Bijzondere nautische veiling

Download "Bijzondere nautische veiling"

1 CATALOGUS H E T N A T I O N A A L B A G G E R M U S E U M E N V E I L I N G H U I S A. M A K O R G A N I S E R E N E E N Bijzondere nautische veiling Visserij-, koopvaardij- en marineschepen; gouaches, schilderijen Locatie: Nationaal Baggermuseum Molendijk ER Sliedrecht T F info@baggermuseum.nl 23 januari 2012 aanvang uur

2 Pagina 2 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Nautische veiling in het Nationaal Baggermuseum Van 1 december 2011 t/m 23 januari 2012 vindt er in het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht een tentoonstelling plaats van verschillende historische scheepsmodellen, schilderijen en gouaches. Deze maken geen onderdeel uit van de collectie van het Nationaal Baggermuseum. Zij zijn eigendom van drie verschillende personen die ze ter veiling aanbieden. Bezoekers van het Nationaal Baggermuseum krijgen de gelegenheid deze bijzondere scheepsmodellen gedurende een langere periode te bekijken. De veiling vindt plaats in het museum op 23 januari om De voorwerpen worden voor ons geveild door Veilinghuis Mak in het kader van een fundraising project voor het museum. Een deel van de opbrengst van de veiling gaat naar de educatieve tuin. Als u zelf interesse hebt om aan de veiling mee te doen, kunt u bij de balie een registratieformulier invullen en op 23 januari bij de veiling mee bieden. Als u niet bij de veiling aanwezig kunt zijn kunt u een klantregistratie- en een biedformulier invullen (identificatie verplicht). Er wordt geen opgeld gerekend bij het afslaan van de veilingobjecten. Betaling is mogelijk per pin, de objecten kunnen na afloop van de veiling worden meegenomen. Opslag is mogelijk op risico van de nieuwe eigenaren, maar u wordt verzocht in de loop van de week voor vervoer te zorgen Alle voorwerpen worden voetstoots verkocht in de staat zoals ze zijn. Na toewijzing in veiling is er geen mogelijkheid meer tot reclame. De toegewezen kavels vallen volledig onder de verantwoordelijkheid van de koper. Personeel of vrijwilligers van het Nationaal Baggermuseum kunnen op geen enkele wijze aansprakelijk worden gehouden voor eventuele beschadigingen. Wijziigingen voorbehouden. Aan deze catalogus kunnen geen rechten worden ontleend. De veiling kan een andere volgorde van nummers aanhouden.

3 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 3 Inhoudsopgave pag. Collectie Huib in t Hout 6 Collectie Hans Eschauzier 20 Collectie Frits Donker 31

4 Pagina 4 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Huib in t Hout ( ) Tijdens zijn werk als scheepstimmerman bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij werkte Huib in t Hout als gepassioneerd modelbouwer. Hij raakte enthousiast door een model van een Indonesische Prauw na te bouwen. Later richtte hij zich op Zuiderzee schepen als zeilende bedrijfsvaartuigen en uiteindelijk op modellen van Sliedrechtse werkvaartuigen en boerenschouwen. In de catalogus ziet u zijn modellen die per veiling worden verkocht. Hans Eschauzier ( ) Hans Eschauzier heeft door de jaren heen een uitstekende verzameling historische scheepvaartmodellen opgebouwd. Hij had een grote affiniteit met scheepvaart en havens. Zo was hij als bestuurslid betrokken bij de Vereniging Nederlands Historisch Scheepvaartmuseum en schreef mee aan de publicatie Schepen in het klein uit Een deel van zijn nalatenschap van scheepsmodellen wordt geveild.

5 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 5 C.A. de Vries (1940) Cees de Vries is een zeeschilder. Zijn grote kennis van zee en schepen is duidelijk terug te zien aan de verscheidenheid van Hollandse schepen die op zijn aquarellen, gouaches en schilderijen staan afgebeeld. Hij is zeer nauwkeurig bij het schilderen en let op historische details. Zijn werk is opgenomen in verschillende Maritieme Musea en buitenlandse collecties. Voor de veiling zijn enkele schilderijen uit de privécollectie van de heer F. Donker toegevoegd.

6 Pagina 6 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 1 Boerenschouw met koeien Afmeting model: 32x6x3 Veilingnummer 2 Boerenschouw met melkbussen Afmeting model: 23x7x2 Veilingnummer 3 Boerenschouw met bun Afmeting model: 19x6x11,5

7 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 7 Veilingnummer 4 Boerenschouw (jagersboot) Afmeting model: 16x5x2 Veilingnummer 5 Boerenschouw met de roeistelling in het midden Afmeting model: 23x16x3 Veilingnummer 6 Boerenschouw met losse roeistelling (vissersuitvoering) Afmeting model: 23x6x2

8 Pagina 8 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 7 Boerenschouw met staken voor het meren midden op het water Afmeting model: 16x5x1,5 Veilingnummer 8 Boerenschouwen gekoppeld voor vervoer Afmeting model: 23x20x3 Veilingnummer 9 Hollandsche boot met spriettuig Naar ontwerp: Zeilmaker S.A. den Boer Afmeting model:23x33x10

9 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 9 Veilingnummer 10 Boerenschouw met spriettuig Afmeting model: 31x8x29 Veilingnummer 11 Staand vistuig Afmeting model: 16x9x42 Veilingnummer 12 Vistuig (sleepnet) Afmeting model: 10x7x2

10 Pagina 10 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 13 Boerenschouw met berry s voor het vervoer van riet Afmeting model: 37x10x4,5 Veilingnummer 14 Taaninstallatie voor het verduurzamen van zeilen en touwwerk Afmeting model: 45x9x58 Veilingnummer 15 Prikslee Afmeting model: 20x12x9

11 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 11 Veilingnummer 16 Boomstamkano Afmeting model: 22x3x5 Veilingnummer 17 Buigstelling voor het buigen van scheepsdelen Afmeting model: 37x34x9 Veilingnummer 18 Overtoom, voor het over een kade slepen van schouwen Afmeting model: 16x14x18

12 Pagina 12 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 19 Bezaanschuit b.j Afmeting model: 86x29x68 Veilingnummer 20 Bons b.j Afmeting model: 53x16x47 Veilingnummer 21 Veerschip 19e eeuw b.j Afmeting model: 62x14x46

13 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 13 Veilingnummer 22 Steenschuit b.j Afmeting model: 50x14x54 Veilingnummer 23 Zeeschouw b.j Afmeting model: 59x19x57 Veilingnummer 24 Knots 19e eeuw b.j Afmeting model: 50x16x55

14 Pagina 14 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 25 Wieringer bol b.j Afmeting model: 58x19x50 Veilingnummer 26 Wieringer aak b.j Afmeting model: 49x18x57 Veilingnummer 27 Spekbak eind 19e eeuw b.j Afmeting model: 50x16x57

15 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 15 Veilingnummer 28 Beijerlandse schuit; visserman b.j Afmeting model: 37x14x47 Veilingnummer 29 Botter Margaretha b.j Afmeting model: 46x13x47 Veilingnummer 30 Pluut b.j Afmeting model: 46x14x46

16 Pagina 16 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 31 Vissloep ca b.j Afmeting model: 54x12x56 Veilingnummer 32 Blazer b.j Afmeting model: 44x12x43 Veilingnummer 33 Tjalk ca b.j Afmeting model: 53x14x56

17 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 17 Veilingnummer 34 Kaag ( ) b.j Afmeting model: 42x13x47 Veilingnummer 35 Tjotter b.j Afmeting model: 45x16x57 Veilingnummer 36 Gaastmeerse jol b.j Afmeting model: 52x18x52

18 Pagina 18 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 37 Friese schouw b.j Afmeting model: 40x12x41 Veilingnummer 38 Hollandsche boot Afmeting model: 25x10x4 Veilingnummer 39 Hollandsche boot naar Beijerlands model Afmeting model: 25x10x5

19 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 19 Veilingnummer 40 Hollandsche boot b.j Afmeting model: 25x10x4 Veilingnummer 41 Zalmschouw OM 27 b.j Afmeting model: 45x12x40

20 Pagina 20 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 42 Lemsteraak De Groene Draeck b.j. ca Afmeting model: 104x21x82 Veilingnummer 43 Hoogaars Arnemuiden 21 ca Afmeting model: 144x43x108 Veilingnummer 44 Amerikaans Klipperfregat Seawitch. In vitrine Afmeting model: 81x13x52

21 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 21 Veilingnummer 45 Tjalk Rival ca Afmeting model: 116x30x103 Veilingnummer 46 Bombardeergaljoot Afmeting model: 67x21x80 Veilingnummer 47 Nederlands speeljacht Vroeg 20e eeuw Afmeting model: 55x15x65

22 Pagina 22 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 48 B2 sloep getuigd en gezeild Vijvermodel Afmeting model: 61x17x49 Veilingnummer 49 Titanic reddingssloep nr. 14 Compleet met riemen Afmeting model: 86x26x12 Veilingnummer 50 Botter Zuiderzeeschip ca Afmeting model: 143x45x146

23 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 23 Veilingnummer 51 Zweedse Scheren kruiser Vijvermodel ca Afmeting model: 95x18x124 Veilingnummer 52 Engels fregat Graanschip/Wolschip Australië ca Afmeting model: 73x9x39 Veilingnummer 53 Franse driedekker Linieschip met 74 stukken en opgebonden zeilen Afmeting model: 80x15x63

24 Pagina 24 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 54 Brik Irene Tuigage van C. van der Kellen Afmeting model: 104x17x83 Veilingnummer 55 Klipperfregat Contemporain zeemansmodel ca Afmeting model: 80x11x51 Veilingnummer 56 Barkentijn Johana Met metalen zeilen Afmeting model: 37x24x15

25 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 25 Veilingnummer 57 Bark Wilhelmina College Rotterdam R 53 Contemporain zeemansmodel ca.1880 Afmeting model: 48x7x33 Veilingnummer 58 Klipper California College Amsterdam 367 Waterlijn volschip Contemporain zeemansmodel Afmeting model: 45x6x30 Veilingnummer 59 Bark Contemporain zeemansmodel ca Afmeting model: 48x11x38

26 Pagina 26 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 60 Binnenvaartschip MTS Etruria Phs Van Ommeren Afmeting model: 89x11x18 Veilingnummer 61 Duitse onderzeeboot U29 Type: VII Schaal 1:125 Afmeting model: 85x14x8 Veilingnummer 62 USS The Sullivans DD537 Fletcher Class b.j Schaal 1:300 Afmeting model: 37x5x12

27 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 27 Veilingnummer 63 Onderzeebootjager B-klasse Groningen D813 Schaal 1:100 b.j Afmeting model: 119x12x35 (werfkwaliteit) Veilingnummer 64 Slagschip Yamato Japan Topmodel van Tamiya (varend uitgevoerd) Collectie F. Donker Afmeting model: 134x20x27 Veilingnummer 65 Scheepje-in de-fles Engels 16e eeuws galjoen Afmeting model: 31x15x18

28 Pagina 28 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 66 Scheepje-in de-fles Nederlandse driemastbark Afmeting model: 32x10x13 Veilingnummer 67 Scheepje-in-de-fles Klipper Prins Willem Alexander b.j Afmeting model: 34x11x12 Veilingnummer 68 Scheepje-in de-fles Engels linieschip HMS Victory Nelsons vlaggenschip uit 1805 Afmeting model: 29x14x18

29 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 29 Veilingnummer 69 Scheepje-in de-fles Engelse oorlogsbrik Snake uit 1804 Afmeting model: 21x21x32 Veilingnummer 70 Scheepje-in de-fles Nederlands driemast volschip Afmeting model: 20x12x12 Veilingnummer 71 Scheepje-in de-fles Klipperfregat Noach uit 1857 Afmeting model: 34x11x12

30 Pagina 30 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 72 Speelgoedschip van blik Afmeting model: 52x15x32

31 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 31 Veilingnummer 73 Hr.Ms. Java Nederlandse kruiser, gezonken tijdens Slag in de Javazee 1942 Olieverf Afmeting: 76x48 Veilingnummer 74 Hr.Ms. De Ruiter Nederlandse kruiser, gezonken tijdens Slag in de Javazee 1942 Aquarel Afmeting: 42,5x31,5 Veilingnummer 75 Ms. Tjiluwah Passagiersschip van de Koninklijke Java-China-Paketvaart Lijnen, 1951 Bijgenaamd het groot wit jacht Afmeting: 68x48

32 Pagina 32 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 76 Ms. Christiaan Huygens Passagiersschip Stoomvaart Maatschappij Nederland, 1928 In 1945 op een mijn gelopen en gezonken voor Walcheren Afmeting: 68x47 Veilingnummer 77 Ms. Oranjefontein Passagiersschip VNS, Den Haag In 1940 gebouwd voor P. Smit Jr., Rotterdam Afmeting: 68x48 Veilingnummer 78 Ms. Woltersum Vrachtschip Stoomvaart Maatschappij Oostzee, Amsterdam In 1957 gebouwd bij Jan Smit, Czn te Alblasserdam Afmeting: 41x28

33 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 33 Veilingnummer 79 Ms. Sibajak Passagiersschip Rotterdamsche Lloyd, 1928 Laatste mailboot Rotterdam-Batavia Afmeting: 49x34 Veilingnummer 80 Scene uit de Vierdaagse Zeeslag, 1666 Afmeting: 45x31 Veilingnummer 81 Ss. Johan de Witt Passagiersschip Stoomvaart Maatschappij Nederland Gebouwd NSM, 1920 In 1957 voor de Ierse kust op de rotsen gelopen Afmeting: 67,5x48

34 Pagina 34 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 82 Ss. Tjisaroea Vracht passagiersschip van de Java-China-Japan lijn Gebouwd NSM, 1926 Dichter/arts Slauerhoff heeft op dit schip gevaren Afmeting : 68x48 Veilingnummer 83 Klipperfregat Noach Fop Smit, Kinderdijk, 1857 Eén van de snelste zeilers van de Nederlandse klippervloot Afmeting: 68x47,5 Veilingnummer 84 Ss. Statendam (I) Passagiersschip Holland Amerika Lijn, 1929 Uitgebrand in 1940 aan de Wilhelminakade te Rotterdam Afmeting: 57x37,5

35 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 35 Veilingnummers 85A t/m E A Mauretania Engels passagiersschip van de Cunard Line, 1906 Houdster Blauwe Wimpel Afmeting: 47x32,5 B Ile de France Frans passagiersschip van de Compagnie Generale Transatlantique, 1926 Afmeting: 47x32,5 C Rex Italiaans passagiersschip van de Italian line, 1930, Houdster Blauwe Wimpel Afmeting: 47x32,5 D Campania Engels passagiersschip van de Cunard Line, 1892 Houdster Blauwe Wimpel Afmeting: 47x32,5 E Cap Travalgar Duits passagiersschip van de Hamburg-Zuid-Amerika-Lijn Als bewapende koopvaarder door Engelse soortgenoot Carmania bij Trinidad tot zinken gebracht in 1914 Afmeting: 47x32,5

36 Pagina 36 Nautische scheepsmodellen, gouaches en schilderijen Veilingnummer 86 Het jacht Brittannia in de Solent Olieverf Afmeting: 88x58 Veilingnummer 87 Klipperbark Smeroe Gebouwd op de werf De Nachtegaal van W.M. Meursing te Amsterdam, 1879 Eén van de laatste Nederlandse klippers Afmeting: 57x38 Veilingnummer 88 Klipperfregat Industrie L. Smit & Zn. Kinderdijk, 1872 Gezonken in cycloon voor de Amerikaanse kust in 1913 Afmeting: 68x48

37 N a u t i s c h e s c h e e p s m o d e l l e n, g o u a c h e s e n s c h i l d e r i j e n Pagina 37 Veilingnummer 89 Klipper Kosmopoliet (I) Rederij Gebr. Blussé Afmeting: 68x48

38 N A T I O N A A L B A G G E R M U S E U M Molendijk 204, 3361 ER Sliedrecht V E I L I N G H U I S A. M A K B V K U N S T E N A N T I E K V E I L I N G E N S I N D S Visstraat 25, 3311 KX Dordrecht Telefoon: (0184) Fax: (0184) info@baggermuseum.nl Telefoon: (078) Fax: (078) info@makveilingen.nl Copyright 2011 NBM Lay Out NBM

Scheepstypen. Achtereen volgens worden behandeld: Botter Hoogaars Klipper; Lemster Aak Tjalk (Skûtsje) Schokker Schouw Staverse Jol Vollenhovense Bol

Scheepstypen. Achtereen volgens worden behandeld: Botter Hoogaars Klipper; Lemster Aak Tjalk (Skûtsje) Schokker Schouw Staverse Jol Vollenhovense Bol Scheepstypen De verschillende typen die er bestaan in de traditionele schepen. Dit is een weergave van een aantal van de meest nu nog voorkomende platbodemschepen. Achtereen volgens worden behandeld: Botter

Overzicht Indeling Bibliotheek. Vanaf juli 2012

Overzicht Indeling Bibliotheek. Vanaf juli 2012 Overzicht Indeling Bibliotheek Vanaf juli 2012 Data Comp. Kast 1 О 1 Recreatievaart О 1A 1 Wyt s О 1A2 Het Nederlands Zeewezen О 1B Moormans Jaarboek О 1C Jaarboeken Scheepvaart О 1D Jaarboeken О 1E Jaarboeken

Gebr. Hartsen, Amsterdam. Pantalon ba 1851 C. Gips, Merwede, Dordrecht E. Serruys & Co., Rotterdam 6.69 345 medium clipper (voorloper)

Gebr. Hartsen, Amsterdam. Pantalon ba 1851 C. Gips, Merwede, Dordrecht E. Serruys & Co., Rotterdam 6.69 345 medium clipper (voorloper) Naam schip Tuig Jaar Bouwmeester - Werf Reder L/B bijlbr. Ton Blok coëff. Prisma coëff. Type Magdalena bark (ba) 1850 F. Haverkamp, Het Wapen van Harlingen, Gebr. Hartsen, 7.05 377 clipper Pantalon ba

Collectie Fop Smit (Kinderdijk) 1909-1927

Collectie Fop Smit (Kinderdijk) 1909-1927 Collectie Fop Smit (Kinderdijk) 1909-1927 Nederlandsch Economisch-Historisch Archief (NEHA) Cruquiusweg 31 1019 AT Amsterdam Nederland hdl:10622/arch03609 IISG Amsterdam 2015 Inhoudsopgave Collectie Fop

Archief van de collectie R.E.J. Weber

Archief van de collectie R.E.J. Weber Nummer Toegang: NL-HaRKD-0352 Archief van de collectie R.E.J. Weber R.E.J. Weber, Marcia Zaaijer, 1992 RKD - Nederlands Instituut voor Kunstgeschiedenis 1992 This finding aid is written in Dutch. 2 Weber,

Postagent aan boord van schepen

Postagent aan boord van schepen Postagent aan boord van schepen In Dienstorder No 73 van 1 februari 1928 staat het volgende: Verzending. Postagenten a/b van de schepen van de K.N.S.M. 1. De gezagvoerders van de schepen van de Koninklijke

Criteria voor opname in het Register Varend Erfgoed Nederland Bijlage Vc /1

Criteria voor opname in het Register Varend Erfgoed Nederland Bijlage Vc /1 Stichting Federatie Varend Erfgoed Nederland t.a.v. Het Register p/a: Het Scheepvaartmuseum Amsterdam Postbus 15443, 1001 MK Amsterdam e-mail: registerbeheer@hotmail.com Telefoon Register (tijdelijk):

Havengeld. Verordening op de heffing en de invordering van havengeld 2016

Havengeld. Verordening op de heffing en de invordering van havengeld 2016 Gemeenteblad Texel 2016 nr 20 26-12-2015 INTREKKING Verordening op de heffing en de invordering van havengeld 2016 1Raadsbesluit Raadscommissie 28-10-2015/01-12-2015 Nummer 090 B Havengeld Gemeenteraad

Behouden Vaart! Speurtocht door het Noordelijk Scheepvaartmuseum leeftijd: 10-12 jaar

Behouden Vaart! Speurtocht door het Noordelijk Scheepvaartmuseum leeftijd: 10-12 jaar Behouden Vaart! Speurtocht door het Noordelijk Scheepvaartmuseum leeftijd: 10-12 jaar Welkom in het Noordelijk Scheepvaartmuseum! Op de 1 e verdieping begint deze speurtocht die je langs alle zalen van

Historische Scheepswerf C.A. Meerman

Historische Scheepswerf C.A. Meerman Historische Scheepswerf C.A. Meerman 2016 Jaarverslag Jaarverslag 2016 van de Stichting Historische Scheepswerf C.A. Meerman Het jaar 2016 was een bewogen jaar, met veel nieuwe activiteiten. In het voorjaar

Overzicht van de schepen in het Stamboek ingedeeld in Categorie V SCHEPENLIJST SSRP 2018

Overzicht van de schepen in het Stamboek ingedeeld in Categorie V SCHEPENLIJST SSRP 2018 Overzicht van de schepen in het Stamboek ingedeeld in Categorie V SCHEPENLIJST SSRP 2018 De SSRP is al meer dan 60 jaar actief als Behoudsorganisatie Blazers Johanna Maria TX51 V 192 14,95 Eikenhout 1890

Ontdek. ons zoute DNA. Zonder de scheepvaart geen Nederland. basisonderwijs 2015/2016

Ontdek. ons zoute DNA. Zonder de scheepvaart geen Nederland. basisonderwijs 2015/2016 Ontdek ons zoute DNA Zonder de scheepvaart geen Nederland basisonderwijs 2015/2016 Welkom in het scheepvaartmuseum amsterdam Ontdek Het leven aan boord van verschillende schepen, doe mee aan het havenspel

SPEURTOCHT. door het Noordelijk Scheepvaartmuseum. leeftijd: 7-9 jaar

SPEURTOCHT. door het Noordelijk Scheepvaartmuseum. leeftijd: 7-9 jaar SPEURTOCHT door het Noordelijk Scheepvaartmuseum leeftijd: 7-9 jaar Welkom in het Noordelijk Scheepvaartmuseum! Met deze speurtocht kun je in het museum allerlei opdrachten doen. Veel plezier! Vanaf de

Johan Bernard Scheffer

Johan Bernard Scheffer RKDimages Johan Bernard Scheffer Portret van Gerrit van der Pot (1732-1807) met een portretminiatuur van Maria Catharina Pelerin (1773-1799), ca. 1800-1807 Amsterdam,, inv./cat.nr. SK-A-4151 + Leaflet

Overzicht van actieve schepen in het Stamboek opgenomen in het R(egister) V(arend) E(rfgoed) N(ederland) SCHEPENLIJST SSRP 2018

Overzicht van actieve schepen in het Stamboek opgenomen in het R(egister) V(arend) E(rfgoed) N(ederland) SCHEPENLIJST SSRP 2018 Overzicht van actieve schepen in het Stamboek opgenomen in het R(egister) V(arend) E(rfgoed) N(ederland) SCHEPENLIJST SSRP 2018 De SSRP is al meer dan 60 jaar actief als Behoudsorganisatie Overzicht Schepen

Van Kogge tot Coaster

Van Kogge tot Coaster Van Kogge tot Coaster Speurtocht door het Noordelijk Scheepvaartmuseum leeftijd: 12-15 jaar Welkom in het Noordelijk Scheepvaartmuseum! Met deze speurtocht kun je het museum bezoeken en allerlei vragen

B E L E I D S P L A N S T I C H T I N G J A C O B S P I N 2 0 1 3 2 0 1 5. De schoenerbrik Jan Freseman in 1860

B E L E I D S P L A N S T I C H T I N G J A C O B S P I N 2 0 1 3 2 0 1 5. De schoenerbrik Jan Freseman in 1860 B E L E I D S P L A N S T I C H T I N G J A C O B S P I N 2 0 1 3 2 0 1 5 De schoenerbrik Jan Freseman in 1860 INHOUD Voorwoord.. 3 Inleiding.. 4 Doelstellingen.. 5 Missie... 6 Beleid en beheer... 7 Gegevens

Traject Djakarta-Rotterdam

Traject Djakarta-Rotterdam Traject Djakarta-Rotterdam POSTAGENT DJAKARTA-ROTTERDAM 1 Het stempel was in gebruik op het stoomschip Kota Inten van de Rotterdamsche Lloyd. KBPS 5093 Opgeleverd door De Munt op 26 januari 1950. Verstrekt

Altijd SAIL. in Het Scheepvaartmuseum. Bewaarexemplaar: Leer meer over de schepen

Altijd SAIL. in Het Scheepvaartmuseum. Bewaarexemplaar: Leer meer over de schepen Altijd SAIL in Het Scheepvaartmuseum Bewaarexemplaar: Leer meer over de schepen 1 de oorsprong van tallships Die term zal je tijdens SAIL vaak horen. Waar komt deze term vandaan? De Sail Training Association

Altijd SAIL. kom aan boord. van onze vriendenvloot!

Altijd SAIL. kom aan boord. van onze vriendenvloot! kom aan boord van onze vriendenvloot! Altijd SAIL in Het Scheepvaartmuseum Zeebenen houden? Word lid van de Vriendenvloot van Het Scheepvaartmuseum! De Vriendenvloot organiseert jaarlijks veel interessante

MODELLEN EN BOUWTEKENINGEN

MODELLEN EN BOUWTEKENINGEN BIJLAGE B MODELLEN EN BOUWTEKENINGEN Model : Overnaads waterschip ZM22 uit de zestiende eeuw Functie : Reconstructie van het gevonden wrak voor archeologisch onderzoek Schaal : 1:10 Plaats : Rijksdienst

Scouting Nederland Jeugd enthousiast voor zeilen

Scouting Nederland Jeugd enthousiast voor zeilen Scouting Nederland Jeugd enthousiast voor zeilen VSRP Brainstorm 11 Januari 2014 Lelystad Marc Elvery & Ferry van Yperen Wat doen we bij Waterscouting en hoe bereiken we potentiële leden: Waterscouting

Laat de teleurstellingen van vandaag nooit de dromen van morgen overschaduwen

Laat de teleurstellingen van vandaag nooit de dromen van morgen overschaduwen 22 e jaargang februari/maart 2014 No139. VAN DE REDACTIE Voor u ligt weer een nieuw exemplaar van uw clubblad Samengesteld door uw redactie en vrijwilligers die bereid waren om even een beetje van hun

Begin met verkopen op de online veilingen van Catawiki

Begin met verkopen op de online veilingen van Catawiki Begin met verkopen op de online veilingen van Catawiki Hoe te beginnen met verkopen op Catawiki catawiki.nl Wat is Catawiki? Catawiki is het snelst groeiende online veilingplatform in Europa. Ons platform

DUIVENDRECHT. Duivendrecht (1) (Vs) 1919 Louise Tiemann Bratholm Tunni Tot zinken gebracht in 1942

DUIVENDRECHT. Duivendrecht (1) (Vs) 1919 Louise Tiemann Bratholm Tunni Tot zinken gebracht in 1942 DUIVENDRECHT Op 21 mei 1839 vestigde Phs. Van Ommeren zich als scheepsmakelaar en expediteur aan de Bierhaven in Rotterdam. In 1855 kocht hij zijn zijn eerste zeegaande zeilschip, de brik "Minerva" van

Ontdek. ons zoute DNA. Zonder de scheepvaart geen Nederland. voortgezet onderwijs 2015/2016

Ontdek. ons zoute DNA. Zonder de scheepvaart geen Nederland. voortgezet onderwijs 2015/2016 Ontdek ons zoute DNA Zonder de scheepvaart geen Nederland voortgezet onderwijs 2015/2016 Welkom in het scheepvaartmuseum amsterdam Het Scheepvaartmuseum is een pakhuis vol verhalen waar leerlingen op een

WATERSCHEPEN OP SCHILDERIJEN

WATERSCHEPEN OP SCHILDERIJEN BIJLAGE C WATERSCHEPEN OP SCHILDERIJEN Schilder : Hendrik Cornelisz. Vroom (1562/63-1640) Naam : De slag op het Haarlemmermeer 26 mei 1573 Datering : circa 1621 Plaats : Rijksmuseum Amsterdam, inventaris

Het Stadskanaal, bevaren door houten en ijzeren schepen

Het Stadskanaal, bevaren door houten en ijzeren schepen Het Stadskanaal, bevaren door houten en ijzeren schepen Het laatste stuk onontgonnen gebied in het zuid-oosten van de provincie Groningen was niet in handen van de provincie maar van de stad Groningen.

Historische schooltjalk Ortelius TE KOOP

Historische schooltjalk Ortelius TE KOOP TE KOOP Historische schooltjalk Ortelius De Ortelius deed jaren dienst als tjalk voor rondvaarten van schoolkinderen op de Schelde. Hij werd in 2005 uit de vaart genomen en wacht sindsdien op een grondige

Stichting Zeillogger Balder

Stichting Zeillogger Balder Stichting Zeillogger Balder Uitgave: Stichting Zeillogger Balder www.zeilloggerbalder.nl info@zeilloggerbalder.nl Eerste druk 2011 Copyright 2011 Stichting Zeillogger Balder Foto voorpagina: Roger van

Stichting historisch schip De Delft

Stichting historisch schip De Delft De van De Delft Inleiding Een van de kleinere vaartuigen aan boord van De Delft was de barkas. Het bouwen van deze boot is een bijzonder leerzaam werkproject voor leerlingen van diverse niveaus. Om onze

Geschiedenis. Het terrein nam bijna twee kilometer oever aan de noordzijde van het IJ en ongeveer 90 hectare grond in beslag.

Geschiedenis. Het terrein nam bijna twee kilometer oever aan de noordzijde van het IJ en ongeveer 90 hectare grond in beslag. Geschiedenis NDSM staat voor de Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij. Dit was een werf voor de nieuwbouw, reparatie en machinebouw van schepen in Amsterdam die heeft bestaan tussen 1894 en 1979.

Jaarverslag Museum Scheldewerf de Oude Verbandkamer. o Ad Walrave

Jaarverslag Museum Scheldewerf de Oude Verbandkamer. o Ad Walrave Jaarverslag Museum Scheldewerf o Ad Walrave 2017 1 Inhoud Voorwoord3 Bestuur en vrijwilligers4 Activiteiten5 Collectie... 6 Externe contacten... 7 Foto omslag: Ad Walrave Stichting Scheepsbouwgeschiedenis

Op zoek naar Th Braskamp

Op zoek naar Th Braskamp Op zoek naar Th Braskamp Tentoonstelling ter gelegenheid van het vijfenvijftigste, door Th Braskamp ondertekende, opgespoorde kunstwerk 17 januari 2009 Galerie Wit, Wageningen E.W. Brascamp Tentoonstelling

PLATTEGROND VAN DE TENTOONSTELLING

PLATTEGROND VAN DE TENTOONSTELLING NAAM DOCENTENEEMPLAAR GROEP SCHOOL WAAR MOET JE ZIJN: BIJ DE IEDERE OPDRACHT STAAT EEN NUMMER. DIT NUMMER KOMT OVEREEN MET HET NUMMER OP DE PLATTEGROND. HIER KUN JE DE OPDRACHT MAKEN. S C H O O N H E I

Historische Scheepswerf C.A. Meerman Historische Scheepswerf C.A. Meerman 2018 Jaarverslag Jaarverslag 2018 Stichting Historische Scheepswerf C.A. Meerman Inleiding. Het is weer een druk jaar geweest voor de Werf. Tot onze grote vreugde is

B E L E I D S P L A N S T I C H T I N G J A C O B S P I N Het stoomschip Macassar in 1851

B E L E I D S P L A N S T I C H T I N G J A C O B S P I N Het stoomschip Macassar in 1851 B E L E I D S P L A N S T I C H T I N G J A C O B S P I N 2 0 1 6 2 0 1 8 Het stoomschip Macassar in 1851 INHOUD Voorwoord.. 3 Inleiding.. 4 Doelstellingen.. 5 Missie... 6 Beleid en beheer... 7 Gegevens

Ontdek. ons zoute DNA. Zonder de scheepvaart geen Nederland. basisonderwijs 2016/2017

Ontdek. ons zoute DNA. Zonder de scheepvaart geen Nederland. basisonderwijs 2016/2017 Ontdek ons zoute DNA Zonder de scheepvaart geen Nederland basisonderwijs 2016/2017 Welkom in het scheepvaartmuseum amsterdam Ontdek Het leven aan boord van verschillende schepen, doe mee aan het havenspel

Inleiding. Wat is het Vasa schip? Koningshuis Vasa (1523-1654)

Inleiding. Wat is het Vasa schip? Koningshuis Vasa (1523-1654) Inhoudsopgave: Inhoudsopgave:... 2 Inleiding... 3 Wat is het vasa schip?... 3 Koningshuis Vasa (1523-1654)... 3 De bouw van het schip (waarom, wanneer, door wie en hoe)... 4 Waarom, met welk doel?... 4

Den Haag Scheveningen Delft

Den Haag Scheveningen Delft Den Haag Scheveningen Delft Zaterdag en zondag 21 en 22 juni 2008 met bezoek aan Mauritshuis Museum Beelden aan zee Vermeercentrum V.V.A. afdeling Brussel G. Gilsonstraat 55, 1090 Brussel tel. 02-479.32.32

Maritiem Museum Rotterdam

Maritiem Museum Rotterdam Maritiem Museum Rotterdam Nummer: 26 kijk op www.absolutefigures.nl voor digitale boeken Maritiem Museum Rotterdam Colofon Dit is een uitgave van: Absolute Figures Margrietstraat 4, 6921 ZD Duiven Telefoon:

Overzicht schepen ingedeeld in Categorie V (Verdwenen, ooit geregistreerd in Stamboek)

Overzicht schepen ingedeeld in Categorie V (Verdwenen, ooit geregistreerd in Stamboek) Blazers Johanna Maria TX51 192 14,95 Eikenhout 1890 Y. Alkema 'Welgelegen' Makkum Troost 9141 13,00 Eikenhout 1898 Schepman Kampen Boatsjes De Skiere Iel 578 4,60 Eikenhout 1958 Gebr. de Jong Heeg Boeierkes

INHOUDSOPGAVE VNS TOEN EN THANS (VNS-TNT)

INHOUDSOPGAVE VNS TOEN EN THANS (VNS-TNT) INHOUDSOPGAVE VNS TOEN EN THANS (VNS-TNT) 2 REDACTIONEEL Redactie 2 JACOB VAN URK ONDERSCHEIDEN Redactie 3 VERSLAG VOORJAARSREÜNIE EGMOND A/Z Redactie 4 WAT KOMT: BOOTTOCHT ZALTBOMMEL Redactie 7 ZALTBOMMEL:

Blazer TX33. Restauratieverslag

Blazer TX33. Restauratieverslag Blazer TX33 Restauratieverslag 2000-2008 Historie TX33. De Blazer TX33 is in 1918 gebouwd op de werf De Hoop van Ulbe Zwolsman in Workum. Opdrachtgever: visser Cornelis Drijver [1866-1931] uit Oosterend

Richtlijnen indienen en acceptatie. Modeltreinen

Richtlijnen indienen en acceptatie. Modeltreinen bli ek ei nf Richtlijnen indienen en acceptatie Modeltreinen or ma t ie Premium segment modeltreinen Bij Catawiki veilen we modeltreinen en modelspoorbanen van premium kwaliteit die verzamelwaardig zijn

Vlagvoering aan boord : -------------------------------- Een aantal vlaggen zijn welkom aan boord en een ander aantal zijn zeker niet toegelaten.

Vlagvoering aan boord : -------------------------------- Een aantal vlaggen zijn welkom aan boord en een ander aantal zijn zeker niet toegelaten. ETIQUETTE aan boord van een pleziervaartuig ********************************************************* Van oudsher werden vlaggen gebruikt om aan te geven onder welke nationaliteit gevaren werd. Verder

Chr. Oranjevereniging Marken en Oranje Herdenking 4 mei 2017 Thema: Verhalen van de oorlog

Chr. Oranjevereniging Marken en Oranje Herdenking 4 mei 2017 Thema: Verhalen van de oorlog Chr. Oranjevereniging Marken en Oranje Herdenking 4 mei 2017 Thema: Verhalen van de oorlog Pieter er Zeeman en de konvooien naar Moermansk Pieter Zeeman (geboren op Marken op 20 december 1914) voer in

Tuigages voor zeiljachten. art.nr. 6.51.0245. Amsterdamse vaargids. art.nr. 6.51.2132. Dieselmotoren voor jachten. Zelf wind voorspellen

Tuigages voor zeiljachten. art.nr. 6.51.0245. Amsterdamse vaargids. art.nr. 6.51.2132. Dieselmotoren voor jachten. Zelf wind voorspellen De overtocht naar Zuid-Engeland EHBO Tuigages voor zeiljachten Boeier Friso Noord van de Zee art.nr. 6.51.0160 art.nr. 6.51.0165 art.nr. 6.51.0245 art.nr. 6.51.0690 art.nr. 6.51.0745 Het weerboekje De

een schip dat is bestemd of geschikt is voor de vaart op zee;

een schip dat is bestemd of geschikt is voor de vaart op zee; CVDR Officiële uitgave van Dordrecht. Nr. CVDR11962_5 23 februari 2016 Verordening binnenhavengeld 1995 G E M E E N TE B E S T U U R Nr. 3901 VERORDENING binnenhavengeld 1995. Artikel 1 Begripsomschrijvingen

Een Belgische en een Franse kunstenaar stellen samen tentoon. in de Dorpskerk van Cadzand

Een Belgische en een Franse kunstenaar stellen samen tentoon. in de Dorpskerk van Cadzand Een Belgische en een Franse kunstenaar stellen samen tentoon in de Dorpskerk van Cadzand van 4 juli t/m 30 juli 2015 HANS M. HUYGHEBAERT is een veelzijdig Belgisch kunstenaar. Hij kreeg zijn opleiding

Beleidsplan 2015 Auteur: Stichting Archeologie West-Friesland Versie: 3.0 Datum : 15 april 2015

Beleidsplan 2015 Auteur: Stichting Archeologie West-Friesland Versie: 3.0 Datum : 15 april 2015 Beleidsplan 2015 Auteur: Stichting Archeologie West-Friesland Versie: 3.0 Datum : 15 april 2015 Inhoud Introductie... 1 Bestuur... 1 Gegevens... 1 Doelstellingen en activiteiten... 2 Doelstellingen...

pagina 1

pagina 1 Betreft kanskaarten waarde toerisme restauratieligplaatsen op de kop van de scheepmakersdijk 6 maart 2014 M.H. Slegtenhorst Aan de leden van de commissie ontwikkeling. Het bijgaande stukje van de St. Kotterzeilen:

Een Egyptische collectie in Leiden

Een Egyptische collectie in Leiden Een Egyptische collectie in Leiden Naam: Klas:.. Het Rijksmuseum van Oudheden, de naam zegt het al, toont voorwerpen uit oude tijden. De collectie bestaat uit objecten van beschavingen die vandaag de dag

Over cijfers en getallen gesproken

Over cijfers en getallen gesproken Over cijfers en getallen gesproken Voor veel mensen is het tijdens een Van Gogh-rondleiding in Nuenen een eye opener als zij horen dat Vincent in zijn leven zoveel kunstwerken heeft gemaak. Dat zijn er

De Noordzee: een onmetelijk archief, zij het zonder archivaris. Marnix Pieters

De Noordzee: een onmetelijk archief, zij het zonder archivaris. Marnix Pieters De Noordzee: een onmetelijk archief, zij het zonder archivaris Marnix Pieters Eindconferentie SeArch project Gent, 22 november 2016 Inhoudstafel Archief en geen museum: gaat niet om vondsten maar om de

VERHALEN RONDLEIDINGEN WORKSHOPS ARCHEOLOGIE ONDER WATER FORT DE SCHANS KAAP SKIL MUSEUM VAN JUTTERS & ZEELUI

VERHALEN RONDLEIDINGEN WORKSHOPS ARCHEOLOGIE ONDER WATER FORT DE SCHANS KAAP SKIL MUSEUM VAN JUTTERS & ZEELUI VERHALEN RONDLEIDINGEN FORT DE SCHANS WORKSHOPS 2015 ARCHEOLOGIE ONDER WATER KAAP SKIL MUSEUM VAN JUTTERS & ZEELUI Kaap Skil, de Vuurtoren, de Oudheidkamer en Ecomare zijn onderdeel van Stichting Texels

schilderwerken IJSBRAND KUIPER oostzijde 391 zaandam telefoon Cor Kolen Meubelen Uw adres voor een sfeervol interieur Westzijde

schilderwerken IJSBRAND KUIPER oostzijde 391 zaandam telefoon Cor Kolen Meubelen Uw adres voor een sfeervol interieur Westzijde schilderwerken IJSBRAND KUIPER oostzijde 391 zaandam telefoon 163084 Cor Kolen Meubelen Uw adres voor een sfeervol interieur Westzijde 1JN.HO U13 (Volgens de doorlopende paginanummmering van 'ANNO') De

VERKOOPINFORMATIE HAVENKANT 8 TE MOERDIJK TEN BEHOEVE VAN EXECUTIEVEILING 16 JANUARI 2014. Datum veiling: 16 januari 2014 Indien mogelijk op afspraak

VERKOOPINFORMATIE HAVENKANT 8 TE MOERDIJK TEN BEHOEVE VAN EXECUTIEVEILING 16 JANUARI 2014. Datum veiling: 16 januari 2014 Indien mogelijk op afspraak VERKOOPINFORMATIE HAVENKANT 8 TE MOERDIJK TEN BEHOEVE VAN EXECUTIEVEILING 16 JANUARI 2014 Soort verkoop: Executieveiling Datum veiling: 16 januari 2014 Kijkdag: Indien mogelijk op afspraak Veilinglocatie:

Anoniem Noordelijke Nederlanden (historische regio) 1638 gedateerd RKDimages Anoniem Noordelijke Nederlanden (historische regio) 1638 gedateerd Portret van een familie, 1638 gedateerd Antwerp,, inv./cat.nr. 986 Verder zoeken in RKDimages kunstenaar Anoniem kunstenaar

(Frans/Goofy) ( )

(Frans/Goofy) ( ) (RDM-collectie Johan Journée) www.kombuispraat.com (Frans/Goofy) (28-03-2010) Dit verhaal is zo goed mogelijk overgeschreven uit de oud-hollandse schrijfwijze van de jaren 30. Het verhaal gaat over het

SIEBRAND WEITENBERG TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag

SIEBRAND WEITENBERG TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag SIEBRAND WEITENBERG HAAGSE KUNSTENAARS Siebrand Weitenberg: '"Laat mij romantiseren! Romantiseren duidt voornamelijk een operatie van vervreemding

Inventaris van de archieven van de Rederij Amsterdam, ; Holland Bulk Transport Maatschappij,

Inventaris van de archieven van de Rederij Amsterdam, ; Holland Bulk Transport Maatschappij, Nummer archiefinventaris: 2.20.58.04 Inventaris van de archieven van de Rederij Amsterdam, 1941-1972; Holland Bulk Transport Maatschappij, 1963-1972 Auteur: J.A.A. Bervoets Nationaal Archief, Den Haag

Heemkundekring Willem Snickerieme en Museum Zwaluws Erfgoed

Heemkundekring Willem Snickerieme en Museum Zwaluws Erfgoed Heemkundekring Willem Snickerieme en Museum Zwaluws Erfgoed Vastgesteld door het bestuur van de heemkundekring op 9 maart 2015. Wat is het Museum Zwaluws Erfgoed? Het museum Zwaluws Erfgoed is een etnografisch

tekening van het Amsterdamse model tot stand kwam, wordt verderop verteld.

tekening van het Amsterdamse model tot stand kwam, wordt verderop verteld. _ De Dordtse boeier TEKST: W_ VAN ZIJDERVELD De naam zegt het al. Dit type boeier kwam uit Dordrecht (en omstreken). De boeiers werden in Dordrecht waarschijnlijk gebouwd bij een van de vele werfjes die

Rijksuniversiteit Groningen Nameting kennis en argumentatie

Rijksuniversiteit Groningen Nameting kennis en argumentatie Rijksuniversiteit Groningen Nameting kennis en argumentatie Instructie onderdeel kennis: Hieronder staan 22 vragen over tijdvak 6 en 7. Probeer de vragen zo goed mogelijk te beantwoorden. Omcirkel met

Nieuwsbrief. Conservator Marije van Rijnswou neemt afscheid

Nieuwsbrief. Conservator Marije van Rijnswou neemt afscheid Nieuwsbrief Gemeentemuseum Maassluis, 7 januari 2013 Conservator Marije van Rijnswou neemt afscheid Marije van Rijnswou. Foto: Herwin Jan Steehouwer Met de opening van een spetterende tentoonstelling en

ILJA WALRAVEN OPLEIDINGEN TENTOONSTELLINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag

ILJA WALRAVEN OPLEIDINGEN TENTOONSTELLINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag ILJA WALRAVEN HAAGSE KUNSTENAARS Aanvankelijk schilderde Walraven vooral abstract, maar vanaf een bepaald moment is figuratie een dominante plaats

Kunst kijken met Google Art Project

Kunst kijken met Google Art Project Kunst kijken met Google Art Project Ontdek beroemde kunstwerken, wereldwonderen en historische momenten. Open het Google Cultural Institute, ga naar: https://www.google.com/culturalinstitute/home?hl=nl.

beeldende vakken CSE GL en TL Examen VMBO-GL en TL 2018 tijdvak 2 dinsdag 19 juni 13.30-15.30 uur beeldende vakken CSE GL en TL Bij dit examen hoort een bijlage. Dit examen bestaat uit 37 vragen. Voor dit examen zijn maximaal 61 punten

Dunkerque, Musée portuaire (het Havenmuseum)

Dunkerque, Musée portuaire (het Havenmuseum) Dunkerque, Musée portuaire (het Havenmuseum) Dunkerque, Musée portuaire (het Havenmuseum) Het Havenmuseum ligt in een oude tabaksloods die rond 1850 langs het water gebouwd is, midden in de vroegere citadel.

Nieuwsbrief. Afscheid, welkom en kado s. In dit nummer:

Nieuwsbrief. Afscheid, welkom en kado s. In dit nummer: Nr. 19, 2012 Jaargang 11 Nationaal Baggermuseum In dit nummer: Afscheid, welkom en kado s Veiling Tentoonstellingen Educatief Waterbouwkundig Erf Afscheid, welkom en kado s Nieuwsbrief NL Doet, bemanningssterkte,

Pop-Up-Atelier Wassenaar

Pop-Up-Atelier Wassenaar 101. Abdullah 1 eisje Vermeer Papier / potlood 102. Abdullah 1 Sloep aan vloedlijn Papier / potlood 103. Anos eslmani 2 Treurende man Papier / houtskool 104a. Bovyri 1 Atelier Papier/ houtskool Zijn 1e

VEILING REGLEMENT. van de S-HERTOGENBOSSCHE FILATELISTENVERENIGING. Pagina 1

Ontdekkingsreis in het Katwijks Museum

Ontdekkingsreis in het Katwijks Museum Ontdekkingsreis in het Katwijks Museum NAAM:... SCHOOL:... Wat leuk dat je vandaag een ontdekkingsreis door het museum gaat maken! Je vindt in ons museum klederdrachten, modelbootjes, schelpen en heel

roel bosch architecten architectuur I stedenbouw I waterwonen I organisatie I advies PANTA RHEI, ROTTERDAM

roel bosch architecten architectuur I stedenbouw I waterwonen I organisatie I advies PANTA RHEI, ROTTERDAM roel bosch architecten architectuur I stedenbouw I waterwonen I organisatie I advies PANTA RHEI, ROTTERDAM maaskade 106 3071 nh rotterdam +31 (0)6 521 999 83 www.roelbosch.nl architecten@roelbosch.nl PANTA

Naam Vereniging Regionaal Samenwerkingsverband Water-Stad-Land

Naam Vereniging Regionaal Samenwerkingsverband Water-Stad-Land Belangenverenigingen Varend Erfgoed overzicht d.d. november 2009 VRW Vereniging Regionaal Samenwerkingsverband Water-Stad-Land Vereniging Regio Water Het Projectbureau van de Vereniging Regio Water is

Gelieve alle documenten uiterlijk 4 november 2018 per te versturen naar

Gelieve alle documenten uiterlijk 4 november 2018 per  te versturen naar Het Prof. J.C.M. Warnsinck Fellowship voorziet in een eenmalig stipendium van maximaal 4.000 bruto inclusief reiskosten ten behoeve van maritiem-historisch onderzoek aan de hand van objecten in de collectie

Workshops Kunstnomade

Workshops Kunstnomade Workshops Kunstnomade De kunstenaar verblijft in de maand Juni als Artist in residence met zijn huis op wielen op of rond de locatie van De Museumwerf Vreeswijk Nieuwegein. Op de Museumwerf gaat hij historische

Tijd van regenten en vorsten: De gouden eeuw

Tijd van regenten en vorsten: De gouden eeuw Tijd van regenten en vorsten: De gouden eeuw Meester Rembrandt Zet een X, is het waar of niet waar? waar niet waar Rembrandt is een schilder van nu Op het plaatje staat het schilderij De nachtwacht Het

S(~DI~PI~N. NIEUWSIJlUEf NUMMElt 11,.JULI 2015

S(~DI~PI~N. NIEUWSIJlUEf NUMMElt 11,.JULI 2015 S(~DI~PI~N IN}IOUD Het roer gaat om Oproep De Droom van de schepencarrousel Doelstellingen Markante schepen in beweging Professionaliseren Nieuwe schepen Schepen carrousel en social media Donateur worden

TACO EISMA TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag

TACO EISMA TENTOONSTELLINGEN OPLEIDINGEN HAAGSE KUNSTENAARS. haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag haagsekunstenaars.nl is een initiatief van Stroom Den Haag TACO EISMA HAAGSE KUNSTENAARS Mijn werk is een samengaan van de Noorderlijke Renaissance schilderkunst/reliëfs en de strip. Door beeld en tekst

De Vrijheid en andere schepen op de rede van Amsterdam Ludolf Backhuysen (Emden 1631-1708 Amsterdam)

De Vrijheid en andere schepen op de rede van Amsterdam Ludolf Backhuysen (Emden 1631-1708 Amsterdam) De Vrijheid en andere schepen op de rede van Amsterdam Ludolf Backhuysen (Emden 1631-1708 Amsterdam) Nederlands Scheepvaartmuseum Amsterdam Ca. 1660. Penschilderij op paneel, 75 x 140 cm. Gesigneerd midden

Inhoudsopgave. Straatkeuze 3. De 15 geselecteerde conceptfoto s 4. Conceptideeën 5. Nieuw concept: Naam geeft Faam 8. Bijlage: de 30 beste foto s 9

Inhoudsopgave. Straatkeuze 3. De 15 geselecteerde conceptfoto s 4. Conceptideeën 5. Nieuw concept: Naam geeft Faam 8. Bijlage: de 30 beste foto s 9 Inhoudsopgave Straatkeuze 3 De 15 geselecteerde conceptfoto s 4 Conceptideeën 5 Nieuw concept: Naam geeft Faam 8 Bijlage: de 30 beste foto s 9 2 Straatkeuze De straat die ik gekozen heb is de Nieuwe Binnenweg

u u R RAA De staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap De heer drs. H. Zijlstra Postbus 16375 2500 BJ Den Haag

u u R RAA De staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap De heer drs. H. Zijlstra Postbus 16375 2500 BJ Den Haag C R.J. Schimrnelpennincklaan 3 RAA 2517 JN Den Haag Postbus 61243 2506 AE Den Haag L t 070 3106686 f070 3614727 info@cultuur.nl www.cultuur.nl 0 u u R De staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

VAN GOGH KRIJGT SCHILDERLES NIVEAU ++

scheepswerf Draaisma, Franeker.

scheepswerf Draaisma, Franeker. Archief van scheepswerf Draaisma, Franeker. Inleiding Het archiefmateriaal is afkomstig van de werf Welgelegen van de firma Draaisma te Franeker. Een groot deel van het archiefmateriaal werd bewaard bij

De cent onder de mast (2 ½ cent 1877)

De cent onder de mast (2 ½ cent 1877) Zr.Ms. Bonaire In 1877 is het schip bij de Koninklijke Marine in dienst gesteld als schroefstoomschip der vierde klasse. Met de bouw van de Bonaire werd in 1876 begonnen bij de werf Nederlandsche Stoomboot

Holwert oan See. Annabel van de Sande Dirk Hogewoning Mia Rosa Hupkens Niels Langeveld Sjoerd de Boer. 13/06/2017, Delft

Holwert oan See. Annabel van de Sande Dirk Hogewoning Mia Rosa Hupkens Niels Langeveld Sjoerd de Boer. 13/06/2017, Delft Holwert oan See Annabel van de Sande Dirk Hogewoning Mia Rosa Hupkens Niels Langeveld Sjoerd de Boer 13/06/2017, Delft Visie Holwerd aan Zee, het begin van de perfecte vakantie naar Ameland. Laat je geheel

Hoekstra & van Eck. Huizen van. Openhaard en openslaande deuren. Zeer sfeervol ingericht. Moderne keuken en badkamer

Hoekstra & van Eck. Huizen van. Openhaard en openslaande deuren. Zeer sfeervol ingericht. Moderne keuken en badkamer Huizen van Hoekstra & van Eck Zuideinde 34, 1141 VJ Monnickendam Zeer sfeervol ingericht Recent geheel verbouwd en uitgebouwd Moderne keuken en badkamer Openhaard en openslaande deuren Heerlijk dakterras