Veilinginformatie APRIL 2011. Kijkdagen. Volgorde van verkoop

George Hendrik Breitner ( )

H. Heyligers Dame in avondjurk Doek 99 x 74 cm

Veilingcatalogus februari 2011

Veilingcatalogus juni 2011

Veilingcatalogus september 2011

Veilingcatalogus februari 2012

FOTO S FINSHOP VERGADERING ZAAL LOT N 1

Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN. veilingbedrijf. Zeeslag. Veilingcatalogus mei DERKSEN veilingbedrijf

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

125 jaar. Geïnspireerd door de beroemde werken van Nederlands schilder. Vincent van Gogh ( )

Willem Maris ( )

N 14. JACQUES NÈVE Horloger d Art - Uurwerkmaker + 32 (0) jneve@horloger.net - CHARLES SARRABAT ( voor 1686)

Vincent van Gogh. Hier zie je er een afbeelding van.

rijks museum Voorbereidende les bij de rondleiding Proef de Gouden Eeuw Geschiedenis Werkblad voor leerlingen (groep 7 en 8) 1/14

open: 1165,- 899,EXTRA GROTE DRIEZIT + TWEEZIT in lederlook of stof 199,Eetkamer in sonoma eikkleur. 299,-

VAN GOGH KRIJGT KLEUR NIVEAU ++

4 kussens 999,- Tampa 3-zits bank met ottomane, links en rechts mogelijk, inclusief lounge/slaapfunctie 299,- 399,-

Veilingcatalogus april 2012

Gevel. Opgeknapt in : 2009 gerestaureerd en gepolychromeerd door Schildersbedrijf Iquality van Daniel van Schaik, uitvoerend schilder Ivo Schouten.

Catalogus beeldengieterij 2005

Catalogus Marco Grunbauer (1963, Amsterdam)

Workshop Joël Woon-, tuin en bloemdecoratie Seizoen

Historie Nederlandse Kring van Beeldhouwers - JCAltorf

Veilingcatalogus februari 2013

Klas op Stand voortgang

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

Uitgeverij Schoolsupport

WE GAAN NAAR DENEMARKEN!

2 Eeuw van het Verstand

Simon Maris. RKDartists& man / Nederlands. aquarellist, etser, graficus, kunsthandelaar, schilder, tekenaar. Naamvarianten

Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties. Herman Brood. Veilingcatalogus juni DERKSEN veilingbedrijf

jaargang 18 nummer 5 oktober 2015 Uitnodiging

Kijkwijzer HAVO / VWO. Joep Nicolas. 11 juni 2014 t/m 11 januari Pierre Cuypersstraat 1, 6041 XG Roermond, ,

Oosteinde. Omschrijving. Beschikbaar vanaf Per direct beschikbaar ,00 per maand 210 m 2. Amsterdam Parkeren Nee

Drie schilderijen in de consistorie te Oudelande

Veilingcatalogus juni 2014

NR OMSCHRIJVING. 1/5 20/12/2015

Veilinginformatie APRIL 2011 DERKSEN veilingbedrijf Deze veiling uit particuliere inbreng, wordt gehouden t.o.v. Gerechtsdeurwaarder de heer J T Kuypers te Arnhem Kijkdagen Donderdag 31 maart 12.00-17.00 uur Vrijdag 1 april 12.00-21.00 uur Zaterdag 2 april 12.00-17.00 uur Zondag 3 april 12.00-17.00 uur Derksen veilingbedrijf Volgorde van verkoop Derksen veilingbedrijf Amsterdamseweg 23 6814 GA ARNHEM tel: 026-4421498 Fax 026 445 51 86 www.derksen-veilingbedrijf.nl info@derksen-veilingbedrijf.nl Rabobank 14.84.07.854 H.R. 09189969 BTW Nr. 8202-27-419-B01 Maandag 4 april 19.00 uur: nrs. 1-350 Kunst en antiek Dinsdag 5 april 19.00 uur: nrs. 351-699 Kunst en antiek Woensdag 6 april 09.30 uur: nrs. 9000-9293 Kleingoed 14.00 uur: nrs. 7000-7356 Goud, zilver en onedel 19.00 uur: nrs. 700-999 1e verdieping Donderdag 7 april 14.00 uur: nrs. 1000-1298 1e, 2e verdieping 19.00 uur: nrs 2000-2340 Vitrinegoederen Afhaaltijden veilinggoederen Vrijdag 8 april 08.30-16.00 uur Maandag 11 april 08.30-16.00 uur FEDERATIE Veilingkosten 27% Volgorde veiling Maandag 9 mei Schilderijenveiling Maandag 20 juni en volgende dagen, Kunst, Antiek

In deze uitgave B.J. Blommers De kunstschilder B J Blommers wordt gezien als een van de belangrijke schilders van de Haagse School. Hij schilderde naast het eenvoudige leven van boeren, vooral de vissers in Katwijk aan Zee. B.J. Blommers E B van Dulmen Krumpelman E B van Dulmen Krumpelman Hoewel de schilder van Dulmen Krumpelmann opgroeide in Amsterdam werd hij erg aangetrokken door het Drentse platteland en logeerde er dan ook regelmatig om het Drentse landschap en het eenvoudige boerenleven vast te leggen op vele schilderijen, aquarellen en tekeningen. Isaac Israels Colofon Deze uitgave is gemaakt in opdracht van DERKSEN veilingbedrijf, met een beperkte oplage van 500 stuks. Aan deze uitgave hebben meegewerkt: DERKSEN veilingbedrijf RO-WI printing & design Redactie adres: Amsterdamseweg 23 6814 GA ARNHEM tel: 026-4421498 Fax 026 445 51 86 www.derksen-veilingbedrijf.nl info@derksen-veilingbedrijf.nl Vragen voor adverteren naar: info@derksen-veilingbedrijf.nl Isaac Israels M.C.J. W. Roosenboom Op de Prinsengracht in Amsterdam zag op 3 februari 1865 Isaac Lazarus Israels het levenslicht als zoon van Jozef Israels en Aleida Schaap. In 1871 verhuisde het gezin Israels naar Den Haag waar het zijn intrek nam in een huis aan de Koninginnegracht. M.C.J. W. Roosenboom Margaretha Cornelia Johanna Wilhelmina Roosenboom werd geboren op 24 oktober 1843 te Den Haag en was gehuwd met de kunstschilder J.G. Vogel. Zij woonde en werkte o.m. in Den Haag, Brussel, Voorburg, en Hilversum.

column Albert Keddeman laat zijn schrerpe geest en schrijfstijl ook dit keer weer los op bepaalde stukken in de collectie of de kunstenaars die ze gemaakt hebben. column A. Keddeman Object in de picture Elke veiling hebben wij een bepaald stuk dat in de picture staat. Dit is niet zonder reden namelijk omdat wij vinden dat dit object in het zonnetje mag staan. Het is deze keer dan ook weer een prachtig stuk. Object in the picture Vorige veiling De vorige veiling was net als daarvoor weer een succes. Hier laten we een korte impressie zien met wat mooie foto s van de vorige veiling! Vorige veiling Patesserie Christaan We hebben er voor gekozen grondstoffen te gebruiken die zich onderscheiden door hun karakter en hun kwaliteit voor een subliem en smaakvol resultaat van onze creaties. Ook in deze uitgave Prijsvraag Begane Grond Vitrines Witgoed Kleingoed Patesserie Christaan

Een glimlach komt op mijn gezicht Column Albert Keddeman Het is donderdagmiddag en ik wandel rond op het Damrak in Amsterdam. Het voorjaarszonnetje maakt de wandeling aangenaam ik geniet van de mensen die het voorjaar in zich opnemen na een lange en strenge winter. Aan de overzijde doen mensen uit het mondaine leven zich tegoed aan een kop thee op het terras van het Victoria Hotel. Mijn aandacht wordt getrokken door 2 kunstenaars waarvan de een het tafereel voor hem met vlugge toets op het doek zet. Nieuwsgierig ga ik bij het duo staan maar mijn aanwezigheid leidt hen niet af. Mooi strak water en de boten liggen er ook zo rustig bij De schilder kijkt op en vraagt mij: Heeft u verstand van kunst? Met enthousiasme stel ik mij voor en vertel dat ik veilingmeester, taxateur en eigenaar ben van het oudste veilingbedrijf van Gelderland. Amsterdam een andere tijd! George zegt hij, George Hendrik Breitner. Ik schilderde eerst veel militairen van de artillerie. Een paar jaar geleden heb ik mijn vriend Willem geholpen bij een groot schilderij in Scheveningen maar de stad trekt mij steeds meer. Amsterdam, weet u, heeft leven, heeft kracht, heeft stijl en dat wil ik graag vastleggen. Mijn penselen willen de tijd stilzetten. Daar waar de trams het leven haastig maken, wil ik rust vastleggen. Ziet u daar aan de overkant, die koopman met zijn handkar, die heeft nog tijd voor een praatje. Ik blijf nog even staan, schut beide heren de hand en wil verder gaan. Plots wordt ik opgeschrikt door een harde bel. In schiet overeind en besef direct dat het 31 maart 2011 is en dat de kijkdagen voor de veiling van 4 april gaan beginnen. Als ik op de zaak kom, ga ik direct naar het schilderij van Breitner. Een glimlach komt op mijn gezicht, ik herken de locatie direct.

Zoon van een lithograaf B.J. Blommers Den Haag 1845-1914 Bernardus Johannes Blommers werd op 30 januari 1845 in Den Haag geboren als zoon van een lithograaf. Kunst werd in het ouderlijk huis gewaardeerd, zodat hij in de gelegenheid werd gesteld de Haagse Kunstacademie te bezoeken. Hij kwam daar in contact met Anton Mauve en de gebroeders Jacob, Mathijs en Willem Maris. Bernard Blommers was een leerling van Christoffel Bisschop. De kunstschilder B J Blommers wordt gezien als een van de belangrijke schilders van de Haagse School. Blommers Hij schilderde naast het eenvoudige leven van boeren, vooral de vissers in Katwijk aan Zee, Scheveningen en spelende kinderen op het strand. In 1871 trouwt hij met zijn model, Anna van der Toorn, een Scheveningse visverkoopster. In 1880 leverde hij een grote bijdrage aan het 14 meter hoge en 120 meter brede Panorama van Mesdag waar hij schouder aan schouder werkte met H W Mesdag, Th de Bock, G H Breitner en Sientje Mesdag van Houten. In 1882 verhuisde hij naar Scheveningen, waar hij een huis bouwde bij het strand. Van toen af specialiseerde hij zich geheel in levendige strand en duinscenes met figuren en kinderen. Zijn voorliefde voor taferelen met spelende kinderen wist hij over te brengen op zijn doofstomme schoonzoon Jan Zoetelief Tromp. Van grote invloed op zijn werk was het werk van Jozef Israels. In tegenstelling tot Jozef Israels, belichtte Blommers echter de zonnige en ongecompliceerde kant van het vissersleven. Zijn eigen vrouw en kinderen stonden hiervoor meestal als model. In een hoek van zijn atelier had hij een Vissers-interieur ingericht. Het atelier aan de Spuistraat werd later gebruikt door C A van Waning en Floris Arntzenius. Blommers was in zijn tijd al een belangrijk en populair kunstschilder, vooral in het buitenland waar hij dan ook diverse hoge prijzen ontving. Op 15 december 1914 overlijdt Bernardus in zijn geliefde Den Haag. Schilderijen van Blommers zijn in het bezit van alle grote Nederlandse musea. Blommers

George Hendrik Breitner Object in de picture George Hendrik Breitner Rotterdam 1857 - Amsterdam 1923 George, beroemd om zijn kijk op het Amsterdamse stadsleven. Zijn werk is verwant aan dat van de De Tachtigers ; een groep kunstenaars met grote invloed op de Nederlandse kunstwereld gedurende de jaren 80 van de 19e eeuw. Schilders als Isaac IsraÎls, Willem Witsen en poîten als Willem Kloos en Lodewijk van Deyssel behoorden tot zijn kring. In 1880 werd Breitner vanwege zijn radicale ( bruuske ) gedrag van de Haagse kunstacademie gestuurd. Willem Mesdag, onder de indruk van Breitners talent om paarden te tekenen, huurde hem in om de paarden en de artillerie te schilderen in zijn beroemde Panorama Mesdag. Tijdens een verblijf in Parijs, maakte hij kennis met het impressionisme. Breitner was lid van de Haagse Pulchri Studio. Na zijn verhuizing naar Amsterdam in 1886 werd hij lid van de kunstenaarsvereniging De Maatschappij Arti et Amicitiae, die in 1901 zijn eenmanstentoonstelling organiseerde. Een beruchte uitspraak van Breitner is dat Vincent van Gogh kunst voor eskimo s maakte. Waar de post-impressionist van Gogh met behulp van sterke contrasten en kleurstellingen zijn eigen perceptie van de wereld probeerde weer te geven, probeerde Breitner juist een pure, kale werkelijkheid te tonen. Amsterdam bleek hiervoor een prima werkplek. Hier schilderde hij zijn stadsscénes en stadsgezichten. Dam, Damrak en Rokin, maar ook mindere buurten van de hoofdstad als de Jordaan, hadden zijn aandacht. Met snelle penseelstreken gaf hij een beeld van het leven op straat met zijn werklui, huisvrouwen, dokwerkers, straathonden, etc. Breitners tekeningen boden vaak een grijs, ietwat deprimerend beeld van de straten van de hoofdstad. Het bleek dat Breitner niet altijd even puur met de werkelijkheid omsprong als werd aangenomen. Hij camoufleerde als hem dat uitkwam. Soms verdwenen hele gebouwen uit het straatbeeld. Op een beroemd schilderij van het Damrak (1903), gaat de net voltooide Beurs van Berlage volledig schuil achter de zeilen van een schip. Breitners fascinerende naakten lijken eerder duister en boosaardig dan erotisch perfecte fantasiebeelden. Ondanks zijn contract met de destijds internationaal vermaarde kunsthandel Van Wisselingh, die ook zijn collega s uit de School van Barbizon en de Haagse School vertegenwoordigde, verkeerde Breitner vrijwel zijn hele leven in financiîle moeilijkheden. Toen tegen het einde van de 19e eeuw de fotocamera s handzamer en goedkoper werden, begon Breitner met dit medium te experimenteren. Met de fotocamera had Breitner een instrument in handen waarmee hij zijn artistieke doelstelling van het vastleggen van de kale werkelijkheid nog beter kon bewerkstelligen (ogenbliksfotografie). Vooral het vastleggen van beweging en belichting in de stad interesseerde hem en hij werd uiteindelijk een meester op dit gebied. Breitner is ook een van de weinige kunstenaars die een eigen gezegde heeft. Als het in Amsterdam grijs en troosteloos weer is, mopperen Amsterdammers: t Is verdomme echt Breitnerweer.

Patisserie Christiaan Uw culinaire Ambachtelijke Patissiers Hoofdstraat 89c 6881TD Velp (Gld) 026-3641526 internet: www.patisseriechristiaan.nl email: info@patisseriechristiaan.nl maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur zaterdag van 8:30-17:00 uur

Uw culinaire Ambachtelijke Patissiers Patisserie Christiaan Als Culinaire Patissiers hebben we ervoor gekozen met hoogwaardige grondstoffen te werken, vanwege de onovertroffen kwaliteit en de uiterste fijne aroma s. We hebben er voor gekozen grondstoffen te gebruiken die zich onderscheiden door hun karakter en hun kwaliteit voor een subliem en smaakvol resultaat van onze creaties. De hoogwaardige grondstoffen en de patissiers delen essentiële waarden:en de patissiers delen essentiële waarden: Feeling voor uitnemendheid, culinaire passie en creativiteit, die aansluiten op onze ambachtelijke vakkennis en de verwachtingen van onze klanten. Op deze wijze staat ons vakwerk garant voor unieke creaties gebaseerd op exclusieve recepten en originele smaken Christiaan Uw culinaire Ambachtelijke Patissiers Chris en Stephan Stienstra maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur zaterdag van 8:30-17:00 uur De dag van je leven, dus ook de bruidstaart van je leven! Op zo n dag moet alles zo zijn, zoals jullie het willen. Daarom besteedt onze culinaire patissier met jullie samen extra aandacht aan het ontwerpen van de bruidstaart. Alle creaties gaan in overleg en in samenwerking met jullie, onder het genot van een cappuccino of een lekker kopje thee in onze Salon de The. De bruidstaarten worden op ambachtelijke wijze bereid met eerste klas ingrediënten. Het ontwerpen van jullie unieke bruidstaart doen we het liefst een aantal weken voor de trouwdatum. Na ons gesprek krijgen jullie nog wat proefjes van mogelijk grandioze smaken om een indruk te krijgen waar de bruidstaart naar kan smaken. Hoofdstraat 89c 6881TD Velp (Gld) 026-3641526 internet: www.patisseriechristiaan.nl email: info@patisseriechristiaan.nl

Vorige veiling Veiling februari 2011 Met veel tevredenheid mogen we terugblikken op de veiling van 2 februari en volgende dagen. Voor het eerst hadden we ook kijkgelegenheid op de zondag en dat was een groot succes. Alle vier de kijkdagen werden bijzonder druk bezocht en voor het eerst in onze geschiedenis moesten er catalogussen bij gedrukt worden. Diverse opmerkelijke veilingresultaten staan nog vers in ons geheugen. Het bureautje van Coen de Vries voor Pilastro leverde een nieuw landelijk record op voor werk van de Vries. Ook de resultaten voor de schilderijen van Dirk Smorenberg en W G F Jansen waren mooi en op het Aziatisch porselein werd ook goed geboden. Het bezoeken van kijk- en veilingdagen komt steeds meer in trek. Het kopen van een item op de veiling is en blijft voor iedereen interessant, voor jong en oud. Uitleg over de stukken Te diep in het glaasje kijken Het servies De veiling

Het is ook nog eens gezellig De wijnen De meester en zijn werk, Klaas Gubbels set up het zilver

E B Von Dülmen Krumpelmann 1897-1987 Opleiding verlaten, vanwege te veel verzuim Hoewel de schilder Von Dülmen Krumpelmann opgroeide in Amsterdam werd hij erg aangetrokken door het Drentse platteland en logeerde er dan ook regelmatig om het Drentse landschap en het eenvoudige boerenleven vast te leggen op vele schilderijen, aquarellen en tekeningen. Hij vestigde zich er definitief na zijn huwelijk in 1921. Vanaf het midden van de jaren twintig trok hij regelmatig naar Parijs, waar hij een groot aantal doeken met gezichten op de brede boulevards heeft geschilderd. Jonge vrouw / Soltine 1975 Erasmus Bernhard von Dülmen Krumpelmann werd op 25 augustus 1897 in Kreuznach a/d Nahe geboren. Zijn vader, Erasmus Bernardus von Dülmen Krumpelmann, was leraar wiskunde, zijn moeder, Elisabeth Adam, werkte in een hotel in Kreuznach, waar zijn vader haar tijdens een kuurverblijf ontmoette. Hij overleed op 21 juni 1987 in Zeegse. Von Dülmen Krumpelmann bracht zijn jeugd door in Amsterdam, waar zijn ouders zich kort na zijn geboorte hadden gevestigd. Hij bezocht in Amsterdam het Barlaeus-gymnasium. Na enige jaren op het gymnasium volgde hij korte tijd een opleiding aan de Hendrik de Keyser-school, een particuliere tekenopleiding; vervolgens ging hij naar de Rijksnormaalschool voor tekenonderwijs. Daar kreeg hij onder andere les van W.B.G. Molkenboer, Ch. Bakker en J. Visser. Na een jaar moest hij deze opleiding verlaten, vanwege te veel verzuim, maar hij behaalde desondanks in 1914 de akte LO handtekenen. Ondertussen had Von Dülmen Krumpelmann via de rector van het Barlaeus-gymnasium kennis gemaakt met de bekende politieke tekenaar Johan Braakensiek, die hem aan enkele opdrachten voor illustraties hielp. Ook bracht Braakensiek hem in contact met verscheidene andere vooraanstaande Amsterdamse kunstenaars, onder wie de oud-directeur van de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten, August Allebé, en de befaamde impressionistische stadsgezichtenschilders George Breitner en Willem Witsen. Deze drie kunstenaars namen de jonge tekenaar onder hun hoede en hielpen hem zich verder te ontwikkelen. In 1919 kreeg hij de opdracht om voor de journalist M.J. Brusse, die hij via Breitner had leren kennen, een serie illustraties te maken voor een gebundelde uitgave van diens artikelenreeks `Onder de menschen`. Vervolgens kreeg hij de opdracht voor een groot aantal tekeningen voor het driedelige gedenkboek Geschiedenis van de Amsterdamsche Stoomvaart, geschreven door M.G. de Boer.

Maandag 4 april 19.00 uur Kunst en antiek 1 Mahonie 19de eeuwse nachtkastje met wit marmeren blad. 40-80 2 Brons beeld van een kind op kruk 21 hoog 30-50 3 Bronzen sculptuur van een uil, 33 hoog 100-150 4 Ges. L Sziklav 20e eeuw, Vrouw in park bij kapelletje, doek 48x38 50-100 5 Ges. le Blanc ( ACW Terhell ) 1863-1949, Man en vrouw in tuin, aquarel 25x33 100-125 6 Ges. Juliane Brouwers, Interieur, paneel 46x37 150-200 7 Hollands noten met wortelnoten klepbureau met fraai interieur en laadjes achter de open te klappen knieën, 100 hoog, 127 breed 200-300 8 Thermometer op pilaar met vrouw op top, 53 hoog 75-125 9 Toegeschr. W Kouwer Boomkens 1911-1991, Vrouw aan toilettafel, paneel 52x60 250-350 10 Ges. J van Delden 20e eeuw, Schepen in de haven van Rotterdam, doek 60x80 400-500 11 2 Imari dekselpotten met leeuw op top 80-120 12 2-delige noten porseleinkast met gestoken kuif, staand op kruispoot, 196 hoog 98 breed 300-400 13 De Drie Clocken, 4-delig aardwerken kaststel met blauw decor, 22 hoog 150-250 14 Negen gravures van prinsen van Oranje. 40-60 15 Ovaal haardscherm in noten frame 110 hoog 75-125 16 Rood met geelkoperen doofpot met een koperen ashark 20-40 17 Ges. H M Vos geb.1887, Boer met kruiwagen, doek 36.5x47 250-300 18 Toegeschr. W Kouwer Boomkens 1911-1991, Vrouw achter naaimachine, doek 70x96 550-650 19 Ges. H Poeder geb. 1964, Stilleven met veilingkratje, 8 ondeugende muisjes, beer en verfattributen, doek 50x60 125-175 20 Stel kandelaren - 21 Ges. Anneke Jansen, Bourgondisch beeldje, aquarel 1941 56x33 20-40 22 18e eeuws Hollands eiken kabinet met Louis Seize ornamenten, 225 hoog, 185 breed 500-1000 23 Ges. Simoni 20e eeuw, Stilleven met bloesem, doek 60x80 75-125 24 Eiken antieke 4-laads commode met volle zuilen 100 hoog, 95 breed 200-400 25 Bidjar 67x57-26 Bronzen sculptuur van een konijn naar Francois Pompon, 23 hoog 80-120 27 Kristallen sierschaal, 52 breed, gaaf 30-60 28 Ges. H Valkenburg 1826-1896, Moeder bij vuurplaats en kind met pop op schoot, paneel 45x32,5 2500-3000 29 Ges. H Kleintjes van Osselen 1871-1936, verso Groene kalebas, doek 59x100 75-125 30 19e eeuwse bronzen Louis Quinzestijl hanglamp met 6 armen 50-100 31 Klassieke hanglamp met geslepen pegels 40-80 32 Eiken Ridderfauteuil 19e eeuws met steekwerk en gekromde armleuningen velours bekleed 80-120 33 Koloniaal mimiset driedelig. 30-50 34 Koperen cloisonné vaas met oren en stempel op onderzijde, hoogte 30 cm. 40-50 35 6 Hollandse eiken stoelen met webbing in rug en zitting en een tafel op fraai onderstel 112x104 met 2 tussenbladen van 34 cm 150-250 36 Oosters vloerpersje, 120 x 80 cm. 30-60 37 Antieke bronzen bel met inscriptie G Bakker Amsterdam 300-500 38 Tinnen antieke klepkan. 75-100 39 Keulse aardewerken schenkkan met figuur man in blauw decor, 26 hoog, chipje 60-100 40 Vroeg 18e eeuws polychroom beschilderd en deels verguld houten beeld van moeder met kind op 18e eeuws console met daarop AVE MARIA, geheel onder stolp en met passende 19e eeuwse kledij en bewerkte kroontjes.(stolp gaaf)55 hoog (beeld 33 hoog) 300-600 41 Bidjar India 253x171 100-150 42 Eiken theekastje 70 hoog, 80 breed met uitschuifbladen 50-75 43 Wedgwood, 19-e eeuws grijs, koffiepot, theepot, melkkan, suikerpot en kom. 80-100 44 Verso Weber, Panden aan een gracht, opgehoogde litho 61x46-45 Ges. E Bauknecht, Nicolaaskerk en Schreierstoren te Amsterdam, aquarel 29x42.5 200-300 46 Ges. Gerard van Hout 1914-1992, Hoofd van een vrouw in water, ets 1/25 50-70 47 Ges. J H Weijns 1864-1945, Figuren in straatbeeld bij poort te Elburg, paneel 44,5x31,5 1400-1600 48 Ges. J Brolsma 20e eeuw winters tafereel, paneel 13 x 18 cm. 40-80 49 Ges.D.Been 1885-1967, Stadsgezicht Brugge, marouflé 35x40 700-800 50 Ges. H Balman 20e eeuw, Botter op het strand bij Scheveningen, paneel 13x18 175-225 51 Ges. A de la Riviere 1857-1941, Boer op erf aan het houtkloven, doek 40x30 300-400 52 Ges.Gerard van Hout 1914-1992, Tamme kastanje, ets 11/25 50-70 53 Ges. L Vignon, Vrouw met kippen bij huis aan meer, marouflé 17x15 30-50 54 Eiken 19e-eeuws Mechels dressoir, 99 h. 179 br. 64 d. 200-300 55 Belouch 112x60-56 Indische kris in beschilderde schede en versierd met schelpjes. 20-40 57 19e eeuws bronzen beeld van een vrouw met hond licht en donkerbruine patina op groen onyx (niet origineel) sokkel 1200-1400 58 Antieke speeldoos met 8 melodieën en 3 bellen in fraai ingelegde kast 500-750 59 Gouda plateel orenvaas decor Gladys 41 cm hoog (gerestaureerd). - 60 Albasten dekselpot 20-40

61 Schilders van de Veluwezoom, Johan Wesselink 1946 25-40 62 Naar oud model bakbarometer 40-80 63 Bamboe etagère 19e eeuws met twee lakwerk dienbladen vogels en antiquiteiten decor 80-120 64 Art niveau lampvoet bewerkt messing met glazen kap 20-40 65 Eiken plantenbak met webbing en getordeerde stijlen 30-60 66 19e Eeuwse porseleinen Duitse spiegel met engeltjes op top, 38 hoog 150-200 67 19e eeuwse Friese staartklok in eiken kast met beschilderde wijzerplaat bazuin blazende engelen en atlas op top 300-500 68 Bruin Lederen fauteuil 60-80 69 Bakkersklokje omstreeks 1900. 175-200 70 Jan Schaefer geb. 1923, kermis, doek 30x40 250-300 71 Ges. Huib Daniels 20e eeuw, Figuren op het strand, paneel 20x25 225-275 72 Ges.Quak, Stilleven met bloemen, 1973 54x36.5. Leerling van Hendrik Valk en Dick Ket 100-200 73 Ges. M Rotteveel 1870-1956, Viooltjes in vaas, doek 20x26.5 70-100 74 Ges. R J Tiddens 1793-1879, Stilleven met lantaarn en appels, paneel 40x33 250-350 75 Ges. Willem van Dort jr. 1906-1991, Volendamse visserman, doek 30x24.5 130-180 76 Ges. H C van Mourik 1877-1944, Man met baard, karton 35x29 75-125 77 Ges. Quak, Stilleven met vissen, doek 30x40, 1946. Leerling van Hendrik Valk en Dick Ket 100-200 78 ges. Tilly Moes 1899-1979, Stilleven met chrysanten, doek 40x30 (gaatje) 60-80 79 Ond. monogram stilleven, doek 34 x 45 cm. - 80 Belouch kussen - 81 2 Bochara kussens - 82 19e eeuwse Japanse vaas blauw decor van vogels en bloemen (gelijmd)151 hoog, 46 cm diameter 400-600 83 Antiek ingelegd hoekkastje, 18e eeuw, 76 hoog 55x55 300-400 84 Spiegel dragende dame polychroom gedecoreerd porselein 39 hoog 30-60 85 Ges.Roggeveen 1872-1955, Bloemstilleven, doek 62x40 150-200 86 ges. J den Hengst, Bloemstilleven, doek 39x30 175-225 87 Oosters vloerpersje, 200 x 120 cm. 30-60 88 Kirman India 210x135 125-175 89 Oude Bochara 87x50-90 Antiek aardewerken bord 100-200 91 Fraaie cloisonne vaas met oren, 24,5 hoog 30-60 92 Dubbele koperen balans met gewichten 80-120 93 Klassieke hanglamp met geslepen pegels 60-80 94 2 Glazen hanglampjes 25-50 95 19e eeuwse ovale theetafel met etage met marmer ingelegd, 94 hoog 76 breed 350-450 96 Twee roze opaline kastvazen (lichte randschade) hoogte 29 cm. 20-30 97 Ges. E B van Dulmen Krumpelman 1897-1987, 2 Spelende kinderen bij boerderij, doek 1944, 65x90 800-1200 98 Ges. E B van Dulmen Krumpelman 1897-1987, Figuren op weg door dorp 1922, marouflé 38x51 400-600 99 ges. Willy Sluiter 1873-1949, Wassende vrouwen in de haven van Volendam, doek 1910, 80x100 7500-10000 De goederen worden zonder limiet geveild. EXECUTIEVEILING De kavelsnummers 100 t/m 152 betreffen een executieveiling. Derksen Veilingbedrijf is met de opdrachtgever overeengekomen dat deze een volgens de opdrachtgever te laag of anderszins niet conveniërend eindbod binnen 48 uur kan afwijzen. Indien er niet gegund wordt, ontvangt te hoogste bieder een plokgeld van 1% over het hamergeld. Biedingen van of namens de voormalige eigenaar zullen niet in behandeling worden genomen. Derksen Veilingbedrijf kan om een legitimatiebewijs vragen. 100 6 Eetkamerstoelen met gestoffeerde rug en zitting 100-150 101 Zeer uitgebreid Rosenthal porseleinen servies Studio Line 150-250 102 9 porseleinen borden Villeroy & Boch - 103 Wedgwood Queens Plain 12 schoteltjes - 104 Wedgwood serviesgoed Chinese Teal 100-150 105 Ges.Andre Balyon, De kerk van Mook, ets 108/135 40-60 106 Ges.Andre Balyon geb.1951, De kerk van Middelaar, ets 3/135 30-50 107 Ges.Andre Balyon geb.1951, De kerk van Cuyk, ets 3/135, met de originele etsplaat 30-50 108 2 Louis Seize stijl fauteuil met groene bekleding 200-300

109 Mahonie schrijftafel met bruin leder blad en 3 laden aan weerszijde, Engeland, 19e eeuw, 123x153 cm 600-800 110 Mahonie 2-delige tafel op 3-poot, Engeland, 19e eeuw, 122x180 cm met tussenblad van 60 cm 500-600 111 Mahonie schrijfbureau, Engels, 19e eeuw, 108x62 cm 200-400 112 Mahonie Charles Dix canapé met gestoken kuif en gele stoffering, 205 breed 400-600 113 Mahonie 2-deurs Empire kast met volle zuilen en 2 laden met marmer blad op top, 100 hoog, 162 breed 700-900 114 Mahonie sideboard, staand op 6 gecanneleerde klauwpoten, Engeland, 19e eeuw, 95 hoog, 182 breed 500-750 115 Mahonie 2-deurs kast, Engels, 19e eeuw met 3 laden 200-400 116 Mahonie Engelse vitrine/boekenkast, 19e eeuw, 209 hoog, 130 breed 400-600 117 Mahonie Louis Seize kabinet met 3 laden in de onderkast, 2 deuren versierd met guirlandes en strikjes en de kap voor zien van een timpaan. 251 hoog, 161 breed 2000-4000 118 Zeer fraai staand horloge in noten - wortelnoten gefineerde eiken kast, kap voorzien van kuif, zaagwerk en houten beelden w.o. beschilderde Atlas. Adres op de gegraveerde wijzerplaat Pieter Brandt Amsterdam, 1735? - na 1783, werkzaam in 1755 en 1783. (J Zeeman). Uurwerk voorzien van wekkerfunctie en aanduiding van maanstand, datum, dag, maand (met aantal dagen) en seconde. ca. 290 hoog 8000-12000 119 Chinees porseleinen moonvazen stel,19 e eeuws met draak decor blauw/wit (4 karakter tekens) (chip en gebruikers sporen) 300-500 120 Chinees 19 e eeuwse dekselpotten met bloemdecor op rozenhouten consoles (gebruikers sporen en barst in deksel) 35 hoog 22 diameter 400-800 121 Anoniem, Portret van een manspersoon, paneel 18e eeuw, 42x32, naar 16e eeuws voorbeeld 2000-3000 122 Ges. Isaac Lazarus Israëls 1865-1934, verso Meisje met groote hoed, doek ca. 1920, 60x45 cm. Werk staat afgebeeld in het boek Isaac Israëls door van Voorst van Beest Gallery Den Haag op pagina 68. 15000-25000 123 Ges. Margaretha Roosenboom 1843-1896, Stilleven met tak wilde rozen. Verso op spieraam ook gesigneerd, doek 90x65 cm in fraaie Boselie lijst 15000-25000 124 Ges. Bernardus Johannes Blommers 1845-1914, Handwerkende vrouw aan tafel bij venster met speldenkussen op tafel. Voor haar staat een etend kind op een stoofje, kijkend naar een poes op de grond, Verso atelierstempels, doek 70x62, in fraaie lijst. Sticker Cooling Galleries 92 New Bond Street Londen. Geveild bij Christies Amsterdam 1984. (code op spieraam EE39) 10000-15000 125 Ges. Georg Hendrik Breitner 1857-1923, Gezicht op het Damrak met Victoria Hotel te Amsterdam, marouflé 63,5x76 cm in fraaie Boselie lijst. Geveild bij Christies Amsterdam 1983/1984 20000-40000 126 Jaguar XJ 2.7 liter V6 diesel Sovereign, automaat, afgifte deel I 02-08-2005. 134725 kilometer, lederen bekleding met wortelnoten interieur. Luxe uitvoering met veel extra s. Deze auto moet worden geveild in verband met inbeslagname, heeft 1 jaar in opslag gestaan, APK op 21-08-2010 verlopen. Wij hebben een nieuwe accu laten plaatsen. Auto rijdt prima, enkele punten schade aan lak. 10000-15000 127 Eiken dienblad met applique en verzilverde gezaagde rand, 57x38 cm 50-100 128 4-delig zilver servies bestaande uit theepot, koffiepot, suikerpot en melkkan. Engeland, Sheffield 1902, 1385 gram. 500-750 129 Antieke merklap gedateerd 1866, 105x80 in fraaie lijst 500-750 130 Antieke merklap gedateerd 1793, 36x36 200-300 131 Antieke merklap gedateerd 1796, 39x36 200-300 132 Antieke merklap 18e eeuw, 62x28 200-300 133 Antieke merklap gedateerd 1698, 31x70 200-300 134 Antieke merklap gedateerd 1761, 36x38 200-300 135 Antieke merklap gedateerd 1781, 36x36 200-300 136 Antieke merklap gedateerd 1739, 25x41 200-300 137 Merklap gedateerd 1996, 42x34 30-60 138 Antieke merklap, 43x31 200-300 139 Antieke merklap gedateerd 1744, 67x35 300-500 140 Antieke merklap gedateerd 1764, 42x42 200-300 141 Antieke merklap gedateerd 1690, 64x31 200-300 142 Antieke merklap, 19e eeuw, 45x39 200-300 143 Antieke merklap gedateerd 1786, 52x70 400-600 144 Antieke merklap gedateerd 1751, 45x69 300-400 145 Antieke merklap gedateerd 1770, 38x45 200-300 146 Antieke merklap 18e eeuw, 94x31 300-400 147 Antieke merklap gedateerd 1834, 51x29 200-300 148 Antieke merklap gedateerd 1762, 40x42 200-300 149 Antieke merklap, vroeg 18e eeuw, 33x17 200-300 150 Antieke merklap gedateerd 1672, 49x33 300-500 151 Antieke merklap gedateerd 1724, 41x35 200-300 152 Antieke merklap gedateerd 1839, 37x38 200-300 153 19e eeuwse merklap, zijde op linnen gedateerd 1872, 58x58 250-350 154 Antieke merklap gedateerd 1869, 52x60 75-125 155 Antieke merklap gedateerd 1848, oud 10 jaar, 57x57 100-150 156 Antiek borduurwerk gedateerd 1878, 54x56 50-100 157 2 Engelse mahonie stoelen met roze stoffering 20-40 158 Louis XVI klapbuffet met tinnen kraankan en tinnen spoelbak, 2 uitklapbare bladen, mahonie op eiken, 100 hoog, 115 breed, geopend 145 hoog 750-1000 159 Stel terracotta beelden land arbeiders ges. F Chenet 1879 200-300 160 Ges.Wetering de Rooy 1877-1972, Weg te Oirschot, doek 33x56 900-1000

deskundig en ervaren Notariskantoor De Kroon Hoofdstraat 190 Velp (Gelderland) Postbus 256, 6880 AG Velp Telefoon: (026) 361 72 21 Fax: (026) 361 20 42 E-mail: info@notarisdekroon.nl Restaurant De Ruif Heuvenseweg 6 6991 JE Rheden Telefoon: (026) 4952110 Telefax: (026) 4954950 www. restaurantderuif.nl Email:info@restaurantderuif.nl

161 Ges.Xeno Munninghoff 1873-1944, Schaapskooi op de heide, doek 45.5x29 700-800 162 ges. E Mercker 1891-1973, Schepen in een haven, doek 65x85 1000-1250 163 Ond. gesigneerd, Markt met Eusebiuskerk te Arnhem, doek 1959 naar situatie voor 1944, 60x50 125-175 164 antieke Biedermeier bank met gestreepte stoffering 200-300 165 Belouch kussen 39x30-166 19e eeuwse Palissander Voltaire met rood velours bekleding 60-80 167 Fraai gestoken notenhouten Hollandse barometer W.J. Lauwers Amsterdam 40-80 168 Monogram A J P Deuss, Landschap in het Brabantse, doek 1981, 30x40 100-125 169 W C Deij, Hollandse school 20e eeuw, Rottemeren, aquarel 16x26 110-150 170 ges. J F Sterre de Jong 1866-1920, Moeder met kind, doek 25,5x17,5 150-300 171 Ges. Jan Knikker 1911-1990, Stadsgezicht, doek 30.5x40 700-800 172 Ond. gesigneerd, Bomen, marouflé 25x19 150-200 173 Ges. J Mekkink 1904-1991, Mimosa, doek 36x25 cm gedateerd 1941. 1000-1500 174 Ges. Jac Witjens (Arie) 1881-1956, Varkens bij schuur bij kerkdorp, doek 28x36 600-800 175 Ges. D J van Haaren 1878-1953, Oud Sloterdijk, paneel 30x46 450-550 176 Ges. Louis Soonius 1883-1956, Poserend meisje, crayon 54x34 250-350 177 Ges. M J B Jungmann 1877-1964, Spelende kinderen op strand, 18x27 175-200 178 Goudkleurige sierconsole naar Romeins voorbeeld ca. 93 cm 50-75 179 Antieke Friese staartklok in eiken kast 250-350 180 Antiek eiken bijzettafeltje 30-60 181 Mobach aardewerken vaas met reliëf decor kamelen, 29 hoog, klein gaatje 100-200 182 Naar oud model brandweerhelm 50-75 183 Twee 19e-eeuwse wandpetroleumlampen. 200-250 184 Ges. Margo Tholen 1870-1911, Atelier van een gieterij, doek 35x49 100-150 185 ges. Mijndert van den Berg 1876-1967, De Maas bij Rijswijk N.B., doek 30x50 150-250 186 Ges. Sam Schellink 1876-1958, korenschoven, aquarel 48x39 60-100 187 Art Deco marmeren pendule met fazant op top en twee zijstukken. 60-80 188 Onges. Hollandsche school 19e eeuw, Boer met koe in romantisch 19e eeuws landschap, paneel 29x41.5 1200-1400 189 ges. Mijndert van den Berg 1876-1967, Kerk te Garderen, doek 40x50 150-250 190 Ges. Simon Maris 1873-1935, Portret van Fie Carelsen, Nederlandse artiest, doek 40x30 300-400 191 Ges. H van Straten 20e eeuw, figuren bij venster, doek 40x30 200-250 192 Ges. Francois du Bois 20e eeuw. Parijs stadsgezicht, doek 40x30 100-125 193 Mahonie Engelse commode met 5-lades 110 hoog, 106 breed 80-120 194 Handgeknoopt kleedje 69x43-195 Val St. Lambert kristallen lampvoet, 40 hoog, gebruikssporen 30-50 196 Stel porseleinen polychroom gedecoreerde kandelaren met vele figuren en bloemen 26 hoog 60-80 197 Mahonie met satijnhout inlegwerk Art Nouveau Engelse tafelklok met Frans uurwerk. 100-150 198 Ges. A Koster Hollandsche school 20e eeuw, Scheveningen, aquarel 27.5x37 110-150 199 ges. W Vaarzon Morel geb. 1931, Drie Zeeuwse trekpaarden, aquarel 1998, 34x48 200-300 200 ges. van Munnick 20e eeuw, VD6 op Zuiderzee, doek 60x90 75-125 201 Rijkbewerkte schouw naar oud model, 112 hoog, 138 breed 150-250 202 Art Deco haard met koperen mantel 75-125 203 Aquarel Fred Brouwer 1925 geisha bij bloem boeket 73 x 54 80-120 204 2 Samac beelden, Bid en werk - 205 Bronzen beeld van een dame met twee hazewind honden 150-300 206 Ges. J J Doeser 1884-1970, Glazen vaas met bloemen, doek 66x46 200-300 207 Ges.Arend van de Pol 1886-1956, Boer met paarden, doek 43x60 550-650 208 Heriz 145x100 50-100 209 Noten armstoel met gele bekleding 30-60 210 Noten bijzettafeltje met lade en bronzen beslag 80x50 40-80 211 Belouch 49x46-212 koperen Joodse kandelaar okt-20 213 geel koperen jardinière met zinken binnenbak 40-60 214 19e eeuws mahonie slaapkamergemak 80-120 215 Warmink tafelklok in noten kast, 24 hoog 60-80 216 Tinnen kruik, beker en pul. 30-50 217 klassieke hanglamp met geslepen pegels en zilverkleurig armatuur 175-200 218 Zittende clown op een ijzeren stoel. aardewerk 100-200 219 Ges. Quak, Stilleven met doodshoofden, 1944, 36x48. Leerling van Hendrik Valk en Dick Ket 100-200 220 Ond. monogram, Bloemstilleven, paneel 40x60, gedateerd 1932 40-80 221 ges. H J Slijper geb. 1922, Zonnebloemen, aquarel 5 september 1985, 53x45 100-200 222 Noten sidetable met zuilen voorzien van acanthus 72 hoog, 170 breed 100-150 223 Bochara strook 174x21 30-50 224 Ges.Tommaso 1973, bronzen sculpture van twee figuren. 30-60 225 Gegoten buste naar 19e eeuws Frans voorbeeld, 43 hoog 40-80 226 Tinnen beschilderde kraantjeskan 25-50

227 Gestoken houten Corpus 20-40 228 Bronzen sculptuur van een beer naar van der Straeten, 30 hoog 100-150 229 Ges. W Kouwer Boomkens 1911-1991, Stilleven met tafeltje, bloemen en hoed, doek 100x60 800-1000 230 antieke aardewerken schotel met blauw decor 40-80 231 18e Eeuwse aardewerken schotel met blauw decor van bloemen, 34,5 diameter 80-120 232 Makkum Tichelaar twee pauwenborden 32 cm diam. 30-60 233 Ges. C Snijders 1881-1943, Boerderij aan sloot, doek 45x55 75-125 234 Anoniem pastel, stilleven met ketel, kruik en pot, 39,5 x 49,5 cm. 30-60 235 19 e eeuws Eiken gotische stoel 80-120 236 Monogram HBK 20e eeuw, Landschap met geit op pad, paneel 29,5x25 250-350 237 Ges. George Jeannin 1841-1925, Stilleven, paneel37x26 290-300 238 antieke bronzen kerkkandelaar 152 hoog 250-350 239 Bronzen buste van een man figuur 51 hoog 36 breed incluis zwart marmeren sokkel 200-400 240 Oude beschilderde kuip met deksel 20-40 241 Glas in lood 88x53 100-150 242 Glas in lood 88x53 100-150 243 Houten beeld van een staande naakte vrouw, 109 hoog 40-80 244 Twee houten Indische beelden van man en vrouw 76 cm hoog. 30-60 245 Louis Seize-stijl hanglamp met pegels. 400-500 246 2 klassieke hallampjes met geslepen glas 25-50 247 Ahar 440x330 250-350 248 6 Mahonie armstoelen 150-250 249 Belouch bidkleed 150x90 30-60 250 Opaline beschilderde ganglamp omstreeks 1910. 40-80 251 houten wandelstok met pijp rokende man als handvat 20-40 252 Houten wandelstok met leugenachtig figuur als handvat 20-40 253 IJzeren Schilderij standaard 59 hoog 20-40 254 Ges. J P van Wisselingh1812-1899, Figuren in bos, aquarel 33x26 75-125 255 Koperen Indische schotel, met fraai gestilleerde voorstelling, diam.40 cm. 30-50 256 Ebbenhouten olifant - 257 IJzeren Schilderij standaard 59 hoog 20-40 258 Stel Chinese bijzettafels met rood marmer blad 19e eeuws 200-400 259 Bankje gedragen door 2 beren 140 breed 300-400 260 Schaalmodel auto van een taxi 20-40 261 Kapitale Japanse kraagvaas, 113 hoog, 20e eeuw 1000-1500 262 Schoenenveger met paard en veulen - 263 Friese staartklok in eiken kast met scheepjes op wijzerplaat. 60-120 264 Ges. G J Roermeester 1844-1936, Pad langs berken naar boerderij, gem. techniek 27x17 50-75 265 Klassieke hanglamp met glazen pegels 50-75 266 Antieke relieftegel 22,5x19,5 50-75 267 Rond wandrelief achter bol glas, religieus. 20-30 268 2 Religieuze wanddecoraties - 269 Klassieke hanglamp met geslepen pegels 60-80 270 Belouch 190x80 50-100 271 Tichelaar Makkum wandplaquette met decor van boten, 40,5 x 33 cm. 100-150 272 Bronzen sculptuur van een kalkoen, naar Francois Pompon 150-200 273 Chinese kom polychroom gedecoreerd met bladgoud 30 diameter 80-120 274 Distel aardewerken plooischotel met blauw decor, 36 diameter, gaaf 40-60 275 Jugendstilstijl siervaas, aardewerk in bronzen houder 42 hoog 30-50 276 Klassieke hanglamp met bronzen frame en geslepen pegels 50-75 277 Noten fauteuiltje met geborduurde stoffering 75-100 278 Rond wijntafeltje op kolompoot - 279 Bronzen sculptuur van een panter naar Milo, 32 hoog 100-125 280 Handgeknoopt kleed 186x116 25-50 281 Klassieke hallamp met geslepen glas, ananasmodel 30-50 282 Mahonie biedermeier speeltafel. 50-100 283 Ges. H van Leeuwen vo 1890-1972, Winters dorpsgezicht, doek 25x35 150-250 284 Hollandse tafelklok in noten kast. 40-80 285 2 Mahonie plantentafeltjes 95 hoog 40-80 286 Bronzen sculptuur van een havik naar Fernandez, 38 hoog 125-175 287 Porseleinen Sier coupe met polychroom decor gedragen door fantasie figuur met dubbele staart 20-40 288 Kandelaar - 289 Ges. Johann Mongels Culverhouse 1820-1891, Vrouw met kaars bij venster, paneel, 1850, 21,5x18 500-750 290 Ges. Chr.Chalon 1748-1808, Twee tekeningen met voorstellende, twee vrouwen met een man en twee handwerkende vrouwen, 6x7.5 en 8.5x6.5 200-300

40 Madonna met Kind

118 Pieter Brandt 117 Kabinet 139 Merklap 12 Wortelnoten vitrine 126 Jaguar Sovereign 208 Heriz 2154 Rozenburg

291 Ges. Chr.Salon 1748-1808, Een tekening van een staande man(8x4) en een studie tekening 200-300 292 Ges.Chr.Chalon 1748-1808, Tekeningen van vrouw met kind 11.5x5.5 200-300 293 Ges. Chr.Chalon 1748-1808, Vier tekeningen voorstellende het boerenleven in de 18e eeuw 300-500 294 Ges.M A M Toulon 1792-1880, Twee tekeningen van huis en geiten, 12.5x18.5 100-150 295 Ges.Fernando Rondini(19e eeuw), Geestelijke, tekening 18x12.5 100-150 296 Ges.F J H Nadorp 1794-1876, Man met tulband Salem aleh, Roma 1840, tekening 18x11.5 300-400 297 Ges. Fernando Rondini(19e eeuw), Mannenportret, schets tekening 100-150 298 Anoniem, Kopje van een aap, tekening, 8x10 200-300 299 Ges.Filippo Palizi 1818-1899, Portret van een vrouw, 15x10,1843 200-300 300 Ges.G Bezzuoli 1784-1855, Madonna met kind, tekening 300-400 301 Anoniem, Mozes in biezen mandje met Egyptische prinses, olieverf op koper, 17e eeuw, 14x14 200-300 302 2 Houten staande kandelaren, 124 hoog 60-80 303 Koloniaal kastje 2 deuren en laadje 80 x 60 20-40 304 Brons beeld van een vogel Otto Poertzel 1876-1963 op marmeren sokkel 27 x 45 300-500 305 Stel messing kandelaren 19e eeuws 40-60 306 Ges. G van Beest, Hollandsche school, stilleven, paneel 41x26 70-100 307 Ges.Jan Knikker 1911-1990, Landschap, paneel 20x39 275-300 308 Anoniem, Wassende vrouwen aan een beek, paneel 24x33 50-100 309 Ond. gesigneerd, Figuren in herberg naar van Ostade, paneel 16x19 200-250 310 Ges. J Akkeringa 1894-1983, Duinlandschap, marouflé 9,5x14 225-275 311 Handgeknoopt kleed 152x112-312 Heriz 202x107 50-100 313 Mahonie Louis Seize stijl tafeltje met messing versiering. 30-60 314 Belouch 68x41-315 19e eeuws porseleinen tafelstuk, kind op bok geheel op bronzen voet (diverse beschadigingen)vermoedelijk Meissen 500-700 316 Hamadan 207x121 40-80 317 Ronde noten tafel 110 diameter met tussenblad, staand op een kolompoot 75-100 318 4 Notenkleur stoelen met webbing in de rug 100-150 319 Belouch 124x80-320 Petrus Regout schotel, jaar 1889, diam. 39,5 cm. 70-90 321 Meissen fruitschaal en juskom - 322 Antieke tafelolieschemerlamp. 30-60 323 Val St. Lambert kristallen vaas, 27 hoog, (puntje) 40-80 324 Kroonluchter naar antiek model, bronzen montuur met vele geslepen kralen en pegels 200-300 325 Friese staartklok 19e-eeuw in eiken kast met voorstelling van scheepvaardij op wijzerplaat. 300-500 326 Oosters bijzettafeltje met rijkgestoken decor 50x50 40-80 327 19e eeuwse banjobarometer in eiken kast 100-150 328 Franse klok, Oeil de boeuf, 60 hoog 75-100 329 IJzeren Schoenen borstel 20-40 330 Punjab Mansoor Pakistan 183x123 50-100 331 Eiken Mechelse eethoek b.u. coulissentafel 115x105 met 4 stoelen met blauwe stoffering 150-250 332 Belouch 140 x 76 cm. 20-40 333 Art Nouveau Duits koperen gehamerd koffiepot, melkkannetje en suikerpot op dienblad gemerkt. 30-60 334 Tweearmige schemerlamp in vorm van mensfiguur 40-60 335 Miniatuur top bureau 19e eeuws Duits,vervaardigd uit palissander 46 x 25 300-500 336 Aardewerken schotel met blauw decor vissen, vermoedelijk Sphinx 1949, 50 diameter, gaaf 200-300 337 Anoniem, Man met hoed, paneel 29x23 100-125 338 Klassieke hanglamp met geslepen pegels 50-75 339 ges. H Teixera de Mattos 1856-1908, Vrouw met koffiemolen, marouflé 46x33 300-400 340 Ong. Hollandsche school, Vissers aan het strand, paneel 38x49 500-600 341 Ges. Edgard Farasyn 1858-1938, Houthakkers, doek 45x55 200-300 342 Gesigneerd Helene E. Zielstra 2003, pastel, Didi s moeder, op Japans papier, 67 x 74 cm. 40-80 343 Anoniem, Man met doedelzak (mogelijk Jac van Mourik) doek 80x60 100-200 344 Verso opschrift: Dit huisje van de kluizenaar Kasperink is geschilderd door Jaap Nanninga in julie 1943, tijdens zijn vlucht voor de Duitsers. Het huisje was zichtbaar vanuit mijn onderduikadres. Zuiderzeestraatweg 564 te Wezep (Gld). Hij heeft die doek gegeven aan de dochter des huizes, Janna van het Ende, met de mededeling:...ik durf dit doek in deze omstandigheden niet te signeren..., doek 40x60 100-200 345 Ges. Martin van Waning, 1887-1972, Het wad bij Schiermonnikoog, tekening, 37x44 100-150 346 Olieverf op doek ges.rechts boven Louis Rempt 1944 kerkinterieur met bezoekers 70 x 60 in fraaie lijst 150-250 347 Ges. P ten Cate 1869-1937, Bosgezicht, doek 30x43,5 100-150 348 Ges. Quak, Verwoeste Walburg kerk te Arnhem, 1948, 60x80. Leerling van Hendrik Valk en Dick Ket 200-300 349 Ges.Morel 20e eeuw, Stadsgezicht, paneel 64x76 250-350 350 Ges. W Raaphorst 1870-1963, Stilleven met fruit en Oosterse vaas, doek 46x61 80-120

Dinsdag 5 april aanvang 19.00 uur Kunst en antiek 351 Noten vitrinekast met vier glazen schappen en verlichting, 190 hoog, 143 breed, 41 diep. 150-200 352 2 Biscuitporseleinen beeldengroepjes - 353 Biscuitporseleinen beeldengroep - 354 Twee biscuitporseleinen beelden (gaaf). 25-50 355 Biscuitporseleinen beeldengroepje (gaaf). 15-25 356 Biscuitbeeld van St. Joseph en beeldje van wenende vrouw (gaaf). 20-30 357 Porceleyne fles tegel Zeeland 1900-1950 28x18.5 (randschade) 20-40 358 Drie Porceleyne fles tegels, tweemaal eenden en een jonge eend, 11.5x11.5 ( twee gaaf en een randschade) 40-60 359 Twee Porceleyne fles tegels, Joost van den Vondel en herdenkings tegel, 11.5x11.5 (beide randschade) 20-40 360 Twee Porceleyne fles tegels, twee kraaien en een kraai in de winter. 20-40 361 Porceleyne fles tegel, jachthond met hert in de sneeuw, 12.5x44 ( randschade) 80-100 362 Porceleyne fles tegel, Vliegende zwaan, 12x32.5 (gaaf) 70-90 363 Twee Porceleyne fles tegels, stadswapen Nijmegen en Rotterdam, 11.5x11.5 ( 1gaaf en 1 randschade) 20-40 364 Porceleyne fles tegels, Vliegende zwaan en zwaan in het water, 11.5x11.5 (1 gaaf en 1 randschade) 20-40 365 Porceleyne fles tegel, Rennende haas, 12.5x23 (randschade) 40-60 366 Twee Porceleyne fles tegels, hond en haan, 11.5x11.5 ( beide randschade) 20-40 367 Twee Porceleyne fles tegels, olifant en koe, 11.5x11.5 (beiden gaaf) 40-80 368 19e eeuwse eiken secretaire met gebogen knieën, staand op klauwpoten, 113 hoog, 116 breed 150-250 369 Duits antiek tafelklokje ca. 1900 in noten kast, met speelwerkje. 60-90 370 Bronzen sculptuur vermoedelijk gemaakt door Jo Esenbrink geb. 1933, 29 hoog 75-125 371 Beeldje van een meisje met muziekinstrument 20-30 372 Metalen paashaas met vrouwtje, 48 hoog 40-80 373 antieke Brusselse kast met rijkgestoken decor, 118 hoog, 148 breed 750-900 374 Handgeknoopt oosters kleedje 90 x 60 cm. - 375 Ges. H. vd Geld religieus beeld van Christus na afname van het kruis, liggend in armen van Maria, 52 cm hoog. 50-100 376 antiek 3-delig kaststel met blauw decor 75-125 377 Klassieke hanglamp met geslepen kralen 50-75 378 Klassieke hanglamp met geslepen pegels 50-75 379 Frans weerstation met jachttafereel. 50-100 380 Houtsnijwerk met voorstelling 20-40 381 Kurdistan 225x116 25-75 382 Gietijzeren sculptuur van een ramskop 30-50 383 Bochara 44x43-384 Bureau stel vervaardigd met hoorn 20 x 44 100-200 385 Koppel jardinières man en vrouw figuur 20-40 386 Engelse tafelklok met kwartierslag en fraaie wijzerplaat in mahonie kast met inlegwerk, 45 cm hoog. 150-300 387 Kristallen sierschaal, vermoedelijk Murano, 49 breed, klein chipje 30-60 388 Ges. B Schregel 1870-1956, Vrouw bij haard naar Jozef Israëls Als men oud wordt uit ca. 1880, doek 70x50 150-200 389 Ges. Eug.Frank 20e eeuw, Hanen, kippen, kuikens en een pauw in landschap, doek 60x81 300-400 390 Ges.H.van Leeuwen VO 1890-1972, Hooiende boeren, doek 60x50 300-400 391 roodkoperen beddenpan met zwart gelakte houten steel 20-40 392 Grunder 2-deurs mahonie kast 100-200 393 Schenkkan met ijzeren monturen 32 hoog 40-60 394 Brons beeld van een op een kussen knielende naakte dame 30 hoog 100-150 395 Louis xv1-stijl tafelklokje in notenhouten kast 90-120 396 Ges. Louis Bron 1884-1959, Boeren op een akker, karton 30x39.5 900-1000 397 Ges. F Langeveld 1877-1939, Koeien melken, paneel 50x70 300-400 398 Koperen kerk kandelaar - 399 Bachtiar halfzijden 155x91 100-150 400 Bidjar 153x100 60-90 401 Ronde mahonie tafel op kolompoot met geschulpte rand 108 diameter 50-100 402 4 Mahonie stoelen Biedermeierstijl - 403 Belouch pillow 104 x 63 cm. 30-50 404 anoniem, bronzen wandplaquette ramskop 40-80 405 Arnhem plateel bloempot, 20,5 hoog, gaaf 175-225 406 Platelen cachepot Gelria Arnhem,decor Dila (randschade) diam. 26 cm,18,5 cm hoog 25-50 407 Antieke raapolielamp met beschilderde lampenkap, hoogte 61 cm. 200-250 408 Houten kroonluchter met guirlandes, ca. 85 hoog 100-125 409 Art-Deco 6- armige chromen hanglamp met glazen kapjes. 175-200 410 Porseleinen siervaas met druipglazuur, 48 hoog 20-40 411 Schoorsteenpendule in eiken kast met kwartierslag 40-80

2212 Weens brons

121 Anoniem 124 B J Blommers 122 Isaac Israels 123 Marg. Roosenboom 362 Porceleyne Fles

412 Oosterse houten sculptuur van een man met ketting, 46 hoog 40-80 413 Art Deco posthouder, esdoornhout, met inlegwerk 40-60 414 Brons beeld van een leeuwin 16 hoog 26 breed incluis zwart marmeren sokkel 60-80 415 19e Eeuwse Oosterse porseleinen vaas met blauw decor, 41 hoog, 26,5 diameter 300-400 416 Ges. Antoon Markus 1870-1955, Landschap, doek 1923, 30x50 (Diverse restauraties) 50-100 417 Ges. W J Alberts 1912-1990, Landschap met korenschoven, doek 40x60 400-600 418 Ges. Piet Bouter 1887-1968, Man met 3 paarden in een stal, doek 40x60 250-300 419 ges. H J Slijper geb. 1922, Bosrijk heuvellandschap met figuren, paneel 1996, 39x52 300-400 420 Bidjar handgeknoopt tapijt 225x128 20-40 421 Ges.Xeno Munninghoff, 1873-1944, Heide achter de Bilderberg, doek 49x90 300-500 422 Ges. Robert Terwindt geb. 1940, Compositie, aquarel 1988, 60x42 80-120 423 Noten Louis XVI stijl bankje met goede stoffering en gestoken strik op de rug, 135 breed 150-200 424 Toegeschr.A M Braakensiek-Dekker 1890-1970, Poserende dame, doek 114x78 in fraaie Heijdenrijk lijst 1000-1500 425 captainchair 19e eeuwse stoel 100-200 426 Teakhouten koloniale kast met zuilen, kussens en fraai steekwerk 200 hoog 165 breed. 400-800 427 Porseleinen driedelig kaststel met Delftsblauw decor van kastelen. 30-50 428 Met signature V Bauffe, Visser in bootje in polderlandschap, marouflé 35x50 300-400 429 ges. Joh. Pietersen 1893-1970, Boerderij aan plas, doek 41x60 550-650 430 Handgeknoopt kleed 212x133-431 Oosterse salontafel met gewerkte rand en 4 laadjes 90x90 50-100 432 Pillow, 84 x 74 cm. - 433 Brons beeld van een dame met vogel in de hand op een stoel 45 hoog 100-200 434 Schaalmodel auto van een Mini Cooper 20-40 435 Aardewerken jardinière met bloemen en figuren, 54 breed 20-40 436 Bidjar 140x124 40-80 437 19e eeuwse vitrine China,op klauwpoten en spiegel achterwand deels verguld snijwerk 135 hoog, 105 breed 250-500 438 Aardewerken buste van een vrouw 55 hoog 50-100 439 Eiken theekastje. 30-60 440 Arzberg Bayern porseleinen 12-persoons serviesje zwart-wit.( 1 schoteltje manco). 30-50 441 Mahonie 2-deurs linnenkast met fraai inlegwerk 212 hoog 117 breed 150-200 442 Mahonie 2-deurs linnenkast met fraai inlegwerk 212 hoog 117 breed 150-200 443 Oosters kleed 210 x 145 cm. 50-100 444 19e eeuws bestoken hangkastje 2 deuren bestoken met bloemdecor 50-100 445 Indische kapstok met gesneden decor 25-50 446 Ovale geslepen spiegel in zilver kleurige lijst met kuif 100-200 447 Oude brandkast met sleutel, 90,5 hoog, 57,5 breed, 43,5 diep 125-175 448 Metalen konijnenpaar. 20-30 449 met signature Godding, Vrouw met harp en zingende dames, paneel 105x77 400-600 450 Rijk bestoken Bretonse eiken buffet kast 4-deurs boven kast gedragen door figuren 238 hoog, 143 breed 400-600 451 Koppel olifant rijders polychroom gedecoreerd porselein 25 hoog 60-80 452 Eiken armstoel met groene stoffering en hoge rugleuning 30-60 453 anoniem, Figuren in interieur met hond, kopie naar 17e eeuwse meester, doek 18e / 19e eeuw, 43x51 600-800 454 Anoniem, Lezende vrouw, kopie naar 17e eeuwse meester vermoedelijk G Honthorst, doek 18e of 19e eeuw, 60x42 400-600 455 Handgeknoopt tapijt India 205 x 150 350-450 456 Hollandse eiken eethoek bestaande uit kruispoottafel 128x101 met 4 stoelen met leder bekleed 150-200 457 Belouch 140 x85 cm. 20-40 458 Oud Delft, aardewerken siervaas, hoogte 61 cm 50-80 459 Porceleyne Fles plooischotel met blauw decor jaarletter 1960, 36 diameter, gaaf 80-120 460 Makkum Tichelaar plooischotel met polychroom decor 28 cm diam. gaaf. 30-50 461 Grote Moderne 3-zits bank 226 breed - 462 Ges. Dick den Hoed geb. 1963, Uil, doek, 2000, 201x99.5 300-500 463 Ond.Gesign., Abstract figuur, gemengde techniek, 90x60 100-150 464 2-delige noten met wortelnoten vitrinekast met zwarte zuilen, 222 hoog, 110 breed 100-200 465 Noten met wortelnoten dressoir met 2 deuren en 6 laden, 85 hoog, 147 breed 100-150 466 Noten met wortelnoten verticot met spiegelopstand met zwarte kolommen, naar Empire stijl, 200 hoog, 90 breed 100-150 467 19e eeuws bijzettafeltje met tussenkruis en decor achter het glas, 75 hoog 69 breed 80-120 468 Bronzen sculptuur naar Salvador Dali getiteld Ontsteltenis, 42 hoog 100-150 469 19 e eeuwse Spiegel in eiken lijst rijk bestoken met papegaaien en bloemen 80-120 470 ges. G A van Eck 1865-1943, Aangemeerde boot bij molen, doek januari 1935, 50x40 600-800 471 staand horloge in eiken kast, 203 hoog 300-500 472 Ongesigneerd, Naakte vrouw, doek 200x170 200-400 473 Facetgeslepen spiegel in een rijkgestoken eiken lijst met leeuwkoppen, 164x100 100-150 474 Kelim strook 150x15 30-60 475 Handgeknoopt tapijt Ziegler rood en beige 248 x 170 800-1000 476 Eiken Henri II eethoek 19 e eeuws eiken tafel 112x100 4 noten stoelen met lederen bekleding 80-120