Download "www.limburgseveulenveiling.nl"

1 Woensdag 3 oktober

2 Charlotte Dujardin en Valegro (Negro x Gershwin) Word KWPN-lid Kijk voor de actuele lidmaatschapsactie op Kom ook naar de KWPN Hengstenkeuring powered by Massey Ferguson: 30 januari t/m 2 februari 2013 Brabanthallen s-hertogenbosch Maak kennis met het KWPN via het magazine In de Stren gen, Facebook en Twitter. Het KWPN-lidmaatschap biedt u vele voordelen: Ontvang 25 keer per jaar het KWPN-magazine In de Strengen, boordevol artikelen over fokkerij en sport; Maak gebruik van extra services zoals nakomelingenoverzichten en fokadviezen; Bied uw paard of veulen grati s te koop aan via de online KWPN Marktplaats; Toegang tot MIJN KWPN met uitgebreide informatie over de op uw naam geregistreerde paarden en fokproducten; Doe mee aan alle KWPN-activiteiten zoals keuringen, aanlegtesten en competi ties. Het Nederlands gefokte paard staat al jaren internationaal aan de top. Week na week boeken Nederlandse en buitenlandse ruiters overwinningen in het zadel van KWPN ers. U bent getuige van de successen van de KWPN-fokproducten, want het KWPN houdt u op de hoogte! Geïnteresseerd? Ga naar en word nu lid!

3 Index Voorwoord - Foreword 3 Highlights 6 Sponsoren - Sponsors 13 Fokkers op alfabetische volgorde - Breeders in alphabetical order 19 Veulens op catalogus volgorde - Foals in catalogue order 23 Geselecteerde veulens - Selected foals 26 Impressie opnamedag Impression photo shoot Betalingsvoorwaarden - Terms of payment 107 Veilingvoorwaarden - Terms and conditions 109 Colofon - Colophon 123 1

4 Sandton Château De Raay... Het heerlijkste terras Geschiedenis beleven Sandton Château De Raay is een uniek, geheel gerestaureerd kasteelhotel waarin luxe, ambiance en kunst centraal staan. Het riddergoed is gebouwd rond 1256 en ligt als een stilleven op haar landgoed au De Raay... 13geheel ha.geschiedenis Hetgerestaureerd kasteelbeleven en zijn interieur waarin zijn in luxe, vier ay is een van uniek, kasteelhotel jaarhet tijd,riddergoed en met groot internationaal elan, en totaal traal staan. is gebouwd rond 1256 ligt en als ndgoed vantot13inha. In 1850 werd het gerenoveerd en vanaf 1937 detail gerestaureerd. fietsknooppunt en 58 dgoed alstussen klooster. Toen dat door de clerus57 verlaten werdvindt heeft u het heerlijkste terras Château De Raay zich in 1999 op het oude en unieke landgoed van Noord-Limburg. Maak hier uw tussenstop om te genieten Luxueus logeren zijn interieur zijn in vier jaar tijd, en met groot internationaal elan, estaureerd. van een kop koffi e met Baolderse kook, De gerestaureerde hotelkamers zijn sfeervol, puur en lunch of diner. zeer luxe ingericht. De ruime badkamers zijn voor hotelbegrippen zeer stijlvol. Een aantal kamers is zelfs inele trapleuningen, houten balken, authentieke ornamenten en U bent van harte welkom. steen-vloeren zijndezorgvuldig bewaard gebleven en smaakvol en tot in details ontworpen en uitgevoerd door bebruikt. De gerestaureerde hotelkamers zijn sfeervol, puur en zeer kunstenaars. Zodra u stijlvol. de lange oprijlaan van badkamersfaamde zijn voor hotelbegrippen Met de artistieke Kijkt ukunstgalerie eens op onzezeer menukaart: e Raay, met het de landgoed, zijn de hetzijn landgoed inslaatenenartshop oplooptopnaar imponerende t prachtige kunst ingericht. Een aantal kamers is zelfs tot in de wintertuin met beeldendezodra objecten langsoprijlaan de watergevoerd door befaamde kunstenaars. u de lange van Sandton Château De Raay Raayerveldlaan 6objecten I 5991 EN Baarlo oploopt naar de imponerende wintertuin met beeldende partijen, waant u zich in een andere wereld. t. +31 (0) I e. baarlo@sandton.eu waant u zich in een andere wereld. Sandton Château De Raay is i. dere hotels van Nederlandde en Wintertuin Europa. Restaurant Het restaurant de Wintertuin bevindt zich in de inn tertuin bevindt zich in deglazen indrukwekkende wintertuin. drukwekkende wintertuin. glazen Chef-kok Dylan rvoor dat de drie bijgebouwen samen met het kasteel zelf één Hirtum voert op topniveau de inregie in de interk Dylan vanvan Hirtum voert op topniveau de regie de internationale keuken zijnnationale op aanvraag speciale en kookavonden keuken. In diners zijn prachtige keuken mogelijk. zijn op aanvraag speciale diners en kookavonden mogelijk. kasteel bevindt zich de Wijnbar. Deze intieme en gezellige ruimte Vergaderen bij wijnproeverij Sandton Château De Raay een aperitief te nuttigen, een te organiseren of een et slapen Nieuwe gaan. inspiratie is belangrijk en noodzakelijk. Soms kan de omgeving een handje helpen. Vergaderen bij Sandton Château De Raay is bijzonder en net even anders. Ervaar de creativiteit en probeer de bijzondere vergaderruimtes van Sandton Château De Raay. Uiteraard zijn de vergaderzalen stijlvol ingericht en van alle gemakken en moderne apparatuur voorzien. Het heerlijkste terras Tussen fietsknooppunt 57 en 58 vindt u het heerlijkste terras van Noord-Limburg. Maak hier uw tussenstop om te genieten van een kop koffie met Baolderse kook, lunch of diner. U bent van harte welkom. Kijkt u eens op onze menukaart: Sandton Château De Raay Raayerveldlaan 6 I 5991 EN Baarlo t. +31 (0) I e. baarlo@sandton.eu i. 2

5 Voorwoord LVV Wij zijn trots u voor de 12e keer de veulencollectie van de Limburgse Veulenveiling aan te kunnen bieden. Dit jaar zal de veulenveiling voor het eerst onder de vlag van Stal Hendrix georganiseerd worden. Qua invulling en opzet verandert er weinig tot niets aan dit Limburgse hippische evenement. Wij willen ons er graag voor inzetten dat deze veiling haar continuïteit behoudt. Zoals u weet vinden wij het belangrijk dat het veulen van de Limburgse fokker de mogelijkheid krijgt de weg door de wereld te vinden. Zoals we de laatste maanden hebben kunnen zien speelt het Nederlandse paard een belangrijke rol in de wereld van de topsport. De successen op de Olympische Spelen spreken voor zich. Wij zijn er trots op dat het ons weer gelukt is een prachtige en hoogwaardige collectie spring- en dressuurveulens samen te stellen. In het verleden heeft de Limburgse Veulenveiling al vele fokproducten van hoge kwaliteit gebracht. We denken dat de veulens van de collectie van dit jaar ook weer wereldwijde sportsuccessen zullen prolongeren. Wij wensen u allemaal een goede veiling toe en hopen dat u een goede koop kunt doen. Met vriendelijke groet, Paul Hendrix Voorzitter Stichting Veulenveiling Limburg 3

6 Dierenartsenpraktijk Ell PROK GECERTIFICEERD Voor al uw: -Gynaecologie -Orthopedie -Keuringen -Gebitsverzorging -Spoedgevallen -Röntgenonderzoek hengsten Speciale tarieven voor röntgenologische keuringen van 1 september 2012 t/m 1 april 2013 Hoogstraat 7, 6011 RX Ell Tel praktijk@dapell.nl 4

7 Foreword LVV We are proud to present you the 12th edition from the foal collection of the Limburger Foal Auction. For the first time, the foal auction is being organised by Stal Hendrix. As you know it is important for us that the foals of the breeders of Limburg get the opportunity to find their way through the world. As we have seen in the last few months, Dutch horses play an important role in the world of sports. The successes at the Olympic Games speak for themselves. We are proud to present you this year s wonderful and high quality collection of jumping- and dressage foals. In the past the Limburger Foal Auction brought already high quality breeding products. We think that the foals of this year s collection will again defend at global sport successes. We wish you all a good auction and hope you can do a good buy. Sincerely, Paul Hendrix President Veulenveiling Limburg Foundation 5

8 Highlights Durrant Goedgekeurde KWPN hengst Warrant x Voltaire x Calvin Z Fokker: P. Keunen, Venlo Eigenaren: E. Schep - Team Nijhof - K. van de Oetelaar, Durrant verdiende de hoogste cijfers voor de springonderdelen tijdens het KWPN voorjaarsverrichtingsonderzoek in Zijn goede optreden tijdens zowel de 1e als 2e bezichtiging in combinatie met zijn karakter en springtechniek zorgde voor de kampioenstitel bij de springpaarden. Durrant received the highest grades for the jumping criteria during the KWPN performance test in His good performance during the first as well as the second round viewing, in combination with his character and technique of jumping, he won the champions title for show jumpers. 6

9 El Primero Goedgekeurde KWPN hengst Numero Uno x Indorado x Carthago Fokker: P. Goertz, Reuver Eigenaren: Stal Hendrix, P. Francken, J. Pauli El Primero was de blikvanger tijdens het verrichtingsonderzoek in 2012, die beschikt over een droomafstamming voor een sportpaard. Heeft zeer veel vermogen, zeer veel aanleg als springpaard en dat in combinatie met zijn exterieur en uitstraling maakt hem een paard dat alles heeft. El Primeo was the eye-catcher of the performance test in 2012 and contains a top parentage. He has unprecedented ability at the jump and lots of aptitudes as a show jumper. This, in combination with his exterior and charisma makes him a horse that has everything in him. 7

10 Highlights Van Gogh Goedgekeurde KWPN hengst Numero Uno x Bernstein x Burggraaf Fokker: Mts. Stultiëns, Weert Eigenaar: De Wiemselbach Van Gogh, de verrichtingstopper van 2005 combineert zijn goede exterieur met ruime bewegingen en ongekend springvermogen. Nakomelingen van Van Gogh zijn kenmerkend aan hun aansprekende modellen en drie zeer goede basisgangen. Van Gogh was the champion of the performance test in He combines this good exterior with well-developed movement and fantastic ability. Van Gogh s offspring can be recognised by the fact that they are nicely-modelled and three very developed gaits. 8

11 Dynamo Goedgekeurde KWPN hengst Andiamo x Winningmood van de Arenberg Fokker: W. Leisink, Panningen Eigenaren: G. v. Olst - J Schalekamp Dynamo, de eerste en enige KWPN gekeurde zoon van fenomeen Andiamo. Dynamo beschikt over zeer veel vermogen, is voorzichtig en heeft een sterk en goed springpaardmodel, dat bevordert hem in de aanleg als springpaard. Dynamo was the first and only KWPN approved son of the phenomenon Andiamo. He has unprecedented ability, is careful at the jump and is nicely-modelled. This helps him in the ability as a show jumper. 9

12 Highlights Valente Gentleman x Sit this one Out xx x Farn Fokker: H. en C. Leenders, Asten-Heusden Eigenaar: T. Gredley Valente is op de Dutch Sport Horse Sales verkocht naar Engeland voor ,- en presteert op Grand Prix niveau onder Tim Gredley. Valente is sold to England at the Dutch Sport Horse Sales for the amount of ,- He is currently ridden by Tim Gredley on Grand Prix level. 10

13 Colorado Foto: fototrailer Douglas x Lux x Cor de la Bryere Fokker: H. Kleuters, Merkelbeek Eigenaar: Stoeterij Sterrehof Colorado was de Expo Talent Sale topper van 2011 en werd voor ,- geveild. Genoemd een springpaard van de bovenste plank, is voorzichtig, heeft een zeer goede galoppade en laat zich goed bedienen. With an auction price of ,- Colorado was the most expensive horse in the Expo Talent Sale in He is called a show jumper of the first rank. He is careful at the jump, has a very developed canter and is easy to ride. 11

14 aan verkoop onroerend goed taxaties o.a. voor bedrijfsovername, financiering, onteigening hypotheken bedrijfs- en particuliere verzekeringen Diepenbroeklaan PT Baarlo Tel: of DIERapotheker.nl Betrouwbare producten van de dierenarts... thuisbezorgd! Dierenartsenpraktijk Horts e.o. 12

15 Sponsoren - Sponsors De Stichting Veulenveiling Limburg dankt haar adverteerders voor hun ondersteuning: Animal Embryo Centre Boekhorstweg 2, 6105 AD Maria hoop Aelmans Adviesgroep Kerkstraat 2, 6095 BE Baexem Café Wetemans Dorpstraat 7, 6091 NJ Leveroy Chateau de Raay Raayerveldlaan 6, 5991 EN Baarlo Corsten Fourage Vossenberg 7a, 5738 RH Maria Hout DAP Ell Hoogstraat 7, 6011 RX Ell Dierenapotheek.nl Americaanseweg 33, 5961 GN Horst DAP Horst Americaanseweg 33, 5961 GN Horst Dierenkl. t Hoogveld Hoogveldseweg 34, 6102 CB Echt Florence Gorter Tandarts Langen Akker 55, 6325 CK Berg en Terblijt Havens Mrg. Geurtsstraat 41, 5823 BC Maashees Hengstenhouderij De IJzeren Man. IJzerenmanweg 4, 6006 TA Weert

16 14

17 Hengstenhouderij Dirckx Dijkerstraat 28a, 6006 PS Weert Hengstenhouderij van Olst Terhijdenspoor 9, 4911 BW Den Hout Hengstenhouderij Houwen Postbus 24a, 5861 CT Wanssum HippoZorg Europalaan 14a, 5232 BC s-hertogenbosch Horse Service International Hazenkampweg 6, 5964 PE Meterick JLV Horse Equipment Jan Drappelstraat 9, 5964 AH Meterick KWPN Postbus 156, 3840 AD Harderwijk Lumaro Horsetravel Tuurkesweg 9, 6006 CG Weert Ovivo Heesweg 9, 5864 CE Meerlo Paardenkliniek Venlo Maasbreeseweg 286, 5927 NZ Venlo Pafra Trading Havenweg 13, 6006 SM Weert Ria Joosten Catering Boerderijweg 4a, 6086 PJ Neer Staandegaard Haelen De Giesel 24, 6085 PH Haelen Stal Dekker Oosterstraat 63, 1654 JN Benningbroek

18 Hippo Zorg Ook Adelinde kiest voor een Hippo Zorg Paardenverzekering. Tel: (073)

19 Stal Hendrix. Rijksweg 45, 5995 NT Kessel Teeuwen Makelaardij Diepenbroeklaan 43, 5991 PT Baarlo V2 Facility Helvoirtsestraat 21, 5268 BA Helvoirt Van Gorp Malherbe Notarissen Biest 2, 6001 AR Weert VDL Stud Bearsterdyk 14, 9025 BR Bears Verstraten Paardenwagens Zevenhuis 30, 5411 RN Zeeland De Wiemselbach De Mors 69, 7637 PD Oud Ootmarsum van Gorp Malherbe notarissen Biest AR Weert Postbus AG Weert Tel: (0495) Fax: (0495) info@vangorpmalherbe.nl Web: 17

20 18

21 Fokkers op alfabetische volgorde Breeders in alphabetical order CAT. NR EIGENAAR WOONPLAATS 32 Allers, Th. Neer 11 Ardts, C. Haps 12 Baggen, C.M. Geleen 58 Bosch, E. Achthuizen 35 Bouten, K. Venray 25 Bovee,J. Ysselsteyn 1 Broek, J.J. van den Hilvarenbeek 41 Crom, A. de Weert 13 Crom, F.A.G. de Someren 45 Dekker, W. Benningbroek 36 Dieter, F., Wingene Wingene (BE) 24 Dijck, J.C.M. van Broekhuizenvorst 40 Dijck, J. van, Broechem Broechem (BE) 38 Duyts, G. Nederweert 44 Geerets, J. Wanssum 8 Gisbertz, A. Beek 21 Grondelaers, J.,Opglabeek Opglabeek (BE) 3 Groot, M. de Erp 49 Güreli, N., Zutendaal Zutendaal (BE) 6 Habraken, E. Grashoek 52 Hermeling, Y. Puth 18 Jansen, H.B.J. Valkenswaard 55 Jenniskens, J. Well 30 Kerckhoffs, P. Kerkrade 66 Kessels, C. Kessel 16 Kessels, L.W.G. Baarlo 19 Kleuters, H. en P. Merkel Beek 27 Koppen, M.F.M. Nederweert 2 Kuenen-Derckx, P.M. Leunen 48 Lamers-Couwenberg, M. Heide 20 Lemmers,T.H.M.G. Baexem 53 Lenssen, M. Sevenum 39 Lenssen,A.P.M. Venray 19

22 Café-zaal Leveroy Voor vergaderingen, bruiloften en partijen! Dorpsstraat NJ Leveroy Tel

23 Fokkers op alfabetische volgorde Breeders in alphabetical order 47 Looijen-Vaes, X. Nederweert 46 Mastenbroek-Wiltenburg, J. St. Anthonis 43 Michiels, A.H.M. Wellerlooi 67 Nelissen, T. Diepenbeek (BE) 62 Oerle,A.A.M. van Panningen 10 Oetelaar, R. van de De Moer 14 Ophey, H. Nederweert 29 Peeters, W. Oirlo 7 Peters, A.J.W. St Oedenrode 4 Peters, M.M Someren 68 Ravenstein, A. van / F. van Gils Schayk 51 Schouterden, M. Maaseik (BE) 60 Schreurs, H.W.M. Tegelen 9 Simons, P. Lanaken (BE) 54 / 61 Smeets, H. Echt 33 Stappershoef, G. Kranenburg (DE) 5 Stockmans-Croonen, H Nederweert 26 Stultiens, MTS. Weert 64 Timmermans, C. Westelbeers 50 Vankan en Houtmortel, Comb. Schimmert 57 Verbakel, P.J.M. Aarle-Rixtel 22 Verberne, P. St Oedenrode 23 Verlinden, G enm.sijben-verlinden Grashoek 56 Verstappen, G.J.W. Swalmen 17 / 65 Verstappen, J. Swalmen 15 Verwijlen, J. Heythuysen 28 / 63 Vissers, Stoeterij Gemert 34 Vossen, M.T.G. Heibloem 37 / 70 Vullers, A. Maria Hoop 59 Winkel, G van de Smakt 69 Winnen, W. Venray 31 Wolfs, E. Diepenbeek (BE) 42 Wouters, P. Knegsel 21

24 De Wiemselbach 2012 Lupicor LUX Z x PILOT x COR DE LA BRYÈRE Maakt de belofte van zijn afstamming meer dan waar! Numero Uno Pref LIBERO H x LORD CALANDO x AHORN HANN Springtopper en bewezen topvererver! Ustinov LIBERO H x NIMMERDOR x MARCO POLO Dé kampioenhengst van Laatste zoon van de legendarische Libero H! Upgrade HEARTBREAKER x PILOT x FRÜHLING Imponeert zowel bij het springen als ook in beweging. L Esprit LUPICOR x LANDGRAF I x CALVADOS Dé kampioen van Chellthago CHELLANO Z x CARTHAGO Z Dé perfecte combinatie tussen sport en fokkerij! Het laatste nieuws op: Whitaker CLINTON x INDOCTRO Verrichtingskampioen najaar Van Gogh NUMERO UNO x BERNSTEIN x BURGGRAAF Verrichtingskampioen 2005! Dé combinatie van exterieuren springkwaliteiten. Back Gammon MONTENDER x HEARTBREAKER Een pedigree van topverervers! De Mors 69, 7637 PD Oud Ootmarsum Telefoon: Fax: Mobiel: Internet: info@hanshorn.nl 22

25 Veulens op catalogus volgorde Foals in catalogue order cat. hengst/ vader m. vader m.m. vader nr. merrie 1 M Eldorado v/d Zeshoek Capo Aloube 2 H Zambesi Kojak Burggraaf 3 M Warrant Triomphe Mytens 4 H Wizzerd Balou du Rouet Z Concorde 5 H Calvin Z Emilion Indoctro 6 H Namelus R Heartbreaker Casimir 7 H Numero Uno Burggraaf G.Ramiro Z 8 H Mylord Carthago Corland Silvio I 9 M Zacharov Canturano Salamon 10 M Ustinov Indoctro Epilot 11 M Ultimo Mermus R Bergerac 12 H Back Gammon Lux G.Ramiro Z 13 M Captain Cooper Colander Salamon 14 H Zavall Pacific Jasper 15 H Action Breaker Celano Nooitgedacht 16 H Namelus R Hemmingway Gag 17 M Tornesch Heartbreaker Concorde 18 H Charmeur San Remo Lancelot 19 H Vigo d Arsouilles Lux Cor de la Breyere 20 H Numero Uno G.Ramiro Z Millers Grey 21 M Gentleman Landetto Domspatz 22 H Plot Blue Orlando Royal Bravouer 23 M Canabis Z Laroche Recruut 24 H Plot Blue Goodtimes Ahorn 25 H Cayado Contender Lavado 26 H Q Breitling LS Numero Uno Bernstein 27 M Berlin Quidam de Revel Contender 28 M H-Ekwador Caretino Rocco 29 H Indoctro Marlon Nimmerdor 30 H Applaus Mermus R Lemmond 31 M Arko III Voltaire G.Ramiro Z 32 H Andiamo Z Ahorn Cassis 33 H Bustique Concorde Samber 34 H Clarimo Cassini I Lord 35 H Carambole Corland Guidam 23

26 U wilt toch ook het beste voor uw paarden? Dierenartsenpraktijk Horst e.o. Americaanseweg 33 Horst aan de Maas T l F

27 Veulens op catalogus volgorde Foals in catalogue order cat. hengst/ vader m. vader m.m. vader nr. merrie 36 M Fidertanz Rubenstein Archimedes 37 M Lasino Chellano Z Cambridge 38 M Contendro I Lux G.Ramiro Z 39 H Numero Uno Voltaire Nimmerdor 40 M Canabis Z Monaco Farn 41 H Dutch Design Heartbreaker Voltaire 42 M Verdi Ircolando Voltaire 43 M Astrello L Esprit Kannan 44 M Tyson Dutch Capitol Silbersee 45 H Numero Uno Fedor Wisconsin 46 H Charisma Navarone Emilion 47 H Spartacus Centauer Z Zandigo 48 M Plot Blue Placido Ramiro 49 H Zandor Z Coradus Athlet Z 50 H Douglas Pavarotti vd Helle Cavalier 51 M Numero Uno N.Aldato Rigoletto 52 H Johnson Negro President 53 M Babalu VDL Cardenio Cassini I 54 H Quality Time Voltaire Goodwill 55 M Wynton Lester Heidelberg 56 M Chacco Blue Numero Uno Voltaire 57 H Zavall Vigaro Numero Uno 58 H San Amour Jazz Future 59 H Clinton Carthago Z G.Ramiro Z 60 M Uphill Kennedy Dageraad 61 H Andiamo Z Indoctro Nimmerdor 62 M Quasimodo Z Larino Numero Uno 63 M Dobels Cento Chin Chin Balou du Rouet 64 H Quasimodo Z G.Ramiro Z Renville 65 H Indoctro Riverman Burggraaf 66 H Vittorio Indoctro Formateur 67 H Mylord Carthago Coriano Capitol I 68 H Numero Uno Amethist Wisconsin 69 H Berlin Heartbreaker Cash 70 H Untouchable Linaro Alcatraz 25

28 1. Helcara , merrie/bruin J.J.M. van den Broek, Hilvarenbeek Eldorado van de Zeshoek Ucara elite Clinton Bijou Orai Capo Zara IX Corrado I Urte Toulon Ramourai Calando I Ozol Aloube Z Themse Cor de la Bryère Soleil Masetto Ohra Heartbreaker pref Nikita Calypso II Nimfe Cor de la Bryère Furgund Lord Kornblume Almé Z Gotendirndl Landgraf I Loni Loni v.wahnfried - Colonel - Diskus - Ortolan Met absolute topcijfers werd voormalig BWP-hengstenkeuringskampioen Eldorado van de Zeshoek als zesjarige ingeschreven bij het KWPN. Voor zowel de sport als fokkerij zijn de verwachtingen hooggespannen. Eldorado is hier gecombineerd met de merrie Ucara, die een goede EPTM op haar naam heeft staan. Moedersvader Capo is een halfbroer van het bekende Grand Prix-springpaard Freestyle (v.landgraf I) en voert tweemaal het bloed van topvererver Cor de la Bryère. Grootmoeder Zara IX is een halfzus van de hengst Carte D Or (v.cor de la Bryère). Uit deze Holsteiner stam 2137 komen diverse internationale springpaarden waaronder de uiterst succesvolle hengst Dobel s Cento. Sire Eldorado van de Zeshoek is at the beginning of a international career. Dam Ucara did a good maretesting and granddam Zara IX is a half sister of the stallion Carte D Or (s.cor de la Bryère). Out of this Holsteiner damline several horses are successful in the international sport, like the well-known stallion Dobel s Cento (Otto Becker). 26

29 2. Haydn , hengst/vos P.M. Kuenen-Derckx, Leunen Zambesi Farn pref Nimmerdor pref Ramonaa ster Heartbreaker pref Silvano Bacarole ster Orchidee keur pref Caletto I Calvaro Z Rixa Calanda Z elite sport-spr Le Mexico keur Alanda keur sport-spr prest Rolanda ster Unikaat elite sport-spr Pit I Kojak Rabea Burggraaf pref Piekaat elite pref sport-spr Dukaat keur pref prest Pilot Findra Rex Fritz Ramona Landgraf I Loanda Le Mexico keur Undine keur pref Undine v.cadmus xx - Cartoonist xx - Wachtmeester - Roland Onder Sjaak Sleiderink bewijst Zambesi in de sport zijn goede komaf. Afgelopen winter won hij de hengstencompetitie Z/ZZ en ook in de fokkerij zet hij goede resultaten neer. Hij is hier gecombineerd met een sterke sportstam. Moeder Unikaat sprong in het Z en is een volle zus van de AES-gekeurde hengst Volante, die in het ZZ springt. Grootmoeder Piekaat presteerde zelf in het ZZ. Ze is een halfzus van het internationale springpaard Kobalt (v.landon) en uit een volle zus is de NRPShengst Livius (v.voltaire) gefokt. Uit deze familie komen internationale springpaarden als Patent (v.colino), Transavia (v.calvados) en May Amaire (v.guidam) alsook de KWPN-hengst Up to Date (v.camerino). Zambesi won the stallion competition on 1.30m-level this winter. His first offspring shows a lot of quality. Unikaat jumped 1.30m and is a full sister of the AES-stallion Volante, who is jumping on 1.35m-level. This damline produced international showjumpers like Patent, Transavia and May Amaire as well as the KWPN-stallion Up To Date. 27

30 3. Harina G , merrie/bruin M. de Groot, Erp Landgraf I Libero H pref Oktave Numero Uno pref Lord Calando Jolanda keur Feinschnitt keur pref sport-dres Warrant Farn pref Nimmerdor pref Ramonaa ster Karanta keur pref prest Purioso keur Furanta Uranta keur Chin Chin Triomphe de Muze Caprice d Ifrane Triomphe Alexis Z Udith van t Vennehof Hydra Ariena elite EPTM-spr Spectacular Bid xx Mytens xx Photographic xx Heriena keur pref sport-spr Farn pref Varriena ster pref prest Ramona ster pref Ramona v.leonidas - Xebec xx - Aleman - Tamboer Onder Henk van de Pol is Warrant succesvol in Grote Prijzen en Nations Cupwedstrijden. Hij leverde al diverse veelbelovende sportpaarden zoals hengstenkeuringskampioen Durrant en de recent gekeurde Entertainer. Moedersvader Triomphe viel op in de internationale sport onder Daniel Deusser en grootmoeder Heriena sprong in het Z. Overgrootmoeder Varriena is een volle zus van het internationale springpaard Eyecatcher van Leslie Lenehan. Ze is ook moeder van het internationale springpaard Ewald (v.zeoliet) en de nationaal springende Dinky Toy (v.irco Polo) alsook grootmoeder van de nationale springpaarden Othello S (v.celano) en Grand Meriena Z (v.grandeur). Warrant is successful in Grand Prix and Nations Cup-competitions. His first sons Durrant and Entertainer are approved. Granddam Hereina was jumping on 1.30m-level and greatgranddam Varriena is a full sister of the international showjumper Eyecatcher. She produced the international showjumper Ewald (s.zeoliet). 28

31 4. Helion , hengst/donkerbruin M.M. Peters, Someren Wizzerd Ancie Indoctro pref S-Maywies keur sport-spr Balou du Rouet Z Nancie Capitol I Vanessa VII Corland keur Maywies ster Baloubet du Rouet Georgia Concorde pref Katja Capitano Folia Caletto II Orgesch Cor de la Bryère Thyra Glennridge keur Edelweis ster Galoubet A Mesange du Rouet Continue Georgette II Voltaire pref Flyer prest Frühling Valeska ster Valeska v.farn - Kanonnier - Wachtmeester - Zorro De extra gemanierde Wizzerd sprong succesvol op 1.50m-niveau en vervolgt zijn internationale sportcarrière sinds begin dit jaar in Duitsland. Moeder Ancie is een halfzus van de Westfaals gekeurde hengst Future s Dream (v.future), die onder Siebe Kramer in de nationale sport is uitgebracht. Moedersvader is de populaire internationale sport- en fokhengst Balou du Rouet die de fokkerij verrijkt met goed presterende nazaten. Uit deze directe moederlijn komt ook het internationale 1.50mspringpaard Omen Z (v.omar) van Grzegorz Kubiak en deze Zephyr-stam leverde ook internationals als Candy Floss, Hascal, Charmed, Hallmark Elite en Odin. Sire Wizzerd earned good results in the international sport up to 1.50m-level and he resumes his career in Germany. Dam Ancie is a half sister of the Westphalian stallion Future s Dream, who was jumping on 1.40m-level. This direct damline also produced the international showjumper Omen Z (s.omar) of Grzegorz Kubiak. 29

32 5. Crystal Clear Z , hengst/schimmel H. Stockmans-Croonen, Nederweert Calvin Z Bertilly elite IBOP-spr Caletto II Monoline Emilion keur Tilly ster Cor de la Bryère Deka Roman USA Wellington keur Ramirha keur pref Indoctro pref Jashine-Rona ster Rantzau xx Quenotte Consul Okonomie Ramzes x Dorette Marabu II Jossa Nimmerdor pref Patty keur pref Farnese Fiance Capitol I Vanessa VII Nimmerdor pref Arona ster pref Arona v.l.ronald - Jashin - Uppercut xx - Adjudant Vader Calvin Z is net als de befaamde stempelhengst Cantus gefokt uit de voortreffelijke merrie Monoline. De hengst heeft zich bewezen in de fokkerij dankzij producten als Champagne, Calva Mury Marais Z, Rochester en Calvino Z. Crystal Clear Z is gefokt uit de merrie Bertilly die, net als Grand Prix-paarden Glasgow, Seldana en Tomboy, afstamt van de internationale sport- en fokhengst Emilion. Verderop in de pedigree zien we de goed fokkende hengsten Indoctro en Nimmerdor. De lijn gaat terug op de Jashin-dochter Oline. Uit haar nafok komen ook internationale springpaarden als Radetsky (v.indorado), Uleika (v.atlantic VDL) en Intertoy Z (v.interadel Z). Several products of sire Calvin Z are performing in the international sport. Damsire is the international sport- and breedingstallion Emilion, known as sire of tophorses like Tomboy, Glasgow and Seldana. This damline traces back on the Jashin-mare Oline, who is also in the damline of international showjumpers like Radetsky, Uleika and Intertoy Z. 30

33 6. Heart of Love , hengst/donkerbruin E. Habraken, Grashoek Namelus R pref Valley of Love elite sport-spr Concorde pref Eamelusiena prest Heartbreaker pref Larissa pref prest Voltaire pref Flyer prest Joost pref Amelusiena prest Nimmerdor pref Bacarole ster Casimir Edolia Furioso II Gogo Mowe Marco Polo pref Klaske ster Consul Ulana Abgar xx keur Melusiena keur Farn pref Ramonaa ster Silvano Orchidee keur pref Irco Polo Uranea Waverveen Nicolientje Nicolientje v.cartoonist xx - Socrates - Dominant - Inspecteur Heart of Love stamt af van de sterk verervende Namelus R, die dit jaar zijn verdiensten in de fokkerij beloond zag worden met het preferentschap. Zoon Triple X III (Ben Maher) behoort tot de mondiale top en nam dit jaar deel aan de Olympische Spelen. Moeder Valley of Love sprong zelf in het ZZ en stamt af van de internationale sport- en fokhengst Heartbreaker. Ze is een volle zus van de 1.40m-springende Univentge van Chantal Hebbel. Grootmoeder Larissa leverde ook het internationale springpaard Ofana (v.holland) van Leslie Steele. Uit deze directe lijn komt ook het internationale springpaard Vince (v.orion Fortuna). Namelus R is known as sire of many international showjumpers like the Olympic tophorse Triple X III. Dam Valley of Love jumped on 1.35m-level and is sired by the international sport- and breedingstallion Heartbreaker. A full brother of Valley is the 1.40m-showjumper Univentge and she s a half sister of the international showjumper Ofana. 31

34 7. Here I am , hengst/bruin A.J.W. Peters, St Oedenrode Numero Uno pref Ramira-Alve ster Libero H pref Jolanda keur Burggraaf pref Alve ster pref Landgraf I Ladykiller xx Warthburg Oktave Ronald Gelonika Lord Calando Lord Perra Ahorn Z Feinschnitt keur pref sport-dres Nevada Landgraf I Ladykiller xx Warthburg Loanda Cor de la Bryère Urbine G.Ramiro Z pref Raimond Valine Palve ster Uppercut xx pref Malve keur pref Malve v.amor - Nelson - Koster - Obelt Deze bekende Malve-stam heeft al een reeks internationale springpaarden gebracht waaronder Coltaire Z (v.carthago Z), Real Eagle (v.burggraaf), Don Porfirio (v.indoctro) en boegbeeld Utascha SFN (v.lux Z). Moeder Ramira-Alve bracht al een ZZ-springpaard van Vancouver en is hier gecombineerd met de topvererver Numero Uno. Met nazaten als Tamino, Tyson, Unaniem en Take One geniet deze Libero H-zijn een uitstekende reputatie in de fokkerij. Uit een halfzus van grootmoeder Alve komt de Belgisch gekeurde hengst Big Brother (v.g.ramiro Z), die onder Helena Weinberg internationale successen in de springsport boekte. This successful damline is well-known because of international showjumpers like Coltaire Z, Real Eagle, Don Porfirio and Utascha SFN. Dam Ramira-Alve already produced an 1.35mjumper. A half sister of granddam Alve is dam of the Belgian stallion Big Brother, who was earning good results in the international sport with Helena Weinberg. 32

35 8. Madiba AG Z , hengst/schimmel A. Gisbertz, Beek Mylord Carthago Tres Bien ster prok Carthago Z Fragance de Chalus Corland keur Melodie Capitol I Perra Jalisco B Nifrane Cor de la Bryère Thyra Silvio I Irodi Capitano Folia Calando I Kerrin Almé Z Tanagra Fury de la Cense Ifrane x Rantzau xx Quenotte Landgraf I Odetta Sandro Gelbkatze Landino Parodie Parodie v.paradox I - Grunspecht - Ducker - Abendrot Moeder Tres Bien leverde in combinatie met Feliciano de Zangersheide-gekeurde hengst Figaro Z, die onder Helena Störmanns in de internationale Youngster Tour wordt uitgebracht. Als vader staat de Grand Prix-hengst Mylord Carthago te boek die onder Pénélope Leprevost deelnam aan de Olympische Spelen dit jaar. De interessant gefokte hengst wordt in de fokkerij gezien als een grote belofte. Via de internationale sport- en fokhengst Corland en de vererver Silvio I gaat de lijn terug op de merrie Irodi. Zij is moeder van de KWPN-gekeurde hengst Ramon (v.marlon). Uit deze directe lijn komen ook hengsten als Polidiktus van de Helle, Silvester, Apart en Patriot. In combination with Feliciano dam Tres Bien produced the Zangersheide approved stallion Figaro Z, who is successful in the Youngster Tour with Helena Störmanns-Weinberg. Sire Mylord Carthago proves his excellent pedigree with an impressive sportcareer and he joined the Olympic Games this year. 33

36 9. Happy Feet B , merrie/schimmel P. Simons, Lanaken België Zacharov Daranka vb Clinton Oldine Canturano Taranka ster prok Corrado I Urte Lord Z Goldine ster prest Canturo Madonna IV Salamon Naranka ster pref Cor de la Bryère Soleil Masetto Ohra Lord Thia Nimmerdor pref Antje Z Cantus Fara Coriano Zalme Darco Nerva Hamlet Baranka keur pref prest Baranka v.g.ramiro Z - Solaris xx - Amor - Eduard Onder Maikel van der Vleuten levert vader Zacharov opvallende prestaties in de internationale sport op 1.50m-niveau. Zijn oudste nakomelingen zijn veelbelovend. Moeder Daranka stamt af van de onlangs duur verkochte hengst Canturano die onder Wout-Jan van der Schans aan het begin van een internationale carrière stond. Grootmoeder Taranka is een halfzus van het internationale springpaard Varanka SFN (v.gran Corrado) waarmee Timothy Hendrix furore maakt. De lijn gaat terug op de UTV-merrie Baranka. Zij is ook moeder van de nationaal springende KWPN-hengst Garanco (v.jasper) en het Lichte Tour-dressuurpaard Laranko (v.faust Z). Sire Zacharov already earned many high placings on 1.50m-level and his first offspring is very promising. Granddam Taranka is a half sister of the international showjumper Varanka SFN (s.gran Corrado). Great-granddam Naranka is a half sister of the KWPN-approved stallion Garanco and the Small Tour-dressagehorse Laranko. 34

37 10. Hoblesse , merrie/donkerbruin R. van den Oetelaar, De Moer Ustinov Toblesse ster prok Libero H pref Haifa keur pref prest Indoctro pref Noblesse Oblige elite pref Landgraf I Oktave Nimmerdor pref Silja keur pref Capitol I Vanessa VII Epilot Edelvrouw keur pref Ladykiller xx Warthburg Ronald Gelonika Farn pref Ramonaa ster Marco Polo pref Willy ster Capitano Folia Caletto II Orgesch Pilot Dixi Nimmerdor pref Passe keur pref prest Passe v.erdball xx - Avenir - Jurist - Amburg Deze sterke sportstam heeft een uitstekend boegbeeld in de internationale sporten fokhengst Lancelot (v.nimmerdor) die gefokt is uit een volle zus van Hoblesse s overgrootmoeder Edelvrouw. Hij is vader van topspringpaarden als Pavarotti, Ramzes Boy en Rosinus. Edelvrouw is een volle zus van de Grand Prix-springpaarden Barones en Fortuna evenals de gekeurde hengst Isotoop. Uit de nafok van de bekende stammoeder Passe kennen we verder internationale springpaarden als Rochester (v.calvin Z), Gemini (v.indoctro) en Toran (v.lux Z). Als vader staat de sterk verervende hengst Ustinov te boek, die zelf op 1.50m-niveau presteert in de sport. This damline is reknown for her good performing sporthorses like Rochester, Gemini, Toran and the international sport- and breedingstallion Lancelot. Lastmentioned is bred out of a full sister of great-granddam Edelvrouw, who s a full sister of the Grand Prix-showjumpers Barones and Fortuna as well as the stallion Isotoop herself. 35

38 11. Hadelheid , merrie/zwart-bruin C. Ardts, Haps Ultimo Adelheid keur Phin Phin keur Irence keur pref Mermus R keur Jungfrau keur pref Chin Chin Miss Abdullah T Burggraaf pref Terence ster Burggraaf pref Dwermie pref prest Bergerac Zilverster keur pref prest Constant Larese Abdullah Wienerin Landgraf I Loanda Cadmus xx H.Karla pref Landgraf I Loanda G.Ramiro Z pref Wermie Nimmerdor pref Molga keur pref prest Saluut Sylphide Sylphide v.liguster - Joost - Amor - Pimpernel De nationaal springende hengst Ultimo valt op met zijn oudste nakomelingen in de sport en op de keuringen. Hij is hier samengebracht met een succesvolle moederlijn. Moeder Adelheid scoorde 77,5 punten in de merrietest en bracht in combinatie met Namelus R een tweede bezichtigingshengst. Via de sportpaardenleverancier Mermus R, vader van topspringpaarden als Rubert R, Talent en Anuberta, gaat de lijn terug op de UTV-kampioene Jungfrau. Zij bracht van Indoctro een tweede bezichtigingshengst en is zelf een halfzus van het internationale springpaard Fellini (v.jasper) en de Lichte Tour-dressuurhengst Kennedy (v.ferro). Uit deze directe lijn komt ook de hengst Livingstone. With Gerfried Puck sire Ultimo is at the beginning of an international career and his first offspring shows a lot of talent. Dam Adelheid did a good maretesting and granddam Jungfrau was national champion of the keurmares in She s a half sister of the international showjumper Fellini and the Small Tour-dressagestallion Kennedy. 36

39 12. Heros , hengst/donkerbruin C.M. Baggen, Geleen Back Gammon Tamira stb Montender Paloma elite Lux Z Namira keur sport-spr Contender Jesprit sport-spr Heartbreaker pref Kyra elite pref prest Lord Calando C-Apocalypte G.Ramiro Z pref Jonkvrouw keur pref Calypso II Gofine Burggraaf pref Esprit prest Nimmerdor pref Bacarole ster Ekstein Wilda ster Lord Perra Ahorn Z Sanntona Raimond Valine Nimmerdor pref Olympia keur pref prest Olympia v.marco Polo - Magneet - Sinaeda - Tello De veelbelovende Back Gammon won als vierjarige de prestigieuze jonge paardenrubriek in Geesteren. Vorig jaar kwam er een einde aan zijn leven en daarmee komt deze Heros uit zijn laatste jaargang. Grootmoeder Namira sprong zelf in het Z en overgrootmoeder Olympia staat bekend als grootmoeder van het internationale springpaard Sarlino (v.carlino) van William Whitaker. De lijn gaat terug op Jonkvrouw, een volle zuster van de bekende hengsten Senner en Sportman. Daarnaast kennen we haar als moeder van de succesvolle sport- en fokhengst Akteur (v.amor). Uit deze familie komen onder meer de Grand Prix-springpaarden Zadok (v.nimmerdor) en Nirfan (v.libero H). As a 4yo sire Back Gammon won the prestigious CSI Twente-competition. He died last year, so Heros is one of his last foals. Granddam Namira was performing on 1.30m-level. Out of this direct damline also comes the international showjumper Sarlino of William Whitaker, and Grand Prix-showjumpers like Akteur, Zadok and Loro Piano Nirfan. 37

40 13. Haranka , merrie/bruin F.A.G. de Crom, Someren Captain Cooper Zaranka elite Cooper van de Heffinck Beauty Colander Taranka ster prok Caretino Erle Clinton Electra Contender Holsatia III Salamon Naranka ster pref Caletto II Isidor Landlord Zisterne Corrado I Urte G.Ramiro Z pref Tugane van de Damhoeve Calypso II Gofine Landgraf I Wichita III Darco Nerva Hamlet Baranka keur pref prest Baranka v.g.ramiro Z - Solaris xx - Amor - Eduard De veelbelovende Captain Cooper was één van de absolute smaakmakers op de hengstenkeuring in Münster en werd uitgeroepen tot beste springhengst. Hij presenteert dit jaar zijn eerste jaargang veulens. Moeder Zaranka scoorde goed in de IBOP (77,5ptn) en brengt via haar vader Colander het gewaardeerde bloed van Contender in. Grootmoeder Taranka is een halfzus van het internationale springpaard Varanka SFN (v.gran Corrado) waarmee Timothy Hendrix furore maakt. De lijn gaat terug op de UTV-merrie Baranka. Zij is ook moeder van de nationaal springende KWPNhengst Garanco (v.jasper) en het Lichte Tour-dressuurpaard Laranko (v.faust Z). The very promising 4yo stallion Captain Cooper was the best jumpingstallion on the stallionshow in Münster. Granddam Taranka is a half sister of the international showjumper Varanka SFN (s.gran Corrado). Great-granddam Naranka is a half sister of the KWPNapproved stallion Garanco and the Small Tour-dressagehorse Laranko. 38

41 14. Hokiro , hengst/bruin H. Ophey, Nederweert Zavall VDL Vassara stb Casall Remilia elite Pacific Cassara pref prest Caretino Kira XVII Emilion keur Evita keur pref Corland keur Joyful Lady elite pref prest Jasper keur Vassara ster Caletto II Isidor Lavall I Maltia Wellington keur Ramirha keur pref Cor de la Bryère Alouette Cor de la Bryère Thyra Nimmerdor pref Aresa-Lady pref prest Courville xx pref Garma model L Espoir Passara keur pref Passara v.abgar xx - Artilleur - Wodan - Graaf van Wittenstein Hokiro stamt af van de veelbelovende achtjarige Zavall VDL die onlangs in Drammen zijn eerste Grote Prijs op tweesterrenniveau won met Jur Vrieling. Via de internationaal springende hengst Pacific gaat de lijn terug op grootmoeder Cassara. Zij bracht de KWPN-gekeurde hengst Horatio (v.g.ramiro Z) evenals het nationale springpaard Gipsy (v.naturel). Uit een halfzus van Cassara komt de KWPN-gekeurde hengst Rockefeller (v.marlon). Vervolgens gaat de lijn terug op de Passara (v.abgar xx). Uit haar nafok komen internationale springpaarden als Terrific, Morning Star, Santos en Vennoot evenals de KWPN-hengst Astrello. This summer sire Zavall VDL won his first Grand Prix on CSI2* Drammen. Granddam Cassara is dam of the KWPN-approved stallion Horatio (s.ramiro Z) and the 1.35mshowjumper Gipsy. This damline produced international showjumpers like Terrific, Morning Star, Santos, Vennoot and stallions like Rockefeller and Astrello. 39

42 15. Atchie Breaker , hengst/vos J. Verwijlen, Heythuysen Action Breaker Wibalia V vb Heartbreaker pref Jarme van t Steentje Celano keur Jimbalia Nimmerdor pref Bacarole ster Lys de Darmen Freja Capitol I Wabrina Nooitgedacht Wibalia ster Farn pref Ramonaa ster Silvano Orchidee keur pref Et Hop x Darmen Porche de Bornival Querry Capitano Folia Lord Ilexa Lucky Boy xx pref Driomf kroon pref Pericles xx pref Nobalia ster pref Nobalia v.marco Polo - Sinaeda - Professor - Commandeur Action-Breaker heeft al menigmaal bewezen zich met de mondiale top te kunnen meten. Zo werd hij in 2010 knap derde in de Grote Prijs van Aken. Zijn eerste resultaten in de fokkerij zijn eveneens veelbelovend. Hij is hier samengebracht met de bekende Balia-stam waaruit al generaties lang internationale sportpaarden voortkomen zoals Nirmette, Toronto, Sjarmette, Urgent III en de hengst Hamlet. Moedersvader Celano sprong in de internationale sport met Rob Ehrens en geniet bekendheid als vader van Grand Prix-springpaarden Cerona HS, Uceko, Uceline en Ocelot. Grootmoeder Jimbalia brengt via haar twee halfbloedouders het nodige bloed in. Action-Breaker is earning great results in the international sport like winning the 3rd price in the Grand Prix of Aken. In this pedigree we see him being combined with the well-known Balia-stam. Successful international showjumpers out of this family are Nirmette, Toronto, Sjarmette, Urgent III and the stallion Hamlet. 40

43 16. Hofman , hengst/donkerbruin L.W.G. Kessels, Baarlo Namelus R pref Milexa keur pref Concorde pref Eamelusiena prest Hemmingway Zilexa keur pref prest Voltaire pref Flyer prest Joost pref Amelusiena prest Leandro Marle Gag xx Ilexa keur pref prest Furioso II Gogo Mowe Marco Polo pref Klaske ster Consul Ulana Abgar xx keur Melusiena keur Landgraf I Idura Romantiker Badia Mourne xx Elsova xx Ulex pref Desir ster Desir v.ulrich - Olaf van Wittenstein - Windsor - Donno De sterk verervende Namelus R zag dit jaar zijn verdiensten in de fokkerij beloond worden met het preferentschap bij het KWPN. Zoon Triple X III (Ben Maher) behoort tot de mondiale top en nam dit jaar deel aan de Olympische Spelen. Hij is hier gecombineerd met de merrie Milexa die, net als internationale springpaarden zoals Nalla, Mianta en Noberlina, afstamt van de veelzijdige vererver Hemmingway. Milexa is een halfzus van het internationale springpaard Lochness van Stephen Macken. Vervolgens voert de lijn terug op de bekende prestatiemerrie Ilexa. Uit haar nafok komen onder andere de Grand Prix-springpaarden Melansa, Kid Gentleman, Sefana, Kilian en Wilexo. The highly awarded stallion Namelus R produced many horses in the international sport, like the Olympic horse Triple X III (Ben Maher). Dam Milexa is a half sister of the international showjumper Lochness. The damline traces back on Ilexa, who s also in the damline of Grand Prix-horses like Melansa, Kid Gentleman, Sefana, Kilian and Wilexo. 41

44 17. Héritage de Tornesch V , merrie/bruin J. Verstappen, Swalmen Tornesch Atina V vb Lux Z Ninerta ster Heartbreaker pref Heaven elite Lord Calando Z-Apocalypte Z Libero H pref Inerta ster Nimmerdor pref Bacarole ster Concorde pref Valeska ster Lord Perra Ahorn Z Sanntona Landgraf I Oktave Caletto I Kessy Farn pref Ramonaa ster Silvano Orchidee keur pref Voltaire pref Flyer prest Farn pref Pebbel ster Pebbel v.kanonnier - Wachtmeester - Zorro - Faust Vader Tornesch was dit jaar geselecteerd voor de Olympische Spelen maar miste deze wegens een blessure. Onder Malin Baryard weet de hengst te overtuigen op het hoogste niveau en zijn eerste fokkerijresultaten zijn spraakmakend. Via de internationale sport- en fokhengsten Heartbreaker en Concorde gaat de lijn terug op Valeska die onder meer het nationale springpaard Obeleska (v.haarlem) bracht. Ze is ook grootmoeder van het internationale 1.50m-springpaard Omen Z (v.omar) van Grzegorz Kubiak en staat aan de basis van de nationaal springende hengst Future s Dream (v.future). Uit deze lijn kennen we ook internationals als Candy Floss, Hascal, Charmed, Hallmark Elite en Odin. With Malin Baryard sire Tornesch was selected for the Olympic Games but he got injured. Via the international sport- and breedingstallions Heartbreaker and Concorde this line traces back on Valeska, dam of the national showjumper Obeleska and granddam of the international showjumper Omen Z. 42

45 18. Hercules , hengst/zwart H.B.J. Jansen, Valkenswaard Charmeur Zayonah prok Florencio Trendy elite San Remo Sarone keur Florestan I Walessa Jazz pref Endy keur pref prest Wolkentanz Valente Lancelot Zarona keur pref Fidelio Raute Weltmeyer Pirelli Cocktail pref Charmante keur Ulft keur Wendy keur pref prest Weltmeyer Lovely Volturno Azira Voltaire pref Diadeem keur pref prest sport-spr Farn pref Tarona keur pref Tarona v.pericles xx - Apollo - Keurvorst - Edeljonker Onder Emmelie Scholtens liep de imponerende Charmeur naar de vijfde plaats op het WK in Verden. Zijn nakomelingen gooien steevast hoge ogen en hij is hier gecombineerd met de merrie Zayonah, die net als de NMK-kampioene Wiona-Utopia en D.Obertje afstamt van dressuurvererver San Remo. Zijn oudste nakomelingen vallen tevens op in de Subtop. Via de sportpaardenleveranciers Lancelot en Farn gaat de lijn terug op de Pericles xx-dochter Tarona. Zij staat ook aan de basis van het ZZ-Zwaar dressuurpaard Picasso (v.jazz), het Prix St. Georges-paard Harmonie (v.uniform) en het nationale dressuurpaard Jewel of Holland (v.elcaro). This year sire Charmeur was fifth on the WC for young dressagehorses. His foals dominate the keurings. Damsire San Remo is sire of the National championmares Wiona-Utopia and D.Obertje. Successful dressagehorses like Picasso (s.jazz), Harmonie (s.uniform) and Jewel of Holland (v.elcaro) all trace back on Tarona (s.pericles xx). 43

46 19. Hickory K , hengst/vos H. en P. Kleuters, Merkel Beek Vigo d Arsouilles Unilux Lady ster IBOP-spr sport-spr Quidam de Revel Nabab de Rêve Melodie En Fa Fleuri du Manoir Illico d Arsouilles Venzin d Arsouilles Lord Calando Lux Z C-Apocalypte Z Cor de la Bryère Furycorry keur pref sport-spr Armgard keur prest Jalisco B Dirka Artichaut Caravelle Ibrahim Sirene Childebert Quinta Lord Perra Ahorn Z Sanntona Rantzau xx Quenotte Furioso II Nicole keur Nicole v.pericles xx - Vomburg - Helsor - Reveil De absolute veilingtopper van Expo Talent Sale 2011, Colorado (v.douglas), is net als deze Hickory K gefokt uit de merrie Unilux Lady. Zij sprong zelf in het Z en evenaarde daarmee de sportprestaties van haar moeder Furycorry. Deze UTV-merrie is een halfzus van het Grand Prix-dressuurpaard Grimeur (v.matcho x). Vervolgens gaat de moederlijn via Pericles xx terug op de merrie Teragonda (v.vomburg), die in drie disciplines op Z-niveau presteerde. Uit deze familie komt eveneens het internationale springpaard Rodeo (v.heartbreaker). Vader Vigo d Arsouilles werd in 2010 Wereldkampioen in Kentucky onder Philippe Lejeune en zijn oudste producten springen internationaal. A half-brother of Hickory K was sold for at Expo Talent Sale. Dam Unilux Lady and granddam Furycorry both jumped on 1.30m-level. Lastmentioned is a half sister of the Grand Prix-dressagehorse Grimeur. The international showjumper Rodeo is also out of this damline. Sire Vigo d Arsouilles became Worldchampion in Kentucky

47 20. Hebron.L , hengst/schimmel T.H.M.G Lemmers, Baexem Numero Uno pref Laronia-L keur prest Libero H pref Jolanda keur G.Ramiro Z pref Pascal keur pref prest Landgraf I Ladykiller xx Warthburg Oktave Ronald Gelonika Lord Calando Lord Perra Ahorn Z B-Feinschnitt keur pref sport-dr Nevada B.Raimond Ramzes Infra Valine Cottage Son xx Holle Millers Grey xx Infatuation xx Froment xx Gerona ster pref prest Avenir Barona ster Barona v.orlando - L Invasion - Graaf van Wittenstein - Elegast Vader Numero Uno behoort tot het selecte groepje topverervers. Uit zijn eerste jaargangen presteert een ongekend aantal producten op het hoogste nivau zoals Tamino, Tyson, Take Off en Unaniem. Hij is hier gekoppeld aan de merrie Laronia L, die zelf een IBOP van 81,5 punten liep en deelnam aan de UTV. Ook in de fokkerij is de merrie al waardevol gebleken. Zo bracht ze het internationale springpaard Woulon L (v.toulon) van Iselin Gjendemsjo en het Z-springpaard Zaronia L (v.solitair). Een volle zus van grootmoeder Pascal is grootmoeder van de bekende Olympische hengst O Brien (v.peter Pan) van Angelique Hoorn. Sire Numero Uno is an outstanding stallion who already produced many Grand Prix-showjumpers like Tamino, Tyson, Take Off and Unaniem. Dam Laronia L is also dam of the international showjumper Woulon L (s.toulon). A full sister of granddam Pascal is granddam of the Olympic stallion O Brien (s.peter Pan). 45

48 21. Haluna , merrie/donkerbruin J. Grondelaers, Opglabeek, België Gentleman keur Ramona van Berkenbroeck Boreas Amieka ster pref prest Landetto Donga Jasper keur Rudith keur Lucky Boy xx pref Gamieka ster Landgraf I Odetta Domspatz S Courville xx pref Garma model Ecusson Reine de la Monterie Compromise xx Sejane xx Zilon Oliena kern Ladykiller xx Warthburg Ronald Ibylle Domitz I Grafenhaus Agram S Onder Rob Ehrens en Yves Houtackers sprong vader Gentleman verdienstelijk in de internationale sport. Meerdere nakomelingen hebben net als hun vader het Grand Prix-niveau bereikt, zoals de succesvolle Kid Gentleman, Lutopia, Mesandra en Ups- A-Daisy. Moeder Ramona van Berkenbroeck is een halfzus van het internationale springpaard Lucky Sky (v.gold Sky), waarmee Robert Smith en Lieven van Decraen furore maakten. Moedersvader Landetto voegt prestatiegenen toe aan deze Hannoveraanse moederlijn. De BWP ambassadeurshengst sprong zelf op het hoogste niveau en geniet bekendheid als vader van Grand Prix-paarden als Tableautin, Telexio en Utah van Erpekom. This filly is sired by the international sport- and breedingstallion Gentleman, who sired Grand Prix-showjumpers like Kid Gentleman, Lutopia, Mesandra and Ups-A-Daisy. Dam Ramona van Berkenbroeck is a half sister of the international showjumpingstallion Lucky Sky (s.gold Sky) who performed with Robert Smith. 46

Jespers. houdt op zondag 14 april 2013. hengstenshow. Bruin, geb. 2006, 1.74m, AES, NRPS Nabab de Reve - Darco - Hedjaz - Cardinal xx

Jespers. houdt op zondag 14 april 2013. hengstenshow. Bruin, geb. 2006, 1.74m, AES, NRPS Nabab de Reve - Darco - Hedjaz - Cardinal xx Jespers houdt op zondag 14 april 2013 hengstenshow aanvang 14.00 uur Glasgow van Merelnest Bruin, geb. 2006, 1.74m, AES, NRPS Nabab de Reve - Darco - Hedjaz - Cardinal xx De show wordt gehouden in Manege

Jespers. houdt op zondag 10 april. hengstenshow. De show wordt gehouden in Manege Buitenhorst te Oosteind Griendsteeg 3, 4909 BJ Oosteind

Jespers. houdt op zondag 10 april. hengstenshow. De show wordt gehouden in Manege Buitenhorst te Oosteind Griendsteeg 3, 4909 BJ Oosteind Jespers houdt op zondag 10 april hengstenshow aanvang 14.00 uur Baltic vdl Zirocco Blue vdl De show wordt gehouden in Manege Buitenhorst te Oosteind Griendsteeg 3, 4909 BJ Oosteind Jespers, Lijsterpad

Stoeterij Duyselshof stelt ter dekking

Stoeterij Duyselshof stelt ter dekking Stoeterij Duyselshof stelt ter dekking All about the finest show jumpers Welkom bij Stoeterij Duyselshof Verscholen in de Brabantse Kempen ligt een stoeterij met allure: Stoeterij Duyselshof. Omgeven door

Holbatheo merrie van het jaar 2015 Orriena Elite Preferent (27 juni1996)

Holbatheo merrie van het jaar 2015 Orriena Elite Preferent (27 juni1996) Holbatheo merrie van het jaar 2015 Orriena Elite Preferent (27 juni1996) Goodtimes x Farn x Leonidas Fokker: Gait Keizer te Diepenveen De afstamming van Orriena Farn pref Fax I Ramonaa pref Koridon xx

Holbatheo merrie van het jaar 2009 Henrica keur preferent prestatie sport (spr) Aram x Veritas x Irco Polo

Holbatheo merrie van het jaar 2009 Henrica keur preferent prestatie sport (spr) Aram x Veritas x Irco Polo Holbatheo merrie van het jaar 2009 Henrica keur preferent prestatie sport (spr) Aram x Veritas x Irco Polo Jan Haarman, kocht haar als jaarling Geboren: 16 april 1989 Fokker: D.J. Kleinen Traast Bathmen

De Wiemselbach NL E D GB

De Wiemselbach NL E D GB De Wiemselbach 2012 NL E D GB Internet: www.hanshorn.nl E-mail: info@hanshorn.nl NUMERO UNO KWPN PREFERENT Geachte fokker, Voor u ligt de hengstenbrochure van De Wiemselbach voor het jaar 2012. Na het

GMB KNHS/KWPN Hengstencompetitie 2012/2013. Afmeldingen en/of wijzigingen kunnen doorgeven worden aan greef@kwpn.nl / 0341-255583

GMB KNHS/KWPN Hengstencompetitie 2012/2013. Afmeldingen en/of wijzigingen kunnen doorgeven worden aan greef@kwpn.nl / 0341-255583 GMB KNHS/KWPN Hengstencompetitie 2012/2013 Startlijst Den Bosch 31 januari 2013 SPRINGEN Finale competitie tijdens KWPN Hengstenkeuring in Den Bosch Programma springen: tijden onder voorbehoud van wijziging!

STATIONSMERRIETEST ERMELO GROEP 1. 02 januari 2014 t/m 4 februari 2014

STATIONSMERRIETEST ERMELO GROEP 1. 02 januari 2014 t/m 4 februari 2014 Koninklijke Vereniging Warmbloed Paardenstamboek in Nederland. KWPN kantoor : De Beek 109, 3852 PL Ermelo Postadres : Postbus 156, 3840 AD Harderwijk Telefoon: : 0341-255555 Fax.: 0341-255515 STATIONSMERRIETEST

De Wiemselbach. Alleen de beste hengsten NL E D GB

De Wiemselbach. Alleen de beste hengsten NL E D GB De Wiemselbach Alleen de beste hengsten 2015 NL E D GB Internet: www.hanshorn.nl E-mail: info@hanshorn.nl Numero Uno KWPN PREFERENT Geachte fokker, Voor u ligt de hengstenbrochure van de Wiemselbach voor

Toonaangevende hengsten uitgelicht

Toonaangevende hengsten uitgelicht ACHTERGROND Toonaangevende hengsten uitgelicht Predicaten moederlijnen nader bekeken De KWPN Kampioenschappen zijn inmiddels alweer twee maanden geleden en IDS bekeek de uitslagen van de finales van de

De Wiemselbach. Alleen de beste hengsten NL E D GB De Wiemselbach Alleen de beste hengsten 2014 NL E D GB Internet: www.hanshorn.nl E-mail: info@hanshorn.nl Numero Uno KWPN PREFERENT Geachte fokker, Voor u ligt de hengstenbrochure van de Wiemselbach voor

De Wiemselbach NL E D GB

De Wiemselbach NL E D GB De Wiemselbach 2009 NL E D GB Internet: www.hanshorn.nl E-mail: info@hanshorn.nl Numero Uno Geachte fokker, Voor u ligt de hengstenbrochure van De Wiemselbach voor het jaar 2009. Wij zijn verheugd u wederom

All about. the finest show jumpers

All about. the finest show jumpers Stoeterij Duyselshof stelt ter dekking 2011 All about the finest show jumpers Welkom bij Stoeterij Duyselshof Verscholen in de Brabantse Kempen ligt een stoeterij met allure: Stoeterij Duyselshof. Omgeven

Alle deelnemers ontvangen van Pavo een monsterzakje en flyer. Dit kunt u afhalen bij het secretariaat

Alle deelnemers ontvangen van Pavo een monsterzakje en flyer. Dit kunt u afhalen bij het secretariaat Belangrijk: Deelnemers meldt u 1/2 uur voor aanvang rubriek bij het secretariaat met het originele paspoort en registratiebewijs. Voor een goed verloop van de keuring dient u de instructies van de ringmeester

Arnd Bronkhorst. Numero Uno. 20 december 2007 IdS-25. IDS25_Numero_UNO.indd 19 18-12-2007 14:35:02

Arnd Bronkhorst. Numero Uno. 20 december 2007 IdS-25. IDS25_Numero_UNO.indd 19 18-12-2007 14:35:02 predikaathengsten Numero Uno. Arnd Bronkhorst 19 IDS25_Numero_UNO.indd 19 18-12-2007 14:35:02 Dirk Caremans Numero Uno onder Marco Kutcher. In de tijd dat ik hem heb gereden zijn we zelden zonder prijs

Holbatheo merrie van het jaar 2006

Holbatheo merrie van het jaar 2006 Holbatheo merrie van het jaar 2006 GLADSTONE keur Voltaire x Irco Polo x Halewijn De afstamming van Gladstone Voltaire pref Furioso II Gogo Moeve Furioso xx Dame de Ranville Gotthard Mosaik Precipitation

HENGSTEN. To breed a winner, you need a winner

HENGSTEN. To breed a winner, you need a winner HENGSTEN To breed a winner, you need a winner Dekvoorwaarden 2014 Uitsluitend diepvries sperma verkrijgbaar; Dekgelden zijn exclusief 6% BTW en exclusief stalling en/of veeartskosten; De betaalde dekgelden

Kwaliteit wint de strijd

Kwaliteit wint de strijd Fokker van het Jaar Fokkerij Van de Lageweg tekst : JENNEKE SMIT foto : JACOB MELISSEN Kwaliteit wint de strijd Dit jaar werd de familie Van de Lageweg verkozen tot Fokker van het Jaar in de springrichting.

Elias 494. Omschrijving: Jorn 430 x Maiko 373 x Thomas 327

Elias 494. Omschrijving: Jorn 430 x Maiko 373 x Thomas 327 Elias 494 Geboren: Stam: Afstamming: V.W.%: Stokmaat: DNA-profiel: Dekgeld: 2009 109 Jorn 430 x Maiko 373 x Thomas 327 17,0 1.72 Geen drager 900,- Omschrijving: Elias 494 is in december 2016 op 7-jarige

LINCOM'S LORD HEROS CL

LINCOM'S LORD HEROS CL LINCOM'S LORD HEROS CL Begijnhoeve Lord Heros (v:vivaldi) x Lincom s Dolce Vita CL (v: San Remo) BWP goedgekeurde hengst geboren in 2016 Fokker Cor van der Linden (Nuenen Nederland) Stokmaat 173 cm WFFS

Startlijst Wanssum. Van 17:30 uur tot 18:00 uur. Van 18:00 uur tot 18:30 uur. Limburgse Veulenveiling 2017

Startlijst Wanssum. Van 17:30 uur tot 18:00 uur. Van 18:00 uur tot 18:30 uur. Limburgse Veulenveiling 2017 2017 Voorzitter selectiecommissie: H. Derks, telefoonnummer 0478-580505 / 06-51504078 Van 17:30 uur tot 18:00 uur Startlijst Wanssum NR NAAM VEULEN GEB.DAT. H/M VADER AFSTAMMING PREDIKAAT EIGENAAR TEL.NR.

TEKST: JENNEKE SMIT BEELD: DIRK CAREMANS E.A.

TEKST: JENNEKE SMIT BEELD: DIRK CAREMANS E.A. GOEDGEKEURD Dominante vererver Eldorado van de Zeshoek maakt naam Sinds begin dit jaar maakt krachtpatser Eldorado van de Zeshoek furore op het ste niveau met Willem Greve. Het duo nam al succesvol deel

donderdag 2 december 2010 - SPRINGEN

donderdag 2 december 2010 - SPRINGEN KNHS/KWPN GMB Hengstencompetitie 2010/2011 startlijst Hippisch Hengelo donderdag 2 december 2010 - vs 2 SPRINGEN 1e competitiewedstrijd Plaats: Hippisch Hengelo Programma: woensdag 1 december 2010 - DRESSUUR

Startlijst Wanssum NR NAAM VEULEN GEB.DAT. H/M VADER AFSTAMMING PREDIKAAT EIGENAAR TEL.NR

Startlijst Wanssum NR NAAM VEULEN GEB.DAT. H/M VADER AFSTAMMING PREDIKAAT EIGENAAR TEL.NR 2018 Voorzitter selectiecommissie: H. Derks, telefoonnummer 0478-580505 / 06-51504078 Van 17:30 uur tot 18:00 uur NR NAAM VEULEN GEB.DAT. H/M VADER AFSTAMMING PREDIKAAT EIGENAAR TEL.NR. 1 2 3 4 5 6 7 8

tekst : JENNEKE SMIT foto s : JACOB MELISSEN IJzersterke basis staat garant voor succes bij Stal Roelofs

tekst : JENNEKE SMIT foto s : JACOB MELISSEN IJzersterke basis staat garant voor succes bij Stal Roelofs Fokker van het Jaar tekst : JENNEKE SMIT foto s : JACOB MELISSEN IJzersterke basis staat garant voor succes bij Stal Roelofs Na 38 jaar ziet Herman Roelofs zichzelf nog steeds niet als paardenman, maar

Teksten van de liederen die gospelkoor Inspiration tijdens deze Openluchtdienst zingt.

Teksten van de liederen die gospelkoor Inspiration tijdens deze Openluchtdienst zingt. Don t you worry There s an eternity behind us And many days are yet to come, This world will turn around without us Yes all the work will still be done. Look at ever thing God has made See the birds above

Odette W. de merrie maakt het verschil. Odette W. Ladykiller xx Landgraf I Warthburg Libero H pref Ronald Octave Gelonika

Odette W. de merrie maakt het verschil. Odette W. Ladykiller xx Landgraf I Warthburg Libero H pref Ronald Octave Gelonika de merrie maakt het verschil tekst : KARIN DE HAAN foto : JACOB MELISSEN Odette W Odette W staat synoniem voor sportpaardenfokkerij, zij is één van de fokwaardetoppers op de lijst van de merries met de

vijftig jaar bwp hengsten

vijftig jaar bwp hengsten In dit laatste deel van de reeks over Bwp stempelhengsten, gaan we bij enkele professionele ruiters te rade. Logisch, want als ruiter krijg je allerhande paarden onder het zadel, en op die manier heb je

SPRINGHENGSTEN. COHINOOR VDL (Cornet Obolensky x Stakkato x Contender)

SPRINGHENGSTEN. COHINOOR VDL (Cornet Obolensky x Stakkato x Contender) SPRINGHENGSTEN COHINOOR VDL (Cornet Obolensky x Stakkato x Contender) Cohinoor VDL toonde een uniforme collectie goed ontwikkelde, aansprekende veulens met een goed springmodel. De veulens hebben veel

Tannan VM Z. Vos, geb. 2012, stokm m Fokker: J. van Meever, Meerkerk Taloubet Z - Kannan - Casantos

Tannan VM Z. Vos, geb. 2012, stokm m Fokker: J. van Meever, Meerkerk Taloubet Z - Kannan - Casantos Tannan VM Z C Vos, geb. 2012, stokm. 1.72 m Fokker: J. van Meever, Meerkerk Taloubet Z - Kannan - Casantos Taloubet Z is met Christian Ahlmann één van de beste springpaarden ter wereld. Niet verwonderlijk

Puzzle. Fais ft. Afrojack Niveau 3a Song 6 Lesson A Worksheet. a Lees de omschrijvingen. Zet de Engelse woorden in de puzzel.

Puzzle. Fais ft. Afrojack Niveau 3a Song 6 Lesson A Worksheet. a Lees de omschrijvingen. Zet de Engelse woorden in de puzzel. Puzzle a Lees de omschrijvingen. Zet de Engelse woorden in de puzzel. een beloning voor de winnaar iemand die piano speelt een uitvoering 4 wat je wil gaan doen; voornemens 5 niet dezelfde 6 deze heb je

All about. the finest show jumpers STOETERIJ DUYSELSHOF STELT TER DEKKING IN 2012 All about the finest show jumpers Welkom bij Stoeterij Duyselshof VERSCHOLEN IN DE BRABANTSE KEMPEN LIGT EEN STOETERIJ MET ALLURE: STOETERIJ DUYSELSHOF. OMGEVEN

SPORT HORSE BREEDING

SPORT HORSE BREEDING SPORT HORSE BREEDING M E T K E N N I S B E G I N T S U C C E S! ELVIS NRPS FAMILY RANKINGS SCHULTE-BÖCKER KWPN DE BASIS WESTFALEN ZIROCCO BLUE VDL ZUID-DUITSLAND MAART 2009 NL 3.2 GEPLAND TALENT ZIROCCO

Eldorado van de Zeshoek

Eldorado van de Zeshoek GOEDGEKEURD Eldorado van de Zeshoek Maakt verwachtingen waar Regeren is vooruitzien en daarom oriënteren de fokkers zich nú op de topverervers van de toekomst. Een die zich in dat kader steeds opvallender

Hengstenshow Zaterdag 4 april 2015

Hengstenshow Zaterdag 4 april 2015 El Clarimo Hengstenshow Zaterdag 4 april 2015 Aanvang 20.00 uur Sportpark Rijnvliet 7 Utrecht 1 Firestone Galandro Lauw met jong talent! Farfan Horido, v. Sir Shutterfly Chin Chin. reservekampioen H.K.

Tannan VM Z. Vos, geb. 2012, stokm m Fokker: J. van Meever, Meerkerk Taloubet Z - Kannan - Casantos Tannan VM Z H Vos, geb. 2012, stokm. 1.72 m Fokker: J. van Meever, Meerkerk Taloubet Z - Kannan - Casantos Taloubet Z is met Christian Ahlmann één van de beste springpaarden ter wereld. Niet verwonderlijk

SPORT HORSE BREEDING

SPORT HORSE BREEDING SPORT HORSE BREEDING M E T K E N N I S B E G I N T S U C C E S! STUDBOOK RANKINGS JOHAN VEREECKE FAMILY RANKINGS INDOCTRO OTTO-BOJE SCHOOF DR. WERNER SCHADE WBFSH JANUARI 2011 NL 5.1 STEMPELHENGST INDOCTRO

Een goed presterende hengst is een echte marketingmachine

Een goed presterende hengst is een echte marketingmachine Bedrijfsreportage tekst : NICOLE RIETMAN-REIJN foto s : KARIN VAN DER MEUL Team Nijhof Een goed presterende hengst is een echte marketingmachine Onlangs werd bekend dat Eric van der Vleuten door aankoop

SPORT HORSE BREEDING

SPORT HORSE BREEDING SPORT HORSE BREEDING M E T K E N N I S B E G I N T S U C C E S! PRIAMUS Z HANASSI XX & FREEMAN XX COBY VAN BAALEN NRW OLDENBURG EMILION HARM THORMÄHLEN PURIOSO DECEMBER 2009 NL 3.10 STEMPELHENGST EMILION

3 jarige springmerries

3 jarige springmerries Cat.nr Paardnaam afstamming fokker/ geregistreeden GROEP 1 53 Jackpot E.B. Action Breaker x Corrado I f/g.: G. & L.F.O. ter Harmsel-Zanderink, Enter 59 Joliciapina Carambole x Tangelo van de Zuuthoeve

Blom Hengstencompetitie Springen 2015/2016. Afmeldingen en/of wijzigingen doorgeven per mail greef@kwpn.nl

Blom Hengstencompetitie Springen 2015/2016. Afmeldingen en/of wijzigingen doorgeven per mail greef@kwpn.nl Blom Hengstencompetitie Springen 2015/2016 Startlijst Zuidbroek, maandag 11 januari SPRINGEN 3 e competitiewedstrijd Plaats: Zuidbroek Bij uitvallers schuiven de starttijden op Programma dressuur Baan

Instelling Bruikbaarheidsonderzoek Paarden (I.B.O.P.) 10 november 2015

Instelling Bruikbaarheidsonderzoek Paarden (I.B.O.P.) 10 november 2015 Bruikbaarheidsonderzoek Paarden (I.B.O.P.) 10 november 2015 Aanvang: 13.30 uur Jury: Dirk Reijne & Henk Dirksen Plaats: Manege Luttenberg, Looweg 6-a, 8105 SL Luttenberg. Tel: 0572-301402 Contactpersoon:

Instelling Bruikbaarheidsonderzoek Paarden (I.B.O.P.) 28 januari 2012

Instelling Bruikbaarheidsonderzoek Paarden (I.B.O.P.) 28 januari 2012 Bruikbaarheidsonderzoek Paarden (I.B.O.P.) 28 januari 2012 Jury: Cor Loeffen & Sjef van Rijswijk Plaats: Manege De Vosberg, Ninnesweg 176, 5981 PD Panningen. Contactpersoon: Marian Sijben, Muldersweg 10,

De schoonheid van prestatie

De schoonheid van prestatie S TA L R O E L O F S l 2 0 1 2 De schoonheid van prestatie Trots op de jongste generatie! Ook na 40 jaar is prestatiefokkerij niet klaar. De selectie gaat door en zo ook de vooruitgang. Op lauweren wordt

STAMBOEKKEURINGEN 2018 UITSLAGEN

STAMBOEKKEURINGEN 2018 UITSLAGEN STAMBOEKKEURINGEN 2018 UITSLAGEN Vrijdag 15 juni: Springen Stal Hendrix Opfok Molenstraat 60 Kessel Limburg Cup: Voor de 5 hoogst beoordeelde merries bij stamboekopname per fokrichting in Limburg is een

Liefde op het eerste gezicht

Liefde op het eerste gezicht ONTMOETEN Tangelo van de Zuuthoeve preferent Liefde op het eerste gezicht Eigenaar Johan Venderbosch is er duidelijk over: de eerste keer dat hij Tangelo van de Zuuthoeve zag, was het direct liefde op

HET NODIGE BLOED VOOR DE TOEKOMST Conrad Quality Z

HET NODIGE BLOED VOOR DE TOEKOMST Conrad Quality Z HET NODIGE BLOED VOOR DE TOEKOMST Conrad Quality Z CONRAD QUALITY Z Geboren in 2016 Z-gekeurd in 2018 1.71m groot ingeteeld: 3x3 op CORRADO (1,60m) 48,11% volbloed VADER : CONNOR Jonge hengst van CASALL

THUISKEURING KWPN LIMBURG Petro Trommelen en Arnold Kootstra Marian Sijben

THUISKEURING KWPN LIMBURG Petro Trommelen en Arnold Kootstra Marian Sijben THUISKEURING KWPN LIMBURG 2-03-2018 Jry: Contactpersoon: Petro Trommelen en Arnold Kootstra Marian Sijben 0773077237 kwpnlimbrg@gmail.com T/M 7 JARIGE VB MERRIES SPRINGEN 11 IRIS 528003201306190, VB, SP,

GROEP BUITEN* BINNEN* EINDE*

GROEP BUITEN* BINNEN* EINDE* KEURING : zaterdag 17 juni 2017 LOCATIE : Stal Wezenberg, Veilingweg 1 IJsselmuiden TELEFOON SECRETARIS : 06-30401248 GROEP BUITEN* BINNEN* EINDE* 8 jaar en oudere springpaarden 3 jaar en oudere ruin 1

TEKST: PETER VAN DER WAAIJ BEELD: DIRK CAREMANS E.A.

TEKST: PETER VAN DER WAAIJ BEELD: DIRK CAREMANS E.A. TOEGELICHT Kiezen voor aanst of bewezen vader Het veulenseizoen is inmiddels alweer van start gegaan en de eerste hengstenkeuzes zullen al door vele fokkers gemaakt zijn. Een belangrijke beslissing waarin

Via Rio naar Tokio en verder

Via Rio naar Tokio en verder SFN Zenith N.O.P. springpaarden fonds nederland Via Rio naar Tokio en verder SPONSOREN Van Lanschot NV is de houdstermaatschappij van Van Lanschot Bankiers, de oudste onafhankelijke bank van Nederland

Deelnemers meldt u 1/2 uur voor aanvang rubriek bij het secretariaat met het originele paspoort en registratiebewijs.

Deelnemers meldt u 1/2 uur voor aanvang rubriek bij het secretariaat met het originele paspoort en registratiebewijs. Belangrijk: Deelnemers meldt u 1/2 uur voor aanvang rubriek bij het secretariaat met het originele paspoort en registratiebewijs. Merries die op de stamboekkeuring ster worden en aangewezen worden voor

STAMBOEKKEURINGEN 2018 Vrijdag 15 juni: Springen Stal Hendrix Opfok, aanvang 9.00u. Molenstraat 60 Kessel

STAMBOEKKEURINGEN 2018 Vrijdag 15 juni: Springen Stal Hendrix Opfok, aanvang 9.00u. Molenstraat 60 Kessel STAMBOEKKEURINGEN 2018 Vrijdag 15 juni: Springen Stal Hendrix Opfok, aanvang 9.00u. Molenstraat 60 Kessel Zaterdag 16 juni: Dressuur Dressuurstal Rutten, aanvang 10.00u. Eikestraat 43 Hunsel STAMBOEKKEURING

Via Rio naar Bromont en verder

Via Rio naar Bromont en verder SFN Zenith N.O.P. springpaarden fonds nederland Via Rio naar Bromont en verder SPONSOREN Van Lanschot NV is de houdstermaatschappij van Van Lanschot Bankiers, de oudste onafhankelijke bank van Nederland

Geslaagd op beide fronten

Geslaagd op beide fronten KEUREN Baltic VDL keur Geslaagd op beide fronten Onder James Billington maakte Baltic VDL zijn succesvolle Grand Prix-debuut en de zoon van Quaprice Z zet zijn sportcarrière nu voort onder topruiter Jur

Emilion: Still going strong. predikaathengsten. 10 IDS22 30 oktober 2008. Met zijn 22 jaar is hij momenteel de. oudste hengst op de VDL-stud,

Emilion: Still going strong. predikaathengsten. 10 IDS22 30 oktober 2008. Met zijn 22 jaar is hij momenteel de. oudste hengst op de VDL-stud, predikaathengsten Emilion: Still going strong tekst : Gemma jansen foto s : / Met zijn 22 jaar is hij momenteel de oudste hengst op de VDL-stud, maar keurhengst Emilion verkeert nog in een uitstekende

verschijning Andreas Helgstrand is de geestelijk vader GLOCK s Zonik erkend

verschijning Andreas Helgstrand is de geestelijk vader GLOCK s Zonik erkend KEUREN GLOCK s Zonik erkend Zegetocht van een verschijning Met elk nieuw paard waarmee Edward Gal aan de start verschijnt, wordt de onvermijdelijke vraag gesteld: Is dit de nieuwe Totilas?. Met de komst

ANGSTSTOORNISSEN EN HYPOCHONDRIE: DIAGNOSTIEK EN BEHANDELING (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM Read Online and Download Ebook ANGSTSTOORNISSEN EN HYPOCHONDRIE: DIAGNOSTIEK EN BEHANDELING (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM DOWNLOAD EBOOK : ANGSTSTOORNISSEN EN HYPOCHONDRIE: DIAGNOSTIEK STAFLEU

andton Château De Raay, Baarlo trouwen in stijl

andton Château De Raay, Baarlo trouwen in stijl S andton Château De Raay, Baarlo trouwen in stijl W elkom bij Sandton Château De Raay Dit unieke en geheel gerestaureerde kasteelhotel vormt, samen met het prachtige landgoed, het unieke decor voor uw

75 jaar Open dag april (2 e paasdag) uur. Driekse van Bommel met Oriental de Schelde

75 jaar Open dag april (2 e paasdag) uur. Driekse van Bommel met Oriental de Schelde 75 jaar 1942-2017 75jaar 1942-2017 Driekse van Bommel met Oriental de Schelde Open dag 2017 17 april (2 e paasdag) 14.00 uur Tomba van de Kannelust zwartschimmel 1,70m 29/05/ 09 Tp.262896 Dekgeld: 450,-

Vergelijken in het Engels

Vergelijken in het Engels Vergelijken in het Engels Om te vergelijken in het Engels, moet je de verschillende trappen van vergelijking kennen. Er bestaat een stellende trap (de basis: bijvoeglijk naamwoord), een vergrotende trap

Geb. jaar. (Btbh%) 4j e.o. Sport Stb. k. IBOP EPTM

Geb. jaar. (Btbh%) 4j e.o. Sport Stb. k. IBOP EPTM Fokwaarden van hengsten met 10 of meer nakomelingen in de dressuursport en een betrouwbaarheid van 90% of hoger Volgorde: Fokwaarde dressuur hoog naar laag FW dr Aantal nakomelingen Verw% 4j e.o. Sport

The caretakers of the Golden Janssen Arendonk Bloodlines

The caretakers of the Golden Janssen Arendonk Bloodlines Breeding Book 2016 Original Through the years it was our biggest goal to safeguard the legacy of the Janssen Arendonk Breed. With more than 22 Original Janssen Brothers birds and their children we have

Zangersheide fei world breeding jumping championships for young horses belgian jumping championship

Zangersheide fei world breeding jumping championships for young horses belgian jumping championship Zangersheide fei world breeding jumping championships for young horses belgian jumping championship Zangersheide the place to be Elk jaar in september is het Belgische Lanaken (vlakbij Maastricht) voor

Understanding and being understood begins with speaking Dutch

Understanding and being understood begins with speaking Dutch Understanding and being understood begins with speaking Dutch Begrijpen en begrepen worden begint met het spreken van de Nederlandse taal The Dutch language links us all Wat leest u in deze folder? 1.

De Wiemselbach. Alleen de beste hengsten NL E D GB De Wiemselbach Alleen de beste hengsten 2016 NL E D GB Internet: www.hanshorn.nl E-mail: info@hanshorn.nl Numero Uno KWPN PREFERENT Geachte fokker, Voor u ligt de hengstenbrochure van de Wiemselbach voor

Bewegingsverbeteraar uit Utopia-stam

Bewegingsverbeteraar uit Utopia-stam KWPN-hengsten tekst: Karin Karlas foto: /Karin Karlas/Dirk Caremans Olivi: Bewegingsverbeteraar uit Utopia-stam Olivi maakte naam als reservekampioen van zijn jaargang in Den Bosch. Met zijn eerste twee

Fokkersavond 23 febr 2016

Fokkersavond 23 febr 2016 Fokkersavond 23 febr 2016 PROGRAMMA Welkomstwoord door regiovoorzitter Marie-José Dorgeloos Mannens Uitreiking prijzen Limburg- Cup en huldiging Fokkers aangewezen hengsten springen door Arnold Kootstra

voltooid tegenwoordige tijd

voltooid tegenwoordige tijd SirPalsrok @meestergijs It has taken me a while to make this grammar explanation. My life has been quite busy and for that reason I had little time. My week was full of highs and lows. This past weekend

Grand Prix-hengst Berlin vererft springkwaliteiten

Grand Prix-hengst Berlin vererft springkwaliteiten KWPN-goedgekeurde hengsten tekst : JENNEKE SMIT beeld : DIRK CAREMANS Grand Prix-hengst Berlin vererft springkwaliteiten Oudste nakomelingen vallen op in de sport Onder Wim en Gerco Schröder heeft Eurocommerce

3 I always love to do the shopping. A Yes I do! B No! I hate supermarkets. C Sometimes. When my mother lets me buy chocolate.

3 I always love to do the shopping. A Yes I do! B No! I hate supermarkets. C Sometimes. When my mother lets me buy chocolate. 1 Test yourself read a Lees de vragen van de test. Waar gaat deze test over? Flash info 1 In the morning I always make my bed. A Yes. B No. C Sometimes, when I feel like it. 2 When I see an old lady with

4 jarigen (ook voor 5-jarigen met veulen als 4-jarige)

4 jarigen (ook voor 5-jarigen met veulen als 4-jarige) Springpaarden Aanvang: 11:20 uur Jury: Arnold Kootstra & Yannick Hendrikx Ringmeesters: A. Jaspers, J. de Crom, H. Smulders Rubriek aangeboden door: Ruitersport Ingrid van Berlo te Lierop 4 jarigen (ook

www.limburgseveulenveiling.nl

www.limburgseveulenveiling.nl woensdag 24 september 2014 www.limburgseveulenveiling.nl Actie Word nu lid voor de rest van 2014 voor slechts 55,- Adelinde Cornelissen en Jerich Parzival (Jazz x Ulft) Bij het KWPN krijgt u meer! Het

possessive determiners

possessive determiners personal pronouns possessive determiners SirPalsrok @meestergijs Ik = I (altijd met een hoofdletter schrijven) I am William. I have no brothers or sisters. I play tennis and love to play videogames. I

STATIONSMERRIETEST DEURNE GROEP 4. 2 november 2010 t/m 3 december 2010

STATIONSMERRIETEST DEURNE GROEP 4. 2 november 2010 t/m 3 december 2010 Koninklijke Vereniging Warmbloed Paardenstamboek in Nederland. Stamboekbureau : Stephensonstraat 25a-27, Harderwijk Postadres : Postbus 156, 3840 AD Harderwijk Telefoon : 0341-255555 Fax.: 0341-255515

12 APRIL Ledenvergadering KWPN-Limburg Noord

12 APRIL Ledenvergadering KWPN-Limburg Noord 12 APRIL 2011 Ledenvergadering KWPN-Limburg Noord 1 Agenda 1. Opening. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Notulen najaarsledenvergadering 22-11-2010. 4. Jaarverslag 2010. 5. Financieel Jaarverslag

Quality Z-markt 20 August 2011

Quality Z-markt 20 August 2011 Quality Z-markt 20 August 2011 Hoe kunt u nu zo n geweldig 3-jarig Z-Paard in uw bezit krijgen? Geïnteresseerde kopers kunnen zich melden bij de Studbook Zangersheide-stand. Dit kan al tijdens de presentatie,

KNHS/KWPN GMB Hengstencompetitie 2012/2013

KNHS/KWPN GMB Hengstencompetitie 2012/2013 KNHS/ GMB Hengstencompetitie 2012/2013 SPRINGEN 3e competitiewedstrijd Plaats: Roosendaal Programma springen Parcours verkennen Klasse Z & ZZ Klasse M Klasse L Aanvang 16.45-17.00 uur 17.00 uur - aansluitend

SPORT HORSE BREEDING

SPORT HORSE BREEDING SPORT HORSE BREEDING M E T K E N N I S B E G I N T S U C C E S! WIM GOLTSTEIN WARUM NICHT HET OOSTFRIESE PAARD EMBRYOTRANSPLANTATIE SÖNKE THAMLING CORLAND JULI 2010 NL 4.5 STEMPELHENGST CORLAND tekst :

tekst : Sandra Nieuwendijk foto s : Sandra Nieuwendijk/Jacob Melissen Londontimes heeft alles

tekst : Sandra Nieuwendijk foto s : Sandra Nieuwendijk/Jacob Melissen Londontimes heeft alles KWPN-hengsten tekst : foto s : /Jacob Melissen Londontimes heeft alles Er zijn hengsten die alles hebben: eigen sportprestaties tot op het hoogste niveau en nakomelingen die moeiteloos in de voetsporen

KWPN. Eventinghorse Sale. Vrijdag 11 oktober 2013, 17:00 uur

KWPN. Eventinghorse Sale. Vrijdag 11 oktober 2013, 17:00 uur KWPN Eventinghorse Sale Vrijdag 11 oktober 2013, 17:00 uur Military Boekelo-Enschede www.kwpn.nl en www.kwpn.tv KWPN horses in the eventing sport! Eventing has undergone major changes in recent years,

RECEPTEERKUNDE: PRODUCTZORG EN BEREIDING VAN GENEESMIDDELEN (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM Read Online and Download Ebook RECEPTEERKUNDE: PRODUCTZORG EN BEREIDING VAN GENEESMIDDELEN (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM DOWNLOAD EBOOK : RECEPTEERKUNDE: PRODUCTZORG EN BEREIDING VAN STAFLEU

Jose Mourinho met Jaguar terug naar school

Jose Mourinho met Jaguar terug naar school Jose Mourinho met Jaguar terug naar school Jose Mourinho verraste een groep schoolkinderen van de Bishop Gilpin Church of England Primary School in Londen. Zijn komst in een Jaguar XF Sportbrake vol voetbalkleding

Sale of the Rising Stars

Sale of the Rising Stars Sale of the Rising Stars Zaterdag 24 Januari Saturday 24th January Collection 2015 Dressuur, Springen en Fokkerij! 3 t/m 25 januari 2015 Fries Congres & Paardencentrum 3 & 4 januari 9-11 januari 15-18

NUCHTER, EEN HELDERE KIJK EN NO-NONSENSE

NUCHTER, EEN HELDERE KIJK EN NO-NONSENSE NUCHTER, EEN HELDERE KIJK EN NO-NONSENSE NATUURLIJK SAMEN NATURALLY DUTCH. Koolhaas Natuurlijk is a typically Dutch company: Sober, with a clear vision and no-nonsense. That s what our customers may expect

All about. the finest show jumpers Stoeterij Duyselshof stelt ter dekking in 2013 All about the finest show jumpers Welkom bij Stoeterij Duyselshof Verscholen in de Brabantse Kempen ligt een stoeterij met allure: Stoeterij Duyselshof. Omgeven

Weer terug aan het hof

Weer terug aan het hof KWPN-hengsten tekst : Gemma Jansen foto s : Dirk caremans & Arnd bronkhorst Lancelot, leverancier van sportpaarden Weer terug aan het hof Iedereen die bekend is met de legendes rond Koning Arthur, weet

Telg uit de Banta-stam in een fraai jasje

Telg uit de Banta-stam in een fraai jasje KWPN-hengsten tekst : Gemma Jansen foto : Dirk Caremans/Jacob Melissen Cantos Telg uit de Banta-stam in een fraai jasje Een optelsom van goede genen is in de fokkerij helaas niet altijd een garantie voor

Fokwaarde Springen: 140-159. TOP 200 MERRIES MET 1 TOT 4 NAKOMELINGEN IN DE SPRINGSPORT Volgorde binnen subgroep alfabetisch

Fokwaarde Springen: 140-159. TOP 200 MERRIES MET 1 TOT 4 NAKOMELINGEN IN DE SPRINGSPORT Volgorde binnen subgroep alfabetisch TOP 200 MERRIES MET 1 TOT 4 NAKOMELINGEN IN DE SPRINGSPORT Volgorde binnen subgroep alfabetisch Fokwaarde Springen: 160-179 NAAM SPR.I. BTBH aant nak V M (MV x MMV) Fokker ANNELITA C Elite, Ibop-(spr)

UITSLAG ZESJARIGE SPRINGPAARDEN 1E RONDE SELECTIE WK 1E RONDE HALVE FINALE ISAH CUP 11-08-2015 AANVANG: 13.30 UUR

UITSLAG ZESJARIGE SPRINGPAARDEN 1E RONDE SELECTIE WK 1E RONDE HALVE FINALE ISAH CUP 11-08-2015 AANVANG: 13.30 UUR UITSLAG ZESJARIGE SPRINGPAARDEN 1E RONDE SELECTIE WK 1E RONDE HALVE FINALE ISAH CUP 11-08-2015 AANVANG: 13.30 UUR pl. 1 375 Elisabeth Applaus x Colman 1 392 Estoril Calvaro Z x Concorde 1 382 Eclips Baloubet

STATIONSMERRIETEST DEURNE GROEP 1. 15 maart 2011 t/m 15 april 2011

STATIONSMERRIETEST DEURNE GROEP 1. 15 maart 2011 t/m 15 april 2011 Koninklijke Vereniging Warmbloed Paardenstamboek in Nederland. Stamboekbureau : Stephensonstraat 25a-27, Harderwijk Postadres : Postbus 156, 3840 AD Harderwijk Telefoon : 0341-255555 Fax.: 0341-255515

Startlijst Weert. Limburgse Veulenveiling Van 12:00 uur tot 12:30 uur SPRINGVEULENS VAN 12:00 TOT 19:00 UUR. Van 12:30 uur tot 13:00 uur

Startlijst Weert. Limburgse Veulenveiling Van 12:00 uur tot 12:30 uur SPRINGVEULENS VAN 12:00 TOT 19:00 UUR. Van 12:30 uur tot 13:00 uur 2016 Voorzitter selectiecommissie: H. Derks, telefoonnummer 0478-580505 / 06-51504078 Van 12:00 uur tot 12:30 uur SPRINGVEULENS VAN 12:00 TOT 19:00 UUR NR NAAM VEULEN GEB.DAT. H/M VADER AFSTAMMING PREDIKAAT

EERSTE BEZICHTIGING HENGSTENKEURING 2018/2019

EERSTE BEZICHTIGING HENGSTENKEURING 2018/2019 EERSTE BEZICHTIGING HENGSTENKEURING 2018/2019 Aanvang: 08.00 uur gevolgd door vrij bewegen / vrij springen om ± 11.30-12.00 uur. ERMELO DINSDAG 27 NOVEMBER SPRINGHENGSTEN 08.00 uur 200 202 203 204 206

All about. the finest show jumpers STOETERIJ DUYSELSHOF STELT TER DEKKING IN 2014 All about the finest show jumpers Welkom bij Stoeterij Duyselshof VERSCHOLEN IN DE BRABANTSE KEMPEN LIGT EEN STOETERIJ MET ALLURE: STOETERIJ DUYSELSHOF. OMGEVEN

Holthausen Frodo Prestatiedekhengst

Holthausen Frodo Prestatiedekhengst Stal Holthausen stelt ter dekking: Holthausen Frodo Prestatiedekhengst Holthausen Frodo II: voor topsport, schoonheid en een gouden karakter! Eerste goedgekeurde zoon van Orlando Tweede goedgekeurde zoon

Comics FILE 4 COMICS BK 2

Comics FILE 4 COMICS BK 2 Comics FILE 4 COMICS BK 2 The funny characters in comic books or animation films can put smiles on people s faces all over the world. Wouldn t it be great to create your own funny character that will give

Hengsten. Brochure 2 012. Hengstenshow zaterdag 14 april 2012 Aanvang 20.00 uur Sportpark Rijnvliet 7 Utrecht (nieuwe locatie) Lauw van Vliet.

Hengsten. Brochure 2 012. Hengstenshow zaterdag 14 april 2012 Aanvang 20.00 uur Sportpark Rijnvliet 7 Utrecht (nieuwe locatie) Lauw van Vliet. Hengstenshow zaterdag 14 april 2012 Aanvang 20.00 uur Sportpark Rijnvliet 7 Utrecht (nieuwe locatie) Hengsten Brochure 2 012 hengstenhouderij Astri Aangewezen voor verrichtingsonderzoek v. Unaniem Cavalier.

UITSLAG VIJFJARIGE SPRINGPAARDEN 1E RONDE SELECTIE WK 1E RONDE HALVE FINALE ISAH CUP 10-08-2015

UITSLAG VIJFJARIGE SPRINGPAARDEN 1E RONDE SELECTIE WK 1E RONDE HALVE FINALE ISAH CUP 10-08-2015 UITSLAG VIJFJARIGE SPRIPAARDEN 1E RONDE SELECTIE WK 1E RONDE HALVE FINALE ISAH CUP 10-08-2015 1 152 Fabiola Alicante HBC x Numero Uno Fire Bird 1 163 Arizona x Indoctro 1 199 F Carambole x Julio Mariner

News: Tours this season!

News: Tours this season! 1 Do you remember? Lees de zinnen en vul de juiste woorden in. Kies uit: like listen presenter too loud great show number next crowd singer. Let op: je houdt twee woorden over. Welcome back to the best