WEEK 24 15 juni 2017 Groenewegje 1 - Lochem T 0573 252430 www.poolsterscholen.nl propschool@poolsterscholen.nl Facebook: Gproplochem Twitter: @gproplochem STAKING Wellicht heeft u er de laatste tijd al het een en ander over gehoord; leerkrachten van basisscholen maken zich ernstig zorgen over de toekomst van het onderwijs en de toekomst van uw kinderen. Hieronder leggen we u uit waarom wij ons zorgen maken en vragen wij u om uw steun en hulp. De enorme werkdruk en de lage salarissen hebben er in de afgelopen jaren voor gezorgd dat er veel leerkrachten zijn gestopt en dat er weinig nieuwe leerkrachten zijn bijgekomen. Dit heeft als gevolg dat we nú al kampen met een lerarentekort dat in de aankomende jaren schrikbarend zal gaan groeien. In de afgelopen maanden hebben 41.000 leerkrachten van de actiegroep POinactie (PO = primair onderwijs), de vakbonden (AOb, CNV Onderwijs, AVS en FvOv) en de werkgeversorganisatie PO-raad hard gewerkt om deze problematiek aan te kaarten bij de politieke partijen in Den Haag. Helaas heeft dit nog niet geleid tot enige verbetering. Niks doen is echter geen optie. Het is vijf voor twaalf! We willen u vragen om uw stem te laten horen voor goed onderwijs. Iedereen gaat de gevolgen van het lerarentekort voelen als we nu niet als één front laten horen dat we ons zorgen maken en investeringen opeisen. Zo maken we het prachtige vak van leerkracht weer aantrekkelijk voor jonge mensen met onderwijspassie, wenden we een lerarentekort af en komt de kwaliteit van onderwijs aan de generaties kinderen die gaan komen niet in gevaar. U kunt ons steunen door onze petitie te ondertekenen op www.pofront.nl. Elke stem telt, dus brengt u dit ook gerust onder de aandacht bij vrienden, familie en kennissen. AGENDA 16-06 Oversteekexamen 21-06 Veiling- en ouderbedankavond 05-07 12.00 start zomervakantie 05-10 Feestelijke opening school Op 27 juni aanstaande zullen een groot aantal basisscholen in Nederland een uur later opengaan dan normaal; zo ook de Propschool. We willen u daarom vragen uw kind(eren) een uur later naar school te laten gaan. Vanaf 9.30 uur zijn de kinderen van harte welkom. We doen dit voor de toekomst van het mooiste vak van de wereld, de toekomst van het onderwijs in het algemeen, maar vooral voor de toekomst van hele generaties kinderen! Waaronder die van u. Hartelijke groet, Team Propschool
SCHOOLTIJDEN De schooltijden zullen na de zomervakantie anders zijn vanwege het continurooster. De kinderen mogen vanaf kwart over 8 naar binnen om te werken, half 9 begint de school. De school gaat op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag uit om 14.30 uur. Voor de groepen 1 t/m 4 vrijdag om 12.00 uur vrij. De woensdag is nog niet helemaal zeker, u hoort dit z.s.m. Alleen op de éérste schooldag na de zomervakantie worden de schooltijden iets aangepast. U hoort hier later meer over. MUSICAL GROEP 8 Op vrijdagavond 30 juni zal groep 8 om 18.30 uur de musical Zin in morgen opvoeren in de schouwburg Lochem. Het thema van de musical is: door herinneringen te koesteren en een plek te geven, kun je de toekomst met vertrouwen en plezier tegemoet zien. Deze groep 8 weet uiteindelijk de verschillen te overbruggen en de herinneringen aan elkaar te bewaren. Hierdoor kunnen de kinderen hun gedeelde geschiedenis op de basisschool, als rijke bagage meenemen naar de middelbare school en de rest van hun leven. De kaartverkoop start maandag 19 juni voor schooltijd, in de pauzes en na schooltijd bij juf Jokelien en juf Caralijne. Bij afwezigheid van voorgenoemden, bij juf Maaike in groep 8. Kosten: 6,- p.p. Propschoolkinderen 5,- Aanvang: 18.30 uur
JUFFENDAG op de KLEUTERAFDELING Woensdagmorgen, 5 juli 2017, zijn alle juffen en stagiaires van de kleuterafdeling jarig, dus we hebben een feestje, de z.g.n. juffendag! De kinderen hoeven geen eten en drinken mee te nemen. De kleuters mogen verkleed komen als (kunst)schilder, of in kleren, die vies mogen worden, want we gaan met de laatste resten verf de school nog even pimpen.. Kinderen vinden dat bij een verjaardag een cadeautje hoort. U mag uw kind voor de juffen en stagiaires van de eigen groep een klein aardigheidje meegeven, zodat uw kleuter aan elke leerkracht iets kan geven. Uw kind komt 's morgens in de eigen klas. Groep a: juf Freke en juf Rietje Groep b: juf Janneke, juf Ellen en juf Kim Groep c: juf Armanda, juf Marleen en juf Lise We maken er een gezellige dag van! SCHOONMAAKAVOND KLEUTERAFDELING Wij gaan verhuizen en dat gaat niet zonder slag of stoot, daar moet veel werk voor verzet worden. Nu is het zo dat wij elk jaar een schoonmaakavond houden om alle materialen weer schoon en fris in de kast te hebben voor het nieuwe schooljaar. Er waren de laatste jaren ook veel ouders die materiaal meenamen om thuis schoon te maken. Maar dit jaar willen wij op 3 juli een grote schoonmaakavond op school houden. En alle schone materialen gelijk in de verhuisdozen doen. Dus komt allen, zodat we in een paar uur tijd veel werk kunnen verzetten! Een opgavelijst volgt. De kleuterjuffen WEBSITE Kijkt u regelmatig op onze website? Er staan weer een aantal nieuwe berichten en foto s zoals van de avondvierdaagse en het schoolreisje van de groepen 5 en 6. De wasinstructie van de nieuwe schoolshirts; we hopen dat iedereen dit opvolgt, des te langer gaan de shirts mee
NIEUWE BAAN CAROLINE Caroline van Alten, leerkracht van groep 6 en ICT-er van onze school, heeft een nieuwe baan gekregen. Zij wordt na de zomervakantie benoemd als directeur op een basisschool bij Stichting Archipel. We feliciteren haar van harte met deze mooie uitdaging. De functie is geen fulltime baan. Voorlopig blijft Caroline één dag per week bij ons werken als ICT-er. Daar zijn we heel blij mee. Met de komst van touchscreens, chromebooks en MOO 2.0 hebben we wel wat begeleiding nodig. We gaan een vacature plaatsen voor de overige uren van Caroline. U hoort z.s.m. wie deze resterende uren gaat overnemen. NIEUW MR-LID Een paar weken geleden hebben we een oproep gedaan voor een nieuw MR lid in de oudergeleding. Hierop heeft Frouke Holshuijsen gereageerd. Daar zijn wij heel blij mee. Aangezien zij de enige is die zich kandidaat heeft gesteld, hoeft er niet gestemd te worden en zal zij vanaf het schooljaar 2017/2018 het stokje overnemen van Sabine Hagemeijer. Hieronder stelt zij zich even voor. Mijn naam is Frouke Holshuijsen, blij en gelukkig samen met Bas en de trotse moeder van drie zonen. De oudste, Duco, zit op dit moment in groep 8 en gaat de Propschool al bijna weer verlaten. Roemer zit in groep 6, Kick in groep 4 en hebben beiden nog even voor de boeg. Graag stel ik mij verkiesbaar voor de medezeggenschapsraad omdat ik bijzonder geïnteresseerd ben in de onderwijskundige en onderwijskundig-organisatorische processen. In mijn werk geef ik met plezier gevraagd en ongevraagd advies in een commerciële dienstverlenende omgeving, ik wil deze kennis en ervaring in deze rol gebruiken. Daarnaast lijkt het mij leuk om op deze manier betrokken te zijn bij de school waar onze zonen zoveel tijd doorbrengen. Maar mijn belangrijkste motivatie is dat ik een bijdrage wil leveren aan de kwaliteiten van de school die op zijn beurt weer bijdragen aan een goed en prettig leerklimaat waarin het kind, kind kan zijn.
INGEZONDEN Bianca Schuurman, de moeder van Anne uit groep 4B, heeft op maandag 29 mei aan de kleuters van Juf Janneke en op donderdag 8 juni aan een aantal kinderen van groep 4 een yogales gegeven. De kinderen deden enthousiast mee. Wil je meer weten over kinderyoga of lijkt het jou leuk om kinderyogalessen te volgen, neem dan contact op via de mail bianca.schuurman@hotmail.com of bel 06-81609505. ENQUTE STUDENTEN HOGE SCHOOL ROTTERDAM Beste ouders/verzorgers, Wij zijn vier studenten van de Hogeschool Rotterdam en zijn bezig met een landelijk onderzoek naar de wensen en behoeften van de zwemlesconsument. Met dit onderzoek willen wij vastleggen of er verschillen zijn tussen de wensen en behoeften van ouders met kinderen die op zwemles zitten, zaten of gaan, uit verschillende regio s van het land. Ons verzoek aan jullie, als ouders, om de enquête in te vullen. Het invullen zal maximaal 10 minuten kosten en elke ingevulde enquête helpt mee aan ons onderzoek. Met vriendelijke groet, Rens, Ruben, Keke & Niels https://docs.google.com/a/marnan.nl/forms/d/10ez_1rf5jmbqadzbbnj5kq4o WzTVnRUz6HhmuQBvJPA/edit
INGEZONDEN