SPAARNEPOST. Op de maartveiling: Keerduk portzegel 1924, ongebruikt
- Anita Bogaert
1 Op de maartveiling: Keerduk portzegel 1924, ongebruikt Er zijn nog veel meer interessante kavels waaronder Nederland FDC E2 met certificaat en gulden bontkraag gebruikt. Een schriftelijk bod kan altijd! SPAARNEPOST Nr 7, maart 218 1
2 UITNODIGING tot het bijwonen van de Ledenbijeenkomst op woensdag 21 maart 218 in "De Schakel", Pijnboomstraat 17, HaarlemNoord, tel Zaal open om 19. uur. Veiling om ca. 2.3 uur Eerstvolgende ledenbijeenkomst op woensdag 18 april 218 INHOUD Telefoonnummers/Algemene ledenvergadering 21 februari Notulen algemene ledenvergadering d.d.21 februari Veiling opbrengsten 2 Schriftelijke biedingen veiling 3 Utleenadressen catalogi, enz. 4 Blanco boekjes en omslagen voor het rondzendverkeer Nieuwe catalogi, een bijdrage van Henk Brugman Veiling /8 9/11 Ledenmutatie/Agenda Redactie: D.F. de Geus, Leeuwendalersstraat 4, 226 AB Haarlem Gehele of gedeeltelijke overname van de inhoud, mits met bronvermelding, is toegestaan. 2
3 1 TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN Bestuur: Voorzitter: A. Bultman Penningmeester: C.J. Fortgens (NL4 ABNA t.n.v. Hlemse Filatelist Verg te Haarlem) Secretaris: A.J. Dietz Ledenadministratie: L.A. Koelemij (NL17 INGB , postbus 6236, 21 HE Haarlem) Administrateur Rondzendverkeer en redactie Spaarnepost: D.F. de Geus Bestuurslid veilingzaken: B.G. Mannesse De bestuursleden zijn ook per bereikbaar met de volgende adressen: voorzitter@ohvz.nl penningmeester@ohvz.nl secretaris@ohvz.nl ledenadministrateur@ohvz.nl rzv-poststukken@ohvz.nl veilingmeester@ohvz.nl Overige functionarissen: RZV postzegels: K. Hagenaars-Buijs rzv-postzegels@ohvz.nl Bibliotheek: D.H.M. Haug Veilingmeester: D. Kerkvliet Inleveren veilingkavels: G.C. Metselaar Website: ALGEMENE LEDENVERGADERING 21 FEBRUARI De zaal was nog iets voller dan in januari. In hoeverre het feit dat er een algemene ledenvergadering werd belegd of dat er weer fraaie veilingkavels op de tafel kwamen hiervan de oorzaak was, willen we in het midden laten. Over de vergadering kunnen we kort zijn, de benoeming van een nieuwe secretaris was het belangrijkste punt. De notulen vindt u op de volgende pagina. Bij de veiling misten we een koper die vaak de toon zet, maar hij had daarin voorzien middels schriftelijke biedingen die hem een aanzienlijke stapel kavels opleverde. 1
4 NOTULEN ALGEMENE LEDENVERGADERING 21 FEBR. 218 De presentielijst is door 34 leden getekend. 1. Opening: De voorzitter opent om 2. uur de vergadering. 2. Ingekomen stukken en mededelingen: Geen. 3. Notulen van de algemene jaarvergadering d.d. 2 december 17: Geen op- of aanmerkingen. 4. Bestuursverkiezing: Er hebben zich geen tegenkandidaten aangemeld voor de functie van secretaris. De voorzitter vraagt de aanwezigen of zij instemmen met de door het bestuur voorgestelde benoeming van de heer A.J. Dietz (Ton) als nieuwe secretaris. Onder applaus gaan de leden hiermee akkoord.. Rondvraag: Geen 6. Sluiting: De voorzitter sluit de vergadering om 2.1 uur. VEILINGOPBRENGSTEN De kavels van de veiling van 21 februari j.l. brachten de volgende bedragen op (zonder tafelgeld) Totaal:
5 SCHRIFTELIJKE BIEDINGEN VEILING Er kan een schriftelijk bod worden gedaan op kavels met een inzetprijs hoger dan 2,-. Naast de schriftelijke biedingen kan uiteraard in de zaal op de gebruikelijke wijze worden (mee)geboden. Een aantal kavels zijn in deze Spaarnepost afgebeeld. Deze afbeeldingen staan zoals gebruikelijk ook op de website, maar dan in een aanzienlijk grotere resolutie. Bieden kan uitsluitend schriftelijk geschieden, dus beslist niet telefonisch. Biedingen lager dan de inzetprijs worden niet geaccepteerd. Biedingen dienen uiterlijk één dag voor de veiling binnen te zijn. Het bod stijgt steeds met 2,- onder,-, boven,- met,- en boven,- met,-.voor elk kavel is 1,- tafelgeld verschuldigd. Indien een kavel aan u is toegewezen, ontvangt u hiervan per omgaande bericht. U dient dan het verschuldigde bedrag plus porto voor aangetekende toezending over te maken op bankrekening nr NL7 INGB t.n.v. OHvZ Veilingmeester te Haarlem. Na ontvangst van de overschrijving zal tot toezending worden overgegaan. Vergeet niet bij uw bod het kavelnummer te vermelden. N.B. Omvangrijke kavels, zoals stockboeken, albums en dergelijke worden niet toegezonden maar kunnen na afspraak afgehaald worden. De bieding wordt toegeslagen één bod boven het tot dan hoogste bod. Het veilingreglement blijft ook bij deze van toepassing. Na de veiling kunnen géén inlichtingen worden gegeven over de toewijzing van de kavels. In de eerstvolgende "Spaarnepost" worden de opbrengsten van de kavels gepubliceerd. Schriftelijke biedingen kunnen worden gericht onder vermelding van uw telefoonnummer, aan: G.C. Metselaar, De Genestetweg 26, 261 VC BLOEMENDAAL of als aan veilingmeester@ohvz.nl Het uitbrengen van schriftelijke biedingen via de geniet de voorkeur. Contact na toewijzing over de afrekening en het ophalen of toesturen van de kavels zal dan ook via de verlopen. 3
6 UITLEENADRESSEN CATALOGI ENZ. Bij OHvZ zijn catalogi van Michel en Yvert te leen. Deze zijn een aantal jaren oud, maar bij de huidige prijzen van de nieuwere exemplaren, die niet alleen steeds duurder worden maar bovendien door opsplitsing in meerdere delen ook nog eens in aantal meer worden, is het niet mee haalbaar deze up to date te houden, mede gezien het beperkte gebruik dat ervan gemaakt wordt. Voor leden die toch recentere catalogi nodig hebben: sommige bibliotheken hebben aanmerkelijk nieuwere delen. Onderstaand vindt u de adressen waar de Michel en Yvert catalogi te leen zijn, bij voorkeur na telefonische afspraak. Bij D.F. de Geus, Leeuwendalersstraat 4, Haarlem Hier zijn beschikbaar: Michel Europa delen 1- (28), deel 6 (211/12) en deel 7 (2/11) Michel Duitsland 29/2 alsmede Duitsland Speciaal 2 (2 delen) Michel Overzee: Band 1 dl 1 Noord-Amerika (27/8), dl 2 Midden-Amerika (28/9) Band 2 Caraïbisch gebieden (28/29) Band 3 Zuid-Amerika 2 delen resp. A t/m I en K t/m Z (29/) Band 4 Noord- en Oost-Afrika (29): Band West-Afrika 2 delen resp. A t/m G en H t/m Z (211) Band 6 Zuid- en Midden-Afrika (211/12) Band 7 (2): Australië, Oceanië, Antarctica Band 8 dl 1 Zuid-Azië, dl 2 Zuidoost-Azië (2/11) Band 9 dl 1 China, dl 2 Japan, Korea, Mongolië (28) Band 9 dl 2 Japan enz en ex-sovjet staten in Azië (214) Band Het nabije Oosten (212/13) Bij dhr J.B. Honkoop, Rijksstraatweg 632, Haarlem Michel Europa 2/6, 4 delen; Michel Duitsland Speciaal 2 (2 delen) Yvert Frankrijk (26) Franse koloniën (2) Yvert Buiten Europa (dl 1 2, dln 2&3 (t/m G) 26; overige1998-2) Tevens zijn voor uitleen beschikbaar een watermerkzoeker "Signoscope" en een UV-lamp voor fluorescerende en fosforiserende zegels (o.a ook voor Engelse zegels) bij D.F. de Geus (adres zie boven). 4
7 BLANCO BOEKJES EN OMSLAGEN VOOR HET RONDZENDVERKEER Blanco boekjes voor het rondzendverkeer postzegels zijn ad 1,- per stuk en de "snuffelenveloppen" ad,2 per stuk verkrijgbaar bij: Mw. K.. Hagenaars, Thomas Morestraat 3, Haarlem, tel , alwaar de boekjes en snuffelenveloppen ook dienen te worden ingeleverd. Blanco omslagen voor het rondzendverkeer poststukken zijn ad,4 per stuk verkrijgbaar bij: D.F. de Geus, Leeuwendalersstraat 4, 226 AB Haarlem, tel , alwaar de omslagen ook dienen te worden ingeleverd. Bij toezending van boekjes of omslagen worden portokosten extra in rekening gebracht. Op de ledenbijeenkomsten zullen eveneens boekjes, snuffelenveloppen en omslagen voor poststukken te koop zijn en deze kunnen eventueel ook op de ledenbijeenkomsten worden ingeleverd. NIEUWE CATALOGI Michel Zeppelin- und Flugpost-Spezial 217/218 Na 1 jaar is dit de derde uitgave van deze catalogus. Hierin vinden we ruim gezegd alle civiele Zeppelinpost en de Duitse luchtpost tot en met 194. Tevens vinden we gegevens over de Leger- en Marineluchtschepen alsmede de Amerikaanse luchtschepen. Wat kan de geïnteresseerde Luchtpostverzamelaar vinden en wat is er veranderd ten opzichte van de vorige uitgave. Wel... ten eerste zien we dat het Zeppelin gedeelte met meer dan bladzijden is uitgebreid. Veel nieuwe stukken en stempels zijn toegevoegd. De structuur is aangepast en veel correcties doorgevoerd. De prijszettingen en kolommen variëren per onderdeel. Uiteraard zijn er voor zegels en poststukken verschillende criteria die de prijs (kunnen) bepalen. Diegene die het boek aanschaft moet zelf bepalen of deze in zijn ogen logisch zijn. Ik vind het e.e.a wel logisch en redelijk aan de markt weerspiegelen. Het eerste deel behandeld de Pioniersvluchten van de Zeppelin (19/1921) en de regulier vluchten daarna (1924/1939). Per schip worden alle nodige details vermeld, te beginnen met de LZ 1. We kunnen niet alleen foto's en de technische data van de luchtschepen terug vinden ook worden postale en filatelistische data weergegeven alsmede afbeeldingen van brieven, kaarten
8 en gebruikte stempels indien die vervoerd en beschikbaar zijn. Ook zijsprongen als katapultpost en rampenpost info word weergegeven. Dit deel sluit af met een drie pagina's tellend overzicht van de Amerikaanse luchtschepen gevolgd door een crossreference Michel/Sieger. Het tweede deel gaat in op de " Deutschen Flugpost vor 194". Hier vinden we informatie betreffende de eerste (pionier) vluchten, Gebruikte "Halbamtliche Flugmarken", eerste- en openingsvluchten, met daarin meegenomen de gebruikte stempels, (onderverdeeld in 9 types), de officiële luchtpostzegels en boekjes, het gebruik van POL perforaties. Hierna komen de luchtpostzegels van Danzig, Saar en nog wat gebieden, weer gevolgd door de velpostzegels bedoeld voor het luchtvervoer. Ook de luchtpost enveloppen en (propaganda)kaarten hebben een plaatsje gekregen, net als de stempels gebruikt op vliegvelden etc. Zowel die van de private als de militaire vliegvelden. De speciale en bijzondere stempels voor filatelistendagen etc. zijn niet vergeten. Het geheel word afgesloten met een alfabetische index van eerste- en openingsvluchten. Eerder haalde ik aan dat er waar mogelijk afbeeldingen van poststukken afgebeeld zijn. Die zijn er ook maar het is niet zo dat het boek volstaat met deze stukken. Zo hier en daar vinden we pagina's met 8 afbeeldingen van poststukken voorzien van een nummer en dan mag je zoeken naar het betreffende poststuk, jammer! Vooral spijtig vind ik het dat bij de propagandakaarten totaal geen kleuren- afbeeldingen zijn opgenomen maar alles in zwart/wit is afgebeeld. De stempels zijn allemaal in zwart afgedrukt ook hier had er meer kleur gebruikt kunnen worden. Uiteraard moet het e.e.a. niet op een kleurboek gaan lijken maar... Afijn dat is mijn persoonlijke overweging. Al met al is het met ruim 8 pagina's, 2 afbeeldingen en 16. prijsnoteringen een gedegen werk waar zéér veel informatie uit te peuren is. Ik denk dat deze uitgave gretig aftrek zal vinden onder de verzamelaars van luchtpoststukken maar zeker bij de Zeppelin verzamelaars. Schrijver: Schwaneberger Verlag GMBH Taal: Duits Bladzijden: 84 Illustraties: Kleur "Gebonden", hardcover 23 x 1, cm. ISBN: Uitgever: Schwaneberger Verlag GMBH Prijs: 89, Excl. verzendkosten. Informatie // Verkrijgbaar bij: Schwaneberger Verlag GMBH, Ohmstraße1, D8716 Unterschleißheim, Duitsland / Elke gerenommeerde postzegelhandel europa1@michel.de Web-site: 6
9 Michel Westeuropa 217/218. Deel 6 uit de 7 delen tellende serie Europa catalogi behandeld de West Europese landen. Hoewel we politiek niet echt meer over Oost en west Europa praten is dat geologisch natuurlijk wel zo. In dit deel vinden we de postzegels en vele andere zegels (dienst-, port,luchtpost zegels etc.) van de volgende landen België, Groot-Brittanië (met de regionale uitgiften), Guernsey, Guernsey-Alderney, Ierland, Jersey, Luxemburg, Man (het eiland), Nederland, Noord Ierland, Schotland en Wales. Verder vinden we de zegels die uitgegeven zijn voor de Britse post in het buitenland. Om er een paar te noemen Britse post in China, Marokko, Egypte en Turkije en enkele lokaalzegels bijvoorbeeld die van Lundy. Behalve de gewone postzegels kunnen we ook de port-, de vele soorten dienst-, en telegraafzegels alsmede automaatstroken vinden. Uiteraard worden de postzegelboekjes en samenhangende zegels, en velletjes daaruit, apart vermeld en geprijsd. Wat is er veranderd en/of vernieuwd ten opzichte van vorig jaar? We vinden veel prijsaanpassingen bij België, Luxemburg en bij modern Groot Brittannië. Bij de zelfde landen plus bij Ierland zien we veel nieuw opgenomen variëteiten en plaatfouten. Bij Ierland zijn ook de samenhangende rolzegels geheel opnieuw bewerkt. dit geld ook voor de postzegelboekjes van Alderney. Verder zijn bij diverse landen de verschillend typen bij de zelfde zegels uitgebreid en duidelijker weergegeven. Verder worden we gewaarschuwd voor 17 vervalste Engelse zegels. Kortom er is weer genoeg nieuws om een om met een verse blik deze katalogus te bekijken. Ook deze uitgave is in de nieuwe Michel huisstijl uitgebracht, dus met harde kaft en twee verschillend gekleurde leeslinten. Dit deel is ook in de "Online Library" verkrijgbaar voor 49, Schrijver: Schwaneberger Verlag GMBH Taal: Duits Bladzijden: 148 Illustraties: Kleur "Gebonden", hardcover 23 x 1, cm. ISBN: Uitgever: Schwaneberger Verlag GMBH Prijs: 69,8 Excl. verzendkosten. Informatie // Verkrijgbaar bij: Schwaneberger Verlag GMBH, Ohmstraße1, D8716 Unterschleißheim, Duitsland / Elke gerenommeerde postzegelhandel europa1@michel.de Web-site: LBK Michel Liechtenstein-Spezial 217/218 Ook deze 36e uitgave is weer een coproductie tussen de Liechtensteinse Post en de uitgever van de Michel catalogi. Over ons eigen land zeggen we wel eens "Waar een klein land groottitel: in 7
10 kan zijn". Wel dit geld zeker voor Liechtenstein op postaal historisch gebied. Deze catalogus is opgedeeld in 11 hoofdstukken. Volgens de inhoudsopgave worden de volgende onderwerpen behandeld. Voorfilatelie; Voor- en meelopers (Zwitserse en Oostenrijkse zegels gebruikt in Liechtenstein); Postzegels; Postwaardestukken; Luchtpost; Zeppelinpost; Militaire- en veldpost etc.; de Officiële bijzondere kaarten en enveloppen; Stempels en formulieren (telegram omslagen en IRC's); de posttarieven en last "but not least" en een drietal Noodgeldbiljetten. Het geheel word er afgesloten met een Alfabetische inhouds- en steekwoordenopgave. In deze uitgave word daar waar mogelijk de nummering van zowel de Michel (in blauw) als de Zumstein (in zwart) catalogus weergegeven. Ook de prijsstelling is op die manier weergegeven; in blauw en Chf in zwart. Verder is het in de bekende Michel stijl opgezet. We vinden prijszettingen variërend (klassiek of modern) voor postfris, ongebruikt, gebruikt en op brief. Uiteraard worden, waar die vervaardigd zijn, de FDC prijzen ook weergegeven. Ook bij deze uitgave is men begonnen met het opnieuw inscannen van de afbeeldingen waardoor deze, in combinatie met het gebruikte papier, een scherpere en duidelijkere weergave van de werkelijkheid zijn geworden. Het geheel is daar waar nodig, vooral in de periode vóór 194, bijgewerkt en gecorrigeerd. Prijzen bij vooral het luchtpostgedeelte en de postwaardestukken zijn flink naar boven bijgesteld. Het hoofdstuk stempels is behoorlijk uitgebreid. Ook worden er bij veel zegels de oplage cijfers genoemd. Bij het sluiten van het hoofdstuk met de postzegels vinden we een tabel waarin per jaargang de postkantoorprijs en de catalogus waarde voor PF en GB weergegeven worden. Dan kan de verzamelaar zich lekker rijk rekenen. Uiteraard vinden we niet alleen de postzegels maar ook de diensten ander BOB zegels. De persoonlijke zegels, automaat stroken en de verzamelaarvelletjes hebben ook hun eigen plekje gekregen. Het hoofdstuk Lucht- en Zeppelinpost is, zoals we gewend zijn, summier maar duidelijk opgezet met regelmatig ter zake doende afbeeldingen van luchtpostbrieven. Uiteraard ontbreekt een tarieven overzicht, tot aan , en een inhoudsopgave niet. Deze uitgave is ook in de "online Library" verkrijgbaar voor 29,. Schrijver: Schwaneberger Verlag GMBH Taal: Duits Bladzijden: 496 Illustraties: Kleur "Gebonden", hardcover 23 x 1, cm. ISBN: Uitgever: Schwaneberger Verlag GMBH Prijs: 42, Excl. verzendkosten. Informatie // Verkrijgbaar bij: Schwaneberger Verlag GMBH, Ohmstraße1, D8716 Unterschleißheim, Duitsland / Elke gerenommeerde postzegelhandel europa1@michel.de Web-site: 8
11 KAVELLIJST voor de veiling van 21 maart 218 o= gebruikt, *=ongebruikt, =postfris. Cat.waarde in volgens Yvert, tenzij anders aangegeven. Nr Cat.nr. */o Omschrijving E2+C. E6 E21-E-34 E24-E369B 67 * * * * P68B * /o 2 21 Mi Mi. 449 KB * /o 9 Ned. Aantekenstrookjes alfabetisch in dik insteekboek Ned. FDC Kerken 19 met getypt adres, certificaat Moeijes 1987 Ned. FDC Kind 191 met getypt adres Ned. 14 FDC's met adres Ned. Antillen 172 FDC's in dik FDC-album Ned. 17½ cent Bontkraag 1899 Ned. 1 gulden Jubileum 1913 met klein vlekje in gom Ned. Kind 1928 Ned. Goudse Glazen 1931 Ned. 6 cent Luchtvaartfonds 193 Griekenland, Cyprus en Malta in drie insteekboeken Duitsland in drie insteekboeken Kerstzegels gehele wereld in dik insteekboek België in drie insteekboeken Noord-Afrika en Midden-Oosten in vier insteekboeken Ned. 12½ cent port Keerdruk 1924, luxe Suriname Groene Kruis 1929 Curaçao 1, en 2, gulden Van Konijnenberg 1942, 1, gulden met een korter tandje Ned. Collectie in DAVO-album Ned. PTT-mapjes nrs in drie mapjesalbums België Europese Jeugd 193 Liechtenstein blok Madonna 196 België in insteekboek Azië waarbij China en Japan in insteekboek catw Inzet Bod ,
12 Oostenrijk in insteekboek NOR in insteekboek Ned. 'back of the book' op 19 blanco bladen Ned. Interneeringszegel 1916 met enkele 28 IN1-2 * gebreken 3 29 R71-73 o Ned. Kind * Ned. Hoge waarden Hartz Ned. gulden Bontkraag 1899, zie foto 31 8 o website 7 32 Zbl. 9 * Indonesië 2, gulden Wilhelmina met opdruk , zeer licht plakkerspoor 33 Mi o BRD Honderd jaar postzegels Indonesië blokken WK Spanje met zwarte en 34 Zbl rode opdruk o BRD coll in luxe Leuchtturmalbum 36 o Ned. 7 verschillende waarden Telegramzegels 24 alle met pen-gatvernietiging Ned. Antillen in Luxe DAVO37 album 83 Ned. Antillen tussen 21 en 28 op Lindner38 albumbladen 32 Ned. Antillen ruim FDC's waarbij iets 39 o diversen 4 Ned. Eurowaarden in postzegelmapjes N Ned. in insteekboek Ned. Postzegelmapjes in drie albums + zak in 42 grote doos 43 PV1-2 o Ned. Postpakketverrekenzegels , 44 Mi 344B o Griekenland dr. Onafhankelijkheid Mi Griekenland luchtpost Havens Griekenland complete collectie in luxe 46 Leuchtturmalbum 47 o Ned. in insteekboek 48 o Gehele wereld on- en afgeweekt in doos 49 o USA 8 poststukken o Ned. 96 FDC's Suriname FDC's + 3 velletjes 'Onafhankelijkheid' 1 in envelop
13 Duitsland in vijf gelopen rondzendboekjes o Ned. 88 briefkaarten in bundel Ned. Frankeergeldige Provinicievelletjes Leeg dik insteekboek met zwarte bladen Leeg dik insteekboek met witte bladen o Ned. 12 diverse poststukken in DAVO-album Motieven duitstalige landen in dik insteekboek Motieven Zuideuropese landen Motieven Nederland Motieven Engeland Ned. Collectie in twee blanco Leuchtturmalbums Luxemburg in insteekboek Indonesië in insteekboek Gehele wereld in insteekboek Kavel 2 11 N
14 Kavel 31 LEDENMUTATIES & JUBILARISSEN Deze maand geen mutaties Jubilaris maart: de heer F.R. de Blois 4 jaar. AGENDA SEIZOEN Ledenbijeenkomsten: 21 maart, 18 april, 16 mei, 2 juni 218, alle op woensdag. 12
15 13
16 14
SPAARNEPOST Nr 521, september
SPAARNEPOST Nr 521, september 2019 1 UITNODIGING tot het bijwonen van de Ledenbijeenkomst op woensdag 18 september 2019 in "De Schakel", Pijnboomstraat 17, Haarlem-Noord, tel. 023-5254924. Zaal open om
Nadere informatieSPAARNEPOST Nr 519, mei
SPAARNEPOST Nr 19, mei 2019 1 UITNODIGING tot het bijwonen van de Ledenbijeenkomst op woensdag 1 mei 2019 in "De Schakel", Pijnboomstraat 17, HaarlemNoord, tel. 023-24924. Zaal open om 19.00 uur. Veiling
Nadere informatieSPAARNEPOST Nr 517, maart
SPAARNEPOST Nr 1, maart 2019 1 UITNODIGING tot het bijwonen van de Ledenbijeenkomst op woensdag 20 maart 2019 in "De Schakel", Pijnboomstraat 1, HaarlemNoord, tel. 02-292. Zaal open om 19.00 uur. Veiling
Nadere informatieSPAARNEPOST Nr 501 september
SPAARNEPOST Nr 501 september 2017 1 UITNODIGING tot het bijwonen van de Ledenbijeenkomst op woensdag 20 september 2017 in "De Schakel", Pijnboomstraat 17, Haarlem-Noord, tel. 023-5254924. Zaal open om
Nadere informatieHaarlemse Filatelistische Vereniging. OP HOOP VAN ZEGELS Postbus 6236, 2001 HE Haarlem Opgericht 1 maart 1911 -
Haarlemse Filatelistische Vereniging OP HOOP VAN ZEGELS Postbus 6236, 2001 HE Haarlem Opgericht 1 maart 1911 - www.ohvz.nl SPAARNEPOST Nr 487 maart 2016 Inlichtingen en abonnementen bij het Filatelieloket
Nadere informatieSPAARNEPOST Nr 518, april
SPAARNEPOST Nr 18, april 201 1 UITNODIGING tot het bijwonen van de Ledenbijeenkomst op woensdag 17 april 201 in "De Schakel", Pijnboomstraat 17, HaarlemNoord, tel. 023-2424. Zaal open om 1.00 uur. Veiling
Nadere informatieSPAARNEPOST Nr 515, januari
SPAARNEPOST Nr 515, januari 2019 1 UITNODIGING tot het bijwonen van de Ledenbijeenkomst op woensdag 16 januari 2019 in "De Schakel", Pijnboomstraat 17, HaarlemNoord, tel. 023-5254924. Zaal open om 19.00
Nadere informatieDeze maand Algemene Jaarvergadering SPAARNEPOST
Deze maand Algemene Jaarvergadering SPAARNEPOST Nr 504, december 2017 1 UITNODIGING tot het bijwonen van de Algemene jaarvergadering op woensdag 20 december 2017 in "De Schakel", Pijnboomstraat 17, Haarlem-Noord,
Deze maand Algemene Jaarvergadering SPAARNEPOST Nr 514, december 2018 1 UITNODIGING tot het bijwonen van de Algemene jaarvergadering op woensdag 19 december 2018 in "De Schakel", Pijnboomstraat 17, Haarlem-Noord,
Nadere informatieBelangrijke adressen en telefoonnummers. Rondzendcommissie: Frans v.d. Weiden, Dotterbloem 10, 1991 KA Velserbroek, tel.
Opgericht 1 januari 1927 Aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Bond van Filatelistenverenigingen Koninklijk goedgekeurd bij KB van 8 juni 1936. http:/www.avdephilatelist.nl Bestuur Voorzitter: Reenze
Nadere informatieVeiling kavellijst november 2017
Nadere informatieBeurs De Oranjerie 22 April
Nadere informatieRONDZENDDIENST - 1 RONDZENDDIENST - 2
Nadere informatieVereniging van Postzegelverzamelaars. Barendrecht
Nadere informatieInhoudsopgave. BESTUUR POSTZEGELVERENIGING BREDA: : P.H. de Dreu, Ruigendijk 10, 4438 NM Driewegen Email: phdedreu@xs4all.nl
Inhoudsopgave 1 Inhoud 2 Adressen 3 Vergaderingen/Bijeenkomsten 4 Mededelingen : data s 2012 5 Filatelie: week van de filatelie 6 Filatelie: brievenbussen 7 Filatelie: (post)drukkerij 9 Kavellijst veiling
Nadere informatieNALATENSCHAPSVEILING 29 APRIL 2018
Nadere informatieBelangrijke adressen en telefoonnummers
Nadere informatieVERENIGING VAN POSTZEGELVERZAMELAARS BARENDRECHT FRANCO INFORMATIE BULLETIN
VERENIGING VAN POSTZEGELVERZAMELAARS POSTZEGELVERZ. BARENDRECHT BARENDRECHT FRANCO INFORMATIE BULLETIN Jaargang 16 nr.1 januari/februari 2016 VOORWOORD: Allereerst wens ik U allen een gezond en gelukkig
Nadere informatieZZZ, Een Zaanse postzegelvereniging met:
Nadere informatiek 002 k 010 k 016 k 023
KAVELLIJST postzegelveiling oktober 201 1 Nederland PF x 1129 als blok (kleurdoorloper) 3,00 BOD 2 Nederland PF x 1145 als blok (Rand is BE) F 3,00 BOD 3 Nederland PF 111 blok KZ 19 3,20 BOD 4 Nederland
Nadere informatieDinsdag 19 april 2016 in De Lorzie te Wormerveer
Dinsdag 19 april 2016 in De Lorzie te Wormerveer Kavel Omschr. Kwal. Cat.w. Inzet. 1 Dobbelsteenkavels Cor Fischer Nederland 1 508/17 + 534/41 o 49 1 3508 2 8x hoge waarden uit 541/616 o 57 2 3508 3 556/560
Nadere informatiePS: nummer 5 PS nº 5 verschijnt als bijlage bij het jaarlijkse supplement Nederland en
4e jaargang nr. 5 januari 1997 PS wordt gratis verspreid door de Nederlandse Vakhandel Filatelie. Op- en aanmerkingen zijn welkom en kunt U richten aan de redaktie: Uitgeverij DAVO PS, Postbus 411, 7400
Nadere informatieSecretariaat G.v.d Valk Boumanstraat EK Linschoten
Secretariaat G.v.d Valk Boumanstraat 25 3461 EK Linschoten 1 Filatelistenvereniging "Woerden en Omstreken" Ingeschreven bij de kamer van koophandel te Utrecht nr: 40482911 Aangesloten bij de Koninklijke
Nadere informatieVeiling 26 Ruildag zaterdag 24 november 2018
Nadere informatiekavel Cat NR Omschrijving catw. inzet
Nadere informatiePostzegels - Dozen. Kavel Inzet Bieding
Nederland 20 Doosje vol met aangetekende poststukken met speciale stempels wo. betere 600 21 Doosje met 35 rondzendboekjes Nederland 1852-1976 postfris/(on)gebruikt wb. betere zegels wo. En Face 0 22 Doosje
VERENIGING VAN POSTZEGELVERZAMELAARS POSTZEGELVERZ. BARENDRECHT BARENDRECHT FRANCO INFORMATIE BULLETIN Jaargang 18 nr.4 sep/okt 2018 Veiling: Rondzending: Bibliotheek: Beurzen: Website: Veilingmateriaal
Nadere informatiek 002 k 014 k 015 k 019
Nadere informatieONDER DE LOUPE. 31 e jaargang. No. 8 April Maandag 23 april Zaal open uur. Uiteraard rekenen wij weer op uw komst!!
Z.Z.Z. 1 ONDER DE LOUPE DE ZAANSCHE ZEGELZOEKERS Vereniging van Postzegelverzamelaars Zaandam 31 e jaargang. No. 8 April 2012 Uitnodiging voor de achtste bijeenkomst van dit seizoen in De Vuister. Zoals
VERENIGING VAN POSTZEGELVERZAMELAARS POSTZEGELVERZ. BARENDRECHT BARENDRECHT FRANCO INFORMATIE BULLETIN Jaargang 16 nr:5 november/december 2016 VOORWOORD: Van de voorzitter, Het is al weer enkele weken
Vereniging van Postzegelverzamelaars Barendrecht 0 Jaargang 13 nr. 3 mei 2013 Voorzitter: W.J. de Ruiter Zeeg 40, 2991EK Barendrecht 0180-614139 Secretaris: W. van Veggel Botter 119, 2991 PE Barendrecht
Vereniging van Postzegelverzamelaars Barendrecht 0 Jaargang 12 nr. 3 mei 2012 Voorzitter: W.J. de Ruiter Zeeg 40, 2991EK Barendrecht 0180-614139 Secretaris: W. van Veggel Botter 119, 2991 PE Barendrecht
Nadere informatieSPAARNEPOST Nr 508, april
SPAARNEPOST Nr 08, april 2018 1 UITNODIGING tt het bijwnen van de Ledenbijeenkmst p wensdag 18 april 2018 in "De Schakel", Pijnbmstraat 17, HaarlemNrd, tel. 023-24924. Zaal pen m 19.00 uur. Veiling m ca.
Nadere informatieKavel Omschr. Kwal. Cat.w. Inzet.
Nadere informatiek 3 k 10 k 18 afbeeldingen kavels 23 en 25 zie volgende pagina
Nadere informatiek 55 k 65 k 73 k 81 61 Nederland PF
Nadere informatiek 119 k 128 k 138 k 142
51 Nederland GB 255 BOD 52 Nederland PF 379A BOD 53 Nederland PF 453 BOD 54 Nederland PF 460-468 BOD 55 Nederland PF 515-517 BOD 56 Nederland PF 575 F BOD 57 Nederland PF 582 BOD 58 Nederland PF 602-606
Nadere informatieRetourkavels november 2015, nog te koop op ruilbeurs!
Nadere informatieVeiling van maandag 4 januari 2016
Nadere informatiePostzegels - Grote dozen - wordt niet verstuurd!
Nederland 2200 Verzameling plaatfouten 1852-1999 in 20 ringbanden postfris/(on)gebruikt met specificatie in band I en per band een algemeen index. Zeer hoge cat. waarde. 900 2201 Verhuisdoos met 8 FDC
Nadere informatieVEILING RESTAND APRIL 2015 VOOR DE RUILBEURS
Nadere informatieF I L A T E L I S T E N V E R E N I G I N G De Verzamelaar Bussum & Omstreken Opgericht 1 februari Jaargang 44 april 2019 Nr.
F I L A T E L I S T E N V E R E N I G I N G De Verzamelaar Bussum & Omstreken Opgericht 1 februari 1938 Jaargang 44 april 2019 Nr. 3 Voorzitter O. Louw Brinklaan 152, Secretaris 1404 GX Bussum Rondzendingen
Nadere informatiePostzegels - Omslagen
1300 Nederland 1300 ITEP 1952. 25 postfrisse pracht serie in complete velletjes. Tevens reclameblad ITEP zegels. 500 1309 1301 1301 Hawidkaart langlopende series wo. 349/349, 356/373, 474/489, 518/537
Nadere informatieRichtlijnen aanbieden en acceptatie POSTZEGELS
Richtlijnen aanbieden en accepta OSTZEGELS remium segment postzegels Bij Catawiki delen we uw passie voor postzegels Bij Catawiki veilen we postzegels van premium kwaliteit. We willen u helpen uw complete
Nadere informatieBULLETIN VAN DE POSTZEGELVERENIGING NOORD-HOLLAND
1 2 BULLETIN VAN DE POSTZEGELVERENIGING NOORD-HOLLAND JAARGANG 14 NUMMER 8 APRIL 2019 Het Bestuur nodigt u uit voor de ledenvergadering op vrijdag 26 april in het wijkcentrum De Oever, Amstelstraat 1 (hoek
Nadere informatieKAVELLIJST 7 februari 2018 V.nr. K.nr. Aanb. Land Cat.nr./omschrijving Cat.w. Staat Vr.pr.
KAVELLIJST 7 februari 2018 V.nr. K.nr. Aanb. Land Cat.nr./omschrijving Cat.w. Staat Vr.pr. 1 3500 3539 Nederland Zgl.nrs 82/83 20,00 O 2,50 2 3501 - - zgl.nr. 84 15,00 O 2,00 3 3502 - - Zgl.nr. 86 20,00
Nadere informatieDonderdag 4 februari 2016 in Mennistenerf te Zaandam
Nadere informatiePostzegels - Losse nummers buitenland
902 905 906 907 908 Argentinië 900 428-431 - ongebruikte serie, catw. 72 15 Australië 901 Victoria 262 (SG) - gebruikte 1 Pound, tanding 12, catw. 85 15 902 Victoria 344 (SG) - ongebruikte Halfcrown, tanding
Nadere informatieVeiling van maandag 1 februari 2016
Nadere informatieGeïllustreerde postwaardestukken Postwaardestukken op bestelling
Filatelistische elementen deel IX Postwaardestukken: Een postwaardestuk is een postaal stuk met een officieel ingedrukte waardeaanduiding. Zoals een zegelafdruk of andere erkende waardeaanduidingen waaruit
Nadere informatieVOORJAARSBEURS Postzegel Vereniging Huizen e.o.
Nadere informatieKAVELLIJST 5 april 2017 V.nr. K.nr. Aanb. Land Cat.nr./omschrijving Cat.w. Staat Vr.pr.
1 3791 3599 Sachsen Zgl.nr. 12 70,00 O 5,00 2 3792 - Roemenië Zgl.nrs 4/7 20,00 O 1,50 3 3794 - Ned.indië Zgl.nr. 13 20,00 O 2,00 4 3916 - Nederland Zgl.nrs 134/135 45,00 O 3,50 5 3801 - Ned.nw.guinea
Nadere informatieKabouters en paddenstoelen
15e jaargang nº 17 december 2008 PS is een nieuwsbrief van Uitgeverij DAVO PS wordt gratis verspreid door de Nederlandse vakhandel-filatelie. Op- en aanmerkingen zijn welkom en kunt u richten aan de redactie:
Nadere informatie19 Ned. 21 pracht ex.pl. met zeldzaam langst. "Onstwedde" 2,00 6,00
1 Ned. 1 pracht exemplaar met vier zeer brede randen 4 13,50 2 Ned. 1 ongebruikt, zonder gom, zeer breedrandig 250,00 30,00 3 Ned. 2 4 zeer brede randen, miniem vouwtje, mooi alb. 3 7,00 4 Ned. 3 gestempeld,
Nadere informatieTRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN. JAARGANG 1951 No. 46 Overgelegd aan de Staten-Generaal door de Minister van Buitenlandse Zaken
1 (1934) No. 1 TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN JAARGANG 1951 No. 46 Overgelegd aan de Staten-Generaal door de Minister van Buitenlandse Zaken A. TITEL Herziene Unie-Verdrag tot bescherming
Nadere informatiek 1 k 6 k 8 k 17 k 28 k 22
Nadere informatieKAVELLIJST 3 februari 2016
1 2636 H485 Nederland Bloc nr. V2194/2195 8,00 XX 1,00 2 2637 - - Bloc nr. V2196/2197 8,00 XX 1,00 3 2638 - - Bloc nr. V2232 6,00 XX 0,80 4 2639 - - Bloc nr. V2210 8,00 XX 1,00 5 2640 - Ned.Ant. Kaartje