19 Doe eens een Gooi puzzel 20 Orderlijst
Nadere informatieMegaveiling 11 oktober 2014
Nadere informatieVeiling 26 Ruildag zaterdag 24 november 2018
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 Jaarvergadering. 4-5 Expositie Papua New Guinea. 6 Bestuursverkiezing e.a. 7 Puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Jaarvergadering 4-5 Expositie Papua New Guinea 6 Bestuursverkiezing e.a. 7 Puzzel 8-16 Veiling 17 I.M. Mw Nel van Went 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi
Nadere informatiePostzegelvereniging "ONDER DE LOUPE" NOORDWIJK Opgericht 30 november 1951.
Postzegelvereniging "ONDER DE LOUPE" NOORDWIJK Opgericht 30 november 1951. Voorzitter - W. Arentshorst voorzitter@onderdeloupe.nl Breloftpark 17 06-222 44 752 2201 TC Noordwijk Secretaris - J.M.M. Ooms
Nadere informatiePostzegels - Grote dozen - wordt niet verstuurd!
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging jaar ESTEC. 4-6 European Space Agency Doe eens een Gooi puzzel.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 50 jaar ESTEC 4-6 European Space Agency 1964-2014 7 Doe eens een Gooi puzzel 8-16 Veiling 17 Gevraagd/aangeboden 18-19 Puzzel 20 Orderlijst veiling Seizoen 2014/2015
Nederland 2200 Verzameling plaatfouten 1852-1999 in 20 ringbanden postfris/(on)gebruikt met specificatie in band I en per band een algemeen index. Zeer hoge cat. waarde. 900 2201 Verhuisdoos met 8 FDC
Nadere informatiek 002 k 014 k 015 k 019
Nadere informatieZZZ, Een Zaanse postzegelvereniging met:
Nadere informatieDonderdag 4 februari 2016 in Mennistenerf te Zaandam
Nadere informatieSeizoen 2014/2015 Nummer 2 Oktober 2014 Postzegelvereniging "ONDER DE LOUPE" NOORDWIJK Opgericht 30 november 1951.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 Oktober altijd een drukke maand 4-5 Beamerpresentatie Noorwegen 6 Expositie Molens op Postzegels 7 Puzzel 8-17 Veiling 18 44e Grote Veiling 19 Doe eens een Gooi
Nadere informatieSeizoen 2012/2013 Nummer 3 November 2012. Postzegelvereniging "ONDER DE LOUPE" NOORDWIJK Opgericht 30 november 1951.
Seizoen 2012/2013 Nummer 3 November 2012. Postzegelvereniging "ONDER DE LOUPE" NOORDWIJK Opgericht 30 november 1951. Voorzitter - W. Arentshorst voorzitter@onderdeloupe.nl Breloftpark 17 06-222 44 752
Nadere informatiekavellijst grote veiling 13 oktober 2018
1 5301 Lind. Polen/Rusland 2 stockboeken diversen - XX/O 5,00 2 5302 - Wereld 5 stockboeken diversen - O 5,00 3 5303 - Tsj./Tsj.slowakije Dik stockboek diversen - XX/O 10,00 4 5304 - Wereld 5 stockboeken
Nadere informatieINHOUDSOPGAVE. 1 Colofon. 2 Uitnodiging. 3 We beginnen weer. 4-5 Klassiek Bulgarije op postzegels. 6 Puzzel. 7 2e Webmaster gezocht.
INHOUDSOPGAVE 1 Colofon 2 Uitnodiging 3 We beginnen weer 4-5 Klassiek Bulgarije op postzegels 6 Puzzel 7 2e Webmaster gezocht 8-16 Veiling 17 Contributie 2015 18 Gevraagd/aangeboden 19 Doe eens een Gooi