Jeugd beleidsplan SGO. Seizoen

Vergelijkbare documenten
Aandachtspunten per leeftijdscategorie F- t/m A-jeugd

Leidraad JO6 SVV 04. SVV 04 Schoonebeekse Voetbal Vereniging. Technisch Jeugd Coördinatie SVV 04 Maart 2017

Leeftijdskenmerken in relatie met voetbaltraining

Voetbalvereniging Leveroy

Jeugdafdeling Nevelo. Mini`s, F en E

I. Werking per leeftijdsgroep II. Overzicht basis competenties III. Speelwijze en taken per positie IV. Trainersoverleg en bibliotheek

TECHNISCH JEUGDPLAN KABOUTERS

Aandachtspunten per leeftijdscategorie F- t/m A- jeugd

Protocol Interne Scouting

Jaarplan. Beleving is de belangrijkste voorwaarde om te leren en te ontwikkelen.

TRAINER: voetbaltraining Kaboutervoetbal (K2) seizoen

Ksk Wavria LEERPLAN. Leerplan U6. Het is belangrijk op te leiden vanuit één gedachte, één visie.

Leidraad JO11 SVV 04. SVV 04 Schoonebeekse Voetbal Vereniging. Technisch Jeugd Coördinatie SVV 04 Maart 2017

TECHNISCH JEUGDPLAN F-PUPILLEN

TECHNISCH JEUGDPLAN E-PUPILLEN

Informatie Voetbalschool v.v. Kollum

Technisch Ontwikkeling Plan voor de voetballers uit de jeugd van Klein Dochteren TOP!

Jeugd Opleidingsplan SV Lycurgus

Technisch beleidsplan jeugd VV Serooskerke

Jeugdopleidingsplan V.V. Bergambacht (bijlage van Jeugdvoetbalbeleidsplan )

Specifieke Handleiding jeugdtrainers

Opleidings- en coachingsdoelstellingen JO9-Pupillen ========================================

Technisch jeugdbeleidsplan. Voetbalvereniging; FC Meppel

Opleidings- en coachingsdoelstellingen JO11-Pupillen ========================================

KFC Turnhout Techniektraining

VISIE OPLEIDING PUPILLEN. Hoe leren we onze jeugd voetballen?

Leidraad bij de ontwikkeling van het jeugdbeleid bij KFC Lint. Fédérico Perez, Jeugdcoördinator KFC Lint, 0496/404569

TECHNISCH JEUGDBELEIDSPLAN S.V. BORGER

TECHNISCH JEUGDBELEIDSPLAN

Bij D.V.O.L. trainen Mini s in de leeftijd 5 en 6 jaar. In het jaar dat de Mini 7 jaar wordt, stroomt deze door naar de F-pupillen.

Leidraad JO9 SVV 04. SVV 04 Schoonebeekse Voetbal Vereniging. Technisch Jeugd Coördinatie SVV 04 Maart 2017

Kenmerken kabouters. Algemene regels. Versie 1.2 Pagina 1

PVC Voetbal Technisch Jeugdplan JO6 - Welpen

TECHNISCH JEUGDPLAN S.V. HATTO-HEIM Ieder kind heeft talent, als je het maar positief stimuleert

Jeugdvoetbal beleidsplan Sportclub Wesepe

BIJLAGE 1 Tips en tricks per leeftijdsgroep. 1. Benjamins en mini s. Benjamins (F- jeugd): Leeftijdskenmerken F - jeugd:

Als basis voor deze voetbalschool zijn de volgende opvattingen meegenomen: VOETBAL OM VAN TE HOUDEN WINNAARS VAN MORGEN PLEZIER IN HET SPEL

Voorwoord bestuur S.V. De Rijp.

Pupillen 6-7 en 8 jaar 1 OSSMI JEUGD LEERPLAN

Doelstelling leren voetballen jeugd:

TECHNISCH JEUGDPLAN D-PUPILLEN

1. Jeugdbestuur Het jeugdbestuur heeft de totale verantwoordelijkheid van de jeugdafdeling.

Technisch Jeugdplan Jeugd Onder 11

WELKOM. pupillen-trainers cursus. DEEL 1: Oooow.. zit het zo! (de RODE lijn uitleg)

RHODE DE TRAINING Onderdeel van de Rhode draad zie

Uiteraard staat ons technisch hart open voor al uw voetbal/training gerelateerde vragen! Met sportieve groet, technisch hart Dios

TECHNISCH JEUGDPLAN C-JUNIOREN

HET UITGANGSPUNT DE ESSENTIE

De VoetbalTrainer. E-jeugd. Leren samenspelen

COACHING Het planmatig beïnvloeden van spelers. Met als doel de speler en het team beter te maken.

HET UITGANGSPUNT DE ESSENTIE

1. VOETBALLEN WAT IS DAT?

Bijlage 1: Opleidingsplan. a. Visie op de manier van voetballen (speelstijl) b. Visie op (steeds beter) leren voetballen

Uitgangspunt: plezier en ontwikkelen staan bovenaan. Daarna komt het winnen. Hoe bereiken we dit?

HET UITGANGSPUNT DE ESSENTIE

! "#$#$! %& $#' ( ##! $ )&#$ *&# # # $ # # $ + $! $ # $ $, $$' -.-#- %& # --# &#& -'& # # + -. $$ #&, /0 %& # #& + $ & & &$!!& # '&$ '!& & !

Voetbalvisie D.O.S. Kampen

Handleiding voor Trainers seizoen 2014 / 2015

Ontwikkelingsfasen in de jeugdopleiding: Preminiemen U10 - U11

F-jeugd. E-jeugd. Specifieke kenmerken:

RHODE LEERPLAN MINI. Onderdeel van de Rhode draad zie Rhode Voetbalopleiding Pagina 1

Sportvereniging R.C.D. Technisch beleidsplan jeugdvoetbal

Trainingsplan seizoen

Technisch jeugdbeleidsplan. Voetbalvereniging; FC Meppel

JEUGDPLAN v.v. RKPSC CONCEPT. Januari 2010 Versie 4.0

Jeugdplan Sporting Krommenie Pagina 1

Beter leren voetballen D-E-F pupillen Estria // april 2011

Concept versie januari 2011

Neem notie van uw eigen categorie en leer hiermee om te gaan, zodat U momenten/situaties herkent en hierop kunt anticiperen.

LEEFTIJDSCATEGORIE E-PUPILLEN

Aan alle trainers van de afdeling E3 /E4 /E5 en F3 /F4 /F5 Jeugd

JEUGDPLAN K. ACHEL V.V

PVC Voetbal Technisch Jeugdplan JO8- JO9-pupillen. Versie 3.0 Augustus 2017 Status: Definitief Auteur: Jos van Maurik

Kaderavond E & F pupillen

Voorwoord. De Technische Commissie. Leeuwarden, Januari 2010

OPLEIDINGSPLAN K.S.C. WIELSBEKE JEUGD

Circuit training

Welkom! Bijeenkomst nieuwe wedstrijdvormen voor pupillen Onder 6 t/m onder 12 jaar

Circuit training ~

PVC Voetbal Technisch Jeugdplan JO10- JO11-pupillen. Versie 3.0 Augustus 2017 Status: Definitief Auteur: Jos van Maurik

Specifieke Handleiding jeugdtrainers

3. HET JEUGDOPLEIDINGSPLAN. 3.1 Algemeen

Jeugdbeleidsplan Index: pag. 1

Ksk Wavria LEERPLAN. Leerplan U7 - U8 U9. Het is belangrijk op te leiden vanuit één gedachte, één visie.

2. Individuele fase (9-12 jaar) Het leren oplossen van voetbalsituaties waarbij het er vooral om gaat hoe je jezelf kunt aanpassen aan de situatie.

Selectiebeleid SC Woezik voor seizoen 2017/2018

Ouderavond VV Gorecht. Presentatie ouderavond voor ouders van kinderen van F- en E leeftijdsgroepen.

VOETBALTECHNISCH JEUGDPLAN BSV BOEIMEER

Mei vv DSC Kerkdriel De leidraad Jo9/Jo8. Opleidingsuitgangspunten voor trainingen en wedstrijden. Voor: Technische zaken vv DSC Kerkdriel

Eisen waaraan elke voetbaltraining moet voldoen ongeacht leeftijdscategorie:

SSS 18 Jeugdopleiding Circuittraining

Specifieke Handleiding jeugdtrainers

Circuit training

Zeister visie handleiding pupillentraining

Specifieke Handleiding jeugdtrainers

Technisch jeugdplan SJO STEO.

BESCHRIJVING VAN DE SPELOMGEVING

VOETBAL TECHNISCH BELEIDSPLAN K.V.V.A. AMERSFOORT

Circuit training

Transcriptie:

Jeugd beleidsplan SGO Seizoen 2018 2019

Introductie Sinds 2014 heeft SGO weer jeugdvoetballers binnen zijn vereniging. Met de introductie van kaboutervoetbal is het gelukt om in 2014 met deze spelers competitie te spelen. In 2015 zijn deze kabouters in de F-jeugd gaan spelen en is er een nieuw kabouterteam ontstaan. In het algemeen beleidsplan 2016 2020 van SGO staat het volgende omschreven: Het sporten bij SGO ligt vooral op een recreatief niveau met accent op samen sporten, gezelligheid en fitheid. Dit doel is door de afdeling jeugdvoetbal als volgt vertaald in de volgende hoofddoelstelling: SGO wil dat de jeugd zo lang mogelijk, met plezier en uitdaging, kan voetballen binnen SGO, waarbij ieder individu een plekje heeft in het team. Het basis uitganspunt is dat iedereen de gelegenheid krijgt om binnen de jeugd te kunnen voetballen bij SGO. Het doel is hierbij om ieder individu met veel plezier deel uit te laten maken van het team, ongeacht ontwikkeling of geslacht. Iedere voetballer moet hierbij de uitdaging krijgen die bij zijn of haar ontwikkeling hoort. Dit doen wij door in de vroege jeugd te beginnen met kaboutervoetbal. De aanvangsleeftijd bij deze categorie is 4 jaar.

Visie op training KNVB Tegenwoordig heeft de jeugd veel meer mogelijkheden voor vrijetijdsbesteding dan voorheen. Het voetballen op een trapveldje is daarbij niet meer zo vanzelfsprekend. Vaak heeft men nu slechts de beschikking over één of twee trainingen per week om alle facetten van het voetbalspel onder de knie te krijgen. Mede daardoor heeft de KNVB een plan om voetbaltrainingen zo effectief mogelijk in te vullen: Voetballen leer je door te voetballen. Deze visie gaat uit van een trainingsopzet waarin 'voetbal' centraal staat. De belangrijkste uitgangspunten binnen deze visie zijn: - voetbaleigen bedoelingen; - veel herhalingen; - trainingen afstemmen op de groep; - juiste coaching. SGO staat achter de KNVB Visie en is dan ook van mening dat iedere training in principe aan deze uitgangspunten behoort te voldoen. Coerver methodiek Naast de KNVB visie zijn er nog vele andere trainingsmethoden. Eén van deze methodes is van Wiel Coerver. Wiel Coerver is van mening dat de collectiviteit van het voetbal geheel afhankelijk is van de individuele kwaliteiten van de spelers. Hij vindt dan ook dat er meer behoefte is aan technische scholing. Zijn ideeën zijn in twee boeken opgetekend en zijn erg leerzaam, zowel voor trainers (voorbereiding training) als voor spelers (individuele oefening): - Voetbal; leerplan voor de ideale voetballer - Scoren; opleiding voor attractief en productief voetbal De Coervermethodiek is bij uitstek geschikt om de balvaardigheid te ontwikkelen en te perfectioneren. Het methodisch aanleren van balvaardigheid heeft een belangrijke plaats binnen de trainingen van SGO. Inhoud van de training Het belangrijkste aspect bij een training vormt wellicht de beleving ervan. Een training moet namelijk niet alleen leerzaam zijn, maar ook leuk. Voetballers moeten steeds met plezier naar het voetbalveld komen. Het speelse karakter bij de jongste jeugd moet geleidelijk overgaan in prestatiegericht bij de junioren (maakt geen onderdeel uit van dit plan). De basis van iedere training dient gevormd te worden door de belangrijkste uitgangspunten van de KNVB. Hieronder genoemde elementen dienen telkens terug te komen. Voetbaleigen bedoelingen zoveel mogelijk gebruik maken van de bal, ook tijdens de warming-up spelen om te winnen: (doel)punten maken en voorkomen werken in afgebakende ruimten (veld is namelijk ook afgebakend) wedstrijdgerichte oefeningen

Veel herhalingen terug laten komen van bepaalde oefenvormen veel beurten tijdens een oefenvorm oefenen, oefenen, oefenen! (oefening baart kunst) Trainingen afstemmen op de groep rekening houden met leeftijd, capaciteiten, fysieke mogelijkheden, etc. rekening houden met kwaliteitsverschillen binnen de groep oefenvormen zo nodig aanpassen Juiste coaching motiveren spelers beïnvloeden (iets leren) spel beïnvloeden (op bepaalde manier laten spelen) door: aanwijzingen geven, ingrijpen (spel stilleggen), voordoen, vragen stellen, etc. Naast deze uitgangspunten is er nog een belangrijk aspect wat in de training verwerkt dient te worden. Bij iedere voetbaltraining hoort namelijk als vanzelfsprekend weerstand. Te denken valt aan weerstand door: de bal - beheersing van de bal de tegenspeler - aangaan van duellen de medespeler - samenspel de spelregels -` omgaan met de spelregels ruimte - hoe minder ruimte, hoe moeilijker het spel tijd - handelingssnelheid Omdat er tijdens wedstrijden sprake is van deze 'voetbalweerstanden', dienen deze ook tijdens trainingen terug te komen. Spelers moeten deze weerstanden namelijk leren kennen en er mee leren omgaan, zodat ook in wedstrijden (onder druk van de tegenstander) een goed resultaat neergezet kan worden.

Aandachtspunten per leeftijdscategorie JO-10 (jeugd onder 10 jaar) Kinderen in deze leeftijd zijn naast het doelpunten maken vooral gericht op het in het bezit houden van de bal, het pingelen, het spelen van de bal naar een medespeler en schieten op doel. Er is meer controle over de bal en de technische ontwikkelingen van de spelers is al wat verder ontwikkeld. In de trainingen ligt het accent op de coördinatie en verdere technische ontwikkeling, waarbij er veel met kleine aantallen wordt geoefend. Psychische kenmerken nog snel afgeleid wat meer sociaal voelend krijgt besef voor het uitvoeren van taken geldingsdrang leergierig Fysieke kenmerken groei naar verdere harmonie meer coördinatie toename van uithoudingsvermogen toename van doorzettingsvermogen Trainingsdoelstellingen Technisch: spelenderwijs aanleren van techniek met technische grondvormen (aan- en meenemen, trappen, dribbelen, koppen, afwerken, etc. Met name werken vanuit spelvormen met veel mogelijkheid tot balcontact. Conditioneel: spelenderwijs scholen van algemene bewegelijkheid, uitvoeren in spelen wedstrijdvormen. Tactisch: Drang naar individueel spel niet te veel aantasten. Bij tactische vorming met name uitgaan van de basisdoelen (doelpunten maken/ voorkomen), zoals beschreven door de KNVB. Aandacht blijven schenken aan de veranderede spelregels. Metaal: Wijzen op het belang van samenwerking om een bepaald doel te bereiken. Accenten training ideale leeftijd voor motorisch leren Veel trainen op techniek (Coerver) Veel spel- en wedstrijdvormen Kleine partijspelen en eenvoudige positiespelen Veel balcontacten Te behandelen thema s Individuele baltechniek Gericht schieten Passen en trappen (links en rechts) Dribbelen Drijven met de bal

Duel 1:1 (aanvallend) Afwerken op het doel Eenvoudige positiespelen Uitspelen van wedstrijdsituaties Kleine partijspelen Beheersen en bewerken van de bal Coaching Ruimte geven voor eigen ontdekkingen Simpel woordgebruik Helpend gedrag voor, tijdens en na de training en wedstrijd Spelvreugde staat voorop. Nb. Einde van het seizoen voorbereiden op het grotere JO-11 veld.

JO-8 (Jeugd onder 8 jaar) JO-9 (Jeugd onder 9 jaar) Kinderen in de leeftijd van 7 tot 9 jaar zijn naast het doelpunten maken vooral gericht op het in het bezit houden van de bal, het pingelen, het spelen van de bal naar een medespeler en schieten op doel. In de trainingen ligt het accent op het leren omgaan met de bal in basisvormen, waarbij er veel met kleine aantallen wordt geoefend. Psychische kenmerken behoefte aan duidelijke leiding gering concentratievermogen individueel gericht, weinig sociaal -voelend bewegingsdrang speels training en wedstrijd zien als avontuur Fysieke kenmerken langzame verbetering van coördinatie relatief weinig kracht zwak balgevoel geringe duurprestaties snel herstel na inspanning Trainingsdoelstellingen ("Wennen door spelen") Technisch: Baas worden over de bal. Balgewenning laten opdoen door spelen in eenvoudige spelvormen en partijspelen. Het zijn vooral de basistechnieken die geleerd moeten worden. Herhalingen zijn noodzakelijk. Conditioneel: Spelenderwijs kennis laten maken met de algemene grondvormen van beweging: lopen, springen, huppelen, etc. Veel met de bal werken: alleen, met medespeler en in kleine partijspelen. Tactisch: Mentaal: Aanleren van belangrijkste spelregels. Begripsvorming op gang brengen uitgaande van basisdoelen van het voetbal: doelpunten maken / voorkomen. Leren functioneren in een groep en leren omgaan met de spelregels en met anderen (medespeler, tegenspeler, elftalleiding en scheidsrechter).

Accenten training Ruime bewegingservaringen laten opdoen, vooral met bal. Veel spelvormen; positieve spelbenadering (aanval, scoren). Ruimte laten voor eigen ontdekkingen. Doeltjes niet te klein, meerdere scoringsmogelijkheden (scoren betekent vreugde en enthousiasme). Speelse oefenvormen aanbieden. Te behandelen thema's Het gehele jaar door op het veld en in de zaal (afwisselend en herhalend): dribbelen drijven met de bal passen en trappen (links en rechts) gericht schieten verwerken van de bal leren samenspelen duel 1:1 2:2 (aanvallend) leren samenspelen in (kleine) partijen Coaching Blijven motiveren. Ruimte laten voor eigen ontdekkingen. Simpel woordgebruik. Helpend gedrag voor, tijdens en na de wedstrijd en training. Individuele aandacht.

JO-6 (Jeugd onder 6 jaar) JO-7 (Jeugd onder 7 jaar) Kinderen in de leeftijd van 4 tot 7 jaar vooral gericht op spelen en hebben nog beperkte controle over de bal. In vergelijking tot hun lichaam is de bal nog erg groot. In de trainingen ligt het accent op het leren omgaan met en controleren van de bal in basisvormen, waarbij er veel met kleine aantallen wordt geoefend. Het tweede accent ligt bij het leren luisteren naar elkaar en de trainer. Psychische kenmerken behoefte aan duidelijke leiding gering concentratievermogen individueel gericht, weinig sociaal -voelend bewegingsdrang speels training en wedstrijd zien als avontuur Fysieke kenmerken langzame verbetering van coördinatie weinig kracht zwak balgevoel geringe duurprestaties snel herstel na inspanning Trainingsdoelstellingen ("kennismaken") Technisch: Baas worden over de bal. Balgewenning laten opdoen door spelen in eenvoudige spelvormen en partijspelen. Het zijn vooral de basistechnieken die geleerd moeten worden. Herhalingen zijn noodzakelijk. Conditioneel: Spelenderwijs kennis laten maken met de algemene grondvormen van beweging: lopen, springen, huppelen, etc. Veel met de bal werken: alleen, met medespeler en in kleine partijspelen. Tactisch: Mentaal: Aanleren van belangrijkste spelregels. Begripsvorming op gang brengen uitgaande van basisdoelen van het voetbal: doelpunten maken / voorkomen. Leren luisteren en functioneren in een groep en leren omgaan met de spelregels en met anderen (medespeler, tegenspeler, leiding en scheidsrechter).

Accenten training Ruime bewegingservaringen laten opdoen, vooral met bal. Veel spelvormen; positieve spelbenadering (aanval, scoren). Ruimte laten voor eigen ontdekkingen. Doeltjes niet te klein, meerdere scoringsmogelijkheden (scoren betekent vreugde en enthousiasme). Speelse oefenvormen aanbieden. Te behandelen thema's Het gehele jaar door op het veld en in de zaal (afwisselend en herhalend): dribbelen drijven met de bal passen en trappen (links en rechts) gericht schieten verwerken van de bal leren samenspelen duel 1:1 2:2 (aanvallend) leren samenspelen in (kleine) partijen Coaching Blijven motiveren. Ruimte laten voor eigen ontdekkingen. Simpel woordgebruik. Helpend gedrag voor, tijdens en na de wedstrijd en training. Individuele aandacht.

Trainingsmomenten Deze tijden zijn van toepassing tijdens het veldseizoen (circa februari tot november). Gedurende het zaalseizoen kunnen tijden afwijken. JO-6 en JO-7 Woensdag JO-8 Woensdag JO-10 Maandag Woensdag (kabouters) 15.15 16.00 uur 16.00 17.00 uur 18.00 19.00 uur (niet gedurende het zaalseizoen) 16.00 17.00 uur Trainer JO-6 Gediplomeerde KNVB pupillen trainer en assistent JO-7 Gediplomeerde KNVB pupillen trainer en assistent JO-8 Gediplomeerde KNVB pupillen trainer en assistent JO-10 Gediplomeerde KNVB pupillen trainer en assistent