Veiling 6 december 2013, 19u30 HuisvandeMens Antwerpen WERKEN EN BESCHRIJVING KUNSTENAARS

Download "Veiling 6 december 2013, 19u30 HuisvandeMens Antwerpen WERKEN EN BESCHRIJVING KUNSTENAARS"

1 Veiling 6 december 2013, 19u30 HuisvandeMens Antwerpen WERKEN EN BESCHRIJVING KUNSTENAARS A001a * Nick Andrews - The Philosopher Litho afmetingen: 40 x 50 - inzetprijs: 150 EUR (zonder kader) A001b * - Eternal Woman Litho afmetingen: 40 x 50 - inzetprijs: 120 EUR (zonder kader) Beide werken zijn een schenking van H-VV Humanistisch-Vrijzinnige Vereniging * Nick Andrews Nick Andrews is een virtuoos tekenaar. Vaak zijn de schilderijen gebaseerd op schetsen. Die worden dan voorzien van kleuren, die vroeger nogal systematisch werden aangebracht: eerst blauw, rood en geel, dan paars en groen. Tussen deze kleurvlakken blijven vaak witte spleten, die ongewild aan Rik Wouters deden denken. De voorgestelde litho s, beiden gemaakt in opdracht van de Humanistisch-Vrijzinnige Vereniging (HVV) ter gelegenheid van de uitreiking van de tweejaarlijkse Prijs Vrijzinnig Humanisme, resp. in 2011 en in 2013, getuigen van een verrassende lichtheid, met asymmetrie en vreemde, vrije toetsen waarmee kroonluchters en weerspiegelingen gestalte hebben gekregen. Andrews heeft deze onderwerpen met veel medium en zachte, bijna pastelachtige kleuren verwerkt, als een weidse tekening, als een aquarel, als een Chinese inkt. A002 * Hugo Besard grafiek Ets Aarde, water, lucht en vuur afmetingen: 31 x 21 inzetprijs:95 EUR (niet ingekaderd) A002b * grafiek Ets Terra Sacra afmetingen: 28 x 20 - inzetprijs: 155 EUR (niet ingekaderd) Beide werken zijn een * Hugo Besard Hugo Besard heeft als docent en als scheppend kunstenaar een belangrijke bijdrage geleverd aan de etskunst in Vlaanderen. Naar de vorm is hij een rasecht en overtuigd figuratief kunstenaar gebleven. Zijn etsen zijn zeer bewerkt en virtuoos, met aandacht voor het detail, de bladvulling, de zwart-wit en de grijswaarden en de kleur. Hij werkt vaak in diptieken, triptieken, series, suites. Hugo Besard is een kunstenaar wiens etsen als rituelen zijn in de cultus van de schoonheid. Maar die schoonheid heeft hij mede ten dienste gesteld van een hoger ideaal van duurzame ontwikkeling. A003 * - Winke Besard - beeld symfonie studie plaaster - afmetingen:b 15 X L 15 X H 25 - inzetprijs: 275 EUR Schenking van kunstenaar Symfonie (studie) Het beeld toont een energie en een omhelzing die als het ware in beweging is zoals de klanken van een symfonie. Studiewerk op de tonen van 'Der Tod und das Mädchen' van Schubert * - Winke Besard Winke Besard is een authentiek natuurtalent dat alle opgelegde patronen uit de weg gaat, resoluut kiezend voor de uitdrukking van het essentiële. Haar sculpturen ademen en nemen als vanzelfsprekend hun ruimte in. Haar beelden lijken onaf, zoals de geest van een perfect mens. Deze imperfecte en ruwere aanpak draagt bij tot het scheppen van de poëzie in haar werk. De poëzie der imperfectie. Nergens worden overbodige details aangebracht, elke module, elke lijn draagt bij tot de schepping van haar

2 dichtende beelden. Het is goed even te verpozen bij deze wezens en zich te laten wiegen door de geest van Winke Besard s muze. A004 * Nico Burssens - Olieverf afmetingen: 56 x 38 cm - inzetprijs: 50 EUR (zonder kader) Private schenking * Nico Burssens Nico Burssens is een veelzijdig kunstenaar. Hij tekent, schildert en beeldhouwt. Het zijn levenslustige werken, boordevol energie en hebben allen een kleurrijke uitstraling. Nico Burssens (1961) maakt vooral abstracte materiedoeken. De kunstenaar heeft een merkwaardige levensloop achter de rug, die sporen naliet. Nico Burssens heeft naast de kunst nog een grote passie, nl. Afrika. Na het behalen van zijn licentiaatsdiploma afrikanistiek werkte hij een vijftal jaar aan de Universiteit Gent als assistent Afrikaanse taalkunde. Hij trok toen ook regelmatig naar Centraal-Afrika. Thuis, m.a.w. het huis van de beroemde schilder Jan Burssens, was als een museum. Er was ook een massa anonieme kunst uit Afrika. Vooral de abstracte werken bleven hem bij. Nico Burssens exposeerde voor het eerst in Zijn schilderijen zijn figuurloze velden, materiewerken gemaakt met acrylverf vermengd met zand, afgewerkt met olieverf. De kleuren zijn primair gehouden. Geel, rood en aardekleuren zijn duidelijk de favoriete tinten. Het is Nico Burssens er blijkbaar alleen om te doen een intense gloed via de materie vast te leggen. A005 * Hilda Coutereels - Chagawa Lake Minnesota Aquarel - afmetingen: 19 x 27 (niet ingekaderd) - inzetprijs: 25 EUR A005b * - Kapel Ginderbuiten, Mol - Aquarel afmetingen: 25 x 25 (niet ingekaderd) - inzetprijs: 25 EUR Beide werken zijn een schenking van kunstenaar * Hilda Coutereels geeft elke dinsdagnamiddag (behalve schoolvakanties) aquarelinitiaties in het Vrijzinnig Karel Cuypershuis, Lange Leemstraat 57. Inlichtingen: info@h-vv.be A006 * Ria Crikemans - Collage afmetingen: 18 x 18 - inzetprijs: 50 EUR A006b * - Collage afmetingen: 18 x 18 - inzetprijs: 50 EUR Beide werken zijn een schenking van kunstenaar * Ria Crikemans Na 15 jaar keramiek in 1994 gestart met tekenen en in 1998 met grafiek. Aansluitend enkele jaren vormstudie en MUDA. Intussen werkend in het vrij atelier grafiek in Ravenhof te Putte (Stabroek), met een 10-tal grafici. Verschillende tentoonstellingen in groep gehouden en geleid. Een eerste solotentoonstelling in 2009 bij Jacques Gorus en recent een nieuwe grafiektentoonstelling in galerij Atelier Jacques Gorus A007 * Veerle Daelman zonder titel afmetingen:26,50 x 19,50 - inzetprijs: 75 EUR schenking van kunstenaar * Veerle Daelman Veerle Daelman is afgevaardigde bestuurder van de Gerard Walschap Genootschap vzw en medesamensteller van het Album G. Walschap. Zij volgde tekenen en schilderen aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen. A008 * Luc Derck (Luclear) Everybodiespainthingpartoneofmany Acryl op doek afmetingen:50 x 40 - inzetprijs: 50 EUR

3 A008b Boer K papier, thinner, tijdschriftenfoto, acryl, ecoline, REGEN, lijm op doek afmetingen:29,50 x 24,50 - inzetprijs: 50 EUR Beide werken zijn een schenking van kunstenaar * Luc Derck (1965) Heeft gewerkt bij Pokémon - Ging naar Levensschool - Woont in Utopia Begon met schilderen in Eerste acryl op doek in creatieve therapie tijdens opname op "De Monding", PC Bethanië, Zoersel. Sind 2012 lid van kunstenaarscollectief " De Facktorij", van en door (ex) patiënten op PC Bethanië, Zoersel. Deelname aan diverse tentoonstellingen met De Facktorij; eerste "eigen" tentoonstelling in het HuisvandeMens Antwerpen, in september A009 * Freddy De Vierman zonder titel afmetingen:17,50 x 17,50 - inzetprijs: 50 EUR schenking van Rita Schevernels * Freddy De Vierman (1960) De Vierman is vaak confronterend in zijn werk hij daagt ons en onze vastliggende opvattingen uit. Daarvoor gebruikt hij humor, associaties en een arsenaal artistieke media. Hij groeit op in een vrijzinnig milieu; zijn ouders zijn bezig met kunst en cultuur Vader Paul is schilder en beeldhouwer. Later geeft hij les aan de Antwerpse Academie. In 1974 wordt Freddy De Vierman toegelaten tot de Oriëntatiejaren van de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen, een initiatief van de legendarische directeur Mark Macken (het gaat om hoger middelbaar onderwijs dat de leerlingen een algemene artistieke vorming geeft, die hen in principe voorbereidt op de studie aan de eigenlijke academie). A010 * Frank-Ivo (1956) Landschap in Michelbeke afmetingen:27 x 36 - inzetprijs: 25 EUR schenking Hilda Coutereels (Geen info beschikbaar) A011 * René Ghys Dancing for Kai Mook afmetingen:100 x inzetprijs: 200 EUR schenking van kunstenaar * René Ghys René Ghys volgde opleidingen aan de Academie voor Beeldende Kunsten van Berchem & het Instituut Roger Avermaete. Hij behaalde verschillende getuigschriften (tekenen & schilderen 2005, schilderkunst 2009 en specialisatiegraad optie schilderkunst 2012). Naast tentoonstellingen in de Kunstenstraat (Berchem) werden zijn afstudeerprojecten tentoongesteld in Galerij Campo Campo te Berchem (Hogere graad schilderkunst 2009 en Specialisatiegraad schilderkunst 2012). A012 * Jacques Gorus ets Gevel in Antwerpen afmetingen:8 x 4 - inzetprijs: 50 EUR schenking van Omar Van Meervelde * Jacques Gorus Jacques Gorus, geboren in 1901 en overleden in Jacques was graficus en schilder. Hij wijdde tal van etsen aan Antwerpen en Sint-Anneke (Antwerpen Linkeroever).Zijn belangrijkste etswerken werden opgenomen in de monografie 'Jacques Gorus/Iconograaf van 't stad en van Sint-Anneke' die door vrienden van Jacques Gorus werd uitgegeven. B001 * Jacques Gorus boek Graficus Jacques Gorus en Antwerpen met boeiende teksten en mooie repro s van zijn etsen inzetprijs: 50 EUR schenking van Omar Van Meervelde

4 A013 * Werner Hauters met de hand ingekleurde houtsnede afmetingen:90 x 63 - inzetprijs: 150 EUR (zonder kader) schenking van André Van de Vyver en Jeannine Thys (Zwijndrecht) * Werner Hauters Docent Initiatietekenen aan de Academie van Berchem. Lid van het CVKV (Christelijk Vlaams Kunstenaarsverbond). (geen verdere informatie beschikbaar) A014 * Chris Joris Thelonious Monk 2 indische inkt en sepia op getint papier afmetingen:70 x 50 - inzetprijs: 250 EUR * Chris Joris Percussionist en componist Chris Joris behoort tot de meest vooraanstaande Belgische musici, in eender welk genre. Voor er van wereldmuziek sprake was, experimenteerde hij al met een fusie van etnische muziek en jazz. Maar Chris Joris heeft duidelijk nog een andere passie die we bij deze gelegenheid mogen bewonderen. En niet alleen hier: het huisvandemens in Mechelen wordt vanaf 6 december e.k. nl. door kunstenaars gekaapt met de opdracht om humanisme te verbeelden; Kunst kaapt mens - Het huisvandemens is dan volledig in de ban van de werken van Bodo Van de Voorde (in zwart-wit) en Chris Joris (in wit-zwart). De rechten van de mens, vrijheid (van denken), anarchie zijn een handvol inspiratiebronnen voor dit duo. Dat moet vonken geven A015 * Ida Janssens De ziel reist te voet inzetprijs: 100 EUR (inclusief het gelijknamige boek) * Ida Janssens Over Ida: ze studeerde af in de Plastische Kunsten aan de Provinciale Normaalschool Ernest Richard, Tienen in 1971 (de eerste vrouwelijke lichting) met als leermeesters Oswald Kuycken (tekenen, schilderen, zeefdruk) en Philibert Stels (esthetica, decoratie, grafische technieken). De studies werden voortgezet aan verschillende academies: keramiek in Mechelen, weeftechnieken in Antwerpen, lithografie in Kasterlee en kunstgeschiedenis aan het Kunsthistorisch Instituut van Antwerpen. Kers op de taart: Communicatiewetenschappen aan de VUB (lichting 1986) met een thesis over videokunst, met Silvain Keuleers (inhoudsanalyse, semiotiek) als sturende en stuwende kracht. Over haar werk: Vorm, inhoud en context zijn altijd het uitgangspunt. Ze maken deel uit van elke reeks werken, van elk werk apart, van elke tentoonstelling. De thema's zijn allemaal onmiddellijk te linken aan persoonlijke ervaringen. Het zoeken naar de aangepaste weergave, de vormkeuze, de materiaalkeuze bepalen de verhouding tussen het concrete en het abstracte. En tijd, tijd, tijd. Het erg langzame tot stand komen, laag per laag, draadje per draadje, reep per reep, knoop per knoop vergt veel geduld, doorzetting en arbeid. Haar werken schreeuwen niet, ze zijn ingetogen en poëtisch, fragiel en tactiel tegelijk. Ze neigen ook altijd naar de derde dimensie, soms bijna niet waarneembaar, soms duidelijker, soms expliciet. Het visueel verbeelden van de relatie tussen het platte vlak en de ruimte is het artistieke uitgangspunt van haar creaties. A016 * Marc Kennes zonder titel ets, genummerd afmetingen:22 x 20 - inzetprijs: 100 EUR schenking Omar Van Meervelde * Marc Kennes Terwijl het leven verder lalt en raast, en het menselijk bestaan een bij voorbaat gedoemde tragedie of komedie is, bouwt de kunstenaar in de besloten cocon van zijn atelier gestadig en trouw verder aan zijn oeuvre. Hiervan is de pur sang-schilder Marc Kennes (1962) zich bewust, en deze universele wetten spiegelen zich, al dan niet expliciet, in zijn werk. Ze krijgen op een eigenzinnige en unieke manier gestalte omdat de kunstenaar gehoor durft te geven aan zijn innerlijke stem, die gevormd is door de geschiedenis van de schilderkunst, en de virussen en gezwellen van deze tijd niet schuwt. Dood, eenzaamheid, erotiek, waanzin, lust en elixir doemen op in zijn minutieus en meerlagig gecomponeerde olieverfschilderijen en etsen.

5 A017 * Margot Klingenberg inkttekening afmetingen:19 x 28 - inzetprijs: 50 EUR A017b * afmetingen:28 x 21 (elk) - inzetprijs: 75 EUR 2 tekeningen in één werk A017c * aquarel afmetingen:21 x 32 - inzetprijs: 75 EUR deze werken zijn een * Margot Klingenberg Margot Klingenberg is van opleiding graficus(in de vrije kunsten ) en vond spoedig onderdak in de Jacques Gorusgalerij van Omar van Meervelde. Zij nam daar regelmatig deel aan de gezamelijke portfolio s in de diverse klassieke grafische technieken en stelde aldaar regelmatig tentoon. Een ets van haar hand illustreerde bij Museum Plantin Moretus de techniek chine collé in de catalogus die de mogelijke klassieke grafische technieken belicht. Margot Klingenberg is werkzaam in cultuurstation Tracé en geeft aldaar elke zondagochtend modelklas. Zij maakt deel uit van de stuurgroep Tracé en is lid van de Cultuurraad van Ekeren. Zij tracht diverse ateliers in goede banen te leiden. Zij nam deel aan verschillende kunstsymposia in Finland, Slovakije en Roemenie en onderhoud contact met projecten van de diverse kunstenaars en organisaties die zij daar ontmoette. Margot Klingenberg realiseerde intussen al enkele bronzen gerealiseerd en studeert dit jaar af in de afdeling Keramiek van Academie Noord in Brasschaat. Lopende tentoonstelling van Margot: A018 * Raf Lambrechts zonder titel - collage afmetingen:24 x 30 - inzetprijs: 50 EUR A018b * afmetingen:20 x 12,50 - inzetprijs: 50 EUR A018c * afmetingen:50 x 50 - inzetprijs: 50 EUR zonder titel - ets en collage zonder titel - collage A018d * zonder titel - monotype afmetingen:20 x 17 - inzetprijs: 50 EUR deze werken zijn een schenking van de weduwe van de kunstenaar * Raf Lambrechts (geen informatie beschikbaar) A019 *Clara Laureys Intermedium olie op doek afmetingen:75 x 60 - inzetprijs: 300 EUR *Clara Laureys Lid van de vzw Steen. Clara Laureys wil werken maken die haar het gevoel geven dat ze in het schilderij kan stappen. Met die gedachte in het achterhoofd maakte ze de reeks 'Intermedium', waarvan we hier een werk zien. Telkens weer deelt een band het doek op. Wat op het eerste gezicht niet lijkt samen te gaan, wordt toch verbonden: het scherpe en het vage, het bewuste en het onbewuste, het figuratieve en het abstracte, de realiteit en dat wat in de realiteit net niet kan waargenomen worden. De band creëert als het ware een extra dimensie. 'Intermedium' verwijst niet enkel naar de banden die letterlijk over het doek lopen, maar ook naar de verbinding tussen het werk, de kunstenares en het publiek.

6 A020 * Sonja Nys droge naald genummerd afmetingen:13,50 x 13,50 - inzetprijs: 40 EUR A020b * - au bord de l océan en Vendée, aquarel op handgeschept papier inzetprijs: 150 EUR * Sonja Nys wat kunnen we zeggen van deze kunstenares? Alles vervat in 4 woorden: Kunst is haar passie A021 * Theo Otté Perron Centraal Station - aquarel afmetingen:22 x 33 - inzetprijs: 50 EUR A021b * Het Hoge Noorden - aquarel afmetingen:40 x 56 - inzetprijs: 35 EUR (niet ingekaderd) Beide werken zijn een * Theo Otté Theo Otté, pedagoog op rust, volgde 3 jaar modeltekenen aan de gemeentelijke academie Hove. Verder: Workshop Villefranche: aquarel bij Rik Van der vorst; Stage aquarel bij Alessandra Bruni (Milaan); Stage aquarel bij Lieve Ulburghs (Irsina, Italië) en volgt nu een Volgt cursus aquarel bij Gerda Mentens (Balen). Theo Otté is tevens een begenadigd cartoonist A022 * Marcel Praet Stenen ets, genummerd inzetprijs: 40 EUR schenking Omar Van Meervelde * Marcel Praet Naast de traditionele olieverf werkt Marcel Praet met aquarel, pigmentverf, acryl, alkyd, tempera, pastel en gemengde technieken. Een belangrijk nevenfacet vormt de grafiek. In de etskunst legt hij zich toe op de lijnets, droge naald, vernis-mou, aquatint, suikerets en veelkleurendruk. Verder snijdt hij zwart-wit en kleurenlinosneden en tekent hij lithografieen. Het voorgestelde werk is een vroeger uitgegeven premie en is daardoor redelijk zeldzaam. A023 * Julien Schoenaerts ets afmetingen: 18 x 12,50 inzetprijs: 100 EUR schenking Omar Van Meervelde B002 * Boek Julien Schoenaerts prijs: 20 EUR schenking Omar Van Meervelde * Julien Schoenaerts ( ) De gevierde theateracteur, Julien Schoenaerts, maakte de laatste jaren van zijn leven tekeningen en gravures. Op een spontane manier werkte hij met etsplaten en graveerstift. Het werden uiteindelijk 49 etsen. Beeldend kunstenaar en vriend Omar Van Meervelde kon Schoenaerts overtuigen om zijn tekeningen in metaal te krassen, zodat ze gereproduceerd konden worden. We zien hier een van zijn werken, samen met het boek over zijn werk. A024 * Lucia Schuermans Stad aan de rivier - aquarel afmetingen:36 x 54 - inzetprijs: 75 EUR (niet ingekaderd) Schenking Hilda Coutereels (geen informatie over kunstenaar beschikbaar)

7 A025 * Roger Van Akelijen ingekeurde ets niet ingekaderd afmetingen: 49 x 39 inzetprijs: 100 EUR schenking Ernest Van Buynder De kunstenaar Roger Van Akelijen (Antwerpen, 1948) werkt met een open geest. Nooit heeft hij zich aan een -isme en modetrend bezondigd. Hij is altijd zijn eigen weg gegaan: als graficus met prachtige, al dan niet ingekleurde etsen, als tekenaar met onder meer schitterende pastels, als driedimensionaal kunstenaar met verrassende kijkkasten. Van Akelijen ontving zijn artistieke opleiding aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van zijn geboortestad. Hij volgde vier jaar schilderkunst bij prof. Rudolf Meerbergen, voormalig lid van Jeune Peinture Belge, en één jaar grafiek bij de professoren Jos Hendrickx en Anton van Omme. In 1969 exposeerde hij samen met Omme in De Zwarte Panter. Deze galerie zou zowat zijn vaste stek worden. Hij stelde er een tiental keren tentoon en raakte er bevriend met de talrijke artiesten die in de loop van de jaren de kern van de galerie vormden en vormen: onder andere Jan Cox, Fred Bervoets, Walter Goossens, Wilfried Pas,Ysbrant, Marcel van Maele, Frank Maieu. Op een heel persoonlijke wijze heeft Roger Van Akelijen zich in de traditie van De Zwarte Panter artistiek ingewerkt, en heeft hij vanuit een innerlijke bewogenheid zijn versie gegeven van de menselijke existentie die als een rode draad door het oeuvre loopt van de meeste kunstenaars binnen de galerie. De meester-drukker Roger Van Akelijen heeft zijn etsatelier in een belendend pand van de galerie. In dit atelier werkt hij onder andere voor kunstenaars als Sam Dillemans, Jan Vanriet, Bruno Vekemans, Fred Bervoets, Hugo Claus, Jan Decleir, Pjeroo Roobjee en Frank Maieu. Gevoeligheid voor het humane vinden we terug in de bibliofiele uitgaven die Van Akelijen onder de imprint Panter Print met zijn eigen etsen creëerde, in samenwerking met bevriende schrijvers als Staf De Smedt, Marleen De Crée- Roex, Kris Geerts, Marcel van Maele en Karel Ringoet. Maar daarnaast brengt hij ook bibliofiele uitgaven met etsen van andere kunstenaars met wie hij regelmatig samenwerkt. A026 * Marc Van den Eynden bloemen voor verjaardag ingekleurde tekening afmetingen (kader):10 x 15 - inzetprijs: 25 EUR A026b * afmetingen (kader):10 x 15 - inzetprijs: 25 EUR A026b * afmetingen (kader):10 x 15 - inzetprijs: 25 EUR deze werken zijn een ingekleurde tekening ingekleurde tekening A027 *Charles Van Gisbergen zonder titel - litho afmetingen: 10 x 10 - inzetprijs: 40 EUR A027b * afmetingen: 10 x 10 - inzetprijs: 40 EUR - zonder titel - litho A027c * zonder titel - litho afmetingen: 10 x 10 - inzetprijs: 40 EUR deze werken zijn een * Charles Van Gisbergen Vakmanschap is meesterschap. Het wordt nog maar eens bewezen door de litho's, de steendrukken, van Charles van Gisbergen. Het veelzijdige oeuvre, nu eens realistisch figuratief en dan weer kosmisch abstraherend, is de spiegel van zijn grondige opleiding. zowel met zijn culturele roots als met geometrische variaties, tekens en symbolen die naar fundamentele begrippen verwijzen. Door een originele keuze van enkele voorwerpen wekt hij een hele dramatiek en levensgeschiedenis op die wij, de toeschouwers, met eigen fantasie kunnen invullen. Zijn litho's zijn universeel, zij verbinden verleden en toekomst, figuratie en abstractie. Het resultaat van verregaande technische kennis en een voortdurende verruiming van horizonten. A028 * Luc Van Loock US Society Linosnede op papier, zwarte en UV-inkt

8 inzetprijs: 75 EUR *Luc Van Loock Geboren op 13 apr 1960 te Heist op den Berg momenteel werkzaam te Scherpenheuvel-Zichem. Volgende tekenacademie te Bornem en grafiek te Aarschot. Over het werk: De VSA bestempelen zichzelf als ideale maatschappij, beschermer van de democratie,... maar veel bewijst het tegendeel. -puriteins maar wel met één van de grootste sexindustries ter wereld -schijnheilig : alles is perfect, het perfecte immer lachende gezinnetje met één zoon en één dochter. Oorlog voeren mag als er geen Amerikanen sneuvelen (Drones,...) -imperialistisch : democratisch maar enkel in hun belang : Israel, Irak, Libie, Koeweit,... -milieu : VSA weigerde Kioto en koopt C02 -vredelievend : wapenindustrie, wapenlobby, VSA weigert ondertekening van protocol tegen productie en gebruik van anti-persoonsmijnen en heeft de grootste voorraad aan chemische, biologische en nucleaire wapens. - oppermacht van de lobby's en het kapitaal die voor niets terugschrikken om hun doel te bereiken, het aanbidden van geld - het willen beheersen van de wereld in hun belang - doodstraf wordt nog altijd uitgevoerd - presidenten die enkel kunnen verkozen worden met financiele steun van een lobby die eigenlijk dan broodheer worden. - gebrek aan elementaire sociale voorzieningen, geld hebben of armoede en dood -strijd tegen illegale immigratie vanuit Mexico maar wel uitbuiting van de illegalen op hun arbeidsmarkt en gebruik als kanonnenvoer in hun oorlogen ( Je bent illegaal met je familie in de VS, dan heb je een keuze : teruggezonden worden of inschrijven als militair en vechten in bv Afghanistan. Als je levend terugkeert mag je blijven.) niet dat andere maatschappijen beter zijn maar zij hebben de pretentie niet en misschien zijn ze wel beter A029 * Manu Van Meervelde Materieschilderij afmetingen: 50 x 60 inzetprijs: 100 EUR * - Manu Van Meervelde Manu Van Meervelde (1955) schildert abstract. Zijn werken bouwt hij laag na laag op en die tastbare gelaagdheid manifesteerdr zich door een reliëfwerking die de eigenheid van elk afzonderlijk vlak beklemtoont maar tegelijk de verborgen diepten van de schilderij laat vermoeden. A030 * Omar Van Meervelde Oorlogsherinneringen print afmetingen: 32 x 49 inzetprijs: 100 EUR A030b * Omar Van Meervelde landschap tekening afmetingen: 40 x 50 - inzetprijs: 100 EUR A030c * Omar Van Meervelde landschap tekening afmetingen: 32 x 45 - inzetprijs: 100 EUR A030d * Omar Van Meervelde zonder titel ets, met catalogus afmetingen: 12 x 9 inzetprijs: 25 EUR Deze werken zijn een * Omar Van Meervelde Lid van de vzw Steen. Omar Van Meervelde (1949) is als autodidact tot de beeldende kunst gekomen. Hij hanteert de

9 meest uiteenlopende technieken zonder de minste vooringenomenheid. Hij schildert, etst, beeldhouwt en maakt collages en volgt al zijn creatieve impulsen. A031 *Dirk Van Opdenbosch An American Dream - ets afmetingen: 48 x 37 inzetprijs: 75 EUR Schenking van de kunstenaar * Dirk Van Opdenbosch Graficus van opleiding heeft de burgemeester van het Kiel en bestuurslid van Vrijzinnig Antwerpen duidelijk nog andere kwaliteiten in zijn mars. A032 * Jo Vanregemorter keramiek - kubusvormige doos in witte steengoed klei, afgewerkt met de Raku techniek die het typische patroon van zwarte barsten geeft afmetingen: 12 x 12 x12 inzetprijs: 80 EUR A032b * Jo Vanregemorter keramiek 2 kleine kubussen gebakken in een papieroven in Saint Laurent du Verdon wat de zwarte tinten geeft op de gepolijste witte klei. De rode tinten komen van terra sigilata op basis van zelfgewonnen rode klei uit de Gorge du Verdon. afmetingen: 5 x 5 - inzetprijs: 20 EUR Beide werken zijn een * Jo Vanregemorter Lid van de vzw Steen en medebezieler van het Project in The Gambia. Reeds jaren experimenteert hij met keramiek, meer in het bijzonder met de Raku-techniek. A033 * Bruno Vekemans Portret ets afmetingen:15 x 10 - inzetprijs: 50 EUR schenking Omar Van Meervelde * Bruno Vekemans Vekemans kracht is schilderen. Zijn vroegere werk bestond voornamelijk uit gouaches op papier, maar tegenwoordig schildert hij meestal met olieverf op doek of achter glas maar ook maakt hij o.a. studies met gemengde technieken: gouache, aquarel en dus ook inkt op papier, zoals het werk dat hier wordt aangeboden. A034 * Moena Verheyen drie druppels keramiek afmetingen: Ø 20 à 25 cm - inzetprijs: 150 EUR * Moena Verheyen Kunstzinnig hulpverlenen (3 jaar) waarin allerlei kunstvormen aan bod kwamen. Workshops opbouwen op Afrikaanse wijze bij Maria Luyten. Workshop bij Brigitte Ryckaert. Draaiworkshop; workshop werken naar levend model met klei; workshop glazuur maken bij Colpaert te Gent; academie Hoboken (4 de jaar) Moena omschrijft haar werk als volgt: Vuur, water, aarde en lucht. Steeds komen ze op mijn pad in al wat ik doe. Kneden van klei, opbouwen, vorm geven, scheppen. De aarde voelen tussen je vingers om zo vanuit het niets te komen tot iets. Soms intuïtief, soms gericht. Het vuur zorgt voor beweging, actie. Het samenspel van de elementen zorgt voor het geheel. A035 * P. Wijffels zonder titel ets afmetingen:15 x 15 - inzetprijs: 30 EUR Private schenking * P. Wijffels (geen info beschikbaar) A036 * ets, genummerd en getekend afmetingen:30 x 22 - inzetprijs: 25 EUR schenking Hilda Coutereels

10 C001 * curiosum! Vintage Rye Pottery halssnoer, begin 1900 inzetprijs: 50 EUR Dit halssnoer werd aangekocht of verkregen door een Belgische vluchtelinge in Engeland, tijdens de Groote Oorlog (14-18).

Een initiatief van de vzw Steen, i.s.m. Vrijzinnig Antwerpen en het HuisvandeMens Antwerpen

Een initiatief van de vzw Steen, i.s.m. Vrijzinnig Antwerpen en het HuisvandeMens Antwerpen Een initiatief van de vzw Steen, i.s.m. Vrijzinnig Antwerpen en het HuisvandeMens Antwerpen De onverkochte werken worden voor hetzelfde doel nadien te koop aangeboden in de galerij Atelier Jacques Gorus,

20-21 april 2013 ATELIER ROUTE. van 11:00 tot 17:00 uur

20-21 april 2013 ATELIER ROUTE. van 11:00 tot 17:00 uur 20-21 april 2013 ATELIER ROUTE van 11:00 tot 17:00 uur De route is verkrijgbaar bij de VVV Gemeente Tubbergen (Raadhuisplein 4) en bij Ine Lansink aan de Engbersstraat 6 in Vasse Voor meer informatie over

Atelier 3. Groepsexpositie. Ema Dessens-Susnea - schilderijen Gerard van Haaster - schilderijen Marjolijn Hünd - schilderijen Hans Hunink - beelden

Atelier 3. Groepsexpositie. Ema Dessens-Susnea - schilderijen Gerard van Haaster - schilderijen Marjolijn Hünd - schilderijen Hans Hunink - beelden Ema Dessens-Susnea - schilderijen Gerard van Haaster - schilderijen Marjolijn Hünd - schilderijen Hans Hunink - beelden Jeanette Olyhoek - schilderijen Hanneke Vergeer - beelden Yvonne Vergeer - beelden

5 dagen creatieve workshops

5 dagen creatieve workshops 5 dagen creatieve workshops beeldhouwen in steen - edelsmeden boetseren met klei - mixed media Beeldhouwen in steen "De trage geduldige steen. Het denken dat even stopt. Alleen nog maar aanwezig zijn.

Javier Gómez en Arian Winterink exposeert in Museum vd Togt

2 0 1 0-2 0 1 4. Haagweg 56, 5995 AB Kessel, Nederland T +31 (0)77 4621803 M +31 (0)6 48959924. willebrorddewinter@hetnet.nl www.willebrorddewinter.

2 0 1 0-2 0 1 4. Haagweg 56, 5995 AB Kessel, Nederland T +31 (0)77 4621803 M +31 (0)6 48959924. willebrorddewinter@hetnet.nl www.willebrorddewinter. 2 0 1 0-2 0 1 4 atelier: e-mail: website: Haagweg 56, 5995 AB Kessel, Nederland T +31 (0)77 4621803 M +31 (0)6 48959924 willebrorddewinter@hetnet.nl www.willebrorddewinter.nl 2014 Willebrord de Winter

Fonds René Carcan. Uitreiking van de Internationale Prijs voor Gravure René Carcan Persdossier. René Carcan

Fonds René Carcan. Uitreiking van de Internationale Prijs voor Gravure René Carcan Persdossier. René Carcan Uitreiking van de Internationale Prijs voor Gravure René Carcan Persdossier René Carcan René Carcan was een Belgische graveur en aquarelschilder die in de jaren 80 internationale faam verwierf. Zijn werken

Exposities 2013. Gerda de Voogd - fotografie december 2012 t/m februari begane grond en 1 e verdieping

Exposities 2013. Gerda de Voogd - fotografie december 2012 t/m februari begane grond en 1 e verdieping K U N S T K A L E N D E R 2 0 1 3 Exposities 2013 J a n u a r i Gerda de Voogd - fotografie december 2012 t/m februari begane grond en 1 e verdieping Annemarie Mayers - beelden januari t/m maart vitrines

Artistieke Nieuwjaarswensen

Artistieke Nieuwjaarswensen Artistieke Nieuwjaarswensen Zoals ieder jaar wil Ter Palen ook dit jaar afsluiten met een toemaatje voor alle leden als dank voor hun jarenlange trouw. Het is dankzij hen dat onze heemkring kan blijven

GEORGE MEERTENS SUBLACUS schilderen/painting

GEORGE MEERTENS SUBLACUS schilderen/painting GEORGE MEERTENS SUBLACUS schilderen/painting GEORGE MEERTENS SUBLACUS schilderen/painting Document 2011 Inhoud/Contents Details/Close ups 6 Sublacus/Sublacus tekst/text Hanneke de Man 18 Brieven/Letters

persinfo dan van severen collectiepresentatie

persinfo dan van severen collectiepresentatie persinfo dan van severen collectiepresentatie p. 2 Dan Van Severen Collectiepresentatie In t kort Dan Van Severen (1927-2009) woonde en werkte een tiental jaar in Brugge. Zijn oeuvre ontwikkelde zich toen

Roberto Santo 11 december 2010 t/m 16 januari 2011

Roberto Santo 11 december 2010 t/m 16 januari 2011 Roberto Santo 11 december 2010 t/m 16 januari 2011 Opening expositie Spring Load zaterdag 11 december 2010 12.00-16.00 uur Geopend: woensdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Gesloten: 25 & 26 december

MARION RÖST TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag. Licht in duisternis

MARION RÖST TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag. Licht in duisternis haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag MARION RÖST HAAGSE KUNSTENAARS Licht in duisternis Het schijnt mij toe dat al deze schilderijen van Marion Röst een grootste gemene deler hebben

Artistieke toelatingsproef Omschrijving en praktische informatie. Bacheloropleiding in de Beeldende Kunsten

Artistieke toelatingsproef Omschrijving en praktische informatie. Bacheloropleiding in de Beeldende Kunsten Artistieke toelatingsproef Omschrijving en praktische informatie Bacheloropleiding in de Beeldende Kunsten Data artistieke toelatingsproef 2016: 2 mogelijkheden: 4 en 5 juli 2016 (tweedaagse proef inclusief

een vergelijkend warenonderzoek door bob richters

een vergelijkend warenonderzoek door bob richters het stilleven een vergelijkend warenonderzoek door bob richters kijkwijzer inhoudsopgave 2. kijkwijzer 5. de 2 kunstwerken 6. de kunstenaar 7. waarom koos ik dit werk? 8. de voorstelling 9. beeldaspecten

Cursusaanbod en workshops 2012-2013

Cursusaanbod en workshops 2012-2013 Cursusaanbod en workshops 2012-2013 Marc Kuyper Hans van der Pas Atelier: Wateringweg 155 email : art@marckuyper.com en hvdp@telfort.nl 2031EG Haarlem telefoon 06-11204994 (inspreken) Volop gratis parkeergelegenheid

"De trage geduldige steen. Het denken dat even stopt. Alleen nog maar aanwezig zijn. Loslaten wat het moet worden, je beeld - een spiegel.

De trage geduldige steen. Het denken dat even stopt. Alleen nog maar aanwezig zijn. Loslaten wat het moet worden, je beeld - een spiegel. Beeldhouwen in steen "De trage geduldige steen. Het denken dat even stopt. Alleen nog maar aanwezig zijn. Loslaten wat het moet worden, je beeld - een spiegel." Vijf dagen beeldhouwen... tijd om je in

Kleur Bekennen. Zomerexpositie 2010

Kleur Bekennen. Zomerexpositie 2010 Zomerexpositie 2010 Deze zomer toont Artlease Contemporary Art een expositie met vier kunstenaars die ieder op hun eigen wijze invulling geven aan het thema Kleur Bekennen. Het uitgangspunt van deze expositie

Artistieke toelatingsproef Omschrijving en praktische informatie. Bacheloropleiding in de Beeldende Kunsten Artistieke toelatingsproef Omschrijving en praktische informatie Bacheloropleiding in de Beeldende Kunsten Data artistieke toelatingsproef 2017: 2 mogelijkheden: 3 en 4 juli 2017 (tweedaagse proef inclusief

Een Belgische en een Franse kunstenaar stellen samen tentoon. in de Dorpskerk van Cadzand

Een Belgische en een Franse kunstenaar stellen samen tentoon. in de Dorpskerk van Cadzand Een Belgische en een Franse kunstenaar stellen samen tentoon in de Dorpskerk van Cadzand van 4 juli t/m 30 juli 2015 HANS M. HUYGHEBAERT is een veelzijdig Belgisch kunstenaar. Hij kreeg zijn opleiding

AANKONDIGING OVERZICHTSTENTOONSTELLING DIANA COPPENS 25/08/ /09/2019

AANKONDIGING OVERZICHTSTENTOONSTELLING DIANA COPPENS 25/08/ /09/2019 AANKONDIGING OVERZICHTSTENTOONSTELLING DIANA COPPENS 25/08/2019-29/09/2019 De Zoerselse Linde vertelt spoedig een nieuw verhaal. Diana Coppens stelt er vanaf zondag 25 augustus haar nieuwe tentoonstelling

Naam: Beschrijving: Deelnemers: min 5 max 15 Lokaal: Duur: 2 uur Leeftijd:

Naam: Beschrijving: Deelnemers: min 5 max 15 Lokaal: Duur: 2 uur Leeftijd: Schilderen naar de Aboriginals De Aboriginals leven verspreid op een groot stuk land omdat ze leven van datgene dat in de natuur leeft. Om met elkaar in contact te blijven maakten ze kaarten met de ligging

Wim Suermondtprijs 2014

Wim Suermondtprijs 2014 Wim Suermondtprijs 2014 Het thema: Water en Vuur natuur warmte spanning passie...water... tegenstellingen gevecht botsing...vuur... karakter beleving fantasie kracht Maak een kunstwerk met als thema Water

Giardino beeldentuin (Jos van Vreeswijk) 4-1 16-02-2007 13:02 Pagina 1

Giardino beeldentuin (Jos van Vreeswijk) 4-1 16-02-2007 13:02 Pagina 1 Giardino beeldentuin (Jos van Vreeswijk) 4-1 16-02-2007 13:02 Pagina 1 Giardino beeldentuin (Jos van Vreeswijk) 4-1 16-02-2007 13:02 Pagina 2 Jos van Vreeswijk is meer dan dertig jaar beeldhouwer en nog

Het onbewaakte moment #2

Het onbewaakte moment #2 Het onbewaakte moment #2 De gecontroleerde ongecontroleerdheid bij het tekenen De tentoonstelling toont hoe de tekening ook vandaag, in een tijd van hoge technologie, een ideaal medium is om het kantelmoment

Escher in Het Paleis. Wiskundepakket. Inleiding. M.C. Escher en Wiskunde. De wiskunde educatie van Escher in Het Paleis

Escher in Het Paleis. Wiskundepakket. Inleiding. M.C. Escher en Wiskunde. De wiskunde educatie van Escher in Het Paleis Escher in Het Paleis Wiskundepakket Inleiding M.C. Escher en Wiskunde De wiskunde educatie van Escher in Het Paleis M.C. Escher en Wiskunde Hieronder volgt de inleiding van de wiskunde educatie voor middelbare

De hier getoonde tekeningen zijn allemaal afkomstig uit schetsboeken van Rustin. Ze zijn gemaakt in de periode 2001 2008.

De hier getoonde tekeningen zijn allemaal afkomstig uit schetsboeken van Rustin. Ze zijn gemaakt in de periode 2001 2008. Voor Rustin is schilderen de hoofdzaak van zijn kunstenaarspraktijk, maar tekenen heeft hij daarnaast ook altijd gedaan. Hij deed dat op de momenten dat hij niet kon schilderen, zoals s avonds als het

WAARNEMEN SCHETS DE LIJN PERSPECTIEF EN RUIMTELIJKHEID COMPOSITIE KLEUR MUZIEK EN ABSTRACTIE

WAARNEMEN SCHETS DE LIJN PERSPECTIEF EN RUIMTELIJKHEID COMPOSITIE KLEUR MUZIEK EN ABSTRACTIE WAARNEMEN SCHETS DE LIJN PERSPECTIEF EN RUIMTELIJKHEID COMPOSITIE KLEUR MUZIEK EN ABSTRACTIE Concept: Annelinde de Jong Tekst: Annelinde de Jong en Kevin Aerts Annelinde de Jong, 2012 1 WAARNEMEN Check,

Spiekkaart Kunst. Pagina 1 van 5. 1. Over kunst en kunstenaars. U t o p i a r t 2 7 S p i e k k a a r t K u n s t. www.utopiart27.

Spiekkaart Kunst. Pagina 1 van 5. 1. Over kunst en kunstenaars. U t o p i a r t 2 7 S p i e k k a a r t K u n s t. www.utopiart27. Pagina 1 van 5 Spiekkaart Kunst 1. Over kunst en kunstenaars 1.1. Wat is kunst? Wat zijn kunstwerken? Wat is een kunstenaar? Als mensen creatief aan de slag gaan maken ze kunstwerken. Mensen die kunst

PERSINFORMATIE EN MEDIA

PERSINFORMATIE EN MEDIA Releasedatum 02 januari 2018 PERSINFORMATIE EN MEDIA Julia Kaiser Friendly conversations 19 januari 23 februari 2018, Amsterdam Artspace Alle beelden zijn voorzien van volledige omschrijving en copyright

Artistieke toelatingsproef Omschrijving en praktische informatie. Bacheloropleiding in de Beeldende Kunsten Artistieke toelatingsproef Omschrijving en praktische informatie Bacheloropleiding in de Beeldende Kunsten Data artistieke toelatingsproef 2018: 2 mogelijkheden: maandag 2 en dinsdag 3 juli 2018 (tweedaagse

CAROLINE GRESNIGT BEELDENDE CURSUSSEN

CAROLINE GRESNIGT BEELDENDE CURSUSSEN CAROLINE GRESNIGT BEELDENDE CURSUSSEN Modeltekenen Het menselijk lichaam is eindeloos fascinerend en een geweldig onderwerp om goed te leren kijken, studeren op vorm en licht/donker, het ontwikkelen van

ART COMPANY: WORKSHOPS VOOR PLASTISCHE KUNSTEN, MET KUNSTENAARS DIE HUN PASSIE EN TECHNIEKEN DELEN MET EEN GEÏNTERESSEERD PUBLIEK

ART COMPANY: WORKSHOPS VOOR PLASTISCHE KUNSTEN, MET KUNSTENAARS DIE HUN PASSIE EN TECHNIEKEN DELEN MET EEN GEÏNTERESSEERD PUBLIEK ART COMPANY: WORKSHOPS VOOR PLASTISCHE KUNSTEN, MET KUNSTENAARS DIE HUN PASSIE EN TECHNIEKEN DELEN MET EEN GEÏNTERESSEERD PUBLIEK Art Company brengt een nieuw concept en een innoverende, meervoudige benadering

TIEN TIPS WANNEER JE EEN KUNSTWERK WILT AANSCHAFFEN

Giardino NL 4/1 14-06-2006 12:14 Pagina 1

Giardino NL 4/1 14-06-2006 12:14 Pagina 1 Giardino NL 4/1 14-06-2006 12:14 Pagina 1 1 Giardino NL 4/1 14-06-2006 12:14 Pagina 2 Panta rhei alles stroomt; Mijn schilderijen zijn in beweging, ze lijken te stromen, zoals ook het leven zich geen stilstand

Perstekst expo Lode Laperre Naevus in Galerie 10a Otegem

Perstekst expo Lode Laperre Naevus in Galerie 10a Otegem Perstekst expo Lode Laperre Naevus in Galerie 10a Otegem Contactpersonen : John Vande Wiele: www.galerie10a.be info@galerie10a.be 0495 576031 Lode Laperre: www.lodelaperre.be info@lodelaperre.be 0476 961195

Fourteen stations - Het verbeelden van pijn Ignace Schretlen

Fourteen stations - Het verbeelden van pijn Ignace Schretlen Fourteen stations - Het verbeelden van pijn Ignace Schretlen Nog geen drie weken na de start van het studiejaar moeten studenten die in Nijmegen aan de Radboud Universiteit met rechten zijn begonnen al

een schilder-achtige en creatieve vakantie 30 juni - 7 juli 2012 o.l.v. Lieve Cornette in de Morvan

een schilder-achtige en creatieve vakantie 30 juni - 7 juli 2012 o.l.v. Lieve Cornette in de Morvan een schilder-achtige en creatieve vakantie 30 juni - 7 juli 2012 o.l.v. Lieve Cornette in de Morvan Tekenen en schilderen in materiaal en techniek naar keuze: Tijdens deze cursus kan er gewerkt worden

Mathilde Hatzenberger Gallery. Stelt voor: DESSEINS 23.02 > 16.03.2013

Mathilde Hatzenberger Gallery. Stelt voor: DESSEINS 23.02 > 16.03.2013 Stelt voor: DESSEINS 23.02 > 16.03.2013 Met: Pierre DESSONS Jean-Michel HANNECART Yoshifumi HAYASHI Richard MEITNER Philippe SEGERAL Andrew SEXTON Yoshie SUGITO Mai TABAKIAN Marc VAN CAUWENBERGH Gérald

Cursusaanbod Goretti. Locatie: Wilhelminapark 54 Tilburg

Cursusaanbod Goretti. Locatie: Wilhelminapark 54 Tilburg Cursusaanbod Goretti Locatie: Wilhelminapark 54 Tilburg 2011 Cursusaanbod Goretti locatie: Wilhelminapark 54, Tilburg lopende cursussen Linda Arts Grafische druktechnieken voor iedereen Reinoud van Vught

K U N S T K A L E N D E R

K U N S T K A L E N D E R KUNST KALENDER 2 0 1 6 Exposities 2016 Januari Annemieke Fictoor -schilderijen dec 2015 maart 2016 eerste verdieping Marieke Rosing -schilderijen dec 2015 maart 2016 begane grond Sannie Oppelaar - beelden

5 lessen voor maar 5!!!

5 lessen voor maar 5!!! Aanbod naschoolse activiteiten Brede school Heemse 5 lessen voor maar 5!!! Toneelspelen Ontdek t! Lijkt het je leuk om op een podium te staan? Je in te leven in een ander? Een persoon of een typetje te

Voorwoord. Bernt Schneiders Burgemeester van Heemskerk.

Voorwoord. Bernt Schneiders Burgemeester van Heemskerk. Voorwoord Heemskerk is een veelzijdige gemeente. Soms is het stedelijk, dan weer dorps. Er is veel natuur en anderzijds de staalindustrie. Ook op het gebied van cultuur is Heemskerk veelzijdig. In de openbare

Humphrey Bennett is in de ban. van ballet. Al ruim tien jaar tekent. hij dansers in actie. Het gaat hem. alleen om de beweging, het decor

Humphrey Bennett is in de ban. van ballet. Al ruim tien jaar tekent. hij dansers in actie. Het gaat hem. alleen om de beweging, het decor INTERVIEW Dansen (2004), bister, 40 x 25 cm. Dansen op papier Humphrey Bennett is in de ban van ballet. Al ruim tien jaar tekent hij dansers in actie. Het gaat hem alleen om de beweging, het decor is van

PERSBERICHT. BLACK CUBE CINZENTO Stan Van Steendam. Expositie: 23 Februari > 17 Maart 2018 Vernissage: Donderdag 22 Februari - van 18u tot 21u

PERSBERICHT. BLACK CUBE CINZENTO Stan Van Steendam. Expositie: 23 Februari > 17 Maart 2018 Vernissage: Donderdag 22 Februari - van 18u tot 21u PERSBERICHT BLACK CUBE CINZENTO Stan Van Steendam Expositie: 23 Februari > 17 Maart 2018 Vernissage: Donderdag 22 Februari - van 18u tot 21u OVER DE EXPOSITIE Cinzento, Portugees voor grijs, is een reeks

Programma FERME FESTIVAL Zondag 24 juni 2012 > 14.00 18.00 Fam. Vandeputte

Programma FERME FESTIVAL Zondag 24 juni 2012 > 14.00 18.00 Fam. Vandeputte Programma FERME FESTIVAL Zondag 24 juni 2012 > 14.00 18.00 Fam. Vandeputte Fam. Vandeputte (West-Vlaams rood rund) Steven en Nathalie Vandeputte - Van Wonterghem Artemeersstraat 4 8700 Aarsele (Tielt)

De essentie van schoonheid voor Margareth Adama

De essentie van schoonheid voor Margareth Adama De essentie van schoonheid voor Margareth Adama Author : Paul De Blot Date : 30 augustus 2016 Een gesprek van de schilderes Margareth Adama met Paul de Blot SJ Margareth, ik werd geboeid door het interview

Van voyeurisine naar conteinplatie

Van voyeurisine naar conteinplatie Van voyeurisine naar conteinplatie Het is een klare, ijskoude dag wanneer ik Vincent Geyskens ontmoet in zijn even ijskoude atelier op de zolderverdieping van een winkelpand ergens in Ukkel. Aan de clichés

De verte nabij De getekende

De verte nabij De getekende 18-19-20-21-22-23_1 29-03-15 14:45 Pagina 1 Tekst Mieke Verdegaal Beeld Robert Vendrig De verte nabij De getekende landschappen van Sandra Kruisbrink In haar lichte atelier in de Amsterdamse binnenstad

ON STAGE LENTE EXPOSITIE 24 MAART 22 APRIL

ON STAGE LENTE EXPOSITIE 24 MAART 22 APRIL ON STAGE LENTE EXPOSITIE 24 MAART 2018 22 APRIL TATIANA RIVILIS (schilderes) Geboren 1986 in Moskou. In 2010 afgestudeerd aan de Universiteit van Moskou, in grafisch design en kunsthistorie. In 2012 verhuisde

Week van de AmateurKunsten 22.04.11-01.05.11

Week van de AmateurKunsten 22.04.11-01.05.11 Week van de AmateurKunsten 22.04.11-01.05.11 INLEIDING Reeds voor de vijfde keer stellen de Nijlense amateurkunstenaars, met het nodige enthousiasme, hun werk voor aan het grote publiek en maken zo kunst

Engel. 100 x 35 x 25 cm. eikenhout en steen

Engel. 100 x 35 x 25 cm. eikenhout en steen Engel 100 x 35 x 25 cm eikenhout en steen Profiel Anja Peterkamp Kunstenaar, kunstzinnig coach, docent Persoonlijk statement: Als je op avontuur durft te gaan ontmoet je de levenskunstenaar in jezelf

tuintje Mieke Rietveld quilt 85 cm. x 85 cm.

tuintje Mieke Rietveld quilt 85 cm. x 85 cm. tuintje Mieke Rietveld quilt 85 cm. x 85 cm. Quilten, dat leek mij een mooie bezigheid toen ik stopte met werken. Maar hoe begin je daar mee en wat heb je nodig? En wat ook leuk is, hoe vind je mensen

ART HISTORY DE TWINTIGSTE EEUW. H4 algemeen deel Hoofdstuk 4 Expressionisme - Kunst en gevoel.

ART HISTORY DE TWINTIGSTE EEUW. H4 algemeen deel Hoofdstuk 4 Expressionisme - Kunst en gevoel. ART HISTORY DE TWINTIGSTE EEUW H4 algemeen deel Hoofdstuk 4 Expressionisme - Kunst en gevoel. Sigmund Freud (1856-1939) De ideeën van de psychoanalyticus Sigmund Freud hadden veel invloed op de kunstenaars

Jan Smalt ZELFPORTRETTEN

Jan Smalt ZELFPORTRETTEN Jan Smalt ZELFPORTRETTEN Zelfportret met blauw jack acryl/olie op hardboard 1987 52 x 46 cm Verdwaalde bassist houtsnede 1987 50 x 40 cm Zelfportret 9/9/88 Zelfportret 9/9/88 Zelfportret 10/9/88 viltstift

Erwin Clauws "The Conscious Quintessence of the Abstract"

Erwin Clauws The Conscious Quintessence of the Abstract Het ROGERRAVEELMUSEUM tentoonstellingspartner bij het artistiek onderzoek The Conscious Quintessence of the Abstract van ERWIN CLAUWS Onderzoek geaccrediteerd door Onderzoeksraad Sint Lucas Beeldende Kunst

Sterksel Sterk in Kunst 15 juni 13 17 uur en 16 juni 11 17 uur

Sterksel Sterk in Kunst 15 juni 13 17 uur en 16 juni 11 17 uur Beste Kunstliefhebbers, Wij stellen u graag op de hoogte van ons prille initiatief om kunst te exposeren in de tuinen van het mooie Sterksel. De opening vindt plaats op het kerkplein bij de Os op zaterdag

De Foudgumse School. De kleinste en noordelijkste academie voor figuratieve schilderkunst 2015-2016

De Foudgumse School. De kleinste en noordelijkste academie voor figuratieve schilderkunst 2015-2016 De Foudgumse School De kleinste en noordelijkste academie voor figuratieve schilderkunst 2015-2016 De Foudgumse School is een particulier initiatief van beeldend kunstenaar Peter B. van Houten. De Foudgumse

museabrugge.be MUSEA BRUGGE Collectiepresentatie georges vantongerloo groeningemuseum I I persdossier

museabrugge.be MUSEA BRUGGE Collectiepresentatie georges vantongerloo groeningemuseum I I persdossier museabrugge.be MUSEA BRUGGE Collectiepresentatie georges vantongerloo groeningemuseum I 26.09. 15-07.02. 16 I persdossier collectiepresentatie Georges Van Tongerloo 2 KORT MEER INFO Het Groeningemuseum

K U N S T K A L E N D E R 2 0 1 5

K U N S T K A L E N D E R 2 0 1 5 KUNST KALENDER 2 0 1 5 Exposities 2015 Januari Goitic - Glaswerk januari t/m maart Vitrines Frank van Tol - Fotografie januari t/m maart Oranje gang Maart Alian Brouwer - Schilderijen maart t/m mei Begane

MEETJESLANDSE MEESTERS IN MALDEGEM Kunstproject voor en door iedereen die gepassioneerd is door kunst & erfgoed

MEETJESLANDSE MEESTERS IN MALDEGEM Kunstproject voor en door iedereen die gepassioneerd is door kunst & erfgoed MEETJESLANDSE MEESTERS IN MALDEGEM Kunstproject voor en door iedereen die gepassioneerd is door kunst & erfgoed Het project Meetjeslandse Meesters van Comeet zet de beeldende kunstenaars uit de regio in

Creatures. Formaat: 50x40 cm Gerda van Leeuwen

Creatures. Formaat: 50x40 cm Gerda van Leeuwen Dat een kunstenaar op zoek is naar de kern der dingen is een open deur. Het fascinerende is dat het zich steeds op een andere manier aandient en het niet verzadigd lijkt te raken. Dat is ook meteen de

Het Amsterdam Museum gaat over Amsterdam. In het museum hangen schilderijen.

Het Amsterdam Museum gaat over Amsterdam. In het museum hangen schilderijen. 2 INTRODUCTIE Het programma is gemaakt door het. Het gaat over Amsterdam. In het museum hangen schilderijen. Een schilderij is gemaakt door een schilder. In het museum zijn ook voorwerpen te zien. Het

Eline's Silhouetten. Kunst van Eline Janssens. Werkstuk door Isis Uiterwaal Op de groene Alm groep 7

Eline's Silhouetten. Kunst van Eline Janssens. Werkstuk door Isis Uiterwaal Op de groene Alm groep 7 Eline's Silhouetten Kunst van Eline Janssens Werkstuk door Isis Uiterwaal Op de groene Alm groep 7 1 Inleiding Mijn werkstuk gaat over Eline Janssens, ik vind het leuk om het over haar te hebben omdat

Saskia Pfaeltzer (1955) is een kunstenaar pur sang. Er

Saskia Pfaeltzer (1955) is een kunstenaar pur sang. Er SASKIA PFAELTZER Ik moet mijzelf blijven verrassen, dat is voor mij dé manier om energiek te blijven en plezier te houden in wat ik doe. Saskia Pfaeltzer SASKIA PFAELTZER Saskia Pfaeltzer (1955) is een

Ik doe, zie en adem kunst

Ik doe, zie en adem kunst jasper krabbé Ik doe, zie en adem kunst Foto: Anne Reinke Jasper Krabbé is een renaissance-man. Hij heeft mateloos veel interesses: schilderen, tekenen, schrijven, kunst beschouwen, televisieprogramma

Paul Cezánne, de vader van de moderne kunst.

Paul Cezánne, de vader van de moderne kunst. Paul Cezánne, de vader van de moderne kunst. Post Impressionist, vereenvoudigde onderwerpen tot geometrische vormen, was revolutionair met zijn Nature morte avec pommes et pêches in 1905, Schilderde in

Moeder en zoon schenken portret door Gentse kunstenaar Jos Verdegem aan het MSK Gent

Moeder en zoon schenken portret door Gentse kunstenaar Jos Verdegem aan het MSK Gent Moeder en zoon schenken portret door Gentse kunstenaar Jos Verdegem aan het MSK Gent In 1950 tekende de Gentse kunstenaar Jos Verdegem (1897-1957) een portret van Simonne Marijnissen. Het was een geschenk

Club kunstenaars uit Rhenen, Elst en Achterberg

Club kunstenaars uit Rhenen, Elst en Achterberg Club kunstenaars uit Rhenen, Elst en Achterberg Gezamenlijke expositie door 9 kunstenaars van Rheactief Vanaf 10 november 2018 tot 5 januari 2019 Za. van 13.30 u 16.00 u Zo. Van 12.00 u 15.00 u Gedachtenishal

RETROSPECTIEVE HULDETENTOONSTELLING VAN KUNSTSCHILDER. Galerie DE FONTEIN, Grote Plaats te Lebbeke

RETROSPECTIEVE HULDETENTOONSTELLING VAN KUNSTSCHILDER. Galerie DE FONTEIN, Grote Plaats te Lebbeke RETROSPECTIEVE HULDETENTOONSTELLING VAN KUNSTSCHILDER Hubert Bourgeois Galerie DE FONTEIN, Grote Plaats te Lebbeke Organisatie: Cel Beeldende Kunsten in samenwerking met Gemeentebestuur & Cultuurdienst

Versie 03/10/2016 em ( zorg )

Versie 03/10/2016 em ( zorg ) Versie 03/10/2016 em ( zorg ) Schoolwerkplan Onderwijsstraat 2 1500 Halle Gemeenveldstraat 34 1652 Beersel (Alsemberg) (filiaal lagere graad, gelegen naast CC De Meent) Middelbare Graad Volwassenen Oriëntatie

Aan alle kandidaten Eindjury / Bronzen Arsène 2012-2013. VERSLAG vergadering eindjury - maandag 4 februari 2013 BELANGRIJK

Aan alle kandidaten Eindjury / Bronzen Arsène 2012-2013. VERSLAG vergadering eindjury - maandag 4 februari 2013 BELANGRIJK Aan alle kandidaten Eindjury / Bronzen Arsène 2012-2013 Gemeentelijke 12-13 JURY en ARSEN verslag vergad VERSLAG vergadering eindjury - maandag 4 februari 2013 BELANGRIJK Vergeet a.u.b. niet het strookje

Lesbrief voor leerlingen: hoe ontwerp je een omslag voor een boek

Lesbrief voor leerlingen: hoe ontwerp je een omslag voor een boek Lesbrief voor leerlingen: hoe ontwerp je een omslag voor een boek KIEZEN Een goed begin is het kiezen van het juiste boek. Er zijn zo veel mooie verhalen waardoor het soms lastig is om een goede keuze

inschrijvingen kunstonderwijs

inschrijvingen kunstonderwijs inschrijvingen kunstonderwijs schooljaar 2015-2016 verantwoordelijk uitgever College van burgemeester en schepenen Stadionstraat 2 / 9190 Stekene stekene van nature actief foto: Martine Goossens Schone

EXPOSITIE PICTURAMA LEUDAL 19º EDITIE 2015 JURY RAPPORT

EXPOSITIE tot Hanny Verkerk Pleijsier en Didy Kanis. Maandag t/m zaterdag openings jden

EXPOSITIE tot Hanny Verkerk Pleijsier en Didy Kanis. Maandag t/m zaterdag openings jden EXPOSITIE 29-04-2019 tot 09-07-2019 Hanny Verkerk Pleijsier en Didy Kanis Maandag t/m zaterdag openings jden Stouwdamsweg 4 8096 BB Oldebroek www.kunstgroepdetalter.nl Schilderijen Hanny Verkerk S cker

Jules De Bruycker te gast bij Frank Brangwyn

Jules De Bruycker te gast bij Frank Brangwyn persinfo TENTOONSTELLING 11/10/ 13 > 12/01/ 14 Arentshuis, Dijver 16 I B- 8000 Brugge Jules De Bruycker liet zich in zijn etsen met sterke lichtcontrasten inspireren door het werk van Frank Brangwyn. Deze

FORMA AKTUEEL Nieuwsbrief van Galerie Forma Aktua

FORMA AKTUEEL Nieuwsbrief van Galerie Forma Aktua April 2014 Nummer 115 Jaargang 31 FORMA AKTUEEL Nieuwsbrief van Galerie Forma Aktua Galerie Forma Aktua Nieuwstad 10, 9711 JP Groningen T : 050 313 33 42 E : info@forma-aktua.nl I : www.forma-aktua.nl

Eva Räder, Grey poet, 2008, foto: Gert Jan van Rooij, Courtesy galerie Gabriel Rolt, Amsterdam

Eva Räder, Grey poet, 2008, foto: Gert Jan van Rooij, Courtesy galerie Gabriel Rolt, Amsterdam Eva Räder, Miss H, 2008, foto: Gert Jan van Rooij, Eva Räder, Lee, 2008, Eva Räder, Guitarglacier, 2007, foto: Peter Tijhuis, Eva Räder, Bobby, 2007, foto: Gert Jan van Rooij, Eva Räder, Freddy, 2007,

Henny Radijs (1915-1991)

7 gratis tips : ABSToRACT ntdek SCHILDER je eigen stijl EN

7 gratis tips : ABSToRACT ntdek SCHILDER je eigen stijl EN 7 gratis tips : ABSTRACT ontdek je SCHILDEREN eigen stijl 7 tips om je eigen stijl te ontdekken Ook voor kunstenaars met tablet of zonder tablet Je eigen schilderstijl heeft onder andere met je karakter

IK ZIE, IK ZIE... BENNER

Kunst in Dierdonk 7 oktober 2012 13:00 17:00 uur

Kunst in Dierdonk 7 oktober 2012 13:00 17:00 uur Anne Lier-van Hest De korte geer 2 www.ffoxxann.nl/annesmodernekunst/ Het werk van Anne Lier Van Hest speelt zich vooral af op grote doeken. Het creëren, interpreteren en vormgeven waarbij het doek de

ART HISTORY de twintigste eeuw. H4-cp3 H4 Expressionisme

ART HISTORY de twintigste eeuw. H4-cp3 H4 Expressionisme ART HISTORY de twintigste eeuw H4-cp3 H4 Expressionisme Sigmund Freud (1856-1939) blz.34 De ideeën van de psychoanalyticus Sigmund Freud hadden veel invloed op de kunstenaars uit het begin van de twintigste

Ola Lanko en haar foto-genic installaties 14 oktober interview

Ola Lanko en haar foto-genic installaties 14 oktober interview Ola Lanko en haar foto-genic installaties 14 oktober interview Ola Lanko is altijd bezig met de werking van het medium fotografie. De kritische blik van de beschouwer is wat ze met haar werk wil overbrengen.

werkboek tekenaar & dichter dubbeltalent 8.05-9.09 2012 Cobra Museum voor Moderne Kunst

werkboek tekenaar & dichter dubbeltalent 8.05-9.09 2012 Cobra Museum voor Moderne Kunst tekenaar & dichter werkboek dubbeltalent 8.05-9.09 2012 Cobra Museum voor Moderne Kunst Tekenen en dichten; dat doe je allebei met je hand. Het maakt niet uit hoe je het doet, je kunt zelf kiezen: je doet

Een werkboek met creatieve ideeën om met kinderen originele portretten en zelfportretten te maken. Voor kinderen van 6 12 jaar

Een werkboek met creatieve ideeën om met kinderen originele portretten en zelfportretten te maken. Voor kinderen van 6 12 jaar Ursula Gareis CREATIEF WERKEN MET PORTRET EN ZELFPORTRET Een werkboek met creatieve ideeën om met kinderen originele portretten en zelfportretten te maken Voor kinderen van 6 12 jaar Elke pagina van dit

STEPHANIE KNAGE OPLEIDINGEN TENTOONSTELLINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag

STEPHANIE KNAGE OPLEIDINGEN TENTOONSTELLINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag STEPHANIE KNAGE HAAGSE KUNSTENAARS Sterke, expressieve penseelstreek Het gaat om het vangen van de beweging, de permanente turbulentie uitgedrukt

2010 Zelfportret Aquarel 40x30 Omnis Vita Labor

2010 Zelfportret Aquarel 40x30 Omnis Vita Labor 2010 Zelfportret Aquarel 40x30 Omnis Vita Labor 2000 Hokus Opus Object vioolkist, viool, tak The Devil s violin 1960 2005 Territorial illusions Schilderij Olieverf op linnen 150x200 Territorial illusion

INCERTUS TINUS VERMEERSCH. tekeningen, schilderijen, sculpturen

INCERTUS TINUS VERMEERSCH. tekeningen, schilderijen, sculpturen INCERTUS TINUS VERMEERSCH tekeningen, schilderijen, sculpturen expo van 1 december 2017 / 7 januari 2018 Kortrijk 1976 Werk in collectie van MUzee Oostende, Broelmuseum Kortrijk, MUba Tourcoing (F), Provincie