Nederlandse Orchideeën Vereniging. Kring Utrecht. Veiling 8 september Redactieadres: Madameperenlaan EN Vleuten

Download "Nederlandse Orchideeën Vereniging. Kring Utrecht. Veiling 8 september Redactieadres: Madameperenlaan EN Vleuten"

1 Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Utrecht Veiling 8 september 2018 phvandermeer@gmail.com Redactieadres: Madameperenlaan EN Vleuten 4- Mededelingenblad

2 KRINGMIDDAG, ZATERDAG 8september in WOON- EN ZORGCENTRUM DE KOPERWIEK KOPERWIEKLAAN 3, BILTHOVEN, AANVANG UUR Agenda: 1. Opening en mededelingen ste deel veiling 3. Pauze 4. 2 de deel veiling 5. Plantbespreking 6. Sluiting. Beste leden, Komende kring bijeenkomst zaterdag 8 september hebben we weer de veiling en ook deze keer weer onder leiding van Ed Gerritse. Kijkt u eens goed naar uw planten welke u toch maar steeds niet mooi aan de groei krijgt of nog steeds niet wilt bloeien. Misschien wordt het eens tijd dat hij het bij een ander mag proberen. Maakt u thuis een lijstje met daarop de naam/namen van de plant en een steker in de plant met de namen (is voor Ed ook fijn) Bij aankoop betaald u 1 euro extra voor de clubkas deze is vervallen maar de verkoper betaald wel 15 % van de totale verkoop voor de clubkas. Deze keer is er ook geen verloting. Menig een van u koopt veilingplanten en koopt dan geen lootjes. Zaterdag 6 oktober is er weer de jaarlijkse NOV dag in de Botanische Tuinen. NOV leden hebben deze dag gratis toegang op vertoon van hun ledenpas 2018 en uw partner ook. Als u komt wilt u dan zoveel mogelijk met het openbaar vervoer komen of parkeren bij P&R de uithof. Met uw parkeerkaart mag u gratis met Lijn 28 mee (tot maximaal 5 pers.) tot halte Botanische Tuinen en weer terug. Ook kan u na uw bezoek met dezelfde parkeerkaart ook naar een andere plek in Utrecht gaan en weer terug gratis. Ook het Wellandcollege is er om met orchideeën weer leuk bloemstukken te maken. Hiervoor zoek ik nog goede en leuke bakjes, mandjes of glazen potten. Heeft u er nog staan neemt u deze dan graag mee naar de kring bijeenkomst. Met vriendelijke groet, Annemieke Nagtegaal

3 Orchideeën Wubben Sinds 1958 Openingstijden: Dinsdag t/m Vrijdag van tot uur en van tot uur, Zaterdag van tot uur. Tolakkerweg 162, 3739 JT HOLLANDSCHE RADING, NL Telefoon: Fax: Verslag kringbijeenkomst van 16 juni De middag werd geopend door onze voorzitter Er werden enkele punten besproken zoals een avond rondleiding in de duinen van Noordwijk. Een ander punt was of iemand de naam wist van de blauwe Bremraap die in de duinen groeit. Verder waren er geen urgente punten meer, zodat de lezing kon beginnen. De lezing over Sumatra is als documentaire best mooi, met fraaie vergezichten en diepe dalen met onderin sterk stromende beken. De beken veranderen soms in watervallen. Dat er op Sumatra ook aan moderne architectuur wordt gedaan tonen de beelden. Mooie grote hotels die bijna allemaal over een zwembad beschikten. Wat mij opviel was dat de mensen in de stad zeer gedisciplineerd waren. Dat Sumatra een oude kolonie van ons is geweest was te zien aan de oude kanonnen die op een rijtje waren opgesteld en een aantal oude gebouwen. Sumatra is een tropisch eiland en dat was te zien aan de dieren en aan de weelderige plantengroei. Stadse apen hebben ze daar genoeg, die apen zijn aan mensen gewend dat weer te zien is aan hun bedelgedrag. Zo ook aan de vogels die in de film te zien waren. Ze bleven stil op een paal zitten wachten tot er iets van eten kwam. Arme vogels, prachtige dieren. Volgens de maker van deze film zouden de bomen en struiken stampvol zijn met orchideeën. Daar hebben wij niet veel van gezien op een enkeling na.

4 Die enkeling waren Spatoglottis plicata, Phalaenopsis mannii, een fraaie Phaius en diverse Dendrobiumsoorten waarvan ik de naam schuldig moet blijven. De film werd begeleid door soms veel te harde muziek. Dat de film dansende vrouwen en op glas springende mannen liet zien is op zich leuk, maar had volgens mij niet veel met orchideeën van doen. De huisje waar in gelogeerd werd zag er mooi traditioneel sumatraans uit. Het eiland beschikt gelukkig nog over wat oerwoud (voor hoe lang nog). Pauze Na de pauze werden de meegebrachte planten door de eigenaren besproken en af en toe ook voorzien van deskundig commentaar van Ton Klaassen. Het tweede deel ging over een orchideeëntuin in Singapore. Het zag er allemaal prachtig uit en is gericht voor de mensen die van grote bloemen houden. Nu weet u ook waar Anko hun plantjes vandaan haalt. De Vanda uitstalling was Anko in het groot. De rest waren ook allemaal die soorten die de firma Schoone ook in hun assortiment heeft. Andere heb ik amper gezien. En dat was de lezing. De verloting werd opgefleurd door twee dames van het bestuur. De middag werd afgesloten met de wens dat iedereen een goede vakantie zal hebben en dat we er de volgende kringmiddag allemaal zijn.

5 De plantbespreking De plantenbespreking van deze keer was iets langer dan we de laatste tijd gewend zijn. Zo brachten Ton Klaassen, Paul Raadschelders, Mieke Lammers, Jannie Bosseloo, Jan v. Klaveren en Henk Brugman planten mee. Als eerst kwam Henk, de cineast van de middag, binnen met een fraaie Lycaste aromatieca die dit jaar voor het eerst zo mooi bloeide, mogelijk dankzij het lichte en hete, droge voorjaar. Zo was het ook met de mooie Bulbophillum lobii. Hij bloei nu pas na al vijf grote bulben. Hoe dat kwam kon Henk niet vertellen. Pim had een heel mooie Trichopillia mee gebracht, echt een spectaculaire plant. Een minder opvallende bloem heeft de Cattleya die Pim ook mee had genomen. Volgens Pim een plant voor klein behuisde of voor een kleine kas want de nieuwe scheuten gaan recht omhoog en groeien zo verder. Paul heeft als hij iets meeneemt, en dat is heel vaak, iets moois. Dit keer een schitterende Paphiopedilum, jammer dat er geen naamsteker bij was. Erg geschikt voor de huiskamer volgens Paul, meer kon hij niet over zeggen. Als nummer twee had Paul een fraaie Gongora mee gebracht. Door de drukte van de laatste tijd had Paul geen tijd meer om een naamsteker te schrijven. De plant krijgt alles op zijn tijd en ook de noodzakelijke rustperiode, daarin krijgt ze geen mest want dat doet haar geen goed. Ook de Angraecum was een plaatje. Paul kweekt deze plant eigenlijk boven de potrand en dat is van wege het zeer korte bloemsteeltje. Zou Paul dat niet doen dan beschadigt de plant zich zelf. De plant heeft een rustperiode nodig waarin zo nu en dan iets wordt geneveld. Bij de verzorging hoort ook het schrijven van naamstekers. Ik wist niet dat Jannie planten mee had genomen, dus heb ik daar geen foto's van en Jannie was al heel snel na afloop weggegaan. Wat Jannie allemaal te vertellen had heb ik allemaal niet verstaan. Jammer, Jannie was vertrokken voordat ik het wist.

6 Van Mieke Lammers was de Neofinetia falcata. Dit is een dwerg soort uit Japan. De kunst van het kweken is om de plant niet te vochtig en niet te droog te houden. Is die te vochtig dan rotten de wortels en wordt die te droog gehouden dan verdroogd hij heel snel (ervaring). Er zijn tegenwoordig klonen van allerlei kleuren in de handel. En er worden kapitalen voor gegeven, hoe feller de kleur des te duurder is hij. Dat Mieke alles wat geel is mooi of interessant vind was ons bekend dus mocht de Polystachya niet ontbreken, dit keer was het bella. Polystachya komt voor rondom de evenaar, heeft kleine bulben en groeit daar waar veel vocht is en niet zo warm is, om niet te zeggen koud, en het liefst op bergen. Bella is daar geen uitzondering op. Wel mag er vocht langs de dunne wortels gaan en dan heeft ze het prima naar de zin. Dat Laelia heel erg mooi kunnen zijn laat deze rode soort zien. Van Mexico tot in Argentinië. Maar Brazilië spant de kroon als het gaat om de hoeveelheid soorten. De kleinere soorten hebben de neiging om bloemaar minimaal 40 cm lang moet zijn en dat is een heel eind. Als ze bloeien hebben ze een vrij lange stengel. Dat heeft weer twee redenen 1 reden is om heen en weer te wiegen in de wind om af te koelen en de tweede reden is van wiegen om de bestuiver te lokken. Zo heeft het hete weer van de laatste tijd ook weer zijn voordelen gehad. Mieke kweekt deze plant buien in de volle zon van daar de rode bladeren. Buiten kweken doet Mieke ook met de wat rood uitziende plant. Schitterend. Ook aan deze plant is te zien dat ze volop zonlicht heeft gehad want de bladeren zijn allemaal rood op drie na. Om zo'n plant goed te houden is kennis nodig en het gevoel wat de plant nodig heeft, dat is niet in een paar zinnen samen te vatten. Als U dat precies zo doet, gaat uw plant heel hard achteruit. En dat is het vingerspitse gevoel. Jan v Klaveren ook een schitterende hybride van Epidendrum cochleatum meegebracht. Encyclia campilostalix. De bloemen per stuk zijn een plaatje. Ook de plant maakt een frisse gezonde indruk. We weten het allang Jan doet er niets bijzonder mee alleen een beetje mest en wat mineralen en een beetje water en maar afwachten. En verder niets!! Maar Jan zonder het vingerspitse gevoel heb je zo iets niet. Ook de andere twee planten waren groot en in een blakende vorm. Dat zijn Cambria achtige planten die zomaar bij je vandaan groeien en ze in de kliko belanden, Hier geld ook dat alles water moet hebben en dan op laten drogen en dit ritme afwisselen met meststof en zo eenvoudig is het.

7 Ton Klaassen man dit keer een zeer fraaie Aerides multiflorum mee die twee bloemstengels heeft, als u er van uitgaat dat mazen van het rechthoekgaas 10 bij 5 cm meet dan kunt u uitrekenen dat de bloem-aar minimaal 40 cm lang moet zijn en dat is een heel eind. Ton behandelt deze plant bijna als een Vanda maar met een rust periode. Ton zijn tweede plant is van een andere orde, als ik het naamkaartje goed lees heet hij Coilostylis clavatum en dat de plant van 2000 mtr komt. Ik weet het niet zeker omdat twee dingen tegelijk aan het doen was, de èèn was luisteren en de ander in gedachte de foto's bij de orchidee plaatsen. En dat moet je niet doen want dan komt er van allebei weinig terecht. Mijn excuus daar voor. De derde is een Scaphosepalum verrucossum. Dit plantje is niet spectaculair om te zien maar is Ton zeer dierbaar (gedenkplant). Hij is verwant aan de Masdevallia en groeit op een hoogte van 3000 mtr en dat het daar goed koud kan zijn is makkelijk voor te stellen. Dat de planten daar niet kapot vriezen komt omdat nog altijd in die berg vulkanische activiteiten plaats vinden die de berg verwant en dat is genoeg om de planten te laten leven. Overdag hebben ze het warm en 's avonds condenseert de lucht en wordt het daarboven erg vochtig en dat verlangen deze planten. Verder krijgen ze wat mest en geen rust periode Er was nog een plant maar ik weet niet van wie die was en dat vlakbij de pilaar op de tafel stond en dat het een Epidendrumachtige is, een steker heb niet ontdekt. En meer weet ik niet daar over te vertellen. Mij is na afloop gevraagd of ik er een stukje over wilde schrijven dus is er door mij niet scherp geluisterd. Zo van ik lees het wel uit het boekje. Niet dus. Albert Balkenenden

8 Excursie St. Denijs Gent België Tussen alle doelpunten en de rode en gele kaarten en de afgang van het Duitse elftal in, heb ik dit epistel geschreven. Op de eerste zaterdag van Juni was het zo ver. Wat was er te doen? Dat is voor niet leden moeilijk te begrijpen. Een Busreisje, is dat alles? Ja, dat is het, ook al moet je er om 5,30 uur je bed voor uit en zorgen dat je lichaam weer in conditie is om er de hele dag weer tegen aan te kunnen. Om kwart voor zeven in de auto en rustig naar Bilthoven en daar een parkeerplaatsje opgezocht. Ja hoor, De bus was er al. Niet zo'n grote als anders, die zou toch maar voor de helft gevuld zijn. Precies op tijd kon de buschauffeur gaan rijden. Zonder oponthoud onderweg passeerden we onze landsgrens alleen de verkeersborden en wegbewijzenring zijn iets anders. Met ondersteuning van Tom en Tom kwamen we via een omweg bij kwekerij Petrens. Dit is nog een oude gezellige victoriaanse plantenkas uit 1857 die onderverdeelt is in 8 afzonderlijke kassen. Later is er een verwarmingsinstallatie in aan gebracht en die is ook al vervangen en thans wordt de verwarming gestookt door middel van een modernere ketel. Het buizen stelsel moet t.z.t. ook helemaal vervangen worden. Af gelopen jaar zijn de plantentafels aan 1 kant vervangen en het ziet er een heel stuk beter uit. De rest zal ook vervangen worden, maar wanneer? Ook in België hebben ze zoiets als Monumentenzorg en daar valt deze kas ook onder. Door andere tafels leek het of er minder stond te bloeien en dat was niet het geval. Mooi overzichtelijk en redelijk beloopbaar (voor Mieke), mensen die rolstoel afhankelijk zijn kunnen alleen op het midden van de kas terecht. Manoeuvreren is erg moeilijk. Wij konden bijna overal terecht op 1 kas na daar stonden flessen en hele jonge planten. Hier werden ook nog hele oude plantenrassen instant gehouden. Het personeel was vriendelijk en behulpzaam. En zo was de bus weer kilo's zwaarder geworden toen we daar wegreden op weg naar Akerne. Daar stond de koffie klaar. Waar vele gebruik van maakte. Akerne had een soort OPEN KAS geregeld en zo kwamen we ook eens een keer in andere kassen als de twee waar we altijd komen. Om de namen van de planten te vermelden moet ik verwijzen naar de catalogussen van de kwekers. Ieder kon zijn collectie uitbreiden of instant met aankopen. Na een geslaagde dag kwamen dankzij Bernard de bus bestuurder wij weer heel en precies op tijd in Bilthoven aan. Na dat België ge wonnen had van Engeland kon ik dit stukje rustig afbouwen. Dendrobium victoriae reginae Albert.

9 Hierbij even een klein verhaaltje over een vanille plant. Met de vraag: Ella kan jij hier iets mee kwam dit plantje bij mij. Hij was gekocht op Réunion tijdens een vakantie. Ja dat wil ik wel maar heb geen ervaring met een plantje in een fles. Dus Ton Klaasen maar eens geraadpleegd. Advies opgevolgd en net zo lang laten staan totdat het plantje niet meer groeide en de bodem vloeibaar was geworden. Half mei was het zover. Ik had steeds foto s gemaakt om verschil te kunnen zien. info@orchideeenvdlinden.nl Ik vond het heel spannend, maar met veel kracht heb ik de fles kapot geslagen en het plantje schoon gespoeld. Daarna in fijne bank gezet dit ik eerst had verhit in de magnetron om eventuele bacteriën te doden. Plantje in natte brak gezet en een stokje gegeven, dit alles in een couveuse plastic zakje gezet en nu staat hij tegen het raam in de volle zon en is aan de groei. Ik ben er super trots op dat het tot nu toe is gelukt. Foto 1 januari 2-20 mei 3-30 mei Hartelijke groet Ella Jan van der Linden Orchideeën Engsteeg TM Brakel Tel: Openingstijden: Vrijdag en zaterdag van 10:00 tot 17:00

10 Dagje naar Silberberg. Op dinsdag 5 juni zijn wij, Paul, Mieke, Albert en Anneke, naar Duitsland geweest om hét plekje van wilde orchideeën te bezoeken. Albert is daar al regelmatig geweest en kent daar inmiddels feilloos de weg. Op zijn uitnodiging maakten we dus ook dit tripje. Toch nog wel een paar uurtjes rijden naar het Teutoburgerwald en dan specifiek de Silberberg. In vroeger dagen werd daar zilver gewonnen uit de grond met behulp van enkel een pikhouweel en een schep. De gevolgen van dit gegraaf en gespit zijn nog steeds goed te zien door de kuilen die in het landschap zijn ontstaan. Gelukkig is daardoor ook de vegetatie bijzonder geworden, door de aanwezigheid van allerlei mineralen. Deze hebben ook gezorgd voor de bijzondere vindplaats van wilde orchideeën. Bij aankomst werden we al gauw verrast door een grote populatie Bosorchissen (Dactylorhiza fuchsii) en wat verder op de heuvel vonden wij nog verschillende andere soorten orchideeën, zoals Bergnachtorchis (Platanthera clorantha), Vliegenorchis (Ophrys insectifera),vogelnestje (Neottia nidus-avis) en Grote Keverorchis (Listera ovata), die helaas zo goed als uitgebloeid waren.! Dactylorhiza fuchsii

11 Gelukkig bloeiden de Bijenorchis var. Friburgensis (Ophrys apifera var fiburgensis) en de brede Wespenorchis (Epipactus helleborine) wel! Wat hebben wij genoten van al die soorten! Ook al waren er veel uitgebloeid, de restanten waren nog zichtbaar, maar hier en daar nog een klein restje van een bloemetje. Heerlijk om zo over een weide te lopen waar je ogen tekort komt om alles te zien! Wanneer de eerste orchidee ondekt is, ziet men er steeds meer! Het gebied is wel bekend bij de liefhebbers, want we waren niet de enigen die daar rondliepen. Gelukkig genoeg ruimte voor iedereen! Albert, reuze bedankt dat je ons jouw orchideeënheuveltje hebt willen laten zien! Het was een heerlijke, leerzame dag! Paul, Mieke en Anneke Plantanthera clorantha Bijenorchis

12 Al een paar jaar heb ik in het voorjaar een Cypripedium in bloei gekregen. Die ik net zoals beschreven staat in het NOV blad van 2014 nr 2 en nr 3 probeer te kweken. Vorig jaar was er een boom omgegaan en stonden ze gewoon teveel in de zon en hadden ze zonnebrand Deze herfst hebben ze een ander plaatjes gekregen en hebben ze het dit voorjaar uitzonderlijk goed gedaan. Ze zijn winterhard maar ik leg er wel een hardplastic plaatje overheen. De neuzen komen soms al in de vroege winter boven de grond. Zo zijn ze toch iets beschermd tegen de koude. Groetjes Ella

13 Het Veilingelement. 1. Al onze leden kunnen planten voor de veiling inbrengen. 2. De planten moeten voorzien zijn van 2 stekers n.l. een met uw eigen naam, dat is voor de administratie en een met de naam van de plant. 3. Geen luis of ander ongedierte!!, alleen schone en gezonde planten worden geaccepteerd. 4. De veiling geschiedt bij opbod, de hoogste bieder wordt de nieuwe eigenaar. 5. De plant moet direct contant betaald worden. Graag met gepast geld % van de opbrengst komt ten goede voor de kringkas 7. Na de veiling wordt er met de inzenders afgerekend. 8. Orchideeënboeken zijn ook welkom. 9. Graag op tijd komen en niet dringen!!! Om alles goed te laten verlopen bij het inleveren, hebben wij op papier uw naam nodig plus het aantal orchideeën wat u laat veilen. We tellen samen met u nog alles even na en dan worden de planten door de veilingassistente naar de betreffende tafel gebracht. Tijdens de veiling graag u hand opsteken als u het bod verhoogt. De assistent noteert het bedrag waarvoor de plant of boek is geveild op een lijst. Zij krijgt ter controle, van de veilingmeester het stekertje met naam van de (vorige)eigenaar. Ondertussen wordt er met u afgerekend en de aankoop overhandigd. Graag met zoveel mogelijk gepast geld betalen of anders briefjes van 5 en 10 euro.

14 Actie: Nu voor 2019 lid worden NOV! Dan krijgt u alle nummers van 2018 cadeau Koos Wubben geeft wegens zijn jubileum als, 60 jarig orchideeënkweker elk nieuw NOV lid een stekje van zijn Epidendrum radicans cadeau.! Gratis afhalen met uw nieuwe ledenpasje. Info : Nel van der Meer phvandermeer@gmail.com of htpps//

15 Voorzitter: Annemieke Nagtegaal Kring Utrecht Lidmaatschap contributie 16,- per jaar en voor 1 februari voldoen Huisgenoot en jeugdlid 4,50 per jaar Opzeggen voor de laatste bijeenkomst betreffende jaar Secretaris/ledenadm: Anneke Koch apjkoch@live.nl Bijeenkomsten 2018: 8 september; 20 oktober; 15 december Penningmeester: Orchideeën vereniging t Gooi Wim van Asselen w.van.asselen@casema.nl Bijeenkomsten 2018: Bankrekeningnummer: Kring Utrecht der NOV NL52 INGB Bestuurslid & Clubboekje Nel van der Meer phvandermeer@gmail.com Kringwinkel : L. Krommert Reiscommissie: Anneke, Annemiek en Nel Lid van verdienste: Ed Gerritsen A.Crince Le Roy-Renooy G. van Maarseveen Paul Raadschelders Website: 11 oktober; 17 december 6 oktober Nov-dag 10.00u tot 15.00u Botanische Tuinen van Utrecht Masdevallia Werkgroep 2018 : 27 oktober. Wachendorffzaal vanaf 11u. Botanische tuinen Utrecht

Jan van der Linden Orchideeën Engsteeg TM Brakel Tel:

Jan van der Linden Orchideeën Engsteeg TM Brakel Tel: Lezing van Jeroen van Schaik. Ongedierte in uw orchideeën Kring Utrecht Nederlandse Orchideeën Vereniging Jaarverslag van 2018 Mededelingen nummer 1 Bijeenkomst 2 februari 2019 Redactieadres: phvandermeer@gmail.com

Kring Utrecht. 3- Mededelingenblad 16 juni 2018 Redactieadres: Madameperenlaan EN Vleuten

Kring Utrecht. 3- Mededelingenblad 16 juni 2018 Redactieadres: Madameperenlaan EN Vleuten Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Utrecht Lezing : Henk Brugman, alles over Sumatra phvandermeer@gmail.com 3- Mededelingenblad 16 juni 2018 Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten KRINGMIDDAG,

Kring Utrecht. Nederlandse Orchideeën Vereniging

Kring Utrecht. Nederlandse Orchideeën Vereniging Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Utrecht Sahlep Turks ijs en drank wordt gemaakt van orchidee knollen. Elk van de sahlep orchideeën bestaan uit twee knolletjes. Orchideeën uit Turkey 28 Oktober

Kring Utrecht. Nederlandse Orchideeën Vereniging Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten Kring Utrecht KRINGMIDDAG, ZATERDAG 3 juni in WOON- EN ZORGCENTRUM DE KOPERWIEK KOPERWIEKLAAN 3, BILTHOVEN, AANVANG 13. 30 UUR Nederlandse Orchideeën Vereniging

Kring Utrecht. Mededelingen nummer januari Nederlandse Orchideeën Vereniging

Kring Utrecht. Mededelingen nummer januari Nederlandse Orchideeën Vereniging Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Utrecht Mededelingen nummer 1 Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten phvandermeer@ziggo.nl 27 januari 2018 KRINGMIDDAG, ZATERDAG 27 januari in WOON- EN

Bijeenkomst van woensdag 14 augustus 2013

Bijeenkomst van woensdag 14 augustus 2013 Verenigingsblad: jaargang 22, nummer 8 Bijeenkomst van woensdag 14 augustus 2013 Op deze bijeenkomst wordt de jaarlijkse bijklets avond gehouden met een uitgebreide planten bespreking. Verslag bijeenkomst

Nederlandse Orchideeën Vereniging

Nederlandse Orchideeën Vereniging Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Utrecht Mededelingen nummer 2 Bijeenkomst 13 april 2019 Lezing van Ruud Nabibaks. : Reis door Suriname. KRINGMIDDAG, ZATERDAG 13 april in WOON- EN ZORGCENTRUM DE

Kring Utrecht Mededelingen. 28 januari Nederlandse Orchideeën Vereniging

Kring Utrecht Mededelingen. 28 januari Nederlandse Orchideeën Vereniging Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Utrecht 28 januari 2016 Algemene Ledenvergadering & Onderlinge Tentoonstelling & Fototentoonstelling 2017 Mededelingen 1 KRING UTRECHT Opgericht: 15-03-1965 ERELEDEN

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging 14 februari Jaarverslag penningmeester/secretaris Nel: wat gebeurde toch in 2018? Udo met zijn financiële verslag Lezing : Joost Riksen Orchideeën in Gardano Italië Voorzitter: John

Kring Utrecht DE QUIZ VAN PIM. 9 December 2017 Mededelingen nummer 6. Nederlandse Orchideeën Vereniging. Kent u deze Orchideeën?

Kring Utrecht DE QUIZ VAN PIM. 9 December 2017 Mededelingen nummer 6. Nederlandse Orchideeën Vereniging. Kent u deze Orchideeën? Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Utrecht Kent u deze Orchideeën? DE QUIZ VAN PIM 9 December 2017 Mededelingen nummer 6 Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten phvandermeer@ziggo.nl KRINGMIDDAG,

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging 16 Augustus zomer bijeenkomst. Vergeet uw schrijfgerei niet! Kamer winnaar 3 van de onderlinge tentoonstelling. Brassia Eternal Wind van Wil Lutters Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm:

Bijeenkomst van woensdag 11 juni 2014

Bijeenkomst van woensdag 11 juni 2014 Verenigingsblad: jaargang 23, nummer 6 Bijeenkomst van woensdag 11 juni 2014 Op deze bijeenkomst wordt door Hans Martens een lezing geven over eenbladige Cattleya's. dus een verhaal over grootbloemige

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten Programma 14 April Lezing door:judith Prins met verkoop planten! Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Jeroen van Schaik

Bijeenkomst van woensdag 11 december 2016

Bijeenkomst van woensdag 11 december 2016 Verenigingsblad: jaargang 25, nummer 11 Bijeenkomst van woensdag 11 december 2016 Op deze bijeenkomst houden we onze traditionele kerstviering Verslag bijeenkomst 9 november 2016 Op onze een a laatste

Persbericht: Onderlinge tentoonstelling 13 juni. Orchideeën Vereniging

Persbericht: Onderlinge tentoonstelling 13 juni. Orchideeën Vereniging Persbericht: Onderlinge tentoonstelling 13 juni. Orchideeën Vereniging Voorzitter: John Nieuwenhuis Telefoon: 0355412519 Secretaris/ledenadm: Nel van der Meer Gezien voor u: 0682002093 secretaris@orchidee-gooi.nl

VERZORGING. Orchideeën

VERZORGING. Orchideeën VERZORGING Orchideeën INHOUD Inleiding Cambria Dendrobium Phalaenopsis Paphiopedilum Vanda Enkele weetjes TIPS INLEIDING Orchideeën zijn één van de mooiste en bijzonderste bloemen op aarde. De orchidee

Kring Utrecht. Nederlandse Orchideeën Vereniging. Bijeenkomst 2 september. Kopij kunt u en tot 28 september naar:

Kring Utrecht. Nederlandse Orchideeën Vereniging. Bijeenkomst 2 september. Kopij kunt u  en tot 28 september naar: Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten Kring Utrecht KRINGMIDDAG, ZATERDAG 2 september in WOON- EN ZORGCENTRUM DE KOPERWIEK KOPERWIEKLAAN 3, BILTHOVEN, AANVANG 13. 30 UUR Nederlandse Orchideeën

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging. 15 februari Jaarverslag penningmeester/secretaris En De Quiz van Pim

Orchideeën Vereniging. 15 februari Jaarverslag penningmeester/secretaris En De Quiz van Pim Orchideeën Vereniging 15 februari Jaarverslag penningmeester/secretaris En De Quiz van Pim Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Jeroen van Schaik 0623464907 secretaris@orchidee-gooi.nl Website:

Bijeenkomst van woensdag 15 augustus 2012

Bijeenkomst van woensdag 15 augustus 2012 Verenigingsblad: jaargang 21, nummer 8 Bijeenkomst van woensdag 15 augustus 2012 Op deze bijeenkomst een gezellige bijkletsavond met een uitgebreide planten bespreking Verslag bijeenkomst 13 juni 2012

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging Vergeet uw schrijfgerei niet! 15 juni 3 de FEESTELIJKE BIJEENKOMST Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Jeroen van Schaik 0623464907 secretaris@orchidee-gooi.nl Website:

Bijeenkomst van woensdag 14 september 2016

Bijeenkomst van woensdag 14 september 2016 Verenigingsblad: jaargang 25, nummer 8 Bijeenkomst van woensdag 14 september 2016 Op deze bijeenkomst de traditionele bijklets avond met een uitgebreide planten bespreking. Verslag bijeenkomst 13 juli

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging 14 Juni Tentoonstelling en keuring Kas, kamer, mini en Phalaenopsis Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Nel van der Meer 0682002093 secretaris@orchidee-gooi.nl Website:

Orchideeën Kring Noord-Brabant West en Zeeland

Orchideeën Kring Noord-Brabant West en Zeeland Kringblad NOV kring Noord- Brabant West Zeeland Jaargang 24 nr.3 Orchideeën Kring Noord-Brabant West en Zeeland Dendrobium chrysotoxum Maart 2015 1 Agenda: - Welkom en mededelingen Maandag 16 maart 2015

Orchideeën Kring Noord-Brabant West en Zeeland Kringblad NOV kring Noord- Brabant West Zeeland Jaargang 24 nr.7 Orchideeën Kring Noord-Brabant West en Zeeland Dendrobium jenkensii September 2015 1 Agenda: - Welkom en mededelingen. Maandag 21 september

Orchideeën Vereniging. 18 December 6 de FEESTELIJKE BIJEENKOMST

Orchideeën Vereniging. 18 December 6 de FEESTELIJKE BIJEENKOMST Orchideeën Vereniging 18 December 6 de FEESTELIJKE BIJEENKOMST Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Jeroen van Schaik 0623464907 secretaris@orchidee-gooi.nl Website: www.orchidee-gooi.nl Penningmeester:

Orchideeën Vereniging. 12 oktober 5 de FEESTELIJKE BIJEENKOMST

Orchideeën Vereniging. 12 oktober 5 de FEESTELIJKE BIJEENKOMST Orchideeën Vereniging 12 oktober 5 de FEESTELIJKE BIJEENKOMST Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Jeroen van Schaik 0623464907 secretaris@orchidee-gooi.nl Website: www.orchidee-gooi.nl Penningmeester:

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging Lezing door Dirk de Haan Orchideeën en Vlinders 12 April Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Nel van der Meer 682002093 secretaris@orchidee-gooi.nl Website: www.orchidee-gooi.nl

Bijeenkomst van woensdag 8 juli 2015

Bijeenkomst van woensdag 8 juli 2015 Verenigingsblad: jaargang 24, nummer 7 Bijeenkomst van woensdag 8 juli 2015 Op deze bijeenkomst zal Joost Riksen een lezing geven over Indonesië, net even anders (eiland Flores), een niet algemeen bekend

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten Orchideeën Vereniging 15 December kerststukjes maken! Opgeven voor 25 november! Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Jeroen van Schaik 0623464907

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging Het geheim van Dondurmaijs is de salep. Dit is gedroogde gemalen wortel/knolletjes van de muscala orchid. Deze wilde orchidee groeit in Zuid-Turkije, die de bijnaam draagt van mannetjes

Bijeenkomst van woensdag 9 april 2014

Bijeenkomst van woensdag 9 april 2014 Verenigingsblad: jaargang 23, nummer 4 Bijeenkomst van woensdag 9 april 2014 Op deze bijeenkomst wordt een discussie avond. Hoe gaan we met onze planten om. Breng zelf ook planten mee, waarvan U iets wilt

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging 17 December Kerstbijeenkomst Geniet van de Kerstdagen en alle goeds voor het Nieuwe jaar! Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Nel van der Meer secretaris@orchidee-gooi.nl

Bijeenkomst van woensdag 8 maart 2017

Bijeenkomst van woensdag 8 maart 2017 Verenigingsblad: jaargang 26, nummer 3 Bijeenkomst van woensdag 8 maart 2017 Op deze bijeenkomst hebben we een lezing van Herman ter Borch, over de orchideeën van Colombia. Het land met de meeste orchideeën

Bijeenkomst van woensdag 12 september 2012

Bijeenkomst van woensdag 12 september 2012 Verenigingsblad: jaargang 21, nummer 9 Bijeenkomst van woensdag 12 september 2012 Op deze bijeenkomst een Lezing door Hans van der Hoeven, over zijn reizen naar Ecuador Verslag bijeenkomst 15 september

Acineta superba ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant

Acineta superba ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant Acineta superba ORCHIDEEËN Kring NO-Brabant December 2014 ORCHIDEEËN WUBBEN Groot assortiment Orchideeën en Tillandsia's Botanische orchideeën, de meeste uit zaad gekweekt; en hybriden Oppotmaterialen

Bijeenkomst van woensdag 9 juli 2014

Bijeenkomst van woensdag 9 juli 2014 Verenigingsblad: jaargang 23, nummer7 Bijeenkomst van woensdag 9 juli 2014 Op deze bijeenkomst wordt door Maurice Casteleyn, over een bezoek aan de collectie kassen van de Kew Gardens en na de pauze over

Bijeenkomst van woensdag 8 oktober 2014

Bijeenkomst van woensdag 8 oktober 2014 Verenigingsblad: jaargang 23, nummer 9 Bijeenkomst van woensdag 8 oktober 2014 Op deze bijeenkomst wordt door Jörg Frehsonke, eigenaar van Orchideen Lucke, een lezing verzorgd over Brazilie. Jorg gaat

Bijeenkomst van woensdag 11 februari 2015

Bijeenkomst van woensdag 11 februari 2015 Verenigingsblad: jaargang 24, nummer 2 Bijeenkomst van woensdag 11 februari 2015 Op deze bijeenkomst wordt de jaarlijkse Algemene ledenvergadering gehouden. Met na de pauze een uitgebreide planten bespreking

Aardoliealarm in het bos

Aardoliealarm in het bos de graad > Landbouw > lesmateriaal > spelkaarten Aardoliealarm in het bos BIOBOER Om goed te kunnen zaaien, moet de aarde los. Daarvoor gebruik je een tractor. Dat gaat vlot. Neem reuzenpassen en ga 5

Orchideeën Kring Noord-Brabant West en Zeeland Kringblad NOV kring Noord- Brabant West Zeeland jaargang 24 nr6 Orchideeën Kring Noord-Brabant West en Zeeland juni 2015 Dendrobium chrysotoxum 1 Agenda: - Welkom en mededelingen - lezing Folbert Bronsema

BIOBOER. Maar vandaag is het aardoliealarm. Kijk op je aardoliekaart of er voor jou een probleem is.

BIOBOER. Maar vandaag is het aardoliealarm. Kijk op je aardoliekaart of er voor jou een probleem is. BIOBOER 1 Hoe het elk jaar gaat... Om goed te kunnen zaaien, moet de aarde los. Daarvoor gebruik je een tractor. Dat gaat vlot. Neem reuzenpassen en ga 5 vakjes vooruit! Maar vandaag is het aardoliealarm.

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging 17 Augustus 4 de FEESTELIJKE BIJEENKOMST Masdevallia chimaera Onderlinge tentoonstelling Vergeet uw schrijfgerei om het stembiljet in te vullen. Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm:

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging Verschillende Workshops 13 APRIL 2 de FEESTELIJKE BIJEENKOMST Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Jeroen van Schaik 0623464907 secretaris@orchidee-gooi.nl Website: www.orchidee-gooi.nl

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten Programma 11 februari: Verslag Sézanne Dia show wordt gepresenteerd door Jeroen en John. Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm:

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging Allemaal beestjes Informative lezing door Jeroen Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten We beginnen met Orchideetjes van Hans Willems opgepot in fijn geknipte epiweb. Voorzitter:

Bijeenkomst van woensdag 12 november 2014

Bijeenkomst van woensdag 12 november 2014 Verenigingsblad: jaargang 23, nummer 10 Bijeenkomst van woensdag 12 november 2014 Op deze bijeenkomst wordt door Maurive Casteleyn een lezing verzorgt over een bezoek afgelopen voorjaar met de leden van

Bijeenkomst van woensdag 12 februari 2014

Bijeenkomst van woensdag 12 februari 2014 Verenigingsblad: jaargang 23, nummer 2 Bijeenkomst van woensdag 12 februari 2014 Op deze bijeenkomst wordt de jaarlijkse Algemene Leden vergadering gehouden, verder een lezing van Alex Nuyts over naamgeving

Kring Utrecht. 1 april : Lezing door Dick van Gijlswijk. Nederlandse Orchideeën Vereniging

Kring Utrecht. 1 april : Lezing door Dick van Gijlswijk. Nederlandse Orchideeën Vereniging Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten Kring Utrecht KRINGMIDDAG, ZATERDAG 1 April in WOON- EN ZORGCENTRUM DE KOPERWIEK KOPERWIEKLAAN 3, BILTHOVEN, AANVANG 13. 30 UUR Nederlandse Orchideeën Vereniging

Bijeenkomst van woensdag 12 juli 2017

Bijeenkomst van woensdag 12 juli 2017 Verenigingsblad: jaargang 26, nummer 7 Bijeenkomst van woensdag 12 juli 2017 Op deze laatste bijeenkomst in het Klooster en voor de vakantie, zal Maurice Casteleyn een lezing geven over Orchideeën van

Orchideeën Kring Noord-Brabant West en Zeeland Kringblad NOV kring Noord- Brabant West Zeeland jaargang 24 nr. 9 Orchideeën Kring Noord-Brabant West en Zeeland Coelogyne cristata ochroleuca Oktober 2015 1 Agenda: - Welkom en mededelingen Maandag19

WEEKBRIEF. 19 t/m 23 oktober herfstvakantie 2 november voorlichtingsavond overgang groep 2 naar 3 6 november techniekmiddag groep 5 t/m 8

WEEKBRIEF. 19 t/m 23 oktober herfstvakantie 2 november voorlichtingsavond overgang groep 2 naar 3 6 november techniekmiddag groep 5 t/m 8 WEEKBRIEF Cursusjaar 2015-2016 d.d. 16 oktober 2015 Ons internetadres is: http://www.cbsdeacker.nl cbsdeacker 19 t/m 23 oktober herfstvakantie 2 november voorlichtingsavond overgang groep 2 naar 3 6 november

Wij zijn met elkaar op vakantie:

Wij zijn met elkaar op vakantie: Wij zijn met elkaar op vakantie: Manja Ciska Adri Piet Paul Zaterdag 28 juli: Vanmorgen zijn we allemaal vroeg opgestaan om op tijd in Arnhem op het kantoor te zijn. Vertrek naar Bremm om 10 uur. Tot onze

Bijeenkomst van woensdag 8 april 2015

Bijeenkomst van woensdag 8 april 2015 Verenigingsblad: jaargang 24, nummer 4 Bijeenkomst van woensdag 8 april 2015 Op deze bijeenkomst houden we een nabespreking over de jubileumtentoonstelling en na de pauze een ruime fotoreportage van de

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging Phaleanopsis Elegant Magic Sézanne Lezing door Renée Klinge. Redactieadres: Madameperenlaan 7 3452 EN Vleuten Onderlinge tentoonstelling We gaan keuren en speuren naar de mooiste

1 De tropische regenwouden liggen.. de evenaar. 2 Nederland ligt.de evenaar. 3 Het Amazone gebied ligt. de evenaar.

1 De tropische regenwouden liggen.. de evenaar. 2 Nederland ligt.de evenaar. 3 Het Amazone gebied ligt. de evenaar. Lees de uitleg over het regenwoud. Ik ga op bezoek in het Amazone gebied, dat is een groot tropisch regenwoud. Zie je de rode lijn? Dat is de evenaar. Zie je de donker-groene kleur? Dat zijn tropische

Bijeenkomst van woensdag 11 mei 2016

Bijeenkomst van woensdag 11 mei 2016 Verenigingsblad: jaargang 25, nummer 5 Bijeenkomst van woensdag 11 mei 2016 Op deze bijeenkomst zal Maurice Casteleijn een lezing geven over het geslacht Dendrobium, waarbij diverse groepen binnen dit

MEDEDELINGENBLAD 19 de jrg., 2013-1 Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Oost-Nederland

MEDEDELINGENBLAD 19 de jrg., 2013-1 Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Oost-Nederland KRING OOST-NEDERLAND MEDEDELINGENBLAD 19 de jrg., 2013-1 Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Oost-Nederland KRING OOST-NEDERLAND (opgericht 7 september 1971) Bestuur E.S. Bos, voorzitter (tel.053-435

EEN NIEUW KRING SEIZOEN

EEN NIEUW KRING SEIZOEN EEN NIEUW KRING SEIZOEN De zomer is al weer een flink eind op weg naar de herfst. De laatste Nederlandse orchideeën bloeien nog, zoals de Brede wespenorchis en de Herfstschroeforchis, maar lang duurt dat

Woordenschat blok 03 gr4 Les 1 De bodem: de grond waarin planten kunnen groeien. De duinen: heuvels van zand langs de zee. De plant: een stengel met

Woordenschat blok 03 gr4 Les 1 De bodem: de grond waarin planten kunnen groeien. De duinen: heuvels van zand langs de zee. De plant: een stengel met Woordenschat blok 03 gr4 Les 1 De bodem: de grond waarin planten kunnen groeien. De duinen: heuvels van zand langs de zee. De plant: een stengel met bladeren die groeit. De rots: een heel grote steen op

MEDEDELINGENBLAD 20ste jrg., 2014-2 Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Oost-Nederland

MEDEDELINGENBLAD 20ste jrg., 2014-2 Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Oost-Nederland KRING OOST-NEDERLAND MEDEDELINGENBLAD 20ste jrg., 2014-2 Nederlandse Orchideeën Vereniging Kring Oost-Nederland KRING OOST-NEDERLAND (opgericht 7 september 1971) Bestuur E.S. Bos, voorzitter (tel.053-435

Opstartles 10. EXTRA Oefenen met woorden bij de lessen

Opstartles 10. EXTRA Oefenen met woorden bij de lessen www.edusom.nl Opstartles 10. EXTRA Oefenen met woorden bij de lessen Het is belangrijk om veel woorden te leren. In deze extra les vindt u extra woorden bij de Opstartlessen 1 t/m 5. Kijk ook eens naar

Herfstnieuws van de Haagse Hofdame

Herfstnieuws van de Haagse Hofdame Herfstnieuws van de Haagse Hofdame Kloostertuin Kwekerij Hof te Dieren Herfst in de Kloostertuin Het is herfst maar door het droge voorjaar zijn er nog maar weinig herfstkleuren te zien. Wel bloeien de

Thunia alba ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant

Thunia alba ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant Thunia alba ORCHIDEEËN Kring NO-Brabant November 2014 ORCHIDEEËN WUBBEN Groot assortiment Orchideeën en Tillandsia's Botanische orchideeën, de meeste uit zaad gekweekt; en hybriden Oppotmaterialen Diverse

Tridactyle tricuspis ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant

Tridactyle tricuspis ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant Tridactyle tricuspis ORCHIDEEËN Kring NO-Brabant juni 2018 UITNODIGING VRIJDAG 15 JUNI in buurtcentrum Kadans St. Jozefstraat 1, 5684 TS Best (tel. 0499-371783) aanvang 20.00 uur Deze maand krijgen we

Italië week 2 vanaf

Italië week 2 vanaf !1 Italië week 2 vanaf 25-06-2015 Donderdag 25 Juni Het was het laatste nachtje op camping San Procolo. Wij trekken verder met de camper. We zien elkaar nog even in Porto San Giorgio op de markt. We drinken

inhoud Zee, strand en duin 1. Zand 2. Zon en wind 3. Het duin 4. Dieren in het duin 5. Eb en vloed 6. De jutter 7. Schelpen 8.

inhoud Zee, strand en duin 1. Zand 2. Zon en wind 3. Het duin 4. Dieren in het duin 5. Eb en vloed 6. De jutter 7. Schelpen 8. Zee, strand en duin inhoud Zee, strand en duin 3 1. Zand 4 2. Zon en wind 5 3. Het duin 6 4. Dieren in het duin 7 5. Eb en vloed 8 6. De jutter 9 7. Schelpen 10 8. De zeehond 11 9. Naar het strand 12 10.

Brassia verucosa ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant

Brassia verucosa ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant Brassia verucosa ORCHIDEEËN Kring NO-Brabant oktober 2018 UITNODIGING VRIJDAG 19 OKTOBER in buurtcentrum Kadans St. Jozefstraat 1, 5684 TS Best (tel. 0499-371783) aanvang 20.00 uur De blaadjes kleuren

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging Oncidium Papilio Lindl Ontdekt door Lindl in 1825 16 februari Feest-bijeenkomst Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Jeroen van Schaik 0623464907 secretaris@orchidee-gooi.nl

Take a look at my life 48

Take a look at my life 48 Take a look at my life 48 Verslaafd aan foto,s maken. Elke dag weer mijn mobiel uit me zak halen en foto,s maken van de dingen die ik mee maak of tegenkom. Er zijn al zoveel mensen die gebruik maken van

Opdrachtkaarten Herfst

Opdrachtkaarten Herfst Zandspoor Opdrachtkaarten Herfst Zandspoor Opdrachtkaarten Herfst Je gaat in het duingebied onderzoek doen naar allerlei dingen die met zand te maken hebben. De materialen die daarvoor nodig zijn, zitten

Orchideeën Vereniging

Orchideeën Vereniging Orchideeën Vereniging De Quiz van Pim! Test u kennis. 20 april busreis, geef u snel op!! Bijeenkomst 11 april Voorzitter: John Nieuwenhuis Secretaris/ledenadm: Nel van der Meer 0682002093 secretaris@orchidee-gooi.nl

Bijeenkomst van woensdag 8 juni 2016

Bijeenkomst van woensdag 8 juni 2016 Verenigingsblad: jaargang 25, nummer 6 Bijeenkomst van woensdag 8 juni 2016 Op deze bijeenkomst zal en een lezing zijn over de "Orchideeën van Peru, door Herman ter Borch. Een reisverslag over dit zeer

ALFA A ANTWOORDEN STER IN LEZEN

ALFA A ANTWOORDEN STER IN LEZEN STER IN LEZEN ALFA A LES 1: NAAR SCHOOL 1 Ziek 1 b 2 3 b 4 a a B maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag C Dit is een vraag Hoe gaat het? Het gaat wel. En met jou? Waarom kom je niet?

ASJEMENOU 8 t/m 15 april 2016. PROJECTWEEK Ter land, ter zee en in de lucht

ASJEMENOU 8 t/m 15 april 2016. PROJECTWEEK Ter land, ter zee en in de lucht ASJEMENOU 8 t/m 15 april 2016 PROJECTWEEK Ter land, ter zee en in de lucht A.s. maandag 11 april is het weer zover!! Om kwart voor negen wordt de projectweek, 'Ter land, ter zee en in de lucht' energiek

Bijeenkomst van woensdag 8 februari 2017

Bijeenkomst van woensdag 8 februari 2017 Verenigingsblad: jaargang 26, nummer 2 Bijeenkomst van woensdag 8 februari 2017 Op deze eerste bijeenkomst houden we onze jaarlijkse ledenvergadering. Met als belangrijkste agendapunt aanpassing van het

Ansellia africana ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant

Ansellia africana ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant Ansellia africana ORCHIDEEËN Kring NO-Brabant Oktober 2011 ORCHIDEEËN WUBBEN Groot assortiment Orchideeën en Tillandsia's Botanische orchideeën, de meeste uit zaad gekweekt; en hybriden Oppotmaterialen

Bijeenkomst van woensdag 12 maart 2014

Bijeenkomst van woensdag 12 maart 2014 Verenigingsblad: jaargang 23, nummer 3 Bijeenkomst van woensdag 12 maart 2014 Op deze bijeenkomst wordt door Paul Noben een lezing geven over zijn reis afgelopen november naar Ecuador. Hierbij heeft hij

Nieuwsbrief 35, Maart 2015 Stichting Eendenkooi Maaspoort

Nieuwsbrief 35, Maart 2015 Stichting Eendenkooi Maaspoort Nieuwsbrief 35, Maart 2015 Stichting Eendenkooi Maaspoort Voor U ligt de 1ste nieuwsbrief van het 10de jaargang. Waarin U kunt zien en lezen wat er in de maanden januari, februari en maart gebeurd is en

Kalender. Voor iedere gelegenheid altijd een passende orchidee! DE EUROPESE UNIE STEUNT CAMPAGNES DIE TOT RESPECT VOOR HET MILIEU AANZETTEN

Kalender. Voor iedere gelegenheid altijd een passende orchidee! DE EUROPESE UNIE STEUNT CAMPAGNES DIE TOT RESPECT VOOR HET MILIEU AANZETTEN CAMPAGNE GEFINANCIERD MET STEUN VAN DE EUROPESE UNIE Kalender Voor iedere gelegenheid altijd een passende orchidee! DE EUROPESE UNIE STEUNT CAMPAGNES DIE TOT RESPECT VOOR HET MILIEU AANZETTEN januari

... Lesfiche. Experimentjes met planten. graad 1, 2 en 3

... Lesfiche. Experimentjes met planten. graad 1, 2 en 3 Lesfiche Experimentjes met planten graad 1, 2 en 3 Wist je dat planten net als ons drinken, eten, zweten en ademen? En dat zaadjes geen licht nodig hebben om te ontkiemen? Via deze leuke experimentjes

nieuwsbrief maart 2015

nieuwsbrief maart 2015 nieuwsbrief maart 2015 B O N S A I vereniging Midden Nederland Tokonoma van de maand De tokonoma s werden tijdens de bijeenkomst van februari gebruikt voor het maken van proefopstellingen voor onze show

De technische commissie zorgt voor de zaalwachtregelingen en toernooi.

De technische commissie zorgt voor de zaalwachtregelingen en toernooi. SAMENSTELLING VAN HET BESTUUR VOORZITTER PENNINGMEESTER Piet Gijzen Carola Meek - Vriezen 0316-529377 0316-333973 pietgijzen@online.nl c.meek@liemerscollege.nl SECRETARIS ALGEMENE ZAKEN Brenda Stolk-Lourens

Bulbophyllum longifooum ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant

Bulbophyllum longifooum ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant Bulbophyllum longifooum ORCHIDEEËN Kring NO-Brabant november 2018 UITNODIGING VRIJDAG 16 NOVEMBER in buurtcentrum Kadans St. Jozefstraat 1, 5684 TS Best (tel. 0499-371783) aanvang 20.00 uur Vanavond krijgen

René op vakantie. 10-17 mei 2013 P U T T E N

Kaart 15 Bollen en knollen

Kaart 15 Bollen en knollen Kaart 15 Bollen en knollen Informatiekaart Werkblad Onderzoek: o Bollen en knollen o Narcissen op water Quiz: o http://natuur.ariena.com Voor de leerkracht: De kinderen leren de volgende begrippen: Bollenstreek

Galeandra baueri ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant

Galeandra baueri ORCHIDEEËN. Kring NO-Brabant Galeandra baueri ORCHIDEEËN Kring NO-Brabant september 2018 UITNODIGING VRIJDAG 21 SEPTEMBER in buurtcentrum Kadans St. Jozefstraat 1, 5684 TS Best (tel. 0499-371783) aanvang 20.00 uur Na een goed en

nieuwsbrief nov. 2014

nieuwsbrief nov. 2014 nieuwsbrief nov. 2014 B O N S A I vereniging Midden Nederland Tokonoma van de maand In de kleine tokonoma stond in oktober een shohin opstelling van Bob. De grote tokonoma werd ingericht door Rim met een

Outback Australië. Je kunt een auto huren of kopen. Dat kan op veel plaatsen.

Outback Australië. Je kunt een auto huren of kopen. Dat kan op veel plaatsen. Outback Australië Voor mij is Australië een heel bijzondere plek. Waarom? Dat zal ik uitleggen. Het begon al toen ik voor het eerst in Australië kwam. Ik stapte uit het vliegtuig. Meteen merkte ik dat

van een plant en zonlicht nodig heeft om te leven voor zuurstof die mensen nodig hebben om te leven bakjes met tuinkers 10 min.

van een plant en zonlicht nodig heeft om te leven voor zuurstof die mensen nodig hebben om te leven bakjes met tuinkers 10 min. Gebruik de zon GROEP 3-4 32 25 minuten (dag 1), 30 minuten (dag 2-4) & 30 minuten (dag 5) 1, 8, 23, 32, 42 en 54 De leerling: van een plant en zonlicht nodig heeft om te leven voor zuurstof die mensen

~~Weekly Diary 35~~ [social_share]

~~Weekly Diary 35~~ [social_share] ~~Weekly Diary 35~~ [social_share] De maand augustus is alweer voorbij, en voor iedereen zit de vakantie er geloof nu wel weer op. Iedereen weer aan het werk of school, en nog even en de zomer is ook echt

Beste ouders en verzorgers van de Bruggroep. In deze maand zaten wat minder schoolweken en toch hebben we veel gedaan.

Beste ouders en verzorgers van de Bruggroep. In deze maand zaten wat minder schoolweken en toch hebben we veel gedaan. Maandbrief van de Bruggroep oktober 2015 Beste ouders en verzorgers van de Bruggroep. In deze maand zaten wat minder schoolweken en toch hebben we veel gedaan. Werken en leren afwisselen met vakantie is

Natuurburen. In samenwerking met Stichting Welzijn Zorgcentra Basisscholen NME Centrum. Doel Saamhorigheid in de wijk versterken Elkaar leren kennen

Natuurburen. In samenwerking met Stichting Welzijn Zorgcentra Basisscholen NME Centrum. Doel Saamhorigheid in de wijk versterken Elkaar leren kennen Natuurburen In samenwerking met Stichting Welzijn Zorgcentra Basisscholen NME Centrum Doel Saamhorigheid in de wijk versterken Elkaar leren kennen Projectbeschrijving Ouderen en jongeren voeren samen activiteiten

De muziekreis naar Valkenburg.

De muziekreis naar Valkenburg. De muziekreis naar Valkenburg. 24 maart 2014 Vandaag gaan we met het Buitenhof naar Valkenburg voor de muziekreis. De begeleiders Marij en Henk gaan al vroeg op pad om iedereen op te halen. Marij haalt

Finca Mirador Bandama Spanje Gran Canaria Bandama

Finca Mirador Bandama Spanje Gran Canaria Bandama Finca Mirador Bandama Spanje Gran Canaria Bandama 1. Algemene informatie 1.1. Naam - Ligging - Eliza sterren Finca Mirador Bandama - (Spanje Gran Canaria Bandama) - 3 sterren 1.2. Faciliteiten en afstanden

Bijeenkomst van woensdag 14 mei 2014

Bijeenkomst van woensdag 14 mei 2014 Verenigingsblad: jaargang 23, nummer 5 Bijeenkomst van woensdag 14 mei 2014 Op deze bijeenkomst houden we een kleine veilig van meegebrachte planten, zie hiervoor de nieuwsbrief 3. na de pauze een presentatie

Zoetermeer. 7 t/m 10 april 2011

Zoetermeer. 7 t/m 10 april 2011 Zoetermeer 7 t/m 10 april 2011 Donderdag 7 april 185 km Heel - Zoetermeer Afgelopen dagen hebben we met belangstelling de weerberichten gevolgd voor aankomend weekend. We hebben zondag een verjaardagsfeest

Stichting Vrienden Speciale Kinderhulp

Stichting Vrienden Speciale Kinderhulp Nieuwsbrief Kamp 2017 (2) Stichting Vrienden Speciale Kinderhulp Ermelo, 24 juli 2017. Beste allemaal, Vorige week zondag is kamp 2017 van start gegaan. ZONDAG De leiding stond al een tijdje op de oprit

Kruid Europa Dit kruid is een tweejarige, winterharde, kruidachtige plant uit de schermbloemenfamilie. Dit betekent dat hij 2 jaar lang leeft voor hij

Kruid Europa Dit kruid is een tweejarige, winterharde, kruidachtige plant uit de schermbloemenfamilie. Dit betekent dat hij 2 jaar lang leeft voor hij Kruid Europa Dit kruid is een tweejarige, winterharde, kruidachtige plant uit de schermbloemenfamilie. Dit betekent dat hij 2 jaar lang leeft voor hij dood gaat. De plant groeit op rijke, vochtige en diep