Catalogus. Kunst- en Antiekveiling BVBA Veilingen Aeko Gouv. Verwilgensingel 18/C, 3500 Hasselt

Kunst- en Antiekveiling. Catalogus BVBA Veilingen Aeko Tel: 011/ Fax: 011/

1. VAN OUDHEID TOT MIDDELEEUWEN Egypte Griekenland Rome De romaanse tijd De gotiek 27

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

N 14. JACQUES NÈVE Horloger d Art - Uurwerkmaker + 32 (0) jneve@horloger.net - CHARLES SARRABAT ( voor 1686)

FOTO S FINSHOP VERGADERING ZAAL LOT N 1

N 75. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0) J. PRATT Comptoir Général, Paris

Nr Lot Startbod Opbod Nota's

N 4. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0) jneve@horloger.net - LÉPINE PRECISIE-TAFELKLOK

N 20. JACQUES NÈVE Horloger d Art + 32 (0) jneve@horloger.net - KLEINE KARTELKLOK IN VERGULD BRONS

KONINKLIJKE MUSEA VOOR SCHONE KUNSTEN

Dag jongens en meisjes!

Leopold III : 5 centiem. Leopold III : 5 centiem (Duitse bezetting) Geen afbeelding

Fonds René Carcan. Uitreiking van de Internationale Prijs voor Gravure René Carcan Persdossier. René Carcan

AFDELING XIV HOOFDSTUK 71

J.C.Altorf op de Internationale tentoonstellingen: Turijn 1902 Parijs 1925

Inventaris van het roerend religieus patrimonium in de kerk van Serskamp. Waarom en hoe?

VERKOOP INBOEDEL WZC YSERHEEM DIKSMUIDE

Catalogus. Openbare verkoop van kunstvoorwerpen in de Kopermolen te Vaals 17 t/m 21 september dagelijks van tot uur

TERRA ISO bladdecors. 1 kleur glas. Bekleed met melamine in hetzelfde decor als het blad. 3 afwerkingen voor metalen onderstel

Verborgen juweeltjes

Artistieke Nieuwjaarswensen

CATALOGUS mei 2011 richard.pdf :15:23

Klassieke schoonheden

Kijkdagen Zaterdag12december, Zondag13december, Onlineveiling Maandag14december Dinsdag15december

001B06 HALSKETTING MET DRIE RIJEN HEMATIET EN ZOETWATERPARELS - 44 CM

BVBA Veilingen AEKO Gouverneur Verwilghensingel 18C - B 3500 Hasselt Tel: 011/22.04.08 - Fax: 011/23.31.03 Website: Aeko.be - E-Mail: info@aeko.be H.R.HASSELT: 104464 Kijkdagen: Vrijdag 26/09/2008: 14 tot 18 uur. Zaterdag & Zondag, 27 & 28/09/2008: 10 tot 19 uur. Veiling: Maandag 29/09/2008: 19 uur vanaf 001 et Dinsdag 30/09/2008: 19 uur vanaf 501 Bezoek onze volledige catalogus op www.aeko.be Expertise en inname van goederen voor onze volgende veilingen: elke woensdag van 10.00 to 12.00 en van 14.00 to 17.00 uur en na afspraak op tel. 011.22.04.08

0001 Hasseltse (keramiek) Twee Hasseltse kruiken versierd met een groen/blauw decor, G. Fryns, onderaan h = 39 cm. 300.00 / 400.00 Euro 0002 Hasseltse (keramiek) Siervaas van keramiek met groen druipglazuur Model: 600 H = 49 cm. 200.00 / 300.00 Euro 0003 Hasseltse (keramiek) Vaas "Pastilles Poncelet", Céramiques Hasselt, Model 404. H = 60 cm. 1,300.00 / 1,500.00 Euro 0004 Hasseltse keramiek Vaas van Hasseltse keramiek, model 280 H = 42 cm Aangekocht op een factuur van 31 maart 1942. 600.00 / 800.00 Euro

0005 Hasseltse (keramiek) Vaas van Hasseltse keramiek, model 474 H = 70 cm Aangekocht op een factuur van 31 maart 1942. 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0006 Hasseltse keramiek Factuur van de ceramiquefabriek van Hasselt van 31 maart 1942 voor de levering van enkele decoratieve stukken waaronder: 2 voorwerpen van deze veiling nl: 280y en 446 f. ( sic = 474) 50.00 / 70.00 Euro 0007 Grote vaas met druipglazuur en bloemen, Model 442 H = 67 cm 1,200.00 / 1,500.00 Euro 0008 Taartschotel van goudgehoogd porselein, Parijs, 19de eeuw, met initialen 100.00 / 125.00 Euro 0009 Paar fraaie Griekse vazen van veelkleurig, handgeschilderd en goudgehoogd porselein. Parijs, Napoleon III tijdvak, ( één beschadigd) h = 27 cm 150.00 / 200.00 Euro

0010 Herder en herderin van pâte teindre Frankrijk, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. ( oor besch. ) H = 30 cm 200.00 / 250.00 Euro 0011 Een meisje en een jongetje met een bokje 2 beeldjes van veekleurig handgeschilderd porselein, Saksen,20ste eeuw h = 17 cm. 300.00 / 400.00 Euro 0012 29-delig koffieservies van aardewerk Maastricht, Petrus Regout, decor Papo, ca 1870 ( 1 kopje hersteld ) 250.00 / 300.00 Euro 0013 Bidet van wit porselein, Getekend: De Sfinx, Maastricht 60.00 / 80.00 Euro 0014 Buste van een jonge vrouw van veelkleurig handgeschilderd porselein Firma: Amphora-Werk, Turn-Teplitz H = 48 cm. 1,250.00 / 1,500.00 Euro

0015 Groot sierbord met de voorstelling van Lodewijk XVI en een reeks dames. Origineel plat en rand apart vervaardigd. van zacht porselein. Creil, 1841 : Le Boeuf. Millet (zie Tardy) Doorsnede: 61 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0016 Koffieservies van porselein, versierd met chinoiserie. Napoleon III tijdvak, Vieux Bruxelles, 19de eeuw ( enkele oortjes zijn stuk) 300.00 / 400.00 Euro 0017 Oude schaal en 5 bordjes van handgeschilderd porselein, Brussel, ca 1880. 100.00 / 125.00 Euro 0018 Paar gedekselde vaasjes van porselein, Duitsland, Berlijn: Königliche Porzellan manufaktur ( 1763-1918) Napoleon III tijdvak, ca 1880. H = 25 cm 500.00 / 600.00 Euro 0019 Paar vazen van handgeschilderd goudgehoogd porselein, gedecoreerd met winterlandschappen. België, ca 1900. H = 46 cm 400.00 / 500.00 Euro 0020 Schitterend koffieservies voor ruim 12 personen van handgeschilderd en goudgehoogd porselein. Brussel of Parijs, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 300.00 / 400.00 Euro

0021 Terrine in de vorm van een bloemkool van aardewerk, Brussel, 18de eeuw. B = 33, H = 25 cm ( enkele kleine mankementen aan de glazuur en randschilfers) 800.00 / 1,000.00 Euro 0022 Cox Pierre ( Hasselt 1915-1974) Dame in blauw, Aquarel, Gesigneerd: Pierre Cox, 22 x 16 cm 250.00 / 300.00 Euro 0023 Lauters Paul (Brussel, 1806-1876) Boerderij met korenschoof Aquarel, Gesigneerd: Paul Lauters 24 x 34 cm. 150.00 / 200.00 Euro 0024 Fruchard Marguerita ( Limburgse kunstenaar Stilleven met climatis Aquarel, Gesigneerd: Margarite Fruchard 46 x 58 cm 300.00 / 400.00 Euro 0025 Cox Pierre ( Hasselt 1915-1974) Meisjesfiguur in zijaanzicht Contépotlood en aquarel, Gesigneerd: Pierre Cox, 40 x 22 cm 400.00 / 500.00 Euro

0026 Cox Pierre ( Hasselt 1915-1974) Zuiders zicht Chinese inkttekening en aquarel, Gesigneerd: Pierre Cox 15 x 22 cm 250.00 / 300.00 Euro 0027 Cox Pierre ( Hasselt 1915-1974) Strandzicht in Koksijde Potloodtekening Gesigneerd: Pierre Cox, 13 x 18 cm. 200.00 / 250.00 Euro 0028 Weyel P. (False) Boslandschap Aquarel, Gesigneerd: P. Weyel 50 x 35 cm 150.00 / 200.00 Euro 0029 Semois, Aquarel Gesigneerd: Guillaume Vogels Gedateerd: 1884 24 x 34 cm 300.00 / 400.00 Euro 0030 Fruchard Marguerita ( Limburgse kunstenaar Twee stillevens een met anemonen en één met dahlia's Twee aquarels Gesigneerd: Margarite Fruchard 60 x 45 cm. 400.00 / 600.00 Euro

0031 De Beul Frans (Dendermonde 1849 - Schaarbeek, 1919) "Voorstelling van een maaier" & " Voorstelling van een jager" Twee aquarellen Gesigneerd: Frans De Beul Belgische kunstenaar, 19de - vroeg 20ste eeuw. 400.00 / 500.00 Euro 0032 Antwerps plein, aquarel Gesigneerd: Jules Hofman 31 x 22 cm 80.00 / 120.00 Euro 0033 Maclot Armand ( Antwerpen 1877 - Genk 1959) Landschap met berken aan de rand van een vijver Aquarel Gesigneerd: Armand Maclot 23 x 28 cm 250.00 / 300.00 Euro 0034 Plattelandsscène naar David Teniers met een trompe l'oeuileffect. Aquarel, 19de eeuw. 24 x 17 cm 150.00 / 200.00 Euro 0035 Francia Alexandre (Calais 1820 - Brussel 1884) Strandzicht met vissersboot en ruiters Aquarel Gesigneerd: Alexandre Francia 17 x 30 cm 400.00 / 600.00 Euro

0036 Régènce stoel van notenhout met groen fluweel bekleed. 30.00 / 40.00 Euro

0037 Klein zitbankje/ kistje Frankrijk, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 60.00 / 80.00 Euro 0038 Ovale salontafel van gesneden notenhout Lodewijk XVIstijl, ca 1920. 100.00 / 250.00 Euro 0039 Fraaie kleine commode belijmd met notenfineer, Engeland, Queen Annestijl, ca 1900. 125.00 / 150.00 Euro 0040 Commode belijmd met rozenhout en inlegwerk van diverse houtsoorten, Lodewijk XVstijl, ca 1920. 125.00 / 150.00 Euro 0041 Leuk zitbankje met biezen zitting Kempen, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 150.00 / 200.00 Euro

0042 Naaitafeltje van gesneden eikenhout, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw. 200.00 / 250.00 Euro 0043 Ovale tafel van mahoniehout Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw. 250.00 / 300.00 Euro 0044 Eéndeurskastje van eikenhout Streek van Herentals, Renaissancestijl,ca 1700 300.00 / 400.00 Euro 0045 Kleerkast van eikenhout, België, 19de eeuw. 300.00 / 400.00 Euro 0046 Fraai bijzettafeltje van marquetterie in verschillende houtsoorten. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 300.00 / 400.00 Euro

0047 Fraai tafeltje van eikenhout, Luik in Régencéstijl 350.00 / 450.00 Euro 0048 Drumtable van mahoniehout met lederen bovenblad. Engeland 350.00 / 450.00 Euro 0049 Tweedeurskast van eikenhout, Frankrijk, Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro 0050 Nachtkastje van eikenhout, ca 1800. 400.00 / 500.00 Euro 0051 Linnenpers van eikenhout, Lodewijk XVI tijdvak, 18de eeuw. 500.00 / 600.00 Euro

0052 Vitrinekast van eikenhout Streek van Herentals, Renaissancestijl,ca 1700. 700.00 / 800.00 Euro 0053 Tweedeurskast van eikenhout Noord-Frankrijk, 18de eeuw 900.00 / 1,250.00 Euro 0054 Uitzonderlijke tweedeurenkast van eikenhout, Duitsland, 18de eeuw. H = 180 cm, B = 154 cm. 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0055 Commode met 4 laden van eikenhout Omgeving Luik, Lodewijk XVItijdvak, ca 1800. 1,750.00 / 2,000.00 Euro 0056 Broeder Max ( Turnhout 1903 - Tessenderlo 1973) Landweg, Gesigneerd: Broeder Max 40 x 46 400.00 / 600.00 Euro

0057 Clarot René (Anderlecht 1882-1972) De kiosk Olieverf op paneel, Gesigneerd: René Clarot 30 x 37 cm. 600.00 / 800.00 Euro 0058 Douven Jacques (Neerpelt 1908-2002) Huisje in het bos, Gesigneerd: Jacques Douven, 50 x 72 cm 250.00 / 350.00 Euro 0059 Douven S. ( Schoonhoven 1919) Vennelandschap Gesigneerd: S. Douven 30 x 38 cm. 175.00 / 200.00 Euro 0060 Douven S. ( Schoonhoven 1919) Winterlandschap Gesigneerd: S. Douven 40 x 48 cm. 225.00 / 250.00 Euro 0061 Douven Jacques (Neerpelt 1908-2002) Herfst in Neerpelt Gesigneerd: J. Douven 38 x 48 cm. 225.00 / 250.00 Euro

0062 Stilleven met climatis Aquarel, Gesigneerd: Margarite Fruchard 100 x 64 cm 400.00 / 500.00 Euro 0063 Fruchard Marguerita ( Limburgse kunstenaar Stilleven met cyclamen Aquarel, Gesigneerd: Margarite Fruchard 53 x 125 cm 600.00 / 800.00 Euro 0064 Herman D. (Belgische School; 20ste eeuw.) Kapel van St Amands, Gesigneerd: D. Herman 80 x 70 cm 400.00 / 500.00 Euro 0065 Hermans Paul Antoon Jacobus ( Hasselt 1898-1972) Lentemorgen aan de boord van de Demer, Olieverf op paneel, Gesigneerd: P. Hermans, Gedateerd: 1947 14 x 18 cm 250.00 / 300.00 Euro 0066 Hermans Paul Antoon Jacobus ( Hasselt 1898-1972) Molen van Wellen in de Lente. Olieverf op hardboard Gesigneerd: Paul Hermans 40 x 50 cm 800.00 / 1,000.00 Euro

0067 Interieur van het oude huis Cops in Genk voor de afbraak in 1930. Olieverf op paneel Gesigneerd: A. Maclot 41 x 33 cm 1,000.00 / 1,200.00 Euro 0068 Maclot Armand ( Antwerpen 1877 - Genk 1959) Landschap met berken en een hoeve Gesigneerd: Armand Maclot 49 x 50 cm. 600.00 / 800.00 Euro 0069 Boetende Maria Magdalena, Olieverf op paneel, 18de eeuw. 24 x 20 cm. 300.00 / 400.00 Euro 0070 Noldus Paul (Tongeren, 1898-1992) Landschap met huizen en bomen, Gesigneerd: Noldus P 70 x 90 cm 800.00 / 1,000.00 Euro 0071 Noldus Paul (Tongeren, 1898-1992) Landschap met hooimijten Gesigneerd: Noldus Gedateerd: 1960 70 x 90 cm 700.00 / 800.00 Euro

0072 Nolens Lucien ( Hasselt 1879-1954) Bossen in Zolder, Gesigneerd: Lucien Nolens, Gedateerd: 1964 65 x 80 cm. 1,200.00 / 1,400.00 Euro 0073 Nolens Lucien ( Hasselt 1879-1954) Boten aan de oever van de rivier Gesigneerd: Lucien Nolens 30 x 40 cm 600.00 / 800.00 Euro 0074 Van Den Seylbergh Jaak (Antwerpen 1884-1960) Hoevelandschap met hooimijten Gesigneerd:Van den Seylbergh Jaak 60 x 75 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0075 Van Den Seylbergh Jaak (Antwerpen 1884-1960) Heidelandschap Gesigneerd:Van den Seylbergh Jaak 50 x 75 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0076 Fazant, Beeld van gepatineerd messing. Frankrijk, Art Deco tijdvak, ca 1930. B = 48 vm 150.00 / 200.00 Euro 0077 Inktstel van brons, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw (kleine besch.) 60.00 / 75.00 Euro

0078 Eén paard van Marly, Groep van gepatineerd zamac 30.00 / 40.00 Euro 0079 Moeder en kind Beeld van geptineerd brons en aluminium door Raf Verjans, ca 1975. h = 57 cm 400.00 / 600.00 Euro 0080 Bourdon (Gentse edelsmid) Paar kandelaars van brons in Neo-Byzantijnse stijl getekend: Orfevres Bourdon, ca 1890-1900. H = 45 cm 600.00 / 800.00 Euro 0081 Wasbekken van verguld messing, Vlaanderen, Barokke tijdvak, 17de eeuw. Diameter: 36 cm 400.00 / 600.00 Euro 0082 Paar fraaie cassouletten van wit marmer en brons Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 28 cm. 800.00 / 1,000.00 Euro

0083 Plaquette van Maria en Jezuskind van gepatineerd brons. In de stijl van Donatello, 19de eeuw. 63 x 37 cm. 400.00 / 500.00 Euro 0084 Guillemin Emile (Parijs 1841-1907) Arabier ter paard Beeld van gepatineerd zamac Gesigneerd: Emile Guillemin en fondeur: A. Barye Fils ( 1868-1931) H = 66 cm. 1,200.00 / 1,500.00 Euro 0085 Inktstel met het hoofd van een arabier van twee kleuren brons en marmer Parijs, Napoleon III tijdvak Doorsnede: 25 cm. 300.00 / 500.00 Euro 0086 Demanet Victor (Givet 1895 - Elsene 1964) Buste van Mozart van gepatineerd brons Gesigneerd: Victor Demanet H = 37 cm 800.00 / 1,000.00 Euro 0087 Beeldje van brons met de voorstelling van één van de werelddelen van gepatineerd brons, Frankrijk, 18de eeuw, wellicht afkomstig van een luchter. H : 18 cm. 200.00 / 250.00 Euro

0088 Jachthond van gepatineerd brons, 19de eeuw. B = 16 cm 150.00 / 200.00 Euro 0089 Waagen Arthur Agen(1833-1898 Hond die met een bal speelt van gepatineerd brons, Gesigneerd: Waagen Arthur Agen B = 18 cm 900.00 / 1,000.00 Euro 0090 Paar kandelaars van brons in Lodewijk XVstijl. H = 19 cm 300.00 / 400.00 Euro 0091 Valton Charles (1851-1918) "Labor improbus omnia vincit 28 octobre 1921" Van gepatineerd brons, Gesigneerd: Charles Valton B= 18 cm; 900.00 / 1,000.00 Euro 0092 Wijwateremmertje van brons, 17de eeuw. 50.00 / 70.00 Euro 0093 Fraai beeldje van een parend koppel, Erotische Chinese voorstelling van ivoor. Gesigneerd: H= 7 cm. 180.00 / 240.00 Euro

0094 Netsuké met de voorstelling van een man met een vogelkooi, van gesneden en gegraveerd Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 6 cm. 100.00 / 120.00 Euro 0095 Netsuké met een erotische voorstelling, van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 6 cm. 150.00 / 180.00 Euro 0096 Netsuké met de voorstelling van een oude wijze monnik Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 6 cm. 100.00 / 120.00 Euro 0097 Netsuké met de voorstelling van een toneelspeler met een kind in een rieten mand Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 5,5 cm. 100.00 / 120.00 Euro 0098 Erotische voorstelling Groep van twee beeldjes van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: Totale breedte: 7 cm. 180.00 / 240.00 Euro

0099 Netsuké met de voorstelling van een worstelaar Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 3,7 cm. 100.00 / 120.00 Euro 0100 Netsuké met de voorstelling van een monnik met een schildpad Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 4,7 cm. 100.00 / 120.00 Euro 0101 Netsuké met de voorstelling van een muziekspelend gezelschap Uiterst delicaat gesneden beeldje van Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 4 cm. b = 5 cm. 100.00 / 120.00 Euro 0102 Netsuké met de voorstelling van een man in het gezelschap van twee dames voor een gedekte tafel Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 4,2 cm. 100.00 / 120.00 Euro 0103 Netsuké met de voorstelling van een samoeraikrijger Beeldje van gesneden Chinees ivoor. H = 5,3 cm. 100.00 / 120.00 Euro

0104 Netsuké met de voorstelling van een vissersvrouw belaagd door een octopus Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 5,3 cm. 100.00 / 120.00 Euro 0105 Erotische voorstelling, Groep van twee beeldjes van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: B = 7,5 cm 180.00 / 240.00 Euro 0106 Netsuké met de voorstelling van een marktkramer met zijn koopwaar. Beeldje van gesneden Chinees ivoor. Gesigneerd: H = 4 cm. 80.00 / 100.00 Euro 0107 Erotische voorstelling, Groep van twee beeldjes van gesneden Chinees ebbenhout. H = 7,5 cm 100.00 / 150.00 Euro 0108 Paar beeldjes met de voorstelling van een jonge man, met vrouw en kinderen van gesneden ivoor en gegraveerd tropisch hardhout. China, H = 16 cm. 240.00 / 280.00 Euro

0109 Schitterende olifantentand van chinees snijwerk, gemonteerd op houten voetstuk met inlegwerk. Gesigneerd: China, ca 1900. B = 92 cm 4,000.00 / 5,000.00 Euro 0110 Oude Wijze man Fraai beeld van gesneden en gegraveerd ivoor en tropisch hardhout. China, Gesigneerd H = 25 cm. 300.00 / 400.00 Euro 0111 Braziliaanse talisman H = 8 cm. 100.00 / 125.00 Euro 0112 Gerritsen en Van Kempen NV (Zeist 1924-1961) 5-delig koffie-en theeservies van zilver, Nederland, 1948 Meester: Gerritsen en van Kempen N.V. Zeist: 1924-1961 1,800.00 / 2,250.00 Euro 0113 24-delig bestek van zilver, België:na 1868; Meester: met 4 bloemen 300.00 / 400.00 Euro

0115 12 vorken en 12 lepels van zilver, Brussel, Delheid 300.00 / 400.00 Euro 0116 De Reuck (Gentse edelsmid) Kelk, pateen en lepeltje van handgehamerd en gedreven zilver Gent, Firma: De Reuck, 1944 in origineel lederen etui ( met brief van de leverancier aan de Bisschop van Gent, met het verzoek ze te wijden.) 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0117 Egoiste van zilver, Londen, 1921 H = 22 cm 500.00 / 600.00 Euro 0118 Armband van zilver 30.00 / 40.00 Euro 0119 Broche van zilver met diamanten met oud slijpsel Belle epoque tijdvak, ca 1900. 150.00 / 175.00 Euro

0120 Reeks van 22 bestekken: Waarvan 5 vorken en 5 grote lepels 6 dessertvorkjes en 6 dessertlepels van zilver België, Atelier: Wolfers 300.00 / 400.00 Euro 0121 Ring van twee kleuren goud. 200.00 / 225.00 Euro 0122 Ovale schotel van gegraveerd Belgisch zilver B = 46 cm 400.00 / 500.00 Euro 0123 Ovale ring van 18 k. goud en een howliet. 225.00 / 250.00 Euro 0124 Schotel van zilver, België: Atelier: Wolfers, na 1942 300.00 / 400.00 Euro

0125 Fraaie damesring van 18 k. goud met paarskleurige amethist 250.00 / 300.00 Euro 0126 Etui met 10 vorken en 12 lepels van zilver, met de initialen E.M. België, Atelier: Delheid 150.00 / 200.00 Euro 0127 Fraaie ring van 18 k. goud met een citrien 250.00 / 300.00 Euro 0128 Etui waarin een slabestek van Duits zilver. 60.00 / 75.00 Euro 0129 Antieke oorbellen van wit goud en 0,5 k. briljant. 300.00 / 400.00 Euro 0130 Lot sierlepeltjes van zilver 60.00 / 75.00 Euro

0131 Fraaie ring van 18 k. goud met lapus lazuli. 300.00 / 350.00 Euro 0132 Slabestek van zilver 50.00 / 60.00 Euro 0133 Ring uit de jaren '70 van 18 k. wit goud bezet met parels. 300.00 / 400.00 Euro 0134 Potlepel van zilver 80.00 / 125.00 Euro 0135 Ring van 18 k. goud, 1 k. robijn en 0,5 k. diamant 400.00 / 500.00 Euro

0136 Lotje klein zilver, 4 stuks zoals een suikertang, gebaksschep, suikerstrooier, ijslepel 100.00 / 125.00 Euro 0137 Parelsnoer van 10 mm parels en gouden slot 400.00 / 500.00 Euro 0138 Verlovingsring van 18 k. wit goud met 1 k. diamant. 500.00 / 600.00 Euro 0139 Antieke oorbellen van wit goud en 2 k. diamant 600.00 / 700.00 Euro 0140 Paar oorbellen van 18 k. wit goud en 0,80 k. briljant 600.00 / 700.00 Euro

0141 Solitaire van 18 k. goud, met centraal 1 diamant 1,000.00 / 1,250.00 Euro 0142 Uitzonderlijke presentatiekast van gesneden ebbenhout China, 19de eeuw. H = 233, B = 116 cm. 1,500.00 / 1,750.00 Euro 0143 Altaar van rood lakwerk, China, 19de eeuw. 108 x 127 cm 300.00 / 400.00 Euro 0144 Lage tafel van rood gekleurd Ju Hu hout, China 60 x 193 cm 300.00 / 400.00 Euro 0145 Uitzonderlijk (!!!) Twee uitzonderlijke vazen van zwart geschilderd en goud gehoogd Chinees porselein gevat in een montuur van vuurverguld brons. H = 56 cm. 3,000.00 / 4,000.00 Euro

0146 Paar fraaie vazen van brons, China, Mei dji periode H = 37 cm. 400.00 / 600.00 Euro 0147 Vier beeldjes van speksteen, Indonesië 100.00 / 125.00 Euro 0148 Vaas van blauw/wit celadon porselein, China, ca 1900. H = 43 cm 150.00 / 200.00 Euro 0149 Vaas van blauw/wit celadon porselein, China, ca 1900. H = 43 cm 150.00 / 200.00 Euro 0150 Chien Lung dynastie (18de eeuw) Twee bordjes van handgeschilderd Chinees porselein, Chien Lung, 18de eeuw. Doorsnede: 23 cm 60.00 / 80.00 Euro

0151 Falussymbool met jonge vrouwfigurr van gesneden speksteen Aziatisch werk uit de 19de eeuw. B = 21 cm 150.00 / 200.00 Euro 0152 Een kleine Parfumbrander en een trekpotje Lot van twee fraai chinese bronzen voorwerpen uit de 19de eeuw. H = 12 cm 250.00 / 350.00 Euro 0153 Rituele lepel van brons, versierd met een godenfiguur Tibet, 19de eeuw. L = 16 cm 150.00 / 180.00 Euro 0154 4-delige set dozen, van veelkleurig handgeschilderd porselein China, ca 1900. H = 23 cm 200.00 / 250.00 Euro 0155 Bruidskist van veelkleurig handgeschilderd hout, Indonesië, 19de eeuw. B = 72, D = 53 cm. 300.00 / 400.00 Euro

0156 3 kopjes en schoteltjes van Chinees porselein, 18de eeuw. (randschilfertjes) 4 kopjes zijn toegevoegd. 50.00 / 70.00 Euro 0157 Twee boedhabeeldjes van jade als hanger 60.00 / 75.00 Euro 0158 Leuke wekker van messing in de vorm van een Oosters gebouwtje ca 1900, H = 25 cm 70.00 / 80.00 Euro 0159 Pendule van uitzonderlijke kwaliteit, versierd met renaissance motieven van gepolijst en gematteerd vuurverguld brons. Pendule met koordophanging, bel en 1 bobeche ontbreekt. Gouden Medaille gewonnen te Parijs, 1827. Gesigneerd: Joosten Hasselt 1,500.00 / 2,000.00 Euro 0160 Wekker in een kastje van kunststof Frankrijk, Art Decotijdvak, ca 1925 Merk: Jaz H = 13 cm. 50.00 / 60.00 Euro

0161 Klokje van biscuit H = 17 cm. 30.00 / 40.00 Euro 0162 Fraaie kartelle klok op sokkel belijmd met rozenhout Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 145 cm. 2,250.00 / 2,750.00 Euro 0163 Fraaie zuilenpendule van wit marmer en brons Maker: "Le Roy à Paris " Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 44 cm. 1,000.00 / 12,000.00 Euro 0164 Staande klok van eikenhout met comtoiseuurwerk Ardennnen, 19de eeuw met Frans uurwerk 400.00 / 500.00 Euro

0165 Huis Kröller - Muller in Otterloo Potloodtekening, 38 x 40 cm. 100.00 / 150.00 Euro 0166 Smits Jacob (Rotterdam, 1856 - Mol,1926) Moeder met kind, Houtskooltekening (schets) van Jacob Smits 41 x 30 cm 400.00 / 600.00 Euro 0167 Peiser Kurt (Antwerpen 1887 - Ukkel 1962) Pakezel Schets van Kurt Peiser, in potlood, 27,5 x 20 cm 80.00 / 120.00 Euro 0168 Peiser Kurt (Antwerpen 1887 - Ukkel 1962) Havenkoerier Schets van Kurt Peiser, in potlood, 28 x 21 cm 80.00 / 120.00 Euro

0169 De Bruyne Gustaaf ( Staf) (Mechelen, 1914 - Poederlee 1981) Schets van De Bruyne Gustaaf met blindstempel en signatuur. 19 x 15 cm. 50.00 / 70.00 Euro 0170 Zittend naakt, Gemengde techniek op papier, Onduidelijk gesigneerd. 37 x 37 cm. 60.00 / 80.00 Euro 0171 Kempeneerls Luc, Limburgse kunstenaar De kerk van Berbroek en de kerk van Schakkebroek Twee pentekeningen Gesigneerd: Luc Kempeneers 22 x 16 cm 40.00 / 60.00 Euro 0172 Biddende monnik in een kloostergrond, Gemengde techniek op papier Gesigneerd: Auguste Layen 21 x 15 cm 180.00 / 240.00 Euro 0173 Minders Willy (Hasselt 1913, Genk 1977) Zicht op het meer van Lugano Gesigneerd: Willy Minders 80 x 100 1,250.00 / 1,500.00 Euro

0174 Wellens Charles ( Lummen,1889 - Hasselt, 1959) Kempisch interieur Gesigneerd: Charles Wellens 38 x 28 cm 500.00 / 600.00 Euro 0175 De Schietere de Lophem (West-Vlaamse kunstenaar, 19de eeuw.) Dreef met personages Gesigneerd: A. de Schietere de Lophem West- Vlaanderen, ca 1890. 76 x 105 cm. Noot: Naam van kunstenaar is niet bekend maar is een telg uit het geslacht de Schietere de Lophem die in 1816 in de adelstand werd verheven, Afkomstig uit West- Vlaanderen 3,000.00 / 4,000.00 Euro 0176 Hallet André (Luik, 1890 - Rwanda 1959) Hutten aan de rand van het water Olieverf op paneel, Gesigneerd: A. Hallet 32 x 38 cm. 1,000.00 / 1,200.00 Euro 0177 Vrielinck Nico ( 1958) Jonge vrouw met kruik, Gemengde techniek op papier, Gesigneerd: Nico Vrielinck gedateerd: 1994 58 x 37 cm. 2,000.00 / 2,250.00 Euro 0178 Veldslagtafereel, Omgeving van Philippe Wouwerman 64 x 83 cm. 7,000.00 / 8,000.00 Euro

0179 Laagland Ludo ( Paal 1923-2006) Christus, Olieverf op paneel, Gesigneerd: Ludo Laagland 60 x 50 cm 400.00 / 500.00 Euro 0180 Wellens Charles ( Lummen,1889 - Hasselt, 1959) Landschap met hoeve Gesigneerd: Charles Wellens 40 x 50 cm 750.00 / 900.00 Euro 0181 Courtens Herman (St Joost Ten Node 1884 - Elsene 1956) Stilleven met bloemen Olieverf op paneel Gesigneerd: Herman Courtens 30 x 39 cm Met authenticiteitsverklaring door de kunstenaar op de achterzijde 1,000.00 / 1,250.00 Euro 0182 Italiaanse School (ca 1700) Hoofd van een apostel, Italiaanse school, ca 1700. 2,500.00 / 3,500.00 Euro 0183 Lebeau Philippe ( Tongeren, 1944) Vrouw aan zee, Gesigneerd: Lebeau Philippe Gedateerd: 1980. 60 x 70 cm. 500.00 / 600.00 Euro

0184 Pringels Leon ( Schaarbeek 1901 - Oudergem 1992) Bloemenstilleven Olieverf op paneel, Gesigneerd Leon Pringels 75 x 57 cm. 800.00 / 1,000.00 Euro 0185 Vrielinck Nico ( 1958) Liggend naakt Gemengde techniek op papier, Gesigneerd: Nico Vrielinck 30 x 61 cm 2,000.00 / 2,500.00 Euro 0187 Regnier Jean Desiré (1801-1895) Keukentafereel Gesigneerd: Regnier J. Gedateerd: 1842 43 x 54 cm. 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0188 Ardeens rivierlandschap; Olieverf op paneel, Gesigneerd: Hip. Boulanger Belgische School, 19de eeuw. 26 x 38 cm. 1,000.00 / 1,250.00 Euro 0189 Pringels Leon ( Schaarbeek 1901 - Oudergem 1992) Jesus en Maria, Olieverf op paneel, Gesigneerd:Leon Pringels, 48 x 34 cm. 400.00 / 500.00 Euro

0190 Damien Jos (Namen, 1879 - Schaarbeek 1973) Portret van Pauline Raick Gemengde techniek op papier, met foxing Gesigneerd: Jos Damien Oostende, 1930. 65 x 50 cm 900.00 / 1,250.00 Euro 0191 Guffens Godfried (Hasselt 1823 - Schaarbeek 1901) Heilige Véronica, in originele neo-gotische met herdenkingsopschrift: "Hommage des paroissiens de ste Véronique à Monsieur Le vicaire Ch. Croonenberghs, 1893-1903." Gesigneerd: Guffens Godfried Tentoonstelling Godfried Guffens en het Limburgs historisme, Hasselt, 2001, p 108-109 3,000.00 / 4,000.00 Euro 0192 De grijsaard, 49 x 38 cm 400.00 / 500.00 Euro 0193 Ring van 18 k. geel goud en 1 k. briljant. 400.00 / 500.00 Euro

0194 Schone damesring van 18 k. geel goud, bezet met een saffier en 16 diamanten. 900.00 / 1,000.00 Euro 0195 Bloemvormige damesring van 18 k. goud, bezet met een smaragd en 14 diamanten. 900.00 / 1,000.00 Euro 0196 Damesring van 18 k. goud en een amethist. De jaren '70 300.00 / 350.00 Euro 0198 Ring van 18 k. goud, met 0,5 k. diamant en 0,80 k. smaragd 125.00 / 150.00 Euro 0199 Moderne ring en hanger van 18 k. goud, een barokke parel verwerkt in steen. 600.00 / 750.00 Euro

0200 Antieke oorbellen van wit goud en 0,80 k. briljant Art Deco tijdvak, ca 1930. 400.00 / 500.00 Euro 0201 Antieke oorbellen van 18 k. geel goud en 0,70 k. diamant 300.00 / 400.00 Euro 0202 Ring van 18 k. goud en een camée waarop het zijprofiel van een jong meisje 200.00 / 225.00 Euro 0203 Fijne damesring van twee kleuren goud, 1 natuurparel en 4 diamantjes 250.00 / 300.00 Euro 0204 Herenring van 18 k. goud, met 0,30 k. briljant en 1,20 k. saffier 350.00 / 400.00 Euro

0206 Damesring van 18 k. goud met centraal 1 natuurparel, omkranst door turkoisjes. 250.00 / 300.00 Euro 0207 Fraaie damesring van 18 k. goud met grote citrien 350.00 / 450.00 Euro 0208 Fraaie damesring van 18 k. goud met een ruwe smaragd. ( met certificaat van Stern) 400.00 / 600.00 Euro 0209 Herenring van 18 k. goud met biljant van ca 0,5 k. 250.00 / 300.00 Euro

0210 Fraaie damesring van platina met 1 briljant van ca 0,5 k. 400.00 / 500.00 Euro 0211 Fraaie damesring van 18 k. goud bezet met email, 19de eeuw 90.00 / 125.00 Euro 0212 Fraaie damesring van 18 k. goud met saffier en kleine diamantjes, 19de eeuw. 175.00 / 200.00 Euro 0213 Buffetkast van eikenhout, Aken, gedeeltelijk 18de eeuw. H = 244 cm, B = 173 cm 1,250.00 / 1,500.00 Euro

0214 Jachtbuffetkast met opstand van gesneden eikenhout, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw. H = 220 cm 400.00 / 600.00 Euro 0215 Hoekkast van gesneden eikenhout, Luik, Régencéstijl, 19de eeuw. 350.00 / 450.00 Euro 0217 Cornercabinet belijmd met notenfineer, Engeland, 19de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro 0218 Tafel van notenhout met een bord van veelkleurig Chinees porselein, Nederland, ca 1880 (hersteld) 300.00 / 400.00 Euro

0219 Kussenkast belijmd met palissanderhout. Noorderlijke Nederlanden, Barokke tijdvak, 17de eeuw. 2,200.00 / 2,500.00 Euro 0220 Tafel van gesneden eikenhout, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw. B = 106 cm. 250.00 / 350.00 Euro 0221 Fraaie consoletafel van eikenhout, Luik, Régencéstijl, 19de eeuw. H= 82 cm, B = 85 cm 500.00 / 700.00 Euro 0222 Bureautje van gesneden eikenhout, Neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw. 400.00 / 600.00 Euro 0223 Fraaie speeltafel van mahoniehout, gedeeltelijk gezwart. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw; 400.00 / 500.00 Euro

0224 Salon betaande uit een tweezit, 3 stoelen en 1 armzetel van rijkelijk gesneden notenhout. Napoleon III tijdvak, ca 1880. 400.00 / 500.00 Euro 0225 Spiegel van gesneden en gepolcyhromeerd hout en stucwerk. 64 x 54 cm. 125.00 / 150.00 Euro 0226 Twee fraaie sokkels van gepolychromeerd hout, Frankrijk, Lodewijk XIVtijdvak, ca 1700. H = 37 cm 1,200.00 / 1,500.00 Euro 0227 Grote buffetkast van gesneden eikenhout, Luik, Régencéstijl, ca 1900. B = 208 cm 1,200.00 / 1,500.00 Euro 0228 Spiegel van hout en gepatineerd stucwerk, Art Nouveau tijdvak, ca 1900. H = 160 CM 100.00 / 150.00 Euro

0229 Commode met 5 laden van gesneden eikenhout, Limburg, Directoire tijdvak, 18de eeuw. 900.00 / 1,200.00 Euro 0230 Leuke crapaud met groen fluweel Napoleon III tijdvak, 19de eeuw 100.00 / 125.00 Euro 0231 Cabriolet fauteuil en armzetel van gepolychromeerd hout en fluwelen bekleding in Lodewijk XV stijl. 100.00 / 125.00 Euro 0232 Vitrinekast van eikenhout, Luik, Régencéstijl, ca 1900. 500.00 / 700.00 Euro 0233 Hoed van de Italiaans Bergleider : Bersagliere 170.00 / 200.00 Euro

0234 Sinterklaas met de 3 kindjes in de ton Beeldje van gepolychromeerde pijpaarde, met fraaie neo-gotische beschildering Omgeving van Nancy, ca 1880. H = 32 cm 400.00 / 500.00 Euro 0235 Paar cherubijnen van gepolychromeerd hout, 19de eeuw. H = 25, B = 40 cm 350.00 / 450.00 Euro 0236 Franciscaanse martelaar, Beeld van gepolychromeerd hout, Spanje - Portugal, 18de eeuw. H = 57 cm. 750.00 / 900.00 Euro 0237 Pajou Augustijn (Parijs, 1730-1809) Buste de Marie - Antoinette van biscuit, Frankrijk, Napoleon III tijdvak,ca 1880. Gesigneerd: door Pajou SC 700.00 / 800.00 Euro 0238 Onze Lieve Vrouw en Jezuskind, Beeld van gepatineerd terra cotta, ( hersteld) H = 34 cm. 200.00 / 250.00 Euro

0239 Fraaie sokkel met de voorstelling van engelen van gepatineerd stucco, Barokke stijl, 19de eeuw. H = 38 cm 120.00 / 150.00 Euro 0240 Twee schitterende sokkels met de voorstelling van cherubijnen van gepatineerd terra cotta. Lodewijk XVde stijl, 19de eeuw. h = 48 cm 1,200.00 / 1,500.00 Euro 0241 Twee leeuwtjes met schilden van Franse steen 250.00 / 300.00 Euro 0242 Jonge vrouw,zittend op een rotsblok Beeld van biscuit. H = 40 cm 250.00 / 300.00 Euro 0243 De 2 muzikanten, van veelkleurig handgeschilderd porselein. 150.00 / 200.00 Euro

0244 Paar schijfkandelaars van brons, De Nederlanden, Barok, 17de eeuw. H = 22 cm. 1,000.00 / 1,250.00 Euro 0245 Kandelaar van smeedijzer Barok, ca 1700. 200.00 / 250.00 Euro 0246 Geëmailleerde kom, Zeer mooi!!! Islamitische kunst, ca 1930. Doorsnede: 15 cm. 80.00 / 120.00 Euro 0247 Snotneus van rood en geel koper, H = 29 cm. 40.00 / 60.00 Euro 0248 Fraaie kaarsenhouder in email cloissoné 125.00 / 150.00 Euro

0249 Vijzel van brons, Frankrijk, 17de eeuw. H = 15 cm 650.00 / 750.00 Euro 0250 Vijzel van brons, Portugal, 17de eeuw. H = 10 cm 150.00 / 200.00 Euro 0251 Vijzel van gietijzer Frankrijk, 16de eeuw. H = 17 cm. 400.00 / 500.00 Euro 0252 Kleine vijzel met gietteut Frankrijk, ca 1800. Doorsnede: 15 cm. 150.00 / 200.00 Euro 0253 Kukri Ceremonieël zwaard met 2 dolken en inlegwerk van zilver Birma, ca 1920. L = 91 cm. 150.00 / 200.00 Euro

0254 Zeldzame kruidhoorn met de kop van een leeuw van smeedijzer met inlegwerk van zilver Mozarabisch, 19de eeuw. L = 26 cm 150.00 / 200.00 Euro 0255 Strijdhamer van sierlijk gesmeed ijzer, Duitsland, 17de eeuw. 400.00 / 600.00 Euro 0256 Patronentas van een Officier met riem met goudbrokaat, Spanje, ca 1840 250.00 / 300.00 Euro 0257 Zeldzaam silexgeweer met fraai gesneden kolf en gegraveerde platen voor een ruiter. Corsica, 2de helft 18de eeuw. L = 119 cm 600.00 / 800.00 Euro 0258 Silexgeweer met inlegwerk van parelmoer, Arabië, 19de eeuw. L = 160 cm 800.00 / 1,000.00 Euro 0259 Fakirmes, Indië, ca 1800. L = 65 cm 180.00 / 240.00 Euro 0260 Paradesabel, Turkije, 19de eeuw. L = 100 cm 250.00 / 300.00 Euro

0261 Sierdolk, Jambiya, Ottomaans, 19de eeuw L = 43 cm 100.00 / 150.00 Euro

0262 Fraaie driezitcrapaud met groen fluweel bekleed Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 150.00 / 200.00 Euro 0263 Speeltafel van notenhout, Engeland, Queen Anne stijl 350.00 / 450.00 Euro 0264 Stoel van notenhout in Renaissencestijl versierd met in reliëf gestempelde lederen bekleding met zweepslagmotieven. Een schoolvoorbeeld hoe de Art Nouveau de traditionele stijlen ging beïnvloeden, ca 1890. 40.00 / 50.00 Euro 0265 Boulandel Pierre (Luikse meubelmaker) Fraaie tweedeurskast van eikenhout, Luik, Directoirestijl, Gesigneerd: " Faite le 6 du mois de novembre 1840, par Pierre Boulandel" 1,800.00 / 2,200.00 Euro 0266 Commode van kersenhout, Empirestijl, 19de eeuw. 500.00 / 700.00 Euro

0267 Commode secretaire van gesneden eikenhout, Maasland, ca 1800. 600.00 / 800.00 Euro 0268 Armzetel van eikenhout, Maasland, 18de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro 0269 Vitrinekast van eikenhout, Frankrijk, neo-renaissancetijdvak, 19de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro 0270 Salon bestaande uit één canapé, twee armzetels en twee stoelen van gesneden hout, Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 800.00 / 1,000.00 Euro 0271 Uittrekbare gueridontafel van mahoniehout, Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw. De tafel is uittrekbaar tot 12 personen, met verlengstukken. 800.00 / 950.00 Euro

0272 Buffetje met opstand van eikenhout met invloeden van de Artc & Crafts, ca 1900. 200.00 / 225.00 Euro 0273 Tweedeurskast van eikenhout Streek van Herentals, Renaissancestijl,ca 1700 300.00 / 400.00 Euro 0274 Une somno van mahoniehout Empiretijdvak, 19de eeuw. 500.00 / 600.00 Euro 0275 Uitzonderlijk mooi Antwerps Kunstkabinet belijmd met schildpadhoorn ebbenhout en versierd met vuurverguld bronzen ornamenten Antwerpen, Barokke tijdvak, 17de eeuw. 6,000.00 / 7,000.00 Euro 0276 Twee cabrioletstoeltjes en een tafeltje in Lodewijk XV stijl. 300.00 / 400.00 Euro

0277 Hoekvitrinekast van eikenhout, ca 1900. 400.00 / 500.00 Euro 0278 Tweedeurs kleerkast van eikenhout Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro 0279 Spiegel van verguld hout met florale motieven H = 75 300.00 / 400.00 Euro 0280 Ronde tafel van eikenhout in Lodewijk XVstijl. 300.00 / 400.00 Euro

0281 Kast van eikenhout Luik, Lodewijk XIV tijdvak, begin 18de eeuw. 3,000.00 / 4,000.00 Euro 0282 Consoletafel belijmd met mahoniehout, Louis Philippe tijdvak 19de eeuw. 500.00 / 600.00 Euro 0283 Naaitafel belijmd met mahoniehout, Louis Philippetijdvak, 19de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro 0284 Nachtkastje van mahoniehout Louis Philippe tijdvak, 19de eeuw. 125.00 / 150.00 Euro 0285 Uittrekbare tafel van eikenhout, In Lodewijk XVI stijl, 19de eeuw. 400.00 / 500.00 Euro

0286 Verrekijker (monosculair) 40.00 / 60.00 Euro 0287 Stereograaf met groot aantal foto's, ca 1900. 80.00 / 120.00 Euro 0288 56-delig glasservies van geslepen glas, ca 1940. 125.00 / 150.00 Euro 0289 Paar kandelaars van geperst en geëmailleerd glas, Bohemen, 19de eeuw. H = 30 cm 250.00 / 300.00 Euro 0290 Vaas van kristal, H = 24 cm. 30.00 / 40.00 Euro

0291 Siercoupe van geëtst kristal. H = 22 cm 60.00 / 75.00 Euro 0292 Fraaie coupe van rood geslepen kristal België, Val St lambert H = 23 cm 250.00 / 300.00 Euro 0293 Reeks van 9 hoge en 6 kleinere glazen van meerkleurig geslepen kristal 80.00 / 120.00 Euro 0294 Lot van 40 glazen van geslepen kristal, ca 1920. 300.00 / 400.00 Euro 0295 Smits Jacob (Rotterdam, 1856 - Mol,1926) Het dorp Achterbos, Ets van Jacob Smits, Gesigneerd door Josine Smits zijn echtgenote 8,5 x 8 cm 60.00 / 80.00 Euro

0296 Langaskens Maurice (Gent 1884 - Schaarbeek 1946) De klokkenluider, kleurenets, épreuve d'artiste Gesigneerd: Maurice Langaskens 42 x 30 cm 120.00 / 150.00 Euro 0297 Timmermans Felix (Belgische School) De alchemist, houtgravure,165/200 van Felis Timmermans 22 x 16 cm 30.00 / 40.00 Euro 0298 Langaskens Maurice (Gent 1884 - Schaarbeek 1946) Kersenplukker, Lithografie van Maurice Langaskens 26 x 20 cm 60.00 / 80.00 Euro 0299 Vilain Walter, Koksijde 1938 Compositie Lithografie van Walter Vilain, 52 x 40 cm. 300.00 / 400.00 Euro

0300 Apol Armand (Brussel, 1879-1950) Het kerkplein Kleurenets van Armand Apol, 51 x 57 cm naar een schilderij van Jacob Smits 300.00 / 400.00 Euro 0301 Apol Armand (Brussel, 1879-1950) Het Kempisch interieur Kleurenets, 32/150 van Armand Apol naar een schilderij van Jacob Smits 300.00 / 400.00 Euro 0302 De Wit Prosper (Antwerpen, 1860 - Schaarbeek, 1947) Atelier van een schoenmaker Ets Gesigneerd: Prosper De Wit Getekend in de plaat en onderaan, 30 x39 100.00 / 125.00 Euro 0303 Langaskens Maurice (Gent 1884 - Schaarbeek 1946) La Moisson, Ets, 11/60 Gesigneerd: M. Langaskens 26 x 34 cm. 60.00 / 80.00 Euro 0304 Langaskens Maurice (Gent 1884 - Schaarbeek 1946) La terre Ets, 3/100 Gesigneerd: M. Langaskens 22 x 13 cm 30.00 / 40.00 Euro

0305 Langaskens Maurice (Gent 1884 - Schaarbeek 1946) Terre de Legende Kleurenets Gesigneerd: M. Langaskens 49 x 49 cm. 180.00 / 240.00 Euro 0306 Smits Jacob (Rotterdam, 1856 - Mol,1926) Kerstverhaal, Ets van Jacob Smits, 200.00 / 300.00 Euro 0307 Langaskens Maurice (Gent 1884 - Schaarbeek 1946) Le Semeur Ets, 3/100 Gesigneerd: M. Langaskens 28 x 18 cm cm 40.00 / 60.00 Euro 0501 Paar cabrioletzetels in Lodewijk XV stijl. 80.00 / 120.00 Euro 0502 Tafel van mahoniehout 30.00 / 40.00 Euro

0503 Commode met 3 laden belijmd met rozenhout en inlegwerk van diverse houtsoorten, Lodewijk XVstijl, ca 1920. 125.00 / 150.00 Euro 0504 Eéndeurskast van eikenhout 40.00 / 60.00 Euro 0505 Slaapkamer bestaande uit 1 bed, lavabo, kast en nachtkastje, van eikenhout Art Deco tijdvak, ca 1930 150.00 / 200.00 Euro 0506 2 bureau's van metaal en hout 300.00 / 400.00 Euro 0507 Paar cabrioletzetels bekleed met petit point, en uitgevoerd in Lodewijk XV 150.00 / 200.00 Euro

0508 Tabouret van notenhout in Queen Anne stijl 25.00 / 30.00 Euro 0509 Bijzettafeltje met verbindingen tussen de poten van eikenhout, Maasland, 19de eeuw 150.00 / 200.00 Euro 0510 Kroonluchter van hout en brons, Art Deco tijdvak, ca 1930 100.00 / 125.00 Euro 0511 Paar wandapplieken in de vorm van een bloemenmand van brons met 3 lichten. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. H = 42 cm 500.00 / 600.00 Euro 0512 Luchter in de vorm van een engel van gepatineerd zamac. Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 500.00 / 600.00 Euro

0513 Kroonluchter van brons met 5 lichten Art Deco tijdvak, ca 1920 100.00 / 125.00 Euro 0514 Kroonluchter van brons met 18 lichten 400.00 / 600.00 Euro 0515 Hanglamp van het merk Arte Luce, na 1980 250.00 / 350.00 Euro 0516 Kroonluchter van brons met 18 lichten 400.00 / 600.00 Euro

0517 Kroonluchter van metaal en glas, Art Deco tijdvak, ca 1920-1930 150.00 / 200.00 Euro 0518 Sac à perles uitgevoerd in Lodewijk XVIstijl 150.00 / 200.00 Euro 0519 Paar breloquelampen met twee lichten van messing en bellen van kristal. 300.00 / 400.00 Euro 0520 Kroonluchter met 6 lampen van messing en bellen van kristal. 300.00 / 400.00 Euro 0521 Wijwatervaatje 25.00 / 30.00 Euro

0523 Tapijt: Baktiar 350 x 280 400.00 / 500.00 Euro 0524 Wierookvat van messing 20.00 / 30.00 Euro 0525 Chinees tapijt 350 x 250 cm 100.00 / 150.00 Euro 0526 Wijwatervat heilige Theresa Van Avila van wit monochroom biscuit H = 23 cm. 150.00 / 200.00 Euro 0527 Galant gezelschap in een duizend bloemendecor in Gotische trant, Tapisserie van wol, 125 x 150 cm 120.00 / 150.00 Euro

0528 Russisch Wollen tapijt, Strek van Dagastan, 200 x 132 cm 100.00 / 150.00 Euro 0529 Kaukasisch tapijt van wol met blauw veld 300 x 215 cm 180.00 / 240.00 Euro 0530 Wandelstok met zilveren handgreep 125.00 / 150.00 Euro 0531 Twee lakstempels met marmeren grepen, ca 1920. 80.00 / 120.00 Euro 0532 Notablok van hout waarop de ' fietser' voor een fietsenhersteller 30.00 / 40.00 Euro 0533 Dubbel fotolijstje van verguld metaal in Lodewijk XVIstijl 25.00 / 30.00 Euro

0534 Barometer 30.00 / 50.00 Euro 0535 Herdenkingsstuk ter gelegenheid van een huwelijk van zijde en was. Polen, 1909. 100.00 / 125.00 Euro 0536 Olifantenmennerstok Indië, begin 20ste eeuw. L = 52 cm 80.00 / 120.00 Euro 0537 Miniatuur samovar van verzilverd metaal 100.00 / 125.00 Euro 0538 Gedekselde terrine op ovale schaal van verzilverd metaal. Frankrijk, Merk: Christoffle 250.00 / 300.00 Euro

0539 5-delig koffieservies van verzilverd metaal. België: Atelier: Wiskeman 250.00 / 300.00 Euro 0540 4-delig koffieservies van verzilverd metaal, België, Wiskemann 250.00 / 300.00 Euro 0541 Slacouvert van zilver en been, ca 1900. 50.00 / 60.00 Euro 0542 Voorsnijcouvert, vleesmes en boutenhouder van hoorn en zilver. 180.00 / 240.00 Euro 0543 Liyolo (Zaïre, 20ste eeuw.) La penseuse, Beeld van brons, Zaïre, Liyolo, 1983 B = 39 cm. 250.00 / 300.00 Euro 0544 Vaas van handgeschilderd porselein, China, ca 1900. H = 57 cm 250.00 / 300.00 Euro

0545 Kang Shi dynastie (18de eeuw) Paar borden van chinees porselein in europa gedecoreerd Kang Shi dynastie Diameter 23 cm ( één hersteld) 300.00 / 400.00 Euro 0546 Paar vazen (één deksel werd hersteld) van Imariporselein, Japan, 19de eeuw. 175.00 / 200.00 Euro 0547 Bowl in emaïl, china, 19de eeuw. Diameter, 12 cm. 120.00 / 150.00 Euro 0548 Paar vazen H = 38 cm en 2 borden, met een doorsnede van 31 cm Japan, 20ste eeuw. 250.00 / 300.00 Euro 0549 Chien Lung dynastie (18de eeuw) Paar kopjes van veelkleurig handgeschilderd porselein, China, Chien Lung dynasty, 18de eeuw. Diameter 9 cm 70.00 / 90.00 Euro 0550 Chinese zijdeschildering met een berglandschap, Gesigneerd: China, 19de eeuw. 100 x 36 cm 50.00 / 70.00 Euro

0551 Paar vierkante gedekselde vazen met de voorstelling van de 4 seizoenen van zwart en veelkleurig porselein, China, 19de eeuw ( één hersteld). H = 23 cm 350.00 / 450.00 Euro 0552 Bowl van blauw/wit porselein, Mingdynastie, 17de eeuw. Diameter 15 cm. 400.00 / 500.00 Euro 0553 Kang Shi dynastie (18de eeuw) Paar borden China, Kang Shi dynastie, ca 1770. Doorsnede: 22,5 cm 300.00 / 350.00 Euro 0554 Kang Shi dynastie (18de eeuw) Bord van blauw/wit porselein, goudgehoogd China, Kang Shi dynastie, 18de eeuw. Dimeter 23 cm 120.00 / 150.00 Euro 0555 Twee gedekselde schalen van veelkleurig handgeschilderd Imariporselein. Japan, 19de eeuw B = 22 en 12 cm. 200.00 / 250.00 Euro 0556 Stilleven met fruit Zijdeschildering 50.00 / 60.00 Euro

0557 Chinese inktschilderij op papier, Gesigneerd: China, 19de eeuw. 83 x 20 cm. 50.00 / 70.00 Euro 0558 Zijdeschildering met de voorstelling van een bloeiende bloesem met vlinder? China, 19de eeuw Gesigneerd: 83 x 38 cm 100.00 / 120.00 Euro 0559 Zes-lobbig sierstuk van lakwerk en been, met de voostelling van een boom Aziatisch H = 46 cm 125.00 / 150.00 Euro 0560 Beeld van een vrouw. "Blanc de Chine", H = 32 cm 80.00 / 120.00 Euro

0561 Uitzonderlijk groot beeld van een vrouw. "Blanc de Chine", H = 61 cm 500.00 / 600.00 Euro 0562 Paar vazen, China, 20ste eeuw. H = 47 cm. 150.00 / 200.00 Euro 0563 T. Juste, " Histoire de Belgique" in lederen prachtbanden, Brussel,1868 3 delen 125.00 / 150.00 Euro 0564 2 boeken: "Nos héros morts pour la patrie" en "Le cardinal Mercier" in originele lederen banden 50.00 / 70.00 Euro 0565 E. Bruylant, " La Belgique illustré", in lederen banden met goudopdruk en honderderde gravures, geïllustreerd. Brussel, in 3 delen 150.00 / 200.00 Euro

0566 Encyclopedia Brittanica 100.00 / 150.00 Euro 0567 Monaco, Luxe uitgave over Monaco, met heraldisch wapen en brons op de kaft. 50.00 / 70.00 Euro 0568 Uitgebreid lot boeken van de antiquair, Algemene Kunstgeschiedenis, regionale stylen, zilverwerk, waarde van kunst, meubelen, wapens enz... 60.00 / 80.00 Euro 0569 Suite des vaisseaux de mer dessinée par Pieter Breugel et gravé par Frans Huys Anvers aux quatre vents chez Jerome Cock, Annastatische herdruk 30.00 / 40.00 Euro 0570 Drie boeken over geneeskunde- het menselijke lichaam en de relatie met de kunst. 15.00 / 20.00 Euro

0571 De avonturen van Pinnokkio door Collodi, met illustraties van Alberto Longoni Bibliofiele uitgave. 40.00 / 60.00 Euro 0572 Lot monografiën over kunstenaars en Belgische kunst: Teniers, Breugel, Felix De Boeck, Ensor, Spillaert enz... 40.00 / 60.00 Euro 0573 Twee boeken: " Leven van de Heilige Franciscus de Sales"; Gent, 1739 en "Christelijke waerheden..." Antwerpen, 1709 50.00 / 70.00 Euro 0574 D'Herbelot, Bibliothèque orientale ou dictionnaire Universel contenant généralement tout ce qui regarde la connaisance des peuples d'orient, Maastricht, 1776, met supplèment à la bibiotheque door C. Visdelon en A. Galland, 1780, met originele kalfslederen band met goudopdruk. 1,500.00 / 2,000.00 Euro 0575 Lot kunstboeken, Monografiën van kunstenaars en enkele boeken over sierkunsten. 50.00 / 60.00 Euro

0576 "Histoire der Mirakuleuze Hostiën" bekend onder de naam van 't Allerheiligste Sacrament van Mirakel... Brussel, 1770, met 26 gravures in originele lederen band. 150.00 / 200.00 Euro 0577 Histoire naturelle, générale et particulière (...), Paris An VIII-IX, 129 volumes in uniforme halve banden. Stofferig, sommige titelschildjes zijn los of ontbreken. Deze uitgebreide editie van Buffon geeft een stand van kennis van het einde van de 18de - begin 19de eeuw, niet alleen over het planten-en dierenrijk maar ook over de wereld van de mineralen en over de mens zelf. Bevat talloze illustraties. Dit zeldzame volledige stel stamt uit de bibliotheek van de 19de eeuwse Luikse kanunnik Bellefroids. 2,500.00 / 3,000.00 Euro 0578 Gerard VAN LOON, Beschryving der Nederlandse historiepenningen of beknopt verhaal,van 't gene sedert de overdracht der hherschappye van keyzer Karel den vyvfden of koning Philips zynen zoon, tot het sluyten van den Uytrechtschen Vreede (...), 's Gravenhage 1723-1731. Vier volumes in folio, in halve lederen band met rode lederen rug. De band vertoont duidelijke gebruikssporen. Vochtschade en schimmel aan volume drie. Onvervangen standaardwerk over de penningen en medailles uit één van de meest bewogen periodes uit de geschiedenis van de Nederlanden. 1,250.00 / 1,500.00 Euro 0579 16 delen Almanach Hachette - Lebèger tussen 1897 en 1920 40.00 / 60.00 Euro 0580 Rembrandt en de bijbel, Verhalen uit het Oude en Het Nieuwe Testament, door Rembrandt in zijn schilderijen in beeld gebracht. 3 delen, Antwerpen, 1984 + boek: " De bijbel en de schilderkunst" 40.00 / 60.00 Euro

0581 Lot boeken van keramiek: Delft, Staffordshire, Meissen enz... 50.00 / 70.00 Euro 0582 Collectie boeken over het kunstpatrimonium van Limburg o.a. bouwen door de eeuwen heen, Geschiedenis van Bree, Zonnewijzers in Limburg. 30.00 / 40.00 Euro 0583 Lot boeken over de schilderkunst: 'De Vlaamse primitieven', museumcatalogen; symbolisme in Europa 30.00 / 40.00 Euro 0584 Lot boeken, Veilingcatalogi, overzichtsresultaten van Christies, Drouot enz... Catalogi van kunst - en antiekbeurzen 40.00 / 60.00 Euro 0585 Drie foto's van het oude Hasselt, waaronder de botermarkt en de fruitmarkt 20.00 / 30.00 Euro 0586 Zitbankje van eikenhout. 125.00 / 150.00 Euro

0587 Kaartendoos in de vorm van een miniatuurbibliotheekje van hout 30.00 / 40.00 Euro 0588 Fraaie staande schemerlamp van gedraaid beukenhout. Neo- Renaissancetijdvak, 19de eeuw. 60.00 / 75.00 Euro 0589 Kistje van eikenhout 50.00 / 70.00 Euro 0590 Voltairezetel van beukenhout Napoleon III tijdvak, 19de eeuw. 100.00 / 125.00 Euro 0591 Sierschouw van notenhout, Neo-renaissancetijdvak, ca 1900. H = 140 cm, B = 150 cm, D = 47 cm 500.00 / 600.00 Euro

0592 Slaapkamer bestaande uit een bed, spiegekast, lavabo en een nachtkastje, van eikenhout. Art Nouveautijddvak, ca 1900. 350.00 / 400.00 Euro 0593 Elegante Hollandse vitrinekast van notenhout, 350.00 / 450.00 Euro 0594 Uitzonderlijk mooie bahut van eikenhout met inlegwerk van notenhout en thya. Luik, Lodewijk XIV tijdvak, ca 1700. 3,500.00 / 4,000.00 Euro 0595 Bahut van eikenhout, Maasland, Directoiretijdvak, ca 1800. 600.00 / 800.00 Euro 0596 Fraaie Hollandse kabinet - vitrinekast belijmd met mahoniefineer/ Nederland, Lodewijk XVI stijl. 1,500.00 / 2,000.00 Euro

0597 Icoon, 19de eeuw (hersteld) 44 x 39 cm 250.00 / 350.00 Euro 0598 Herfstzicht in Bokrijk Gesigneerd: Jeannot Peeters 40 x 50 cm 120.00 / 150.00 Euro 0599 Laagland Ludo ( Paal 1923-2006) "Houd de moet er in" Aquarel, Gesigneerd: Ludo Laagland, Gedateerd: 1988, 24 x 21 cm 150.00 / 200.00 Euro 0600 Onze Lieve Vrouw en Jezuskind Italiaanse school, 18de eeuw. 142 x 111 cm 2,500.00 / 3,000.00 Euro 0601 Lebeau Philippe ( Tongeren, 1944) Egyptische Symfonie, Krijttekening Gesigneerd: Philippe Lebeau 70 x 48 cm. 150.00 / 200.00 Euro

0602 Twee bloemenstillevens Twee schilderijen, Gesigneerd: Steegen 60 x 50 cm en 24 x 19 cm 150.00 / 200.00 Euro 0603 Mocci Jean-Pierre ( Tunesië) Herfst, Gesigneerd: Jean - Pierre Mocci Franse School, 20ste eeuw. met certificaat. 50 x 60 cm 100.00 / 150.00 Euro 0604 Van Doren Emile (Brussel 1865 - Genk 1949) Landschap met berk, Gouache, Gesigneerd: Emile van Doren 29 x 22 cm 80.00 / 120.00 Euro 0605 Meisje met konijntjes Gesigneerd: Henry Todhunter 60 x 75 cm 150.00 / 200.00 Euro 0606 Doosje voor speelkaarten van beschilderd olijfhout 60.00 / 75.00 Euro

0607 Pringels Leon ( Schaarbeek 1901 - Oudergem 1992) Lisère du bois Olieverf op hardboard. Gesigneerd: Leon Pringels 30 x 38 cm 350.00 / 400.00 Euro 0608 Wellens Charles ( Lummen,1889 - Hasselt, 1959) Kempisch interieur Gesigneerd: Charles Wellens 33 x 46 cm. 400.00 / 600.00 Euro 0609 Lammaert Leon (Belgische kunstenaar) Dreef met berken Gesigneerd:Lammaert Leon 69 x 79 cm 350.00 / 400.00 Euro 0611 Labaulaye P. (Franse School) Twee jonge vrouwen Gesigneerd: P. Labaulaye, 19de eeuw. 90 x 70 cm 500.00 / 600.00 Euro 0612 De Herfst Allegorische voorstelling, Gesigneerd: Gedateerd: 1790. 300.00 / 400.00 Euro

0613 Van Overstraeten War (Wetteren, 1891 - Brugge, 1981) Zittende vrouw Olieverf op hardboard Gesigneerd: Van Overstraeten War, 27 x 22 cm. 300.00 / 400.00 Euro 0614 Van Overstraeten War (Wetteren, 1891 - Brugge, 1981) Portret van een vrouw met een sjaal Olieverf op hardboard Gesigneerd: Van Overstraeten War, 50 x 40 cm. 600.00 / 800.00 Euro 0615 Van Overstraeten War (Wetteren, 1891 - Brugge, 1981) Zittend meisje met blauwe jurk Gesigneerd: Van Overstraeten War, 26 x 21 cm. 300.00 / 400.00 Euro 0616 De Groux Victor (Brussel, 1895 - Elsene 1973) Veenlandschap met dennenboom, Gesigneerd: De Groux Victor 80 x 100 cm 900.00 / 1,200.00 Euro 0617 Verwee Alfred (St-Joost-Ten-Node 1838 - Schaarbeek 1895) Voederbak met hooi aan de rand van de weide Gesigneerd: Alfred Verwee, 57 x 69 cm. ( met handgeschreven attest op der recto zijde ) 2,000.00 / 2,500.00 Euro

0618 Verbruggen J. (Brugse schilder) Brugs stadsgezicht met brugje over het water 77 x 78 cm 600.00 / 800.00 Euro 0619 Vandereycken Robert ( Hasselt 1933) Stilleven met vis, Gesigneerd: Robert Vandereycken 70 x 90 cm (met etiket van tentoonstelling, door de Belgische Maatschappij der Marineschilders) 2,250.00 / 2,500.00 Euro 0620 Visser aan het water, Gesigneerd: F.C. Corsius Nederlandse school, 20ste eeuw 70 x 90 cm. 900.00 / 1,200.00 Euro 0621 Jamin Léon (Luik, 1872-1944) Vakwerkhoeve en windmolen te Helchteren, gemarouffleerd, met opdracht op rectozijde Gesigneerd: Léon Jamin, Gedateerd: 1932 24 x 35 cm. 500.00 / 700.00 Euro 0622 Wagemaekers Victor (Ganshoren, 1876-1953) Hoeve met bloeiende zonnebloemen Gesigneerd: Wagemaekers Victor 60 x 81 cm. 1,250.00 / 1,500.00 Euro