Op de maartveiling: Keerduk portzegel 1924, ongebruikt Er zijn nog veel meer interessante kavels waaronder Nederland FDC E2 met certificaat en gulden bontkraag gebruikt. Een schriftelijk bod kan altijd! SPAARNEPOST Nr 7, maart 218 1
UITNODIGING tot het bijwonen van de Ledenbijeenkomst op woensdag 21 maart 218 in "De Schakel", Pijnboomstraat 17, HaarlemNoord, tel. 23-24924. Zaal open om 19. uur. Veiling om ca. 2.3 uur Eerstvolgende ledenbijeenkomst op woensdag 18 april 218 INHOUD Telefoonnummers/Algemene ledenvergadering 21 februari 218 1 Notulen algemene ledenvergadering d.d.21 februari 218 2 Veiling opbrengsten 2 Schriftelijke biedingen veiling 3 Utleenadressen catalogi, enz. 4 Blanco boekjes en omslagen voor het rondzendverkeer Nieuwe catalogi, een bijdrage van Henk Brugman Veiling /8 9/11 Ledenmutatie/Agenda Redactie: D.F. de Geus, Leeuwendalersstraat 4, 226 AB Haarlem Gehele of gedeeltelijke overname van de inhoud, mits met bronvermelding, is toegestaan. 2
1 TELEFOONNUMMERS EN EMAIL ADRESSEN Bestuur: Voorzitter: A. Bultman 23-2393 Penningmeester: C.J. Fortgens 7-387226 (NL4 ABNA 6 179 1 t.n.v. Hlemse Filatelist Verg te Haarlem) Secretaris: A.J. Dietz Ledenadministratie: L.A. Koelemij 23-2442 (NL17 INGB 4732 68, postbus 6236, 21 HE Haarlem) Administrateur Rondzendverkeer en redactie Spaarnepost: D.F. de Geus 23-3778 Bestuurslid veilingzaken: B.G. Mannesse 23-291632 De bestuursleden zijn ook per email bereikbaar met de volgende adressen: voorzitter@ohvz.nl penningmeester@ohvz.nl secretaris@ohvz.nl ledenadministrateur@ohvz.nl rzv-poststukken@ohvz.nl veilingmeester@ohvz.nl Overige functionarissen: RZV postzegels: K. Hagenaars-Buijs e-mail: rzv-postzegels@ohvz.nl Bibliotheek: D.H.M. Haug Veilingmeester: D. Kerkvliet Inleveren veilingkavels: G.C. Metselaar 23-33422 6-873792 23-32742 23-26194 Website: www.ohvz.nl ALGEMENE LEDENVERGADERING 21 FEBRUARI De zaal was nog iets voller dan in januari. In hoeverre het feit dat er een algemene ledenvergadering werd belegd of dat er weer fraaie veilingkavels op de tafel kwamen hiervan de oorzaak was, willen we in het midden laten. Over de vergadering kunnen we kort zijn, de benoeming van een nieuwe secretaris was het belangrijkste punt. De notulen vindt u op de volgende pagina. Bij de veiling misten we een koper die vaak de toon zet, maar hij had daarin voorzien middels schriftelijke biedingen die hem een aanzienlijke stapel kavels opleverde. 1
NOTULEN ALGEMENE LEDENVERGADERING 21 FEBR. 218 De presentielijst is door 34 leden getekend. 1. Opening: De voorzitter opent om 2. uur de vergadering. 2. Ingekomen stukken en mededelingen: Geen. 3. Notulen van de algemene jaarvergadering d.d. 2 december 17: Geen op- of aanmerkingen. 4. Bestuursverkiezing: Er hebben zich geen tegenkandidaten aangemeld voor de functie van secretaris. De voorzitter vraagt de aanwezigen of zij instemmen met de door het bestuur voorgestelde benoeming van de heer A.J. Dietz (Ton) als nieuwe secretaris. Onder applaus gaan de leden hiermee akkoord.. Rondvraag: Geen 6. Sluiting: De voorzitter sluit de vergadering om 2.1 uur. VEILINGOPBRENGSTEN De kavels van de veiling van 21 februari j.l. brachten de volgende bedragen op (zonder tafelgeld) 1 2 3 4 6 7 8 9 11 12 13 14 29 1 38 32 8 3 12 46 38 3 1 16 17 18 19 2 21 22 23 24 2 26 27 28 2 29 94 26 12 16 16 2 29 3 31 32 33 34 3 36 37 38 39 4 41 42 23 28 3 8 21 7 7 11 43 44 4 46 47 48 49 1 2 3 4 6 3 8 17 44 74 2 4 1 8 3 13 11 7 8 9 6 61 62 63 64 6 24 12 3 27 13 12 Totaal: 2.73 2
SCHRIFTELIJKE BIEDINGEN VEILING Er kan een schriftelijk bod worden gedaan op kavels met een inzetprijs hoger dan 2,-. Naast de schriftelijke biedingen kan uiteraard in de zaal op de gebruikelijke wijze worden (mee)geboden. Een aantal kavels zijn in deze Spaarnepost afgebeeld. Deze afbeeldingen staan zoals gebruikelijk ook op de website, maar dan in een aanzienlijk grotere resolutie. Bieden kan uitsluitend schriftelijk geschieden, dus beslist niet telefonisch. Biedingen lager dan de inzetprijs worden niet geaccepteerd. Biedingen dienen uiterlijk één dag voor de veiling binnen te zijn. Het bod stijgt steeds met 2,- onder,-, boven,- met,- en boven,- met,-.voor elk kavel is 1,- tafelgeld verschuldigd. Indien een kavel aan u is toegewezen, ontvangt u hiervan per omgaande bericht. U dient dan het verschuldigde bedrag plus porto voor aangetekende toezending over te maken op bankrekening nr NL7 INGB 3 436 9 t.n.v. OHvZ Veilingmeester te Haarlem. Na ontvangst van de overschrijving zal tot toezending worden overgegaan. Vergeet niet bij uw bod het kavelnummer te vermelden. N.B. Omvangrijke kavels, zoals stockboeken, albums en dergelijke worden niet toegezonden maar kunnen na afspraak afgehaald worden. De bieding wordt toegeslagen één bod boven het tot dan hoogste bod. Het veilingreglement blijft ook bij deze van toepassing. Na de veiling kunnen géén inlichtingen worden gegeven over de toewijzing van de kavels. In de eerstvolgende "Spaarnepost" worden de opbrengsten van de kavels gepubliceerd. Schriftelijke biedingen kunnen worden gericht onder vermelding van uw telefoonnummer, aan: G.C. Metselaar, De Genestetweg 26, 261 VC BLOEMENDAAL of als email aan veilingmeester@ohvz.nl Het uitbrengen van schriftelijke biedingen via de email geniet de voorkeur. Contact na toewijzing over de afrekening en het ophalen of toesturen van de kavels zal dan ook via de email verlopen. 3
UITLEENADRESSEN CATALOGI ENZ. Bij OHvZ zijn catalogi van Michel en Yvert te leen. Deze zijn een aantal jaren oud, maar bij de huidige prijzen van de nieuwere exemplaren, die niet alleen steeds duurder worden maar bovendien door opsplitsing in meerdere delen ook nog eens in aantal meer worden, is het niet mee haalbaar deze up to date te houden, mede gezien het beperkte gebruik dat ervan gemaakt wordt. Voor leden die toch recentere catalogi nodig hebben: sommige bibliotheken hebben aanmerkelijk nieuwere delen. Onderstaand vindt u de adressen waar de Michel en Yvert catalogi te leen zijn, bij voorkeur na telefonische afspraak. Bij D.F. de Geus, Leeuwendalersstraat 4, Haarlem 23-3778 Hier zijn beschikbaar: Michel Europa delen 1- (28), deel 6 (211/12) en deel 7 (2/11) Michel Duitsland 29/2 alsmede Duitsland Speciaal 2 (2 delen) Michel Overzee: Band 1 dl 1 Noord-Amerika (27/8), dl 2 Midden-Amerika (28/9) Band 2 Caraïbisch gebieden (28/29) Band 3 Zuid-Amerika 2 delen resp. A t/m I en K t/m Z (29/) Band 4 Noord- en Oost-Afrika (29): Band West-Afrika 2 delen resp. A t/m G en H t/m Z (211) Band 6 Zuid- en Midden-Afrika (211/12) Band 7 (2): Australië, Oceanië, Antarctica Band 8 dl 1 Zuid-Azië, dl 2 Zuidoost-Azië (2/11) Band 9 dl 1 China, dl 2 Japan, Korea, Mongolië (28) Band 9 dl 2 Japan enz en ex-sovjet staten in Azië (214) Band Het nabije Oosten (212/13) Bij dhr J.B. Honkoop, Rijksstraatweg 632, Haarlem 23-8449767 Michel Europa 2/6, 4 delen; Michel Duitsland Speciaal 2 (2 delen) Yvert Frankrijk (26) Franse koloniën (2) Yvert Buiten Europa (dl 1 2, dln 2&3 (t/m G) 26; overige1998-2) Tevens zijn voor uitleen beschikbaar een watermerkzoeker "Signoscope" en een UV-lamp voor fluorescerende en fosforiserende zegels (o.a ook voor Engelse zegels) bij D.F. de Geus (adres zie boven). 4
BLANCO BOEKJES EN OMSLAGEN VOOR HET RONDZENDVERKEER Blanco boekjes voor het rondzendverkeer postzegels zijn ad 1,- per stuk en de "snuffelenveloppen" ad,2 per stuk verkrijgbaar bij: Mw. K.. Hagenaars, Thomas Morestraat 3, Haarlem, tel. 23-33422, alwaar de boekjes en snuffelenveloppen ook dienen te worden ingeleverd. Blanco omslagen voor het rondzendverkeer poststukken zijn ad,4 per stuk verkrijgbaar bij: D.F. de Geus, Leeuwendalersstraat 4, 226 AB Haarlem, tel. 23-3778, alwaar de omslagen ook dienen te worden ingeleverd. Bij toezending van boekjes of omslagen worden portokosten extra in rekening gebracht. Op de ledenbijeenkomsten zullen eveneens boekjes, snuffelenveloppen en omslagen voor poststukken te koop zijn en deze kunnen eventueel ook op de ledenbijeenkomsten worden ingeleverd. NIEUWE CATALOGI Michel Zeppelin- und Flugpost-Spezial 217/218 Na 1 jaar is dit de derde uitgave van deze catalogus. Hierin vinden we ruim gezegd alle civiele Zeppelinpost en de Duitse luchtpost tot en met 194. Tevens vinden we gegevens over de Leger- en Marineluchtschepen alsmede de Amerikaanse luchtschepen. Wat kan de geïnteresseerde Luchtpostverzamelaar vinden en wat is er veranderd ten opzichte van de vorige uitgave. Wel... ten eerste zien we dat het Zeppelin gedeelte met meer dan bladzijden is uitgebreid. Veel nieuwe stukken en stempels zijn toegevoegd. De structuur is aangepast en veel correcties doorgevoerd. De prijszettingen en kolommen variëren per onderdeel. Uiteraard zijn er voor zegels en poststukken verschillende criteria die de prijs (kunnen) bepalen. Diegene die het boek aanschaft moet zelf bepalen of deze in zijn ogen logisch zijn. Ik vind het e.e.a wel logisch en redelijk aan de markt weerspiegelen. Het eerste deel behandeld de Pioniersvluchten van de Zeppelin (19/1921) en de regulier vluchten daarna (1924/1939). Per schip worden alle nodige details vermeld, te beginnen met de LZ 1. We kunnen niet alleen foto's en de technische data van de luchtschepen terug vinden ook worden postale en filatelistische data weergegeven alsmede afbeeldingen van brieven, kaarten
en gebruikte stempels indien die vervoerd en beschikbaar zijn. Ook zijsprongen als katapultpost en rampenpost info word weergegeven. Dit deel sluit af met een drie pagina's tellend overzicht van de Amerikaanse luchtschepen gevolgd door een crossreference Michel/Sieger. Het tweede deel gaat in op de " Deutschen Flugpost vor 194". Hier vinden we informatie betreffende de eerste (pionier) vluchten, Gebruikte "Halbamtliche Flugmarken", eerste- en openingsvluchten, met daarin meegenomen de gebruikte stempels, (onderverdeeld in 9 types), de officiële luchtpostzegels en boekjes, het gebruik van POL perforaties. Hierna komen de luchtpostzegels van Danzig, Saar en nog wat gebieden, weer gevolgd door de velpostzegels bedoeld voor het luchtvervoer. Ook de luchtpost enveloppen en (propaganda)kaarten hebben een plaatsje gekregen, net als de stempels gebruikt op vliegvelden etc. Zowel die van de private als de militaire vliegvelden. De speciale en bijzondere stempels voor filatelistendagen etc. zijn niet vergeten. Het geheel word afgesloten met een alfabetische index van eerste- en openingsvluchten. Eerder haalde ik aan dat er waar mogelijk afbeeldingen van poststukken afgebeeld zijn. Die zijn er ook maar het is niet zo dat het boek volstaat met deze stukken. Zo hier en daar vinden we pagina's met 8 afbeeldingen van poststukken voorzien van een nummer en dan mag je zoeken naar het betreffende poststuk, jammer! Vooral spijtig vind ik het dat bij de propagandakaarten totaal geen kleuren- afbeeldingen zijn opgenomen maar alles in zwart/wit is afgebeeld. De stempels zijn allemaal in zwart afgedrukt ook hier had er meer kleur gebruikt kunnen worden. Uiteraard moet het e.e.a. niet op een kleurboek gaan lijken maar... Afijn dat is mijn persoonlijke overweging. Al met al is het met ruim 8 pagina's, 2 afbeeldingen en 16. prijsnoteringen een gedegen werk waar zéér veel informatie uit te peuren is. Ik denk dat deze uitgave gretig aftrek zal vinden onder de verzamelaars van luchtpoststukken maar zeker bij de Zeppelin verzamelaars. Schrijver: Schwaneberger Verlag GMBH Taal: Duits Bladzijden: 84 Illustraties: Kleur "Gebonden", hardcover 23 x 1, cm. ISBN: 978-3-942-161-1 Uitgever: Schwaneberger Verlag GMBH Prijs: 89, Excl. verzendkosten. Informatie // Verkrijgbaar bij: Schwaneberger Verlag GMBH, Ohmstraße1, D8716 Unterschleißheim, Duitsland / Elke gerenommeerde postzegelhandel E-mail: europa1@michel.de Web-site: www.michel.de 6
Michel Westeuropa 217/218. Deel 6 uit de 7 delen tellende serie Europa catalogi behandeld de West Europese landen. Hoewel we politiek niet echt meer over Oost en west Europa praten is dat geologisch natuurlijk wel zo. In dit deel vinden we de postzegels en vele andere zegels (dienst-, port,luchtpost zegels etc.) van de volgende landen België, Groot-Brittanië (met de regionale uitgiften), Guernsey, Guernsey-Alderney, Ierland, Jersey, Luxemburg, Man (het eiland), Nederland, Noord Ierland, Schotland en Wales. Verder vinden we de zegels die uitgegeven zijn voor de Britse post in het buitenland. Om er een paar te noemen Britse post in China, Marokko, Egypte en Turkije en enkele lokaalzegels bijvoorbeeld die van Lundy. Behalve de gewone postzegels kunnen we ook de port-, de vele soorten dienst-, en telegraafzegels alsmede automaatstroken vinden. Uiteraard worden de postzegelboekjes en samenhangende zegels, en velletjes daaruit, apart vermeld en geprijsd. Wat is er veranderd en/of vernieuwd ten opzichte van vorig jaar? We vinden veel prijsaanpassingen bij België, Luxemburg en bij modern Groot Brittannië. Bij de zelfde landen plus bij Ierland zien we veel nieuw opgenomen variëteiten en plaatfouten. Bij Ierland zijn ook de samenhangende rolzegels geheel opnieuw bewerkt. dit geld ook voor de postzegelboekjes van Alderney. Verder zijn bij diverse landen de verschillend typen bij de zelfde zegels uitgebreid en duidelijker weergegeven. Verder worden we gewaarschuwd voor 17 vervalste Engelse zegels. Kortom er is weer genoeg nieuws om een om met een verse blik deze katalogus te bekijken. Ook deze uitgave is in de nieuwe Michel huisstijl uitgebracht, dus met harde kaft en twee verschillend gekleurde leeslinten. Dit deel is ook in de "Online Library" verkrijgbaar voor 49, Schrijver: Schwaneberger Verlag GMBH Taal: Duits Bladzijden: 148 Illustraties: Kleur "Gebonden", hardcover 23 x 1, cm. ISBN: 978-3-942-26-9 Uitgever: Schwaneberger Verlag GMBH Prijs: 69,8 Excl. verzendkosten. Informatie // Verkrijgbaar bij: Schwaneberger Verlag GMBH, Ohmstraße1, D8716 Unterschleißheim, Duitsland / Elke gerenommeerde postzegelhandel E-mail: europa1@michel.de Web-site: www.michel.de LBK Michel Liechtenstein-Spezial 217/218 Ook deze 36e uitgave is weer een coproductie tussen de Liechtensteinse Post en de uitgever van de Michel catalogi. Over ons eigen land zeggen we wel eens "Waar een klein land groottitel: in 7
kan zijn". Wel dit geld zeker voor Liechtenstein op postaal historisch gebied. Deze catalogus is opgedeeld in 11 hoofdstukken. Volgens de inhoudsopgave worden de volgende onderwerpen behandeld. Voorfilatelie; Voor- en meelopers (Zwitserse en Oostenrijkse zegels gebruikt in Liechtenstein); Postzegels; Postwaardestukken; Luchtpost; Zeppelinpost; Militaire- en veldpost etc.; de Officiële bijzondere kaarten en enveloppen; Stempels en formulieren (telegram omslagen en IRC's); de posttarieven en last "but not least" en een drietal Noodgeldbiljetten. Het geheel word er afgesloten met een Alfabetische inhouds- en steekwoordenopgave. In deze uitgave word daar waar mogelijk de nummering van zowel de Michel (in blauw) als de Zumstein (in zwart) catalogus weergegeven. Ook de prijsstelling is op die manier weergegeven; in blauw en Chf in zwart. Verder is het in de bekende Michel stijl opgezet. We vinden prijszettingen variërend (klassiek of modern) voor postfris, ongebruikt, gebruikt en op brief. Uiteraard worden, waar die vervaardigd zijn, de FDC prijzen ook weergegeven. Ook bij deze uitgave is men begonnen met het opnieuw inscannen van de afbeeldingen waardoor deze, in combinatie met het gebruikte papier, een scherpere en duidelijkere weergave van de werkelijkheid zijn geworden. Het geheel is daar waar nodig, vooral in de periode vóór 194, bijgewerkt en gecorrigeerd. Prijzen bij vooral het luchtpostgedeelte en de postwaardestukken zijn flink naar boven bijgesteld. Het hoofdstuk stempels is behoorlijk uitgebreid. Ook worden er bij veel zegels de oplage cijfers genoemd. Bij het sluiten van het hoofdstuk met de postzegels vinden we een tabel waarin per jaargang de postkantoorprijs en de catalogus waarde voor PF en GB weergegeven worden. Dan kan de verzamelaar zich lekker rijk rekenen. Uiteraard vinden we niet alleen de postzegels maar ook de diensten ander BOB zegels. De persoonlijke zegels, automaat stroken en de verzamelaarvelletjes hebben ook hun eigen plekje gekregen. Het hoofdstuk Lucht- en Zeppelinpost is, zoals we gewend zijn, summier maar duidelijk opgezet met regelmatig ter zake doende afbeeldingen van luchtpostbrieven. Uiteraard ontbreekt een tarieven overzicht, tot aan 1-1-216, en een inhoudsopgave niet. Deze uitgave is ook in de "online Library" verkrijgbaar voor 29,. Schrijver: Schwaneberger Verlag GMBH Taal: Duits Bladzijden: 496 Illustraties: Kleur "Gebonden", hardcover 23 x 1, cm. ISBN: 978-3-942-213-7 Uitgever: Schwaneberger Verlag GMBH Prijs: 42, Excl. verzendkosten. Informatie // Verkrijgbaar bij: Schwaneberger Verlag GMBH, Ohmstraße1, D8716 Unterschleißheim, Duitsland / Elke gerenommeerde postzegelhandel E-mail: europa1@michel.de Web-site: www.michel.de 8
KAVELLIJST voor de veiling van 21 maart 218 o= gebruikt, *=ongebruikt, =postfris. Cat.waarde in volgens Yvert, tenzij anders aangegeven. Nr Cat.nr. */o Omschrijving 1 2 3 4 6 E2+C. E6 E21-E-34 E24-E369B 67 * * * * 7 8 9 98 22-223 238-239 278 1 16 P68B 17 141-144 * 18 11-12 11 12 13 14 19 /o 2 21 Mi 976-978 22 Mi. 449 KB 23 24 * /o 9 Ned. Aantekenstrookjes alfabetisch in dik insteekboek Ned. FDC Kerken 19 met getypt adres, certificaat Moeijes 1987 Ned. FDC Kind 191 met getypt adres Ned. 14 FDC's met adres Ned. Antillen 172 FDC's in dik FDC-album Ned. 17½ cent Bontkraag 1899 Ned. 1 gulden Jubileum 1913 met klein vlekje in gom Ned. Kind 1928 Ned. Goudse Glazen 1931 Ned. 6 cent Luchtvaartfonds 193 Griekenland, Cyprus en Malta in drie insteekboeken Duitsland in drie insteekboeken Kerstzegels gehele wereld in dik insteekboek België in drie insteekboeken Noord-Afrika en Midden-Oosten in vier insteekboeken Ned. 12½ cent port Keerdruk 1924, luxe Suriname Groene Kruis 1929 Curaçao 1, en 2, gulden Van Konijnenberg 1942, 1, gulden met een korter tandje Ned. Collectie 1987-2 in DAVO-album Ned. PTT-mapjes nrs. 12-247 in drie mapjesalbums België Europese Jeugd 193 Liechtenstein blok Madonna 196 België in insteekboek Azië waarbij China en Japan in insteekboek catw 7 27 7 Inzet Bod 7 8 2 2 3 16 3 48 9 7 3 21 1 27 9 6 2 77, 2 6 6 8
2 26 27 Oostenrijk in insteekboek NOR in insteekboek Ned. 'back of the book' op 19 blanco bladen Ned. Interneeringszegel 1916 met enkele 28 IN1-2 * gebreken 3 29 R71-73 o Ned. Kind 192 3 3-37 * Ned. Hoge waarden Hartz 1949 114 Ned. gulden Bontkraag 1899, zie foto 31 8 o website 7 32 Zbl. 9 * Indonesië 2, gulden Wilhelmina met opdruk 6 1949, zeer licht plakkerspoor 33 Mi. 113-11 o BRD Honderd jaar postzegels 1949 14 Indonesië blokken WK Spanje met zwarte en 34 Zbl.1123-1124 rode opdruk 1982 37 3 o BRD coll. 198-1999 in luxe Leuchtturmalbum 36 o Ned. 7 verschillende waarden Telegramzegels 24 alle met pen-gatvernietiging Ned. Antillen 199-21 + 27 in Luxe DAVO37 album 83 Ned. Antillen tussen 21 en 28 op Lindner38 albumbladen 32 Ned. Antillen ruim FDC's waarbij iets 39 o diversen 4 Ned. Eurowaarden in postzegelmapjes N469 41 Ned. in insteekboek Ned. Postzegelmapjes in drie albums + zak in 42 grote doos 43 PV1-2 o Ned. Postpakketverrekenzegels 1924 64, 44 Mi 344B o Griekenland dr. Onafhankelijkheid 193 4 Mi 674-68 Griekenland luchtpost Havens 198 7 Griekenland complete collectie 1961-1997 in luxe 46 Leuchtturmalbum 47 o Ned. in insteekboek 48 o Gehele wereld on- en afgeweekt in doos 49 o USA 8 poststukken o Ned. 96 FDC's Suriname FDC's + 3 velletjes 'Onafhankelijkheid' 1 in envelop 2 2 3 7 2 44 3 2 3 2 36 1 8 1
2 3 4 6 7 8 9 6 61 62 63 64 6 Duitsland in vijf gelopen rondzendboekjes o Ned. 88 briefkaarten in bundel Ned. Frankeergeldige Provinicievelletjes Leeg dik insteekboek met zwarte bladen Leeg dik insteekboek met witte bladen o Ned. 12 diverse poststukken in DAVO-album Motieven duitstalige landen in dik insteekboek Motieven Zuideuropese landen Motieven Nederland Motieven Engeland Ned. Collectie 182-199 in twee blanco Leuchtturmalbums Luxemburg in insteekboek Indonesië in insteekboek Gehele wereld in insteekboek Kavel 2 11 N6 4 +2 3
Kavel 31 LEDENMUTATIES & JUBILARISSEN Deze maand geen mutaties Jubilaris maart: de heer F.R. de Blois 4 jaar. AGENDA SEIZOEN 217-218 Ledenbijeenkomsten: 21 maart, 18 april, 16 mei, 2 juni 218, alle op woensdag. 12
13
14