Kavellijst veiling: 14 februari 2015

Download "Kavellijst veiling: 14 februari 2015"

1 Kavellijst veiling: 14 februari 2015 Plaats: Bezichtiging : Aanvang veiling: Schriftelijke biedingen aan: de Schakel, Oranjelaan 10, Nijkerk tot 10:45 uur uur Erik Th. Matzinger Voorste Havervelden AL Breda erik.matzinger@gmail.com Het bieden gaat als volgt: Met 0,50 tot Met tot Met tot 50,00 Met tot 100,00 Boven 100,00 met Deze veiling bestaat uit 2 delen: Kavels 1 t/m 350 komen ter tafel op de veilingdag. De kavels 351 en hoger worden alleen schriftelijk behandeld. Gebiedsaanduidingen: NA = Nederlandse Antillen/Curaçao Sur. = Suriname NI = Nederlands Indië NNG = Nederlands Nieuw Guinea JB = Japanse Bezetting van NI Ind. = Indonesië Catalogi: Bu = Bulterman. Poststempels Ned.-Indië DV = De Vries. Naamlijst van postale etiketten EX = Expres met de meeste spoed en promptitude, Arie Zonjee en Ot Louw G = Geuzendam catalogus Postwaardestukken NOR 2008 GP = Geuzendam catalogus Particulier bedrukte PWS 2 de Editie 2014 HNP = Handboek Nederlandse Poststempels, Cees Janssen NVPH = NVPH. Spec. catalogus postzegels Nederland en Overzeese Rijksdelen PEP = Po & Po. Postmerken en Postinrichtingen Nederland tot 1871 Deel 1 en 2 SeJ = Reclamehandstempels , Stroom en Janssen SvL = Storm van Leeuwen. Poststempel Catalogus Ned.-Indië VdW = Van der Wart. Cat. Gelegenheidsstempels /Machinestempels Ve = Vellinga. De poststempels van Nederland Stempels: KR = Kleinrond GR = Grootrond LB = Langebalk KB = Kortebalk OB = Openbalk CB = Cilinderbalk TRS = Typenraderstempel Ak, ak = aankomst(stempel) Overige aanduidingen: PBK = Prentbriefkaart PWS = Postwaardestuk ** = ongebruikt PWS besch. = beschadigd vz = voorzijde az = achterzijde Let op! Let op! Schriftelijke biedingen per post of tot vrijdag 12h00 voorafgaande aan de veiling. Voor de schriftelijke veiling, kavels 351 en hoger, biedingen uiterlijk tot 10:30 op de veilingdag. De toegewezen kavels kunnen op de veilingdag meegenomen worden. 14 februari 2015 page 1 of 16

2 B Postwaardestukken 1 Antwoordkaart G24, bijgefrankeerd met 1 cent centenial, verzonden uit San Francisco 30 DEC Briefkaart G85-I vraagkaart gebruikt Amersfoort-Windesheim , 3 Briefkaart G108-I, gebruikt Den Haag-Leipzig, juist tarief Briefkaart G233** en Postblad 12**, + NI Brfkrt G 1c 5 Briefkaart G199b gebruikt naar Duitsland 17,50 6 Briefkaart G303A gebruikt 1 7 Verzameling enveloppen en postbladen in album. Zeer uitgebreid. 2de keus niet ca. 1 geteld , luchtpostbladen ongebruikt. Met o.a. 2x 1a en 1x 1b 80, (lucht)postbladen waarvan 1 gebruikt 10 Ned. Indië 2 briefkaarten G48 luchtpost naar Ned. bijfrankering NVPH 171 en 121 resp LB Semarang en LB Taroetoeng 11 Doos met PWS gebruikt en ongebruikt, ca. 70 enveloppen, 50 postbladen en meer dan 100 briefkaarten vanaf G1 tot G31 12 Postblad G11 met randen, gebruikt naar Duitsland met bijfrankering 1, 1½, 2 cent cijfer en 5 cent bontkraag. 13 Verzameling Postbladen Nederland op albumbladen in map vanaf G1 t/m G9, 1 zowel gebruikt als ongebruikt 13 Postblad G12 met randen, gebruikt naar Duitsland met bijfrankering 2, 2½cent 1 cijfer en 3 cent bontkraag. 14 Postbewijs G14, gebruikt Joure 5 FEB 07. mooi exemplaar 70, Postbewijs G16, gebruikt met bijfrankering 1/2 en 2 cent. 2 verschillende 40,00 langstempels Princenhage, tanding onder 16 Postbewijs G16, gebruikt Scheemda GR 22 OCT 19, tanding boven. 40,00 17 Postbewijs G19, gebruikt met bijfrankering (nieuw tarief 5 cent) R'dam 20.III.22 40, Postbewijs G26a, gebruikt KB Hilversum 28.III.1941, mooi exemplaar 30,00 19 Postbewijs G26a, gebruikt KB Hilversum 28.III.1941, mooi exemplaar 30,00 20 Postbewijs G27, gebruikt KB Wassenaar 3, 16.X.1942, mooi exemplaar 2 8,00 21 Postbewijs G28, gebruikt Amsterdam 50, LB Romeins, 15 IX 45 40,00 22 ca. 27 verschillende PWS, ongebruikt, in guldenswaarde. 3,50 23 Overzee 3 briefkaarten + 2x oud Japan 24 België, 10 verschillende geïllustreerde briefkaarten , ongebruikt. Hoge cataloguswaarde. 25 Zwitserland, 1925 Bildpostkarten (Michel) 116 I, setje van 24 kaarten ongebruikt 1 met enveloppe. 26 Deutsches Reich, 1926, 14 Bildpostkarte (Michel) 164 gebruikt. Nr. 2, 4, 6, 7, 8, 1 9, 10, 11, 14, 16, 22, 23, 24 en Een enorme verzameling briefkaarten in 6 albums van no 1 tot 407. Gelopen als ongelopen. Vele moeilijke, kortom goed kijken. 2de keus niet meegeteld. Ook voorbezichtiging in Breda mogelijk. ca ,00 750,00 C Particuliere en niet algemeen verkrijgbare PWS 28 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 099a-I-a gebruikt Assen 40,00 29 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 122-I-e gebruikt Exp. Stempel N.S.M. Oostzaan 16,00 30 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 198-b, gebruikt met reclamehandstempel 16,00 (REHS77) Valkenburg Spoorwegbriefkaart (GP) NS 198-d, gebruikt A'dam 16,00 32 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 198-m, gebruikt A'dam 16,00 33 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 216-c, Gebruikt, Valkenburg 34 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 216-d, gebruikt Valkenburg 35 Moed, Beleid en Trouw P33d 2½ cent gebruikt op 6 september Spoorwegbriefkaart (GP) NS 216-f, gebruikt 37 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 216-g, gebruikt 2x 1 38 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 216-p, gebruikt 1 39 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 222-aa, gebruikt 40 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 222-ac, gebruikt 41 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 222-e, gebruikt 42 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 222-g, gebruikt 43 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 222-h, gebruikt 14 februari 2015 page 2 of 16

3 44 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 222-k, gebruikt 45 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 222-q, gebruikt 46 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 222-s, gebruikt 47 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 222-t, gebruikt 48 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 228-b, gebruikt 49 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 228-f, gebruikt 50 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 228-m, gebruikt 51 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 228-s, gebruikt 52 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 228-u, ongebruikt 8,00 53 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 237-a, gebruikt 54 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 237-b, ongebruikt 8,00 55 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 238-e, gebruikt 56 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 252-b, ongebruikt 7,50 57 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 252-c, ongebruikt 7,50 58 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 252-d, ongebruikt 7,50 59 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 271-c, ongebruikt 60 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 277-a, gebruikt 61 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 288-b, gebruikt 62 Spoorwegbriefkaart (GP) NS 300-j, gebruikt 7,50 63 Spoorwegbriefkaart (GP) NSM 88a-I-a gebruikt Rotterdam 40,00 64 Spoorwegbriefkaart (GP) NSM 88a-I-b gebruikt Amsterdam 40,00 65 Spoorwegbriefkaart (GP) PNS 191-b, gebruikt 8,00 66 Spoorwegbriefkaart (GP) PNS 216-a, ongebruikt 40,00 67 Spoorwegbriefkaart (GP) PNS 216-b, gebruikt A'dam 16,00 68 Spoorwegbriefkaart (GP) PNS 216-c, gebruikt Valkenburg 8,00 69 Spoorwegbriefkaart (GP) PNS 216-c, ongebruikt. 2x 8,00 70 Spoorwegbriefkaart (GP) PNS 216-e, gebruikt 16,00 71 Spoorwegbriefkaart (GP) PNS 216-f, gebruikt 16,00 72 Spoorwegbriefkaart (GP) PNS 216-g, gebruikt 16,00 73 Spoorwegbriefkaart S 216o Mod. C.C. 238c /926/97 gebruikt KB 1 "AMSTERDAM Spoorwegbriefkaart S 239f Mod. 238f '50** 1 75 Briefkaart G 90aII z-1 met Particuliere opdruk "H.W. TEN HOVE". Verzonden van Almelo 5, LB naar Joure. 76 Briefkaart G 90aI z-1 met Particuliere opdruk "GEBR. POLAK". Verzonden van Rotterdam 216.II.1917 naar Joure. 77 Briefkaart G 90bII Boven en onder getand met Particuliere opdruk "G.W. Mortier". Verzonden van Wageningen 3, KB naar Joure. 78 Briefkaart G 90bII onder getand met Particuliere opdruk "G.W. Mortier". Verzonden van Wageningen 3, KB 19.IV.1919 naar Joure briefkaarten G 90bI boven en onder getand met Particuliere opdruk "G.W. 7,50 Mortier 1919 naar Joure. 80 Briefkaart G107bII boven en onder getand met Particuliere opdruk "PECK & Co". Verzonden van Amsterdam 8, KB 24 II 21 naar Joure. 81 Briefkaart G111aII met Particuliere opdruk "PECK & Co". Verzonden van Amsterdam 7, KB 19 VIII 20 naar Joure. 82 Briefkaart G122 met Particuliere opdruk "Gebroeders Kruyt". Verzonden van 3,00 Leiden, naar Joure. 83 Part. Postwaarden Filatelistische Evenementen. Fil 5 en 6 met speciaal stempel 1936 Op hoop van Zegels. 84 Part. Postwaarden Filatelistische Evenementen. Fil 12 gebruikt (gelegenheidsstempel) en ongebruikt. Arnhem postzegeltentoonstelling Doris Rijkers briefkaart DR6, ongebruikt 40,00 16,00 86 Doris Rijkers briefkaart DR4, ongebruikt 40,00 16,00 87 PWS filatelistische evenementen (GP) FIL21 en FIL28, "De lucht is weer vrij" (gestempeld) en 1ste Luchtposttent. Rotterdam. D Postzegels op brieven en kaarten 88 Brief met Bontkraag, paartje 4½ cent, 1x3 cent en ½ cijfer, van Amsterdam naar Innsbruck LB Serie zomerzegels 1947 op brief naar Zürich. 14 februari 2015 page 3 of 16

4 90 10 betere poststukken met Willem III, 2de, 3de en 4de editie, 2x bontkraag naar 30,00 buitenland. Betere frankeringen en stempels. 91 Briefomslag met NVPH 5, 10ct Willem III op briefomslag van Enschede naar 1 Utrecht mooi stuk cent tuberculose 1906 op PBK GR Amsterdam 24 DEC cent Jubileum 1913 (NVPH 91) op briefkaart 94 Brief van Deventer naar Terneuzen 8.X.23 gefrankeerd met 2 ct Aangetekende brief Amsterdam Hobbemastraat met opruimingsuitgifte ,00 GLD. Op 17½ ct. (NVPH 133) op brief naar Duitsland. Kwaliteit zelf beoordelen 96 12½ct Kind 1929 NVPH 228, op brief naar Wenen Ruim 175 enveloppen met Jul. Regina 60c (NVPH 947) rolzegels, allen met verschillende rugnummers ( ) 98 BRD / DDR brievenalbum met ca. 120 brieven vanaf 1947, waaronder Leipziger 2 Messe, DDR Block 17 en 18 en ook leuke stempels. 99 BRD / DDR bundel van ca. 25 brieven 100 Zwitserland, Bureau International d'education. Brief gefrankeerd met 20 ct. landschappen en voorzien van het voorloper zegel van het IBE VIII blauw. Postaal gelopen. 101 Cour Internationale de Justice, Zegels van de uitgifte op stempelformulier van de Filatelistische Dienst den Haag. Gestempeld KB ' s- Gravenhage-Vredespaleis 1, 3 IX Benelux 1964 en 1969 de drie zegels van de landen op een brief, afgestempeld op de eerste dag in de 3 landen. Tevens 2x USA 200 jaar 1982 zowel Nederlandse als USA zegel op brief afgestempeld op de eerste dag. 103 Doos vol met moderne frankering en machinestempels 104 Een schoenendoos met Nederlandse correspondentie naar een verzamelaar over vele 10 tallen jaren. Bijzondere frankeringen, stempels, gelegenheden, kortom goed kijken brieven gefrankeerd met 10 ct. Willem III (NVPH 21) met punt- en KR stempel cnt op 17½ ct. opruiming 1923 (NVPH 119) op brief van A dam naar Heemstede brieven gefrankeerd met 3de emissie 10 ct. (NVPH 33) 7, poststukken met de juiste frankering Jubileum (NVPH 90 t/m 94) Enkelfrankering 10 cent reddingswezen 1924 op brief afgestempeld met blokstempel Roermond-Eindhoven A. 110 Kinderzegels , 7½ en 10 cent als enkelfrankering op 2 kaarten en een 70,00 brief. (NVPH 166, 167 en 168) ct. Veth (NVPH 181) op deel drukwerkwikkel van "Amsterdam-Centraal Station 30,00 29" naar Luik 16 XI ½ cent Veth (NVPH 191) als enkelfrankering op aangetekend 7 1 (venster)envelop cent blauwgroen (NVPH 197) type Veth als enkelfrankering op R-brief van 60,00 1 Neuzen naar Duitsland , Zilveren verassingszegel (NVPH 2009) op brief verzonden van Arnhem 25-IX-01 naar Prinsenbeek. 115 Olympiade Briefkaart met hardloper gefrankeerd met 2 ct. Olympiade 50,00 (NVPH 213) en speciaal Olympiadestempel cent Kind 1928 (NVPH 221) als enkelfrankering op kaart PBK gefrankeerd met "Goudse Glazen" kaart met 1½ cent en de 17 3 andere met 6 cent 118 7½ cent ANVV zegel (NVPH 246) als enkelfrankering op kaart naar Engeland 150, ½, 5 en 6 cent Zeemanszegels 1933 (NVPH 257, 258 en 259) als 11 2 enkelfrankering op kaarten en brief ½ cent kind 1933 (NVPH 264) op PBK Dordrecht haven. 50, cent Crisiszegel op brief (NVPH 266) 122 Brief naar USA met Konijnenburg 12½, 20, 60 ct. en vliegende duif 40ct 123 stripje traliezegels 2x 7½ en 2x 2½ op aangetekende brief (NVPH 356c) 1 E Postzegels op formulieren 124 Staatsspoorwegen. Aanvraag om declaratie van de Agent te Venlo, Model 894. Gefrankeerd met 5 cent bontkraag GR stempel VENLOO 13 MRT februari 2015 page 4 of 16

5 125 Nederlandse Spoorwegen (Douane). Aanvrage om Declaratie Zwolle model b.b. Zl '22. Vv., Bontkraag 10 cent met KB stempel "ZWOLLE 6" 23.III Complete postpakketkaart met roze Remboursement-strookje en Zwitsers bordereau-formulier naar Sissach-Basel. Gefrankeerd met NVPH 69 (paar), 71 (paar), GR Haarlem 20 FEB Compleet "Bewijs van Bevoegdheid voor het afhalen van stukken" met 5 Gld 1 Wilhelmina "Konijnenburg". (NVPH 348) vrachtbrieven naar resp. IJsland, Denemarken en Zweden gefrankeerd met o.a. Fl. Bontkraag (NVPH 77). Afstempelingen met LB stempels Arabische maandaanduiding, Hillegom 3 en Noordwijk, Noordwijk a/zee 1 30,00 F Stempels op gehele stukken (Nederland tenzij ander vermeld) 129 Mooie GR "BEETGUMERMOLEN" 31 DEC 06 afdruk op PBK. 130 LB Arabisch 12 uur stempel "Legerplaats Oldebroek" N op PBK. 131 meer dan 100 poststukken jaren met duidelijke stempels w.o. gelegenheidsstempels 132 PTT carnet "Aangeboden door het Staatsbedrijf der PTT " met gebruikte en bod ongebruikte blokjes van 4 van de Zomerzegels Met handtekening Hoofddirecteur PTT. Vz iets gevlekt 133 Adreswijziging met KB "Hilversum-Egelantierstraat 1", 1.V.1929 naar Eindhoven (KBPA 0012) 134 Mooi Machine stempel l. vlag Ams Centr. 26.IV.1932, "AMSTERDAM Universiteitsfeesten" 11 Juni-5Juli ca. 45 poststukken met gelegenheids-/vlagstempels bod 136 ca. 50 poststukken, stempelmateriaal bod 137 ca. 20 stuks PWS, PBK en andere poststukken met traject KR, GR, station, firmaperforaties enz. KR Hardenberg-Dedemsvaart, kr Biezelinge, GR Oosterhesselen. 138 Doosje met ca., 120 poststukken met verschillende vlagstempels, alle uit Rotterdam (en -C.S.) vanaf 1920 tot Twee poststukken (Gouda XIII en Amsterdam C.S. XV) met vlagstempel "Hebt u 8,00 al een cm2 ", met een hierbij horend Certificaat van de Nationale Commissie, eigendomsbewijs van 1 cm2 grond in Amsterdam. 140 "Lampe-briefje" met stempel Delft, "Sloenhek" (vdw PH IX), 9 januari 1928, tekst 5 "Adresseer Volledig". 141 Krag Handstempelmachine Rijnsburg (vdw PH X), briefje met datum 11-XI ,00 Tekst "centre of bulp forcing industry" 142 PBK met 3 typen stempels, KR SCHOORLDAM, GR HUIZUM en LB 12 uur 3,50 Arabisch Leeuwarden. 143 PBK Bunschoten met KR Soest(Soestdijk) 29 Sep Doos met 100derden machinestempels op poststuk vanaf ca poststukken met stempels Dedemsvaart tussen 1873 en 1952, leuk kavel 7, KR AMSTERDAM E, op uit London W komende kaart 5 JAN ca. 50 brieven Type Veth, een aantal met bijzondere afstempelingen 148 ca. 100 poststukken met verschillende machinestempels. 7, KR "LEEUWARDEN-STATN" op dienstkaart 8, ca. 30 poststukken met machinestempels Vellinga 220, 222 en tevens met 6 strepen wijd en 4 strepen wijd (niet vermeld) sommige met perforatiegaten. 151 ca. 30 enveloppen uit de jaren naar het buitenland met veel 3,00 verschillende stempels, continuerend, niet continuerend, vlag, machine- 152 Ongefrankeerd stuk met KR Grauw en Rauwerd mooie stempels 153 partijtje poststukken met vlagstempels 154 Verzameling van 49 UPF frankeermachine-afdrukken. 30 stuks op volle brief. 150,00 Tussen nr. 1 en poststukken met stempelmateriaal w.o. langstempel Eg. Type Albumpje met ca. 42 poststukken ca naar het buitenland w.o. aardig 50,00 stempelmateriaal. Tevens 2 Duitse Feldpostkaarten poststukken met diverse stempels (KR, GR) poststukken met o.a. GR traject, KR verschillende kaarten met proefstempels, kwaliteit zelf beoordelen 160 PBK met brandstempel 's-gravenhage 12 SEP ,00 14 februari 2015 page 5 of 16

6 G Gelegenheidsstempels 161 VdW 7 op briefkaart 8, PBK afgestempeld met Groote Tuinbouw Tentoonstelling VdW 10 50, VdW 85 op envelop hele mooie afdruk 7, VdW 311 "' s-gravenhage Grafelijke Zalen 1" 10-V ,00 7, kaarten met o.a. VdW 323, 329, 349, kwaliteit zelf beoordelen bod sets maximum kaarten Zomerzegels 1967, 1968 en Tentoonstellingsstempel Verenigde Naties met CIDJ zegels op 2 blanco couverts verschillende enveloppen met gelegenheidsstempels veel dag van de Aerofilatelie, tevens ca. 15 dubbelen. 169 Ca. 35 enveloppen met gelegenheidsstempels vanaf , Australië EXPO 88 Brisbane, 64 speciale enveloppen, "The collection of Pavilion Postmarks" in speciaal album. 171 Doos met een verzameling van ca. 250 Ned. Poststukken met speciale stempels, 26,00 waaronder gelegenheidsstempels laatste dag afstempelingen enz. Kortom een leuke uitzoekdoos. 172 ca. 30 bijzondere enveloppen, o.a. dag van de postzegel jeugdfilatelie (soms bod meerdere van dezelfde) voor de kas 173 ca. 15 bijzondere enveloppen met gelegenheidsstempels met o.a. serie luminiserende zegels. (ca ) H Eerste- en Laatste-dag afstempeling 174 FDC E17 Bonifatius 1954, net beschreven envelop met losse klep 5 7, Ned. Antillen FDC's Watersnood 1953, Voetbalkamp x verschillend en 3,00 Car. Raad 1964 met een weggevallen kleur van de envelop 176 Indonesië. 10 FDC's uit de 60tiger jaren 177 FDC Benelux zegels 1964, 3 landen op 1 envelop Automatenstroken FDC's 6 stuks verschillende plaatsen , 80 cent "Expo 92" Sevilla. FD op envelop van de Stichting Holland-Sevilla met handtekening van de ontwerper "Chris Vermaas" ITEP serie (NVPH ) met KB Utrecht 1852-ITEP-1952, 28.VI.52 (1ste 4 dag) en FDC stempel op speciale ITEP kaart. Kaart heeft een hoekvouwtje post(waarde)stukken met eerste dag afstempeling van de Filatelistische 6,00 Dienst ' s-gravenhage en Groningen. 182 ca. 80 maximumkaarten met o.a. Zomer 61, 63, 65, 68, 69, 70, 71, 72, 73, Kind 67 en 69, Rode Kruis "Koningin Juliana" 9 poststukken met 1ste dag, laatste dag regeringsjubileum van de koningin. Meeste zegels Hartz maar ook jubileumzegels. 184 DDR, FDC Buchenwald gedenkteken Michel 606/608B blok 15, 15 sept United Kingdom: FDC (adres) Olympiade 1948 en Coronation , Zwitserland/Liechtenstein 5 aangetekende FDC's 1963/ Fahr/or; 2 sets maximumkaarten 1 t/m DDR, Berlijn: 9 FDC's periode 1952/ Canada, USA en Argentinië; 10 FDC's 1937/ Zweden 300 jaar Zweedse Post serie van 15 waarden op 3 enveloppen 1 aangetekend met FD stempel België 24 FDC's frankeervignetten reeks van 4 waarden Fr 8,00 (Brussel/Elsene/Tournai/Liège) 192 Zuid Afrika en geb.; 9 FDC's periode 1945/ New Zealand; 32 verschillende FDC's (zonder adres) periode 1973/2002 (hoge 1 cat. waarde) 194 Doos met ca. 300 eerste dag afstempelingen op gewone brief tussen 1948 en 2 ca Ned. Nw Guinea FDC E2 Sterrengebergte Hollandia LB Verenigde Naties 15 FDC's J Luchtpost 197 Nederland; 3 enveloppen met resp. LP 1, 4 en 5 14 februari 2015 page 6 of 16

7 198 2 brieven uit Baarn (KB stempel 4, 1931 en 1932) naar Ned. Indië (Taroetoeng) gefrankeerd met LP Ned. Indië LP brief van Pematang-Siantar, mooi stempel, LB naar den Haag. Frankering NVPH 171 en LP de bijzondere vlucht Amsterdam naar Zuid-Afrika en retourenvelop over zee 201 1e vlucht Curaçao - Paramaribo vv met KLM strookje en sticker 202 Perzië, enveloppe van de KLM verzonden van DJASK naar Heemstede met vele luchtpostzegels uit de serie Tevens als toegift Envelop van Morocco FDC album met ca. 67 Lucht-/raket-poststukken, eerste vluchten, bijzondere 1 vluchten waaronder LP 2 op brief. Enig buitenland 204 New Zealand, First Official Christmas Flight 1931, "New-Zealand-Australia- London. Frankering met serie LP zegels Lake Manapour1 (Mich. 181/83) 205 First Official flight "New Zealand-New Guinea" 1934 frankering met o.a. opdruk 5 pence 1932 (Mich. 184) 206 Eerste vlucht Rotterdam-Parijs. 28 mei Mogelijk uniek stuk. Frankering met 30,00 paartje Lebeau 4 cent 2z roltanding en met geel strookje "PER LUCHTPOST- PAR AVION" model 37AA Mogelijk eerste gebruik van dit strookje. Zie begeleidende brief. 207 Luchtpostbrief van London SEP naar Rotterdam frankering 5 ½ P 208 ca. 35 eerste vluchten tussen 1934 en 1960 in een FDC albumpje. Ook enige 3 linking Australia and South Africa ste vlucht Leiden (Valkenburg)-Londen briefkaart gefrankeerd met 22½ cent zeehelden, aangetekend van "'s-gravenhage-dierenschelaan" naar Londen speciale kaart met speciaal stempel 1 K Aangetekende en Expresstukken (Nederland tenzij anders aangegeven) 210 Envelop G24 expresse aangetekend van Utrecht naar Tiel bijfrankering 3x12½ cent Kind 1933 (NVPH 264) 211 Aangetekende brief met aangegeven warde van Fl ,00 van LB "Winschoten 2", naar LB "Leeuwarden 10", 11-V-18. Frankering "Bontkraag"10, 12½ en 4x 30 cent. 212 Expres brief (strookje 38x7) op brief van A dam Centraal station naar Utrecht. Tevens langstempel "Brievenbus". Frankering Veth 10 ct. en tralie 7½ ct. 213 ca. 40 brieven tussen 1943 en 1996 met gelegenheidsstempels en speciale aantekenstrookjes. 214 Expresse-strookje "de Vries" 1.7.Wa "expresse 2e kamer (met volledige originele gom) en 5 zakjes met labels, stickers, vignetten etc. van diverse landen. 215 Voorzijde van R-brief met aangegeven waarde enkelfrankering 22½ ct. hangend haar (NVPH 41), KR stempel "Rotterdam 2", roze verticaal aantekenstrookje. Mooi stukje. 216 Groot formaat aangetekend stuk met 4x Bontkraag 5 cent en verticaal roze strookje Van Tilburg naar Stiphout 26 Jan aangetekende brieven Willen III en hangend haar o.a. naar het buitenland. Gevarieerde kwaliteit 218 Aangetekende briefvoorzijde met bericht van ontvangst gefrankeerd met Bontkraag 3 en 15 ct. (NVPH 57 en 64) ' s-gravenhage 3, Blauw stempel "A VIS DERÉCPTION" L Scheeps-, Trein- en Tramstempels 219 GR Eindhoven-Reusel 5 MEI 03 "A" op nette dienstkaart. Mooi en duidelijk stempel. 220 Elektrificatie Arnhem - Oberhausen 18 mei 1966, Kaart met speciaal stempel van de Deutsche Post en een kaart met stempel VdW dienstenveloppen met Port Belast, nr. P 273 en P en 1966 met de originele inhoud. Port heffing 5 (zegel) en 15 cent (stempel) 222 Spoorbrief, expresse, gefrankeerd met 2x5cent Veth en 1x 6 cent. Blokstempel N.S. Schiedam 2 AUG 37. Aankomst KB Romeins Alkmaar 4, ca. 180 poststukken (hoofdzakelijk briefkaarten) met KR trajectstempels. Een enkele met takje. 224 KR traject "ARNH:-NIJMEGEN A", op briefkaart 14 AUG 81 naar Druten (KR). Kaart heeft een prikkergaatje. 40, , , februari 2015 page 7 of 16

8 225 KR traject "ARNH:-NIJM: D" op briefje 20 SEP 20, van "GROESBEEK" 40,00 (Langstempel) naar Amsterdam, frankering NVPH Grote envelop verzonden door de 1ste Verpleger a/b van de Willem Barendsz, gefrankeerd met Lebeau 4 ct. 15x. Afgestempeld met scheepsstempel "Willem Barendsz, Zuidelijke IJszee" 227 KR traject "ARNH.-OLDENZ: B" (KRTR0029) op kaart 26 JUN 74 van 9,00 "BORCULO" (Langst.) naar Zutphen 2 letterstempel. 228 KR Traject "BOXTEL-GENNEP A" (KRTR0042) 16 NOV 80, mooi stempel op kaart naar Eindhoven (KR) 229 KR traject "BREDA-MAASTR. III" op briefje van SUSTEREN naar Arnhem. 1 Gefrankeerd met NVPH 19 met FRANCO stempel. Az 2 letter Arnhem 230 KR traject "BREDA-ROZEND: I" 19 DEC 80, op kaart van "DE HOEVEN" 1 (Langst.) naar Mechelen. Aankomstempel MALINES 231 KR Tramstempel "DIEREN-TERBORGH C" 31 MEI 90 op kaart naar Arnhem KR Bundel van ca. 30 poststukken met GR trajectstempels. Over het algemeen 50,00 goede afdrukken met o.a. Winschoten-Stadskanaal, Steenbergen- Brouwershaven, Middelburg-Domburg, Hoogeveen-N-Amsterdam, Sittard- Herzogenrath, Almeloo-Apeldoorn, enz. 233 GR Trajectstempel "HOOGEVEEN N-AMSTERDAM III en B, twee kaarten met 7,50 duidelijke stempels (12 JAN 27). 234 Dienstkaart van Mil naar Didam met GR "BOKSTEL-GOCH III", 30 AUG 99 en aankomststempel GR DIDAM, 31 AUG 99. Mooie stempels 235 Briefkaart met GR "LUTTEN-DEDEMSVAART II" 31 MEI 12 naar Antwerpen. Mooi stempel, kaart heeft perforatiegaatjes. 236 PBK met GR "NIJMEGEN-WAMEL II" 5 JUL 09. 6, PBK met GR "HOOGEVEEN-N-AMSTERDAM II" 31 JUL 07 en GR "BUIKSLOOT" nette stempels. 238 Typenraderstempel "MIDDELHARNIS-OUDDORP" A op envelopje 6, Typenraderstempel "AMSTERDAM-ANTWERPEN" II op PBK 240 Typenraderstempel "AMSTERDAM-ANTWERPEN" X op BK Typenraderstempel "OUDDORP-MIDDELHARNIS" IV op PBK 242 KR "HARDENBERG-DEDEMSV:" II 1 APR 92 op biefkaart 1 M WO I 243 Brief vanuit Gefangenen-Lager Döblen (Saxen) naar "Moskauer Hilfskomitee für Kriegsgefange" in Kopenhagen. 244 Duitsland PBK Rondstempel "Kaiserliche Marine Briefstempel 3 kompagnie 9. Seewehr Abt." en PBK marinefeldpost rondstempel Rotbor-Rotbor 245 PBK Sedan, Citadelle. Felpostkarte, stempels "K.D. Feld-Postambt" 8 Armee- CPS 777" en "Soldatenbriefstempel, Kgl. Pr. Schwere Prov-Kol.3 VIII.A.K." in violet. Duidelijke stempels op goede kaart. 246 Brief verzonden van "Amsterdam 35" LB Arabisch naar Hildesheim. 1 Gefrankeerd met 3x 25 cent bontkraag (NVPH 71). Censuurstempel Emmerich, censuurlakstempel Emmerich prüfungstelle en aankomststempel Hildesheim Brieven uit Nederland naar het buitenland WO I, controle stempels. 248 Rouwbrief aangetekend van Weert naar Rouen. Frankering 22½ct Bontkraag Diverse censuur stempels en strook "Controle Postal Militaire" N WO II (Nederland tenzij anders vermeld) 249 USA 3 brieven APO 655, APO 453 en machinestempel U.S.Army Postal Service Brief verzonden uit Zuid Afrika naar Nederland 16-II-1940 met Zuid Afrikaanse censuur 251 Brief van San Francisco naar Batavia 18 Dec 1940 aankomst Batavia LB "Censuur 5" en strook censuurbrieven van Nederland naar Zwitserland, diverse tarieven/combinaties 30, Strookje met "Amsterdam Maart Door oorlogsomstandigheden met 1 vertraging ontvangen" op briefkaart uit Egypte verzonden op 14 April 1940naar Breda, Met rond censuurstempel M. Zie Postzak 180 pagina Brief verzonden van Groningen 6-X-1944 naar Middelburg. Retour met strookje "Terug afzender Groningen. Postverbinding met de plaats van bestemming verbroken" Frankering "Zeehelden" 7½ cent. 14 februari 2015 page 8 of 16

9 O Overige Postale etiketten en aantekeningen roodfrankeringen tussen 1938 en brieven met roodfrankering jaren 1925 / , Vier enveloppen en een frontje, handstempel Bussum 1950, met tekst "Gesloten ter verzending aangeboden krachtens ontheffing No. 1278". Tarieven 0,32 en 0,44 cent in verschillende combinaties van Juliana- en van Krimpen zegels. Q Bijzondere Frankeringen/tarieven 258 Roodfrankering "Dienst van het Koninklijk Huis" Paleis het Noordeinde Frankering 0,39 R Postale formulieren 259 Adreskaart van Amsterdam naar Brussel met paartje Wilhelm III 25cnt (NVPH 2 26) diverse stempels 260 Postpakketkaart van Haarlem 1 OCT 00 via Emmerich naar Rostock. Frankering 1 50 cent Bontkraag (NVPH 74) diverse stempels 261 Postwissel Model P263 bis, Zutphen-Laren 2-XII-1942, gefrankeerd met 15 cent vliegende duif (tarief lagere bedragen voor incasso PTT) stempel "Te Zegelen" en "Gelderland 10 C". Achterzijde reclame "Roemar, koffie en thee x bewijs van bevoegdheid afhalen van stukken P fl.3,00 KB Oldenzaal 2, P Kollum, afhalen aangetekende stukken P315, xfl profiel KB R'dam Calandstraat 2. P x fl. Regina KB ' s- Gravenhage verzameling van meer dan 30 Internationale antwoordcoupons op albumbladen. 2 T Particulier postvervoer 264 ca. 50 stadspostbrieven en andere Filararia 265 Stadspost, 23 bijzondere enveloppen met stadspostzegels, o.a. FDC en kaartjes met losse zegels. 266 ca. 45 briefkaarten door stadspostdiensten gestempeld en bezorgd. 4,50 U Semifilatelistische objecten en Cinderella s 267 ca. 110 gebruikte en ongebruikte PBK's "Voor het Kind" uit verschillende jaren 268 Ledenkaart Nederlandsche Vereniging van Postzegelverzamelaars Voor een Buitenlid 4de jaar. Dit in de vorm van een briefkaart. Contributie 5 gulden. Leuk geheel. 269 Doos vol met 100derden sluitzegels, stadspostzegels, Cinderella s, speciale particuliere uitgaves, etc. leuk kleurrijk geheel. W Diverse w.o. partijen 270 Doos met enige 100derden giro-enveloppen waarvan ca. de helft gefrankeerd uit Duitsland en andere helft met Nederlandse frankering en/of afwijkende modellen 271 Doosje met vele tientallen R-stukken 272 Dikke doos met poststukken van Willem III tot bijna Koning Wilhelm Alexander. 2 Vol verrassingen. Echt even kijken. 273 Doos met enige 100derden Maximumbrieven. Bij maximumbrieven is er een directe of indirecte relatie tussen het onderwerp van de postzegel en de afzender. Kwaliteit van goed tot zeer goed. Met liefde verzameld. 274 Een dikke doos met onuitgezochte buitenlandse correspondentie naar een Nederlandse verzamelaar over vele 10-tallen jaren. Echt een doos om goed naar te kijken 275 Schoenendoos met brieven van de jaren 20 tot 50 veel verschillend stempels 276 Een verzameling van poststempels op losse zegels in 4 dikke stokboeken en een dunne + enige poststukken. De vele 1000enden zegels zijn chronologisch gesorteerd en naar stempeltype / plaats. Tussen 1969 en R-brieven Nederland in doos 278 Algemeen Ultraviolet lamp (lange golf) Philips, type TW 6 Watt compleet. Geschikt voor fluor- én fosforescentie kenmerken. NB: Alleen afgeschermd gebruiken, i.v.m. risico voor de ogen. 279 Ca 50 maximumkaarten in boekje vanaf Dikke bundel GF enveloppen met leuke frankeringen en aantekenen. 14 februari 2015 page 9 of 16

10 281 Album met poststukken, ook buitenland (VN) 282 ca. 28 poststukken w.o. veel bontkraag en geïllustreerde enveloppen , 10 poststukken waarbij Jamboree, Kind en Zomer 284 ca. 25 Nederlandse poststukken naar het buitenland vnl. naar Tsjecho-Slowakije poststukken uit de jaren , ook met toeslagzegels. 286 Buitenland; 7 poststukken Spanje, Italië, San Marino en Tsj. Slow. 1946/ briefkaarten 2½ cent Vürtheim. bod 288 Duitse Rijk, ca. 90 gebruikte poststukken, o.a. bijzondere stempels, roodfrankering enz. 289 Duitse Rijk. 6 post(waarde)stukken on/gebruikt met bijzondere stempels. O.a. een kaart met de volle serie "Deutsche Nothilfe" 1930 op kaart (Mich ) en kaart met serie "27e Philatelistendag 1921" 290 Frankrijk. Partijtje poststukken, w.o. voorzijden en Rode Kruis boekje 1975 (Mich ), Flammes en div. 291 FDC album met 21 oudere buitenlandse poststukken (vanaf 1898) merendeel UK 292 ca. 130, meest voorbedrukte, bestel-briefkaarten naar een distilleerderij in 26,00 Schiedam, 30tiger en 40tiger jaren, veel met KB en LB, in insteekmappen in een multoband ringbanden met "Nederland op Brief" vanaf 1878, veel enkel- en bijzonderefrankeringen 150,00 tevens wat gelegenheidsstempels. Albums goed doorbladeren stukken liggen niet op chronologische volgorde. 294 Bundel buitenlandse postukken (meest modern) 295 Verzameling P. Sluis zaadhandel Maandberichten 1 t/m (nr. 8 mist 50,00 maar een aantal dubbelen) op albumbladen met beschrijving in SAFE hoezenalbum. Gefrankeerd met 1/2 cent met uitzondering van no 26 ( 2x1/2 cent) was geen maandbericht, toch 26 ook gelopen met 1/2 cent 296 ca. 64 oude PBK's (deels gelopen) in album, waaronder postkantoren Albums met ca. 95 post(waarde)stukken. Een aantal malen de prinsessenkaarten 2 (G260/262), speciale stempels 1ste vluchten, maiden voyage, etc. 298 Album met ca. 80 PBK's uit het verleden. Meest gelopen veel klederdrachten en kind. 299 een 12tal post(waarde)stukken waaronder gebr. Antwoord brfkrt. 3,00 Enkelfrankering, expres, censuur, etc. 300 Doos met vele tientallen post(waarde)stukken, waaronder gebruikt en bod ongebruikt, enige port stukken, arbeidskaart. 301 Een doosje met meer dan 200 post(waarde)stukken waaronder, stadspost, aangetekend, bedankkaarten, massa frankering kortom leuk om uit te zoeken 302 Verzameling van ca. 77 poststukken Juliana Profiel met enkelfrankeringen, 2 spoorbrieven, vooruitbetaalde vracht, aangetekend, expres vrachtbrieven keurig opgezet in een ringband. 303 Verzameling Puntstempels in Davo Album met cassette, keurig opgezet alle 50,00 stempels op Koning Willem III (NVPH 19) waaronder hoge (moeilijke) nummers. Zegel hier en daar minder van kwaliteit. 305 Van Willem III tot Willem-Alexander, doos met 10tallen post(waarde)stukken. Met iets buitenland. 306 Buitenland. Ca. 120 post(waarde)stukken meest voor WO II 307 Nederland ca. 40 Kleinrond trajectstempels op albumbladen. De verzameling 2 bevat stempels van verschillende trajecten maar ook van de verschillende tijden waarop ze vervoerd werden, zoals A, B, C of I, II, III 308 Doos met enige 100derden poststukken met roodfrankeringen uit de jaren t/m Meer dan 100 poststukken met blokstempels (ca. 650 pnt onduidelijke niet 1 geteld) waaronder o.a. Arnh-Nijm. VI, Arnh-Heng I, Nieuweschans-Gron, Ia, Dord-Eindh. D etc. 310 Antiquarisch, "Regelement op den Wissel-Wagen van ' s-hertogenbosch op 2 Utrecht en vise versa", Bij den Magistraat der Hoofd-Stadt 's Hertogenbosch, gearresteerd den 23 Juli Waaronder tarieven voor post- en personenvervoer. 18 pag. genaaid. 311 Blokstempel op briefkaart ""Dedemsvaart Station-Lutten" A, 16 XII Studie over de schepen van de KPM , lijsten van schepen over de jaren met tonnages en andere gegevens bod 14 februari 2015 page 10 of 16

11 brieven(kaarten) dienststukken en enige kopieën ca naar Roermond 1 betreffend gevangeniswezen in FDC album 314 partij poststukken (ca. 60) veel 2de en 3de emissie, hangend haar. Kwaliteit zelf beoordelen 315 ca.60 poststukken w.o. (toeslag) enkelfrankeringen. 6, Indonesië: ca. 25 brieven en kaarten waaronder modern en FDC's 317 Suriname, ca. 65 kaarten en FDC's 318 Ned. Antillen. Ca. 45 brieven waaronder FDC's 4, Stadspost. Ca 35 poststukken ook met zegels 3, stuks briefkaarten emissie 1876 met bijfrankering poststukken emissie 1867 met o.a. langstempels, takje punt KR 322 Briefkaarten meest gebruikt (ca. 55 stuks) 323 ca. 50 poststukken alle verschillende vanaf ca. 1900, w.o. met archiefvouw, div. stempels en frankeringen 324 ca. 50 poststukken w.o. enkelfrankering 325 Doosje met enige 100derden brief-/verhuiskaarten vanaf ca Leuk voor de 1 stempelaar. Ook KR traject 326 Bundel brieven meeste uit de jaren ca. 60 poststukken w.o. kaarten enz. Alles oud(er) incl. Ned. Indië en deels gev. kwaliteit 328 ca. 25 poststukken ca gevarieerde kwaliteit 330 ca. 30 ongebruikte aanzichtkaarten met affiches van rond 1900 en 20ties 3, gebruikte "Voor het Kind" PBK's , meest gefrankeerd met bod kinderzegels. kwaliteit zelf beoordelen 332 Bundel van ca. 35 gebruikte brief(kaart)en tussen ca en ca. 50 oude ansichten treinen PBK's met spoor- en tramafbeeldingen ca , ca. 50 (prent)brief(kaarten) met diverse stempels en frankeringen. 336 Verzameling poststukken in plakboek vanaf ca Plakboek met verzameling hoofdzakelijk briefkaarten met o.a. gelegenheidsstempels en iets buitenland 338 Poststukken album met roodfrankering, stadsposten, gelegenheidsenveloppen, eerste vluchten etc. 339 Verzameling filatelieloket stempels en stadspost o.a. Elfstedentocht 340 dik FDC album met vele (prent)brief-, maximum kaarten en wat bijzondere enveloppen 341 Map met ca. 90 FDC's, PWS, Bijzondere Env., eerste vluchten, stadspost, maximum kaarten, iets overzee. 342 Ordner met een interessante collectie frankeringen op brief/kaart, div. afwijkende 1 FDC s zoals E1 en E2 met incomplete serie pakketkaarten Nederland naar Duitsland periode 2de wereldoorlog. X Postmechanisatie 345 Spanje, kleine collectie van 12 pf fosforescerende zegels met verschillende bod afbeeldingen van koning Juan Carlos brieven automatisering w.o. Gouda ste dag. Zie omschrijving bij het kavel. bod 347 Ca. 40 poststukken met HERSTELPOST en Ongeldige Postcode teksten in de bod PRIC. 348 ca. 60 poststukken met KPK's bod poststukken, aangetekend Zoetermeer Lijnbaan, Onderhoudskaart frankeermachine 20.I.88, Kerststuk met langstempel Capelle a/d Ijselover het zegel 350 ca. 25 buitenlandse post(waarde) stukken bod Schriftelijke veiling De volgende kavels worden schriftelijk geveild, bezichtiging in de veilingzaal mogelijk tot 10:30 uur. Biedbriefjes voor de kavels 351 en hoger worden tot die tijd geaccepteerd. Deze kavels worden niet ter tafel gebracht. Eventuele scans kunnen worden aangevraagd. Na de veiling kunnen deze kavels meegenomen worden. 14 februari 2015 page 11 of 16

12 B Postwaardestukken 351 Complete serie stadsgezichten** G , Briefkaart G199a** 7, Briefkaart G207** 3, Briefkaart G213b** 17,50 5, Briefkaart G215** Briefkaart G245** 50, Setje Briefkaarten G ** 50, Complete serie van 24 stads en dorpsgezichten G284** 1 40, Briefkaarten G285** serie van 24 molens 14 40, Complete serie van 24 kastelen G286** 1 36, Complete serie van 12 landschappen G 287** 1 36, Briefkaart G293b** 9,00 3, Briefkaart G301** 6, sets briefkaarten G407** a,b en c, in originele verpakking 27, Curaçao, Briefkaart G14 z-1*** 6, envelop G17 ongebruikt 250,00 80, Luchtpostblad G 1a*** Landmacht. 8, Luchtpostblad G1b** 17,50 7, Luchtpostblad G2** heeft een vouw aan de achterzijde 30, Luchtpostblad 2a** 30,00 9, Luchtpostblad G3** 3, Postblad G11** 6, Postblad G15** Wijziging telefoonnummer G 2** 375 Verhuiskaart G26*** 1 C Particuliere en niet algemeen verkrijgbare PWS sets van 5 Eeuwkaarten P378a-1/5** (totaal 15 kaarten) Marathon kaart met ICEM zegels P330b** 1 Z Literatuur 378 "Proevenboek" P.C. Korteweg, PHS 6, Van een halve cent tot een gulden vijf en zeventig. Een overzicht van de Nederlandse portzegels 379 PHS 7, De Postbladenkwestie 380 PHS 8, Nederlandse Oorlogspost rondom de 2de wereldoorlog Deel II 4, PHS 9, Aantekening en aangegeven waarde sinds PHS 10, "Naamlijst van Postale Etiketten " als nieuw 8, PHS 11, Het persbrieven, couranten en pakjes vervoer per autobus en enige 4,50 tramwegmaatschappijen. 384 PHS 12, De spoorwegbriefkaarten van Nederland 4, PHS 13, De Nieuwe Republiek , PHS 15, Het ontstaan en de invoering van de Nederlandse enveloppe 387 PHS 15, Het ontstaan en de invoering van de Nederlandse enveloppe. Voor de kas 388 PHS 16, De PTT in bevrijd Zuid Nederland, voor de kas 7, PHS 17, De Rijkspost in Limburg 6, PHS 18, De Nederlandse autopostkantoren 391 PHS 19, De onbestelbare brief 9, PHS 20 Noord Atlantische Luchtverbindingen PHS 21, Het ontstaan en de invoering van het Nederlandse postblad 7, PHS 22, De Nederlandse betrokkenheid bij 2DCS, No. 2 District Censorship 8,00 Station. Voor de kas 395 PHS 23, De brievenposterij in Staats-Vlaanderen. Voor de kas. 8, PHS 24, Padvinderspost. Voor de kas 6, PHS 25, Luchtpost onder invloed van oorlogsomstandigheden. Voor de kas 398 PHS 26, Gevolgen van oorlog en bevrijding voor het Nederlands Postverkeer 1940 en PHS 27, De Brievenposterij in het Markizaat van Bergen op Zoom 8, PHS 28, Kamppost van uitgeweken Joden ,00 14 februari 2015 page 12 of 16

13 401 Jubileum uitgave, 75 jaar Nederlandse Bond van Filatelisten Verenigingen.160 pag. ingenaaid 402 Bont Mozaïek der Zomerzegels, Christiaan de Moor, 64 pag. ingenaaid 1964, en Zomerzegelwerk onder de loep, Fonds Zomerpostzegels 1989, 72 pagina s ingenaaid. 403 "Leidraad voor den Speciaalverzamelaar van Nederland" Nederlandse Bond voor Postzegelverzamelaars. Uitgave van Kopie 404 "60 jaar Hoofdbestuur PTT Historisch overzicht in harde kaft gebonden. Voor de kas. 405 "Standaardwerk van de Postwaarden van Nederland, Emissie 1864" J.F. Cleij, Uitgeverij Davo, harde kaft. Voor de kas. 406 "300 jaar Postmerken van Nederland " P.C. Korteweg. Voor de Kas. 1, "Korte Kroniek van de geposte brief" Alex L. ter Braake, van Dieten Voor 1,50 de Kas. 408 "Port Betaald" Een cultuurgeschiedenis van de eerste Nederlandse Postzegel (Amphilex), drs. J.J. Havelaar. 176 blz. Genaaid, Als nieuw 409 "Port Betaald" Een cultuurgeschiedenis van de eerste Nederlandse Postzegel 7, (Ampihlex), drs. J.J. Havelaar. 176 blz. Ingebonden harde kaft. Als nieuw 410 "De Poststempelfabriek bij 's Rijks Munt " Boek en CD Rom. Als 7,50 nieuw. 411 Jubileum uitgave, 75 jaar Nederlandse Bond van Filatelisten Verenigingen.160 pag. ingenaaid 412 "Vervalsingen van Nederland & O.G." P.F.A. van Loo, Filatelisten vereniging Hilversum & Omstreken, 2 delen. 412 "Spoor en Post in Nederland Historie, treinstempels, spoorwegzegels etc. Nederlands Spoorwegmuseum 1979, ingenaaid met waarde aanduidingen. 413 Jubileum uitgave, 75 jaar Nederlandse Bond van Filatelisten Verenigingen.160 pag. ingenaaid 414 "Dat Kleine Beetje Extra"60 jaar kinderpostzegels 1986 gebrocheerd 415 "Machinestempels" F.W. van der Wart, 5de druk met aanvulling. Uitverkocht 416 herdruk 300 jaar Postmerken Nederland , met afbeeldingen van posten 1 dienststempels sinds 1570, P.C. Korteweg, uitverkocht! gebonden, als nieuw 417 Postmerken '86, Jubileum uitgave 40 jaar Po&Po 418 "Honderd jaar Telefoon " Geschiedenis van de openbare telefonie in Nederland, Staatsbedrijf der PTT "Nederlandse Postuniformen, R.E.J. Weber, 52 blz. genaaid 420 "De puntstempels van Nederland en Nederlands-Indië", D.C. Hoogerdijk, 76 blz. gebonden. Als nieuw 421 "Nederlandse Loketstroken", Jos M.A.G. Stroom. 40 blz. geniet. Als nieuw 422 "De drukwerkrolstempels van 1912 van Nederland", A.H. Bonefaas, 36 blz. geniet + bijlagen 423 "Reclamehandstempels en Gelegenheidsstempels", van der Wart, 6de druk 424 "Filatelie van A tot Z", Mr. A. van der Flier, 131 pag., ingenaaid. Als nieuw. 425 "200 jaar Post in Nederland", Dr. G. Hogesteeger, 264 blz. ingenaaid. 427 "Zomerpostzegelwerk onder de Loep", Michel Philippa en Lonneke Clarenburg, 3,00 Zomerzegels tussen 1939 en pagina s genaaid. 428 "Rampstukken", de geschiedenis van de bij Nederlandse vliegtuigongelukken postzendingen, W. Baron Six van Oterleek, 78 blz. gebonden. 429 "PTT normalisatie, dienstverkortingen" 1982, 124 blz. genaaid. 430 "Het Nederlandse Postwezen vroeger en nu" Dr. E.A.B.J. ten Brink. 126 blz. gebonden. 431 "De proeven der poststukken van Nederland", W.P. Costerus Pzn. Kopie 432 "135 jaar Postgeschiedenis Watergraafsmeer ", A.A. Haen, 96 blz. Genaaid als nieuw. 433 Documentatie Postinrichtingen 12 Dec 71, , "Lijst, vermeldende de verstrekkings-data der stempels van medio 1865 tot medio In Binder. 434 "De geschiedenis van het postvervoer", Dr. E.A.B.J. ten Brink, 120 pagina s paperback. 435 "Passie voor Postzegels", Jubileumboekje van de NVPH 2008, met Interessante artikelen. 2008, 114 pagina s. Als nieuw 436 "Speciaal Catalogus Rolzegels Nederland" 1982 met beschrijvingen o.a. van papiersoorten en andere wetenswaardigheden. Als nieuw. 14 februari 2015 page 13 of 16

14 437 "Amphilex 77"Catalogus wereld-postzegel-tentoonstelling. 438 "Les Timbres Postes des Pays-Bas de 1906 a 1929", 62 blz. genaaid. 439 Documentatie Postinrichtingen 12 Dec 71, , "Stamlijst van de Post-en Hulp(Post)-kantoren, benevens vermelding van de Bestelhuizen tussen 1850 en In Binder. 440 "Kleine mensen, Grote mensen" Prentbriefkaarten van Noord-Holland rond 1900, 3,00 72 bla. Genaaid. 441 "Water, Vriend en Vijand" prentbriefkaarten van Noord-Holland rond kleur, 3,00 72 blz. Genaaid 442 "Catalogus "Postmerken '86" Amsterdam Po&Po 443 "3e Lustrum september 1961" Po&Po. 44 blz. geniet. 444 "Handboek/Catalogus Postzegelboekjes Nederland, Ned. Indië-Curaçao", E. Horn 1980, 204 blz., net exemplaar. 445 "De Franco Halfrond- en rondstempels van Nederland van " met prijsnoteringen, D.C. Hoogerdijk. 16 Blz. geniet. 446 "De puntstempels van Nederland en Nederlands-Indië", D.C. Hoogerdijk, 76 blz. gebonden jaar post in Nederland, G. Holsteeger, 264 pag. Genaaid (bibliotheek exemplaar), PHS 14 en 18 met gebruikssporen. 448 "Filacept '88, Den Haag", met o.a., De "Holande" merken op brieven, Windmolens, VOC, etc. 449 Jubileum uitgave, 75 jaar Nederlandse Bond van Filatelisten Verenigingen.160 pag. ingenaaid 450 "Pozeta 1996" 60 jaar NVPV Alkmaar met o.a. artikelen over varende postkantoren, aanmaak eerste postzegels, Typenradarstempels. 451 "Pozeta 1986" 50 jaar afd. Alkmaar NVPV met o.a. een artikel over UNTEA. 452 "Groningen 90", Nationale postzegeltentoonstelling te Groningen met o.a. een groot artikel over postwaardestukken. 453 "Catalogus Filacento" 1984, boordevol met interessante artikelen. 454 "Friphilex 4" Postzegelvereniging Friesland Leeuwarden 75 jaar met 3,00 een groot artikel over ongefrankeerde en onvoldoende frankeringen door E. Haak. 455 "HAGAPOST 1969" Filatelistische Essays. 456 Op Hoop van Zegels" Jubileumboek, Haarlemse Filatelistische vereniging blz. genaaid. 457 "Fepapost 94" Catalogus met o.a. artikel "Vorstelijke emoties op papier" en "Nederlandse veldpost bij vredesmissies VN". 458 "De Stempelrubriek NMP " Bondsreeks van Filatelistische Publicaties 6,00 No: 2. Als nieuw 459 "Administratieve postcodestempels" E.J. Feenstra, 45 blz. Als nieuw. Uitgave groep postmechanisatie 460 "De Poststempels van Nederland ", O.M. Vellinga, 182 blz. 461 "De Stempelrubriek NMP " Bondsreeks van Filatelistische Publicaties 6,00 No: 1. Als nieuw 462 "Frankeerstempels Nederlandse Gemeenten C.A.," D. Veenstra. (diverse delen) 463 "De Rotterdamse plaatsnaamcode als onderdeel van de Postmechanisatie in Nederland", W.G. van der Kooij, 135 blz. in spiraalbandje. Als nieuw 464 "PTT Post begeeft zich op het Zebrapad" (Streepjescodes), M.J. Vrijaldenhoven- Oostra. 25 blz. 465 "The First Postage Dues", Holland's '3S' Markings Kees Adema, net exemplaar inclusief de transparanten 466 "De Rotterdamse plaatsnaamcode als onderdeel van de Postmechanisatie in Nederland", W.G. van der Kooij, 135 blz. in spiraalbandje. Als nieuw 467 "Proeven met sorteermachines in Rotterdam, april 1996, maart Jan Oosterboer, 38 pagina's in kleur in spiraalband. 478 "Zee en Landtransport in het postverkeer met het vnl. Nederlands-Indië", Dr. R.E.J. Weber, 32 pagina ringbandje. 479 Postvluchten, J. Boesman. Uitgeverij Davo NV. Luchtpostcatalogus Nederland. Voor de kas 480 "Rohrpostanlagen" 2 boekjes, Band 40 "ihre Technik, Anwendung und Wartung"Sven Heinze 1956, 218 blz. gebonden, en Band 63, Teil II, "Neuere konstruktive Entwekkelungen der hausrohrposten" gelijmd ca. 200 blz. 7,50 14 februari 2015 page 14 of 16

15 Orderlijst voor de veiling op: 14 februari 2015 Ondergetekende geeft de Nederlandse Vereniging van Poststukken- en Poststempelverzamelaars opdracht voor hem/haar te trachten zo billijk mogelijk, doch hoogstens tegen de aangegeven limietprijzen, de hieronder genoemde kavels te kopen. Verzending zal aangetekend plaats vinden. Indien anders gewenst dient U dit aan te geven Naam: Straat: Plaats: Tel: Kavel nr. Opbrengst Kavel nr. Opbrengst 14 februari 2015 page 15 of 16

16 Kavel nr. Opbrengst Kavel nr. Opbrengst Datum: Handtekening: februari 2015 page 16 of 16

Zaterdag 12 September extra kijkdag. Geen dozen en boeken. (Onvoorziene omstandigheden daargelaten)

Zaterdag 12 September extra kijkdag. Geen dozen en boeken. (Onvoorziene omstandigheden daargelaten) Kavellijst veiling: 24 oktober 2015 Plaats: Bezichtiging: Aanvang veiling: Schriftelijke biedingen aan: de Schakel, Oranjelaan 10, Nijkerk 08.30 tot 10:45 uur 11.15 uur erik.matzinger@gmail.com Het bieden

Zaterdag 12 December extra kijkdag. Geen dozen en boeken. (Onvoorziene omstandigheden daargelaten)

Zaterdag 12 December extra kijkdag. Geen dozen en boeken. (Onvoorziene omstandigheden daargelaten) Kavellijst veiling: 13 februari 2016 Plaats: Bezichtiging: Aanvang veiling: Schriftelijke biedingen aan: de Schakel, Oranjelaan 10, Nijkerk 08.30 tot 10:45 uur 11.15 uur Erik Th. Matzinger Voorste Havervelden

De Lekbode 66 april 2009

Geïllustreerde postwaardestukken Postwaardestukken op bestelling

Geïllustreerde postwaardestukken Postwaardestukken op bestelling Filatelistische elementen deel IX Postwaardestukken: Een postwaardestuk is een postaal stuk met een officieel ingedrukte waardeaanduiding. Zoals een zegelafdruk of andere erkende waardeaanduidingen waaruit

Veiling kavellijst november 2017

HANDBOEK POSTWAARDEN NEDERLAND INHOUD t/m afl. 53 14 november 2015

HANDBOEK POSTWAARDEN NEDERLAND INHOUD t/m afl. 53 14 november 2015 HANDBOEK POSTWAARDEN NEDERLAND INHOUD t/m afl. 53 14 november 2015 BAND I Alg. TAR-A TAR-B TAR-C TAR-D TAR-F TAR-I Overzicht v/d aanvullingen 1-53 Ten geleide Voorwoord Tarieven (geel) Tarieven (geel)

De Lekbode 118 april 2009

FILATELISTISCHE TERMEN, BEGRIPPEN EN UITDRUKKINGEN

FILATELISTISCHE TERMEN, BEGRIPPEN EN UITDRUKKINGEN A Aangesneden. Dit is een term voor ongeperforeerde zegels waarvan bij het losknippen te weinig rand is overgebleven of het zegelbeeld is beschadigd. U ziet dit veel bij de 1 e emissie. De prijs van een

De Lekbode 94 april 2009

Stiefkinderen van de Filatelie Spoorwegzegels

Stiefkinderen van de Filatelie Spoorwegzegels Stiefkinderen van de Filatelie Spoorwegzegels 1 Inleiding Het vervoer van post met de trein was een zaak van de PTT. Met de spoorwegen werden contracten afgesloten over het vervoer van afgesloten zakken

Wie Nijmegen zegt, zegt Vierdaagse. Hoewel Nijmegen

Wie Nijmegen zegt, zegt Vierdaagse. Hoewel Nijmegen Vierdaagse onder de loupe Wie Nijmegen zegt, zegt Vierdaagse. Hoewel Nijmegen een r i j k verleden en ook hedentendage nog veel interessants te bieden heeft, dankt de stad zijn wereldwijde faam aan een

Kavel Omschr. Kwal. Cat.w. Inzet.

HANDBOEK POSTWAARDEN NEDERLAND INHOUD t/m afl juli 2018

HANDBOEK POSTWAARDEN NEDERLAND INHOUD t/m afl juli 2018 HANDBOEK POSTWAARDEN NEDERLAND INHOUD t/m afl. 58 29 juli 2018 BAND I Alg. TAR-A TAR-B TAR-C TAR-D TAR-F TAR-I Overzicht v/d aanvullingen 1-57 Ten geleide Voorwoord Tarieven (geel) Tarieven (geel) Tarieven

Machinestempels als verzamelgebied (1)

018 A 20 oktober 2018

Beatrix. Koningin der Nederlanden sinds U ziet de inhuldigingszegels en 2 waarden evenals zegels van de eerste Beatrix Regina serie.

Beatrix. Koningin der Nederlanden sinds U ziet de inhuldigingszegels en 2 waarden evenals zegels van de eerste Beatrix Regina serie. B Beatrix. Koningin der Nederlanden sinds 1980. U ziet de inhuldigingszegels en 2 waarden evenals zegels van de eerste Beatrix Regina serie. Baarfrankering. Benaming voor machinale stempelafdrukken die

Beurs De Oranjerie J 2 A 018 A R 30 maart

Machinestempels als verzamelgebied (5) Jos M.A.G. Stroom.

Machinestempels als verzamelgebied (5) Jos M.A.G. Stroom. Machinestempels als verzamelgebied (5) Jos M.A.G. Stroom. In de vorige aflevering hebt u kunnen lezen dat er in Nederland in de vlagstempels geen commerciële reclame mag staan. Na de beruchte zaak tegen

Mactanestempels als verzamelgebied (6) Jos M.A.G. Stroom.

Mactanestempels als verzamelgebied (6) Jos M.A.G. Stroom. Mactanestempels als verzamelgebied (6) Jos M.A.G. Stroom. Ik ga u dit keer uitnodigen om eens door een andere bril naar machinestempels te kijken. Deze aflevering is gebaseerd op het werk van Otto Koene,

Filatelistische elementen

Filatelistische elementen JAN CEES VAN DUIN Filatelistische elementen Deel 16: Militaire en oorlogspost 1 Inleiding Portvrijdom is één van de filatelistische elementen. In dit hoofdstuk komen militaire en oorlogspost aan de orde.

Emissie Twee proeven van de 1/2 cent zegel

Emissie Twee proeven van de 1/2 cent zegel Emissie 1869 De laagste waarde van de frankeerzegels van de emissies 1852, 1864 en 1867 was 5 cent. Voor de verzending van drukwerken, couranten etc. was het tarief lager dan 5 cent, maar daarvoor ontbraken

De Lekbode 39 april 2009

De Lekbode 39 april 2009 Boekdrukafstempeling. Eigenlijk geen afstempeling maar een opdruk in de vorm van een stempel. Deze wijze van ontwaarding wordt veel gebruikt t.b.v. afstempeling voor verzamelaars. Goed te herkennen aan

Rood, Roder, Roodfrankering

Rood, Roder, Roodfrankering Rood, Roder, Roodfrankering Inleiding Het is 7 uur s'avonds en de eerste verzamelaars komen binnen. Enkelen met grote dozen onder de arm. De belangstelling is gewekt. Oud? vraagt de ene. Nieuw, mompelt

Digitale postzegels. Wat zijn digitale postzegels? Zwitserland. Italië

Digitale postzegels. Wat zijn digitale postzegels? Zwitserland. Italië Digitale postzegels Als het gaat over de toekomst van het postzegelverzamelen hoor je vaak dat e-mail en andere moderne ontwikkelingen de postzegel overbodig zullen maken. Voor een deel zal dat zeker gebeuren;

Het gebruik van de cijferzegels van het type Van Krimpen (1946)

Het gebruik van de cijferzegels van het type Van Krimpen (1946) Poststuk van de maand januari 2014 Het gebruik van de cijferzegels van het type Van Krimpen (1946) Op 1 november 1946 vonden er, in postaal en filatelistisch opzicht, enkele belangrijke wijzigingen plaats.

kavel Cat NR Omschrijving catw. inzet

Halve cirkelstempel met takje (open takjestempel)

Halve cirkelstempel met takje (open takjestempel) Halve cirkelstempel met takje (open takjestempel) Artikel van de heer O.M. Vellinga van 1919 In Het Philatelistisch Maandblad van mei 1919 werd het volgende artikel opgenomen van de hand van de heer O.M.

Machinestempels als verzamelgebied (4) Jos M.A.G. Stroom.

Machinestempels als verzamelgebied (4) Jos M.A.G. Stroom. Machinestempels als verzamelgebied (4) Jos M.A.G. Stroom. In de vorige aflevering heb ik aandacht besteed aan de machinestempels uit de Kerst- en Nieuwjaarsperiode (KNJ), die elk jaar opnieuw weer voor

Aß. 1-3 Briefkaarten voor binnenlands gebruik,

Aß. 1-3 Briefkaarten voor binnenlands gebruik, Zegel-indrukken De eerste Nederlandse briefkaart werd uitgegeven in 1871. Sindsdien zijn er heel wat verschillende exemplaren verschenen. Soms worden nieuwe briefkaarten uitgegeven vanwege tariefwijzigingen

Deviezenproblemen rondom de Tweede Wereldoorlog

Deviezenproblemen rondom de Tweede Wereldoorlog Deviezenproblemen rondom de Tweede Wereldoorlog - deel IV (slot) Postzegelruil met het buitenland Direct na de bevrijding was postzegelruil met het buitenland niet mogelijk, zeer tot ongenoegen van de

Donderdag 4 februari 2016 in Mennistenerf te Zaandam

Toiletreclame Regionale Tarieven Indoormedia

Toiletreclame Regionale Tarieven Indoormedia Volume netwerk Horeca Doelgroep 13-49 Alkmaar 1 2 weken 34 17 10 950,- 135,- 495,- 115,- Almere 1 2 weken 17 8 5 475,- 115,- 250,- 110,- Amersfoort 1 2 weken 50 25 15 1.425,- 150,- 745,- 125,- Amsterdam

Het poststuk van de maand november 2013: posttarieven 3.

Het poststuk van de maand november 2013: posttarieven 3. Het poststuk van de maand november 2013: posttarieven 3. Er zijn ook in Nederland postzegels uitgegeven in schijnbaar vreemde waarden. Wat een vreemde waarde is, dat is natuurlijk een persoonlijke zaak.

VERENIGING VAN POSTZEGELVERZAMELAARS BARENDRECHT FRANCO INFORMATIE BULLETIN

VERENIGING VAN POSTZEGELVERZAMELAARS BARENDRECHT FRANCO INFORMATIE BULLETIN VERENIGING VAN POSTZEGELVERZAMELAARS POSTZEGELVERZ. BARENDRECHT BARENDRECHT FRANCO INFORMATIE BULLETIN Jaargang 16 nr.1 januari/februari 2016 VOORWOORD: Allereerst wens ik U allen een gezond en gelukkig

Postzegels - Omslagen

k 002 k 014 k 015 k 019

KATALOGE. Avezaat, L. - H. Okker: Eerste-Dag-Brieven. Speciale Catalogus. 1. Ausg. 1971 4. Ausg. 1979/80 7. Ausg. 1987/88 8. Ausg.

KATALOGE. Avezaat, L. - H. Okker: Eerste-Dag-Brieven. Speciale Catalogus. 1. Ausg. 1971 4. Ausg. 1979/80 7. Ausg. 1987/88 8. Ausg. KATALOGE Avezaat, L. - H. Okker: Eerste-Dag-Brieven. Speciale Catalogus. 1. Ausg. 1971 4. Ausg. 1979/80 7. Ausg. 1987/88 8. Ausg. 1991/92 Bibliothek Frankfurt/Main: Katalog der Phil. Bibliothek des Ver.

De eenkleurige portzegels

De eenkleurige portzegels De eenkleurige portzegels 1911-1947 Eénkleurige portzegels. 'Wat moet ik me daarbij voorstellen?', zult u zeggen. Welnu, we zullen proberen deze kreet in dit a r t i keltje te verklaren. In 1870 ontwierp

ARNHEM Girokantoor. GIROKANTOOR ARNHEM KBPT 5013 Opgeleverd door De Munt op. Het stempel werd verzonden op.. Gebruiksperiode van..

ARNHEM Girokantoor. GIROKANTOOR ARNHEM KBPT 5013 Opgeleverd door De Munt op. Het stempel werd verzonden op.. Gebruiksperiode van.. ARNHEM Girokantoor GIROKANTOOR ARNHEM KBPT 5013 Opgeleverd door De Munt op Het stempel werd verzonden op.. Gebruiksperiode van.. GIROKANTOOR ARNHEM 1 KBPT 5014 Opgeleverd door De Munt in juni 1956. Het

Het poststuk van de maand augustus-september 2013: posttarieven 1.

Het poststuk van de maand augustus-september 2013: posttarieven 1. Het poststuk van de maand augustus-september 2013: posttarieven 1. Trefwoorden: lokaaltarief, posttarieven, tarieven. U hebt zich vast al wel eens afgevraagd waarom de Nederlandse kinderzegels en de zomerzegels

Verzamelen en tentoonstellen

Verzamelen en tentoonstellen Verzamelen en tentoonstellen Het opbouwen van een eigen thematische collectie 7: Poststukken Onder poststukken kunnen we van alles verstaan, zoals brieven, drukwerken, kaarten, pakjes en pakketten die

k 15a k 15b k 19a k 19b k 23 k 25

Kiwanis International

Kiwanis International Page 1 of 7 Netherlands 02 Noord Oost K11755 Assen NLD 27 27 0.00 K14813 Drachten NLD 15 15 0.00 K13567 Groningen NLD 22 22 0.00 K17463 Heerenveen NLD 10 10 0.00 K14275 Leeuwarden NLD 13 13 0.00 K15171

Megaveiling 11 oktober 2014

Megaveiling 11 oktober 2014 1 Berlijn 1953 Gedächtniskirche 1 G 108 55 8,25 2 Berlijn 1953 Opstand Berlijn 2 G 110-111 42 6,25 3 Berlijn 1955 Furtwängler 1 G 128 28 4,25 4 Berlijn 1956 Stadsgezichten 2 G 153-154 33 5 5 Bund 1949

Kiwanis International

Kiwanis International Page 1 of 7 Netherlands 02 Noord Oost K11755 Assen NLD 27 27 27 27 0.00 K14813 Drachten NLD 15 15 15 15 0.00 K13567 Groningen NLD 22 22 22 22 0.00 K17463 Heerenveen NLD 10 10 10 10 0.00 K14275 Leeuwarden

Gebruiksperiode van donderdag 28 augustus 1958 tot en met donderdag 4 september 1958.

Gebruiksperiode van donderdag 28 augustus 1958 tot en met donderdag 4 september 1958. DELFT Provincie Zuid-Holland DELFT Internationaal congres van de Fédération Internationale des Géomètres 1958 Dienstorder No H.403 van 21 augustus 1958: Vestiging tijdelijk bijkantoor / gelegenheidsstempel.

DIRECT SPECIALE ROLZEGELS

DIRECT SPECIALE ROLZEGELS DIRECT MAIL EN SPECIALE ROLZEGELS - DIRECT MAIL Sinds een jaar of twee maakt de PTT van een aantal postzegels speciale rollen van 5000 zegels. Dit artikel vertelt het doel hiervan en gaat in op enkele

Vereniging van Postzegelverzamelaars. Barendrecht Vereniging van Postzegelverzamelaars Barendrecht 0 Jaargang 13 nr. 5 november 2013 Van de Redactie H et is erbarmelijk weer buiten, maar binnen, met het postzegelalbum opengeslagen, is het best uit te

Nu wij in mei het feit gaan herdenken dat 40 jaar

Nu wij in mei het feit gaan herdenken dat 40 jaar POSTVERVOER IN DE MAANDEN VOOR DE BEVRIJDING EN SPECIAAL IN DE HONGERWINTER - INLEIDING Nu wij in mei het feit gaan herdenken dat 40 jaar geleden de Duitsers de wapens neerlegden en dat het in Nederland

Maandelijkse nieuwsbrief van de Postzegelvereniging Postfris 68 Vleuten De Meern. Aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Bond van Filatelistenverenigingen. Website: www.pf68.nl Telefoonnummers bestuursleden:

Erg veel gebruikt in Nederland en ook kennen we dit vanuit o.a België is het Niet Bestellen, of Bestellen op Zondag..

Erg veel gebruikt in Nederland en ook kennen we dit vanuit o.a België is het Niet Bestellen, of Bestellen op Zondag.. Filatelistische elementen deel XI Verzendadviezen en Postale berichten Door: Jan Sangers Er is een flink aantal stroken, etiketten/stickers en stempels in gebruik om afzenders, transporteurs, bezorgers

De Takjestempels van Nederland

De Takjestempels van Nederland De Takjestempels van Nederland Samengesteld door Cees Janssen, Nederlandse Academie voor Filatelie Inleiding In het jaar 1860 werd een aanvang gemaakt met de invoering van stempels met datum en uuraanduiding.

s GRAVENHAGE Autopostkantoor

s GRAVENHAGE Autopostkantoor s GRAVENHAGE Autopostkantoor AUTOPOSTKANTOOR Het eerste autopostkantoor werd waarschijnlijk door de Franse Post in gebruik genomen. Dat was in 1929. Enkele andere landen volgden: Duitsland, Tjechoslowakije,

BANDOENG / BANDUNG (stempeltype 1) ( )

BANDOENG / BANDUNG (stempeltype 1) ( ) BANDOENG / BANDUNG (stempeltype 1) (21-09-2016) Locatie: Bandoeng, West-Java Afstempelingen van Bandoeng op de Weense Drukken komen veel voor. Er zijn op dit moment elf verschillende Bandoeng / Bandung

Aantekenen nieuwe stijl

Aantekenen nieuwe stijl Aantekenen nieuwe stijl Aangetekende poststukken zijn er sinds 1 januari 1997 anders uit gaan zien. Het meest opvallende, en iets wat veel verzamelaars betreuren, is het verdwijnen van het aloude aantekenstrookje.

Plezier in thematisch verzamelen. (1)

Plezier in thematisch verzamelen. (1) Plezier in thematisch verzamelen. (1) Postzegels verzamelen kan op grofweg twee manieren: de traditionele waarbij je alle zegels van een land bij elkaar probeert te krijgen, of het verzamelen op onderwerp

In feite zijn postwaardestukken groot uitgevallen postzegels met schrijfruimte!

In feite zijn postwaardestukken groot uitgevallen postzegels met schrijfruimte! H O O F D S T U K 8 POSTWAARDESTUKKEN Een postwaardestuk is een postaal stuk met een officieel erkende ingedrukte waardeaanduiding, bijvoorbeeld een zegelafdruk, een embleem of een opschrift waaruit blijkt

FRANCO takjestempels en pseudo takjestempels

FRANCO takjestempels en pseudo takjestempels FRANCO takjestempels en pseudo takjestempels Op 1 januari 1869 verschenen de eerste zogenoemde krantenzegels in de waarden van 1 cent (zwart) en 2 cent, later aangevuld met, 1 cent (groen, mei 1869), 1½

Overzicht publicaties Nederlandse Vereniging van Poststukken- en Poststempelverzamelaars (Po & Po)

Overzicht publicaties Nederlandse Vereniging van Poststukken- en Poststempelverzamelaars (Po & Po) Overzicht publicaties Nederlandse Vereniging van Poststukken en Poststempelverzamelaars (Po & Po) Naast het tijdschrift De Postzak geeft Po & Po Posthistorische Studies, boeken en catalogi uit. Publicaties

Artikels boekjes Gazel II

Artikels boekjes Gazel II Artikels boekjes Gazel II Jaargang 1 nr 1 Jan Feb 1999 Sterke verhalen Firstday-Sheets (FD.S.) Oplagecijfers speciale postzegels 1998 Jaargang 1 nr 2 Maa Apr 1999 Sterke verhalen Buitenlands nieuws Jaargang