Schulman b.v. VEILING 338 AUCTION. 29 maart numismatists. Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum

Download "Schulman b.v. VEILING 338 AUCTION. 29 maart numismatists. Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum"

1 Schulman b.v. numismatists VEILING 338 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA COINS MEDALS PAPER MONEY DECORATIONS BOOKS MISCELLANEOUS ITEMS 29 maart 2012 Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum Ons kantoor - Our office Tijdens kantooruren - during office hours: Tel (0) Fax (0) De veilingzaal - The auction room Tijdens de veiling - during the auction sale: Tel (0) Fax (0) auction@schulman.nl internet: 1

2 Dagelijks worden we door de media overspoelt met slecht nieuws. Het is moeilijk om daar niet deperessief van te worden. Wat heerlijk als ik dan een uurtje mijn verzameling kan doorkijken. Veel munten hebben hun eigen verhaal. De herinneringen komen dan spontaan terug. Waar ik de munt heb gekocht, mijn blijdschap bij het vinden van een uiterst schaars exemplaar of een van uitmuntende kwaliteit. Zo vindt de echte verzamelaar zijn plezier. Even vergeet ik alle narigheid in de wereld, en word ik aangemoedigd mijn zoektocht voort te zetten. Uit mijn contacten met onze trouwe klanten en inzenders weet ik dat mijn ervaringen gedeeld worden. Bij het doorlopen van de munten met inzenders hoor ik graag hoe een specifieke munt is verkregen. Zelfs al is het jaren geleden dat de munt gekocht is toch komen de blije herinneringen weer boven. Ik hoop dat ons aanbod in deze veiling u ook de gelegenheid geeft om veel plezier uit uw hobby te halen. In de Muntkoerier van februari 2012 is een heel goed artikel geschreven door Frans Kets. Het gaat over de gebreken en tekortkomingen van kwaliteitsaanduidingen vooral voor de Nederlandse munten. Ook de bekende grading companies worden onder de loep genomen. Dat er verbeteringen moeten komen is onomstotelijk. De huidige FDC beschrijvingen van munten in Nederland is veelal verkeerd en misleidend. De stap van prachtig naar FDC is mij te groot. Het tussenvoegen van ongecirculeerd (UNC) tussen prachtig en FDC zou al een stap in de goede richting zijn. Voor nu wil ik graag al onze bieders en inzenders een succesvolle veiling toewensen en ik zie er naar uit om u op de veiling welkom te mogen heten. Eddy Absil The media seems to be bombarding us on a daily basis with bad news. It s hard not to fall into a depression. I savour that rare hour that I get to spend alone looking through my collection. Every coin has its own story. As I sit there the memories come back in abundance: where I bought the coin, my joy in finding a rare or an excellent item. This is where a true collector finds his joy. And so I quickly forget all the troubles of the world, and I am encouraged to continue my search. From my contacts with our loyal customers and consignors I know that my experiences are not alone. When I sit with consignors I like to hear how a particular coin was obtained. Even though it was years ago that the coin was bought, the happy memories soon resurface. I hope that the items on offer in this auction will give you the opportunity to enjoy your hobby. In the Dutch magazine Muntkoerier of February 2012 there is a very good article written by Drs. French Kets. It s about the defects and shortcomings of grading, especially for the Dutch coins. The famous grading companies are also examined. I agree that there should be improvements. The current FDC description of coins in the Netherlands is totally wrong and misleading. The step between extremely fine and FDC is too large. Adding the grade uncirculated between extremely fine and FDC would be a move in the right direction. For now I would like to wish all of our bidders and consignors a successful auction and I look forward to meeting you at the auction. Eddy Absil 2

3 HET TEAM VAN SCHULMAN B.V. Eddy Absil Evert Philippeau Mandy Absil Melissa Absil Neil Absil Andrew Absil Thomas Verwoerd VOLGORDE VAN VERKOOP ORDER OF SALE ORDRE DES VACATIONS VERSTEIGERUNG ZEITTAFEL 29 maart 2012 lot nr. donderdag Thursday jeudi Donnerstag 9:30 19:00 Gelegenheid tot bezichtiging van de kavels in de veilingzaal. Ook tijdens veiling. Opportunity to view lots in auction room. Also during auction. 11:00 13: Nederland Provinciaal, Provinciale Lots, Zuidelijke Nederlanden, Nederland Overzee, Overzee Lots, Bataafse Republiek, Koninkrijk Holland, Franse Inlijving, Koninkrijk Willem I Lunch aangeboden door Schulman b.v. 14:00 16: Koninkrijk Willem II t/m Beatrix, Koninkrijk Lots, Buitenlandse Munten, Wereld Lots, Antieke Munten, Lots Antieken, Papiergeld, Lots 17:00 19: Onderscheidingen, Lots Onderscheidingen, Penningen, Lots Penningen, Boeken, Varia 3

4 VEILINGVOORWAARDEN 1 De veiling gaat bij opbod in EURO aan de meestbiedende tegen contante betaling met een opgeld van 20 % over het toegeslagen bedrag. 2 De veilinghouder is gerechtigd van contante betaling af te zien en gekochte goederen te leveren op factuur. Voor goederen op factuur geleverd, geldt een betalingstermijn van 15 dagen. Eventuele verzend- en verzekerings- en bankkosten zijn voor rekening van de koper. Indien niet binnen de overeengekomen termijn het totale factuurbedrag is voldaan wordt een rente berekend van 1% per maand of gedeelte daarvan over het nog openstaande bedrag. 3 Het eigendomsrecht van het gekochte gaat op de koper over na volledige betaling der kooppenningen verhoogd met op geld, en eventuele renten en kosten; het risico draagt de koper vanaf de toeslag. 4 De veilinghouder garandeert namens inzenders de echtheid van de te veilen goederen, tenzij expliciet anders vermeld. 5 De kwaliteitsaanduiding zoals vermeld bij de kavels - evenals de eventuele afbeelding - is bedoeld om een indruk te geven van de staat waarin het aangebodene zich bevindt. Het is de persoonlijke mening van de samenstellers van de catalogus welke naar beste weten en kunnen is gevormd door een grote ervaring op dit gebied. Hoewel de uiterste zorgvuldigheid in acht wordt genomen dienen aspirant kopers zich zelf te overtuigen tijdens de geboden kijkgelegenheid. Kavels worden ver kocht zoals zij bij veiling ter tafel komen. Afwijkende beoordelingen van kavels door graderingsinstituten zijn dan ook geen grond voor retouren van gekochte kavels. 6 De geschilletermijn loopt af 8 dagen na ontvangst van de goederen. 7 Voor zover niet afwijkend is bepaald, gelden de Algemene voorwaarden geldende bij aankoop van roerende goederen in vei ling, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam, Akte van Depot Nr 388/1989. Eventuele ge schillen vallen onder de uitsluitende jurisdictie van de gerechtelijke instanties in Amsterdam. De veiling staat onder toezicht van notaris S.V. Viveen, verbonden aan notariskantoor Notea te Hilversum, CONDITIONS OF SALE 1 The auction sale is by upward bidding to the highest bidder against cash payment in EURO with a premium of 20 % of the hammer price. 2 The auctioneer is entitled to waive payment in cash and to supply the merchandise against invoice. Invoices are to be paid within 15 days. The cost of postage, insurance and bankcharges will be charged to the buyer. An interest of 1 % per month or part of month will be charged if payment of the purchase price including the premium, tax and any cost is not received within the stipulated period. 3 Title remains with the seller until goods have been paid for in full. The risk is for the buyer from the moment of knock-down. 4 The auctioneer guarantees on behalf of the consignor the genuineness of all items sold, unless otherwise stated. 5 Grading is made to the best of our knowledge based on our long experience but is to be considered as the personal opinion of the cataloguer only. All lots will be sold as is. Difference of grading by grading institutions does not give grounds for the returning lots bought. 6 Justified complaints can only be considered within 8 days from receipt of the goods. 7 Unless otherwise stated the general conditions for purchase at auction sales, as deposited at the Court in Amsterdam under number 388/1989, are in force. Should any legal action arise, the Court of Amsterdam has exclusive jurisdiction for both par ties. Only the Dutch text of the conditions of sale has legal force. 4

5 CONDITIONS DE LA VENTE 1 La vente aura lieu au plus offrant et dernier enchérisseur au comptant en EURO. Le prix d adjudication est aug menté d une taxe de vente de 20 %. 2 La direction de la vente a le droit de ne pas exiger un payement en espèces et de donner la marchandise en échange d une fac ture. Dans ce cas les payements devront se faire dans les 15 jours après réception des marchandises. Les frais d envoi, d as surance et banquaires sont à la charge de l acquéreur. Un intérêt de 1 % par mois ou partie d un mois sera demandé si le paiement, com pre nant l acompte les taxes et les frais, n est pas reçu en temps voulu. 3 L acheteur ne devient propriétaire qu après payement intégral du prix d achat et des frais. 4 L authenticité des pièces est garantie, sauf indication contraire. 5 Le degré de conservation doit être considéré comme étant l opinion des auteurs du catalogue. Tous les lots seront vendus tel que. 6 Des réclamations justifiées ne peuvent être prises en considération que dans les 8 jours suivant la remise des pièces. 7 Sauf stipulation contraire sont en vigueur les conditions générales pour les ventes publiques déposées au greffe du tribunal de première instance à Amsterdam sous le numéro 388/1989. En cas de litige les deux parties se soumettront à la juridiction des tri bunaux d Amsterdam. En cas de divergence la version hollandaise fait foi. VERSTEIGERUNGSBEDINGUNGEN 1 Der Verkauf in EURO erfolgt meistbietend gegen Barzahlung mit einem Aufgeld von 20 %. 2 Der Auktionator ist berechtigt auf Barzahlung zu verzichten und die Auktionswaren gegen Rechnung zu liefern. Die Zahlung ist 15 Tage nach Ausstellung der Auktionsgutes fällig. Versand- und Versicherungs und Bankspesen gehen zu Lasten des Käufers. Wenn Zahlung nicht innerhalb der Frist erfolgt, werden Zinsen in Höhe von 1 % per Monat oder angefangenen Monat in Rechnung gestellt. 3 Das Eigentumsrecht wird erst mit der vollständigen Bezahlung der Forderungen vom Käufer erworben. Das Risiko geht beim Zuschlag auf den Käufer über. 4 Die Echtheit der Stücke, soweit nichts Gegenteiliges aus dem Text hervorgeht, wird gewährleistet. 5 Die Qualitätsangaben gelten als persönliche Beurteilung der Verfasser des Katalogs. Alle Lose werden in ihrem Zustand zur Zeit des Ausrufs versteigert. Schaetzungsdifferenzen durch Schaetzungsagenturen stellen keine Berechtigung zur Rueckgabe der Ware dar. 6 Beanstandungen können nur innerhalb von 8 Tagen nach Erhalt der Stücke berücksichtigt werden. 7 Soweit nicht abweichend verfügt ist gelten die Allgemeinen Versteigerungsbedingungen für Ankauf in Auktionen, hinterlegt im Sekretariat des Landesgerichts Amsterdam unter dem Aktenzeichen 388/1989. Als Gerichtsstand wird ausdrücklich Amsterdam bestimmt, unbeschadet des Klagerechtes im Ausland. Nur der holländische Text der Versteigerungsbedingungen ist gültig. Lots kunnen niet worden teruggezonden en worden verkocht zoals zij ter tafel komen. Voor de lots worden geen garanties gegeven voor inhoud en / of kwantiteit. Miscellaneous lots cannot be returned and are sold as they are at the moment of knockdown. No guarantee is given for contents and / or quantities. 5

6 KIJKDAGEN - ON VIEW - EXPOSITION - BESICHTIGUNG Op ons kantoor met telefonische afspraak vanaf 19 maart 2012 dinsdag - vrijdag 10:00-16:00 uur Tuesday - Friday 10:00-16:00 hours Schulman b.v. Brinklaan 84a NL-1404 GM Bussum tel: +31 (0) fax: +31 (0) auction@schulman.nl internet: Ook op de dag van de veiling in de veilingzaal. 29 maart :00 uur Hotel Lapershoek Utrechtseweg TS Hilversum Kopers die verhinderd zijn zelf bij deze veiling aanwezig te zijn, kunnen hun biedingen toevertrouwen aan Schulman b.v., Brinklaan 84a, 1404 GM Bussum, die deze geheel in het belang der cliënten zal uitvoeren zonder verdere kosten. Bidders may entrust their orders to the auctioneer who will execute them entirely in the interests of the bidders, without additional charges. Les acheteurs peuvent confier leurs ordres au direction de la vente qui les exécutera entièrement au mieux de leurs intérêts, sans frais supplémentaires. Bieter können ihre Aufträge dem Auktionator anvertrauen der diese unter Wahrung ihrer Interessen und ohne weitere Kosten ausführt. Prijs van deze catalogus is inclusief lijst van opgebrachte prijzen: Price of the catalogue including list of prices realized: Prix du catalogue y compris la liste des prix réalisés: Preis der Katalog einschließlich Ergebnisliste: 15, RABO BANK Bussum: ING Bussum: of / or (BIC: RABONL2U - IBAN: NL12 RABO ) (BIC: INGBNL2A - IBAN: NL69 INGB ) of / or info@schulman.nl 6

7 VEILING AUCTION SALE VENTE AUKTION 29 maart 2012 De veiling vindt plaats in The sale will take place at: La vente aura lieu à l Die Auktion erfolgt im: Ons kantoor Our office Norte Bureau Unsere Geschäftsräume Tel.: +31 (0) Fax.: +31 (0) auction@schulman.nl HOTEL LAPERSHOEK Utrechtseweg 16 Hilversum The Netherlands Tijdens de veiling During the auction sale Pendent la vente Während der Auktion: Tel.: +31 (0) Fax.: +31 (0) Routebeschrijving Hotel A. Vanuit richting Utrecht A 27 richting Hilversum Afslag Hilversum Aan het einde van de afslag bij stoplichten links Onder viaduct door bij de rotonde rechts Aan einde van deze weg aan de rotonde bevindt zich het hotel B. Vanuit richting Amsterdam A 1 richting Amersfoort Op de A 1 niet de afslag Hilversum/Laren Afslag A 27 richting Hilversum/Utrecht Eerste afslag Hilversum Aan het einde van de afslag bij stoplichten links Onder viaduct door bij de rotonde rechts afslaan (1e afslag) Aan einde van deze weg aan de rotonde bevindt zich het hotel C. Reist u met de trein? U komt aan op station Hilversum Sportpark de Soestdijkerstraatweg oversteken naar het Laapersveld Aan het einde van deze weg aan de rotonde bevindt zich het hotel (5-10 min.) 7 Route description Hotel A. From direction Utrecht Take the A 27 motorway direction Hilversum Exit Hilversum At first traffic lights turn to the left Pass the fly-over and turn right at the next round-about Follow the road to the round-about where you will see the hotel B. From direction Amsterdam Take the A 1 motorway direction Amersfoort Do not take the exit Hilversum/Laren Take the A 27 direction Hilversum/Utrecht Follow the exit Hilversum At first traffic lights turn to the left Pass the fly-over and turn right at the next round-about Follow the road to the round-about where you will see the hotel C. Travelling by train? You arrive at station Hilversum sportpark You cross over the Soestdijkerstraatweg to the Laapersveld Follow the road to the round-about where you will see the hotel (5-10 min.)

8 INHOUD CONTENTS SOMMAIRE INHALT: Nederland Provinciaal Gelderland Hertogdom 1 5 Provincie 6 17 Batenburg 18 Nijmegen, stad Holland Graafschap Provincie West-Friesland Het Gewest Zeeland Provincie Utrecht Bisdom 99 Provincie Utrecht stad 126 Friesland 7e eeuw Provincie Overijssel Heerlijkheid Staten 142 Provincie Deventer x Kampen x Zwolle Deventer Kampen Zwolle Groningen Provincie Lots Provinciaal Zuidelijke Nederlanden Brabant Vlaanderen Cambrai / Kamerijk 203 Gronsveld 204 Hainaut - Henegouwen 205 Thorn 206 Nederland Overzee VOC 207 Provinciale munten Bataafse republiek Lodewijk Napoleon 217 Brtis bestuur 218 Ned-Indisch governement 219 Verenigde Oost-Indisch Ondernemingsgeld West-Indië Lots Overzee Bataafse Republiek Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon Franse Inlijving Napoleon Koninkrijk der Nederlanden Willem I Willem II Willem III Wilhelmina Juliana Beatrix Lots Koninkrijk Buitenlandse munten / Foreign Coins Albania 647 Australia Austria 652 Bahrain 653 Belgium Bolivia Canada Peoples Republic of China Colombia 685 Denmark 686 France German States German Empire 715 Germany, Weimar Republic 716 Great Britain Hong Kong 736 Hungary India -British Iran 742 Israel 743 Italy Japan 751 Jersey 752 Liechtenstein 753 Luxembourg Mexico Panama Portugal

9 INHOUD CONTENTS SOMMAIRE INHALT: Russia Singapore South Africa 778 Spain Straits Settlements 785 Suriname 786 Sweden 787 Switzerland 788 Turkey 789 U.S.A Venezuela 805 Lots World Coins Antieken /Ancient Coins Greek Roman Republic Roman Empire Lots Antieken Papiergeld / Paper money France 921 Netherlands Bezettingsgeld WWII Noodgeld Lots Papiergeld Decoraties / Decorations Netherlands Belgium Lots Decoraties Penningen / Medals Historiepenningen Familiepenningen Chris van der Hoef Penningen Jetons / Rekenpenningen Gilden etc Vroedschap tokens etc VPK Buitenlandse - Foreign Medals Draagpenningen 1423 Lots Penningen Boeken / Books Varia KWALITEIT GRADES QUALITÉ QUALITÄT: Nederlands English Français Deutsch FDC Mint state (Unc) Fleur de Coin Stempelglanz Prachtig Extremely fine Superbe Vorzüglich Zeer fraai Very fine Très beau Sehr Schön Fraai Fine Beau Schön Zeer goed Very good T.b.c. S.g.e. Bijna / vrijwel Nearly / almost Presque Fast Gegoten Cast Coulé Guss AU = goud gold or Gold AR = zilver silver argent Silber AE = koper, brons copper, brass, bronze cuivre, laiton Kupfer, Bronze Alu = aluminium aluminium aluminium Aluminium Fe = ijzer iron fer Eisen Ni = nikkel nickel nickel Nickel Pb = lood lead plomb Blei Pt = platina platinum platine Platin Tn = tin pewter étain Zinn Zn = zink zinc zinc Zink De met een sterretje * gemerkte nummers zijn op ware grootte afgebeeld tenzij anders wordt vermeld. The numbers marked with an asterisk * are depicted in actual size, unless stated otherwise. Les numéros marqués d une astérisque * sont reproduits 1:1 sur les planches. Die mit einem Stern * vermerkten Nummern sind 1:1 auf den Tafeln abgebildet. 9

10 BIEDSTAPPEN BID STEPS: Taxatie - Taxation Biedstappen - Bid steps , , , , , , 5000 < 500, Veilingmeester - J.B. Westerhof - Auctioneer 1) Het is de veilinghouder vrij hiervan af te wijken, bijvoorbeeld bij bankgoud. The auctioneer is at liberty to divert from this, for example with bank gold. 2) Schriftelijke biedingen worden, indien nodig, volgens bovenstaande gegevens naar boven of beneden afgerond. If necessary, written bids will be rounded up or down in accordance with the above mentioned bid steps. 3) Schriftelijke biedingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Written bids will be dealt with in the order that they are received. 4) Als in de zaal een bod uitgebracht wordt dat gelijk staat aan de hoogste schriftelijke bieding dan heeft de zaalbieder voorrang. If a bid is made in the hall during the auction which is equal to the highest written bid then the bid in the hall takes precedence over the written bid. Denkt u er aan - in uw eigen belang uw schriftelijke biedingen op tijd in te zenden! Om uw biedingen met de gebruikelijke zorgvuldigheid uit te kunnen voeren, dient het biedformulier bij ons aanwezig te zijn: Uiterlijk 17:00 op 28 maart 2012 Fax: +31 (0) (office/kantoor) Eventuele biedingen per voeren wij pas uit, nadat zij eerst door ons geaccepteerd en bevestigd zijn. Your bid forms should reach us no later than 17:00 on 28 th March Bids by will only be executed if first accepted and acknowledged by us Schulman b.v. Bussum Beschrijving: Foto s: Lay out: Druk: Eddy Absil, Andrew Absil, Neil Absil, Melissa Absil, Evert Philippeau en Thomas Verwoerd EstomFotoProducties Mandy Absil Drukkerij Mart.Spruijt 10

11 Vondst Húns In april 2004 is deze schat in het Friese Húns gevonden door een amateur schatzoeker met een metaaldetector. De vondst omvat 31 munten waarvan 16 nu onder de hamer komt. De munten uit Engeland, Nederland, Spanje en Duitsland lagen 20 cm onder de grond verstopt. Archeologen denken dat de munten in de tweede helft van de zestiende eeuw zijn begraven. Waarschijnlijk wilde de eigenaar zijn waardevolle spullen verstoppen voor de in Winsum gelegerde Spaanse soldaten. De stukken uit de vondst die in deze veiling zitten vallen onder de volgende nummers: 3, 22, 23, 25, 183, 184, 199, 200, 707, 708, 717, 718, 719, 721, 722, 781. In April 2004 a hoard was found in the Frisian town Húns in the Netherlands by an amateur treasure hunter using a metal detector. The hoard contained 31 coins, of which 16 are now on auction. The coins from England, Low countries, Spain and Germany were hidden 20 cm under the ground. Archeologists think the coins were buried in the late 16th century by a local in an attempt to hide his valuables from the nearby encamped Spanish soldiers. The coins from the hoard are on auction now under lot numbers: 3, 22, 23, 25, 183, 184, 199, 200, 707, 708, 717, 718, 719, 721, 722, 781. GELDERLAND Hertogdom ARNOUD VAN EGMOND Gouden munten 1 2 * 1 St. Jansgoudgulden. z.j. Staande heilige Johannes de Doper S IOHANNES BABTISTA leeuwtje. Kz. vijf wapentjes als kruis in vierpas DVX ARNOLD GEL Ƶ IVL Ƶ COMIS Z. Delm. 604; vdch. 10.3; Fr. 56 (200). In luxe cassette Kon. Nederlandse Munt. Fraai. 175, * 2 St. Jansgoudgulden. z.j. Staande heilige Johannes de Doper S IOHANNES BABTISTA leeuwtje. Kz. vijf wapentjes als kruis in vierpas DVX ARNOLD GEL Ƶ IVL Ƶ COMIS Z. Delm. 604; vdch. 10.3; Fr. 56 (200). Bleek goud g. Fraai. 175, KAREL V * 3 gouden Karolusgulden. z.j. Gekroond halflang borstbeeld naar rechts met zwaard en globe. Kz. gekroond wapen op dubbele adelaar. Interpunctie kruisjes. GH a & b; Delm. 624; Fr. 72 (216). RRR. Muntteken onleesbaar. Toegeschreven aan Gelderland g. Zeer fraai. 500, Uit vondst Húns. 11

12 3 6 12

13 GELDERLAND Hertogdom PHILIPS II Zilveren munten 4 * 4 Bourgondische kruisrijksdaalder Twee gekruiste Bourgondische stokken tussen jaartal, daarboven mt.. Kz. gekroond wapen met keten van het Gulden Vlies. GH ; Delm. 92; vdch ; Dav Zeer fraai. 125, Waarschijnlijk uit vondst te Noordwijk De Lindenhof. In 1572 verstopt en 1991 gevonden tijden renovaties. Koperen of bronzen munten 5 * 5 Korte of 2 mijt of zwarte penning. z.j. ( ). Gekroond hoofd naar rechts in cirkel PHS D G HIS(P) REX mt.. Kz. klein kruis omgeven door vier vuurijzers. GH ; vdch ; PW R. Zeer fraai. 100, GELDERLAND Provincie Gouden munten 6 * 6 ½ Rozenobel. z.j (1601). Vorst met zwaard en Gelders wapenschild in schip, vlag met de twee Gelderse klimmende leeuwen op achtersteven. AV R DVC GEL ET COM ZVT *. Kz. stralenzon op gebloemd kruis. * VTORIVM NRM IN NOMINE DOM. 3.7 g. Delm. 640; de V. 111; V.1.4; ; KM. 11; Fr. 231 (52). Lichte vouwsporen g. Vrijwel prachtig , 13

14 Zilveren munten GELDERLAND Provincie * 7 Nederlandse rijksdaalder Klein gelauwerd borstbeeld naar rechts met zwaard en provinciaal wapen aan lint. MO ARG PRO CONFOE BEL GEL. Kz. generaliteitswapen met grote kroon tussen jaartal. Delm. 938; V. 9.1; Dav grote kroon, waarboven x, blijft grotendeels binnen de parelrand. Zeer fraai. 150, 8 * 8 Dukaton of zilveren rijder Type Ia. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje MO NO ARG PRO CON FOE BELG D GEL C Z. Kz. generaliteitswapen zonder cartouche, mmt. hondje tussen jaartal boven de kroon. Binnencirkels op voor en keerzijde. Gladde rand. Delm. 1009; V. 4.3; Dav Miniem gietgal op vz. Prachtig. 350, 9 * 9 Dukaton of zilveren rijder Type Ib. Ruiter naar rechts boven provinciewapentje en titel MO NO ARG PRO CO NFΠBELG D GEL Z. Kz. generaliteitswapen met leeg cartouche, mmt. hondje tussen jaartal boven de kroon. Binnencirkels op voor en keerzijde en met gladde rand. Delm. 1009a; V. ; Dav met leeg cartouche. RR. Zeer fraai. 350, 14

15 GELDERLAND Provincie * 10 Dukaton of zilveren rijder Type IIb. Ruiter naar rechts boven provinciewapentje MO: NO: ARG: PRO: CONF BELG: D: GEL: &: C: Z: boompje. Kz. generaliteitswapen met blanke kroon, waarboven *, jaartal in cartouche. Kabelrand. Delm. 1010; V. 5.1 var.; Dav Mooi patina. Vrijwel prachtig. 175, Ex auction Schulman 11 Nov.1991, No * 11 Dukaton of zilveren rijder Type IIb. Ruiter naar rechts boven provinciewapentje MO: NO: ARG: PRO: CONF BELG: D: GEL: &: C: Z: boompje. Kz. generaliteitswapen met blanke kroon, waarboven *, jaartal in cartouche. Kabelrand. Delm. 1010; V. 5.1 var.; Dav Zeer fraai. 150, 12 * 12 Dukaton of zilveren rijder Type II c. Ruiter naar rechts boven provinciewapentje korenaar MO: NO: ARG: CONF: BEL: PRO: D: GEL: &: C: Z. Kz. generaliteitswapen met gevulde kroon, jaartal in cartouche. Kabelrand. Delm. 1010; V. 5.1; Dav Laatste jaar van deze muntslag. Zeer fraai , 15

16 GELDERLAND Provincie * 13 ½ Dukaton of ½ zilveren rijder Type IIa. Ruiter naar rechts boven provinciewapentje MO: NO: ARG: PRO: CONF BELG: D: GEL: &: C: Z. Mmt. boompje aan het einde van het omschrift. Kz. jaartal in cartouche onder het wapen. Kabelrand. Delm. 1045; V RR. Krasje op vz. Fraai , 14 * 14 3 gulden Type III. Staande Nederlandse maagd, jaartal in afsnede, mmt. boompje vóór het omschrift. Kz. gekroond generaliteitswapen tussen waarde als 3 GL. en MO: ARG: ORD: FŒ: BELG: D: GEL: &: C: Z: Kabelrand. Delm. 1145; V. 14.1; Dav Vrijwel prachtig. 250, 15 1 gulden Type IIc. Staande Nederlandse maagd, jaartal onder de voeten, mmt. boompje voor omschrift. Kz. generaliteitswapen tussen waarde als I GL. Met titel D. GEL: &: C: Z: Kabelrand. Delm. 1178; V var. Prachtig / Zeer fraai. 60, 16 1 gulden Type IIc. Staande Nederlandse maagd, jaartal onder de voeten, mmt. boompje voor omschrift. Kz. generaliteitswapen tussen waarde als I GL. Met titel D. GEL: &: C: Z: Kabelrand. Delm. 1178; V var. Zeer fraai. 50, 17 * 17 ¼ gulden of muntmeesterpenning Klein model. Staande Nederlandse maagd, mmt. kraanvogel aan begin van omschrift. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal. Kabelrand. V. 14.5; de V Zeer fraai. 50, 16

17 GELDERLAND Heerlijkheden en steden BATENBURG MAXIMILIAAN VAN BRONCKHORST Koperen of bronzen munten 18 * 18 Duit. z.j. ( ). BAT / ENBVR / GVM binnen een tulprand. Kz gekroond wapen binnen een tulprand. 35.5; PW Passon Fraai +. 30, NIJMEGEN Zilveren munten 19 * 19 Karolusdaalder. z.j. (1555). Borstbeeld van Karel V naar rechts. CAROLVS V etc. Kz. gekroonde dubbele adelaar met borstschild INSIGNIA VRBIS etc. Delm. 633; vdch. 3.30; Pas. 37; Dav Zeer fraai , 20 * 20 Arendrijksdaalder Gekroond stadswapen tussen twee leeuwen, jaartal in afsnede CIVITATIS IMPERIALIS NOVIOMAGIENSIS. Kz. gekroonde dubbele adelaar en titel MAXIMI II IMPE AVGVS P F DECRETO. Delm. 641; Pas. 51 Ad; V Zeer fraai , 17

18 20 18

19

20 HOLLAND Graafschap PHILIPS VAN BOURGONDIË RUWAARD ALS ERFGENAAM VAN JAN VAN BEIEREN Gouden munten 21 * 21 gouden schild. emissie Dordrecht. De graaf met zwaard op een gotische troon, rechts Bourgondisch wapenschild PHS XX DVX XX BVRG x x COM x FLAD XX HES XX HOL Z 3. Kz. gebloemd kruis in vierpas en aan begin van omschrift XPC: VINCIT etc. Delm. 738; vg. 88; vdch. 12.2; Grolle 20B.1.2; Fr. 119 (254) g. Fraai. 240, PHILIPS DE SCHONE MEERDERJARIG * 22 Philippusgoudgulden. z.j. ( ). Staande heilige met korte kruisstaf achter gekroond wapen. Kz. kort gebloemd kruis met twee kroontjes en lelies in de hoeken, in het hart. interpunctie lelies. Delm. 756; GH b var; vdch gram. Vrijwel zeer fraai. 350, Uit vondst Húns * 23 Philippusgoudgulden. z.j. ( ). Staande heilige met korte kruisstaf achter gekroond wapen. Kz. kort gebloemd kruis met twee kroontjes en lelies in de hoeken, in het hart. interpunctie lelies. Delm. 756; GH b var; vdch gram. Fraai. 200, Uit vondst Húns 24 * 24 Philippusgoudgulden. z.j. ( ). Staande heilige met korte kruisstaf achter gekroond wapen. Kz. kort gebloemd kruis met twee kroontjes en lelies in de hoeken, in het hart. Delm. 756; GH b; vdch Minieme montagesporen g. Fraai. 240, KAREL V * 25 Philippusgoudgulden. z.j. ( ). Staande heilige achter gekroond wapen. Kz. kort gebloemd kruis met twee kroontjes en lelies in de hoeken, mt. in het hart. Interpunctie lelies. GH ; Delm. 758; vdch ; Fr. 136 (271). RR. rand uitgebroken gram. Zeer fraai. 500, Uit vondst Húns 20

21 HOLLAND Provincie * 26 Dubbele dukaat Type IIb. Staande ridder met zwaard en pijlenbundel op ondergrond, zonder tekst tussen de voeten. Kz. vierkant met tekst MO: ORD: etc. Kabelrand. Delm. 773; PW. 14; V. 39.4; Fr. 248 (94); KM g. Prachtig. 900, * 27 Dubbele dukaat Type IIb. Staande ridder met zwaard en pijlenbundel op ondergrond, zonder tekst tussen de voeten. Kz. versierd vierkant met tekst MO: ORD: etc. Kabelrand. Delm. 773; PW. 14; V. 39.4; Fr. 248 (94); KM. 47. Minieme montagesporen g. Prachtig. 900, * 28 gouden dukaat Type IIa. Staande ridder met pluim aan helm, zwaard en 7 pijlen in bundel tussen jaartal, zonder roosje na HOL, zonder binnencirkel. Kz. vierkant met tekst MO: ORD: etc. Gladde rand. Delm. 775; V. 39.6; Fr. 250 (95); KM g. Zeer fraai , * 29 gouden dukaat Type IIa. Staande ridder met pluim aan helm, zwaard en 7 pijlen in bundel tussen jaartal, zonder roosje na HOL, zonder binnencirkel. Kz. versierd vierkant met tekst MO: ORD: etc. Gladde rand. Delm. 775; V. 39.6; Fr. 250 (95); KM. 12. Sporen van reparatie en montage g. Vrijwel zeer fraai. 130, Zilveren munten 30 Leeuwendaalder Type II. Ridder achter provinciewapen naar rechts, jaartal op voorzijde x MO x NO x ARG x x ORDIN x HOL x. Kz. klimmende leeuw, mt. in omschrift. Delm. 831; PW. 22; V. 48.3; Dav Toegevoegd Friesland florijn, genoeid. Vrijwel zeer fraai. 70, 31 Leeuwendaalder Type III. Ridder achter provinciewapen naar rechts MO ARG PRO CON FOE BELG HOL. Kz. klimmende leeuw, jaartal in omschrift. Delm. 832; PW. 24; V Fraai +. 50, 32 * 32 Leeuwendaalder over Type III. Ridder achter provinciewapen naar rechts MO ARG PRO CON FOE BELG HOL. Kz. klimmende leeuw, jaartal in omschrift. Delm. 832; PW. 24; V gesnoeid. Fraai. 75, 21

22 35 22

23 HOLLAND Provincie * 33 Leeuwendaalder. 167(6). Type III. Ridder achter provinciewapen naar rechts MO ARG PRO CON FOE BELG HOL. Kz. klimmende leeuw, jaartal in omschrift. Delm. 832; PW. 24; V Laatste cijfer jaartal niet goed leesbaar. Fraai , * 34 Leeuwendaalder. 168(7). Type III. Ridder achter provinciewapen naar rechts MO ARG PRO CON FOE BELG HOL. Kz. klimmende leeuw, jaartal in omschrift. Delm. 832; PW. 24; V Laatste cijfer jaartal niet goed leesbaar. Fraai. 100, 35 * 35 Leicesterreaal Gelauwerd borstbeeld van de graaf van Leicester naar rechts CONCORDIA RES PARVÆ CRESCVNT HOL. Kz. pijlenbundel met daaromheen de wapentjes van de zes provinciën MO ORDIN PROVIN FOEDER BELGIÆ Delm. 891; V. 43.4; Dav Zeer fraai , 23

24 HOLLAND Provincie * 36 gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder Type Ib. Geharnast borstbeeld van Willem de Zwijger met zwaard naar rechts x VIGILATE x DEO x CON FIDENTE S x jaartal. Kz. provinciewapen onder grote toernooihelm x MO x NO x ARG x COMIT x HOL x ZEL x x. Delm. 921; V. 45.1; Dav Gietgal op keerzijde. Zeer fraai. 500, 37 * 37 gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder Type Ib. Geharnast borstbeeld van Willem de Zwijger met zwaard naar rechts x VIGILATE x DEO x CONF IDENTE S x jaartal. Kz. provinciewapen onder grote toernooihelm x MO x NO x ARG x COMIT x HOL x ZEL x x. Delm. 921; V. 45.1; Dav Zeer fraai. 400, 38 * 38 Zilveren dukaat Type I. Staande ridder met zwaard tussen jaartal, provinciewapen aan de voet. Kz. gekroond generaliteitswapen, daarboven stadsschild van Dordrecht. Delm. 968; V Fraai , 24

25 HOLLAND Provincie * 39 Zilveren dukaat over Type I. Staande ridder met zwaard tussen jaartal, provinciewapen aan de voet. Kz. gekroond generaliteitswapen, daarboven stadsschild van Dordrecht. Delm. 968; V Fraai , 40 * 40 Zilveren dukaat over Type I. Staande ridder met zwaard tussen jaartal, provinciewapen aan de voet. Kz. gekroond generaliteitswapen, daarboven stadsschild van Dordrecht. Delm. 968; V defect plaatje. Fraai. 50, Contemporaine vervalsing 41 * 41 Zilveren dukaat over Type IIa. Ridder met provinciaal wapen aan lint. Kz. gekroond generaliteitswapen tussen jaartal, daarboven wapentje van Dordrecht. Gladde rand. Delm. 969; V. 47.4; Dav Stempelbreuk kz. Fraai. 75, 25

26 HOLLAND Provincie * 42 Piedfort dukaton of zilveren rijder op dubbele zwaarte. Dordrecht. Type II var. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje MO: NO: ARG: CONFΠBELG: PRO: HOLLAND. stadsschild van Dordrecht. Jaartal op keerzijde in cartouche onder het wapen, boven de kroon. Gladde rand. Delm. 1014a; V. 41.4; Dav RR g. Zeer fraai. 600, 43 * 43 Dukaton of zilveren rijder Type IIb. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje, mt. wapentje van Dordrecht na omschrift. Kz. generaliteitswapen, boven de kroon, jaartal in cartouche. Kabelrand. Delm. 1014; V. 42.1; Dav Fraai. 75, Vondstexemplaar 44 * 44 Dukaton of zilveren rijder Type IIb. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje, mt. wapentje van Dordrecht na omschrift. Kz. generaliteitswapen, boven de kroon, jaartal in cartouche. Kabelrand. Delm. 1014; V. 42.1; PW. 45; Dav. 4930/1827. Gietgal voozijde. Zeer fraai. 125, 26

27 HOLLAND Provincie * 45 Dukaton of zilveren rijder Type IIb. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje, mt. wapentje van Dordrecht na omschrift. Kz. generaliteitswapen, boven de kroon, jaartal in cartouche. Kabelrand. Delm. 1014; V. 42.1; Dav Defect plaatje. Vrijwel zeer fraai. 100, * 46 Scheepjesschelling of 6 stuiver Type II, groot model. Driemaster naar rechts. Kz. gekroond provinciewapen tussen waarde 6 S, jaartal boven de kroon en met titel HOLL: ET: WESTFRI:. Gladde rand. V R. Zeer fraai. 60, 47 Dubbele stuiver Type Ib. In het veld / HOL / LAN / DIA / jaartal. Kz. gekroond provinciewapen tussen waarde 2 S. Gladde rand. V Bijna zeer fraai. 10, 48 Zilveren duit Type Ib. / HOL / LAN / DIA / jaartal. Kz. klimmende leeuw met speer en vrijheidshoed in Hollandse tuin. Gladde rand. V. 57.6; PW Zeer fraai. 30, * 49 Zilveren duit over Type Ib. / HOL / LAN / DIA / jaartal. Kz. klimmende leeuw met speer en vrijheidshoed in Hollandse tuin.. Kabelrand. V. 57.6; PW Prachtig , WEST FRIESLAND Het Gewest Gouden munten * 50 gouden dukaat over Type IIIb. Staande ridder, helm met pluim, met zwaard en pijlenbundel tussen jaartal met titel W: FR: Zonder binnencirkel. Kz. vierkant met 5 regelige tekst. Kabelrand. Delm. 838; V. 59.5; Fr. 295 (100); KM RRR 3.47 g. Zeer fraai. 300, 27 50

28 WEST FRIESLAND Het Gewest Zilveren munten 51 * 51 Italiaanse imitatie van een West Friese Leeuwendaalder en Vz. Ridder achter gewestelijk wapen naar rechts en jaartal in het veld 1603 met omschrift MO ARG. PR.VS.ET..COM.ORIENT.. Kz. klimmende leeuw met jaartal 1610 in het omschrift. TMP pag. 67. RR. Zeer fraai. 450, 52 * 52 Leeuwendaalder Type Ic, geslagen op de Hollandse voet. Ridder achter gewestelijk wapen naar rechts en jaartal in het veld WES TFRI VALOR HOL. Kz. klimmende leeuw DEVS FORTITVDO ET SPE S NOSTR A. Delm. 835; V. (66.1); Dav Zeer fraai. 60, 53 * 53 gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder Type II. Borstbeeld van Willem de Zwijger met zwaard naar rechts DEVS FORTITVDO ET SPE S NOSTR A jaartal. Kz. gewestelijk wapen onder toernooihelm, mmt. na omschrift. Delm. 924; V. 63.3; Dav Zeer fraai , 28

29 WEST FRIESLAND Het Gewest * 54 gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder Type II. Borstbeeld van Willem de Zwijger met zwaard naar rechts DEVS FORTITVDO ET SPE S NOSTR A jaartal. Kz. gewestelijk wapen onder toernooihelm, mmt. na omschrift. Delm. 924; V. 63.3; Dav Bijna zeer fraai. 175, * 55 gehelmde rijksdaalder of prinsendaalder Type II. Borstbeeld van Willem de Zwijger met zwaard naar rechts DEVS FORTITVDO ET SPE S NOSTR A jaartal. Kz. gewestelijk wapen onder toernooihelm, mmt. na omschrift. Delm. 924; V. 63.3; Dav Zeer fraai. 300, 56 * 56 West Friese rijksdaalder Borstbeeld naar rechts van de West Friese edelman met klapmuts en zwaard tussen jaartal DEVS FORTITVDO ET SPES NOS TRA. Kz. gewestelijk wapen onder toernooihelm, waarboven West Fries wapentje. Delm. 925; V. 63.1; Dav Zeer fraai. 500, 29

30 WEST FRIESLAND Het Gewest * 57 Nederlandse rijksdaalder Halflang borstbeeld naar rechts met zwaard en gewestelijk wapenschild aan lint, titel WESTF RI. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal. Delm. 940; V. 64.3; Dav Vrijwel zeer fraai. 100, 58 * 58 Nederlandse rijksdaalder Halflang borstbeeld naar rechts met zwaard en gewestelijk wapenschild aan lint, titel WEST FRI. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal. Delm. 940; V. 64.3; Dav Fraai , 59 * 59 Zilveren dukaat Type I. Staande ridder met zwaard tussen jaartal, gewestelijk wapen aan de voet, met titel WEST. Kz. generaliteitswapen, daarboven mmt.. Binnencirkels op voor en keerzijde. Gladde rand. Delm Zeer fraai. 80, 30

31 WEST FRIESLAND Het Gewest * 60 Zilveren Dukaat Type I. Staande ridder met zwaard tussen jaartal, gewestelijk wapen aan de voet, met titel WES. Kz. generaliteitswapen, daarboven mmt.. Binnencirkels op voor en keerzijde. Gladde rand. Delm. 970; V. 65.1; Dav Scheur in plaatje. Fraai. 80, 61 * 61 Zilveren dukaat Type IIIa. Staande ridder met gewestelijk wapen aan lint en titel WESTF:. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal. Het omschrift loopt door boven de kroon, mmt. haringbuis. Gladde rand. Delm. 971; V. 65.4; Dav Zeer fraai. 175, 62 * 62 Zilveren Dukaat Type IIIc. Staande ridder met gewestelijk wapen aan lint, titel WESTFRI:. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal. Kabelrand. Delm. 971; V. 65.4;. Zonder mmt. Fraai , 31

32 WEST FRIESLAND Het Gewest * 63 Dukaton of zilveren rijder Type IIb. Ruiter naar rechts boven gekroond gewestelijk wapentje PRO; WESTF: mmt. haan. Kz. gekroond wapen, daaronder jaartal in cartouche. Kabelrand. Delm. 1022; V. 62.1; Dav Vrijwel prachtig. 200, 64 * 64 ½ Dukaton of ½ zilveren rijder over Type III. Ruiter naar rechts boven gewestelijk wapentje. Kz. generaliteitswapen, jaartal in cartouche. Kabelrand. Delm. 1050; V Zonder mmt. Kromme 7 in jaartal. R. Zeer fraai. 150, 65 * Stuiver of Daalder Type II. Staande ridder naar links met zwaard in de linker hand en over de schouder, gewestelijk wapen aan lint DEVS FORTI ET SPES NOST. Kz. wapentjes van de drie steden, daartussen waarde en jaartal. Doorlopende binnencirkels op beide zijden. Delm. 1080; V S. Zeer fraai , 32

33 WEST FRIESLAND Het Gewest * Stuiver of Daalder Type II. Staande ridder naar rechts met zwaard in de rechter hand achter gewestelijk wapen, mmt. na omschrift. Kz. wapentjes van de drie steden, daartussen waarde en jaartal. Delm. 1081; V Zeer fraai. 300, 67 * 67 3 gulden Type III. Staande Nederlandse maagd, jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. Delm. 1147; V. 69.4; Dav Vrijwel zeer fraai. 175, 68 * 68 3 gulden Type III.Staande Nederlandse maagd, jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. en mmt. kleine haringbuis. Kabelrand. Delm. 1147; V. 69.4; Dav Zeer fraai , 33

34 WEST FRIESLAND Het Gewest * 69 3 gulden Type III. Staande Nederlandse maagd, jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. Kabelrand. Delm. 1147; V. 69.4; Dav Mmt. zeer kleine haringbuis. Slagbarst. Prachtig. 125, 70 * 70 3 gulden Type III. Staande Nederlandse maagd, jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. en mmt. kleine haringbuis. Kabelrand. Delm. 1147; V. 69.4; Dav Prachtig. 125, 71 * 71 3 gulden Type III. Staande Nederlandse maagd, jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. en mmt. kleine haringbuis. Kabelrand. Delm. 1147; V. 69.4; Dav Zeer fraai , 34

35 WEST FRIESLAND Het Gewest * 72 3 gulden Type III. Staande Nederlandse maagd, jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. Delm. 1147; V. 69.4; Dav Zonder mmt. en met grove kabelrand. Prachtig. 250, 73 * 73 3 gulden over Type III. Staande Nederlandse maagd, jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. Kabelrand. Delm. 1147; V. 69.4; Dav Prachtig. 200, 74 1 gulden Type IIc. Staande Nederlandse maagd, jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde I GL. Kabelrand. Delm. 1180; V Zonder mmt. Zeer fraai. 50, * 75 1 gulden Type IIc. Staande Nederlandse maagd, jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde I GL. en FŒ: BELG: WESTF:. Zonder mmt. Kabelrand. Delm. 1180; V Prachtig , * 76 Roosschelling Gekroond gewestelijk wapen binnen twee lauwertakken, jaartal boven kroon MO NO: ORDIN WESTFRISIÆ mmt beemster bul. Kz. gebloemd kruis, in het hart. Op kleiner plaatje. V. 71.4; CNM R. Zeer fraai , 35

36 WEST FRIESLAND Het Gewest * 77 Scheepjesschelling Type III. Driemaster. Kz. gekroond gewestelijk wapen tussen 6 S. Jaartal na omschrift MO: NO: etc. mmt. knol. V Koper ovide. Zeer fraai. 100, 78 West Friese stuiver Gevoet kruis met vierpas, in het hart WF. Kz. gewestelijk wapen tussen I S, jaartal boven de kroon. V Fraai. 40, Vondstexemplaar. * 79 Piedfort dubbele stuiver op vierkant plaatje geslagen over In parelrand. W / FRI / SIA / jaartal (4 regels). Kz. klimmende leeuw met zwaard en pijlenbundel tussen 2 S. V g. RRRR. Zeer fraai. 500, 80 Dubbele wapenstuiver / WEST / FRI / SIÆ / jaartal. Kz. gekroond gewestelijk wapen tussen waarde. V Zeer fraai. 40, ZEELAND Provincie Leeuwendaalder Type II. Ridder naar rechts achter Zeeuws wapen tussen het jaartal x MO x NO x ARG x x ORDIN x ZEL x. Kz. zwemmende leeuw x DOMINE x SERVA x NOS x PERIMVS x. Delm. 838; V. 87.5; Dav Fraai +. 75, * 82 ½ Leeuwendaalder Type III. Ridder achter Hollands wapen naar rechts, mt. na omschrift. Kz. klimmende leeuw, daarboven jaartal. Delm. 876; V RRRR. Fraai. 75, * 83 Piedfort zilveren dukaat Type IIb. Staande ridder met provinciewapen aan lint MO NO ARG PRO CON FŒ. BELG COM ZEEL. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal, boven de kroon. Gladde rand. Delm. 976a; V var.; PW. 50.4; Dav. 4913/1847. Kz. met CRESCUNT gr. Vrijwel FDC , 36

37 79 37

38 ZEELAND Provincie Zilveren dukaat Type I. In een binnencirkel staande ridder met zwaard tussen jaartal, provinciewapen aan de voet. Kz. in een binnencirkel gekroond generaliteitswapen, mt. tussen boven de kroon. Delm. 975; V. 85.3; Dav Fraai. 50, 85 * 85 Zilveren dukaat over Type I. In een binnencirkel staande ridder met zwaard tussen jaartal, provinciewapen aan de voet. Kz. in een binnencirkel gekroond generaliteitswapen, mt. tussen * boven de kroon. Delm. 975; V. 85.3; Dav Fraai , 86 * 86 Zilveren dukaat Type IIb. Staande ridder met provinciewapen aan lint MO NO A RG PRO CONFΠBELG COM ZEL. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal, boven de kroon. Gladde rand. Delm. 976; PW. 50; V var.; Dav. 4914/1848. Arabische 1. Zeer fraai , 87 * 87 Zilveren dukaat Type IIb. Staande ridder met provinciewapen aan lint MO NO ARG PRO CON FΠBELG COM ZEEL. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal, boven de kroon. Gladde rand. Delm. 976; PW. 50; V var.; Dav. 4914/1848. Fraai. 100, 38

39 ZEELAND Provincie * 88 Zilveren dukaat Type IIb. Staande ridder met provinciewapen aan lint MO NO ARG PRO CONFŒ BELG COM ZEEL. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal, boven de kroon. Gladde rand. Delm. 976; PW. 50; V var.; Dav. 4914/1848. Fraai. 50, Vondstexemplaar 89 * 89 Zilveren dukaat Type IIIc. Staande ridder met provinciewapen aan lint. MON: NOV: ARG: PRO: CONFŒD: BELG: COM: ZEL. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal, boven de kroon. Kabelrand. Delm. 976; V var. Zeer fraai / Prachtig. 200, 90 * 90 ½ Zilveren dukaat Type IIId. Staande ridder met provinciewapen aan lint MON NOV ARG PRO CONFŒD BELG COM ZEL. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal, onderbroken omschrift en boven de kroon. Kabelrand. Delm. 1003; V. (vgl. 87.2). Bijna zeer fraai. 90, 39

40 ZEELAND Provincie * 91 Dukaton of zilveren rijder. Type I Ruiter naar rechts boven ongekroond provinciewapentje MO NO ARG PRO CON FΠBELG COM ZEL. Kz. gekroond wapen, jaartal boven de kroon.kz. var. met engelenkopje onder het wapenschild, geen punt na jaartal. Delm. 1024; V. 81.1; PW. 43; Dav Fraai. 100, 92 * 92 Dukaton of zilveren rijder Type III. Ruiter naar rechts boven provinciewapentje MO NO ARG PRO CON FΠBELG COM ZEEL. Kz. generaliteitswapen met boven de kroon, jaartal in cartouche onder het wapen. Kabelrand. Delm. 1028; V. 82.1; PW. 46. Vrijwel zeer fraai. 175, 93 * 93 Dukaton of zilveren rijder Type III. Ruiter naar rechts boven provinciewapentjemo NO ARG PRO CON FΠBELG COM ZEEL. Kz. generaliteitswapen met boven de kroon, jaartal in cartouche onder het wapen. Kabelrand. Delm. 1028; V. 82.1; PW. 46. Vrijwel zeer fraai. 150, 40

41 ZEELAND Provincie * 94 1 gulden Staande Nederlandse maagd met ronde vrijheidshoed op de speer, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde I GL. Delm. 1181; V Zwak geslagen. RR. Vrijwel prachtig. 300, * 95 ⅛ Zilveren dukaat Type Ia. Staande ridder met provinciewapen aan lint. Omschrift MON NO etc. Kz. generaliteitswapen tussen lauwer en palmtak, jaartal boven de kroon. Kabelrand. V Vrijwel zeer fraai. 50, * 96 Scheepjesschelling over Type IIa. Driemaster met Middelburgse vlag op achtersteven, omschrift met mt. zonder interpunctie. Kz. provinciewapen tussen waarde 6 ST, jaartal boven kroon MON NOV ARGEN ORDIN ZELAND. Kabelrand. V var. Zeer fraai. 75, 97 Scheepjesschelling Type IIb. Driemaster met Middelburgse vlag op achtersteven, omschrift met mt.. Kz. provinciewapen tussen waarde 6 ST, jaartal boven kroon titel ZELAND. Kabelrand. V var.; PW. 75. Vrijwel zeer fraai. 30, 98 Dubbele wapenstuiver In het veld / ZEE / LAN / DIA /. Kz. gekroond provinciewapen tussen waarde 2 S. V Zeer fraai. 40, DAVID VAN BOURGONDIË UTRECHT BISDOM * 99 Jager van 1 ⅔ stuiver Enkelvoudig wapen met dubbel omschrift, binnen jaartal met Romeinse cijfers, buiten MONETA NOVA EPIS. TRAIECTENS. Kz. in een rand van 13 lelies, door een gevoet kruis gesneden omschrift MEM E TO DNE D AVID. vdch Vrijwel zeer fraai. 160, 41

42 Gouden munten UTRECHT Provincie * 100 ½ gouden rijder Type II. Ruiter naar rechts boven provinciewapentje. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 7 GL, jaartal boven de kroon. Kabelrand. Delm. 783; V. 40.5; PW. 20; Fr. 254; KM g. Prachtig. 500, * 101 gouden dukaat Type II. Staande ridder, Spaanse helm, met zwaard en zeven pijlen in bundel. Met omschrift tussen de voeten maar zonder binnencirkel, mt. stadsschild rechts van zwaard. Kz. vierkant met 5 regelige tekst. Delm. 963; V. 98.3; Fr. 284 (98); KM. 7. Mmt. tussen de benen van de ridder. Uit het V.O.C. schip De Akerendam g. RR. Prachtig , 102 * 102 gouden dukaat Type IIIb. Ridder met zwaard en pluim aan de helm tussen jaartal, zonder binnencirkel en zonder omschrift tussen de voeten CONCORDIA RES PAR CRES TRA klein stadswapentje. Kz. versierd vierkant met tekst. Kabelrand. Delm. 965; V. 98.4; PW. 27; Fr. 285; KM. 7. Montagespoor g. Zeer fraai , 103 * 103 Daalder van 30 stuiver In goud geslagen op het gewicht van 6 dukaten. Wapentjes van de Utrechtse steden in het veld, de bovenste twee tussen waarde 30 ST, onderaan jaartal. Kz. gekroond provinciewapen met schildhouders, CONCORDIA RES / PARVÆ CRESCUNT in cartouche. Gladde rand. Delm. 975; V RR.. Kleine oneffenheden aan de rand. Goud g. Prachtig , Ex veiling Schulman 25 April 2007, no

43 103 43

44 Zilveren munten UTRECHT Provincie * 104 Leeuwendaalder Type Ib. Met binnencirkels. Geslagen op de Hollandse voet. Ridder naar rechts achter wapenschild met klimmende leeuw met kruisje op de borst tussen jaartal x MO NO ORDI TRAI VA HOL. Kz. klimmende leeuw en mt. in omschrift. Delm. 842; V Bijna zeer fraai. 100, 105 * 105 Leeuwendaalder. 1(6)16. Type IIa. Met binnencirkels. Ridder met pluim aan helm naar rechts achter wapenschild met ongekroonde leeuw en kruis op de borst stadsschild MO x ARG x PRO x CON FOE x BELG x TRA. Kz. klimmende leeuw, daarboven jaartal. Delm. 843; V Vrijwel zeer fraai. 100, 106 * 106 Zilveren dukaat Type Ic. Staande ridder met zwaard tussen jaartal, provinciewapen aan de voet, mt. stadsschild na zwaard. Titel TRA. Kz. gekroond generaliteitswapen, boven de kroon. Zonder binnencirkels op voor en keerzijde. Gladde rand. Delm. 981; V ; Dav R. Vrijwel zeer fraai / Fraai. 100, 44

45 UTRECHT Provincie * 107 ½ Zilveren dukaat Type II. Staande ridder met zwaard en provinciewapen aan lint MO: NO: arg: PRO: confœ: belg: TRai. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal, stadsschild boven de kroon. Bloemrand. Delm. 1006; V R. Zeer fraai. 120, 108 * 108 Piedfort dukaton of zilveren rijder Type Ia. Ruiter naar rechts boven ongekroond provinciewapentje en titel BELG TRAJ. stadsschild.. Kz. generaliteitswapen, jaartal boven de kroon. Binnencirkels op voor en keerzijde en met gladde rand. Delm. 1029a; V. 99.3; Dav. A4937. RR. 60,04 gr. Zeer fraai , 109 * 109 Dukaton of zilveren rijder Type IVb. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje met stadsschild in het hart en titel BELG: PRO: TRAI. Kz. generaliteitswapen, jaartal in cartouche onder het wapen, mt. stadsschild boven de kroon. Kabelrand. Delm. 1031; V. verg ; PW. 59; Dav Vrijwel prachtig. 200, 45

46 UTRECHT Provincie * 110 Dukaton of zilveren rijder Type IVb. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje met stadsschild in het hart en titel BELG: PRO: TRAI. Kz. generaliteitswapen, jaartal in cartouche onder het wapen, mt. stadsschild boven de kroon. Kabelrand.. Delm. 1031; V. verg ; PW. 59; Dav Met klop E55: Zuidoost Azië Schildvormig met een radvorming leliehaspel. toegeschreven aan Soumanep. Vrijwel prachtig. 175, 111 * 111 Dukaton of zilveren rijder Type IVb. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje met stadsschild in het hart en titel BELG: PRO: TRAI. Kz. generaliteitswapen, jaartal in cartouche onder het wapen, mt. stadsschild boven de kroon. Kabelrand. Delm. 1031; V. verg ; PW. 59; Dav Zeer fraai , 112 * 112 Dukaton of zilveren rijder Type IVb. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje met stadsschild in het hart en titel BELG: PRO: TRAI. Kz. generaliteitswapen, jaartal in cartouche onder het wapen, mt. stadsschild boven de kroon. Kabelrand. Delm. 1031; V. verg ; PW. 59; Dav Prachtig. 200, 46

47 UTRECHT Provincie * 113 Dukaton of zilveren rijder Type IVb. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje met stadsschild in het hart en titel BELG: PRO: TRAI. Kz. generaliteitswapen, jaartal in cartouche onder het wapen, mt. stadsschild boven de kroon. Kabelrand. Delm. 1031; V. vlg ; PW. 59; Dav Bijna prachtig. 200, 114 * gulden Type II. Staande Nederlandse maagd. Kz. gekroond provinciaal wapen tussen waarde 3 G, jaartal boven de kroon en met MO NO ARGENT ORDIN TRAI. Delm. 1132; V ; PW. 68; Dav Vrijwel fraai. 200, 115 * gulden Type IIIc. Staande Nederlandse maagd met grond onder de voeten, jaartal in de afsnede, stadsschild naast vrijheidshoed. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. en met MO: ARG: ORD: FŒD: BELG: TRAI Kabelrand. Delm. 1150; PW. 71; V var. Prachtig. 100, 47

48 UTRECHT Provincie * gulden Type IIIc. Staande Nederlandse maagd met grond onder de voeten, jaartal in de afsnede, stadsschild naast vrijheidshoed. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. en met MO: ARG: ORD: FŒD: BELG: TRAI Kabelrand. Delm. 1150; PW. 71; V var. Vrijwel prachtig. 100, 117 * gulden Type IIIc. Staande Nederlandse maagd met grond onder de voeten, jaartal in de afsnede, stadsschild naast vrijheidshoed. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. en met MO: ARG: ORD: FŒD: BELG: TRAI. Kabelrand. Delm. 1150; PW. 71; V var. Zeer fraai. 80, gulden Type IIIc. Staande Nederlandse maagd met grond onder de voeten, jaartal in de afsnede, stadsschild naast vrijheidshoed. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 3 GL. en met MO: ARG: ORD: FŒD: BELG: TRAI Kabelrand. Delm. 1150; PW. 71; V var. Fraai +. 60, * gulden Type II. Staande Nederlandse maagd. Kz. gekroond provinciewapen tussen waarde I G, jaartal boven de kroon. Omschrift MO NO ARGENT ORDIN TRAI. Gladde rand. Delm. 1175; V Defect plaatje. Fraai , * gulden Type IIIe. Staande Nederlandse maagd, jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 1 G. Omschrift MO: ARG: ORD: FŒD: etc. en met kabelrand. Delm. 1182; V var.; PW. 73. Zeer fraai +. 50, 48

49 UTRECHT Provincie * 121 X Stuiver Staande Nederlandse maagd. Kz. generaliteitswapen tussen waarde X ST. jaartal boven de kroon. Kabelrand. Delm. 1203; V ; PW. 75. Zeer fraai. 40, 122 * 122 X Stuiver Staande Nederlandse maagd. Kz. generaliteitswapen tussen waarde X ST. jaartal boven de kroon. Kabelrand. Delm. 1203; V ; PW. 75. Prachtig. 90, 123 ¼ gulden of muntmeesterpenning. Staande maagd. Kz. gekroond generaliteitswapen tussen jaartal. Kabelrand. V Vrijwel FDC. 45, 124 Scheepjesschelling Type II. Groot model. Driemaster CONCORDIA etc. Kz. gekroond provinciewapen tussen waarde 6 S, jaartal boven de kroon. Gladde rand. PW. 84; V Zeer fraai. 30, 125 Dubbele wapenstuiver Provincienaam in het veld, daaronder jaartal. Kz. gekroond wapen met de klimmende leeuw tussen waarde 2 S. V Met kabelrand. Vrijwel prachtig. 50, UTRECHT STAD 126 * 126 Zilveren duit In het veld STAD / UTRECHT / jaartal met Arabische 1. Kz. gekroond stadswapen met schildhouders.kabelrand. PW. 20.3; V ; PW R. Zeer fraai +. 90, 49

50 FRIESLAND 7e eeuw 1038 ANGELSAKSERS Gouden munten 127 * 127 gouden solidus. z.j. Friese imitatie. (midden 9e eeuw). Gelauwerd borstbeeld naar rechts, omschrift MUNUS DIVINUM volledig verbasterd. Kz. kort kruis en verbasterd omschrift. vdch ;Tijdschrift 1907 pl. IX en X; JMP 51, p Delm. 29. RRR. 4,16 g. Vrijwel zeer fraai , De gebruikelijke imitaties van dit type hebben een borstbeeld naar rechts en niet zoal deze en face. Uit veiling Schulman september 1983, no. 115 en Veiling Schulman 31 oktober 1927 no Zilveren munten 128 * 128 Sceatta. z.j. Continentaal runentype.vz. Borstbeeld met diadeem naar rechts, met pseudo runenomschrift. Kz. kruis met bolletjes tussen de armen en met (pseudo ) runenomschrift. BMC 2 c. Zeldzaam type. Gevonden op het strand van Domburg, circa Zeer fraai. 200, Ex. collectie Caron. FRIESLAND Provincie Gouden munten * 129 ½ Rozenobel. Z.j. ( ). Vorst met zwaard en Fries wapenschild in schip versierd met *; vlag met F op achtersteven MO x NOVA + AVRE + ORDINVM + FRISI. Kz. stralenzon met * in het hart binnen een polylobe NISI + TV + DOMINE + NOBISCVM + FRVST + leeuwtje. 3.7 g. Delm. 1003; V ; Fr. 217 (49); KM g. RRRR. Vrijwel zeer fraai , Uit Schulman Veiling Juli 1922 kavel 150. Slechts enkele exemplaren bekend, o.a. in het Geldmuseum in Utrecht. * 130 Dubbele dukaat Op klein plaatje. Staande ridder met zwaard en pijlenbundel tussen jaartal en met binnencirkel CONCORDIA RES P AR CRES FRI leeuwtje. Kz. versierd vierkant met 5 regelige tekst MO/ PROVIN / FOEDER / BELG/ LEG IMP. Delm. 1004; V. ; Fr. 222 KM g. RRR. Zeer fraai , 50

51

52 FRIESLAND Provincie * 131 Friese dukaat Staande ridder met zwaard en in plaats van de pijlenbundel ovaal provinciewapen in de hand tussen jaartal en met binnencirkel leeuwtje NISI x DOMI N VS x NOBISCVM. Kz. vierkant met tekst MONETA / AVREA / ORDINVM / FRIS AD / LEG IMP. Gladde rand. Delm. 1005; V ; Fr. 219 ; KM g. RRR. Zeer fraai , * 132 grote oude gouden rijder over Type I op groot plaatje. Ruiter naar rechts boven provinciewapentje MO AVR PRO CON FOE BELG FRIS. Kz. generaliteitswapen zonder waardeaanduiding, jaartal boven de kroon. Gladde rand. Delm. 1014; V ; Fr. 226 KM. 25. Velden gebruneerd g. RRRR. Zeer fraai , Zilveren munten 133 * 133 Fries butken of ½ stuiver. z.j. Gekroond provinciewapen tussen waardeaanduiding F B. Kz. lang opengewerkt dubbel kruis, leeuwtje in het hart, in de hoeken F B F B. V Vrijwel fraai. 120, 134 * 134 Koggerdaalder Type I. In kruisvorm de wapentjes van Oostergo, Westergo, Sevenwolden en gecombineerd wapen van de Friese 11 steden, in de hoeken OG WG SW ST. Kz. gekroond provinciewapen tussen waarde 30 ST, jaartal aan einde omschrift. Delm. 1087; V Gebruikelijke zwakke slag. Fraai. 300, 52

53 FRIESLAND Provincie * Stuiver of florijn Borstbeeld van de Friese edelman met zwaard naar rechts tussen waarde 28 ST, mt. leeuwtje na jaartal in omschrift. Kz. gekroond provinciewapen op gebloemd kruis FLORENVS etc.met klop HOL. Delm. 1100; V ; de B Fraai , 136 * 136 ½ 3 gulden Staande Nederlandse maagd, cursief jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde als ½ 3GL. Delm. 1160; V Zonder de stempelbarst op kz. Zwak centrum. Prachtig , 137 * 137 ½ 3 gulden Staande Nederlandse maagd, cursief jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde als ½ 3GL. met stempelbreuk over de E van BELG. Delm. 1160; V Fraai , 53

54

55 140 55

56 FRIESLAND Provincie * 138 ½ 3 gulden Staande Nederlandse maagd, cursief jaartal in de afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde als ½ 3GL. met stempelbreuk over de E van BELG. Delm. 1160; V Fraai. 125, Koperen of bronzen munten 139 Friese oord. z.j. Borstbeeld met zwaard naar rechts tussen F O. Kz. gekroond provinciewapen doorbreekt omschrift. V ; PW Zeer goed. 10, Zilveren munten OVERIJSSEL Heerlijkheid * 140 Philipsdaalder Type I. Borstbeeld naar rechts, daaronder jaartal PHS DEI G HISP REX D TRS ISSV. Kz. gekroond wapenschild op twee gekruiste stokken tussen twee vuurstalen, DOMINVS MIC HI ADIVTOR mt. kruisje. Delm. 48; GH a; vdch. 18.5; Dav RR. Prachtig. 800, Uit veiling Schulman 5 april 1993, nr * 141 Bourgondische kruisrijksdaalder Twee gekruiste stokken tussen jaartal met titel + PHS DEI G HISP Ƶ REX D TRS ISSV. Kz. gekroond wapen met keten van het Gulden Vlies MI HI ADIVTOR. Te Hasselt geslagen. GH a; Delm. 96; Dav Zeer fraai. 100, 56

57 STATEN VAN OVERIJSSEL Koperen of bronzen munten 142 * 142 Statenoord. z.j. ( ). Borstbeeld naar links, daaronder schildje van Zwolle PHS: D: G HISPZ REX DO: TRS ISSVL. Kz. gekroond wapen met keten van het Gulden Vlies ET IVSTITIA. GH ; V ; Bos 45; PW Zeer fraai. 100, Gouden munten OVERIJSSEL Provincie * 143 gouden dukaat over Type Ia. Staande ridder met Spaanse helm, zwaard en vier pijlen in bundel tussen jaartal. Tekst tussen de voeten en met binnencirkel. CONCOR RES PAR VÆ CRESCVNT TRAN. Kz. vierkant met MO: ORDI / PROVIN / FOEDER / BELG AD / LEG IMP. Gladde rand. Delm. 1054; V ; Fr. 268; KM. 7. Heel duidelijk en zichtbare overslag g. RR. Zeer fraai. 250, 144 * 144 gouden rijder Type IIb. Te Utrecht geslagen. Ruiter naar rechts boven provinciewapentje met leeuwtje achter de IJssel naar rechts, mmt. Z na omschrift. Kz. generaliteitswapen tussen waarde 14 GL. jaartal boven de kroon. Kabelrand. Delm. 1060; V ; Fr. 273 (132); KM g. RR. Prachtig. 900, Zilveren munten 145 Nederlandse rijksdaalder Type Ia. Gelauwerd borstbeeld met variatie zwaard tot parelrand en provinciewapen aan lint naar rechts en titel BELG: TRANS. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal, * boven de kroon. Binnencirkels op vz. en kz. Delm. 948; V ; Dav Zeer fraai , 57

58 OVERIJSSEL Provincie * 146 Nederlandse rijksdaalder Type Ia. Gelauwerd borstbeeld met zwaard en provinciewapen aan lint naar rechts en titel BELG: TRANS. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal, boven de kroon. Binnencirkels op vz. en kz. Delm. 948; V ; Dav Zeer fraai. 140, 147 * 147 Dukaton of zilveren rijder Type IIIa. Ruiter naar rechts boven gekroond provinciewapentje met onderbroken tekst MO: NO: ARG: CONFŒ BELG: PRO: TRANSI kraanvogel. Kz. gekroond wapen, jaartal in cartouche. Zonder binnencirkels. Gladde rand. Delm. 1036; V ; Dav. 1829/30. Prachtig. 350, * gulden Type I. Staande Nederlandse maagd zonder grond, jaartal onder de voeten en mmt. bloem na omschrift. Kz. generaliteitswapen tussen waarde I GL. Omschrift MO ARG ORD FÆD BELG TRANS. Gladde rand. Delm. 1184; V e jaar van deze muntslag. Bijna zeer fraai. 50, * gulden Type IIa. Staande Nederlandse maagd zonder grond, jaartal en mmt. bloem onder de voeten. Kz. generaliteitswapen tussen waarde I G. Omschrift MO ARG ORD FÆD BELG TRANS. Gladde rand. Delm. 1184; V var. bloem naast jaartal. Bijna zeer fraai. 50, 58

59 OVERIJSSEL Provincie gulden Type III. Staande Nederlandse maagd, jaartal tussen punten in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waarde I G. Omschrift MO: ARG: ORD: FŒ: BELG: TRANSI. Kabelrand. Delm. 1184; V var. Mmt. drie bollen. Zeer fraai. 50, 151 * 151 Bezemstuiver Type IIIa. kraanvogel / TRANS / ISALA / NIA. / jaartal. Kz. binnen een tulprand pijlenbundel tussen I S. V Vrijwel prachtig. 50, Koperen of bronzen munten 152 Duit In een tulprand TRAΩS / ISVLA / / jaartal. Kz. gekroond provinciewapen in tulprand. V ; PW Zeer fraai. 25, 153 Duit kraanvogel / OVER / YSSEL / jaartal /. Kz. gekroond provinciewapen. V ; PW Vrijwel prachtig. 45, 154 * 154 Duit kraanvogel / OVER / YSSEL / jaartal /. Kz. gekroond provinciewapen. V ; PW Vrijwel prachtig. 40, 155 Duit adelaar / OVER / YSSEL / jaartal / borstbeeld prins Willem V tussen twee kleine oranjetakken. Kz. gekroond provinciewapen. V ; PW Zeer fraai +. 25, Gouden munten DEVENTER x KAMPEN x ZWOLLE * 156 goudgulden. z.j.(1534). Wapens van de drie steden rondom groot Deventer stadswapen MO NOV C x AVREA x C x DAVEN. Kz. rijksappel in een driepas, KAROLVS x ROMANO IMPERATOR. Delm. 1069; vdch. 10.7; FD. 13; Fr. 27 (172) g. RRR. Zeer fraai , * 157 goudgulden Wapens van de drie steden, daarbinnen Z, Zwols wapen onderaan MO K NO K TRIV K CIVIT K IMPERIA K D K C K Z. Kz. rijksappel in een driepas, KAROLVS x ROMANO Z IMPER Z I546. Delm. 1074; vdch. 3.4; FD. 32; Fr. 27 (172) g. RRR. Zeer fraai. 700, 59

60 Zilveren munten DEVENTER x KAMPEN x ZWOLLE 158 * 158 gehelmde rijksdaalder of arendsrijksdaalder Type II. De stadswapens van de drie steden onder toernooihelmen, daaronder jaartal. Kz. gekroonde dubbele adelaar en titel RODOL + II + D + G + ELEC. Delm. 680; V ; Dav Interpunctie klaverblaadjes. Zeer fraai , Gouden munten DEVENTER 159 * 159 Adelaarsgoudgulden Stadsadelaar, daaronder wapentje van het Oversticht MONE AVRE DE C DAVENTRIA I5Z3. Kz. rijksappel in driepas ; KAROLVS ï ROMANO IMPERATO. Goud 2.9 g. Delm. 1081; vdch. 11.6; FD. 57; Fr. 22 (169); FD 57. De letters N op vz. hebben geen dwarsstreepje g. R. Zeer fraai. 750, Zilveren munten 160 * 160 Wapenstuiver hondje / DAVEN / TRIA / I69I. Kz. gekroond stadswapen tussen I S. V Zeer fraai. 75, 161 ½ Stuiver. z.j. Type B. Gekroond stadswapen tussen waarde J S. Omschrift PACE x ET x BELLO x CONSTANS. Kz. lang drielijnig Leliekruis met open hart, in de hoeken D E H S. Omschrift MON x NOV REIP DAV x. V var; FD. 85. Gebroken plaatje. Fraai. 40, 60

61 DEVENTER Noodmunten, geslagen naar aanleiding van het beleg door Bernard van galen, de Bisschop van Munster * 162 ½ Nooddaalder van 7½ stuiver op vierkant plaatje. Gekroonde Deventer adelaar, daaronder aparte stempel Å Kz. 13 regelige inscriptie. Maill ; vl. III 63/58.3; Delm g. RR. Zeer fraai. 350, KAMPEN Gouden munten 163 * 163 ½ Rozenobel. z.j. (± ). op de Overijsselse voet. Type Ib. Vorst met zwaard en Overijssels wapenschild in schip versierd met, vlag met omgekeerde op achtersteven MON NO AV CIVI CAMPEN VALO TRAN. Kz. in een polylobe stralenzon, waar omheen lelies en gekroonde leeuwen. CONCORDIA : RES : PARVÆ : CRESCVNT stadspoort. Delm Vrijwel prachtig , Zilveren munten 164 * 164 Arendrijksdaalder. z.j. Type Ib. Stadswal met jaartal tussen de torens, stadswapentje in geopende poort, daarboven mmt.. Kz. gekroonde dubbele adelaar, titel RVDOL x II x AVGVS. Delm. 700; V ; Dav Zeer fraai , 61

62 KAMPEN 165 * 165 Leeuwendaalder. z.j. Type Ia. Geslagen op de Hollandse voet. Ridder naar rechts achter leeuwenschild, leeuw met stadwapentje aan lint, x MON x ARG x R x P x IMP CAMP x VA x HOL x. Kz. klimmende leeuw, daarboven mmt. stadspoort in rozet. Delm. 861; V var.; Dav.. Zeer fraai. 150, 166 * 166 Dukaton of zilveren rijder Op groter plaatje. Type Ia. Ruiter naar rechts boven ongekroond stadswapentje, mmt. lelie na omschrift, rechts van zwaard. Stadswapen met drie scherpe torens. Kz. generaliteitswapen, jaartal in omschrift boven de kroon en met CONCORDI A RES PARV CRESCVNT. Binnencirkels op voor en keerzijde. leeuw zonder zwaard en pijlbundel. Delm suppl; V ; Dav g. RRR. Vrijwel prachtig. 600, Vergelijkbaar exemplaar afgebeeld in Delmonte pagina 47 onder nummer * 167 Arendschelling. z.j. Type Ib. Gekroond gecombineerd Spaans wapen op een Bourgondisch kruis, stadsnaam boven de kroon. Kz. dubbele adelaar onder een keizerskroon en titel MATHI I etc. V var. N in CAMPEN in spiegelschrift. Zeer fraai +. 60, 62

63 KAMPEN Koperen of bronzen munten * 168 Duit In een versierde rand CAM / PEN / jaartal. Kz. gekroond stadsschild. V ; PW Zeer fraai. 75, * 169 Duit of token. z.j. Stadswal met geopende poort. ( zonder wapentje). C A P Kz. klimmende leeuw CIVITATIS. Verk ; de Vries & v.d. Wiel 65a; Beeldenaar 13 (1989) 160. R. Fraai. 125, Gouden munten ZWOLLE 170 * 170 gouden dukaat Type Ib. Staande keizer met scepter, rijksappel en kort zwaard naar beneden tussen jaartal, stadsschild tussen voeten FARDINAN II etc. Kz. versierd vierkant met 5 regelige tekst MONETA / AVREA / IMPER / CIVIT / ZWOL. Delm. 1132; V ; vdw. 18 ev; Fr. 213 (81); KM. 30. FARDINA over FORDINA g. RRR. Prachtig. 450, Zilveren munten 171 * 171 Zilveren dukaat Type I. Staande ridder met zwaard achter stadswapen aan lint tussen jaartal, mmt.. Kz. gekroond Hollands wapenschild de leeuw zonder zwaard en pijlenbundel DA PAC DOMINE IN DIEB NOSTRIS. Binnencirkels op beide zijden. Delm. suppl. 995b; V RR Zwakke slag. Zeer fraai. 150, 63

64

65 174 65

66 ZWOLLE * 172 Arendschelling. z.j. (± 1595). Type Ia. Gekroond gecombineerd Spaans wapen, boven de kroon stadswapentje MONE ARG etc. Kz. dubbele adelaar onder een keizerskroon en titel RVDOL II. V ; vdw Zeer fraai. 50, * 173 Ruiterschelling Type II. Ruiter naar rechts, daaronder stadswapentje, jaartal met Romeinse cijfers na omschrift. Kz. gekroond stadswapen tussen waarde 6 S. V Bijna zeer fraai. 60, GRONINGEN Provincie * 174 Duit in goud geslagen op het gewicht van een dukaat. In het veld GRON / ET OML / Kz. provinciewapen met kleine open kroon tussen ornamenten. Delm. 1167; V ; PW RRRR 3.82 g. Vrijwel prachtig , Slechts twee andere exemplaren bekend in het Kon.Penning Kabinet en de Nederlansche Bank (tegenwoordig Het Geldmuseum, Utrecht). Zilveren munten 175 * Stuiver of florijn Type IIIa. Klein borstbeeld met pluim aan de hoed en zwaard naar rechts, na omschrift. Kz. gekroond provinciewapen tussen waarde 28 ST, jaartal boven de kroon. Delm. 1118; V ; de B. 51. Met klop A14: HOL in rechthoek. Vrijwel prachtig. 500, 66

67 PROVINCIAAL LOTS * 176 Schatvondst uit de Akerendam vergaan in 1725 voor de Noorse Kust. Utrecht gouden dukaat 1724 met roosje tussen de benen, Prachtig. Zilveren rijder 1667 Campen, Fraai. Dubbele wapenstuiver (2) 1724, prachtig maar licht gecorrodeerd. Spaanse mat, vrijwel glad. Toegevoegd een folder van Oslo Mynthandel. 300, 177 Lot van 2 Holland Philips II. ⅕ Philipsdaalder z.j. en Roosschelling Gemiddeld fraai. 40, 178 Lot van 10 gelderlandse duiten Allemaal van V Gemiddeld zeer fraai. 100, 179 Lot van 5 Holland. 4 x 1 stuivers en een 2 stuiver. Gemiddeld fraai+. 100, 180 Lot van 6 Zeeland. 2 x 6 stuiver, 2 x 2 stuivers en 2x stuivers. Gemiddeld fraai+. 200, 181 Lot van 5 West Friesland. 3 x stuivers (één bank payement), 2 x stuivers. Gemiddeld fraai. 100, 182 Lot van 5 Wapenstuiver Overijssel. 1964, 1965, 1967(2) en adelaar / OVER / YSSEL / jaartal. Kz. gekroond provinciewapen. V ; PW Gemiddeld zeer fraai/prachtig. 125, 176 Denkt u er aan - in uw eigen belang uw schriftelijke biedingen op tijd in te zenden! Om uw biedingen met de gebruikelijke zorgvuldigheid uit te kunnen voeren, dient het biedformulier bij ons aanwezig te zijn: Uiterlijk 17:00 op 28 maart 2012 Fax: +31 (0) (office/kantoor) Eventuele biedingen per voeren wij pas uit, nadat zij eerst door ons geaccepteerd en bevestigd zijn. Your bid forms should reach us no later than 17:00 on 28 th March Bids by will only be executed if first accepted and acknowledged by us. 67

68 68

69 DE ZUIDELIJKE NEDERLANDEN / LES PAYS BAS MÉRIDIONAUX BRABANT PHILIPPE LE BON Gouden munten 183 * 183 Lion d or. s.d. ( ). Malines. Lion assis à gauche sous un dais gothique PHS xx DEI xx GRA xx DVX xx BVRG xx BRAB xx DNS xx ML. R/. écu écartelé sur une croix fleuronnée xx SIT xx NOMEN etc. GH. 3.1; Delm. 65; de W. 470: Fr. 29 (44). Pliage légère g. Presque superbe. 800, Uit vondst Húns PHILIPPE LE BEAU MAJORITÉ * 184 Florin d or au St. Philippe. s.d. ( ). Le Saint debout devant lui l écu couronné main à la fin de légende. R/. croix fleuronné cantonnée de deux lis et et deux couronnes. Différent lion en cœur. GH b; Delm. 86; de W ; Fr. 47 (57) g. Presque très beau. 200, Uit vondst Húns CHARLES V * 185 Réal d or. s.d. ( ). Anvers. Charles V à mi corps tenant globe et épée, main à la fin de la légende. R/. écu posé sur une aigle bicéphale couronnée. GH b; Delm g. Ponctuations point. Très beau , * 186 ½ Réal d or. s.d. ( ). Ecu couronné posé sur une croix fleuronnée KAROL D ++ G ++ ROM IMP ++ Z ++ HI SPA ++ REX main. R/. écu couronné. couronne DA ++ MICHI ++ VIRTVTE ++ CONTRA ++ HOSTES ++ TVOS. Delm. 99; de W. 660; Fr. 60 (64); GH a g. Beau , 69

70 BRABANT 187 * 187 Florin d or Karolus. s.d. Anvers. L empereur à mi corps tenant épée et globe, main à la fin de la légende. R/. écu sur une aigle bicéphale. GH ; Delm. 101; de W. 662; Fr. 58 (63a) g. Beau. 160, Zilveren munten 188 * Patards ou vlieger Anvers. Aigle bicéphale couronnée. Ponctuation par x. R/. écu couronné sur une croix de bâtons noueux. GH b. Très beau. 80, Koperen of bronzen munten 189 Lot de 3 Korte Anvers. Tête couronnée de l empereur à droite main CA D G V IMP HISP REX date. R/. lion rampant. GH a. Ajouté Charles V, Court 1551 et A&E ½ stuiver. Très beau. 40, 190 Korte Anvers. Tête couronnée de l empereur à droite main CA D G V IMP HISP REX date. R/. lion rampant. GH b; de W Illisible Année. Presque très beau. 25, PHILIPPE II Gouden munten 191 * 191 ½ Réal d or. s.d. ( ). Anvers. Buste à droite DOMINVS MIHI ADIVTOR / main. R/. écu couronné PHS D: G HISPƵ REX DVX BRA. GH b; Delm. 113; de W. 702; Fr. 68 (68) g. Très beau , 70

71 BRABANT Zilveren munten * 192 ½ Ecu de Bourgogne Anvers. Briquet sur une croix de bâtons noueux accostée de la date, main en haut. R/. écu couronné, entouré du collier de la Toison d Or. GH ; de W 738; Delm. 97; de W Très rare. Très beau. 100, * 193 1/20 Ecu Philippe Anvers. Ecu couronné. R/. croix fleuronnée, main en haut. GH ; de W Très beau. 40, Koperen of bronzen munten 194 * 194 Liard Maestricht. Buste couronné à gauche étoile entre la date. R/. écu couronné. GH ; de W Très beau 50, ALBERT & ISABELLE Zilveren munten 195 * 195 ½ Patagon Anvers. Croix de bâtons noueux. R/. écu couronné. GH a; Delm. 261; de W Très beau , 196 * 196 Escalin au paon. s.d. ( ). Bruxelles. Paon couronné portant écusson. R/. écu couronné sur une croix de bâtons noueux. GH a; de W Très beau. 50, 71

72 VLAANDEREN LODEWIJK VAN MALE * 197 Dubbele groot of plak. z.j. Zittende leeuw met toernooihelm. Kz. Kort gebloemd kruis met 197 dubbel omschrift. Gaill Zeer fraai. 100, FILIPS DE STOUTE * 198 Dubbele groot of botdrager. z.j. ordonnantie Zittende leeuw met wapenmantel. Kz. lang 198 gevoet kruis over Bourgondisch wapen. DdP Fraai. 70, FILIPS DE GOEDE Gouden munten * 199 gouden leeuw. z.j. ( ). Zittende leeuw naar links PHS xx DEI xx GRA xx DVX xx BVRG xx COMES xx FLAND. Kz. Bourgondisch wapen op gebloemd kruis SIT xx NOMEN xx DOMINI xx BENEDICTVM xx AMEN vuurijzer. GH. 3.2; DdP ; Delm. 489; Fr. 185 (118) g. Prachtig , Uit vondst Húnst * 200 gouden leeuw. z.j. ( ). Zittende leeuw naar links PHS xx DEI xx GRA xx DVX xx BVRG xx COMES xx FLAND. Kz. Bourgondisch wapen op gebloemd kruis SIT xx NOMEN xx DOMINI xx BENEDICTVM xx AMEN vuurijzer. GH. 3.2; DdP ; Delm. 489; Fr. 185 (118) g. Vrijwel prachtig , Uit vondst Húns 72

73 199 73

74 VLAANDEREN FILIPS II Zilveren munten 201 * 201 ⅕ Philipsdaalder Borstbeeld naar rechts, daaronder jaartal. Kz. gekroond wapen op twee gekruiste stokken. GH a. Zeer fraai. 50, ALBERT & ISABELLE * 202 ¼ Patagon. z.j. ( ). Vuursteen op twee gekruiste stokken tussen twee monogrammen. Kz. gekroond wapen. GH a; Delm Zeer fraai. 30, HEERLIJKHEDEN & STEDEN / LES SEIGNEURIES & VILLES CAMBRAI KAMERIJK MAXIMILLIEN DE BERGHES * 203 Ecu Ecu écartelé sous un heaume MAX * A * BERG * ARCH * Z * D * CAM * S * IP * PR * C * CA. R/. aigle bicéphale et titre MAXIMILI * II *, la date à la fin de la légende. Delm. 406; Dav Superbe. 500, 74

75 HEERLIJKHEDEN & STEDEN / LES SEIGNEURIES & VILLES GRONSVELD JAN II VAN BRONCKHORST Koperen of bronzen munten 204 * 204 Oord. z.j. Gekroond verdeeld wapen van de graaf, de kroon onderbreekt het omschrift niet, naast het shield aan beide zijden een roosje. IOES D BRONCHORST COMMES. Kz. drie kleine wapentjes Leeuwtje naar links, drie punten, en leeuwtje naar rechts, daartussen een adelaar, daarboven een kroon. IN GRONSVELT LIBER BARO IN BAT. vdch Lucas 55; v.daalen 36; PW Passon R. Très beau , HAINAUT HENEGOUWEN PHILIPPE LE BON Gouden munten 205 * 205 Cavalier d or. s.d. Cavalier à droite PHS xx DEI xx GRA xx DVX xx BVRG xx Ƶ xx COM ES xx HANONIE, à l exerque HANN. R/. écu de Bourgogne sur une croix fleuronnée SIT xx NOMEN xx etc. briquet. GH. 1.3; Ch. 156; Delm. 301; Fr g. R. Beau+. 400, THORN MARGARETHA IV VAN BREDERODE Zilveren munten 206 * 206 ¼ Rijksdaalder. z.j. Klimmende leeuw +MAR Z D Z I Z B Z AB Z D Z WER Z FRI Z S Z THORE. Kz. gekroonde dubbele adelaar NA Z LVTIC Z BETZL Z SCROT Z VN Z KORN. Delm. 777; Wolt. 18; vdch RRR. Très beau. 500, 75

76 VERENIGDE OOST INDISCHE COMPAGNIE Koperen of bronzen munten BATAVIA 207 * 207 ½ Stuiver Zwaard, daaromheen BATAVIA ANNO 1644 Kz. monogram, daarboven waarde 1/2 ST. Scho. 18. Noodmunt. S. Zeer fraai. 150, PROVINCIALE MUNTEN Zilveren munten HOLLAND 208 * 208 ½ Zilveren duit Gekroond provinciewapen. Kz. / VOC / jaartal. Kabelrand. Scho R. Prachtig. 50, Koperen of bronzen munten WEST FRIESLAND 209 * 209 Duit Tweemaal jaartalzijde: tussen lauwertakken haan / VOC / I756. Scho. 233b. Zeer fraai. 75, Zilveren munten MUNTEN OP JAVA geslagen * 210 Zilveren Javase Ropij Muntteken / Arabische tekst / jaartal in normale cijfers. Kz. Arabische tekst. Kabelrand. Scho. 457g. R. Zeer fraai , * 211 Zilveren Javase Ropij Met klop van Soumanep. Vz. Muntteken / Arabische tekst / jaartal in normale cijfers. Kz. Arabische tekst. Kabelrand. Scho. 458e. Zeer fraai. 125, 76

77 MUNTEN OP JAVA geslagen 212 * 212 Ropij Nieuw type op groter plaatje. Arabisch opschrift op voor en keerzijde. Vz. mt. en jaartal in normale cijfers. Grove kabelrand. Scho R. Zeer fraai. 75, BATAAFSE REPUBLIEK * 213 Scheepjesgulden Driemaster, daaronder jaartal tussen versiering INDIÆ BATAVORUM. Kz. generaliteitswapen tussen I G daarboven mt. van Enkhuizen MO: ARG: ORD: FŒD: BELG: HOL:. Kabelrand. Scho. 488a. Zeer fraai , * 214 Scheepjesgulden Driemaster, daaronder jaartal tussen versiering INDIÆ BATAVORUM. Kz. generaliteitswapen tussen I G daarboven mt. van Enkhuizen MO: ARG: ORD: FŒD: BELG: HOL:. Kabelrand. Scho. 488e. Grote mast onder TA. Zeer fraai. 100, * 215 ⅛ Scheepjesgulden Driemaster, daaronder jaartal tussen versiering INDIÆ BATAVORUM. Kz. generaliteitswapen tussen 1/8 G daarboven mt. van Enkhuizen MO: ARG: ORD: FŒD: BELG: HOL:. Kabelrand. Scho Op groot plaatje en met binnencirkel op vz. en kz. Zeer fraai +. 50, * 216 1/16 Scheepjesgulden Type II. Kleiner plaatje zonder binnencirkel op vz. Driemaster, daaronder jaartal tussen versiering INDIÆ BATAVORUM. Kz. generaliteitswapen tussen 116 G daarboven mt. van Enkhuizen MO ARG ORD FŒD BELG HOL. Gladde rand. Scho Prachtig. 60, LODEWIJK NAPOLEON Koperen of bronzen munten 217 Duit * / INDIÆ / BATAV: / jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen 5 1/16 / G. Scho Zeer fraai. 20, 77

78 BRITS BESTUUR Zilveren munten 218 * 218 Ropij / AH 1228 / AS Mmt. Z en Javaans schrift op de voorzijde en Arabisch op de keerzijde. Kabelrand. Scho S. Vrijwel zeer fraai. 60, WILLEM III NEDERLANDS INDISCH GOUVERNEMENT * 219 ¼ gulden mmt. zwaard. Gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding, daaronder jaartal. Kz. waardeaanduiding in het Maleis en Javaans. Scho Prachtig +. 80, DE VERENIGDE OOST INDISCHE COMPAGNIE in Voor Indië COLOMBO CEYLON Koperen of bronzen munten * Stuiver Monogram Voc, daarboven C. Kz. : I : / STUIVER / jaartal. Scho Zeer fraai. 40, NEgAPATNAM 221 Kas. z.j. Monogram Voc, daarboven N. Kz. Tamil opschrift. Scho Zeer fraai. 20, 222 Kas. z.j. Monogram Voc, daarboven N. Kz. Tamil opschrift. Scho Zeer fraai. 20, 223 Duit. z.j. Verbasterde Kali figuur met links а in het veld. Kz. Tamil opschrift. Scho R. Zeer fraai. 35, 224 Duit. z.j. Verbasterde Kali figuur met links а in het veld. Kz. Tamil opschrift. Scho R. Zeer fraai. 35, 225 Duit. z.j. Verbasterde Kali figuur met links а in het veld. Kz. Tamil opschrift. Scho R. Zeer fraai. 35, 78

79 DE VERENIGDE OOST INDISCHE COMPAGNIE in Voor Indië ONDERNEMINGSGELD / PLANTATION TOKENS ASAHAN TABAK MAATSCHAPPIJ SILAU (ASAHAN, SUMATRA) Nikkelen munten * 226 1/10 Dollar. z.j. (± ). Vz. MUNT VAN DE ASAHAN TABAK MAATSCHAPPY SILAU en waardeaanduiding. Kz. A T M S. Scho Cupro nikkel S. Zeer fraai +. 80, * 227 1/10 Dollar. z.j.(± ). Vz. MUNT VAN DE ASAHAN TABAK MAATSCHAPPY SILAU en waardeaanduiding. Kz. A T M S. Scho Cupro nikkel S. Zeer fraai +. 80, NEDERLANDS WEST INDIE / THE DUTCH WEST INDIES DE NEDERLANDSE ANTILLEN SINDS 1951 JULIANA Gouden munten * gulden Oplage KM Goud 5,04 g. Proof. 150, * gulden Oplage KM Goud 5,04 g. Proof. 150, * gulden Een jaar onafhankelijheid. KM. 10. Goud 6.72 g. FDC. 200, * gulden Een jaar onafhankelijheid. KM. 10. Goud 6.72 g. FDC. 200, 79

80 NEDERLANDS WEST INDIË / THE DUTCH WEST INDIES * gulden Oplage /. KM. 23. Goud 3.36 g. FDC. 100, * gulden Oplage KM. 27. Goud 6.72 g. Proof. 200, * gulden Oplage KM. 26. Goud 3.36 g. Proof. 100, Zilveren munten * gulden Hoofd naar rechts. Kz. tweemaster Andrew Doria daaronder 25 G. Zonder 235 randschrift. R. Vrijwel FDC. 250, Oplage 200 stuks. OVERZEE LOTS 236 Album collectie VOC. Circa 85 stuks. o.a. bonken, tinnen duiten, tinnen pitis, koperen duiten, gouden mas. 250, 237 grijs Album. bevat circa 150 zilveren, koperen en nikkelen munten. voornamelijk uit Nederlands- Indië. Fraai en beter. 100, Gouden munten BATAAFSE REPUBLIEK * 238 Dubbele gouden dukaat Staande ridder met zwaard en pijlenbundel tussen jaartal, grond onder de voeten. Kz. versierd vierkant met 5 regelige tekst. TYPE I b provincie UTRECHT met TRA en stadsschild in het omschrift. Sch. 5. RRR. Prachtig , * 239 gouden dukaat Staande ridder met zwaard en pijlenbundel tussen jaartal, zonder grond onder de voeten. Kz. versierd vierkant met 5 regelige tekst. TYPE I a provincie GELDERLAND met titel D G & C Z in het omschrift. Zonder muntteken. Sch. 14. RRR. Vrijwel FDC. 350, 80

81 238 81

82 BATAAFSE REPUBLIEK * 240 gouden dukaat Staande ridder met zwaard en pijlenbundel tussen jaartal, zonder grond onder de voeten. Kz. versierd vierkant met 5 regelige tekst. TYPE I b provincie HOLLAND met HOL in het omschrift. Te Dordrecht geslagen. Sch. 19. Zeer fraai , * 241 gouden dukaat Staande ridder met zwaard en pijlenbundel tussen jaartal, zonder grond onder de voeten. Kz. versierd vierkant met 5 regelige tekst. TYPE I b provincie HOLLAND met HOL in het omschrift. Te Dordrecht geslagen. Sch g. S. Vrijwel zeer fraai. 150, 242 * 242 gouden dukaat Staande ridder met zwaard en pijlenbundel tussen jaartal, zonder grond onder de voeten. Kz. versierd vierkant met 5 regelige tekst.type I c provincie UTRECHT met TRA. en stadsschild in het omschrift. Sch. 36. Vrijwel prachtig. 200, Zilveren munten 243 * 243 Zilveren dukaat Staande ridder met zwaard en provinciaal wapen aan lint. Kz. gekroond generaliteitswapen tussen jaartal. TYPE I c gewest WEST FRIESLAND met WESTFRI: in het omschrift. Sch. 59a. RRR. Met CRESCUNT i.p.v. CRESCNUT, dus zonder stempelfout. Zeer fraai. 600, 244 * 244 Zilveren dukaat Staande ridder met zwaard en provinciaal wapen aan lint. Kz. gekroond generaliteitswapen tussen jaartal. TYPE I d provincie ZEELAND met ZEL in het omschrift. Mt.. Sch. 61. Zeer fraai. 120, 82

83 BATAAFSE REPUBLIEK * 245 Zilveren dukaat Staande ridder met zwaard en provinciaal wapen aan lint. Kz. gekroond generaliteitswapen tussen jaartal. TYPE I e provincie UTRECHT met TRAI. in het omschrift. Mt. stadsschild. Sch. 71. Zeer fraai , 246 * 246 Zilveren Dukaat Staande ridder met zwaard en provinciaal wapen aan lint. Kz. gekroond generaliteitswapen tussen jaartal. TYPE I e provincie UTRECHT met TRAI. in het omschrift. Mt. stadsschild. Sch. 72a. Ridder met lang zwaard. Kabelrand. Zeer fraai. 250, 247 * 247 Zilveren Dukaat Staande ridder met zwaard en provinciaal wapen aan lint. Kz. gekroond generaliteitswapen tussen jaartal. TYPE I f provincie OVERIJSSEL met TRANSI: in het omschrift. Mmt. adelaar. Sch. 76. RR. Vrijwel zeer fraai. 450, 83

84 BATAAFSE REPUBLIEK * gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. Kabelrand. TYPE I a provincie GELDERLAND met D: GEL: &: C: Z: in het omschrift. Mmt. korenaar. Sch. 77. Zeer fraai , 249 * gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. Kabelrand. TYPE I b provincie HOLLAND met FÆD: en HOLL in het omschrift, waardeaanduiding als 3 G en op altaar. Sch. 80b. Titel HOLL. Zeer fraai. 150, 250 * gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. Kabelrand. TYPE I c gewest WEST FRIESLAND met FŒ: en WESTF: in het omschrift en waardeaanduiding als 3 GL. Sch. 85c. Kabelrand. Zeer fraai , 251 * gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. Kabelrand. TYPE I c gewest WEST FRIESLAND met FŒ: en WESTF: in het omschrift en waardeaanduiding als 3 GL. Sch. 85a. Kabelrand. Zeer fraai. 100, 84

85 BATAAFSE REPUBLIEK * gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. Kabelrand. TYPE I c gewest WEST FRIESLAND met FŒ: en WESTF: in het omschrift en waardeaanduiding als 3 GL. Sch. 85cc. Kabelrand. Vrijwel prachtig. 180, 253 * gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. Kabelrand. TYPE I d provincie UTRECHT met TRAI in het omschrift en waardeaanduiding als 3 GL.. Mt. stadsschild. Sch. 87b. Var. maagd met hand op haar heup. Gestopt gat. Vrijwel zeer fraai. 50, gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. Kabelrand. TYPE I a provincie GELDERLAND met D: GEL: &: C: Z: in het omschrift. Mmt. korenaar. Sch. 89a. Normale waardeaanduiding. Fraai. 20, gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. TYPE I b provincie HOLLAND met HOLL in het omschrift. Kabelrand. Sch. 91a. Zeer fraai. 40, * gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. TYPE I c gewest WEST FRIESLAND met WESTF: in het omschrift. Kabelrand. Sch. 95a2. Zeer fraai. 50, * gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. Kabelrand. TYPE I d provincie UTRECHT met TRAI in het omschrift. Mt. stadsschild. Sch. 97 var. RR. rozet op altaar in een ovaal. Variant met Arabische 1 in het jaartal. Altijd iets zwakke slag. Zeer fraai. 280, 85

86 BATAAFSE REPUBLIEK gulden Staande Nederlandse maagd met bijbel en vrijheidshoed, jaartal in afsnede. Kz. generaliteitswapen tussen waardeaanduiding. TYPE I e. Provincie OVERIJSSEL met TRANSI in het omschrift. Mmt. adelaar. Kabelrand. Sch Fraai +. 50, * 259 ½ gulden of 10 stuiver TYPE I a gewest WEST FRIESLAND met WESTF: in het omschrift. met waardeaanduiding ½ GL.. Sch Zeer fraai. 150, 260 ½ gulden of 10 stuiver TYPE I b provincie UTRECHT met waardeaanduiding X ST. en TRAI in het omschrift. Mt. stadsschild. Kabelrand. Sch. 102a. Met MO: ARG:TRAI. Fraai +. 30, * Stuiver of dubbeltje Provincie UTRECHT. In het veld TRA / IEC / TUM. Mt. stadsschild. Sch Zeer fraai. 80, Koperen of bronzen munten 262 Duit Provincie ZEELAND. Binnen een stippelrand in het veld / ZEE / LAN / DIA / jaartal. Kz. gekroond Zeeuws wapenschild LUCTOR ET EMERGO. Sch. 108; PW Zeer fraai. 10, Gouden munten LODEWIJK NAPOLEON * 263 Dubbele gouden dukaat ( ). Staande ridder met zwaard en pijlenbundel tussen jaartal CONCORDIA RES PAR: CRES: TRA Kz. versierd vierkant met MO: ORD: / PROVIN: / FOEDER / BELG AD / LEG IMP. Mt. stadsschild. Kabelrand. Sch RR. FOEDER (zonder :). Prachtig , * 264 gouden dukaat TYPE I b ( ) provincie Utrecht. Oud provinciaal type met TRA. in het omschrift. Mt. stadsschild. Sch. 118 a. Russische slag. Grote cijfers. Zeer fraai. 150, * 265 gouden dukaat TYPE II a ( ) Hoofd naar links. Kz. ridder. Sch R. Zeer fraai. 500, * 266 gouden dukaat TYPE III ( ) Hoofd naar links. Kz. wapenschild, mmt. bij. Kabelrand. Sch Zeer fraai. 350, 86

87 263 87

88 Zilveren munten LODEWIJK NAPOLEON * 267 Zilveren Dukaat ( ). Staande ridder met provinciaal Utrechts wapenschild aan de voet. Kz. generaliteitswapen tussen jaartal. Mt. stadsschild. Sch S. Zeer fraai. 150, 268 * Stuiver TYPE I c ( ). Hoofd naar rechts zonder naam van de graveur. Kz. KONINGRIJK HOLLAND in het omschrift. Mmt. bij. Kabelrand. Stempels door A. van der Monde. Sch. 149a/f. Punt van de hals bij laatste L van HOLL. Mmt. bij met poten. Zeer fraai. 300, 269 * Stuiver TYPE I c ( ). Hoofd naar rechts zonder naam van de graveur. Kz. KONINGRIJK HOLLAND in het omschrift. Mmt. bij. Kabelrand. Stempels door A. van der Monde. Sch. 149 d/f. Mmt. bij met poten, punten in verticale lijn. Punt van de hals bij laatste L van HOLL. Zeer fraai , * gulden TYPE II ( ). Hoofd naar rechts. Kz. waardeaanduiding 1 GN, daaronder mmt. bij. Randschrift DE NAAM DES HEEREN ZY GELOOFD. Sch.154. RR. Volledige graveursnaam is zichtbaar. Zeer fraai , * Stuiver Hoofd naar rechts LODEW. NAP. KON. VAN HOLL. Kz. waardeaanduiding 10 S, daaronder jaartal en mmt. bij. Randschrift DE NAAM DES HEEREN ZY GELOOFD. Sch. 159.b. Zonder graveursnaam. RR. Zeer fraai , 88

89 NAPOLEON I Gouden munten 272 * Francs Gelauwerd hoofd naar links, daaronder monogram. Kz. waarde in lauwerkrans, mt. mast, mmt. baars. Met randschrift. Te Utrecht geslagen. Sch Bijna zeer fraai. 200, Zilveren munten 273 * Francs Gelauwerd hoofd naar rechts, daaronder monogram. Kz. waarde in lauwerkrans, mt. mast, mmt. baars. Met randschrift. Te Utrecht geslagen. Sch R. Zeer fraai. 350, * Francs Gelauwerd hoofd naar rechts, daaronder naam van de modelleur Tiolier. Kz. waarde in lauwerkrans, mt. mast, mmt. baars. Met randschrift DIEU PROTEGE LA FRANCE. Te Utrecht geslagen. Sch. 168; Gad. 501; KM R. Vrijwel fraai. 100, * Franc Gelauwerd hoofd naar rechts, daaronder naam van de modelleur Tiolier. Kz. waarde in lauwerkrans, mt. mast, mmt. baars. Met randschrift DIEU PROTEGE LA FRANCE. Te Utrecht geslagen. Sch R. Fraai , 276 * 276 ½ Franc Gelauwerd hoofd naar rechts, daaronder monogram. Kz. waarde in lauwerkrans, mt. mast, mmt. baars. Gladde rand. Te Utrecht geslagen. Sch. 172; Gad. 399; KM RR. Zeer fraai. 300, 89

90

91

92 Gouden munten KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Hoge 9. R. Vrijwel prachtig , * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel prachtig. 800, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai. 700, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig , * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig , * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 700, 283 (Vervallen) 284 * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 1000, 92

93 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Proofl ike / Prachtig , * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel prachtig , * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch FDC , * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel FDC. 8000, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 600, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 600, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 600, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel prachtig. 450, 93

94 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel prachtig. 450, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel prachtig. 450, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 800, * gulden of gouden tientje over Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch. 189a. RRR. 4 dubbel geslagen. Vrijwel FDC , * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch.190. Vrijwel prachtig. 550, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Zeer fraai , * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Minieme krasjes op vz. Zeer fraai. 400, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Miniem krasjes. Vrijwel FDC. 700, 94

95 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Opgewreven. Prachtig. 700, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Zeer fraai. 400, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Minieme krasjes op vz. Zeer fraai. 400, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Opgewreven. Zeer fraai. 325, * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch RR. Prachtig , * gulden of gouden tientje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Zeer fraai+. 800, * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I a (1827). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrecht. Sch S. Zeer fraai. 850, * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch FDC-. 900, 95

96

97

98 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Vrijwel FDC. 800, * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Prachtig , * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Vrijwel prachtig. 550, * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Zeer fraai. 400, * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch ex montage. Vrijwel zeer fraai. 240, * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Bijna zeer fraai. 250, * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch FDC. 750, * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch FDC. 750, * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Prachtig. 600, * gulden of gouden vijfje Jong hoofd naar links door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Prachtig. 500, * 319 gouden dukaat Staande ridder met pijlbundel. Kz. 5 regelige tekst in versierd vierkant. TYPE I a ( ). Oud provinciaal type. Mt. stadsschild. Utrecht. Sch Prachtig , 98

99 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * 320 gouden dukaat Staande ridder met pijlbundel. Kz. 5 regelige tekst in versierd vierkant. TYPE I b (1815). Oud provinciaal type. Mmt. klaverblad. Utrecht. Sch R. Zeer fraai. 275, * 321 gouden dukaat Staande ridder met pijlbundel. Kz. 4 regelige tekst in versierd vierkant.. TYPE II b ( ). Mmt. fakkel. Te Utrecht geslagen. Sch Vrijwel prachtig. 350, * 322 gouden dukaat Staande ridder met pijlbundel. Kz. 5 regelige tekst in versierd vierkant. TYPE II b ( ). Mmt. fakkel. Mt. Mercuriusstaf. Sch Russische slag. Zeer fraai. 125, 323 (Vervallen) * 324 gouden dukaat Staande ridder met pijlbundel. Kz. 5 regelige tekst in versierd vierkant. TYPE II c (1840). Mmt. lelie. Te Utrecht geslagen. Sch R. FDC. 720, * 325 gouden dukaat Staande ridder met pijlbundel. Kz. 5 regelige tekst in versierd vierkant. TYPE II c (1840). Mmt. lelie. Te Utrecht geslagen. Sch R. Zeer fraai. 300, * 326 gouden dukaat Staande ridder met pijlbundel. Kz. 5 regelige tekst in versierd vierkant. TYPE II b ( ). Mmt. fakkel. Mt. Poolse adelaar. Sch R. Te Warschau geslagen. Prachtig. 300, Deze Dukaten dienden ter dekking van de schuld van de Russische Regering ten gevolge van de Poolse Opstaand aan de bank van Warschau. Zilveren munten 327 * 327 Zilveren dukaat Staande ridder met provinciewapen van Utrecht aan lint MO. NO. ARG. PRO. CONFŒ. BELG. TRAI. Kz. gekroond wapen met verticale arcering en nog zonder blokken. Mt. Utrechts stadsschild. Kabelrand. Sch R. Vrijwel prachtig , 99

100 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I 328 * 328 Zilveren dukaat Staande ridder met provinciewapen van Utrecht aan lint MO. NO. ARG. PRO. CONFŒ. BELG. TRAI. Kz. gekroond wapen met verticale arcering en nog zonder blokken. Mt. Utrechts stadsschild. Kabelrand. Sch R. Zeer fraai. 600, 329 * gulden Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE II a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai , 330 * gulden Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE II a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai , 331 * gulden Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE II a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai. 550, 100

101 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I 332 * gulden Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE II a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Schaars. Zeer fraai. 950, 333 * gulden Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE IIa ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai. 450, 334 * gulden Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE IIa ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai. 500, 335 * gulden over TYPE II a ( ). Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prooflike velden. Prachtig , 101

102 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I 336 * gulden over TYPE II a ( ). Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch. 248a. Prachtig , 337 * gulden over Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE II a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch. 249a. Zeer fraai , 338 * gulden over Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE IIa ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch. 249b. Met streepje tussen kroon en wapenschild. Vrijwel prachtig , 339 * gulden over TYPE II a ( ). Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Putje in het veld. Zeer fraai. 500, 102

103

104 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I 340 * gulden B. Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. Mmt. palmtak, mt. B. Sch RR. Kleine reparatie achter hoofd. Opgewreven. PCGS Polished genuine. AU , 341 * 341 2½ gulden of rijksdaalder Ouder hoofd naar rechts. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Te Utrecht geslagen. Sch S. Vrijwel FDC , 342 * 342 2½ gulden of rijksdaalder Ouder hoofd naar rechts. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Te Utrecht geslagen. Sch S. Prachtig. 700, 343 * 343 2½ gulden of rijksdaalder Ouder hoofd naar rechts. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Te Utrecht geslagen. Sch Schaars. Zeer fraai. 250, 104

105

106 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I 344 * 344 2½ gulden of rijksdaalder Ouder hoofd naar rechts. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Te Utrecht geslagen. Sch S. Zeer fraai. 250, 345 * 345 2½ gulden of rijksdaalder Ouder hoofd naar rechts. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Te Utrecht geslagen. Sch S. Vrijwel zeer fraai. 200, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch RR. Zeer fraai , * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch RR. Met gepolijste stempels geslagen. PCGS Proof Filed Rims. ex montage. Vrijwel FDC , * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch S. Deels zwak geslagen. Zeer fraai. 500, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch S. Lichte corrosie. Zeer fraai. 500, 106

107 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch.260. Zeer fraai. 250, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai. 250, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer licht opgewreven. Prachtig. 400, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel prachtig. 450, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch lichte randschade. Zeer fraai. 300, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Fraai. 250, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 600, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Met streepje tussen kroon en wapen. Sch. 264a. Vrijwel FDC. 800, 107

108

109

110 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Met streepje tussen kroon en wapenschild. Sch. 264a. Zeer fraai. 300, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Met streepje tussen kroon en wapen. Sch. 264a. Zeer fraai. 300, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai. 300, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Met streepje tussen kroon en wapen. Sch R. Zeer fraai. 750, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Randtikje. Zeer fraai. 425, * gulden over Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch. 267a. RR. Kras voorzijde. Zeer fraai. 200, * gulden over Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch. 267d. RR. Licht opgewreven. Prachtig. 500, * gulden over Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch. 267d. RR. Zeer fraai. 300, 110

111 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I a ( ). Jong hoofd. Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai , * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch R. Krasjes op vz. Prachtig. 900, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch R. Vrijwel prachtig. 650, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch R. Licht opgewreven. Zeer fraai. 500, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE II (1840). Ouder hoofd. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrecht. Sch Lichte haarlijntjes. Prachtig. 425, gulden Hoofd naar rechts. TYPE II (1840). Ouder hoofd. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrecht. Sch Vrijwel zeer fraai. 60, * gulden Hoofd naar rechts. TYPE II (1840). Ouder hoofd. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Utrecht. Sch Fraai. 80, * 373 ½ gulden Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch RR. Zeer fraai. 300, * 374 ½ gulden Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE I b. Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch S. Zeer fraai. 220, 111

112 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * 375 ½ gulden Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE I b. Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch S. Montagesporen. Fraai. 100, * 376 ½ gulden Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE I b. Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch S. Fraai. 150, * 377 ½ gulden over Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch S. Zeer fraai. 400, * 378 ½ gulden over Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch S. Met positiestreepjes. Zeer fraai. 400, * 379 ½ gulden over Jong hoofd naar rechts door A. Michaut. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch R. Zeer fraai. 400, * Cent of kwartje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel FDC. 150, * Cent of kwartje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 220, * Cent of kwartje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 80, 112

113 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * Cent of kwartje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel FDC. 220, Cent of kwartje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 75, Cent of kwartje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai. 30, * Cent of kwartje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Proofl ike / Vrijwel FDC. 300, * Cent of kwartje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch.300. Minieme randschade. Prachtig. 200, * Cent of kwartje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I c ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Prachtig. 300, * Cent of dubbeltje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel prachtig. 100, Cent of dubbeltje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel FDC. 75, * Cent of dubbeltje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 60, * Cent of dubbeltje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 150, Cent of dubbeltje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 50, 113

114 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I Cent of dubbeltje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 50, * Cent of dubbeltje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch R. Fraai +. 90, * Cent of dubbeltje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Zeer fraai. 60, * Cent of dubbeltje Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Zeer fraai. 60, 398 * Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel FDC. 80, Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel FDC. 80, Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel FDC. 80, * Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel prachtig. 70, * Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel prachtig. 70, * Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Vrijwel prachtig. 70, Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. Sch Zeer fraai +. 50, 114

115 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM I * Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Zeer fraai. 50, * Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch Prachtig. 75, * Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Zeer fraai. 50, 408 * Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Prachtig. 350, Koperen of bronzen munten * Cent Gekroonde letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch FDC. 150, * Cent Gekroonde letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch FDC. 150, * 411 ½ Cent Gekroonde letter W tussen jaartal. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch FDC. 150, * 412 ½ Cent Gekroonde letter W tussen jaartal. TYPE I a ( ). Mmt. fakkel, mt. mercuriusstaf. Utrechtse slag. Sch FDC. 150, * 413 ½ Cent Gekroonde letter W tussen jaartal. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch S. Vrijwel zeer fraai. 150, 115

116 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM II Gouden munten * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Kz. gekroond rijkswapen tussen 10 G. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Sch RR. Prachtig , * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Kz. gekroond rijkswapen tussen 10 G. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Sch RR. Montagespoor. Zeer fraai , * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Kz. gekroond rijkswapen tussen 5 G. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Kartelrand. Sch RR. FDC , * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Kz. gekroond rijkswapen tussen 5 G. Mmt. lelie, mt. mercuriusstaf. Kartelrand. Sch RR. Prachtig , * 418 gouden dukaat Staande ridder met zwaard en pijlbundel. Kz. tekst in versierd vierkant. Mt. mercuriusstaf. TYPE I b (1841). Mmt. lelie. Sch S. Vrijwel prachtig. 320, * 419 gouden dukaat Staande ridder met zwaard en pijlbundel. Kz. tekst in versierd vierkant. Mt. mercuriusstaf. TYPE I b (1841). Mmt. lelie. Sch S. Zeer fraai. 150, Zilveren munten 420 * 420 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Te laag geplaatst oor. Mmt. lelie. Sch RR. Zeer fraai. 600, 116

117

118 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM II 421 * 421 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Te laag geplaatst oor. Mmt. lelie. Sch RR. Vrijwel zeer fraai. 400, 422 * 422 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Te laag geplaatst oor. Mmt. lelie. Sch RR. Vrijwel zeer fraai. 400, 423 * 423 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE II a ( ). Het oor hoger geplaatst. Mmt. lelie. Sch R. Zeer fraai. 200, 424 * 424 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE II a ( ). Het oor hoger geplaatst. Mmt. lelie. Sch R. Vrijwel zeer fraai. 120, 118

119 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM II 425 * 425 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE III b ( ). Mmt. zwaard. Sch Prachtig. 250, * gulden Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf.type II a ( ). Lange hals. Mmt. lelie. Sch RR. Fraai. 140, * gulden Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE II a ( ). Lange hals. Mmt. lelie. Sch Prachtig. 200, * gulden Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE II a ( ). Lange hals. Mmt. lelie. Sch Fraai +. 50, * gulden Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b ( ). Mmt. zwaard. Sch Prachtig. 100, 430 * gulden Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b ( ). Mmt. zwaard. Sch Prachtig. 75, gulden Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b ( ). Mmt. zwaard. Sch Zeer fraai. 140, 119

120 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM II * gulden Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b ( ). Mmt. zwaard. Sch. 526 var. Vrijwel prachtig. 100, * 433 ½ gulden over Hoofd naar links door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I c ( ). Mmt. zwaard. Met fijne kartelrand. Sch. 531 var. R. Prachtig. 150, * Cent of kwartje Hoofd naar links door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. met punt achter jaartal. Sch Donkerblauw patina. Prachtig , * Cent of kwartje Hoofd naar links door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Zeer fraai. 75, * Cent of kwartje Hoofd naar links door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch met punt achter jaartal. Zeer fraai. 80, * Cent of kwartje Hoofd naar links door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel FDC. 100, * Cent of kwartje Hoofd naar links door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel FDC. 100, * Cent of kwartje Hoofd naar links door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel FDC. 100, 120

121 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM II * Cent of kwartje Hoofd naar links door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Prachtig +. 85, * Cent of kwartje Hoofd naar links door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch. 533c. Var. met schuine 9 in het jaartal. Zeer fraai. 75, Cent of kwartje Hoofd naar links door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Zeer fraai. 75, Gouden munten WILLEM III * 443 Dubbele Willem of 20 gulden Hoofd naar links door D. v.d. Kellen Jr. Kz. gekroond rijkswapen tussen twee eikentakken, daarboven jaartal, gewichts en gehalteaanduiding. Randschrift GOD ZY MET ONS. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch RRR. PCGS PR62CAM. Gepolijste stempel / Vrijwel FDC , * 444 Enkele Willem of 10 gulden Hoofd naar links door D. v.d. Kellen Jr. Kz. gekroond rijkswapen tussen twee eikentakken waarboven jaartal, gewichts en gehalteaanduiding. Randschrift GOD ZY MET ONS. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch RRR PCGS AU58. Prachtig , * 445 Enkele Willem of 10 gulden Hoofd naar links door D. v.d. Kellen Jr. Kz. gekroond rijkswapen tussen twee eikentakken waarboven jaartal, gewichts en gehalteaanduiding. Randschrift GOD ZY MET ONS. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch RRR. Gepolijste stempel / FDC , * 446 Halve Willem of 5 gulden Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Kz. gekroond rijkswapen tussen twee eikentakken, waarboven jaartal, gewichts en gehalteaanduiding. Kartelrand. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch RRR. Gepolijste stempel / FDC , 121

122

123

124 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III * 447 Halve Willem of 5 gulden Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Kz. gekroond rijkswapen tussen twee eikentakken, waarboven jaartal, gewichts en gehalteaanduiding. Kartelrand. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch R. FDC , * 448 Halve Willem of 5 gulden Hoofd naar links door D. v. d. Kellen Jr. Kz. gekroond rijkswapen tussen twee eikentakken, waarboven jaartal, gewichts en gehalteaanduiding. Kartelrand. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch R. FDC , * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II a( ). Kz. jaartal onder het wapen, tekst bovenlangs. Mmt. bijl. Sch S. Vrijwel FDC. 250, * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II a ( ). Kz. jaartal onder het wapen, tekst bovenlangs. Mmt. bijl. Sch Prooflike. Vrijwel FDC. 250, * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II a ( ). Kz. jaartal onder het wapen, tekst bovenlangs. Mmt. bijl. Sch S. Prachtig , * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II a ( ). Kz. jaartal onder het wapen, tekst bovenlangs. Mmt. bijl. Sch Vrijwel FDC. 225, * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II a ( ). Kz. jaartal onder het wapen, tekst bovenlangs. Mmt. bijl. Sch Vrijwel FDC. 280, * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II a ( ). Kz. jaartal onder het wapen, tekst bovenlangs. Mmt. bijl. Sch Kz. Krasje. Prachtig. 250, 124

125 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II a ( ). Kz. jaartal onder het wapen, tekst bovenlangs. Mmt. bijl. Sch.556. Prachtig. 250, * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II a ( ). Kz. jaartal onder het wapen, tekst bovenlangs. Mmt. bijl. Sch Vrijwel prachtig. 220, * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II b ( ). Mmt. hellebaard. Sch R. Vrijwel FDC. 325, * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II b ( ). Mmt. hellebaard. Sch R. Vrijwel prachtig. 300, * gulden of gouden tientje Hoofd rechts door I. P. M. Menger. Kz. rijkswapen tussen 10 G. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE II b ( ). Mmt. hellebaard. Sch NGC MS64. FDC. 300, * 460 Gouden Dukaat Staande ridder met zwaard en pijlbundel. Kz. tekst in versierd vierkant. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch Vrijwel FDC. 400, 461 * 461 gouden dukaat Staande ridder met zwaard en pijlbundel. Kz. tekst in versierd vierkant. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch Zeer fraai. 320, 125

126 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III Zilveren munten 462 * 462 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch Schaars. Zeer fraai. 110, 463 * 463 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch Met punt. Haarlijnen. Prachtig / Proofl ike. 125, 464 * 464 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch Zeer fraai. 70, 465 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch Zeer fraai +. 20, 466 * 466 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch Vrijwel prachtig. 80, 126

127 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III 467 * 467 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch S. Prachtig , 468 * 468 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch R. Zeer fraai , 469 * 469 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch Lichte randschade. Vrijwel zeer fraai. 600, 470 * 470 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch R. Fraai. 350, 127

128 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III 471 * 471 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch Prachtig. 50, 472 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I b (1874, 2e halfjaar). Mmt. zwaard met klaverblad. Sch Prachtig. 30, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch.605. Prachtig. 100, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch.605. Vrijwel prachtig. 70, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch.605. Zeer fraai. 60, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Prachtig. 75, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel prachtig. 120, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel prachtig. 75, 128

129 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Prachtig , * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Zeer fraai. 120, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel FDC. 180, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Materiaalfout. Prachtig. 125, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel FDC. 120, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel prachtig. 75, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Zeer fraai. 50, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Prachtig. 125, 129

130 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Prachtig. 125, * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Prachtig. 80, 489 * gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Zeer fraai +. 50, gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch S. Vrijwel zeer fraai. 150, * 491 ½ gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Zeer fraai. 70, * 492 ½ gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Prachtig , * 493 ½ gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Prachtig. 100, * 494 ½ gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Krasjes op de hals. Prachtig. 50, 130

131 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III * 495 ½ gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel prachtig. 60, 496 ½ gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Zeer fraai. 45, * 497 ½ gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel FDC. 125, * 498 ½ gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Vrijwel zeer fraai. 60, * 499 ½ gulden Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mmt. zwaard, mt. mercuriusstaf. Sch Prachtig. 150, * Cent of kwartje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch S. Fraai. 125, * Cent of kwartje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I c ( ). Mmt. hellebaard. Sch Schaars. Prachtig. 375, * Cent of kwartje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I c ( ). Mmt. hellebaard. Sch S.. Vrijwel FDC. 500, * Cent of kwartje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I c ( ). Mmt. hellebaard. Zonder punt na het jaartal. Sch. 639a. R. Prachtig. 900, 131

132 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III * Cent of kwartje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I c ( ). Mmt. hellebaard. Sch S. Zeer fraai , * Cent of kwartje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I c ( ). Mmt. hellebaard. Sch. 639 S. Fraai. 50, * Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE I a ). Mmt. zwaard. Sch Prachtig. 80, * Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch R. Vrijwel prachtig. 600, * Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE I c ( ). Mmt. bijl. Sch Prachtig +. 80, * Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. Mmt. bijl. TYPE I c. Sch Zeer fraai , * Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE I c ( ). Mmt. bijl. Sch Prachtig +. 50, Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE I e ( ). Mmt. hellebaard. Sch Vrijwel FDC. 50, * Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE I e ( ). Mmt. hellebaard. Sch Vrijwel FDC. 60, Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE I e ( ). Mmt. hellebaard. Sch Prachtig. 50, Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE I e ( ). Mmt. hellebaard. Sch Prachtig. 50, 132

133 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III * Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE I e ( ). Mmt. hellebaard. Sch Stempelbreuk. Vrijwel FDC. 100, Cent of dubbeltje Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Kartelrand. TYPE I e ( ). Mmt. hellebaard. Sch Prachtig +. 45, * Cent of stuiver Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. Mmt. zwaard. Sch RR. Zeer fraai. 400, Cents of stuiver Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. zwaard. Sch Vrijwel FDC. 40, Cent of stuiver Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I b ( ). Mmt. bijl. Sch Schaars. FDC. 30, Cent of stuiver Hoofd naar rechts door J. P. Schouberg. Mt. mercuriusstaf. TYPE I c (1887). Mmt. bijl +. Sch Prachtig. 35, Koperen of bronzen munten * 521 2½ Cent Gekroonde leeuw met zwaard en pijlbundel. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. bijl. Sch S. Prachtig. 125, cent W tussen jaartal. Mmt. zwaard. Sch Vrijwel prachtig. 40, * cent Gekroonde W tussen jaartal. Mmt. zwaard. Sch Prachtig +. 70, * 524 ½ Cent over TYPE I a ( ). Gekroonde W tussen jaartal. Mmt. zwaard. Sch. 705 var. Nog nooit eerder voorgekomen overslag. RRRR. Fraai. 100, * 525 ½ Cent TYPE I a ( ). Gekroonde W tussen jaartal. Mmt. zwaard. Sch S. Fraai. 100, 133

134 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILLEM III 526 * 526 ½ Cent TYPE I a ( ). Gekroonde W tussen jaartal. Mmt. zwaard. Sch FDC. 50, 527 ½ Cent TYPE I b ( ). Gekroonde W tussen jaartal. Mmt. bijl. Sch Vrijwel prachtig. 35, 528 ½ Cent TYPE II ( ). Gekroonde leeuw op veld met blokken binnen parelrand. Mmt. bijl. Sch FDC. 20, Gouden munten WILHELMINA * gulden of gouden tientje Hoofd naar links of naar rechts. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch S. Vrijwel FDC. 400, * gulden of gouden tientje Hoofd naar links of naar rechts. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch S. Prachtig. 325, * gulden of gouden tientje Hoofd naar rechts. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch S. Prachtig. 275, * gulden of gouden vijfje Hermelijnen mantel door J. C. Wienecke. Zonder mmt. en mt. Sch FDC. 100, Zilveren munten 533 * 533 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II(1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch S. Prooflike. Haarlijntjes. Met punt tussen P en Pander. Prachtig , 134

135 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILHELMINA 534 * 534 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch S. Prachtig. 500, 535 * 535 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch S. Prachtig. 500, 536 * 536 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch S. Zeer fraai , 537 * 537 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch S. Haarlijnen. Zeer fraai. 200, 135

136 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILHELMINA 538 * 538 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch Met punt tussen P en Pander. Zeer fraai. 200, 539 * 539 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch Met punt tussen P en Pander. Zeer fraai. 200, 540 * 540 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai / Prachtig. 350, 541 * 541 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch Met punt tussen P en Pander. Zeer fraai. 200, 136

137 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILHELMINA 542 * 542 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai / Prachtig. 250, 543 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE IV a ( ). Ouder hoofd door J. C. Wienecke. Mmt. zeepaard. Sch. 787a. Grof haar. R. Vrijwel prachtig. 300, 544 * 544 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE IV a ( ). Ouder hoofd door J. C. Wienecke. Mmt. zeepaard. Sch. 787a. Grof haar. R. Zeer fraai , 545 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE IV b ( ). Ouder hoofd door J. C. Wienecke. Mmt. druiventros. Sch Normaal haar. Prachtig +. 50, 546 * 546 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE IV b ( ). Ouder hoofd door J. C. Wienecke. Mmt. druiventros. Sch. 790a. Grof haar. S. Vrijwel prachtig. 120, 547 * 547 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE IV b ( ). Ouder hoofd door J. C. Wienecke. Mmt. druiventros. Sch. 790a. Grof haar. S. Zeer fraai. 100, 137

138 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILHELMINA 548 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE IV b ( ). Ouder hoofd door J. C. Wienecke. Mmt. druiventros. Sch Prachtig. 40, 549 2½ gulden of rijksdaalder Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE IV b ( ). Ouder hoofd door J. C. Wienecke. Mmt. druiventros. Sch Prachtig. 40, * gulden Hoofd naar links of naar rechts. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Jong hoofd met hangend haar naar links door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch.795. Vrijwel FDC. 120, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Jong hoofd met hangend haar naar links door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch.795. Prachtig. 100, * gulden Hoofd naar links of naar rechts. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Jong hoofd met hangend haar naar links door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch.795. Vrijwel prachtig. 75, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Hangend haar door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch R. Zeer fraai. 400, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II a. Kroningstype door P. Pander. Randschrift ZY. Mmt. hellebaard. Sch Met gepolijste stempel geslagen. Haarlijntjes. Prachtig , * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II a (1898). Kroningstype door P. Pander. Randschrift ZY. Mmt. hellebaard. Sch Iets opgewreven. Zeer fraai. 100, 138

139 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILHELMINA * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II a (1898). Kroningstype door P. Pander. Randschrift ZY. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai. 130, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b (1901). Kroningstype door P. Pander. Randschrift ZIJ i.p.v. ZY. Mmt. hellebaard. Sch Prachtig. 160, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b (1901). Kroningstype door P. Pander. Randschrift ZIJ i.p.v. ZY. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai. 80, gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b (1901). Kroningstype door P. Pander. Randschrift ZIJ i.p.v. ZY. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai. 80, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II c ( ). Kroningstype door P. Pander. Zonder 100 C onder het wapenschild. Mmt. hellebaard. Sch RRR. Krasje op voorzijde. Gepolijste stempel. 620, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II c ( ). Kroningstype door P. Pander. Zonder 100 C onder het wapenschild. Mmt. hellebaard. Sch Prachtig. 100, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II c Kroningstype door P. Pander. Zonder 100 C onder het wapenschild. Mmt. hellebaard. Sch Vrijwel prachtig. 600, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II c Kroningstype door P. Pander. Zonder 100 C onder het wapenschild. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai. 300, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II c ( ). Kroningstype door P. Pander. Zonder 100 C onder het wapenschild. Mmt. hellebaard. Sch Vrijwel prachtig. 70, 139

140 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILHELMINA * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE III ( ). Hermelijnen mantel door J. C. Wienecke. Mmt. zeepaard. Sch S. Zeer fraai. 125, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE III ( ). Hermelijnen mantel door J. C. Wienecke. Mmt. zeepaard. Sch Prachtig +. 60, gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE III ( ). Hermelijnen mantel door J. C. Wienecke. Mmt. zeepaard. Sch.817. Vrijwel prachtig. 40, gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE III ( ). Hermelijnen mantel door J. C. Wienecke. Mmt. zeepaard. Sch.818. Vrijwel FDC. 150, * gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE III ( ). Hermelijnen mantel door J. C. Wienecke. Mmt. zeepaard. Sch Prachtig. 200, * gulden PE. Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE IV c ( ). Ouder hoofd door J. C. Wienecke. Mt. P + eikel. Te Philadelphia geslagen. Sch Prachtig. 50, * 571 ½ gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II a (1898). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch Vrijwel zeer fraai. 55, 572 * 572 ½ gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b ( ). Kroningstype door P. Pander. Zonder waardeaanduiding als 50 C onder wapenschild. Mmt. hellebaard. Sch Vrijwel zeer fraai. 80, 140

141 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILHELMINA 573 ½ gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE III ( ). Hermelijnen mantel door J. C. Wienecke. Mmt. zeepaard. Sch Zeer fraai. 15, 574 * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Hangend haar door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch Prachtig , * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Hangend haar door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch Prachtig. 200, * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Hangend haar door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch Krasje op voorzijde. Vrijwel prachtig. 150, * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Hangend haar door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch. 850a. Schuin mmt. Zeer fraai. 300, * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Hangend haar door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch Vrijwel prachtig. 200, * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Hangend haar door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai. 200, * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Hangend haar door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch Krasje op keerzijde. Prachtig. 100, 141

142 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILHELMINA * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b ( ). Kroningstype door P. Pander met smalle hals en dikkere cijfers op kz. Mmt. hellebaard. Sch Bijna prachtig. 320, * Cent of kwartje Hoofd naar links. TYPE II b ( ). Kroningstype door P. Pander met smalle hals en dikkere cijfers op kz. Mmt. hellebaard. Sch. 854 bis. Prachtig. 75, * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II a ( ). Kroningstype door P. Pander. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai +. 70, * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b ( ). Kroningstype door P. Pander met smalle hals en dikkere cijfers op kz. Mmt. hellebaard. Sch Krasjes op voorzijde. Prachtig. 90, * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b ( ). Kroningstype door P. Pander met smalle hals en dikkere cijfers op kz. Mmt. hellebaard. Sch Krasjes op voorzijde. Vrijwel prachtig. 75, * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b ( ). Kroningstype door P. Pander met smalle hals en dikkere cijfers op kz. Mmt. hellebaard. Sch Prachtig , * Cent of kwartje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE III ( ). Hermelijnen mantel door J. C. Wienecke. Mmt. zeepaard. Sch R. opgewreven. Zeer fraai. 150, * Cent of kwartje Hoofd naar links. TYPE IV c ( ). Ouder hoofd door J. C. Wienecke. Mt. P + eikel. Te Philadelphia voor Nederland geslagen. Sch RR. Zeer fraai. 200, 142

143 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILHELMINA 589 * Cent of dubbeltje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a (1892). Hangend haar door W. J. Schammer. Mmt. hellebaard. Sch Prachtig. 60, Cent of dubbeltje TYPE I b ( ). Hangend haar door W. J. Schammer. Gewijzigde tekening en breder hoofd. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai. 40, Cent of dubbeltje TYPE I b ( ). Hangend haar door W. J. Schammer. Gewijzigde tekening en breder hoofd. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai / Prachtig. 40, Cent of dubbeltje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II c ( ). Kroningstype door P. Pander. Gewijzigde tekening en kleiner hoofd. Mmt. hellebaard. Sch Krasje op voorzijde. Prachtig +. 60, Cent of dubbeltje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II c ( ). Kroningstype door P. Pander. Gewijzigde tekening en kleiner hoofd. Mmt. hellebaard. Sch Krasje op voorzijde. Prachtig. 40, * Cent of dubbeltje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II c ( ). Kroningstype door P. Pander. Gewijzigde tekening en kleiner hoofd. Mmt. hellebaard. Sch Zeer fraai +. 50, * Cent of dubbeltje Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE III ( ). Hermelijnen mantel door J. C. Wienecke. Mmt. zeepaard. Sch Vrijwel FDC. 85, Nikkelen munten * Cent of stuiver TYPE I ( ). Rond plaatje. Geen mt. of mmt. Sch Prachtig. 50, Cent of stuiver TYPE I ( ). Rond plaatje. Geen mt. of mmt. Sch Zeer fraai. 15, * Cent of stuiver TYPE II ( ). Vierkant plaatje. Geen mt. of mmt. Sch Prachtig. 50, 143

144 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN WILHELMINA Koperen of bronzen munten Cent Gekroonde leeuw met zwaard en pijlbundel op veld met blokken. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. hellebaard. Sch Met gedeeltelijk originele kleur. Prachtig. 30, Cent Gekroonde leeuw met zwaard en pijlbundel op veld met blokken. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b ( ). KONINGRIJK, kleinere mmt. en mt. Mmt. hellebaard. Sch Met originele kleur. Vrijwel FDC. 50, * 601 ½ Cent Gekroonde leeuw met zwaard en pijlbundel op veld met blokken. Mt. mercuriusstaf. TYPE I ( ). Mmt. hellebaard. Sch Prachtig. 100, 602 ½ Cent Gekroonde leeuw met zwaard en pijlbundel op veld met blokken. Mt. mercuriusstaf. Sch Prachtig. 50, * 603 ½ Cent over Gekroonde leeuw met zwaard en pijlbundel op veld met blokken. Mt. mercuriusstaf. TYPE III a. Mnt. zeepaard. Sch var. Overslag. RR. Vrijwel prachtig. 625, Zinken munten 604 * 604 Ontwerp 1 cent TYPE II (1941). Ontwerp met centrale doorboring en 3 golven. Twee vogels tussen het rechtkruis. Geen mmt. Sch. 1045a. Met centrumgat en grove kartelrand. RRRR. Vrijwel prachtig , Gouden munten JULIANA * 605 gouden dukaat Staande ridder met zwaard en pijlbundel tussen jaartal. Kz. tekst in versierd vierkant. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a (1960). Mmt. vis. Sch RR. Met gepolijste stempels geslagen. 3,50 g. Vrijwel FDC. 200, * 606 gouden dukaat Staande ridder met zwaard en pijlbundel tussen jaartal. Kz. tekst in versierd vierkant. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a (1960). Mmt. vis. Sch RR. Prachtig. 180, 607 * 607 Gouden Dukaat Staande ridder met pijlbundel tussen jaartal. Kz. tekst in versierd vierkant. Mt. mercuriusstaf. TYPE I b ( ). Mmt. haan. Gepolijste stempel. 150, 144

145 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN JULIANA Zilveren munten * gulden of zilveren tientje TYPE II (1973). Jubileumtientje. Mmt. haan. Sch Gepolijste stempel. 10, * gulden Hoofd naar rechts. Mt. mercuriusstaf. TYPE I a ( ). Mmt. vis. Sch Met gepolijste stempel geslagen. Vrijwel FDC. 150, Nikkelen munten 610 * cent Hoofd naar rechts. Kz. gekroonde waardeaanduiding tussen jaartal. Mt. mercuriusstaf. TYPE I b ( ). Mmt. haan. Sch Excentrische misslag. FDC. 50, BEATRIX 1980 HEDEN Gouden munten * 611 Manhatten Tientje of 10 Euro Plattegrond van Manahetten g fine. FDC. 180, * Jaar Nederland Japan of 10 Euro g fine. FDC. 180, 613 * 613 Belastingstientje of 10 Euro g fine. Proof. 180, 145

146 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN BEATRIX Zilveren munten 614 * 614 Zilveren dukaat TYPE I ( ). Provinciaal type. Mmt. pijl en boog. KM Proof / FDC. 10, 615 * 615 Zilveren dukaat TYPE I ( ). Provinciaal type. Mmt. pijl en boog. KM Gepolijste stempel / FDC. 10, 616 * gulden De laatste gulden. Zilveren afslag. Proofl ike , Oplage 400 stuks Nikkelen munten 617 * 617 2½ gulden of rijksdaalder Half portret naar links, rechts in het veld verticaal BEATRIX / KONINGIN DER / NEDERLANDEN. Kz. waardeaanduiding. Mmt. aambeeld. Met gedraaide stempelstand van 180 graden. Zeldzaam. 600, 146

147 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN BEATRIX 618 * gulden TYPE IIa ( ). Half portret naar links, rechts in het veld verticaal BEATRIX / KONINGIN DER / NEDERLANDEN. Mmt. aambeeld. Met gedraaide stempelstand van 90 graden. Zeldzaam. FDC. 500, * gulden TYPE IIa ( ). Half portret naar links, rechts in het veld verticaal BEATRIX / KONINGIN DER / NEDERLANDEN. Mmt. aambeeld. Met gedraaide stempelstand van 5 graden. Zeldzaam. FDC. 500, * gulden TYPE IIa ( ). Half portret naar links, rechts in het veld verticaal BEATRIX / KONINGIN DER / NEDERLANDEN. Mmt. aambeeld. Met gedraaide stempelstand van 180 graden. Zeldzaam. Vrijwel FDC. 500, * gulden TYPE IIa ( ). Half portret naar links, rechts in het veld verticaal BEATRIX / KONINGIN DER / NEDERLANDEN. Mmt. aambeeld. Met gedraaide stempelstand van 30 graden. Zeldzaam. FDC. 500, * gulden TYPE IIa ( ). Half portret naar links, rechts in het veld verticaal BEATRIX / KONINGIN DER / NEDERLANDEN. Mmt. aambeeld. Met gedraaide stempelstand van 45 graden. Zeldzaam. FDC. 500, 623 * Cent of kwartje Half portret naar links, rechts in het veld verticaal BEATRIX / KONINGIN DER / NEDERLANDEN. Kz. waarde aanduiding. TYPE Ia ( ). Mmt. aambeeld. Met gedraaide stempelstand van 70 graden. Zeldzaam. FDC. 400, 147

148 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN LOTS Albums Nederland. Vanaf ½ cent tot en met rijksdaalders. 275, 625 Album Nederlandse munten. Bevat voornamelijk guldens en kwartjes. o.a. 25 cents 1826 U. 200, 626 * 626 Plastiek geld ten behoeve van de Koninklijke Landmacht uitggeven door het Min. van Oorlog Complete set van 1, 5, 10, 25 cents en 1 en zeer zeldzaam 5 gulden. Sch RR. FDC. 750, 627 Lot van 3 stuks Wapenstuivers. van Zeeland, Holland en West Friesland. Gemiddeld zeer fraai. 20, 628 Lot van Nederlandse munten. O.a. 5 cents 1825 Brussel. 100, 629 Lot van 2 stuks 5 Cent of stuiver Gekroonde sierlijke letter W tussen jaartal. Kz. gekroond rijkswapen tussen waardeaanduiding 5 C. TYPE I b ( ). Mmt. palmtak, mt. B. Te Brussel geslagen. Sch Bijna zeer fraai. 60, 630 Lot van 4 stuks 10 cent U, 1889, 1892 en 1901 Curacao. Sch. 307,664, 876; Scho , 631 Collectie Nederland op jaartal. Oa. Rijksdaalders Willem II, Willem III en Wilhelmina in bruin album. Gemiddeld fraai , 632 Lot van 4 stuks. ½ Gulden (1919) en 1 Gulden(1858, 1859, 1944P). Sch. 611, 612, 840, Zeer fraai en beter. 120, 633 Serie 5 cents t/m Zink. Vierkant plaatje. Geen mmt. Sch Met gedeeltelijke originele kleur. Prachtig. 40, 634 Wilhelmina album deel 1. Bevat 1892 tot en met Bijna compleet tot en met guldens. Fraai en beter. 750, 635 Wilhelmina album deel 2. Bevat vanaf 1909 tot en met Bijna compleet tot en met 2½ guldens. Fraai en beter. 150, 636 Lot van 2 stuks 1 gulden Hoofd naar links. Mt. mercuriusstaf. TYPE II b (1901). Kroningstype door P. Pander. Randschrift ZIJ i.p.v. ZY. Mmt. hellebaard. Sch Vrijwel prachtig. 120, 148

149 KONINKRIJK DER NEDERLANDEN LOTS 637 Lot van 5 stuks 10 en 25 cents. 25 cents 1849, 1897 en 10 cents 1897, Sch. 533, 852, 882, 885, 888. Zeer Fraai tot Prachtig.. 140, 638 Lot van 13 stuks. 5 cents periode Gemiddeld Prachtig. Toegevoegd enkele Nederlandse penninkjes. 50, 639 Lot ½ centen, centen 2½ centen en 5 centen. Circa 165 stuks. ½ centen 1903(5), 1909(5), 1928(19), 1930(58), 1936(8), 1938(10), 1940(5). centen 1941(17). 2½ centen 1941(19). 5 centen 1923(6), 1940(14). Sch. 917, 925, 1004, 1006, 115, 1016, 1018, 1020, 1021, 1037, Zeer fraai en beter. 225, 640 Davo Album Munten van het Koninkrijk der Nederlanden. Bevat voornamelijk nikkelen munten Juliana en een aantal zilveren Wilhelmina. 60, 641 FDC sets 1973, 1974 en In originele strips. 60, 642 FDC sets 1973, 1974(3) en set Wilhelmina (particuliere uitgifte). Toegevoegd Ducaton Albrecht en Elisabeth circa 1620, muntatelier niet zichtbaar, vondstexemplaar. 75, 643 Vier albums met Nederlandse munten, waarvan één met FDC sets. 120, FDC sets. Jaren 1973 tot In originele plastic strips. FDC. 40, 645 Blauw Juliana album. Compleet. 90, 646 Blauw Juliana album. Compleet. Gemiddeld zeer fraai.. 90, Denkt u er aan - in uw eigen belang uw schriftelijke biedingen op tijd in te zenden! Om uw biedingen met de gebruikelijke zorgvuldigheid uit te kunnen voeren, dient het biedformulier bij ons aanwezig te zijn: Uiterlijk 17:00 op 28 maart 2012 Fax: +31 (0) (office/kantoor) Eventuele biedingen per voeren wij pas uit, nadat zij eerst door ons geaccepteerd en bevestigd zijn. Your bid forms should reach us no later than 17:00 on 28 th March Bids by will only be executed if first accepted and acknowledged by us. 149

150 BUITENLANDSE MUNTEN WORLD COINS Albania 647 * Leke Dance with sword. Rev. Double headed eagle within wreath. KM Nearly mint. 100, Australia * Dollars Head facing right. Rev. Golden Aussie. KM /10 oz. Proof. 100, * Dollars Bust to right. Rev. Ruby Well nugget. KM ¼ oz. Proof. 250, 650 * Dollars Bust to right. Rev. Ruby Well nugget. KM. 91. ½ oz. Proof. 500, Platinum coins 651 * Dollars Crowned head. Rev. Koala. KM g fine. Proof. 900, 150

151 Austria FRANZ JOSEPH I * 652 Ducat Restrike. Franz Joseph. Rev. Arms. KM g. UNC. 100, Bahrain 653 * Dinars AH1406. Bust Isa bin to left. Rev. Goitered Gazeel in sprint left. KM. 13. Proof. 25, LÉOPOLD I Belgium 654 * Francs Laureate head left. Rev. 5 / FRANCS / 1848 within oak wreath. NBFB 123. NGC MS , 655 * Francs Bare head left. Rev. crowned arms between branches. KM. 17. Very fi ne , 151

152 Belgium LEOPOLD II * Francs Head right. Rev. crowned arms. M. 91; Fr. 412 (8); KM. 32. Extremely fi ne. 200, CARLOS III Bolivia 657 * 657 Pillar dollar Potosi mint. Crown over globes between the columns of Hercules, date below. Rev. crowned arms between assayers mark JR and value 8. KM 50. Very fi ne. 125, CARLOS IV * Reales Laurated bust to right. Rev. crowned arms between pillars of hercules. KM. 73. Almost very fine. 100, FERDINAND II * Soles Uniformed laurated bust Bolivar to right.. Rev. Tree between two lamas under stars. KM. 97. Very fi ne. 90, 152

153 Canada Gold coins * Dollars Bust Elizabeth II to right. Rev. Bowhead whales within circle. KM g..583 fine. Proof. 200, * Dollars Saint Marie. Bust Elizabeth II right. Rev. Huron Indian and missionary. KM g..583 fine. Proof. 200, * Dollars Head left. Rev. Maple leaf. Fr. B4; KM g fine. UNC. 100, * Dollars Head left. Rev. Maple leaf. Fr. B4; KM g fine. Proof. 100, Platinum coins * Dollars Young bust right. Rev. Maple leaf. KM g fine. Proofl ike / Mint. 900, * Dollars Young bust right. Rev. Maple leaf. KM g, fine. Proof. 90, Silver coins 666 * Dollars Young bust to right. Rev. Maple leaf flanked by KM Mintage Proof. 20, 153

154 Canada 667 * Dollar Bust George V to left. Rev. Men in kanoe. KM. 31. Extremely fine. 40, Gold coins China, Peoples Republic * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM KM g..999 fine. Proofl ike / UNC , * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 500, * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 500, * Yuan (s). Panda. Rev. Temple of heaven. KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 500, * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 500, * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 250, 154

155 China, Peoples Republic * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 100, * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 100, * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 100, * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 50, * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 50, * Yuan (s). Panda. Rev. Temple of heaven. KM g..999 fine. Proofl ike / UNC. 50, 680 * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM. 183; Fr. B g..999 fine. Proofl ike / UNC. 50, Silver coins 681 * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM. 87. Proof. 70, 682 * Yuan Panda. Rev. Temple of heaven. KM. A221. UNC. 25, 155

156 China, Peoples Republic 683 * Yuan Poet Lei Bai. Rev. National emblem and date. KM Proof. 25, 684 * Yuan Song dynasty military hero. Yue Fei. Rev. National emblem and date. KM Proof. 20, Colombia 685 * Pesos Pope Paul VI. Rev. Arms. KM. 231; FR g. Proof. 100, CHRISTIAN X Denmark 686 * Kronor Head to right. Rev. arms. Fr. 299; Hede 1; KM Extremely fi ne. 240, 156

157 France ORANGE RAYMOND III OU IV OU * 687 Florin d or. s.d. Saint Jean debout. R/. grand lis: cornet DI P AVRA. Boudeau 983; Fr gr. Très beau. 650, CHARLES VI, ROI DE FRANCE gros. Florette. Lis couronné. R/. croix fleuronné. Très beau. 25, FRANÇOIS IER * 689 Écu d or au soleil du Dauphiné. s.d. Champ écartelé de France et du Dauphiné surmonté d un soleil. R/. croix fleurdelisée. Laf. 645; Ci. 1082; Fr. 354 (102). Superbe. 600, HENRI II * 690 Douzain ax croissants C. Écu couronné R/. croix fleuronné. Ciani Très beau. 80, RETHEL CHARLES II DE GONZAGE Double Liard Boudeau. Buste à doite. R/. écu Très beau. 20, 157

158 France VILLE DE BESANÇON PHILIPPE IV * 692 Écu d argent Boudeau. Empereur debout avec globe et un sceptre. R/ aigle avec double tête. 1285; Dav Très beau. 175, LOUIS XIV * 693 ½ Écu A. Louis XIV Buste à doite. R/. A en centre. Mnt Paris. KM Très beau. 80, LOUIS XVI Gold coins 694 * 694 Louis d or au buste nu A. Tête laurée à gauche. R/ deux écu couronné Gad. 361; Ciani Très beau. 350, Silver coins 695 * 695 Écu aux lauriers W. Lille. Buste à gauche. R/. écu couronné entre deux branches. KM Très tres beau. 100, 158

159 France NAPOLÉON IER EMPEREUR Gold coins 696 * Francs A. Paris. Tête laurée à gauche. R/. EMPIRE FRANÇAIS. Gad. 1025; KM Très beau. 200, Silver coins 697 * Franc W. Tête laurée à gauche. R/. leg. Napoleon Empereur. KM Superbe. 200, Franc W. R/ leg. Napoleon Empereur. KM Damages sur la bord R/. Très beau. 80, 699 Demi Franc & 1 Franc lot A & 1808 W. France. Tête laurée. R/. leg. Napoleon Empereur. Mounted. Beau. 100, 2ME RÉPUBLIQUE Francs type Cérès A. Ceres Tête à gauche. R/. Dénomination et la date dans une couronne. KM ; Gad Très beau +. 30, 3ME RÉPUBLIQUE Gold coins 701 * Francs Marianne / coq. Sur la tranche LIBERTE EGALITE FRATERNITE. Gad a; KM Fleur de Coin. 200, 159

160 AUGSBURG german States 702 * 702 Thaler Augsburg, Stadt. Bust to right. Rev. Crowned arms in sprays. Dav. 1930; Fo Extremely fine. 250, BAYERN MAXIMILIAN JOSEPH I * 703 Thaler Bust to right. Rev. Crowned arms holded by two lions. KM Very fi ne +. 75, MAXIMILIAN II JOSEPH Zwei gulden Head to right. Rev. Standing Madonna with child.. KM 848. Nearly extremely fine. 30, 705 Zwei gulden Head to right. Rev. Standing Madonna with child. KM 848. Nearly extremely fine. 25, LUDWIG II Thaler Head to right. Rev. Madonna and child. KM Cleaned. Very fi ne. 20, FRANKFURT A/M FRIEDRICH III * 707 goldgulden. n.d. Saint John standing. Rev. Orb. Fr gram. Fine. 300, Uit vondst Húns 160

161 MÜNSTER HEINRICH III german States 708 * 708 goldgulden. n.d. Saint Paul seated on Gothic chair. Rev. Three shields, Schwarzburg, Bremen and Münster, with H placed in the centre. Fr gram. Very fi ne , Uit vondst Húns PREUSEN FRIEDRICH II DER GROSSE Reichsthaler A. Bust to right. Rev. Eagle on weapons. KM Fine. 30, SACHSEN JOHAN Thaler Head to left. Rev. Two lions holding crowned shield. KM Stempelglanz. Extremely fine. 50, SAXONY 711 ¼ Thaler Three facing busts. Rev. Arms. KM. 8. Almost very fine. 70, FRIEDRICH III, GEORG AND JOHANN I Schreckenberger. n.d.. KM MB 74. Fine. 25, WÜRTTEMBERG WILHELM I * 713 Zwei gulden Head to left. Rev. Crowned shield. Cleaned. Very fi ne. 50, 714 * 714 Ein gulden Head to left. Rev. Denomination and date within wreath. Cleaned. Extremely fine. 50, 161

162 Germany Empire BAYERN LUDWIG III Drei Mark D. Head to left. Rev. Crowned imperial eagle. KM 520. Stempelglanz. Almost extremely fine. 40, germany, Weimar Republic 716 * Mark D. Albrecht Durer. J Extremely fine. 200, EDWARD IV, FIRST REIGN great Britain 717 * 717 Ryal or rosenoble. n.d. London mint. The king standing in ship, holding sword and arms, rose at side; flag at stern. Rev. floriated cross, sun in centre and crowned leopards in angles. Mm. Crown. S. 1950; Fr. 132 (32) gram. Very fi ne , Uit vondst Húns 718 * 718 Ryal or rosenoble. n.d. London mint. The king standing in ship, holding sword and arms, rose at side; flag at stern. Rev. floriated cross, sun in centre and crowned leopards in angles. Mm. Crown. S. 1950; Fr. 132 (32) gram. Very fi ne , Uit vondst Húns 162

163

164 great Britain 719 * 719 Ryal or rosenoble. n.d. London mint. The king standing in ship, holding sword and arms, rose at side; flag at stern. Rev. floriated cross, sun in centre and crowned leopards in angles. Mm. Rose. S. 1950; Fr. 132 (32) gram. Very fi ne , Uit vondst Húns EDWARD IV, SECOND REIGN * 720 Penny. n.d. ( ). Obv: crowned head facing. Mmt. Cross pattée. Rev. long cross with three pellets in each angle. S Fine +. 65, HENRY VIII * 721 Angel. n.d. ( ). First coinage. St. Michael slaying dragon. Mm. Portcullis crowned. Rev. ship with arms, mast between H. S. 2265; N. 1760; Fr. 155 (49) gram. Extremely fine , Uit vondst Húns * 722 Angel. n.d. ( ). First coinage. St. Michael slaying dragon. Mm. Portcullis crowned. Rev. ship with arms, mast between H. S. 2265; N. 1760; Fr. 155 (49) gram. Very fi ne , Uit vondst Húns JAMES I Gold coins 723 * 723 Crown. n.d. Crowned bust right. Rev. Crowned square shield. Mm. Tower. S. 2625; Fr Fine. 250, 164

165

166 great Britain Silver coins 724 * 724 Shilling. n.d. ( ). Third coinage and sixth (large) bust. Crowned bust to right, value to left. Rev. quartered arms. S Fine , GEORGE III Gold coins * 725 Spade guinea Fifth laureate bust to right. Rev. crowned spade shaped arms, date below. S. 3729; Fr. 356 (221); KM ,38 g. UNC , * 726 Spade guinea Fifth laureate bust to right. Rev. crowned spade shaped arms, date below. S. 3729; Fr. 356 (221); KM ,38 g. UNC , Silver coins 727 Shilling Laureate head to right. Rev. four shields divided by four crowns. S Extremely fine. 80, 728 * 728 Dollar, 8 Reales Mexico City mint with countermark head George III. S Very fi ne. 125, 729 Halfcrown Laureated bust to right. Rev. Crowned garter and shield. Spink Very fi ne. 40, WILLIAM IV groat or Fourpence Head to right. Rev. Britannia seated. S UNC. 80, 166

167 great Britain VICTORIA Gold coins 731 * 731 Sovereign Jubilee bust to left. Rev. St. George slaying dragon, date in exergue. S. 3866; KM. 767; Fr Very fi ne. 220, Silver coins 732 Halfcrowm Bust to left. Rev. Crowned cruciform shields. Spink Extremely fine. 20, ELIZABETH II SINCE * 733 Sovereign Head to right. Rev. St. George. S. 4125; KM. 908; Fr Mint. 200, * 734 Sovereign Head to right. Rev. St. George. S. 4164; KM. 919; Fr Proof. 200, 735 * 735 Sovereign Head to right. Rev. St. George. S. 4164; KM. 919; Fr Proof. 200, Hong Kong 736 * 736 Dollar Head Victoria crowned to left. Rev. Chinese value, characters within ornamented design, within english text. KM 10. ex mount.hairlines. Almost very fine. 70, 167

168 Hungary BELLA II * 737 Denar. n.d. Facing head, REX BELA. Rev. Cross in inner circle, cross and four dashes in outer cricle. Huszar 50. FDC. 50, FERENCZ JOZSEF I * Korona Ruler standing. Rev. Crowned arms. Fr. 94; KM ,38 gr. Extremely fi ne. 100, LUDWIG I * 739 goldgulden. o.j. Holy Johann standing. Rev. Florentinian lily. Gold, 3.55 gr. H. 512; Fr Very fi ne , WILLIAM IV India British 740 Rupee Head to right. Rev. Denomination and date within wreath. KM Very fi ne +. 40, GEORGE V * Rupees George V crowned bust left. Rev. Denomination and date within circle, wreath surrounds. KM NGC PL 64 Restrike. Proofl ike , 168

169

170 Iran 742 * 742 Pahlavi. MS2537 (1978). Obv. Head to left. Rev. Crowned loin. KM UNC. 200, Israel 743 * New Sheqalim Date and denomination. Rev. Gazelle in forest. Fr. 32; KM g fine. Proof. 500, NAPLES AND SICILY FERDINANDO I Italy * 744 Coronato. Mm. Jacobo Contrullo (Latin C behind bust). Crowned bust to right. Rev. Full cross 744 with letter C at base. Extremely fine. 100, SARDINIA CARLO ALBERTO * Lira P. Bare head to left over date. Rev. Crowned arms between two branches. Fr ; KM g. Fine , 170

171 Italy VENEZIA BARTOLOMEO GRADENIGO * 746 grosso. n.d. Saint Marcus and Doge standing. Rev. Christ on throne facing. Extremely fine. 50, ANTONIO VENERAO * 747 grosso. n.d. Saint Marcus and Doge. Rev. Christ on throne facing. Very fi ne. 50, PASQUALE CICOGNA * 748 Zecchino. n.d. Saint Mark standing, in front of him the Doge kneeling holding banner. Alongside the banner DVX. Rev. Within an oval Christ standing between stars. Fr Very fi ne , From Serooskerke treasure 1966 number 774 NAPOLÉON IER EMPEREUR Lire M. Head to right over date and mint. Rev. imperial eagle with arms on a crowned mantle. Edge inscription incuse. Dav. 202; KM. 10.4; Montenegro 221. Cleaned. Very fi ne. 25, 750 * Lire R. 10th anniversary End of world war I.Obv. Helmeted head. Rev. Fasces, lion s head and axe head. KM. 70. Very fi ne , 171

172 172

173 Japan MUTSHUHITO * 751 Yen Dragon. Rev. Denomination within wreath. KM. A Extremely fi ne. 50, ELIZABETH II SINCE 1952 Jersey 752 * Pounds Head right. Rev. Garden shrew. Fr. 5; KM g fine. Mint. 60, FRANZ JOSEPH II Liechtenstein 753 * Franken Franz Josef II and Princess Gina. Rev. crowned arms. Fr. 20; KM. 16. UNC. 400, ELISABETH DE GÖRLITZ Luxembourg 754 * 754 gros. n.d. Shield tilted and helmeted. Rev. Luxembourg placed shield on a cross pattee. Bern. 202; Weiler 192; Pr ; de Mey 204. Extremely fi ne. 200, 173

174 Luxembourg JEAN DE BAVIÈRE * 755 gros. n.d. Bayersgrosschen. Griffon sitting before him quartered arms of the Bavarian Palatinate. R /. the shield on a cross pattee. Bern. 190; Pr Copper oxide. Very fi ne. 100, JEAN SINCE * Francs Head left. Rev. Arms On the 150th anniversary of the Grand Duchy. Fr. 12; KM g fine. Proof. 150, FELIPE V Mexico 757 * Reales MF. Pillar dollar. Mm. Mo and ens. MF. Crown over globes between the columns of Hercules, date below. Rev. Crowned arms between assayers mark and value. KM Fine. 50, From the shipwreck Hollandia CARLOS IV * Reales Mo. F.T. Obv. Bust to right. Rev. Crowned arms, between two pillars. KM Extremely fine. 50, 174

175 Mexico FERDINAND VII Silver coins Reales Zacatecas mint. Head to right. Rev. Crowned arms. Fine +. 35, Gold coins 760 * Pesos Obv. Aztec Calendar stone. Rev. eagle. Fr. 171; KM UNC. 450, FELIPE V * Reales Mexico mint. Obv. Crowned globes between pillars of Hercules. Rev. crowned shield. Cayon Salvage coin. RRR.. Fine , From the VOC ship Rooswijk, sunk before the English coast on the Goodwin sands in * Reales Mexico mint. Obv. Crowned globes between pillars of Hercules. Rev. crowned shield. Cayon Salvage coin. Almost very fine. 80, From the VOC ship Rooswijk, sunk before the English coast on the Goodwin sands in * Reales Mexico mint. Obv. Crowned globes between pillars of Hercules. Rev. crowned shield. Cayon Salvage coin. Very fi ne. 100, From the VOC ship Rooswijk, sunk before the English coast on the Goodwin sands in

176 Panama * Balboas Hummingbird. Rev. Coat of Arms. Fr. 25; KM g fine. Proof. 40, * Balboas Harby Eagle. Rev. Coat of arms. Fr. 28; KM g fine. UNC. 40, JOÂO III Portugal * 766 Cruzado calvário. n.d. ( ). Lisboa. Crowned arms IOA: III: POR: ET: AL: R:. Rev. Cross calvary IN HOC:S I NO: VINCS. AA. 1521; FV. 22; Fr. 29 (22) g. 766 Extremely fine. 800, 767 * 767 São Vincente. n.d. Lisboa. Saint Vincent standing to right between two stars, holding palm branch and ship ZELATOR: FIDEI: VS QVE AD MOR,T EM. Rev. crowned arms, without mint and mintmasters mark. IOANNES III: REX: DEI PORTVST AL. Fr. 31. Rare g. Very fi ne , D. SEBASTIO * 768 Cruzado or 500 Reis. n.d. Crowned arms. SEBATIANVS: I: REX PORTVG. Rev. Cross of the order of Christ. IN HOC SIGNO VINCES. Fr. 41. Short cross g. Almost extremely fi ne. 300, 176

177

178 Portugal D. MARIA I * Reis Cross. Rev. Crowned arms between date and denomination. KM. 273; Dav Very fi ne. 60, PETER I THE GREAT Russia 770 * 770 Ruble Laureated bust to right. Rev. Crowned double headed eagle and cyrillic date. Old type, no arabesk, no flower and no nails on shoulder. With OK on sleeve. Diakov R. Cleaned. Very fi ne , ALEXANDER I Kopeks Crowned doubleheaded eagle. Rev. denomination over date. KM AE. Very fi ne. 40, NICHOLAS I * Kopeks Crowned double headed eagle. Rev. denomination over date. KM. C156. Extremely fine. 200, NICHOLAS II * Rubles Head of Nicholas II to left. Rev. Crowned double headed eagle over denomination and date. KM. 62; Fr Extremely fine , 178

179 Russia U.S.S.R * Rubles Kremlin. Rev. Date and denomination. KM. Y 222. Proof. 40, Singapore * Singold Year of the rat. Rev. Date and denomination. Proof. 100, * Singold Year of the dragon. Rev. Date and denomination. KM. X. MB g fine. Proof. 100, 777 * Singold Year of the horse. Rev. Date and denomination. KM. X. MB57. Proof. 100, South Africa 778 * 778 1/10 Ounce Natura Head kudu head. Rev. Kudu heard drinking. KM g fine. Proof. 100, 179

180 Spain 779 * 779 Cob of 4 reales. n.d. Fine. 65, From the VOC ship Rooswijk, sunk before the English coast on the Goodwin sands in * 780 Cob of 4 reales. n.d.. Fine. 80, From the VOC ship Rooswijk, sunk before the English coast on the Goodwin sands in FERNANDO V AND ISABEL * 781 Excellente. n.d. Sevilla. Crowned busts facing eachother. Rev. Shield. Fr gram. Very fi ne. 800, Uit vondst Húns PHILIPPE II Reales. Mint and date not visible. 13,56 grams. Fine. 25, FERNANDO VII Reales Seville. Bust to right. Rev. Crowned shield. KM Almost very fine. 15, ALFONSO XIII Pesetas Head to right. Rev. Crowned arms flanked by two pillars. KM 725. Extremely fine. 30, 180

181 Straits Settlements 785 * Dollar B. Bust Edward VII to right. Rev. Artistic design. KM. 25. Very fi ne +. 70, Suriname 786 * gulden Een jaar revolutie Februari. KM. 20. Goud 7.12 g, 500 fine. Proof. 100, CHRISTINA Sweden 787 * 787 Ore Crowned shield. Rev. Crossed arrows with crown above. Mint Sater. KM 161. Extremely fine. 375, Switzerland 788 * Francs. 1935L B. Head to left. Rev. Arms. DT. 293; Fr. 7; KM UNC. 200, 181

182 Turkey * Lira Hawk with 0.04 karate diamond eye. Rev. date and denomination within wreath. Fr g fine. Proof. 200, * Kurush. 1923/43. Bust of Kemal Ataturk left. Rev. legend and date. KM UNC. 100, United States Gold coins * Dollars Saint Gauden. Rev. Bold eagle with chicks. Fr. B2; KM.218. Mint. 500, * Dollar Liberty head. Rev. value. Fr. 84. Very fi ne. 70, Silver coins 793 Morgan Dollar O. Almost UNC. 40, 794 * 794 ½ Dollar Huguenot Walloon Tercentenary. Both busts to right. Rev. Sailingship. Extremely fine. 50, 182

183 United States DISNEY 60 YEARS ANNIVERSARY COINS. Gold coins * 795 Commemorative Mickey Mouse coin Quarter ounce gold,.999 fine. No Mickey Standing. Proof. 325, * 796 Commemorative Mickey Mouse coin Quarter ounce gold,.999 fine. No Bust of Walt Disney, with Mickey on his shoulder. Proof. 325, Silver coins 797 * 797 Commemorative Mickey Mouse coin One ounce silver,.999 fine. Mickey at the wheel. No Proof. 50, 798 * 798 Commemorative Mickey Mouse coin One ounce silver,.999 fine. Mickey in Fantasia. No, Proof. 50, 799 * 799 Commemorative Mickey Mouse coin One ounce silver,.999 fine. Mickey playing the drums. No Proof. 50, 183

184 DISNEY 60 YEARS ANNIVERSARY COINS. 800 * 800 Commemorative Mickey Mouse coin One ounce silver,.999 fine. Mickey in space. No Proof. 50, 801 * 801 Commemorative Mickey Mouse coin One ounce silver,.999 fine. Patriotic Mickey. No Proof. 50, 802 * 802 Commemorative Mickey Mouse coin One ounce silver,.999 fine. Mickey in tuxedo. No Proof. 50, 803 * 803 Commemorative Mickey Mouse coin One ounce silver,.999 fine. Bust of Walt Disney, Mickey on his shoulder. No, Proof. 50, 184

185 DISNEY 60 YEARS ANNIVERSARY COINS. 804 * 804 Commemorative Mickey Mouse coin One ounce silver,.999 fine. Mickey conducting. No Proof. 50, Venezuela 805 * Bolivares Head of Bolivar to right. Rev. arms. Fr. 6; KM. Y.31. UNC. 100, LOTS 806 Collection of world coins. Including Netherlands, England, USA and France. In brown album. 120, 807 Collection of world coins. Including Netherlands, Germany, Italy and France. In red album. 120, 808 Small (cigar) box containing various coins. Including USA, some in silver. 50, 809 Album. Collection sorted by alphabet, from Afghanistan to Switserland (Zwitersland). 250, 810 Album (4) including Belgium. Some modern medals added. 80, 811 Album germany. Collection from , 812 Lot of 4 Luxembourg. 10 centimes 1860, 1870, 5 centimes 1854 and 2½ centimes Sch. 736,730,731 and 739 b. On average Very fi ne. 20, 813 Lot of 4 Great Britain. Amongst others Victoria Florin Extremely fi ne. 50, 814 Album (3) including France. Several modern banknotes added. 50, 815 Malacca. Lot of 3. ca Tin bastaros. On average fi ne. 75, 816 Luxury collection of Chinese banknotes and coins. Cardboard book of Chinese notes and coins with descriptions. Album numbered , Reales (2) FM and 1803 FT. Carlos IV Obv. Bust to right. Rev. Crowned arms between two pillars. KM Very fi ne. 40, 818 Mexico. 8 Reales (3). 1782, 1806 and Mm. Mexico. On average very fi ne. 60, 185

186 ALEXANDER III THE GREAT BC Antieken Ancient greek COINS 819 * 819 Tetradrachm. Amphipolis. Head of young Herakles in lion s skin right. Rev. Zeus enthroned left holding eagle and scepter. Torch and letter in field. Very fi ne. 250, LYSIMACHOS BC THRACIAN KINGDOM 820 * 820 AV Stater B.C. Head of Alexander as Zeus wearing a horn of Ammon. Rev. Athena with Nikè seated left, monogram in front. Müller 337. Gold 8.31g. Extremely fine , NGC XF Strike 5/5 Surface 3/5 ANONYMOUS ROMAN REPUBLIC * 821 Quadrigatus BC. Laureate head of Janus. Rev. Jupiter in quadriga right, ROMA incuse on tablet. Cr. 28.3; B. 23; Syd. 64 a,b. Very fi ne , * 822 Quadrigatus BC. Laureate head of Janus. Rev. Jupiter in quadriga right, ROMA incuse on tablet. Cr. 28.3; B. 23; Syd. 64a. Very fi ne. 400, M. BAEBIUS Q.F. TAMPILUS 823 * 823 Denarius. 137 BC. Head of Roma left, TAMPIL behind, X below chin. Rev. Apollo in quadriga right, ROMA below horses, M. BAEBI. Q.F. in exergue. Syd. 489; Cr ; B. 12. Very fi ne. 65, 186

187

188 ROMAN REPUBLIC L. ANTESTIUS GRAGULUS 824 * 824 Denarius. 136 BC. Helmeted head of Roma right, GRAG behind, X under chin. Rev. Jupiter in quadriga right, L. AE S below, in exergue ROMA. Syd. 451 and 465; Cr ; B. 9; Sear 202. Extremely fine. 80, TI. MINUCIUS C.F. AUGURINUS 825 * 825 Denarius. ±134 BC. Head of Roma right, X behind. Rev. ROMA above diveded by Ionic column, at sides two togate figures, left TI. MINVCI. C.F., right AVGVRINI. Cr ; Syd. 494; B. 9. Very fi ne +. 80, L. PORCIUS LICINUS 826 * 826 Denarius. 118 BC. Head of Roma right. Bituitus in biga. S. 8. Very fi ne. 40, L. SCIPIO ASIAGENUS 827 * 827 Denarius Serratus. ±101/106 BC. Head of Jupiter left, letter behind. Rev. Jupiter in quadriga right. In exergue L SCIP ASIAG. Syd. 576b; Cr c; B. 24b. Very fi ne. 140, L.MEMMIUS GALERIA 828 * 828 Denarius. ± 106 BC. Laureated head to left. Venus in biga, Cupid flies above. S. Memmia 2. Very fi ne. 40, 188

189 ROMAN REPUBLIC M. LUCILIUS RUFUS * 829 Denarius. ± 101 BC. Head Roma to right. Victory in biga. S. Lucilia 1. Very fi ne. 40, * 830 Denarius. ±101 BC. Helmeted head of Roma right within laurel wreath, PV behind. Rev. Victory in biga right, RVF above horses, M. LVCILI in exergue. Syd. 599; BMC 1613; Cr ; B. 1. Extremely fine. 300, P. SERVILIUS M.F. RULLUS 831 * 831 Denarius. ± 100 BC. Denarius Bust Minerva to left. Victory in biga. S. Servilia 14. Very fi ne. 50, L. POMPONIUS MOLO 832 * 832 Denarius. ±97 BC. Laureate head of Apollo right, L POMPON MOLO. Rev. Numa Pompilius standing right before altar at which he is about to sacrifice a goat held by a youth NVMA POMP[IL] in exergue. Syd. 607; Cr b; B. 6. Very fi ne. 50, L. PROCILIUS 834 * 833 Denarius. 80 BC. Head of Juno Sospita to right. Rev. Juno in biga. L.PROCILI in exergue. S. Procilia 2. Very fi ne. 50, 189

190 ROMAN REPUBLIC M. PLAETORIUS M.F. CESTIANUS 834 * 834 Denarius. ±67 BC. Turreted bust of Cybele right, forepart of lion behind shoulder, globe under chin, CESTIANVS behind. Rev. M. PLAETORIVS AED. CVR. EX. S.C., curule chair, control mark on left. Syd. 808; Cr ; B. 3. Control mark hammer. Almost extremely fine. 400, L. AEMILIUS LEPIDUS PAULLUS 835 * 835 Denarius. 62 BC. Head Concordia to right. Rev. TER above trophy. S. Aemilia 10. Very fi ne. 50, L. SCRIBONIUS LIBO 836 * 836 Denarius. ±62 BC. Diademed head of Bonus Eventus right, LIBO behind, BON. EVENT before. Rev. well head decorated with two lyres, hammer and garland, PVTEAL above, SCRIBON in exergue. Syd. 928; Cr a; B. 8a. Extremely fine. 80, Q. SICINIUS AND C. COPONIUS 837 * 837 Denarius. ± 49 BC. Head Appolo right. Rev. Club of Hercules surmounted by lion s skin. Cr a; S. Sicinia 1. Extremely fine. 50, C. JULIUS CAESAR * 838 Denarius BC. Elephant right trampling snake, CAESAR in exergue. Rev. priestly attributes. Coh. 49; Cr ; Syd Almost extremely fi ne. 350, * 839 Denarius BC. African mint. Diademed head of Venus right. Rev. Aeneas left carrying Anchises and palladium. Syd. 1013; Cr ; Coh. 12. Very fi ne. 350, 190

191 ROMAN REPUBLIC M. CATO * 840 Denarius BC. Bust to right. Rev. Victory seated to right.victrix in exergue. S.Porcia 10. Very fi ne. 50, * 841 Denarius BC. Bust to right. Rev. Victory seated to right.victrix in exergue. S.Porcia 10. Almost extremely fine. 50, MN. CORDIUS RUFUS 842 * 842 Denarius. 46 BC. Rome. Conjoined heads of the Dioscouri right, RVFVS III VIR behind. Rev. Venus Verticordia standing left holding scales and sceptre, MN CORDIVS behind. Syd. 976; Cr a; B. 1. Extremely fine. 300, T. CARISIUS 843 * 843 Denarius. 46 BC. Rome. Head of Juno Moneta right, MONETA behind. Rev. anvil die with garlanded punch above between tongs and hammer, T. CARISIVS above. Syd. 982; Cr ; Sear 321; B.1. Very fi ne , AUGUSTUS 27 BC 14 AD ROMAN EMPIRE 844 * 844 Denarius. ca. 2 BC 14 AD. Lugdunum. Laureate head right CAESAR AVGVSTVS DIVI F PATER PATRIAE. Rev. Caius and Lucius Caesars standing facing, shields and spears between them. Coh. 43; RIC 207. Lightly off centre. Very fi ne. 150, 191

192

193

194 ROMAN EMPIRE TIBERIUS AD 845 * 845 As AD. DIVVS AVGVSTVS PATER Radiate head left. Rev. altar S C., in exergue PROVIDENT. RIC 81; Coh 228. Very fi ne , DRUSUS SON OF TIBERIUS 846 * 846 As AD. Bare head left DRVSVS CAESAR TI AVG F DIVI AVG N. Rev. large S.C in centre, PONTIF TRIBVN POTEST ITER. BMC 99; Coh. 2; RIC 45. Very fi ne. 150, CLAUDIUS AD * 847 Æ Quadrans. 41 BC. Modius TI CLAVDIUS CEASAR AVG. Rev. S.C.; PON M TR P IMP P P COS DES IT. RIC 84. Very fi ne , * 848 Sestertius AD. CLAUDIUS CAESAR AUG.P.M.TR.P.IMP. Laureated head right. Rev. EX S C/O B/CIVES/SERVATOS in oak wreath. RIC. 96. Very fi ne. 600, 849 * 849 As AD. TI.CLAUDIUS CAESAR AUG.PM.TR.P.IMP. Bare head left. Rev. S.C. Minerva advancing left, holding shield and javelin. Coh. 84; RIC 100 (1923:66). Very fi ne. 315, 194

195 ROMAN EMPIRE NERO AD Silver coins 850 * 850 Denarius AD. Laureate head right. NERO CAESAR AVGVSTVS Rev. Roma seated. Coh. 258; RIC 55. Very fi ne. 300, Copper or bronze coins * 851 As. Laureate head right NERO CLAVD CAESAR AVG GER PM TR P IMP PP. Rev. GENIO AVGVSTI / S C Genius standing left, I in exergue. RIC 214; Coh 107; Sear 687. Very fi ne. 150, * 852 As. ± 65. Rome. Laureated head right. NERO CAESAR AUG GERM IMP. Rev. Victoria flying to left holding shield inscribed SPQR Bestween S C. RIC 312. Very fi ne. 325, VESPASIANUS AD 853 * 853 Sesterius. 71 AD. Head to right. Rev. Roma standing, holding victoria en spear. RIC Very fi ne / Fine. 80, DOMITIANUS AD Silver coins 854 * 854 Denarius AD. Rome. Laureate head right. Rev. IMP XXI COS XV CENS P.P.P. Minerva standing left, holding spear. BMC. 186; RIC 159; S Extremely fine. 300, 195

196 ROMAN EMPIRE Copper or bronze coins 855 * 855 Sestertius. Laureated head to right. IMP CAES DOMIT AVG GERM COS XIII CENS PER PP. Rev. Jupiter seated, holding Victory and spear. Coh. 312; S Very fi ne. 190, TRAJANUS AD Silver coins * 856 Denarius. His laureated and draped (l. shoulder) bust right. IMP.TRAIANO.AVG.GER. DAC.P.M.TR.P.COS.V.P.P. Rev: S.P.Q.R.OPTIMO.PRINCIPI, Fides standing left, holding corn ears and fruit bowl. RIC II 176; Coh ,41 gr. Very fi ne , * 857 Denarius. Laureated head to right. Rev. Emperor standing. Cohen 68. Very fi ne. 40, * 858 Denarius. Laureated and draped head to right. Rev. Roma standing to left, holding victory and trophy. RIC. 115; Seaby. 68a.. Fine. 20, 859 Denarius. Laureated head to right. Rev. Pax standing. Cohen 81. Scratch on Obverse. Fine. 20, Copper or bronze coins 860 As. Laurated bust to right. Rev. Abundantia standing, holding cornucopiae and corn, rudder left. RIC Almost very fine. 65, HADRIANUS AD * 861 Denarius. Laurated head to right. Rev. Salus standing. S Very fi ne. 30, * 862 Denarius. 117 AD. Laureate, draped and cuirassed bust right IMP. CAESAR. TRAIAN. HADRIANVS. AVG. Rev. P.M.TR.P.COS II. Concordia enthronded left, holding patera, cornucopiae under chair, resting on statue of Spes. CONCORD in exergue. RIC. 17; S Almost extremely fi ne. 160, 196

197 ANTONINUS PIUS AND MARCUS AURELIUS ROMAN EMPIRE * 863 Denarius AD. Laureate head right AURELIUS CAESAR AUG IMP. Kz. Honos 863 standing left, holding branch and cornucopiae. RIC 429a. Almost extremely fi ne. 170, ANTONINUS PIUS AD * 864 Denarius. Bare head right. Rev. CONSECRATIO eagle looking left on altar. Struck by M. Aurelius. Coh. 155; RIC M.A Very fi ne. 70, * 865 Denarius. Laurated head to right. Rev. Liberitas standing. S Fine +. 30, Copper or bronze coins 866 * 866 Sestertius. Laureated head to right. Rev. Moneta standing, holding scales and cornucopiae. RIC Almost very fine. 100, MARCUS AURELIUS AD * 867 Denarius. Head to right. Rev. Flying Victoria. Coh Fine. 15, * 868 Denarius. Head to right. Kz. Spes standing. S Almost very fine. 20, 197

198 ROMAN EMPIRE LUCILLA WIFE OF L. VERUS * 869 Denarius. Draped bust to right. Rev. Pietas standing. S. 1473; RIC 775. Very fi ne. 30, SEPTIMIUS SEVERUS AD * 870 Denarius. Laureate head right. Rev. PMTRPV.C.OSIIPP. Fortuna standing left, holding rudder on globe and cornucopia. RIC. 104; C Extremely fine. 110, * 871 Denarius. Laurated head to right. Rev. Roma seated. Cohen Fine. 20, 872 * 872 Denarius. Laureate head right.. Rev. RESTITVTOR.VRBIS. Severus in military attire, standing left, sacrificing over tripod altar and holding spear. RIC. 167; S. 6357; C Very fi ne +. 75, CARACALLA AS CEASAR AD * 873 Denarius. Laurated and draped bust to right. Rev. Liberalites standing. S Very fi ne. 25, * 874 Denarius. Laurated and draped bust bust to right. Rev. Vicoria to left. S Very fi ne. 55, JULIA DOMNA WIFE OF SEPT. SEVERUS AD * 875 Denarius. Bust to right. Rev. Cybile seated. Cohen 123. Fine. 20, * 876 Denarius. Draped bust right Rev. Vesta seated left, holding simpulum and sceptre. RIC. 391, C. 226; S Extremely fine. 85, 198

199 ROMAN EMPIRE CARACALLA AND GETA 877 * 877 Denarius AD. Bare headed bust draped right P. SEPT. GETA CAES. PONT. Rev. PRINC IV VENTV TIS. Geta in military dress standing with branch and sceptre, trophy behind. PRINC IVVENTUTIS. Coh. 157; RIC 18; Sear 2018; S. 157b. Very fi ne +. 65, CARACALLA AD 878 * 878 Denarius. 214 AD. Laureate bust right. ANTONINVS PIVS AVG GERM. Rev. Jupiter standing lift, holding thunderbolt and scepter, eagle at feet. P M TR P XVII COS III P P. RIC 240. Very fi ne +. 80, GETA AD 879 * 879 Denarius. Draped bust to right. Rev. Libertas standing. Fine. 20, ELAGABALUS AD 880 * 880 Denarius. Laurated and bust to right. Rev. Elagabalus in priestly robes, standing left. RIC 88; S Very fi ne. 40, JULIA MAESA GRANDMOTHER OF ELAGABALUS AND SEV. ALEXANDER 881 * 881 Denarius. ca. 223 AD. IVLIA MAESA AVG. Draped bust right. Rev. PVDICITIA. Pudicitia with sceptre seated left, raising veil. Coh. 36; RIC 268; Sear Very fi ne , 199

200 JULIA MAMAEA MOTHER OF SEV. ALEXANDER ROMAN EMPIRE 882 * 882 Denarius. Bust to right. Rev. Vesta standing. S Fine. 20, Copper or bronze coins 883 * 883 Sestertius AD. Diademed and draped head to right. Rev. Fecunditas standing with child at feet. S Fine. 50, PHILIPPUS II AS CAESAR AD 884 * 884 Antoninianus. Radiate and draped bust to right. Rev. Aequitaas standing. S Almost very fine. 20, VOLUSIANUS AD 885 * 885 Antoninianus. Radiated bust to right. Rev.Pax standing. Coh. 70. Very fi ne. 25, TREBONIANUS GALLUS AD 886 * 886 Antoninianus. Antiochia. Radiate and draped bust right. Rev. Ubertas standing left, holding purse and conucopiae. VBERTAS AVG. RIC 237a. Very fi ne. 50, 200

201 ROMAN EMPIRE VALERIANUS I AD 887 * 887 Antoninianus. Radiated and draped bust to right. Rev. Apollo standing. Coh. 18. Almost very fine. 15, GALLIENUS AD * 888 Antoninianus AD. Lugdunum. Radiate, draped and cuirassed bust right. GALLIENVS P AVG. Rev. Aequitas standing left, holding scales and cornucopiae. AEQVITAS AVG. RIC 464. Very fi ne. 45, * 889 Antoninianus. Radiate and draped bust to right. Rev. Victoria and emperor standing. Cohen Extremely fine. 20, 890 * 890 Antoninianus. Draped and radiated bust to right. Rev. Virtus standing. Cohen Extremely fine. 30, POSTUMUS AD 891 * 891 Antoninianus. Radiate and draped bust to right. Rev. Emperor standing. Coh. 331; S Almost very fine. 15, CLAUDIUS II GOTHICUS AD Silver coins 892 * 892 Antoninianus. Radiated and draped bust to right. Rev. Virtus standing. Cohen 313. Very fi ne +. 15, 201

202 ROMAN EMPIRE Copper or bronze coins 893 * 893 Æ 4. Draped head to right. Rev. Claudius seated. Cohen 243. Fine. 15, AURELIANUS AND VABALATHUS AD 894 * 894 Antoninianus. Laureated head to right. Rev. Radiated head to right. Coh. 1. Fine. 15, AURELIANUS AD * 895 Antoninianus. Radiated bust to right. Rev. Sol and soldier standing. Cohen 183. Very fi ne +. 20, * 896 Antoninianus. Cyzicus. Rad. bust right, drap. Rev. CONCORDIA MILITVM. Emperor right clasping hand of Concordia; XXIIII in exergue. RIC 356. Almost extremely fi ne. 80, PROBUS AD * 897 Antoninianus. Bust to left. Rev. Temple with Roma seated in front. Cohen 528. Almost very fine. 10, * 898 Antoninianus. Radiate bust bust to right. Rev. Felicitas standing. Cohen 713. Very fi ne. 15, 202

203 ROMAN EMPIRE DIOCLETIANUS AD 899 * 899 Follis. Laureate head right IMP C DIOCLETIANUS PF AUG. Rev. GENIO POPULI ROMANI, ST in exergue. Genius with patera and cornucopiae left, star at left. Sear 3536 var. Extremely fine. 30, Copper or bronze coins * 900 Æ Antoninianus. Radiate and draped bust to right. Rev. Jupiter and Hercules standing. Coh Very fi ne. 20, * 901 Æ Antoninianus. Radiate and draped bust tor right. Rev. Jupiter offers globe and Victory to the emperer. Almost very fine. 15, MAXIMIANUS HERCULES FIRST REIGN AD 902 * 902 Follis. ± 300. Aquileia. Laurated bust to right. IMP MAXIMIANVS P F AVG. Rev. Moneta standing left, holding scales with left hand and cornucopiae right. V right in field above AQS. SACRA MONET AVGG ET CAESS NOSTR. RIC 31b. Extremely fine +. 95, MAXIMIANUS HERCULES AD * 903 Follis. Laureated bust Maxentius right. Rev. Temple. Coh. 33. Very fi ne. 20, * 904 Antonianus. Radiate and draped bust to right. Rev. Jupiter and Emperor standing. Coh. 54. Almost extremely fi ne. 20, 203

204 ROMAN EMPIRE 905 * 905 Follis. Laureated head to right. Rev. Genius standing. Coh Extremely fine. 25, CONSTANTIUS I AD 906 * 906 Æ Follis. laureated and draped bust to right. IMP CONSTANTINVS P F AVG. Rev. Sol standing left with glove. SOLI INVICTO COMITI. In exergue PLG. S. 3867; Coh. 536; RIC Very fi ne +. 35, LICINIUS I AD 907 * 907 Æ 3. Laureated head right. IMP LICINIVS AVG. Rev. VOT/X X in wreath. D N LICINI AUGUSTI. S*A in exergue. S Very fi ne +. 25, CRISPUS AD 908 * 908 Æ 3. Laureated head to right. Rev. VOT / X. Siscia mint. Extremely fine. 15, CONSTANTINUS II AS CAESAR AD 909 * 909 Æ AD. CONSTANTINVS AVG. Laureated head right. Rev. SARMATIA DEVICTA. Victory with trophy and palm branch advancing right, spurning captive seated on ground to right. SIRM in exergue. Coh. 487 var; S Extremely fine. 50, 204

205 ROMAN EMPIRE * 910 Æ Follis Rome. Laureated bust cuirassed right. Rev. VOT/X in wreath. CAESERUM NOSTRUM. RIC 242. Almost extremely fi ne. 95, * 911 Æ 3. Draped bust to right. Rev. Camp gate surmounted by two turrets. S Very fi ne. 15, COMMEMORATIVE ISSUES OF THE PERIOD AD * 912 Æ 3/4. Siscia. Diademed, helmeted bust of Roma left, wearing imperial mantle. Rev. She wolf left, suckling twins, two stars above. ASIS In exergue. Cf. Sear Very fi ne. 80, * 913 Æ 3/4. Constantinopolis. Helmeted bust Constantinoplois I, wearing mantle and holding sceptre. Rev. Victory standing left, with foot on prow, holding sceptre and leaning on shield. SMNB in exergue. C. 21; RIC 548; S Very fi ne. 70, CONSTANS AD 914 * 914 Æ 5. Bust to right. Rev. Emperor on ship. S Very fi ne. 15, JULIANUS II AD 915 * 915 Æ 5. Helmeted head left. Rev. VOT / X /HW LT / XX. Coh Very fi ne. 35, 205

206 FAUSTINA JUNIOR WIFE OF M. AURELIUS ROMAN EMPIRE 916 * 916 Sestertius. Draped bust to right. DIVA FAV STINA PIA. Rv. Diana standing right. SIDERIBVS RECEPTA. S Very fi ne , Ex Schulman 256, no THEODOSIUS I AD * 917 Æ 6. Helmeted bust to right. Rev. Emperor standing on ship. Fine. 10, * 918 Æ 5. Helmeted head to right. Rev. Emperor standing on ship. S Fine +. 10, LOTS 919 Lot of 4 Denarius. Roman republic, Emperor Geta, Marcus Aurelius and Septimius Severus. Very fi ne. 150, 920 Lot of 4 Roman empire. As Vespasianus, Sabina, Faustina and Trajan. Fine. 100, 206

207 PAPIERGELD PAPER MONEY France 921 (afbeelding verkleind) * francs. (1795). 18 Nivose An III. Red orange. P. A80. Very fi ne. 120, Netherlands 922 (afbeelding verkleind) 929 (afbeelding verkleind) * gulden type Zilverbon. Eenzijdig. 1 mei ht: Kulenkamp Lemmers de Vries. Serie BN Mev. 2 1b; P. 8 (9); AV 2.1b. Gom op de achterkant. Prachtig. 135, gulden type Zilverbon. Eenzijdig. 1 October ht: Kulenkamp Lemmers de Vries. sn: 3 letters 5 cijfers. Mev. 2 3; AV. 2.3; P. 13. Zeer fraai. 80, gulden type Zilverbon. ht: Luysterburg de Wilde. 1 okt sn: 2 letters 6 cijfers. Mev. 4 1b; P. 61. AV. 4.1b. Serie JB Prachtig. 10, 207

208 PAPIERGELD PAPER MONEY gulden type Zilverbon. ht: Luysterburg de Wilde. 1 okt sn: 2 letters 6 cijfers. Mev. 4 1b; P. 61. AV. 4.1b. Buiten omloop. AV. BO.4a/b. Vrijwel zeer fraai. 10, Gulden type Muntbiljet Wilhelmina. Th. de la Rue Comp. ht: Huysmans. 18 mei sn: 1 letter 6 cijfers. Mev. 6 1a; P. 70; AV 6.1a.1. Serie J ,. Prachtig. 40, Gulden type Muntbiljet Juliana. ht: Lieftink. 8 aug sn: 3 letters 6 cijfers. Mev. 7 1b; P. 72; AV 7.1b. Serie. BQE Randen iets verkleurd. Prachtig. 90, 928 2½ gulden type Zilverbon. 1 okt ht: Luysterburg de Geer. sn: 2 letters 6 cijfers. Mev. 12 6; P. 19.; AV Serie FD Zeer fraai , 929 2½ Gulden type Muntbiljet Wilhelmina. Th. de la Rue Comp. ht: Huysmans. 18 mei sn: 1 cijfer 2 letters (4 mm.) 6 cijfers. Mev. 15 1c; P. 71; AV. 13.1c.2. Serie 2AU Prachtig. 70, 930 2½ Gulden type Muntbiljet Juliana. sn: 1 cijfer 2 letters 6 cijfers. Mev. 16 1b; P. 73. AV. 14.1a. Serie 3RT Prachtig. 15, 931 (afbeelding verkleind) 932 (afbeelding verkleind) * Gulden type Zilverbon. ht: Kulenkamp Lemmers Bertling. Eenzijdig. 7 aug sn. 2 cijfers. Mev. 21 1b; P. 6; AV 16.1b. Serie 51. Prachtig , * Gulden type Zilverbon. ht: Oppel Rost v. Tonningen. 16 okt sn: 1 letter en No= 6 cijfers. Mev.22 1a; P.63; AV. 17.1a. Serie O Prachtig. 150, 933 (afbeelding verkleind) 934 (afbeelding verkleind) * Gulden type Zilverbon. ht: Oppel Rost v. Tonningen. 16 okt sn: 2 letter en No= 6 cijfers. Mev.22 1b; P63.; AV. 17.1b.1. Serie BD UNC. 250, * Gulden type Zilverbon. ht: Oppel Rost v. Tonningen. 16 okt sn: 2 letters en No. 6 cijfers. Mev.22 1c; P.63; AV. 17.1b.2. Serie DF Vrijwel UNC. 200, 208

209 PAPIERGELD PAPER MONEY gulden type Bankbiljet Vondel 1. ht: Schreuder Holtrop. 26 apr sn: 1 cijfer 2 letters 6 cijfers. Mev. 23 1a; AV. 18.1a; Soet. 1a; P. 90a. Prachtig. 10, gulden type Bankbiljet Vondel 2. ht: de Bijll Nachenius Zijlstra Holtrop. 28 maart Sn: 10 cijfers. Mev. 24 1; Soet. 2a/e. P. 95. AV. 19.1b.1. UNC. 10, gulden type Bankbiljet Vondel 2. ht: de Bijll Nachenius Zijlstra Holtrop. 28 maart Sn: 10 cijfers. Mev. 24 1; Soet. 2a/e. P. 95. AV. 19.1b.2. UNC. 10, 938 (afbeelding verkleind) * Gulden type Wilhelmina met Hangend Haar. 15 Januari 1897 te \ S Gravenhage. vlg. AV 24 en P. 2. Proefdruk, geen handtekening en serienummer. Vrijwel UNC , Ex-Schulman veiling nr 279, kavel Gulden type 1943 (I). Bankbiljet Staalmeester van Rembrandt. ht: Robertson Rost van Tonningen. sn: 1 cijfer 2 letters 6 cijfers. Mev. 43 1; Soet. 12; P. 59 (60). AV Serie 2BV Zeer fraai. 10, 940 (afbeelding verkleind) * Gulden type 1943 (II). Muntbiljet Wilhelmina. American Bank Note Comp. ht: v.d. Broek. 4 febr sn: 2 letters 6 cijfers. Mev. 44 1; P. 66; AV Serie DA Vrijwel UNC. 80, gulden type Bankbiljet Hugo de Groot. ht: de Jong Holtrop. 23 mrt sn: 1 cijfer 2 letters 6 cijfers. Mev. 48 1aa; P. 85 (86); AV. 36.1a.4. Serie 5GR Prachtig. 25, gulden type Bankbiljet Hugo de Groot. ht: de Jong Holtrop. 23 mrt sn: 3 letters 6 cijfers. Mev. 48 1b Soet. 16h; P. 85 (86); AV. 36.1b. Serie EBK Zeer fraai +. 15, 209

210 PAPIERGELD PAPER MONEY 943 (afbeelding verkleind) * gulden type Bankbiljet Frans Hals. ht: de Bijll Nachenius Zijlstra. 25 apr Mev. 49 1a; AV. 37. Serienummer in spiegelbeeld op voorzijde. Streep op keerzijde. Zeer fraai , gulden type Bankbiljet Frans Hals. ht: de Bijll Nachenius Zijlstra. 25 apr Mev. 49 1a; AV. 37.1b. Zonder met dubbele concentrische cirkel. UNC. 50, 945 (afbeelding verkleind) * gulden type Bankbiljet Stadhouder Willem III / Moerdijkbrug. ht: Westerman Holstijn Trip. 7 mei sn: 1 cijfer 2 letters 6 cijfers. Kz. Moerdijkbrug. Mev. 59 1; AV 42.1; P. 76. Serie IAP Zeer fraai , gulden type MR. Mees. ht: Westerman Holstijn Trip. sn: 2 letters 6 cijfers. Mev AV. 48.2d. Serie JG Zeer fraai. 30, Gulden type Bankbiljet Blanco meisjesportret van Moreelse. ht: Westerman Holstijn Trip. 20 mei sn: 2 letters 6 cijfers. AV 49.1; Mev. 77 1; P. 57. Serie AP Zeer fraai. 60, Gulden type 1943 (I). Bankbiljet DNB meisjesportret van Moreelse. ht: Robertson Rost van Tonningen. sn: 2 cijfers 2 letters 6 cijfers. AV. 50.1a; Mev. 78 1a. 6AG Prachtig. 40, Gulden type 1943 (I). Bankbiljet DNB meisjesportret van Moreelse. ht: Robertson Rost van Tonningen. sn: 2 cijfers 2 letters 6 cijfers. AV. 50.1b; Mev. 78 1b. Zeer fraai +. 30, 210

211 PAPIERGELD PAPER MONEY 950 (afbeelding verkleind) * Gulden type 1943 (II). Muntbiljet Wilhelmina. American Bank Note Comp. ht: v. d. Broek. 4 febr sn: 2 letters 6 cijfers. AV 51.1; Mev. 79 1; P. 67. Serie CC Zeer fraai , 951 (afbeelding verkleind) * gulden type Bankbiljet Meisje in t blauw van Verspronck. ht: Westerman Holstijn Trip. 7 mei Mev.80 1b; P. 77; Av.52.1b. Zeer fraai , 952 (afbeelding verkleind) * Gulden type Bankbiljet Salomo. ht: de Jong Holtrop. 1 juli sn: 1 cijfer 2 letters 6 cijfers. AV 54.1; Mev. 82 1; P. 84. Serie 4 BO Prachtig. 150, 211

212 PAPIERGELD PAPER MONEY 953 (afbeelding verkleind) * gulden type Bankbiljet Minerva. ht: Delprat Vissering. ht: in Boekdruk. sn: 2 letters 6 cijfers. AV 64.1a; Mev. 96 1a; P. 47 (48). Serie AR Zeer fraai , 954 (afbeelding verkleind) * gulden type Bankbiljet Minerva. ht: Delprat Vissering. ht: in plaatdruk blauw. sn: 2 letters 6 cijfers. AV 64.1a; Mev. 96 1b; P. 47 (48). Serie BD Vrijwel zeer fraai. 100, 955 (afbeelding verkleind) * gulden type Bankbiljet Jeugdportret stadhouder Willem II. ht: Westerman Holstijn Trip. 7 mei sn: 2 letters 6 cijfers. Mev. 99 1; P. 78; AV Zeer fraai. 185, gulden type Zonnebloem, ht: Posthumus Meyjes Duisenberg. Sn: 10 cijfers. Mev AV. 68.1a. UNC. 30, 212

213 PAPIERGELD PAPER MONEY gulden type Bankbiljet Luitspeelster. ht: Westerman Holstijn Trip, 5 April Serie CA Mev ; P. 51b. AV.81.3a. Vrijwel prachtig. 40, gulden type Bankbiljet Luitspeelster. ht: Robertson Rost van Tonningen. 26 Augustus Serie GV Mev P. 51c. AV. 81.4b.1. Prachtig +. 20, gulden type Bankbiljet Luitspeelster. ht: Robertson Rost van Tonningen. 18 Maart Serie KP Mev P. 51c. AV. 81.4b.2. Buiten omloop. Prachtig +. 20, 960 (afbeelding verkleind) * Gulden type Bankbiljet Tekst. ht: Westerman Holstijn Trip. 7 mei Serie GY Mev a; AV 83.1b; P. 79. Zeer fraai , 691 (afbeelding verkleind) * gulden type Bankbiljet. ht: Delprat Vissering. 30 juni sn: 2 letters 6 cijfers. Mev b; P. 42. AV 106.1c. Serie AD Zeer fraai , 962 (afbeelding verkleind) * gulden type Bankbiljet d Espinoza. 30 mrt ht: De Bijll Nachenius Zijlstra. sn: 10 cijfers. Mev P. 94. AV b. Wigvormige Snijteken. UNC. 900, 213

214 PAPIERGELD PAPER MONEY BEZETTINGSGELD WW II cent Westerbork. 15 feb Mev. B17 1. Serie AA UNC. 40, Reichspfennig Reichsreditkassencheine. Mev. A01 1. UNC. 10, Reichsmark Reichsreditkassencheine. Mev. A02 1. UNC. 10, Reichsmark Reichsreditkassencheine. Mev. A03 1. Vrijwel UNC. 10, Reichsmark Reichsreditkassencheine. Mev. A04 1. Vrijwel UNC. 10, Reichsmark Reichsreditkassencheine. Mev. A04 2. Vrijwel UNC. 15, Reichsmark Reichsreditkassencheine. Mev. A06 1. UNC. 15, 970 (afbeelding verkleind) 971 (afbeelding verkleind) * cent Amersfoort. 1 jan Mev B01 1. Met ster achter serienummer. UNC. 120, * cent Amersfoort. 1 jan Mev. B02 1a. Met ster achter serienummer. UNC. 150, 972 (afbeelding verkleind) 973 (afbeelding verkleind) * gulden. z.j. Ministerie van Oorlog. Papiergeld dat alleen door de Nederlandse troepen in Duitsland werd gebruikt. Mev. C UNC. 300, * gulden. z.j. Ministerie van Oorlog. Papiergeld dat alleen door de Nederlandse troepen in Duitsland werd gebruikt. Mev. C UNC. 400, 214

215 PAPIERGELD PAPER MONEY 974 (afbeelding verkleind) * gulden. z.j. Ministerie van Oorlog. Papiergeld dat alleen door de Nederlandse troepen in Duitsland werd gebruikt. Mev. C Vrijwel UNC. 700, NOODGELD 975 (afbeelding verkleind) * gulden Gemeente Amsterdam. 1e Wereldoorlog. Eenzijdig. sn: 1 letter 4 cijfers. Prachtig , 976 (afbeelding verkleind) * 976 2½ gulden Gemeente Amsterdam. 1e Wereldoorlog. Eenzijdig. sn: 1 letter 4 cijfers. Prachtig , 215

216 PAPIERGELD PAPER MONEY gulden Gemeente Lekkerkerk. aug Eenzijdig. sn: 4 cijfers en ster. Verk Prachtig +. 50, LOTS 978 Lot van 8 stuks. Nederlandse bankbiljetten, o.a. 20 gulden Emma Ӕ. AV 41. Gemiddeld zeer fraai. 50, 979 Lot van 31 stuks. O.a. Nederlands-Indië 10 gulden 1929, Portugal 1000 Escudos 1968, Finland 100 Markkaa Gemiddeld zeer fraai. 50, 980 Album. Indonesia. Voornamelijk uit de periode Revolutiegeld (23). Gemiddeld zeer fraai. 50, 981 Album collectie bankbiljetten. Bevat Slovenië, Kroatië, Bosnië. Gemiddeld Prachtig. 50, 982 Lot of modern French banknotes. 10 notes years 1940 to Average quality fine. 15, 983 Album Duits noodgeld Zgn. Lieban album. 75, 984 Rijks Bureau voor Ijzer & Staal Noodgeld. Bon voor 100 kg en 1000 kg,. Vrijwel UNC. 10, 985 Lot Bankbiljetten vnl. Zuid-Amerika. o.a. Ecuador Banco Internacional Un Sucre (19). P.S , ONDERSCHEIDINGEN DECORATIONS NETHERLANDS 986 (afbeelding verkleind) * 986 Ontwerptekening van E. Hühl voor het draagteken voor Trouwen dienst. waarbij de metalen modellen van voor en keerzijde gebruikt door de firma C.J. Begeer te Utrecht. AE 118x118 mm. Uitgegeven tijdens de regering van koningin Wilhelmina. Prachtig. 250, 987 Miniatures (3) Officer s long service decoration. type Gilt cross with XV(2) and XX(1) in the center. WMM 112. With original ribbon. FDC. 25, 216

217 ONDERSCHEIDINGEN DECORATIONS 988 * 988 Ridderkruis van de Orde van de Nederlandse leeuw. Wit ge leerd kruis met W tussen de benen, in het centrum een medaillon met de tekst VIRTUS / NOBILI / TAT. Kz. Nederlandse leeuw klimmend naar links. AR verguld, 40,7 x 63,4 mm. Toegevoegd miniatuur, beide met originele linten. FDC. 250, Dit exemplaar is uitgereikt aan H.R. van Taalingen, voormalig directeur van De Nederlandse Bank. 989 Algemene Nedelandse Politebond. Draagtekens (2). Voor X jaar trouwe dienst, inclusief batons. FDC. 20, 990 (afbeelding verkleind) * 990 Ridderkruis van de Orde van de Nederlandse leeuw Wit ge leerd kruis met W tussen de benen, in het centrum een medaillon met de tekst VIRTUS / NOBILI / TAT. Kz. Nederlandse leeuw klimmend naar links.wwm. 28. AR verguld 41,3 x 64,3 mm. Met origineel lint. Fabrikaat C.J. Begeer, Utrecht. FDC. 125, 991 Mobilisatiekruis Draagmedaille en miniatuur. compleet met lint. MMW. 52. FDC. 40, 217

218 ONDERSCHEIDINGEN DECORATIONS 992 (afbeelding verkleind) * 992 gouden eremedaille met de zwaarden verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. z.j. Verleend aan A.L. Poumay, adjudant eerste klasse bij het 12e Belgische Linieregiment, op 7 juni In originele cassette en bijgaande oorkonde en Belgische document met toelating tot het dragen van de onderscheiding. Met lint. Licht deukje keerzijde. Fabrikaat van s Rijks Munt, Utrecht. FDC. 650, 993 (afbeelding verkleind) * 993 Oranje Nassau orde / Order of Orange Nassau. Founded Civilian medal Officer in gold, silver and bronze. Added miniature. All with ribbon. Prachtig. 300, Belgium 994 Commandeurskruis van de Kroonorde. Wit geëmailleerd kruis met in het medaillon een gouden kroon. Kz. Monogram van Leopold II. in originele cassette. 56 x 80 mm. FDC. 75, Dit Exemplaar is uitgereikt aan H.R. van Taalingen, voormalig directeur van De Nederlandse Bank. 218

219 ONDERSCHEIDINGEN DECORATIONS 995 (afbeelding verkleind) * 995 Vergulde ketting met daaraan bevestigd 10 verschillende miniaturen. 9 Belgische die bezet zijn met diamantjes, smaragdjes en robijntjes, en één Nederlandse zonder steentjes. Prachtig geheel , LOTS 996 (afbeelding verkleind) * 996 Lot diverse onderscheidingen en miniaturen. O.a. Kruis voor belangrijke krijgsverrichtingen met gesp ATJEH , , Borstbeeld Willem III naar links, Mobilisatiekruis Met originele linten. Gemiddeld zeer fraai/prachtig. 200, 997 Lot van 11 Medaille voor Trouwen dienst. Established For servicemen below the rank of officer. Obv W; J on crown mantle. Rev. Armed forces: Crowned arms on throphees; Navy: Crowned arms on crossed anchors. VOOR TROUWEN DIENST. Dirks 252; Bax. 15. Gekroonde W. met lint. AE 28, mm. Diverse formaten miniaturen met gekroonde W en J en leger en marine (AR en AE sommige met lint). Allen gefabriceerd door Begeer, Utrecht. 50, 998 Lot van 12 Belgische onderscheidingen. O.a. Burgelijk kruis voor dienstancienniteit, eerste klasse. Gemiddeld Prachig. 50, 999 Lot van 15 Orde van Oranje Nassau. Founded White and blue enamelled cross, between the arms wreath, centre medallion obverse crowned lion and motto, reverse crowned W. Suspended from a crown. Miniaturen in diverse afmetingen. AR en Ae van 9 tot 16 mm. Zowel civiel als militair, allen met lint. FDC. 125, 219

220 PENNINGEN MEDALS HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1000 (afbeelding verkleind) * (in 1581 vervaardigd). LEIDEN BELEGERD EN ONTZET, door (G. van Bylaer). Gezicht op Jeruzalem, op de voorgrond de vlucht van Sanherib. Kz. gezicht op Leiden en de vlucht van de Spanjaarden met op de voorgrond de brandende schans van Zoeterwoude. cf. vl. I 195/193; JMP 1953 nr. 16; N.M AR gegoten 46 mm. Velden gebruneerd. Zeer fraai , 1001 (afbeelding verkleind) * WILLEM DE ZWIJGER & CHARLOTTE DE BOURBON GEHUWD IN BRIELLE, door C. Bloc. Borstbeeld Willem naar rechts. Kz. Borstbeeld Charlotte de Bourbon naar links. vl. I 240/236.1; JMP p. 65. Twee losse zilveren plaatjes van voor en keerzijde. 45,2 en 46 mm met draagoog. Velden gebruneerd. Vrijwel FDC , 1002 * FRIESLAND. TRIUMFPENNING VOOR DE VERDEDIGERS VAN BOMSTERZIJL. Schans. Kz. 5 regelige tekst tussen wapens. vl. I 293/288; JMP AR 50 mm. Vrijwel prachtig , 220

221 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1003 (afbeelding verkleind) * DE NIEUWE FORTIFICATIES VAN DOKKUM. Gehelmd stadswapen. Kz. 12 regelige tekst. vl. I 327/321.1; JMP nr. 3. AR gegoten 48 mm. Zeer fraai , 1004 (afbeelding verkleind) * SOUVEREINITEIT AAN KON. ELIZABETH VAN ENGELAND AANGEBODEN DOOR GELDERLAND, HOLLAND, ZEELAND, UTRECHT EN FRIESLAND, door (G. van Bylaer). Elizabeth op troon gezeten met links de graaf van Leicester en vijf geknielde naakte jongelingen met wapenschilden van de vijf provincies. Kz. de Paus en priesters worden uit de hemel verjaagd. vl. I 376/369; JMP ; Med. III I AR 52,3 mm. Prachtig. 750, 1005 * VERNIETIGING VAN DE SPAANSE ARMADA, door (G. van Bijlaer). De zinkende vloot. Kz. de Paus, koning Philips II, zittend in een halfronde cirkel en zijn allen geblinddoekt.. vl. I 390/384.1; Med. Ill. I ; Nav. Med. 4.4; JMP 1953 nr. 22. Origineel geslagen exemplaar op zwaarder gewicht, 62,10 gram. R. AR 53,3. Vrijwel prachtig , 221

222 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1006 * VERNIETIGING VAN DE SPAANSE ARMADA, door (G. van Bylaer). De zinkende vloot. Kz. de Paus, koning Philips II etc. vl. I 390/384.1; Med III. I ; Nav. Med. 4.4; JMP nr. 22. AR 58,8 mm. Gegoten, in contemporaine kabelrand met oog en ring. Velden licht gebruneerd. Mooie patina. Vrijwel prachtig. 500, 1007 * HET TURFSCHIP VAN BREDA, door (G. van Bylaer). Turfschip. Kz. 5 regelige tekst onder Nederlandse leeuw en stadswapen. vl. I 409/403; JMP nr. 23. AR 50 mm. Vrijwel prachtig. 250, 1008 * OORLOGSTOEBEREIDSELEN, VERBETERING VAN DE VLOOT. Ooievaars op dak van een huis. Kz. gezicht op Antwerpen met antiek oorlogsschip. vl. I 418/ RRR. AR 39,4 mm. Prachtig. 400, 222

223 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1009 * INNAME GEERTUIDENBERG, door (G. van Bylaer). Fortificaties van de stad met belegeraars en schepen te land en ter zee. Kz. 7 regelige tekst in cartouche. vl. I 437/430.1; JMP ; Nav. Med AR 43,3 mm. Prachtig. 600, 1010 (afbeelding verkleind) * KOEVORDEN BEVRIJD EN GRONINGEN HERNOMEN ONDER LEIDING VAN PRINS MAURITS, door (G. van Bijlaer). Friese triumfpenning. Vz. stadsgezicht op Groningen met de belegeraars. Kz. 10 regelige tekst onder gekroond Fries wapen. vl. I 448/440.1; JMP AR 52,3 mm. Zeer fraai. 600, 1011 * 1011 (1597). OVERIJSSEL. LANDDAGPENNING OP DE OVERWINNING BIJ TURNHOUT Ruiter met zwaard naar rechts, op de achtergrond stadsaanzicht van Kampen. Mmt. in omschrift. Kz. wapens van Overijssel en de drie steden verbonden door een lint. Daaromheen de 17 wapens van de leden. vl I 494/482.3; OP 83; JMP 1953 (Roovers) nr. 77; Med. Ill. I AR 54 mm. Piedfort 57,62 gr. Prachtig. 800, 223

224 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1012 * OVERWINNING BIJ TURNHOUT DOOR PRINS MAURITS, door (G. van Bylaer). Gezicht op de stad Turnhout met strijdende soldaten op de voorgrond. In afsnede VICTORIA / TVRNOTANA / ianv Kz. 4 regelige tekst binnen een parelrand omgeven door 9 kleine stadsgezichten. vl. I 494/482.1; JMP ; Med. III I AR 51,3 mm. Prachtig , Uit veiling Schulman juni 1936, no * SLAG BIJ NIEUWPOORT, PENNING VAN DE STATEN VAN UTRECHT. Gezicht op de legers van Albert van Oostenrijk en van prins Maurits, twee schepen op zee op de achtergrond. Kz. gekroond provinciaal wapen van Utrecht. vl. I 548/535.2; JMP ; Med Ill. I R. AR 46,9 mm. FDC , 1014 * SLAG BIJ NIEUWPOORT, door (G. van Bylaer) naar ontwerp van Jacq. van Gheyn. Prins Maurits geharnast te paard vertrapt Spaanse soldaten, op de achtergrond de legers in gevecht op het strand, in het veld jaartal CAPTIS CXXX MILIT: SIGNIS: etc. Kz. de belegering van het fort St. Andries in de Bommelerwaard COMPVLSO ADDIT: etc. vl. I 548/535.1; JMP ; Med Ill. I AR 55,3 mm. Lichte randschade. Prachtig , 224

225

226 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1015 * INNAME VAN GRAVE DOOR PRINS MAURITS, door (C. v.d. Vogelaer). Man die met hefboom een molensteen opheft. Kz. spade met krans, belegeringswerken op de achtergrond. Geslagen op last van de Staten van Utrecht. vl. I 567/551.2; JMP 1953 nr. 90. R. AR 50,5 mm. Op dubbel gewicht geslagen 57,55 gram. Prachtig , 1016 * HET SPAANSE GALJOEN ST. JACOB DOOR DE ZEEUWEN ONDER AANVOERING VAN G. DE ROY EN L. BIKKER BIJ ST. HELENA GENOMEN, door (J. Wttewaal). Van de aardbol springend paard achtervolgd door uit de golven opduikende leeuw. Kz. het galjoen aangehouden door twee Zeeuwse schepen. vl. I 564/548; Betts 21; N.M. 489;JMP 1953 nr. 97. R. AR 51 mm. Zeer fraai , 1017 * INNAME VAN GRAVE, RAVESTEIN, CUYK EN LAND TUSSEN MAAS EN WAAL, door (G. van Bylaer). Gezicht op het land van Maas en Waal. Kz. Maastricht en vloot van Spinola bij Oostende en Walcheren. vl. I 571/555; JMP ; Med. Ill. I ; Nav. Med R. AR 55,2 mm. Zeer fraai , 226

227

228 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1018 * 1018 (1604). OVERGAVE VAN OOSTENDE EN INNAME VAN CADZAND, IJSENDIJKE, AARDENBURG EN SLUIS. Plattegrond van het gebied rondom Sluis. Kz. plattegrond van Oostende. vl. II 15.1; JMP ; Nav. Med RR. AR 55,5 mm. FDC , 1019 (afbeelding verkleind) * HERNIEUWING VAN DE TRIPLE ALLIANTIE EN OP HET 12 JARIG BESTAND, door (G. van Bylaer). Hand uit wolken houdt wapens van Frankrijk, Engeland en Nederland door lint verbonden. Kz. 10 regelige tekst.. vl. II 50.1; Med. Ill. I AR 51,7 mm. Vrijwel FDC. 750, 1020 (afbeelding verkleind) * DRIEVOUDIG VERBOND HERNIEUWD / TRIPLE ALLIANTIE Nederlandse leeuw, Franse lelie en Engelse roos. Kz. drie aaneengesloten harten. vl. II 50.4; Med. Ill. I ; JMP 1953 nr 92. AR 53,1 mm. Zeldzaam. Prachtig. 750, 228

229

230 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1021 * INNAME VAN GULIK DOOR PRINS MAURITS, door (G. van Bylaer). Gezicht op het belegerde Gulik NIHIL INEXPUGNABILE. Kz. 9 regelige tekst. vl. II 71.1; JMP 1953 nr 40. RR. AR 55,2 mm. Vrijwel FDC , Ex verzameling Koch * TER HERINNERING AAN DE SLAG OP DE ZUIDERZEE, door C. Wijntgens. Schepen op zee met linksboven de haven van Hoorn. Kz. tekst met chronogram op 8 regels, daarboven mmt. lelie tussen C W en onder het jaartal. vl I 170/168; Nav. Med. I 469. AR 58 mm. Prachtig , Uit veiling Schulman van 18 dec (collectie Zwierzina), no * PRINS MAURITS VAN ORANJE NASSAU, door (A. Rottermont). Geharnast borstbeeld van voren. Kz. gekroond prinselijk wapen met de Orde van de Kouseband HONY SOIT QUI MAL Y PENSE. vl. II 87; Med. Ill. I ; JMP 1955 pl R. AR ovaal, gegoten, 43,9 x 54 mm. Prachtig. 500, 230

231 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1024 (afbeelding verkleind) * AANSPORING TOT EENDRACHT, STRIJD TUSSEN ADMIRALITEIT EN REMONSTRANTEN. Ploegende boer, getrokken door twee ossen. Kz. Twee op zee drijvende kruiken, met op de achtergrond drie steden. vl. II, 99; JMP blz. 90. AR 53,1 mm. Prachtig. 800, 1025 (afbeelding verkleind) * PENNING DER STATEN VAN WEST FRIESLAND OP DE VOORSPOED IN DE LANDBOUW EN DE ZEEVAART, door (C. Wijntgens). Boerin melkt koe. Kz. koopvaardijschip boven het wapen van West Friesland. In het omschrift de wapens van Enkhuizen, Hoorn en Medemblik. Cf. vl II 55; JMP AR 49,4 mm. Zeldzaam. Zeer fraai , 1026 * SYNODE VAN DORDRECHT, door C. Wyntges. Nederlandse leeuw. Kz. wapen van prins Maurits met de Orde van de Kouseband. vl. II 112/113; Med. Ill. I ; Med. Ill. I AR 57,9 mm. Monogram C lelie W in omschrift. FDC , 231

232 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1027 (afbeelding verkleind) * SYNODE VAN DORDRECHT, door C. Wyntges. Herstel van de rust tussen Kerk en Staat door prins Maurits. Nederlandse leuw. Kz. wapen van prins Maurits met de Orde van de Kouseband. vl. II 112/113; Mid. Ill. I Gesigneerd in omschrift met C lelie W. AR 58 mm. Vrijwel FDC. 800, 1028 (afbeelding verkleind) * SYNODE VAN DORDRECHT, door (W. van Bylaer). Tempel op de berg Sion. Kz. gezicht op de zaal met de gedeputeerden met hondje (Pieter Hondius) op voorgrond, zonder tekst CVM PRIV. vl. II 105; Med. Ill. I ; JMP a. AR 58,5 mm. Prachtig. 700, 1029 * 1029 (1622). BERGEN OP ZOOM. BEVRIJDING VAN SPINOLA DOOR PRINS MAURITS VAN ORANJE NASSAU, door (W. van Bylaer). Gezicht op de fortificatie van de stad. Kz. Wapenattributen. vl. II 149.2; JMP AR 55,1 mm. Zeldzaam. Prachtig , Uit veiling Schulman 26,

233 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1030 * BERGEN OP ZOOM. BEVRIJDING VAN SPINOLA DOOR PRINS MAURITS VAN ORANJE. Beloningspenning voor de officieren. Gekroond wapen van Bergen op Zoom door twee wildemannen gehouden FAVSTO NVMINE BERGA VICTIX. Kz. gekroonde leeuw met zwaard en pijlenbundel AVXILIIS PROTECTA TVIS 3 OCTOB vl. II AR 44,9 mm. Prachtig. 800, 1031 * 1031 (1622). BERGEN OP ZOOM. BEVRIJDING VAN SPINOLA DOOR PRINS MAURITS VAN ORANJE NASSAU, door P. van Abeele. Geharnast borstbeeld Prins Maurits vrijwel van voren. Kz. prins Maurits te paard gaande naar links, met de stad in verschiet. vl. II RR. AR 67,4 mm. Meesterkeur in de rand geslagen. Prachtig , 233

234

235

236 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1032 * INNAME VAN S HERTOGENBOSCH EN WESEL, door (W. Versteegh). Frederik Hendrik te paard naar links, in het verschiet gezicht op het ingenomen Den Bosch; in afsnede SILVA DVCIS / CAPTA. Kz. gezicht op de vesting Wesel met de binnentrekkende troepen. vl. II 180/178; JMP AR 59,5 mm. Lichte randoneffenheden. RR. Bijna prachtig , 1033 (afbeelding verkleind) * INNAME VAN WESEL DOOR FREDERIK HENDRIK, door Laurens v. Teylingen. Leeuw ontneemt vos een wezel. Kz. 16 regelige tekst. vl. II 178/175; JMP RR. AR gegoten 57,4 mm. Later werk. Zeer fraai. 250, 1034 (afbeelding verkleind) * SLAG OP HET SLAAK, door J. Looff. Gezicht op West Brabant en de Zeeuwse eilanden, daaronder 10 regelige tekst A.T LEGER VAN PRINS. B. GRAEF IAN etc. Kz. 14 regelige tekst, daaronder wapentje van Zeeland en jaartal. vl. II 197/194.4; JMP ; Nav. Med AR 54,7 mm. Vrijwel FDC. 750, 236

237 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1035 (afbeelding verkleind) * SLAG OP HET SLAAK, door J. Looff. Gezicht op West Brabant en de Zeeuwse eilanden, daaronder 10 regelige tekst A.T LEGER VAN PRINS. B. GRAEF IAN etc. Kz. 14 regelige tekst, daaronder wapentje van Zeeland en jaartal. vl. II 197/194.4; JMP ; Nav. Med Licht deukje aan de rand. AR 54,3 mm. Prachtig. 500, 1036 * PRINS FREDERIK HENDRIK VAN ORANJE NASSAU, INNAME VAN MAASTRICHT EN LIMBURG, door (Aert Verbeeck). Borstbeeld driekwart van voren. Kz. plattegrond van Maastricht en het leger van Pappenheim dat de Maas overtrekt TRAIECT AD MOSA RECEPT II 206/202; Med. Ill. I ; JMP AR 56,8 mm. Zeldzaam. Vrijwel prachtig , Uit veiling Schulman 23, no * INNAME VAN BREDA DOOR PRINS FREDERIK HENDRIK Gezicht op Breda en de veldslag. Kz. Nederlandse leeuw tussen wapen trofeeën. JMP ; vl. II 238/ AR 52,6 mm. Miniem deukje aan de rand. Zeldzaam. Prachtig , 237

238 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1038 * INNAME VAN BREDA DOOR PRINS FREDERIK HENDRIK, door J. Looff. Zeeuwse penning met mt. burchtje (Middelburg). Rechterarm komend uit de wolken met opgeheven zwaard waaraan het wapen van de prins van Oranje. Op achtergrond gezicht op Breda, rechts gekroonde stedenmaagd aangevallen door de Honger, links turfschip. In het veld CVM PRIVIL. / I. LOOFF / FE. Kz. 14 regelige tekst op banderol omlijst door wijngaardbladen en druiventrossen en waarboven gekroond wapen van de Verenigde Nederlanden. Miniem deukje aan de rand. JMP ; vl. II 238/232.2 var.; KPK 653. Zeldzaam. AR 69,7 mm. Prachtig , 1039 * INNAME VAN BREDA DOOR PRINS FREDERIK HENDRIK, door J. Looff. Zeeuwse penning met mt. burchtje (Middelburg). Rechterarm komend uit de wolken met opgeheven zwaard waaraan het wapen van de prins van Oranje. Op achtergrond gezicht op Breda, rechts gekroonde stedenmaagd aangevallen door de Honger, links turfschip. In het veld CVM PRIVIL. / I. LOOFF / FE. Kz. 14 regelige tekst op banderol omlijst door wijngaardbladen en druiventrossen en waarboven gekroond wapen van de Verenigde Nederlanden. Roosjes in omschrift i.p.v. punten. JMP ; vl. II 238/232.2 var.; KPK 653. AR 70,7 mm. Zeldzaam. Bijna prachtig , 238

239 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1040 * KEIZER KAREL V, 37 JAAR OUD, Door H. Reinhardt de Oudere. Borstbeeld keizer naar rechts met scepter in de rechterhand. Kz. gekroond wapenschild, versierd met dubbelkoppige adelaar, geflankeerd door de zuilen van Hercules met eronder het monogram H R. Habich II, 1926; Pollar 740. AR vuurverguld 65,2 mm. Met draagoog. Grafitti voorzijde. Zeer fraai. 750, 1041 * HUWELIJK PRINS WILLEM II & MARIA VAN ENGELAND / MARRIAGE OF WILLIAM II & MARY, door J. Blum. Het bruidspaar reikt elkaar de hand, op achtergrond de Vijverberg te s Gravenhage. Geschreven tekst in het veld. Kz. prins Willem als Mars bij wapentrofeeën ontvangt een palmtak van Maria als Ceres. vl. II 258/251.1; Med. Ill. I ; KPK. 668; Eimer 137. AR 72,3 mm. Prachtig , 239

240 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1042 * DEN HAAG, HUWELIJK PRINS WILLEM II EN MARIA VAN ENGELAND / MARRIAGE OF WILLIAM II AND MARY. Het bruidspaar reikt elkaar de hand, op achtergrond de Vijverberg te Den Haag. Geschreven tekst in het veld. kz. prins Willem als Mars bij wapentrofeeën ontvangt een palmtak van Maria as Ceres. vl. II 258/251.1; Med. III. I ; KPK 668; Eimer 137. AR 72,7 mm. Prachtig , 1043 * FREDERIK HENDRIK, AANKOMST VAN MARIA VAN ENGELAND IN DE NEDERLANDEN / ARRIVAL OF PRINCESS MARY IN HOLLAND, door Sebastiaan Dadler. Prins Frederik Hendrik op een troon, in de verte gezicht op Scheveningen. Kz. Hollandse leeuw in de tuin, bij de ingang het prinselijk paar Willem II en Maria.. vl. II 264/257; Med. Ill. I ; Wieçek ; Maue 47. AR 73,4 mm. Vrijwel FDC , 240

241 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1044 * VREDESWENS, door S. Dadler. Pax in strijd met Bellona. Kz. Staande Pax met mercuriusstaf en Palmtak met aan haar voeten de overwonnen vijand. Maue 54; Wieçek 117. AR 60,7 mm. Prachtig. 500, 1045 * INNAME VAN HULST (ZEEUWS VLAANDEREN) DOOR FREDERIK HENDRIK, door J. Looff. Bombardement op de belegerde stad waarboven op lint geplaatste tekst NUNC/ SEPES/HORRIDA/RUSCO Kz. 10 regelige tekst onder gekroond wapenschild, omringt door druiventrossen en ranken. vl. II 288/278; JMP AR 66,8 mm. Zeer zeldzaam. Prachtig , 241

242 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1046 (afbeelding verkleind) * VREDE VAN MÜNSTER / PEACE OF WESTPHALIA, door E. Kettler. Zegekar met Vrede getrokken door twee gekroonde leeuwen. Kz. 10 regelige tekst. 96; cf. vl. II 312/301.2/4; Madai AR 59,5 mm. Prachtig. 400, 1047 (afbeelding verkleind) * VREDE VAN MÜNSTER / PEACE OF WESTPHALIA, door Sebastiaan Dadler naar ontwerp van Boxhorn. 7 Maagden (7 Nederlandse Provinciën) waartussen wapenschilden in cirkel geplaatst met de vrijheidshoed in het centrum. Kz. 9 regelige tekst.. II 315/304.2; Pax. 100; DPR. 1094; Wieçek 124; Maue 70. AR 58,3 mm. Zeldzaam. Lichte randschade. Zeer fraai , 1048 (afbeelding verkleind) * OPRICHTING VAN DE UNIVERSITEIT TE HARDERWIJK, (Door J. Wijntgens). Gekroond Gelders wapen. Kz. cartouche met 11 regelige tekst. vl. II, 330. AR 58,3 mm. Zeer fraai. 750, 242

243 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1049 * DOOD WILLEM II, MISLUKTE AANSLAG OP AMSTERDAM / DEATH WILLIAM II OF ORANGE, UNSUCCESSFUL ATTACK ON AMSTERDAM, door Sebastiaan Dadler. Hollend paard voor Amsterdam. Kz. begrafenisstoet langs de Vijverberg te s Gravenhage en Phaethon valt uit de wolken. vl. II 353/341; Wieçek 133. AR 69.3 mm. Vrijwel FDC , 1050 * AMSTERDAM. MISLUKTE BELEGERING DOOR WILLEM II, door (Pieter van Abeele). Stadsgezicht met op de voorgrond schepen, daarboven hand uit de wolken onder banderol. Kz. gravering van de overbrenging van de 6 heren naar het slot Loevestein Int gúlde Vreede Jaer Júliús 3 mael 10. heeft men Prins en Volck voor Amsterdam gesien, berent met Ruyters en soldaten in Augusty 4 wederom verlaten. Vz. Veld gebruneerd. AR 64,7 mm. Zeer zeldzaam. Prachtig , 243

244 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1051 * 1051 ITALIE. BINDO ALTOVITI, , ROMEINS BANKIER, eenzijdige houten medaillon door onbekende meester. Tweede helft zestiende eeuw. Borstbeeld met pelsmantel, getooid met muts. Op de keerzijde annotatie in inkt; Benvenuto Cellini. Vgl. Armand I, ; Habich plaat XCVII.2 vermeld onder atelier Leone Leoni. Doorsnede 54,3 mm. Prachtig , Bindo Altoviti was een groot liefhebber van kunst en was bevriend met Michelangelo. Rafael heeft hem geportreteerd en Cellini vervaardigde een bronzen borstbeeld en waarschijnlijk een gelijksoortige penning. Het palazzo Altoviti was tot 1880 gelegen aan de Tiber in Rome. Bindo Altoviti was born in Florence in His father established the Altoviti bank in Rome. Bindo followed in his father s footsteps. He became renowned not only as he rose as an influential banker but also for his rivalry with the Medici family of Florence. His opposition was strengthened by his marriage to Fiammetta daughter of Tommaso Soderini. Fiammetta s family members were exiled from Florence, imprisoned and declared rebels by the Medici. Despite this rivalry with the Medici, Bindo s career soared. He aided in the coronation of Pope Leo X in 1513 and became one of the many bankers in Rome that lent money to the papacy. At the time the Apostolic chamber contracted out tax collecting to merchant bankers in exchange for loans. This gave the papacy access to consistent income and it gave the bankers access to important political posts as well as influence over papal fiscal policy. Bindo was appointed Chief Commissioner for collecting taxes in Bindo however was not only known as a banker, he is also known for his patronage of artists such as Raphael, Michaelangelo and Benvenuto Cellini. Around 1550 Cellini made a bust of Bindo which can now be found in the Isabella Stewart Gardner Museum in Boston Massachusetts, USA. The wood medal on auction now, bears on the reverse (written in imk) the name Benvenuto Cellini. The craftsman of this medal is not certain. There are two interesting books dedicated to Bindo Altoviti s arts patronage: Raphael and the Beautiful Banker by David Brown and Jane Van Nimmen. Raphael, Cellini and a Renaissance Banker: The Patronage of Bindo Altoviti. Alan Chong and Barbara Strozzi (Eds). PROVENANCE: Jacques Schulman auction 268, lot # 1808 (April 1978), sold for 3500 guilders. 244

245

246 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1052 * STATENVERGADERING TE S GRAVENHAGE NA DE DOOD VAN PRINS WILLEM II, door S. Dadler. Geslagen door de Staten van Zeeland. De provinciewapens op een rots in de branding, daarboven de Hollandse maagd. Kz. 21 regelige tekst. vl. II 362/350. AR 68,2 mm. FDC , 1053 * DOOD VAN MAARTEN HZN. TROMP, door P. van Abeele. Bostbeeld vrijwel van voren. op de armafsnede monogram daaronder jaartal. Kz. boven een cartouche met het zinkende schip van Tromp zijn wapen met griffioenen als schildhouders. Daarboven op een bandrol OBYT AE 56. Meesterteken in de rand. vl II 376/364.1; Med. Ill I ; NM. 540; Fred. afb. 5/6. AR 70,4 mm. Gegoten, gedreven en geciseleerde penning. Vrijwel FDC , 246

247

248 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1054 * VREDE VAN WESTMINSTER TUSSEN ENGELAND EN DE NEDERLANDEN / PEACE WITH HOLLAND, door Sebastiaan Dadler. Britannia en Holland tezamen gezeten. Kz. Engels en Nederlands oorlogsschip varen gezamelijk op. vl. II 383/371.3; Med. Ill. I ; Nav. Med ; Pax 209; Maue 81; Wiecek 149. AR 60,7 mm. Zeer zeldzaam. Prachtig , 1055 * 1055 z.j. (± 1654). FREDERIK HENDRIK EN ZIJN VREDESVOORSTELLEN, door P. van Abeele naar ontwerp van Constantijn Huygens. Borstbeeld Frederik Hendrik driekwart naar rechts. Kz. binnen krans de wapens van de acht door Frederik Hendrik veroverde steden o.a. s Hertogenbosch, Wesel, Maastricht, Breda, Grol, Sas van Gent. vl. II 298/288; Fred. 7 afb. 11; Pax 87; JMP RRR. Gegoten en gedreven plaquettepenning. AR 67,4 mm. Met keurteken van P. van Abeele in de rand geslagen. Prachtig , 248

249 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1056 * WILLEM III EN ZIJN MOEDER MARIE PRINSES VAN ENGELAND, door P. van Abeele. Jeugdportret van Willem III met baret met grote veren. Kz. portret van prinses van Engeland naar links. vl II 387/375; Med. Ill. I ; N.M. 540; Fred. 4/4b. Met op de rand meesterteken van van Abeele. Gaatje in de rand. Gegoten, gedreven en geciseleerde penning. AR 64,6 mm. Vrijwel prachtig. 700, 1057 * OPENING VAN HET NIEUWE STADHUIS VAN AMSTERDAM, door G. Pool. Gezicht op het stadhuis met rechts de Nieuwe Kerk, daarboven Mercurius. Op een sokkel de namen van de burgemeesters en MDCLV. Omschrift stadswapen van Amsterdam FUIT HC SAPIENTIA QUONDAM. Kz. in een krans van wapens van de burgermeesters, gezicht op de stad vanaf het IJ, op de voorgrond de stedenmaagd in de Hollandse tuin. vl. II 399/ AR 71,2 mm. Vrijwel FDC , 249

250 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1058 * OVERIJSSEL. VERKIEZING VAN WILLEM III TOT STADHOUDER, door G. Pool. Jeugdportret van de toekomstige stadhouder en koning van Engeland. kz. 8 regelig gedicht. vl II 423/ R. AR 47,6 mm. Vrijwel FDC. 500, 1059 * (1659 vervaardigd). HAARLEM. OPENING VAN DE TREKVAART TUSSEN HAARLEM EN LEIDEN, door (P. v. Abeele de Jonge). Gezicht op de trekvaart met trekschuit, wapen van Haarlem op de voorgrond. Kz. 11 regelige tekst omgeven door eikenkrans met de wapens van de burgemeesters Jan Loo, Kornelis Guldewagen, Matthys Steyn en Jacob Druyvesteyn. vl. II 421/407; Fred. M. pag. 5 noot. AR 62,1 mm. Vrijwel FDC , 250

251 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1060 * UITVINDING VAN TREULEBEN OM DE LADING VAN GEZONKEN SCHEPEN TE BERGEN Penning van Zeeland ter herinnering aan het bergen van de lading van Hopman Waterdrinker. De schepen voor Westkapelle. Kz. 13 regelige tekst omgeven door de wapens van Marselis van der Goes en de leden van de Staten.Kz. met enele minieme krasjes. vl. II 478/459; Med. Ill. I ; N.M. 42. AR 70,2 mm. Zeldzaam. Vrijwel FDC , Uit veiling Schulman 26, * 1061 (1660). VREDE VAN OLIVIA, door S. Hohn. Pax en Justitia elkaar omarmend. Kz. Fides en Pietas geven elkaar een hand, met op de achtergrond een stadsgezicht. AR 57,8 mm. Bijna prachtig. 500, 251

252 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1062 * OPENING VAN DE TREKVAART VAN LEIDEN NAAR UTRECHT EN WOERDEN, door (A. Smeltzing). Gekroond stadswapen van Leiden met twee leeuwen als schildhouders boven gezicht op Leiden met de trekvaart en de door een paard met ruiter getrokken schuit. In omschrift de wapens van vier burgemeesters I.P. van Maersche, C. Buytevest, W. Hasius en Dr. I. Eleman tussen EXTERIS STUPORI INCOLIS USUI PATRIÆ ORNAMENTO LEYDÆ HONORI. Kz. 8 regelig gedicht binnen krans waarop de wapens van de burgemeesters Mr. I. Meerman, I.P. van Maersche, H. Schuyl en W. van Sanen. Omschrift RELUCTANTE LICET INVIDIA, ET RUSTICITATE, OMNEM SIBI REDDIT PERVIAM VIAM VIRTUS. vl. II 524/502; KPK 935; Fred. Dutch silver II 568; De Beeldenaar juli 1980 pag Gegraveerd zilver 61.5 mm. Meester en keurtekens in de rand. Lichte randschade. Van de allerhoogste zeldzaamheid. Tweede bekende exemplaar in zilver. Prachtig , Uit veiling Schulman , no

253

254 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1063 (afbeelding verkleind) * 1063 (1666). MICHIEL ADRIAANSZ. DE RUYTER, VIERDAAGSE ZEESLAG, door C. Adolfszoon Geharnast borstbeeld driekwart naar links, op de armafsnede C AD F Kz. gezicht op de zeeslag met brandend schip op voorgrond, in afsnede PVGNANDO. vl. III 186/176; Med. Ill. I ; KPK 961; vhvb. Plaat I,3.. Naslag s Rijks Munt ca AE 72,3 mm. Prachtig. 75, 1064 (afbeelding verkleind) * MICHIEL ADRIAANSZ. DE RUYTER, LUITENANT ADMIRAAL GENERAAL / NAVAL ACTION OF MICHAEL DE RUYTER, door Wouter Muller. Zilveren plaquettepenning met hoog reliëf op de vierdaagse zeeslag. Borstbeeld, versierd met met de Orde van de Witte Olifant, waarboven stevenkroon gehouden door een meerman en meermin +DE RUYTER DIE DEN BRIT SYN MOET GETEUGELT HEEFT ALDUS DOOR MULLERS HANT INT GOUT EN SILVER LEEFT A MDCLXVI DEN XIIII JUNY. Onder zijn borstbeeld op een banderol M A D RUYTER LUIT ADMIRAAL GEN. Kz. zeeslag HIER STRYCKT HET BRITSCH GEWELT VOOR NEDERLANT DE VLAGH. DE ZEE HEEFT NOIT GEWAEGHT VAN ZULK EEN ZWAEREN SLAGH. Fred. 8/8a afb. 137/136; vl. II 549/527.2; Nav. Med. 567; Med. Ill. I RR. AR gegoten, gedreven en geciseleerd. 78,1 mm. Vrijwel prachtig , 254

255

256 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS MICHIEL ADRIAANSZ. DE RUYTER, LUITENANT ADMIRAAL GENERAAL / NAVAL ACTION OF MICHAEL DE RUYTER, door Wouter Muller. Als voren, echter een loden nagietsel. Pb. Zeer fraai. 100, 1066 * VREDE VAN BREDA TUSSEN FRANKRIJK, ENGELAND, DENEMARKEN EN NEDERLAND / PEACE OF BREDA, door Joannes Lutma Jr. Een grimmige leeuw met wapens waaronder LEO BATAVUS, in het verschiet handelsvloot op zee SIC FINES NOSTROS LEGES TVTAMVR ET VNDAS monogram naast leeuw. Kz. 19 regelige tekst onder Amsterdams stadswapen. vl. II 555/534.2; Med. Ill. I ; Nav. Med ; Pax 259; KPK 984; Fred. 30/30 a afb. 123/124. Minieme randschade. AR 70,3 mm. Zeldzaam. Vrijwel FDC , Deze prachtige penning werd vervaardigd in opdracht van de magistratuur van Amsterdam. De vrede van Breda, onder leiding van Zweden, gesloten tussen Engeland, Denemarken, Frankrijk en de Republiek maakte een einde aan de 2e Engelse zee oorlog * VREDE VAN BREDA TUSSEN FRANKRIJK, ENGELAND, DENEMARKEN EN NEDERLAND / PEACE OF BREDA, door (J. Roettier). Gelauwerd borstbeeld van Karel II met mantel naar rechts. Kz. Britannia gezeten op een rots kijkt naar haar vloot FAVENTE DEO. Met opliggend randschrift CAROLVS SECVNDVS PACIS ET IMPERII RESTITVTOR AVGVSTVS +. vl. II 544/522; Med. Ill. I ; KPK 994; Pax 269; Nav. Med. 64. AR 56.5 mm. Zeer fraai , 256

257 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1068 (afbeelding verkleind) * ONTZET VAN GRONINGEN / RELIEF OF GRONINGEN Gezicht op de stad waarop bommen vallen, op de voorgrond de belegeraars in slagorde. Kz. ANo 1672 / GRONINGEN / BELEGERT DOO / DE BISCOP VA / CEVLEN ENDE / VAN MVNSTER / DEN 9 IVLI: VER / LATEN DEN / 1 AVGVS:. vl. III 98/92.1; Weil. 23. AR 42.1 mm. Mooi patina. Prachtig , De enige penning van het ontzet van Groningen op het formaat van een daalder * ONTZET VAN GRONINGEN & INNAME VAN KOEVORDEN / RELIEF OF GRONINGEN & COEVORDEN TAKEN Gezicht op de stad Groningen waarop bommen vallen, op de voorgrond de belegeraars in slagorde met aan linkerzijde de tekst Belegeringe / voor / Groningen. Kz. plattegrond van Koevorden met rondom het leger COEVERDEN MET STORMER: HANDT INGENO: DEN 20 DECE: 1. vl. III 108/102.3; Weil. 13. AR 54,5 mm. Prachtig , 1070 (afbeelding verkleind) * JOHAN EN CORNELIS DE WITT TE S GRAVENHAGE VERMOORD / THE BROTHERS DE WITT MURDERED Dubbelportret. Kz. TWEE WITTEN EENSGEZINTetc. Met randschrift VIOLENTA MORTI DELETI HAG COMITIS 20 AVG: AſO. vl. III 87/81.3. AR 48,4 mm. Prachtig. 300, 257

258 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1071 (afbeelding verkleind) * ONTZET VAN GRONINGEN / RELIEF OF GRONINGEN Wapen van de universiteit, waarop Pallas tussen vaandels en wapenattributen. Kz. binnen een parelrand 9 regels tekst IN / MEMORIAM / etc. Beloningspenning voor de gewapende studenten. vl. III 102/96; Weil. 27; Hofstee 34. AR 48,3 mm.piedfort op dubbele zwaarte, 52,6 gram. Vrijwel prachtig. 400, 1072 (afbeelding verkleind) * ONTZET VAN GRONINGEN & INNAME VAN KOEVORDEN / RELIEF OF GRONINGEN & COEVORDEN TAKEN. Gezicht op de stad Groningen waarop bommen vallen, op de voorgrond de belegeraars in slagorde met aan linkerzijde de tekst Belegeringe / voor / Groningen. Kz. plattegrond van Koevorden met rondom het leger COEVERDEN MET STORMER: HANDT INGENO: DEN 20 DECE: 1. vl. III 108/102.3; Weil. 13. AR 54,9 mm. Vrijwel prachtig. 500, 1073 (afbeelding verkleind) * JOHAN EN CORNELIS DE WITT TE S GRAVENHAGE VERMOORD / THE BROTHERS DE WITT MURDERED, door Pierre Avry. Naar elkaar toegewende portretten. Kz. veelkoppig monster (het gepeupel) verscheurt de gebroeders. vl. III 87/81.1; KPK AR 71.7 mm. Bijna prachtig. 750, 258

259 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1073 (afbeelding verkleind) * ONTZET VAN GRONINGEN / RELIEF OF GRONINGEN. Gezicht op de stad waarop bommen vallen, op de voorgrond de belegeraars in slagorde. Kz. onder stadsadelaar op 10 regels / / VAN DE BISCCHOPPEN / VAN COLEN EN MVNS / TER DEN 9 IVL STERCK / BELEGERT WREDELICK / ANGETAST DEN 17 / SCHANTLICK / / H S. Met extra omschrift NAEST GODT SI EER DE MAGISTRAET EN BORGERI EN MILITIE. vl. III 98/92.3; Weil. 35. AR 57.5 mm. Zeldzaam. Zeer fraai. 300, 1075 (afbeelding verkleind) * UTRECHT, DOOR DE FRANSEN VERLATEN/UTRECHT VACATED BY THE FRENCH. Phoenix op globe, ter weerszijden twee cornucopiae INSTAVRATIE SAECVLI FELICIS. Kz. 8 regelige tekst DEI. O. M. / MUNERE. VIRTVTE. etc. vl. III 126/121.1; Weil R. AR 43,3 mm. Lichte randschade. Vrijwel prachtig. 200, 1076 (afbeelding verkleind) * DE BEWINDVOERDERS VAN DE W.I.C. AAN JAN ROOT. Twee schepen met volle zeilen op een woelige zee varend. Kz. Familiewapen van Jan Root met daaronder 4 regelige tekst. vl. III, 191/181. Pb 83,4 mm. Loden afslag. Fraai. 150, 259

260 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1077 * 1077 (1677). HUWELIJK WILLEM III & MARIA / MARRIAGE OF WILLIAM III & MARY, door (N. Chevalier). Borstbeeld Willem III naar rechts GVIL III D G PRIN AVR HOL ET WE S GV Kz. borstbeeld Mary naar links met broche en speld op schouder MARIA D G AV R PRIN NAT DE IORC. vl. III 236/222.1; Med. Ill. I ; KPK Ar 41,8 mm. Vrijwel FDC. 400, 1078 * VREDE VAN NIJMEGEN, VERDRAG TUSSEN NEDERLAND, FRANKRIJK, OOSTENRIJK, SPANJE, DENEMARKEN, ZWEDEN EN BRANDENBURG / PEACE OF NIMEGUEN, door (J. van Dishoecke). De Nederlandse maagd tussen Prudentia en Pax met leeuw aan haar voeten LIBERTAS PACIS SOB OLES PRVDENTIÆ ALVMNA. Kz. gekroonde wapens van Frankrijk en Nederland door guirlande verbonden boven stadsgezicht op Nijmegen OCCIDIT AD RHENVM NASCITVR AD VAHALIM, in de afsnede CIÇÇC. vl. III 248/233.1; Pax 202. Penning van de stad Amsterdam. Minieme imperfectie aan de rand. AR 66,4 mm. Vrijwel FDC , 260

261

262 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1079 (afbeelding verkleind) * VREDE VAN NIJMEGEN, VERDRAG TUSSEN NEDERLAND, FRANKRIJK, OOSTENRIJK, SPANJE, DENEMARKEN, ZWEDEN EN BRANDENBURG Pijlbundel en lelietak binnen olijfkrans waaromheen QVIS SEPA RABIT. Omschrift CONINGVNT SVA TELA LEO, SVA LILIA GALLVS. Kz. 9 regelige tekst GEDACHTENIS / VAN T VREE^ BEFLU IT / SOO LANG GEFOCHT, etc.. vl. III 248/233.3; Pax 293. AR 41,9 mm. Prachtig. 250, 1080 (afbeelding verkleind) * VREDE VAN NIJMEGEN, VERDRAG TUSSEN NEDERLAND, FRANKRIJK, OOSTENRIJK, SPANJE, DENEMARKEN, ZWEDEN EN BRANDENBURG Pijlbundel en lelietak binnen olijfkrans waaromheen QVIS SEPA RABIT. Omschrift CONINGVNT SVA TELA LEO, SVA LILIA GALLVS. Kz. 9 regelige tekst GEDACHTENIS / VAN T VREE^BEFLU IT / SOO LANG GEFOCHT, etc.. vl. III 248/233.3; Pax 293. AR 41,9 mm. Prachtig. 250, 1081 (afbeelding verkleind) * OP DE AANLEG VAN DE TREKVAART LANGS DE ZIJL BIJ LEIDEN, door I. Smeltzing. Godin met schip en hoorn van overvloed staande op globe NAVIGATIO. Kz. gezicht op Leiden, op voorgrond trekschuit en paard en bovenaan de wapens van de 4 burgemeester MINOR EST NON OMNIBUS UNA. vl. III 302/283. AR 48,3 mm. Zeldzaam. Prachtig. 300, 262

263 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1082 * WILLEM III AANKOMST IN TORBAY / WILLIAM III LANDING AT TORBAY, door G. Bower. Geharnast borstbeeld naar rechts. Kz. de prins te paard met legers op het strand, op de achtergrond zijn vloot voor anker. Randschrift NON RAPIT IMPERIUM UIS TUA SED RECIPIT. vl. III 378/353.3; Med. Ill. I RR. AR 50,1 mm. Vrijwel FDC. 600, 1083 (afbeelding verkleind) * UTRECHT. ONTVANGST VAN DE GEVLUCHTE FRANSE PROTESTANTEN Nederlandse leeuw met zwaard en pijlenbundel. Een poot op een bijenkorf, daarnaast het wapen van Utrecht. Kz. 11 regelige tekst. vl. III 355/332; KPK AR 43,3 mm. Zeer fraai , 1084 (afbeelding verkleind) * WILLEM III AANKOMST IN TORBAY / WILLIAM III LANDING AT TORBAY SOLI DEO GLORIA Nederlandse maagd bij oranjeboom en zuil met Engels wapen en plakkaat met BRITAN ONT / ROERT.WER / GEVELT. / PRINC D OR / ANGIE ONS / HERSTELT. Kz. Nederlandse leeuw met zwaard en pijlenbundel, de vloot bij Torbay op de achtergrond IN TVITIONEM RELIG PROTES. vl. III 380/355.2; Med. Ill. I ; Nav. Med. 78. AR 43,6 mm. Zeer fraai. 150, 263

264 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1085 (afbeelding verkleind) * 1085 (1689). KRONING WILLIAM III EN MARY. Bostbeelden naar rechts. Kz. gekroond wapenschild omgeven door zeven andere wapenschilden. Med.Ill 674, 47; vl III, AR 41,8 mm. Prachtig. 500, 1086 * AMSTERDAM. OP DE NIEUWE SLUIZEN EN DIJKEN. Zittende stadsgodin. Kz. 11 regelige tekst binnen eikenkrans. vl. III 474/442. AR 61,3 mm. Zeer zeldzaam. Vrijwel FDC , 1087 * AANKOMST VAN WILLIAM III IN IERLAND. Borstbeeld William naar rechts. Kz. steigerende eenhoorn met aan zijn voeten kikkers en schepen op de achtergrond. vl. III 444. RR. AR 52,1 mm. Zeer licht deukje aan de rand. Prachtig , 264

265 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1088 (afbeelding verkleind) * PACIFICATIE VAN IERLAND, INNAME VAN DROGHEDA EN DUBLIN, door G. Hautsch. Borstbeeld Willem III naar rechts. Kz. Victorie blaast trompet vergezeld van 5 genii met schilden waarop de stadsgezichten van Waterfort, Athlone, Limrick, Kinsal, Londondery en Galoway. Op de voorgrond Willem III bij de veldslag met Drogheda en Dublin op de achtergrond. Op de rand ANNORVM GESTA etc. vl. III 552/ IV 61.2; Med. Ill. II ; DPR AR 41 mm. Vrijwel FDC. 500, 1089 * ZEESLAG BIJ KAAP LA HOGUE, door P.H. Muller. William III staande tussen de Ierse en Hollandse maagden. Kz. zeeslagscene met erboven een deel van de dierenriem. Met randschrift in rielief. Med. Ill. II 61, 262; vl. IV 31. RR. AR 55,6 mm. FDC , 1090 * ZEESLAG BIJ KAAP LA HOGUE / NAVAL BATTLE OF LA HOGUE, door G. Hautsch. Borstbeeld Willem III en admiralen Russel, Almone, Ashby en Delaval in een tempel. Kz. Faam en Victoria houden tablet waarop de geschiedenis. Randschrift MATVRATE FVGAM, REGIQUE OSTENDITE VESTRO, NON ILLI IMPERIVM PELAGI. vl. IV 36/98.4; Med. Ill. II a. AR 45,3 mm. Prachtig , 265

266

267

268 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1091 * VREDE VAN RIJSWIJK TUSSEN FRANKRIJK, SPANJE, ENGELAND EN DE NEDERLANDEN / PEACE OF RYSWICK, door R. Arondeaux. Links keizer Leopold I en koning stadhouder Willem III, rechts Lodewijk XIV en Karel XI van Zweden sluiten de Janustempel CÆSA FIRMABANT FOEDERA PORCA. Kz. gezicht op het paleis te Rijswijk in een krans van wapens en namen van de deelnemende landen. vl. IV 215/273.2; Med. Ill. II ; Pax 378; Hild. 14. AR 49,3 mm. Zeer fraai. 300, 1092 * 1092 Eind 17e eeuws model. NEDERLANDSE AMBASSADEURSPENNING, door (D. Drappentier). Gekroond wapenschild van de Zeven Verenigde Provinciën met twee gekroonde leeuwen als schildhouders. Kz. zeven gekroonde wapenschilden van de provinciën door linten verbonden. vgl. vl. II 53.2 (1609); JMP 1936 Pl. II.5; Pax 64. AR 65,9 mm. Zware uitvoering. 98,4 gram. Zonder draagoog. Vrijwel FDC , 268

269 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1093 * EERSTE EEUWFEEST OP DE DROOGLEGGING VAN DE BEEMSTER, door de Wijs. Wapenschild van het gewest met Beemster Bul door leeuw gehouden. Rondom de wapenschilden van de heemraden, de dijkgraaf, de baljuw en de gewesten Holland en West Friesland. Kz. 13 regelige tekst. vl. IV 652 / V 222. AR 61,1 mm. Zeldzaam. Vrijwel FDC , 1094 (afbeelding verkleind) * PORTO BELLO INGENOMEN. Admiraal Vermont kijkend naar links, naast een kanon rechts. Links in het veld schip varend naar rechts. Kz. Zicht op de haven, 4 schepen voor de haven, tussen fortificaties. Med. Ill. II, 538, 119; Betts 238/239. Zeer fraai +. 50, 1095 (afbeelding verkleind) * OVERSTROMING EN STORMVLOED IN GELDERLAND EN ZUID HOLLAND, door N. v. Swinderen. Gezicht op ondergelopen landschap met zwemmende mensen en dieren, riviergod op de voorgrond. Kz. 8 regelig gedicht. VvL AR 48,1 mm. Zeldzaam. Vrijwel FDC. 300, 269

270 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1096 (afbeelding verkleind) * EERSTE EEUWFEEST VREDE VAN MÜNSTER / CENTENARY OF THE PEACE OF WESTPHALIA, door M. Holtzhey. Nederlandse leeuw vertrapt wapens voor monument met portretten van Willem I, Maurits en Frederik Hendrik van Oranje, op de sokkel de hoofden van Egmont en Hoorne. Kz. de prins offert op het vredesaltaar in aanwezigheid van het volk. VvL. 270; Pax 193; DPR III AR 61,3 mm. Gaatje in de rand. Prachtig. 250, 1097 * 1097 (ca. 1750). HONGARIJE, KREMNITZ, door Becker. Gouden medaille op het gewicht van 7 dukaten. Vz. Sint George te paard strijdend tegen een draak. Kz. een schip met Jezus en zijn discipelen op een stormachtige zee. AU 44,2 mm. Prachtig , 1098 (afbeelding verkleind) 1099 (afbeelding verkleind) * UTRECHT. HET VAANDEL VAN DE BURGERCOMPAGNIE SWARTE KNEGTENӔ OVERGEBRACHT, door Marmé. Het vaandel. Kz. wapens van de hoofdofficieren. VvL. 354; KPK AR 31 mm. Vrijwel prachtig. 75, * FREDERIK V, LIBERTAS Borstbeeld naar rechts. Kz. zittende Libertas reikt knielende man een document aan. AR 54,8 mm. Fraai , 270

271

272 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS (afbeelding verkleind) * AMSTERDAM. COLLEGIUM MEDICUM, door (W. de Wijs). Toegangspenning voor de Hortus Medicus voor doctoren en apothekers. Vz. Aesculapius met de slangenstaf. Kz. stadswapen tussen twee horens van overvloed. Op naam van Hendrik Louis van Dole WK. 30.3; Dirks I 11. AE gegoten 50,6 mm. Zeer fraai. 100, 1101 (afbeelding verkleind) * 1101 (1767). HUWELIJK VAN PRINS WILLEM V VAN ORANJE NASSAU & FREDERIKA SOPHIA WILHELMINA VAN PRUISEN TE BERLIJN / MARRIAGE OF WILLIAM V & FREDERICA OF PRUSSIA, door Th. v. Berckel. Borstbeeld Willem V naar rechts. Kz. borstbeeld van de prinses naar rechts. VvL. 402; de W AR 33,1 mm. Zeldzaam. Prachtig. 300, INTOCHT VAN PRINS WILLEM V & PRINSES WILHELMINA VAN PRUISSEN,. Dubbelportret naar rechts. Kz. cherubijn met stadswapen van Amsterdam boven 10 regelige tekst. VvL. 424b. AR 33.8 mm. Fraai. 40, 1103 (afbeelding verkleind) * 1103 (1769). PRIJSPENNING VAN HET ZEEUWS GENOOTSCHAP DER WETENSCHAPPEN, door B.C. van Calker. Vervaardigd naar een ontwerp van C. Ploos van Amstel. De zeven vrije Kunsten op een rots in zee. Kz. Minerva leunend op altaar, gezicht op Vlissingen op de achtergrond. Op de afsnede ruimte voor tenaamstelling. VvL AR 59,5 mm. Op naam gesteld van CORNELIS ZILLESEN Prachtig. 300, 272

273 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1104 (afbeelding verkleind) 1105 (afbeelding verkleind) * LEIDEN. 2E EEUWFEEST VAN HET ONTZET, door Th. v. Berckel. Stedenmaagd vertrapt Geweld en zet een leeuw de vrijheidshoed op. Kz. Religia staande bij altaar. VvL 494a; KPK 3276; de W. 39. AR 27.5 mm. Zeer fraai. 50, * OP DE STORMEN EN OVERSTROMINGEN, door I.M. Lageman. Strandgezicht met schepen op de achtergrond, alziend oog bestraalt een ceder SPES NOSTRA IN DEO. Kz. 5 regelige tekst. VvL AR 30,7 mm. Zeldzaam. Prachtig. 100, 1106 (afbeelding verkleind) 1107 (afbeelding verkleind) * DORDRECHT. EREPENNING VOOR DE HONORAIRE LEDEN VAN DE SCHUTTERIJ VAN ST. JORIS, door J. van Baerll. St. Joris te paard omgeven door de ketting van het Gulden Vlies. Kz. 7 regelige tekst onder het wapen van Dordrecht. In afsnede jaartal en naam van medailleur. VvL R. AR 36,9 mm. met draagoog. Prachtig. 150, Uit collectie A.J. Bemolt van Loghum Slaterus. * UTRECHT. DE SCHUTTERIJ BEEDIGD Beedigingsscène op de Neude. Kz. tekst in negen regels. Kabelrand naar links. VvL. 639b. AR 30,8mm. Prachtig. 80, Deze penning werd uitgereikt aan de beëdigde officieren en burgerij. Dezelfde penning met acht regels tekst is voor verkoop vervaardigd * NAPOLEON. LA VÉNUS DE MEDICIS. Hoofd naar rechts. Kz. beeldhouwwerk de Venus van de Medicis. Bramsen AE 40 mm. 100, 273

274 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1109 (afbeelding verkleind) * 1109 z.j. NAPOLEON. Eenzijdig. Borstbeeld Napoleon naar links. AE Gegoten 183 mm. Prachtig. 75, 1110 * NAPOLEON. CAMP DE BOULOGNE. Gelauwerd hoofd naar rechts. Kz. Hercules in strijd met een luipaard. Bramsen 320. AE 40,6 mm. Prachtig. 100, 1111 * NAPOLEON. COLONNE DE LA GRANDE ARMÉE. Gelauwerd hoofd naar rechts. Kz. gezicht op de zuil op de place Vendôme. Bramsen 463. AE 40,4 mm. Prachtig. 100, 274

275 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1112 (afbeelding verkleind) * VOLTOOIING VAN DE SLUIZEN TE KATWIJK, door Droz. Neptunus getrokken door zeepaarden. Kz. 5 regelige tekst waaronder de sluizen. KPK 3861; Bramsen 691; Nahuys V 33. AR 47 mm. Prachtig. 200, 1113 (afbeelding verkleind) * OPENING VAN DE NIEUWE HAVEN TE MIDDELBURG, door Simon. Gezicht op de haven met zeilschepen. Kz. stedenmaagd onder oranjeboom met de stad in het verschiet. Dirks 101. AR 46,4 mm. Prachtig. 125, 1114 (afbeelding verkleind) * OPRICHTING EN INWIJDING VAN DE KONINKLIJKE AKADEMIE VAN BEELDENDE KUNSTEN. Amsterdam. Borstbeeld. Willem I naar links. Kz. 9 regelige tekst. Dirks 156b. AR 42,3 mm. Licht opgewreven. Prachtig. 75, 1115 (afbeelding verkleind) * HAARLEM. 400 JAAR BOEKDRUKKUNST, door J.P. Braemt. Gevleugelde genius met wapen van het geslacht Brederode en van Haarlem. Kz. 6 regelige tekst binnen krans. Dirks 214. AR 41,1 mm. Vrijwel FDC. 200, 275

276 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1116 (afbeelding verkleind) * OPENING VAN HET GROOT NOORD HOLLANDS KANAAL, door J.P. Schouberg. Borstbeeld Willem I naar links. Kz. de geopende grote sluizen, Neptunus met drietand, links riviergod en rechts de Amsterdamse stedenmaagd. Dirks 233. AR 64,2 mm. Zeer zeldzaam in zilver. Vrijwel FDC. 500, KANAAL VAN HENEGOUWEN, door J. Braemt. Borstbeeld Willem I naar links. Kz. gezicht op het kanaal tussen Bergen en de Schelde. Dirks 283. AE 50,1 mm. Vrijwel prachtig. 30, KANAAL GENT TERNEUZEN, door J. Braemt. Borstbeeld Willem I naar links. Kz. staande Neptunus met drietand. Dirks 297. AE 45,9 mm. Prachtig. 40, KANAAL GENT TERNEUZEN, door J. Braemt. Borstbeeld Willem I naar links. Kz. staande Neptunus met drietand. Dirks 297. AE 45,9 mm. Prachtig. 40, 1120 (afbeelding verkleind) * FRANKRIJK. NAPOLEON. RESTAURATIE VAN DE MONARCHIE door Montaguy. Gelauwerd hoofd Napoleon naar rechts. Kz. Francia staande met palmtakken in haar hand. etc. AE 52,8 mm. sporen van vergulding. Zeer fraai. 100, DEN HAAG. OP HET OVERLIJDEN VAN GIJSBERT KAREL GRAAF VAN HOGENDORP, GEBOREN TE ROTTERDAM IN 1762, door van der Kellen. Borstbeeld iets naar rechts. Kz. NOVEMBER / MDCCCXIII. Dirks 494. AE 52,2 mm. Prachtig. 35, DOOD VAN WILLIAM IV. Hoofd naar rechts. Kz. 8 regelige tekst binnen palmenkrans. WM. 35,8 mm. Lichte randschade. Vrijwel prachtig. 30, 276

277 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1123 (afbeelding verkleind) * 1123 (1841). INSTELLING VAN DE ORDE VAN DE EIKENKROON DOOR KONING GROOTHERTOG WILLEM II, door J. Wiener. Hoofd naar links. Kz. Tekst REX / DEDIT binnen Lauwerkrans. Dirks AR 45,5 mm. Prachtig. 450, 1124 (afbeelding verkleind) * OVERLIJDEN VAN KONING WILLEM I, door J.P. Schouberg. Borstbeeld naar links. Kz. treurende vrouw met uitgebluste fakkel bij lijkbus. Dirks 622. AR 48 mm. Prachtig. 350, 1125 (afbeelding verkleind) * S GRAVENHAGE. STANDBEELD WILLEM DE ZWIJGER. Hoofd van Koning Willem II naar rechts. Kz. standbeeld te Den Haag voor het Paleis op het Noordeinde. Dirks 639. AE 68 mm. Lichte beschadiging in het veld. Prachtig. 100, 277

278 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1126 (afbeelding verkleind) * OVERLIJDEN VAN KONING WILLEM II,. Borstbeeld Willem II in uniform naar links. Kz. 11 regelige tekst met verwijzing naar zijn veldtochten. Dirks 681; Bax 85. AE 65 mm. Vrijwel prachtig. 125, 1127 (afbeelding verkleind) * DROOGMAKING VAN HET HAARLEMMERMEER, door J.P. Menger. Willem III in medaillon naar rechts. Kz. engel bedwingt watermonster. Dirks 733; OP AR 65,1 mm. Vrijwel FDC. 300, 1128 (afbeelding verkleind) * DROOGMAKING VAN HET HAARLEMMERMEER, door M. C. de Vries. Hoofden Willem I, II en III naar rechts. Kz. zittende engel neemt mand met bloemen aan MET WYSHEID GEZAAID, IN ZEGEN GEOOGST. Dirks 732. AR 52,1 mm. Zeer zeldzaam in zilver. Vrijwel FDC. 300, 278

279 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1129 (afbeelding verkleind) * BELONINGSPENNING UITGEREIKT DOOR DE STATEN VAN UTRECHT VOOR BEWEZEN DIENSTEN BIJ DE WATERSNOOD, door (D. van Kellen). Gekroond wapen van Utrecht. kz. 6 regels tekst in krans. Dirks 762. R. AE 57,9 mm. Tikje in het veld keerzijde. Prachtig. 70, 1130 (afbeelding verkleind) * BELONINGSPENNING 60 JAAR ONDERWIJZER D.J.K. KERKHOVEN TE HAAKSBERGEN, door v.d. Kellen. Portret Willem III naar rechts. Kz. 12 regels tekst. Vgl. Dirks 777. AR 51 mm. In originele cassette. Prachtig. 100, 1131 (afbeelding verkleind) * HULDE AAN DE STATEN VAN GELDERLAND WEGENS HET VERWERPEN VAN HET ONTWERPREGLEMENT OP HET KANAAL VAN STEENENHOEK. Gekroond provinciewapen. Kz. 12 regelige tekst. Zilver 43.4 mm. Dirks 812. Lichte randschade kz. Prachtig. 70, 279

280 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1132 (afbeelding verkleind) * WATERSNOOD IN NEDERLAND, Door K. Wiener. Borstbeeld Willem III naar rechts. Kz. Nederlandse maagd met hoorn des overvloeds en gezin aan haar voeten. Op achtergrond de toren van Zaltbommel en de koning in roeiboot. Dirks 842; Brett AR 62,3 mm. Minieme randschade. Prachtig. 150, 1133 (afbeelding verkleind) * KONINKLIJKE BELONINGSPENNING UITGEREIKT VOOR BEWEZEN DIENSTEN BIJ DE WATERSNOOD, door D. v.d. Kellen. Portret Willem III naar rechts. Kz. getuigenisrol waarop gegraveerd: DE KONING / AAN /M.J.VERSTEEGH in krans onder kroon binnen omschrift WATERSNOOD VAN Met boloog aan oranje gewaterd lint. Dirks 844. AR 50,9 mm. Prachtig. 250, 1134 (afbeelding verkleind) * 1134 z.j. HAARLEM. EREPENNING VAN DE NEDERLANDSE MIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Nederlandse maagd met lauwerkrans en wapenschild. Kz. eikenkrans met inscriptie. AR 64 mm. Opgewreven. Zeer fraai +. 90, 280

281 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1135 (afbeelding verkleind) * ONTWERPWET AANGENOMEN TOT AANLEG NOORDZEE KANAAL, door M.C. de Vries. Amsterdamse stedenmaagd met de personificatie van de Blijde Toekomst. Kz. Hercules, Wetenschap, Mercurius en Neptunus. Dirks 882. AE 64,5 mm. Prachtig. 60, 1136 (afbeelding verkleind) * DEVENTER. 50 JARIGE HERDENKING BEVRIJDING VAN DE FRANSEN. Nederlandse leeuw met gekroond wapen van Deventer. Kz. 9 regelige tekst in krans. Zw. 7; Bax 163. AE 38,7 mm. In palmhouten doosje. Vrijwel FDC. 100, ARIE VLIELANDER TE NUMANSDORP 50 JAAR RENTMEESTER VAN CROMSTRIJEN, door J. Elion. Portret naar links. Kz. 6 regels tekst in krans. Zw AE 61,1 mm. Vrijwel prachtig. 30, 1138 (afbeelding verkleind) * E EEUWFEEST VERDEDIGING VAN AARDENBURG, door L. Wiener. Gekroond wapen van Aardenburg. Kz. een met een muurkroon getooide vrouw in korenveld ZIJ HEBBEN HUNNE ZWAARDEN GESLAGEN TOT SPADEN EN HUNNE SPIESEN TOT SIKKELEN. Zw AR 47,3 mm. Prachtig. 100, 281

282 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1139 (afbeelding verkleind) * OPENING HAVEN EN SPOORWEG TE VLISSINGEN. Borstbeeld Willem III naar rechts. Kz. gekroonde wapens van Nederland, Vlissingen en Zeeland waarboven een schip en onder een locomotief. Zw AE 50,5 mm. Prachtig. 50, 1140 (afbeelding verkleind) * JARIG REGERINGSJUBILEUM VAN KONING WILLEM III. Portret naar links. Kz. gevleugelde Geschiedenis schrijft op een tableau. Zw. 295; O.P AE 50 mm. Prachtig. 65, 1141 (afbeelding verkleind) * BELONINGSPENNING WATERSNOOD, door J.P. Menger. Bostbeeld Willem III naar rechts. Kz. inscriptieveld met DE KONING / AAN / MR L.A.N. / GERRITS. AR 50,7 mm. met oog en linthouder. Prachtig. 250, Mr. Gerrits was lid der gedeputeerde staten van Noord Brabant NOORWEGEN. ZUIVELINDUSTRIE PRIJSPENNING. Boerin met karnton in landschap. Kz. gekroond wapen van Noorwegen met 4 regelige tekst. AE 55,3 mm. Prachtig. 70, 282

283 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1143 (afbeelding verkleind) * AMSTERDAM, PRIJSPENNING INTERNATIONALE KOLONIALE EN UITVOERHANDEL TENTOONSTELLING Hoofd Willem III boven twee gekroonde wapens geplaatst. Kz. zittende vrouw kroont een naakte jongeling. AE 70 mm. Vrijwel prachtig. 65, 1144 afbeelding verkleind) * DERDE EEUWFEEST STICHTIG NEDERLANDSE GEMEENTE TE FRANKFURT Vz. zittende stedenmaagd ontvangt de emigranten. Kz. 10 regelige tekst. AE 52 mm. Prachtig. 75, DORDRECHT. VIERING 75 JAAR ONAFHANKELIJKHEID. Een juk tussen jaartallen VERLOSSING V.H. FRANSCHE. Kz. IJZERGIETERIJ / PENN / BAUDUIN / DORDRECHT. Zw Pb 39 mm. Zeer fraai. 25, 1146 SERIE HUIS VAN ORANJE (20), door J.J. van Goor. Portetmedailles van Willem de Zwijger tot en met koning Willem III samen met hun echtgenoten. AR 60 mm. Prachtig , DORDRECHT. VERPLAATSING KOFFIEBRANDERIJ & THEEHANDEL N. BONTEN NAAR HET SCHEFFERSPLEIN, door Begeer. Portret Wilhelmina met hangend haar naar links. Kz. tekst. Zw. 1065; OP AE 46,8 mm. Prachtig. 40, DORDRECHT. VERPLAATSING KOFFIEBRANDERIJ & THEEHANDEL N. BONTEN NAAR HET SCHEFFERSPLEIN, door Begeer. Portret Wilhelmina met hangend haar naar links. Kz. tekst. Zw. 1065; OP TN 46,8 mm. Prachtig. 40, 1149 (afbeelding verkleind) * HERINNERING HAVENAANLEG SCHEVENINGEN, door Begeer. Portret ministers Lely en Eland naar rechts. Kz. vissersvrouwen voor zeegezicht met vissersboten. AR 53,3 mm. Vrijwel FDC. 100, 283

284 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1150 (afbeelding verkleind) * AMSTERDAM. EREPLAQUETTE AANGEBODEN AAN S.P. VAN EEGHEN ALS VOORZITTER VAN DE INHULDIGINGSCOMMISSIE VAN DE PLECHTIGE INTOCHT VAN DE PAS GEHUWDE KONINGIN MET PRINS HENDRIK. Grote plaquette op iedere hoek een geëmailleerd wapenschild. Kz. deels gegraveerde tekst en namen van alle commissieleden, subcommissieleden en overige medewerkers. AE 25 x 30 cm. Vrijwel prachtig. 200, 1151 (afbeelding verkleind) * 1151 (1902). ALGEMENE PRIJSPENNING PRINS HENDRIK, door (W. Achtenhagen). Borstbeeld naar links. Kz. staande steen en schrijvende engel. Niet ingevuld. Zw AR 45,6 mm. Vrijwel prachtig. 160, AANLEG HOCHQUELLEN LEITUNG NAAR WENEN, door F.X. Pawlik. Staande stedenmaagd bij twee bergwerkers. Kz. twee vrouwen en kind zittend bij een waterbron. AE 84,9 x 59,9 mm. FDC. 60, PAUL JANSON. Borstbeeld naar links. Kz. glad met. stempel door Wolfers Frères x 69.6 mm. Prachtig. 50, STE GEBOORTEJAAR A. KRUPP, door H. Hahn. Hoofd naar links. Kz. Smid staande bij aambeeld. Ovaal met draagoogje. AR 392 x 62,4 mm. Zeer fraai. 30, 284

285 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS GENT. WERELDTENTOONSTELLING., door G. Devreese. Staande stedenmaagd omringd door allegorische figuren. Kz. zittende en geknielde vrouwen onder een prieel. Willenz 140. AE 71,9 x 69,7 mm. Vrijwel FDC. 35, 1156 (afbeelding verkleind) * E EEUWFEEST VAN DE ONAFHANKELIJKHEID, door J.C. Wienecke Man plant vruchtendragende oranjeboom in Hollandse tuin. Kz. 7 regelige tekst onder Nederlands wapenschild. Bax 170. AR 66,1 mm. Prachtig. 100, 1157 * ALGEMEEN STEUNCOMITÉ, door (J.C. Wienecke) Gekroonde leeuw in Hollandse tuin. Kz. palmtak boven vuurijzer. KB. I, AU 29 mm. Prachtig. 400, ROTTERDAMSCHE MANEGE, 75 JARIG BESTAAN. Gekroond stadswapen boven 4 regelige tekst. Kz. 8 regelige tekst. AR 50,1 mm. Prachtig. 40, AMERIKAANSE VRIJGEVIGHEID, door G. Devreese. Borstbeelden koning Albert en koningin Elisabeth naar links. Kz. staande Amerika met korenschoof links met Belgische familie rechts. Op de achtergrond stoomschip. Willenz 162. AE verzilverd 70,1 mm. Prachtig. 50, JARIG BESTAAN VAN DE HOLLANDSCHE IJZEREN SPOORWEGMAATSCHAPPIJ. Man draagt cirkelvormig gebogen rail met acht gekroonde wapens van de provincies waardoor de spoorweglijnen lopen. Kz. kaart van Nederland waarop de voornaamste stations zijn aangegeven. KB AE 76 mm. Zeer fraai +. 40, 285

286 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1161 (afbeelding verkleind) * EERSTE WERELDOORLOG, PRESIDENT WILSON, door R. Gregoire Bostbeeld president Wilson en face. Kz. de gepersonificeerde alliantie staande op het slagveld. AE 68,4 mm. Prachtig. 75, EINDE EERSTE WERELDOORLOG, door A. Mauquoy Samengestelde bustes van koning Albert en Konigin Elisabeth. Kz. luidende klokken met daaronder 8 regelige vers. V/B. 61. AE 71 mm. Prachtig. 40, 1163 (afbeelding verkleind) * NEDERLANDSCHE OVERZEE TRUST MAATSCHAPPIJ , door J.C. Wienecke. Schip beschermd door kanonnen en vliegtuigen. Kz. Nederlands wapenschild met hijskranen. KB. 20. AR 65,4 mm. Prachtig , 1164 (afbeelding verkleind) * AMSTERDAM, EERSTE LUCHTVERKEER TENTOONSTELLING, door J.C. Wienecke. Negen verschillende typen vliegtuigen vliegen boven de stad Amsterdam. Kz. 6 regelige tekst met daaronder een vliegtuigmotor en het stadswapen. KB. II.3. AE 65,4 mm. Vrijwel prachtig. 50, 286

287 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1165 (afbeelding verkleind) * 1165 z.j. AMERSFOORT. EREPENNING VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR AMERSFOORT EN OMSTREKEN. Staande naakte man met in de achtergrond zeil en stoomschip etc. Kz. glad binnen sierkrans. AR 65,5 mm. Toegevoegd eenzelfde draagmedaille. AE verguld 15,5 mm. FDC. 100, 1166 * 1166 (1922 circa). FRANKRIJK. SCHUTTERSPENNING EREMEDAILE. z.j. Gelauwerd hoofd Francia naar rechts. Kz. 6 regelige tekst binnen sierkrans. vz. MdP II.170a. AR verguld. Vrijwel FDC. 150, EREPENNING. MR. TH. HEEMSKERK 70 JAAR, door J.C. Wienecke. Borstbeeld naar links, naam in omschrift. Kz. stralende toorts omgeven door lauwerkransen, 5 regelige tekst waaronder het Binnenhof. KB.. AE 60,5 mm. Prachtig. 30, Mr. Heemskerk was Minister van Justitie z.j. EREPENNING VAN DE BLUE BAND FABRIEKEN, door Corn. L.J. Begeer. Vrouwenportret en face omgeven door 4 lauwertakken. AE verguld 59 x 58.5 mm. FDC. 30, BEZOEK VAN AMERIKAANSE SPOORWEGAMBTENAREN, door E. Telcs. Linksgewend hoofd van Wilhelmina, dubbel Engelstalig omschrift. Kz. engeltje met hamer en slagpons slaat munten op een aambeeld. KB AE 41,3 mm. Prachtig. 30, 287

288 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1170 (afbeelding verkleind) * C. HOFSTEDE DE GROOT OUD 50 JAAR, door B.I.H. Borstbeeld naar links. Kz. 3 regelige tekst binnen eikenkrans. AE gegoten 107,8 mm. Zeer fraai. 50, 1171 (afbeelding verkleind) * S GRAVENHAGE. HOFVIJVERFEEST TER GELEGENHEID VAN DE MEERDERJARIGHEID VAN PRINSES JULIANA, door (J.J. van Goor). Gezicht op Mauritshuis en een in 17e eeuws kostuum bemande statiesloep in de hofvijver. Kz. wapen in ruitvormig schild op vruchtdragende oranjetakken, daarboven standaardvlag. KB AR 60,1 mm. Prachtig. 150, 1172 (afbeelding verkleind) * OLYMPISCHE SPELEN TE AMSTERDAM, door J.C. Wienecke Penning aangeboden door het Olympisch Comité. Twee atleten met fakkel. Kz. wapen van Amsterdam waarboven gezicht op het stadion. Eberhard S. 142; Dreesm AE 55,5 mm. Vrijwel prachtig. 75, 288

289 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1173 (afbeelding verkleind) * 1173 z.j. AMSTERDAM. OLYMPISCH STADION. Het stadion in vogelperspectief. Eenzijdige plaquette. Ongesigneerd. AE 119,9 x 75,2 mm. Vrijwel prachtig. 50, NEDERLANDSCHE VOETBALBOND, 100STE INTERLAND WEDSTRIJD (NEDERLAND BELGIE). Nederlandse leeuw met een wapenschild op de voorgrond. Presse papier. KB III, 222. AE Octogonaal 72 mm. Zeer fraai. 40, 1175 z.j. KON. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND, door Corn. L.J. Begeer. Eenzijdige plaquette. Nederlandse leeuw met zwaard en pijlenbundel. Met op de voorgrond het wapenschild van de voetbalbond. AE verguld en AE verzilverd. 57x FDC. 30, S HERTOGENBOSCH. STANDBEELD VOOR JEROEN BOSCH ONTHULD, door J. van Goor. Aanziend borstbeeld van Jeroen Bosch. Kz. wapen van s Hertogenbosch. KB AE 59,9 mm. FDC. 30, PROF. DR. KARL LANDSTEINER, door J.J. van Goor. Portret naar links.kz. pelikaan op nest met jongen NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS BLOEDTRANSFUSIEDIENST. KB. 392 var. AE 50,8 mm. gevlekt. Prachtig. 10, Uitgereikt door het Rode Kruis bij de oprichting van de bloedtransfusiedient in 1931 aan hen die 5 bloeddonaties geleverd hadden (afbeelding verkleind) * MARTIN LUTHER 450STE GEBOORTEDAG, door Karl Goetz. Borstbeeld en face. Kz. geopende bloemkelk met daarin crucifix. Kienast 490. AR 36,2 mm. Prachtig. 75, 289

290 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1179 (afbeelding verkleind) * JAAR HERDENKING WILLEM DE ZWIJGER, door Wenckebach. Knielende Willem de Zwijger in harnas. Kz. ijsvogel op nest SAEVIS TRANQUILLUS IN UNDIS MDXXXIII MCMXXXIII. AR 60,3 mm. Krasjes en lichte randschade. Prachtig. 50, 1180 (afbeelding verkleind) * JAAR HERDENKING WILLEM DE ZWIJGER, door M.P.J. Fleur Aanziend borstbeeld Willem van Oranje. Kz. wapperende vlag geplaatst op pijlenbundel. KB AR 85,9 mm. 220 gram. gevlekt. nr. 5. Inscriptie op rand :HULDE AAN HET ECHTPAAR VAN DER LEEUW VOOR HUN SUCCESVOLLE VLUCHT NAAR ZUID OOST AFRIKA. ROTTERDAMSCHE AERO CLUB:. Prachtig. 200, 1181 (afbeelding verkleind) * BANK VAN BELGISCH CONGO, Door Bonnetain. Olifant naar links gaand. Kz. halfnaakte Afrikaanse vrouw met naakt kind. AE 70,8 mm. Vrijwel prachtig. 100, 290

291 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1182 (afbeelding verkleind) * JAAR NEDERLANDSE EDELMETAALNIJVERHEID, door (F. Hoevenagel) Smidse met werkman, trekkend aan blaasbalg. Kz. 7 regelige tekst. KB AR 65,1 mm. Gegoten. FDC. 125, EEUWFEEST DER LEVENSVERZ. MIJ. OUDE HAAGSCHE VAN 1836, door T. Dupuis. Geknielde vrouw met kind in de armen. KB. V, AE 83,2 mm. In een achthoekige presse papier gemonteerd. Zeer fraai +. 30, 1184 (afbeelding verkleind) 1187 (afbeelding verkleind) * CORONATION OF GEORGE VI. Bust left. Rev. bust of Queen Elizabeth left. Eimer AR 36.8mm. Almost fi ne. 60, HAARLEM. 75 JARIG BESTAAN FRANS HALS MUSEUM, door Corn. L.J. Begeer. Rechtsgewend borstbeeld naar zelfportret met naam, geboorte en sterfjaar in omschrift. Kz. 10 regelige tekst met links gekroond Haarlems wapen versierd met klokjes aan kale takken. AE gegoten 64,1 mm. Prachtig. 35, HAARLEM. 75 JARIG BESTAAN FRANS HALS MUSEUM, door Corn. L.J. Begeer. Rechtsgewend borstbeeld naar zelfportret met naam, geboorte en sterfjaar in omschrift. Kz. 10 regelige tekst met links gekroond Haarlems wapen versierd met klokjes aan kale takken. AE gegoten 64,1 mm. Vrijwel prachtig. 30, * DEN HAAG. PRIJSPENNING PRINSES JULIANA, door J.van Goor. Portret naar rechts. Kz. 5 regelige tekst in versierde rand met gekroond wapen Juliana. AR 41,5 mm. Zeer fraai +. 60, 291

292 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1188 (afbeelding verkleind) * 1188 (1938). UTRECHT, PRIJSPENNING JAARBEURS. Oud koopvaardijschip met bol zeil, de letters K N J op de flank, omschrift, WIE ZEE HOUDT WINT DE REIS op vaandel tussen de wapens van Utrecht en Nederland. Kz. 5 regelige gegraveerdtekst in eikenkrans. AR 60,2 mm. Op naam van Dr. W.L. Groeneveld Meijer. Prachtig. 100, JAAR LUCHTVAARTAFDELING SOESTERBERG, door M. Kutterink, vz. / (M. Fleur kz.), Adelaar met gespreide vleugels naar links, staande op wapenschild van Nederland, drie vliegtuigen in formatie vliegend links daarvan. Kz / 1 JULI / 1938 in lauwerkrans en omschrift. KB. 1181/2. AE 65 mm. Vrijwel prachtig. 40, 1190 (afbeelding verkleind) * 1190 (1938). UTRECHT, PRIJSPENNING JAARBEURS. Oud koopvaardijschip met bol zeil, de letters K N J op de flank, omschrift, WIE ZEE HOUDT WINT DE REIS op vaandel tussen de wapens van Utrecht en Nederland. Kz. 6 regelige gegraveerdetekst in eikenkrans. AE 60,8 mm. Op naam van Dr. W.L. Groeneveld Meyer. Vrijwel prachtig. 75, 292

293 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1191 (afbeelding verkleind) * CENTRALE SYNDICALE NATIONALE DES TRAVAILLEURS DES MINES DE BELGIQUE, door J. Dupon. Zittende halfnaakte vrouw met een lauwerkrans in de hand, met op de achtergrond een standbeeld van Mercurius en Pallas. Kz. gezicht op kolenmijn. AE 70,3 mm. Vrijwel FDC. 60, JHR DR J. LOUDON 20 JAAR HR MS GEZANT TE PARIJS, door Jean Vernon. Borstbeeld naar links. Kz. façade gezantschap, in afsnede IV LVSTRA FELICITER / = PERACTA = / MCMXXXIX. AE 68,3 mm. Prachtig. 30, JULIANA EN BERNHARD, door T. Dupuis. Borstbeelden naar links. Presse papier. Hexagonaal AE 78 mm. Zeer fraai. 20, PRIJSPENNING NATIONAAL COMITE VOOR BROUWGERST Bierpul, gerst en spaan, in afsnede 3 regelige tekst. Kz. 7 regelige tekst. In houten lijstje. Prachtig. 40, UTRECHT, 50STE JAARBEURS 15 APRIL, door Pieter d Hont. Goden van handel en industrie heffen samen het symbool van de jaarbeurs boven hun hoofd, korenschoof. Kz. oud koopvaardijschip met bol zeil, de letters K N J op de flank, omschrift. AE gegoten 81,9 mm. Prachtig. 40, 1196 (1950). R.A.O. MINISTERIE VAN OORLOG. EREPENNING VOOR INITIATIEF EN HULP AAN HET MILITAIRE MIDDENSTANDSEXAMEN. Wapenschild van het ministerie. Kz. 6 regelige gegraveerde tekst. AE 45,6 x 60,9 mm. Op naam van Dr. W.L. Groeneveld Meijer. Prachtig. 40, 293

294 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1197 (afbeelding verkleind) * ALBERT PLESMAN, GRONDLEGGER VAN DE NEDERLANDSE BURGERLUCHTVAART, door J. Hekman. Portret naar links. Kz. 5 regelige tekst waar omheen HET LUCHTRUIM VERBINDT ALLE VOLKEREN. KB AE gegoten 100,9 mm. FDC. 60, 1198 z.j. ROTTERDAM. GROOTHANDELSGEBOUW. Faҫade met daaronder stadwapen. Kz. globe met daarop een mercuriusstaf geplaatst. AE 50,4 mm. FDC. 20, ROTTERDAM. OPRICHTING BEELD `DE VERWOESTE STAD VAN OSSIP ZADKINE, door J.H. Pieters Beeld. Plattegrond van Rotterdam met op de voorgrond het beeld gemaakt door Zadkine. Kz. haan met daarachter brandende stadshart. KB. 2082; Bax 56: 64c. AE 70,1 mm. Vrijwel prachtig. 25, Uitgegeven door de Rotterdamse Kunststichting (afbeelding verkleind) * E GEBOORTEDAG REMBRANDT VAN RIJN, door Herman Janzen. Hoofd naar links. kz. schilder staande bij zijn schildersezel. AE gegoten 65,5 mm. Vrijwel FDC. 50, JARIG BESTAAN KONINKLIJK NEDERLANDS GENOOTSCHAP VOOR GESLACHT EN WAPENKUNDE. Oud ruiterzegel. Kz. de Nederlandse leeuw met ontbloot zwaard. KB AR 60,5 mm. Vrijwel FDC. 60, 294

295 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS HOBOKEN SOCIETE GENERALE METALLURGIQUE Staalwerker. Kz. gezicht op de staalfabriek. AE 80,5 mm. Zeer fraai. 30, PRINS ALBERT EN PRINSES PAOLA RUFFO DE CALABRIA. Samengestelde hoofden naar links gewend. Kz. kroontje met daaronder BALDUINUS / FABIOLA. Vgl. Lippens, Van Keymeulen 254. AR verguld. 50,2 mm. In originele cassette. FDC. 60, JARIG BESTAAN MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN T ALGEMEEN, door (A. Hettema) Verbeelding drie voornaamste bezigheden van de Mij. Kz. monogram van de stichter van de Mij. in omschrift. KB AE gegoten 79 mm. FDC. 40, 1205 (afbeelding verkleind) * BELGIE. V. VAN STRAELEN, door Rau. Hoofd naar links. Kz. leeuw lopend naar links in een Afrikaans landschap, met 3 regelige tekst en jaartallen. R. AE 69,9 mm. Vrijwel FDC. 85, 1206 (afbeelding verkleind) * DR. W.L. GROENEVELD MEIJER, PENNING VOOR BEWEZEN DIENSTEN AAN HET ECONOMISCH INSTITUUT VOOR DE MIDDENSTAND, door P. Dom Borstbeeld driekwart naar rechts. Kz. 8 regelige tekst. KB. V, AE 85,2 mm. Prachtig. 50, AMSTERDAM. OLYMPISCHE REVANCHE. Hoofd atleet naar rechts, Olympische ringen eronder. Kz. 3 regelige tekst. Vrijwel prachtig. 25, 295

296 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS * DERDE EEUWFEEST KORPS MARINIERS. Drie mariniers op het strand aanlandend. Kz. gekroond embleem Korps Mariniers. AU 22,6 mm. In originele verpakking. FDC. 190, * KORPS MARINIERS, 300 JARIG BESTAAN Drie mariniers op het strand aanlandend. Kz. gekroond embleem Korps Mariniers. AU 22,5 mm. 6 gram. In originele verpakking. FDC. 190, DE STEEG. KASTEEL MIDDACHTEN 300 JAAR Familiewapen tussen griffioenen GODARD VAN REEDE + URSULA PHILIPPOTA VAN RAESFELT. Kz. het kasteel. AE 60,5 mm. FDC. 20, JAAR NUTSSPAARBANK S GRAVENHAGE, door Gutterwyk. Eekhoorn met een noot tussen de voorpoten. Kz. inscriptieruimte. AE 60 mm. Vrijwel FDC. 25, 1212 (afbeelding verkleind) * PHILIPUS DE MONTMORENCY, GRAAF VAN HOORN, 400STE STERFDAG HERDACHT. Borstbeeld naar rechts. Kz. gekroond stadswapens van Weert en Hoorn. AR 60,6 mm. Licht opgewreven. Prachtig. 75, INVESTITUUR PRINS VAN WALES. Vz. hoofd prins Charles naar rechts. Kz. kasteel Carnarvon met daarboven twee kronen geplaatst. Genummerd exemplaar (40). Toegevoegd: 1902 Kroning Edward VII en Alexandra, (official Medal. AR 31mm door (G.W. de Saulles)). AR 57,3 mm. Prachtig. 120, 296

297 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1214 (afbeelding verkleind) * 1214 z.j. DE CHIRURGIJN. Scene van de chirurgijn naar de prenten van J. en C. luycken. Kz. 12 regelige tekst. Met mt. mercuriusstaf en mmt. haan. Rand inscriptie 0, G. AR 72,1 mm. Kz. Randschade. Prachtig. 125, OPENING KIL EN DRECHTTUNNEL (2). tunnel gezien vanaf Zwijndrecht, Dordrecht op de achtergrond. Kz. Zwijndrecht gezien vanuit de tunnel. AE 40,3 en 75,2 mm. FDC. 40, JAAR NIERSTICHTING NEDERLAND. Portret Prof. Dr. W.J. Kolff, uitvinder van de kunstnier, naar rechts. Kz. arts bij dialyse apparaat met jaartal AE 50 mm. Genummerde uitgifte A172. FDC. 20, TER HERINNERING AAN HET 100 JARIG BESTAAN JACQUES SCHULMAN B.V Door W. Vis. Gezicht op het kantoorpand op de Keizersgracht. Kz. wapen van Amersfoort ( ) en Amsterdam ( ). AE 69.7 mm. FDC. 35, MUSEUM MR. SIMON VAN GIJN 60 JAAR, door W. Vis. Museum. Kz. dordts roosje met hieromheen DORDRECHT. Hieromheen rechthoekige bladen met afbeeldingen de Beeld Pag Vrijwel FDC. 35, 1219 (afbeelding verkleind) * TREKVAART VAN DOKKUM NAAR GRONINGEN. Landschap met bootje voortgetrokken door een paard, op de achtergrond een windmolen. Kz. 16 regelige tekst. Nagietsel, slechts enkele exemplaren gegoten. AR 70,9 mm. Prachtig. 150, 297

298 HISTORIEPENNINGEN HISTORICAL MEDALS 1220 (afbeelding verkleind) * ROTTERDAM 650 JAAR STAD, door Verbon. Portret Beatrix naar rechts. Kz. gehelmde ruiter met zwaard en schild te paard naar rechts binnen dubbel omschrift. AR 60 mm. 143 g. In cassette. Genummerd exemplaar 108. FDC. 100, DORDRECHT. 225 JARIG BESTAAN PICTURA, door Dini Borst. VAN TEKENEN NAAR DIGITAAL. Historisch hart van Dordrecht. Kz. computerletters en symbolen. MK pag. 22. AE 69,8 mm. FDC. 40, Dit is de eeste penning waarvoor het ontwerp op de computer is gemaakt en uitgevoerd. PENNINgEN M.B.T. CHINA, JAPAN (HET OOSTEN) 1222 (afbeelding verkleind) * 1222 z.j. NEDERLANDSE HANDELSPOST IN JAPAN. DECIMA. 234 gr. 18 x 123 mm. AE Verguld. Prachtig. 50, 1223 (afbeelding verkleind) * BEZOEK JAPANS GEZELSCHAP AAN SRIJKS MUNT TE UTRECHT. Gekroonde wapens van Nederland en Japan. Kz. Japanse tekst in twee regels. Mercuriusstaf in omschrift opgenomen. Dirks 878. Brons 38.4 mm. RR. Prachtig. 150, Slechts 138 ex. geslagen. 298

299 PENNINgEN M.B.T. CHINA, JAPAN (HET OOSTEN) 1224 (afbeelding verkleind) * LIEFDADIGHEIDSPENNING. Liefdadigheidsfeest van de Belgische Kolonie in Noord China. Vz. Sint met man. AR 47 mm x 35 mm. Zeer zeldzaam. Zeer fraai. 100, 1225 (afbeelding verkleind) * 1225 (1919). PENNING BESTELD DOOR HET CHINEES GEZANTSCHAP. Smid aan het werk in een smederij. Kz. Chinese tekst in 3 vertikale regels (De mensen schatten hoog het zichzelf omhoog werken in de maatschappij, gemaakt door Then Iuh Chai in het 8ste jaar der Republiek). KB II, 25. AE 59.1 mm. RRR. Prachtig. 150, 1226 (afbeelding verkleind) * HIROHITO, KROONPRINS VAN JAPAN BEZOEKT NEDERLAND, door v. Goor. Hoofd en face. Kz. een Japanner en een Hollander in 17e eeuws gewaad reiken elkaar de hand. AE gegoten 95 mm. Prachtig. 200, 299

300 PENNINgEN M.B.T. CHINA, JAPAN (HET OOSTEN) 1227 (afbeelding verkleind) * 1227 z.j. JAPAN IN RELATIE TOT WESTERSE LANDEN. door J. Jida en Sato. AE 54,9 mm. Prachtig. 100, 1228 (afbeelding verkleind) 1229 (afbeelding verkleind) * JAPAN. STEUNPENNING VOOR SLACHTOFFERS VAN DE AARDBEVING EN BRAND IN TOKIO EN YOKOHAMA. Een Japanner en een Hollander reiken elkaar de hand. Kz. 8 Regelige tekst omgeven door vuurkrans. KB II, 324. AR 41.1 mm. Zeer zeldzaam. Vrijwel FDC. 150, * JAPAN. STEUNPENNING VOOR SLACHTOFFERS VAN DE AARDBEVING EN BRAND IN TOKIO EN YOKOHAMA. Een Japanner en een Hollander reiken elkaar de hand. Kz. 8 Regelige tekst omgeven door vuurkrans. KB II, 324. AE 41.1 mm. Zeer zeldzaam. Vrijwel FDC. 75, 1230 (afbeelding verkleind) * BEZOEK DELEGATIE AAN CHINA. Bezoek onder leiding van premier Lubbers. AE 59 mm. Prachtig. 100, 300

301 COMPLETE COLLECTIE DOOR NEDERLANDSE DOOPSGEZINDE INSTELLINgEN UITgEgEVEN REEKS HISTORIEPENNINgEN 1231 (afbeelding verkleind) * AMSTERDAM. ALGEMENE DOOPSGEZINDE SOCIETEIT, MENNO SIMONS (GEB. IN WITMARSUM 1496, GEST. IN LÜBECK 1561), 2E EEUWFEEST UITTREDEN R.K. KERK, door M. Holzhey. Borstbeeld met lange baard. Kz. 11 regelig gedicht. VvL R. AR 54 mm. 62,90 gram. Prachtig. 650, Uit de befaamde Stucker collectie reformatorische penningen. (Emil Bourgey te Parijs, veiling 2/23 nov. 1977, 246) 1232 (afbeelding verkleind) * AMSTERDAM. 100 JAAR MENNONITEN WEESHUIS DE ORANJE APPEL, door M. Holzhey. Godsdienst, Vrijheid en Liefde onder alziend oog bij altaar met slangenrond. Kz. 8 regelige tekst. VvL. 504; De Beeld. dec. 79 p R. AR. 43,3 mm. 27,29 gram. Prachtig. 250, In 1775 waren er 24 wezen. In dit weeshuis zijn de bekende schrijfsters Sara Burgerhart en Aagje Deken grootgebracht (afbeelding verkleind) * AMSTERDAM. EEUWFEEST KWEEKSCHOOL VOOR DOOPSGEZINDEN, door D. v.d. Kellen. De Godsdienst bij preekstoel en doopbekken. Kz. 15 regelige tekst. Dirks 513; v. Sch. 71. AR. 43 mm. 35,23 gram. Prachtig. 70, AMSTERDAM. EEUWFEEST KWEEKSCHOOL VOOR DOOPSGEZINDEN, door D. v.d. Kellen. De Godsdienst bij preekstoel en doopbekken. Kz. 15 regelige tekst. Dirks 513; v. Sch. 71. AE. 43 mm. Prachtig. 30, 301

302 COMPLETE COLLECTIE DOOR NEDERLANDSE DOOPSGEZINDE INSTELLINgEN UITgEgEVEN REEKS HISTORIEPENNINgEN 1235 (afbeelding verkleind) * , 3 juli. 150 JAAR FRIESCHE DOOPSGEZINDE SOCIETEIT, door T.A. Keikes. Drie figuren voor een nieuwe kerk en een ruïne, in afsnede gekroond Fries wapen. Kz. 4 regelige tekst. Dirks 638. RR. AE 51,2 mm. 58,10 gram. Vrijwel prachtig. 150, Oplage 35 stuks (afbeelding verkleind) * HAARLEM. VERENIGDE DOOPSGEZINDE GEMEENTE 200 JAAR, door J. van Vlijmen. Portret Menno Simons, en face gewend, Kz. driedubbele slingerrand waarin: VER / ENIGD / TOT ENIG / HEID. Beeld. 1984, AE 64,2 mm. In cassette met beschrijving. FDC. 50, 1237 (afbeelding verkleind) * AMSTERDAM. ALGEMENE DOOPSGEZINDE SOCIETEIT, 500E GEBOORTEDAG MENNO SIMONS. Gestyleerd portret. Kz. 6 regelige tekst. AE 50,3 mm. Prachtig. 50, Vervaardigd door Zilverstad B.V. te Schoonhoven. 302

303 FAMILIEPENNINgEN 1238 (afbeelding verkleind) * OVERLIJDEN PIETERTIEN ADRIAANS. Een landbouwer met zeis. Kz. Elia in een vuurwagen. Gegraveerde naam op de rand. Bem. 446; DPR. II AR gegoten 46 mm. Deukje aan de rand. Zeer fraai. 400, 1239 (afbeelding verkleind) * NIEUWJAARSPENNING. Gegraveerde tekst; mijn Beminde Oom en mijn Maitre Eerbaer dit wens Ick met Malkander Den Eenen Als Den Ander Een Salig Nieuwe Jaer `t Jaer 1701 d`1 Januari C. Voorhelm. Het geheel binnen een gegraveerde florale sierrand. Kz. gland met een ingeslagen meesterteken. Messing verguld. 46 mm. 9,45 gr. Prachtig. 250, 1240 (afbeelding verkleind) * GOUDEN HUWELIJK VAN IAN IAC. V. WESTRENEN & IOH. CAT. MAMUCHET V. HOUDRINGE, door J.C. Marmé. Bruidspaar reikt elkaar de hand boven brandend altaar GODS MILDE HAND KROOND T VRINDLYK PAAREN. Kz. geknield bruidspaar bij altaar met familiewapens T DANKOFFER BRAND NA VYFTIG IAAREN. Bem. 1161; KPK 3055; DPR AR. Prachtig. 150, Jan Jacob van Westrenen heer van Lauwerecht, Sterkenburg en Vuylcoop. Geboren 1685 te Utrecht, Raad en Vroedschap aldaar, kannunik en deken van het kapittel van Oudmunster. Johanna Catharina Mamuchet gegoed met het landgoed Houderingen ten oosten van De Bilt GOUDEN HUWELIJK DIRK DE JONG CLEYNDERT & CLASINA GOLLARDS, door J.J. van Goor. Vz. dubbelportret naar links. Kz. gedenktafel met 7 regelige tekst en eiketak. Zw KB AE 50,4 mm. FDC. 35, 303

304 CHRIS VAN DER HOEF PENNINGEN 1242 (afbeelding verkleind) * STE EEUWFEEST VAN DE ONAFHANKELIJKHEID II, door C.J. v.d. Hoef. Gevleugelde vrouw met lint waarop ONAFHANKELIJKHEID. Kz. Nederlandse maagd op troon omringd door elf gehelmde vrouwen met de wapens der provinciën. Aan de voet van de troon Oost en West Indië met wapenschild. KB. 1055; JP. 15. AE 70,5 mm. Met draagoog. Vrijwel prachtig. 100, 1243 (afbeelding verkleind) * EERSTE NEDERLANDSE JAARBEURS, door C.J. v.d. Hoef. Schip naar links. Kz. Utrechts stadswapen tussen Mercuriushoed en staf. JP. 31. AE 65,5 mm. gevlekt. Prachtig. 50, 1244 (afbeelding verkleind) * VIERDE EEUWFEEST VAN DE REFORMATIE IN DE NEDERLANDEN, door C.J. v.d. Hoef. Bostbeeld Martin Luther in toga naar links tussen jaartallen Kz. gezicht op Wartburg. EEN VASTE BURG IS ONZE GOD. Jaarboek 1918 blz. 85. RR. AR gegoten 73,3 mm. Niet vermeld in Jintes Pol. Prachtig. 350, 304

305 CHRIS VAN DER HOEF PENNINGEN 1245 (afbeelding verkleind) * TWEEDE NEDERLANDSE JAARBEURS III, door C.J. v.d. Hoef. Mercurius knielend naar links. JP. 38. AE eenzijdig, 73,5 x 73,8 mm. Prachtig. 125, 1246 (afbeelding verkleind) * PROTEST TEGEN BELGISCHE ANNEXATIEPLANNEN, door C.J. v.d. Hoef. Klimmende leeuw met zwaard en gezegeld document. Kz. 5 regelige tekst waarboven de wapens van Limburg en Zeeland. JP. 47; KB AE gegoten 91,3 mm. FDC. 250, 1247 (afbeelding verkleind) * DERDE NEDERLANDSE JAARBEURS II, door C.J. v.d. Hoef. Hoofd Minerva naar links. Kz. hand met hamer op tandwiel geplaatst. JP. 49. AE 63,4 mm. gegoten. Prachtig. 100, 305

306 CHRIS VAN DER HOEF PENNINGEN 1248 (afbeelding verkleind) * DE PURMER 300 JAAR DROOG, door C.J. v.d. Hoef. Wapen van de Purmer gehouden door twee melkmeisjes. Kz. 4 regelige tekst. JP. 93. AR 41,2 mm. Prachtig. 100, DEN BRIEL 350 JAAR GELEDEN DOOR DE WATERGEUZEN INGENOMEN, door C.J. v.d. Hoef. Gekroond stadswapen door een Nereïde gehouden. Kz. kerk tussen oranjetakken en verticale tekst, VAN DEZE TOREN WAPPERDE VOOR DE EERSTE MAAL DE DRIEKLEUR. JP. 89; KB AE 29,5 mm. Met oogje en ring. Vrijwel prachtig. 20, 1250 (afbeelding verkleind) * JARIG REGERINGSJUBILEUM VAN KONINGIN WILHELMINa, door C.J. v.d. Hoef. Koningin met scepter en rijksappel. Kz. gestyleerde geluksboom ontleend aan Java s Boedha tempel de BorobUdur. KB. 345; JP AE 6 hoekig 60,7 mm. Prachtig. 100, 1251 (1923). NEDERLANDS NANSEN COMITÉ TEGEN DE HONGERSNOOD IN RUSLAND, door C.J. v.d. Hoef. Twee samengevouwen handen. Kz. moeder zittend bij uitgehongerd kind. KB JP AE 41,3 mm. Zeer fraai. 20, 306

307 CHRIS VAN DER HOEF PENNINGEN 1252 (afbeelding verkleind) * UTRECHT. 10E NEDERLANDSE JAARBEURS, door C.J. v.d. Hoef. Schip op hoge zee, Nederlands wapen op het zeil. Kz. glad. cf. KB. 409; JP AE 60,2 mm. Keerzijde gevlekt. gevat in presse papier. Prachtig. 50, 1253 (afbeelding verkleind) * UTRECHT. 10E NEDERLANDSE JAARBEURS, door C.J. v.d. Hoef. Schip op hoge zee, Nederlands wapen op het zeil. Kz. inscriptieveld binnen sierrand van hulstbladeren. cf. KB. 409; JP AE verzilverd 60 mm. Prachtig. 50, 1254 (afbeelding verkleind) * JARIG HUWELIJK KONINGIN WILHELMINA EN PRINS HENDRIK, door J.J. van Goor & C.J. v.d. Hoef. Borstbeelden van het paar naar links. Kz. gestyleerd schip. KB. 36; JP AE 60,1 mm. gevlekt. Prachtig. 50, JARIG HUWELIJK KONINGIN WILHELMINA EN PRINS HENDRIK, door J.J. van Goor & C.J. v.d. Hoef Borstbeelden van het paar naar links. Kz. gestyleerd schip. KB. 36; JP AE 60,1 mm. Zeer fraai +. 40, 307

308 CHRIS VAN DER HOEF PENNINGEN 1256 (afbeelding verkleind) * EERSTE POSTVLUCHT VAN NEDERLAND NAAR NEDERLANDSCH INDIE, door C.J. v.d. Hoef Vliegende duif naar rechts boven de wolken, eronder het opschrift DE POSTDUIF. Kz. de tekst 1927 TER HERINNERING AAN DE 1STE POSTVLUCHT VAN NEDERLAND NAAR NED INDIE. JP AE gegoten 116 mm. Prachtig. 800, 1257 (afbeelding verkleind) * HERDENKING VAN DE STORMRAMP, door C.J. v.d. Hoef. Gestyleerde vuist met bliksemschichten. Kz. luidende stormklok. KB. 150; JP 172. RR. AE gegoten 106 mm. Genummerde uitgifte, no. 34. Prachtig. 750, Slechts 100 exemplaren vervaardigd en door de de Nieuwe Rotterdamsche Courant uitgegeven à fl. 100, ARNHEM. NATIONALE VOORBEREIDINGEN OLYMPISCHE SPELEN, door C.J. v.d. Hoef. Torenspits Eusebiuskerk. Kz. blader ornament. KB. 157; JP 177. AE 50,1 mm. Gevlekt. Zeer fraai. 35, 308

309 CHRIS VAN DER HOEF PENNINGEN 1259 (afbeelding verkleind) * BLOEMENTENTOONSTELLING TE AALSMEER, door C.J. v.d. Hoef. Diverse bloemen. Kz. Inscriptieruimte met daaronder 5 regelige tekst. JP AE 47 mm. Prachtig. 60, 1260 (afbeelding verkleind) * JAAR NEDERLANDSCHE CHEMISCHE VERENIGING, door C.J. v.d. Hoef. Zwavelwaterstof toestel en weegschaal. Kz. 13 regelig opschrift. JP. 192; KB AE 50,6 mm. Prachtig. 100, 1261 (afbeelding verkleind) * 1261 (1928)/1931. PRIJSPENNING VAN DE MINISTER VAN DEFENSIE, door C.J. v.d. Hoef. Het Nederlandse wapen met leeuwen als schildhouders en bandspreuk JE MAINTIENDRAI. Kz. gestyleerde guirlande randverschiering, waarbinnen excentrisch inscriptieveld met tekst UNIFORM / 10 AUG. 31/GRONINGEN. JP AR 59,8 mm. Met draagoogje. Prachtig. 200, 309

310 CHRIS VAN DER HOEF PENNINGEN 1262 (afbeelding verkleind) * S GRAVENHAGE, HERSTELCONFERENTIE, door C.J. v.d. Hoef. Phoenix oprijzend uit vlammen. Kz. teksts. KB. 326; JP AE 60,3 mm. Licht gevlekt. Prachtig. 50, 1263 (afbeelding verkleind) * 1263 (1929). THE DETROIT NEWS SPELLING BEE DISTRICT CHAMPION, door C.J. v.d. Hoef. Borstbeeld Minerva met helm waarop Pegasus en Sphinx naar rechts. Kz. inscriptieveld binnen hulsttakken. JP. 218; KB AE 50,7 mm. Prachtig. 125, 1264 (1929). NIEUWE ROTTERDAMSCHE COURANT, door C.J. v.d. Hoef. Weegschaal boven vlam. Kz. inscriptieveld boven gekroond Rotterdams wapen. JP. 215; KB. 367, 368. AE 59,8 mm. Zeer fraai. 50, 1265 (afbeelding verkleind) * DELFT. E.J. BOSCH RIDDER VAN ROSENTHAL GEPROMOVEERD AAN DE TECHNISCHE HOGESCHOOL, door C.J. v.d. Hoef. Uil met doctors baret 11 APRIL AN Kz. gehelmd wapen van Bosch van Rosenthal binnen omschrift. JP. 232; KB AE 56,3 mm. gegoten. Dit exemplaar is in 1988 gemaakt. FDC. 100, S GRAVENHAGE. 5E INTERNATIONALE LUCHTVAARTCONGRES, door C.J. v.d. Hoef. Twee naar links vliegende meeuwen VE C. Kz. grote letter V waaronder 5 regelige tekst. KB. 437; JP AE 50,1 mm. FDC. 50, 310

311 CHRIS VAN DER HOEF PENNINGEN 1267 (afbeelding verkleind) * 1267 (1930). KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR WESTELIJK NOORD BRABANT TE BREDA, door C.J. v.d. Hoef. Wapen van Breda omgeven door 12 schilden van ambachten. Kz. gegraveerde tekst. JP AE 60,1 mm. Vrijwel FDC. 100, 1268 (afbeelding verkleind) * S GRAVENHAGE. 5E INTERNATIONALE LUCHTVAARTCONGRES, door C.J. v.d. Hoef. Twee naar links vliegende meeuwen VE C. Kz. grote letter V waaronder 5 regelige tekst. KB. 437; JP AE 50 mm. Zeer fraai. 50, 1269 (afbeelding verkleind) * E LUSTRUM UNIVERSITEIT UTRECHT, door C.J. v.d. Hoef. Trap met rokende offerschaal CORTEZ in omschrift. Kz. monogram USC. JP. 248; Hofstee 29; KB AE 98,5 mm. Nummer 3 in de rand. Vrijwel FDC. 250, 311

312 CHRIS VAN DER HOEF PENNINGEN 1270 (afbeelding verkleind) * NATIONAAL CRISICOMITÉ, door C.J. v.d. Hoef. Een heistelling waarvan het blok door een zestal handen wordt opgetrokken. Kz. tekst en vuurtoren. KB. 532; JP R. AE gegoten 105,6 mm. Genummerde uitgifte no. 45. Vrijwel FDC. 400, Slechts 100 exemplaren vervaardigd. uitgegeven à fl. 50, 1271 (afbeelding verkleind) * NEDERLANDSE ONDERZEEDIENST 25 JAAR, door C.J. v.d. Hoef. Een duikboot onder water boven gekroond Zeeuws wapen tussen jaartallen. Kz. gekroond anker boven bruinvis. JP. 251; KB Ae 60,1 mm. Prachtig. 100, Denkt u er aan - in uw eigen belang uw schriftelijke biedingen op tijd in te zenden! Om uw biedingen met de gebruikelijke zorgvuldigheid uit te kunnen voeren, dient het biedformulier bij ons aanwezig te zijn: Uiterlijk 17:00 op 28 maart 2012 Fax: +31 (0) (office/kantoor) Eventuele biedingen per voeren wij pas uit, nadat zij eerst door ons geaccepteerd en bevestigd zijn. Your bid forms should reach us no later than 17:00 on 28 th March Bids by will only be executed if first accepted and acknowledged by us. 312

313 REKENPENNINGEN JETONS (Æ tenzij anders vermeld) 1272 ca FRANSE JETON. Floraal kruis. + AVE MARIA GRACIA. PLE. Kz. Frans wapen. + AVE MARIA. GRA. CIA. Niet in Mitchener. Cf Messing 26,4 mm. Fraai +. 25, * 1273 (14e eeuw). REKENPENNING. 4 lelies AVE MARIA GRACIA (niet volledig leesbaar) Kz. Bourgondisch kruis binnen gelobte vierpas. Bodemvondst Dordrecht. Fraai. 40, 1274 ca REKENPENNING. Zgn. Venuspenning. Venus halfnaakt staande met onbekende attributen. Kz. wapenschild. Omschriften zijn deels retrograde. AE 31,4 mm. Zeer fraai. 25, * REIS VAN KAREL V NAAR ROME. Schip met Bourgondisch kruis in wimpel en de spreuk PLUS OVLTRE. Kz. gekroonde Herculeszuilen en vuurstaal. vm. II 56.3; Dugn R. Fraai +. 60, 1276 ca REKENPENNING. Frans wapenschild. Omschrift VIVE LE BON ROI DE FRANCE. Kz. zeilschip. Mitch AE 24,5 mm. Vrijwel zeer fraai. 35, BEKRACHTIGING VAN HET VERDRAG MET DUITSLAND. Gekroonde dubbelkoppige adelaar. Kz. gekroond wapenschild met de wapens van Oostenrijk, Bourgondië en Nederland. vm. III 217.2; Dugn Fraai. 30, * HUWELIJK PHILIPS II MET MARIA VAN ENGELAND. Zuilen van Hercules verbonden door banderol met PLVS OVLTRE. Kz. adelaar op globe door zon beschenen. Dugn Fraai. 20, REKENPENNING. Borstbeeld Philips II naar rechts. Kz. gekroond wapenschild omgeven door de orde van het Gulden Vlies. Dugn Zeer fraai. 40, * OP HET VERJAGEN VAN DE SPANJAARDEN UIT HOLLAND EN ZEELAND Nederlandse maagd met vrijheidshoed in Hollandse tuin. Kz. prins van Oranje als herder verjaagt wolf die de uiers van een geit probeert leeg te drinken. Dugn. 2591; vl. I 174/172. AR. Vrijwel zeer fraai. 150, OP HET VERJAGEN VAN DE SPANJAARDEN UIT HOLLAND EN ZEELAND Nederlandse maagd met vrijheidshoed in Hollandse tuin. Kz. prins van Oranje als herder verjaagt wolf die de uiers van een geit probeert leeg te drinken. Dugn. 2591; vl. I 174/172. Messing. Vrijwel fraai. 40, 313

314 REKENPENNINGEN JETONS * DORDRECHT, GELOOFSTWISTEN. Geopend boek met zeven zegels in brand. Kz. tien brandende harten. Dugn. 2649; vl. i AR. Zeer fraai. 150, * PACIFICATIE VAN GENT. Krijgsknecht te paard. Kz. Gideon op knieën met opgeheven handen, het Gulden Vlies voor hem op de grond. Dugn. 2692; vl. I 228/224. Vrijwel fraai. 40, LEGPENNING OP DE VREDESONDERHANDELINGEN TE GENT Schip strijkt de zeilen in veilige haven. Kz. drie harten met samengevouwen handen onder kroon. Dugn. 2722; cf. vl. I 227. Vrijwel zeer fraai. 25, * AANKOMST IN BRUSSEL VAN AARTSHERTOG MATTHIAS, STADHOUDERSSCHAP AANGEBODEN AAN WILLEM DE ZWIJGER, DOOR (G. V. BIJLAER) David en Goliath. Kz. leeuw (de Nederlanden) bevecht everzwijn (Spanje). Dugn. 2743; vl. I 249/ AR. Prachtig. 175, AANKOMST IN BRUSSEL VAN AARTSHERTOG MATTHIAS, STADHOUDERSSCHAP AANGEBODEN AAN WILLEM DE ZWIJGER, DOOR (G. V. BIJLAER) David en Goliath. Kz. leeuw (de Nederlanden) bevecht everzwijn (Spanje). Dugn. 2743; vl. I 249/ AE 29.2 mm. Fraai. 40, AFWIJZING VAN DE VREDE EN HERINNERING AAN ONTHOOFDING EGMONT EN HOORNE Twee ruiters en twee knechten in onderling gevecht. Kz. de rompen van Egmont en Hoorne, hun hoofden op staken. Dugn. 2778; vl. I 275. Fraai. 40, * VREDESONDERHANDELINGEN TE KEULEN Spaanse koning biedt de Nederlandse leeuw vredestak aan. Kz. Nederlandse leeuw aan inquisitiepaal. Dugn. 2800; vl. I 279/ Prachtig. 50, VREDESONDERHANDELINGEN TE KEULEN Spaanse koning biedt de Nederlandse leeuw vredestak aan. Kz. Nederlandse leeuw aan inquisitiepaal. Dugn. 2800; vl. I 279/ Zeer goed. 30, REKENKAMER VAN LILLE OVERGEPLAATST NAAR GENT. Gekroond schild met samengesteld wapen van 7 steden. Kz. olijfboom geflankeerd door het jaartal Dugn. 2801; vl. I 280/ Vrijwel zeer fraai. 25, 314

315 REKENPENNINGEN JETONS * INHULDIGING HERTOG FRANS VAN ANJOU, HERTOG VAN BRABANT EN GRAAF VAN VLAANDEREN. Hertog geharnast te paard naar rechts. Kz. Gekroond wapenschild. vl. I, Afslag in tin, 32,8 mm. RR. Vrijwel prachtig. 200, * MISLUKTE AANSLAG OP WILLEM DE ZWIJGER, door (G. van Bijlaer). Jaurequi schiet de prins van Oranje van zeer dichtbij door het hoofd NON ARMIS AGITVR Kz. Philips II verneemt stampvoetend de mislukking, onheil daalt uit de hemel op hem neer. Kz. zonder binnencirkel. Dugn. 2890; vl. I 315/ Te Dordrecht geslagen. Zeer fraai. 40, AFKEER VAN DE GENTENAREN VAN DE HERTOG VAN ANJOU Nederlandse maagd wordt door de hertog aan de voeten gekluisterd onder toezicht van de Spaanse koning. Kz. Nederlandse maagd met vrijheidshoed neemt trouwring terug van de hertog onder toezicht van Nederlandse leeuw. Dugn. 2939; vl. I 331/ Zeer fraai. 40, * AFKEER VAN DE GENTENAREN VAN DE HERTOG VAN ANJOU. Nederlandse maagd wordt door de hertog aan de voeten gekluisterd onder toezicht van de Spaanse koning. Kz. Nederlandse maagd met vrijheidshoed neemt trouwring terug van de hertog onder toezicht van Nederlandse leeuw. Dugn. 2939; vl. i 331/ AR. Vrijwel zeer fraai. 150, * FRANÇOIS D ANJOU. Borstbeeld van de hertog van Anjou naar rechts. Kz. hertog te paard in gevecht tegen de Spanjaarden. Dugn. 2958; vo. I 891. Vrijwel zeer fraai. 100, * REKENPENNING. Gehelmd wapenschild. Kz. versierde zuil. GENTIBVS E COELLO MISSA SOLVMNA SUIS. R. Fraai. 50, WILLEM DE ZWIJGER VERMOORD. Prins van Oranje wordt doodgeschoten. Kz. herder temidden van zijn kudde door wolf aangevallen. Dugn. 2995; vl. I 344/338. Fraai. 25, * OVERGAVE VAN ANTWERPEN. Gekroond wapenschild Philips II. Kz. gezicht op de stad Antwerpen, de Schelde en het onder water staande land door de prins van Parma veroverd. Dugn vl. I Vrijwel zeer fraai. 30, 315

316 REKENPENNINGEN JETONS 1299 * OVERGAVE VAN ANTWERPEN EN NIJMEGEN ONDERSTEUNING DOOR KONINGIN ELIZABETH VAN ENGELAND. Paard en ezel (Antwerpen en Nijmegen) eten uit Spaanse krib SPRETA AMBROSIA VESCITOR PENO 1585 Kz. koningin Elizabeth geeft een roos aan Nederland. vl. I 362/355.2; Dugn AR. Zeer fraai. 150, OVERGAVE VAN ANTWERPEN EN NIJMEGEN ONDERSTEUNING DOOR KONINGIN ELIZABETH VAN ENGELAND. Paard en ezel (Antwerpen en Nijmegen) eten uit Spaanse krib SPRETA AMBROSIA VESCITOR PENO 1585 Kz. koningin Elizabeth geeft een roos aan Nederland. vl. I 362/355.2; Dugn Vrijwel zeer fraai. 40, HONGERSNOOD IN ARTOIS. Spanjaard temidden van de Honger en de Dood. Kz. hoorn des overvloeds. vl. i 379/373; Dugn Zeer fraai. 40, * ZEELAND, VERNIETIGING VAN DE SPAANSE ARMADA. Gevecht tussen twee schepen, in afsnede CLASSIS HISP. Kz. wapen van Zeeland in gekroonde cartouche. vl. I 390/384.2; Dugn Zeer fraai +. 50, * ZEELAND, VERNIETIGING VAN DE SPAANSE ARMADA Spaanse schepen in woelige zee door stralende zon beschenen. Kz. wapen van Zeeland omgeven door acht stadswapens. vl. I 390/384.3; Dugn Vrijwel zeer fraai. 40, KONINGIN ELIZABETH DANKT GOD. Elizabeth in praalwagen op weg naar de hoofdkerk. Kz. boom met kleine vogeltjes die zich tegen roofvogel verweren. Dugn. 3230; vl. I 394/ Fraai. 40, 1305 * INNAME VAN BREDA. Turfschip met soldaten. Kz. 7 regelige tekst. Dugn. 3255; vl. I 408/402. AR. Zeer fraai , 316

317 REKENPENNINGEN JETONS INNAME VAN BREDA. Turfschip met soldaten. Kz. 7 regelige tekst. Dugn. 3255; vl. I 408/402. Vrijwel zeer fraai. 40, * OP DE VERKIEZING VAN PRINS MAURITS TOT STADHOUDER. Zes armen (de provincies) houden een zuil vast waarop vrijheidshoed. Zuil rust op de bijbel. Kz. 6 pijlen door twee handen tezamen gehouden. Te Dordrecht geslagen. Dugn. 3256; vl. I 412/405. AR. Zeer fraai , OP DE VERKIEZING VAN PRINS MAURITS TOT STADHOUDER. Zes armen (de provincies) houden een zuil vast waarop vrijheidshoed. Zuil rust op de bijbel. Kz. 6 pijlen door twee handen tezamen gehouden. Te Dordrecht geslagen. Dugn. 3256; vl. I 412/405. Vrijwel zeer fraai. 40, OVERWINNING VAN GRAAF MAURITS Gekroonde Nederlandse leeuw met zwaard en zeven pijlen FECIT. Kz. 7 regelige tekst op de verovering van Zutphen, Deventer, Hulst en Nijmegen. Dugn. 3281; vl. I 421/ Vrijwel zeer fraai. 30, * VREDESONDERHANDELING DOOR DE STATEN GENERAAL VERWORPEN. Spaanse leger rukt op terwijl een slapende vrouw in open tuin een olijftak krijgt aangeboden. Kz. gewapende vrouw verslaat met wachters de aanvallende Spanjaarden. Dugn. 3288; vl. I 423/416. Zeer fraai. 40, VREDESONDERHANDELINGEN DOOR DE STATEN GENERAAL VERWORPEN. Spaanse leger rukt op terwijl een slapende vrouw in open tuin een olijftak krijgt aangeboden. Kz. gewapende vrouw verslaat met wachters de aanvallende Spanjaarden. Dugn. 3288; vl. I 423. Vrijwel zeer fraai. 30, VREDESONDERHANDELINGEN DOOR DE STATEN GENERAAL VERWORPEN. Spaanse leger rukt op terwijl een slapende vrouw in open tuin een olijftak krijgt aangeboden. Kz. gewapende vrouw verslaat met wachters de aanvallende Spanjaarden. Dugn. 3288; vl. I 423. Vrijwel zeer fraai. 30, INNAME VAN STEENWIJK, OOTMARSUM EN COEVORDEN. Hand uit wolken zwaait scepter boven de drie steden. Kz. 7 regelige tekst STENOVICO OTMARSIA etc. vl. I 431.1/424.1; Dugn Vrijwel zeer fraai. 40, 1314 * INNAME VAN STEENWIJK, OOTMARSUM EN COEVORDEN. Gekroonde leeuw met pijlenbundel en zwaard naar links. Kz. 7 regelige tekst STENEVICO VETMARS etc. vl. I 431/424.3; Dugn Zeer fraai. 30, 317

318 REKENPENNINGEN JETONS INNAME VAN STEENWIJK, OOTMARSUM EN COEVORDEN. Gekroonde leeuw met pijlenbundel en zwaard naar links. Kz. 7 regelige tekst STENEVICO VETMARS etc. vl. I 431/424.3; Dugn Vrijwel zeer fraai. 40, BELEG VAN GEERTRUIDENBERG. De stad door oorlogsvloot en leger ingesloten. Kz. berg Aornus. Dugn vl. I 436/429. Zeer fraai. 40, * BELEG VAN GEERTRUIDENBERG. De stad door oorlogsvloot en leger ingesloten. Kz. berg Aornus. Dugn vl. I 436/429. Zeer fraai. 35, * BELEG VAN GEERTRUIDENBERG. Plattegrond van de stad en de fortificaties. Kz. 7 regelige tekst. Dugn. 3325; vl. I 437/ AR. Zeer fraai. 150, BELEG VAN GEERTRUIDENBERG. Plattegrond van de stad en de fortificaties. Kz. 7 regelige tekst. Dugn. 3325; vl. I 437/ Fraai. 30, DORDRECHT. BEVRIJDING VAN COEVORDEN. HERINNAME VAN GRONINGEN. Sterk gewortelde boom wordt door mannen omgetrokken. Kz. 8 regels tekst. Dugn. 3338; vl. I 448/ Fraai. 30, DORDRECHT. HERSTELDE FINANCIËLE VERANTWOORDING IN DE VERENIGDE PROVINCIEN. Hand uit hemel houdt balans in evenwicht vast. Kz. 6 regelige tekst. vl. I 452/444; Dugn Zeer fraai. 40, * DORDRECHT. HERSTELDE FINANCIËLE VERANTWOORDING IN DE VERENIGDE PROVINCIEN. Hand uit hemel houdt balans in evenwicht vast. Kz. 6 regelige tekst. vl. I 452/444; Dugn AR. Zeer fraai. 150, * LEGERING VAN DE SPAANSE TROEPEN TUSSEN SELVOLDA EN BISLICH. Toren wordt door krijgsknechten met stormbok geramd. Kz.7 regelige tekst. Dugn. 3373; vl. I 465/ Fraai. 30, 318

319 REKENPENNINGEN JETONS * OP DE DAPPERHEID EN WIJSHEID VAN PRINS MAURITS. Prins van Oranje als Mars temidden van zijn leger. Kz. prins van Oranje als Pallas met wapenschild en banier, daarnaast steenuil in boom. Dugn. 3375; vl. I 465/ Zeer fraai. 40, * DE GEVEINSDE VREDE VERBROKEN. Onder twee ineengesloten handen, twee benden in onderling gevecht. Kz. soldaat op vierkante wachttoren. Dugn. 3391; vl. I 477/ AR. Zeer fraai. 150, DE GEVEINSDE VREDE VERBROKEN. Onder twee ineengesloten handen, twee benden in onderling gevecht. Kz. soldaat op vierkante wachttoren. Dugn. 3391; vl. I 477/ Vrijwel zeer fraai. 40, TRIPLE ALLIANTIE. Gekroonde Nederlandse leeuw met 7 pijlen en bloot zwaard. Kz. hand uit de wolken houdt lint vast met drie uiteinden. Dugn. 3398; vl. I 481/ Zeer fraai. 40, TRIPLE ALLIANTIE. Geloof en Standvastigheid reiken elkaar de hand. Kz. zwijn wordt met een kei gedood. Dugn. 3400; vl. I 481/ Fraai. 30, * TRIPLE ALLIANTIE. Drie krijgshelden bij altaar. Kz. krijgsman bij pilaar waarop een bord met de tekst ODIVM TYRANNIDIS. Dugn. 3402; vl. I 481/ Montagesporen. AR verguld. Zeer fraai. 150, * TRIPLE ALLIANTIE Drie krijgshelden bij altaar. Kz. krijgsman bij pilaar waarop een bord met de tekst ODIVM TYRANNIDIS. Dugn. 3402; vl. I 481/ AR. Zeer fraai. 150, TRIPLE ALLIANTIE Drie krijgshelden bij altaar. Kz. krijgsman bij pilaar waarop een bord met de tekst ODIVM TYRANNIDIS. Dugn. 3402; vl. I 481/ Vrijwel zeer fraai. 40, 319

320 REKENPENNINGEN JETONS * OVERWINNING BIJ TURNHOUT DOOR PRINS MAURITS. Benden van Maurits jagen die van Varax op de vlucht. Kz. wapenschilden van Frankrijk, Engeland en de Ver. Gewesten. Dugn. 3412; vl. I 490/479. Zeer fraai. 30, OVERWINNING BIJ TURNHOUT DOOR PRINS MAURITS. Gekroonde leeuw der Verenigde Gewesten met zwaard en pijlbundel. Kz. 11 regelige tekst. Dugn. 3415; vl. i 496/ Vrijwel fraai. 30, * ANTWERPEN. VERLANGEN NAAR VREDE. Borstbeeld Philips II naar rechts. Kz. gekroond wapen omhangen met het Gulden Vlies. Dugn. 3427; vo Prachtig. 50, 1335 * OP DE STRIJD TUSSEN MAURITS EN MENDOZA VOOR DOESBURG. Prins Maurits steekt draak (Mendoza) neer. Kz. engel bestraft het terugtrekkende leger van Mendoza. Dugn. 3449; vl. I 519/ AR. Zeer fraai. 150, KRIJGSBERAAD TE MAASTRICHT EN EMMERICH TUSSEN MENDOZA EN KARDINAAL ANDRÉ. Kardinaal op troon overlegt met vier heren. Kz. het leger van André Mendoza wordt door een hand uit de hemel tegengehouden. vl. I 527 / 514; Dugn AE 29.5 mm. Fraai. 30, 1337 * MIDDELBURG. SLAG BIJ NIEUWPOORT. Het slagveld. Kz. gekroond wapen van Zeeland. Dugn. 3508; vl. I 548/ AE. Zeer fraai. 40, BELEG VAN RIJNBERG. Leger van graaf Maurits voor Rijnberg. Kz. graaf van Berg tussen trommelslager en trompetter verzamelt troepen. Dugn. 3517; vl. I 558/542. Bijna prachtig. 25, BELEG VAN RIJNBERG. Leger van graaf Maurits voor Rijnberg. Kz. graaf van Berg tussen trommelslager en trompetter verzamelt troepen. Dugn. 3517; vl. I 558/542. Fraai +. 40, 320

321 REKENPENNINGEN JETONS * BELEG VAN OOSTENDE. Leger van graaf Maurits voor Rijnberg. Kz. belegerde stad Oostende door hemels licht beschenen. Dugn. 3521; vl. I 560/544. Zeer fraai. 35, * BELEG VAN OOSTENDE. Leger van graaf Maurits voor Rijnberg. Kz. belegerde stad Oostende door hemels licht beschenen. Dugn. 3521; vl. I 560/544. AR. Vrijwel zeer fraai. 150, BELEG VAN OOSTENDE. Leger van graaf Maurits voor Rijnberg. Kz. belegerde stad Oostende door hemels licht beschenen. Dugn. 3521; vl. I 560/544. Zeer goed. 20, BELEG VAN OOSTENDE. Fabel van de vos en de haan ALIVD IN LINGVA ALIVD IN PECTORE. Kz. opgerolde slang in gras omgeven door bloemen DETECTVS QVI LATVIT. verg, vz. Dugn. 3559; vl. II Zeer fraai. 40, * CAPITULATIE VAN OOSTENDE. Plattegrond haven van Sluis; Kz. plattegrond haven van Oostende. Dugn. 3587; vl. II Zeer fraai +. 40, * ANTWERPEN. INNAME VAN OOSTENDE. Twee aartshertogelijke kronen waaronder zeekreeft in doornstruik. Kz. gekroond Spaans wapenschild. Dugn. 3595; vgl. vl. II 18. Vrijwel zeer fraai. 25, * GUNPOWDER PLOT. SAMENZWERING TEGEN HET ENGELSE PARLEMENT EN VERDRIJVING VAN DE JEZUÏTEN Slang omgeven door lelies en rozen. Kz. de naam Jehova binnen doornenkrans. Dugn. 3599; vl. II 22. AE. Scheurtje in plaat. Zeer fraai. 40, * ANGSTVALLIGHEID VAN HOLLAND ADMIRAAL WILLEM HAUTAIN VERSLAGEN. Schip door storm overvallen met dappere bemanning. Kz. 4 regelige tekst. Dugn. 3611; vl. II AR. Zeer fraai. 150, 321

322 REKENPENNINGEN JETONS ANGSTVALLIGHEID VAN HOLLAND ADMIRAAL WILLEM HAUTAIN VERSLAGEN. Schip door storm overvallen met dappere bemanning. Kz. 4 regelige tekst. Dugn. 3611; vl. II Vrijwel zeer fraai. 40, 1349 * WANTROUWEN TEGEN DE VREDE Mercurius geeft het kruid MOLY. aan Ulysses als bescherming tegen de charmes van Circé. Kz. een hand biedt olijftak aan gewapende Nederlander; chronogram in omschrift. Dugn. 3624; vl. II 34. Zeer fraai. 20, WANTROUWEN TEGEN DE VREDE Mercurius geeft het kruid MOLY aan Ulysses als bescherming tegen de charmes van Circé. Kz. een hand biedt olijftak aan gewapende Nederlander; chronogram in omschrift. Dugn. 3624; vl. II 34. Zeer fraai. 20, 1351 * WANTROUWEN TEGEN DE VREDE Mercurius geeft het kruid MOLY. aan Ulysses als bescherming tegen de charmes van Circé. Kz. een hand biedt olijftak aan gewapende Nederlander; chronogram in omschrift. Dugn. 3624; vl. II 34. AE 29.5 mm. Zeer fraai. 40, * KEUZE TOT BESTAND. Man tussen zwaard en olijftak wendt zich met samengevouwen handen tot de hemel. Kz. Mercurius geeft het kruid MOLY aan Ulysses als bescherming tegen de charmes van Circé. Dugn AR. Zeer fraai. 150, * OP HET 12 JARIG BESTAND, OPROEP TOT WAAKZAAMHEID. Nederlander legt zich op gescheurde trommel te ruste. Kz. Mercurius trekt de man aan zijn oor om hem wakker te schudden. Dugn. 3651; vl. II 56; Pax 66. AR. Zeer fraai. 150, 322

323 REKENPENNINGEN JETONS OP HET 12 JARIG BESTAND, OPROEP TOT WAAKZAAMHEID. Nederlander legt zich op gescheurde trommel te ruste. Kz. Mercurius trekt de man aan zijn oor om hem wakker te schudden. Dugn. 3651; vl. ii 56; Pax 66. Vrijwel zeer fraai. 40, * GERECHTIGHEID EN GODSVRUCHT DER AARTSHERTOGEN. Brandend altaar met attributen onder weegschaal. Kz. gekroond aartshertogelijk wapen met Gulden Vlies. Dugn. 3664; vl. II 66. Zeer fraai. 20, * MOORD OP HENDRIK IV VAN FRANKRIJK DOOR RAVAILLAK. Twee tortelduiven, zittend op een opengeslagen bijbel waarnaast de letters S. C. Kz. lam wordt door wolf met jezuïtenmuts de keel afgebeten. Dugn AR. Zeer fraai , 1357 * MOORD OP HENDRIK IV VAN FRANKRIJK DOOR RAVAILLAK. Twee tortelduiven, zittend op een opengeslagen bijbel waarnaast de letters S. C. Kz. lam wordt door wolf met jezuïtenmuts de keel afgebeten. Dugn AR 29,7 mm. Zeer fraai. 200, MOORD OP HENDRIK IV. Twee tortelende duiven, zittend op een opengeslagen bijbel waarnaast de letters S. C. Kz. lam (vermoorde koning) wordt door wolf met jezuïtenmuts de keel afgebeten. Dugn. 3665; vl. II 67. Zwak geslagen. Zeer fraai. 40, * MOORD OP HENDRIK IV VAN FRANKRIJK DOOR RAVAILLAK. Twee tortelduiven, zittend op een opengeslagen bijbel waarnaast de letters S. C. Kz. lam wordt door wolf met jezuïtenmuts de keel afgebeten. Dugn AR. Vrijwel zeer fraai. 150, * E JAAR VAN DE WAPENSTILSTAND. MOED DER VERENIGDE GEWESTEN. Pijlenbundel met lint. Kz. 4 regelige tekst. Dugn. 3674; vl. II 75. AR. Zeer fraai , E JAAR VAN DE WAPENSTILSTAND. MOED DER VERENIGDE GEWESTEN. Pijlenbundel met lint. Kz. 4 regelige tekst. Dugn. 3674; vl. II 75. AE 23,5 mm. Fraai. 20, 323

324 REKENPENNINGEN JETONS * E JAAR VAN DE WAPENSTILSTAND. Samengebonden pijlen. Kz. 4 regelige tekst. Dugn Zeer fraai. 40, * REKENPENNING VOOR DE KAMER VAN DOORNIK. Wapen van Doornik. Kz. 4 regelige tekst. Dugn Zeer fraai. 30, REKENPENNING VOOR DE KAMER VAN DOORNIK. Wapen van Doornik. Kz. 4 regelige tekst. Dugn Zeer fraai. 30, * KRIJGSTOCHTEN IN HET LAND VAN GULIK. Naar elkaar gewende borstbeelden van Albert & Isabella. Kz. Pallas staande op kruispunt der wegen. Dugn. 3726; vl. II Zeer fraai. 30, * 1366 z.j. (± 1618). ALBERT EN ISABELLA. Borstbeelden naar rechts binnen cirkel, gevormd door een slang die zich zelf in de staart bijt SIMVL ET SEMPER. Kz. onder zon en maan het gehelmde wapenschild van Marselaer, ÆRARIVM BRVXELL. Dugn bis. Zeer fraai. 35, * VERLOSSING VAN OOSTENRIJK DOOR TUSSENKOMST VAN ALBERT. Medusaschild drijvend op golven. Kz. Spaans wapen omhangen met het Gulden Vlies. Dugn. 3755; vl. II Zeer fraai. 30, * GELDERLAND. BELEG VAN BERGEN OP ZOOM OPGEHEVEN. Leeuw eet druiven. Wapen Gelderland tussen jaartal. Kz. ooievaar voedt haar jong met een paling. Dugn. 3796; vo. I Zeer fraai. 40, 324

325 REKENPENNINGEN JETONS 1369 * ANTWERPEN. OP PHILIPS IV. Hand uit wolken houdt lint vast met een lood, daaronder gekruiste scepters. Kz. gekroond Spaans wapen met Vliesketting. Dugn Zeer fraai. 30, BRUSSEL. VERTROUWEN IN SPANJE. Gekroond Spaans wapen omhangen met het Gulden Vlies. Kz. anker staande temidden van korenaren. Dugn. 3846; vo. I Zeer fraai. 30, ANTWERPEN. D OCQUENDO VERSLAAT ADMIRAAL PATER. Borstbeeld Philips IV naar links. Kz. Samson verscheurt leeuw. Dugn. 3870; vl. II 196/ Vrijwel zeer fraai. 20, BRUSSEL. OPHEFFING VAN HET BELEG VAN BREDA. Borstbeeld van Philips IV naar rechts. Kz. leeuw staande op zijn achterpoten, rechterklauw met zwaard en linker met brandend altaar. Dugn. 3887; vl. II 222/218. Zeer fraai. 35, * BRUSSEL. SPAANSE SUCCESSEN. Philips IV te paard in volle wapenuitrusting. Kz. schip van staat der Roomse Nederlanden verheft zich in onrustige oorlogszee. Dugn. 3929; vl. II 243/ Zeer fraai. 30, * ANTWERPEN. DE BEGINSELEN DER VOORZIENIGHEID. Gekroond Spaans wapen met Orde van het Gulden Vlies. Kz. een hand van rechts komend houdt kruis op globe vast. Dugn. 3986; vo. I AE 31,4 mm. Zeer fraai. 30, * UTRECHT. VREDES EN HANDELSVERDRAGEN MET FRANKRIJK EN ENGELAND. Nederlandse leeuw met weegschaal en pijlbundel, Utrechts wapentje, NON TELIS PRIMIS BELGI SEPTEMPLICIS ARMIS. Kz. vrijheidshoed waaromheen de wapens van de Zeven Provinciën SED CONSTANT LIBRA LIBERA REGNA PARI. vl. II 497/477.2; Pax 246; Dugn Prachtig. 30, * VOOR HEREN RECHTERS EN DRONKAARDS VAN DOORNIK. Wapen van Doornik. Kz. 6 regelige tekst. Franҫios de Moura, gouverneur generaal der Nederlanden. Dugn vo. I Vrijwel zeer fraai. 30, 325

326 REKENPENNINGEN JETONS * OP DE WELVAART EN GOEDERTIERENHEID. Gehelmd wapen van Visscher, waarop een adelaar. Kz. spiegel geknoopt aan een lint tussen jaartal. Franҫois de Moura, gouverneur der Nederlanden. Dugn vo. I Prachtig. 60, * BRUSSEL. REKENKAMER. Borstbeeld Karel II blootshoofds naar rechts. Kz. Bourgondisch kruis. Dugn. 4281; vo I Zeer fraai +. 60, 1379 * REKENPENNING VOOR DE STAD IEPER, door Roettiers Borstbeeld Krel VI naar rechts. Kz. Wapenschild van Ieper. Dugn AR 30,2 mm. Prachtig. 200, GILDEN, BRANDWEER, SCHUTTERIJ en AANVERWANTE PENNINgEN 1380 (afbeelding verkleind) * ZILVEREN PRIJSSCHILDJE VAN HET SCHUTTERSGILDE Op naam van Reinier van Brink en Johanna Brugman. AR 70,7 x 56 mm. Zeer fraai. 350, 326

327 GILDEN, BRANDWEER, SCHUTTERIJ en AANVERWANTE PENNINgEN 1381 (afbeelding verkleind) * SCHILD VAN HET DROOGSCHEERDERSGILDE Opengewerkte sierrand gedecoreerd met rocailles, voluten en bloemen met in het midden gegraveerde afbeelding van een bisschop met links daarvan een schaar en eronder de tekst REVERUS/PETRUS/HENRICUS/ VAN ULFT/BROCCKHUYSEN/DEN 30 AUGUSTUS/ANNO/1783. AR 119 x 160 mm. Ongesigneerd en zonder keuren. Prachtig , LODEN PENNING MET WAARDEAANDUIDING 6 STUIVERS. Paard naar rechts. Kz. jaartal en waardeaanduiding. Pelsdonk 309. Pb. 22,4 mm. Zeer fraai. 30, AMSTERDAM 1383 * 1383 BRANDSPUITPENNING VAN DE V.O.C Kamer Amsterdam. Monogram van de compagnie met erboven de letter A. Kz. brandspuit binnen slangenrond. Geelkoper 41,3 mm. Zeer fraai. 75, 327

328 GILDEN, BRANDWEER, SCHUTTERIJ en AANVERWANTE PENNINgEN HAARLEM 1384 * 1384 z.j. SCHUTTERSPENNING KLOVENIERSDOELEN, ORANJE VAANDEL. Gekroond Haarlems wapen waaronder O V en ingeslagen nummer 145. Kz. gekruiste musketten. JMP p. 92; RBN ; Minard II 292. gegoten messing 49 mm. Zeer fraai. 150, DORDRECHT 1385 * KOOPMANS OF KRAMERS GILDE. Versierd stadswapen. Kz. jaartal 1745 boven balans COOMANS GILDE. WK. 3.1; Dirks AR 28,2 mm. Vrijwel prachtig. 125, MIDDELBURG 1386 * ZIJDE EN LAKENVERKOPERS. Een lakenwinkel. Kz. o.a. bril, gekroonde Spaanse hoed, enz. WK. 4.6; Dirks 72.61; JMP 1929 p. 47. Geelkoper 55,7 mm. Zeer fraai , 328

329 GILDEN, BRANDWEER, SCHUTTERIJ en AANVERWANTE PENNINgEN ZUIDELIJKE NEDERLANDEN 1387 (afbeelding verkleind) * 1387 TWEE ZILVEREN PRIJSPLAQUETTES VAN HET SCHUTTERSGILDE Op naam van MATEYS/GENENS en AENTONIVS GYSKENS. AR. Toegevoegd twee zilveren ex voto s met daarop monogram van Jesus Christus en Maria. Circa 90,5x122mm. Zeer fraai. 750, VROEDSCHAPS RAADSPENNINGEN ATTENDANCE TOKENS JENTONS DE PRÉSENCE ALKMAAR 1388 * 1388 z.j. ALKMAAR. VROEDSCHAPSPENNING OP HET ONTZET. Alkmaar op stormbrug met schild en zwaard ALCMARIA / VICTRIX. Kz. stadswapen tussen Mercurius en Victoria, twee leeuwen op de voorgrond en kannonnen met dubbele wielen. vl. I 168. AR 33,5mm gr. Vrijwel prachtig. 190, 329

330 VROEDSCHAPS RAADSPENNINGEN ATTENDANCE TOKENS JENTONS DE PRÉSENCE HAARLEM 1389 * 1389 z.j. VROEDSCHAPSPENNING. (± 1640) Stadsgodin met lauwerkrans in de hand leunend op drukpers, links een zuil waarop TYPOGRAPHIA, ter weerszijden S C. In de afsnede HARLEMUM. Kz. schip vaart ketting aan stukken (inname van Damiate), op de voorgrond stadswapen. vl. I AR 45,2 mm. Piedfort van 23,29 gram. Vrijwel zeer fraai. 125, 1390 * 1390 z.j. (± 1740). VROEDSCHAPSPENNING. Zittende stedenmaagd bij zuil COMES CONSILIORUM. in afsnede HARLEM: Kz. zittende stedenmaagd ARTE ET MARTE in de afsnede DAM: CAPT. TYP. INV. / URB. DEFEN. VvL. 149; Syp AR 33 mm. Zeer fraai. 75, LEIDEN 1391 * 1391 VROEDSCHAPSPENNING. Klimmende leeuw met zwaard en stadswapen; met één pluim aan zijn staart en met stadsgezicht tussen poten. Kz. 7 regelige tekst. vgl. vl. I De Beeldenaar mei 1978 type 6.H. AR 36 mm. Zeer fraai , 330

331 VROEDSCHAPS RAADSPENNINGEN ATTENDANCE TOKENS JENTONS DE PRÉSENCE S GRAVENHAGE 1392 * 1392 z.j. (± 1730). VROEDSCHAPSPENNING, door (J. Drappentier). Trekvaart naar Delft, de Rijswijkseweg en Den Haag in het verschiet HAGA COM: Kz. Justitia AEQUO LABORE. v.orden 4; JMP 1930 pl.i. 4. AR 36,7 mm. Licht deukje aan de rand. Prachtig. 200, Slechts 717 zilveren exemplaren geslagen * 1393 z.j. ( ). VROEDSCHAPSPENNING, door N. v. Swinderen. Staande vrouw (stadsbestuur) met fasces, aan haar voeten gekroond stadswapen CIVIUM SALUTI VIGILANS. Kz. Gerechtigheid onder alziend oog SUUM CUIQUE. v.orden 13. 3; JMP 1930 pl.i. 6. AR 38, 3 mm. Zeer fraai. 100, VERENIgINg VOOR PENNINgKUNST 1394 (1929). 250 JARIGE HERDENKING VAN OVERLIJDEN VAN JOHAN MAURITS VAN NASSAU SIEGEN DE BRAZILIAAN, door (C. J. v.d. Hoef). Gekroond wapen op Grootmeester Kruis der Johanniter en Ridderkruis der Olifantsorde. Kz. monogram Geoctrooieerde West Indische Compagnie. PK ; KB. 325; Jintes / Pol 207. AE 60 mm. Prachtig. 40, 1395 (1929). 250 JARIGE HERDENKING VAN OVERLIJDEN VAN JOHAN MAURITS VAN NASSAU SIEGEN DE BRAZILIAAN, door C.J. v.d. Hoef. Gekroond wapen op Grootmeester kruis der Johanniter en Ridderkruis der Olifantsorde. Kz. Monogram Geoctrooieerde West Indische Compagnie. PK ; KB. 325; JP AE 60,6 mm. Prachtig. 50, WILHELMINA 50 JARIG REGERINGSJUBILEUM. Vrouwelijke ruiterfiguur met scepter. Kz gekroonde W in kruin van oranjeboom waartegen de wapens van Nederland en Oranje leunen IN VREDE EN IN STRIJD MET VASTE HAND GELEID. PK KB AE gegoten 59.6 mm. Prachtig. 40, 331

332 VERENIgINg VOOR PENNINgKUNST 1397 (afbeelding verkleind) * CARNAVAL, door Niel Steenbergen Afsluiting van de carnavalstijd en aankondiging van de vastentijd. Kz. Prins Carnaval temidden van de optocht. PK ; Kam. P5901. AE 60,1 mm. FDC. 60, MULTATULI MAX HAVELAAR, door A. Hettema. Portret naar links. Kz. Douwes Dekker s toespraak tot de Hoofden van Lebak HOOFDEN VAN LEBAK IK GROET U. PK ; KB AE gegoten 62 mm. Prachtig. 40, 1399 (1961). JAN PIETERSZ. SWEELINCK, door L. Metz. Borstbeeld naar links. Kz. Sweelinck achter orgel in de Oude Kerk te Amsterdam. PK ; KB AE 65,3 mm. Prachtig. 40, HENDRICK DE KEYSER. Nederlands beeldhouwer en bouwmeester van Amsterdam Portret. Kz. tuchthuispoort te Amsterdam HENDRICK DE KEYZER PK ; KB AE gegoten 62,8 mm. FDC. 55, JAAR KONINKLIJK PENNINGKABINET,, door E. Claus Bezoekers kijkend naar vitrine links en kruikje rechts verdiept aangebracht waartussen tekst. Kz. jaartal, muntbalans, kinderkopje en ruiter te paard. PK ; KB AE gegoten 72 mm. Prachtig. 50, BUITENLANDSE PENNINGEN FOREIGN MEDALS LATVIA 1402 (afbeelding verkleind) * LETLAND. RIGA. DR. A. BUCHHOLTZ. Borstbeeld naar rechts. Kz. Ridder met op de achtergrond de stad Riga. AE 61,5. Prachtig. 70, 332

333 BUITENLANDSE PENNINGEN FOREIGN MEDALS SWEDEN 1403 (afbeelding verkleind) * STOCKHOLM, OLYMPIC GAMES. Pillar with Zeus seated on throne on top, view of city in the background. Rev. two athletes standing in Quadriga. Eberhard S Zn 51 mm. Prachtig. 125, ITALY 1404 (afbeelding verkleind) * PADUA, BANCA ANTONIANA. View of several church buildings. Rev. arms placed on honeycomb with three bees. AE 102,5 mm. FDC. 50, GERMANY 1405 (afbeelding verkleind) * E EEUWFEEST REFORMATIE. Borstbeelden naar links Kz. religieuse scene. BN. AE 45 mm. NGC AU , 333

334 FOREIGN MEDALS GERMANY HANNOVER SCHUTTERSFEEST Vz. Schutter met hoed wijst naar middelpunt van het doel. Kz. Kerkgebouw geflankeerd door twee wapenschilden. AR 38 mm. NGC AU , 1407 (afbeelding verkleind) * DIE TRAUERNDEN HINTERBLIEBENEN, door K. Goetz. De keizer staande voor een groep edelen. Kz. groep edelen treuren bij een afgesloten put met opschrift. Kienast 236. AE 58,7 mm. Prachtig. 125, 1408 (afbeelding verkleind) * DER BARMHERZIGE SAMARITER, door K. Goetz. Opheffing van de voedselblokkade van Duitsland. Kienast 229. AE 89,9 mm. Prachtig. 500, 1409 (afbeelding verkleind) * DIE SCHWARZE WACHT AM RHEIN, door K. Goetz. Hoofd soldaat met helm naar rechts. Kz. Naakte vrouw vastgebonden aan gehelmde fallus. Kienast 262. AE 58,8 mm. Prachtig. 100, 334

335 FOREIGN MEDALS GERMANY 1410 (afbeelding verkleind) * WUSTLINGE AM RHEIN, door K. Goetz. Code Napoleon. Satirische scene op voor en keerzijde. Kienast 274. AE 58,8 mm. Prachtig. 100, 1411 (afbeelding verkleind) * GOLDAUFKAUF 1916, door K. Goetz. Mensen in de rij om hun goud in te leveren. Kz. Mensen in de rij om goud te verkopen. Kienast 240. AE 58,6 mm. Prachtig. 100, 1412 (afbeelding verkleind) * BORDELL VERORDNUNG AN DER RUHR, door K. Goetz. Franse soldaat een vrouw vasthoudend. Kz. Franse haan lopend naar links. Kienast 295. AE 61,4 mm. 100, 335

336 FOREIGN MEDALS GERMANY 1413 (afbeelding verkleind) * BLUTSAUGER AM RHEIN, door K. Goetz. Satirische voorstelling. Vz. De Fransen persen het laatste geld uit een Duitser. Kz. grote bloedzuiger op een Duitse baby. Kienast 294. AE 61,6 mm. Vrijwel prachtig. 100, 1414 (afbeelding verkleind) * 1414 (1932). GOETHE 100 STE STERFDAG HERDACHT. Hoofd naar rechts. Kz. 6 regelige tekst. AR 338 mm. NGC MS , UNITED STATES OF AMERICA 1415 (afbeelding verkleind) * TH ANNIVERSARY OF THE BERWIND WHITE COAL MINING COMPANY. Kneeling mine labourer with ore in his hand. Rev. Steamship and factory. AE 81,1 mm. Extremely fine. 60, 336

337 FOREIGN MEDALS CEYLON 1416 * ZOGENAAMDE SCUM OF THE SCUM PENNING. Ragama Camp, Ceylon. Man met hoed staande onder een boom. Kz. 3 regelige tekst binnen omschrift. AE 29,1 mm. Zeer fraai. 150, SOUTH AFRICA 1417 (afbeelding verkleind) * FAKKELLOOP KAAPSTAD MGUNGUNDLOVU PRETORIA, door M.P. Fleur Monument, waarvoor een zevental uitgespannen ossenwagens, omschrift: VOORTREKKER EEUFEES Kz. twee rennende padvinders met een fakkel. AE verzilverd. 60,1 mm. Vrijwel prachtig. 50, SWITZERLAND 1418 z.j. ZWITSERLAND. SEMPACH HERDACHT Staande ridder in volle wapenuitrusting onder een baldakijn. Kz. vier wapenschileden verdeeld door een kruis. AR 43,2 mm. Prachtig. 30, 1419 z.j. H. ZWINGLI, door J. Dassier. Suitemedaille. Borstbeeld naar rechts. Kz. 9 regelige tekst. AE 28,7 mm. Prachtig. 75, GENEVE. 25 JARIG JUBILEUM VERENIGING SCHUTTERS EN NAVIGATIEVERENIGING. Gebouw met op de voorgrond twee gekruiste vlaggen. Kz. versierd wapenschild. AR 43 mm. Prachtig. 40, LE LOCLE, SCHUTTERSFEEST Schutter staande in landschap. Kz. versierd wapenschild. AR 45 mm. Prachtig. 40, APPENZELL SCHUTTERSFEEST Staande schutter. Kz. Versierd wapenschild. AR 45,2 mm. Zeer fraai. 25, 337

338 DRAAGPENNINGEN * 1423 z.j. DRAAGTEKEN ST. JORIS. Afbeelding van St. Joris te paard verslaat de draak, in reliëf uitgewerkt. Kz. glad. VvL. Pl. 48 Bb. AR verguld. Prachtig. 60, Uit collectie A.J. Bemolt van Loghum Slaterus LOTS 1424 ALBUM: DE 100 GROOTSTE UITVINDINGEN VAN DE MENSHEID. Collectie van 100 proof sterling zilveren penningen. Proof. 950, 1425 ca ALBUM: DE GESCHIEDENIS DER NEDERLANDEN IN PENNINGEN. Incompleet album met 42 zilver vergulde penningen. uitgegeven door Franklin Mint omstreeks Album licht gebruikt, penningen FDC. 500, 1426 ALBUM COLLECTIE NEDERLANDSE ECU S. in zilver, nikkel en brons. FDC. 500, 1427 Lot van 9 stuks. Diverse penningen. Zeer fraai en beter. 150, 1428 Lot van 20 stuks. Diverse penningen. Diverse kwaliteiten. 40, 1429 Lot van 20 stuks. Diverse bronzen penningen. Diverse kwaliteiten. 150, 1430 Lot van 2 stuks EREPENNING NEDERLANSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Groot en klein formaat. Zeer fraai en Prachtig (In originele cassette). AR 68,1 en 45,2 mm. 50, LOT (2). W.E. Goyarts. 10 jaar. Staande vrouw met spiegel in haar hand. Ongesigneerd. Eenzijdig. AE 93,5 mm. Eenzijdige penning. Gaande vrouw met bloem in haar hand. Ongesigneerd. AE 86,7 mm. Prachtig. 60, 1432 Lot van 3 stuks. Penningen met betrekking tot de stad Rotterdam. Prachtig. 50, 1433 Lot van 7 stuks. Penningen met betrekking tot het Nederlandse staatsbestuur. Gemiddeld Prachtig. 100, 1434 Lot van 9 stuks. Penningen met betrekking tot de reformatie. Gemiddeld Prachtig. 100, 1435 Lot van 10 stuks. O.a Tweede eeuwfeest bevrijding Vlissingen, door T. van Berckel (AR, Fraai). Gemiddeld Prachtig. 110, 338

339 penningen LOTS 1436 Lot van 12 stuks. O.a Opening van het Noordzeekanaal, door E. Geerts. Gemiddeld Prachtig. 100, 1437 Lot van 16 stuks. Nederlandse bronzen penningen, o.a. Vereniging voor Penningkunst. Gemiddeld zeer fraai. 150, 1438 Lot van 18 stuks. Diverse Nederlandse penningen. Diverse kwaliteiten. 200, 1439 Lot van 20 stuks. Diverse penningen o.a. Breda, Huisvlijttentoonstelling AR 40,9 mm. Armenpenning Franeker. 125, 1440 Lot van 20 stuks. Diverse Nederlandse, bronzen penningen. Diverse kwaliteiten. 100, 1441 Lot van 49 stuks. Diverse insignes en gedenkpenningen, waaronder enkele zilveren exemplaren. 120, 1442 Lot van 4 stuks. o.a. Reclamepenning Goemanszoon te Antwerpen. AE 24,3 mm. 20, 1443 Lot van 7 stuks. Diverse bronzen met betrekking tot Europa. Gemiddeld zeer fraai.. 140, 1444 Lot van 8 stuks. Diverse bronzen en zilveren penningen (3) met betrekking tot Europa. 180, 1445 Lot van 14 stuks. BRONZEN PENNINGEN. o.a. diverse suitepenningen Zweeds koningshuis. Gemiddeld zeer fraai. 150, 1446 Lot van 15 stuks DIVERSE BRONZEN PENNINGEN. met betrekking tot Europa. Gemiddeld zeer fraai. 240, 1447 Lot van 25 stuks DIVERSE BELGISCHE PRIJSPENNINGEN. o.a. fotografie en filmkunst. 50, 1448 Lot van 32 stuks. Diverse buitenlandse penningen. Fraai tot prachtig. 175, 1449 Lot van 10 stuks REKENPENNINGEN. o.a ANTWERPEN. REKENKAMER (Dugn. 3523), AANKOMST IN BRUSSEL VAN DE AARTSHERTOG MATTHIAS (Dugn. 2737) en (1582). OPROEP TOT EENDRACHT TEGEN DE SPANJAARDEN (Dugn. 2916). Gemiddeld fraai. 125, 1450 Lot van 12 stuks REKENPENNINGEN. o.a ANTWERPEN. VREDE VAN MUNSTER (Dugn. 4021), BRUSSEL. MISLUKTE LANDING FREDERIK HENDRIK (Dugn. 3826) en MIDDELBURG. HET BEDRIEGELIJKE AANBOD VAN HET BESTAND (Dugn. 3636). Gemiddeld fraai. 150, 1451 Lot van 10 JETONS van de jaren Gemiddeld Fraai. 150, 1452 Lot van 10 JETONS van de jaren o.a OVERWINNING VAN GRAAF MAURITS. Dugn Gemiddeld Fraai. 150, 339

340 penningen LOTS 1453 Lot van 10 stuks JETONS. van de jaren en de provincies Zeeland, Utrecht en Friesland. o.a MIDDELBURG. HET LEGER VAN MENDOZA TERUGGESLAGEN IN BOMMELERWAARD. Dugn en MIDDELBURG. SLAG BIJ NIEUWPOORT. Dugn Gemiddeld Fraai+. 200, 1454 Lot van 10 JETONS. uit de jaren o.a BRUSSEL. WAPENSTILSTAND TUSSEN FRANKRIJK EN SPANJE. Dugn en OP DE VERGEEFSE ONDERHANDELINGEN VAN AREMBERG IN MADRID. Dugn Gemiddeld Fraai. 100, 1455 Lot van 12 REKENPENNINGEN. o.a BRUSSEL. REKENKAMER. VERTROUWEN IN HET GELOOF(Dugn. 3877), BRUSSEL. QUESNOY (Dugn. 3819) en BEVRIJDING VAN QUESNOY(Dugn. 4076). Gemiddeld fraai. 150, 1456 Lot van 12 REKENPENNINGEN. o.a PLUNDERINGEN DOOR MENDOZA S LEGER (Dugn. 3445) en BRUSSEL. SPAANSE SUCCESSEN (Dugn. 3929). Toegevoegd Oord van Gent. Gemiddeld fraai. 150, 1457 Lot van 12 JETONS. o.a OP HET 12 JARIG BESTAND, OPROEP TOT WAAKZAAMHEID. Dugn. 3651; WANTROUWEN TEGEN DE VREDE. Dugn. 3624; TRIPLE ALLIANTIE. Dugn Gemiddeld zeer fraai. 150, 1458 KLEIN ROOD ALBUM. 21 stuks. bevat voornamelijk Franse rekenpenningen. 50, 1459 Lot van 3 stuks. Zilveren whistpenningen. Gemiddeld Prachtig. 80, 1460 Lot van 25 JETONS. Voornamelijk Neurenbergse rekenpenningen. Gemiddeld zeer fraai. 50, Boeken books 1461 Beeldenaar Complete jaargangen 1977 tot en met Uitgave van het Koninklijk Genootschap voor Munt en Penningkunde, de Vereniging voor Penningkunst en de Federatie van Numismatische Kringen. 25, 1462 Bolten, Dr. J. HET NEDERLANDSE BANKBILJET EN ZIJN VORMGEVING. Amsterdam, Met catalogusgedeelte door P.J. Soetens. D.N.B.Gebonden. 336 pagina s, 535 afbeeldingen waarvan 300 in kleur. Als nieuw. 30, 1463 De Bree, L. Gedenkboek van de Javasche Bank, Twee delen. 612 en 586 pag. en bijlagen. Gedrukt op oud Hollands papier, Weltevreden. Licht gebruikt. 150, 1464 Diverse auteurs Lot van 9 stuks. Nederlandse numismatiek. O.a. Handboek Nederlandse Munten. J. Schulman 1975, Jubileumveiling Schulman Licht gebruikt. 30, 1465 Diverse auteurs Lot van 10 stuks. O.a. Herdruk van de platen van van der Chijs, , 1466 Diverse auteurs Lot van 4 stuks. Nederlandse numismatiek. O.a. Munthervorming Tijdens de Republiek Proefschrift door H.E. van Gelder , 1467 Diverse auteurs Lot van 12 stuks algemene numismatische werken. O.a. jaarverslagen s Rijks munt, , 340

341 Boeken books 1468 Jaarboek voor Munt en Penningkunde, diverse auteurs. Delen 84 t.m. 91 en 93 t.m. 97. Als nieuw. 50, 1469 Diverse auteurs. Lot van 13 stuks o.a. Jaarboek Munten en Peningen door R. Stuurman. 25, 1470 Diverse auteurs Lot van 38 Boeken o.a. Nederlandse munten door J. Schulman (3e en 5e druk), Nederlandse munten van 1795 tot Heden (Mevius, 9e, 11e,12e,14e en 19e druk) en Muntalmanak 83 84(1e editie). 40, 1471 Diverse auteurs. Lot van 5 stuks. Boeken handelend over de Euro. Gent, O.a. Een munt voor Europa. Uitgegeven door Gemeentekrediet, Belgie. Licht gebruikt.. 20, 1472 Diverse auteurs. Lot van 5 stuks O.a. Zadoks Josephus Jitta, Prof.Dr. A.N. & Es, Prof.Dr. W.A. van,. MUNTWIJZER VOOR DE ROMEINSE TIJD. Bussum 1962, en David R. Sear Roman coins and their values (1974). 25, 1473 Diverse auteurs. Lot van 9 stuks.. Boeken over papiergeld. O.a. Verkooyen, J. CATALOGUS PLAATSVERVANGENDE BILJETTEN; NOODGELD WW I EN HET INTERBELLUM DEEL I EN II. Het Noodgeld van Nederland in de Tweede Wereldoorlog. Leiden , 1474 Diverse auteurs. Lot van 7 stuks. O.a Willem van Rede, een Verzamelaar uit Hartstocht. Den Haag 1990, en C. van Remmen. De Haagse Buurtverenigingen en hun Presentiepenningen. Den Haag , 1475 Diverse auteurs. Lot van 7 stuks. Boeken over de Nederlandse provinciale muntslag. O. a. Verkade, P. Muntboek, Herdruk met slappe kaft, en Bruijn, W.K. de. DE NEDERLANDSE FLORIJN IN AL ZIJN FACETTEN. BUSSUM , 1476 Diverse auteurs. Lot van 4 stuks. Antieke munten. O.a. Sear, D.R. Greek Coins and their Values. Volume I and II, en Whitting, P.D. Muenzen von Byzanz, Fribourg, , 1477 Diverse auteurs. Duitse numismatiek O.a. Kroha, T. Lexicon der Numismatik , 1478 Diverse auteurs. Lot van 7 stuks.. Nederlandse numismatiek. O.a. Schulman,J. Nederlandse Munten, Zeist, 1975.en van Gelder, E. De Nederlandse Munten , 1479 Diverse auteurs. Lot van 5 stuks. Convoluut. O.a. Hobson,b. Historic Gold Coins of the World. New York, , 1480 Friedberg, Gold coins of the world New York, Fourth edition. Licht gebruikt. 10, 1481 Hengel C. van, DE MUNTEN VAN HOLLAND IN DE 13E EEUW. Zeist, Licht gebruikt. 20, 1482 Hingston Quiggin, A. A SURVEY OF PRIMITIVE MONEY, THE BEGINNINGS OF CURRENCY. London, Reprint. 20, 1483 Kraay, C.M. en Jenkins, G.K. Essays in Greek Coinage. Oxford, pag. 33 platen. Als nieuw. (like new). 25, 341

342 BOEKEN BOOKS * 1484 Loon, Mr. Gerard van BESCHRIJVING DER NEDERLANDSCHE HISTORIPENNINGEN: OF BEKNOPT VERHAAL VAN HET GENE SEDERT DE OVERDRACHT DER HEERSCHAPPYE VAN KEYZER KAREL DEN VYFDEN OP KONING PHILIPS ZYNEN ZOON, TOT HET SLUITEN VAN DEN UYTRECHTSCHEN VREEDE, IN DE ZEVENTIEN NEDERLANDSCHE GEWESTEN IS VOORGEVALLEN s Gravenhage, Delen resp. 574, 562, 556 en 696 pag. met bladwijzers en voorzien van vele prachtige gravures. Het belangrijke standaardwerk voor historiepenningen Halfleer, kaften licht gebruikt, inhoud goed , 1485 Mitchiner, M. The World of Islam. London, Hawkins Publications, pag. Vrijwel als nieuw. (Like new). 50, 1486 Price, M.J. Coins, An Illustrated Survey 650 BC to the Present Day. Hong Kong, pag, in foudraal. Als nieuw. (like new).. 25, 1487 Pridmore, M. Coins and Coinage of the Staits Settlements and British Malaya London, pag. 12 platen. Als nieuw (like new).. 15, 1488 Purmer D. & Wiel, H.J. van der HANDBOEK NEDERLANDS KOPERGELD Vriezenveen, pag., ± 350 illustraties. Gebonden in linnen kaft. Als nieuw. 25, 1489 Rubenii, A en Begeri, L. Regum Imperatorum Romanorum Numismata. Coloniae Brandenburgicae., pag, en 12 pag. Annotaties, 68 platen. Band beschadigd, inhoud goed. 250, 1490 Scholten, C. DE MUNTEN VAN DE NEDERLANDSCHE GEBIEDSDELEN OVERZEE Amsterdam, J. Schulman., pagina s, 20 platen. Licht gebruikt. 20, 1491 Taelman, J. MUNTEN EN PENNINGEN IN BOURGONDISCH VLAANDEREN Brugge Gruuthusemueum, Catalogus. Gebonden, harde kaft. 223 pag. met vele afbeeldingen, ook in kleur. Licht gebruikt.. 10, 1492 Vissering, Mr. G. Muntwezen en Circulatie banken in Nederlandsch Indië. Amsterdam, pag. Kaft vlekkig. 20,

343 BOEKEN BOOKS 1493 Vries, P. Ch. de & Wiel, H.J. van der. Muntboek van Gelderland en Utrecht; West Friesland en Overijssel; Holland en Zeeland; Groningen en Friesland; De Steden. Totaal 5 stuks. Rotterdam Eigen binding. Licht gebruikt. 50, 1494 Wis, J.C. van de, Passon, T. Catalogus van de Nederlandse Munten Gemert, Tweede druk. Licht gebruikt. 20, 1495 Wittop Koning / Houben 2000 jaar gewichten in de Nederlanden Lochem, pag. Als nieuw. 50, VARIA * 1496 Houten penningkastje met 6 verschillende laatjes, met werkend slot. Afmetingen circa 35,5 x 42 x 28 cm. Toegevoegd 22 bronzen penningen. 250, * 1497 Puur gouden nootje Brazilië / Brazil golden nugget g. 160, * 1498 Puur gouden nootje Brazilië / Brazil golden nugget g. 100, 1499 Muntgewicht. Frans, voor 4 Pistole d Italie XVII c. Kz. Ingeslagen franse lelie. 12,44 gram. Fraai. 45, 1500 Zogenaamde missiebusjes, één van de Paters Jezuïeten en één van de Paters Minderbroeders, uit Woerden. Beide in goede staat. 25, 343

344 VARIA 1501 (afbeelding verkleind) 1502 (afbeelding verkleind) * 1501 Spaarpot met daarop een ezel en jockey. Als men een muntje in de mond van de jockey doet zal hij het in de spaarpot deponeren. Later werk. 50, * 1502 Russisch zegenkruis. Blauw geëmailleerd, vrijwel intact. 19e eeuw. Circa 20 x 38 cm. Zeer fraai , 1503 Lot van 5 stuks. Verschillende manilla s. Brons, één exemplaar versierd. 50, 1504 Ovale bronzen wandreliëf. Geknielde vrouw offert rozen aan een cupido op een altaar. AE 18,5 x 24 cm. Zeer fraai. 60, 1505 (afbeelding verkleind) * 1505 Ovale bronzen wandreliëf. Geknielde vrouw offert wierook aan een cupido op een altaar. AE 18,5 x 24 cm. Zeer fraai. 60, 1506 Lot van 4 stuks. Fibula, waarvan één de naald mist, overigens. Zeer fraai. 125, 344

345 VARIA 1507 (afbeelding verkleind) 1508 (afbeelding verkleind) * 1507 Koptisch kruis, laag gehalte zilver. Circa 23,5 x 30,5 cm. Zeer fraai. 175, * 1508 Kruis, Russisch samengesteld kruis. AE vuurverguld 11 x 16,8 cm. Zeer fraai. 150, 1509 Engelse muntbalans. Zgn. Rocker met verschuifbaar gewicht. Met originele gebruiksaanwijzing in de bodem van het kastje. Messing en hout. 13,8 x 25 x 140 mm. Zeer fraai. 60, 1510 Lot van 5 stuks. Diverse gewichtsdozen, de meeste vrijwel compleet. 100, 1511 Lot van 6 stuks. Diverse gewichtsdozen, de meeste vrijwel compleet. 125, 1512 Gewichtsdoos compleet met 13 messing knopgewichten vanaf 1 tot 1000 gram en 12 ondergewichtjes. Fabrikant Becker te Brummen. Één schanier defect, licht gebruikt. 50, 1513 Grote collectie gewichtjes. o.a. aasgewichtjes en apothekersgewichten verdeeld over 6 laadjes. Circa 275 stuks. 75, 1514 (afbeelding verkleind) eind) * 1514 Lot van 2 stuks. Russische dinerborden, gedecoreerd met het wapen van Rusland. Deze borden werden gebruikt bij een diner aan het Russische hof op 8 februari 1902 door de Nederlandse gezant. Nog in originele staat. Toegevoegd 3 menukaarten, programma en een laisser passe op naam van H. van Dijk. 200, 345

346 VARIA 1515 (afbeelding verkleind) * 1515 Ovale verzilverde tabaksdoos met op de deksel de afbeelding van een jonge man met een glas in de hand. (Galvanoplastisch.) 19e eeuw. Ongemerkt, zonder keuren. Prachtig. 500, 1516 (afbeelding verkleind) * 1516 Cilindrischgedraaid eikenhouten doosje met op de deksel een galvano van een penning. Karel Alexander, Hertog van Lotharingen en gouverneur van de Nederlanden. Door J.B. Harrewyn. Circa 60 x 70 mm. Zeer fraai. 125, 1517 * 1517 Zilveren vulpotlood voorzien van lakstempel, letter P, en een eeuwigdurende kalender. 86 mm. 275, 346

347 VARIA 1518 (afbeelding verkleind) * 1518 Zilveren geboortelepel. De steel versierd met een jager. Gegraveerde tekst op de keerzijde van de bak. SAAKJE JACOBS WIJNSMA. Geboren den 30. julij Lengte 209 mm. Prachtig. 150, 1519 (afbeelding verkleind) * 1519 Beaardingsdoosje. Een dode op een sarcofaag gehouden door twee geraamtes. De deksel is vervaardigd van een eenzijdige plaquettepenning op een overlijden door de Amsterdamse meester B. circa Mogelijk later overgenomen door C. Courtier. In een cartouche: Saligh sijn de dooden die/ in den Heere Sterven van nu aen:/ J Seyt de Geeft opdat sij rusten/ moghen van haren arbeijt./apocalipsis C 14 V 13. Boven twee bazuinblazende putti met een lint: Christus is U leven, Sterven is U gewin. De onderkant gegraveerd met bloemen en geometrische motieven. Eerste kwart 18e eeuw. Fred. 20 afb 155. Zilver deels verguld. 71x65x24 mm. Deels verguld. Deze doosjes, waarbij van oorsprong een schepje hoorde, werden gebruikt door Rooms katholieke geestelijken bij begrafenissen. In sommige gevallen mocht het stoffelijk overschot niet op de begraafplaats ter aarde worden besteld. Daarbij ging het om misdadigers, prostituees of een doodgeboren (buitenechtelijk) kindje. De bedienaar nam dan wat aarde mee van de begraafplaats waarmee hij het doosje vulde om dat uit te strooien over het graf dat buiten de grenzen van het kerkhof lag. Daarmee troostten de nabestaanden zich omdat de overledene dan toch in gewijde aarde lag , 347

348 VARIA Zilveren herdenkingslepel op het regeringsjubileum van koningin Wilhelmina. Gemodelleerd door J.C. Wienecke. Vgl. KB Kz. Rijkswapen en oranje appel. Atelier van Kempen en Zoon te Voorschoten. Gekeurd, jaarletter N. Prachtig. 125, 1521 Gesp samengesteld uit 20 stuivertjes Willem III. 150, 1522 Armbandje bestaande uit 12 stuivertjes Willem III. 100, 1523 Zilveren armbandje bestaande uit kwartje Willem II en negen stuivers Willem III. 75, 1524 Loden Penning. I544/CERARI/S.CESA/RIS+. (met rerograde s en.) Eenzijdig. Pb. 21,4 mm. Gevonden te Leiden. R. Zeer fraai. 20, 1525 Loden penning. +++/GODT+LA/TET+WEL+/AEN+/+5(9)+. Kz. +OP+/DIE+PAE/IS+IST+GH/ EDAEN/+++. Pb. 23 mm. R. Gevonden te Leiden. Zeer fraai. 30, 1526 Lakloodje, vermoedelijk van Breda. Pb. 31 mm. Fraai. 30, 1527 Loodje, Rotterdam Vz. Wapen van Rotterdam met erboven het jaartal in een cirkel. Kz. naar links klimmende leeuw binnen een cirkel. Pb. 23x28 mm. R. Zeer fraai. 40, 1528 Loodje, met o.a. wapen van Alphen aan de Rijn. Ingeslagen cijfers 8 en 94, en de aanduiding ST. R. Zeer fraai. 60, 1529 Zgn. Geldzwaard of chien gim. Vaak gegeven als bruidsschat. Niet gebruikt als geld. Lengte 40 cm. Opitz p , 1530 Muntgewichtdoosje. Duits, met acht messing gewichten en vijf aasgewichtjes. Makermerk, drie gekruiste pijlen met de intialen GS, op doos en schaaltje. Gegraveerde tekst, huismerk en jaartal , 1531 Lot van 4 Knopen. Oud Roomsch Katholyk Weeshuis, gemaakt door Parree en Rencket te Utrecht (3) en Knoop gemaakt van een 10 stuiverstuk 1749, Holland. 100, (afbeelding verkleind) * 1532 Engelse mahoniehouten alfsuitbare kist met drie laden voor munten of penningen. Circa 35,5 x 26,5, 8,5 cm. Zeer fraai. 150, 1533 Groot album ansichtkaarten. vnl. Nederlandse en Europese kaarten ,

349 VARIA 1534 (afbeelding verkleind) * 1534 Mutgewichtdoosje. Circa 1750 Duits, met 11 messing gewichten en een aasgewicht. Balans compleet. 165 x 81 x 23 mm. Gemerkt met gekroond monogram PD (Paulus Deinert, Neurenberg) op het deksel. Zeer fraai. 250, 1535 (afbeelding verkleind) * 1535 Muntgewichtdoosje. Circa Duits, Keulen. Schaaltje gemerkt CG (Caspar Grevenberg). 14 messing gewichten (8 in het deksel) en 5 aasgewichten. Circa 123x70x31 mm. Zeer fraai. 350, 1536 * 1536 Manchetknopen met 1777 en 1780 dukaten. Zeer fraai. 400, EINDE VEILING END OF SALE 349

numismatists VEILING 333 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN

numismatists VEILING 333 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN Schulman b.v. numismatists VEILING 333 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN COINS, BOOKS, MEDALS, PAPER MONEY, DECORATIONS, MISCELLANEOUS ITEMS Vrijdag 23 April 2010 Friday

numismatists VEILING 334 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN

numismatists VEILING 334 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN Schulman b.v. numismatists VEILING 334 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN COINS, BOOKS, MEDALS, PAPER MONEY, DECORATIONS, MISCELLANEOUS ITEMS 5&6 November 2010 Hotel Lapershoek

numismatists VEILING 337 AUCTION 3 & 4 november 2011 Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum

numismatists VEILING 337 AUCTION 3 & 4 november 2011 Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum Schulman b.v. numismatists VEILING 337 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA COINS MEDALS PAPER MONEY DECORATIONS BOOKS MISCELLANEOUS ITEMS 3 & 4 november 2011 Hotel Lapershoek

numismatists VEILING 331 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN

numismatists VEILING 331 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN Schulman b.v. numismatists VEILING 331 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN COINS, BOOKS, MEDALS, PAPER MONEY, DECORATIONS, MISCELLANEOUS ITEMS 24 & 25 April 2009 Hotel Lapershoek

Schulman b.v. VEILING 340 AUCTION. 1 december 2012. numismatists. Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum

Schulman b.v. VEILING 340 AUCTION. 1 december 2012. numismatists. Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum Schulman b.v. numismatists VEILING 340 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA COINS MEDALS PAPER MONEY DECORATIONS BOOKS MISCELLANEOUS ITEMS 1 december 2012 Hotel Lapershoek

numismatists VEILING 335 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA

numismatists VEILING 335 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA Schulman b.v. numismatists VEILING 335 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA COINS, MEDALS, PAPER MONEY, DECORATIONS, BOOKS, MISCELLANEOUS ITEMS 15&16 april 2011 Hotel Lapershoek

numismatists VEILING 341 AUCTION 27 april 2013 Hilton Amsterdam Hotel Apollolaan 138, 1077 BG, Amsterdam

numismatists VEILING 341 AUCTION 27 april 2013 Hilton Amsterdam Hotel Apollolaan 138, 1077 BG, Amsterdam Schulman b.v. numismatists VEILING 341 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA COINS MEDALS PAPER MONEY DECORATIONS BOOKS MISCELLANEOUS ITEMS 27 april 2013 Hilton Amsterdam Hotel

Schulman b.v. VEILING 339 AUCTION. 5 juli 2012. numismatists. Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum

Schulman b.v. VEILING 339 AUCTION. 5 juli 2012. numismatists. Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum Schulman b.v. numismatists VEILING 339 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA COINS MEDALS PAPER MONEY DECORATIONS BOOKS MISCELLANEOUS ITEMS 5 juli 2012 Hotel Lapershoek Utrechtseweg

numismatists VEILING 336 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA

numismatists VEILING 336 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA Schulman b.v. numismatists VEILING 336 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA COINS, MEDALS, PAPER MONEY, DECORATIONS, BOOKS, MISCELLANEOUS ITEMS 8 juli 2011 Hotel Lapershoek

numismatists VEILING 342 AUCTION 9 juli 2013 Hilton Amsterdam Hotel Apollolaan 138, 1077 BG, Amsterdam

numismatists VEILING 342 AUCTION 9 juli 2013 Hilton Amsterdam Hotel Apollolaan 138, 1077 BG, Amsterdam Schulman b.v. numismatists VEILING 342 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA COINS MEDALS PAPER MONEY DECORATIONS BOOKS MISCELLANEOUS ITEMS 9 juli 2013 Hilton Amsterdam Hotel

Schulman Catalogue 329. numismatists VEILING 329 AUCTION VARIA MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD COINS, MEDALS, PAPER MONEY. 11 & 12 April 2008

Schulman Catalogue 329. numismatists VEILING 329 AUCTION VARIA MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD COINS, MEDALS, PAPER MONEY. 11 & 12 April 2008 Schulman Catalogue 329 Schulman b.v. numismatists VEILING 329 AUCTION VARIA MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD COINS, MEDALS, PAPER MONEY 11 & 12 April 2008 Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum Our office

Schulman Catalogue 327. numismatists VEILING 327 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD COINS, MEDALS, PAPER MONEY. 25 April 2007

Schulman Catalogue 327. numismatists VEILING 327 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD COINS, MEDALS, PAPER MONEY. 25 April 2007 Schulman Catalogue 327 Schulman b.v. numismatists VEILING 327 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD COINS, MEDALS, PAPER MONEY 25 April 2007 Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum Our office during

numismatists veiling 348 auction Vrijdag 3 juli 2015 stadsarchief amsterdam, de bazel Vijzelstraat 32, 1017 hl, amsterdam

numismatists veiling 348 auction Vrijdag 3 juli 2015 stadsarchief amsterdam, de bazel Vijzelstraat 32, 1017 hl, amsterdam Schulman b.v. numismatists munten penningen papiergeld onderscheidingen BoeKen VaRia coins medals paper money decorations BooKS miscellaneous items veiling 348 auction Vrijdag 3 juli 2015 stadsarchief

numismatists VEILING 345 AUCTION Zaterdag 5 juli 2014 Stadsarchief Amsterdam, De Bazel Vijzelstraat 32, 1017 HL, Amsterdam

numismatists VEILING 345 AUCTION Zaterdag 5 juli 2014 Stadsarchief Amsterdam, De Bazel Vijzelstraat 32, 1017 HL, Amsterdam Schulman b.v. numismatists VEILING 345 AUCTION MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA COINS MEDALS PAPER MONEY DECORATIONS BOOKS MISCELLANEOUS ITEMS Zaterdag 5 juli 2014 Stadsarchief

, Philipsdaalder 1558 over 1557, Delm.29a, bijna zeer fraai 8 100 Philips II 1555-1598

, Philipsdaalder 1558 over 1557, Delm.29a, bijna zeer fraai 8 100 Philips II 1555-1598 Nummer Startprijs Beschrijving 2 75 Karel van Egmond 1492-1538, Snaphaan z.j., vdch.xv.iii.43, ruim fraai 3 400 Karel V 1506-1555, Gouden zonnekroon 1545, Nijmegen, vz. gekroond wapen tussen twee vuurijzers,

Schulman Catalogue 330. numismatists VEILING 330 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN

Schulman Catalogue 330. numismatists VEILING 330 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN Schulman Catalogue 330 Schulman b.v. numismatists VEILING 330 AUCTION VARIA BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN COINS, BOOKS, MEDALS, PAPER MONEY, DECORATIONS, MISCELLANEOUS ITEMS 7 & 8

numismatists VEILING 352 AUCTION Zaterdag - Saturday 28 JANUARI 2017 Stadsarchief Amsterdam, De Bazel Vijzelstraat 32, 1017 HL, Amsterdam

numismatists VEILING 352 AUCTION Zaterdag - Saturday 28 JANUARI 2017 Stadsarchief Amsterdam, De Bazel Vijzelstraat 32, 1017 HL, Amsterdam Schulman b.v. numismatists MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD ONDERSCHEIDINGEN BOEKEN VARIA COINS MEDALS PAPER MONEY DECORATIONS BOOKS MISCELLANEOUS ITEMS VEILING 352 AUCTION Zaterdag - Saturday 28 JANUARI 2017

JAARBOEK VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE AMSTERDAM 1958

JAARBOEK VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE AMSTERDAM 1958 JAARBOEK VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE 4 5 KON. NED. GENOOTSCHAP VOOR MUNT- EN PENNINGKUNDE AMSTERDAM 1958 Commissie van Redactie: Dr. H. Enno van Gelder, Voorburg; Dr. A. Gorter, Bilthoven; O. N. Keuzenkamp-Roovers,

West-Nederlotharingen / uitgiften op naam v/d Vorsten v/h Heilig Roomse Rijk

West-Nederlotharingen / uitgiften op naam v/d Vorsten v/h Heilig Roomse Rijk Vrijdag 16 november 2012 Hertogdom Brabant 400 West-Nederlotharingen / uitgiften op naam v/d Vorsten v/h Heilig Roomse Rijk Onbekende heerser (1167-1191) 400 Denarius of Penning z.j. Maastricht na Frederik

Anfahrt Für Benutzer von Navigationssystemen:

Anfahrt Für Benutzer von Navigationssystemen: Anfahrt Mit dem Auto: Von Eindhoven Fahren Sie Richtung Maastricht / Heerlen (A2) und vom Autobahnkreuz Kerensheide Richtung Heerlen / Aachen (A76). Vom Autobahnkreuz Ten Esschen Richtung Kerkrade (A76,

Schulman Catalogue 328. numismatists VEILING 328 AUCTION BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD BOOKS, COINS, MEDALS, PAPER MONEY

Schulman Catalogue 328. numismatists VEILING 328 AUCTION BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD BOOKS, COINS, MEDALS, PAPER MONEY Schulman Catalogue 328 Schulman b.v. numismatists VEILING 328 AUCTION BOEKEN MUNTEN PENNINGEN PAPIERGELD BOOKS, COINS, MEDALS, PAPER MONEY 2 & 3 november 2007 Hotel Lapershoek Utrechtseweg 16, Hilversum

Karel de Geus Muntveilingen BV Karel de Geus Muntveilingen BV Frans Bekersstraat 1a 5504 JA Veldhoven, Nederland Tel. 0031(0)40-2123455. Fax:0031 (0)40-2110845 website: www. kareldegeus.nl VEILING AUCTION No. 26 3 en 4 nov. 2008 OPBRENGSTLIJST

Karel de Geus Muntveilingen BV Karel de Geus Muntveilingen BV Frans Bekersstraat 1a 5504 JA Veldhoven, Nederland Tel. 0031(0)40-2123455. Fax:0031 (0)40-2110845 website: www. kareldegeus.nl VEILING AUCTION No. 35. 22 april 2013 OPBRENGSTLIJST

TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN. JAARGANG 2003 Nr. 105

TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN. JAARGANG 2003 Nr. 105 74 (1977) Nr. 6 TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN JAARGANG 2003 Nr. 105 A. TITEL Verdrag van Boedapest inzake de internationale erkenning van het depot van micro-organismen ten dienste van

Karel de Geus Muntveilingen BV Karel de Geus Muntveilingen BV Frans Bekersstraat 1a 5504 JA Veldhoven, Nederland Tel. 0031(0)40-2123455. Fax:0031 (0)40-2110845 website: www. kareldegeus.nl VEILING AUCTION No. 30. 8 november 2010 OPBRENGSTLIJST

Hertogdom Brabant. Hertogdom Brabant / Antwerpen. kavel TRUE Inzet. Jan I ( )

Hertogdom Brabant. Hertogdom Brabant / Antwerpen. kavel TRUE Inzet. Jan I ( ) Friday November 16 Hertogdom Brabant 4900 4901 4902 Hertogdom Brabant Jan I (1268-1294) 4900 4901 4902 Esterlin z.j. (vanaf 1288) Bonn (Vanhoudt G 202 / dw 263-268, 271) VZ Gedeeld wapenschild van Brabant-Limburg

SAMPLE 11 = + 11 = + + Exploring Combinations of Ten + + = = + + = + = = + = = 11. Step Up. Step Ahead 7.1 Exploring Combinations of Ten Look at these cubes. 2. Color some of the cubes to make three parts. Then write a matching sentence. 10 What addition sentence matches the picture? How else could you

Aim of this presentation. Give inside information about our commercial comparison website and our role in the Dutch and Spanish energy market

Aim of this presentation. Give inside information about our commercial comparison website and our role in the Dutch and Spanish energy market Aim of this presentation Give inside information about our commercial comparison website and our role in the Dutch and Spanish energy market Energieleveranciers.nl (Energysuppliers.nl) Founded in 2004

OPBRENGSTLIJST REALISED PRICE LIST. Vergissingen voorbehouden / Errors excepted / Irrtum vorbehalten / Sauf erreur. Karel de Geus Muntveilingen BV Frans Bekersstraat 1a 5504 JA Veldhoven, Nederland Tel. 0031(0)40-2123455. Fax:0031 (0)40-2110845 website: www. kareldegeus.nl VEILING AUCTION No. 32. 10 oktober 2011 Vergissingen

ANGSTSTOORNISSEN EN HYPOCHONDRIE: DIAGNOSTIEK EN BEHANDELING (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM Read Online and Download Ebook ANGSTSTOORNISSEN EN HYPOCHONDRIE: DIAGNOSTIEK EN BEHANDELING (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM DOWNLOAD EBOOK : ANGSTSTOORNISSEN EN HYPOCHONDRIE: DIAGNOSTIEK STAFLEU

LONDEN MET 21 GEVARIEERDE STADSWANDELINGEN 480 PAGINAS WAARDEVOLE INFORMATIE RUIM 300 FOTOS KAARTEN EN PLATTEGRONDEN

LONDEN MET 21 GEVARIEERDE STADSWANDELINGEN 480 PAGINAS WAARDEVOLE INFORMATIE RUIM 300 FOTOS KAARTEN EN PLATTEGRONDEN LONDEN MET 21 GEVARIEERDE STADSWANDELINGEN 480 PAGINAS WAARDEVOLE INFORMATIE RUIM 300 FOTOS KAARTEN EN PLATTEGRONDEN LM2GS4PWIR3FKEP-58-WWET11-PDF File Size 6,444 KB 117 Pages 27 Aug, 2016 TABLE OF CONTENT

Geachte Bezoeker, Adresgegevens

Geachte Bezoeker, Adresgegevens Geachte Bezoeker, Wij heten u van harte welkom bij Astellas Pharma Europe B.V. te Leiden. Astellas Leiden wordt ook wel Mirai House genoemd en is gelegen in het Bio Science Park van Leiden. Als u als bezoeker

Karel de Geus Muntveilingen BV Karel de Geus Muntveilingen BV Frans Bekersstraat 1a 5504 JA Veldhoven, Nederland Tel. 0031(0)40-2123455. Fax:0031 (0)40-2110845 website: www. kareldegeus.nl VEILING AUCTION No. 31. 18 april 2011 OPBRENGSTLIJST

Opgave 2 Geef een korte uitleg van elk van de volgende concepten: De Yield-to-Maturity of a coupon bond. Opgaven in Nederlands. Alle opgaven hebben gelijk gewicht. Opgave 1 Gegeven is een kasstroom x = (x 0, x 1,, x n ). Veronderstel dat de contante waarde van deze kasstroom gegeven wordt door P. De bijbehorende

Ius Commune Training Programme 2015-2016 Amsterdam Masterclass 16 June 2016

Large choice of new funiture Location long terme de mobilier neuf Grosse Auswahl an neuen Möbeln Grote keuze aan nieuwe meubelen

Large choice of new funiture Location long terme de mobilier neuf Grosse Auswahl an neuen Möbeln Grote keuze aan nieuwe meubelen Large choice of new funiture Location long terme de mobilier neuf Grosse Auswahl an neuen Möbeln Grote keuze aan nieuwe meubelen (ENG) Large choice of new furniture. Ask for all possibilities! (FR) Location

Vergaderen in het Engels

Vergaderen in het Engels Vergaderen in het Engels In dit artikel beschrijven we verschillende situaties die zich kunnen voordoen tijdens een business meeting. Na het doorlopen van deze zinnen zal je genoeg kennis hebben om je

Karel de Geus Muntveilingen BV Karel de Geus Muntveilingen BV Frans Bekersstraat 1a 5504 JA Veldhoven, Nederland Tel. 0031(0)40-2123455. Fax:0031 (0)40-2110845 website: www. kareldegeus.nl VEILING AUCTION No. 36. 4 en 5 NOV. 2013 Vergissingen

2019 SUNEXCHANGE USER GUIDE LAST UPDATED

2019 SUNEXCHANGE USER GUIDE LAST UPDATED 2019 SUNEXCHANGE USER GUIDE LAST UPDATED 0 - -19 1 WELCOME TO SUNEX DISTRIBUTOR PORTAL This user manual will cover all the screens and functions of our site. MAIN SCREEN: Welcome message. 2 LOGIN SCREEN:

(1) De hoofdfunctie van ons gezelschap is het aanbieden van onderwijs. (2) Ons gezelschap is er om kunsteducatie te verbeteren (1) De hoofdfunctie van ons gezelschap is het aanbieden van onderwijs (2) Ons gezelschap is er om kunsteducatie te verbeteren (3) Ons gezelschap helpt gemeenschappen te vormen en te binden (4) De producties

Teksten van de liederen die gospelkoor Inspiration tijdens deze Openluchtdienst zingt.

Teksten van de liederen die gospelkoor Inspiration tijdens deze Openluchtdienst zingt. Don t you worry There s an eternity behind us And many days are yet to come, This world will turn around without us Yes all the work will still be done. Look at ever thing God has made See the birds above

VEILING 23 AUCTION SALE 16 & 17 APRIL 2007

VEILING 23 AUCTION SALE 16 & 17 APRIL 2007 VEILING 23 AUCTION SALE 16 & 17 APRIL 2007 VELDHOVEN ON VIEW KIJKDAGEN VORBESICHTIGUNG EXPOSITION U bent welkom de kavels te bekijken vanaf 26 maart 2007 dagelijks op ons kantoor te Veldhoven, uitsluitend

Groot z.j. ( ) (vgh 173-1a) - VZ wapen over gehele veld / KZ lang kruis met 2 lelies en 2 leeuwen in de hoeken - ZF / net exemplaar

Groot z.j. ( ) (vgh 173-1a) - VZ wapen over gehele veld / KZ lang kruis met 2 lelies en 2 leeuwen in de hoeken - ZF / net exemplaar Vrijdag 23 mei 2014 Hertogdom Brabant 600 601 602 603 Hertogdom Brabant 600 601 602 603 Aleydis van Bourgondië (1261-1268) Denier au Lion z.j. Leuven (VanHoudt G50 / DW 72-74) - VZ Klimmende leeuw n.l.

It s all about the money Group work

It s all about the money Group work It s all about the money Group work Tijdsduur: 45 minuten Kernwoorden: money (geld) coin (munt), banknote (bankbiljet), currency (munteenheid) Herhalings-/uitbreidingswoorden: debate (debat), proposal

Wegbeschrijving naar P27 en de kantoren van Brussels Airport Company (Satellietgebouw en Passport)

Wegbeschrijving naar P27 en de kantoren van Brussels Airport Company (Satellietgebouw en Passport) Wegbeschrijving naar P27 en de kantoren van Brussels Airport Company (Satellietgebouw en Passport) 1. Op de ring van Brussel volgt u richting A201 Zaventem Luchthaven. 2. Blijf op de hoofdrijbaan A201

FOR DUTCH STUDENTS! ENGLISH VERSION NEXT PAGE. Toets Inleiding Kansrekening 1 8 februari 2010

FOR DUTCH STUDENTS! ENGLISH VERSION NEXT PAGE. Toets Inleiding Kansrekening 1 8 februari 2010 FOR DUTCH STUDENTS! ENGLISH VERSION NEXT PAGE Toets Inleiding Kansrekening 1 8 februari 2010 Voeg aan het antwoord van een opgave altijd het bewijs, de berekening of de argumentatie toe. Als je een onderdeel

Vertaling Engels Gedicht / songteksten

Vertaling Engels Gedicht / songteksten Vertaling Engels Gedicht / songteksten Vertaling door een scholier 1460 woorden 23 januari 2002 5,4 399 keer beoordeeld Vak Engels Songtekst 1 Another day in paradise Artiest: Brandy & Ray J She calls

Karel de Geus Muntveilingen BV Karel de Geus Muntveilingen BV Frans Bekersstraat 1a 5504 JA Veldhoven, Nederland Tel. 0031(0)40-2123455. Fax:0031 (0)40-2110845 website: www. kareldegeus.nl VEILING AUCTION No. 34. 5 november 2012 Vergissingen

Bijlage 2: Informatie met betrekking tot goede praktijkvoorbeelden in Londen, het Verenigd Koninkrijk en Queensland Bijlage 2: Informatie met betrekking tot goede praktijkvoorbeelden in Londen, het Verenigd Koninkrijk en Queensland 1. Londen In Londen kunnen gebruikers van een scootmobiel contact opnemen met een dienst

dv d sign is following a new direction

dv d sign is following a new direction tavola d sign dv d sign is following a new direction dv d sign produce objects for interior decoration in your home, which are sold across the World! The goal of our design is always to combine the best

class book I am reading a book. close your books homework My teacher gave me a lot of homework. to read We are going to read that book.

class book I am reading a book. close your books homework My teacher gave me a lot of homework. to read We are going to read that book. classroom The students are waiting for their teacher in the classroom. class pupil / student classmate You can ask your classmate for help with your homework. please sit down please stand up look at this

FOR DUTCH STUDENTS! ENGLISH VERSION NEXT PAGE

FOR DUTCH STUDENTS! ENGLISH VERSION NEXT PAGE FOR DUTCH STUDENTS! ENGLISH VERSION NEXT PAGE Tentamen Analyse 6 januari 203, duur 3 uur. Voeg aan het antwoord van een opgave altijd het bewijs, de berekening of de argumentatie toe. Als je een onderdeel

Ius Commune Training Programme Amsterdam Masterclass 22 June 2017

Ius Commune Training Programme Amsterdam Masterclass 22 June 2017 www.iuscommune.eu INVITATION Ius Commune Masterclass 22 June 2017 Amsterdam Dear Ius Commune PhD researchers, You are kindly invited to participate in the Ius Commune Amsterdam Masterclass for PhD researchers,

September 2013 Description of activities and transactions School

Karel de Geus Muntveilingen BV Karel de Geus Muntveilingen BV Frans Bekersstraat 1a 5504 JA Veldhoven, Nederland Tel. 0031(0)40-2123455. Fax:0031 (0)40-2110845 website: www. kareldegeus.nl VEILING AUCTION No. 37. 28-29 april 2014 Vergissingen

B1 Woordkennis: Spelling

B1 Woordkennis: Spelling B1 Woordkennis: Spelling Bestuderen Inleiding Op B1 niveau gaan we wat meer aandacht schenken aan spelling. Je mag niet meer zoveel fouten maken als op A1 en A2 niveau. We bespreken een aantal belangrijke

UvA-DARE (Digital Academic Repository) Health targets: navigating in health policy. van Herten, L.M. Link to publication

UvA-DARE (Digital Academic Repository) Health targets: navigating in health policy. van Herten, L.M. Link to publication UvA-DARE (Digital Academic Repository) Health targets: navigating in health policy van Herten, L.M. Link to publication Citation for published version (APA): van Herten, L. M. (2001). Health targets: navigating

In the classroom. Who is it? Worksheet

In the classroom. Who is it? Worksheet In the classroom 1 Lees wat de meester doet als hij s morgens op school komt. Lees ook wat een leerling doet. Wie van de twee doet het meest voordat de les begint? First, I go to my desk and take out my

Davide's Crown Caps Forum

Davide's Crown Caps Forum pagina 1 van 6 Davide's Crown Caps Forum A Forum for Crown Cap Collectors Zoeken Uitgebreid zoeken Zoeken Forumindex Crown Caps Unknown Caps Lettergrootte veranderen vriend Afdrukweergave Gebruikerspaneel

PRIVACYVERKLARING KLANT- EN LEVERANCIERSADMINISTRATIE

PRIVACYVERKLARING KLANT- EN LEVERANCIERSADMINISTRATIE For the privacy statement in English, please scroll down to page 4. PRIVACYVERKLARING KLANT- EN LEVERANCIERSADMINISTRATIE Verzamelen en gebruiken van persoonsgegevens van klanten, leveranciers en andere

Bataafse Republiek (1795-1806)

RECEPTEERKUNDE: PRODUCTZORG EN BEREIDING VAN GENEESMIDDELEN (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM Read Online and Download Ebook RECEPTEERKUNDE: PRODUCTZORG EN BEREIDING VAN GENEESMIDDELEN (DUTCH EDITION) FROM BOHN STAFLEU VAN LOGHUM DOWNLOAD EBOOK : RECEPTEERKUNDE: PRODUCTZORG EN BEREIDING VAN STAFLEU

Main language Dit is de basiswoordenschat. Deze woorden moeten de leerlingen zowel passief als actief kennen.

Main language Dit is de basiswoordenschat. Deze woorden moeten de leerlingen zowel passief als actief kennen. Lesbrief Les 2.1: My family Main language Dit is de basiswoordenschat. Deze woorden moeten de leerlingen zowel passief als actief kennen. Nouns: brother, sister, cousin, mother, father, aunt, uncle, grandmother,

VOORZETSELS. EXERCISE 1 Bestudeer de bovenstaande voorzetsels en zinnen goed!

VOORZETSELS. EXERCISE 1 Bestudeer de bovenstaande voorzetsels en zinnen goed! ENGLISH, WE WILL DO BETTER! LESSON EIGHT VOORZETSELS at three o'clock = om drie uur around three o'clock = rond drie uur by three o'clock = tegen drie uur before Saturday = voor zaterdag for a week = voor

1. will + hele werkwoord (Future Simple) 2. shall + hele werkwoord 3. to be (am/is/are) going to + hele werkwoord

1. will + hele werkwoord (Future Simple) 2. shall + hele werkwoord 3. to be (am/is/are) going to + hele werkwoord FUTURE TENSE ( TOEKOMENDE TIJD ) Hoe? 1. will + hele werkwoord (Future Simple) 2. shall + hele werkwoord 3. to be (am/is/are) going to + hele werkwoord Wanneer? Ad 1. Als iets in de toekomst zal gebeuren

Het liedje van Jessie J gaat over wat je kunt kopen. Lees het informatiebord van het winkelcentrum. Hoe heet dit winkelcentrum?

Het liedje van Jessie J gaat over wat je kunt kopen. Lees het informatiebord van het winkelcentrum. Hoe heet dit winkelcentrum? 1 Shopping mall Het liedje van Jessie J gaat over wat je kunt kopen. Lees het informatiebord van het winkelcentrum. Hoe heet dit winkelcentrum? The Tower - Shopping mall 1 Bookshop Blackwell s Waterstones

Een vrouw, een kind en azijn (Dutch Edition)

Een vrouw, een kind en azijn (Dutch Edition) Een vrouw, een kind en azijn (Dutch Edition) D.J. Peek Click here if your download doesn"t start automatically Een vrouw, een kind en azijn (Dutch Edition) D.J. Peek Een vrouw, een kind en azijn (Dutch

EEN ONBESCHREVEN DUBBELE MIJT VAN KAREL V 1

EEN ONBESCHREVEN DUBBELE MIJT VAN KAREL V 1 195 EEN ONBESCHREVEN DUBBELE MIJT VAN KAREL V 1 Willem van den Nieuwenhof 1. Inleiding Dit artikel heeft als doel een tot op heden onbekende dubbele mijt van Karel V te beschrijven en te plaatsen in de

THE LANGUAGE SURVIVAL GUIDE

THE LANGUAGE SURVIVAL GUIDE DUTCH THE LANGUAGE SURVIVAL GUIDE 4 0 0 W O R D S T O G E T S T A R T E D I N A N Y L A N G U A G E BY THE FOREIGN LANGUAGE COLLECTIVE Verbs Werkwoorden To be zijn I ik ben You jij bent He/She/It hij/zij/het

Yes/No (if not you pay an additional EUR 75 fee to be a member in 2020

Puzzle. Fais ft. Afrojack Niveau 3a Song 6 Lesson A Worksheet. a Lees de omschrijvingen. Zet de Engelse woorden in de puzzel.

Puzzle. Fais ft. Afrojack Niveau 3a Song 6 Lesson A Worksheet. a Lees de omschrijvingen. Zet de Engelse woorden in de puzzel. Puzzle a Lees de omschrijvingen. Zet de Engelse woorden in de puzzel. een beloning voor de winnaar iemand die piano speelt een uitvoering 4 wat je wil gaan doen; voornemens 5 niet dezelfde 6 deze heb je

toerisme in cijfers tourism in figures 2011

Wegbeschrijving naar P27 en de kantoren van Brussels Airport Company (Satellietgebouw)

Wegbeschrijving naar P27 en de kantoren van Brussels Airport Company (Satellietgebouw) Wegbeschrijving naar P27 en de kantoren van Brussels Airport Company (Satellietgebouw) 1. Op de ring van Brussel volgt u richting A201 Zaventem Luchthaven. 2. Blijf op de hoofdrijbaan A201 en houd links

CIJFERS BELGIË OVERNIGHT STAYS

TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN. JAARGANG 1992 Nr. 135

TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN. JAARGANG 1992 Nr. 135 10 (1986) Nr. 2 TRACTATENBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN JAARGANG 1992 Nr. 135 A. TITEL Briefwisseling tussen de Nederlandse en de Britse bevoegde autoriteiten ter uitvoering van artikel 36, derde

Group work to study a new subject.

Group work to study a new subject. CONTEXT SUBJECT AGE LEVEL AND COUNTRY FEATURE OF GROUP STUDENTS NUMBER MATERIALS AND TOOLS KIND OF GAME DURATION Order of operations 12 13 years 1 ste year of secundary school (technical class) Belgium