Veilingcatalogus september 2012

Vergelijkbare documenten
Algemene Kunst- en Antiekveiling Maart 2012 Wapens

Veilingcatalogus juni 2012

Veilingcatalogus april 2013

Verwarmingsapparaat om vloeistoffen te verwarmen. Bijzondere Kenmerken Ca 1900 Indicatie waarde 100,-

Kavellijst t.b.v. de veiling 30 november u. Publiekssterrenwacht Phoenix

Veilingcatalogus. Stichting Kringloopbedrijf Borne. Goederenveiling 1 oktoiber 2016

A-tekst. De aquarel. Mesdag Israëls Mauve Breitner Mondriaan

Veilingcatalogus december 2013

Verwarmingsapparaat om vloeistoffen te verwarmen. Bijzondere Kenmerken Ca 1900 Indicatie waarde 100,-

Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN. veilingbedrijf. Zeeslag. Veilingcatalogus mei DERKSEN veilingbedrijf

Vincent van Gogh. Hier zie je er een afbeelding van.

'Geheime' kunstcollectie Imtech komt in de verkoop

THE FORMER KAMERBEEK COLLECTION

Veilingcatalogus november 2012

Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties. Lizzy Ansingh. Veilingcatalogus februari 201. DERKSEN veilingbedrijf

Klee. en Cobra. Opnieuw beginnen

Veilingcatalogus november 2014

Veilingcatalogus februari 2016

George Hendrik Breitner ( )

Veilingcatalogus november 2012

PERSBERICHT 16 januari 2015

Veilingcatalogus september 2011

Auditieve oefeningen. Boek van de week: Verhaalbegrip: Taalbewustzijn:

Afkomstig uit de nalatenschap van

Veilingcatalogus februari 2012

Veilinginformatie APRIL Kijkdagen. Volgorde van verkoop

Gorcums Museum Grote Markt EB Gorinchem

Gorcums Museum Grote Markt EB Gorinchem

something new SOMETHING OLD, XXL binnenkijken

Veilingcatalogus februari 2014

Veilingcatalogus februari 2011

Lente en zomer programma 2015 Onder de Kersenboom

IK ZIE, IK ZIE... BENNER

HK-0002 Dolomiti Jan van Heel Vak 17 Olieverf op doek, houten lijst. HK-0008 Parijs 1983 Jan van Heel Vak 25 olieverf, houten lijst, op linnen,

CATALOGUS mei 2011 richard.pdf :15:23

landelijk, licht EN eclectisch interieur

Workshop Joël Woon-, tuin en bloemdecoratie Seizoen

In mijn schilderijen en andere kunstobjecten verdiep ik me op dit moment erg in grafische structuren en rechte lijnen.

Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties. Herman Brood. Veilingcatalogus juni DERKSEN veilingbedrijf

Heuvelrug, Col-lectie J.A.F. Thieme) 65

Veilingcatalogus april 2012

Bij de tijd Groep 6 thema 3, les 1 De Opstand Werkblad 1. dit is Klaas. Klaas is veer-tien jaar. hij loopt al heel lang.

Veilingcatalogus juni 2011

Jan van den Berge. Een veelzijdig kunstenaar. Kunstenaar Jan van den Berge: Ik houd altijd het gevoel: het kan nog beter, nog mooier.

2 Eeuw van het Verstand

Vandaag een Bijzondere Dag: Feest van de Vlaamse Gemeenschap

Veilingcatalogus februari 2013

AEKO Kunst- en Antiekveiling 13 oktober 2014

Veilingcatalogus juni 2013

Collectie Herman Ouwersloot geveild

Onyx Trio in Museum Gouda

MEMORY WOORDEN 1.1. TaalCompleet A1 Memory Woorden 1 1

N 19. JACQUES NÈVE Uurwerkmaker - Horloger d Art

Samenvatting Kunst ABC

PASPOORTEN BOVENBOUWERS.NL

opruiming! interieuradvies & wooninrichting zondags open! Maakt wonen bijzonder

18 Maria beeld * inventarisnummer aantal onderdelen 1 afmetingen h. 49,5 cm, b. 14 cm, d. 10 cm

EURO 0 5CENT 1EURO EURO

Een project van alle groepen van de cbs de Skoalfinne te Warns maart 2007

Water Egypte. In elk land hebben mensen hun eigen gewoontes. Dat merk je als je veel reist. Ik zal een voorbeeld geven.

1. Wat is architectuur?

DIRECTE VERKOOP AAN PARTICULIEREN VAN EXCLUSIEVE MEUBELEN

Op zoek naar Dorestad

Bijzondere verkoop schilderijen Narcisse voor de slachtoffers van tyfoon Haiyan

Kijkwijzer HAVO / VWO. Joep Nicolas. 11 juni 2014 t/m 11 januari Pierre Cuypersstraat 1, 6041 XG Roermond, ,

Goudse Rembrandts bekend!

Het Kompas kijkt binnen in een huis vol verzamelingen

Veilingcatalogus juni 2014

ANTIEK EN BROCANTE. Div. antiek en brocante. Bezichtiging Thursday, 15 June, 2017 from 15:00 till 17:00 BE-3140 Keerbergen, Molenstraat 40

Willem Maris ( )

Aan het werk! Kijkwijzer voor het VMBO bij de tentoonstelling Mens en Werk

DE OGEN VAN CHARLEY NIVEAU ++

mama binnen Kijk mee in het sfeervolle havenhuis van Miriam Lanfermeijer-Kooij, op een idyllische plek in Oud-Beijerland. Fotografie: Brigitte Kroone

Collectie Museum De Lakenhal Leiden. Kunstenaar: Johan Coenraad Altorf

Design furniture en home decoration

NEDERLANDERS VERSTUREN JAARLIJKS EEN HALF MILJARD KAARTEN. WAT WORDT UW AANDEEL HIERIN?

125 jaar. Geïnspireerd door de beroemde werken van Nederlands schilder. Vincent van Gogh ( )

OEFENSCHRIFT DEEL 3 A2-B1

klein kommetje schaap (set van 3) rond diameter 8 cm, hoogte 5 cm wit en blauw onderbordje Teadrinker (set van 3) rond diameter 13 cm wit en blauw

Liederen solozang Prijs: 7,= euro per stuk

DE ROMEINEN KOMEN!! Groep 5 en 6. Vragenlijst Museumzaal Thermenmuseum. 1. Namen leerlingen: Naam van de school: Te:


Luikersteenweg 244D, 3500 Hasselt

Naam: TIJD EN SEIZOENEN

Wegwijs in de wereld van de schilderkunst / Schilderijen Salon van de 21 e eeuw

Naam: Waar woon jij? Vraag 1b. Waarom wonen veel mensen in Kenia in een hut? Vraag 1a. In wat voor soort huis woon jij?

Werkstuk CKV Museum moderne kunst Arnhem

Spreekbeurten.info Spreekbeurten en Werkstukken

LOT_ID TITLE DESCRIPTION 16-1 Zodiac Vitrinekast Zodiac Virtinekast en Zodiac TV Meubel 16-5 Bijzettafel 60 x 60 cm Bijzettafel 60 x 60 cm 16-10

En rijke mensen werken niet. Die kunnen de hele dag doen wat ze leuk vinden.

SCHILDEREND DOOR DE NEDERLANDSE KUNSTGESCHIEDENIS

Anoniem Noordelijke Nederlanden (historische regio) 1638 gedateerd

veiling Libbe Venema van werken van 23 februari 2017 vanaf uur Hermesweg 20, 3771 ND Barneveld

De Jeroen Bosch krant

Liefde ik heb je zo lief! Kijktocht Voortgezet onderwijs havo vwo onderbouw

JACQUELINE SCHÄFER. Jacqueline Schäfer woont en werkt in Amsterdam. Daar deed zij ook in 1989 eindexamen aan de Gerrit Rietveld Academie.

NIEUWE OOGST NAJAARSTENTOONSTELLING 2016 DONDERDAG 6 T/M ZONDAG 9 OKTOBER UUR

Antieke hobby sinds 1965

Dressoir met vitrinedeel 65x130x30 (hxbxd); 2 deuren, midden vorige eeuw. 1 Zijkant is rond. deuren zijn in kwartieren gefineerd.

Vul daarna de ontbrekende woorden in in liedtekst. Kies uit: Heer, alleen, steen, metselaar, deuren, elkaar, Amen, samen

Transcriptie:

Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf C J (Kees) Maks Veilingcatalogus september 2012 M de Jongere Eugène Lücker column A. Keddeman John Bévort DERKSEN veilingbedrijf

Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf Sinds 1945 is Derksen veilingbedrijf gespecialiseerd in het veilen en taxeren van kunst, antiek en inboedelgoederen en het ontruimen van inboedels. Het kopen op een veiling is voor menigeen een spannende ervaring met vaak verrassende opbrengsten.

Veilinginformatie SEPTEMBER 2012 Deze veiling uit particuliere inbreng, wordt gehouden t.o.v. Gerechtsdeurwaarder de heer L H L M Vloet te Arnhem DERKSEN veilingbedrijf KIJKDAGEN: Donderdag 30 aug 12.00-17.00 uur Vrijdag 31 aug 12.00-21.00 uur Zaterdag 1 sept 12.00-17.00 uur Zondag 2 sept 12.00-17.00 uur VOLGORDE VAN VERKOOP: Maandag 3 sept 19.00 uur: nrs. 1-374 Kunst en antiek Dinsdag 4 sept 19.00 uur: nrs. 375-724 Kunst en antiek Woensdag 5 sept 09.30 uur: nrs. 5000-5042 Wijnen nrs. 9000-9245 Kleingoed Derksen veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf Amsterdamseweg 23 6814 GA ARNHEM tel: 026-4421498 Fax 026 445 51 86 www.derksen-veilingbedrijf.nl info@derksen-veilingbedrijf.nl Rabobank 14.84.07.854 H.R. 09189969 BTW Nr. 8202-27-419-B01 14.00 uur: nrs. 3000-3089 Munten postzegels nrs. 7000-7539 Goud, zilver 19.00 uur: nrs. 725-1099 1e verdieping Donderdag 6 sept 14.00 uur: nrs. 1100-1280 vv 1e, verdieping nrs 4000-4175 2de verdieping 19.00 uur: nrs. 2000-2225 Vitrinegoederen AFHAALTIJDEN VEILINGGOEDEREN: Vrijdag 7 sept 08.30-16.00 uur Maandag 10 sept 08.30-16.00 uur VEILINGKOSTEN: 27% VOLGENDE VEILING: Maandag 1 oktober klokkenveiling Maandag 19 november en volgende dagen Volgrecht wordt toegepast. Het volgrecht is het recht van de maker van een origineel van een kunstwerk om bij iedere latere doorverkoop van dat werk een percentage te ontvangen van de verkoopprijs. Als een kunstenaar overlijdt, kan het volgrecht overgaan op zijn nabestaanden of andere erfgenamen. Het volgrecht eindigt 70 jaar na het overlijden van de kunstenaar. Volgrecht is niet verschuldigd bij iedere verkoop van kunstwerken. De belangrijkste vereisten zijn: Het moet gaan om de verkoop Van originelen van werken van grafische of beeldende kunst (of exemplaren daarvan in beperkte oplage) Waarbij een professionele kunsthandelaar is betrokken als koper, verkoper of tussenpersoon Waarbij de verkoopprijs 3.000 of meer bedraagt (inclusief veilingkosten), en Waarvan de kunstenaar niet langer dan 70 jaar daarvoor is overleden. FEDERATIE Vergoedingspercentages De hoogte van de vergoeding wordt als volgt berekend: 4% van het deel van de verkoopprijs tot en met 50.000 3% van het deel van de verkoopprijs van 50.000,01 tot en met 200.000 1% van het deel van de verkoopprijs van 200.000,01 tot en met 350.000 0,5% van het deel van de verkoopprijs van 350.000,01 tot en met 500.000 0,25% van het deel van de verkoopprijs hoger dan 500.000 De gehele tekst die is opgesteld door het Minist erie van Veiligheid en Justitie vindt u op onze website onder Volgrecht

In deze uitgave M de Jongere De schilder Marinus Drulman werd geboren op 4 juli 1922 en werkte veel onder het pseudoniem Marinus de Jongere. M de Jongere Eugène Lücker Op 9 juli 1876 wordt Eugène in Roermond geboren. Als jongen van twaalf maakte Eugène in het atelier van zijn grootvader Johan Joseph Lücker in Roermond zijn eerste olieverfschilderij. Eugène Lücker John Bévort Colofon Deze uitgave is gemaakt in opdracht van DERKSEN veilingbedrijf, met een beperkte oplage van 500 stuks. Aan deze uitgave hebben meegewerkt: DERKSEN veilingbedrijf Zolderkamer 72 RO-WI printing Redactie adres: Amsterdamseweg 23 6814 GA ARNHEM tel: 026-4421498 Fax 026 445 51 86 www.derksen-veilingbedrijf.nl info@derksen-veilingbedrijf.nl John Bévort De op 30 november 1917 in Utrecht geboren John (Jan) Bévort kwam uit een groot katholiek gezien. Hij begon zijn loopbaan als etaleur bij de Bata en de Jaarbeurs. In de oorlog huurde hij een kamer in een oud klooster en begon daar te schilderen. J J C Spohler In Amsterdam werd op 17 oktober 1837 Jacob Jan Coenraad Spohler geboren. Jacob kreeg les van zijn vader Jan Jacob Spohler die leefde van 1811-1866. Vragen voor adverteren naar: info@derksen-veilingbedrijf.nl J J C Spohler

column Albert Keddeman laat zijn scherpe geest en schrijfstijl ook dit keer weer los op bepaalde stukken in de collectie of de kunstenaars die ze gemaakt hebben. column A. Keddeman Objecten in de picture Elke veiling hebben wij een bepaald stuk dat in de picture staat. Dit is niet zonder reden namelijk omdat wij vinden dat dit object in het zonnetje mag staan. Het zijn deze keer dan ook weer prachtige stukken. Object in the picture Vorige veiling De vorige veiling was net als daarvoor weer een succes. Hier laten we een korte impressie zien met wat mooie foto s van de vorige veiling! Vorige veiling Vandaag visueel Derksen verhuisbedrijf In de loop der vele jaren, inmiddels 111 jaar, heeft Derksen een transitie doorgemaakt van kleine verhuizer naar multifunctionele dienstverlener. Verhuizen van bedrijven en particulieren, opslag, selfstorage, archiefopslag en -beheer, zomaar een paar kenmerken van de hedendaagse diensten die Derksen Verhuizingen BV u kan bieden Ook in deze uitgave Prijsvraag Begane Grond Vitrines Goud en zilver enz. enz.

Ook Derksen heeft goud en zilver Column Albert Keddeman Het was een zomer van sport, sport en nog eens sport. Voor de meeste van ons was het al een sport om een droog plekje te vinden in de juli maand. Veel regen kwam naar beneden zetten, soms met bakken vol. Het sport gebeuren begon al in juni met de EK. Tja, wat zal ik daar van zeggen? Onze voetballers hebben in ieder geval wel een record gebroken, ze zaten als eerste weer bij hun vrouw of vriendin op de bank. Vervolgens ging het in Frankrijk van start met de Tour. Hier worden stalen spieren aan het werk gezet. Hier wordt geploeterd, geleden, afgezien, gevallen, hier wordt pas echt sport bedreven. Omdat ik overdags niet veel tijd had om te kijken, moest ik het doen met de nabeschouwingen onder leiding van vriend Mart. Vriend, alleen omdat hij geboren is in Arnhem, verder laat ik het in het midden! Toen de Tour afgelopen was, ging de vlam aan in Londen. Wat een prachtige organisatie. Als je geen sportliefhebber bent, zoals ik, dan word je dat nu vanzelf. Hier, in Londen, werd door heel veel mensen, in heel veel De ringen bij Derksen verschillende disciplines, records gebroken. In tegenstelling tot het voetbal, begon Nederland heel goed. Marianne Vos beet de spits af met goud voor de wegwedstrijd. De prestatie van Epke Zonderland was bovenmenselijk. Nederland is een waterland en dat kon je terugzien bij het zwemmen. Brons voor Marleen Veldhuis, zilver voor de dames met de 4 x 100 meter estafette en het goud ging tweemaal naar Ranomi Kromidjo Kromodjew. Krimodomo., ook naar Nederland. Dorian surfte er heerlijk tussendoor en behaalde een goud plak met losse handen. De sportzomer is nu voorbij maar de veiling gaat beginnen. Het organiseren van een veiling is ook topsport! Ook wij hebben ringen, ook wij hebben goud, zilver en brons, ook wij willen records breken, ook wij hebben Prins (Fourree). Hier worden ook rondjes gelopen met muziek op de achtergrond, worden er hindernissen genomen, moeten we roeien met de riemen die we hebben, worstelen we met de prijzen van het antiek, springen we af en toe in het diepe en wordt er aan gewichtheffen gedaan. Vanzelfsprekend willen wij met de hele selectie na afloop van een veiling ook naar Den Bosch, al was het maar voor de Bosche Bollen van Jan de Groot. We hopen straks, na de veilingweek, ook terug te kunnen kijken op een succesvolle tak van sport. Vrijdag 7 september zullen we een nabeschouwing houden in het Holland Derksen House, dit keer niet onder leiding van Mart, misschien wel met een glas heerlijk, helder.

C J (Kees) Maks Object in de picture Op 22 augustus 1876 werd in Amsterdam Kees Maks geboren als zoon van een Amsterdamse aannemer die meewerkte aan de bouw van het Rijksmuseum. Maks Sr. zorgde voor een riant atelier op het Prinseneiland dat nog steeds bestaat. Kees was een vriend van George Hendrik Breitner en deelde met hem dit atelier. George overlegde vaak met Kees over de manier van schilderen en de keuze van zijn onderwerpen. Kees wordt gerekend tot een van de belangrijkste moderne, figuratieve kunstenaars van het begin van de 20e eeuw. Terwijl in het begin van de 20e eeuw de avant-gardistische schilderkunst haar invloed deed gelden in Europa, keerden veel kunstenaars in het interbellum terug tot een meer neoklassieke figuratie, die bekend werd als Retour a l ordre. Vooral in Parijs verwierven deze figuratief werkende kunstenaars, waaronder Kees van Dongen, faam. Kees Maks maakte naam met zijn schilderijen van het mondaine uitgaansleven, net als zijn tijdgenoot Isaac Israëls. Grote bloei maakte hij door in zijn tijd in Parijs en Madrid. Circusvoorstellingen, dansparen, wandelende gezelschappen en tuinfeesten waren tot dan toe onbekende thema s in de Nederlandse kunst. Terug in Amsterdam blijkt dit genre hem niet meer los te laten en schildert hij veelvuldig de voorstellingen in Carré, Tuschinski en het Rembrandttheater. De levenslustige onderwerpen en de frivole manier van schilderen, waarbij de kunstenaar met heldere, felle kleuren flinke kleurvlakken vormde, imponeerden het publiek. Van 1910 tot 1945 nam Maks dan ook deel aan de jaarlijkse Salon d Automne. Musea. Samen met Kees van Dongen en Jan Sluijters zorgden de werken van Maks voor ophef vanwege hun moderne karakter. Maks was geen getormenteerd kunstenaar die leed aan het leven, maar hij zag wel de tragische schoonheid van een zangeres in een Amsterdamse nachtclub. Hij gaf haar weer onder de naam Lucette. Ten voeten uit staat zij daar, fraai gekleed, en ook eenzaam, alsof ze het koud heeft. De ogen groot, open en melancholiek. De vrouw van Maks, Cécile Maks-Boas, werkte als haute-couturier bij Hirsch. Zij onderhield haar man en tegelijk voorzag zij hem van modellen van de Amsterdamse beau monde. Na Maks dood zei ze in een interview dat Kees, die talloze naakten schilderde, dat hij van vrouw verwisselde als van een overjas. En die naakten noemde ze `de overjassen van Maks. Schilderijen van deze kunstenaar zijn te bewonderen in diverse musea w.o. Frans Halsmuseum in Haarlem en het Stedelijk Museum in Amsterdam. Op 28 oktober 1967 overleed Maks in Amsterdam op 91 jarige leeftijd.

100 JAAR 100 jaar ervaring in verhuizen

100 JAAR Derksen verhuisbedrijf Wij pakken alles aan! Derksen Verhuizingen uit Arnhem is een landelijk en Internationaal opererend verhuisbedrijf. De focus is gericht op een diversiteit aan opdrachtgevers. Voor de verhuizing activiteiten van particulieren, zorginstellingen, (semi) overheidsinstellingen en gerenommeerde beursgenoteerde bedrijven hanteert Derksen concurrerende tarieven. Mede door haar jarenlange bestaan heeft Derksen verhuizingen op nagenoeg ieder terrein specialistische kennis in huis. Wij stellen ons ten doel alle mogelijke verhuis- en opslagvraagstukken op de voor onze relaties meest optimale wijze te verzorgen. Oplossings- en clientgericht zijn slechts enkele speerpunten. Een tevreden klant is waar wij voor staan U als klant staat bij Derksen Verhuizingen altijd centraal! Vanaf het eerste telefoontje tot de oplevering doen wij er alles aan uw verhuizing optimaal te verzorgen. Dit maken wij waar doordat: Onze medewerkers goed zijn opgeleid Derksen verhuizingen beschikt over diverse kwaliteitskeurmerken en certificaten Derksen verhuizingen gebruik maakt van de modernste middelen en materialen Derksen verhuizingen een historie heeft sinds 1898! Derksen Verhuizingen BV De Overmaat 39 6831 AE Arnhem T 026 323 03 20 F 026 323 26 01 www.derksen.nl

Vorige veiling Veiling juni 2012 Ieder magazine blikken we terug op de afgelopen veiling. Omdat deze veiling 10 weken geleden is, moest ik graven in mijn geheugen om de kijk- en veilingdagen weer even voor de geest te halen. De kijkdagen werden druk bezocht en uit de reacties konden we opmaken dat u steeds weer naar de kijkdagen uitkijkt. Het blijkt dat van de geboden kijkgelegenheid op de vrijdagavond steeds minder gebruik wordt gemaakt en we zullen bij het samenstellen van de agenda voor 2013 ons gaan beraden of we deze avond nog aan zullen houden. Ook constateren wij dat er steeds meer gebruik wordt gemaakt van de kijkgelegenheid op de zondag. Veel mensen spreken hier af met vrienden of familie om samen de kijkdag te bezoeken en aansluitend met elkaar een glaasje te gaan drinken. Een prima idee. Ook de veilingen werden goed bezocht. De variatie in aanbod en het niet Live veilen zorgen voor een goed gevulde veilingzaal. De sfeer was gezellig en er werden mooie aankopen gedaan. De prijzen voor de meubelen zien we weer wat stijgen en voor het Aziatisch porselein komt ook meer aandacht. Door onze overzichtelijke website wordt er ook steeds meer verkocht aan het buitenland. Met klanten uit Israël, Hij past!! Lachen om de camera Snel een schilderij natekenen Krijg je die vitrine erbij?

Frankrijk, Zuid Afrika en Nieuw Zeeland verzetten we steeds meer de bakens. Ieder magazine lichten we ook een aantal kunstenaars toe en laat nou juist de werken van deze kunstenaars veel aandacht hebben gekregen! Het werk van Jan Rijlaarsdam ging voor 1.600 euro de deur uit, een verdubbeling van de richtprijs. Het werk van Johan Buning ging voor bijna 900 euro weg wat ook een mooie opbrengst was. Enige verrassing was er op het gebied van het Oranjehuis. Jaren geleden werden de bordjes en bekers van het Oranjehuis flink verzameld, maar daar is niet veel meer van te merken. Een kavel met wat herinneringsobjecten werd voor ca. 200 euro verkocht. Voor de collectie van het Arnhemsche Fayence was belangstelling vanuit binnen- en buitenland. Veel van deze objecten staan inmiddels te pronken in vitrines bij verzamelaars. Even op Facebook zetten! Waar is deze veiling ook alweer?... Voor jong en oud Gezien!!

Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Eugène Lücker Op 9 juli 1876 wordt Eugène in Roermond geboren. Als jongen van twaalf maakte Eugène in het atelier van zijn grootvader Johan Joseph Lücker in Roermond zijn eerste olieverfschilderij. Hij was graag op het atelier, waar het zo lekker naar verf en terpentine rook. Het was zijn grootvader die hem aanzette tot buitenstudie, iets wat hij zijn hele leven zou blijven doen. Zijn grootvader en zijn vader waren beiden kerkschilder, de grootvader werkte als glazenier op het atelier van de architect Pierre (P.J.H.) Cuypers, de vader werkte er als decoratieschilder. Als het aan zijn vader had gelegen was Eugène nooit schilder geworden. Naar kostschool moet hij naar Rolduc om onderwijzer te worden. Hij haalt de hulpakte voor onderwijzer. Twee jaar later haalt hij de akte tekenen lager onderwijs en Frans. Hij geeft tekenles in Echt, waar hij iedere week naar toe loopt. Het bloed kruipt waar het niet gaan mocht: hij volgt de avondopleiding aan de tekenschool in Roermond. In 1901 haalt Eugène de beide aktes tekenen middelbaar onderwijs en na nog verdere studie in Antwerpen en Amsterdam wordt hij in 1903 aangesteld als tekenleraar aan het Nijmeegse Sint Canisius College van de Jezuïeten. Hij zal er 33 jaar blijven. Bij zijn afscheid in 1936 zegt de rector dat hij het een buitengewoon voorrecht achtte dat het Canisius College een kunstenaar bij Gods genade onder zijn docenten mocht rekenen. Lücker: een hand in de baard, de oogen half afwezig, half onheilspellend, over de lessenaar kijkend: een innerlijk gespannen zijn. Zijn werk op school laat hem de tijd voor zijn schilderen en het etsen waarmee hij in 1910 is begonnen. Het leraarschap kost hem twintig uur in de week en geeft hem en zijn gezin bestaanszekerheid. Hij trouwt in 1904 met Anna Maria Kerckhoffs en het paar gaat wonen in de Pater Brugmanstraat in Nijmegen. Eugène maakt al gauw deel uit van het sociale en bloeiende culturele leven, waaraan hij zijn bijdrage levert. Lücker exposeert regelmatig in de eigen omgeving en hij neemt deel aan een groepsexpositie in het Stedelijk Museum (1919) en twintig jaar later in het Rijksmuseum in Amsterdam. De bekroning is de eretentoonstelling in zijn geboortestad Roermond in 1936 ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Een lino van zijn hand van een kastanjeboom vlak bij zijn huis die hij behoedt voor kappen, fungeert vijfenzeventig jaar lang als logo voor een natuurbeschermingsvereniging. Uit zijn werk blijkt hoezeer hij zich met de natuur verbonden voelt. Zijn voorliefde en werklust blijkt ook uit de hoeveelheid werk die hij maakte. In 1912 gaat hij naar Parijs, maar pas als de oorlog is afgelopen en de grenzen weer opengaan in 1918 begint het echte reizen in de schoolvakanties. Zijn eerste reis gaat naar Vlaanderen. Daarna reist hij tot in de jaren dertig ieder jaar naar een ander gebied in Europa: Zwitserland, Frankrijk, Italië, Duitsland, Oostenrijk en Spanje. In de jaren twintig maakt hij ook houtsneden. Het bekendst wordt hij als etser. En altijd maakt hij schetsjes; met snelle houtskooltrekken legt hij vast wat hij ziet: mensen, landschappen, de zee. Zijn schilderijen getuigen van zijn liefde voor het coloriet en de romantiek: Zijn schilderijen tintelen van kleur. Later voert bewondering voor het architectonische de boventoon en schildert hij in de bebouwde omgeving: San Geminignano, Tourettes, Venetië en Brugge. Hij raakt gegrepen door het monumentale. Over het waarom van zijn voorliefde om die architectonische monumenten te schilderen en te etsen wordt gezegd dat hij als jongen graag architect had willen worden. Op zijn reizen schetst hij vaak architectonische monumenten, bruggen en kathedralen, die vooral in zijn grafisch werk zijn terug te vinden. Lücker overlijdt op 30 mei 1943 in Nijmegen.

Maandag 3 sept 19.00 uur Kunst en antiek 1 Aardewerken piedestal met pot 94,5 cm hoog 30-50 2 Engelse mahonie secretaire met inlegwerk en fraai interieur 102 hoog 86 breed 250-500 3 2 Antieke bronzen kraagkandelaren, 19e eeuw, 23 hoog 50-100 4 Tafelklokje model Josephientje 50-100 5 Verso gesigneerd Th de Bock 1851-1904, notatie Studie Oosterbeek, doek 60x49 750-1250 6 Ges. C H Rogge geb. 1932, Stilleven met bloemen, doek 1950, 70x60 50-100 7 Ges. H van Daalhoff 1867-1953, Boerin op erf met kippen, marouflé 19x24,5 300-600 8 Ges. C de Bruijn 1904-1973, Stadsgezicht, doek 50x35 cm 150-200 9 Anoniem, Handwerkende dame in fraai interieur, board 57x79 250-350 10 Antiek eiken secretaire met fraai nest en groen vilt schrijfgedeelte 149 hoog 98 breed 200-400 11 2 Kristallen dekselcoupes 25 hoog 30-60 12 19e eeuwse porseleinen tafelolielamp, rijk versierd met bloempjes en putti. 50-150 13 Ges. G W van Blaaderen 1873-1935, Stilleven met druiven en schaal pruimen, doek 48x58 200-400 14 Ges. Bern. A van Beek 1875-1941, Bloemstilleven, paneel 59.5x50 300-400 15 Ges. Jo Bauer Stumpff 1873-1964, Stilleven met kom, kan en crucifix, aquarel 46x35,5 cm 100-150 16 Toegeschreven aan P Rink 1861-1903, Volendamse vrouw bij tobbe, marouflé 23x14 300-600 17 Antiek eiken halbankje met lage zit 135 breed 100-200 18 Antiek tegeltableau met koperen fontein in eiken lijst (totaal 113 hoog 70 breed) 200-300 19 Ges. Piet Bouter 1887-1968, Paarden bij de hoefsmid, doek 40x80 300-400 20 Anoniem, Portret van een man, doek 58x42 400-500 21 Ges. Mon. G Z 1956, Achter de schildersezel, aquarel 50x35 60-80 22 Monogram C H Rogge geb. 1932, Naakt, doek 1956, 82x52 50-100 23 Antieke 2-deurs eiken gepende Keeftkast met veel en fraai steekwerk 168 hoog 145 breed 400-600 24 3-delig kaststel met blauw Delfts decor, dekselvaas 32 hoog 20-40 25 Ges. H van Ingen 1833-1898, Boerderij met hooimijt, tekening 20x28 40-80 26 Ges. H van Langen(1874-1964) 19e eeuws interieur met drinkende vrouw op klompen marouflé 18x24 40-60 27 Anoniem, Hollandse molen in landschap, vermoedelijk molen de Vriendschap in Monnikendam, doek 60x80 50-150 28 Engels staand horloge met fraai beschilderde wijzerplaat 215 hoog 600-800 29 Antiek eiken strak kabinet met halve zuiltjes en fraai beslag 193 hoog 135 breed 400-600 30 Ges. Jan Jans 1893-1963, Boten op het meer, vermoedelijk provincie Zeeland, paneel 51x122 400-700 31 Ges. Maurice Paul 1889-1965, Vrouw in landschap, doek 63x52 200-400 32 Ges. Fritz Osswald 1878-1966, Bloemstilleven, doek 57x47 cm 75-100 33 Ges. James de Rijk 1806-1882, Stier, tekening 13x12 cm 70-100 34 Ges. H v Ingen, koeien, 2 tekeningen 9x17 cm 70-90 35 Ges. H v Ingen, Boer, tekening 14,5x12,5 cm 70-90 36 Klassieke 6-armige kristallen geslepen pegellamp in Venetiaanse stijl 60 cm hoog, 65 cm diam. 175-225 37 Anoniem, Afscheid van de bruid, doek 1912, 53x42 200-400 38 Fraaie wortelnoten gefineerde commode met orgelgebogen front 74 hoog 100 breed 100-200 39 Oosters handgeknoopte tafelpers 97x47 cm 25-50 40 Kolompendule circa 1800 met fraaie versiering 45 cm hoog, 24,5 cm breed 200-400 41 Antiek polychroom beeld van Maria 39 hoog 50-100 42 Eiken tafel, 60 cm hoog, blad 88x61 cm met 24 antieke tegels ingelegd 6 vierpassen 150-200 43 Fraai antiek bewerkte sigarenkist met messing beslag 22 hoog 150-300 44 Antiek aardewerken tegeltableau bestaande uit 4 tegels vierpas, in lijst 31,5x31,5 cm 20-40 45 Heriz handgeknoopt tapijt, 347x252 100-200 46 Antiek bijzettafeltje met bewerkte rand en fraai gestoken poot, Horrix Den Haag, 75 hoog, 84x64 cm 100-200 47 Moussoul kleedje 56x50 cm -

48 Porceleyne Fles aardewerken schotel met blauw decor IX-e Olympiade Amsterdam 1928, 34 diameter 75-125 49 Bronzen zittende kat op marmer voet 44 cm hoog 250-300 50 Mahonie eethoek bestaande uit ronde Charles Dix kolompoottafel 126 cm diam, met 6 stoelen met groen gestoffeerde zitting 300-500 51 Oosters handgeknoopt figuraal kleed 92x68 cm 50-100 52 Mahonie 19e eeuwse reis kist met fraai interieur 38 breed 100-200 53 Empire mahonie likeurkelder voor 4 karaffen en glaasje 21,5 cm hoog 80-120 54 Kristallen fruitschaal op voet, 18 hoog, 33 diameter (chipje) 20-40 55 19e eeuwse kristallen geslepen fruitschaal 16,5 cm hoog, 24 cm diam 40-80 56 Antieke fraai geslepen kristallen coupe 26 hoog 27 diameter 60-80 57 A Copier glazen vaas met tincraquelé, 24,5 hoog 75-125 58 19e eeuwse noten theestoof met koperen ketel 40-80 59 Ges. Jozef Hoevenaar 1848-1926, Herdersjongen met hond, aquarel 20x40 60-80 60 Tafel met koffiekan, 2 kop en schotels en een rode stoel, doek 1995, 25x30 800-1200 61 Atelierstempel Theo Wolvecamp 1925-1992, Compositie, gouache 24x24 125-175 62 Fraaie vitrine op kruispoot met spiegel achterwand en bronzen ornamenten 170 hoog 70 breed 400-500 63 Mosa Maastricht 8 porseleinen schotels met decor Amsterdam, 19 diameter 30-60 64 Ges. Xeno Munninghoff 1873-1944, Gezicht op de Kabeljauw Wolfheze, marouflé 22x48 350-450 65 Ges. A Markus 1870-1955, Landschap met huizen en hooimijt, doek, bedoekt, gedateerd 12-01-1941, 34x55 100-200 66 19e eeuwse noten theestoof met koperen ketel 150-300 67 Wortelnoten fineer theekastje met geslepen glas en klauwpoten 73 hoog 76 breed 100-200 68 Petrus Regout antiek aardewerken koffieservies 30-50 69 19e eeuwse mahonie wandtafel met getorst frame en laadje 70 cm hoog, 52 cm breed. 100-120 70 Houten polychroom beschilderd beeld van Maria 50-100 71 Ges. H Kruyder 1881-1935, Koe in landschap, board 14x21 400-800 72 Ges. A Hijner 1866-1916, Portret van een vrouw, paneel 22x17 300-600 73 Ges. Piet Klaasse 1918-2001, Paardenrace, aquarel 1965, 47x64 100-200 74 Fraaie commode met inlegwerk en marmer blad en goudkleur bronzen ornamenten 80 hoog 105 breed 400-500 75 Art Deco sierglazen schaal 34 cm diam. 300-400 76 Antiek brons beeld van een kind met fraaie helm 43 hoog 800-1200 77 Ges. G Th Benink 20 e eeuw, Boerderij met schuur, aquarel 26.5x35 60-100 78 Ges. A Blomme 1889-1979, Landschap met bomen, marouflé 40x36 150-250 79 Ges. C E Schluter 1886-1973, Rozen in een vaas, doek 25x30 500-700 80 Ges. J A Zandleven 1868-1923, Boerderij in landschap, paneel 20x25 200-400 81 Monogram AM (A Markus) 1870-1955, Landschap, marouflé gedateerd 1927, 33x47 100-200 82 Anoniem, Jongen zittend op steen, paneel 10x8 40-80 83 Ges. Chris Soer 1882-1961, Vrouw bij boerenhuisje, marouflé 18x24 350-450 84 ges. Evert Rabbers 1875-1967, Boer met paarden en vrouw met mand, paneel 20x24 50-100 85 19e eeuwse noten wolwinder 114 cm hoog 40-60 86 Cornelis Bega 1631-1664, Vrouw met mand en kruik, ets 12,5x9 cm 100-150 87 Ges. Jo Bezaan 1894-1952, Portret van een jongen, tekening 33x27 25-75 88 18e Eeuws mahonie op eiken klepbureau met opstand met spiegels in de deuren. Achter de klep een interieur met vakken en laadjes en in de kap een ornament van een siervaas, 277 hoog, 142 breed 2000-4000 89 wortelnoten fineer op eiken secretaire met zeer fraai interieur en fraai gestoken klauwpoten 100 hoog 90 breed 200-300 90 Stel antieke messing tafel kandelaren 24 hoog 80-120 91 Brons beeld van een lantaarndrager op marmeren base 27 hoog 150-250 92 Ges. Kees Maks 1876-1967, Naakt met rood kleed, doek 72x46 5000-10000 93 Met signatuur A Karssen, Kinderen spelend aan het strand, marouflé 49x60 200-300 94 Ges. German Grobe 1857-1938, Botters op zee, doek 60x50 800-1000 95 Antieke mahonie op eiken 2-deurs kast op bolpoten met gestoken decor, Holland 17e/18e eeuw, 208 hoog 195 breed 750-1250 96 Wollen kleed met Oosters decor Bidjar, ca. 240x170 25-75

97 18e eeuws Demi Lume halkastje met jaloeziedeuren en ingelegde bies 72 hoog 75 breed 200-400 98 Antiek eiken halfronde haringkistje 36,5 cm breed, 21 cm hoog 30-60 99 Eiken theetafel met gestoken decor op de knieën en handgrepen, 71 hoog, 66x66 100-150 100 Petrus Regout 19e eeuws aardewerken serviesgoed 40-60 101 19e eeuwse mahonie salontafel 112 cm diam 30-60 102 Bochara handgeknoopt kleed 125x78-103 Antiek doosje voor spel Whist en een kistje in de vorm van een schatkist 50-100 104 Antiek kistje met satijnhout inlegwerk 27 breed 20-40 105 Antiek wortelnoten documentenkistje met parelmoer inlegwerk en Meander decor, 13 hoog 26 breed 80-120 106 Antiek noten kistje met inlegwerk 9,5 cm hoog, 22 cm breed - 107 Antiek mahonie kistje 33 breed - 108 Societe Ceramique aardewerken aspergeschaal 47x23 cm 40-60 109 Set palissander armstoelen met goede stof 100-200 110 Indische houten djatihouten gestoken hokker met marmer blad 46 cm hoog, 45 cm diam 40-80 111 Bronzen buste-plantenbak 29,5 cm hoog 220-250 112 Gemerkt Sareguemines, aardewerken zuil met cachepot, kobalt blauw, samen 94 hoog 75-125 113 Kontra bakbarometer 102,5 cm hoog 40-60 114 Eiken chiffonnière met volle zuilen 151 hoog 95 breed 200-400 115 Set geslepen kristallen dekselcoupes, met gegraveerd decor, 42 cm hoog 50-100 116 Bronskleurig beeldje van een smid 38 hoog 125-150 117 Ond. gesigneerd, Vrouw op weg bij Franse stad, doek 25x40 50-150 118 Ploegende paarden op boslandschap 30x40 200-300 119 19e Eeuws plantentafeltje met marmer blad en gietijzer onderstel, 78 hoog, 37 diameter 30-60 120 Klokkenmannetje, man met hond en zak over de schouder 41 cm hoog 50-100 121 Ond. gesigneerd, Koperen pot met viooltjes, marouflé 32x23 50-100 122 Anoniem, 19e eeuws Hollandsche school, Kustgezicht met boten op stormachtige zee, paneel 23x31 400-600 123 Ges. A Markus 1870-1955, Gezicht op Chastillon, tekening gedateerd 1909, 25x35 50-100 124 Ges. Jac Witjens (Arie) 1881-1956, Varkens bij schuur bij kerkdorp, doek 28x36 500-800 125 Ond. gesigneerd, Stilleven met fles, appels en weckpot, marouflé, 38x48 25-50 126 Grote plafondlamp met druivendecor en accenten van parelkleurige kraaltjes in klassieke montuur 58 diameter 100-200 127 Kersenkleur vitrinekast met facetgeslepen glas, spiegelachterwand en halogeen verlichting, 180 hoog 67 breed 100-150 128 Yixing trekpotje 6-kant met fraai decor, 9,5 hoog 200-400 129 Yixing trekpotje met oor in de vorm van een tak en deksel in de vorm van een blad, 11,5 hoog 100-150 130 Yixing trekpotje met oor in de vorm van een tak, 9 hoog 100-150 131 Yixing trekpotje met oor in de vorm van een tak, 12 hoog 100-150 132 Yixing trekpotje in de vorm van een doorsnede van een boom, knop in de vorm van gebogen tak, 8,5 hoog 200-400 133 Yixing theebusje met deksel en fraai decor met draken, 12,5 hoog 300-500 134 Yixing aardewerken trekpotje 5,5 hoog 75-125 135 Yixing trekpotje met leeuw op top, 5,5 hoog 200-300 136 Yixing kom met oor en deksel 30-60 137 Yixing kom met oor en deksel 30-60 138 Yixing trekpot met oor en knop in de vorm van bamboe, 10 hoog 200-300 139 Yixing rond trekpotje, knop op deksel in de vorm van gestapelde munten, 6 hoog 100-150 140 Yixing trekpotje met decor van een draak, 11,5 hoog met een rieten hengsel 50-100 141 Yixing trekpot, 9,5 hoog 200-400 142 Yixing trekpotje, glad model, 10 hoog 50-100 143 Yixing trekpotje met fraai decor, 11,5 hoog 100-150 144 Yixing kom met fraai decor van draken, 7 hoog 40-80 145 Yixing trekpotje met hengsel in bamboestijl, 22 hoog 75-125

Louis Wilmink Antiekrestauratie & nieuwe meubels op maat op ambachtelijke wijze Louis Wilmink Antiekrestauratie Hoofdstraat 77a 6881 TD Velp Telefoon 0653-317541 Wij kennen onze stad, de bewoners én hun woonwensen. Wij weten precies wat er zich afspeelt en kunnen feilloos inspelen op alle veranderingen, zowel particulier als zakelijk Met een imposante en gedetailleerde kennis van de wijken en woningen in regio Arnhem kent Willemsen makelaars inmiddels ook uitstekend de weg tussen alle partijen die ook maar iets met wonen te maken hebben. Te midden van dit wisselende krachtveld neemt Willemsen makelaars al meer dan een halve eeuw een gewaardeerde en onafhankelijke positie in. Jansplaats 29 6811 GB ARNHEM Postbus 1013 026-445 27 51 info@willemsen.nl

285 Samson kraankan

146 Yixing trekpotje, 9,5 hoog, waarvan het oor, knop en de tuit in de vorm van een tak zijn. Met een voorstelling van 3 Chinese tekens en een floraal decor per zijde. Inclusief 4 kopjes en 3 schoteltjes 100-200 147 Imari dekselvaas met fraai decor 27 hoog 30-60 148 Antieke kom uit vermoedelijk Siam met blauw decor 15 diameter 40-60 149 5 Imari kommetjes met schoteltjes 100-150 150 4 18e eeuwse Amsterdams Bont kommetjes met schoteltjes 100-200 151 5 18e eeuwse Imari kommetjes met schoteltjes 100-200 152 4 18e eeuwse Imari porseleinen kommetjes met schoteltjes 150-200 153 18e eeuws Amsterdams Bont porseleinen kom 6,5 cm hoog, 14 cm diam. 50-100 154 3 diverse 18e eeuwse Imari kommetjes met decors van bloemen en draak 75-100 155 18e eeuwse Imari schotel 23 cm diam, en 3 kommetjes met 2 schoteltjes 100-150 156 Imari porseleinen vaas 18 cm hoog 50-100 157 2 Famile Rose porseleinen sierschotels met decor van paradijsvogels en pioenrozen, 21,5 diameter (chipje en 2 haarlijnen) 100-150 158 Goudimari schotel 28 diameter (gelijmd) - 159 Goudimari plooischotel 20 diameter 40-80 160 Japans porseleinen schotel met decor van vrouwen, pauw en vogels in tuin 34 cm diam 30-50 161 2 Oosters porseleinen schotels met polychroom decor 24 cm diam 30-60 162 Oosters porseleinen 8-kantige schotel 26,5x26 cm 20-40 163 2 antieke porseleinen scheerbekkens 27 cm diam. ( schade) 50-150 164 15 Diverse aquarellen met Japanse erotische voorstellingen 200-400 165 Antiek eiken 2-deurs kast met vitrine gedeelte 188 hoog 105 breed 200-400 166 Ges. E Lucker 1876-1943, Kerk te Baarlo, doek gedateerd 1940, 70x95 750-1250 167 Ges. Aletta van Thol Ruijsch 1860-1930, Vrouw aan het spinnewiel, doek 31x23 300-400 168 Toegeschreven aan G H Story 1835-1923, Hond op bordes, doek 20x28 300-600 169 Ges. Kloek, Vrouwen in klederdracht aan het werk bij huis, paneel 28,5x17 cm 40-80 170 Wortelnoten porseleinkast met dubbelgebogen 3-laads onderkast 212 cm hoog, 156 cm breed 200-300 171 Imari 18e eeuwse porseleinen geribd trekpotje Qianlong-periode (haarlijntje) 250-300 172 18e eeuws Chinees porseleinen zoutvat 5,5 cm hoog, 8,5 cm diam 200-300 173 Japans Imari vroeg 18e eeuws porseleinen kannetje 16 cm hoog (schade aan halsje) 250-350 174 Imari 18e eeuws porseleinen trekpotje Qianlong-periode10,5 cm hoog (haarlijn) 250-300 175 2 Antieke Chinese schotels met blauw decor, 27 diameter (haarlijn) 75-125 176 Grote Kangxi schotel met fraai decor en gebloemde rand, achterkant gedeeltelijk gedecoreerd en een symbool in dubbele ring 39.5 diameter.(gelijmd en gekramd) 150-300 177 2 Kangxi porseleinen schotels met blauw decor tuin, 27,5 diameter (2 haarlijn) 100-150 178 Antieke Oosters porseleinen schotel met blauw decor 21,5 cm diam 30-50 179 18e eeuws Chinees porseleinen schotel met bloemdecor 21.5 cm diameter 100-200 180 Antiek Chinees porseleinen schotel met bloem en bladdecor 22 diameter 40-60 181 Oosters porseleinen schotel 25,5 cm diam 20-40 182 Antiek Chinees porseleinen schotel met blauw decor 23,5 cm 30-50 183 Vroege Waij porseleinen schotel 36 cm diam (gelijmd) 300-600 184 Kangxi gelobd kommetje met fraai decor 40-60 185 Grote Chinese polychroom rijk gedecoreerde schotel met figuren, flora, antiquiteiten, perziken en vlinders omstreeks 1900 64 diameter 600-800 186 Ges. A Verleur 1876-1953, Boerderij aan het water, marouflé 40x60 150-250 187 Ges. M (Maarten) Meeldijk 1894-1972, Hooien, doek 56x76 cm 200-400 188 Ges. Jo Schrijnde 1894-1968, Fazant in landschap, aquarel 37x27 100-150 189 Ges. H Romyn 1892-1959, Oude kerk van Oosterbeek, aquarel 23x31 20-40 190 Antiek eiken pottenkastje met jaloezie deur 100-200 191 Bronzen Oosterse vaas met oren en decoratie 28,5 cm hoog 100-150 192 Monogram CCD, Amsterdams stadsgezicht met gracht, doek 98x52 cm 200-300 193 Antiek eiken kerkbank 106 cm breed 60-100 194 Antiek noten wandvitrinekastje 56 cm hoog, 64 cm breed 40-80

195 Ges. J de Coninck geb.1921, Hemels tafereel, doek 100x80 250-350 196 Noten 3-deurs kast met facetgeslepen glas, 175 cm hoog, 134 cm breed. 200-400 197 Oosters porseleinen vaas met decor van vrouwen 26 cm hoog 20-40 198 2 Oosters porseleinen schotels met decor van schip op zee 27 cm diam 40-60 199 Porseleinen kaststel, 5-delig met blauw decor, dekselvazen 30 hoog, (div. schade) 25-75 200 Ges. C H Rogge geb. 1932, Compositie met groene tulpen, doek 1955, 120x100 100-200 201 Ges. C H Rogge geb. 1932, Compositie, paneel 1954, 43x37 25-75 202 Engels staand horloge, 19e eeuws, mahonie met eiken kast met nieuw beschilderde wijzerplaat, 220 hoog 500-750 203 Ges. Theo Wolvecamp 1925-1992, Compositie, gouache 1986, 21x48 150-200 204 Ges. Jan Wiegers 1893-1959, Poserend naakt, litho gedateerd 1947, 50x33 75-125 205 Klassieke glazen kralenlamp met koper montuur 66 cm hoog, 35 cm diam. 70-100 206 6-armige glazen pegellamp 70 cm hoog, 60 cm diam. 70-100 207 Moud vloerkleed 240x199 cm 100-200 208 Eiken 19e eeuwse Renaissance stijl eethoek met 4 stoelen en een armstoel met leeuwenmaskers en een uitschuiftafel op flespoten 120x98(2x48,5) 150-250 209 Fraai handgeknoopte Ispahan omstreeks 1900 met flora en fauna uit het Perzische rijk in het midden een liggende leeuw 115x77 100-200 210 Imari kom en schotel en een roze schotel (3x) 20-40 211 Fraaie 19e eeuwse porseleinen polychroom beschilderd en met bladgoud belegde lamp met adellijk portret in het midden incluis kap 70 hoog 50-100 212 Gesigneerd A Berthelemy a Paris messing waterpas landmeter in kist 100-150 213 Landmeter waterpas Gem Thornton met kruistafel in kist. 225-275 214 Eiken vitrinekast met fraai steek en lijstwerk 195 hoog 130 breed 200-300 215 Eiken 19e eeuwse secretaire (hoog model)met halve zuilen en groen vilt schrijf gedeelte 130 hoog 90 breed 200-400 216 Ges. M de Jongere 1912-1977, Havengezicht Rotterdam, doek 50x80 750-1250 217 Eiken paraplubak 45 hoog 30-60 218 Antiek eiken dekenkist met gestoken front en togen, geheel op gezwarte bolpoten 64 hoog 125 breed 150-300 219 Antieke bel 18 hoog 50-100 220 Staande Boeddha, Birma, 42 hoog 50-100 221 Oude messing kandelaar 55 hoog 20-40 222 Fraaie Art Deco kralen jurk met bloemmotief 100-200 223 Oosterse dekselpot met blauw decor en leeuw op top, 20e eeuw, 55 hoog 75-125 224 Handgeknoopt Oosters kleed, Hamadan, 320x157 300-400 225 Eiken antiek bureau met leder ingelegd blad 130x70 bladmaat 100-150 226 Eiken bureaustoel - 227 Jean Jacques Feuchere (1807-1852) brons beeld van een Romeinse edelman in krijgstenue zittend op een met leeuw gedecoreerde sofa 55 hoog 1500-2000 228 Antiek eiken schrijfkabinetje met laadjes, 25 hoog, 36 breed 50-100 229 Antiek inktstel met brievenwegertje 27,5 cm breed 40-80 230 Fraaie kandelaar op klauwpoten 36 hoog - 231 10-armige glazen kroonlamp in Venetiaanse stijl 68 cm hoog, 68 cm diam. 175-225 232 Indisch gestoken handwerktafeltje met vakindeling en rijk decor van wajangpoppen, 63 hoog, 51 breed 75-100 233 19e eeuwse Schwarzwald bestoken theestoof met houtnerf beschilderde binnenbak 44hoog 44 diameter 250-500 234 Anoniem Hollandsche school, Kerkinterieur met figuren, paneel 40x50 100-200 235 Antieke Friese staartklok in eiken kast, wijzerplaat voorzien van een bruidskrans 300-400 236 Ges. G H Breitner 1857-1923, Gezicht op een stukje Amsterdams grachten tafereel, tekening 21x24 400-800 237 Ges. W B Tholen 1860-1931, Visser in boot bij rietkraag, aquarel 33x43 250-500 238 Klein mahonie schrijfkastje met 4 lades en een groen leder ingelegd schrijfgedeelte 77 hoog 54 breed 100-200 239 Bronskleur beeld van een musicerende engel 31 hoog 100-200 240 Ges. Dorus Arts 1901-1961, Man met pet in regenachtige straat in Parijs omstreeks 1930, doek 60x40 (bedoekt) 400-600 241 ges. Jac van Rossum 1881-1963, Boer met bootje bij molens, paneel 30x40 150-250

5 Th. De Bock 30 Jan Jans 352 J H Wijsmuller 339 A van Gilst 933 H C Rogge 789 Anoniem 429 Rudolph Braun 486 Th. van der Horst

M de Jongere Al schilderend liep hij daar langs. De schilder Marinus Drulman werd geboren op 4 juli 1922 en werkte veel onder het pseudoniem Marinus de Jongere. Hij maakte studiereizen naar België, Frankrijk, Zwitserland en Duitsland. Was leerling van de Academie voor Beeldende Kunst te Rotterdam. Hij tekende en schilderde in de naturalistisch-impressionistische trant, landschappen en havens, verwierf grote bekendheid door zijn havengezichten. Marinus de Jongere beleefde zijn artistieke bloeiperiode in de jaren vijftig en zestig, precies de tijd dat Rotterdam bezig was zich te ontwikkelen tot wereldhaven nummer één. De oceaanreuzen van de Holland Amerika Lijn waren een vertrouwd gezicht aan de Wilhelminapier en naar afbeeldingen van die schepen, de trots van zeevarend Holland. De Jongere leverde in die tijd meerdere schilderijen per dag af. Hij had een hele serie doeken in zijn atelier op een rijtje staan. Daar liep hij al schilderend langs. M de Jongere De roem van de schilder bleef niet beperkt tot Nederland. De Griekse scheepsmagnaat Onassis bestelde ooit 28 doeken waarop alle schepen van zijn vloot apart stonden afgebeeld. De Amerikaanse president Lyndon B. Johnson zocht tijdens een bezoek in de jaren zestig de schilder op in zijn atelier in Hillegersberg en kocht vijf Hollandse landschappen. Want behalve havens schilderde de Jongere ook graag molens en vlieten. Vanuit zijn huis liep hij zo de polder in. Hij was dol op wipmolens. Ook bezat de Jongere een huis in Zwitserland, wat weer leidde tot een aantal schilderijen met berglandschappen met besneeuwde toppen. Midden tussen deze bergen werkte hij trouwens ook veel aan zijn havengezichten. De puur Rotterdams aandoende schilder was echter afkomstig uit Amsterdam. Hij heette eigenlijk M.J. Drulman, naar zijn moeder, maar gebruikte liever de naam van zijn stiefvader, de schilder en etser Marius Janssen. Zo ontstond het pseudoniem Marinus de Jongere. Alleen tijdens de bezetting, toen kunstenaars niet onder een schuilnaam mochten werken, gebruikte hij zijn eigen naam: Drulman. Werk met deze signatuur is dan ook tot deze periode te herleiden. Er zijn vele bekende en gewaardeerde schilders van de Rotterdamse haven. De Jongere neemt echter tussen hen een aparte plaats in. Hij schilderde de dingen die je zag als je als klein jochie langs de havenkant schooierde en bananen stroopte uit de bananenboten in de Maashaven. Als een gevolg van de sociale, culturele en economische veranderingen in het postmoderne Rotterdam, ontstaat er een hang naar die trotse havenstad van vroeger. De schilderijen van de Jongere doen de glorietijd van de haven herleven. De jaren dat op de Maas vrachtschepen onder stoom lagen en sleepboten af en aan voeren. Op zijn doeken heerst een koortsachtige bedrijvigheid. Marinus overleed veel te vroeg, op 65 jarige leeftijd op 30 juni 1977.

242 Opgezette buizerd 20-40 243 Ges. W van Schaik 1876-1938, Huizen aan de vaart, marouflé 30x40 500-600 244 Hereke handgeknoopt kleed 233x170 400-500 245 Antiek eiken Engelse flaptafel met penverbindingen 100-200 246 6 fraai bestoken stoelen met groene stof 100-200 247 Bochara handgeknoopt kleedje 125x75-248 Koop serviesgoed Seltmann w.o. ovale dekselschalen 50-150 249 Eiken bijzettafel op flespoten en voorzien van leeuwkoppen, 72 hoog, 87x56 cm 100-150 250 Handgeknoopt Oosters kleedje 50x49-251 Antiek tafelklokje in houten kast 40 hoog 300-400 252 Boria Caltagirone, aardewerken vaas Gaper 25,5 cm hoog 40-80 253 Bronzen buste van een man op marmer voet 43,5 cm hoog 140-180 254 Art Deco kroon met albasten schalen (incluis Hema lampen)60 diameter 80-120 255 Handgeknoopt Oosters kleed 224x134 25-75 256 Palissander bank met goede stof 19e eeuws 183 breed 150-300 257 Oosters kussen 55x46 50-75 258 Oosters kussen 43x31 35-60 259 Heriz tapijt 206x130-260 Theetafel met lade, staand op klauwpoten, 71 hoog, 83 breed 100-150 261 12-persoons Satsumastijl theeservies 25-50 262 Mahonie speeltafel op bewerkte poot, blad met groen vilt ingelegd, speelmaat 79x79 100-200 263 Noten met wortelnoten 3-laads commode op klauwpoten, 78 hoog 122 breed 100-150 264 Bochara handgeknoopt kleedje 62x47-265 Oude ikoon, Moeder Gods van Tichwin in fraai bewerkte koperen montuur, 27x22 200-400 266 Warmink tafelklok met kwartierslag in noten kast, 34 hoog 100-150 267 Houten Chinese wandelstok met gesneden decor 50-100 268 Ivoren wandelstok met draakdecor in het handvat 100-200 269 Messing 6-armige bolkroon met kaarsen 40 cm hoog 25-50 270 Napoleon III vitrinekast met inlegwerk en opstandje 141 cm hoog, 73 cm breed (restauratie object) 75-150 271 Art Nouveau porseleinen jardinière met aan de ene zijde Mozart en aan de andere zijde musicerende vrouw met lier 33 cm breed. 100-125 272 Terracotta tabakspot met maskers en bladmotief 19e eeuws 25-75 273 Eiken armstoel met hoge rugleuning en webbing in rug en zitting. Vermoedelijk C Wegerif 50-100 274 Ges. S Baukema 1852-1936, Tuin met bijenkorf, paneel gedateerd 1934, 28x38 100-200 275 Ges. A A van Hoytema 1875-1967, Fresia s in Oosterse pot, doek 1944, 30x40 100-150 276 Ges. Jozef Grinda 1862-1938, Stilleven met rozen, doek 47x36 200-300 277 Ges. A Markus 1870-1955, Boerderij in landschap, doek gedateerd 14-12-1936, 30x40 150-250 278 Ges. J A Zandleven 1868-1923, Landschap, marouflé 1907, 32x42 100-200 279 Regina Bradex, 4 porseleinen sierschotels uit de serie LuckeLangs de Hollandse Waterwegen 20,5 cm diam, en Seltmann Weiden, 2 sierschotels uit de serie Luckels idyllisches dorfleben 20-40 280 Fraaie antieke wit geschilderde gecanneleerde zuilen 118 hoog 100-200 281 Ges. S Kinsburger 1855-1935, Man met trompet en vaandel, bronzen beeld, 103 hoog 1250-1750 282 Antieke polychroom beschilderde commode 83 hoog 101 breed 200-400 283 Bronzen beeld van een tijger op rood marmeren base 13 hoog 150-200 284 18e eeuws eiken offerbuste/relikwiehouder in de vorm van een man geheel gepolychromeerd en verguld op sokkel van acanthus 41 hoog 400-600 285 19e eeuwse porseleinen kraankan gedragen door figuren in kimono en gedecoreerd met vogels en bloemen, vermoedelijk Samson Frankrijk, 34 hoog 300-600 286 Vuurvergulde bronzen pendule 19e eeuws met edelman op top 46 hoog 250-500 287 Bronzen vaas met rijk decor van een draak, een persoon en Phoenix, oren omslingerd door slangen, ca. 1900, 52,5 hoog 300-500 288 Louis XVI spiegel in goudkleurige lijst, 88x63 (kandelaar manco) 150-250

240 Dorus Arts

289 Fraaie messing antieke hanglamp met olielamp in het midden en 2 zijarmen met kaarsen 64 cm hoog en 60 cm breed 350-400 290 Louis XVI 4-laads commode met inlegwerk, 93 hoog 92 breed 200-400 291 Perzisch Belouch kussen 38x36 cm 20-30 292 Ges. J Plessner 1871-?, Bedelaarsters van Perugia 1902, brons gepatineerd, hoogte 32 cm. 400-600 293 Amsterdamse School hanglampje (1 glaasje defect ) 75-125 294 Fraaie marmeren zuil, 99 hoog 100-150 295 Wit marmeren antieke buste van een dame met fraai kapsel 48 hoog 500-600 296 Antieke merklap 49x49 cm. 50-100 297 Wortelnoten fineer theestoof op fraaie klauwpoten 47 hoog 80-120 298 Bronzen plaquette Powerman 49 cm hoog, 32,5 cm breed 200-300 299 Vroeg 19e eeuwse Friese staartklok in eiken kast126 cm hoog 300-500 300 Ges. Ben van Londen 1907-1987, Bloemstilleven, paneel 48x37 100-200 301 Ges. J v d Laan 1912-1990, Poserend naakt, crayon gedateerd 1950, 29x46 200-400 302 Noten met wortelnoten buffet met deuren en laden en opstand met gestoken kuif, ca. 1920, 163 hoog, 140 breed 100-200 303 Bochara lopertje 120x33-304 2 Kristallen dekselcoupes 32 hoog 40-80 305 Klassieke tafelpendule met inlegwerk naar Boulle techniek, 30 hoog (sleutel manco) 100-200 306 Brons hoekbeeld van een mysterieus figuur in mantel 49 hoog 500-600 307 Ges. J v d Baan 1912-1990, Fietser op weg langs vaart, aquarel / gouache gedateerd 1955, 37x56 400-600 308 Monogram JW en verso gesigneerd Jan Wiegers 1893-1959, Landschap met paarden, aquarel 37x48 200-400 309 Empire mahonie kabinet 204 cm hoog, 159 cm breed 500-1000 310 Porceleyne Fles aardewerken 3-delig polychroom beschilderd kaststel 40-60 311 19e eeuwse Friese staartklok in eiken kast. 100-300 312 Ges. Hans Lenteman 1876-1953, Molen in landschap, doek 40x60 350-400 313 19e eeuws mahonie klepbureau 159 cm hoog, 109 cm breed 300-500 314 2 antieke klassieke bronspatinee kandelaren op marmer 43 cm hoog 25-50 315 Porseleinen beeld, Madonna met Kind, ca. 1900 38 hoog, (chip voet) - 316 Antiek eiken Dagobertstoel met fraai steekwerk 100-200 317 Klassiek buffet, noten en wortelnoten op eiken met inlegwerk en bronzen ornamenten en marmer blad, en opstand met facetgeslepen ruitjes, Neo Louis XVI,181 hoog, 140 breed 500-750 318 Klassiek dressoir, noten en wortelnoten op eiken met inlegwerk en bronzen ornamenten en marmer blad, Neo Louis XVI, 160 hoog, 130 breed 300-500 319 Klassieke buffetspiegel, noten met wortelnoten op eiken, facet geslepen en voorzien van bronzen ornamenten, 132x60 cm 75-150 320 Bronzen beeld van sterke man op marmer voet 34 cm hoog 140-180 321 ges. J Mouton Duvernet Bonnastieuy, 19e eeuws bronzen portret in lijst 26 cm diam 40-80 322 Terracotta beeld van een hond 44 hoog 250-300 323 Ges. Peter Brouwer 1935-2010, Havengezicht met vele schepen bij maanlicht, doek 70x100 200-400 324 Ges. Roggeveen 1872-1955, Bloemstilleven, doek 62x40 100-150 325 Ges. Karel Colnot 1921-1996, Rivier met molens en zeilboten. kleurtekening 20x28 50-100 326 Ges. Gert Stegeman 1858-1940, Bos, doek 24,5x30 cm 80-120 327 Monogram BK ( Bartus Korteling 1853-1930), Bloeiende struiken, paneel 10,5x10,5 cm 30-50 328 19e eeuwse salonset bestaande uit een bank 160 breed en 4 stoelen 400-600 329 Ges. C H Rogge geb. 1932, Violist, doek 1956, 125x80 100-200 330 Ges. Jo Strahn 1904-1997, Herder met kudde schapen en lammetjes, doek 50x60 400-500 331 Ges. B Arps 1865-1935, Landschap Rijkerswoerd Arnhem, paneel 41x61 300-400 332 Ges. Th van Oorschot 1910-1989, Figuren in tuin bij boerderij, doek 45x55 400-500 333 Terraco Draak Beesel, aardewerken vaas met oren en decor van druiven, 50 hoog 75-125 334 Bronskleurig terracotta beeld van een man met stier 36 hoog 60 breed 250-300 335 Art Deco Gustav Becker Pendule in noten kast 39,5 cm hoog. 50-100 336 Bronzen staande vrouw op marmer voet 46 cm hoog 120-150

3054 35 Penningen 978 Grammofoon 292 Jakob Plessner 7452 Bijbel gouden slot 209 Ispahan 4107 Fietsje 2149 2 Jachtgeweren

337 Javaanse houten buste van een man met pijp, 42 hoog 30-60 338 Anoniem, Hollandsche school, Man met kar en paard (titel PAD), doek 3040 100-200 339 Ges. A van Gilst 1898-1981, Stadhuis van Veere met 2 vrouwen, doek 50x40 (2 plekjes in doek) 200-400 340 Oosters handgeknoopte vloerpers 180x140 cm 60-100 341 Noten theetafel met gestoken decor op de knieën, 67 hoog, 102x70 100-150 342 Meissen porseleinen borden, 12 plat, 7 ontbijt en 1 schaal met monogram FS in diverse kleuren. Herkomst nalatenschap Baronesse van Schuylenburch. Servies waarschijnlijk van Jonkheer Franz Willem van Schuijlenburch heer van Schuylenburch geboren op kasteel Wisch te Terborg en overleden op 3 oktober 1943 op huis Schuylenburch en gehuwd met S Bulitschoff geboren te Warschau. Mevrouw Schuylenburch Bulitschoff is overleden in Velp op 16 juni 1976 100-200 343 Klassieke 4-armige glazen kroonlamp in Venetiaanse stijl, met pegels 75 cm hoog, 65 cm diam. 150-200 344 Hollands mahonie kabinet, Biedermeier met gestoken kuif, 246 hoog, 174 breed 600-900 345 Ges. M H Tolk, Boerderij op de Veluwe, doek 40x50 40-80 346 Anoniem, Antiek stilleven met kan en kruik, doek 46x56 120-140 347 Antieke Engelse commode met 3 brede en 2 smalle laden, 122 hoog 120 breed 200-400 348 Bochara handgeknoopt kleedje 99x52-349 Bronzen bel met fraai decor en opschrift AD 1950, Th Hogen Duivendrecht, (Koninklijke klokkengieterij) 19 hoog 50-100 350 Warmink tafelklok in noten kast met kwartierslag 33 cm hoog 150-200 351 2 Bronzen vijzels, glas model en een met opschrift Floris Gielen Trinicken Cornelis 1619 100-200 352 Toegeschreven aan J H Wijsmuller 1855-1925, verso notatie Studie van Noordermarkt te Amsterdam en J H Wijsmuller, doek 40x50 1500-2500 353 J J C Spohler 1837-1923, Landschap met molen en vele figuren aan vaart, doek 30x46 1250-2000 354 Ges. Jan Rylaarsdam 1911-2007, Les Halles in Parijs, doek 60x80 1250-1750 355 Ges. W Noordijk 1887-1970, Vissen in een aquarium, doek 50x60 1100-1300 356 Ges. J Doeser 1884-1970, Stilleven met lelies en glazen kom, doek 60x50 1100-1500 357 Oude polychrome ijzeren paraplu houder in de vorm van een vissersvogel 55 hoog 80-120 358 Antiek eiken 1-deurs hangkastje met fraai steekwerk 45 cm hoog 30-60 359 Eiken sleutelkastje met beslag 50 hoog 30-60 360 Engels mahonie vitrine met fraai geslepen glas en kuif 191 hoog 78 breed 150-250 361 Regout Maastricht 19e eeuws aardewerken kinderserviesje 30-50 362 2 Geslepen kristallen druiventrossen, 26 cm lang 25-50 363 Groot Heriz handgeknoopt tapijt met fraaie kleuren 340x250 150-300 364 Ronde mahonie tafel met inlegwerk 100 diameter 100-200 365 2 Indisch houten gestoken documentenkistjes met binnenbak 9 en 9,5 cm hoog, 31 cm hoog 40-60 366 Antieke opaline beschilderde tafelschemerlamp 67 cm hoog 30-60 367 Eiken Mechelse eethoek b.u. tafel op balustervormige poten 140x100 met 4 stoelen met blauwe stof en leeuwkoppen 150-300 368 Oosters handgeknoopt kleed 164x137 cm 50-100 369 Bowlpot met lepel, 35 hoog 25-50 370 2 Porceleyne Fles schotels met floraal decor, jaarletter 1950, 37 diameter 50-100 371 Porceleyne Fles sierschotel met blauw decor met vogel op tak, jaarletter 1925, 40 diameter 80-120 372 Antieke Franse aardewerken schemerlamp 66 hoog (div. restauraties) 30-60 373 Messing 8-armige kroonluchter 71cm diam 30-50 374 Hollandse kaarsenkroon met geslepen pegels, ca. 80 hoog 200-400 Dinsdag 4 sept 19.00 uur Kunst en antiek 375 Klassieke 10-armige kroonlamp met glazen pegels en koper 50 cm hoog, 67 cm diam. 130-160 376 Grunder verticot, noten op vurenhout, 138 hoog, 99 breed 150-250 377 2 Klassieke tafelkandelaars, legering, Louis XVI-stijl, 47 hoog 30-60 378 Antiek Franse albasten kerkpendule 39 cm hoog met uurwerk, op houten voet en onder glazen stolp 42 cm hoog. 200-400 379 Ges. Jan J van de Stap 1874-1940, Boer met koeien en kippen, paneel 30x40 100-200 380 Ges. jan van Rhijnnen 1859-1927, Huisjes aan het water, paneel 15x21 200-300 381 Antiek tegeltableau bestaande uit 12 tegels met polychroom decor van Het Laatste Avondmaal, in eiken lijst 59 cm hoog, 45,5 cm breed 100-200