veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # Gulden goud 1848 LID

veiling auction munten penningen papiergeld coins medals paper money zaterdag 19 december 2009 Amsterdam Marriott Hotel # Gulden 1817 Utrecht.

EURO JAARSETS 2015 MONACO

EURO SPECIALS NIEUWE EUROLANDEN Complete set van 6 nieuwe landen + Leuchtturm album OUDE EUROLANDEN COMPLETE SERIES*

Exclusieve Topstukken

Muntenveiling Veiling 48 Zaterdag 5 november 2011

Hoe het ooit begon? MUNTEN PAPIERGELD POSTZEGELS

2 EURO HERDENKINGSMUNTEN 2019 EURO JAARSETS 2019 NEDERLAND 2018 PRIJSCOURANT. Winkel geopend: maandag-zaterdag uur

EURO JAARSETS 2016 EURO JAARSETS Italië 2 (incl. 5 euro zilver) Duitsland (A/J 5 plaatsen) Letland 2 (incl. 2 euro ooievaar)

catalogus Nederland Euromunten

FRANSE INLIJVING KEIZER NAPOLEON I

, Mas 12/13e eeuw, Majapakit Kingdom(2x), Kz. stempel "MA", (3x) 2 75 BATAVIA

Nummer Startprijs Beschrijving Zilveren dukaat 1800, Holland, Sch.55, zeer fraai 2 80 Zilveren dukaat 1800, Utrecht, Sch.69a, ruim zeer fraai 3

September 2013 Description of activities and transactions School

De gulden is lang niet zo oer-hollands als je denkt FTM

Numismatica Antverpia - Veilinglijst nr december 2016

Statistieken ste Vierdaagse

Leeuwarden Vijfje. De eurocent en de speciale penning zijn geproduceerd door de Koninklijke Nederlandse Munt te Utrecht.

Statistieken ste Vierdaagse

Er waren in de 17 eeuw veel muntvervalsers. De experts onder hen maakten de meer waarde- volle munten

UvA-DARE (Digital Academic Repository) Health targets: navigating in health policy. van Herten, L.M. Link to publication

Nummer Startprijs Beschrijving 1 35 JAVA, Mas 12/13e eeuw, Majapakit Kingdom(2x), Kz. stempel "MA", (3x) 2 75 BATAVIA, Halve stuiver 1644, binnen een

Ius Commune Training Programme Amsterdam Masterclass 16 June 2016

Yes/No (if not you pay an additional EUR 75 fee to be a member in 2020

Toerisme in cijfers Tourism in figures 2013

Statistieken ste Vierdaagse

toerisme in cijfers tourism in figures 2011

Germany, Hesse-Darmstadt, Ludwig III, 20 Mark. Austria, François Joseph, 4 Ducats. Austria, François Joseph, 4 Ducats

Onderhands bod. Ondergetekende. Object. Bod * [bedrag] [In Tekst]

10 jaar 3,90 3, Gratis! Gratis! Gratis! HOE KUNT U VAN DEZE AANBIEDINGEN PROFITEREN? SwingPro. Veronica Magazine. Webpage Design collectie

TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN. JAARGANG 1992 Nr. 135

2019 SUNEXCHANGE USER GUIDE LAST UPDATED

Informatie voor niet verzekerde patiënten en/of in het buitenland

CIJFERS BELGIË OVERNIGHT STAYS

Toerisme in cijfers Tourism in figures XL

TOEGANG VOOR NL / ENTRANCE FOR DUTCH : lator=c&camp=24759

Lot Description Price UC Mint Set UC Mint Set UNC Mint Set UNC Coin Set UNC Coin Set UNC Coin Set

TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN. JAARGANG 1968 Nr. 1

Ius Commune Training Programme Amsterdam Masterclass 22 June 2017

THE SILVERHOUSE bvba

ICBC (Europe) S.A. Amsterdam Branch

TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN. JAARGANG 1999 Nr. 27

MyDHL+ Uw accountnummer(s) delen

University of Groningen. De afkoelingsperiode in faillissement Aa, Maria Josepha van der

PERSONALISEER UW STAND 2 PERSONALIZATION OF YOUR STAND 3.

biedt, onvoorwaardelijk, zonder voorbehoud, conform de terzake van toepassing verklaarde algemene voorwaarden en bijzondere veilingvoorwaarden, voor

16 maart Partner in het Global Philatelic Network. Veiling Munten & Prentbriefkaarten

Nummer Startprijs Beschrijving Arnold van Egmond , Arnoldus Goudgulden z.j.

connexxion.nl/keukenhof

veiling 47 auction munten penningen papiergeld coins medals paper money # 20 10 gulden 1849 # 119 USA 1 cent 1793 # 363 20 gulden goud 1810 # 494 10 cent 1944D zaterdag 12 februari 2011 Amsterdam Marriott Hotel LID

Amsterdam, januari 2011 Geachte relatie, Daar is hij dan, de eerste veilingcatalogus 2011 van Nederland. AA Muntenveiling bijt dit jaar het spits van het veilingseizoen 2011 af, met een veiling van circa 1000 kavels verdeeld over vrijwel alle takken van de numismatiek. Zo beginnen wij met enkele kavels papiergeld waarbij een 10 gulden biljet uit 1849, Almanak 30-1, uitgifte 15-10-1849, handtekening Van Bosse. Bijgevoegd: een origineel schrijven van het Ministerie van Financiën, d.d. 4 februari 1895, waarin het verzoek tot inwisseling wordt geweigerd. Een uniek authentiek document dat, samen met dit zeer zeldzame biljet, een combinatie vormt van grote historische waarde. Zeer geschikt voor een bank of museum, maar uiteraard ook voor verzamelaars! Hierna een afdeling buitenlandse munten, waaronder een aantal gouden Spaanse halve Escudo s uit de periode 1744-1788. Deze kwalitatief mooie kleine muntjes zijn afkomstig van de inzender waarvoor wij in 2005 de prachtige collectie gouden Spaanse munten hebben geveild. Verder een grote rariteit uit de Verenigde Staten: een 1793 Chain Large Cent. De eerste cent, bovendien de allereerste munt bestemd voor circulatie, geslagen in de Verenigde Staten. Deze munt is in Philadelphia geslagen op basis van de eerste muntwet uit 1792, goedgekeurd door het Congress, op initiatief van Amerika s eerste President George Washington. De cent in deze veiling komt uit een in 1993 gevonden partijtje Amerikaanse munten, precies 200 jaar nadat het centje het muntgebouw verliet. De koper realiseerde zich tot voor kort niet wat voor zeldzaamheid hij in zijn bezit had. De munt is gekeurd en verpakt door PCGS (Professional Coin Grading Service) met een kwalificatie EF45 en een waarde index van $ 67.500,-. Wij hebben dit bijzondere stuk getaxeerd op 32.500,- en laten het eindresultaat graag aan de koper over. Na de munten van onze voormalige Koloniën, Aruba, Nederlandse Antillen, Nederlands Indië en Suriname, zijn we toe aan de munten van de Zeven Provinciën en hun steden. Veel leuke betaalbare munten, maar ook zeldzame stukken zoals een Utrechtse grote gouden rijder 1618 en een dubbele zilveren rijder 1673 uit Amsterdam. Aansluitend een bijzondere collectie munten van De Bataafse Republiek en Het Koninkrijk Holland onder Lodewijk Napoleon. Enkele topstukken zijn: een prachtige halve zilveren rijder uit 1798, een gouden 20 gulden 1810 in FDC kwaliteit met een taxatie van 20.000,-, een rijksdaalder 2e type 1809 (Sch.135) en een 2 1/2 gulden 1808 (Sch.136). Deze stukken worden sporadisch aangeboden, dit is dus uw kans! Het resterende deel van deze veiling bestaat uit Koninkrijksmunten, waarbij heel veel mooie en zeldzame stukken: een 5 cent 1848 Willem II, een origineel Denver dubbeltje 1944, gekeurd, gekwalificeerd en verpakt in een hardplastic munthouder, 2 maal een gulden 1945pe en gouden tientjes uit 1842, 1848 en 1851. Ook voor de kleinere beurs zijn er tal van leuke, betaalbare, mooie kwaliteitsmunten. Tot slot de moderne uitgiften van de Koninklijke Nederlandse Munt en enkele leuke lots, zeer geschikt voor de handel. Wij hebben veel verzamelingen intact gelaten en brengen deze als lot onder de hamer. Neem de tijd om deze verzamelingen te bekijken en doe er uw voordeel mee. Vrijdag 4 en zaterdag 5 februari staan wij met een stand, de 1e rechts, op de Holland Coin Fair. Tijdens deze internationale muntenbeurs kunt u de losse kavels uit deze veiling bekijken. Op deze muntenbeurs hebben wij ook een stand waarin wij een groot deel uit ons assortiment munten voor directe verkoop tentoonstellen. Kortom u kunt uitstekend slagen tijdens de Holland Coin Fair 2011, in het World Forum (voorheen Nederlands Congresgebouw) te Scheveningen. Ik ontmoet u graag tijdens de Holland Coin Fair, de kijkdagen op kantoor, en/of de veiling in het Amsterdam Marriott Hotel. Als u persoonlijk niet aanwezig kunt zijn, dan is uw biedformulier natuurlijk van harte welkom. Wij zullen uw opdracht met zorg uitvoeren. Met numismatische groet, Muntenveiling Theo Peters

MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Nieuwezijds Voorburgwal 252-1012 RR Amsterdam - The Netherlands Tel.: +31 (0)20-626 18 18 - Fax: +31 (0)20-622 24 54 - E-mail: info@theopeters.com VEILING 47 AUCTION Zaterdag 12 februari 2011 Saturday February 12, 2011 Aanvang: 12.30 uur Starting 12.30 p.m. Amsterdam Marriott Hotel Stadhouderskade 21, Amsterdam Telefoon tijdens de veiling - +31 (0)20-6075691 (direct) - Phone during the auction Fax tijdens de veiling - +31 (0)20-6075511 (hotel) - Fax during the auction e-mail info@theopeters.com Kijkgelegenheid Tijdens de Holland Coin Fair Den Haag: alleen losse kavels Vrijdag 4 februari 2011 16.00-21.00 uur Zaterdag 5 februari 2011 10.00-17.00 uur Kijkgelegenheid Viewing Times During the Holland Coin Fair The Hague: single lots only Friday Februari 4, 2011 4.00 p.m. - 9.00 p.m. Saturday Februari 5, 2011 10.00 a.m. - 5.00 p.m. Op kantoor At our office Op kantoor At our office Nieuwezijds Voorburgwal 252 Nieuwezijds Voorburgwal 252 Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam Amsterdam Amsterdam Alle kavels All lots Dinsdag 1 juni 2010 10.00-17.00 uur Tuesday June 1, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Dinsdag 8 februari 2011 10.00-17.00 uur Tuesday Februari 8, 2011 10.00 a.m. - 5.00 p.m. Woensdag 2 juni 2010 10.00-17.00 uur Wednesday June 2, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Woensdag 9 februari 2011 10.00-17.00 uur Wednesday Februari 9, 2011 10.00 a.m. - 5.00 p.m. Donderdag 3 juni 2010 10.00-17.00 uur Thursday June 3, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Donderdag 10 februari 2011 10.00-17.00 uur Thursday Februari 10, 2011 10.00 a.m. - 5.00 p.m. Vrijdag 4 juni 2010 10.00-17.00 uur Friday June 4, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Vrijdag 11 februari 2011 10.00-17.00 uur Friday Februari 11, 2011 10.00 a.m. - 5.00 p.m. (uitsluitend na telefonische afspraak) (by appointment only) (uitsluitend na telefonische afspraak) (by appointment only) In de veilingzaal At the auction rooms Zaterdag In de veilingzaal 5 juni 2010 Saturday At the auction June 5, rooms 2010 Van Alle 9.00-12.00 kavels uur alle kavels 9.00-12.00 All lots noon all lots Zaterdag 12 februari 2011 9.00-12.15 uur Saturday Februari 12, 2011 9.00 a.m.-12.15 p.m.

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling Veiling indeling / Table of contents Kavel nrs. / Lot numbers Penningen Medals 1-7 Boeken & varia - Books and miscellaneous 8-14 Papiergeld - Papermoney 15-37 Antieke munten - Ancients 38-39 Buitenlandse munten - Foreign coins 40-154 Overzeese Gebieden - Dutch Colonies 155-199 Provinciale munten - Provincial coins 200-351 Zuidelijke Nederlanden - Southern Netherlands 352 Bataafse Republiek - Batavian Republic 353-360 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 361-371 Franse inlijving - French occupation 372-373 Koninkrijk der Nederlanden- Kingdom of The Netherlands 374-967 Nagekomen inzendingen - Late arrivals 968-1096 Kwaliteiten / Grades of preservation Nederlands English Deutsch Francais Gepolijste stempels proof polierte platte flan Bruni FDC mint State / UNC stempelglanz fleur de coin Prachtig extremely fine vorzüglich superbe Zeer fraai very fine sehr schön trés beau Fraai fine schön beau Bijna/vrijwel nearly/almost fast presque Literatuurverwijzing: Alm. = NVMH Muntalmanak vdch. = P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent. Dav. = J.S. Davenport. European Crowns 1484-1800. D. = A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux. Fr. = Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World. GH. = H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols 1434-1713. Km. = Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins. Pick = A. Pick. Standard catalog of World Paper Money. Sch. = J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten 1795-1975. Scho. = C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948. S. = S.. Standard Catalogue of British Coins. V. = P. Verkade. Nederland en kolonies van 1572-1840. De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door 10,- over te maken op ING rekening 5509788 of ABN AMRO rekening 408812885 t.n.v. Muntenveiling te Amsterdam. A list of prices realised at this auction can be obtained by sending 10,- in cash to Muntenveiling or by transferring 10,- to ING account 5509788 or ABN AMRO account 408812885 held in the name of Muntenveiling of Amsterdam. BELANGRIJK 1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u heeft, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen. 2. Alle goederen dienen uiterlijk 11 maart 2011 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzekeringskosten in rekening te brengen. IMPORTANT 1. All sales are for cash in Euros only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later from our premises. 2. All purchases must be collected and paid prior to March 11, 2011. Insurance costs and interest will be payable on items not collected by this date. 4

Muntenveiling Veiling 47 Zaterdag 12 12 februari 2011 VEILING Zaterdag 12 februari 2011 Aanvang 12.30 uur Vandaag kunt u van 9.00 tot 12.15 alle kavels bezichtigen. PENNINGEN 1 Kroningsdukaat door H. Luns. 6,22 gram 999/1000. 150 1a 1883. Internationale Koloniale en Uitvoerhandel Tentoonstelling Amsterdam. 50 2 Lot moderne (gouden) penningen. 6 ex. 50 2a Penningen, Antieke muntjes, etc. Lotje divers. 19 ex. 50 2b 2c Penningen. Koperen/bronzen vnl. groot formaat penningen divers. 6 ex. 40 Penningen. Koperen/bronzen vnl. groot formaat penningen divers. 5 ex. 40 3 Geschiedenis der Nederlanden. Goud op sterling zilver. Penningset door Franklin Mint. 100 ex. 500 4 Album moderne penningen, stedengeld, etc. Divers w.o. zilver. 50 5 Album met Ecu's 1988/1998 en Euro voorlopers 1996/1998. Veel zilver. Leuk geheel. 300 5a Euro's, ecu's zilver in lindner koffer door Muntpost. 50 ex. 250 6 Doos moderne penningen. Beatrix in brons 2x, etc. etc. 50 7 Penningen, wereldmunten, veel oud materiaal, muntgewichtdoos niet compleet. Bekijken! 100 11 Lotje boeken w.o. Encyclopedie van munten en bankbiljetten. 9 ex. bod 12 Primitief geld. 3 zilveren armbanden. 50 13 Gouden herslagen door Het Nederlandsche Muntenhuis. 4 ex. in cassette. 100 14 Lot diverse herslagen, penningen, etc. Door Het Nederlandsche Muntenhuis. PAPIERGELD bod 15 1 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 01-1c. Fraai/zeer fraai. 75 BOEKEN & VARIA 8 Handboek van het Nederlands Kopergeld 1523-1797. D.Purmer en H.J. van der Wiel. 25 9 Lotje boeken w.o. Scholten, Grolle, Provinciale munten door Omni-trading, etc. 25 10 Het Nederlandse Bankbiljet en zijn vormgeving. Dr. J. Bolten. 1987. 25 16 1 Gulden 1916 zilverbon. Alm. 02-2b. Zeer fraai+. 100 17 1 Gulden 1920 zilverbon. Alm. 04-1a. Zeer fraai. 25 18 1 Gulden 1945 muntbiljet. Alm. 06-1c. UNC. 60 19 2 1/2 Gulden 1918 zilverbon. Alm. 12-3. Fraai. 50 Belangrijk! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. Important! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. 5

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling kavel taxatie 10 Gulden 1849 muntbiljet. Alm. 30-1. Uitgifte 15-10-1849. Nr. 66237. Handtekening Van Bosse. Kwaliteit: ca. zeer fraai. Bijgevoegd: een origineel schrijven van het Ministerie van Financiën, 4 februari 1895, waarin het verzoek tot inwisseling wordt geweigerd. Een uniek authentiek document dat, samen met dit zeer zeldzame biljet, een combinatie vormt met grote historische waarde. Zeer geschikt voor een bank of museum, maar uiteraard ook begeerd door verzamelaars! De inzender van dit biljet geeft nog de volgende achtergrondinformatie: Mijn grootmoeder van mijn vaders kant heette H.R. van Wijk Werneke, geb. 1895. Haar vader, A.T.H.M. van Wijk Werneke, geb. 1861, was inspecteur der In- en uitvoerrechten en accijnzen in Ned. Indië. Diens vader, C.G. van Wijk Werneke, geb. 1828, was inspecteur en ontvanger der Rijksbelastingen in Den Bosch. Overleden in 1908. Wellicht heeft hij als belastingontvanger het biljet een keer bij een belastingbetaling ontvangen. 20 15.000,- 6

Muntenveiling Veiling 47 Zaterdag 12 februari 2011 FOREIGN COINS / BUITENLAND 40 Australia. Sovereign gold 1888m. XF. 150 41 Australia. Sovereign gold 1914s. XF. 150 42 Australia. Sovereign gold 1916m. VF. 150 21 10 Gulden 1904 bankbiljet. Alm. 36-4b. UNC-. Zeldzaam biljet in deze mooie frisse kwaliteit. 2500 22 10 Gulden 1921 bankbiljet. Alm. 38-1b. Ca. zeer fraai. 150 23 10 Gulden 1924 bankbiljet. Alm. 39-3a. Zeer fraai/prachtig. 100 24 10 Gulden 1940 I bankbiljet. Alm. 41-1. Ca. zeer fraai. 75 25 10 Gulden 1942 II bankbiljet. Alm. 42-2. UNC. 25 26 10 Gulden 1943 I bankbiljet. Alm. 43-1. UNC. 25 27 20 Gulden 1945 bankbiljet. Alm. 59-1. Ca. zeer fraai. 100 28 20 Gulden 1955 bankbiljet. Alm. 60-1. Zeer fraai+. 100 29 25 Gulden 1921 bankbiljet. Alm. 73-1c. Ca. zeer fraai. 300 30 25 Gulden 1971 bankbiljet. Alm. 84-1. UNC. 35 43 Austrian States. Salzburg. Johann Ernst von Thun and Hohenstein, 1687-1709. Thaler 1688. Dav. 3510. VF. 75 31 1000 Gulden 1919 bankbiljet. Alm. 151-1b. Ca. zeer fraai. 300 44 Austrian States. Tyrol. Ferdinand 1619-1637. 2 Thaler 1633. VF. 75 45 Canada. 100 Dollars gold 1976. Proof. 350 46 Canada. 100 Dollars gold 1977. Proof. 350 47 Canada. 100 Dollars gold 1977. Proof. 350 48 Canada. 100 Dollars gold 1978. Proof. 350 49 Canada. 200 Dollars gold 2007. 1 ounce. UNC. 750 32 1000 Gulden 1972 bankbiljet. Alm. 155-1; AV 109.1a.2. Ca. UNC. 550 Lots papiergeld 33 1 Gulden 1917 (02-2b), 1920 (03-1a en 03-1b), 1938 (04-1b), 1945 (05-1); 2 1/2 gulden 1915 (11-3b), 1945 (15-1f). Matige kwaliteit. 7 ex. 100 34 Nederland. Verzameling van 1 t/m 1000 gulden. Netjes verzameld. 48 ex. 250 35 Nederland + wereld divers papiergeld. 25 36 Wereld. Eenvoudige collectie papiergeld Nederland en wereld. 50 37 Wereld. Eenvoudige collectie papiergeld wereld op albumbladen. 89 ex. 25 ANCIENTS / ANTIEKE MUNTEN 38 Ancients. Roman Empire. Marcus Aurealius 161-180. Denarius. F/VF. 25 39 Ancients. Small lot Roman coins, copper and silver. 25 pcs. 100 50 German states. Brandenburg. 1756. Fridericus. Silver medal. VF. 50 51 German states. Brunswick-Wolfenbuttel. Thaler 1619. F/VF. 50 52 German states. Frankfurt. 2 Thaler 1843. VF+. 50 53 German States and Reich. Lot of 12 silver coins including Wurtenberg Thaler 1833, Stolberg Rossla 2/3 thaler 1764. 125 54 German states. Lot of 6 silver coins. 100 55 Germany. 100 Euro 2002g. Proof. 350 56 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1914. F/VF. 75 57 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1982. UNC. 75 58 Great Britain. Sovereign gold 1894. VF. 150 59 Great Britain. Sovereign gold 1896. F. 150 7

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling 60 Great Britain. Sovereign gold 1902. VF. 150 61 Great Britain. Sovereign gold 1903. XF. 150 62 Great Britain. Sovereign gold 1907. VF. 150 63 Great Britain. Sovereign gold 1913. XF. 150 64 Great Britain. Sovereign gold 1968. UNC. 150 65 Mexico. 2 Pesos gold 1919, KM 461. VF 30 66 Monaco. Euroserie 2001. UNC 75 67 Monaco. Euroserie 2001. UNC 75 68 Panama. 75 Balboas gold 1978. Proof. 100 69 Panama. 100 Balboas gold 1978. Proof. 150 70 Peru. 1/5 Libra gold 1906. KM 210. XF 30 95 Spain. Philip V. 1/2 Escudo gold 1744PJ. KM 361.2. VF. 100 96 Spain. Philip V. 1/2 Escudo gold 1746. KM 371. Fine. 150 97 Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1747JB. KM 378. XF. 125 70a Russia. Rouble 1723. Dav-1657. Czar Peter the Great. F/F+. 150 98 Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1755JB. KM 378. XF. 125 99 Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1756JB. KM 378. VF. 100 100 Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1756JB. KM 378. XF. 100 101 Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1757JV rosettes. KM 374. XF. 125 70b Russia. Rouble 1739-SPB. Dav-1675; KM-204. Anna. A.VF. 150 71 Russia. 100 Roubles gold 1977. Olympics. Y. A.163. Proof. 350 72 Russia. 100 Roubles gold 1978. Olympics. Y. 151. Proof. 350 73 Russia. 100 Roubles gold 1978. Olympics. Y. 162. Proof. 350 74 Russia. 100 Roubles gold 1979. Olympics. Y. 173. Proof. 350 75 Russia. 100 Roubles gold 1979. Olympics. Y. 174. Proof. 350 76 Russia. 100 Roubles gold 1980. Olympics. Y. 186. Proof. 350 77 Russia. 150 Roubles platinum 1977. Olympics. Y.152. Proof. 400 78 Russia. 150 Roubles platinum 1978. Olympics. Y.163. Proof. 400 79 Russia. 150 Roubles platinum 1979. Olympics. Y.175. Proof. 400 80 Russia. 150 Roubles platinum 1979. Olympics. Y.176. Proof. 400 81 Russia. 150 Roubles platinum 1980. Olympics. Y.187. Proof. 400 82 San Marino. BU set 2002. 75 83 San Marino. BU set 2002. 75 84 South Africa. Sovereign gold 1928. XF 150 85 South Africa. 1 Rand gold 1964. UNC. 75 86 South Africa. 1/10 Krugerrand gold 1984. UNC. 75 87 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 1980. UNC. 150 88 South Africa. Krugerrand gold 1979. UNC. 650 89 South Africa. Krugerrand gold 1979. UNC. 650 90 South Africa. Krugerrand gold 1980. UNC. 650 91 South Africa. Krugerrand gold 1980. UNC. 650 92 South Africa. Krugerrand gold 1980. UNC. 650 93 South Africa. Krugerrand gold 1980. UNC. 650 94 South Africa. Krugerrand gold 1981. UNC. 650 The lots # 95 to 117 are part of the extended collection of Spanish, Portuguese and Colonial coins from our auction #38, March 5, 2005. 102 Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1758JB. KM 378. XF. 125 103 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1760JV. KM 389.2. VF. 100 104 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1760JP. KM 389.1. VF. 100 105 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1761JV. KM 389.2. F+. 50 106 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1768PJ. KM 389.1. F+. 50 107 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1774PJ. KM 415.1. F+. 50 108 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1775PJ. KM 415.1. F+. 50 109 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1777PJ. KM 415.1. F+. 50 110 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1778PJ. KM 415.1. VF. 75 111 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1786DV. KM 425.1. VF+. 75 112 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1786DV. KM 425.1. VF+. 75 113 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1786DV. KM 425.1. VF+. 75 114 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1786DV. KM 425.1. XF. 120 115 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1788C. KM 425.2. Fine. 50 116 Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1788C. KM 425.2. VF. 90 117 Spain. Isabella II. Medal gold 1833. XF 50 118 Spain. Gaudi 2002. Proofset, 3x 10 euro silver, 1x 50 euro silver and 1x 400 euro gold. 750 8

Muntenveiling Veiling 47 Zaterdag 12 februari 2011 kavel USA 1 Cent 1793 Chain 1C AMERICA taxatie PCGS 1341/45/17293561 Sheldon 3 XF45BN. ULTIMATE RARITY. PCGS Price Guide Value $ 67.500,-. General Description Obverse: Liberty s head is facing right with a low, receding forehead, windblown hair, and a short, pointed neckline. This device was drawn by hand directly on the die blanks, not sunk from a punch. LIBERTY above and 1793 below are each from individual punches. The border is a plain raised lip, without ornamentation. Reverse: An endless chain of 15 links was entered by repeated use of a single link punch. Within, ONE / CENT / 1/100. Around, beginning at about 11:00, UNITED STATES OF AMERICA (the first die abbreviates it as AMERI). All letters and numerals were individually punched. The border is the same as on the obverse. Diameter: 27.00 millimeters Designer: Attributed to Henry Voight Weight: 13.48 grams Edge: Bars and Vines Metal Content: Copper Mintage: 36,103 The Chain cent was America s first large cent and the first circulating coin officially produced by the United States Mint. It was struck only during 1793. Lot Estimate # 119 32.500,- 9

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie 119a USA. 5 Cents 1901. XF. 25 119b USA. 2 1/2 Dollars gold 1843-D. Samll D. PCGS # 13511465. XF40. 1750 120 USA. 5 Dollars gold 1986. Statue. UNC. 175 121 USA. 5 Dollars gold 1987. Constitution. UNC. 175 122 USA. 5 Dollars gold 1988. Olympics. UNC. 175 123 USA. 5 Dollars gold 1989. Congress. UNC. 175 148 World. Large box with mixed coins of the world. 50 149 World. Large box with mixed coins of the world. 50 149a Lot world including silver coins and silver euros. 50 149b Mixed lot including some silver. 50 150 World. Lot modern sets, silver coins, etc. 100 151 World. The Masterpiece Millennium Collection 2000 by The Royal Mint. 24 pcs. Proof. 100 152 World. Mixed lot in 5 albums. 200 153 World. Collection from A to Z. 31 Albums in 3 large cartons. 500 154 World. Large lot silver coins, including Austria, Germany, Switzerland. 4845 grams. 2000 OVERZEESE GEBIEDEN Nederlands Indië 155 Plantagegeld. Boemie Ajoe. 25 en 50 cent. Zeer fraai/prachtig. 50 156 1/2 Gulden 1826. Zeer fraai+. 40 157 1/2 Gulden 1827. Zeer fraai. 100 123a USA. 10 Dollars gold 1908. No motto. PCGS # 13511470. MS63. 3000 158 1/2 Gulden 1834/27. UNC. 100 124 USA. 10 Dollars gold 1988. St. Gaudens. Proof. 200 125 USA. 50 Dollars gold 2006. Buffalo. Proof. 750 126 Vatican. BU set 2002. 300 127 Vatican. BU set 2002. 300 Lots foreign coins / lots buitenland 128 Euro ontwerp sets, UNC en Proof. 20 ex. 25 129 Lot euros, 17 series + some extras. 50 130 Lot silver euros commemoratives. Proof. 6 pcs. 75 131 Euros. Mixed lot euroseries, silver commemoratives, etc. 100 132 Eurocollection. 20 Silver commemoratives. 150 133 Australia 1 dollar 2006 goldplated, 2001 millennium, 2007 kooka proof; Canada Proofset 2006. 30 134 Belgie en Luxemburg. Collectie in 2 albums. 100 135 Czechoslovakia. Lot silver coins. 28 pcs. Mostly UNC. 50 136 Denmark. Collection in album including silver. 50 137 German East Africa. Lot in album including some silver. 100 138 Russia. Lot in album including some silver. 100 139 Russia. Olympics 1980. Complete set of 28 silvers coins. Proof. 200 140 World. Small lot hosting some dollars, some papermoney Netherlands and foreign. 25 141 World. Mixed lot euros, coins, medals, etc. 50 142 World. Mixed lot coins. 9 kilos. 50 143 World. Lot mainly silver coins including Russia, Austria, Hungary. 19 pcs. 50 144 World. Large box with mixed coins of the world. 50 145 World. Large box with mixed coins of the world. 50 146 World. Large box with mixed coins of the world. 50 147 World. Large box with mixed coins of the world. 50 22% plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 159 1 Gulden 1821. FDC. 300 160 1 Gulden 1839. FDC. Mooie kleur. 100 161 1 Gulden 1840. FDC. Mooie kleur. 100 Aruba 162 25 Florin zilver 1986, 91, 92, 94, 95, 95, 99, 2000. Proof. 8 ex. 100 163 10 Florin goud 2004. Juliana. Proof. 35 164 10 Florin goud 2004. Statuut. Proof. 150 165 10 Florin goud 2005. Jubileum. Proof. 150 166 25 Florin goud 2006. 20 Jaar Status Aparte. Proof. 150 167 25 Florin goud en 10 florin zilver 2006. 20 Jaar Status Aparte. Proof. 175 Nederlandse Antillen 168 5 Gulden goud 1980. Prooflike. 75 169 10 Gulden goud 1980. Prooflike. 150 170 10 Gulden goud 2004. Statuut. Proof. 150 10

Muntenveiling Veiling 47 Zaterdag 12 februari 2011 171 10 Gulden goud 2005. Jubileum. Proof. 150 172 50 Gulden goud 1979. UNC. 75 173 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 75 174 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 75 175 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 75 176 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 75 177 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 75 178 100 Gulden goud 1978. UNC. 150 179 100 Gulden goud 1978. UNC. 150 180 200 Gulden goud 1976. Prooflike. 175 181 300 Gulden goud 1980. Prooflike. 100 182 300 Gulden goud 1980. Prooflike. 100 183 300 Gulden goud 1980. Prooflike. 100 201 5 (V) Stuiver 1578. Cnm 2.02.16; vg 116a. Zeer fraai. 125 202 Dukaton of zilveren rijder 1672. Cnm 2.02.29; D.1017. Fraai. 75 Suriname 184 1 Gulden 1966. FDC. 75 Lots overzeese gebieden 185 Lot V.O.C. duiten en halve duiten. Diverse provincies. 39 ex. 25 186 Ned. Indië 1800-1840 in album. 25 187 Ned. Indië en V.O.C. Nette verzameling op type. O.a. 1/8, 1/4, 1/2 en hele Scheepjesgulden. 250 188 Lotje divers Curaçao en Ned. Indië. 27 ex. 20 189 Overzee. Lotje in album w.o. Iets zilver. 20 190 Curaçao, Ned. Antillen, Suriname en Ned. Indië in 2 albums. 50 191 Grote doos kleingeld Ned. Antillen. 50 192 Collectie Overzee in 2 albums. 50 193 Aruba 5 Florin zilver 2004, 05; 10 Florin 2006; N.A. 5 Gulden zilver 2004, 05. Proof. 5 ex. 75 194 Ned. Antillen. FDC sets 1979 t/m 2009 compleet. 29 ex. 75 195 Aruba. FDC sets 1986 t/m 2010 compleet. 25 ex. 75 196 Ned. Antillen 25 cent nikkel (1533) en 50 cent (165). 100 197 Ned. Antillen 25 gulden 1979 (2); 50 gld 1980 (2), 1982 Synagoge (2), Stuyvesant (3). UNC/Proof. 9 ex. 100 198 Aruba, Ned. Antillen, Ned.Indië en Suriname. Verzameling in 2 albums w.o. Suriname 1 gld 1966, etc. 150 199 Aruba en Ned. Antillen. Prachtige verzameling zilveren gelegenheidsmunten in koffer. Incl. schaarse 25 gld 1977. 48 ex. UNC/Proof. 400 PROVINCIAAL Amsterdam 203 Dubbele dukaton of zilveren rijder 1673. D.1018a. PIEDFORT. Ca. zeer fraai. Zeldzaam! 600 Batenburg 204 Daalder 1564. Cnm 2.05.38; D.543. Fraai. 100 Bergh 205 's Heerenberg. Daalder 1577. Cnm 2.06.32; D.594. Zeer fraai. 250 Deventer 206 Zilveren dukaat 1662. Cnm 2.12.24.; D.990. Zeer fraai. 100 207 Driegulden 1682. Cnm 2.12.47; D.1137. Fraai. 75 208 Dubbele stuiver 1683 en 1707. Cnm 2.12.67; V.156.3. Fraai/fraai+. 20 Driesteden 200 20 (XX) Stuiver 1578. Cnm 2.02.4; D.185. Zeer fraai+. 150 fax 020-6222454 Stuur uw biedingen tijdig in! e-mail info@theopeters.com 209 Karel V. Rijksdaalder 1555. D.673. Fraai/zeer fraai. 150 11

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling 210 Karel V. Rijksdaalder 1555. D.673. Fraai/zeer fraai. 150 211 Arendsrijksdaalder 1583. Cnm 2.13.5; D.680. Zeer fraai. 150 Enkhuizen 216 Leeuwendaalder op Hollandse muntvoet 1603. Cnm 2.16.33; D.850. Zeer fraai+. 150 217 Halve leeuwendaalder 1617. Cnm 2.16.55; D.883. Fraai. 60 218 Nederlandse rijksdaalder 1620. Mmt leeuw ook op keerzijde. Cnm 2.16.61; D.947. Fraai/zeer fraai. 75 219 Daalder van 30 stuiver of koggerdaalder 1682. Cnm 2.16.73;D.1087. Fraai+. 50 212 Dubbele stuiver 1676. Cnm 2.15.13; V.74.5. FDC-. 150 220 Koggerdaalder 1687. Cnm 2.16.74; D.1089. Ca. zeer fraai. 125 Gelderland 221 Arnoldus goudgulden z.j. (ca. 1450). Zeer fraai-. 125 213 Zilveren dukaat 1677. Cnm 2.15.2; D.972. Zeer fraai+. 150 Friesland 214 Sceatta ca. 720. Stekelvarken type. vdch 111.1. Ca. prachtig. 150 222 Karel van Egmond 1492-1538. Rijdergoudgulden z.j. D.620. Zeer fraai. 200 215 Leeuwendaalder op Hollandse muntvoet 1589. Cnm 2.16.32; D.849. Prachtig. 400 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, AA Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 223 Philips II 1555-1598. Halve gouden reaal z.j. Cnm 2.17.5; D.628. Bijna zeer fraai. 400 224 Philipsdaalder 1557. Cnm 2.17.8; D.29a. Zeer fraai+. 125 225 Philipsdaalder 1561. Cnm 2.17.9. Zeer fraai. 150 226 Vijfde Philipsdaalder 1564. Cnm 2.17.20. Fraai/fraai+. 40 227 Vijfde Philipsdaalder 1566. Cnm 2.17.20. Zeer fraai+. 75 228 Vijfde Philipsdaalder 1566. Cnm 2.17.20. Ca. zeer fraai. 50 229 Vijfde Philipsdaalder 1571. Cnm 2.17.20. Zeer fraai. 50 230 Tiende Philipsdaalder 1571. Cnm 2.17.22. Ruim zeer fraai. 75 231 Bourgondische kruisdaalder 1567. Cnm 2.17.38; D.92. Ca. zeer fraai. 100 232 Bourgondische kruisdaalder 1568. Cnm 2.17.38; D.92. Zeer fraai. 125 233 Leeuwendaalder 1639. Cnm 2.17.107; D.825. Fraai/zeer fraai. 50 12

Muntenveiling Veiling 47 Zaterdag 12 februari 2011 234 Nederlandse rijksdaalder 1611. Cnm 2.17.121; D.938. Zeer fraai+. 100 235 Zilveren dukaat 1662. Cnm 2.17.124; D.962. Fraai. 50 236 Dukaton of zilveren rijder 1767/64. Onbekende overslag. Cnm 2.17.132; D.1010. Zeer fraai. 100 237 Dukaton of zilveren rijder 1767. Cnm 2.17.132; D.1010. Prachtig-. 200 253 Rijksdaalder van 50 stuiver 1672. Klein stempel. Cnm 2.20.2; D.736. In NGC holder AU 58. Prachtig/FDC. 250 254 Halve rijksdaalder van 25 stuiver 1672. Cnm 2.20.3; D.737. Zeer fraai. 100 255 Kwart rijksdaalder van 12 1/2 stuiver 1672. Cnm 2.20.4; D.738. Zeer fraai. 100 256 Achtste rijksdaalder van 6 1/4 stuiver 1672. Cnm 2.20.5. Fraai/zeer fraai. 100 257 Halve gouden rijder 1761. Cnm 2.20.7; D.1162. Prachtig. 400 238 Dukaton of zilveren rijder 1774. Cnm 2.17.132; D.1010. Mooie stempelglans. Prachtig+. 200 239 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1773. Cnm 2.17.136; D.1045. Zeer fraai/prachtig. 125 240 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1785. Cnm 2.17.137; D.1045. Zeer fraai. 100 241 Gulden 1715. Cnm 2.17.153; D.1178. Zeer fraai+. 30 242 Gulden 1765. Cnm 2.17.155; D.1178. Prachtig. 40 243 Scheepjesschelling 1705. Cnm 2.17.169. Fraai/zeer fraai. 50 244 Dubbele stuiver 1734. Cnm 2.17.173. Prachtig. 50 245 Dubbele stuiver 1786. Cnm 2.17.176. FDC-. 75 246 Bezemstuiver 1738. Cnm 2.17.179. Prachtig. 20 247 Bezemstuiver 1759. Cnm 2.17.179. FDC. 75 248 Bezemstuiver 1760. Cnm 2.17.179. Prachtig. 30 249 Bezemstuiver 1764. Cnm 2.17.179. Prachtig. 30 250 Bezemstuiver 1785. Cnm 2.17.181. Prachtig-. 50 251 Duit 1759. Cnm 2.17.195; V.20.2. FDC. 30 258 Florijn van 28 stuiver 1685. Cnm 2.20.12; D.1118. Zeer fraai+. 200 259 Bezemstuiver 1738. Cnm 2.20.20; V.183.1. Prachtig. 50 Hedel Groningen 260 Daalder van 30 stuiver 1579. Cnm 2.25.33; D.611. Zeer fraai. 250 252 Rijksdaalder van 50 stuiver 1672. Groot stempel. Cnm 2.20.1; D.736. Zeer fraai/prachtig. 250 Fax +31 (0)20 6222454 Please post your bids! e-mail info@theopeters.com 13

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling kavel taxatie kavel taxatie Holland Maastricht 261 Philips de Schone 1482-1506. Philippus goudgulden z.j. D.756. Zeer fraai. 250 262 Vijfde Philipsdaalder 1572. Cnm 2.28.20. Fraai/zeer fraai. 50 263 Halve Bourgondische kruisdaalder 1568. Cnm 2.28.35; D.101. Fraai/zeer fraai. 75 264 Gouden dukaat 1742. Cnm 2.28.54; D.775. Zeer fraai. 150 265 Gouden dukaat 1776. Cnm 2.28.54; D.775. Fraai. 100 277 Maastricht. Noodmunt van 100 stuiver 1794. Cnm 2.33.10. Zeer fraai. 200 Middelburg 266 Leicesterdaalder 1587. Cnm 2.28.60; D.900. Zeer fraai+. 600 267 Leeuwendaalder 1576. Cnm 2.28.66; D.831. Ca. zeer fraai. 60 268 Leeuwendaalder 1576. Cnm 2.28.66; D.831. Ca. zeer fraai. 60 269 Leeuwendaalder 1598. Cnm 2.28.66; D.831. Ca. zeer fraai. 50 270 Halve Nederlandse rijksdaalder 1621. Cnm 2.28.78; D.995. Zeer fraai. 100 271 Driegulden 1764. Cnm 2.28.101; D.1146. Zeer fraai. 75 272 X Stuiver 1749. Cnm 2.28.107; D.1198. Prachtig. 40 278 Nooddaalder van 36 stuiver 1574. Cnm 2.35.7; D.167. Prachtig-. 500 273 Bezemstuiver goud 1738. Cnm 2.28.121; D.820. Prachtig-. 300 Horn 279 Daalder 1572. Cnm 2.35.9. Ca. zeer fraai. 250 Overijssel 280 Leeuwendaalder 1606. Cnm 2.38.63; D.856. Zeer fraai. 75 274 Philips van Montmorency 1540-1568. Daalder z.j. Cnm 2.29.2; D.749. Fraai/zeer fraai. 150 Kampen 275 Arendrijksdaalder 1596. Cnm 2.30.23; D.700. Ca. zeer fraai. 200 276 Leeuwendaalder 1648. Cnm 2.30.37; D.862. Ca. zeer fraai. 50 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 281 Tweegulden 1697. Cnm 2.38.89; D.1158. Fraai/zeer fraai. 150 22% plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 14

Muntenveiling Veiling 47 Zaterdag 12 februari 2011 kavel taxatie kavel taxatie Utrecht 282 Lodewijk de Vrome 814-840. Denier Christelijk type. Zeer fraai. 125 283 Bourgondische kruisdaalder 1569. Cnm 2.43.18; D.95. Fraai/zeer fraai. 75 284 Rozenobel goud z.j. (1600-1601). Cnm 2.43.32; D.959. Prachtig. 1000 289 Leicesterdaalder 1596. Cnm 2.43.52; D.905. Ca. zeer fraai. 600 290 Leeuwendaalder 1616. Cnm 2.43.62; D.843. Fraai-. 30 291 Halve zilveren dukaat 1762 bloemrand. Cnm 2.43.95; D.1006. Zeer fraai-. 50 292 Dukaton of zilveren rijder 1660. Cnm 2.43.96; D.1029. Zeer fraai. 100 293 Dukaton of zilveren rijder 1758. Cnm 2.43.101; D.1031. Fraai/zeer fraai. 50 294 Daalder van 30 stuiver 1686. Cnm 2.43.108; D.1086. Fraai/zeer fraai. 50 295 Daalder van 30 stuiver 1692. Cnm 2.43.109; D.1086. Fraai/fraai+. 40 285 Grote gouden rijder 1618. Cnm 2.43.34; D.967. Zeer fraai/prachtig. 1000 296 Driegulden 1681. Cnm 2.43.110; D.1133. Ca. zeer fraai. Schaars. 400 297 Driegulden 1764. Cnm 2.43.117; D.1150. Zeer fraai. 60 286 Halve grote gouden rijder 1615/14. Cnm 2.43.36; D.968. Ca zeer fraai. 500 298 Driegulden 1786. Cnm 2.43.117; D.1150. Mooi stuk. Vrijwel FDC. 250 299 Gulden 1762. Cnm 2.43.121; D.1182. Fraai/zeer fraai. 25 Utrecht-stad 300 Duit zilver 1739. Cnm 2.44.21. Prachtig. 50 287 Gouden rijder 1760. Vnm 2.43.37; D.970. Prachtig. 500 288 Nederlandse dukaat goud 1778. Cnm 2.43.46; D.965. Zeer fraai. 200 West-Friesland 301 Halve leeuwendaalder 1644. Cnm 2.46.25; D.873. Fraai/zeer fraai. 75 302 Leeuwendaalder 1624. Cnm 2.46.24; D.836. Ca. zeer fraai. 50 303 Leeuwendaalder 1632. Cnm 2.46.24; D.836. Fraai/zeer fraai. 50 15

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling kavel taxatie kavel Zeeland taxatie 304 West-Friese of gehelmde rijksdaalder of Prinsendaalder 1593. Cnm 2.46.26; D.924. Zeer fraai+. 200 305 Nederlandse rijksdaalder 1620. Cnm 2.46.31; D.940. Fraai/zeer fraai. 50 306 Nederlandse rijksdaalder 1621. Cnm 2.46.31; D.940. Fraai/zeer fraai. 50 307 Nederlandse rijksdaalder 1624. Cnm 2.46.31; D.940. Fraai/zeer fraai. 75 308 Zilveren dukaat 1672. Cnm 2.46.33; D.970. Fraai/zeer fraai. 75 309 Zilveren dukaat 1772. Cnm 2.46.35; D.971. Zeer fraai+. 75 310 Dukaton of zilveren rijder 1789. Cnm 2.46.41; D.1022. Zeer fraai-. 100 317 Bourgondische kruisdaalder 1584. Cnm 2.49.28; D.804. Fraai/zeer fraai. 500 318 Leicesterrijksdaalder 1593. Cnm 2.49.33; D.902. Fraai/zeer fraai. 200 311 Driegulden 1764. Cnm 2.46.55; D.1147. Prachtig. 150 312 Driegulden 1794. Cnm 2.46.55; D.1147. Fraai/zeer fraai. 40 313 Dubbele wapenstuiver 1730. Cnm 2.46.78. Prachtig. 20 314 Dubbele wapenstuiver 1772. Cnm 2.46.79. Prachtig. 20 315 Duit 1739. Cnm 2.46.96. UNC. 25 319 Leicesterrijksdaalder 1593. Cnm 2.49.33; D.902. Fraai. 150 Zaltbommel 320 Zilveren dukaat 1737. Cnm 2.49.50; D.976. Prachtig. 150 321 Achtste zilveren dukaat 1767. Cnm 2.49.55; V.87.4. Zeer fraai+. 30 316 Daalder van 30 stuiver z.j. Cnm.2.48.3; D.62. Fraai. 200 Belangrijk! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. 322 Dukaton of zilveren rijder 1758. Cnm 2.49.58; D.1028. FDC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit. 400 16

Muntenveiling Veiling 47 Zaterdag 12 februari 2011 323 Dukaton of zilveren rijder 1762. Cnm 2.49.58; D.1028. Ruim zeer fraai. 100 324 Dukaton of zilveren rijder 1790. Cnm. 2.49.58; D. 1028. Zeer fraai. 100 325 Daalder van 30 stuiver 1680. Cnm 2.49.65; D.1082. Ca. zeer fraai. 50 326 Dubbele daalder van 10 schelling 1687. Cnm 2.49.67; D.1074. Ca. zeer fraai. 100 327 Dubbele daalder van 10 schelling 1687. Cnm 2.49.67; D.1074. Fraai/zeer fraai. 75 328 Scheepjesschelling 1765 met Arabische 1. Cnm 2.49.91. Zeer fraai. 25 Zwolle 329 Leeuwendaalder 1648. Cnm 2.53.53; D.866. Fraai+. 40 330 Florijn van 28 stuiver z.j. Cnm 2.53.82; D.1114. Fraai/zeer fraai. 40 331 Dubbele stuiver 1678. Cnm 2.52.110. Fraai+. 20 Zuidelijke Nederlanden 352 Antwerpen. Philips IV. Dubbele gouden Sovereign 1637. D.167. Fraai/zeer fraai. 500 BATAAFSE REPUBLIEK 1795-1806 Lots provinciaal 332 Friesland. Oord z.j. (1606/7), z.j. (1617/19); duit 1605, 53, 86 en 1702; 2 stuiver 1710; stuiver 1738. 8 ex. 50 333 Gelderland. 2 Stuiver 1618, 1707, 09, 10, 12,92; 1 stuiver 1739, 60, 61, 64, 85. Fraai/zeer fraai. 11 ex. 50 334 Gelderland. Gulden 1764, kwart gulden 1759; Holland Vijfde Philipsdaalder z.j.; Overijssel Ned. Rijksdaalder 161?; Zwolle Arendsrijksdaalder z.j. Fraai/zeer fraai. 5 ex. 125 335 Gelderland en steden. Lot duiten (11), 2 stuivers (5), stuivers (4), 6 stuiver, guldens (6) en zilveren rijder. 28 ex. 150 336 Groningen. Duiten 1682, 1770, 71; stuivers 1684, 1765, rijderschelling 1691 en 28 stuiver 1692. 7 ex. 100 337 Holland. Lot divers w.o. leeuwendaalder en zilveren dukaat. 14 ex. 75 338 Overijssel. Lot divers w.o. guldens en zilveren rijder. 100 339 Overijsselse Steden. Lot divers w.o. Zwolle 28 stuiver, duiten, etc. 11 ex. 50 340 Utrecht. Lot divers koper en zilver. 15 ex. 50 341 West-Friesland en Enkhuizen. Lot divers koper en zilver. 19 ex. 100 342 Zeeland. Lot divers w.o. zilveren dukaat 1771. 15 ex. 75 343 Zeeland. Dubbele wapenstuiver 1701, 06, 23, 37, 32, 33, 37, 45 (2). Fraai/zeer fraai. 9 ex. 25 344 Zeeland. Scheepjesschelling 1750, 59, 68, 71, 75 en 79. Ca. zeer fraai. 6 ex. 100 345 Lotje duiten en dubbele stuivers diverse provincies. 19 ex. 25 346 Diverse provincies, vnl. duiten en dubbele stuivers. 35 ex. 25 347 Lotje provinciaal divers w.o. 1 gld 1794. 19 ex. 50 348 Provinciaal divers meest zilver. 20 ex. 50 348a Provinciaal en Zuidelijke Nederlanden. Lot diverse zilveren munten. 12 ex. 75 349 Lot diverse provincies, w.o. Holland Leeuwendaalder 1576; Kampen dukaton, etc. 24 ex. 100 350 Diverse provincies w.o. Batenburg, Deventer, Friesland, etc. 23 ex. 200 351 Gevarieerd lot met o.a. 2x leeuwendaalder, 3x zilveren dukaat, 2x zilveren rijder, guldens, scheepjesschellingen, etc. Plus 1 Romein. 38 ex. 400 353 Utrecht. Gouden dukaat 1802. Sch.38. Prachtig. 250 354 Utrecht. Halve dukaton of halve zilveren rijder 1798. Sch.45. Ruim prachtig. 2000 355 Utrecht. Zilveren dukaat 1802. Sch.71. Zeer fraai/prachtig. 125 356 Utrecht. Zilveren dukaat 1803. Sch.72. Zeer fraai. 50 357 Gelderland. 3 Gulden 1796. Sch.78. Prachtig. 225 358 Utrecht. 3 Gulden 1795. Sch.87. Prachtig-. 125 359 Utrecht. 3 Gulden 1795. Sch.87. Zeer fraai/prachtig. 75 Important! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. 360 Gelderland. 1 Gulden 1795. Sch.89. FDC-. 200 17

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling KONINKRIJK HOLLAND 1806-1810 LODEWIJK NAPOLEON 368 50 Stuiver 1808. Sch.149. Mooie kleur! FDC-. 400 369 50 Stuiver 1808. Sch.149. Ca. prachtig. 250 361 Zilveren dukaat 1806. Sch.121. Prachtig/FDC. 350 362 Zilveren dukaat 1808. Sch.123. Zeer fraai/prachtig. 150 370 1 Gulden 1809. Sch.159. Prachtig+. 1500 363 20 Gulden goud 1810. Sch.125. FDC-. Uiterst zeldzaam topstuk, sinds jaren niet meer aangeboden. 20000 FRANSE INLIJVING 1810-1814 KEIZER NAPOLEON I 364 Gouden dukaat 1809. Sch.132. Zeer fraai. 300 365 Gouden dukaat 1809. Sch.132. Zeer goed/fraai. 100 371 20 Frans goud 1813u. Sch.164. Zeer fraai/prachtig. 300 366 Rijksdaalder (2e type) 1809. Sch.135. Uiterst zeldzaam topstuk! Prachtig. 4000 372 5 Francs 1812u. Sch.165. Zeer fraai-. Schaars. 500 373 5 Francs 1813u. Sch.166. Zeer fraai. 300 367 2 1/2 Gulden 1808. Sch.136. Uiterst zeldzaam topstuk van Lodewijk Napoleon. Prachtig+. 5000 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 18

Muntenveiling Veiling 47 Zaterdag 12 februari 2011 KONINKRIJK 1/2 Cent 397 1/2 Cent 1901. FDC. 20 398 1/2 Cent 1901. FDC. 20 399 1/2 Cent 1903. FDC. 10 400 1/2 Cent 1906. FDC. Originele kleur. 10 374 1/2 Cent 1819u. Zeer goed/fraai. Schaars. 250 401 1/2 Cent 1922/21. Prachtig. 500 375 1/2 Cent 1822u. FDC. 250 376 1/2 Cent 1824u. Fraai+. 50 377 1/2 Cent 1832. UNC. 125 402 1/2 Cent 1922/21. Zeer fraai/prachtig. 400 403 1/2 Cent 1922/21. Zeer fraai. 300 1 Cent 378 1/2 Cent 1843. FDC. 175 379 1/2 Cent 1843. Zeer fraai/prachtig. 40 380 1/2 Cent 1843. Ca. zeer fraai. 30 404 1 Cent 1819u. Ca. fraai. Schaars. 300 381 1/2 Cent 1846. FDC. 150 382 1/2 Cent 1846. FDC. 150 405 1 Cent 1821b. Ca. fraai. 250 406 1 Cent 1823u. Prachtig. 60 407 1 Cent 1823u. Zeer fraai+. 20 383 1/2 Cent 1847. FDC. 200 384 1/2 Cent 1850. Prachtig. 40 385 1/2 Cent 1853. FDC-. 90 408 1 Cent 1823b. FDC. 200 409 1 Cent 1824u. Zeer fraai. 100 386 1/2 Cent 1862. FDC. Originele kleur. 100 387 1/2 Cent 1863. FDC. 80 388 1/2 Cent 1870. FDC. 80 389 1/2 Cent 1878. FDC. 25 390 1/2 Cent 1883. UNC-. 100 391 1/2 Cent 1884. FDC. 15 392 1/2 Cent 1886. FDC. 100 393 1/2 Cent 1891. FDC. 30 394 1/2 Cent 1898. FDC. 90 395 1/2 Cent 1900. FDC. 50 396 1/2 Cent 1901. FDC. 20 410 1 Cent 1826u. FDC. Originele kleur. 200 411 1 Cent 1827b. UNC. 175 412 1 Cent 1827b. Prachtig. 65 413 1 Cent 1828u. Prachtig+. 100 414 1 Cent 1837. FDC. Originele kleur. 100 415 1 Cent 1861. FDC. 75 416 1 Cent 1862. FDC. 75 417 1 Cent 1863. FDC. 20 418 1 Cent 1870. FDC. 50 419 1 Cent 1873. FDC. 50 420 1 Cent 1877. Nieuw type. FDC. 75 19

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling 421 1 Cent 1882. FDC. 35 422 1 Cent 1884. FDC. 25 423 1 Cent 1892. FDC. 75 424 1 Cent 1892. FDC. 75 452 5 Cent 1909. UNC. 50 453 5 Cent 1936. FDC. 20 454 5 Cent 1943z. FDC. 50 455 5 Cent 1948. FDC. Originele kleur. 15 10 Cent 425 1 Cent 1896. FDC. 140 426 1 Cent 1897. FDC. 125 427 1 Cent 1899. FDC. 50 428 1 Cent 1900a. UNC. 30 429 1 Cent 1900b. FDC. 40 430 1 Cent 1901a. FDC. 35 431 1 Cent 1901a. UNC. 30 432 1 Cent 1902a. FDC. 30 433 1 Cent 1907. Prachtig. 20 434 1 Cent 1921. FDC. 15 456 10 Cent 1822u. Fraai. 150 457 10 Cent 1826u. Prachtig. 60 458 10 Cent 1826b. Ca. prachtig. 75 459 10 Cent 1827u. FDC. 75 460 10 Cent 1849a. FDC. 80 461 10 Cent 1849a. FDC-. 75 462 10 Cent 1850. Ca. zeer fraai. 75 463 10 Cent 1853. Ca. zeer fraai. 60 464 10 Cent 1882. FDC. 70 465 10 Cent 1892. FDC. 90 466 10 Cent 1892. UNC-. 75 467 10 Cent 1892. Prachtig. 50 468 10 Cent 1894. FDC. 150 469 10 Cent 1894. Prachtig+. 75 435 1 Cent 1924. FDC. 125 436 1 Cent 1943pp. FDC. 15 2 1/2 Cent 437 2 1/2 Cent 1877. FDC. 35 438 2 1/2 Cent 1881. FDC. 30 439 2 1/2 Cent 1884. FDC. Originele muntkleur. 35 440 2 1/2 Cent 1884. FDC. Originele muntkleur. 35 441 2 1/2 Cent 1890. FDC. 60 442 2 1/2 Cent 1898. FDC. 100 443 2 1/2 Cent 1903. FDC. 30 444 2 1/2 Cent 1929. FDC. 10 5 Cent 470 10 Cent 1895. FDC. 200 471 10 Cent 1895. Prachtig+. 120 472 10 Cent 1895. Prachtig. 100 427a 10 Cent 1896. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Vrijwel FDC. 500 473 10 Cent 1896. UNC. 90 474 10 Cent 1898. UNC-. 140 475 10 Cent 1901. UNC. 150 476 10 Cent 1903. Prachtig. 20 477 10 Cent 1904. FDC. 75 478 10 Cent 1905. FDC. 125 479 10 Cent 1905. FDC. 125 479a 10 Cent 1910. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Vrijwel FDC. 500 445 5 Cent 1819u. Fraai/zeer fraai. 350 446 5 Cent 1827u. FDC. 150 447 5 Cent 1827u. FDC-. 125 448 5 Cent 1827u. Prachtig+. 50 449 5 Cent 1827/18u. FDC-. 175 450 5 Cent 1828b. Zeer fraai. 75 480 10 Cent 1910. FDC. 100 481 10 Cent 1910. Prachtig+. 50 482 10 Cent 1912a. Prachtig/FDC. 150 451 5 Cent 1848. FDC. Zeldzaam stuk in topkwaliteit! 3000 Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on your behalf as though you were in the auction room, bidding to your maximum only if necessary. 20

Muntenveiling Veiling 47 Zaterdag 12 februari 2011 483 10 Cent 1912a. Zeer fraai. 50 484 10 Cent 1915. FDC-. 60 485 10 Cent 1917. FDC. 25 486 10 Cent 1925. FDC. 40 487 10 Cent 1926. FDC. 60 488 10 Cent 1927. FDC. 70 489 10 Cent 1927. FDC. 70 490 10 Cent 1927. UNC. 60 491 10 Cent 1928. FDC. 25 492 10 Cent 1928. FDC. 25 493 10 Cent 1930. FDC. 25 503 25 Cent 1890a. UNC. 400 504 25 Cent 1890a. Zeer fraai. 125 505 25 Cent 1892. FDC. Lichte patina. 300 494 10 Cent 1944 Denver. In PCGS holder MS 63. Uiterst zeldzaam topstuk in fantastische kwaliteit met mooie beginnende patina. FDC. 15000 506 25 Cent 1893. FDC. 300 507 25 Cent 1894. Zeer fraai/prachtig. 90 508 25 Cent 1897. FDC. 110 509 25 Cent 1898. Zeer fraai/prachtig. 300 495 10 Cent 1945pe. FDC. Zeldzaam. 1000 496 10 Cent 1943z. FDC. 15 PAUZE U en ik zijn waarschijnlijk wel aan een kleine pauze toe. Muntenveiling biedt u een kopje koffie of een frisdrankje aan. Wij vervolgen de veiling over ca. 15 minuten. 510 25 Cent 1901a. Brede hals. UNC. 600 511 25 Cent 1901a. Brede hals. Zeer fraai/prachtig. 300 512 25 Cent 1901b. FDC. 140 513 25 Cent 1904. UNC. 125 514 25 Cent 1904. Prachtig. 50 515 25 Cent 1906. FDC. 110 515a 25 Cent 1910. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Licht gereinigd. 500 516 25 Cent 1911. Prachtig+. 75 517 25 Cent 1916. FDC. 125 518 25 Cent 1925. FDC. 90 25 Cent 519 25 Cent 1945pe. FDC. 350 497 25 Cent 1824b. FDC. Mooie kleur! 200 498 25 Cent 1826u. Ca. prachtig. 50 499 25 Cent 1848a. UNC. 100 500 25 Cent 1849. Willem II. UNC. 90 501 25 Cent 1849. Willem II. UNC-. 80 520 25 Cent 1945pe. FDC. 350 521 25 Cent 1945pe. Prachtig+. 250 502 25 Cent 1853. Fraai-. Ook in deze kwaliteit zeer schaars. 700 Uw muntencollectie verkopen? AA Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 21

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling 1/2 Gulden 522 1/2 Gulden 1818u. Fraai+. 150 536 1 Gulden 1820u. Zeer fraai-. 150 537 1 Gulden 1821u. Zeer fraai+. 175 538 1 Gulden 1824u a. Prachtig. 300 539 1 Gulden 1824u b. Streepje tussen kroon en wapen. Ca. zeer fraai. 150 523 1/2 Gulden 1819u. Vrijwel FDC. 750 524 1/2 Gulden 1822u a. Fraai/zeer fraai. 200 525 1/2 Gulden 1822u b. Zonder Michaut. Fraai/zeer fraai. 225 540 1 Gulden 1828u. Zeer fraai. 500 540a 1 Gulden 1832u. Met montageresten van een manchetknoop. 540b 1 Gulden 1832u. Met montageresten van een manchetknoop. bod bod 541 1 Gulden 1832/24u. Zeer fraai. 200 542 1 Gulden 1837. Zeer fraai. 200 526 1/2 Gulden 1830b/2_. Zeer fraai+. 300 527 1/2 Gulden 1848. Prachtig. 90 543 1 Gulden 1840. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Kwaliteit: UNC-. 500 544 1 Gulden 1840. Zeer fraai-. 75 528 1/2 Gulden 1853/184_. Fraai. Schaars. 750 529 1/2 Gulden 1858. FDC-. 100 530 1/2 Gulden 1898. FDC. 175 531 1/2 Gulden 1904. Zeer fraai. 50 545 1 Gulden 1842a. Kort borstbeeld. Fraai+. 200 546 1 Gulden 1842b. Zeer fraai-. 150 547 1 Gulden 1847. Prachtig met mooie kleur. 75 548 1 Gulden 1847. Prachtig met mooie kleur. 75 532 1/2 Gulden 1905. FDC. Mooie kleur. 90 533 1/2 Gulden 1906. Zeer fraai. 50 534 1/2 Gulden 1907. FDC. Mooie kleur. 100 1 Gulden 549 1 Gulden 1853/51. Fraai+. 200 550 1 Gulden 1858. UNC. 100 551 1 Gulden 1861. UNC. 100 535 1 Gulden 1819u. Zeer fraai. 400 552 1 Gulden 1892. FDC. Mooie kleur. 150 22

Muntenveiling Veiling 47 Zaterdag 12 februari 2011 553 1 Gulden 1892. Prachtig. 70 554 1 Gulden 1896. Zeer fraai. 400 555 1 Gulden 1896. Zeer fraai-. 350 556 1 Gulden 1897 en 1904. Ca. zeer fraai. 100 583 1 Gulden 1910. Zeer fraai-. 120 584 1 Gulden 1911. Zeer fraai. 100 585 1 Gulden 1911. Zeer fraai. 100 586 1 Gulden 1911. Zeer fraai. 100 587 1 Gulden 1911. Zeer fraai. 100 588 1 Gulden 1914. Prachtig. 40 589 1 Gulden 1915. UNC. 90 590 1 Gulden 1916. Prachtig+. 80 591 1 Gulden 1916. Ca. prachtig. 75 592 1 Gulden 1916. Zeer fraai. 50 593 1 Gulden 1917. UNC. 100 594 1 Gulden 1917. Prachtig/FDC. 75 595 1 Gulden 1917. Zeer fraai+. 60 596 1 Gulden 1929. FDC. 10 597 1 Gulden 1944pe. Ca. prachtig. 30 557 1 Gulden 1898. FDC. 250 558 1 Gulden 1898. Prachtig/FDC. 150 559 1 Gulden 1898. Prachtig+. 125 560 1 Gulden 1898. Prachtig. 110 561 1 Gulden 1898. Zeer fraai. 75 562 1 Gulden 1898. Zeer fraai-. 70 563 1 Gulden 1901. Prachtig. 110 564 1 Gulden 1901. Zeer fraai+. 85 565 1 Gulden 1901. Zeer fraai-. 70 566 1 Gulden 1904. Prachtig. 70 567 1 Gulden 1904. Prachtig. 70 568 1 Gulden 1904. Zeer fraai+. 35 569 1 Gulden 1904, 07, 08, 09. 4 ex. Ca. zeer fraai. 100 570 1 Gulden 1905. Prachtig-. 110 571 1 Gulden 1905. Zeer fraai+. 75 572 1 Gulden 1905. Zeer fraai. 70 573 1 Gulden 1905. Zeer fraai. 70 598 1 Gulden 1945pe. FDC. Mooie kleur. 1500 599 1 Gulden 1945pe. FDC. Mooie kleur. 1500 600 1 Gulden 2001. Laatste gulden in goud. Proof. 300 601 1 Gulden 2001. Laatste gulden in goud. Proof. 300 602 1 Gulden 2001. Laatste gulden in goud. Proof. 300 603 1 Gulden 2001. Laatste gulden in goud. Proof. 300 604 1 Gulden 2001. Loekie in zilver. Zonder doosje. Proof. 1000 574 1 Gulden 1906. Zeer fraai+. 350 575 1 Gulden 1906. Zeer fraai. 300 576 1 Gulden 1907. UNC-. 75 577 1 Gulden 1908. FDC-. 80 578 1 Gulden 1909. Prachtig. 75 579 1 Gulden 1909. Zeer fraai+. 50 2 1/2 Gulden 605 Rijksdaalder 1816. Prachtig. 750 580 1 Gulden 1910. Zeer fraai/prachtig. 250 581 1 Gulden 1910. Zeer fraai. 125 582 1 Gulden 1910. Zeer fraai. 125 22% plus 2,50 buyer s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 23

Zaterdag 12 februari 2011 Veiling 47 Muntenveiling 606 Rijksdaalder 1816. Bijna prachtig. Mooie kleur. 700 616 2 1/2 Gulden 1898a. FDC-. Aantrekkelijk stuk met mooie kleur. 750 607 2 1/2 Gulden 1840. Prachtig-. 400 608 2 1/2 Gulden 1840. Ca. zeer fraai. 200 609 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai. 200 617 2 1/2 Gulden 1898a. FDC-. Aantrekkelijk stuk met mooie kleur. 750 618 2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai. 200 619 2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai. 200 620 2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai-. 175 610 2 1/2 Gulden 1848/. Prachtig/FDC. 100 611 2 1/2 Gulden 1853/52. Zeer fraai. 200 612 2 1/2 Gulden 1858. FDC-. 150 613 2 1/2 Gulden 1871. FDC. 90 621 2 1/2 Gulden 1898b. Zonder punt tussen P en Pander. Zeer fraai. 500 622 2 1/2 Gulden 1932 grof haar. Zeer fraai/prachtig. 150 623 2 1/2 Gulden 1932 grof haar. Zeer fraai+. 100 624 2 1/2 Gulden 1938 grof haar. UNC-. 175 625 2 1/2 Gulden 1938 grof haar. Prachtig+. 100 626 2 1/2 Gulden 1938 grof haar. Prachtig+. 100 627 2 1/2 Gulden 1938 grof haar. Zeer fraai/prachtig. 75 628 2 1/2 Gulden 1940. FDC. 50 614 2 1/2 Gulden z.j. (1892). Eenzijdige stempelproef. Sch.794. 100 3 Gulden 615 2 1/2 Gulden z.j. (1892). Tweezijdige stempelproef. Sch.794a. 100 629 3 Gulden 1824u. Fraai. 250 24