West-Nederlotharingen / uitgiften op naam v/d Vorsten v/h Heilig Roomse Rijk

Nummer Startprijs Beschrijving Arnold van Egmond , Arnoldus Goudgulden z.j.

, Philipsdaalder 1558 over 1557, Delm.29a, bijna zeer fraai Philips II

Fixed Price List Antiek Provinciaal Koninkrijk. Winter 2014/2015

DE MUNTKLAPPER EUROPEES GENOOTSCHAP VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE vzw Koninklijke Vereniging

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money zaterdag 19 december 2009 Amsterdam Marriott Hotel # Gulden 1817 Utrecht.

EEN ONBESCHREVEN DUBBELE MIJT VAN KAREL V 1

JAARBOEK VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE AMSTERDAM 1958

CHROMA STANDAARDREEKS

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # Gulden goud 1848 LID

Fixed Price List Antiek Provinciaal Koninkrijk. Winter 2015/2016

Groot z.j. ( ) (vgh 173-1a) - VZ wapen over gehele veld / KZ lang kruis met 2 lelies en 2 leeuwen in de hoeken - ZF / net exemplaar

VEILING 22 AUCTION SALE 9 Oktober 2006

Catalogus van Noord-Nederlandse Blokbeeldenaars

JAARBOEK VAN HET ሧ EUROPEES GENOOTSCHAP VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE

KAVELLIJST Kringveiling Numismatische Kring Utrecht. 22 april Nr Omschrijving Cat. Kwal. Inzet Opbr. Bied 000 Antieke munten.

, Dirk VI , penning z.j., Noss 7, stukje uit rand overigens zeer fraai 2 75 GRAAFSCHAP KLEEF(GLD)

Bronnen en materiële cultuur: Opdracht Numismatiek

numismatists VEILING 342 AUCTION 9 juli 2013 Hilton Amsterdam Hotel Apollolaan 138, 1077 BG, Amsterdam

DE LATE MIDDELEEUWEN ( )

EURO JAARSETS 2015 MONACO

Hertogdom Brabant. Hertogdom Brabant / Antwerpen. kavel TRUE Inzet. Jan I ( )

Schulman b.v. VEILING 339 AUCTION. 5 juli numismatists. Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum

Voorbeschouwing 136 ste Jean Elsen-veiling

Schulman b.v. VEILING 340 AUCTION. 1 december numismatists. Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum

numismatists VEILING 334 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN

Nummer Startprijs Beschrijving 1 35 Otto II( ), denier z.j., Arnhem, vdch.1.4, bijna zeer fraai 2 35 Eduard ( ,) Dubbele Groot z.j.

VOORZETSELS. EXERCISE 1 Bestudeer de bovenstaande voorzetsels en zinnen goed!

numismatists VEILING 341 AUCTION 27 april 2013 Hilton Amsterdam Hotel Apollolaan 138, 1077 BG, Amsterdam

numismatists VEILING 345 AUCTION Zaterdag 5 juli 2014 Stadsarchief Amsterdam, De Bazel Vijzelstraat 32, 1017 HL, Amsterdam

numismatists VEILING 333 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN

Nijmegen, vdch.9.9, zeer fraai Arnoldus van Egmond ( ), Arnoldus Goudgulden z.j.,

numismatists VEILING 331 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN

Feestduiten uit de munt van Gelderland?

BIJKOMENDE BEMERKINGEN BETREFFENDE DE ERKENTELIJKHEIDSMEDAILLE VAN DE VEREENIGING TER BESCHERMING DER ZWARTE KINDSHEID IN BELGISCH-CONGO

JAARBOEK VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE AMSTERDAM 1957

Diestse Studiekring voor numismatiek vzw Postbus Diest

Voorzijde: Borstbeeld van de koning naar rechts. Omschrift: WILLEM II KONING DER NED. G. H. V. L.

Schulman Catalogue 327. numismatists VEILING 327 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD COINS, MEDALS, PAPER MONEY. 25 April 2007

Anfahrt Für Benutzer von Navigationssystemen:

Schulman Catalogue 329. numismatists VEILING 329 AUCTION VARIA MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD COINS, MEDALS, PAPER MONEY. 11 & 12 April 2008

BEAR. Do you need protection? A bear can help you, because it is big and stands for power. BEAVER

8+ 60 MIN Alleen te spelen in combinatie met het RIFUGIO basisspel. Only to be played in combination with the RIFUGIO basicgame.

Quality requirements concerning the packaging of oak lumber of Houthandel Wijers vof ( )

Munt- en. Penningkunde

numismatists VEILING 337 AUCTION 3 & 4 november 2011 Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum

The first line of the input contains an integer $t \in \mathbb{n}$. This is followed by $t$ lines of text. This text consists of:

numismatists VEILING 335 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA

2019 SUNEXCHANGE USER GUIDE LAST UPDATED

Karel de Geus Muntveilingen BV Frans Bekersstraat 1a 5504 JA Veldhoven, Nederland Tel. 0031(0)40-2123455. Fax:0031 (0)40-2110845 website: www. kareldegeus.nl VEILING AUCTION No. 28 9 november 2009 OPBRENGSTLIJST REALISED PRICE LIST Vergissingen voorbehouden / Errors excepted / Irrtum vorbehalten / Sauf erreur. Het kan voorkomen dat U op deze opbrengstlijst artikelen vindt die zijn toegeslagen aan andere kopers voor door U geboden bedragen. Wij verwijzen in dit verband naar de artikelen 3 en 10 van de veilingvoorwaarden; ook kwamen enige opdrachten te laat binnen. It can happen that in this list you will find lots sold to other buyers for the same amount as your bid. In this respect we would draw your attention to paragraphs 3 and 10 of the conditions of sale; a certain number of bids came too late. Lot No. Euros Lot Euros Lot Euros Lot Euros Lot Euros Lot Euros 1 150 34 110 66 370 99 120 133 120 165 160 198 100 2 50 35 80 67 140 100 400 134 55 166 160 199 80 3 45 36 110 69 160 101 70 135 45 167 560 200 65 4 50 37 210 70 130 102 90 136 90 168 210 201 25 5 20 38 32 71 280 103 60 137 55 169 400 202 150 6 100 39 100 72 120 104 50 138 70 170 540 203 30 7 80 40 130 73 540 105 50 139 50 171 210 204 30 8 20 41 35 74 25 106 25 141 90 172 150 205 65 9 100 42 90 75 320 107 60 142 130 173 200 206 80 10 20 43 45 76 130 109 120 143 130 174 240 207 120 11 25 44 80 77 150 110 60 144 170 175 5500 208 250 12 50 45 20 78 260 111 110 145 80 176 210 209 120 13 32 46 25 79 60 112 480 146 90 177 170 210 140 14 160 47 220 80 130 113 115 147 12 178 65 211 100 15 130 48 60 81 55 114 130 148 340 179 700 212 130 16 120 49 60 82 520 115 95 149 170 180 230 213 130 17 30 50 95 83 580 116 110 150 130 181 190 214 100 18 110 51 36 84 180 117 80 151 1000 182 300 215 160 19 40 52 50 85 520 118 70 152 130 183 120 216 80 20 20 53 85 86 40 119 60 153 960 186 160 217 110 21 80 54 60 87 40 120 210 154 330 187 210 218 45 22 85 55 40 88 30 121 40 155 240 188 75 219 50 23 65 56 55 89 90 123 25 156 190 189 180 220 40 25 70 57 40 90 45 124 55 157 140 190 140 221 20 26 30 58 30 91 100 125 50 158 90 191 110 223 25 27 110 59 40 92 40 126 95 159 330 192 330 224 120 28 280 60 12 93 45 127 900 160 330 193 230 225 250 29 120 61 32 94 160 129 350 161 160 194 110 226 90 30 220 62 25 96 50 130 280 162 1200 195 150 227 100 31 80 63 120 97 110 131 180 163 120 196 150 228 150 33 115 65 320 98 180 132 40 164 220 197 110 229 210

230 150 273 250 314 150 355 90 401 65 445 80 494 140 231 110 274 620 315 150 356 140 402 95 447 85 495 70 232 50 275 310 316 160 357 310 403 270 448 160 496 25 233 190 276 220 317 160 358 520 404 180 449 210 497 45 234 340 277 150 318 170 359 530 406 24 450 120 498 120 235 450 278 270 319 170 360 320 408 45 451 80 499 140 236 280 279 310 320 120 361 740 409 60 454 80 500 50 237 230 280 130 321 120 362 250 410 60 455 100 501 80 238 220 281 420 322 25 363 240 411 60 456 70 505 100 239 260 282 170 323 270 364 240 412 50 457 50 506 50 240 90 283 250 324 320 365 200 413 90 458 500 507 130 241 170 284 100 325 190 366 400 414 1050 459 300 508 130 242 130 285 32 326 180 367 300 415 180 460 150 509 120 243 290 286 28 327 105 368 400 416 160 461 80 510 125 244 250 287 34 328 180 369 230 417 130 462 30 511 240 245 180 288 40 329 170 370 230 418 110 463 85 512 740 246 140 289 26 330 265 371 85 419 380 464 20 513 370 247 540 290 24 331 265 372 330 420 80 465 100 514 300 248 190 291 24 332 125 373 30 421 100 466 80 515 300 249 100 292 26 333 175 374 50 422 40 467 80 516 300 250 130 293 30 334 185 376 210 423 30 470 60 517 300 251 90 294 26 335 180 377 170 424 160 472 60 518 140 252 50 295 30 336 95 379 120 425 100 473 60 519 370 254 280 296 22 337 95 380 60 426 40 475 100 520 125 255 45 297 30 338 270 381 20 427 350 476 65 521 125 256 210 298 42 339 270 382 80 428 160 477 50 522 70 257 80 299 28 340 100 383 110 429 2500 478 25 523 70 258 40 300 28 341 60 384 140 430 1700 479 320 524 70 259 160 301 28 342 140 385 60 431 370 480 320 525 250 260 660 302 22 343 60 386 80 432 210 481 290 526 60 262 32 303 20 344 26 387 100 433 130 482 290 527 60 263 140 304 20 345 130 388 150 434 130 483 260 528 60 264 12 305 24 346 100 389 40 435 140 484 260 529 100 265 85 306 22 347 140 390 40 436 140 485 270 530 100 266 15 307 90 348 100 391 100 437 210 486 280 531 65 267 16 308 50 349 120 392 50 438 210 487 280 532 75 268 600 309 16 350 100 393 200 439 270 488 75 533 75 269 300 310 100 351 130 397 1250 440 60 489 75 534 105 270 310 311 35 352 100 398 1600 441 200 491 50 535 400 271 70 312 130 353 110 399 380 442 120 492 32 536 130 272 380 313 190 354 100 400 110 444 210 493 130 537 70

538 200 589 270 647 270 689 90 731 300 776 40 820 170 539 80 590 80 648 150 690 315 732 190 777 230 821 100 540 85 591 32 649 150 691 170 733 190 778 420 822 250 541 80 595 25 650 150 692 85 735 290 779 600 823 60 542 120 596 190 651 150 693 50 736 160 780 50 824 280 543 300 598 50 652 150 694 50 737 120 781 210 825 680 544 65 602 55 653 150 695 240 739 240 782 80 826 45 545 65 609 16 654 400 696 30 740 200 784 210 827 400 546 60 610 1100 655 400 697 70 741 160 786 60 828 280 547 50 614 40 656 400 698 180 742 640 787 40 829 95 548 200 615 1200 657 250 699 60 743 280 788 210 830 300 549 20 616 1050 658 230 700 80 744 150 789 60 831 120 550 55 618 75 659 250 701 150 745 120 790 780 832 160 551 25 619 75 660 250 702 140 746 140 791 260 833 55 552 65 620 115 661 330 703 200 747 760 792 130 834 100 553 40 621 85 662 320 704 150 748 28 793 16 835 240 554 35 622 500 663 330 705 60 749 640 794 230 836 150 555 35 623 65 664 330 706 150 750 50 795 240 837 100 556 35 624 210 665 85 707 270 751 55 796 50 838 140 557 1750 625 65 666 120 708 85 752 55 797 50 839 60 558 90 626 200 667 120 709 130 753 50 798 50 840 45 559 65 627 210 668 160 710 540 754 55 799 55 841 20 560 65 628 210 669 55 711 75 755 55 800 55 842 160 561 125 629 210 670 110 712 570 756 55 801 65 843 40 562 95 630 135 672 105 713 40 757 55 802 70 844 250 563 40 631 270 673 60 714 85 758 55 803 65 845 70 564 150 632 210 674 65 715 175 759 55 804 240 846 45 569 80 633 160 675 220 716 175 760 65 805 90 848 120 574 60 634 405 676 130 717 175 761 50 806 60 850 240 575 80 635 430 677 100 718 610 762 35 807 160 851 400 576 75 636 610 678 105 719 610 763 240 808 120 852 260 579 75 637 610 679 205 720 680 764 820 809 150 853 8 580 70 638 610 680 180 721 210 765 360 810 190 854 510 581 60 639 530 681 80 722 110 766 120 811 120 855 375 582 40 640 900 682 220 723 250 767 380 812 170 856 375 583 40 641 260 683 190 724 320 768 230 813 220 857 250 584 60 642 260 684 20 726 180 769 300 814 330 858 540 585 110 643 260 685 180 727 150 770 760 815 170 859 70 586 85 644 170 686 75 728 130 772 160 816 190 860 70 587 340 645 170 687 65 729 200 774 120 818 60 861 130 588 350 646 170 688 290 730 230 775 40 819 60 862 65

863 55 907 120 948 50 989 250 1030 400 1071 200 1126 32 864 50 908 680 949 420 990 310 1031 390 1081 70 1127 45 865 160 909 700 950 660 991 240 1032 65 1082 24 1128 8 866 35 910 460 951 120 992 370 1033 210 1083 280 1130 160 867 190 911 680 952 240 993 220 1034 460 1084 240 1131 80 868 30 912 640 953 500 994 280 1035 120 1085 500 1132 110 869 22 913 880 954 110 995 110 1036 460 1086 200 1137 90 870 620 914 210 955 220 996 55 1037 300 1087 210 1139 45 871 180 915 440 956 160 997 420 1038 380 1088 210 1142 90 872 60 916 500 957 55 998 320 1039 160 1089 200 1143 16 873 180 917 210 958 320 999 400 1040 350 1090 200 1145 24 874 160 918 320 959 180 1000 780 1041 130 1091 25 1149 12 875 30 919 180 960 240 1001 180 1042 230 1092 175 1150 40 876 40 920 270 961 280 1002 160 1043 250 1093 2600 1151 40 877 190 921 180 962 105 1003 50 1044 325 1094 12 1152 130 878 55 922 140 963 340 1004 150 1045 280 1095 310 1153 45 879 85 923 580 964 370 1005 65 1046 140 1096 18 1157 20 880 50 924 700 965 40 1006 160 1047 160 1097 150 1158 12 882 45 925 100 966 100 1007 500 1048 140 1098 140 1161 14 883 130 926 60 967 60 1008 90 1049 130 1099 16 1162 50 884 120 927 60 968 210 1009 390 1050 85 1102 140 1163 16 885 220 928 90 969 560 1010 300 1051 370 1103 70 1164 24 886 22 929 130 970 50 1011 520 1052 540 1104 310 1167 25 887 300 930 240 971 460 1012 240 1053 760 1105 90 1168 12 888 70 931 150 972 480 1013 260 1054 760 1106 60 1169 4 889 30 932 90 973 580 1014 200 1055 500 1107 100 1170 24 890 170 933 100 974 28 1015 340 1056 330 1108 170 1173 16 891 290 934 80 975 140 1016 340 1057 130 1109 520 1174 16 892 25 935 80 976 260 1017 340 1058 160 1110 32 1176 36 893 840 936 80 977 40 1018 350 1059 210 1111 60 1177 150 894 160 937 460 978 60 1019 350 1060 140 1112 540 1178 20 896 80 938 290 979 290 1020 340 1061 130 1113 170 1181 28 897 45 939 440 980 580 1021 340 1062 80 1114 300 1182 1250 899 330 940 300 981 105 1022 270 1063 160 1115 65 1183 120 900 20 941 210 982 210 1023 270 1064 80 1116 40 1186 50 901 90 942 140 983 55 1024 270 1065 70 1117 130 1187 40 902 170 943 390 984 130 1025 280 1066 420 1118 45 1189 24 903 170 944 200 985 300 1026 270 1067 400 1122 80 1190 16 904 170 945 120 986 150 1027 280 1068 310 1123 370 1191 300 905 170 946 230 987 260 1028 280 1069 420 1124 20 1192 90 906 60 947 170 988 180 1029 380 1070 120 1125 180 1193 60

1194 20 1241 130 1292 50 1333 8 1382 8 1455 70 1512 26 1196 25 1242 110 1293 65 1334 55 1383 10 1457 30 1514 20 1198 20 1243 12 1294 45 1335 20 1384 40 1458 22 1515 10 1199 320 1244 45 1295 50 1336 24 1385 45 1460 20 1517 50 1200 24 1245 80 1296 100 1337 25 1386 16 1462 20 1519 40 1201 70 1246 70 1297 50 1338 55 1388 16 1464 8 1520 20 1204 110 1247 40 1298 65 1339 10 1392 8 1467 460 1521 110 1205 110 1248 80 1299 130 1340 35 1393 24 1468 10 1524 120 1206 60 1249 32 1300 65 1341 20 1394 50 1469 30 1525 100 1207 50 1250 22 1301 250 1342 55 1396 20 1470 28 1526 60 1208 35 1251 80 1302 130 1343 30 1398 11 1471 40 1527 12 1209 70 1252 16 1303 95 1345 50 1399 35 1472 140 1528 24 1210 20 1254 180 1304 95 1347 20 1400 26 1473 110 1529 45 1211 45 1255 14 1305 90 1348 30 1401 35 1474 25 1532 50 1213 34 1256 24 1306 80 1349 100 1402 10 1475 60 1533 50 1214 160 1258 26 1307 80 1351 20 1403 30 1477 35 1534 65 1215 45 1259 30 1308 45 1352 40 1404 10 1478 44 1535 90 1216 30 1260 50 1309 50 1353 45 1408 8 1479 16 1537 50 1217 46 1261 65 1310 35 1354 20 1409 18 1480 30 1538 100 1218 42 1262 30 1311 35 1355 65 1414 25 1481 60 1540 100 1219 44 1263 60 1312 50 1356 13 1415 20 1483 32 1542 50 1220 110 1264 32 1313 70 1357 18 1418 30 1485 65 1543 32 1221 12 1265 30 1314 20 1358 20 1419 10 1486 500 1544 45 1222 36 1266 26 1315 20 1360 40 1421 90 1487 120 1546 120 1224 50 1267 24 1316 20 1362 30 1422 36 1488 32 1547 160 1225 60 1268 24 1317 26 1363 25 1423 15 1489 210 1548 26 1226 50 1269 100 1318 35 1364 70 1425 26 1492 35 1549 85 1227 300 1271 30 1319 50 1365 20 1426 22 1493 110 1550 1300 1228 200 1272 50 1320 50 1366 60 1427 18 1494 22 1551 20 1229 50 1273 250 1321 11 1367 40 1428 10 1495 110 1552 70 1230 110 1274 140 1322 30 1368 25 1431 45 1496 65 1553 60 1231 75 1277 50 1323 12 1370 90 1435 10 1497 80 1555 45 1232 12 1279 170 1324 22 1371 8 1436 20 1498 40 1558 40 1233 60 1280 12 1325 18 1372 60 1437 40 1502 60 1559 110 1234 30 1281 45 1326 24 1373 60 1441 26 1503 120 1560 38 1235 60 1282 60 1327 42 1375 16 1443 10 1504 35 1561 45 1236 100 1283 40 1328 110 1376 75 1444 26 1506 26 1562 580 1237 40 1285 80 1329 34 1377 30 1445 26 1507 60 1563 40 1238 460 1289 12 1330 16 1378 25 1451 24 1508 30 1564 40 1239 260 1290 16 1331 10 1379 22 1453 8 1510 60 1569 120 1240 180 1291 60 1332 24 1381 40 1454 20 1511 24 1570 130

1571 30 1572 60 1573 r 1574 130 1575 180 1576 110 1578 180 1579 150 1580 85 1581 95 1582 480 1583 130 1584 640 1585 35 1586 160 1587 2100 1588 120 1590 60 1592 40 1593 80 1594 1000 1595 20 1597 80 1598 60 1599 12 1600 300 1601 130 1602 55 1603 130 1604 75 1605 40 1606 650 1607 80 1608 65 1609 85 1610 60 1611 110 1613 400 1614 190 1615 65 1616 1900 1617 110 1618 120 1619 85 1621 40 1622 130 1623 26 1624 40 1626 32 1627 32 1628 100 1629 230 1631 45 1632 80 1633 75 1637 200 1638 20 1639 40 1640 40 1641 100 1642 40 1643 24 1645 26 1646 320 1647 50 1648 200 1649 220 1650 130 1651 75 1652 80 1653 580 1654 330 1655 360 1656 190 1657 100 1658 160 1660 55 1662 12 1663 20 1664 40 1665 30 1666 40 1667 40 1668 35 1669 20 1670 20 1671 35 1672 34 1673 22 1674 40 1675 25 1676 60 1679 110 1680 30 1681 130 1682 310 1683 400 1684 80 1685 40 1686 1

VEILING 28 AUCTION SALE 9 november 2009 VELDHOVEN KIJKDAGEN ON VIEW VORBESICHTIGUNG EXPOSITION U bent welkom de kavels te bekijken vanaf 14 Oktober 2009 dagelijks op ons kantoor te Veldhoven, uitsluitend op afspraak. Besichtigung des Auktionsgutes in unseren Geschäftsräumen ab dem 14 Oktober 2009 Nur nach Vereinbarung. The lots can be viewed in our office in Veldhoven as of 14 October 2009. preferably by appointment. Exposition des lots dans nos bureaux à partir du 14 Octobre 2009 de préfèrence sur rendez-vous. KAREL DE GEUS MUNTVEILINGEN B.V. Frans Bekersstraat 1-A, 5504 JA Veldhoven Tel (+) 31 (0) 40 212 3455 Fax (+) 31 (0) 40 211 0845 www.kareldegeus.nl e-mail: numis@kareldegeus.nl Wij verwijzen U naar onze veilingvoorwaarden. Please read the conditions of sale carefully.

VEILING 28 AUCTION SALE 9 November 2009 Recreatiecentrum t Witven Runstraat 40, 5504 PE Veldhoven Volgorde van verkoop Ordre des vacations Order of sale Zeitplan der Versteigerung Tijd / Time Kavels / Lots Maandag, 09-11-2009 9.30 13.30 1-768 Pauze 13.30 14.00 14.00 19.00 769-1686 Tijdens de veiling is ons kantoor geopend. De U toegeslagen kavels kunt U halen en betalen op ieder gewenst moment van de dag. U kunt hierbij desgwenst gebruik maken van onze Pin-automaat. Tijdens de veiling geen kijkgelegenheid. KAREL DE GEUS MUNTVEILINGEN B.V. Frans Bekersstraat 1-A, 5504 JA Veldhoven Tel (+) 31 (0) 40 212 3455 Fax (+) 31 (0) 40 211 0845 www.kareldegeus.nl e-mail: numis@kareldegeus.nl Wij verwijzen U naar onze veilingvoorwaarden. Please read the conditions of sale carefully.

Woord vooraf Veiling 28 Hij is weer voorbij, die mooie zomer! Wat een geluk, mooi weer in Nederland en een enorme hoeveelheid munten en penningen in onze najaarsveiling. En als die mooie catalogus dan voltooid is, lijkt het welhaast of dat vanzelf gegaan is. Om eerlijk te zijn hebben we ondanks het mooie weer heel relaxed kunnen werken aan deze 28 e editie die thans voor u ligt. Wederom verschijnt deze veilingcatalogus met de afbeeldingen in kleur. Vooruitgang in het afbeelden van munten en penningen gaan wij uiteraard niet uit de weg. Met het afbeelden in kleur krijgt u een nog beter beeld van het aangeboden stuk. Echter, kleurweergave werpt ook enige problemen op. Vooral items met een donker patina en van bronzen/of koper kunnen in kleur anders worden weergegeven. De kleuren kunnen derhalve afwijken van de waargenomen werkelijkheid en geven derhalve alleen een indruk. Licht speelt bij het waarnemen door de ogen een belangrijke rol. Onze foto s worden in wezenlijk feller licht gemaakt dan het menselijk oog kan verdragen. Vandaar dat verschillen in waarneming altijd mogelijk zijn. Bijna 1700 kavels hebben wij dankzij onze inzenders voor u kunnen samenstellen. Antieke munten, provinciaal zowel Noordelijk als Zuidelijk, Koninkrijk op jaartal en ook weer zeer veel in onze befaamde rubriek lots en partijen. Hetzelfde doet zich voor bij de buitenlandse munten en bij de penningen. Kortom, gewoonweg teveel om in dit voorwoord te belichten! Maak maar gewoon zo spoedig mogelijk een afspraak voor de kijkdagen. Wij willen u andermaal graag van dienst zijn. Tot ziens op de kijkdagen dan wel tijdens de veiling. Karel de Geus Deze catalogus is tot stand gekomen dankzij de medewerking van o.a. P.J. Coumans, Joh. Mevius en het samenwerkingsverband GeRoMe. Fotografie: Karel de Geus Muntveilingen BV. Redactie en samenstelling: Joh. Mevius, Helma de Geus en Karel de Geus.

INHOUD - INDEX Maandag 9 November 2009 Ancient coins/ Antieken 1-64 Foreign coins / Buitenlandse munten A t/m Z 863-908 Lots Buitenlandse munten /Lots foreign coins 909-1074 Noordelijke en Zuidelijke Nederlanden 65-284 Gelderland, Graafschap en Hertogdom Papiergeld Nederland en Buitenland 1075-1096 _ Provincie _ Heerlijkheden en steden Penningen / Historical medals 1097-1205 Holland, Graafschap _ Onderscheidingen / Orders and decorations 1206-1213 _ Provincie _ Gilde en aanverwante penningen 1214-1258 _ Steden Overige items West-Friesland, Gewest _ C.J. van der Hoef 1259-1262 _ Enkhuizen _ Militaria 1263-1268 Zeeland, Provincie _ Medicina in Nummis 1269-1271 Utrecht, Bisdom _ Loeki Metz 1272-1273 _ Staten van Utrecht _ Numismatiek 1274-1291 _ Provincie _ Nico Onkenhout 1292-1314 _ Stad _ Rekenpenningen / Jetons 1315-1466 Friesland, Provincie _ Niel Steenbergen 1467 Overijssel, Provincie _ Universiteiten 1468-1476 _ De drie Rijkssteden _ VPK 1477-1482 _ Deventer, Kampen, Zwolle _ J.C. Wienecke 1483-1507 Groningen, Provincie _ Stad Buitenlandse penningen / Foreign medals 1508-1561 Brabant Vlaanderen Lots penningen Nederland 1562-1616 Heerlijkheden en steden Lots provinciaal Lots penningen buitenland / Lots foreign medals 1617-1659 Overzeese gebiedsdelen 285-355 Koninkrijk Holland 356-357 Varia 1660-1673 Koninkrijk der Nederlanden 358-668 _ Willem I Wilhelmina _ Willem II Juliana Books / Boeken 1674-1686 _ Willem III Beatrix Misslagen 669-670 Moderne Uitgiften van s Rijksmunt / KNM 671-731 Lots Koninkrijk 732-862 Deze catalogus is tot stand gekomen dankzij de medewerking van o.a. P.J. Coumans, Joh. Mevius en het samenwerkingsverband GeRoMe. Fotografie: Karel de Geus Muntveilingen BV. Redactie en samenstelling: Joh. Mevius, Helma de Geus en Karel de Geus.

Aanvang 9.30 uur. Spain ANCIENT COINS CELTIC 1 Hispania Ulterior, Obulco. Æ 27 17.15 g. Female head r., OBULCO before. Rv. Iberian legend in 2 lines, corn-ears below, plough above (barely visible). SNG Lorichs 456. VF/F. 100 Britain 2 Durotriges. Mid 1 st century BC mid 1 st century AD. Uninscribed billon stater, 4.10 g. Abstract head of Apollo r. Rv. Disjointed horse. Van Arsdell 1235,52, 54, 55; Spink 367. Nearly VF / about Fine. 40 3 Catuvellauni. Cunobelin, early 1 st century AD to 40 AD. Æ unit, 2,4 g. CAMVL/ODVNO (Colchester) in two panels. Rv. CVNO beneath sphinx left. Van Arsdell 1977. Spink 332. Good Fine. 30 4 Iceni. Mid to late 1 st century BC. Uninscribed AR unit, 1,22 g., ECEN type. Two opposed crescents. Rv. Horse r. Van Arsdell 752. Spink 436. Good Fine. 35 5 - Early to mid 1 st century AD. Inscribed AR unit, 1,26 g. Two opposed crescents. Rv. Horse r., ANTED below. Van Arsdell 710-11/15. Spink 441. Fine / Good Fine. 25 Gallia 6 Volcae Tectosages. AR drachm, 3,26 g. Head l., plaited curly hair. Rv. Cross with (4) crescents and globules. LT.2986; Castelin 79. Off-centre. VF. 75 7 Sequani. AR drachm, 15 mm., 1,9 g. Head left. Rv. Boar l., SEQVAN below. LT.5351; SGCV 94. Off-centre. VF. 75 8 - Potin, 16 mm., 2,63 g. Helmeted head r. Rv. Lion advancing r., TOC below. LT.5629; Castelin 725; SGCV 97. Good Fine/VF. 25 9 Coriosolites. Billon stater, 24 mm., 6,45 g. Stylized head r. with straight nose and curly hair. Rv. Stylized horse r., boar beneath. DT 2338; LT pl.xxvii, J.62; SGCV 110. VF. 40 10 Leuci. Potin, 20 mm., 4,69 g. Crude head l. Rv. Boar l., symbol beneath. DT 225; Scheers 77, 186-fig.661 pl.xxiii; see SGCV 141. F/VF. 25 11 Senones. Potin, 18 mm., 4,56 g. Grotesque head r. Rv. Crude horse prancing l. LT.7417. VF. 30 GREEK COINS 12 Bruttium: Petelia 280-216 BC. Æ 20, 8,44 g. Veiled hd. of Demeter r. Rv. Zeus standing r. holding thunderbolt and sceptre, star in left field, letter A on r. SNG Cop.1908; SGCV 678. Dark green patina. VF. 60 13 Illyricum: Epidamnos-Dyrrhachium 229-100 BC. AR drachm, 3,34 g. Cow r. suckling calf, magistrate s name above, corn-ear on r., bunch of grapes in ex. Rv. ΝΟ_ Double stellate pattern within double linear square. BMC.7,69,57; SGCV 1900 var. VF. 40 14 Akarnania: Thyrrheion ca.360-330 BC. AR stater (Corinthian type), 7,4 g. Pegasos flying l. Rv. Helmeted head of Athena l., Boiotian shield behind. BMC 12,140,17; Calciati 21. VF with some flatness. 150 15 Lokris: Locri Opuntii ca.338-300 BC. AR hemidrachm, 2,63 g. Head of Persephone r. Rv. Ο_ΟΝ Ν. Ajax advancing r. holding large shield, spear on ground. SNG Cop.53; SGCV 2330 var. VF. 75 16 Attica: Athens. AR tetradrachm, oriental imitation, early 4th century, with profile eye to r., 16,13 g. Head of Athena r. Rv. Owl standing facing, olive-twig and crescent to left. Large test cut on reverse otherwise almost VF. 150 17 Corinthia: Corinth, ca.338 BC. AR drachm, 2,09 g. Pegasos flying left. Rv. Head of Aphrodite l. wearing sphendone. BMC.12,27,260. VF. Dark patina. 60 18 Arcadia: Megalopolis, ca.80-50 BC. AR triobol, 2,39 g. Laur. hd. of Zeus l. Rv. Naked Pan seated l. on rock holding lagabolon in left hand; eagle above his knee, monogram l. and r. below. BCD Peloponnesos 1564; see SNG Cop.255; Klein 225; SGCV 2689. Nice VF. 80 1

19 Bosporus, Kings of: Sauromates II, 174-210 AD. Æ 29, 13,37 g. Diademed bust r. Rv. Aphrodite seated l. on throne holding patera and sceptre(?). SNG Cop. 68. Almost VF / Fine. 50 20 Pontus: Amisos. Æ 20, 6,08 g. Aegis with Gorgon s head. Rv. Nike advancing r., monograms on l. and r. below. SNG Cop. 172. Good Fine. 20 21 Paphlagonia: Sinope, 3rd century BC. AR Hemidrachm, 2,84 g. Head of nymph Sinope l. Rv. Heraldic eagle facing, head l. SNG von Aulock 223 var. (no countermark). VF. 75 22 Mysia: Cyzicus ca.480-450 BC. AR obol, 0.8 g. Forepart of running boar l., tunny fish upwards behind. Rv. Head of roaring lion l, K retrograde above; all in incuse square. SNG von Aulock 1215; Klein 266; SGCV 3848. Good VF. 50 23 Troas: Neandria, 4 th century BC. AR obol, 0.53 g. Laur. hd. of Apollo r. Rv. NEA N. Ram standing r. SNG von Aulock 7628; Klein 318. SGCV 4117. VF. 80 24 Cappadocian Kingdom : - Ariarathes V, Eusebes Philopater, 163-130 BC. AR drachm, 4,07 g. Diadamed head r. Rv. Athena standing l. holding Nike; regnal year 33. SNG von Aulock 6270; SGCV 7286. Obverse discoloured, otherwise VF. 45 25 - Ariarathes VII, Philometor, 161-101 BC. AR drachm, 3,94 g. Diadamed head r. Rv. Athena stg. l., holding Nike, spear and shield; regnal year not legible. See SNG von Aulock 6288-6290; SGCV 7291. VF. 45 26 Seleukid Kingdom : Demetrios I, Soter, 162-150 BC. Æ 20 (serrated edge), Antiocheia. Bust of Artemis r., bow and quiver at shoulder. Rv. Legend either side of bow and quiver. SNG Cop. 241; SGCV 7027. VF. Dark green patina. 25 COINS STRUCK DURING ROMAN TIMES (Mint of Rome unless otherwise stated.) 27 Mark Antony (committed suicide 30 BC). - AR denarius, 3,89 g. [ANT AVG] III VIR RPC. Galley right. Rv. LEG XVI. Legionary eagle between two standards. B.126; Cr.544/31; C.48. Some flatness but almost VF. 80 28 Juba II, 25 BC- AD23. - AR denarius, Mauretania, 2.92 g. Diademed head of the king r. Rv. Eagle stg. r. on thunderbolt, wings spread, holding wreath in beak, sceptre before. SNG Cop.583; SGIC 5977. Almost EF. 175 29 - and Cleopatra (daughter of Mark Antony and Cleopatra II of Egypt). AR denarius, Mauretania, 2,92 g. Headdress of Isis and sistrum. BACI_ICCA / K O_A[TPA] above and below exergual line. SNG Cop 570-573. SGIC 6003. VF. 100 30 Hadrian, 117-138. - Sestertius, 24,29 g, HADRIANVS AUGVSTVS. His bare-headed bust left, draped and cuirassed. Rv. CLEMENTIA AVG PP COS III S.C. Clementia standing l. holding patera and sceptre. C.227; RIC.702j. VF / almost VF. 150 31 - Sestertius, 24,69 g. HADRIANVS AVGVSTVS. His laureate bust r. Rv. COS III S.C. Virtus standing l., right foot on helmet, holding parazonium and spear. C.356; RIC.638; S.3587. Almost VF. 100 32 - Sestertius, 23,12 g. HADRIANVS AVGVSTVS. His laureate and draped bust r. Rv. FELICITATI AVG COS IIII PP S.C. Galley rowed left over waves. RIC.706; S.3596 var. Obverse rather flat. Fine/VF. 100 33 Marcus Aurelius, 161-180. - As, 13,45 g. M. ANTONINVS AVG TR P XXIX. Laureate head r. Rv. ANNONA AVG IMP VII COS III S.C. Modius containing poppy and 4 corn-ears. C.4; RIC.1122. Dark brown patina. Nice VF. 95 34 - Æ 31, Galatia, Ancyra,19 g. His laureate, draped and cuirassed bust r. Rv. Hygeia standing r. facing Asklepios standing l. SNG von Aulock 6137 var. VF. 80 35 Commodus, 177-192. - Æ 21, Mysia, Pergamum, 5,8 g. His bare head r. Rv. Asklepios standing facing, resting on his staff. SNG France V-2161. VF +. Dark brown patina. 75 36 - Æ 32, Mysia, Pergamum, 14,57 g. His laureate, draped and cuirassed bust r. Rv. Asklepios seated left holding cult statue of Artemis Ephesia and snake-entwined staff. SNG France V- 2172 var. Almost VF / VF +. 100 2

37 Caracalla, 198-217. - Sestertius, 22,11 g. M.AVREL ANTONINVS PIUS AVG GERM. Laureate, draped and cuirassed bust r. Rv. PM TR P XVIII IMP III COS IIII PP S.C. Aesculapius standing facing, head l., Telesphorus at his feet to left, globe to right. C.329; RIC.538a; S.6933. Good VF. 150 38 - Denarius, 3.10 g. ANTONINVS PIVS AVG BRIT. Laureate head r. Rv. MONETA AVG. Moneta standing l. C.165; RIC.224. VF. 40 39 - Billon tetradrachm, Syria, Antioch,13,11 g. His laureate bust r. Rv. Eagle standing facing on leg and thigh of animal, head r., wreath in beak. Bellinger 11; BMC 20,194,359; see SGIC 2649/50. Good VF. 80 40 - Billon tetradrachm, with traces of silvering, Phoenicia, Berytus, 14,55 g. His laureate bust r. Rv. Eagle standing facing, head l., wreath in beak, prow between legs. Bellinger 282; BMC 26,303,31; SGIC 2670. Almost EF. 125 41 Septimius Severus, 193-211. - Æ 17, Lydia, Akrasos, 2,39 g. His laur. bust r. Rv. Asklepios standing facing, head l. SNG Von Aulock 2886 var. VF. 35 42 Maximinus I, 235-238. - Æ 35, Pisidia, Sagalassus, 18,12 g. His laureate, draped and cuirassed bust r. Rv. C CC Ν. Asklepios stg. facing, head l. SNG Helsinki 743. Good VF. Dark green patina. 100 43 Gordian III, 238-244. - Æ 27, Moesia Inferior, Dionysopolis. 12,93 g. His laureate and draped bust r. facing bust of Serapis l. wearing modius. Rv. Hygeia standing facing, hd. r., feeding serpent from patera; letter E in field to right. Varbanov 557. VF. 55 44 Philip I, 244-249. - Æ 28 Bithynia, Nicea, 13,32 g. His radiate and draped bust r. Rv. Asklepios standing facing, head l. SNG Von Aulock 668; Weiser 102. About VF. 60 45 Maximinus II, 305-313. - Clay mould of a false coin. Obverse portrait of Licinius or Constantine. Rv. GENIO POPULI ROMANI, Genius stg.l. wearing modius. ALE. in ex., N _ / _ in field (=RIC VII, 4/5). Struck after the death of Maximinus in 313. Interesting. Fine. 25 OTHER ANCIENT COINS 46 Arabia Felix. The Himyarites, 1 st -2 nd century AD. AR drachm (?), 16 mm., 1,38 g., of Amdan Bayin Yanaf ( MDN BYN YNF) mint of Raidan (Yemen). Obv. Long-haired, beardless male head r. Rv. Small male head r., Himyarite legend above and below, monograms to left and right. See BMC 28,70,5; Munro-Hay (2003) 153-158; Klein 743; SGIC 5718/19. VF. 45 47 The Ostrogoths. Theodoric, 493-526 AD. - Æ 40 nummi, 10,09 g., Rome mint, struck ca.493-518. INVICT AROMA. Helmeted and cuirassed bust of Roma r. Rv. Eagle standing l., head r., XL to left. MEC-I,106; MIB-I,74; BM Vandals 14; Metlich 76. VF. 125 48-5 nummi, 1,51 g., Ravenna mint. Bust (of Justin I) r. Rv. Large V within wreath, star above. BM Vandals 52; Ratto 2355. VF. 25 49 Ethiopia, Axum. Lot (2) Ezanas and his successors, ca.350-400 AD. Æ 14. Bust of king r. Rv. Cross within circle. Nezana, ca. 450 AD. Æ 16. Bust of king r. wearing close-fitting head-dress. Rv. Voided cross. Both VF. 50 50 Byzantium. Justinian I, 527-565. Æ follis, 40 mm., 22,62 g., Nicomedia mint. Helmeted and cuirassed bust facing. Rv. Large letter M between ANNO and regnal year XIII; officina letter B below. Sear 201. Nice VF. 50 51 The Crusader States, Antioch. Bohemond IV, ca.1201-1233. Billon denier. +BOAMVNDVS. Helmeted head l., crescent upward left, star to right. Rv. ANTIOCHIA. Cross patée with crescent downward. Malloy 77. VF. 45 www.kareldegeus.nl 3

ANCIENT COINS IN MULTIPLE LOTS 52 Lot (3) Constantine I, 307-337. Æ folles, all with obverse laureate and cuirassed bust r.: (a) Rv. Prince standing facing, head l. holding standard in each hand, letter N in left field, PLG in ex. RIC.245. (b) Rv. Radiate bust of Sol r., no mint mark (attributed to Trier); (c) Genius standing left holding patera and cornucopioae, PTR in ex., T/F in field. All VF. 30 53 Lot (16). 7x silver (Aedui; Vocantii (?); _ drachm Byzantion; drachm Macedonia; drachm Epeirote Republic; 2 denarii of Vespasian); 9x bronze including Metapontum, Macedonia and Crete. Generally Fine, a few better. 75 54 Lot (8) Bronze coins mainly of Sicily and Carthago. Most about 20 mm. Fine, a few better. 45 55 Lot (29) Mainly Greek bronzes, most 20-25 mm. Generally in poor condition, some Fine. 50 56 Lot (16) Mainly Greek and Greek Imperial medium and large size bronzes. Mostly in poor condition, a few better. 45 57 Lot (4) 4 small bronze coins of Rhodos. Fine and VF. 30 58 Lot (12) 11 small bronze coins (including Palestina, Judaea, Syria) and 1 AR drachm of Antiochus VII. Fine. 35 59 Lot (8). 6 small bronzes of Aiolis (Kyme and Temnos), Ephesos, Ionia (Samos), Lydia (Sardies?), Caria (Mylasa), and 2 coins of Elymais (1 each Orodes I and Orodes II). About VF. 50 60 Lot (21). Small (ca. 15 mm) mainly Greek bronze coins. Good Fine. Bod 61 Blikje (29) vnl. Romeinse munten uit grondvondsten. 30 62 Sigarenblikje (21) vnl. Romeinse munten uit detectorvondst; dus niet al te beste kwaliteiten. 50 63 Box (32) silver Antoninianii. Average VF. 150 64 No Lot / Geen Lot DE NOORDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS SEPTENTRIONAUX Aanvang ca. 10.00 uur. GELDERLAND, Graafschap 1141-1339 Gerard II? - 1207 65 Denier of kopje z.j. Mogelijk vdch. 1.1. Ruim fraai. 200 Gerard III / (IV) 1207-1229 66 Denier of penning z.j. Arnhem. vdch. 1.1. Zeldzaam. Zeer fraai. 250 Otto II 1229-1271 67 Denier of penning z.j. Arnhem. vdch. 1.5-6. Zeer fraai. 100 GELDERLAND, Hertogdom 1339-1581 Reinoud II 1339-1343 68 Kopje of penning z.j. Harderwijk. vdch. 2.17; v. Hengel 168. Fraai. Echter! Tijdens het beschrijven en ompakken van bovenstaand exemplaar is de munt in tweeën gebroken. De beide helften passen evenwel naadloos in elkaar en de munt blijft onverminderd zeldzaam. Willem I vóór de opvolging in Gulik 1371-1393 69 Gehelmde groot of herengroot z.j. (± 1390) Arnhem. vdch. 7.12. Stempelbarst, overigens ruim fraai. 100 Reinoud VI 1402-1423 70 Dubbele groot z.j. Arnhem. vdch. 9.8. Zeer fraai. 100 100 4

Arnoud van Egmond 1423-1472 71 St. Jansgoudgulden z.j. Delm. 604; Fr. 56. [2,97 gram]. Ruim zeer fraai. 250 72 Dubbele groot of woechey z.j. vdch. 11.19. Zeer fraai. 150 Karel van Egmond, meerderjarig 1492-1538 73 Dubbele groot z.j. (mogelijk Roermond). vdch. 30.9. Uiterst zeldzaam. Vrijwel zeer fraai. 250 74 Laat-middeleeuwse detectorvondst (Nijmegen 1989), meest fragmenten. 30 GELDERLAND, Heerlijkheden & steden Batenburg Willem V van Bronckhorst 1556-1573 75 Gehelmde daalder z.j. (1556) geslagen op naam van Karel V. Delm. 524; CNM 2.04.10. Zeer fraai. 125 s-heerenberg Willem IV 1546-1586 76 Oswalddaalder van 30 stuiver z.j. mmt. haken. Delm. 575; V. 208.3; CNM 2.19.9. Montagespoor. Zeer fraai. 150 77 Oswalddaalder van 30 stuiver z.j. Open kroon, muntteken voorzijde.: wijnblad; keerzijde.: rozet. Delm. 577 var.; CNM 2.19.10; HPM 11. Hak op keerzijde. Fraai / zeer fraai. 100 Frederik van den Bergh 1577-1580 78 Daalder van 30 stuiver 1579 (Hedel). Delm. 609; CNM 2.19.62; HPM 21. Gietgalletje en oxidatievlekje. Zeer fraai. 200 GELDERLAND, Provincie 1581-1795 79 Leeuwendaalder 1648. Delm. 825; V. 11.1; CNM 2.12.86. Zeer fraai. 75 80 Zilveren rijder of dukaton 1792. Delm. 1010; V. 5.1; CNM 2.12.110. Zeer fraai. 75 81 Lot (3) Bezemstuiver 1640, 1739 en 1785. Zeer fraai en beter. 25 HOLLAND, Graafschap 1049-1581 Dirk VII 1190-1203 82 Hollandse penning z.j. Borstbeeld met zwaard naar rechts; zonnetje in veld. / Kort gevoet kruis met in de hoeken P-A-X-lelie. Grolle 7.1C; v. Hengel C9. Vondstexemplaar, iets uitgebroken. Zeer fraai. 100 Willem I als graaf van Friesland 1195-1213 83 Friese penning type C. Borstbeeld met brede schouders en stippen op harnas naar rechts. / Kort gevoet lichtend kruis. Geen omschriften. Grolle 8.1.1C; v. Hengel C4. Zeldzaam. Zeer fraai. 250 84 Friese penning type D. Borstbeeld met harnas zonder stippen naar rechts. / Kort gevoet lichtend kruis. Geen omschriften. Grolle 8.1.1D; v. Hengel C5. Fraai+. 100 Willem I als graaf van Holland 1213-1222 85 Hollandse penning z.j. Geharnast borstbeeld met pothelm en geheven zwaard naar rechts. / Dubbel kort gevoet kruis; roosjes in de hoeken. Grolle 8.2.1B; v. Hengel C11. Scherp portret! Zeer fraai / prachtig. 86 - Als voren. Half exemplaar, contemporain doormidden geknipt. Zeer fraai. 50 Vrijblijvende taxatie van uw collectie. www.gerome.nl 150 5

Floris IV 1222-1234 87 Hollandse penning z.j. Hoofd met gravenmuts naar rechts. / Kort gevoet dubbellijnig kruis. Enkele letters omschrift leesbaar. Enkele letters omschrift leesbaar. Grolle 9.1; v. Hengel C15. Licht gegolfd. Fraai / zeer fraai. 50 88 - Als voren. Barstje in muntplaatje. Fraai / zeer fraai. 50 Willem II 1234-1256 89 Hollandse penning z.j. op naam van zijn vader Floris IV. Hoofd met gravenmuts naar rechts. / Kort gevoet dubbellijnig kruis. Enkele letters omschrift leesbaar. Grolle 10.1.1; v. Hengel C16. Fraai / zeer fraai. 50 90 - Als voren. Fraai. 35 Floris V 1256-1296 91 Hollandse penning z.j. emissie 1256-1258. Hoofd met gravenmuts naar rechts. / Lang gevoet dubbellijnig kruis. Grolle 11.1.1b; v. Hengel C19. Fraai+. 50 92 - Als voren. Fraai+. 50 93 Hollandse penning z.j. emissie 1293-1296. Hoofd zonder gravenmuts naar links. / Lang glad kruis gekantonneerd met rozetten. Grolle 11.9.1. Slechts enkele letters leesbaar. Fraai. 30 Willem V van Holland 1345-1389 94 Groot z.j. vdch. 6.25; Grolle 17.9.2a. Ruim zeer fraai. 100 Philips II 1555-1581 95 Philipsdaalder 1557. Delm. 40; GH 210-1b; CNM 2.18.7. Zeldzaam. Amper fraai. 50 96 1 /2 Philipsdaalder 15?? (type 1572-1575) met klop Holland A13.1. Delm. 72; GH 211.11b; CNM 28.18.10. Fraai. 25 97 98 1 /10 Philipsdaalder z.j. met klop Zeeland A27.2. GH 213.11a; CNM 2.18.14. Fraai / zeer fraai. 60 1 /10 Philipsdaalder 1571. GH 213.11b; CNM 2.18.14. Zeer fraai. 75 HOLLAND, Provincie 1581-1795 99 Gouden dukaat 1770. Delm. 775; CNM 2.18.39; HPM 15. [3,51 gram]. Klemsporen. Zeer fraai. 125 100 Bezemstuiver 1754. Afslag in goud. Delm. 820; CNM 2.18.100; HPM 78.2. [1,73 gram]. Prachtig. 350 101 Leeuwendaalder 1576. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Vlek onder de arm van de ridder in het veld. Zeer fraai / prachtig. 100 102 Leeuwendaalder 1576. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Ruim zeer fraai. 75 103 Leeuwendaalder 1576. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Ruim zeer fraai. 75 104 Leeuwendaalder 1576. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Zeer fraai. 60 105 Leeuwendaalder 1576. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Stempelbarst / gietgal bij de poot van de leeuw. Zeer fraai. 60 106 Leeuwendaalder 1576. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Fraai / zeer fraai. 50 107 Leeuwendaalder 1589. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Vrijwel zeer fraai. 75 108 Leeuwendaalder 1589. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Vrijwel zeer fraai. 75 109 Leeuwendaalder 1601. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Zeer fraai. 75 110 Leeuwendaalder 16(01). Aardige variant op het vorig exemplaar. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Vrijwel zeer fraai. 75 111 Leeuwendaalder 1604. Delm. 831; V. 48.3; CNM 2.18.49. Zeer fraai/ prachtig 100 112 Prinsendaalder 1600. Delm. 922; CNM 2.18.56; HPM 38. Bijna zeer fraai. 300 113 Zilveren rijder of dukaton 1766. Delm. 1014; V. 42.1; CNM 2.18.66. Bijna zeer fraai. 75 114 Zilveren rijder of dukaton 1772. Delm. 1014; V. 42.1; CNM 2.18.66. Zeer fraai. 100 6

115 3 Gulden 1764. Delm. 1146; V. 53.1; CNM 2.18.77. Zeer fraai. 75 116 Lot (3) 1 Gulden 1714, 1735 en 1748. Delm. 1179; V. 53.3; CNM 2.18.83. Fraai / zeer fraai. 75 117 X Stuiver 1748. Delm. 1198; V. 54.2; CNM 2.18.86. Bijna zeer fraai. 75 118 X Stuiver 1749. Delm. 1198; V. 54.2; CNM 2.18.86. Ruim zeer fraai. 45 119 X Stuiver 1749 met gladde rand. Delm. 1198; V. 54.2; CNM 2.18.86. Prachtig. 75 120 Lot (3) X stuiver 1748, 1749 en 1751. Zeer fraai en beter. 125 121 1 /4 Gulden of muntmeesterpenninkje 1759. V. 54.3; CNM 2.18.89. Prachtig. 50 122 1 /4 Gulden of muntmeesterpenninkje 1759. V. 54.3; CNM 2.18.89. Zeer fraai. 35 123 Wapenstuiver 1733. CNM 2.18.101; HPM 80. Zeer fraai. 30 124 Duit 1702. Afslag in zilver. PW 2007.5; CNM 2.18.109; HPM 84.3 [3,07 gram]. Zeer fraai / prachtig. 50 125 Duit 1702. Afslag in zilver. PW 2007.5; CNM 2.18.109; HPM 84.3. [3,28 gram]. Zeer fraai. 40 126 Duit 1740. Afslag in zilver. PW 2007.5; CNM 2.18.109; HPM 84.3. [3,81 gram]. Zeer fraai. 50 HOLLAND, Steden Haarlem 127 Nooddaalder van 32 stuiver 1572 emissie 21 december. Wapen van Haarlem tussen rijksappel en jaartal. Met klop Holland A13.2 aan de rechterkant. Delm. 156a; vg 8b; CNM 2.16.16; HPM 01. Gaatje aan bovenzijde. Ruim zeer fraai. 500 Heukelom Jan III van Arkel 1408-1456 128 Hollandse penning of 1 /8 groot z.j. vdch. 42.5. Vondstexemplaar. Uitermate zeldzaam. Minder dan fraai. 150 Vianen Hendrik van Brederode 1556-1568 129 St. Henricusdaalder z.j. Delm. 647; vdch. 40.9/10; CNM 2.30.7. Zeldzaam. Zeer fraai. 250 WEST-FRIESLAND, Gewest 1581-1795 130 Gouden dukaat 1758. Delm. 838; CNM 2.31.10; HPM 05; Fr. 295. [3,47 gram]. Prachtig. 150 131 Dukaton of zilveren rijder 1672. Delm. 1019; CNM 2.31.32; HPM 28. Zeer fraai. 150 132 3 Gulden 1764. Delm. 1147; CNM 2.31.43; HPM 46. Montagesporen. Zeer fraai. 20 133 3 Gulden 1793. Delm. 1147; V. 69.4; CNM 2.31.43. Prachtig. 100 134 1 Gulden 1793. Delm. 1180; V. 70.1; CNM 2.31.47. Zeer fraai / prachtig. 35 135 1 Gulden 1793. Delm. 1180; V. 70.1; CNM 2.31.47. Ruim zeer fraai. 25 136 Roosschelling 1601. V. 71.4; CNM 2.31.52; HPM 53. Zeer fraai. 50 137 Roosschelling 1680 op klein muntplaatje. V. 71.4; CNM 2.31.52; HPM 53. Vrijwel zeer fraai. 35 138 Duit 1739. Afslag in zilver van 3,84 gram. PW 3010.1; CNM 2.31.70; HPM 71.8. Miniem krasje keerzijde. Zeer fraai / prachtig. 40 Geoctroieerde munt van Enkhuizen 139 Scheepjesschelling 1678. CNM 2.10.6; HPM 81. Ruim zeer fraai. 40 www.kareldegeus.nl 7

ZEELAND, Provincie 1580-1795 140 Zilveren dukaat 1771. Delm. 976; V. 87.1; CNM 2.34.55. Zeer fraai. 75 141 Zilveren dukaat 1771. Delm. 976; CNM 2.34.55; HPM 50. Zeer fraai. 75 142 Zilveren dukaat 1791. Delm. 976; V. 87.1; CNM 2.34.55. Prachtig. 100 143 Dubbele daalder of 10 schelling 1690. Delm. 1074; CNM 2.34.72; HPM 59. Gebruikelijke zwakke omschriften. Zeer fraai. 100 144 Scheepjesschelling 1754. Afslag op het gewicht van 8,4 gram. CNM 2.34.86; HPM 75.2. Zeer fraai. 125 145 Lot (3) Scheepjesschellingen of 6 stuivers 1762, 1765 en 1771. V. 93.4; CNM 2.34.86. Ruim zeer fraai. 50 146 Lot (3) Scheepjesschellingen of 6 stuivers 1774, 1780 en 1790. V. 93.4; CNM 2.34.86. Ruim zeer fraai. 50 147 Bezemstuiver 1791. V. 94.8; CNM 2.34.93. Zeer fraai. 15 148 Duit 1765. Afslag in zilver van 4,05 gram. PW 4011.7; CNM 2.34.104; HPM 92.3. Prachtig. 100 UTRECHT, Bisdom 1010-1528 Bernulphus 1027-1054 149 Denier of penning z.j. vdch. 1.5. Zeer fraai. 100 150 Denier of penning z.j. Bisschop met kromstaf. vdch. 1.6-8. Vrijwel zeer fraai. 75 Willem van Pont 1054-1076 151 Denier of penning z.j. met iets afwijkend stempel geslagen. vdch 3.4. Bijna prachtig. 125 Herman van Hoorne 1150-1156 152 Denier of penning z.j. vdch. 5.1-9. Onregelmatig geslagen, ruim fraai. 75 Godfried van Rhenen 1157-1178 153 Denier of penning z.j. vdch. 5.1. Zeldzaam. Mooi scherp, ruim zeer fraai. 200 Boudewijn van Holland 1178-1196 154 Denier of penning z.j. vdch. 5.5-7. Zeldzaam. Zeer fraai. 150 Diederik van der Ahr 1198-1212 155 Denier of penning z.j. vdch. 5.2. Ruim zeer fraai. 200 Willebrand van Oldenburg 1227-1233 156 Denier of penning z.j. vdch. 8.1-2. Vrijwel zeer fraai. 125 Hendrik van Vianden 1250-1267 157 Denier of penning z.j. vdch. 9.12-14/28. Vrijwel zeer fraai. 100 158 Denier of penning z.j. vdch. 9.6. Ruim fraai. 75 Jan van Arkel 1341-1364 159 Groot z.j. Utrecht. vdch. 9.1. Zeer fraai. 150 Jan van Verneburg 1364-1371 160 Halve groot z.j. Vollenhove. vdch 11.12. Ruim zeer fraai. 200 Floris van Wevelinghoven 1379-1393 161 Dubbele groot of Gans z.j. Deventer. vdch. 12.7. Ruim fraai. 100 162 Groot z.j. Deventer. vdch. 13.16. Eerder geveild bij Schulman, toen uit de muntvondst Zutphen 1958. Zeldzaam. Zeer fraai. 200 8

Frederik van Blankenheim 1393-1423 163 Dubbele groot of Gans z.j. Hasselt. vdch. 14.15. Zeer fraai. 100 164 Dubbele groot of Gans z.j. Rhenen. vdch. 14.20. Vrijwel zeer fraai. 150 165 Dubbele groot of Gans z.j. Deventer. vdch. 13.6. Zeer fraai. 100 166 Groot z.j. Deventer met klop Pauluskop uit Münster. vdch. 13.8. Zeer fraai. 100 167 1 /4 Groot z.j. Deventer met het wapentje van blankenheim. vdch. 14.12. Eerder geveild bij Schulman, toen uit de muntvondst Zutphen 1958. Zeldzaam. Iets gebogen, vrijwel zeer fraai. 100 168 St. Jansgoudgulden z.j. Delm. 929; vdch. 13.1-2. [3,36 gram]. Uit onze veiling 16 no. 321. Zeer fraai. 150 Rudolph van Diepholt 1433-1455 169 St. Martinusgoudgulden z.j. [ 3,26 gram]. Delm. 939; vdch. 15.1-3; Fr. 188. Ruim zeer fraai. 175 David van Bourgondië 1456-1496 170 Jager of 1 2 /3 stuiver 1476. vdch. 18.26. Zeldzaam. Zeer fraai. 150 171 172 1 /2 Jager of Phillippus van 5/6 stuiver z.j. vdch. 20.56/57. Ruim zeer fraai. 125 1 /4 Jager of 1 /2 Phillippus z.j. vdch. 20.61. Ruim fraai. 75 173 Dubbele groot of stuiver z.j. vdch. 17.14. Vrijwel zeer fraai. 100 174 St. Martinusgoudgulden z.j. [ 3,41 gram]. Delm. 945; vdch. 17.9/10; Fr. 190. Zeer fraai. 100 175 Davidsharp z.j. emissie 1457. Delm. 941; vdch. 16.4; Fr. 191. [3,42 gram]. Uit veiling 19 van Laurens Schulman. Uiterst zeldzaam. Ruim zeer fraai. 1000 Frederik van Baden 1496-1516 176 Dubbele stuiver of braspenning 1510 Wijk bij Duurstede. vdch. 21.17. Ruim fraai. 150 Hendrik van Beieren 1524-1528 177 Duit 1525. vdch. 22.2; PW 5001. Zeer fraai. 75 UTRECHT, Heerlijkheid 1528-1577 178 Philips II 1555-1581 1 /10 Philipsdaalder 1572 met klop Holland A13.2. GH 213-16c; CNM 2.28.8. Fraai. 40 UTRECHT, Provincie 1581-1795 179 Dubbele gouden dukaat 1653. Delm. 961; CNM 2.28.31 HPM 23; Fr. 282. [6,85 gram]. Ruim zeer fraai. 600 180 Gouden dukaat 1658. Delm. 963; CNM 2.28.34; HPM 24; Fr. 284. [3,47 gram]. Zeer fraai. 175 181 Gouden dukaat 1745. Delm. 965; CNM 2.28.35; HPM 27; Fr. 285. [3,51 gram]. Onregelmatig muntplaatje. Zeer fraai. 150 182 Gouden dukaat 1761. Delm. 965; CNM 2.28.35; HPM 27; Fr. 285. [3,46 gram]. Zeer fraai / prachtig. 200 183 Lot (2) Leeuwendaalder 1598 op Hollandse voet. Delm. 842; V. 226.2; CNM 2.28.49. Zeer fraai. 150 184 Leeuwendaalder 1606 of 1616. Delm. 843; V. 107.4; CNM 2.28.51. Corrosie op de leeuw, jaartal zwak. Fraai / zeer fraai. 50 185 Nederlandse rijksdaalder 16(07). Delm. 942; V. 103.3; CNM 2.28.59. Zeldzaam. Zwakke slag. 75 186 Zilveren dukaat 1785. Delm. 982; V. 106.1; CNM 2.28.69. Prachtig. 150 187 1 /2 Zilveren dukaat 1763. Delm. 1006; V. 106.2; CNM 2.28.72. Zeer fraai / prachtig. 125 188 Zilveren rijder of dukaton 1760. Delm. 1031; CNM 2.28.76; HPM 59. Montagesporen. Zeer fraai. 40 189 Zilveren rijder of dukaton 1784. Delm. 1031; CNM 2.28.76; HPM 59. Zeer fraai / prachtig. 150 190 Zilveren rijder of dukaton 1791. Delm. 1031; V. 100.3; CNM 2.28.76. Zeer fraai / bijna prachtig. 150 9

191 Zilveren rijder of dukaton 1791. Delm. 1031; V. 100.3; CNM 2.28.76. Zeer fraai. 100 192 1 /2 Zilveren rijder of 1 /2 dukaton of 1778 bloemrand. Delm. 1055; CNM 2.28.79; HPM (vgl. 60). Opgewreven. Prachtig. N.B. Het jaartal 1778 wordt in het Handboek Provinciale Munten weliswaar vermeld, maar alleen met kabelrand. In ieder geval is 1778 een zéér zeldzaam jaar, kabel- of bloemrand. 193 1 /2 Zilveren rijder of 1 /2 dukaton 1786. Delm. 1055; CNM 2.28.79; HPM 60. Prachtig / FDC. 200 194 1 /2 Zilveren rijder of 1 /2 dukaton 1790. Delm. 1055; V. 100.4; CNM 2.28.79. Ruim zeer fraai. 75 195 3 Gulden 1786. Delm. 1150; V. 111.1; CNM 2.28.83. Prachtig. 125 196 3 Gulden 1793. Delm. 1150; V. 111.1; CNM 2.28.83. Prachtig. 125 197 3 Gulden 1793. Delm. 1150; V. 111.1; CNM 2.28.83. Zeer fraai / prachtig. 100 198 3 Gulden 1793. Delm. 1150; V. 111.1; CNM 2.28.83. Zeer fraai. 100 199 3 Gulden 1793. Delm. 1150; CNM 2.28.83. Fraai / zeer fraai. 75 200 3 Gulden 1793. Delm. 1150; V. 111.1; CNM 2.28.83. Gevlekt. Zeer fraai. 70 201 1 Gulden 1738 (jaartalwijziging?). Delm. 1182; CNM 2.28.86; HPM 72. Zeer fraai. 30 202 X Stuiver 1769. CNM 2.28.89; HPM 75. Zeldzaam jaar! Ruim zeer fraai. 100 203 204 1 /4 Gulden of muntmeesterpenninkje 1758. V. 111.6; CNM 2.28.90. Zeer fraai / prachtig. 35 1 /4 Gulden of muntmeesterpenninkje 1758. V. 111.6; CNM 2.28.90. Zeer fraai / prachtig. 35 205 Scheepjesschelling of 6 stuiver 1764. CNM 2.28.100; HPM 84. Zeer fraai. 60 206 Scheepjesschelling of 6 stuiver 1786. CNM 2.28.100; HPM 84. Vrijwel prachtig. 100 207 Lot (3) 1 /4 Gulden 1758, 6 stuivers 1764 en duit 1739 afslag in zilver. Zeer fraai. 75 300 UTRECHT, Stad 208 Duit 1753. Afslag in zilver. PW 5111.2; CNM 2.29.21; HPM 20.3. [3,67 gram]. Zeldzaam. Zfr+. 150 209 Duit 1763. Afslag in zilver. PW 5113.1; CNM 2.29.21; HPM 20.3. [3,08 gram]. Schaars. Prachtig. 100 210 Duit 1779. Afslag in zilver. PW 5114.3; CNM 2.29.21: HPM 20.3. [3,41 gram]. Schaars. Prachtig. 100 211 Duit 1793. Afslag in zilver. PW 5114.3; CNM 2.29.21; HPM 20.3. [3,18 gram]. Vrijwel prachtig. 50 FRIESLAND, Provincie 1580-1795 212 Arenddaalder van 60 groot 1618. Delm. 1073; CNM 2.11.60; HPM 53. Minder dan fraai. 50 213 1 /2 3 Gulden 1696. Delm. 1160; V. 126.2; CNM 2.11.73. Mooi patina. Bijna zeer fraai. 75 OVERIJSSEL, Provincie 1581-1795 214 1 /20 Leicesterreaal of stoter 1595. CNM 2.26.52; HPM 39. Hapje uit plaatje, zwak jaartal. Fraai / zeer fraai. 75 215 Zilveren rijder of dukaton 1733. Delm. 1036; V. 136.1; CNM 2.26.73. Iets gevlekt, overigens ruim zeer fraai. 200 216 Zilveren rijder of dukaton 1733 afkomstig uit VOC-schip Vliegend Hert. Delm. 1036; V. 136.1; CNM 2.26.73. Fraai / zeer fraai. 100 217 Zilveren rijder of dukaton 1734 afkomstig uit VOC-schip Vliegend Hert. Delm. 1036; V. 136.1; CNM 2.26.73. Zeer fraai. 125 218 1 Gulden 1736. Delm. 1184; V. 141.6; CNM 2.26.82. Ruim zeer fraai. 50 219 1 Gulden 1764. Delm. 1184; V. 141.6; CNM 2.26.82. Zeer fraai / prachtig. 35 220 Bezemstuiver 1766. V. 143.7; CNM 2.26.93. Zeer fraai. 20 10

221 Rijderschelling 1690. Contemporaine vervalsing van verzilverd messing. Vz.: CONCORDIA RES IARV CRESCVNT ruiter naar rechts. Kz.: MO NO ARGEN ORD TRANS wapenschild van Zutphen tussen waarde. Fraai. 25 Deventer 222 Adelaarbracteaat ( 1 /2 braemsche) z.j. (15 e eeuw). Vondstexemplaar. Iets uitgebroken. 30 223 Lot (4) verschillende braemschen of bracteaten uit een detectorvondst. 30 224 Noodmunt v. 2 stuiver 1578 met klop Deventer A3. FD 75; PW 3; CNM 2.07.75; HPM 63. Prachtig. 75 225 - Als voren. Zonder klop en derhalve zeldzaam. Zeer fraai. 150 226 Noodmunt van een 1 /2 stuiver 1578 met klop Deventer A3. FD 77; PW 1; CNM 2.07.77; HPM 65. Munt: zeer fraai+; klop: fraai. 40 227 Lot (3) rijderschellingen 169? met klop stadswapen; 1686 zonder klop; Nijmegen z.j. met klop Deventer stadswapen. Fraai. 30 Kampen 228 Lot (2) 1 /4 groot z.j.; plak z.j. ( 1 /8 stichtse stuiver?). Laat 15 e eeuws. Vondstexemplaren. 75 229 Zilveren dukaat 1660. Delm. 992; V. 161.4; CNM 2.20.45. Gietgalletje in staart leeuw. Prachtig. 100 Zwolle 230 Daalder van 30 stuiver 1686. Delm. 1096; V.137.2; CNM 2.37.58. Zeer fraai. 75 Deventer & Kampen & Zwolle 231 3 Plak 1556 met klop Zwolle A29. FD 42; CNM 2.08.18. Zeer fraai. 75 232 Lot (3) 1 /2 plak 1561; plak 1556; 3 plak 1556. vdch. 9.63; 11.19; 11.24. Vondstexemplaren. 50 GRONINGEN, Stad 233 Plak van 1 /6 stuiver z.j. (ca. 1430). vdch. 9.39. Zeer fraai. 125 234 Stuiver of vlieger 1473. vdch. 11.64. Zeldzaam. Ruim zeer fraai. 300 235 Florijn van 28 stuiver 1692 met klop Holland. Delm. 1121; V. 184.3; CNM 2.14.6. Zeldzaam. Prachtig. 300 236 Dubbele flabbe of stuiver 1626. V. 185.3; CNM 2.14.10. Zeer fraai / prachtig. 175 237 Flabbe of 4 stuiver 1581. V. 186.3; CNM 2.14.13. Zeldzaam. Ruim zeer fraai. 200 238 Flabbe of 4 stuiver 1599 3 e type. V. 186.3; CNM 2.14.14. Zeer fraai. 175 239 Vlieger of 1 stuiver 1568. vdch. 16.138; CNM 2.14.19. Vrijwel zeer fraai. 225 240 1 /2 Stuiver van 3 plakken of 1 /2 vlieger 1587. V. 187.5; P. 1.620; CNM 2.14.28. Fraai. 50 241 Plak van 1 /6 stuiver 1568 variant. vdch. 17.149; CNM 2.14.31. Ruim zeer fraai. 125 242 Wapenstuiver 1690. V. 187.2; P. 1.704; CNM 2.14.33. Ruim zeer fraai. 100 Noodmunten 1672. Geslagen na het beleg van de stad Groningen door de bisschoppen van Keulen en Münster als gedenkpenning. 243 Daalder van 50 stuiver 1672. Delm. 736; CNM 2.14.38. Ruim prachtig. 250 244 Daalder van 25 stuiver 1672. Delm. 737; CNM 2.14.39. Prachtig. 250 245 Daalder van 12 1 /2 stuiver 1672. Delm. 738; CNM 2.14.40. Prachtig. 150 246 Daalder van 6 1 /4 stuiver 1672. Delm. 738a; CNM 2.14.41. Prachtig. 125 Een bezoek aan onderstaande sites is beslist niet onaardig. www.vanderdussen.com www.romunt.nl www.mevius.nl 11

GRONINGEN, Provincie 1581-1795 247 Florijn van 28 stuiver 1674 variant. Met kwartieren wapenschild verwisseld. Delm. 1116; V. 180.4; CNM 2.15.16. Zeldzaam. Ruim zeer fraai. 350 248 Florijn van 28 stuiver 1681. Delm. 1117; V. 181.01; CNM 2.15.17. Zeer fraai. 125 249 Ruiterschelling 1691 type II b. V. 182.2; CNM 2.15.23. Ruim zeer fraai. 100 250 Wapenstuiver 1682. V. 182.04; CNM 2.15.25. Vrijwel prachtig. 75 251 Bezemstuiver 1738. V. 183.01; CNM 2.15.26. Zeer fraai. 60 252 Duit 1692. PW 8003; CNM 2.15.30. Zeer fraai. 20 253 Duit 1771. PW 8004; CNM 2.15.32. Zeer fraai. 20 254 Duit 1771. Afslag in zilver. PW 8004.3; CNM 2.15.32. [ 3,86 gram]. Ruim zeer fraai. 100 Jan III 1312-1355 DE ZUIDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS MÉRIDIONAUX BRABANT 255 Sterling z.j. Leuven. Vanhoudt G255; de Witte 342. Fraai / zeer fraai. 25 Philips II 1555-1598 256 1 /2 Philipsdaalder 1562 Antwerpen met klop Zeeland A27.1. GH 211.1. Putje in hals, cracquelé veld vz. Fraai+. 50 257 258 1 /5 Philipsdaalder 1572 Antwerpen met klop Holland A13.2. GH 212.1b. Fraai / zeer fraai. 75 1 /5 Philipsdaalder 156? Antwerpen met klop Holland A13.1. GH 212.1b. Vrijwel zeer fraai. 50 259 Oord 15933! Maastricht. Vgl. GH 232.2; vgl. PW 9308. Leuk en zeldzaam! Vrijwel zeer fraai. 50 Philips IV 1621-1665 260 Lot (2) Spaanse mat van 8 Reales (1652-1672) met klop A21 Orde van het Gulden Vlies waardoor de waarde stijgt naar 48 stuiver. Delm. 324. Idem op cob van 4 Reales. Schaars. 200 Karel VI 1711-1740 261 Lot (2) oord 1714, 1715. Beide op een andere koperen munt overgeslagen. Minder dan fraai. 20 Lodewijk van Male 1346-1384 VLAANDEREN 262 Dubbele groot of plak z.j. Gaillard 224; Vanhoudt G2606. Fraai / zeer fraai. 25 Philips de Stoute 1384-1404 in monetaire samenwerking met Johanna van Brabant 263 Zilveren groot roosebeker z.j. Vanhoudt G2642; DdP plaat VI-3. Fraai. 50 HEERLIJKHEDEN & STEDEN Kamerrijk / Cambrai Lodewijk van Berlaymont 1570-1596 264 Denier z.j. De Mey A252. Vz. = zeer fraai; kz. = fraai. 15 Luik/ Liège Maximiliaan Hendrik van Beieren 1650-1688 265 Dukaton 1671 mmt. kelk. Delm. 473; Mign. 641; KM 84. Fraai. 75 Reckheim Ernest d Aspremont-Lynden 1603-1636 266 Duit 1631. PW 60.1. Jaartal moeilijk leesbaar. Fraai / zeer fraai. 15 Stevensweert 267 Duit z.j. Gekroond wapenschild van Van den Bergh met besanten. / SST / INSV / LA in bladerkrans. PW 9504 (vz.); 9503 var. (kz.). Rand uitgebroken, fraai. 10 12