Sire Filmpjes maken - Docent

Vergelijkbare documenten
Stripverhaal maken Mediawijsheid lessen Juli 2013

Website maken Mediawijsheid lessen Juli 2013

Lesbrief Strip maken. Doel Leerlingen te laten nadenken wat ze op het internet doen en hoe ze hier op een positieve manier mee om kunnen gaan.

ANIMATIE S MAKEN Les 1 Les 2 Les 3 Les 4

algemeen uitgangs punten voor de film Maak een scenario Scene 1 Scene 2 Sprekende beelden in de klas

TEKENEN MET PIVOT. Twee lessen om animatie s te maken met. het Pivot tekenprogramma

Lespakket. SpangaS Mediawhizz

MINDSTORM LEGO ROBOTS

MEDIAWIJSHEID MAAK JE EIGEN JOURNAAL / WERKEN MET EEN GREEN SCREEN PROJECT DOCENT WEGING PROJECT

Lesbrief bij Security4kids. De Rome Club. Dit lesmateriaal is gemaakt voor bovenbouw basis & onderbouw middelbaar

maak zelf een filmpje

INTERNETMEMORIE. Maak in één les een 3D doosje met de App Foldify. Les in het kader van Code Kinderen project Mijn Kind Online.

INSULA NEWS INSULA NEWS

LEERLIJN. Muziek & Techniek, onderdeel Techniek Zie 'Inleiding Muziek & Techniek' voor de volgorde van alle onderdelen van de leerlijn.

LES 2 & 3 GAMEMAKER4YOU

MINDSTORM LEGO ROBOTS

docentenhandleiding Sprekende beelden in de klas

Wat is herdenken? Volledige lesmodule: 60 min

groep 5,6 en 7 Een initiatief van Standaard Uitgeverij 2010 Standaard Uitgeverij / WPG Uitgevers België nv

Gotcha. Marielle van Rijn. CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

Dia 1 Introductie max. 2 minuten!

Doel van de les: Aan het eind van de les kunnen de kinderen Wordpress gebruiken om informatie weer te geven.

Workshop Online Video s Maken

*Ook met het programma Paint van Windows kunnen foto s bewerkt worden

Handleiding voor leerkrachten Digitale les Media-educatie Bovenbouw basisonderwijs

LES 6 T/M 10 GAMEMAKER4YOU

LES 4 & 5 GAMEMAKER4YOU

Welke meningen over reclame staan tegenover elkaar? Teken een verbindingslijn tussen de 2 zinnen die bij elkaar horen:

Lesbrief: Bewust sociaal Thema: Wat is Mens & Dienstverlenen?

inleiding voor docenten

Kop. Romp. Lesbrief Seksualiteit Leerjaar 1-Profiel1,2,3

Een Helder Verhaal? Kunst verschaft de kunstenaar de mogelijkheid om zich te uiten. Door creatieve middelen te gebruiken, vertellen zij hun verhaal.

Nationaal Gevangenismuseum Gevangen in beeld

groep 8 en onderbouw VO

Lesvoorbereidingsformulier

Introductie. Lesinstructie. Lesinstructie. Leerdoelen. Introductie. Opzet. Bronnen

Reflection paper. Door: Daniëlle Beukman Klas: Havt3b Minor: ICT2 Docent: Sacha van de Griendt

GEVOELLIJNEN - FOR THE BIRDS GEVOELLIJNEN

OPDRACHT Zeeuwse Havens

Een reclamespot, ook commercial genoemd, is een promotionele boodschap op radio of televisie, of in de bioscoop.

Lesbrief voor het voortgezet onderwijs. voorstelling BROOS

Pinnacle video bewerking

Locatie Prijs Materiaal kosten. Naam workshop Omschrijving Duur Aantal deelnemers

Algemene inleiding. Maak het onbespreekbare bespreekbaar met Jouw Stad in de Klas

Activiteiten voor de Dag van de Duitse taal 2016

Werkboek leerlingen Sociale media & Digitaal pesten

Product en prijzen 2016 Social Media Rijbewijs

Presentaties: presenteer jezelf met PowerPoint

Wat word jij later? En waarom wil je dat worden? Vertel het ons in een filmpje!

Vragenlijst beginsituatie leerlingen

LESBRIEF SOCIAL MEDIA CERTIFICAAT LES 1: SOCIALE MEDIA EN DE GEVOLGEN MEDIAWIJSHEIDCOMPETENTIE: BEGRIP

Vertel: Dit is de eerste les van een serie van vier lessen. In die lessen gaan we het hebben over media en mediawijsheid. Aan het eind van deze serie

Media en Macht Lessenserie Het YouTube-virus

Mediawijsheid: digitaal aan de slag in het onderwijs!

Smart filmen. Filmen met smartphone en tablet. Probeer het zelf!!!

Handleiding voor de digitale les Internet in 2025 Kinderen tekenen de toekomst

PIM 2013 VU. One day in Amsterdam. Martijn van der Burg MBG215

Presenteer je bedrijf op MindYourBizniz

Module 1: Privacy. Leerkrachtinstructie. debaasopinternet.nl

Instructiefilm maken. CC Naamsvermelding-GelijkDelen 3.0 Nederland licentie.

Het Kompas. Iip Conferentie het Liemers college. Transform to the power of digital

Reclamecampagne. De taakverdeling

Adios. Beste Docent(e), D O C E N T E N H A N D L E I D I N G

In deze docentenhandleiding vindt u alle benodigde informatie om deze lessenserie uit te kunnen voeren.

Animation. Info-animation Explanimation MARKETING & COMMUNICATIE - DIGITALE VORMGEVING JANUARI 2013

CHALLENGE 3 Fast Fashion Fast Food - Stappenplan

APPLE VIDEO BESCHRIJVING. Wat is het? Voor wie is het? Hoe werkt het? Video met Apple in het onderwijs

Iedereen online, van 9 tot 99 jaar. Les YouTube: muziek en films. Deze iconen tonen aan voor wie het document is.

Theater/Bioscoop De Nieuwe Kolk

Lesbrief App ComicBook!

Een goede vangst! Een goede vangst

Product en prijzen 2014

Foto & Film bewerking

Handleiding voor. Contentbeheerder. Beknopte handleiding bij het gebruik van het landelijk platform

Korte Film Individueel

Spinternet stappenplan

Doelen: - De leerlingen weten dat talent, hard werken en een goede voorbereiding belangrijk zijn als je beroemd wilt worden;

Webkwestie Reclame. CC Naamsvermelding 3.0 Nederland licentie.

Ik ben Alice - docenten

Workshop 2. Inhoud. 1. Foto s verkleinen 2. Hoe media embedden? 3. Tips en Trics 4. Google Analytics

Doetertoe Media. Projectenbrochure. Januari 2013

Vloggen... Je kiest een kinderrecht wat voor jou belangrijk is. Bijvoorbeeld het recht om te spelen of het recht om naar een dokter te kunnen gaan.

Internetvrienden. Benodigheden. Lesdoelen. Begrippen. Boeken. online mogelijkheden, social media, internet, mediawijs, online risico s

Hoofdstuk 1 Uitleg knoppen. De thuisknop wordt ook wel home knop genoemd. Instructie: Activatie ipad

Cupsong Videoclip. Handleiding. Link in de Kabel vzw. Doelstelling

Teleblikles 'Dit ben ik! Mijn ideale online profiel'

;k;lk. Les 1 Verschillende soorten nieuws

Product en prijzen 2017 Media Rijbewijs

MEDIA & MESSAGE DOCENTENINSTRUCTIE. gratis inspiratie INHOUD

Pesten in het voortgezet onderwijs

LESINSTRUCTIE GROEP 5/6

H.A.N.G. PLEKKEN. Heel Aardig? Niet Geweldig! > OP BEZOEK BIJ HET NAI

LESSEN MEDIAWIJSHEID VOOR HET PRIMAIR ONDERWIJS

ANIMATIE-FILM-DOMINO KIJKEN, WETEN, SAMENWERKEN

LESFICHE sensibiliseringsfilmpje

Lesbrief bij Gonzend gevaar

2017 oa- p01 bo - ontwikkelingspsychologie (blok 1)

Aan de rechterkant is een werkbalk te zien. Onderaan krijg je de instructie: Dubbelklik of sleep een bestand op een plek om iets te plaatsen.

Opname hulp. Stap voor stap uitleg over het opnemen van een Babbel - voor kinderen. Videoverhalen over kinderboeken, voor en door kinderen, 8+

Transcriptie:

Mediawijsheid lessen Juli 2013

Sire Filmpjes maken - Docent Sociale Media als Facebook/Twitter/Instagram is het medium waar veel pubers zich op begeven. Ouders zeggen wel eens dat de smartphone aan de hand zit vast geplakt. De meeste communicatie van de pubers gaat via de mobiel. Kunnen ze nog wel zonder? Doel Door het kijken naar een aantal Sire filmpjes en door in de groep te discussiëren over sociale media en het maken van een eigen filmpje waar dit onderwerp centraal staat, gaan de leerlingen voortaan bewuster om met deze materie. Doelgroep Bovenbouw PO en Onderbouw VO Duur Ongeveer één dagdeel (ochtend of middag) Werkwijze Een klassikale introductie waarbij we met de leerlingen een aantal Sire filmpjes bekijken. Er vindt een groepsgesprek plaats over sociale media. Hierna gaan de leerlingen in groepjes (van zes) aan de slag om de filmpjes maken. Aan het eind van de les worden de filmpje klassikaal bekeken. Benodigdheden Digibord voor de introductie van de les (Prezi voor de les) Eén ipad (met imovie) per groepje Eén Lesbrief per groepje Speciaal account op youtube aanmaken, om de filmpjes online te zetten Beginsituatie in kaart brengen (5 minuten) Kennen de leerlingen de Sire filmpjes. Is er al eerder aandacht besteed aan het onderwerp sociale media? Wat hebben ze daarvan onthouden? Heeft iemand recent wat meegemaakt m.b.t. leuke dingen op sociale media, cyberpesten, virals, mensen helpen, boze ouders, niet kunnen stoppen etc. Lesdoel bespreken (5 minuten) Vandaag gaan we zelf een Sire filmpje maken waarin sociale media centraal staat. Leeractiviteiten: 05-15 minuten: Een aantal Sire filmpjes worgen getoond 15-30 minuten: Er wordt klassikaal gediscussieerd over het sociale media 30-150 minuten: De filmpjes worden verzonnen, opgenomen en gemonteerd 150-180 minuten: De filmpjes worden klassikaal getoond en besproken. Door middel van stemmen wordt er één winnaar gekozen. Evaluatie (5 minuten) Hebben we het doel bereikt? Schrijf voor jezelf drie woorden op van dingen die je vandaag geleerd hebt. Laat een aantal kinderen hun evaluatie voorlezen. Mediawijsheid Competenties (model kennisnet) B2, G1, C2, S1 en S2

Sire Filmpjes maken - Leerling 1. Jullie gaan in groepjes een SIRE spotje opnemen. Bij deze spotjes gaat men altijd nadenken over het onderwerp waar het filmpje over gaat. Doelgroep voor dit spotje zijn leeftijdsgenoten. 2. Het onderwerp voor dit filmpje is sociale media 3. Schrijf hieronder een aantal woorden op waarover het filmpje zou moeten gaan. 4. Omcirkel nu een aantal woorden die jullie belangrijk vinden waar het filmpje over zou moeten gaan. 5. Welke boodschap willen jullie overbrengen? Denk er aan dat humor heel belangrijk is, bij het brengen van de boodschap. 6. Waar gaat jullie filmpje over? Maximaal vier personen in de film. Het filmpje mag ongeveer maar 1 minuut duren. 3

7. Maak een storyboard (een soort stripverhaaltje) van het filmpje. 8. Welke rollen zijn er? Rol 1 = Rol 2 = Rol 3 = Rol 4 = Regisseur = Camera =. 9. Oefen de scènes een aantal keer. 10. Laat je docent ook een keer kijken. 11. Maak hierna het filmpje met imovie op de ipad. 13. Open imovie op de ipad. 14. Kies + en kies voor Nieuw Project. 15. In het scherm wat nu komt start je eerst met het opnemen van je eerste scene. 16. Sleep nu de scene s in je storyboard.

17. Je kunt de scene direct terug kijken en er eventueel wat afknippen. Hierna kun je direct je tweede scene opnemen. 18. Door dubbel op je scene te klikken kun je een tekst toevoegen. Of het geluid uitzetten. 19. Geluid/muziek toevoegen kun je doen door op het muziek icoontje te klikken en het muziek onder je scene s te slepen. 20. Je kunt ook foto s toevoegen. Klik hiervoor op het foto icoontje. 21. Is de film klaar? Klik op het Sterretje om terug te gaan. 22. Kies nu voor exporteren. En kies dan voor Youtube. Vraag aan je docent voor de inlog gegevens. 24. Schrijf hieronder een aantal woorden wat je geleerd hebt vandaag. 5