BVBA Veilingen AEKO Gouverneur Verwilghensingel 18C - B 3500 Hasselt Tel: 011/22.04.08 - Fax: 011/23.31.03 Website: Aeko.be - E-Mail: info@aeko.be H.R.HASSELT: 104464 Kijkdagen: Vrijdag 21/11/2008: van 14 tot 18 uur. Zaterdag & Zondag 24 & 25 /11/2008:van 10 tot 19 uur. Veiling Maandag 24/11/2008:om 19 uur vanaf lot 001 & Dinsdag 25/11/2008:om 19 uur vanaf lot 501. Bezoek onze volledige catalogus op www.aeko.be Expertise en inname van goederen voor onze volgende veilingen: elke woensdag van 10.00 to 12.00 en van 14.00 to 17.00 uur en na afspraak op tel. 011.22.04.08
BVBA Veilingen AEKO Gouverneur Verwilghensingel 18C - B 3500 Hasselt Tel: 011/22.04.08 - Fax: 011/23.31.03 Website: Aeko.be - E-Mail: info@aeko.be H.R.HASSELT: 104464 Bezoek onze volledige catalogus op www.aeko.be Expertise en inname van goederen voor onze volgende veilingen: elke woensdag van 10.00 to 12.00 en van 14.00 to 17.00 uur en na afspraak op tel. 011.22.04.08
0001 Onder de sloef Beeld van ivoor, Gesigneerd, H = 5 cm. 80.00 / 120.00 Euro 0002 Netsuke met de voorstelling van een courtisane met waaier van gesneden ivoor. H = 6 cm 100.00 / 120.00 Euro 0003 Netsuke met de voorstelling van een courtisane van gesneden ivoor. H = 4,5 cm 80.00 / 100.00 Euro 0004 Netsuke met de voorstelling van een vrouwke met een rijstmand van gesneden ivoor. H = 5 cm 80.00 / 100.00 Euro 0005 Netsuke met de voorstelling van een vrouw met een kalebas van gesneden en gepolychromeerd ivoor. H = 5 cm 80.00 / 100.00 Euro
0006 Netsuke met de voorstelling van een zittende marktkramer van gesneden ivoor. (handje ontbreekt ) H = 3 cm 40.00 / 60.00 Euro 0007 Netsuke met de voorstelling van een draak van gesneden ivoor. H = 5 cm 60.00 / 80.00 Euro 0008 Netsuke met de voorstelling van een man met een duiveltje van gesneden ivoor. H = 5,5 cm 200.00 / 250.00 Euro 0009 Netsuke met de voorstelling van een kikker op een vis, van gesneden ivoor. H = 3 cm 80.00 / 120.00 Euro 0010 Zittende monnik Beeldje van gesneden ivoor. H = 3 cm 40.00 / 60.00 Euro
0011 Olijflepel van zilver, Luik, Meester: Olivier Franckson, 1757 L = 31 cm. 250.00 / 300.00 Euro 0012 Berleur Nicolaas (Luikse edelmsid: 1753-1802) Potlepel van zilver, de binnenkant is verguld zilver. Luik, Meester: Nicolaas Berleur, 1789 L = 44 cm 250.00 / 300.00 Euro 0013 6 koffielepels van zilver, Luik, Meester: Gilles & Jospeh Dupont, 1792 125.00 / 150.00 Euro 0014 Dupont Gilles - Nicolas (Luikse edelsmid in de 18de eeuw.) 6 lepels en 6 vorken van zilver, Luik, Meester: Gilles - Nicolas Dupont, 1775 600.00 / 700.00 Euro 0015 13 vorken en 16 lepels, van zilver, Luik, 18de eeuw Verschillende meesters 1,000.00 / 1,200.00 Euro 0016 Servetring van zilver. Met de vermelding " Leon" omkadert met bloempjes 19de eeuw ( onderhoudsherstellingen) 25.00 / 30.00 Euro
0017 Servetring van zilver. met de initialen AB Moelijk leesbare stempel, 19de eeuw 25.00 / 30.00 Euro 0018 Servetring versierd met dansende engeltjes van zilver. moelijk leesbare stempel, 19de eeuw 30.00 / 40.00 Euro 0019 Servetring van zilver. veelhoekig met bloemetjes Frankrijk, na 1838 25.00 / 30.00 Euro 0020 Rammelaar van zilver en parelmoer Engeland. 175.00 / 200.00 Euro 0021 8 soeplepels van zilver. Luiks: 3 x Meester: Toussant - Michel Berryer, 1791 3 x Meester: Barthélemy - Thomas Sauvage, 1773 en 2 x Meester Antoine - Sébastien Houtain, 1791 250.00 / 300.00 Euro
0022 4 koffielepels van zilver, Luiks, Meester: onleesbaar:?t, 1794 25.00 / 30.00 Euro 0023 Paar zoutvaatjes en één mosterdpotje van Duits zilver, Art Nouveautijdvak, ca 1900. 200.00 / 250.00 Euro 0024 Lion Antoin (Luikse edelsmid: 1707-1786) Voor de souvenirjager: 1 koffielepeltje van zilver. Luik, Meester: Antoin Lion, 18de eeuw. 8.00 / 10.00 Euro 0025 Drion Guillaume (1761-1847) Potlepel van zilver met de initialen H.S. Luik, Meester: Guillaume Drion, 19de eeuw. L = 36 cm. 150.00 / 175.00 Euro 0026 Wijwatervat met engel van veelkleurig handgeschilderd biscuit. H = 21 cm 100.00 / 125.00 Euro 0027 Lot van zes processievaandels van zijde en goudbrocaat, ca 1900. 75.00 / 90.00 Euro
0028 Heilige met kruis, van gesneden ebbenhout, H = 42 cm 30.00 / 40.00 Euro 0029 Kruislieveheer onder bol glas, in ovale kader Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 50.00 / 60.00 Euro 0030 Landschap langs de Maas in de Ardennen Olieverf op paneel, 19de eeuw. 30 x 45 cm 300.00 / 400.00 Euro 0031 Processiebaldakijn van eikenhout,ca 1900 H = 86 150.00 / 200.00 Euro 0032 Twee funeraire medaillons, één van 1895 en één van 1955 80.00 / 120.00 Euro
0033 Herdenkingmedaillon gemaakt van mensenhaar in de vorm van de letter M. H = 12 cm 40.00 / 60.00 Euro 0034 Madonna van was 80.00 / 100.00 Euro 0035 Fraai altaarstuk in Antwerpse Barokstijl Buxushouten corpus op voetstuk en kruis. Hout van ebbenhout, schildpadhoorn en ivoor, Herkomstig uit een privékapel in een Haspengouws Kasteel H = 134 cm 4,000.00 / 5,000.00 Euro 0036 Presentatieschotel versierd met galante gezelschappen. van porselein met transferdecor, Trefenfuhrt, ca 1920 B = 50 cm 40.00 / 50.00 Euro 0037 Fruitschotel van goudgehoogd porselein, Berlijn, KPM, ca 1885 B = 32 cm. 75.00 / 90.00 Euro
0038 Twee gedekselde vaasjes van veelkleurig handgeschilderd porselein. in de trant van Sévres. h = 36 cm 500.00 / 700.00 Euro 0039 Petrus Regout te Maastricht (False) Lavabo van monochroom wit aardewerk Maastricht: Petrus Regout 150.00 / 200.00 Euro 0040 Grote siervaas van blauw goudgehoogd aardewerk met renassancemotieven en met bronzen opzetstukken. Frankrijk, Napoleon III tijdvak, ca 1880. H = 80 cm 400.00 / 500.00 Euro 0041 Siervaas van Italiaans aardewerk. H = 30 cm. 50.00 / 70.00 Euro 0042 Paar potten met blauw decor van Delfts aardewerk,18de eeuw Gemerkt GF Deksels ontbreken, enkele schilfers H = 23 cm 150.00 / 200.00 Euro
0043 Pot met blauw decor van Delfts aardewerk, 18de eeuw. Gemerkt: De Porceleyne Schotel, Jan Peunis ( 1724-1764 ) Deksel ontbreekt H = 25 cm. 150.00 / 200.00 Euro 0044 Vitrinekast van rijkelijk gesneden eikenhout Luik, Lodewijk XV stijl 900.00 / 1,250.00 Euro 0045 Armzetel van notenhout, Lodewijk XV tijdvak, 18de eeuw. Afkomstig uit het stadhuis va Maastricht 600.00 / 750.00 Euro 0046 Fraaie Hollandse kabinet - vitrinekast belijmd met mahoniefineer. Nederland, Lodewijk XVI stijl. 1,500.00 / 2,000.00 Euro 0047 Wangentafel van notenhout, Italië, 19de eeuw. 1,500.00 / 2,000.00 Euro
0048 Sécretaire van mahoniehout, Régencestijl, ca 1820. 800.00 / 900.00 Euro 0049 Deux corps van eikenhout Frankrijk, ca 1800. H = 236 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0050 Secretaire - vitrinekast van eikenhout, Nederland, ca 1780. H = 208, B = 144 cm 1,800.00 / 2,000.00 Euro 0051 Kussenkast belijmd met palissanderhout. Noorderlijke Nederlanden, Barokke tijdvak, 17de eeuw. 2,200.00 / 2,500.00 Euro 0052 Vier armzetels en 2 stoelen van eikenhout, Luik, Régencestijl 600.00 / 750.00 Euro
0053 Set van 4 stoelen van eikenhout,versierd met briefpanelen. Neo-gotisch tijdvak, 19de eeuw, gedeeltelijk 16de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro 0054 2 koffielepeltje van zilver. België: 1810-1814 Meester LD 6.00 / 8.00 Euro 0055 Debouny Charles & fils (Luikse edelsmid: 1741-1810) Voor de souvenirjager: 1 koffielepeltje van zilver. Luik, Meester: Charles Debouny fils, ca 1800 8.00 / 10.00 Euro 0056 Servetring van zilver. met de vermelding " Souvenir GM 3 juni 1883 " Belgische zilver, 19de eeuw. 25.00 / 30.00 Euro 0057 2 vorken en 1 lepel van zilver, Frankrijk, 19de eeuw. 30.00 / 40.00 Euro 0058 Servetring van 1ste gehalte zilver. met de initialen TM Frankrijk, na 1838 30.00 / 40.00 Euro
0059 Hennet Léonard (Luikse edelsmid 18de eeuw) 4 koffielepeltjes van zilver. Luik, Meester: Léonard Hennet, 1794 35.00 / 40.00 Euro 0060 Luciferdoosje van zilver, Duitsland, na 1888. H = 5 cm 30.00 / 40.00 Euro 0061 Hoensbroeck François (Luikse edelsmid: 1784-1792) 3 koffielepeltjes van zilver, argent de bavière. Luik, Meester:Constatin - François Hoensbroeck, 18de eeuw. 50.00 / 60.00 Euro 0062 Reeks van 6 messen met zilveren heft. Parijs, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 80.00 / 100.00 Euro 0063 Vijfdelig opdiengarnituur van zilver en gedeeltelijk versierd met vergulden bloemmotieven 80.00 / 100.00 Euro
0064 Schaar, met in het hart de gekruisigde christus, en langs de andere zijde de Heilige familie, ca 1900. 20.00 / 30.00 Euro 0065 Garden seat van veelkleurig handgeschilderd porselein, versierd met draken. China, ca 1900. H = 45 cm. 900.00 / 1,250.00 Euro 0066 Uitzonderlijke lamp van veelkleurig hangeschilderd glas en hout met de voorstelling van Chineze figuren. China, 19de eeuw. H = 75 cm. 600.00 / 700.00 Euro 0067 Fraaie vaas van veelkleurig handgeschilderd porselein, versierd met draken, tegen een gele achtergrond. China, ca 1900. ( haarscheur in de bovenrand ) H = 55 cm. 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0068 Paar vazen van blauw/wit porselein, China, ca 1900. H = 59 cm. 450.00 / 500.00 Euro
0069 Garden seat van veelkleurig handgeschilderd porselein, versierd met vogels tegen een groen/blauw/geel decor China, ca 1900. H = 47 cm. 900.00 / 1,250.00 Euro 0070 Gedekselde vaas van veelkleurig handgeschilderd porselein, China, ca 1900. H = 40 cm. 400.00 / 500.00 Euro 0071 Fraaie achthoekige Garden seat van porselein met kobaltblauw onderglazuur decor met landschappen. China, ca 1900. H = 50 cm. 900.00 / 1,250.00 Euro 0072 Zeshoekige garden seat van veelkleurig handgeschilderd porselein, versierd met een decor van bloemen. China, ca 1900. H = 47 cm. 900.00 / 1,250.00 Euro
0073 Gedekselde vaas van veelkleurig handgeschilderd porselein, met de voorstelling vqn boedha China, 19de eeuw. H = 42 cm. 250.00 / 300.00 Euro 0074 Pronkkast van exotisch hout en inlegwerk van been, China, 19de eeuw. 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0075 Mozart, als jonge knaap vioolspelend. Beeldje van brons, 20ste eeuw H = 36 cm 200.00 / 250.00 Euro 0076 De denker, Beeld van gepatineerd brons, naar Michelangelo's grafmonument voor Lorenzo De Medici. Brussle, Fonderie Lippens H = 36 cm 600.00 / 800.00 Euro 0077 Moreau Auguste (Dijon 1834-1917) Siervaas met twee opengewerkte handgrepen Groepje van gepatineerd tin, Gesigneerd: Auguste Moreau Art Nouveautijdvak, ca 1900. B = 20 cm 300.00 / 400.00 Euro
0078 Roscitano Erio (Italiaanse school, ca 1900.) Gravin Ilonka Carlo Aurilmma Vianelli Beeld van brons, ca 1900-1920 Gesigneerd: Roscitano E. H met sokkel 65 cm. 1,500.00 / 1,800.00 Euro 0079 Galoperend paard, Beeld van gepatineerd metaal. B = 59 cm 250.00 / 300.00 Euro 0080 Boonen Ludo (Limburgse kunstenaar, 20ste eeuw) Bezinning in smeedijzer, Gesigneerd: Ludo Boonen H = 70 cm 450.00 / 600.00 Euro 0081 Lambeaux Jef (Antwerpen,1852 - St. Gillis, 1908) Buste van een jonge vrouw van groen gepatineerd brons, Hoogte met sokkel: 62 cm. 800.00 / 1,000.00 Euro 0082 Fraai inktstel van brons Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw. 50.00 / 70.00 Euro
0083 Ovale staande spiegel versierd met een bloemenrand en twee engeltjes van brons, 37 x 43 cm 120.00 / 150.00 Euro 0084 Schemerlamp van brons, Art Nouveautijdvak, ca 1900. 80.00 / 100.00 Euro 0085 Fraaie medaillon van email met een Vrouw en banderolle met de tekst:" Amor Vincit Omnia" Frankrijk, 19de eeuw Gemonogrammerd:H.C. Doorsnede: 10 cm. 350.00 / 450.00 Euro 0086 Boekenstaander van brons, 18de eeuw. 500.00 / 600.00 Euro 0087 Campagne Daniël Etienne (1851-1914) Flora Beeld van gepatineerd brons, Gesigneerd: Campagne D.E. Art Nouveau tijdvak, ca 1900 H = 46 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro
0088 Bankkaartenhouder van Chinees ivoor, 11,5 x 7 cm. 400.00 / 500.00 Euro 0089 Zwemster Beeld van ivoor en marmer, Art Deco tijdvak, ca 1920-1930 H = 36 cm 200.00 / 250.00 Euro 0090 Twee figuren aan een beekje van gesneden ivoor; H = 7 cm 120.00 / 150.00 Euro 0091 Visser van gesneden ivoor. H = 10 cm 150.00 / 200.00 Euro
0092 Talisman Beschermbeeldje van gesneden ivoor H = 8 cm. 120.00 / 150.00 Euro 0093 Vrouwke aan het werk, Beeldje van ivoor, Gesigneerd: H = 7 cm 240.00 / 280.00 Euro 0094 De bakker Beeldje van gesneden ivoor Gesigneerd: H = 6 cm 180.00 / 240.00 Euro 0095 De bamboesnijder, Beeld van gesneden ivoor, Gesigneerd: H = 5 cm 120.00 / 150.00 Euro 0096 Godin van gesneden ivoor H = 10 cm. 200.00 / 250.00 Euro
0097 Pirson Nicolas (1770-1789) 6 vorken en 6 lepels van zilver, Luik, 1776 Meester: Nicolas Pirson 600.00 / 700.00 Euro 0098 Lebaux Louis (Zilversmid te Hoei in de 18de eeuw.) Zeldzaam zilver: 6 lepels van zilver, Hoei o.a. Meester LL = Louis Lebaux 400.00 / 500.00 Euro 0099 Grote wijnkoeler van verzilverd metaal, Shefield Doorsnede: 40 cm 250.00 / 350.00 Euro 0100 Peper en zoutvaatje van 1ste gehalte zilver. H = 7 cm 40.00 / 60.00 Euro 0101 Fraai driedelig koffieservies bestaande uit een koffiepot, melk - en suikerpot van 1ste gehalt zilver, 950 Pro mille Frankrijk, Napoleon III tijdvak, na 1878. Garantieteken voor de export 700.00 / 900.00 Euro 0102 Elegante presenteerschotel van zilver, Duitsland, na 1888. B = 52 cm 400.00 / 500.00 Euro
0103 4 lepels van zilver, Luik, 18de eeuw. 175.00 / 200.00 Euro 0104 3 lepels van zilver, Luik, 18de eeuw 125.00 / 150.00 Euro 0105 2 opdienlepels van Frans zilver en 1 groentenlepel van Belgisch zilver, 19de eeuw. 75.00 / 90.00 Euro 0106 Bruls Mathieu (Luikse edelsmid uit de 18de eeuw) 4 lepels en 4 vorken van zilver, Luik, ca 1700 7stuks van de Meester: Mathieu Bruls 1 stuk van de meester: Guillaume Dirick, Wapenschilden: Alliantiewapen van de Cercx de Waroux en de Closset. 400.00 / 500.00 Euro 0107 6 mooie messen van zilver, Duitsland, Art Deco tijdvak, ca 1930. 125.00 / 150.00 Euro
0108 Kelk van zilver, Neogotiek Oostenrijk - Hongarije : Krönstadt, 19de eeuw. H = 19 cm. 500.00 / 600.00 Euro
0109 Berleur Nicolaas (Luikse edelmsid: 1753-1802) 12 lepels en 11 vorken van zilver. Luik, Meester: Nicolaas Berleur, 1793 900.00 / 1,000.00 Euro 0110 Kelk van zilver Meester: Vierkant met N + kruisje 8 Empiretijdvak Vermoedelijk België, ca 1810-1820 H = 26 cm 400.00 / 500.00 Euro 0111 3+1 knoopjes in origineel etui versierd met Régencemotieven. van verguld zilver Fabricant: F. Hardy uit Luik 50.00 / 60.00 Euro 0112 St jozef met Jezuskind Beeld van gepolychromeerd hout, Frankrijk, 18de eeuw. H = 100 cm 1,500.00 / 2,000.00 Euro 0113 De Heilige Gregorius van Utrecht, Beeld van gesneden eikenhout Noorderlijke Nederlanden, utrecht (?) ca 1500. H = 51 cm 2,000.00 / 2,500.00 Euro
0114 St Anna ten drieën, Groep van gepolychromeerd eikenhout, Vlaanderen, 18de eeuw. H = 81 cm 1,500.00 / 2,000.00 Euro 0115 Maagd Maria met Jezus, vergezeld van een vrouwelijke Heilige met boek en drinkwater Groep van gesneden eikenhout, Zuidelijke Nederlanden, einde van de 15de eeuw. H = 70 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0116 Doucet Jacques (1924-1994) Landschappelijk, Kleine Litho Gesigneerd:Doucet 48 x 70 cm 500.00 / 600.00 Euro 0117 Ripolles Juan ( 1932) Kereltje in blauw Zeefdruk, II/EA Gesigneerd: Ripolles Juan Spaanse School 69 x 53 cm 400.00 / 500.00 Euro 0118 Bervoets Fred (Burcht 1942) Samen zijn Zeefdruk, 12/80 Gesigneerd: Bervoets 46 x 62 cm 400.00 / 500.00 Euro
0119 Vilain Walter (St Idesbald 1938,) Compositie Lithografie van Walter Vilain, 52 x 40 cm. 300.00 / 400.00 Euro 0120 Zicht op het Augustijnenklooster van Hasselt, Gravure, Gesigneerd: Philips 19de eeuwse druk. 200.00 / 250.00 Euro 0121 Latinne Jan ( Hamont 1936) Vreemde vogels Kleurenlitho, Gesigneerd: Jan Latinne 25 x 23 cm 200.00 / 300.00 Euro 0122 Constant (Amsterdam 1920) De ontmoeting, Ets, 189/190 Gesigneerd: Constant 18 x 18 cm 350.00 / 400.00 Euro 0123 Constant (Amsterdam 1920) De brief Ets, 136/190 Gesigneerd: Constant 17 x 17 cm 350.00 / 400.00 Euro
0124 Corneille Frans (Westrozebeke, 1937) Vogel, Zeefdruk, Gesigneerd: Corneille 60 x 78 cm 700.00 / 800.00 Euro 0125 Brood Herman (Zwolle 5/11/1946 - Amsterdam 11/07/2004) Great balls of fire Zeefdruk Gesigneerd: Herman Brood, 58 x 78 cm 550.00 / 600.00 Euro 0126 Paar vazen beschilderd met het portret van een jonge dame die een liefdesbrief leest. van opaliserend glas, ca 1920. H = 34 cm 80.00 / 120.00 Euro 0127 Paar petroleumlampen van brons en opalisserend blauw glas met de voorstelling van Josefien en Napoleon. Frankrijk, Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw. 60.00 / 80.00 Euro 0128 Gedekselde pot van blauw glas en emaildecor. Duitsland, Bohemen, ca 1870. H = 27 cm 300.00 / 400.00 Euro
0129 Petroleumlamp van messing en gemailleerd glas. Art Nouveau tijdvak, ca 1900. 120.00 / 150.00 Euro 0130 Paar kandelaars van opaliserend Booms glas. H = 11 cm 90.00 / 125.00 Euro 0131 Sierschotel van kristel, België, Val St Lambert, Graffart, ca 1925. Doorsnede: 23,5 cm 400.00 / 500.00 Euro 0132 Houder voor waterpijp van blauw glas, Belgische makkelij in Turkije onder regering van Nasr -El - Din-Shah, voor 1896 Nasr -El - Din - Shah Op 2 na laatste Sjah in Qajar - dynastie van Perzië. Werd in 1896 vermoord. Was ca 40 jaar aan de macht. De Belgen hadden in de 19de eeuw een cristal en glasproduktie in Perzië. De Perzische douanerechten waren aan de Belgen gegeven. 125.00 / 150.00 Euro 0134 Siervaas van mangaankleurig kristal, België, Val St Lambert. H = 30 cm 60.00 / 80.00 Euro
0135 Lot van 40 glazen van geslepen kristal, ca 1920. 300.00 / 400.00 Euro 0136 Fraaie coupe van rood geslepen kristal België, Val St lambert H = 23 cm 250.00 / 300.00 Euro 0137 Damesring van 18 k. goud bezet met 11 diamanten, ca 0,85 k. 250.00 / 300.00 Euro 0138 Armband van 18 k. goud 600.00 / 700.00 Euro 0139 Toi et moi ring van 18 k. goud bezet met 0,35 k. briljanten en een parel. 300.00 / 400.00 Euro
0140 Halsketting van 14 k. goud 500.00 / 600.00 Euro 0141 Paar oorbellen van tweekleuren 18 k. goud en bezet met 0,80 k. diamanten 250.00 / 300.00 Euro 0142 Damesring van 18 k. goud bezet 0,50 k. briljanten. Art Deco tijdvak, ca 1920-1930 250.00 / 300.00 Euro 0143 Damesring van 18 k. wit goud bezet met een columbiaanse smaragd van 1k. en 1 k. briljanten. 400.00 / 500.00 Euro 0144 Solitaire van 18 k. geel goud bezet met een briljant van 0,30 k. 250.00 / 300.00 Euro
0145 Uitzonderlijke damesring van 18 k. wit goud bezet met een natuurlijk zwarte briljant van 4 k. en 2 markiezen van 0,60 k. 1,750.00 / 1,900.00 Euro 0146 Solitaire van 18 k. geel goud bezet met een briljant van 0,35 k. 300.00 / 400.00 Euro 0147 Paar oorbellen van 18 k.wit en geel goud bezet met 0,40 k. diamant. 250.00 / 300.00 Euro 0148 Bloemvormige damesring van 18 k. wit goud bezet met 1 k. diamant 500.00 / 600.00 Euro 0149 Parelsnoer met 46 parels van ca 11 mm, met een gouden slotje 500.00 / 600.00 Euro
0150 Uitzonderlijke Hanger met ketting van 18 k. wit goud bezet met een Columbiaanse smaragd van 9 k. en 2,5 k. briljanten. 2,250.00 / 2,500.00 Euro 0151 Sarton Hubert (Luikse klokkenmaker in de 18de eeuw.) Zakhorloge met zilveren kast en sleutelopwinding,en met wekker. Luik, Hubert Sarton, 1790 1,500.00 / 1,750.00 Euro 0152 Fraaie collier van wit goud, met 7 grote saffieren en 86 briljanten 300.00 / 4,000.00 Euro 0153 Ring van wit goud met een Columiaanse smaragd en 33 briljanten 700.00 / 800.00 Euro 0154 Armband van wit goud met 40 briljanten. 1,500.00 / 1,750.00 Euro
0155 Staande klok van eikenhout met een uurwerk van Bielen uit Zonhoven, ca 1800. 900.00 / 1,000.00 Euro 0156 Schoorsteengarnituur met kindje bestaande uit een kolompendule en twee bijhorende gedekselde vazen van verguld kunstbrons. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 350.00 / 400.00 Euro 0157 Brett Thomas (Londense klokkenmaker, 18de eeuw.) Staande klok belijmd met marquetterie van mahonie en satijnhout. Uurwerk van Thomas Brett in Londen, ca 1750. H = 258 cm 5,000.00 / 6,000.00 Euro 0158 Xemnate in Orlamünde Aquarel, Gesigneerd: A. Sporleder, Duitse School, 19de eeuw, Gedateerd: 1869 35 x 23 cm 80.00 / 100.00 Euro 0159 Loots Albert (Tessenderlo 1915 - Lier 1992) Heidezicht Aquarel, Gesigneerd: Albert Loots, 25 x 10 cm 40.00 / 60.00 Euro
0160 Lot van 3 aquarellen: "Brug over het water ", "Duinenlandschap" en " De Mont Saint Michel". 60.00 / 80.00 Euro 0161 Zicht op St Jacques Miniatuuraquarel, 11 x 7 cm 40.00 / 60.00 Euro 0162 Van der Eycken Robert ( Hasselt, 1933) Twee ruiters Gouache, Gesigneerd: Robert Van Der Eycken 61 x 47 cm 400.00 / 500.00 Euro 0163 Brood Herman (Zwolle 5/11/1946 - Amsterdam 11/07/2004) Spuit en hoere Tekening, gouache, Gesigneerd : Herman Brood ( met certificaat van Koos Van Dyck) 30 x 40 cm 1,000.00 / 1,250.00 Euro 0164 Naakt, Chinese inkttekening Gesigneerd: Jacques Bergman, Gedateerd: 1920 69 x 53 cm 300.00 / 400.00 Euro
0165 Brood Herman (Zwolle 5/11/1946 - Amsterdam 11/07/2004) Van kakelvers Gouache, Gesigneerd: Herman Brood, 23 x 18 cm 500.00 / 600.00 Euro 0166 Latinne Jan ( Hamont 1936) Droom, Gouache Gesigneerd: Jan Latinne Gedateerd: 1999 75 x 63 cm 700.00 / 800.00 Euro 0167 Lucebert Jan (Amsterdam, 1924-1994) De voltooide tijd Gouache, Gesigneerd: Lucebert (met certificaat van Wiemeers) 49 x 65 cm 2 boeken in bruikleen 3,500.00 / 4,000.00 Euro 0168 Oyens David (Amsterdam 1842 - Elsene 1902) Het atelier Gehoogde tekening, Gesigneerd: D. Oyens Gedateerd: 1879 33 x 24 cm 300.00 / 400.00 Euro 0169 Mellery Xavier (Brussel 1845-1921) Biddende vrouw, potloodtekening van Xavier Mellery 48 x 34 cm 600.00 / 800.00 Euro
0170 Minne Georges (Gent, 1866 - St Martens Latem, 1941) Moeder met kind, Potloodtekening, Gesigneerd: Georges Mine Gedateerd: 193... 500.00 / 600.00 Euro 0171 Clays Paul Jean (Brugge 1817 - Schaarbeek 1900) Vrachtboot aan de oever, Potloodtekening, Gesigneerd: P.J. Clays 20 x 29 cm 250.00 / 350.00 Euro 0172 De Smid, Beeld van gepatineerd terra cotta, Art Deco tijdvak, ca 1930. H = 55 cm 250.00 / 300.00 Euro 0173 Leeuw Beeld van gepatineerde pijpaarde. Gesigneerd: A. Fagotta H = 38 cm 300.00 / 400.00 Euro 0174 Blaïsche (Duitsland, ca 1900) "Le Printemps" Buste van een jonge vrouw van gepatineerd terra cotta Gesigneerd: Bläsche Duitsland,Art Nouveautijdvak, ca 1900 H = 61 cm 500.00 / 600.00 Euro
0175 Pajou Augustijn (Parijs, 1730-1809) Buste de Marie - Antoinette van biscuit, Frankrijk, Napoleon III tijdvak,ca 1880. Gesigneerd: door Pajou SC 700.00 / 800.00 Euro 0176 Paar vazen van Duits porselein, Rudolstatt, ca 1880 ( één is hersteld) H = 53 cm. 600.00 / 700.00 Euro 0177 Aurili Richard (1834-1914) Jonge knaap beeldje van brons en pijpaarde Gesigneerd: Aurili R. H = 17 cm. 300.00 / 400.00 Euro 0178 Koppel Gelakte beeldjes Gesigneerd: Nel Knoop, Nederlandse kunstenares uit de 20ste eeuw H = 32 cm 225.00 / 250.00 Euro 0179 Lot van drie decoratieve hoofden van mannen van monochroom gips. H = 29 cm. 150.00 / 200.00 Euro
0180 Tijger van zacht aardewerk, Gemerkt : Jema Holland B : 36 cm 60.00 / 80.00 Euro 0181 Kruislieveheer van porselein, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H v/d corpus= 50 cm 200.00 / 250.00 Euro 0182 Academische studiekop van plaaster, H = 55 cm 175.00 / 200.00 Euro 0183 Paar potten met blauw decor van bloemen van Delfts aardewerk, 18de eeuw Gemerkt: A "De Grieksche A" ofte Jan Theunis Dextra die eigenaar was van die prestigieuze plateelbakkerij: 1759-1765. Deksels ontbreken H = 20 cm 150.00 / 200.00 Euro 0184 Set van 4 stoelen van eikenhout met opengewerkte rugleuning. Neo-gotisch tijdvak, 19de eeuw, gedeeltelijk 16de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro
0185 Fraaie speeltafel van mahoniehout, gedeeltelijk gezwart. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw; 400.00 / 500.00 Euro 0186 Salon betaande uit een tweezit, 3 stoelen en 1 armzetel van rijkelijk gesneden notenhout. Napoleon III tijdvak, ca 1880. 400.00 / 500.00 Euro 0187 Set van 4 stoelen van eikenhout met hoge opengewerkte rugleuning versierd met druivenranken. Neo-gotisch tijdvak, 19de eeuw. Gedeeltelijk 16de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro 0188 Uitzonderlijke tweedeurenkast van eikenhout, Duitsland, 18de eeuw. H = 180 cm, B = 154 cm. 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0189 Paar armzetels van beukenhout, Lodewijk XIV stijl. 400.00 / 500.00 Euro
0190 Vitrinekast van eikenhout, Vlaanderen, 18de eeuw. 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0191 Deux-corps van eikenhout, Vlaanderen, Lodewijk XV tijdvak, 18de eeuw. 1,500.00 / 1,750.00 Euro 0192 Fraai tafeltje van eikenhout, Luik in Régencéstijl 350.00 / 450.00 Euro 0193 Bordenkast van notenhout, Frankrijk, 18de eeuw. 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0194 Fraaie renaissancetafel van noten gekleurd beukenhout, in de stijl van Jacques Androuet du Cerceau. Frankrijk, 19de eeuw. B = 100 cm. 500.00 / 600.00 Euro
0195 Reeks van 4 Lodewijk XIII stoelen van gesneden eikenhout. Frankrijk, 19de eeuw. 600.00 / 800.00 Euro 0196 Boulandel Pierre (Luikse meubelmaker) Fraaie tweedeurskast van eikenhout, Luik, Directoirestijl, Gesigneerd: " Faite le 6 du mois de novembre 1840, par Pierre Boulandel" 1,800.00 / 2,200.00 Euro 0197 Kelk van zilver H = 26 cm. Meester : RD? ( laatste letter is onleesbaar) Empiretijdvak Vermoedelijk België, ca 1810-1820 500.00 / 600.00 Euro 0198 kelk van zilver met ivoren schacht. België, Art Deco tijdvak, ca 1920-1930 400.00 / 500.00 Euro 0199 9 koffielepeltjes van zilver, Luik, Meester: Louis Defrance, 1788. 200.00 / 300.00 Euro
0200 2 grote opdienlepels van zilver Luik, Meester: één onduidelijk merkteken, één Meester: Guillaume Gaspard Velez, 1758 Met wapenschilden: 1/ Eén Allientiewapen de Clercx de Waroux Eén niet geïdentificeerd wapen: gedwarsbalkt van 10 stukken -zilver/rood- een leeuw van goud 2/Eén Allientiewapen de Clercx de Waroux Eén niet geïdentificeerd wapen:gevierendeeld 1 en 4 drie eikenbladeren (2-1), 2 en 3 een, Sint Andrieskruis met in de hoeken een lelie, over het geheel een hartschild. 200.00 / 300.00 Euro 0201 Olie - azijnstel van zilver, Lodewijk XVItijdvak, 1765-1790 Luik, 1792 Meester: KV gekroond, niet geïndentificeerde meester, werkzaam tussen 1779-1793 geen karafjes H = 23 cm 1,700.00 / 1,800.00 Euro 0202 Olie - azijnstel van zilver, Directoiretijdvak, 1790-1800. Luik, 1794 Meester: Of Pierre - Denis Delince of Pierre - Léonard Dumoulin Geen karafjes. H = 25 cm 1,300.00 / 1,600.00 Euro 0203 Olie - azijnstel van zilver met originele karafjes Directoiretijdvak: 1790-1800. Luik, 1795 Meester:MU, gekroond en kruisje onderaan, niet geïndetificeerde meester H = 24 cm 2,250.00 / 2,500.00 Euro
0204 4-delig koffieservies bestaande uit 1 koffiepot, 1 melk - en een suikerpot op een schotel. Van zilver Duitsland, na 1888 500.00 / 600.00 Euro
0205 Mottet Lambert (Luikse edelsmid: 1652-1717) 2 koffielepeltjes van zilver, argent de bavière. Luik, Meester:Lambert Mottet, ca 1700 30.00 / 40.00 Euro 0206 12 soeplepels van zilver Luik, waarvan 8 stuks van de Meester: Olivier Franckson, 1746 zijn. De vier andere hebben als Meester: Jean François Dupon, 1748 300.00 / 400.00 Euro 0207 Berleur Nicolaas (Luikse edelmsid: 1753-1802) Een mooie reeks van 6 dessertlepels en 6 dessertvorken van zilver. Luik, Meester: Nicolaas Berleur 250.00 / 300.00 Euro 0208 6 dessertlepels van zilver. Luik, Meester: Of Pierre - Denis Delince of Pierre - Léonard Dumoulin, 1781 125.00 / 150.00 Euro 0209 Hanay Mathieu (Luikse edelsmid in de 18de eeuw) 6 lepels en 6 vorken van zilver, Luik, Meester: Mathieu Hanay 1792 700.00 / 800.00 Euro 0210 Tysmans Joseph (Hemiksem 1896 - Genk 1974) Zicht op de gouden handkaai te Brugge, Olieverf op doek, Gesigneerd: Jos Tysmans, Gedateerd: 1928 48 x 62 cm. 700.00 / 800.00 Euro
0211 Tysmans Joseph (Hemiksem 1896 - Genk 1974) Veenlandschap in Houthalen Olieverf op karton, Gesigneerd: Jos Tysmans, 27 x 34 cm 350.00 / 450.00 Euro 0212 Viski Janos ( Hongarse school 1891-1961 Mensen in een rijtuig met paarden Olieverf op doek, Gesigneerd: Viski Hongaarse School 60 x 80 cm 600.00 / 750.00 Euro 0213 Nolens Paule (Hasselt 1924-2008) Vrouw in het blauw, Olieverf op doek, Gesigneerd: Paule Nolens 110 x 90 cm + boek toegevoegd 2,000.00 / 2,500.00 Euro 0214 Audenaert August (St-Gillis-Waas 1842 - Melsele 1953) Portret van een minderbroeder Olieverf op doek Gesigneerd: Audenaert A. Gedateerd: 1913 (afkomstig uit Sinaai?) 80 x 63 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0215 Schouten Henri (Indonesië, ca 1857 - Gent 1927) In de Schaapkooi Olieverf op doek, Gesigneerd: Henri Schouten en David Col Gedateerd: 1896. 65 x 55 cm. Op de achterzijde bevestigen de twee kunstenaars hun inbreng: " Je déclare avoir peint la figure,ci-contre David Col, Antwerp' en 'Peint pour moi Henri Schouten 1896' 2,000.00 / 2,500.00 Euro
0216 Onze Lieve Vrouw en Jezuskind Olieverf op doek, Italiaanse school, 18de eeuw. 142 x 111 cm 2,500.00 / 3,000.00 Euro 0217 Fekette R. (Spaanse School, ca 1900) Interieur met spelende katten OLieverf op doek, Gesigneerd: R. Fekette Spaanse School, ca 1900. 55 x 67 cm. 1,000.00 / 1,200.00 Euro 0218 Toutenel Lodewijk (Antwerpen 1819-1883) De boekenverkoper, Olieverf op paneel, Gesigneerd: Lodewijk Toutenel 75 x 62 cm 3,000.00 / 4,000.00 Euro 0219 Schouten Paul (Parijs 1860 - Watermaal Bosvoorde 1922) Twee runderen in de weiden, in originele lijst Olieverf op doek, Gesigneerd: P. Schouten 35 x 40 cm 300.00 / 400.00 Euro 0220 Steppe Romain (Antwerpen 1859-1927) Bords de L'escaut - juillet Olieverf op paneel, Gedateerd: 1895 23 x 30 cm "Met opdracht van de kunstenaar aan Louis Claessens op het etiket aan de achterzijde." 600.00 / 800.00 Euro
0221 Van Genegen Jos (Antwerpen 1857-1936) Vrouw aan het water in de avondschemering Olieverf op doek, Gesigneerd: Joseph Van Genegen 30 x 40 cm 300.00 / 400.00 Euro 0222 Van Leemputten Joseph Louis (Werchter 1865-1948) Schapen in een wei aan de rivier, Olieverf op paneel, Gesigneerd: Joseph Louis Van Leemputten 50 x 72 cm 800.00 / 1,000.00 Euro 0223 Portret van een geestelijke Olieverf op doek, Gemaroufleerd, 19de eeuw. 60 x 50 cm 400.00 / 500.00 Euro 0224 Hering - Lassale Georg (Aurich 1884 - Edam 1936) Lezende man en kind met papkom, Olieverf op doek, Gesigneerd: Hering-Lassale G. Gedateerd: Volendam, 1920. 90 x 80 cm 2,000.00 / 2,500.00 Euro 0225 Paar schemerlampen van bruin/rood porselein met witte kappen 250.00 / 300.00 Euro
0226 Kroonluchter van brons met 5 lichten Art Deco tijdvak, ca 1920 100.00 / 125.00 Euro 0227 Paar wandaplieken met spiegeltjes van aardewerk en messing H = 62 cm 300.00 / 400.00 Euro 0228 Kroonluchter van brons en kristallen bellen, uitgevoerd in Lodewijk XV stijl. 300.00 / 400.00 Euro 0229 Sac à perles uitgevoerd in Lodewijk XVIstijl 150.00 / 200.00 Euro 0230 Luchter in de vorm van een engel van gepatineerd zamac. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 500.00 / 600.00 Euro
0231 Luchter met engel van verguld zamac, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 200.00 / 250.00 Euro 0233 Laagland Ludo ( Paal 1923-2006) Winterlandschap, Olieverf op karton, 80 x 98 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0234 Jong koppel met bloemenmand in een Zuiderse sfeer Olieverf op paneel, Gedateerd 1848, moeilijk leesbaar signatuur 23 x 17 cm 600.00 / 800.00 Euro 0235 Portret van een voorname heer, in originele lijst Olieverf op doek, Gesigneerd: L. Boilly Gedateerd: 1794 48 x 42 cm 600.00 / 800.00 Euro 0236 Wapenschild met de orde van het Gulden Vlies van Graaf Guilaume de Slavata, Kanselier van Bohemen Gouache met goudgehoogd op perkament, 1644. 1,250.00 / 1,500.00 Euro
0237 Twee portretten, " René Le Clerc Sgr de Juigne Bron dechampagne, Fils ainé de Jean - Né... mort 1626" en " René Le Clerc Sgr de Juigne Bron Fils ainé de Colas" Olieverf op doek, Wellicht 19de eeuwse kopieën naar 17de eeuw. 34 x 26 cm 1,500.00 / 2,000.00 Euro 0238 Woonwagenkamp in de winter, Olieverf op doek, Gesigneerd: Prosper Bosteels 47 x 94 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0239 Liard Robert (La Louvière 1911 - Luik 1988) Stadszicht te Luik Olieverf op karton Gesigneerd: R. Liard 33 x 50 cm 300.00 / 400.00 Euro 0240 Canneel Marcel (St joost ten Node 1894 - Brussel 1953) Zicht op een industriestad Olieverf op triplex Gesigneerd: Marcel Canneel 60 x 65 cm 600.00 / 700.00 Euro 0241 Ruytenschild (Hollandse school, 19de eeuw.) Geanimeerd dorpslandschap Olieverf op doek, Toegeschreven aan Ruytenschild, Hollandse School, 19de eeuw. 53 x 64 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro
0242 St Franciscus, Olieverf op paneel, Vlaanderen, 17de eeuw. 56 x 42 cm 1,600.00 / 1,750.00 Euro 0243 Maria, Jezus, St Anna en St Janneke Olieverf op paneel, Vlaams monument uit de 17de eeuw. 64 x 52 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0244 Janssens René (Brussel 1870 - Elsene 1936) Barok Interieur, Olieverf op doek, Gesigneerd: René Janssens 60 x 67 cm 600.00 / 800.00 Euro 0245 Osterlind Anders (Lépard 1887 - Parijs 1960) Stilleven met bloemen Olieverf op doek, Gesigneerd: Osterlind, Gedateerd: 1928 91 x 71 cm 300.00 / 400.00 Euro 0246 Boetende Maria Magdalena, Olieverf op doek Vlaamse School, 17de eeuw. 63 x 48 cm 1,500.00 / 1,800.00 Euro
0247 Breugeliaans tafereel met kinderen, in een omgevallen kar. Olieverf op paneel, 19de eeuw. Navolger van Brouwer 26 x 33 cm 600.00 / 800.00 Euro 0248 Opdracht in de tempel Olieverf op doek, Vlaanderen, 17de eeuw. 133 x 83 cm 1,500.00 / 2,000.00 Euro 0249 Uitzonderlijk cabinet on stand, van notenhout en satijnhout, op een fraai gesculpteerde sokkel van eikenhout. Engeland, George IItijdvak, midden 18de eeuw. H = 137 cm, B = 73 cm 6,000.00 / 8,000.00 Euro 0250 Commode secretaire van gesneden eikenhout, Maasland, ca 1800. 600.00 / 800.00 Euro 0251 Side board van essenhout, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw. 600.00 / 700.00 Euro
0252 Twee stoelen van gesneden beukenhout Lodewijk XV tijdvak, midden 18de eeuw Luik, 18de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro 0253 Fraaie armzetel van gesneden beukenhout Gesigneerd: Leroy Frankrijk,Lodewijk XV tijdvak, midden 18de eeuw. 600.00 / 700.00 Euro 0254 Speeltafeltje belijmd met marquetterie Napoleon III tijdvak, ca 1880. 500.00 / 600.00 Euro 0255 Kabinet op voet belijmd met notenfineer en incrustatie van ivoor. Nederland, Barokke tijdvak, ca 1700. 5,500.00 / 6,000.00 Euro 0256 Miniatuurcommode van notenhout, ca 1820. H = 38 cm B = 32 cm 600.00 / 800.00 Euro
0257 Tafel belijmd met notenhout en intarsia van diverse exotische houtsoorten. Lodewijk XIII stijl, 19de eeuw. 800.00 / 900.00 Euro 0258 Buffet van gesneden eikenhout met marmeren blad. Frankrijk, Régencetijdvak, 18de eeuw. 3,000.00 / 4,000.00 Euro 0259 Kabinetkast belijmd met mahoniehout, Nederland, Lodewijk XVI tijdvak, 18de eeuw. 3,000.00 / 4,000.00 Euro 0260 Kleerkast van notenhout, Bourgondië, 18de eeuw. 2,000.00 / 2,500.00 Euro 0261 Tafel van notenhout, Spanje, 17de eeuw. 2,000.00 / 2,500.00 Euro
0262 Kabinetkast belijmd met mahoniehout, Nederland, Lodewijk XVItijdvak, 18de eeuw. 2,500.00 / 3,000.00 Euro 0263 Uitzonderlijk lakwerkkastje Parijs, Art Deco tijdvak, ca 1920 600.00 / 800.00 Euro 0264 Paar 19de eeuwsse kandelaars ( h = 47 cm ) en een 18de eeuws kruis ( h = 43 cm ) van tin, Herkomst :Luik 250.00 / 350.00 Euro 0265 Stoel van eikenhout, Engeland, ca 1720 400.00 / 500.00 Euro 0266 Twee héél grote kandelaars van tin, Luik, 18de eeuw, Gemerkt: Liège H = 86 cm. 700.00 / 900.00 Euro
0267 Reeks van 10 gewichtjes van koper. Gent (?), 19de eeuw. 60.00 / 75.00 Euro 0268 Paar sac à perles met parels en een bronzen montuur, uitgevoerd in Lodewijk XVI stijl H = 58 cm 400.00 / 500.00 Euro 0269 Twee grote kandelaars van brons, Barokke tijdvak, ca 1700. H = 57 cm. 400.00 / 500.00 Euro 0270 Paar kandelaars van brons in barokke stijl, 19de eeuw. H = 47 cm. 300.00 / 400.00 Euro 0271 Paar grote kandelaars van tin, Luik, 18de eeuw. Gemerkt:Liège H : 60 cm 300.00 / 400.00 Euro
0272 3 geurappeltjes van messing 50.00 / 60.00 Euro 0273 Grote verdure met als voorstelling "Reigers in een landschap" Frankrijk, Manufactuur: Aubusson, 19de eeuw. H = 318 cm B = 133 cm. 1,000.00 / 1,250.00 Euro 0274 Grote kruik van aardewerk H = 120 cm 300.00 / 400.00 Euro 0275 Kleine kruik van aardewerk H = 84 cm 200.00 / 300.00 Euro 0276 Tapijt van wol, 217 x 126 cm 150.00 / 200.00 Euro
0277 Kleine kruik van aardewerk ( bodem beschadigd ) H = 84 cm 150.00 / 200.00 Euro 0278 Iranees tapijt van zijde, 300 x 205 cm 300.00 / 400.00 Euro 0279 Perzisch tapijt van wol en zijde, 182 x 122 cm 100.00 / 150.00 Euro 0280 Perzisch tapijt van wol met roze kleur 207 x 125 cm 100.00 / 150.00 Euro 0281 Bolhoed in originele doos gemaakt door Meeusen, hofleverancier Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. 100.00 / 150.00 Euro
0282 Perzisch tapijt met rode kleur van wol met slijtage, 204 x 135 cm. 30.00 / 40.00 Euro 0283 Prachtig wandtapijt van handgeknoopte wol Afghanistan, midden 20ste eeuw 3 m x 1,13 meter 1,200.00 / 1,400.00 Euro 0284 Iranees tapijt van zijde, met licht blauwe kleur 293 x 204 cm 400.00 / 500.00 Euro 0285 Antiek tapijt van wol, met blauw medaillon 150 x 111 cm 150.00 / 200.00 Euro 0286 Iranees tapijt van zijde, met beige/bruine kleuren 284 x 204 cm 350.00 / 450.00 Euro
0287 Antiek tapijt van wol met blauw/rode kleur. 120 x 75 cm 150.00 / 200.00 Euro 0288 Perzisch tapijt van wol met blauw/beige kleur 340 x 238 cm 250.00 / 350.00 Euro 0289 Hamadan Antieke loper van wol 340 x 104 cm 350.00 / 400.00 Euro 0290 Iranees tapijt van zijde, met groen/beige motieven 235 x 161 cm 250.00 / 350.00 Euro 0291 Lot van 4 altaarkandelaars van gesculpteerde en gepolychromeerd hout Lodewijk XIV stijl, ca 1700. H = 78 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro
0292 Groot Perzisch tapijt van wol, met rood veld. 420 x 305 cm 402.00 / 500.00 Euro 0293 Hanger van 18 k. goud met een barokke parel, 9,1 gram 125.00 / 150.00 Euro 0294 Tapijt van wol 317 x 204 cm 200.00 / 250.00 Euro 0295 Broche: type Barret van 18 k. goud 150.00 / 175.00 Euro 0296 Originele wandkandelaar van metaal en glas, Nederland, 19de eeuw, H = 60 cm 200.00 / 250.00 Euro
0297 Paar fraaie stoelen van beukenhout, in Italiaanse renaissacestijl. Italië, 19de eeuw. 200.00 / 250.00 Euro 0298 Hangsokkel van groen gepatineerd hout met bloemen versierd. Nederland, 19de eeuw. H = 34 cm B = 52 cm 250.00 / 350.00 Euro 0299 Twee stoelen en een armzetel van notenhout met inlegwerk van fruithout, versierd met jachtmotieven. Italiaanse renaissance Italië, 19de eeuw. 500.00 / 700.00 Euro 0300 Gueridontafel van mahoniehout, Engeland, 19de eeuw Diameter 80 cm 250.00 / 300.00 Euro 0301 Stoel van mahoniehout in Queen Anne stijl. Engeland, 19de eeuw. 150.00 / 200.00 Euro
0302 Fraaie commode van massief blanke mahonie, Lodewijk XVI tijdvak, ca 1765-1790. 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0303 Fraaie gueridontafel met gepolychromeerd gekarteld bovenblad, op galante poot van palissander en notenhout Nederland, ca 1880. H = 54 cm 300.00 / 400.00 Euro 0304 Smits Jacob (Rotterdam, 1856 - Mol,1926) Charel Claessens en een vrouw Dubbelzijdige houtskooltekening van Jacob Smits 21 x 23 cm 700.00 / 800.00 Euro 0305 Verwee Alfred (St-Joost-Ten-Node 1838 - Schaarbeek 1895) Voederbak met hooi aan de rand van de weide Olieverf op doek, Gesigneerd: Alfred Verwee, 57 x 69 cm. ( met handgeschreven attest op der recto zijde ) 2,000.00 / 2,500.00 Euro 0306 Van Den Seylbergh Jaak (Antwerpen 1884-1960) Heidelandschap Olieverf op doek, Gesigneerd:Van den Seylbergh Jaak 50 x 75 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro
0307 Twee pelikanen Gouache, Gesigneerd: G. Sturm ( Wenen 1855 - Wageningen 1923) 30 x 45 cm 300.00 / 400.00 Euro 0308 Courtens Herman (St Joost Ten Node 1884 - Elsene 1956) Stilleven met bloemen Olieverf op paneel Gesigneerd: Herman Courtens 30 x 39 cm Met authenticiteitsverklaring door de kunstenaar op de achterzijde 1,000.00 / 1,250.00 Euro 0309 Van Den Seylbergh Jaak (Antwerpen 1884-1960) Hoevelandschap met hooimijten Olieverf op doek, Gesigneerd:Van den Seylbergh Jaak 60 x 75 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0311 Vijzel van brons, Vlaanderen, 18de eeuw. H = 13 cm. 150.00 / 200.00 Euro 0312 Paar haardsierstukken van smeedijzer met vrouwelijke grifoenen versierd, 19de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro
0313 Paar haardbokken één uit de 17de eeuw, één uit de 19de eeuw in koper 300.00 / 400.00 Euro 0314 Spelende putti, Beeldje van gepatineerd metaal, Gesigneerd: E. Rousseau Frankrijk, Napoleon III tijdvak, ca 1880. H = 30 cm 250.00 / 350.00 Euro 0315 Sierlijke kruik van gepatineerd brons Empirestijl, 19de eeuw. H = 54 cm 300.00 / 400.00 Euro 0316 De botentrekker Ets naar Jozef Israëls 47 x 70 cm 300.00 / 400.00 Euro 0317 Locomotive Enging " The Rocket", 1830. Kleurenlithografie 28 x 32 cm 40.00 / 60.00 Euro
0318 De Hertenjacht, Reliëf van gemalen marmer, mooi ingekaderd. 150.00 / 200.00 Euro 0319 Dienblad van gelakt en goudgehoogd metaal Nederland, 19de eeuw. B = 44 cm 100.00 / 150.00 Euro 0320 Decoratieve Box H = 42 cm 50.00 / 70.00 Euro 0321 Dienplateau van zwart gelakt metaal met bloemen gehoogd. Nederland, Napoleon III tijdvak, ca 1880. B = 56 cm 150.00 / 200.00 Euro 0322 Krantenhouder van beschilderd hout 40.00 / 50.00 Euro 0323 Kolenbak van gelakt en goud gehoogd metaal, Nederland, 19dde eeuw. 150.00 / 200.00 Euro
0324 Kolenbak van smeedijzer en mesing, Nederland, ca 1950. 80.00 / 120.00 Euro 0325 Paar kandelaars met de voorstelling van het Heilig hart Maria en Het Heilig hart van Christus van geperst kristal België, Val St Lambert, ca 1920-1930 40.00 / 60.00 Euro 0326 Schenkkan van blauw glas met email versierd, 19de eeuw. H = 30 cm 40.00 / 50.00 Euro 0327 Van Leusden Willem (Utrecht 1886-1974) Kerk met kloosterpand Ets van W. Van Leusden 57 x 70 cù 250.00 / 350.00 Euro 0328 Lot van 3 voorwerpen van verzilverd of verguld metaal, waaronder een portemonné, een pillendoosje... 40.00 / 60.00 Euro
0329 Lot voorwerpen van verzilverd metaal 30.00 / 40.00 Euro 0330 Hors d'oeuvre vorkjes van verzilverd metaal, in origineel etui 40.00 / 60.00 Euro 0331 Bestekkenkoffer van verzilverd en verguld metaal 250.00 / 350.00 Euro 0332 Servetring van gevernist zilver met de naam Léon 12.00 / 15.00 Euro 0333 Sigarettenetui van zilver, België, Delheid, 9 x 8 cm 60.00 / 75.00 Euro 0334 4-delig koffieservies bestaande uit 1 koffie - en theepot, en 1 suiker - en melkpotje van verzilverd metaal. Engeland, gemerkt: Patent EM & EPC ( herstellingen aan de bodems) 60.00 / 75.00 Euro
0335 Wiskemann Oskar (Belgisch atelier: zilver en verzilverd) 128-delig bestek van verzilverd metaal in elegante Lodewijk XV de stijl Atelier: Osker Wiskemann 600.00 / 800.00 Euro 0336 Paar kaarsepannen met snuiter van verzilverd metaal, Engeland, 140.00 / 160.00 Euro 0337 Reeks van 12 mooie mokkalepeltjes van verzilverd metaal, in origineel etui. 30.00 / 40.00 Euro 0338 Fraaie schaal op voet van verzilverd metaal. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 20 cm 80.00 / 125.00 Euro 0339 Reeks glazenonderzetters van aardewerk en metaal. 20.00 / 30.00 Euro 0340 Reeks van 6 messen van verzilverd metaal in origineel etui 30.00 / 40.00 Euro
0501 Hoogsteyn Jan ( Beverlo 1935 ) Stilleven achterzijde: 2 vrouwen in het blauw Olieverf op karton, Gesigneerd: Jan Hoogsteyn 35 x 44 cm 60.00 / 80.00 Euro 0502 Stalmans J. (Limburgse kunstenaar) Zicht te Bolderberg, OLieverf op doek, Gesigneerd: J. Stalmans, Gedateerd: 1961 39 x 48 cm 100.00 / 150.00 Euro 0503 Boer met kippen in een weide Olieverf op doek, 54 x 79 cm 100.00 / 150.00 Euro 0504 Pauwels J.H. (Belgische kunstenaar, 20ste eeuw) Winterlandschap, Olieverf op doek, Gesigneerd: Pauwels J.H. 60 x 100 cm 125.00 / 150.00 Euro 0505 Van Genegen Jos (Antwerpen 1857-1936) Boerderij aan het water, Olieverf op doek, Gesigneerd: Jos Van Genegen ( te herstellen ) 150.00 / 200.00 Euro 0506 Pauwels J.H. (Belgische kunstenaar, 20ste eeuw) Zicht op Brugge, Olieverf op doek, Gesigneerd: H.J. Pauwels 57 x 100 150.00 / 180.00 Euro
0507 Het portret van de kardinaal Olieverf op doek, Gemonogrammeerd: Y.M. 70 x 96 cm 150.00 / 200.00 Euro 0508 Lebeau Philippe ( Tongeren, 1944) Egyptische Symfonie, Krijttekening Gesigneerd: Philippe Lebeau 70 x 48 cm. 150.00 / 200.00 Euro 0509 Heilige Aloïsius Olieverf op doek, 18de eeuw. 83 x 54 cm. 200.00 / 250.00 Euro 0510 Peeters Jeannot (Hasselt 1909-1996) Bloemenstilleven Olieverf op doek, Gesigneerd: Jeannot Peeters 109 x 57 cm 250.00 / 300.00 Euro 0511 Dinot L. (False) De boerderij Olieverf op doek, Gesigneerd: Dinot L 37 x 54 cm. 250.00 / 300.00 Euro
0512 Schollaert A. (1905-1987) Portret van Koning Boudewijn Olieverf op doek, Gesigneerd: Schollaert A. Studie uit 1957 Belgische portrettist o.a. van het Belgische Koningshuis. 250.00 / 350.00 Euro 0513 Schouten Paul (Parijs 1860 - Watermaal Bosvoorde 1922) Twee paarden in de weiden, in originele lijst Olieverf op doek, Gesigneerd: P. Schouten 30 x 43 cm. 300.00 / 400.00 Euro 0514 Klaptafel van mahoniehout met lederen blad. Engeland, Regencystijl. 75.00 / 90.00 Euro 0515 Fraaie renaissancestoel bekleed met petit point 19de eeuw 100.00 / 150.00 Euro 0516 Grote spiegel van hout en stucwerk, Régencestijl, ca 1900. 140 x 80 cm 100.00 / 150.00 Euro
0517 Stereomeubel van eikenhout in Luikse Régencestijl 100.00 / 150.00 Euro 0518 Paar stoeltjes met opengewerkte rug Directoiretijdvak, 1790-1800 100.00 / 150.00 Euro 0519 Fraaie schrijfkist belijmd met mahoniefineer en afgewerkt met messing beslag Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 120.00 / 150.00 Euro 0520 Wiegje van gedraaid hout 125.00 / 150.00 Euro 0521 Twee bloemenfestoenen uit de Lodewijk XVI stijl 2 ornamenten, van gesneden eikenhout, Luik, 18de eeuw, B = 55 cm 150.00 / 200.00 Euro
0522 Sokkel van marmer H = 100 cm 150.00 / 200.00 Euro 0523 Spiegel in Régencestijl, 112 x 82 cm 180.00 / 240.00 Euro 0524 Linnenkast van gezwart hout en belijmd met notenfineer. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 200.00 / 250.00 Euro 0525 Paar schommelstoelen van mahoniehout, Engeland, Victoriaans tijdvak, 19de eeuw. 250.00 / 300.00 Euro 0526 Armzetel van gekleurd beukenhout. Art & Crafts, Engeland, ca 1880. 250.00 / 300.00 Euro
0527 Ronde tafel van eikenhout met smeedijzeren tussenverbinding. 250.00 / 350.00 Euro 0528 Uittrekbare tafel van eikenhout, Louis Philippetijdvak, 19de eeuw. 250.00 / 350.00 Euro 0529 Lavabomeubel van rijkelijk gesneden eikenhout Régencestijl, ca 1900. 300.00 / 400.00 Euro 0530 Kistje op getorste poten bekleed met 17de eeuws textiel met goud brokaat 300.00 / 400.00 Euro 0531 Wagang Galish 2 kleine Indonesische poppetjes 30.00 / 40.00 Euro
0532 Een leeuw Sculptuur uit een wortel van een boom, China H = 45 cm 50.00 / 70.00 Euro 0533 Wagang Galish 4 hoofdjes van Indonesische poppetjes 60.00 / 80.00 Euro 0534 Wagang Galish 2 Indonesische poppetjes 60.00 / 80.00 Euro 0535 Wagang Galish 2 Indonesische poppetjes 60.00 / 80.00 Euro 0536 Japans popje met een hoofdje van eierschaal H = 38 cm. 60.00 / 80.00 Euro
0537 De kabouterman Sculptuur uit een wortel van een boom, China H = 35 cm 60.00 / 80.00 Euro 0538 Siervaasje van speksteen, Aziatisch, 19de eeuw. H = 25 cm 60.00 / 80.00 Euro 0539 Japans popje met een hoofdje van biscuit H = 45 cm. 70.00 / 90.00 Euro 0540 Wogang Kulit Lot van 3 oude en 1 nieuwe schaduwpop 80.00 / 90.00 Euro 0541 Wagang Galish 3 Indonesische poppetjes 100.00 / 125.00 Euro
0542 Groot bord van blauw/wit handgeschilderd porselein, Japan, ca 1900. Doorsnede: 45 cm. 100.00 / 125.00 Euro 0543 Naga, de waterslang Indonesië, 19 de eeuw. 150.00 / 200.00 Euro 0544 Gamalan, Indonesisch muziekinstrument. 150.00 / 200.00 Euro 0545 Grijsaard, Sculptuur uit een wortel van een boom, China H = 75 cm 150.00 / 200.00 Euro 0546 Olifantjes en dansende chinezen Aziatisch zijdeweefsel 92 x 122 cm 200.00 / 250.00 Euro
0547 Gedekselde vaas van veelkleurig handgeschilderd porselein, met de voorstelling van figuren H = 29 cm. 200.00 / 250.00 Euro 0548 Paar vazen beschilderd met rode honden, China, ca 1900. H = 42 cm. 200.00 / 300.00 Euro 0549 Columbus en een graveur aan het venster. Twee etsen uit de 19de eeuw. 30.00 / 40.00 Euro 0550 Herfstlandschap, Kleurenets van Jean de Latenay, 53 x 46 60.00 / 80.00 Euro 0551 Henri IV, Koning van Frankrijk in de 16de eeuw, en zijn kinderen, Gravure naar Ingres 60.00 / 80.00 Euro 0552 twee x "De veldslagen van Napoleon" en "Het portret van Napoleon" Drie chromolitho's, ca 1900. 60.00 / 75.00 Euro
0553 Masereel Frans (Belgische School) En zoeten inval, Linoleumsnede Gesigneerd: Frans Masereel. 17 x 15 cm 60.00 / 80.00 Euro 0554 Tête de dogue Lithografie van Demarteau naar J.B. Huet. Parijs, 18de eeuw. 60.00 / 80.00 Euro 0555 La roche fatale, Ets van Vital Koëller Gedateerd: 1934 45 x 34 cm 80.00 / 100.00 Euro 0556 Latinne Jan ( Hamont 1936) Verjaardag, Zeefdruk Gesigneerd: Jan Latinne 63 x 54 cm 80.00 / 100.00 Euro 0557 De zwarte kat Zeefdruk, 41/60 Gesigneerd: Benitti Cornelis ( 1946) 50 x 39 cm 100.00 / 125.00 Euro
0558 De Busschere Constant (Blankenberghe 1876-1951) Driespan, Ets, Gesigneerd: C. De Busschere Artiestenproef 54 x 73 cm 150.00 / 200.00 Euro 0559 Remacle Le Loup (18de eeuwse Graficus ) Drie prenten van Remacle Le Loup Kasteel van Ougrée, St Jacques te Luik en Premonstratenzersklooster te Luik, 18de eeuw. 150.00 / 200.00 Euro 0560 Visscher Nicolas (17de eeuw) Nicolaas Visscher ( Amsterdam) Leodiensis episcopatus Oud ingekleurde kaart van het Prinsbisdom Luik, einde 17de eeuw. 63 x 53 cm 150.00 / 200.00 Euro 0561 Voorstudie, Gehoogde tekening Gesigneerd: J. Parmentier, Gedateerd: 1974 30 x 23 cm 40.00 / 60.00 Euro 0562 Kop van een Schaap, Potloodtekening, Gesigneerd: Agnes Ferket 41 x 29 cm 50.00 / 80.00 Euro
0563 Vrouwelijk naakt, Tekening Gesigneerd: Jacques Bergman, 41 x 31 cm 100.00 / 125.00 Euro 0564 Liggend naakt, houtskooltekening Gesigneerd: Johan Parmentier, Gedateerd: 1974 55x 75 cm 100.00 / 150.00 Euro 0565 Stoomschip: SS Luciline, Gouache uit de 19de eeuw. 39 x 56 cm 120.00 / 150.00 Euro 0566 Hoogsteyn Jan ( Beverlo 1935 ) Zittend meisje Houtskooltekening Gesigneerd: Jan Hoogsteyn 48 x 60 cm 150.00 / 200.00 Euro 0567 De papeters, Sanguinetekening, Gemonogrammeerd: PCW 15 x 18 cm 150.00 / 200.00 Euro
0568 Biddende monnik in een kloostergrond, Gemengde techniek op papier Gesigneerd: Auguste Layen 21 x 15 cm 180.00 / 240.00 Euro 0569 Vaas van Chinees porselein H = 63 cm. 150.00 / 200.00 Euro 0570 Kraanvogels Compositie van onyx, China, ca 1950. 50 x 80 cm 180.00 / 240.00 Euro 0571 Man aan het werk aan een Chinees weefgetouw, (te herstellen) 20.00 / 30.00 Euro 0572 Vaasje van Imariporselein met een draak H = 25 cm 40.00 / 60.00 Euro
0573 Groot bord van veelkleurig handgeschilderd porselein, China, ca 1900. Doorsnede: 46 cm. 100.00 / 125.00 Euro 0574 Gedekselde vaas van Chinees porselein. H = 30 cm 40.00 / 60.00 Euro 0575 Journal de Menuisièr, 1ste jaargang Parijs, 1863 40.00 / 50.00 Euro 0576 Drie monografiën over Paule Nolens 50.00 / 60.00 Euro 0577 Limburg in kaart en prent 40.00 / 60.00 Euro
0578 Herdenkingsboek van: Van Doren, Maclot en Minder 40.00 / 60.00 Euro 0579 Le patriot illustré, 1929 in originele lederen band. 30.00 / 40.00 Euro 0580 Cox Pierre ( Hasselt 1915-1974) Drie boeken over Pierre Cox 60.00 / 75.00 Euro 0581 Zes boeken: Jonge Belgische kunst 100.00 / 125.00 Euro 0582 Drie boeken over Staf Van Elsen 60.00 / 75.00 Euro