Veilingcatalogus 7 & 9 maart 2018

1 Gulden 1943 Muntbiljet Wilhelmina (Mev / AV 5.1) + 2½ Gulden 1943 Muntbiljet (Mev / AV 12.1) - Totaal 2 stuks in PR/UNC

Verklaring kolommen Tape Lite

Bankbiljetten in albums

Tweede Kamer der Staten-Generaal

Ranglijst woongebied land van matena 1 januari 2019

VerzamelaarsVeiling. 20 gulden negotiepenning Willem III VEILING AUCTION

Coderingen variabelen WAI database

Bankbiljetten in albums

Maatwerk 205 & 110 serie. Stappenplan voor uw maatwerkoplossing

PA 9623PB 9623PC 9623PE 9623PG 9623PH 9623PJ 9623PK 9623TH PA 9624PB

H O E D U U R I S L I M B U R G?

Bepaling toezichtvorm gemeente Stein

Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden

Verordening op de heffing en de invordering van reclamebelasting 2013

Zorg voor inwoners. Uitnodiging. Jaarvergadering en congres 2010 Vereniging Zuid-Hollandse Gemeenten (VZHG) 28 mei 2010, Oegstgeest

Uw facturen bekijken. in Mijn PostNL

Stad Adres Openingstijden Aalsmeer (warenhuis) Oosteinderweg AV

Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten Postbus MB AMSTERDAM. ArtEZ Postbus AA ARNHEM

Alle winnende lotnummers voor de Oudejaarstrekking van 31 december. Hoge prijzen ,00

Officiële uitgave van het Koninkrijk der Nederlanden sinds 1814.

17. Sociale kaart Zuid-Holland

Te koop via Onlineveilingmeester.nl. A-Weg 2 te Glimmen

Hoe bereikt u het kantoor van Bekking Consulting vanuit de richting Amsterdam.

L i mb u r g s e L a n d m a r k s

Veiling nr.113 wordt gehouden op zaterdag 24 september Openbare

Nederlands register van de Fiat 124 Coupé (Dutch Registry Fiat 124 coupé)

VEILING REGLEMENT. van de S-HERTOGENBOSSCHE FILATELISTENVERENIGING. Pagina 1

De gulden is lang niet zo oer-hollands als je denkt FTM

Het Centraal Insolventieregister (CIR)

Sociale kaart Overijssel

Drenthe. Meldpunt Discriminatie Drenthe. Bezoekadres: Eemland 5b, 9405 KD Assen. Postadres: Postbus 954, 9400 A Assen. Tel.

Uittreksel opvragen uit het Centraal Insolventieregister

Rijks- en Gemeentelijke monumenten december 2013

H a n d l e i d i n g d o e l m a t i g h e i d s t o e t s M W W +

GPS - ZOEKTOCHT Handleiding GROEP 1

Stuur binnen een week na ontvangst van dit schrijven een bevestiging van dit Bericht inzake de veiligheid in het veld (Bijlage 1).

Sociale kaart Zuid-Holland

Kruidvat Kerstmarktactie Opstapplaatsen en -tijden

Werken in de Sociale Werkvoorziening. Informatie voor mensen met een beperking

Ruilbeurslijst retourkavels van januari 2016

Beschermde monumenten in de gemeente Utrecht. huisnummer

U heeft een klacht 1.

Openbaar Lichaam Sciciaie W<erScv rzieiisii Prechtsfeden

catalogus Nederland Euromunten

Provincie Groningen. Provincie Friesland

Routebeschrijving per auto

Bestellen, versturen en betalen via Greetz.nl en Post NL bezorgd de kaart op het aangegeven adres.

Definitief overzicht geactualiseerde lijst met gemeentelijke monumenten 2015 d.d. mei 2015

slim kopen, slim verkopen

Provincie Friesland Postbus HM Leeuwarden

Pimpelmees AX Soest

Fundustry events. Inhoudsopgave

V e r k o o p v o o r w a a r d e n :

Onderwijsinstellingen die een convenant hebben afgesloten met de IND

GEMEENTE AALTEN - gemeentelijke monumenten per 23 januari 2014

Overwinningsplein 53, Groningen

Ve r k o o p v o o r w a a r d e n :

Graag willen wij u kennis laten maken met Landgoed Avegoor waar u kunt genieten van de Kunst van Gastvrijheid!

OPEN DAGEN HBO Naam school Datum Info/evt. aanmelden uur uur. Woensdag 15 juni. Dinsdag 14 juni: 14.

Bijlage 5 Overzicht leerlingen / scholen en schooltijden Peildatum 7 januari 2016

Een huis kopen in de 21 e eeuw

EURO JAARSETS 2015 MONACO

Overzicht Wvkl-vergunninghouders, afgegeven vanaf 1 juni 2007 d.d L/VD: vergunning donortestlaboratorium 3750 L/VD L/VD

B01 B02 B03 B04 B05 B06 B07 B08 B09 B10 B11 B12 B13 B14 B15 B16 B17 B18 B19 BR* BR+

Veiling nr.118 wordt gehouden op zaterdag 8 december Openbare

Nummer Toegang: A15. Willem II, prins van Oranje, graaf van Nassau- Breda ( )

Rekenen met letters- Uitwerkingen

AGENDA Zien wij u op de volgende evenementen? PRIJSCOURANT 2 EURO HERDENKINGSMUNTEN GESCHENKSETS 2019 ze zijn er weer! EURO JAARSETS 2019

1100DD AMSTERDAM 2300RC LEIDEN. Ministerie van VWS

voor ieder wat wils bibliotheek is van altijd dichtbij gemak & inspiratie iedereen! Bent u al lid? extra voordeel Arnhem

Veilingcatalogus 7 & 9 maart 2018 Veiling Auction Munten Penningen Bankbiljetten

Agenda > Data en tijden Zaterdag 3 maart Maandag 5 maart 10:00-16:00 10:00-21:00 < Kijkdagen Dinsdag 6 maart Geen kijkdag Woensdag 7 maart* 10:00-16:00 Donderdag 8 maart* 10:00-16:00 Vrijdag 9 maart* 10:00-16:00 *tijdens de veiling kunt u kijken naar de objecten tot 100 kavels voor afslag. Veiling > WOENSDAG 7 MAART 2018 Aanvang eerste zitting: 19:00u Bankbiljetten Kavel 1-380 VRIJDAG 9 MAART 2018 Aanvang eerste zitting: 10.:00u Provinciale munten kavel 381-1106 Bat. Rep. & Kon. Hol. kavel 1107-1133 Aanvang tweede zitting: 16:30u Koninkrijksmunten kavel 1134-1426 Overzeese gebiedsdelen kavel 1427-1469 Let op: Tijdens de kijkdagen is het ook mogelijk om andere objecten te bekijken voor aankomende veilingen, zoals zilver, goud, juwelen, horloges, kunst en antiek. Heeft u wellicht op voorhand al interesse in deze objecten, kijk dan op onze website naar het aanbod en de tijden voor deze veilingen. Aanvang derde zitting: 19:15u Penningen kavel 1470-1557 Munten buitenland kavel 1558-1748 Informatie > Afhalen gekochte kavels Gekochte kavels worden slechts na betaling afgegeven. Tijdens de veiling of na iedere zitting bestaat er gelegenheid om de gekochte kavels na betaling mee te nemen en de week erna van maandag 12 maart t/m vrijdag 16 maart van 10.00-16.00 uur. Let op: Afhalen van de goederen kan alleen binnen 10 dagen na de laatste veilingdag. Schriftelijk bieden Uw schriftelijke biedingen dienen uiterlijk 24 uur voor aanvang van de veiling bij ons binnen te zijn. Betalingswijze De verkoop op de veiling geschiedt in contanten, per pin of per bank. De factuur moet binnen 8 dagen betaald zijn. Bedragen in deze catalogus In de veilingcatalogus genoemde bedragen bij de kavels zijn de inzetbedragen. Het bieden begint dus met het genoemde bedrag bij de kavels. Op ieder gekocht kavel komt 22,5% opgeld bij inclusief BTW. 2 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 3

Voorwoord > Beleef uw hobby! Klaaswaal, voorjaar 2018 Daar is hij weer: een fraaie catalogus boordevol munten, penningen en bankbiljetten. Het is voor u zeker de moeite waard om op uw gemak de catalogus door te nemen, kijkdagen te bezoeken en natuurlijk te bieden op uw favoriete objecten! Bijzondere medaille De najaarsveiling van vorig jaar ligt nog vers in het geheugen. Blikvanger was de Oostenrijkse eremedaille van Frans II uit 1797. Deze bijzondere medaille werd voor 11.000 euro eigendom van een nieuwe liefhebber. Een halve gulden van Koning Willem III uit 1850 in Proof/FDC kwaliteit verwisselde voor 8.500 euro van eigenaar. En een zeldzaam exemplaar van het honderd gulden bankbiljet Suriname uit 1925 werd voor 4.200 euro afgehamerd. Nieuwe prachtobjecten In de komende veiling kunt u genieten van een mooie samenstelling van voordelige stukken en zeldzame topexemplaren. Mede door de gevarieerde inbreng van alle inzenders, waarvoor dank! Enkele hoogtepunten zijn: > West-Friese rijksdaalder 1588. > Bourgondische kruisdaalder Gelderland 1584. > Gouden dukaat Willem I 1820 U. > Gouden medaille Rusland 1841. Marriage Rouble St. Petersburg. > Bankbiljet 25 gulden Nederland. Type 1955. Serie ZZZ > Bankbiljet 50 gulden Nederland. Type 1982 Zonnebloem. Proefserie. Als eerste op de hoogte Voordat we u een veiling(collectie) presenteren, is er veel werk verzet. Daar beleven we veel plezier aan. Er wordt hard gewerkt, honderden kilometers afgelegd en menig overuurtje gemaakt. Op onze pagina: facebook.com/veilinghuisderuiter geven we u een kijkje achter de schermen. Als u onze pagina volgt bent u ook als eerste op de hoogte van bijzondere innames, hoogtepunten, verzamel evenementen, etc. Het ruime veilingpand is dan één grote tentoonstelling. In levende lijve bewonderen Zien is beleven! Als liefhebber zult u de kijkdagen zeker waarderen. Een munt of biljet beoordeelt u het beste met eigen oog. Het ruime veilingpand is bovendien dan één grote tentoonstelling. Mét deskundige medewerkers voor uw vragen en uitstekende catering. Maak dan ook ruimschoots gebruik van de kijkdagen, zelfs als u niet gaat meebieden. We heten u van harte welkom op onze kijk- en veilingdagen. Meedoen in de veiling kan live in de veilingzaal, via onze website, telefonisch of door schriftelijk vooraf uw biedingen te plaatsen. In de catalogus leest u er alles over. We zien uit naar uw komst! Familie De Ruiter 4 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 5 5

Inhoudsopgave > Munten, penningen & bankbiljetten Informatie > Bieden op kavels is nog nooit zo eenvoudig geweest. Voorwoord 5 Bieden 7 Routebeschrijving 8 BANKBILJETTEN 1 gulden 12 2½ gulden 14 5 gulden 16 10 gulden 18 20 gulden 25 25 gulden 26 40 gulden 31 50 gulden 31 60 gulden 32 100 gulden 32 200 gulden 35 250 gulden 35 300 gulden 35 500 gulden 35 1000 gulden 35 Lots Nederland 37 Nederland/Specimen 37 Misdrukken 39 Euro 40 Nederland/plexiglas 41 Recepissen 42 Rariteit 43 Nederlands-Indië 44 Suriname 46 Nieuw-Guinea 47 Reclamegeld 48 Scheepsgeld 48 Noodgeld 2de W.O. 49 Kampgeld 50 Wereldbiljetten 51 Lot diversen 54 PROVINCIALE MUNTEN Zuidelijk Nederlanden 59 Arnhem 59 Breda 60 Deventer 60 Enkhuizen 60 Friesland 61 Gelderland 65 Groningen 77 Groningen Stad 77 Holland 77 Kampen 89 Nijmegen 91 Overijssel 91 Utrecht 97 Utrecht Stad 114 West-Friesland 115 Zeeland 128 Zutphen 148 Zwolle 148 BAT. REPUBLIEK - KON. HOL. Gelderland 149 Holland 149 Overijssel 150 Utrecht 150 West-Friesland 152 Zeeland 153 Koninkrijk Holland 153 KONINKRIJKSMUNTEN ½ cent 154 1 cent 156 5 cent 157 10 cent 158 25 cent 161 ½ gulden 163 1 gulden 165 Zilveren dukaten 169 2½ gulden 170 3 gulden 174 5 gulden goud 176 10 gulden goud 176 Gouden dukaten 178 Misslagen 182 Lots 182 OVERZEESE GEBIEDSDELEN V.O.C. 183 Nederlands-Indië 183 West-Indië 187 Curaçao 187 Suriname 187 Nederlandse Antillen 188 Suriname en Antillen 188 PENNINGEN Nederland 188 Wereld 197 MUNTEN BUITENLAND Antieke Grieken 201 Romeinse Rijk 201 Wereld 202 > Biedingen Bieden op kavels is nog nooit zo eenvoudig geweest. Veilinghuis De Ruiter biedt u verschillende opties om een bod uit te brengen, zoals via internet, schriftelijk, telefonisch of direct in de zaal. Bij dezen willen wij u graag informeren over de vele mogelijkheden bij Veilinghuis De Ruiter. Mocht u nog vragen hebben, bel ons dan gerust op 0186-746 746. > Vóór de veiling Het is mogelijk reeds vóór de start van de veiling biedingen uit te brengen op uw favoriete kavels. Dit kan door middel van een schriftelijk bod of door te bieden via internet. Een schriftelijk bod uitbrengen doet u door middel van het bijgeleverde biedformulier. Dit biedformulier is uiteraard ook te downloaden via onze website. Vul dit formulier zo volledig mogelijk in en stuur dit naar ons toe via post of e-mail. Schriftelijke biedingen voor bankbiljetten dienen uiterlijk op dinsdag 6 maart 19.00 uur bij ons binnen te zijn. Voor Munten geldt uiterlijk donderdag 8 maart 10.00 uur. Ook kunt u, voordat de daadwerkelijke zaalveiling begint, een bod uitbrengen via internet. Dit kan op twee manieren: via een autobod of via een normaal bod. Met een autobod kunt u het maximumbedrag invoeren dat u wilt bieden. Dit bod wordt opgeslagen in het systeem en zorgt ervoor dat het systeem automatisch voor u biedt, totdat uw maximum is bereikt. Zo blijft u de hoogste bieder, zonder dat u de veiling op de voet hoeft te volgen. Wilt u liever eenmalig een bod uitbrengen op een kavel? Dat kan door middel van een normaal bod. U plaatst een bod en ontvangt een e-mail wanneer een ander u overboden heeft. Kavels waar u op geboden heeft, komen automatisch op uw lijst te staan, zodat u een handig overzicht heeft van al uw favoriete kavels. Ook kunt u zelf kavels toevoegen waarop u niet heeft geboden. > Tijdens de veiling Voor wie wil bieden tijdens de veiling zijn drie opties beschikbaar. U kunt in de zaal fysiek meebieden, live via internet deelnemen of telefonisch. Tijdens de veiling kunt u fysiek meebieden in de zaal. Hier heeft u een biednummer voor nodig. Deze ontvangt u bij de aanmelding in de zaal. Wanneer de veilingmeester uw biednummer vraagt, moet u uw biednummer omhoog houden, zodat de veilingmeester de kavel aan u kan toekennen. Wanneer u niet in de gelegenheid bent om fysiek in de zaal mee te bieden, kunt u de veiling live via internet volgen. U kunt op de website meeluisteren en meebieden met de zaal. Wanneer u vooraf een autobod hebt ingevoerd, wordt er automatisch voor u geboden. Vanaf uw pc kunt u ook live meebieden en meeluisteren. Van elke belangrijke stap in de veiling (bieden, overboden worden, autobod) krijgt u een e-mail met daarin de details van uw bieding. Op deze manier blijft u constant op de hoogte en kunt u direct opnieuw bieden wanneer u overboden bent. Naast de desktopversie heeft Veilinghuis De Ruiter ook een speciale mobiele versie om via uw smartphone of tablet op de hoogte te blijven. Als u telefonisch wilt bieden, reserveren wij een lijn voor u en bellen wij u zodra het desbetreffende kavel wordt geveild. > Na de veiling Heeft u een kavel gezien waarop niet is geboden, maar wat u graag wilt kopen? Dat kan alsnog. Tot twee weken na de zaalveiling kunnen de onverkochte kavels alsnog worden aangeschaft voor het inzetbedrag plus opgeld. 6 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 7 7

Informatie > Routebeschrijving Veilinghuis De Ruiter Industrieweg 24 3286 BW Klaaswaal Tel: 0186-746 746 Email: info@veilinghuisderuiter.nl Vanaf Rotterdam A29 na Heinenoordtunnel 1e afslag rechts (N217), richting Oud-Beijerland Bij stoplichten rechtsaf, richting s Gravendeel 1e stoplichten rechtdoor 2e stoplichten rechtsaf, richting Klaaswaal (N489). U volgt de weg over de Reedijk, Maasweg en Smidsweg Op de Smidsweg slaat u linksaf naar de Botweg Sla rechtsaf naar de Kreupeleweg Neem de 1e afslag links, 4e Moerweg Sla rechtsaf naar de Oud-Cromstrijensedijk Oostzijde Sla linksaf naar de Industrieweg Aan de linkerzijde ziet u Veilinghuis De Ruiter Met openbaar vervoer? Vanaf Station Rotterdam Centraal Lopen naar Metrostation Centraal Station, Rotterdam Metro E (richting Rotterdam Slinge) Uitstappen op Metrostation Zuidplein, Rotterdam Lopen naar Bushalte Zuidplein, Rotterdam Opstappen bus 174 (sneldienst), 160 (richting Goudswaard) of 164 (richting Numansdorp/Zuid-Beijerland) Uitstappen Bushalte Rijksstraatweg, Klaaswaal Over de Rijksstraatweg richting Klaaswaal lopen Vervolgens komt u Klaaswaal binnen Ga rechtsaf naar de Oud-Cromstrijensedijk Oostzijde Ga bij de 2e rechtsaf naar de Industrieweg Aan de linkerzijde ziet u Veilinghuis De Ruiter Noteer alvast in uw agenda De volgende veiling zal plaatsvinden op 10, 11 en 12 oktober 2018 Vanaf Zierikzee A29 Afrit 22 Numansdorp Rotonde 1e afslag richting Numansdorp Rotonde 3e afslag richting Klaaswaal Weg volgen over de Rijksstraatweg richting Klaaswaal Vervolgens komt u Klaaswaal binnen Sla rechtsaf naar de Oud-Cromstrijensedijk Oostzijde Sla bij de 2e rechtsaf naar de Industrieweg Aan de linkerzijde ziet u Veilinghuis De Ruiter Industrieweg 24 8 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 9 9

Kwaliteitsaanduidingen Bankbiljetten Grades - Qualität - Qualité Nederlands English Deutsch Français UNC uncirculated UNC BU Prachtig Extremely fine Vorzüglich Superbe Zeer fraai Very fine Sehr Schön Très beau Fraai Fine Schön Beau Zeer goed Very good S.g.e. T.b.c. De kwaliteitsaanduidingen, die overeenkomstig gebruikelijke maatstaven zijn aangebracht, gelden als persoonlijke beoordelingen. Bankbiljetten >

1 gulden 1. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1914. - Prachtig. (Alm. 01-1a. AV. 1.1a). Serienummer 1. PL1.a. 300,- Dik papier. - Prachtig. 6. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1916. - Fraai +. (Alm. 02-1a. AV. 2.1a). Serienummer E03869. PL2.a1. 400,- RRRR. - Fraai +. 11. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1920. - Zeer Fraai +. (Alm. 03-1a. AV. 3.1a). Serienummer K093103. PL3.a. - 150,- Zeer Fraai +. 16. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1943. - UNC. (Alm. 06-1a. AV. 6.1a.1). Serienummer J267817. 40,- PL6.a1. - UNC. 2. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1914. - Nagenoeg UNC. (Alm. 01-1b. AV. 1.1b.1). Serienummer 30. PL1.b1. Dun papier. - Nagenoeg UNC. 200,- 7. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1916. - Nagenoeg UNC. (Alm. 02-1b. AV. 2.1b). Serienummer FH27319. PL2.a2. - Nagenoeg UNC. 200,- 12. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1920. - Prachtig +. (Alm. 03-1b. AV. 3.1b). Serienummer AI510304. PL3.b. - 100,- Prachtig +. 17. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1945. - UNC. (Alm. 06-1aa. AV. 6.1a.2). Serienummer X440286. 40,- PL6.a2. - UNC. 3. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1914. - Nagenoeg UNC. (Alm. 01-1b. AV. 1.1b.2). Serienummer 33. PL1.b2. RR. Watermerk van Gelder & zn. - Nagenoeg UNC. 300,- 8. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1916. - Fraai -. (Alm. 02-2a. AV. 2.2a). Serienummer YO02081. PL2.b1. 100,- RRRR. Papierschade. - Fraai -. 13. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1938. - Nagenoeg UNC. (Alm. 04-1a. AV. 4.1a). Serienummer N865888. PL4.a. - Nagenoeg UNC. 200,- 18. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1945. - UNC. (Alm. 06-1b. AV. 6.1b). Serienummer AZ075983. PL6.b. 60,- - UNC. Bankbiljetten - Munten - Penningen 4. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1914. - UNC. (Alm. 01-1c. AV. 1.1c). Serienummer 907. PL1.c. RR. 300,- Watermerk maastricht volledig zichtbaar. - UNC. 5. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1914. - Fraai. (Alm. 01-1c. AV. PL1.c1). Serienummer 997. PL1.c1. 250,- RRRR. Niet uitgegeven serie. Gaatje in centrum. - Fraai. 9. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1916. - UNC. (Alm. 02-2b. AV. 2.2b). Serienummer AVS3854. PL2.b2. 175,- - UNC. 10. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1916. - UNC. (Alm. 02-3. AV. 2.3). Serienummer BHQ12009. PL2.c. - 200,- UNC. 14. Nederland. 1 gulden. Zilverbon. Type 1938. - UNC. (Alm. 04-1b. AV. 4.1b). Serienummer GT200401. PL4.b. 10,- - UNC. 15. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1943. - UNC. (Alm. 05-1a. AV. 5.1). Serienummer FM568938. PL5.a. - 40,- UNC. 19. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1945. - UNC. (Alm. 06-1c. AV. 6.1c.1). Serienummer 3AE342299. 40,- PL6.c1. - UNC. 20. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1945. - UNC. (Alm. 06-1c. AV. 6.1c.2). Serienummer 5AR512721. 60,- PL6.c2. - UNC. Bankbiljetten - Munten - Penningen 12 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 13 13

2½ gulden 21. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1949. - UNC. (Alm. 07-1a. AV. 7.1a.1). Serienummer 2GY018367. 20,- PL7.a1. - UNC. 26. Nederland. 2½ gulden. Zilverbon. Type 1914. - UNC. (Alm. 10-1b. AV. 8.1b.2). Serienummer 36. PL10.w1. RR. 800,- Watermerk van Gelder & zn. - UNC. 31. Nederland. 2½ gulden. Zilverbon. Type 1918. - Zeer Fraai +. (Alm. 12-3. AV. 10.3). Serienummer JU072197. PL12.c. - Zeer Fraai +. 100,- 36. Nederland. 2½ gulden. Muntbiljet. Type 1943. - UNC. (Alm. 14-1. AV. 12.1). Serienummer ED446650. PL15. - 40,- UNC. 22. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1949. - UNC. (Alm. 07-1a. AV. 7.1a.2). Serienummer 4XG078736. 20,- PL7.a2. - UNC. 27. Nederland. 2½ gulden. Zilverbon. Type 1914. - Prachtig. (Alm. 10-1c. AV. 8.1c.1). Serienummer 295. PL10.C. RR. - 300,- Prachtig. 32. Nederland. 2½ gulden. Zilverbon. Type 1918. - Nagenoeg UNC. (Alm. 12-5. AV. 10.5). Serienummer DX084236. PL13.b. - 200,- Nagenoeg UNC. 37. Nederland. 2½ gulden. Muntbiljet. Type 1945. - UNC. (Alm. 15-1a. AV. 13.1a.1). Serienummer E814478. 60,- PL16.a1. - UNC. 23. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1949. Juliana - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 07-1a. AV. 7.1a). Serienummer 4HY037671. Plomp cat. PL7.s2. Geperforeerd. Zeer Zeldzaam. Cijfertype 1. - 450,- Zeer Fraai / Prachtig. 28. Nederland. 2½ gulden. Zilverbon. Type 1915. - Prachtig. (Alm. 11-1. AV. 9.1). Serienummer AV24489. PL11. - 250,- Prachtig. 33. Nederland. 2½ gulden. Zilverbon. Type 1918. - Zeer Fraai +. (Alm. 12-7. AV. 10.7). Serienummer NE037851. PL13.d. - Zeer Fraai +. 30,- 38. Nederland. 2½ gulden. Muntbiljet. Type 1945. - UNC. (Alm. 15-1b. AV. 13.1b.2). Serienummer AN483289. 150,- PL16.b2. - UNC. Bankbiljetten - Munten - Penningen 24. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1949. Juliana - (Alm. 07-1a. AV. 7.1a). Serienummer 5XA006624. Plomp cat. PL7.s2. Geperforeerd. Zeer Zeldzaam. Cijfertype 2. - 450,- 25. Nederland. 1 gulden. Muntbiljet. Type 1949. - UNC. (Alm. 07-1b. AV. 7.1b). Serienummer BQE006745. PL7.b. 60,- Schoongemaakt. - UNC. 29. Nederland. 2½ gulden. Zilverbon. Type 1915. - Zeer Fraai +. (Alm. 11-2b. AV. 9.2b). Serienummer JR07255. PL11.2b. - Zeer Fraai +. 30. Nederland. 2½ gulden. Zilverbon. Type 1915. - Prachtig +. (Alm. 11-3a. AV. 9.3a). Serienummer ZO01618. PL11.c1. - Prachtig +. 150,- 250,- 34. Nederland. 2½ gulden. Zilverbon. Type 1938. - UNC. (Alm. 13-1a. AV. 11.1a). Serienummer Y923472. PL14.a. - 30,- UNC. 35. Nederland. 2½ gulden. Zilverbon. Type 1938. - UNC. (Alm. 13-1b. AV. 11.1b). Serienummer DM817931. PL14.b. 10,- - UNC. 39. Nederland. 2½ gulden. Muntbiljet. Type 1945. - UNC. (Alm. 15-1c. AV. 13.1c.2). Serienummer 2AQ879917. 80,- PL16.c2. - UNC. 40. Nederland. 2½ gulden. Muntbiljet. Type 1945. - UNC. (Alm. 15-1e. AV. 13.1b.1). Serienummer AH948703. 150,- PL16.b1. - UNC. Bankbiljetten - Munten - Penningen 14 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 15 15

41. Nederland. 2½ gulden. Muntbiljet. Type 1945. - UNC. (Alm. 15-1f. AV. 13.1c.1). Serienummer 1AE512945. 100,- PL16.c1. - UNC. 46. Nederland. 5 gulden. Zilverbon. Type 1944. - Nagenoeg UNC. (Alm. 22-1b. AV. 17.1b.1). Serienummer AY117920. PL21.a2. - Nagenoeg UNC. 150,- 51. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1966. Vondel - Prachtig +. (Alm. 23-1a. AV. 18.1b). Serienummer 3QR057527. 10,- PL22.b. - Prachtig +. 56. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1966. Vondel - Zeer Fraai +. (Alm. 23-1b. AV. 18.1d.1.R). Serienummer 2XF101332. 200,- PL22.c1. RRRRR. - Zeer Fraai +. 42. Nederland. 2½ gulden. Muntbiljet. Type 1949. - Nagenoeg UNC. (Alm. 16-1a. AV. 14.1b). Serienummer AAA075104. 200,- PL17.b. RRR. - Nagenoeg UNC. 47. Nederland. 5 gulden. Zilverbon. Type 1944. - Nagenoeg UNC. (Alm. 22-1c. AV. 17.1b.2). Serienummer BT031957. PL21.b. - Nagenoeg UNC. 100,- 52. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1966. Vondel - Zeer Fraai +. (Alm. 23-1a. AV. 18.2a). Serienummer 3ZU044154. 30,- PL22.d1. - Zeer Fraai +. 57. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1966. Vondel - UNC. (Alm. 23-1b. AV. 18.1d.2). Serienummer 5XK067695. 50,- PL22.c2. - UNC. 43. Nederland. 2½ gulden. Muntbiljet. Type 1949. - UNC. (Alm. 16-1b. AV. 14.1a). Serienummer 3TR025653. PL17.a. 10,- - UNC. 48. Nederland. 5 gulden. Zilverbon. Type 1944. - Nagenoeg UNC. (Alm. 22-1d. AV. 17.1b.3). Serienummer FA013628. PL21.c. - Nagenoeg UNC. 200,- 53. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1966. Vondel - UNC. (Alm. 23-1a. AV. 18.2a.R). Serienummer 3ZZ104976. 200,- PL22.d1. RRR. - UNC. 58. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1966. Vondel - Nagenoeg UNC. (Alm. 23-2. AV. 18.1c). Serienummer 6AA722466. PL22.e. 300,- - Nagenoeg UNC. Bankbiljetten - Munten - Penningen 44. Nederland. 5 gulden. Zilverbon. Type 1914. - Nagenoeg UNC. (Alm. 21-b. AV. 16.1b). Serienummer 10. PL20.b. RRR. - Nagenoeg UNC. 5 gulden 45. Nederland. 5 gulden. Zilverbon. Type 1944. - Nagenoeg UNC. (Alm. 22-1a. AV. 17.1a). Serienummer F119752. PL21.a1. - Nagenoeg UNC. 900,- 150,- 49. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1966. Vondel - UNC. (Alm. 23-1a. AV. 18.1a). Serienummer 3JN079573. 10,- PL22.a. - UNC. 50. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1966. Vondel - UNC. (Alm. 23-1a. AV. 18.1a.R). Serienummer 2HN101265. 20,- PL22.a.R. - UNC. 54. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1966. Vondel - Fraai +. (Alm. 23-1a. AV. 18.2b). Serienummer 5ZT086978. 125,- PL22.d2. RRR. - Fraai +. 55. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1966. Vondel - UNC. (Alm. 23-1b. AV. 18.1d.1). Serienummer 2XC087658. 80,- PL22.c1. - UNC. 59. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1973. Vondel - UNC. (Alm. 24-1. AV. 19.1a). Serienummer 226830897. PL23.a. 20,- - UNC. 60. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1973. Vondel - Nagenoeg UNC. (Alm. 24-1. AV. 19.1b.1). Serienummer 1412736021. 10,- PL23.b1. - Nagenoeg UNC. Bankbiljetten - Munten - Penningen 16 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 17 17

61. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1973. Vondel - UNC. (Alm. 24-1. AV. 19.1b.2). Serienummer 4017901347. 10,- PL23.b2. - UNC. 66. Nederland. 10 gulden. Muntbiljet. Type 1894. - Fraai. (Alm. 34-4. AV. 24.4). Serienummer IK03425. Pl29.d. Centrum gaatje en slijtage gaatjes in het midden. - Fraai. 600,- 71. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1921. Arbeid en Welvaart - Zeer Fraai +. (Alm. 38-1b. AV. 27.1b.2). Serienummer DQ49673. PL34.c1.b. - Zeer Fraai +. 225,- 76. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1933. Grijsaard - Zeer Fraai +. (Alm. 40-1a. AV. 29.1a). Serienummer 6RH039887. 20,- Stempels buiten omloop. - Zeer Fraai +. 62. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1973. Vondel - UNC. (Alm. 24-1. AV. 19.1b.3.1). Serienummer 2783941281. 80,- PL23.c1. - UNC. 67. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1898. Muntbiljet - Zeer Fraai +. (Alm. 35-1. AV. 24A.1). Serienummer MC03767. PL30.a. - 1900,- Zeer Fraai +. 72. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1924. Zeeuws Meisje - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 39-1b. AV. 28.1B.2). Serienummer EL33962. PL35.a2.b. - Zeer Fraai / Prachtig. 400,- 77. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1933. Grijsaard - Prachtig. (Alm. 40-1b. AV. 29.1b.1). Serienummer 4QT067880. 80,- PL36.b1. - Prachtig. 63. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1973. Vondel - UNC. (Alm. 24-1. AV. 19.1b.3.2). Serienummer 2808383706. 30,- PL23.c2. - UNC. 68. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1904. Arbeid en Welvaart - Fraai. (Alm. 36-3b. AV. 25.1b.2). Serienummer DD14052. PL31.d. Zeldzame handtekening De Hoop Scheffer/vd Berg. Iets schade. 400,- - Fraai. 73. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1924. Zeeuws Meisje - Prachtig. (Alm. 39-2b. AV. 28.1C). Serienummer UJ046907. PL35.a3.a. - Prachtig. 150,- 78. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1933. Grijsaard - Prachtig. (Alm. 40-1b. AV. 29.1b.1.R). Serienummer 1RA100046. 150,- PL36.b1.R. RR. - Prachtig. Bankbiljetten - Munten - Penningen 64. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1973. Vondel - Zeer Fraai +. (Alm. 24-1. AV). Serienummer 301254210. 60,- Onbekend type. - Zeer Fraai +. 10 gulden 65. Nederland. 10 gulden. Muntbiljet. Type 1894. - Fraai. (Alm. 34-1. AV. 24.1). Serienummer U06362. Pl29.d. Centrum gaatje en slijtage gaatjes in het midden. - 900,- Fraai. 69. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1904. Arbeid en Welvaart - Fraai. (Alm. 36-3b. AV. 25.3). Serienummer GA43873. PL31.d. Zeldzame handtekening Moens/Vissering. Centrum gaatje. - 300,- Fraai. 70. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1904. Arbeid en Welvaart - Zeer Fraai +. (Alm. 36-4b. AV. 25.4b). Serienummer SS71734. PL31.e2.b. - Zeer Fraai +. 300,- 74. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1924. Zeeuws Meisje - Prachtig +. (Alm. 39-2b. AV. 28.1C.1). Serienummer UA009854. PL35.a3.b1. RR. - Prachtig +. 500,- 75. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1933. Grijsaard - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 40-1a. AV. 29.1a). Serienummer BQ021138. PL36.a. 30,- - Zeer Fraai / Prachtig. 79. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1933. Grijsaard - Fraai +. (Alm. 40-1b. AV. 29.1b.2.R). Serienummer 8RN100203. 150,- PL36.b2.R. RRRR. - Fraai +. 80. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1940I. Emma - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 41-1. AV. 30.1). Serienummer 2AD092903. 100,- PL37. - Zeer Fraai / Prachtig. Bankbiljetten - Munten - Penningen 18 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 19 19

81. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1940II. Schone Herderin - Prachtig. (Alm. 42-1. AV. 31.1). Serienummer 8AJ052150. PL38.a. - Prachtig. 80,- 86. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1945I. Lieftincktientje - Prachtig. (Alm. 45-1a. AV. 34.1a). Serienummer 2CX027399. PL42.a. - Prachtig. 150,- 91. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1949. Koning Willem I - Nagenoeg UNC. (Alm. 47-1. AV. 35A.1b). Serienummer 6AE829960. PL44.b. - Nagenoeg UNC. 100,- 96. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Nagenoeg UNC. (Alm. 48-1aa. AV. 36.1a.4.R). Serienummer 3ET158486. PL45.a4.R. - Nagenoeg UNC. 100,- 82. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1940II. Schone Herderin - (Alm. 42-1. AV. 31.1). Serienummer 5AG100392. PL38.a.R. Replacement. - 30,- 87. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1945I. Lieftincktientje - Zeer Fraai +. (Alm. 45-1a. AV. 34.1a). Serienummer 5AB076369. - Zeer Fraai +. 80,- 92. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Nagenoeg UNC. (Alm. 48-1aa. AV. 36.1a.1). Serienummer 4AA066323. PL45.a1. - Nagenoeg UNC. 30,- 97. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Nagenoeg UNC. (Alm. 48-1aa. AV. 36.1a.5). Serienummer 5MO057708. PL45.b1. - Nagenoeg UNC. 30,- 83. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1940II. Schone Herderin - UNC. (Alm. 42-2. AV. 31.2). Serienummer 1BU089255. PL38.b. - UNC. 10,- 88. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1945I. Koning Willem I - Prachtig. (Alm. 46-2. AV. 35.1a). Serienummer 2AT523927. PL43.a. - Prachtig. 100,- 93. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Zeer Fraai +. (Alm. 48-1aa. AV. 36.1a.1.R). Serienummer 6AV104275. PL45.a1.b.R. - Zeer Fraai +. 60,- 98. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Nagenoeg UNC. (Alm. 48-1aa. AV. 36.1a.5.R). Serienummer 5MZ103724. PL45.b1.a.2. - Nagenoeg UNC. 60,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 84. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1943I. Staalmeester - UNC. (Alm. 43-1. AV. 32.1). Serienummer 2AZ049751. PL40. - UNC. 85. Nederland. 10 gulden. Muntbiljet. Type 1943II. Wilhelmina - Nagenoeg UNC. (Alm. 44-1. AV. 33.1). Serienummer DH081678. PL41. - Nagenoeg UNC. 10,- 60,- 89. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1945II. Koning Willem I - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 46-1. AV. 35.1b). Serienummer 3AS589224. PL43.b. - Zeer Fraai / Prachtig. 90. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1949. Koning Willem I - Prachtig. (Alm. 47-1. AV. 35A.1a). Serienummer 5AT844118. PL44.a. - Prachtig. 60,- 20,- 94. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Prachtig +. (Alm. 48-1aa. AV. 36.1a.2). Serienummer 1BK038079. PL45.a2. - Prachtig +. 95. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Nagenoeg UNC. (Alm. 48-1aa. AV. 36.1a.3). Serienummer 3CA091358. PL45.a3. - Nagenoeg UNC. 80,- 60,- 99. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Nagenoeg UNC. (Alm. 48-1aa. AV. 36.1a.6). Serienummer 1YS034890. PL45.b2. - Nagenoeg UNC. 100. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - UNC. (Alm. 48-1a. AV. 36.1a.4). Serienummer 5GX073320. PL45.a4. - UNC. 20,- 30,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 20 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 21 21

101. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Zeer Fraai -. (Alm. 48-1a. AV. 36.2a.2.R). Serienummer 4ZX114239. PL45.d1.b. RRRR. - Zeer Fraai -. 200,- 103. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - UNC. (Alm. 48-1b. AV. 36.1b.R). Serienummer CFV104063. PL45.c1.R. - UNC. 60,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 102. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Nagenoeg UNC. (Alm. 48-1b. AV. 36.1b). Serienummer BJK058339. PL45.c. - Nagenoeg UNC. 20,- 104. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Hugo de Groot - Nagenoeg UNC. (Alm. 48-1b. AV. 36.2b). Serienummer ZZS005408. PL45.d2. - Nagenoeg UNC. 800,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 22 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 23 23

105. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1968. Frans Hals - UNC. (Alm. 49-1a. AV. 37.1a.2.1). Serienummer 288533178. PL47.a2. - UNC. 20,- 109. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1968. Frans Hals - UNC. (Alm. 49-1a. AV. 37.1c.1). Serienummer 3661655193. PL47.d1. - UNC. 30,- 113. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1997. IJsvogel - UNC. (Alm. 50-1. AV. 38.1a). Serienummer 1030966727. PL48.a. - UNC. 5,- 117. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1997. IJsvogel - UNC. (Alm. 50-1. AV. 38.1a.3). Serienummer 1040071746. PL48.b3. - UNC. 150,- 20 gulden 106. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1968. Frans Hals - UNC. (Alm. 49-1a. AV. 37.1a.2.2.R). Serienummer 0591069897. PL 47.b2.R. RRRR. Zeldzame replacement in zeer hoge kwaliteit. - UNC. 800,- 110. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1968. Frans Hals - UNC. (Alm. 49-1a. AV. 37.1c.2). Serienummer 4892534955. PL47.d2. - UNC. 20,- 114. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1997. IJsvogel - UNC. (Alm. 50-1. AV. 38.1a). Serienummer 1122218683. PL48.c. - UNC. 10,- 118. Nederland. 20 gulden. Bankbiljet. Type 1926. Roerganger - Prachtig. (Alm. 57-1a. AV. 40.1a). Serienummer CC073131. PL50.a. - Prachtig. 300,- 107. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1968. Frans Hals - (Alm. 49-1a. AV. 37.1a.2.2.R). Serienummer 0606466017. PL47.b2.R. RR. - 120,- 111. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1968. Frans Hals - Nagenoeg UNC. (Alm. 49-1a. AV. 37.1d.1). Serienummer 9653907780. PL47.e1. - Nagenoeg UNC. 5,- 115. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1997. IJsvogel - UNC. (Alm. 50-1. AV. 38.1a.1). Serienummer 1038806459. PL48.b1. - UNC. 80,- 119. Nederland. 20 gulden. Bankbiljet. Type 1939. Emma - UNC. (Alm. 58-1. AV. 41.1a). Serienummer AV070058. PL51.a. - UNC. 100,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 108. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1968. Frans Hals - UNC. (Alm. 49-1a. AV. 37.1b). Serienummer 2709238635. PL47.c. - UNC. 30,- 112. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1968. Frans Hals - UNC. (Alm. 49-1a. AV. 37.1d.2). Serienummer 1256520807. PL47.e2. - UNC. 10,- 116. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1997. IJsvogel - UNC. (Alm. 50-1. AV. 38.1a.2). Serienummer 1039482239. PL48.b2. - UNC. 100,- 120. Nederland. 20 gulden. Bankbiljet. Type 1939. Emma - Prachtig. (Alm. 58-2. AV. 41.1b.2). Serienummer CW089533. PL51.b2. - Prachtig. 150,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 24 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 25 25

25 gulden 121. Nederland. 20 gulden. Bankbiljet. Type 1939. Emma - UNC. (Alm. 58-1. AV. 41.1b.3). Serienummer JM043352. PL51.b3. - UNC. 30,- 125. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1860. Geeltje - Zeer Fraai -. (Alm. 71-10. AV. 45.10b). Serienummer BA042673. 600,- Centrumgaatje. - Zeer Fraai -. 130. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1929. Willem van Oranje - Zeer Fraai +. (Alm. 75-1. AV. 47B.1b). Serienummer JQ0897613. PL60.b. - Zeer Fraai +. 150,- 135. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1943I. Prinsesje - Zeer Fraai +. (Alm. 78-1a. AV. 50.1a.R). Serienummer 1AS107673. 180,- PL63.a.R. - Zeer Fraai +. 126. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1921. Willem van Oranje - Zeer Fraai -. (Alm. 73-1c. AV. 47.1c.3). Serienummer CE52368. PL58.c3.a. - Zeer Fraai -. 150,- 131. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1931. Mees - Nagenoeg UNC. (Alm. 76-2. AV. 48.2d). Serienummer JW027648. 60,- PL61.c4. - Nagenoeg UNC. 136. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1943I. Prinsesje - UNC. (Alm. 78-1b. AV. 50.1b). Serienummer 12AE062923. 30,- PL63.b. - UNC. 122. Nederland. 20 gulden. Bankbiljet. Type 1939. Emma - UNC. (Alm. 58-1. AV. 41.1b.3.R). Serienummer DU104173. PL51.b3.R. - UNC. 30,- 127. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1921. Willem van Oranje - (Alm. 73-1c. AV. 47.1c.4). Serienummer DC57191. PL58.c3.b. - 200,- 132. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1931. Mees - Prachtig. (Alm. 76-2. AV. 48.2d.R). Serienummer LR100302. 80,- PL61.c4.R. - Prachtig. 137. Nederland. 25 gulden. Muntbiljet. Type 1943II. Wilhelmina - Prachtig +. (Alm. 79-1. AV. 51.1). Serienummer CA322445. 200,- PL64. - Prachtig +. Bankbiljetten - Munten - Penningen 123. Nederland. 20 gulden. Bankbiljet. Type 1945. Stadhouder Willem III - Prachtig +. (Alm. 59-1. AV. 42.1). Serienummer IAU538916. PL52. - Prachtig +. 275,- 124. Nederland. 20 gulden. Bankbiljet. Type 1955. Boerhaave - Zeer Fraai ++. (Alm. 60-1. AV. 43.1). Serienummer 3AJ039686. PL53. - Zeer Fraai ++. 200,- 128. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1921. Willem van Oranje - Zeer Fraai ++. (Alm. 73-2. AV. 47.1d.1). Serienummer EZ71900. PL58.d1. - Zeer Fraai ++. 129. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1927. Willem van Oranje - Zeer Fraai ++. (Alm. 74-1. AV. 47A.1). Serienummer HM092940. PL59. - Zeer Fraai ++. 400,- 150,- 133. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1940. Prinsesje - Nagenoeg UNC. (Alm. 77-1. AV. 49,1). Serienummer BU095331. PL62. - 150,- Nagenoeg UNC. 134. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1943I. Prinsesje - Zeer Fraai +. (Alm. 78-1a. AV. 50.1a). Serienummer 4AC075910. 10,- PL63.a. - Zeer Fraai +. 138. Nederland. 25 gulden. Muntbiljet. Type 1943II. Wilhelmina - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 79-1. AV. 51.1). Serienummer CA001265. - 125,- Zeer Fraai / Prachtig. 139. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1945. Meisje in blauw - Prachtig. (Alm. 80-1a. AV. 52.1a). Serienummer 6AQ014849. PL65.a. - Prachtig. 350,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 26 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 27 27

140. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1945. Meisje in blauw - Zeer Fraai +. (Alm. 80-1a. AV. 52.1a). Serienummer 1AG008505. - Zeer Fraai +. 225,- 145. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1955. Huygens - Prachtig. (Alm. 83-1a. AV. 55.1a.1.R). Serienummer 3AL104784. 60,- PL68.a.R. - Prachtig. 141. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1947. Flora - Prachtig. (Alm. 81-1. AV. 53.1). Serienummer 2BL012568. 275,- PL66. - Prachtig. 146. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1955. Huygens - Prachtig. (Alm. 83-1a. AV. 55.1a.2). Serienummer 4ML042706. 30,- PL68.b. - Prachtig. 142. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1949. Salomo - Zeer Fraai +. (Alm. 82-1. AV. 54.1.R). Serienummer 5CA112743. PL67.R. 60,- - Zeer Fraai +. 147. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1955. Huygens - Prachtig. (Alm. 83-1a. AV. 55.1a.2.R). Serienummer 5XV100019. 80,- PL68.b.R. - Prachtig. Bankbiljetten - Munten - Penningen 143. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1949. Salomo - Zeer Fraai +. (Alm. 82-1. AV. 54.1). Serienummer 6CU026117. PL67. - 40,- Zeer Fraai +. 144. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1955. Huygens - UNC. (Alm. 83-1a. AV. 55.1a.1). Serienummer 4AN015451. 100,- PL68.a. - UNC. 148. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1955. Huygens - (Alm. 83-1a. AV. 55.2a). Serienummer 1ZZ063176. 100,- PL68.d1. - 149. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1955. Huygens - UNC. (Alm. 83-1b. AV. 55.1b). Serienummer ARD013745. PL68.c. - UNC. 80,- 150. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1955. Huygens - (Alm. 83-1b. AV. 55.2b). Serienummer ZZZ032310. PL68.d2. RRRR. - 800,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 28 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 29 29

151. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1971. Sweelinck - UNC. (Alm. 84-1. AV. 56.1a). Serienummer 1834315497. 30,- PL70.a. - UNC. 156. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1971. Sweelinck - Prachtig. (Alm. 84-1. AV. 56.1c.6). Serienummer 6859631763. PL70.e5. Proefserie. - Prachtig. 100,- 161. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1989. Roodborstje - UNC. (Alm. 85-1. AV. 57,1). Serienummer 2207256018. PL71. - UNC. 15,- 166. Nederland. 50 gulden. Muntbiljet. Type 1943. Muntbiljet - (Alm. 98-1. AV. 66.1). Serienummer BA006414. 800,- Zeldzaam biljet 2 kleine vlekjes. - 40 gulden 152. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1971. Sweelinck - UNC. (Alm. 84-1. AV. 56.1b.1). Serienummer 2629585845. 40,- PL70.b1. - UNC. 157. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1971. Sweelinck - UNC. (Alm. 84-1. AV. 56.1b.2). Serienummer 4756262544. 30,- PL70.b2. - UNC. 162. Nederland. 40 gulden. Bankbiljet. Type 1860. Reliëfrand - (Alm. 91-10. AV. 59.9b). Serienummer BG005451. 1500,- Zeldzaam biljet. - 167. Nederland. 50 gulden. Bankbiljet. Type 1945. Stadhouder Willem II - (Alm. 99-1. AV. 67.1S). Serienummer BQ064816. PL82.s1. Specimen in zeer mooie staat. - 80,- 153. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1971. Sweelinck - UNC. (Alm. 84-1. AV. 56.1c.1). Serienummer 5470404561. 150,- PL70.d. Proefserie. - UNC. 158. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1971. Sweelinck - Nagenoeg UNC. (Alm. 84-1. AV. 56.2a). Serienummer 10183223376. PL70.f1. - Nagenoeg UNC. 40,- 163. Nederland. 40 gulden. Bankbiljet. Type 1921. Maurits - Zeer Fraai +. (Alm. 93-1b. AV. 61.1b). Serienummer AF64163. PL76.b. 1000,- - Zeer Fraai +. 168. Nederland. 50 gulden. Bankbiljet. Type 1982. Zonnebloem - UNC. (Alm. 100-1. AV. 68.1a). Serienummer 1924460514. PL83.a. - UNC. 40,- 50 gulden Bankbiljetten - Munten - Penningen 154. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1971. Sweelinck - Prachtig. (Alm. 84-1. AV. 56.1c.2). Serienummer 6778441557. PL70. 125,- e1. Proefserie. - Prachtig. 155. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1971. Sweelinck - UNC. (Alm. 84-1. AV. 56.1c.5). Serienummer 6846198426. 100,- PL70.e4. Proefserie. - UNC. 159. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1971. Sweelinck - Prachtig +. (Alm. 84-2. AV. 56.2a.1). Serienummer 11378502144. 100,- PL70.g. - Prachtig +. 160. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1971. Sweelinck - Nagenoeg UNC. (Alm. 84-2. AV. 56.2b). Serienummer 11484974016. PL70.f2. - Nagenoeg UNC. 30,- 164. Nederland. 50 gulden. Bankbiljet. Type 1929. Minerva - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 96-1a. AV. 64.1b). Serienummer CA046106. 200,- PL79.b. - Zeer Fraai / Prachtig. 165. Nederland. 50 gulden. Bankbiljet. Type 1941. Oestereetster - Zeer Fraai +. (Alm. 97-1. AV. 65,1). Serienummer CC070784. PL80. - Zeer Fraai +. 30,- 169. Nederland. 50 gulden. Bankbiljet. Type 1982. Zonnebloem - UNC. (Alm. 100-1. AV. 68.1b). Serienummer 4224944448. PL83.b1. - UNC. 170. Nederland. 50 gulden. Bankbiljet. Type 1982. Zonnebloem - Zeer Fraai ++. (Alm. 100-1. AV. 68.1b.1). Serienummer 4155331122. PL83.C1. Proefserie. RRRR. - Zeer Fraai ++. 30,- 700,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 30 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 31 31

60 gulden 171. Nederland. 60 gulden. Bankbiljet. Type 1860. - Fraai -. (Alm. 106-10. AV. 70.9b). Serienummer AM077365. 900,- Scheurtjes en papierschade. - Fraai -. 176. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1921. Grietje Seel - (Alm. 116-1b. AV. 80.1b.3). Serienummer AH015743. - 80,- 181. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1930. Luitspelende vrouw - Prachtig. (Alm. 117-5. AV. 81.4b.2). Serienummer KT085802. 20,- PL97.d2.b. - Prachtig. 186. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1947. Adriaentje Hollaer - UNC. (Alm. 120-1. AV. 84.1). Serienummer 3AS068454. 175,- Zeer mooie staat. - UNC. 172. Nederland. 60 gulden. Bankbiljet. Type 1921. Frederik Hendrik - Fraai -. (Alm. 108-1b. AV. 72.1b). Serienummer AB73623. Gerepareerd biljet. - Fraai -. 800,- 177. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1921. Grietje Seel - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 116-1b. AV. 80.1b.5.1). Serienummer BR076329. 125,- PL96.b5.a. - Zeer Fraai / Prachtig. 182. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1943. Amercan Bank Note Company - UNC. (Alm. 118-1. AV. 82.1). Serienummer AA014702. PL98. - 1100,- UNC. 187. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1947. Adriaentje Hollaer - UNC. (Alm. 120-1. AV. 84.1a). Serienummer 5BT061219. 80,- PL100.b. - UNC. 100 gulden 173. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1860. Reliëfrand - (Alm. 114-10. AV. 78.10b). Serienummer AO057744. 800,- Iets vekken. - 178. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1930. Luitspelende vrouw - Prachtig. (Alm. 117-3. AV. 81.3a). Serienummer AY022531. 20,- PL97.c1. - Prachtig. 183. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1945. Geldzuivering - Zeer Fraai ++. (Alm. 119-1a. AV. 83.1b). Serienummer BR072423. Mooie 400,- staat. - Zeer Fraai ++. 188. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Erasmus - Prachtig. (Alm. 121-1. AV. 85.1b). Serienummer 3RV060003. 80,- PL102.b. - Prachtig. Bankbiljetten - Munten - Penningen 174. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1860. Reliëfrand - Fraai -. (Alm. 114-10. AV. 78.10b). Serienummer BT032104. 350,- Diverse schade. - Fraai -. 175. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1921. Grietje Seel - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 116-1b. AV. 80.1b.3). Serienummer BA008252. 125,- PL96.b3. - Zeer Fraai / Prachtig. 179. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1930. Luitspelende vrouw - (Alm. 117-3. AV. 81.3a). Serienummer CA008975. 20,- Stempels buiten omloop. - 180. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1930. Luitspelende vrouw - Prachtig. (Alm. 117-5. AV. 81.4b.1). Serienummer FH032933. 10,- PL97.d2.a. - Prachtig. 184. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1945. Geldzuivering - (Alm. 119-1b. AV. 83.1a). Serienummer AW028133. 400,- PL99.a. Handt. boven Trip. - 185. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1947. Adriaentje Hollaer - UNC. (Alm. 120-1. AV. 84.1). Serienummer 4AO085597. 150,- PL100.a. - UNC. 189. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1953. Erasmus - Zeer Fraai +. (Alm. 121-1. AV. 85.2b). Serienummer 5ZX080781. 125,- PL102.d. RR. - Zeer Fraai +. 190. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1970. De Ruyter - Nagenoeg UNC. (Alm. 122-1. AV. 86.1a). Serienummer 1927288071. 80,- PL103.a. - Nagenoeg UNC. Bankbiljetten - Munten - Penningen 32 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 33 33

191. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1970. - Prachtig +. 60,- Erflaters van Oxenaar "De Ruyter". - Prachtig +. 196. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1977. Snip - UNC. (Alm. 123-1. AV. 87.1a.1). Serienummer 9896599854. 80,- PL104.a1. - UNC. 201. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1992. Steenuil - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 124-2a. AV. 88.1b). Serienummer 1028508183. 60,- PL105.b. - Zeer Fraai / Prachtig. 206. Nederland. 250 gulden. Bankbiljet. Type 1985. - Prachtig +. Serienummer 4278846501. Oxenaar "Vuurtoren". - 125,- Prachtig +. 192. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1970. - Prachtig +. 60,- Erflaters van Oxenaar "De Ruyter". - Prachtig +. 197. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1977. Snip - Prachtig +. (Alm. 123-1. AV. 87.1a.1.1). Serienummer 6509927907. 55,- PL104.a3. - Prachtig +. 202. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1992. Steenuil - Prachtig. (Alm. 124-2b. AV. 88.1c). Serienummer 1070592001. 200,- PL105.c. RR. - Prachtig. 207. Nederland. 250 gulden. Bankbiljet. Type 1985. - Prachtig +. Serienummer 4019955084. Oxenaar "Vuurtoren". - 125,- Prachtig +. 300 gulden 193. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1970. De Ruyter - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 122-1. AV. 86.1a.1). Serienummer 1998703926. 400,- PL103.a1. RRRR. - Zeer Fraai / Prachtig. 198. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1977. Snip - UNC. (Alm. 123-1. AV. 87.1a.2). Serienummer 5692963887. 125,- PL104.a2. - UNC. 203. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1992. Steenuil - UNC. (Alm. 124-1b. AV. 88.1d). Serienummer 1197135632. 45,- PL105.d. - UNC. 208. Nederland. 300 gulden. Bankbiljet. Type 1921. - Zeer Fraai -. (Alm. 138-2. AV. 97.1b.3). Serienummer AC063719. 900,- Zeldzaam biljet. Lichte randschade. - Zeer Fraai -. 200 gulden 500 gulden Bankbiljetten - Munten - Penningen 194. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1921. De Ruyter - Prachtig +. (Alm. 122-1. AV. 86.1b.1). Serienummer 2989755477. 80,- PL103.b. - Prachtig +. 195. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1921. De Ruyter - UNC. (Alm. 122-1. AV. 86.1b.2). Serienummer 3815371971. 60,- PL103.c. - UNC. 199. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1977. Snip - UNC. (Alm. 123-1. AV. 87.1b). Serienummer 3648876057. 80,- PL104.b. - UNC. 200. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1992. Steenuil - UNC. (Alm. 124-1a. AV. 88.1a). Serienummer 1005260924. 100,- PL105.a. - UNC. 204. Nederland. 200 gulden. Bankbiljet. Type 1921. Grietje Seel - Zeer Fraai +. (Alm. 133-2. AV. 92.1b.2). Serienummer AC043810. 1200,- PL109.1b.2. - Zeer Fraai +. 250 gulden 205. Nederland. 250 gulden. Bankbiljet. Type 1985. Vuurtoren - UNC. (Alm. 134-1. AV. 93.1). Serienummer 4456986948. PL110. 160,- - UNC. 209. Nederland. 500 gulden. Bankbiljet. Type 1930. Stadhouder Willem III - (Alm. 143-1. AV. 101.1). Serienummer AC053876. Klein 500,- houtworm gaatje. - 1000 gulden 210. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1926. Grietje Seel - Zeer Fraai +. (Alm. 152-1. AV. 106A.1). Serienummer AN086617. 125,- PL124.a. - Zeer Fraai +. Bankbiljetten - Munten - Penningen 34 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 35 35

211. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1926. Grietje Seel - Zeer Fraai +. (Alm. 152-3. AV. 106A.3). Serienummer AS051418. 60,- PL124.c. - Zeer Fraai +. 216. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1972. - Spinoza Prachtig. Serienummer 0227222784. Oxenaar "Spinoza". - 450,- Prachtig. 221. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1994. - Prachtig. Serienummer 1012232611. Drupsteen "Kievit". - Prachtig. 500,- 225. Nederland. 10, 25, 100 gulden. Bankbiljet. Type div. - Prachtig +. Serienummer. Drupsteen "IJsvogel" "Roodborstje" "Steenuil". - Prachtig +. 80,- Lots Nederland 212. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1926. Grietje Seel - Zeer Fraai +. (Alm. 152-3. AV. 106A.3). Serienummer AU034517. 90,- Mooie staat. - Zeer Fraai +. 217. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1972. - Spinoza Prachtig. Serienummer 0441876654. Oxenaar "Spinoza". - 450,- Prachtig. 222. Nederland. 5, 10, 25 gulden. Bankbiljet. Type div. - Prachtig +. Serie erflaters van Oxenaar. - Prachtig +. 25,- 226. Nederland. 50, 100 gulden. Bankbiljet. Type div. - Prachtig +. Oxenaar "Zonnebloem" "Steenuil". - Prachtig +. 100,- 213. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1945. Willem van Oranje - Zeer Fraai +. (Alm. 153-1. AV. 107.1). Serienummer 1AK92946. - 1300,- Zeer Fraai +. 218. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1994. Spinoza - Nagenoeg UNC. (Alm. 155-1. AV. 109.1a.1.2). Serienummer 0080857305. 600,- PL128.a2. - Nagenoeg UNC. Bankbiljetten - Munten - Penningen 214. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1956. Rembrandt - Prachtig +. (Alm. 154-1. AV. 108.1b). Serienummer DD036759. 800,- PL127.b. - Prachtig +. 215. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1972. Spinoza - Prachtig +. (Alm. 154-1. AV. 109.2). Serienummer 0556151706. 450,- PL128.c. - Prachtig +. 219. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1994. Kievit - Nagenoeg UNC. (Alm. 155-1. AV. 110.1). Serienummer 1001542268. PL129. 450,- - Nagenoeg UNC. 220. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet. Type 1994. - Kievit Prachtig. Serienummer 1012460426. Drupsteen "Kievit". - 500,- Prachtig. 223. Nederland. 5, 10, 25 gulden. Bankbiljet. Type div. - Prachtig +. Serie erflaters van Oxenaar. - Prachtig +. 25,- 224. Nederland. 10, 25, 100 gulden. Bankbiljet. Type div. - Prachtig +. Serienummer. Drupsteen "IJsvogel" "Roodborstje" "Steenuil". - Prachtig +. 80,- 227. Nederland. 50, 100 gulden. Bankbiljet. Type div. - Prachtig +. Oxenaar "Zonnebloem" "Steenuil". - Prachtig +. 100,- Nederland/Specimen 228. Nederland. 1 gulden. Bankbiljet/Specimen. Type 1949. - Nagenoeg UNC. (Alm. 07-1). Serienummer 9XZ012345. PL7.S1. - Nagenoeg UNC. 350,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 36 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 37 37

229. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet/Specimen. Type 1945II. - UNC. (Alm. 46-2). Serienummer 2AH795852. PL43.S3. - UNC. 800,- 233. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet/Specimen. Type 1971. - Prachtig +. (Alm. 84-1). Serienummer 0000002556. PL70.S1. Kleine schade achterzijde. - Prachtig +. 700,- 237. Nederland. 1000 gulden. Bankbiljet/Specimen. Type 1945. - Prachtig. (Alm. 153-1). Serienummer 1AD81100. PL125.S2. Klein plekje op de rand. - Prachtig. 2900,- 241. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet/misdruk. Type 1973. Vondel - Fraai. (Alm. 24-1. AV. 19.1). Serienummer 876570048. Serienummers op voorzijde. - Fraai. 60,- Misdrukken 230. Nederland. 10 gulden. Bankbiljet/Specimen. Type 1968. - 58PPQ. (Alm. 49-1b). Serienummer 0000001440. PL47.s.1a. PCGS grading. - 58PPQ. 950,- 234. Nederland. 50 gulden. Bankbiljet/Specimen. Type 1982. - Prachtig +. (Alm. 100-1). Serienummer 000000000. PL83.S1. - Prachtig +. 1100,- 238. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet/misdruk. Type 1966. Vondel - Zeer Fraai +. (Alm. 23-1. AV. 18). Serienummer 1QN003783. Verschoven voorzijde. - Zeer Fraai +. 125,- 242. Nederland. 20 euro. Bankbiljet/misdruk. Type 2002. - Nagenoeg UNC. Serienummer P07591009735. Misdruk scheef afgesneden. - Nagenoeg UNC. 60,- 231. Nederland. 20 gulden. Bankbiljet/Specimen. Type 1945. - Prachtig +. (Alm. 59-1). Serienummer 1AA000000. PL52.S1.c. - Prachtig +. 700,- 235. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet/Specimen. Type 1947. - UNC. (Alm. 120-1). Serienummer 9XZ012345. PL100.S1. - UNC. 700,- 239. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet/misdruk. Type 1973. Vondel - Zeer Fraai +. (Alm. 24-1. AV. 19.1). Serienummer 1304071290. Verschoven achterzijde. - Zeer Fraai +. 125,- 243. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet/misdruk. Type 1989. Roodborstje - Prachtig +. (Alm. 85-1. AV. 57.1). Serienummer 2276125004. Mist op voorzijde drukgang. Zeldzaam. - Prachtig +. 400,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 232. Nederland. 25 gulden. Bankbiljet/Specimen. Type 1947. - Zeer Fraai +. (Alm. 81-1). Serienummer 9XZ012345. PL66.S1.a. Iets vlekken en 2 gaatjes. - Zeer Fraai +. 950,- 236. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet/Specimen. Type 1992. - Nagenoeg UNC. (Alm. 124-1). Serienummer 232. PL105.S1. - Nagenoeg UNC. 800,- 240. Nederland. 5 gulden. Bankbiljet/misdruk. Type 1973. Vondel - Fraai +. (Alm. 24-1. AV. 19.1). Serienummer 1735960482. Versnijding. - Fraai +. 75,- 244. Nederland. 50 euro. Bankbiljet/misdruk. Type 2002. - Zeer Fraai / Prachtig. Serienummer p13250268424. Misdruk Hologram in 2 delen. Zeldzaam. - Zeer Fraai / Prachtig. 280,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 38 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 39 39

245. Nederland. 50 euro. Bankbiljet/misdruk. Type 2002. - Zeer Fraai +. Serienummer S30151744162. In de veiligheidstrook staat 100 euro i.p.v. 50 euro. - Zeer Fraai +. 80,- 249. Nederland. 250 gulden. Bankbiljet/misdruk. Type 1985. Vuurtoren - Zeer Fraai +. (Alm. 134-1. AV. 110.1). Serienummer 4013459991. Voorzijde mist meerdere drukgangen. Klein scheurtje in bovenzijde. - Zeer Fraai +. 500,- 253. Ierland/Frankrijk. 5 euro. Bankbiljet. Type 2002. - UNC. Prefix T & U. - UNC. 20,- 257. Duitsland. 10 euro. Bankbiljet. Type 2002. - UNC. Origineel vel 54 x 10 euro in lijst. - UNC. 540,- Euro 246. Nederland. 50 euro. Bankbiljet/misdruk. Type 2002. - Serienummer X23241126125. Gestempeld nummer op voorzijde. - 50,- 250. Griekenland/België. 5 euro. Bankbiljet. Type 2002. - UNC. Prefix Y & Z. - UNC. 20,- 254. Finland/Portugal. 5 euro. Bankbiljet. Type 2002. - UNC. Prefix L & M. - UNC. 20,- 258. Duitsland. 20 euro. Bankbiljet. Type 2002. - UNC. Origineel vel 45 x 20 euro in lijst. - UNC. 900,- 247. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet/misdruk. Type 1970. De Ruyter - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 122-1. AV. 86.1a). Serienummer 1490408631. Gedeelte voorzijde op achterzijde gedrukt, erg leuk! - Zeer Fraai / Prachtig. 400,- 251. Oostenrijk/Nederland. 5 euro. Bankbiljet. Type 2002. - UNC. Prefix N & P. - UNC. 20,- 255. Italië. 5 euro. Bankbiljet. Type 2002. - UNC. Prefix S. - UNC. 10,- 259. Europa/België. 500 euro. Bankbiljet. Type 2002. - 65PPQ. Serienummer Z90301146228. Prefix België PCGS grading. - 65PPQ. 650,- Nederland/plexiglas Bankbiljetten - Munten - Penningen 248. Nederland. 100 gulden. Bankbiljet/misdruk. Type 1977. Snip - Zeer Fraai / Prachtig. (Alm. 123-1. AV. 110.1). Serienummer 3243665511. Gedeelte achterzijde op voorzijde gedrukt, erg leuk! - Zeer Fraai / Prachtig. 200,- 252. Spanje/Duitsland. 5 euro. Bankbiljet. Type 2002. - UNC. Prefix V & X. - UNC. 20,- 256. Duitsland. 5 euro. Bankbiljet. Type 2002. - UNC. Origineel vel 60 x 5 euro in lijst. - UNC. 300,- 260. Plexiglas. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1968. - UNC. Ingegoten biljet met stempel Tempo-Team. - UNC. 20,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 40 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 41 41

Recepissen Rariteit 265. Nederland. 1½ Stuiver. Recepis. Type 1795. Gouda - (Pick. B60). Serienummer 2947. Groot compleet formaat. Mooi! Handt. Munnick/Pierson. - 450,- 270. Nederland. 6 3/4 Stuiver. Asignaat. Type 1795. Gorichem - Prachtig. 225,- Serienummer niet ingevuld. - Prachtig. 275. Nederland. Rariteit. Proefdruk. Type div. - UNC. "molen van ruysdael" No. 2. RED. - UNC. 80,- 261. Plexiglas. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1968. - UNC. Ingegoten biljet met stempel Tempo-Team. - UNC. 20,- 266. Nederland. 1½ Stuiver. Recepis. Type 1795. Gouda - (Pick. B60). Serienummer 3512. Handt. Muijs/Staal. - 450,- 271. Nederland. 9 Stuiver. Recepis. Type 1795. Alkmaar - Fraai. Serienummer 6988. Zeer mooie staat. Zeldzaam. - 650,- Fraai. 276. Nederland. Rariteit. Proefdruk. Type div. - UNC. "molen van ruysdael" No. 5. CERISE. - UNC. 80,- 262. Plexiglas. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1955. - Zeer Fraai +. Ingegoten biljet "Christiaan Huygens". - Zeer Fraai +. 40,- 267. Nederland. 1½ Stuiver. Recepis. Type 1795. Gouda - (Pick. B60). Serienummer 1600. Handt. Munnick/Staal. 450,- - 272. Nederland. 9 Stuiver. Recepis. Type 1795. Schiedam - Prachtig. Serienummer 4. Zeer mooie staat. Zeldzaam. - 750,- Prachtig. 277. Nederland. Rariteit. Proefdruk. Type div. - UNC. "molen van ruysdael" No.12. DEEP VIOLET. - UNC. 80,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 263. Plexiglas. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1953. - Prachtig. Ingegoten biljet "Erasmus". - Prachtig. 60,- 264. Plexiglas. 250 gulden. Bankbiljet. Type 1985. - Prachtig. Ingegoten biljet "Vuurtoren". - Prachtig. 130,- 268. Nederland. 2½ Gulden. Recepis. Type 1795. Schiedam - Fraai. Serienummer 187. Handt. Hoekwater/Verhoven. 650,- Schade in midden. Zeldzaam. - Fraai. 269. Nederland. 4½ Stuiver. Recepis. Type 1795. Enkhuizen - Zeer Fraai +. 125,- Serienummer 464. 15 mei 1795. - Zeer Fraai +. 273. Nederland. 45 stuiver. Recepis. Type 1795. Alkmaar - UNC. 1200,- Serienummer 3974. Gerestaureerd. - Unc. 274. Nederland. 4 gulden en 10 stuiver. Recepis. Type 1795. Rotterdam - Nagenoeg UNC. Serienummer geen. Zeer mooie staat. Zeldzaam. - 700,- Nagenoeg UNC. 278. Nederland. Rariteit. Proefdruk. Type div. - UNC. "molen van ruysdael" No. 24. FRENCH GREY. - UNC. 80,- 279. Nederland. Serie reliëfrand. Rariteit. Type 1860. - Prachtig / UNC. De Nederlandsche Maagd geeft aan toonder. Kussen. Met Liedjes op de achterzijde. Leuk! - Prachtig / UNC. 125,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 42 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 43 43

280. Nederland. Serie reliëfrand. Rariteit. Type 1860. - Prachtig / UNC. De Nederlandsche Maagd geeft aan toonder. Kussen. Met Liedjes op de achterzijde. Leuk! - Prachtig / UNC. 125,- 285. Nederland-Indië. 2½ gulden. Bankbiljet. Type 1940. - Zeer Fraai -. (Mev. 166. Pick. 109). Serienummer BB081632. Gaatjes. 10,- - Zeer Fraai -. 290. Nederland-Indië. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1897. - Fraai +. (Mev. 120a. Pick. 53a). Serienummer LK00505. 700,- Zeldzame handt. Gaatjes. - Fraai +. 295. Nederland-Indië. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1946. - Zeer Fraai -. (Mev. 152. Pick. 92). Serienummer LN084343. - 150,- Zeer Fraai -. 281. USA. 5, 10, 25, 50 cents. - UNC. Set ten bate wederopbouw afgebrande reformed chruch of Schenectady. - UNC. 30,- 286. Nederland-Indië. 2½ gulden. Bankbiljet. Type 1940. - Zeer Fraai -. (Mev. 166. Pick. 109). Serienummer BD030810. Gaatjes. 10,- - Zeer Fraai -. 291. Nederland-Indië. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1924. - (Mev. 133. Pick. 70). Serienummer VW06670. - 30,- 296. Nederland-Indië. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1946. - Fraai. 60,- (Mev. 151b. Pick. 91). Serienummer MV030861. - Fraai. 282. USA. 5, 10, 25, 50 cents. - UNC. Set ten bate wederopbouw afgebrande reformed chruch of Schenectady. - UNC. 30,- 287. Nederland-Indië. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1933. - (Mev. 140. Pick. 78). Serienummer KC04965. Gaatjes. - 10,- 292. Nederland-Indië. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1946. - (Mev. 150. Pick. 89). Serienummer JA026104. - 60,- 297. Nederland-Indië. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1924. - (Mev. 134c. Pick. 71c). Serienummer WB04662. - 35,- Nederlands-Indië Bankbiljetten - Munten - Penningen 283. Nederland-Indië. 1 gulden. Bankbiljet. Type 1940. - Zeer Fraai. (Mev. 165. Pick. 108). Serienummer DJ131639. Gaatjes. 10,- - 284. Nederland-Indië. 2½ gulden. Bankbiljet. Type 1920. - Fraai. (Mev. 161. Pick. 101). Serienummer HF054398. 60,- Zeldzaam. - Fraai. 288. Nederland-Indië. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1933. - Zeer Fraai / Prachtig. (Mev. 141. Pick. 79). Serienummer BF04955. - 20,- Zeer Fraai / Prachtig. 289. Nederland-Indië. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1897. - Zeer Fraai -. (Mev. 120b. Pick. 53b). Serienummer UY03498. 700,- Zeldzaam. Gaatjes. - Zeer Fraai -. 293. Nederland-Indië. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1946. - Fraai. (Mev. 150. Pick. 89). Serienummer GD037595. 20,- Randschade. - Fraai. 294. Nederland-Indië. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1946. - Zeer Fraai +. (Mev. 151a. Pick. 91). Serienummer PNC003263. - 150,- Zeer Fraai +. 298. Nederland-Indië. 50 gulden. Bankbiljet. Type 1933. - Zeer Fraai +. (Mev. 140. Pick. 78). Serienummer MI08778. - 400,- Zeer Fraai +. 299. Nederland-Indië. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1924. - Fraai -. 30,- (Mev. 136. Pick. 73). Serienummer HD05371. - Fraai -. Bankbiljetten - Munten - Penningen 44 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 45 45

Suriname 300. Nederland-Indië. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1946. - Fraai +. (Mev. 154a. Pick. 94). Serienummer SZ057511. 70,- Randschade. - Fraai +. 305. Suriname. 1 gulden. Zilverbon. Type 1940. - Prachtig +. (Pick. 105c). Serienummer Q03180. Datum: 30 april 150,- 1942. Zeldzaam in deze staat. - Prachtig +. 310. Suriname. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1951. - UNC. (Pick. 92). Serienummer TM777799. RRRR very rare. 3400,- Specimen met geperforeerde sterren. - UNC. 315. Nieuw-Guinea. 1 gulden. Bankbiljet. Type 1954. - Fraai -. 60,- (Mev. 307. Pick. 11a). Serienummer CH005187. - Fraai -. 301. Nederland-Indië. 200 gulden. Bankbiljet. Type 1924. - (Mev. A136. Pick. 74). Serienummer RZ04725. - 300,- 306. Suriname. 1 gulden. Zilverbon. Type 1940. - (Pick. 105c). Serienummer Q31656. Datum: 30 april 40,- 1942. - 311. Suriname. 25 gulden. Bankbiljet. Type 1951. - UNC. (Pick. 93). Serienummer VH777780. RRRR very rare. 3400,- Specimen met geperforeerde sterren. - UNC. 316. Nieuw-Guinea. 2½ gulden. Bankbiljet. Type 1950. - Zeer Fraai -. (Mev. 302. Pick. 6a). Serienummer EJ008577. 500,- Zeldzaam in deze staat. - Zeer Fraai -. 302. Nederland-Indië. 200 gulden. Bankbiljet. Type 1924. - Fraai. (Mev. A136. Pick. 74). Serienummer RL00432. Zeldzame 900,- handt. Schade. - Fraai. 307. Suriname. 1 gulden. Zilverbon. Type 1940. - UNC. (Pick. 108b). Serienummer CW079281. Datum: 1 juli 125,- 1960. - UNC. 312. Suriname. 100 gulden. Bankbiljet. Type 1951. - UNC. (Pick. 94). Serienummer HD777852. RRRR very rare. 3400,- Specimen met geperforeerde sterren. - UNC. 317. Nieuw-Guinea. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1954. - Fraai. (Mev. 309. Pick. 13a). Serienummer HC054677. - Fraai. 275,- Nieuw-Guinea Bankbiljetten - Munten - Penningen 303. Nederland-Indië. 500 gulden. Bankbiljet. Type 1946. - (Mev. 155. Pick. 95). Serienummer UH088129. - 90,- 304. Nederland-Indië. 1 gulden/100 gulden. Bankbiljet. Type div. - Zeer Fraai / Prachtig. Serienummer div. Lot halve biljetten, door schaarste 550,- werden biljetten gehalveerd. - Zeer Fraai / Prachtig. 308. Suriname. 1 gulden. Zilverbon. Type 1940. - Zeer Fraai +. (Pick. 108b). Serienummer CO019174. Datum: 1 mei 1956. - Zeer Fraai +. 100,- 309. Suriname. 5 gulden. Bankbiljet. Type 1935. - Fraai -. (Pick. 85). Serienummer 018871. RRRR very rare. 1100,- Met geperforeerd 'waardeloos'. - Fraai -. 313. Nieuw-Guinea. 1 gulden. Bankbiljet. Type 1950. - Zeer Fraai +. (Mev. 301. Pick. 5a). Serienummer AF036278. - Zeer 180,- Fraai +. 314. Nieuw-Guinea. 1 gulden. Bankbiljet. Type 1954. - Fraai -. 80,- (Mev. 307. Pick. 11a). Serienummer BL026754. - Fraai -. 318. Nieuw-Guinea. 10 gulden. Bankbiljet. Type 1950. - Zeer Fraai -. (Mev. 303. Pick. 7a). Serienummer HE051758. 500,- Zeldzaam in deze staat. - Zeer Fraai -. 319. Nieuw-Guinea. 10, 25, 100, 500 gulden. Bankbiljet. Type 1954. - UNC. (Mev. 310, 311, 312, 313. Pick. 14S-17S). Serienummer 3000,- XZ012345. Zeldzame Specimen serie. - UNC. Bankbiljetten - Munten - Penningen 46 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 47 47

Reclamegeld 320. Nederland/reclame. Bankbiljet. - VF-UNC. Lot reclamegeld. 12 stuks. - VF-UNC. 10,- 325. Nederland. 10 cent. Waardebon. Type 1947. - (Plomp. PL1605.2.a). Serienummer serie AQC. Shipsmoney. - 80,- 330. Nederland. 10 gulden. Waardebon. Type 1946. - Prachtig. (Plomp. PL1650.7). Serienummer 000000. Boordgeld 180,- Specimen. - Prachtig. 335. Nederland. 1 gulden. Raamsdonk. Type 1940. - (T.J. 105.1b). Serienummer B630. Zeldzaam RRR. 250,- Papierresten op achterzijde. - Scheepsgeld Noodgeld 2de W.O. 321. Nederland. 5 cent. Waardebon. Type 1949. - (Plomp. PL1617.1.a). Serienummer serie HLR. SS 90,- "Zuiderkuis" 16 april 1949. - 326. Nederland. 10 cent. Waardebon. Type 1949. - (Plomp. PL1610.2.a1). Serienummer serie KZM. Shipsmoney Rotterdamse Lloyd scheurtje. - 80,- 331. Nederland. ½ gulden. Coevorden. Type 1940. - Nagenoeg UNC. (T.J. 22.01). Serienummer 1499. Zeer mooie staat. 400,- Zeldzaam RRR. - Nagenoeg UNC. 336. Nederland. 1 gulden. Soest. Type 1940. - (T.J. 124.01). Serienummer 9. Schade. RRR. - 300,- 322. Nederland. 5 cent. Waardebon. Type 1952. - (Plomp. PL1615.1.a). Serienummer serie SVR. S.S. "Waterman". - 125,- 327. Nederland. 25 cent. Waardebon. Type 1948. - Fraai -. (Plomp. PL1612.3.a). Serienummer serie ICF. S.S. 60,- ''Indrapoera". Schade. - Fraai -. 332. Nederland. ½ gulden. Rotterdam. Type 1942/43. - Prachtig +. (T.J. 210). Serienummer H000000. Specimen. - 180,- Prachtig +. 337. Nederland. 1 gulden. Valkenswaard. Type 1940. - (T.J. 134.01). Serienummer 05337. Stempel vernietigd. 275,- Zeldzaam RRR. - Bankbiljetten - Munten - Penningen 323. Nederland. 5 cent. Waardebon. Type 1949. - Fraai. (Plomp. PL1613.1.a). Serienummer serie KZR. M.S. "Kota 90,- Inten" 12 maart 1949 hoekje af. - Fraai. 324. Nederland. 10 cent. Waardebon. Type 1947. - (Plomp. PL1610.2.a3). Serienummer serie KZM. Shipsmoney Rotterdamse Lloyd. - 70,- 328. Nederland. 25 cent. Waardebon. Type 1949. - (Plomp. PL1610.3.a3). Serienummer serie KZM. 100,- Shipsmoney. - 329. Nederland. 25 cent. Waardebon. Type 1950. - Fraai. (Plomp. PL1617.3.b). Serienummer serie GZG. SS 80,- "Zuiderkuis" 16 april 1949. - Fraai. 333. Nederland. 1 gulden. Beverwijk. Type 1940. - UNC. Serienummer ABCD. Zeldzaam vel noodgeld 250,- Beverwijk. Archiefvondst. - UNC. 334. Nederland. 1 gulden. Rotterdam. Type 1940. - Nagenoeg UNC. (T.J. 113.01). Serienummer H52994. Mooie staat. - Nagenoeg UNC. 80,- 338. Nederland. 1 gulden. Rotterdam. Type 1941/42. - (T.J. 220.02). Serienummer S508141. Ingevuld op 150,- achterzijde. - 339. Nederland. 2½ gulden. Rotterdam. Type 1940. - UNC. (T.J. 113.02). Serienummer H00034. Mooie staat. - UNC. 80,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 48 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 49 49

340. Nederland. 2½ gulden. Elsloo. Type 1940. - (T.J. 36.03). Serienummer 5. Stempel onbruikbaar. - 300,- 345. Nederland. 10 gulden. 's-gravenhage. Type 1940. - 125,- (T.J. 47.03). Serienummer A130250. - 353. Duitsland. RM. 1,-. Waardebon. - Prachtig. Konzentrationslager Ravensbrück. RRR very rare. - Prachtig. 800,- 350. Amersfoort. 2½ gulden. Waardebon. Type 1944. - Prachtig +. (Plomp. PL1200.4.a1). Serienummer 000672. Zonder watermerk en ster. Zeldzaam. - Prachtig +. 350,- Wereldbiljetten 341. Nederland. 2½ gulden. Soest. Type 1940. - Fraai. (T.J. 124.02). Serienummer 4. Iets schade. Zeldzaam. 300,- RRR. - Fraai. 346. Nederland. 25 gulden. Rotterdam. Type 1940. - Fraai +. (T.J. 113.06a). Serienummer 99700. - Fraai +. 30,- Kampgeld 354. Frankrijk. Bankbiljet. - F-XF. Groot lot Frankrijk 30 stuks. - F-XF. 60,- 342. Nederland. 5 gulden. Rotterdam. Type 1940. - UNC. (T.J. 113.03). Serienummer B00539. Mooie staat. - UNC. 80,- 347. Amersfoort. 10 cent. Waardebon. Type 1944. - UNC. (Plomp. PL1200.1.2). Serienummer 036577. 250,- Met watermerk met ster. Zeldzaam. - UNC. 351. s-hertogenbosch. 2½ gulden. Waardebon. Type 1943. - (Plomp. PL1210.9). Serienummer 8183. Zeldzaam in deze staat RRR. - 4200,- 355. Frankrijk. 50, 100, 200, 500 Franc. Bankbiljet. - VF-XF. Lot Frankrijk 6 stuks. - VF-XF. 60,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 343. Nederland. 10 gulden. Rotterdam. Type 1940. - Nagenoeg UNC. 80,- (T.J. 113.05). Serienummer A99110. - Nagenoeg UNC. 344. Nederland. 10 gulden. Groningen. Type 1940. - Zeer Fraai +. 80,- (T.J. 48.03). Serienummer A43652. - Zeer Fraai +. 348. Amersfoort. 25 cent. Waardebon. Type 1944. - UNC. (Plomp. PL1200.2.b1). Serienummer 012738. Zonder 200,- watermerk zonder ster. Zeldzaam. - UNC. 349. s-hertogenbosch. ½ gulden. Waardebon. Type 1943. - Zeer Fraai -. (Plomp. PL1210). Serienummer 4092. Karton bruingeel. 2500,- Zeer zeldzaam RRR. - Zeer Fraai -. 352. Duitsland. RM.50. Waardebon. - Zeer Fraai +. Konzentrationslager Auschwitz. RRRR very rare. - Zeer Fraai +. 2500,- 356. Duitsland. 5, 50, 100, 200, 500 Mark. Bankbiljet. - UNC. Lot van 5 stuks DDR. - UNC. 60,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 50 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 51 51

357. Spanje. 100, 1000, 5000 peseta. Bankbiljet. - VF-UNC. Lot van 7 stuks mooie staat. (5000 peseta XF!). - VF- UNC. 80,- 361. Suriname. Lot diversen. Muntbiljet. Type 1960. - Zeer Fraai / UNC. (Pick. 116). Serienummer div. Serie van 8 stuks verschillende data en handt. - Zeer Fraai / UNC. 60,- 365. Zimbabwe. Bankbiljet. Type 2007/8. - UNC. Lot diversen Zimbabwe 15 stuks. - UNC. 40,- 369. Zimbabwe. Bankbiljet. Type 2008. - 66. (Pick. 90). PMG gegrade op de de papermoneyfair Maastricht 2010. Leuk! - 66. 30,- 358. Spanje. Bankbiljet. - UNC. (Pick. 158). Bundel van 18 stuks met banderol. - UNC. 200,- 362. Suriname. Lot diversen. Bankbiljet. Type 1941. - UNC. Serienummer div. Lot van 18 stuks diverse serie's in mooie staat. - UNC. 60,- 366. Noorwegen. Bankbiljet. Type 1994. - Prachtig +. (Pick. 43e). Serienummer 1222231209. - Prachtig +. 20,- 370. Portugal. Bankbiljet. - XF +. Lot 4 biljetten. - XF +. 60,- 359. Schotland. Bankbiljet. - XF / UNC. Lot van 6 stuks Schotland. - XF / UNC. 60,- 363. Indonesië. Bankbiljet. - VF-UNC. Lot van 15 biljetten. - VF-UNC. 40,- 367. Finland. Bankbiljet. - UNC. (Pick. 100a, 103a, 98a). Lot van 3 biljetten. - UNC. 20,- 371. Zweden. Bankbiljet. - VF-XF. Lot 3 biljetten. - VF-XF. 30,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 360. Geurnsey/Fiji. Bankbiljet. - XF / UNC. Lot 3 x Geurnsey 2 x Fiji. - XF / UNC. 60,- 364. Zimbabwe. Bankbiljet. Type 2007/8. - UNC. (Pick. 65-91). Complete serie Zimbabwe 1 Dollar - 100 TRILLION DOLLARS. - UNC. 60,- 368. Seychelles. Bankbiljet. Type 1973. - XF. (Pick. 17e). Mooie staat. - XF. 125,- 372. Kaapverdië. Bankbiljet. - UNC. Lot 3 biljetten. - UNC. 30,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 52 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 53 53

Lot diversen 373. Algerije/Specimen. Bankbiljet. - UNC. (Pick. 109S). Serienummer 000. Zeldzaam mooie specimen. - UNC. 800,- 375. Duitsland. - Zeer Fraai / UNC. Album lot Noodgeld Duitsland 592 stuks. - Zeer Fraai / UNC. 200,- 377. Duitsland. - Zeer Fraai / UNC. Album lot Noodgeld Duitsland 254 stuks. - Zeer Fraai / UNC. 100,- 379. Duitsland. - Mooie staat. Lot linnen geld. 3 stuks. - Mooie staat. 30,- Bankbiljetten - Munten - Penningen 374. Rusland. Bankbiljet. - UNC. Serienummer 054110. Zeer mooie staat. - UNC. 5,- 376. Duitsland. - Zeer Fraai / UNC. Album lot Noodgeld Duitsland 345 stuks. - Zeer Fraai / UNC. 120,- 378. Duitsland. - Mooie staat. Lot linnen geld. 3 stuks. - Mooie staat. 30,- 380. Duitsland. - F-VF. Lot noodgeld/kampgeld. - F-VF. 60,- Categorie_bold Bankbiljetten - Munten Categorie_bold_tint - Penningen 54 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 55 55

Kwaliteitsaanduidingen Munten Grades - Qualität - Qualité Nederlands English Deutsch Français Gepolijste stempels proof polierte platte flan Bruni FDC Mint state Stempelglanz Fleur de Coin UNC uncirculated UNC BU Prachtig Extremely fine Vorzüglich Superbe Zeer fraai Very fine Sehr Schön Très beau Fraai Fine Schön Beau Zeer goed Very good S.g.e. T.b.c. De kwaliteitsaanduidingen, die overeenkomstig gebruikelijke maatstaven zijn aangebracht, gelden als persoonlijke beoordelingen. Munten > Gegoten Cast Guss Coulé AU = goud gold Gold or Ar = zilver silver Silber argent AE = koper, brons copper, brass, bronze Kupfer, Bronze cuivre, laiton Alu = aluminium aluminium Aluminium aluminium Fe = ijzer iron Eisen fer Ni = nikkel nickel Nickel nickel Pb = lood lead Blei plomp Pt = platina platinum Platin platine Tn = tin pewter Zinn étain Zn = zink zinc Zink zinc

Zuidelijk Nederlanden 381. Patagon Antwerpen. Philip IV 1633. KM 53.1. 60,- 383. Twintigste Philipsdaalder Doornik 1582. Zeer Fraai-. 20,- 385. Plaquette Luik. John Theodore 1752. KM 152. 15,- 387. Lot (4) o.a. Philipsdaalder 1575 met oogje. 50,- Arnhem Categorie_bold Provinciale munten Categorie_bold_tint - Bat. Republiek - Kon. Hol. - Koninkrijksmunten 382. Twintigste Philipsdaalder Brabant 1575 Antwerpen. 20,- 384. Patagon Doornik. Philips IIII 1645. Fraai. 35,- 386. 1/4 Patagon Vlaanderen. Albert en Elisabeth z.j. Zeer Fraai +. 50,- 388. Duit Arnhem Z.J. CNM 2.04.8. 35,- 58 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 59 59

Breda 389. 2 stuiver koperen vierkante plaat Breda 1625. Zeer Fraai +. CNM 2.09.11. 120,- 393. Rijderschelling van 6 stuiver Deventer 1688. CNM 2.12.62. 15,- 397. Scheepjesschelling van 6 stuiver Enkhuizen 1677. CNM 2.15.8. 40,- 401. Leeuwendaalder Friesland 1600. CNM 2.16.33. Delm. 850. 85,- Deventer 390. Leeuwendaalder Deventer 1663. Fraai +. CNM 2.12.19. Delm. 858. 45,- 394. Rijderschelling van 6 stuiver Deventer 1690. Zeer Fraai -. CNM 2.12.62. 15,- 398. Scheepjesschelling van 6 stuiver Enkhuizen 1678. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.15.8. 35,- 402. Leeuwendaalder Friesland 1601. Zeer Fraai -. CNM 2.16.33. Delm. 850. 80,- Enkhuizen 391. Zilveren dukaat Deventer 1698. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.12.25. Delm. 991. 200,- 392. 1 gulden Deventer 1698. CNM 2.12.50. 45,- 395. Zilveren dukaat Enkhuizen 1677. CNM 2.15.2. Delm. 972. 120,- 396. Scheepjesschelling van 6 stuiver Enkhuizen 1676. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.15.6. 80,- 399. Scheepjesschelling van 6 stuiver Enkhuizen 1678. CNM 2.15.8. 15,- Friesland 400. Leeuwendaalder Friesland 1594. Fraai. CNM 2.16.33. Delm. 850. 70,- 403. Leeuwendaalder Friesland 1602. CNM 2.16.33. Delm. 850. 100,- 404. Leeuwendaalder Friesland 1603. CNM 2.16.33. Delm. 850. 100,- 60 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 61 61

405. Leeuwendaalder Friesland 1604. Fraai +. CNM 2.16.33. Delm. 850. 45,- 409. Nederlandse rijksdaalder Friesland 1620. Zeer Fraai +. CNM 2.16.61. Delm. 947. 85,- 413. Daalder van 30 stuiver of koggerdaalder Friesland 1687. CNM 2.16.74. Delm. 1089. 85,- 417. Halve florijn van 14 stuiver Friesland 1686. Zeer Fraai / Prachtig (lichte montage). CNM 2.16.86. Delm. 1101. 80,- 406. Leeuwendaalder Friesland Z.J. (1613). Fraai +. CNM 2.16.39. Delm. 852. 45,- 410. ½ Nederlandsche rijksdaalder Friesland 1619. CNM 2.16.63. Delm. 960. 120,- 414. Daalder van 30 stuiver Friesland 1687. Fraai. CNM 2.16.74. Delm. 1089. 35,- 418. Kwart florijn van 7 stuiver Friesland 1601. CNM 2.16.89. Delm. 1103. 60,- 407. Leeuwendaalder Friesland 1607. CNM 2.16.45. Delm. 854. 70,- 408. Leeuwendaalder Friesland 162-8. CNM 2.16.48. Delm. 852. 85,- 411. Daalder van 60 groot Friesland 1618. CNM 2.16.71. Delm. 1073. 60,- 412. Daalder van 30 stuiver of koggerdaalder Friesland 1682. CNM 2.16.72. Delm. 1987. 175,- 415. Florijn of klapmuts van 28 stuiver Friesland 1690 klop. Fraai. CNM 2.16.81. Delm. 1100. 50,- 416. Halve florijn van 14 stuiver Friesland 1601. Fraai. CNM 2.16.85. Delm. 1101. 50,- 419. 2 gulden Friesland 1696. CNM 2.16.97. Delm. 1157. 180,- 420. 2 gulden Friesland 1696. CNM 2.16.97. Delm. 1157. 210,- 62 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 63 63

421. ½ 3 gulden Friesland 1696. Fraai +. CNM 2.16.98. Delm. 1160. 50,- 425. Snaphaanschelling van 6 stuiver Friesland 1622. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.16.102. Delm. 800. 25,- 429. Arendschelling van 6 stuiver Friesland Z.J. (1615-1621). CNM 2.16.105. 70,- 433. Bourgondische kruisdaalder Gelderland 1591. CNM 2.17.92. Delm. 803. 120,- Gelderland 422. ½ gulden Friesland 1696. CNM 2.16.100. Delm. 1205. 120,- 426. Snaphaanschelling van 6 stuiver Friesland 1623. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.16.102. Delm. 800. 25,- 430. Vijfde philipsdaalder Gelderland 1566. CNM 2.17.20. 45,- 434. Leeuwendaalder Gelderland 1599. Zeer Fraai -. CNM 2.17.103. Delm. 824. 60,- 423. ½ gulden Friesland 1696. Fraai. CNM 2.16.100. Delm. 1205. 50,- 424. Snaphaanschelling van 6 stuiver Friesland 1621. Fraai. CNM 2.16.102. Delm. 800. 50,- 427. Arendschelling van 6 stuiver Friesland Z.J. (1615-1621). Zeer Fraai +. CNM 2.16.105. 85,- 428. Arendschelling van 6 stuiver Friesland Z.J. (1615-1621). CNM 2.16.105. 70,- 431. 7 gulden of halve gouden rijder Gelderland 176? Montage. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.70. Delm. 654. 150,- 432. Bourgondische kruisdaalder Gelderland 1584. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.88. Delm. 801. 550,- 435. Leeuwendaalder Gelderland 1614/161Z. CNM 2.17.105. Delm. 825. 85,- 436. Leeuwendaalder Gelderland 1615/1614. CNM 2.17.105. Delm. 825. 100,- 64 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 65 65

437. Leeuwendaalder Gelderland 1616. CNM 2.17.105. Delm. 825. 70,- 441. Leeuwendaalder Gelderland 1639. Zeer Fraai +. CNM 2.17.107. Delm. 825. 60,- 445. Leeuwendaalder Gelderland 1644. Fraai +. CNM 2.17.107. Delm. 825. 35,- 449. Leeuwendaalder Gelderland 1649. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.107. Delm. 825. 85,- 438. Leeuwendaalder Gelderland 1632. Fraai +. CNM 2.17.106. Delm. 825. 45,- 442. Leeuwendaalder Gelderland 1640. Zeer Fraai +. CNM 2.17.107. Delm. 825. 60,- 446. Leeuwendaalder Gelderland 1647. CNM 2.17.107. Delm. 825. 50,- 450. Leeuwendaalder Gelderland 1652. CNM 2.17.110. Delm. 825. 40,- 439. Leeuwendaalder Gelderland 1633. CNM 2.17.106. Delm. 825. 50,- 440. Leeuwendaalder Gelderland 1637. CNM 2.17.106. Delm. 825. 70,- 443. Leeuwendaalder Gelderland 1641. CNM 2.17.107. Delm. 825. 50,- 444. Leeuwendaalder Gelderland 1643. Fraai +. CNM 2.17.107. Delm. 825. 35,- 447. Leeuwendaalder Gelderland 1648. CNM 2.17.107. Delm. 825. 50,- 448. Leeuwendaalder Gelderland 1648. CNM 2.17.107. Delm. 825. 50,- 451. Leeuwendaalder Gelderland 1653. CNM 2.17.110. Delm. 825. 50,- 452. Leeuwendaalder Gelderland 1655. CNM 2.17.111. Delm. 825. 70,- 66 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 67 67

453. Leeuwendaalder Gelderland 1657. CNM 2.17.111. Delm. 825. 40,- 457. Nederlandse rijksdaalder Gelderland 1619. CNM 2.17.121. Delm. 938. 70,- 461. Nederlandse rijksdaalder Gelderland 1650. Zeer Fraai +. CNM 2.17.122. Delm. 938. 100,- 465. ½ Nederlandsche rijksdaalder Gelderland 1618. CNM 2.17.123. Delm. 954. 260,- 454. Leeuwendaalder Gelderland 1674. CNM 2.17.111. Delm. 825. 85,- 458. Nederlandse rijksdaalder Gelderland 1620. CNM 2.17.121. Delm. 938. 85,- 462. Nederlandse rijksdaalder Gelderland 1655. CNM 2.17.122. Delm. 938. 60,- 466. Zilveren dukaat Gelderland 1659. CNM 2.17.124. Delm. 962. 120,- 455. ½ leeuwendaalder Gelderland 1641. Zeer Fraai -. CNM 2.17.114. Delm. 869. 80,- 456. ½ leeuwendaalder Gelderland 1646. CNM 2.17.114. Delm. 869. 85,- 459. Nederlandse rijksdaalder Gelderland 1621. Fraai +. CNM 2.17.121. Delm. 938. 45,- 460. Nederlandse rijksdaalder Gelderland 1623. CNM 2.17.121. Delm. 938. 85,- 463. Nederlandse rijksdaalder Gelderland 1656. Zeer Fraai +. CNM 2.17.122. Delm. 938. 100,- 464. Nederlandse rijksdaalder Gelderland 1657. Zeer Fraai +. CNM 2.17.122. Delm. 938. 100,- 467. Zilveren dukaat Gelderland 1694. Zeer Fraai -. CNM 2.17.125. Delm. 963-966. 130,- 468. Zilveren dukaat Gelderland 1698. Zeer Fraai +. CNM 2.17.125. Delm. 963-966. 130,- 68 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 69 69

469. Zilveren dukaat Gelderland 1699. CNM 2.17.125. Delm. 963-966. 120,- 473. Zilveren dukaat Gelderland 1767. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.127. Delm. 963. 120,- 477. Zilveren dukaat Gelderland 1734. Zeer Fraai +. CNM 2.17.132. Delm. 1010, 1011. 120,- 481. 3 gulden Gelderland 1764. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.147. Delm. 1145. 100,- 470. Zilveren dukaat Gelderland 1699. CNM 2.17.125. Delm. 963-966. 80,- 474. Zilveren dukaat Gelderland 1775. Zeer Fraai +. CNM 2.17.127. Delm. 963. 130,- 478. Dukaton of zilveren rijder Gelderland 1790. montage CNM 2.17.133. Delm. 1010,1012. 60,- 482. 3 gulden Gelderland 1786. Zeer Fraai +. CNM 2.17.148. Delm. 1145. 100,- 471. Zilveren dukaat Gelderland 1707. CNM 2.17.125. Delm. 963-966. 120,- 472. Zilveren dukaat Gelderland 1708. CNM 2.17.125. Delm. 963-966. 80,- 475. Zilveren dukaat Gelderland 1679. Zeer Fraai +. CNM 2.17.131. Delm. 1009. 200,- 476. Dukaton of zilveren rijder Gelderland 1733. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.132. Delm. 1010-1011. 150,- 479. ½ dukaton of zilveren rijder Gelderland 1790. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.135. Delm. 1044. 120,- 480. 3 gulden Gelderland 1697. CNM 2.17.145. Delm. 1145. 85,- 483. 2 gulden Gelderland 1694. CNM 2.17.149. Delm. 1155. 175,- 484. 2 gulden Gelderland 1694. Fraai +. CNM 2.17.149. Delm. 1155. 100,- 70 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 71 71

485. 1 gulden Gelderland 1698. Fraai +. CNM 2.17.151. Delm. 1178. 25,- 489. 1 gulden Gelderland 1709. Fraai. CNM 2.17.152. Delm. 1178. 10,- 493. 1 gulden Gelderland 1714. CNM 2.17.153. Delm. 1178. 35,- 497. 1 gulden Gelderland 1719. CNM 2.17.153. Delm. 1178. 20,- 486. 1 gulden Gelderland 1701. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.17.151. Delm. 1178. 10,- 490. 1 gulden Gelderland 1710. CNM 2.17.152. Delm. 1178. 30,- 494. 1 gulden Gelderland 1715. CNM 2.17.153. Delm. 1178. 15,- 498. 1 gulden Gelderland 1721. CNM 2.17.153. Delm. 1178. 25,- 487. 1 gulden Gelderland 1705. CNM 2.17.152. Delm. 1178. 30,- 488. 1 gulden Gelderland 1706. CNM 2.17.152. Delm. 1178. 20,- 491. 1 gulden Gelderland 1712. Fraai +. CNM 2.17.152. Delm. 1178. 15,- 492. 1 gulden Gelderland 1713. Fraai +. CNM 2.17.153. Delm. 1178. 20,- 495. 1 gulden Gelderland 1716. Fraai. CNM 2.17.153. Delm. 1178. 10,- 496. 1 gulden Gelderland 1716. Fraai. CNM 2.17.153. Delm. 1178. 10,- 499. 1 gulden Gelderland 1735. CNM 2.17.154. Delm. 1178. 25,- 500. 1 gulden Gelderland 1737. CNM 2.17.154. Delm. 1178. 15,- 72 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 73 73

501. 1 gulden Gelderland 1762. Zeer Fraai +. CNM 2.17.155. Delm. 1178. 35,- 505. 1 gulden Gelderland 1786. Zeer Fraai +. CNM 2.17.155. Delm. 1178. 35,- 509. Muntmeesterpenning Gelderland 1756. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.159. 50,- 513. Rijderschelling van 6 stuiver Gelderland 1681. CNM 2.17.167. 20,- 502. 1 gulden Gelderland 1763. Prachtig / FDC. CNM 2.17.155. Delm. 1178. 85,- 506. ½ gulden Gelderland 1694. Zeer Fraai -. CNM 2.17.156. Delm. 1192. 100,- 510. Muntmeesterpenning Gelderland 1756. CNM 2.17.159. 25,- 514. Rijderschelling van 6 stuiver Gelderland 1682. Fraai. CNM 2.17.167. 10,- 503. 1 gulden Gelderland 1763. Prachtig. CNM 2.17.155. Delm. 1178. 70,- 504. 1 gulden Gelderland 1764. Zeer Fraai +. CNM 2.17.155. Delm. 1178. 25,- 507. 10 Stuiver Gelderland 1759. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.156. Delm. 1192. 100,- 508. Muntmeesterpenning Gelderland 1756. Prachtig. CNM 2.17.159. 70,- 511. Muntmeesterpenning Gelderland 1759. CNM 2.17.159. 20,- 512. Snaphaanschelling van 6 stuiver Gelderland Z.J. (1581-1582). Fraai / Zeer Fraai (gat). CNM 2.17.161. Delm. 793. 55,- 515. Rijderschelling van 6 stuiver Gelderland 1691. CNM 2.17.168. 30,- 516. Scheepjesschelling van 6 stuiver Gelderland 1706. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.169. 160,- 74 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 75 75

Groningen Groningen Stad 517. Scheepjesschelling van 6 stuiver Gelderland 1734. CNM 2.17.169. 100,- 521. Duit afslag in zilver Gelderland Z.J. Zeer Fraai +. CNM 2.17.188. 100,- 525. Kwart rijksdaalder van 12½ stuiver Groningen 1672. CNM 2.20.4. Delm. 738. 50,- 529. 4 stuivers Groningen Stad 1580. Zeer Fraai +. CNM 2.21.9. 60,- Holland 518. 1 stuiver Gelderland 1640. CNM 2.17.178. 25,- 522. Duit afslag in zilver Gelderland 1759. Zeer Fraai +. CNM 2.17.195. 45,- 526. Florijn van 28 stuiver Groningen 1692. Fraai. CNM 2.20.14. Delm. 1120. 35,- 530. Dubbele Stuiver Holland. Philips de Goede z.j. 50,- 519. 1 stuiver Gelderland 1764. CNM 2.17.179. 15,- 520. 1 stuiver Gelderland 1785. CNM 2.17.181. 25,- 523. ½ duit afslag in zilver Gelderland 1756. CNM 2.17.199. 25,- 524. Halve duit Gelderland 1756. CNM 2.17.199. 25,- 527. Rijderschelling van 6 stuiver Groningen 1691. CNM 2.20.17. 35,- 528. Rijderschelling van 6 stuiver Groningen 1692. CNM 2.20.17. 25,- 531. Kwart stuiver of oord Holland 1577. Fraai -. CNM 2.28.40. 15,- 532. Kwart stuiver of oord Holland 1578. CNM 2.28.41. 15,- 76 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 77 77

533. Kwart stuiver of oord Holland 1579. Fraai +. CNM 2.28.41. 30,- 537. Gouden dukaat Holland 1771. Zeer Fraai +. CNM 2.28.54. Delm. 775. 150,- 541. Leeuwendaalder Holland 1576 ridder naar links. CNM 2.28.65. Delm. 830. 85,- 545. Halve leeuwendaalder Holland 1589. Fraai -. CNM 2.28.67. Delm. 870. 25,- 534. Zestiende stuiver of penning Holland 1576. CNM 2.28.44. 60,- 538. Gouden dukaat Holland 1772. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.54. Delm. 775. 225,- 542. Leeuwendaalder Holland 1576. CNM 2.28.66. Delm. 831. 60,- 546. Leeuwendaalder Holland 1650 / 1649. CNM 2.28.68. Delm. 832 (a). 35,- 535. Gouden dukaat Holland 1769. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.54. 160,- 536. Gouden dukaat Holland 1770. CNM 2.28.54. 160,- 539. Gouden dukaat Holland 1780. CNM 2.28.54. Delm. 775. 125,- 540. Gouden dukaat Holland 1780 montage. CNM 2.28.54. Delm. 775. 100,- 543. Leeuwendaalder Holland 1585. CNM 2.28.66. Delm. 831. 60,- 544. Halve leeuwendaalder Holland 1577. Fraai +. CNM 2.28.67. Delm. 870. 65,- 547. Leeuwendaalder Holland 1662. CNM 2.28.68. Delm. 832 (a). 60,- 548. Leeuwendaalder Holland 1663. Fraai. CNM 2.28.68. Delm. 832 (a). 35,- 78 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 79 79

549. Nederlandse rijksdaalder Holland 1693. Zeer Fraai -. CNM 2.28.77. Delm. 939. 225,- 553. Zilveren dukaat Holland 1673. Prachtig -. CNM 2.28.80. Delm. 969-969a. 140,- 557. Dukaton of zilveren rijder Holland 1758. Zeer Fraai -. CNM 2.28.84. Delm. 1014-1014a. 70,- 561. Dukaton of zilveren rijder Holland 1775. Zeer Fraai (stempelbarst). CNM 2.28.84. Delm. 1014-1014a. 60,- 550. Zilveren dukaat Holland 1660. CNM 2.28.79. Delm. 968. 80,- 554. Zilveren dukaat Holland 1674. Fraai +. CNM 2.28.80. Delm. 969-969a. 40,- 558. Dukaton of zilveren rijder Holland 1762. Zeer Fraai +. CNM 2.28.84. Delm. 1014-1014a. 55,- 562. Dukaton of zilveren rijder Holland 1780. CNM 2.28.84. Delm. 1014-1014a. 85,- 551. Zilveren dukaat Holland 1662. CNM 2.28.79. Delm. 968. 55,- 552. Zilveren dukaat Holland 1672. CNM 2.28.80. Delm. 969-969a. 40,- 555. Zilveren dukaat Holland 1693. CNM 2.28.80. Delm. 969-969a. 55,- 556. Zilveren dukaat Holland 1694 / 1994 (herstelde fout door stempelsnijder). CNM 2.28.80. Delm. 969. 85,- 559. Dukaton of zilveren rijder Holland 1766. CNM 2.28.84. Delm. 1014-1014a. 60,- 560. Dukaton of zilveren rijder Holland 1771. CNM 2.28.84. Delm. 1014-1014a. 60,- 563. Dukaton of zilveren rijder Holland 1788. Zeer Fraai +. CNM 2.28.84. Delm. 1014-1014a. 100,- 564. Dukaton of zilveren rijder Holland 1790. Zeer Fraai / Prachtig (gietgal). CNM 2.28.84. Delm. 1014. 85,- 80 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 81 81

565. Dukaton of zilveren rijder Holland 1791. Zeer Fraai -. CNM 2.28.84. Delm. 1014. 70,- 569. 2 gulden Holland 1687. Zeer Fraai -. CNM 2.28.97. Delm. 1142. 220,- 573. 3 gulden Holland 1791 Montage. Zeer Fraai +. CNM 2.28.101. Delm. 1146. 45,- 577. 1 gulden Holland 1762. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 50,- 566. Dukaton of zilveren rijder Holland 1793. CNM 2.28.84. Delm. 1014-1014a. 85,- 570. 1 gulden Holland 1681. Prachtig -. CNM 2.28.98. Delm. 1172. 300,- 574. 1 gulden Holland 1713. Fraai -. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 15,- 578. 1 gulden Holland 1763. Zeer Fraai -. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 15,- 567. Halve dukaton of zilveren rijder Holland 1770. CNM 2.28.88. Delm. 1047. 50,- 568. Halve dukaton of zilveren rijder Holland 1790. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.88. Delm. 1047. 120,- 571. 3 gulden Holland 1763. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.101. Delm. 1146. 120,- 572. 3 gulden Holland 1764. Zeer Fraai +. CNM 2.28.101. Delm. 1146. 100,- 575. 1 gulden Holland 1748. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 25,- 576. 1 gulden Holland 1749. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 15,- 579. 1 gulden Holland 1764. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 35,- 580. 1 gulden Holland 1765. Fraai +. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 10,- 82 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 83 83

581. 1 gulden Holland 1790. Zeer Fraai +. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 25,- 585. Muntmeesterpenning Holland 1759. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.106. Delm. 1197. 15,- 589. 10 stuiver Holland 1751. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.28.107. Delm. 1198. 10,- 593. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1675. Fraai. CNM 2.28.115. Delm. 816-817. 25,- 582. 1 gulden Holland 1791. Zeer Fraai +. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 25,- 586. 10 stuiver (Provinciaal) Holland 1682. Prachtig. 160,- 590. 10 stuiver Holland 1761 Kabelrand. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.107. Delm. 1198. 70,- 594. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1679. CNM 2.28.115. Delm. 816-817. 40,- 583. 1 gulden Holland 1793. Prachtig -. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 45,- 584. 1 gulden Holland 1794. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 35,- 587. 10 stuiver Holland 1748. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.107. Delm. 1198. 40,- 588. 10 stuiver Holland 1749. Zeer Fraai +. CNM 2.28.107. Delm. 1198. 35,- 591. Roosschelling van 6 stuiver Holland 1601. CNM 2.28.111. 35,- 592. Roosschelling van 6 stuiver Holland 1601. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.28.111. Delm. 816-817. 25,- 595. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1722. Zeer Fraai +. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 45,- 596. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1723. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 60,- 84 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 85 85

597. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1725. Zeer Fraai -. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 30,- 601. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1736. Zeer Fraai +. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 45,- 605. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1750. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 25,- 609. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1759. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 35,- 598. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1727. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 60,- 602. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1737. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 60,- 606. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1751. Fraai +. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 20,- 599. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1730. Zeer Fraai +. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 45,- 600. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1735. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 35,- 603. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1737. Zeer Fraai -. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 30,- 604. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1746. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 25,- 607. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1752. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 35,- 608. 6 stuiver scheepjesschelling Holland 1754. CNM 2.28.116. Delm. 816-817. 35,- 610. Pijl- of bezemstuiver Holland 1760. CNM 2.28.121. 10,- 611. Pijl- of bezemstuiver Holland 1764. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.121. 20,- 86 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 87 87

612. Duit afslag in zilver Holland 1702. CNM 2.28.126. 20,- 615. Duit afslag in zilver Holland 1746. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.126. 45,- 618. Duit afslag in zilver Holland 1753. CNM 2.28.126. 35,- 621. Duit afslag in zilver Holland 1757. CNM 2.28.126. 35,- 613. Duit afslag in zilver Holland 1739. Zeer Fraai +. CNM 2.28.126. 40,- 614. Duit afslag in zilver Holland 1740. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.126. 45,- 616. Duit afslag in zilver Holland 1747. Zeer Fraai +. CNM 2.28.126. 40,- 617. Duit afslag in zilver Holland 1752. CNM 2.28.126. 35,- 619. Duit afslag in zilver Holland 1754. Zeer Fraai +. CNM 2.28.126. 40,- 620. Duit afslag in zilver Holland 1756. Zeer Fraai +. CNM 2.28.126. 40,- 622. Duit afslag in zilver Holland 1758. CNM 2.28.126. 25,- Kampen 623. Leeuwendaalder Kampen 1646. CNM 2.30.37. Delm. 862. 70,- 88 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 89 89

Overijssel 624. Leeuwendaalder Kampen 1648. CNM 2.30.37. Delm. 862. 50,- 628. Dukaton of zilveren rijder Kampen 1664. CNM 2.30.53. Delm. 1039. 85,- 632. Arendschelling van 6 stuiver Kampen Z.J. CNM 2.30.66. 25,- 636. Philipsdaalder Overijssel 1563. CNM 2.38.3. 100,- Nijmegen 625. Leeuwendaalder Kampen 1649. Zeer Fraai / Zeer Prachtig. CNM 2.30.37. Delm. 862. 120,- 629. Florijn van 28 stuiver Kampen 1618. Zeer Fraai +. CNM 2.30.58. Delm. 1113. 85,- 633. Rijderschelling van 6 stuiver Nijmegen 1686. CNM 2.36.32. 15,- 637. Bourgondische kruisdaalder Overijssel 1567. Zeer Fraai +. CNM 2.38.14. Delm. 96. 100,- 626. Leeuwendaalder Kampen 1650. CNM 2.30.37. Delm. 862. 50,- 627. Leeuwendaalder Kampen 1682. CNM 2.30.41. Delm. 862. 50,- 630. Florijn van 28 stuiver Kampen 1618. CNM 2.30.58. Delm. 1113. 45,- 631. Florijn van 28 stuiver Kampen 1618. Fraai. CNM 2.30.58. Delm. 1113. 25,- 634. Lot (4x) rijderschelling van 6 stuiver Nijmegen 1688, 1689, 1690 en 1691. Varieert tussen Fraai en Fraai / Zeer Fraai. CNM 2.36.32. 20,- 635. Duit Nijmegen Z.J. (1618-1620). CNM 2.36.50. 70,- 638. Gouden dukaat Overijssel 1595. Zeer Fraai +. CNM 2.38.49. Delm. 1054. 160,- 639. Leeuwendaalder Overijssel 1637. Zeer Fraai -. CNM 2.38.63. Delm. 856. 30,- 90 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 91 91

640. Leeuwendaalder Overijssel 161Z. Fraai +. CNM 2.38.63. Delm. 856. 30,- 644. Nederlandse rijksdaalder Overijssel 1620. CNM 2.38.68. Delm. 948. 85,- 648. Zilveren dukaat Overijssel 1695. Fraai +. CNM 2.38.73. Delm. 987. 60,- 652. Dukaton of zilveren rijder Overijssel 1735. CNM 2.38.74. Delm. 988. 85,- 641. Leeuwendaalder Overijssel 1677. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.38.65. Delm. 856. 25,- 645. Nederlandse rijksdaalder Overijssel 1623 / 1622. CNM 2.38.68. Delm. 948. 160,- 649. Zilveren dukaat Overijssel 1707. CNM 2.38.73. Delm. 987. 70,- 653. Dukaton of zilveren rijder Overijssel 1742. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.38.74. Delm. 988. 85,- 642. Nederlandse rijksdaalder Overijssel 1619. Zeer Fraai +. CNM 2.38.68. Delm. 948. 100,- 643. Nederlandse rijksdaalder Overijssel 1620. CNM 2.38.68. Delm. 948. 85,- 646. Zilveren dukaat Overijssel 1659. Zeer Fraai -. (Afbeelding verkleind). CNM 2.38.72. Delm. 986. 80,- 647. Zilveren dukaat Overijssel 1662. CNM 2.38.72. Delm. 986. 85,- 650. Zilveren dukaat Overijssel 1708. Fraai +. CNM 2.38.73. Delm. 987. 60,- 651. Dukaton of zilveren rijder Overijssel 1734. CNM 2.38.74. Delm. 988. 70,- 654. Daalder van 30 stuiver Overijssel 1691. Fraai +. CNM 2.38.83. Delm. 1090. 60,- 655. Florijn van 28 stuiver Overijssel 1685 klop. CNM 2.38.84. Delm. 1105. 50,- 92 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 93 93

656. Florijn van 28 stuiver Overijssel 1686 klop. CNM 2.38.84. Delm. 1105. 50,- 660. 3 gulden Overijssel 1697. CNM 2.38.87. Delm. 1152. 120,- 664. 1 gulden Overijssel 1705 / 1704. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.38.90. Delm. 1184. 15,- 668. 1 gulden Overijssel 1721. Zeer Fraai (FAEO over FAE). CNM 2.38.91. Delm. 1184. 45,- 657. 3 gulden Overijssel 1682. CNM 2.38.85. Delm. 1134. 120,- 661. 1 gulden Overijssel 1701. CNM 2.38.90. Delm. 1184. 25,- 665. 1 gulden Overijssel 1706. Fraai. CNM 2.38.90. Delm. 1184. 10,- 669. 1 gulden Overijssel 1723. CNM 2.38.91. Delm. 1184. 10,- 658. 3 gulden Overijssel 1695/1694. CNM 2.38.87. Delm. 1152. 50,- 659. 3 gulden Overijssel 1695. Fraai +. CNM 2.38.87. Delm. 1152. 85,- 662. 1 gulden Overijssel 1703. Fraai. CNM 2.38.90. Delm. 1184. 15,- 663. 1 gulden Overijssel 1704. Fraai +. CNM 2.38.90. Delm. 1184. 15,- 666. 1 gulden Overijssel 1719. CNM 2.38.91. Delm. 1184. 10,- 667. 1 gulden Overijssel 1720. CNM 2.38.91. Delm. 1184. 15,- 670. 1 gulden Overijssel 1733. CNM 2.38.92. Delm. 1184. 20,- 671. 1 gulden Overijssel 1734. CNM 2.38.92. Delm. 1184. 20,- 94 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 95 95

Utrecht 672. 1 gulden Overijssel 1735. Zeer Fraai +. CNM 2.38.92. Delm. 1184. 35,- 676. 1 gulden Overijssel 1764. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.38.93. Delm. 1184. 35,- 680. Tiende philipsdaalder Utrecht 1571. CNM 2.43.10. 35,- 684. 14 gulden of gouden rijder Utrecht 1760 montage. CNM 2.43.37. Delm. 970. 280,- 673. 1 gulden Overijssel 1736. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.38.92. Delm. 1184. 35,- 677. 1 gulden Overijssel 1764. CNM 2.38.93. Delm. 1184. 15,- 681. 3 gulden Utrecht 1682. Zeer Fraai +. CNM 2.43.11. Delm. 1132. 225,- 685. 14 gulden of gouden rijder Utrecht 1761. Prachtig / FDC. CNM 2.43.37. Delm. 970. 400,- 674. 1 gulden Overijssel 1737. CNM 2.38.92. Delm. 1184. 25,- 675. 1 gulden Overijssel 1763. CNM 2.38.93. Delm. 1184. 15,- 678. Lot (6x) 6 stuiverstukken Overijssel 1682, 1686, 1688, 1689, 1690 en 1691. Varieert tussen Zeer Goed en Zeer Fraai. CNM 2.38.96. 40,- 679. 1 stuiver Overijssel 1619. Fraai +. CNM 2.38.97. 10,- 682. 14 gulden of gouden rijder Utrecht 1751 montage. Prachtig. CNM 2.43.37. Delm. 970. 300,- 683. 14 gulden of gouden rijder Utrecht 1760 montage. Prachtig. CNM 2.43.37. Delm. 970. 300,- 686. 14 gulden of gouden rijder Utrecht 1761 montage. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.37. Delm. 970. 300,- 687. 14 gulden of gouden rijder Utrecht 1763. CNM 2.43.37. Delm. 970. 300,- 96 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 97 97

688. 7 gulden of halve gouden rijder Utrecht 1750. FDC. CNM 2.43.38. Delm. 971. 400,- 692. Gouden dukaat Utrecht 1777. Zeer Fraai +. CNM 2.43.46. Delm. 965. 230,- 696. Leeuwendaalder Utrecht 1598. Zeer Fraai -. CNM 2.43.58. Delm. 840. 50,- 700. Leeuwendaalder Utrecht 1617. CNM 2.43.62. Delm. 843. 40,- 689. Gouden dukaat Utrecht 1649. Prachtig -. CNM 2.43.42. Delm. 963. 180,- 693. Gouden dukaat Utrecht 1787. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.46. Delm. 965. 260,- 697. Leeuwendaalder Utrecht 1599 / 1598. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.58. Delm. 840. 100,- 701. Leeuwendaalder Utrecht 1636. Fraai / Zeer Fraai (gat). CNM 2.43.64. Delm. 844-845. 40,- 690. Gouden dukaat Utrecht 1761. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.46. Delm. 965. 230,- 691. Gouden dukaat Utrecht 1761. Zeer Fraai +. CNM 2.43.46. Delm. 965. 200,- 694. Gouden dukaat Utrecht 1792. CNM 2.43.46. Delm. 965. 200,- 695. Gouden dukaat Utrecht 1794. Zeer Fraai +. CNM 2.43.46. Delm. 965. 180,- 698. Leeuwendaalder Utrecht 1600. CNM 2.43.58. Delm. 840. 30,- 699. Leeuwendaalder Utrecht 1616. CNM 2.43.62. Delm. 843. 50,- 702. Leeuwendaalder Utrecht 1639. Zeer Fraai -. CNM 2.43.64. Delm. 844-845. 40,- 703. Leeuwendaalder Utrecht 1642. CNM 2.43.64. Delm. 844-845. 40,- 98 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 99 99

704. Leeuwendaalder Utrecht 1643. CNM 2.43.64. Delm. 844-845. 60,- 708. Leeuwendaalder Utrecht 1648. CNM 2.43.65. Delm. 844-845. 45,- 712. Nederlandse rijksdaalder Utrecht 1622. Zeer Fraai -. CNM 2.43.78. Delm. 942. 75,- 716. Zilveren dukaat Utrecht 1659. Zeer Fraai +. CNM 2.468.88. Delm. 979-979a. 175,- 705. Leeuwendaalder Utrecht 1644. CNM 2.43.64. Delm. 844-845. 45,- 709. ½ leeuwendaalder Utrecht 1645. Zeer Fraai -. CNM 2.43.73. Delm. 879. 100,- 713. Nederlandse rijksdaalder Utrecht 1623. Fraai +. CNM 2.43.78. Delm. 942. 45,- 717. Zilveren dukaat Utrecht 1683. CNM 2.43.90. Delm. 981-981a. 50,- 706. Leeuwendaalder Utrecht 1646. CNM 2.43.64. Delm. 844-845. 60,- 707. Leeuwendaalder Utrecht 1647. Zeer Fraai -. CNM 2.43.65. Delm. 844-845. 50,- 710. Nederlandse rijksdaalder Utrecht 1619. Zeer Fraai +. CNM 2.43.78. Delm. 942. 100,- 711. Nederlandse rijksdaalder Utrecht 1620. CNM 2.43.78. Delm. 942. 60,- 714. Nederlandse rijksdaalder Utrecht 1655. Zeer Fraai -. CNM 2.43.80. Delm. 943. 100,- 715. Halve Nederlandse rijksdaalder Utrecht 1619. CNM 2.43.83. Delm. 958. 175,- 718. Zilveren dukaat Utrecht 1693. CNM 2.43.90. Delm. 981-981a. 100,- 719. Zilveren dukaat Utrecht 1694. Fraai. CNM 2.43.90. Delm. 981-981a. 50,- 100 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 101 101

720. Zilveren dukaat Utrecht 1747. Fraai +. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 45,- 724. Zilveren dukaat Utrecht 1783. Zeer Fraai +. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 85,- 728. Zilveren dukaat Utrecht 1789. Zeer Fraai -. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 60,- 732. Halve zilveren dukaat Utrecht 1762 Bloemenrand. CNM 2.43.95. Delm. 982-982a. 70,- 721. Zilveren dukaat Utrecht 1762. Zeer Fraai -. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 60,- 725. Zilveren dukaat Utrecht 1784. Prachtig -. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 130,- 729. Zilveren dukaat Utrecht 1790. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 70,- 733. Halve zilveren dukaat Utrecht 1763. Zeer Fraai -. CNM 2.43.95. Delm. 982-982a. 60,- 722. Zilveren dukaat Utrecht 1772. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 70,- 723. Zilveren dukaat Utrecht 1772. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 70,- 726. Zilveren dukaat Utrecht 1787. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 50,- 727. Zilveren dukaat Utrecht 1788. Zeer Fraai +. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 130,- 730. Zilveren dukaat Utrecht 1791. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 50,- 731. Zilveren dukaat Utrecht 1792. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 50,- 734. Halve zilveren dukaat Utrecht 1764. Prachtig. CNM 2.43.95. Delm. 982-982a. 160,- 735. Halve zilveren dukaat Utrecht 1774. Fraai +. CNM 2.43.95. Delm. 982-982a. 45,- 102 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 103 103

736. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1659. CNM 2.43.96. Delm. 1030. 120,- 740. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1680. Fraai +. CNM 2.43.98. Delm. 1031. 85,- 744. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1787 Montage. Prachtig. CNM 2.43.101. Delm. 1031-1032. 70,- 748. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1793. Zeer Fraai -. CNM 2.43.101. Delm. 1031-1032. 50,- 737. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1666. CNM 2.43.96. Delm. 1030. 80,- 741. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1742. CNM 2.43.101. Delm. 1031-1032. 50,- 745. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1789. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.101. Delm. 1031-1032. 100,- 749. Halve dukaton of zilveren rijder Utrecht 1769. Zeer Fraai -. CNM 2.43.106. Delm. 1055. 60,- 738. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1668. CNM 2.43.96. Delm. 1030. 40,- 739. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1674. Fraai +. (Afbeelding verkleind). CNM 2.43.97. Delm. 1030. 85,- 742. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1760. Zeer Fraai +. CNM 2.43.101. Delm. 1031-1032. 85,- 743. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1784. Prachtig -. CNM 2.43.101. Delm. 1031-1032. 120,- 746. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1790. CNM 2.43.101. Delm. 1031-1032. 70,- 747. Dukaton of zilveren rijder Utrecht 1791. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.101. Delm. 1031-1032. 85,- 750. Halve dukaton of zilveren rijder Utrecht 1772 Montage. CNM 2.43.106. Delm. 1055. 35,- 751. Halve dukaton of zilveren rijder Utrecht 1780. Zeer Fraai +. CNM 2.43.106. Delm. 1055. 85,- 104 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 105 105

752. Halve dukaton of zilveren rijder Utrecht 1782. Prachtig -. CNM 2.43.106. Delm. 1055. 120,- 756. Daalder van 30 stuiver Utrecht 1689. Fraai +. CNM 2.43.109. Delm. 1086. 45,- 760. 3 gulden Utrecht 1694. Fraai +. CNM 2.43.115. Delm. 1150. 65,- 764. 3 gulden Utrecht 1764. Fraai / Zeer Prachtig. CNM 2.43.117. Delm. 1150. 120,- 753. Halve dukaton of zilveren rijder Utrecht 1785. Zeer Fraai +. CNM 2.43.106. Delm. 1055. 90,- 757. Daalder van 30 stuiver Utrecht 1692. Zeer Fraai -. CNM 2.43.109. Delm. 1086. 75,- 761. 3 gulden Utrecht 1697. Zeer Fraai +. CNM 2.43.115. Delm. 1150. 140,- 765. 3 gulden Utrecht 1786. FDC. CNM 2.43.117. Delm. 1150. 160,- 754. Halve dukaton of zilveren rijder Utrecht 1792. CNM 2.43.106. Delm. 1055. 60,- 755. Daalder van 30 stuiver Utrecht 1685. Fraai +. CNM 2.43.107. Delm. 1086. 45,- 758. 3 gulden Utrecht 1682. CNM 2.43.111. Delm. 1132. 175,- 759. 10 stuiver Utrecht 1682. Zeer Fraai -. CNM 2.43.114. 100,- 762. 3 gulden Utrecht 1714. CNM 2.43.116. Delm. 1150. 100,- 763. 3 gulden Utrecht 1763. Prachtig -. CNM 2.43.117. Delm. 1150. 130,- 766. 3 gulden Utrecht 1791. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.117. Delm. 1150. 85,- 767. 3 gulden Utrecht 1793. Zeer Fraai +. CNM 2.43.117. Delm. 1150. 80,- 106 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 107 107

768. 3 gulden Utrecht 1794. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.117. Delm. 1150. 90,- 772. 1 gulden Utrecht 1715. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.119. Delm. 1182. 35,- 776. 1 gulden Utrecht 1723. CNM 2.43.120. Delm. 1182. 15,- 780. 1 gulden Utrecht 1748. CNM 2.43.120. Delm. 1182. 20,- 769. 3 gulden Utrecht 1795. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.117. Delm. 1150. 85,- 773. 1 gulden Utrecht 1716. Fraai +. CNM 2.43.119. Delm. 1182. 15,- 777. 1 gulden Utrecht 1725. CNM 2.43.120. Delm. 1182. 45,- 781. 1 gulden Utrecht 1763. Zeer Fraai -. CNM 2.43.121. Delm. 1182. 15,- 770. 1 gulden Utrecht 1713. CNM 2.43.119. Delm. 1182. 15,- 771. 1 gulden Utrecht 1714. CNM 2.43.119. Delm. 1182. 15,- 774. 1 gulden Utrecht 1717. CNM 2.43.120. Delm. 1182. 15,- 775. 1 gulden Utrecht 1721. CNM 2.43.120. Delm. 1182. 25,- 778. 1 gulden Utrecht 1735. Fraai +. CNM 2.43.120. Delm. 1182. 10,- 779. 1 gulden Utrecht 1737. Fraai +. CNM 2.43.120. Delm. 1182. 10,- 782. 1 gulden Utrecht 1764. CNM 2.43.121. Delm. 1182. 20,- 783. 1 gulden Utrecht 1765. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.121. Delm. 1182. 85,- 108 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 109 109

784. 1 gulden Utrecht 1765. CNM 2.43.121. Delm. 1182. 15,- 788. 1 gulden Utrecht 1793. Prachtig. CNM 2.43.121. Delm. 1182. 50,- 792. 10 stuiver Utrecht 1765. Prachtig. CNM 2.43.125. 70,- 796. 10 stuiver Utrecht 1774. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.125. 40,- 785. 1 gulden Utrecht 1780. CNM 2.43.121. Delm. 1182. 50,- 789. 1 gulden Utrecht 1794. Prachtig. CNM 2.43.121. Delm. 1182. 50,- 793. 10 stuiver Utrecht 1769. Zeer Fraai -. CNM 2.43.125. 75,- 797. 10 stuiver Utrecht 1779. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.125. 40,- 786. 1 gulden Utrecht 1786. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.121. Delm. 1182. 35,- 787. 1 gulden Utrecht 1791. Prachtig -. CNM 2.43.121. Delm. 1182. 40,- 790. 10 stuiver Utrecht 1760. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.125. 40,- 791. 10 stuiver Utrecht 1761. Prachtig -. CNM 2.43.125. 45,- 794. 10 stuiver Utrecht 1770. CNM 2.43.125. 85,- 795. 10 stuiver Utrecht 1773. Zeer Fraai +. CNM 2.43.125. 35,- 798. 10 stuiver Utrecht 1781. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.125. 50,- 799. 10 stuiver Utrecht 1784. Prachtig -. CNM 2.43.125. 45,- 110 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 111 111

806. Muntmeesterpenning Utrecht 1759. CNM 2.43.126. 20,- 810. Rijderschelling van 6 stuiver Utrecht 1682 klop. Fraai. CNM 2.43.132. 15,- 814. Scheepjesschelling van 6 stuiver Utrecht 1764. Prachtig -. CNM 2.43.137. 75,- 800. 10 stuiver Utrecht 1786. CNM 2.43.125. 30,- 803. 10 stuiver Utrecht 1794. FDC. CNM 2.43.125. 100,- 807. Scheepjesschelling van 6 stuiver Utrecht 1679. Fraai +. CNM 2.43.132. 15,- 811. Rijderschelling van 6 stuiver Utrecht 1686. Fraai +. CNM 2.43.132. 15,- 815. Scheepjesschelling van 6 stuiver Utrecht 1764. CNM 2.43.137. 35,- 801. 10 stuiver Utrecht 1792. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.125. 40,- 802. 10 stuiver Utrecht 1793. CNM 2.43.125. 50,- 804. Muntmeesterpenning Utrecht 1758. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.126. 15,- 805. Muntmeesterpenning Utrecht 1759. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.126. 30,- 808. Rijderschelling van 6 stuiver Utrecht 1680. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.43.132. 5,- 809. Rijderschelling van 6 stuiver Utrecht 1681 klop. Fraai +. CNM 2.43.132. 15,- 812. Rijderschelling van 6 stuiver Utrecht 1691. CNM 2.43.132. 15,- 813. Scheepjesschelling van 6 stuiver Utrecht 1764. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.137. 60,- 816. Scheepjesschelling van 6 stuiver Utrecht 1785. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.137. 85,- 817. Scheepjesschelling van 6 stuiver Utrecht 1786. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.137. 85,- 112 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 113 113

818. Scheepjesschelling van 6 stuiver Utrecht 1787. Prachtig. CNM 2.43.137. 120,- 822. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1747. CNM 2.44.21. 35,- 826. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1755. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.44.21. 50,- 830. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1787. Prachtig -. CNM 2.44.22. 60,- 834. Leeuwendaalder West-Friesland 1603. CNM 2.46.21. Delm. 834-834a. 60,- West-Friesland 819. Scheepjesschelling van 6 stuiver Utrecht 1788. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.137. 80,- 823. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1748. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.44.21. 50,- 827. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1757. CNM 2.44.21. 35,- 831. Gouden dukaat West-Friesland 1608. CNM 2.46.11. Delm. 836-837. 150,- 835. Leeuwendaalder West-Friesland 1603. CNM 2.46.22. 50,- Utrecht Stad 820. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1739. Zeer Fraai +. CNM 2.44.21. 20,- 821. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1741 / 1739. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.44.21. 50,- 824. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1750. CNM 2.44.21. 35,- 825. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1752. Fraai +. CNM 2.44.21. 25,- 828. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1764. Prachtig. CNM 2.44.22. 70,- 829. Duit afslag in zilver Utrecht Stad 1780. Zeer Fraai +. CNM 2.44.22. 45,- 832. West-Friese rijksdaalder West-Friesland 1588. CNM 2.46.17. Delm. 925-925a. 260,- 833. Leeuwendaalder West-Friesland 1589. CNM 2.46.20. Delm. 833. 45,- 836. Leeuwendaalder West-Friesland 1604. Zeer Fraai +. CNM 2.46.22. 70,- 837. Leeuwendaalder West-Friesland 1605. CNM 2.46.22. 60,- 114 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 115 115

838. Leeuwendaalder West-Friesland 1617. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 25,- 842. Leeuwendaalder West-Friesland 1636. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 35,- 846. Leeuwendaalder West-Friesland 1641. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 35,- 850. Leeuwendaalder West-Friesland 1644/1642. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 70,- 839. Leeuwendaalder West-Friesland 1622. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 35,- 843. Leeuwendaalder West-Friesland 1637. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 50,- 847. Leeuwendaalder West-Friesland 1642. Fraai +. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 25,- 851. Leeuwendaalder West-Friesland 1647. Zeer Fraai -. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 45,- 840. Leeuwendaalder West-Friesland 1632. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 35,- 841. Leeuwendaalder West-Friesland 1633. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 35,- 844. Leeuwendaalder West-Friesland 1638. Zeer Fraai +. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 45,- 845. Leeuwendaalder West-Friesland 1640. Fraai +. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 25,- 848. Leeuwendaalder West-Friesland 1643. Zeer Fraai -. CNM 2.46.24. Delm. 873-873a. 45,- 849. Leeuwendaalder West-Friesland 1643. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 25,- 852. Leeuwendaalder West-Friesland 1650. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 35,- 853. Leeuwendaalder West-Friesland 1651. Fraai +. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 25,- 116 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 117 117

854. Leeuwendaalder West-Friesland 1654. Fraai +. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 35,- 858. Prinsendaalder West-Friesland 1597. CNM 2.46.28. Delm. 924. 175,- 862. Nederlandse rijksdaalder West-Friesland 1622. Zeer Fraai -. CNM 2.46.31. Delm. 940-940d. 60,- 866. Zilveren dukaat West-Friesland 1661. Zeer Fraai -. CNM 2.46.33. Delm. 970. 60,- 855. Leeuwendaalder West-Friesland 1668. Zeer Fraai -. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 60,- 859. Nederlandse rijksdaalder West-Friesland 1619. Zeer Fraai -. CNM 2.46.31. Delm. 940-940d. 60,- 863. Nederlandse rijksdaalder West-Friesland 1624. CNM 2.46.31. Delm. 940-940d. 50,- 867. Zilveren dukaat West-Friesland 1694. Fraai +. CNM 2.46.34. Delm. 971-971b. 50,- 856. Leeuwendaalder West-Friesland 1670. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 70,- 857. Leeuwendaalder West-Friesland 1697. Zeer Fraai -. CNM 2.46.24. Delm. 836-836c. 45,- 860. Nederlandse rijksdaalder West-Friesland 1621. CNM 2.46.31. Delm. 940-940d. 50,- 861. Nederlandse rijksdaalder West-Friesland 1621. CNM 2.46.31. Delm. 940-940d. 50,- 864. Halve Nederlandse rijksdaalder West-Friesland 1619. Fraai +. CNM 2.46.32. Delm. 956-956a. 80,- 865. Halve Nederlandse rijksdaalder West-Friesland 1620. CNM 2.46.32. Delm. 956-956a. 80,- 868. Zilveren dukaat West-Friesland 1772. Zeer Fraai +. CNM 2.46.35. Delm. 971-971b. 100,- 869. Zilveren dukaat West-Friesland 1790. Zeer Fraai -. CNM 2.46.35. Delm. 971-971b. 60,- 118 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 119 119

870. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1660. CNM 2.46.38. Delm. 1019-1019c. 55,- 874. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1749. Zeer Fraai +. CNM 2.46.41. Delm. 1022. 100,- 878. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1775. CNM 2.46.41. Delm. 1022. 40,- 882. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1790/1780. CNM 2.46.41. Delm. 1022. 60,- 871. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1672. Fraai +. (Afbeelding verkleind). CNM 2.46.38. Delm. 1019-1019c. 45,- 875. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1761 Montage. Zeer Fraai -. CNM 2.46.41. Delm. 1022. 35,- 879. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1782. CNM 2.46.41. Delm. 1022. 70,- 883. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1792. CNM 2.46.41. Delm. 1022. 70,- 872. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1673. Fraai +. (Afbeelding verkleind). CNM 2.46.38. Delm. 1019-1019c. 45,- 873. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1674. (Afbeelding verkleind). CNM 2.46.38. Delm. 1019-1019c. 100,- 876. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1772. CNM 2.46.41. Delm. 1022. 60,- 877. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1774. Zeer Fraai +. CNM 2.46.41. Delm. 1022. 100,- 880. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1784. CNM 2.46.41. Delm. 1022. 70,- 881. Dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1785. Zeer Fraai +. CNM 2.46.41. Delm. 1022. 85,- 884. Halve dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1765. Zeer Fraai +. CNM 2.46.45. Delm. 1050. 85,- 885. Halve dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1768. CNM 2.46.45. Delm. 1050. 50,- 120 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 121 121

886. Halve dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1771. Fraai +. CNM 2.46.45. Delm. 1050. 45,- 890. Halve dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1786. Zeer Fraai -. CNM 2.46.45. Delm. 1050. 60,- 894. 3 gulden West-Friesland 1695/1694. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.46.54. Delm. 1147-1147a. 140,- 898. 3 gulden West-Friesland 1786. Zeer Fraai +. CNM 2.46.55. Delm. 1147-1147a. 80,- 887. Halve dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1773. Zeer Fraai -. CNM 2.46.45. Delm. 1050. 45,- 891. Daalder van 30 stuiver West-Friesland 1685. Zeer Fraai -. CNM 2.46.47. Delm. 1081-1081a. 75,- 895. 3 gulden West-Friesland 1697. Fraai +. CNM 2.46.54. Delm. 1147-1147a. 45,- 899. 3 gulden West-Friesland 1791. Zeer Fraai +. CNM 2.46.55. Delm. 1147-1147a. 85,- 888. Halve dukaton of zilveren rijder West-Friesland met klop 1774. Zeer Fraai -. CNM 2.46.45. Delm. 1050. 45,- 889. Halve dukaton of zilveren rijder West-Friesland 1785. CNM 2.46.45. Delm. 1050. 40,- 892. Daalder van 30 stuiver West-Friesland 1686. CNM 2.46.47. Delm. 1081-1081a. 60,- 893. 3 gulden West-Friesland 1694. Fraai +. CNM 2.46.54. Delm. 1147-1147a. 45,- 896. 3 gulden West-Friesland 1763. CNM 2.46.55. Delm. 1147-1147a. 50,- 897. 3 gulden West-Friesland 1764. CNM 2.46.55. Delm. 1147-1147a. 50,- 900. 3 gulden West-Friesland 1792. Prachtig -. CNM 2.46.55. Delm. 1147-1147a. 120,- 901. 3 gulden West-Friesland 1793. Zeer Fraai +. CNM 2.46.55. Delm. 1147-1147a. 85,- 122 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 123 123

902. 3 gulden West-Friesland 1794. CNM 2.46.55. Delm. 1147-1147a. 50,- 906. 1 gulden West-Friesland 1717. Fraai +. CNM 2.46.56. Delm. 1180. 20,- 910. 1 gulden West-Friesland 1763. CNM 2.46.57. Delm. 1180. 20,- 914. 1 gulden West-Friesland 1793. CNM 2.46.57. Delm. 1180. 25,- 903. 1 gulden West-Friesland 1703. Fraai +. CNM 2.46.56. Delm. 1180. 25,- 907. 1 gulden West-Friesland 1732. Zeer Fraai +. CNM 2.46.56. Delm. 1180. 40,- 911. 1 gulden West-Friesland 1764. CNM 2.46.57. Delm. 1180. 15,- 915. 1 gulden West-Friesland 1794. Fraai / Prachtig. CNM 2.46.57. Delm. 1180. 40,- 904. 1 gulden West-Friesland 1714. CNM 2.46.56. Delm. 1180. 25,- 905. 1 gulden West-Friesland 1714. CNM 2.46.56. Delm. 1180. 25,- 908. 1 gulden West-Friesland 1735. CNM 2.46.56. Delm. 1180. 30,- 909. 1 gulden West-Friesland 1762. CNM 2.46.57. Delm. 1180. 25,- 912. 1 gulden West-Friesland 1765. CNM 2.46.57. Delm. 1180. 25,- 913. 1 gulden West-Friesland 1791. Zeer Fraai +. CNM 2.46.57. Delm. 1180. 25,- 916. Roosschelling van 6 stuiver West-Friesland 1601. Fraai. CNM 2.46.62. 35,- 917. Roosschelling van 6 stuiver West-Friesland 1629. Fraai -. CNM 2.46.63. 35,- 124 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 125 125

918. Roosschelling van 6 stuiver West-Friesland 1680. Fraai -. CNM 2.46.64. 30,- 922. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1754/1752. CNM 2.46.70. 40,- 926. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1758/1757. CNM 2.46.70. 40,- 929. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1761. CNM 2.46.70. 25,- 919. Roosschelling van 6 stuiver West-Friesland 1682. CNM 2.46.65. 80,- 923. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1755. CNM 2.46.70. 25,- 920. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1727. CNM 2.46.70. 40,- 921. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1736. CNM 2.46.70. 35,- 924. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1757. CNM 2.46.70. 50,- 925. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1757/1756. CNM 2.46.70. 50,- 927. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1759. CNM 2.46.70. 25,- 928. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1759/1758. CNM 2.46.70. 40,- 930. Scheepjesschelling van 6 stuiver West-Friesland 1762. Fraai / Prachtig. CNM 2.46.70. 60,- 931. Duit West-Friesland 1658. Zeer Fraai -. CNM 2.46.92. 30,- 126 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 127 127

Zeeland 935. Leeuwendaalder Zeeland 1606. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.41. Delm. 839-839b. 100,- 939. Halve leeuwendaalder Zeeland 1616. CNM 2.49.42. Delm. 876. 90,- 943. Nederlandse rijksdaalder Zeeland 1621. Zeer Fraai -. CNM 2.49.47. Delm. 941-941a. 60,- 932. Leeuwendaalder (zwemmende leeuw) Zeeland 1597. Zeer Fraai -. CNM 2.49.39. Delm. 838. 75,- 936. Leeuwendaalder Zeeland 1609/1607. CNM 2.49.41. Delm. 839-839b. 70,- 940. Nederlandse rijksdaalder Zeeland 1607. Prachtig. CNM 2.49.47. Delm. 941-941a. 160,- 944. Nederlandse rijksdaalder Zeeland 1622. Fraai +. CNM 2.49.47. Delm. 941-941a. 35,- 933. Leeuwendaalder (zwemmende leeuw) Zeeland 1598. CNM 2.49.39. Delm. 838. 60,- 934. Leeuwendaalder (zwemmende leeuw) Zeeland 1599. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.39. Delm. 838. 130,- 937. Leeuwendaalder Zeeland 1616. CNM 2.49.41. Delm. 839-839b. 40,- 938. Leeuwendaalder Zeeland 1649. Fraai +. CNM 2.49.41. Delm. 839-839b. 35,- 941. Nederlandse rijksdaalder Zeeland 1619. CNM 2.49.47. Delm. 941-941a. 70,- 942. Nederlandse rijksdaalder Zeeland 1620. Fraai. CNM 2.49.47. Delm. 941-941a. 25,- 945. Nederlandse rijksdaalder Zeeland 1623. Zeer Fraai -. CNM 2.49.47. Delm. 941-941a. 60,- 946. Zilveren dukaat Zeeland 1672. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 45,- 128 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 129 129

947. Zilveren dukaat Zeeland 1673. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 60,- 951. Zilveren dukaat Zeeland 1694. Zeer Fraai -. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 50,- 955. Zilveren dukaat Zeeland 1697. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 20,- 959. Zilveren dukaat Zeeland 1704. Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 30,- 948. Zilveren dukaat Zeeland 1677. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 60,- 952. Zilveren dukaat Zeeland 1695. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 45,- 956. Zilveren dukaat Zeeland 1698. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 45,- 960. Zilveren dukaat Zeeland 1705/1704. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 20,- 949. Zilveren dukaat Zeeland 1678. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 75,- 950. Zilveren dukaat Zeeland 1679. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 100,- 953. Zilveren dukaat Zeeland 1696. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 45,- 954. Zilveren dukaat Zeeland 1697. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 60,- 957. Zilveren dukaat Zeeland 1701. Fraai. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 20,- 958. Zilveren dukaat Zeeland 1703. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 961. Zilveren dukaat Zeeland 1706. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 962. Zilveren dukaat Zeeland 1713. Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 30,- 130 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 131 131

963. Zilveren dukaat Zeeland 1714. Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 30,- 967. Zilveren dukaat Zeeland 1747. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 60,- 971. Zilveren dukaat Zeeland 1761. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 55,- 975. Zilveren dukaat Zeeland 1769. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 964. Zilveren dukaat Zeeland 1719/1717. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 50,- 968. Zilveren dukaat Zeeland 1748. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 90,- 972. Zilveren dukaat Zeeland 1762. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 50,- 976. Zilveren dukaat Zeeland 1770. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 965. Zilveren dukaat Zeeland 1737. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 50,- 966. Zilveren dukaat Zeeland 1738. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 50,- 969. Zilveren dukaat Zeeland 1757. Zeer Fraai -. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 970. Zilveren dukaat Zeeland 1760. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 50,- 973. Zilveren dukaat Zeeland 1767. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 65,- 974. Zilveren dukaat Zeeland 1768. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 55,- 977. Zilveren dukaat Zeeland 1771. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 65,- 978. Zilveren dukaat Zeeland 1772. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 15,- 132 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 133 133

979. Zilveren dukaat Zeeland 1773. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 50,- 983. Zilveren dukaat Zeeland 1776. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 50,- 987. Zilveren dukaat Zeeland 1781. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 991. Zilveren dukaat Zeeland 1788. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 50,- 980. Zilveren dukaat Zeeland 1773. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 50,- 984. Zilveren dukaat Zeeland 1777. Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 30,- 988. Zilveren dukaat Zeeland 1785. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 992. Zilveren dukaat Zeeland 1790. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 30,- 981. Zilveren dukaat Zeeland 1774. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 45,- 982. Zilveren dukaat Zeeland 1775. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 55,- 985. Zilveren dukaat Zeeland 1779. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 45,- 986. Zilveren dukaat Zeeland 1780. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 55,- 989. Zilveren dukaat Zeeland 1786. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 30,- 990. Zilveren dukaat Zeeland 1787. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 993. Zilveren dukaat Zeeland 1791. Zeer Fraai +. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 55,- 994. Zilveren dukaat Zeeland 1792. Zeer Fraai -. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 40,- 134 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 135 135

995. Zilveren dukaat Zeeland 1793. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 999. 1/2 dukaat Zeeland 1771. CNM 2.49.53. Delm. 1003. 50,- 1003. 1/4 dukaat Zeeland 1766 Montage. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 25,- 1006. 1/4 dukaat Zeeland 1780. Fraai. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 35,- 996. Zilveren dukaat Zeeland 1794. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 1000. 1/2 dukaat Zeeland 1775. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.53. Delm. 1003. 120,- 997. 1/2 dukaat Zeeland 1762. CNM 2.49.53. Delm. 1003. 50,- 998. 1/2 dukaat Zeeland 1764. Zeer Fraai +. CNM 2.49.53. Delm. 1003. 85,- 1001. 1/4 dukaat Zeeland 1762. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 100,- 1002. 1/4 dukaat Zeeland 1764. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 60,- 1004. 1/4 dukaat Zeeland 1775. Zeer Fraai -. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 70,- 1005. 1/4 dukaat Zeeland 1776. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 25,- 1007. 1/4 dukaat Zeeland 1782. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 60,- 1008. 1/4 dukaat Zeeland 1786. Zeer Fraai +. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 100,- 136 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 137 137

1009. 1/4 dukaat Zeeland 1788/1787. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 100,- 1013. 1/8 dukaat Zeeland 1762. Zeer Fraai +. CNM 2.49.55. 30,- 1017. 1/8 dukaat Zeeland 1766. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.55. 45,- 1021. 1/8 dukaat Zeeland 1773. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.55. 45,- 1010. 1/4 dukaat Zeeland 1791. Zeer Fraai +. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 100,- 1014. 1/8 dukaat Zeeland 1763. Prachtig -. CNM 2.49.55. 50,- 1018. 1/8 dukaat Zeeland 1767. CNM 2.49.55. 30,- 1022. 1/8 dukaat Zeeland 1774. CNM 2.49.55. 25,- 1011. 1/4 dukaat Zeeland 1791. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 60,- 1012. 1/4 dukaat Zeeland 1793. CNM 2.49.54. Delm. 1008a. 60,- 1015. 1/8 dukaat Zeeland 1764. CNM 2.49.55. 30,- 1016. 1/8 dukaat Zeeland 1765. Fraai. CNM 2.49.55. 15,- 1019. 1/8 dukaat Zeeland 1768. Fraai +. CNM 2.49.55. 20,- 1020. 1/8 dukaat Zeeland 1770. Fraai. CNM 2.49.55. 30,- 1023. 1/8 dukaat Zeeland 1775. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.55. 50,- 1024. 1/8 dukaat Zeeland 1776. Fraai -. CNM 2.49.55. 10,- 138 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 139 139

1025. 1/8 dukaat Zeeland 1777. Zeer Fraai +. CNM 2.49.55. 40,- 1029. 1/8 dukaat Zeeland 1785. CNM 2.49.55. 35,- 1033. 1/8 dukaat Zeeland 1793. Fraai +. CNM 2.49.55. 20,- 1037. Dukaton of zilveren rijder Zeeland 1760. Zeer Fraai +. CNM 2.49.58. Delm. 1024-1026. 85,- 1026. 1/8 dukaat Zeeland 1780/1770. Fraai +. CNM 2.49.55. 35,- 1030. 1/8 dukaat Zeeland 1786. Zeer Fraai +. CNM 2.49.55. 35,- 1034. Dukaton of zilveren rijder Zeeland 1659. Zeer Fraai -. (Afbeelding verkleind). CNM 2.49.56. Delm. 1024-1026. 80,- 1038. Dukaton of zilveren rijder Zeeland 1767. Zeer Fraai +. CNM 2.49.58. Delm. 1024-1026. 120,- 1027. 1/8 dukaat Zeeland 1781. Fraai +. CNM 2.49.55. 30,- 1028. 1/8 dukaat Zeeland 1782. Zeer Goed / Fraai. CNM 2.49.55. 15,- 1031. 1/8 dukaat Zeeland 1788/1786. CNM 2.49.55. 45,- 1032. 1/8 dukaat Zeeland 1792. Fraai +. CNM 2.49.55. 20,- 1035. Dukaton of zilveren rijder Zeeland 1662. Fraai / Zeer Fraai. (Afbeelding verkleind). CNM 2.49.56. Delm. 1024-1026. 70,- 1036. Dukaton of zilveren rijder Zeeland 1744. Fraai +. CNM 2.49.58. Delm. 1024-1026. 45,- 1039. Dukaton of zilveren rijder Zeeland 1775. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.58. Delm. 1024-1026. 100,- 1040. Dukaton of zilveren rijder Zeeland 1785. Zeer Fraai -. CNM 2.49.58. Delm. 1024-1026. 60,- 140 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 141 141

1041. Dukaton of zilveren rijder Zeeland 1790. CNM 2.49.58. Delm. 1024-1026. 70,- 1045. Halve dukaton of zilveren rijder Zeeland 1792. Zeer Fraai +. CNM 2.49.60. Delm. 1052. 100,- 1049. Daalder van 30 stuiver Zeeland 1678. CNM 2.49.65. Delm. 1082-1082a. 35,- 1053. Daalder van 30 stuiver Zeeland 1682. CNM 2.49.65. Delm. 1082-1082a. 100,- 1042. Dukaton of zilveren rijder Zeeland 1791. Zeer Fraai +. CNM 2.49.58. Delm. 1024-1026. 85,- 1046. Arenddaalder van 60 groot Zeeland 1602. Zeer Fraai -. CNM 2.49.61. Delm. 1071. 100,- 1050. Daalder van 30 stuiver Zeeland 1679 3 dubbel geslagen. Prachtig -. CNM 2.49.65. Delm. 1082-1082a. 140,- 1054. Daalder van 30 stuiver Zeeland 1685. CNM 2.49.66. Delm. 1083-1083a. 60,- 1043. Halve dukaton of zilveren rijder Zeeland 1775. CNM 2.49.60. Delm. 1052. 85,- 1044. Halve dukaton of zilveren rijder Zeeland 1790. Zeer Fraai +. CNM 2.49.60. Delm. 1052. 100,- 1047. Arenddaalder van 60 groot Zeeland 1602. CNM 2.49.61. Delm. 1071. 80,- 1048. Daalder van 30 stuiver Zeeland 1676. CNM 2.49.65. Delm. 1082-1082a. 50,- 1051. Daalder van 30 stuiver Zeeland 1680. CNM 2.49.65. Delm. 1082-1082a. 70,- 1052. Daalder van 30 stuiver Zeeland 1681. CNM 2.49.65. Delm. 1082-1082a. 50,- 1055. Dubbele daalder van 10 schelling Zeeland 1687. Zeer Fraai -. CNM 2.49.67. Delm. 1074-1074a. 80,- 1056. Dubbele daalder van 10 schelling Zeeland 1692. Zeer Fraai +. CNM 2.49.67. Delm. 1074-1074a. 60,- 142 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 143 143

1060. Hoedjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1727. CNM 2.49.87. 40,- 1064. Hoedjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1738. Zeer Fraai +. CNM 2.49.87. 65,- 1068. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1757. CNM 2.49.90. 30,- 1072. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1765. CNM 2.49.91. 20,- 1057. 3 gulden Zeeland 1694. CNM 2.49.70. Delm. 1131-1131a. 130,- 1061. Hoedjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1731. Fraai +. CNM 2.49.87. 35,- 1065. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1753 Piedfort. CNM 2.49.89. 75,- 1069. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1758. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.90. 45,- 1073. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1766. CNM 2.49.91. 20,- 1058. 1 gulden Zeeland 1763. Fraai +. CNM 2.49.72. Delm. 1181. 70,- 1059. Hoedjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1680. Fraai. CNM 2.49.82. 25,- 1062. Hoedjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1733. CNM 2.49.87. 40,- 1063. Hoedjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1734. Zeer Fraai -. CNM 2.49.87. 45,- 1066. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1753. CNM 2.49.89. 30,- 1067. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1755. CNM 2.49.90. 20,- 1070. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1759. CNM 2.49.91. 20,- 1071. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1765. Zeer Fraai +. CNM 2.49.91. 30,- 1074. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1767. CNM 2.49.91. 20,- 1075. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1768. CNM 2.49.91. 30,- 144 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 145 145

1076. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1769. Zeer Fraai +. CNM 2.49.91. 30,- 1080. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1774. CNM 2.49.91. 20,- 1084. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1779. Zeer Fraai +. CNM 2.49.91. 30,- 1088. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1761. CNM 2.49.92. 20,- 1091. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1790. CNM 2.49.93. 15,- 1077. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1771. CNM 2.49.91. 15,- 1081. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1775. CNM 2.49.91. 20,- 1085. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1780. CNM 2.49.91. 20,- 1078. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1772. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.91. 35,- 1079. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1773. CNM 2.49.91. 20,- 1082. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1776. CNM 2.49.91. 20,- 1083. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1778. CNM 2.49.91. 15,- 1086. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1785. CNM 2.49.91. 15,- 1087. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1788. CNM 2.49.91. 15,- 1089. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1762. CNM 2.49.93. 20,- 1090. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1790. CNM 2.49.93. 20,- 1092. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1791. CNM 2.49.93. 20,- 1093. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1791. CNM 2.49.93. 25,- 146 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 147 147

Zutphen 1094. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1792. CNM 2.49.93. 20,- 1098. Rijderschelling van 6 stuiver Zutphen 1688. Zeer Fraai -. CNM 2.51.28. 70,- 1102. Leeuwendaalder Zwolle 1646. CNM 2.52.53. Delm. 866. 40,- 1106. Arendschelling van 6 stuiver Zwolle 1601. Zeer Fraai -. CNM 2.52.100. 25,- Gelderland 1095. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1792. CNM 2.49.93. 15,- 1099. Rijderschelling van 6 stuiver Zutphen 1691. CNM 2.51.28. 60,- 1103. Leeuwendaalder Zwolle 1666. CNM 2.52.61. Delm. 867. 40,- 1107. Gouden dukaat Gelderland 1801. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.17.83. Delm. 650. 120,- Zwolle 1096. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1793. CNM 2.49.93. 15,- 1097. Scheepjesschelling van 6 stuiver Zeeland 1763. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.49.94. 35,- 1100. Leeuwendaalder Zwolle 1641. Zeer Fraai +. CNM 2.52.52. Delm. 866. 100,- 1101. Leeuwendaalder Zwolle 1644. CNM 2.52.52. Delm. 866. 85,- 1104. Dukaton of zilveren rijder Zwolle 1659. CNM 2.52.72. Delm. 1041. 100,- 1105. Arendschelling van 6 stuiver Zwolle 1601. CNM 2.52.100. 35,- 1108. 1 gulden Gelderland 1795. Zeer Fraai -. CNM 2.17.155. Delm. 1178. 30,- Holland 1109. Gouden dukaat Holland 1801. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.28.54. 175,- 148 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 149 149

1110. 3 gulden Holland 1795. CNM 2.28.101. Delm. 1146. 40,- 1113. 1 gulden Overijssel 1796. CNM 2.38.93. 50,- 1116. Gouden dukaat Utrecht 1803. Prachtig. CNM 2.43.46. Delm. 965. 210,- 1119. Zilveren dukaat Utrecht 1801. CNM 2.43.93. Delm. 982-982a. 40,- Utrecht 1111. 1 gulden Holland 1795. Fraai. CNM 2.28.104. Delm. 1179. 15,- Overijssel 1112. 1 gulden Overijssel 1795. CNM 2.38.93. Delm. 1184. 25,- 1114. Gouden dukaat Utrecht 1801. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.46. Delm. 965. 140,- 1115. Gouden dukaat Utrecht 1802. Prachtig. CNM 2.43.46. Delm. 965. 160,- 1117. Gouden dukaat Utrecht 1803. Zeer Fraai / Prachtig. CNM 2.43.46. Delm. 965. 140,- 1118. Zilveren dukaat Utrecht 1796. Zeer Fraai +. CNM 2.43.92. Delm. 982-982a. 65,- 1120. Zilveren dukaat Utrecht 1802. CNM 2.43.94. Delm. 982-982a. 70,- 1121. Gouden dukaat Utrecht 1803. CNM 2.43.94. Delm. 982-982a. 140,- 150 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 151 151

Zeeland 1122. Zilveren dukaat Utrecht 1803. Fraai. CNM 2.43.95. Delm. 982-982a. 75,- 1125. 3 gulden Utrecht 1795. Prachtig. CNM 2.43.117. Delm. 1150. 100,- 1128. Zilveren dukaat Zeeland 1795. Fraai. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 35,- 1131. Zilveren dukaat Lodewijk Napoleon 1808. Zeer Fraai +. 160,- 1123. Zilveren dukaat Utrecht 1804. CNM 2.43.96. Delm. 982-982a. 40,- 1124. Zilveren dukaat Utrecht 1805 Montage. FDC. CNM 2.43.97. Delm. 982-982a. 85,- 1126. 10 stuiver Utrecht 1795. Zeer Fraai -. CNM 2.43.125. 50,- West-Friesland 1127. 3 gulden West-Friesland 1795 versierde guirlande. CNM 2.46.55. Delm. 1147-1147a. 85,- 1129. Zilveren dukaat Zeeland 1798. CNM 2.49.50. Delm. 976-978. 65,- Koninkrijk Holland 1130. 50 stuiver Lodewijk Napoleon 1808. 220,- 1132. Gouden dukaat Lodewijk Napoleon 1807. Prachtig. 300,- 1133. Gouden dukaat Utrecht 1807. Zeer Fraai -. 175,- 152 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 153 153

½ cent 1134. ½ cent Willem I 1821 U. Zeer Fraai -. (Afbeelding vergroot). 25,- 1138. ½ cent Willem I 1823 B. Zeer Fraai / Prachtig. 35,- (Afbeelding vergroot). 1142. ½ cent Willem I 1827 U. Zeer +. (Afbeelding vergroot). 10,- 1146. ½ cent Willem I 1829 U. Fraai / (Afbeelding vergroot). 35,- 1150. ½ cent Willem II 1841. Zeer Fraai +. (Afbeelding vergroot). 30,- 1154. ½ cent Willem III 1851. Prachtig. (Afbeelding vergroot). 20,- 1135. ½ cent Willem I 1821 B. Fraai. (Afbeelding vergroot). 85,- 1139. ½ cent Willem I 1823 U. Zeer Fraai. (Afbeelding vergroot). 20,- 1143. ½ cent Willem I 1827 B. Zeer Fraai -. (Afbeelding vergroot). 30,- 1147. ½ cent Willem I 1831 U. Zeer Fraai. (Afbeelding vergroot). 35,- 1151. ½ cent Willem II 1843. Zeer Fraai / Prachtig. (Afbeelding vergroot). 30,- 1155. ½ cent Willem III 1852. Fraai +. (Afbeelding vergroot). 25,- 1136. ½ cent Willem I 1822 U. Zeer Fraai / Prachtig. (Afbeelding vergroot). 35,- 1137. ½ cent Willem I 1822 B. Zeer Fraai -. (Afbeelding vergroot). 25,- 1140. ½ cent Willem I 1824 U. Fraai. (Afbeelding vergroot). 30,- 1141. ½ cent Willem I 1826 B. Fraai / (Afbeelding vergroot). 75,- 1144. ½ cent Willem I 1828 U. Fraai +. (Afbeelding vergroot). 75,- 1145. ½ cent Willem I 1828 B. Fraai +. (Afbeelding vergroot). 50,- 1148. ½ cent Willem I 1832 U. Zeer Fraai +. (Afbeelding vergroot). 20,- 1149. ½ cent Willem I 1837. (Afbeelding vergroot). 20,- 1152. ½ cent Willem II 1846. Zeer Fraai. (Afbeelding vergroot). 25,- 1153. ½ cent Willem II 1847. (Afbeelding vergroot). 20,- 1156. ½ cent Willem III 1855. Zeer Fraai +. (Afbeelding vergroot). 140,- 1157. ½ cent Willem III 1875. Prachtig. (Afbeelding vergroot). 10,- 154 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 155 155

1158. ½ cent Willem III 1883. Zeer Fraai +. (Afbeelding vergroot). 20,- 1162. 1 cent Willem I 1822 U. Prachtig. (Afbeelding vergroot). 35,- 1166. 1 cent Willem I 1824 U. Fraai. (Afbeelding vergroot). 20,- 1170. 1 cent Willem I 1827 B. (Afbeelding vergroot). 10,- 1174. 1 cent Willem I 1831 U. Zeer Fraai +. (Afbeelding vergroot). 45,- 1178. 1 cent Willem III 1870. FDC. (Afbeelding vergroot). 45,- 1159. ½ cent Wilhelmina 1912. FDC. (Afbeelding vergroot). 10,- 1163. 1 cent Willem I 1822 B. Fraai -. (Afbeelding vergroot). 5,- 1167. 1 cent Willem I 1826 U. Zeer Fraai / Prachtig. ((Afbeelding vergroot). 25,- 1171. 1 cent Willem I 1828 U. (Afbeelding vergroot). 15,- 1175. 1 cent Willem I 1837 U. (Afbeelding vergroot). 5,- 1179. 1 cent Willem III 1875. FDC. (Afbeelding vergroot). 45,- 1160. ½ cent Wilhelmina 1928. FDC. (Afbeelding vergroot). 5,- 1 cent 5 cent 1161. 1 cent Willem I 1821 U. Zeer Fraai +. (Afbeelding vergroot). 25,- 1164. 1 cent Willem I 1823 U. (Afbeelding vergroot). 10,- 1165. 1 cent Willem I 1823 U. Zeer Fraai -. (Afbeelding vergroot). 10,- 1168. 1 cent Willem I 1826 B. Zeer Fraai -. (Afbeelding vergroot). 15,- 1169. 1 cent Willem I 1827 U. Zeer Fraai +. (Afbeelding vergroot). 10,- 1172. 1 cent Willem I 1828 B. Fraai +. (Afbeelding vergroot). 10,- 1173. 1 cent Willem I 1830 U. Zeer Fraai -. (Afbeelding vergroot). 45,- 1176. 1 cent Willem III 1863. Prachtig / FDC. (Afbeelding vergroot). 5,- 1177. 1 cent Willem III 1864. Prachtig -. (Afbeelding vergroot). 10,- 1180. 1 cent Willem III 1876. Prachtig. (Afbeelding vergroot). 5,- 1181. 5 cent Willem I 1822 U. (Afbeelding vergroot). 120,- 156 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 157 157

1182. 5 cent Willem I 1825 B. 20,- 1186. 5 cent Willem I 1828 B. Zeer Fraai +. 65,- 1190. 5 cent Willem III 1868. 15,- 1194. 10 cent Willem I 1823 B. Fraai. 45,- 1198. 10 cent Willem I 1826 U. 20,- 1202. 10 cent Willem I 1828 B. Zeer Fraai -. 25,- 1183. 5 cent Willem I 1826 B. Zeer Fraai -. 25,- 1187. 5 cent Willem III 1850. FDC. 10,- 1191. 5 cent Willem III 1876. FDC. 30,- 1195. 10 cent Willem I 1825 U. 30,- 1199. 10 cent Willem I 1827 U. Prachtig / FDC. 35,- 1203. 10 cent Willem II 1848. 25,- 1184. 5 cent Willem I 1827 U. Prachtig. 30,- 1185. 5 cent Willem I 1827 B. 35,- 1188. 5 cent Willem III 1853. 1189. 5 cent Willem III 1855. Prachtig / FDC. 140,- 15,- 1192. 5 cent Willem III 1879. FDC. 25,- 10 cent 1193. 10 cent Willem I 1819 U. Fraai -. 300,- 1196. 10 cent Willem I 1825 B. Fraai. 10,- 1197. 10 cent Willem I 1826 B. Zeer Fraai +. 35,- 1200. 10 cent Willem I 1827 B. Zeer Fraai -. 25,- 1201. 10 cent Willem I 1828 U. Zeer Fraai +. 25,- 1204. 10 cent Willem II 1849 met punt. Zeer Fraai / Prachtig. 25,- 1205. 10 cent Willem III 1849. 35,- 158 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 159 159

1206. 10 cent Willem III 1850. Zeer Fraai / Prachtig. 75,- 1210. 10 cent Willem III 1859. Fraai. 10,- 1214. 10 cent Willem III 1869. Fraai +. 10,- 1218. 10 cent Willem III 1876. FDC. 80,- 1222. 10 cent Willem III 1882. FDC. 55,- 1226. 10 cent Willem III 1890. FDC. 55,- 1207. 10 cent Willem III 1853. Prachtig. 100,- 1211. 10 cent Willem III 1862. Fraai. 15,- 1215. 10 cent Willem III 1871. 15,- 1219. 10 cent Willem III 1879. Prachtig. 35,- 1223. 10 cent Willem III 1885. Zeer Fraai / Prachtig. 15,- 1227. 10 cent Wilhelmina 1921. Prachtig / FDC. 20,- 1208. 10 cent Willem III 1855. Fraai. 15,- 1209. 10 cent Willem III 1856. Fraai +. 15,- 1212. 10 cent Willem III 1863. 20,- 1213. 10 cent Willem III 1868. Fraai. 50,- 1216. 10 cent Willem III 1873. Fraai. 5,- 1217. 10 cent Willem III 1874 zwaard met klaverblad vormig uiteinde. Fraai +. 20,- 1220. 10 cent Willem III 1880. FDC. 90,- 1221. 10 cent Willem III 1881. Zeer Fraai -. 10,- 1224. 10 cent Willem III 1887. FDC. 70,- 1225. 10 cent Willem III 1889. FDC. 50,- 1228. 10 cent Wilhelmina 1945 P. FDC. 750,- 25 cent 1229. 25 cent Willem I 1823 B. 45,- 160 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 161 161

1230. 25 cent Willem I 1824 B. Zeer Fraai / Prachtig. 45,- 1234. 25 cent Willem I 1826 B. 20,- 1238. 25 cent Willem I 1830 U. Zeer Fraai -. 35,- 1242. 25 cent Willem III 1889. 75,- 1246. 25 cent Wilhelmina 1898. Zeer Fraai -. 90,- 1250. 25 cent Wilhelmina 1945. Zeer Fraai / Prachtig. 180,- ½ gulden 1231. 25 cent Willem I 1825 U. Zeer Fraai +. 20,- 1235. 25 cent Willem I 1827 B. 35,- 1239. 25 cent Willem I 1830 B. 45,- 1243. 25 cent Willem III 1890 met punt. 65,- 1247. 25 cent Wilhelmina 1901 brede hals. Zeer Fraai +. 130,- 1251. ½ gulden Willem I 1818 U. Prachtig / FDC. 400,- 1232. 25 cent Willem I 1825 B. Zeer Fraai -. 25,- 1233. 25 cent Willem I 1826 U. Zeer Fraai / Prachtig. 25,- 1236. 25 cent Willem I 1828 B. Zeer Fraai -. 130,- 1237. 25 cent Willem I 1829 B. Zeer Fraai +. 60,- 1240. 25 cent Willem III 1850. Fraai. 65,- 1241. 25 cent Willem III 1887. Fraai. 50,- 1244. 25 cent Willem III 1890 zonder punt. 90,- 1245. 25 cent Wilhelmina 1895 Schuin muntmeester teken. Fraai. 45,- 1248. 25 cent Wilhelmina 1911. Zeer Fraai / Prachtig. 25,- 1249. 25 cent Wilhelmina 1913. Zeer Fraai / Prachtig. 45,- 1252. ½ gulden Willem I 1819 U. Fraai +. 120,- 1253. ½ gulden Willem I 1822 U zonder Michaut. Zeer Fraai / Prachtig. 225,- 162 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 163 163

1 gulden 1254. ½ gulden Willem I 1829. Zeer Fraai -. 120,- 1264. 1 gulden Willem I 1819. Zeer Fraai +. 400,- 1268. 1 gulden Willem I 1824 U streepje tussen kroon en wapen. 100,- 1258. ½ gulden Willem III 1863. FDC. 100,- 1261. ½ gulden Wilhelmina 1904. Zeer Fraai / Prachtig. 60,- 1255. ½ gulden Willem I 1830. Zeer Fraai / Prachtig. 175,- 1265. 1 gulden Willem I 1820 U. Zeer Fraai -. 100,- 1269. 1 gulden Willem I 1829 B. Zeer Fraai / Prachtig. 350,- 1256. ½ gulden Willem III 1858. FDC. 125,- 1257. ½ gulden Willem III 1859 over 18.. Prachtig. 45,- 1259. ½ gulden Willem III 1868. Prachtig -. 30,- 1260. ½ gulden Wilhelmina 1898. Fraai. 15,- 1262. ½ gulden Wilhelmina 1906. Zeer Fraai -. 45,- 1263. ½ gulden Wilhelmina 1913. Prachtig +. 25,- 1266. 1 gulden Willem I 1821 U. Zeer Fraai -. 100,- 1267. 1 gulden Willem I 1823 U. Zeer Fraai / Prachtig. 220,- 1270. 1 gulden Willem I 1831 U. Zeer Fraai / Prachtig. 400,- 1271. 1 gulden Willem I 1832. Zeer Fraai -. 100,- 164 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 165 165

1272. 1 gulden Willem I 1837. Zeer Fraai +. 125,- 1276. 1 gulden Willem I 1840. 60,- 1280. 1 gulden Willem II 1844. 65,- 1284. 1 gulden Willem II 1849. Zeer Fraai -. 55,- 1288. 1 gulden Willem III 1856. Prachtig -. 45,- 1273. 1 gulden Willem I 1840. Zeer Fraai / Prachtig (gat). 30,- 1277. 1 gulden Willem I 1840. Fraai +. 55,- 1281. 1 gulden Willem II 1845. Fraai +. 10,- 1285. 1 gulden Willem III 1853. Fraai +. 100,- 1289. 1 gulden Willem III 1863. Prachtig -. 25,- 1274. 1 gulden Willem I 1840. Zeer Fraai +. 1275. 1 gulden Willem I 1840. Zeer Fraai -. 80,- 70,- 1278. 1 gulden Willem II 1842 Lang borstbeeld. 120,- 1279. 1 gulden Willem II 1843. 40,- 1282. 1 gulden Willem II 1846 lelie. 25,- 1283. 1 gulden Willem II 1847. Prachtig. 45,- 1286. 1 gulden Willem III 1855. Prachtig. 45,- 1287. 1 gulden Willem III 1855. Prachtig -. 35,- 1290. 1 gulden Wilhelmina 1896. Zeer Fraai +. 300,- 1291. 1 gulden Wilhelmina 1896. 250,- 166 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 167 167

1292. 1 gulden Wilhelmina 1898. 35,- 1296. 1 gulden Wilhelmina 1907. Prachtig +. 30,- 1300. 1 gulden Wilhelmina 1915. Prachtig / FDC. 35,- 1304. 1 gulden Wilhelmina 1944. Prachtig. 25,- 1293. 1 gulden Wilhelmina 1901. Zeer Fraai -. 45,- 1297. 1 gulden Wilhelmina 1909. 35,- 1301. 1 gulden Wilhelmina 1915. Prachtig. 30,- 1305. 1 gulden Wilhelmina 1944. Prachtig. 25,- 1294. 1 gulden Wilhelmina 1905. 1295. 1 gulden Wilhelmina 1906. Zeer Fraai -. 55,- 250,- 1298. 1 gulden Wilhelmina 1910. 20,- 1299. 1 gulden Wilhelmina 1911. 15,- 1302. 1 gulden Wilhelmina 1916. 1303. 1 gulden Wilhelmina 1944 Doorloper. FDC. 20,- 300,- 1306. 1 gulden Wilhelmina 1945. FDC. Zilveren dukaten 1307. Zilveren dukaat Willem I 1816 Utrecht. Zeer Fraai / Prachtig. 1200,- 450,- 168 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 169 169

2½ gulden 1311. 2½ gulden Willem II 1842. Zeer Fraai -. 60,- 1315. 2½ gulden Willem II 1845 Streep tussen kroon en wapen. 30,- 1319. 2½ gulden Willem II 1848. Prachtig. 55,- 1308. 2½ gulden Willem I 1840. Zeer Fraai +. 160,- 1312. 2½ gulden Willem II 1843. 50,- 1316. 2½ gulden Willem II 1845. 15,- 1320. 2½ gulden Willem II 1849. Zeer Fraai / Prachtig. 75,- 1309. 2½ gulden Willem II 1841. 1310. 2½ gulden Willem II 1842. 350,- 70,- 1313. 2½ gulden Willem II 1844. Zeer Fraai -. 1314. 2½ gulden Willem II 1845 Parel op Band. 80,- 55,- 1317. 2½ gulden Willem II 1846 Zwaard. Fraai +. 1318. 2½ gulden Willem II 1847. Zeer Fraai +. 15,- 25,- 1321. 2½ gulden Willem III 1849. 25,- 1322. 2½ gulden Willem III 1852. Prachtig +. 70,- 170 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 171 171

1323. 2½ gulden Willem III 1853. Zeer Fraai / Prachtig. 210,- 1327. 2½ gulden Willem III 1860. Zeer Fraai / Prachtig. 70,- 1331. 2½ gulden Willem III 1866. Prachtig -. 35,- 1335. 2½ gulden Wilhelmina 1898. 160,- 1324. 2½ gulden Willem III 1856. 35,- 1328. 2½ gulden Willem III 1860. 45,- 1332. 2½ gulden Willem III 1870. Prachtig +. 35,- 1336. 2½ gulden Wilhelmina 1898. 160,- 1325. 2½ gulden Willem III 1857. FDC. 1326. 2½ gulden Willem III 1859. FDC -. 175,- 130,- 1329. 2½ gulden Willem III 1861. 1330. 2½ gulden Willem III 1862. FDC -. 40,- 175,- 1333. 2½ gulden Willem III 1871. FDC -. 1334. 2½ gulden Willem III 1872. Prachtig / FDC. 70,- 40,- 1337. 2½ gulden Wilhelmina 1898. 160,- 1338. 2½ gulden Wilhelmina 1898. 140,- 172 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 173 173

1339. 2½ gulden Wilhelmina 1898. 140,- 1343. 3 gulden Willem I 1819 U. Zeer Fraai / Prachtig. 500,- 1347. 3 gulden Willem I 1824 U. Zeer Fraai / Prachtig. 350,- 1350. 3 gulden Willem I 1831 / 1824. Zeer Fraai +. 350,- 1340. 2½ gulden Wilhelmina 1938. Prachtig / FDC. 15,- 1344. 3 gulden Willem I 1820 U. 270,- 1341. 2½ gulden Wilhelmina 1938 grofhaar. Zeer Fraai / Prachtig. 3 gulden 1342. 3 gulden Willem I 1818 U. Fraai +. 65,- 225,- 1345. 3 gulden Willem I 1821 U. Zeer Fraai -. 1346. 3 gulden Willem I 1823 U. Prachtig. 450,- 500,- 1348. 3 gulden Willem I 1830 / 1820. Prachtig. 1349. 3 gulden Willem I 1831. U. Zeer Fraai +. 450,- 350,- 1351. 3 gulden Willem I 1832 / 1824. Prachtig / FDC. 600,- 1352. 3 gulden Willem I 1832 / 1824. Prachtig. 350,- 174 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 175 175

5 gulden goud 1353. 5 gulden goud Willem I 1826 B. Zeer Fraai +. 200,- 1357. 5 gulden goud Wilhelmina 1912. FDC. 90,- 1361. 10 gulden goud Willem I 1825 B. Prachtig. 300,- 1365. 10 gulden goud Willem I 1833. Zeer Fraai +. 300,- 1369. 10 gulden goud Willem I 1840. Prachtig / FDC. 400,- 1373. 10 gulden goud Willem III 1880. FDC. 180,- 10 gulden goud 1354. 5 gulden goud Willem I 1827 U. 200,- 1358. 10 gulden goud Willem I 1824 B. Prachtig. 300,- 1362. 10 gulden goud Willem I 1828 B. Zeer Fraai / Prachtig. 280,- 1366. 10 gulden goud Willem I 1839. Prachtig / FDC. 450,- 1370. 10 gulden goud Willem III 1876. FDC. 160,- 1374. 10 gulden goud Willem III 1885. FDC. 180,- 1355. 5 gulden goud Willem I 1827 U. Fraai +. 120,- 1356. 5 gulden goud Willem I 1827 B. Fraai +. 125,- 1359. 10 gulden goud Willem I 1824 B. Zeer Fraai / Prachtig. 260,- 1360. 10 gulden goud Willem I 1825 B. FDC. 400,- 1363. 10 gulden goud Willem I 1830 U. Prachtig / FDC. 450,- 1364. 10 gulden goud Willem I 1832. Zeer Fraai / Prachtig. 280,- 1367. 10 gulden goud Willem I 1839. Prachtig / FDC. 450,- 1368. 10 gulden goud Willem I 1840. Prachtig / FDC. 400,- 1371. 10 gulden goud Willem III 1877. FDC. 160,- 1372. 10 gulden goud Willem III 1879. Prachtig. 160,- 1375. 10 gulden goud Willem III 1886. Prachtig / FDC. 180,- 1376. 10 gulden goud Willem III 1887. FDC. 220,- 176 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 177 177

1377. 10 gulden goud Willem III 1888. 200,- 1381. 10 gulden goud Wilhelmina 1898. FDC. 250,- 1385. 10 gulden goud Wilhelmina 1898. Prachtig. 200,- 1389. Gouden dukaat Willem I 1816 U. Zeer Fraai / Prachtig. 240,- 1393. Gouden dukaat Willem I 1820 U. Prachtig +. 600,- 1397. Gouden dukaat Willem I 1828 U. Prachtig / FDC. 250,- 1378. 10 gulden goud Willem III 1889. FDC. 160,- 1382. 10 gulden goud Wilhelmina 1898. Prachtig / FDC. 220,- 1386. 10 gulden goud Wilhelmina 1898. Zeer Fraai -. 180,- 1390. Gouden dukaat Willem I 1817 U. Zeer Fraai / Prachtig. 290,- 1394. Gouden dukaat Willem I 1821 U. Prachtig / FDC. 550,- 1398. Gouden dukaat Willem I 1828 U. Prachtig +. 225,- Gouden dukaten 1379. 10 gulden goud Wilhelmina 1897. FDC. 160,- 1380. 10 gulden goud Wilhelmina 1898. FDC. 250,- 1383. 10 gulden goud Wilhelmina 1898. Prachtig / FDC. 220,- 1384. 10 gulden goud Wilhelmina 1898. Prachtig / FDC. 220,- 1387. Gouden dukaat Willem I 1814. Zeer Fraai +. 160,- 1388. Gouden dukaat Willem I 1815 U. 140,- 1391. Gouden dukaat Willem I 1818 U. 130,- 1392. Gouden dukaat Willem I 1819 U. 140,- 1395. Gouden dukaat Willem I 1822 U. Zeer Fraai +. 400,- 1396. Gouden dukaat Willem I 1827 U. 160,- 1399. Gouden dukaat Willem I 1828 U. Zeer Fraai / Prachtig. 160,- 1400. Gouden dukaat Willem I 1828 B. 160,- 178 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 179 179

1401. Gouden dukaat Willem I 1829 U. Zeer Fraai / Prachtig. 150,- 1405. Gouden dukaat Willem I 1831. 140,- 1409. Gouden dukaat Willem I 1839. Prachtig +. 200,- 1413. Gouden dukaat Wilhelmina 1913. FDC. 750,- 1402. Gouden dukaat Willem I 1829 U. Zeer Fraai / Prachtig. 210,- 1406. Gouden dukaat Willem I 1835 U. Zeer Fraai / Prachtig. 350,- 1410. Gouden dukaat Willem II 1841 Fakkel. Prachtig. 200,- 1414. Gouden dukaat Wilhelmina 1921. Prachtig. 90,- 1403. Gouden dukaat Willem I 1829 B. Zeer Fraai -. 300,- 1404. Gouden dukaat Willem I 1830 U. 140,- 1407. Gouden dukaat Willem I 1837 U. 1408. Gouden dukaat Willem I 1838 Fakkel. Zeer Fraai / Prachtig. 140,- 150,- 1411. Gouden dukaat Willem II 1841 Lelie. 150,- 1412. Gouden dukaat Willem III 1849. Prachtig +. 200,- 1415. Gouden dukaat Wilhelmina 1928. Prachtig / FDC. 90,- 1416. Gouden dukaat Wilhelmina 1937. FDC. 100,- 180 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 181 181

Misslagen 1417. 10 cent Juliana 1973 excentrisch geslagen. Prachtig. 30,- 1421. Collectie Wilhelmina met o.a. betere jaren en kwaliteiten van guldens en ½ guldens. 350,- 1425. Leuk album met diverse munten, w.o. coincard sets, bijzondere uitgaves: 10 gulden millennium/eerste set van de eeuw etc. 50,- 1429. V.O.C. 2 Stuivers bonk. 1818. Scho. 666. VF. 30,- Lots 1418. Collectie Willem III album met o.a. 15 2½ guldens, 10 1 guldens etc. met betere jaren en kwaliteiten. 500,- 1422. 2x Album Wilhelmina. 100,- 1426. Verzameling numismatische boeken, w.o. het boek 'De Nederlandse Dukaat', catalogus van het Nederlandse papiergeld etc. 19 stuks. 25,- 1430. V.O.C. 1 Stuiver bonk. 1818. Scho. 668. VF. 30,- 1419. Collectie Wilhelmina album. 240,- 1420. Collectie Wilhelmina album met daarin de betere jaren van 10 cent en 25 cent. 300,- 1423. Album vnl. Nederland. Diverse kwaliteiten. 40,- 1424. 3x album coincards, 1x Koninkrijk der Nederlanden (12 stuks), 1x Collectie 'Pracht en Parelsnoeren' (12 stuks), 1x Collectie 'Grootmeesters der lage landen' (12 stuks). 100,- V.O.C. 1427. V.O.C. Gelderland. Gulden. 1790. Scho. 68. VF montagespoor Kz. 25,- 1428. V.O.C. halve duit, zilveren afslag. 1756. Scho. 135. VF. 35,- Nederlands-Indië 1431. Nederlands-Indië. West-Friesland. Hybride Duit. 1756. Scho. 233 b. VF +. 35,- 1432. Nederlands-Indië. Holland. Halve Duit, zilveren afslag. 1760. Scho. 364. VF. 35,- Koninkrijksmunten - Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 182 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 183 183

1433. Nederlands-Indië. Utrecht. Halve Duit, zilveren afslag. 1765. Scho. 408. VF. 35,- 1437. Nederlands-Indië. Bataafse Republiek. Kwart Gulden. 1802. Scho. 492 f. VF. 45,- 1441. Nederlands-Indië. Bataafse Republiek. 1/16 Gulden RR. 1802. Scho. 497 c. VF +. 100,- 1445. Nederlands-Indië. Willem I. Gulden. 1839. Scho. 617. VF. 30,- 1434. Nederlands-Indië. Bataafse Republiek. Gulden. 1802. Scho. 488 a. VF. 60,- 1438. Nederlands-Indië. Bataafse Republiek. 1/8 Gulden. 1802. Scho. 493 a. VF +. 40,- 1442. Nederlands-Indië. Brits Bestuur. Halve Stuiver. 1810. Scho. 576. VF. 25,- 1446. Nederlands-Indië. Willem I. Gulden. 1840. Scho. 616. XF +. 50,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1435. Nederlands-Indië. Bataafse Republiek. Halve Gulden. 1802. Scho. 490 a. VF +. 60,- 1436. Nederlands-Indië. Bataafse Republiek. Kwart Gulden. 1802. Scho. 492 f. VF +. 60,- 1439. Nederlands-Indië. Bataafse Republiek. Achtste Gulden. 1802. Scho. 494 a. VF +. 40,- 1440. Nederlands-Indië. Bataafse Republiek. 1/16 Gulden. 1802. Scho. 497 a. VF. 25,- 1443. Nederlands-Indië. Brits Bestuur. Halve Stuiver. 1811. Scho. 577 b. VF. 20,- 1444. Nederlands-Indië. Brits Bestuur. Halve Stuiver. 1812. Scho. 605. VF. 20,- 1447. Nederlands-Indië. Gulden. 1840. Scho. 617. AU. 35,- 1448. Nederlands-Indië. Willem I. Halve Gulden. 1834/27. Scho. 618. VF +. 50,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 184 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 185 185

Suriname 1449. Nederlands-Indië. Willem I. Halve Gulden. 1834. Scho. 621. VF. 35,- 1453. Nederlands-Indië. Album Verzameling vnl. Duiten. 114 stuks. Fine to UNC. 250,- 1457. Nederlands Indië. Lot (29) vnl. koperen munten. 20,- West-Indië 1461. West-Indië. 1/4 Gulden. 1794. Scho. 1355. VF. 25,- 1464. Suriname. Duit. 1764. Scho. 1437. VF +. 20,- Curaçao 1450. Nederlands-Indië. Willem I. Halve Gulden. 1834/27. Scho. 621. VF Cleaned. 40,- 1454. Nederlands-Indië. Album Willem III en Wilhelmina. 171 stuks. Fine to UNC. 500,- 1458. West-Indië. Utrecht. 1/4 Gulden. 1794. Scho. 1355. XF. 60,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1451. Nederlands-Indië. Wilhelmina. Halve cent. 1933 mmt. Druiventros. VF +. 40,- 1452. Nederlands-Indië. West-Friesland. hybride Duit, wapenzijde. z.j. VF +. 35,- 1455. Nederlands-Indië. Wilhelmina. 2 1/2 Cent. 1902. Scho. 865. VF +. 15,- 1456. Nederlands-Indië. Sumatra. 2 Kepengs. 1787. Scho. 954. VF -. 20,- 1459. West-Indië. Utrecht. 1/4 Gulden. 1794. Scho. 1355. VF +. 45,- 1460. West-Indië. 1/4 Gulden. 1794. Scho. 1355. AU. 50,- 1462. Curaçao. Reaal. 1821. Scho. 1389. AU. 125,- 1463. Curaçao. 1 Stuiver. 1822. AU. 60,- 1465. Suriname. Duit. 1764 Lang gras. Scho. 1437. AU. 40,- 1466. Suriname. Gulden. 1966. Scho. 1292. UNC. 40,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 186 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 187 187

Nederlandse Antillen 1467. Nederlandse Antillen. 25 Gulden. 1976. (Afbeelding verkleind). KM 15. BU. 30,- 1471. 1683. Zuidelijke Nederlanden. Rekenpenning geslagen te Brussel. Vz. Zittende draak met gulden vlies in zijn klauw. Kz. Familiewapen gehouden door twee leeuwen. AE. 31 mm. 40,- 1475. z.j. Nederland. Leiden. Vroedschapspenning. Vz. Staande leeuw met stadswapen. Kz. 7-regelige tekst. AR. 30 mm. Zeer Fraai +. 50,- 1479. z.j. Nederland. Gouda. Vroedschapspenning. Vz. Stedemaagd met gekroond stadswapen aan haar voeten. Kz. Stadsgezicht. AR. 30 mm. Prachtig. 90,- 1468. Nederlandse Antillen. 25 Gulden. 1977. (Afbeelding verkleind). KM 17. BU. 40,- 1472. z.j. Nederland. Algemene prijspenning. (Afbeelding verkleind). Vz. Zittende Nederlandse maagd met lauwerkrans. Kz. Glad. In palmhoutendoosje. Door van der Kellen. AE. 50,5 mm. Prachtig. 35,- 1476. z.j. Nederland. Gouda. Vroedschapspenning. Vz. Stedemaagd met gekroond stadswapen aan haar voeten. Kz. Stadsgezicht. AR. 30 mm. 40,- 1480. z.j. Nederland. Haarlem. Vroedschapspenning. Vz. Zittende stedemacht bij altaar. Kz. Zittende stedemaagd tussen diverse attributen. AR. 33 mm. Prachtig -. 75,- Suriname en Antillen Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1469. Suriname en Antillen. Album Vnl. 20 ste eeuw. 177 stuks. VF to UNC. 200,- Nederland 1470. 1415. Nederland. Dood Johan Huss, als ketter levend verbrand. Vz. Borstbeeld naar rechts. Kz. Huss staande op de brandstapel. AR. 41 mm. 80,- 1473. z.j. Nederland. Algemene prijspenning. (Afbeelding verkleind). Vz. Zittende Nederlandse maagd met lauwerkrans. Kz. Glad. In palmhoutendoosje. AR. 39 mm. Prachtig -. 35,- 1474. z.j. Nederland. Leiden. Vroedschapspenning. Vz. Staande leeuw met stadswapen. Kz. 7-regelige tekst. AR. 30 mm. Prachtig. 65,- 1477. z.j. Nederland. Alkmaar. Vroedschapspenning. Vz. Antiek geklede soldaat sttaande tussen altaar en trofee. Kz. Allegorische voorstelling. AR. 33,5 mm. Zeer Fraai -. 60,- 1478. z.j. Nederland. Rotterdam. Vroedschapspenning. Vz. Landschap met twee putti en riviergod. Kz. 6-regelige tekst onder stadswapen. AR. 32,5 mm. Prachtig (gebruneerd). 80,- 1481. z.j. Nederland. Den Haag. Vroedschapspenning. Vz. Gezicht op de stad. Kz. Twee allegorische figuren geven elkaar de hand. AR. 36 mm. 70,- 1482. z.j. Nederland. Haarlem. Vroedschapspenning. Vz. Zittende stedemacht bij altaar. Kz. Zittende stedemaagd tussen diverse attributen. AR. 33 mm. Zeer Fraai + (gebruneerd). 50,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 188 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 189 189

1483. 1661. Nederland. Utrecht. Wijnpenning. AR. 29,8 mm. 40,- 1487. 1727. Nederland. Den Bosch. Stadhuispenning. Vz. Stadsgezicht. Kz. Stadhuis. AR. 28,5 mm. Zeer Fraai -. 35,- 1491. 1770. Nederland. Den Bosch. Dubbele Stadhuispenning. Vz. Stedemaagd met stadhuis op achtergrond. Kz. Staande engel. AR. 33 mm. 100,- 1495. 1855. Nederland. Watersnoodmedaille. (Afbeelding verkleind). Vz. Hoofd Willem III naar rechts. Kz. Perkament rol binnen krans. AE. 50,5 mm. Prachtig. 200,- 1484. z.j. Nederland. Alkmaar. Vroedschapspenning. Vz. Antiek geklede soldaat staande tussen altaar en trofee. Kz. Allegorische voorstelling. AR. 33,5 mm. Prachtig. 80,- 1488. 1732. Nederland. Amsterdam. Toegangspenning Hortus Medicus. (Afbeelding verkleind). Vz. Gekroond stadswapen op altaar. Kz. Staande Aesculapius tussen twee bloemvazen. AE. 50,5 mm. 40,- 1492. 1776. Nederland. Den Bosch. Stadhuispenning. Bronzen afslag. Vz. Gezicht op de stad. Kz. Hertog van Brunswijk en de stedemaagd. 28 mm. Prachtig. 90,- 1496. 1872. Nederland. Willem de Zwijger. (Afbeelding verkleind). Vz. Borstbeeld Willem I naar links. Kz. 3-regelige tekst. AE. 50 mm. Prachtig. 25,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1485. 1689. Nederland. Rotterdam. Vroedschapspenning. Vz. Havengezicht met wapen en palmboom op voorgrond. Kz. Volk staande bij poort, Erasmusbeeld op voorgrond. AR. 31,5 mm. 60,- 1486. 1705. Nederland. Den Bosch. Stadhuispenning. Vz. Twee allegorische figuren staande bij altaar. Kz. Gezicht op de stad. AR. 27 mm. 50,- 1489. 1741. Nederland. Den Bosch. Stadhuispenning. Vz. Gezicht op de stad. Kz. Mercurius en zittende stedemaagd. AR. 28 mm. Zeer Fraai +. 50,- 1490. 1748. Nederland. Den Bosch. Stadhuispenning. Vz. Mars staande met stad op achtergrond. Kz. Staande vrouw met links stadswapen. AR. 28 mm. Zeer Fraai +. 50,- 1493. 1776. Nederland. Den Bosch. Stadhuispenning. Vz. Gezicht op de stad. Kz. Hertog van Brunswijk en de stedemaagd. AR. 27,5 mm. Prachtig. 60,- 1494. 1823. Nederland. Vierde eeuwfeest uitvinding boekdrukkunst door L. Koster. Vz. Gedenkteken. Kz. 12-regelige tekst. AR. 35,5 mm. Zeer Fraai +. 30,- 1497. 1872. Nederland. Brielle. Herdenking bevrijding 1572. Vz. Staande Victoria en de Nederlandse maagd. Door de Vries. AE. 40 mm. Prachtig. 25,- 1498. 1895. Nederland. Prijspenning Nederlandsche Kennel-Club Cynophilia. Vz. Kop hond naar links. Kz. Gekroond stadswapen van Nijmegen boven 5-regelige tekst. Door Begeer. AR. 40 x 40 mm. Prachtig. 40,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 190 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 191 191

1499. 1917. Nederland. Vierde eeuwfeest van de hervorming. Vz. Borstbeeld Luther naar rechts. Kz. Kasteel Wartburg. AR. 28 mm. 15,- 1503. 1933. Nederland. Zilveren prijspenning. (Afbeelding verkleind). Vz. Borstbeeld Prinses Juliana naar rechts. Kz. 3-regelige inscriptie. Door van Goor. AR. 60 mm. Zeer Fraai +. 60,- 1507. 1961. Nederland. Gouden Medaille van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevordering der Pharmacie. (Afbeelding verkleind). Vz. Interieur van een oude apotheek. Kz. Inscriptieveld met omschrift. AU. 60,1 mm. UNC. 1700,- 1511. 1969. Nederland. Rembrandt, herdenking. (Afbeelding verkleind). Vz. Aanziend portret Rembrandt. Kz. Borstbeeld Saskia met hoed naar links. Door P. Dom. AE. 100 mm. FDC. 60,- 1500. 1918. Nederland. Rotterdam. 100-jarg bestaan van de Spaarbank. (Afbeelding verkleind). Vz. Bankgebouw met stadswapen geflankeerd door twee vrouwen. Kz. Bankgebouw. Door C.J. van der Hoef. AE. 76 mm. 50,- 1504. 1935. Nederland. Tocht onderzeeer van Den Helder naar Soerabaia. (Afbeelding verkleind). Vz. Landkaart met vaarroute. Kz. 20 regels met namen van opvaarenden. Door Kutterink. AE. 50 mm. Prachtig. 60,- 1508. 1965. Nederland. 300 jaar Korps Mariniers. Vz. Drie mariniers met boot aan de kust. Kz. Gekroond insigne. AU. 23 mm. 150,- 1512. 1974. Nederland. 50 jaar Oud West-Friesland. Vz. Rijksdaalder 1584. Kz. 5-regeliger tekst. AR. 48 x 48 mm. Prachtig -. 50,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1501. 1925. Nederland. Borculo. Cycloonramp. Vz. Verwoest huis. Kz. Tekst rond gemeentewapen. Door C.J. van der Hoef. AE. 41 mm. Prachtig -. 40,- 1502. 1926. Nederland. Zilveren huwelijk van koningin Wilhelmina en prins Hendrik. (Afbeelding verkleind). Vz. Borstbeelden Wilhelmina en Hendrik naar links. Kz. Zeilschip. Door van der Hoef en van Goor. AR. 60 mm. 50,- 1505. 1939. Nederland. CTU, erepenning. (Afbeelding verkleind). Vz. Gevleugeld paard naar links. Kz. 3-regelige tekst. AR. 50 mm. Prachtig. 30,- 1506. 1939. Nederland. Nederlandse spoorwegen, eeuwfeest. (Afbeelding verkleind). Vz. Stoomtrein en trekschuit. Kz. Front van electrische locomotief. AE. 60 mm. Prachtig -. 15,- 1509. 1968. Nederland. Herdenking Dr Martin Luther King. Vz. Hoofd naar links. Kz. 6-regelige tekst. AU. 29 mm. UNC. 350,- 1510. 1968. Nederland. Herdenking Dr Martin Luther King. Vz. Hoofd naar links. Kz. 6-regelige tekst. AU. 29 mm. UNC. 350,- 1513. 1984. Nederland. Het Oranje Kruis 75 jaar. (Afbeelding verkleind). Vz. Oranje Kruis. Kz. Leeg inscriptieveld. AE verguld. 60 mm. Prachtig. 15,- 1514. z.j. Nederland. Dortdrecht. Brandspuitpenning. Vz. Gekroond gemeentewapen. Kz. BRANDWEER G W. AE. 33,5 mm. 25,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 192 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 193 193

1515. z.j. Nederland. Erepenning voor menslievend hulpbetoon. (Afbeelding verkleind). Vz. Hoofd jeugdige Wilhelmina naar links. Kz. 3-regelige tekst binnen krans. Door W. Schammer. AE. 50,7 mm. Prachtig. 100,- 1519. Nederland. Blauw album met collectie moderne herdenkingspenningen. 162 stuks. 50,- 1523. Nederland. Eindhoven. Rijkskrankzinnigengesticht. Complete serie (5). Zeer Fraai en beter. 50,- 1527. Nederland. Lot (3) Tokens Psychiatrische Inrichting Coudewater. 1, 10 en 30. Gemiddeld Zeer Fraai +. 30,- 1516. z.j. Nederland. Brandspuitpenning onbekende plaats. (Afbeelding verkleind). Vz. No. 55 POMPERS. Kz. AAN DE GROOTE POMP. Geel koper. 49,5 mm. 60,- 1520. Nederland. Album consumptiepenningen. Circa 450 stuks. 50,- 1524. Nederland. Eindhoven. Rijkskrankzinnigengesticht. Complete serie (5). Zeer Fraai en beter. 50,- 1528. Nederland Lot (4) Plastic tokens Ministerie van Oorlog 1951 1,5,10 en 25 Cent. UNC. 25,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1517. z.j. Nederland. Brandspuitpenning onbekende plaats. (Afbeelding verkleind). Vz. BRANTSPUYT N. 15. Kz. AAN DE GROOTE POMP. Geel koper. 47 mm. 60,- 1518. z.j. Nederland. Brandspuitpenning onbekende plaats. (Afbeelding verkleind). Vz. BRANTSPUYT No. 12. Kz. HOOZER. Geel koper. 47 mm. 60,- 1521. Nederland. Album gas- en consumptie penningen. Circa 200 stuks. 50,- 1522. Nederland. Bruin album met collectie fietsbelastingplaatjes. 45 stuks. 125,- 1525. Nederland. Lot (15) Diverse tokens, o.a. N.V. Stoombootmaatschappij Amsterdam. 60,- 1526. Nederland. Lot (5) Kralingen IJsclub, Waarde 5, 10, 15, 25 en 100. AE. Gemiddeld Zeer Fraai +. 75,- 1529. Nederland. Album met verzameling consumptiepenningen etc. Met Kooy nummering. Geen doubletten. 183 stuks. 90,- 1530. Nederland. Album met verzameling tokens etc. Met Kooy nummering. Geen doubletten. 274 stuks. 100,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 194 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 195 195

1531. Nederland. Album met verzameling tokens etc. Met Kooy nummering. O.a. waspenningen. Geen doubletten. 272 stuks. 100,- 1535. Lot (21) diverse penningen, o.a. Prijspenning tentoonstelling Amsterdam 1883. 100,- 1539. Diverse onderscheidingen, speldjes en battons, o.a. Nieuw-Guinea. 60,- 1543. 1957. Belgie. Leuven. Erepenning Philips. (Afbeelding verkleind). Vz. Logo Philips omgeven door drie godinnen. Kz. 5-regelige tekst. AE. 50 mm. Prachtig. 15,- 1532. Vnl. Nederland. Blauw album met collectie moderne herdenkingspenningen. 185 stuks. 75,- 1536. Lot (40) diverse penningen, o.a. Amsterdam Sail 1990. 100,- 1540. Groot aantal tokens, reclamepenningen, koffiemunten etc. Circa 3,5 kilo. 50,- 1544. z.j. België. Stadspenning Brussel. Vz. Gekroond stadswapen. Kz. SPQB binnen eikenkrans. AR. 31 octogonaal mm. Zeer Fraai +. 25,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1533. Vnl. Nederland. Blauw album met collectie moderne herdenkingspenningen. 199 stuks. 100,- 1534. Vnl. Nederland. Groen album met collectie moderne herdenkingspenningen. 156 stuks. 200,- 1537. Lot (32) diverse penningen, o.a. 2002 Dag van het Verzet te Ermelo. 100,- 1538. Lot (22) zilveren penningen, o.a. Brugge prijspenning 1902. 300,- 1541. Diverse tokens, o.a. bier- en gaspenningen. Wereld 20,- 1542. 1896. Belgie. Brussel. Prijspenning Schipperkes Club. Vz. Hond, staande naar rechts. Kz. 3-regelige tekst binnen omschrift. AR. 32 mm. Zeer Fraai +. 15,- 1545. 1757. Duitsland. Slag bij Rosbach. Vz. Koning te paard. Kz. Slagveld scene. AE verguld. 38 mm. 30,- 1546. 1928. Duitsland. Keulen. Internationale Pers tentoonstelling. (Afbeelding verkleind). Vz. Staande gelauwerde atleet. Kz. 5-regelige tekst. AE. 76 x 100,5 mm. Prachtig -. 50,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 196 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 197 197

1550. Guernsey. Sarnian Club 3 D. Token. AE. VF. 10,- 1548. 1888. France. Alencon. Gold Medal. Concours Agricole. Vz. Head France left. Rev. Cartouche placed on agriculyural products. By H. Ponscarme. AU. 34 mm. VF+. 800,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1547. 1770. France. Gold Medal. Marriage Louis XV and Marie Antoinette. Vz. Bust of Louis to right. Rev. Marriage scene. AU. 34,5 mm. VF+. 5000,- 1549. 1962. Frankrijk. Erepenning Assemblee Nationale. (Afbeelding verkleind). Vz. Hoofd Marianne naar links. Kz. Gezicht op de Assemblee te Parijs. AR. 50 mm. Prachtig. 45,- 1551. 1962. Italy. Pope John XXII. Vz. Bust to left. Rev. Pope on throne surrounded by bisshops. AU. 21,5 mm. VF+. 175,- 1552. 2000. Jersey. Lot (2) Model Four Shillings, George V, George VI. (Afbeelding verkleind). Vz. Hoofden naar links. Kz. Wapen van Jersey. Door Donald R Golder. AE. 36 mm. FDC. 15,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 198 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 199 199

Antieke Grieken 1554. 2014. USA. Virginia. 5 ounce. (Afbeelding verkleind). Vz. Landschap. Hoofd G. Washington naar links. AR. 76 mm. Prachtig. 80,- 1558. Attica. Athens. Tetradrachm. n.d. XF testcut. 400,- Romeinse Rijk 1555. 1963. Vatican. Gold Medal. Sede vacante. Vz. Crossed keys below pavillon. Rev. Arms of B. Aloisi-Masella. AU. 37,8 mm. UNC. 800,- 1559. Antoninus Pius. 138-161. Denarius. RIC III 137. VF +. 80,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1553. 1841. Russia. Gold Medal. "Marriage" Rouble St. Petersburg mint. Vz. Conjoined busts of Grand Duke Alexander Nikolaevich and Princess Maria Alexandrovna left. AU. 36 mm. AU. 30000,- 1556. 1632. Zweden. Dood Gustav Adolph. Vz. Borstbeeld naar rechts. Kz. 8-regelige tekst. AR. 25 mm. 50,- 1557. 1832. Zweden. Dood Gustav van Zweden herdacht. Vz. Borstbeeld naar rechts. Kz. 9-regelige tekst. Door Krüger. AE. 34 mm. 20,- 1560. Faustina. 141. Denarius. S 1250. VF +. 40,- 1561. Germanicus and Caligula. Denarius. S 498. Edge damaged. RRR Fine. 900,- Penningen - Antieke Grieken - Romeinse Rijk - Munten Buitenland 200 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 201 201

1562. Roman Republic. Vibius C.F. Pansa. denarius. n.d. VF +. 50,- 1566. Lot (9) o.a. Faustina denarius. Fine. 50,- 1570. Albania. 1 Franc. 1937 R. KM 18. VF +. 10,- 1574. Austria. Leopold. Thaler. 1621. KM 264.5. VF +. 100,- 1563. Septimius Severus 193-211. Denarius. n.d. VF +. 50,- 1567. Lot (49) small bronzes. 4 th. Century. Fine to VF. 150,- 1571. Asia. silver Larin. n.d. VF +. 20,- 1575. Austria. Franz Joseph. 20 Corona. 1893. KM 2806. UNC. 175,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1564. Faustina 161-180. Denarius. n.d. VF. 30,- 1565. Gordianus 238-244. Antoninianus. n.d. VF +. 40,- 1568. Lot (19) Silver and bronzes. Wereld 125,- 1569. Afrika. Album Algerije - Ethiopia. Diverse kwaliteiten. 125,- 1572. Australia. Victoria. Sovereign. 1872 M. KM 6. VF +. 220,- 1573. Australia. Victoria. Sovereign. 1877 Sydney. KM 6. AU. 250,- 1576. Belgium. Insurrection. 3 Florins. 1790. KM 50. VF + Mounted. 40,- 1577. Belgium. Lot (8) a.o. Deux Belgas 1930. VF. 40,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 202 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 203 203

1578. Belgium. Lot (11). 50,- 1582. British North Borneo. Victoria. 1/2 Cent (2). 1887 1891 H. KM 1. F +. 25,- 1586. China. Kiangnan. 20 Cents. -1899. KM Y 143 a.2. VF. 10,- 1590. Egypt. Fuad I. 500 Piastres. 1922. KM 342. UNC. 1750,- 1579. Brazil. Jose I. 6400 Reis. 1757 R. KM 172.2. VF +. 550,- 1583. Canada. George V. Dollar. 1935. KM 30. AU. 20,- 1587. China. Lot (21) Cash coins. 25,- 1591. Egypt. 5 Pounds. 1968. KM 416. UNC. 650,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1580. Brazil. Pedro II. 20000 Reis. 1889. KM 468. AU. 500,- 1581. Brazil. Album o.a. Brazilie en Chili. Diverse kwaliteiten. 60,- 1584. Canada. Elisabeth II. 20 Dollars. 1967. KM 71. Proof. 450,- 1585. Chile. 100 Pesos. 1926. KM 170. UNC. 450,- 1588. Cyprus. Pound. 2007. (Afbeelding verkleind). KM 86. Proof. 15,- 1589. Dominican Republic. 30 Pesos. 1955. KM 24. UNC. 800,- 1592. France. Napoleon. 40 Francs. An 12 A. KM 652. VF. 400,- 1593. France. Henry III. Teston. 1575. VF -. 50,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 204 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 205 205

1594. France. Louis XII. 1/2 Franc C. 1615. KM 74. F. 50,- 1598. France. Napoleon. 20 Francs. 1810 A. KM 695.1. AU. 175,- 1602. France. Louis XVIII. 20 Francs. 1814 A. KM 706.1. VF. 180,- 1606. France. Louis Philippe. 5 Francs. 1831 A. VF. 25,- 1595. France. Louis XV. Double Louis d or. 1768 A. Fr. 463. VF +. 800,- 1599. France. Napoleon. 20 Francs. 1811 A. KM 695.1. VF. 175,- 1603. France. Louis XVIII. 20 Francs. 1818 A. KM 712.1. VF +. 175,- 1607. France. Napoleon III. 100 Francs. 1863 BB. KM 802.2. AU. 1200,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1596. France. Louis XVI. Double Louis d or. 1786 K. FR. 474 KM 592.8. VF. 700,- 1597. France. Louis XVI. Louis d or. 1789 W. KM 591.15. XF. 350,- 1600. France. Napoleon. 20 Francs. 1812 A. KM 695.1. VF. 175,- 1601. France. Napoleon. 20 Francs. 1813 Utrecht. KM 695.11. VF. 250,- 1604. France. Louis XVIII. 20 Francs. 1824 A. KM 712.1. VF. 175,- 1605. France. Charles X. 20 Francs. 1825 A. KM 726.1. VF. 175,- 1608. French Colonies. 10 Centimes. 1827 H. KM 11.2. VF. 25,- 1609. Germany. Cologne. Albus. 1583. VF. 15,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 206 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 207 207

1610. Germany. Aachen. 8 Heller. 1586. VF. 20,- 1614. Germany. Bavaria. Maximilian III Josef. Thaler. 1769. KM 519.1. VF. 30,- 1618. Germany. Baden. Leopold. 2 Thaler. 1852. KM 220. VF. 90,- 1622. Germany. DDR. 20 Mark. 1970. AU. 35,- 1611. Germany. Hesse-Cassel. 1/8 Thaler. 1724. KM 390. VF. 60,- 1615. Germany. Prussia. Friedrich Wilhelm. 4 Groschen. 1796 A. KM 362. F. 10,- 1619. Germany. Prussia. Wilhelm I. Thaler. 1871 A. KM 500. VF +. 15,- 1623. Germany. Saxony. 2 Mark. 1902 E. KM 1255. UNC. 50,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1612. Germany. Hamburg. 8 Schilling. 1726. KM 367. VF. 25,- 1613. Germany. Hamburg. 8 Schilling. 1727. KM 367. VF. 25,- 1616. Germany. Hannover. George III. 5 Thaler. 1813 T.W. KM 101. AU. 400,- 1617. Germany. Hannover. Ernst August. Thaler. 1850 B. KM 209.2. VF. 20,- 1620. Germany. Baden. 5 Mark. 1876 G. KM 263.1. VF -. 35,- 1621. Germany. Baden. 5 Mark. 1906. KM 277. VF. 35,- 1624. Germany. Hamburg. 2 Mark. 1904 and 1906 J. KM 294. VF -. 25,- 1625. Germany. Friedrich I. 2 Mark. 1904 G. KM 272. VF. 20,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 208 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 209 209

1626. Germany. Prussia. 3 Mark. 1909 A. KM 527. UNC. 20,- 1630. Germany. 50 Reichspfennig. 1933 J. KM 49. VF +. 40,- 1634. Germany. Lot (36) mainly silver. 250,- 1638. Great Britain. Victoria. Sovereign. 1842. KM 736.1. VF. 210,- 1627. Germany. Wurttemberg. 3 Mark. 1909 F. KM 635. UNC. 40,- 1631. Germany. 50 Reichspfennig. 1939 B. KM 95. VF +. 25,- 1635. Germany. Lot (32) mainly silver. 225,- 1639. Great Britain. Victoria. Sovereign. 1847. KM 736.1. VF. 210,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1628. Germany. 5 Mark. 1932 A. KM 56. VF +. 50,- 1629. Germany. 5 Mark. 1932 A. KM 56. VF. 40,- 1632. Germany. 2 DM. 1951 F,G,J. KM 111. VF +. 30,- 1633. Germany. Lot (53). 100,- 1636. Great Britain. George IV. 2 Pounds. 1823. KM 690. VF. 800,- 1637. Great Britain. William IV. 2 Pounds. 1831. KM 718. VF +. 2500,- 1640. Great Britain. Victoria. Sovereign. 1849. KM 736.1. VF. 210,- 1641. Great Britain. Victoria. Sovereign. 1869. KM 736.2. VF. 210,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 210 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 211 211

1642. Great Britain. Victoria. Sovereign. 1869. KM 736.2. VF +. 210,- 1646. Great Britain. Victoria. Sovereign. 1872. KM 752. VF. 210,- 1650. Great Britain. Victoria. Double Florin. 1889. KM 763. VF +. 30,- 1654. Great Britain. George V. Sovereign met diverse kloppen, later werk. 1918 M. cf. KM 820. VF +. 200,- 1643. Great Britain. Victoria. Sovereign. 1870. KM 736.2. VF. 210,- 1647. Great Britain. Victoria. Half Sovereign. 1885. KM 735.1. F. 100,- 1651. Great Britain. Tradedollar. 1899 B. KM T 5. VF +. 25,- 1655. Great Britain. Album vnl. Crownsize en penningen. 125,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1644. Great Britain. Victoria. Sovereign. 1871. KM 736.2. VF. 210,- 1645. Great Britain. Victoria. Sovereign. 1871. KM 736.2. AU. 250,- 1648. Great Britain. Victoria. Half Sovereign. 1887. KM 766. VF. 100,- 1649. Great Britain. Victoria. 5 Pounds. 1887. KM 769. AU. 1400,- 1652. Great Britain. Elisabeth II. 5 Pounds. 1981. KM 924. Proof. 1600,- 1653. Great Britain. Tradedollar. 1900 B. KM T 5. VF. 25,- 1656. Great Britain. Lot (24) A.o. Gr. Brit. Crown 1893. 80,- 1657. Hungary. Ferdinand III. Half Thaler. 1652 K B. KM 117. VF. 100,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 212 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 213 213

1658. Iceland. 500 Kronur. 1974. KM 20. Proof. 10,- 1662. Italy. Genoa. Doges. 96 Lire. 1796. FR. 444 KM 251. VF +. 1750,- 1666. Italy. Carlo Felice. 20 Lire. 1828 L. KM C 106.1. VF. 175,- 1670. Italy. Naples and Sicily. Fernand II. 30 Ducati. 1851. KM 157 e. VF +. 2700,- 1659. India. Vnl. Oude koperen munten (51). 100,- 1663. Italy. Napoleon. 40 Francs. 1809 M. KM 12. VF. 400,- 1667. Italy. Carlo Felice. 80 Lire. 1828 L. KM C 108.1. VF +. 850,- 1671. Italy. 100 Lire. 1922 restrike. UNC. 800,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1660. India-British. Bengal Presidency. Rupee. n.d. 19. KM 108. VF. 20,- 1661. Iraq. 100 Dinars. 1979. KM 167. Proof. 650,- 1664. Italy. Maria Luigia. 40 Lire. 1815. KM C 32. VF. 450,- 1665. Italy. Papal States. Sede Vacante. Scudo. 1823. KM 1292. XF. 150,- 1668. Italy. Carlo Alberto. 100 Lire. 1835 P. KM C 117.2. VF +. 900,- 1669. Italy. Carlo Alberto. 20 Lire. 1849 P. KM C 115.1. XF. 180,- 1672. Italy. 100. 1923 restrike. cf. KM 65. UNC. 800,- 1673. Italy. Venice. Ludovico Manin. Zecchino. n.d. Fr. 1445. F. Gaatje 100,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 214 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 215 215

1674. Japan. Yen. year 27. KM Y A 25.3. VF +. 20,- 1678. Mexico. 50 Pesos. 1943. KM 482. UNC. 1000,- 1682. Morocco. 1/2 Dirham. 35. KM Y 9.2. VF. 10,- 1686. Norway. 24 Skilling. 1744 TL. KM 232.3. VF -. 20,- 1675. Mexico. Guanajuato. 8 Escudos. 1854 P.F. KM 383.7. VF. 900,- 1679. Monaco. Charles III. 100 Francs. 1886 A. KM 99. VF. 900,- 1683. Morocco. 2 1/2 Dirhams. 1299. KM Y 6. VF +. 25,- 1687. Oman. Half Omani Rial. 1972. KM 48. Proof. 1000,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1676. Mexico. 8 Reales M.O. 1863 Zs. KM 377.13. VF. 15,- 1677. Mexico. Culiacan. 20 Pesos. 1871. KM 416. VF +. 1200,- 1680. Monaco. Albert I. 100 Francs. 1904 A. KM 105. UNC. 950,- 1681. Monaco. Rainier III. 200 Francs. 1966. FR. 32. UNC. 850,- 1684. Morocco. 10 Dirhams. 1299. KM Y 8. VF +. 25,- 1685. Morocco. Lot (14) cast bronzes. VF. 50,- 1688. Peru. Lima. Charles IIII. 8 Escudos. 1807 J.P. KM 101. VF. 700,- 1689. Poland. 10 Zlotych. 1939. KM Y 29. VF. 15,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 216 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 217 217

1690. Poland en Portugal. Album circa 115 stuks. 125,- 1694. Ras Al Khaima. Saqr bin Muhammad al-qasim. 150 Riyals. 1970. UNC. 1500,- 1701. Russia. Nicholas II. 5 Roubles. 1898. KM Y 62. VF. 100,- 1705. Russia. Nicholas II. 10 Roubles. 1899. KM Y 64. VF. Randschade 300,- 1698. Russia. Poltina SPB. 1877. KM Y 24. VF +. 30,- 1691. Portugal. Maria I. 4 Escudos. 1799. KM 299. AU. 1000,- 1695. Romania. Carol I. 50 Lei. 1906. KM 390. VF +. 1200,- 1702. Russia. Nicholas II. 10 Roubles. 1899. KM Y 64. VF +. 300,- 1706. Russia. Nicolas II. 10 Roubles. 1899 F. KM Y 64. VF +. 300,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1692. Portugal. 50 Centavos. 1935. KM 577. VF. 25,- 1693. Portugal. Album met verzameling op jaartal. circa 1890-2000. Diverse kwaliteiten. 400,- 1696. Russia. Catharina. 20 Kopeks. 1771. KM 63.a2. F. 20,- 1697. Russia. Nicholas I. Rouble. 1839. KM C 170. VF +. 1100,- 1699. Russia. Alexander III. 5 Rouble. 1889. KM Y 42. VF +. 300,- 1700. Russia. Nicolas II. 5 Roubles. 1898. KM Y 62. XF. 100,- 1703. Russia. Nicholas II. 5 Roubles. 1899. KM Y 62. VF. 100,- 1704. Russia. Nicholas II. 10 Roubles. 1899. KM Y 64. XF. 300,- 1707. Russia. Nicholas II. 5 Roubles. 1902. KM Y 62. Unc. 100,- 1708. Russia. 10 Roubles. 1976. KM Y 85. UNC. 260,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 218 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 219 219

1709. Russia. Moscow. 100 Roubles. 1977. KM Y A 163. Proof. 450,- 1713. Spain. Alfonso XII. 25 Pesetas. 1877. KM 673. AU. 220,- 1717. Switserland. Vaud. Medalic Issue. 1 Franc. 1845. KM 22. AU. 60,- 1721. Tokelau. 5 Tala. 1989. KM 96. Proof. 20,- 1710. Sarawak. J. Brooke. Cent. 1863. KM 3. VF. 35,- 1714. Spain. Alfonso XIII. 2 Pesetas. 1905. KM 725. AU. 15,- 1718. Switserland. 10 Franken. 1922. KM 367. UNC. 80,- 1722. Turkey. Mahmud II. 100 Kurush. 1255/17. KM 679. VF. 180,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1711. Singapore. 150 Dollars. 1969. KM 7. UNC. 650,- 1712. Somalia. Republic. 20 Dollars, one ounce. 1998. Proof. 20,- 1715. Strait Settlements. Victoria. 1/4 Cent. 1899. KM 14. VF. 10,- 1716. Sweden. Oscar II. 20 Kronor. 1876 E.B. KM 744. UNC. 230,- 1719. Switserland. 5 Francs. 1923 B. KM 377.13. VF +. 25,- 1720. Switserland. 5 Francs. 1952 B. KM 40. AU. 25,- 1723. Turkey. Mohammed V. 500 Kurush. 1327/4. Fr. 50. UNC. 2000,- 1724. USA. 5 Cents. 1866. KM 96. VF. 20,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 220 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 221 221

1725. USA. 5 Cents. 1870. KM 97. VF. 25,- 1729. USA. Lot (10) Dollar. 1879-1924. 140,- 1733. Lot small silver coins. 100,- 1737. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- 1726. USA. Dollar. 1880 O. KM 110. AU. 25,- 1730. Vietnam. Lang. 1820-1841. KM 203. AU. 50,- 1734. Silver world coins. 125,- 1738. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1727. USA. 2 ½ Dollars. 1913. KM 129. AU. 100,- 1728. USA. 10 Dollars. 1932. KM 130. AU. 450,- 1731. Lot (12) silver coins. 1732. Blik met diverse landen. 90,- 25,- 1735. Silver world coins. 1736. Large lot world coins many silver. 200,- 400,- 1739. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- 1740. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 222 Veilinghuis De Ruiter Veilinghuis De Ruiter 223 223

1741. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- 1745. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- 1742. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- 1746. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- Overzeese gebiedsdelen - Penningen - Munten Buitenland 1743. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- 1744. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- 1747. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- 1748. Wereld Zilvermix in box. Kunststof box met 2,5 kilo zilveren wereldmunten. 650,- 224 Veilinghuis De Ruiter

Uw kostbaarheden zijn goud waard! Goudwisselkantoor is eigendom van familie De Ruiter en heeft ruim 30 jaar expertise! Ook u heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, bankbiljetten of een diamant bijvoorbeeld. Of een doosje met sieraden zoals een ketting, een ring of een horloge. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: Inkoop Verkoop Veilen Verpanden Beleggen Taxeren Goud a a a a a a Zilver a a a a a a Munten a a a a a a Juwelen, diamanten en horloges a a a a Oude bankbiljetten a a a a a Postzegels a a a Antiek speelgoed a a a Kijk voor de actuele openingstijden van de Goudwisselkantoren en het dichtsbijzijnde kantoor op onze website of bel voor meer informatie naar: 088-1021070. Meer dan 75 locaties in Nederland en België! www.goudwisselkantoor.nl

In- en verkoop van topstukken en collecties Bekijk en bestel online of bezoek de showroom Advies en ondersteuning van ervaren professionals Kennis komt met de jaren Al decennia lang is de familie De Ruiter actief in de verzamelbranche. Al onze specialistische kennis die in deze jaren is opgebouwd concentreert zich onder andere in VerzamelaarsMarkt.nl, inmiddels de grootste verzamelwebwinkel van Nederland. Hier kunt u online terecht voor de aankoop van bijzondere verzamelobjecten. Daarnaast bent u van harte welkom om in de showroom van ons hoofdkantoor in Klaaswaal onze volledige collectie te bekijken. Hier kunt u ook terecht voor taxatie en verkoop van uw verzameling. U bent van harte welkom bij VerzamelaarsMarkt en bezoek ook zeker onze website www.verzamelaarsmarkt.nl. Onze unieke collectie munten: Provinciale munten - Bataafse Republiek - Lodewijk Napoleon - Napoleon I - Koninkrijksmunten Nederland Misslagen - Aruba - Curaçao - Curaçao en Sint Maarten - V.O.C. - Nederlandse Antillen- Nederlands Indië Nederlands West-Indië - Suriname Ons unieke assortiment bankbiljetten: Nederland - Aruba - Curaçao - Nederlands Indië - Nederlandse Antillen - Nieuw-Guinea - Suriname Noodgeld WO I Bedrijven, Instellingen - Noodgeld WO I Gemeenten - Noodgeld WO II - Reclamegeld Recepisse - Scheepsgeld - Schoolgeld - Indonesië - Themabiljetten/motieven - Wereld - Misdrukken Uitgebreid assortiment accessoires: Davo - Leuchtturm - Hartberger - Lindner - Safe Informeer ook naar onze (half)jaarlijkse abonnementszendingen postzegels en supplementen. U mist geen enkele uitgifte en blijft altijd up-to-date! Maak gebruik van meer dan 70 (afhaal)kantoren voor uw bestellingen! De Ruiter B.V. Industrieweg 13, 3286 BW Klaaswaal tel. 0186-571366, info@deruiterbv.nl www.verzamelaarsmarkt.nl

Wat is het waard? zit altijd wat waardevols tussen, zelfs op uw zolder of gewoon in de kast. Laat het daarom bij ons vrijblijvend taxeren. Kunst en antiek In onze veilingzaal lopen onze specialisten rond voor een vrijblijvende taxatie op het gebied van kunst en antiek. Wij geven een taxatie op uw objecten en wij kunnen deze met uw goedkeuring inzetten voor één van de veilingen. Wij zijn naast kunst en antiek ook gespecialiseerd in het taxeren van munten, bankbiljetten, postzegels, goud en zilver. Industrieweg 24 3286 BW Klaaswaal +31 (0) 186-746 746 taxatie@veilinghuisderuiter.nl www.veilinghuisderuiter.nl

Informatie > Informatie > Veilingvoorwaarden Veilingvoorwaarden De verkoop geschiedt in contanten, per pin of per bank. Daar komt 22,5% opgeld bij inclusief BTW. Gekochte kavels worden slechts na betaling afgegeven of verzonden. Tijdens de veiling of na iedere zitting bestaat er gelegenheid om de gekochte kavels na betaling mee te nemen, indien er sprake is van fysieke veiling. Als een kavel tijdens of na de veiling niet wordt afgehaald, wordt de factuur naar de koper verzonden. Als een klant binnen 7 dagen betaalt, kan het goed verzonden of afgehaald worden. Verzendkosten en transportverzekering worden in rekening gebracht. Het versturen van gekochte kavels per (aangetekende) post is voor risico van de koper. Als uiterste ophaaltermijn geldt een termijn van 10 dagen na de laatste veilingdag. Ophaaldagen zijn van maandag t/m vrijdag van 10.00 16.00 uur. Artikel 1 Toepasbaarheid 1.1 Deze algemene veilingvoorwaarden zijn van toepassing op alle veilingen georganiseerd door Veilinghuis De Ruiter, tenzij uitdrukkelijk anders in een catalogus vermeld of bij de aanvang van en tijdens een veiling medegedeeld. 1.2 Het afwijken van deze algemene veilingvoorwaarden is slechts rechtsgeldig indien deze schriftelijk tussen Veilinghuis De Ruiter en koper is overeengekomen. 1.3 De toepasbaarheid van de veilingvoorwaarden wordt aan de veilingbezoekers kenbaar gemaakt door publicatie via internet, bij registratie van de veilingdeelnemer en op de website van Veilinghuis De Ruiter. Tevens liggen de veilingvoorwaarden ter inzage in het veilinghuis. Een ieder die aan een veiling deelneemt geeft daardoor te kennen de toepasbaarheid van deze voorwaarden volledig te aanvaarden. Artikel 2 Informatie- en onderzoek plicht 2.1 Omschrijvingen in de catalogus en alle schriftelijke of mondelinge inlichtingen worden door Veilinghuis De Ruiter en zijn personeel naar beste weten verstrekt. 2.2 De koper dient vóór de koop de staat en de beschrijving van een voorwerp in de catalogus of via internet nauwkeurig en deskundig te (laten) inspecteren en dient zich een eigen oordeel te vormen over de mate waarin het voorwerp overeenkomt met de beschrijving ervan. Indien in de catalogus of op internet bepaalde gebreken of onvolkomenheden zijn vermeld, beoogt dat een indicatie te zijn die niet uitputtend is en waaraan de koper geen rechten kan ontlenen. 2.3 Veilinghuis De Ruiter aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de juistheid van de beschrijving in de catalogus of onjuiste (mondelinge) inlichtingen, behalve voor zover voorzien in artikel 6 van deze voorwaarden. 2.4 De door Veilinghuis De Ruiter aangegeven oplagecijfers en verdere bijzonderheden zijn verkregen uit internationaal bekende catalogi, vakliteratuur, etc. Wij beschouwen deze gegevens als betrouwbaar, doch wij zijn ten aanzien daarvan van aansprakelijkheid uitgesloten mocht het tegendeel het geval zijn. Artikel 3 Bieden 3.1 Het bieden geschiedt alleen in euro s. 3.2 De koper kan in persoon bieden. Tevens wordt de koper de mogelijkheid gegeven te bieden door achterlating van een schriftelijke biedopdracht (kooporder) Deze schriftelijke biedingen worden ingevoerd op www.veilinghuisderuiter.nl. Andere biedmethoden, bijvoorbeeld door middel van het internet of mondelinge biedopdrachten, staan alleen ter beschikking indien deze uitdrukkelijk door Veilinghuis De Ruiter worden aangeboden. 3.3 Schriftelijke biedopdrachten (kooporders) dienen 1 werkdag voor de veilingdatum bij Veilinghuis De Ruiter te worden geplaatst. Zij dienen ondubbelzinnig en duidelijk te zijn, dit naar het oordeel van Veilinghuis De Ruiter. Veilinghuis De Ruiter kan schriftelijke biedopdrachten zonder opgave van redenen weigeren. 3.4 Veilinghuis De Ruiter kan van degene die een schriftelijke biedopdracht plaatst een waarborgsom van maximaal 30% van de schriftelijke biedopdracht vorderen. De waarborgsom wordt geretourneerd aan de bieder als hij niet de koper is. De waarborgsom wordt verrekend met de te betalen koopsom als hij de koper is. 3.5 Indien er meerdere schriftelijke of online biedopdrachten zijn die door Veilinghuis De Ruiter worden ontvangen waarbij de te bieden bedragen gelijk zijn en deze biedingen ter veiling de hoogste biedingen op het voorwerp zijn, dan wordt het voorwerp verkocht aan de persoon wiens bieding door Veilinghuis De Ruiter het eerst is ontvangen. 3.6 Indien er meerdere biedopdrachten, hetzij schriftelijk of via internet, door Veilinghuis De Ruiter worden ontvangen waarbij de bedragen verschillend zijn, dan wordt de bieding geopend met het bedrag van de hoogste bieding, hetzij schriftelijk of via internet. 3.7 De indiener van een schriftelijke biedopdracht dient zelf bij Veilinghuis De Ruiter na te vragen of zijn bieding definitief is toegewezen. 3.8 De voorwerpen worden geveild bij opbod tenzij uitdrukkelijk voor de aanvang van de veiling anders wordt medegedeeld. 3.9 Veilinghuis De Ruiter sluit iedere aansprakelijkheid uit ter zake van het om welke redenen dan ook niet slagen van een schriftelijke bieding of bieding door middel van het internet. 3.10 De veiling vindt plaats per opbod: verhoging tot 40 euro met 2 of 3 euro, van 40 tot 100 euro met 5 euro, van 100 tot 300 euro met 10 euro, van 300 tot 500 euro met 20 euro, van 500 tot 1000 euro met 50 euro, van 1000 tot 3000 euro met 100 euro, van 3000 tot 5000 euro met 250 euro, van 5.000 tot 10.000 euro met 500 euro en meer dan 10.000 euro met 1000 euro. De veilingmeester is gerechtigd van deze bedragen af te wijken. Veilinghuis De Ruiter is gerechtigd om bedragen die bij schriftelijke biedingen worden opgegeven en die niet binnen deze staffel vallen, naar boven af te ronden. Voor inzetprijzen die worden omschreven als bod geldt een minimumprijs van 5 euro. Artikel 4 Totstandkoming van de koopovereenkomst 4.1 De koop komt tot stand bij definitieve toewijzing aan de hoogste bieder (koper). Van definitieve toewijzing is sprake wanneer Veilinghuis De Ruiter het bod van de koper heeft geaccepteerd dan wel het voorwerp aan de koper heeft toegewezen. 4.2 Indien meerdere personen menen de koper te zijn, beslist Veilinghuis De Ruiter over de toewijzing of wordt de bieding heropend. 4.3 Alle objecten worden verkocht in de toestand waarin zij zich op het ogenblik van toewijzing bevinden. Artikel 5 Verplichtingen koper 5.1 De koper wordt geacht voor zichzelf te hebben gekocht en is aansprakelijk voor betaling zonder zich op een opdrachtgever (lastgever) te kunnen beroepen. 5.2 De rechten en plichten uit hoofde van de koopovereenkomst en deze algemene veilingvoorwaarden komen uitsluitend toe aan de koper en kunnen door deze niet aan derden worden overgedragen. Artikel 6 Terugname verplichting Veilinghuis De Ruiter 6.1 Tenzij uitdrukkelijk voor bepaalde objecten in de catalogus of kavellijst uitgesloten, is onverminderd de artikelen 2 en 4 - Veilinghuis De Ruiter bereid een geveild object tegen gelijktijdige restitutie van de in rekening gebrachte koopprijs terug te nemen, indien de koper binnen een periode van 14 dagen na de verkoop ten genoegen van Veilinghuis De Ruiter bewijst door een algemeen erkend expert dat het geveilde object zulke ernstige verborgen gebreken vertoont, de verstrekte omschrijving zo onjuist is of de echtheid niet echt bevonden wordt dat indien deze gebreken of de juiste omschrijving aan de koper op het ogenblik van toewijzing bekend waren geweest, hij van de koop zou hebben afgezien of slechts tegen een aanmerkelijk lagere prijs gekocht zou hebben. Dit geldt niet indien de gebreken alleen de conditie van het voorwerp betreffen (zoals bijvoorbeeld slijtage en restauratie). 6.2 De terugname-verplichting kan worden verlengd voor de objecten die men wil laten keuren. In dat geval moet Veilinghuis De Ruiter hiervan binnen 14 dagen na afloop van de veiling kennis worden gegeven, onder opgave van de te keuren objecten. 6.3 Veilinghuis De Ruiter is niet bereid tot terugname indien de omschrijving in de catalogus voorafgaande aan of tijdens de veiling werd herroepen en de juiste omschrijving mondeling of schriftelijk of per e-mail aan het publiek werd medegedeeld. 6.4 De bereidheid tot terugname vervalt ook als de koper het geveilde object niet kan teruggeven in dezelfde staat als waarin het zich bij toewijzing bevond, zulks ter beoordeling van Veilinghuis De Ruiter. Artikel 7 Rechten Veilinghuis De Ruiter 7.1 Veilinghuis De Ruiter behoudt zich de volgende rechten voor: a. zonder opgaaf van redenen personen als bieder, bezoeker of koper te weigeren; b. te allen tijde wijzigingen aan te brengen in de orde van verkoop; c. voorwerpen te doen uitvallen of toe te voegen; d. kavels te combineren of splitsen; e. kavels niet te gunnen of op te houden; f. vergissingen bij biedingen en toewijzing te herstellen of een koop ongedaan te maken zonder dat een bieder van vergissingen gebruik mag maken en zich in dat geval op een tot stand gekomen koopovereenkomst mag beroepen; g. na toewijzing onmiddellijk gehele betaling te vorderen, terwijl bij weigering of onmacht van betaling Veilinghuis De Ruiter het recht heeft de koopovereenkomst ongedaan te maken en daarna het betreffende voorwerp opnieuw te veilen en het bod van de nalatige bieder niet weer aan te nemen; h. gedurende de veiling geen voorwerpen af te geven; i. voorwerpen waarover tijdens of kort na de veiling een geschil gerezen is, opnieuw in veiling te brengen, en een eventuele koopovereenkomst te ontbinden. j. Veilinghuis De Ruiter is gerechtigd van de volgorde der kavelnummers af te wijken Artikel 8 Betaling/eigendomsoverdracht 8.1 De verkoop geschiedt in contanten, per pin of per bank. Daar komt 22,5% opgeld bij inclusief BTW. Gekochte kavels worden slechts na betaling afgegeven. 8.2 De betaling door de koper van de koopsom, moet vóór de aflevering van de gekochte voorwerpen plaatsvinden en binnen een de door de Veilinghuis De Ruiter te stellen termijn, zonder dat korting of verrekening is toegestaan, tenzij anders is overeengekomen. 8.3 Voorwerpen die zijn gekocht via een schriftelijke of online biedopdracht (kooporder) dienen binnen 7 dagen, gerekend na factuurdatum, te worden betaald. 8.4 Het eigendomsrecht van de voorwerpen wisselt na volledige betaling van de koopsom. 8.5 Veilinghuis De Ruiter heeft het recht om, indien de koper de betalingstermijn overschrijdt en daardoor van rechtswege in verzuim is, de koopovereenkomst schriftelijk te ontbinden. Veilinghuis De Ruiter heeft tevens het recht de volledige schade, zoals een mindere opbrengst, en kosten op de koper te verhalen en het geveilde onmiddellijk of later te veilen of uit de hand te verkopen. De nalatige koper kan geen aanspraak maken op een eventueel hogere opbrengst. 8.6 Bij toezending per post worden er verzendkosten en transportkosten in rekening gebracht. 8.7 Bij het versturen van gekochte kavels per verzekerde zending is de zending door ons verzekerd tot maximaal het factuurbedrag van de gekochte kavels. Veilinghuis De Ruiter behoudt zich het recht voor de kavels niet te willen versturen en alleen te laten afhalen op kantoor te Klaaswaal. 8.8 Veilinghuis De Ruiter is gerechtigd van contante betaling af te zien en gekochte goederen te leveren op factuur. Artikel 9 Ophaaltermijn 9.1 De koper is verplicht de gekochte voorwerpen tot zich te nemen en af te (laten) halen binnen een door Veilinghuis De Ruiter aan te geven termijn. Behoudens het recht van Veilinghuis De Ruiter een kortere of langere termijn aan te geven, geldt als uiterste ophaaltermijn een termijn van 10 dagen na de laatste veilingdag. Ophaaldagen zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00 16.00 uur. 9.2 Indien de gekochte voorwerpen niet tijdig worden opgehaald, brengt Veilinghuis De Ruiter opslagkosten in rekening ter hoogte van 1% per week met een minimum van vijf euro per voorwerp per dag gerekend vanaf de datum na het verstrijken van de gestelde termijn. Artikel 10 Aansprakelijkheid 10.1 Veilinghuis De Ruiter is niet aansprakelijk voor bedrijfs-, gevolg-, vermogens- en/of indirecte schade. 10.2 Veilinghuis De Ruiter is niet aansprakelijk voor enig ongeval of enige vorm van schade iemand overkomen in of nabij de gebouwen of terreinen waar gelegenheid is tot opslag of bezichtiging waar de veiling plaats heeft of waar de verkochte goederen worden afgehaald, behoudens het geval dat de schade is veroorzaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van Veilinghuis De Ruiter en/of door hem ingeschakelde hulppersonen of personeelsleden en/of behoudens voor zover door een verzekering van Veilinghuis De Ruiter gedekt. 10.3 Het betreden van de gebouwen of terreinen geschiedt op eigen risico. Artikel 11 Slotbepaling 11.1 Indien een bepaling van deze algemene verkoopvoorwaarden nietig is, vernietigd wordt of ontbindend wordt verklaard, zullen de overige bepalingen van kracht blijven en treden Veilinghuis De Ruiter en koper in overleg teneinde een nieuwe bepaling (of bepalingen) ter vervanging van de nietige, vernietigde of ontbindende verklaarde bepaling(en) overeen te komen waarbij zoveel mogelijk het doel en de strekking van de nietige, vernietigde of ontbindend verklaarde bepaling(en) in acht worden genomen. 11.2 Op deze algemene veilingvoorwaarden is uitsluitend Nederlands recht van toepassing. 11.3 Alle geschillen te zake van, voortvloeiende uit of verband houdende met een tussen Veilinghuis De Ruiter en de koper gesloten koopovereenkomst, de totstandkoming van een koopovereenkomst of deze algemene veilingvoorwaarden worden uitsluitend ter beslechting voorgelegd aan de bevoegde rechter te Dordrecht, behoudens het recht van Veilinghuis De Ruiter om het geschil aanhangig te maken bij de bevoegde rechter in het arrondissement van de koper. Veilinghuis De Ruiter

Aantekeningen Aantekeningen Veilinghuis De Ruiter

Aantekeningen Industrieweg 24 3286 BW Klaaswaal +31 (0) 186-746 746 info@veilinghuisderuiter.nl www.veilinghuisderuiter.nl Veilinghuis De Ruiter