Bijlage 16: Handleiding

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Maat: px
Weergave met pagina beginnen:

Download "Bijlage 16: Handleiding"

Transcriptie

1 Bijlage 16: Handleiding Hier volgt een zeer gedetailleerde handleiding van hoe de lasercutte Mendel geassembleerd kan worden. Eerst zal er begonnen worden met enkele kleinere tussenassemblees. In de handleiding zullen er drie grote delen gemaakt worden: 1. Frame 2. Tafel 3. Extrudergedeelte Op het einde worden deze drie stukken samengevoegd. Als het mechanisch gedeelte geassembleerd is volgt er nog een kleinere handleiding voor het correct aansluiten van de elektronica. Veel plezier en succes ermee. 1. Assembly motor 4 x Benodigdheden: 4 x motor (Nema 17) 16 x motor tandwielen Schuif de 4 motor tandwielen op de motoras. 1

2 2. Assembly houder tafel zonder motor 1 x Benodigdheden 2 x houder zonder motor tafel bouten aantal moeren aantal sluitringen aantal lagers Aantal M4 x 30 2 M4 x M4 normaal Z 2 M6 groot 2 Samenstellen van de bout met lager 2 x Bout met lager aanbrengen aan de twee tegen elkaar geplaatste houders zonder motor tafel. 2

3 Bevestigen met eerst een sluitring, gevolgd door een moer. 3. Assembly houder tafel met motor 1 x Benodigdheden 3 x houder tafel met motor bouten aantal moeren aantal sluitringen aantal lagers Aantal M4 x 30 2 M4 x M4 normaal Z 2 M6 groot 2 3

4 Samenstellen van de bout met lager 2 x Bout met lager aanbrengen aan de drie tegen elkaar geplaatste houders tafel met motor. Bevestigen met eerst een sluitring, gevolgd door een moer. 4. Houder tafel 1 2 x 4

5 Benodigdheden 2 x houder 2 tafel 1 2 x houder 2 tafel 11 2 x onderkant houder bouten aantal moeren aantal sluitringen aantal lagers Aantal M3x 20 4 M3 x M3 normaal 8 M4 x 30 4 M4 x M4 normaal Z 4 Bout M4 x 30 met sluitring 2 x Stap 1 monteren in de houder 2 tafel 1 Vervolgens langs beide zijden van het lager twee sluitringen van M4 bevestigen dit voor beide bouten. 5

6 Nu op dit geheel houder twee tafel 11 monteren. Let erop dat de uitsparing voor het lager langs de zijde van het brede uitsteeksel zit. Sluitringen en moeren M4 bevestigen maar de moeren nog niet aanspannen. Het geheel in de onderkant houder monteren. 6

7 Voorkomen dat het naar beneden zou glijden door twee bouten van M3 x 20 met sluitringen te bevestigen in de hiervoor gemaakte gaten. Onderaan op de bouten van M3 nog een sluitring en moer plaatsen en als laatste het geheel zachtjes aanspannen. 5. Houder tafel 2 2 x 7

8 Benodigdheden 2 x houder 2 tafel 1 2 x houder 2 tafel 11 2 x onderkant houder bouten aantal moeren aantal sluitringen aantal lagers Aantal M3x 20 4 M3 x M3 normaal 8 M4 x 30 4 M4 x M4 normaal Z 4 Bout M4 x 30 met sluitring 2 x Stap 1 monteren in de houder 2 tafel 1 8

9 Vervolgens langs beide zijden van het lager twee sluitringen van M4 bevestigen dit voor beide bouten. Net zoals bij houder tafel 1 Nu op dit geheel houder twee tafel 11 monteren. Let erop dat de uitsparing voor het lager langs de zijde van het brede uitsteeksel zit. Sluitringen en moeren M4 bevestigen maar de moeren nog niet aanspannen. 9

10 Het geheel in de onderkant houder monteren. Voorkomen dat het naar beneden zou glijden door twee bouten van M3 x 20 met sluitringen te bevestigen in de hiervoor gemaakte gaten. Onderaan op de bouten van M3 nog een sluitring en moer plaatsen en als laatste het geheel zachtjes aanspannen. 10

11 6. Assembly onderstuk met motor 1x Benodigdheden 2 x onderstuk met motor 4 x poot 2 x ring geleiding bouten aantal moeren aantal sluitringen aantal lagers Aantal M3x 20 8 M3 x M3 normaal 16 M4 x 30 2 M4 x M4 normaal Z 2 M6 groot 2 Neem de twee platen onderstuk met motor hou ze met gelijke vorm boven elkaar. 11

12 Plaats de acht bouten M3 x 20 met sluitring in de acht gepaste gaten. Moeren en sluitringen aanbrengen maar deze moeten slechts een beetje opgedraaid worden. Breng de twee bouten M4 x 30 voor de geleiding van de riemen met sluitring aan. 12

13 De bouten vastmaken langs de onderkant met sluitringen en moeren, niet hard aanspannen. Op de bouten voor het aanspannen van de riem eerst een ring geleiding, sluitring M4, lager, sluitring, een grote sluitring van M6 en moer aanbrengen. Als laatste stap de vier pootjes aanbrengen. 13

14 7. Assembly onderstuk zonder motor 1x Benodigdheden 2 x onderstuk zonder motor 3 x poot 3 x ring geleiding bouten aantal moeren aantal sluitringen aantal lagers Aantal M3x 20 8 M3 x M3 normaal 16 M4 x 30 3 M4 x M4 normaal 9 M6 groot Z 3 Neem de twee platen onderstuk zonder motor hou ze met gelijke vorm boven elkaar. 14

15 Stop acht bouten M3 x 20 met sluitring in de acht gepaste gaten. Moeren en sluitringen aanbrengen maar deze moeten slechts een beetje opgedraaid worden. Aanbrengen van de bouten M4 x 30 met sluitring in de hiervoor aangeduide gaten en in de sleuf om later de spanning van de riem mee te regelen. 15

16 Langs de onderkant van de bouten van het onderstuk lager een sluitring met moer aanbrengen maar niet hard opdraaien. Op de drie andere bouten worden in deze volgorde eerst een geleidingsring, sluitring M4, lager, sluitring M4, grote sluitring M6, moer aangebracht. Op de meest linkse bout dient geen grote sluitring van M6 te worden aangebracht. Onder de sleuf is nu nog een gat vrij. Indien de riem te lang zou zijn, kan in dit gat ook een bout met lager worden aangebracht. Als laatste stap de drie pootjes aanbrengen. 16

17 8. Assembleren van de tafel 1 x Benodigdheden: 2 x tafelblad 1 x tafelblad 1 2 x houder riem 17

18 2 x houders tafel 2 x houders tafel 2 bouten aantal moeren aantal sluitringen aantal lagers Aantal M3 x 20 4 M3 x M3 normaal 8 M4 x 30 2 M4 x M4 normaal Z 2 M6 x 25 4 M6 x 1 4 M6 normaal 4 4 harde veren Aanbrengen van de bouten M3 x 20 met sluitringen in tafelplaat 1. Breng de houders van de riem, gevolgd door sluitring en moer van M3, aan op de bouten. Dit dient niet hard aangedraaid te worden. 18

19 In tafelplaat 1 brengt men vervolgens twee bouten M4 x 30 met sluitring aan. Plaats langs de onderkant een moer op deze bouten om de speling van de bout op te vangen. Breng op elke bout eerst een sluitring van M4, lager, sluitring M4 en als laatste een moer aan. De bovenste sluitring komt op ongeveer 14.5mm van de onderkant van de tafelplaat. Dit kan men later nog bijregelen. 19

20 Breng vervolgens de twee houders tafel 2 aan op de gepaste plaats. Altijd met de kop van de bout naar de buitenkant. Idem voor de houders tafel. Nu een voor een de tafelplaten aanbrengen. Zorg ervoor dat bij het aanbrengen van de laatste tafelplaat dat de uitsteeksels van de houders niet langs de bovenkant uitsteken. 20

21 Breng de vier bouten van M6 aan om het geheel samen het houden. Vervolgens de bouten een voor een terug optrekken en breng tussen de twee bovenste platen en de onderste tafelplaat een veer aan. Als laatste stap voor het assembleren van de tafel monteren we de vier moeren op de bouten. 21

22 9. Assembly stuk tafel vv met stuk tafel vast staaf 4 x Benodigdheden 4 x stuk tafel vv 4 x stuk tafel vast staaf bouten aantal moeren aantal sluitringen aantal M3 x 20 8 M3 x M3 normaal 40 Bout M3 x 20 met sluitring 2x Bouten in stuk tafel vast staaf aanbrengen, gevolgd door drie sluitringen. 22

23 Geheel monteren aan stuk staaf vv en vastzetten met sluitring en moeren 10. Assembleren frame 23

24 Benodigdheden 4 x stuk tafel vv 8 x stuk tafel zz 4 x Assembly stuk tafel vv met stuk vast staaf 1 x plaat elektronica 2 x plaat elektronica vast 1 x plaat sturing motor 2 x plaat motorsturing vast 1 x diagonaal 2 x plaat diagonaal vast 24

25 1 x zijkant rechts 1 x zijkant links 1 x assembly van de tafel 25

26 1 x assembly houder tafel zonder motor 1 x assembly houder tafel met motor 2 x bovenstuk geleiding staaf 1 x meetlat 1 x assembly onderstuk zonder motor 1 x assembly onderstuk met motor bouten aantal moeren aantal sluitringen aantal lagers Aantal M3 x 20 8 M3 x M3 normaal 16 M4 x 16 4 M4 x M4 normaal 4 M6 x 25 4 M6 x 1 4 M6 normaal 8 M8 x M8 normaal 80 M8 x M8 normaal 24 Lengte (mm) diameter aantal Draadstang 280 M8 4 Draadstang 410 M8 2 Geleidingsstang 400 M8 2 26

27 Deel 1 assembleren van het frame De plaat voor de elektronica, de sturing van de motoren en de diagonaal in de gepaste sleuf aanbrengen. De plaat voor de elektronica en de diagonaal bovenaan, de plaat voor de sturing van de motoren onderaan. Breng de twee platen voor de elektronica vast te zetten aan, gevolgd door bouten M4 x 16 met sluitring. Doe dit zowel links als rechts. 27

28 Moeren en sluitringen aanbrengen op achterkant van de plaat voor de elektronica en vervolgens bouten M3 x 20 met sluitring aanbrengen op de diagonaalplaat. De diagonaal vastzetten door gebruik te maken van bijgevoegde platen diagonaal vast, gevolgd door sluitring met moer. Doe dit zowel links als recht; Opmerking: in volgende afbeelding kan het zijn dat u de diagonaal niet waarneemt. Dit komt doordat de diagonaal pas achteraf is toegevoegd aan de handleiding. Vastzetten van de plaat voor de sturing van de motoren door zowel links als rechts de plaat voor de sturing motoren vast aan te brengen gevolgd door bouten M3 x 20 met sluitring. 28

29 Sluitringen en moeren aanbrengen zodat het geheel vastzit. Deel 2 assembleren frame Aanbrengen van de twee schroefdraadstaven met een lengte van 280mm. Breng bij elk van deze staven aan de linkerkant eerst een sluitring met moer aan. Let erop de moeren nog niet vast aan te draaien zodat de staven kunnen bewegen in de x- richting om de volgende moeren, sluitringen en stukken aan te brengen. Op het einde kan alles op zijn correcte plaats worden ingesteld met bijgeleverde meetlat. 29

30 30

31 31

32 Vervolgens hetzelfde uitvoeren aan de andere kant, maar nu centraal op de draadstangen de houder tafel zonder motor aanbrengen. Belangrijk is dat de houders tafel met- en zonder motor langs de kant van het lager op gelijke afstand (119mm) staan van de zijkant. Deze kan makkelijk geregeld worden door gebruik te maken van bijgeleverde meetlat. 119mm 119mm 32

33 Deel 3: geleidingsstaven aanbrengen in assembly van de tafel Aan elk van de uiteinden van de geleidingsstaven een stuk tafel vv aanbrengen. 33

34 Deel vier: Samenvoegen van deel twee en deel drie 34

35 De vier stukken tafel vv telkens tussen de twee stukken tafel zz schuiven. Assembly stuk tafel vv met stuk vast staaf van langs de buitenkant vier keer tussen de twee stukken tafel zz schuiven. 35

36 Alles op de correcte plaats brengen met behulp van de meetlat. Moeren lichtjes aanspannen. De andere kant ook controleren en aanpassen met de meetlat. Hier is het soms wel nodig om de bovenste moer van de houder tafel zonder motor te verwijderen. Zorg er ook voor dat de meetlat tegen de kant van de houder tafel is met de lagers. 36

37 Stand van zaken Deel 5: Aanbrengen onderstuk met en zonder motor. Aanbrengen van het onderstuk met motor. Dit wordt gedaan aan de linkerzijkant. Het bevestigen gebeurt door twee M6 x 25 bouten met sluitring. Let erop dat de stukken juist gemonteerd worden. De plaats waar de motor komt is het meest verwijderd van de assembly houder motor tafel. 37

38 Aanbrengen van sluitring met moer op beide bouten langs de binnenkant. Als de moeren bevestigd zijn mogen de acht M3 bouten en moeren lichtjes aangespannen worden. (In de afbeelding zijn enkele stukken verborgen om een duidelijkere figuur te bekomen.) Dezelfde werkwijze voor het onderstuk zonder motor maar hier op de rechterzijkant. Let er op dat de stukken goed gemonteerd worden. Het gat, waar de staven voor de beweging in de z-richting doorkomen, bevindt zich het dichtst bij het stuk assembly houder motor tafel. 38

39 Deel 6: Afwerken frame Aanbrengen van de twee draadstangen (410mm) voor de bovenkant van de Mendel. Hierop wordt telkens voor en na de zijplaten een sluitring en moer aangebracht. Aan alle uiteinden komt er dan nog eens een moer gevolgd door een sluitring. De twee bovenstukken geleiding staaf aanbrengen. Stand van zaken: 39

40 11. Assembleren van de extruder Benodigdheden 1 x extruder motor 1 x extruder zonder motor 1x extruder boven 2 x geleiding draad 1 x geleiding draad 1 1 x extruder draad 16 1 x extruder draad 16 onderkant 2 x extruder zijkant 2 x extruder zijkant riem 2 x houder riem 40

41 1 x bovenkant extruder 1 x onderkant extruder Bouten aantal Moeren aantal Sluitring aantal lagers aantal M6 x 50 4 M6 x 1 4 Normaal M6 8 M4 x 16 9 M4 x Normaal M Z 9 M4 x 30 4 M4 x Normaal M Z 4 M4 x 30 2 M4 x Normaal M4 4 M3 x 20 7 M3 x Normaal M3 14 a) Assembleren van de buitenkant extruder met twee riemhouders 1x Breng de twee houders voor de riem aan, gevolgd door vier bouten van M3 x 20 met een sluitring van M3 erop. Langs de achterzijde worden de sluitringen en moeren aangebracht maar deze moeten nog niet hard aangespannen worden. 41

42 b) Assembleren van het binnenstuk met de lagers 2x Eerst drie sluitringen gevolgd door lager, sluitring en bout van M4 x 16. Aanbrengen van de sluitringen en de moeren. c) Stukken monteren op de bovenplaat van de extruder 1 x Plaats vier bouten van M4 x 30 met sluitring op de bovenplaat van de extruder. Bevestig langs de onderkant een moer met een sluitring op deze bouten. Draai ze aan tot tegen de bovenplaat. 42

43 Bevestigen van de sluitringen van M4 boven en onder het lager gevolgd door een moer. Het is sterk aangeraden om voor de laatste moer een borgmoer te gebruiken of lijm aan de moer te bevestigen om het loskomen te voorkomen. d) Assembleren plaat extruder zonder motor 1 x Aanbrengen van een bout van M4 x 16 met sluitring van M4 Twee sluitringen, lager, sluitring en moer aanbrengen. 43

44 e) Assembleren van de extruder Aanbrengen van de bouten met sluitringen van M3 Aanbrengen van de stukken extruder draad 16 en extruder draad 16 onderkant Na het aanbrengen van extruder draad 16 onderkant worden de sluitringen en moeren aangebracht. 44

45 Langs de bovenkant het stukje geleiding draad 1 aanbrengen Breng de bouten van M4 x 30 aan met een sluitring op de twee stukken geleiding draad en plaats dit stuk op het geheel. Sluitring en moer aanbrengen langs de onderkant Duw het samengestelde stuk plaat extruder zonder motor in de sleuf 45

46 Duw nu de plaat extruder met motor in de andere sleuf Plaats nu op deze twee stukken de plaat extruder boven. Zorg ervoor dat het gat van deze plaat boven het lager zit. Schuif de twee binnenstukken met lagers in de gepaste sleuven,met de lagers langs de buitenkant. 46

47 Schuif vervolgens de buitenkant van de extruder met de riemhouders in de sleuf het dichtst bij het lager die bovenaan op de plaat extruder zonder motor zit. Duw langs de andere kant de buitenplaat van de extruder in de sleuf. Breng de onderplaat aan. Zorg ervoor dat het gat onder het uitsteeksel zit. 47

48 Breng de bouten van M6 x 50 met hun sluiting aan. Aanbrengen van de sluitringen en de moeren langs de onderkant 48

49 12. Assembleren van de up down houder 2x Benodigdheden 2 x up down voorkant 2 x up down extruder 4 x up down houder extruder Bouten aantal Moeren aantal Sluitring aantal lagers aantal M3 x 20 2 M3 x M8 x Normaal M8 4 Neem de plaat up down voorkant en stop een bout van M3 x 20 door het gat Breng langs de achterkant een moer aan. Het is aangeraden om een borgmoer te gebruiken of om lijm op de moer aan te brengen. Men dient de moer niet ver op de bout te draaien. 49

50 Schuif het geheel in de up down extruder plaat Schuif vervolgens ook de twee up down houders extruder in de up down extruder plaat Schuif een sluitring, moer en nog een sluitring van M8 in de sleuf van de up down houder extruder. 50

51 13. Assembleren van de houder extruder zonder motor 1 x Benodigdheden 1 x Houder motor extruder links 1 x Assembly van de up down houder 2 x Onderstuk houder extruder 2 x onderstuk houder extruder 2 Bouten aantal Moeren aantal Sluitring aantal lagers aantal M3 x 20 8 M3 x NormaalM3 16 M4 x 16 2 M4 x Normaal M Z 2 M4 x 30 4 M4 x Normaal M4 8 Groot M6 2 51

52 Breng twee bouten van M4 x 16 met sluitring aan Plaats op deze bouten een sluitring, lager, sluitring, grote sluitring van M6 en een moer Schuif de assembly van de up down houder in de plaat houder motor extruder links Breng vier bouten van M4 x30 met sluitringen aan voor het vastzetten van de assembly up down houder. Hierna sluitringen en moeren aanbrengen langs de onderkant. 52

53 Acht bouten van M3 x 20 met sluitringen aanbrengen Breng het verst van de lagers de twee onderstukken houder extruder 2 aan. En het dichtst bij de lagers de twee onderstukken houder extruder. Als deze stukken gemonteerd zijn breng dan sluitringen en moeren aan. De moeren moeten nog niet aangespannen worden. 53

54 14. Assembleren houder motor extruder 1 x Benodigdheden 1 x Houder motor extruder links 1 x Assembly van de up down houder 2 x Onderstuk houder extruder 2 x onderstuk houder extruder 2 1 x assembly van de motor Bouten aantal Moeren aantal Sluitring aantal lagers aantal M3 x M3 x NormaalM3 16 M4 x 16 4 M4 x Normaal M Z 4 M4 x 30 4 M4 x Normaal M4 8 Groot M6 4 54

55 Breng de vier bouten M4 x 16 met sluitring aan in de gepaste gaten. Plaats op deze bouten langs de onderkant een sluitring, lager, sluitring, grote sluitring van M6 en een moer. Plaats de motor op de plaat. Draai het geheel om en bevestig de motor met vier bouten van M3 x 20 en met een sluitring. 55

56 Schuif de assembly van de up down houder in de plaat houder motor extruder. Breng de vier bouten van M4 x30 met sluitring aan. Plaats een sluitring en moer op de bouten. 56

57 Breng vervolgens de acht bouten van M3 x 20 met sluitring aan. Breng het verst van de lagers de twee onderstukken houder extruder 2 aan. En het dichtst bij de lagers de twee onderstukken houder extruder. Als deze stukken gemonteerd zijn breng dan sluitringen en moeren aan. De moeren moeten nog niet aangespannen worden. 57

58 15. Assembleren van het gehele extrudergedeelte Benodigdheden: 1 x Assembly houder motor extruder 1 x Assembly houder motor extruder links 1 x Assembly van de extruder 1 x printkop 58

59 Lengte (mm) diameter aantal geleidingstang 460 M8 2 Breng de twee geleidingsstaven aan in het extrudergedeelte. Monteer de assembly houder motor extruder op de staven. De afstand tussen het uiteinde van de staven tot het begin van de houder is 83mm. Eens de staven op hun plaatst zitten, mogen de acht bouten van M3 met de houders aanspannen worden. 83 mm 59

60 Monteer de assembly houder motor extruder links op de staven. De afstand tussen het uiteinde van de staven tot het begin van de houder is 58mm. Eens de staven op hun plaats zitten, mogen de acht bouten van M3 met de houders aanspannen worden. 58mm Het lijmen en indraaien van de printkop 60

61 16. Assembleren van de staaf voor de z-beweging 2x Benodigdheden 4 x onderstuk lager Bouten aantal Moeren aantal Sluitring aantal lagers aantal M8 x NormaalM8 4 Groot M _2Z 2 Lengte (mm) diameter aantal Draadstang 350 M8 2 61

62 Aanbrengen van volgende stukken op de draadstang: moer, moer, grote sluitring, sluitring, lager, 2 x onderstuk lager, sluitring, grote sluitring, 2 x moer. De onderste moer zit op ongeveer 20mm van de onderkant van de draadstang. 17. Afwerken van het assembleren van de Mendel 62

63 Benodigdheden: 1 x assembly van het geheel van het extruder gedeelte 4 x tandwiel z-as 2 x staven voor de z-beweging 2 x bovenstuk geleiding staaf 1 x samenstelling van het frame 63

64 3 x assembly motor 8 x ring 8_15 2 x ring onderkant geleiding staven Bouten aantal Moeren aantal Sluitring aantal lagers aantal M3 x Normaal M3 11 M4 x 30 4 M4 x Normaal M4 8 M4 x 30 8 M4 x Normaal M4 16 M8 x Normaal M8 4 Groot M12 2 Draai de twee stangen op in de houders. Zorg ervoor dat de afstand tussen de bovenste moer en de onderkant van de houders aan beide kanten gelijk is. (Bijvoorbeeld 100mm) 64

65 Breng nu het geheel van de extruder in de samenstelling van het frame. 65

66 Na het aanbrengen van dit geheel in het frame worden langs beide zijden aan de onderkant van de staaf die voor de z-beweging zorgt, een ring 8_15, twee tandwielen z-as, grote sluitring van M12 en een moer aangebracht. Neem vervolgens de twee bovenstukken geleiding staven en plaats er twee moeren van M4x30 met sluitring in. Monteer dit langs beide zijden zoals op de afbeelding weergegeven is. 66

67 Plaats nu de ring onderkant geleiding staven op de bouten tussen de twee stukken. Gevolgd door vier ringen 8_15. Plaats nu de andere twee bouten met sluitringen en moeren op het geheel, moeren dienen nog niet vastgedraaid te worden. 67

68 Monteer de sluitring met moeren op de stavenschroefdraad boven. Ook hier dienen ze nog niet vastgedraaid te worden. Voer nu langs de andere zijde, hetzelfde uit. 68

69 Stel alles juist af door gebruik te maken van bijgevoegde meetlat en span alle moeren aan. Het laatste voor het assembleren van de Mendel is het aanbrengen van de drie motoren. Motor voor de extruder, dien het moeilijk gaat om deze motor te monteren kunnen de platen waarop de motor komt makkelijk verwijderd worden door ze omhoog te trekken. 69

70 Motor voor de y- beweging. Motor voor de z-beweging. 70

71 18. Aansluiten van de elektronica a. Driver stappenmotor Dit is het controlebord voor de stappenmotor. Er zijn er drie. De motoren die zorgen voor de beweging x-, y- en z- richting worden elk op een afzonderlijk controlebord aangesloten. Aansluitpunt 1: hierop worden de kabels van de stappenmotor aangesloten. Aansluitpunt 2: dient om met een platte regenboogkabel naar het moederbord te gaan. Aansluitpunt 3: is om het controlebord te voeden. Aansluitpunt 4: is om de juiste eindeloopschakelaars mee te verbinden. Controlebord voor de x-beweging wordt verbonden met de eindeloopschakelaar die de x- beweging zal controleren. Controlebord voor de y-beweging wordt verbonden met de eindeloopschakelaar die de y- beweging zal controleren Controlebord voor de z-beweging wordt verbonden met de eindeloopschakelaar die de z- beweging zal controleren

72 Driver stappenmotor Motor voor de x beweging Motor voor de z- beweging x- z- y- controlebord Motor voor de y- beweging 72

73 b. Driver stappenmotor Aansluitpunt X is voor de regenboogkabel van het x -controlebord van de motor Aansluitpunt Y is voor de regenboogkabel van het y -controlebord van de motor Aansluitpunt Z is voor de regenboogkabel van het z -controlebord van de motor Aansluitpunt 1 is voor de USB-TTL kabel met de groene kabel bovenaan. Aansluitpunt 2 is voor een netwerkkabel naar het controlebord van de extruder. Aansluitpunt 3 is voor de voeding van dit paneel. Z Y X USB TTL kabel Regenboogkabel 73

74 c. Controleplaat extruder Aansluitpunt 1 is voor de temperatuursensor van de extruder Aansluitpunt 2 is voor de verwarmingsweerstand van de extruder Aansluitpunt 3 is voor de netwerkkabel die vertrekt vanuit het moederbord Aansluitpunt 4 is voor de motor van de extruder

75 Geheel elektronica met aansluitingen Als voeding kan een oude voeding uit een pc gebruikt worden. 75

76

Stukkenlijst materiaal bijkopen

Stukkenlijst materiaal bijkopen Stukkenlijst materiaal bijkopen Staven Naam Lengte (mm) Diameter Schroefdraad / Aantal glad Geleidingsstaven z richting 350 8 Schroefdraad 2 Staven onderaan gestel 280 8 Schroefdraad 4 Staven bovenaan

Nadere informatie

009 - DE EXTRUDER MONTEREN. Neem de onderdelen uit het zakje gemarkeerd met 30.

009 - DE EXTRUDER MONTEREN. Neem de onderdelen uit het zakje gemarkeerd met 30. 009 - DE EXTRUDER MONTEREN Neem de onderdelen uit het zakje gemarkeerd met 30. Neem het GROTE TANDWIEL, KLEINE TANDWIEL, EXTRUDERVOET, EXTRUDER VEERHOUDER, DRAADGELEIDER, EXTRUDER LAGERKLEM A, EXTRUDER

Nadere informatie

002- DE X-WAGEN MONTEREN. Neem de X-WAGEN uit de doos. Neem de volgende onderdelen uit het zakje gemarkeerd met 3:

002- DE X-WAGEN MONTEREN. Neem de X-WAGEN uit de doos. Neem de volgende onderdelen uit het zakje gemarkeerd met 3: 002- DE X-WAGEN MONTEREN Neem de X-WAGEN uit de doos. Neem de volgende onderdelen uit het zakje gemarkeerd met 3: Neem ook 4 LAGERKLEMMEN uit het zakje met de plastic onderdelen (zie afb. onder): Steek

Nadere informatie

Handleiding: Montage tristand pannendak Auteur: Carolien Hoppenbrouwers Datum: februari 2013 Benodigdheden: - Rolmaat / lang meetlint - Potlood - Schroefmachine met kruiskop, Torx T40, Imbus 3 & 5 - Spaanplaatschroeven

Nadere informatie

Montagehandleiding V100 Energy Ball. V100 Energy Ball. Doc: HE 10 60 005 NL V 1.0 03-01-2008. 2008 Home Energy www.homeenergy.nl

Montagehandleiding V100 Energy Ball. V100 Energy Ball. Doc: HE 10 60 005 NL V 1.0 03-01-2008. 2008 Home Energy www.homeenergy.nl V100 Energy Ball Doc: HE 10 60 005 NL V 1.0 0-01-2008 2008 Home Energy www.homeenergy.nl Pagina 1 van 9 Doc: HE 10 60 005 NL V 1.0 0-01-2008 Inhoudsopgave: Inleiding Pagina Inventarislijst Pagina 4 Stap

Nadere informatie

Scherm iphone 4 Installatie handleiding

Scherm iphone 4 Installatie handleiding Scherm iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt. 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock aansluiting

Nadere informatie

Audio flexkabel iphone 4 Installatie handleiding

Audio flexkabel iphone 4 Installatie handleiding Audio flexkabel iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt! 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock

Nadere informatie

Mute button iphone 4 Installatie handleiding

Mute button iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt! 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock aansluiting onderaan de iphone. 3. Duw de achterkant

Nadere informatie

M O N T A G E - I N S T R U C T I E S D E U R E N

M O N T A G E - I N S T R U C T I E S D E U R E N MONTAGE-INSTRUCTIES DEUREN Inhoudsopgave Inleiding. Inleiding. Voorbereiding voor montage. Waterpas zetten. Vlakke deuren en paneeldeuren Deuren monteren Deuren stellen Paneeldeurrand verstellen Paneeldeuren

Nadere informatie

Scherm iphone 4 Installatie handleiding

Scherm iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt! 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock aansluiting onderaan de iphone. 3. Duw de achterkant

Nadere informatie

Ringtone speaker iphone 4 Installatie handleiding

Ringtone speaker iphone 4 Installatie handleiding Ringtone speaker iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt! 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock

Nadere informatie

Handleiding voor het opstellen van de Cradle(houder) voor DIGIPASS 870

Handleiding voor het opstellen van de Cradle(houder) voor DIGIPASS 870 Handleiding voor het opstellen van de Cradle(houder) voor DIGIPASS 870 De DIGIPASS 870 HOUDER wordt geleverd met de volgende onderdelen: 1 Houder voor de DIGIPASS 870 2 meter micro-usb-naar-usb-kabel 1

Nadere informatie

Full Prusa i3 Kit - Metrisch Handleiding

Full Prusa i3 Kit - Metrisch Handleiding Full Prusa i3 Kit - Metrisch Handleiding Charlie s 3D Technologies Prusa i3 Handleiding 1 Bedankt voor het aanschaffen van de Full Prusa i3 Kit - Metric. Deze handleiding zal u helpen in de bouw en kalibratie

Nadere informatie

Montage. handleiding. Maak de verpakking(en) per meubel open en sorteer de onderdelen. In de verpakking vindt u:

Montage. handleiding. Maak de verpakking(en) per meubel open en sorteer de onderdelen. In de verpakking vindt u: Montage handleiding Verpakking Naast de referentie van het meubel staat soms nog een getal op het verpakkingslabel. Dit betekent dat het gaat om één meubel wat is verpakt in meerdere pakketten, tezamen

Nadere informatie

Dock connector iphone 4 Installatie handleiding

Dock connector iphone 4 Installatie handleiding Dock connector iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt! 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock

Nadere informatie

Montage Handleiding Ahrend Essa Slinger-Bureau 200 x 120

Montage Handleiding Ahrend Essa Slinger-Bureau 200 x 120 Montage Handleiding Ahrend Essa Slinger-Bureau 200 x 120 INLEIDING In deze handleiding wordt, aan de hand van foto s en begeleidend schrijven, uitgelegd hoe een Ahrend Essa hoek-bureau met slingersysteem

Nadere informatie

Montagehandleiding Bullerjan B³ Keramiek

Montagehandleiding Bullerjan B³ Keramiek Montagehandleiding Bullerjan B³ Keramiek Lees deze handleiding zorgvuldig door voordat u begint met de montage! We raden u met klem aan de installatie altijd met twee personen en door opgeleid personeel

Nadere informatie

Sensor flexkabel iphone 4 Installatie handleiding

Sensor flexkabel iphone 4 Installatie handleiding Sensor flexkabel iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt! 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock

Nadere informatie

Wifi antenne iphone 4 Installatie handleiding

Wifi antenne iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt! 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock aansluiting onderaan de iphone. 3. Duw de achterkant

Nadere informatie

Sensor flexkabel iphone 4 Installatie handleiding

Sensor flexkabel iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt! 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock aansluiting onderaan de iphone. 3. Duw de achterkant

Nadere informatie

Speaker iphone 4 Installatie handleiding

Speaker iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt! 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock aansluiting onderaan de iphone. 3. Duw de achterkant

Nadere informatie

Handleiding voor Filclair Splendid tunnelserre

Handleiding voor Filclair Splendid tunnelserre Handleiding voor Filclair Splendid tunnelserre - Tunnelserre Splendid - 3 m breed x 2 m hoog A/ VOORBEREIDING TERREIN Montageschema Effen maken van de grond en uitmeten van de plaats door het uitleggen

Nadere informatie

Camera achterkant iphone 5 Installatie handleiding

Camera achterkant iphone 5 Installatie handleiding 1. De iphone moet uit staan als u hem uit elkaar haalt. Verwijder als eerste de twee 3,6 mm. schroeven naast de lichtsensor. 2. Druk een zuignap net boven de home button op het scherm. 3. Zorg ervoor dat

Nadere informatie

Welkomstgroet. Proficiat met de aankoop van een Mountain Buggy Reiswieg.

Welkomstgroet. Proficiat met de aankoop van een Mountain Buggy Reiswieg. Welkomstgroet Proficiat met de aankoop van een Mountain Buggy Reiswieg. We zijn er ons van bewust hoe dierbaar en inspirerend een nieuwe kleine persoon kan zijn in uw leven. Het is zo belangrijk om uw

Nadere informatie

Strooier - Duwmodel 50LB

Strooier - Duwmodel 50LB Strooier - Duwmodel 50LB 1. NUTTIGE TIPS: MONTAGE- EN GEBRUIKERSHANDLEIDING LEES DE RICHTLIJNEN VOORDAT U DE STROOIER MONTEERT BIJ ONDUIDELIJKHEID, LEES DAN DE RICHTLIJNEN NOG EENS DOOR Als uw strooier

Nadere informatie

Benodigd gereedschap: potlood en liniaal papierlijm of alleslijm schaar of hobbymes. Hoe TechCard te gebruiken:

Benodigd gereedschap: potlood en liniaal papierlijm of alleslijm schaar of hobbymes. Hoe TechCard te gebruiken: 204.758 Tech Card - TechBot 2 De TechBot 2 is ontworpen om door het ruwste terrein te gaan. Kijk of hij over je hand kan rijden, maar pas op: hij kietelt! Stuklijst: 3 x U-strip 2 x wiel, ø 30 mm 2 x excentrisch

Nadere informatie

Scherm iphone 5 Installatie handleiding

Scherm iphone 5 Installatie handleiding 1. De iphone moet uit staan als u hem uit elkaar haalt. Verwijder als eerste de twee 3,6 mm. schroeven naast de lichtsensor. 2. Druk een zuignap net boven de home button op het scherm. 3. Zorg ervoor dat

Nadere informatie

WAARSCHUWING. Kabelbinder 6 De kabelboom leiden.

WAARSCHUWING. Kabelbinder 6 De kabelboom leiden. Achterste werklichten Multi Pro gazonspuitmachine Modelnr.: 41010 Form No. 3401-388 Rev B Installatie-instructies WAARSCHUWING CALIFORNIË Proposition 65 Waarschuwing Dit product bevat een chemische stof

Nadere informatie

Aluminium Broeikas. extremshops.eu Grape 1.01 17-06-10. Model: Grape. Benodigd gereedschap

Aluminium Broeikas. extremshops.eu Grape 1.01 17-06-10. Model: Grape. Benodigd gereedschap Aluminium Broeikas Model: Grape Benodigd gereedschap extremshops.eu Grape.0 7-06-0 Instructies Voor het juiste gebruik, raden we u aan de opbouw van de structuur op basis van deze gids te maken en deze

Nadere informatie

LCD scherm ipad 3 Reparatie handleiding

LCD scherm ipad 3 Reparatie handleiding 1. In de volgende stappen wordt de ipad open gemaakt met behulp van een zogenaamde iopener. Deze iopener moet eerst verwarmd worden in de magnetron. Maak de iopener overigens niet te warm, anders kan deze

Nadere informatie

Opbouwbeschrijving Brighton

Opbouwbeschrijving Brighton Opbouwbeschrijving Brighton 1: Vóór u begint 1. Ondergrond Deze moet vlak zijn, bijvoorbeeld bestraat of een houten raamwerk met daarop een beplating (bijv. OSB). Zorg er voor dat de ondergrond de vloer

Nadere informatie

Asus F6A-X2 Speaker Replacement

Asus F6A-X2 Speaker Replacement Asus F6A-X2 Speaker Replacement Een stap-voor-stap handleiding over de luidsprekers van de laptop te vervangen. Geschreven door: Jonathan INTRODUCTIE Luidsprekers audio van uw laptop. Zorg ervoor dat u

Nadere informatie

Het verwijderen van een portierslot * FORD FOCUS BOUWJAAR 2000 *

Het verwijderen van een portierslot * FORD FOCUS BOUWJAAR 2000 * Het verwijderen van een portierslot * FORD FOCUS BOUWJAAR 2000 * Verwijder het afdekdopje achter het portierhendel door er een kleine schroevendraaier achter te zettten en het dopje omhoog te wippen. Datum:

Nadere informatie

Dock connector iphone 4 Installatie handleiding

Dock connector iphone 4 Installatie handleiding 1. Schakel de iphone uit en zet de mute knop in de stiltemodus, voordat u de iphone uit elkaar haalt! 2. Verwijder de twee kleine schroeven naast de dock aansluiting onderaan de iphone. 3. Duw de achterkant

Nadere informatie

Power knop iphone 5 Installatie handleiding

Power knop iphone 5 Installatie handleiding 1. De iphone moet uit staan als u hem uit elkaar haalt. Verwijder als eerste de twee 3,6 mm. schroeven naast de lichtsensor. 2. Druk een zuignap net boven de home button op het scherm. 3. Zorg ervoor dat

Nadere informatie

Handleiding: montage tristand steeldak/damwand Auteur: Carolien Hoppenbrouwers Datum: Maart 2013 Benodigdheden: - Rolmaat / lang meetlint - Potlood - Schroefmachine met kruiskop, Torx T40, Imbus 5 - Poptang

Nadere informatie

kaskadebasic kaskadeplus (pagina 13, 15, 19) MONTAGE FOLDER

kaskadebasic kaskadeplus (pagina 13, 15, 19) MONTAGE FOLDER / kaskadebasic (pagina 13, 15, 19) MONTAGE FOLDER 1 Inhoud van het Kaskade-pakket Controleer of het geleverde pakket de volgende elementen bevat : 1 Motorgeheel Connector impulsschakelaar 8 2 Stuurkast

Nadere informatie

Quiltstandaards. Montage beschrijving voor hand- en machinequiltraam. Inhoudsopgave

Quiltstandaards. Montage beschrijving voor hand- en machinequiltraam. Inhoudsopgave Quiltstandaards Loefzijde 26, 1316 ve Almere 036-5347690 of 06 14717048 info@meeuwmeubel.nl www.meeuwmeubel.nl Montage beschrijving voor hand- en machinequiltraam Inhoudsopgave 1. Het monteren van het

Nadere informatie

Rijwielgedeelte zijspan voor de eerste maal aan de motorfiets koppelen.

Rijwielgedeelte zijspan voor de eerste maal aan de motorfiets koppelen. D. Rijwielgedeelte zijspan voor de eerste maal aan de motorfiets koppelen. Plaats de motorfiets op een vlakke ondergrond en zet de motorfiets op de zijstandaard. Schakel de eerste versnelling in (om te

Nadere informatie

Aanpassingset met onderdelen voor aandrijving Model 44905, of GreensPro 1200 greensrol

Aanpassingset met onderdelen voor aandrijving Model 44905, of GreensPro 1200 greensrol Form No. 338-643 Rev A Aanpassingset met onderdelen voor aandrijving Model 44905, 44906 of 44907 GreensPro 00 greensrol Modelnr.: 7-5899 Modelnr.: 7-5907 Installatie-instructies WAARSCHUWING CALIFORNIË

Nadere informatie

Dock connector + flex kabel iphone 5 Installatie handleiding

Dock connector + flex kabel iphone 5 Installatie handleiding 1. De iphone moet uit staan als u hem uit elkaar haalt. Verwijder als eerste de twee 3,6 mm. schroeven naast de lichtsensor. 2. Druk een zuignap net boven de home button op het scherm. 3. Zorg ervoor dat

Nadere informatie

Lcd scherm ipod Classic Installatie handleiding

Lcd scherm ipod Classic Installatie handleiding 1. De ipod Classic is erg moeilijk open te maken zonder schade aan te richten. Ga dus uiterst voorzichtig te werk! Zorg ervoor dat de ipod vergrendeld is voordat u verder gaat. 2. Om de ipod open te maken

Nadere informatie

Microfoon flexkabel ipad 3 Installatie handleiding

Microfoon flexkabel ipad 3 Installatie handleiding 1. In de volgende stappen wordt de ipad open gemaakt met behulp van een zogenaamde iopener. Deze iopener moet eerst verwarmd worden in de magnetron. Maak de iopener overigens niet te warm, anders kan deze

Nadere informatie

Bouwplan Simpele CNC Machine V 1.0 (c) WWW.STAPPENMOTOR.NL. Bouwplan simpele CNC machine 8-9-2013

Bouwplan Simpele CNC Machine V 1.0 (c) WWW.STAPPENMOTOR.NL. Bouwplan simpele CNC machine 8-9-2013 Bouwplan simpele CNC machine 8-9-2013 Allereerst, dit ontwerp is niet de enige manier om een machine te bouwen, maar het is slechts een voorbeeld van een mogelijk ontwerp. Dit n.a.v. de vele verzoeken

Nadere informatie

Veiligheid. Installatie. Snelheidsbegrenzerset Sand Pro 2040Z tractie-eenheid WAARSCHUWING WAARSCHUWING. Losse onderdelen. Installatie-instructies

Veiligheid. Installatie. Snelheidsbegrenzerset Sand Pro 2040Z tractie-eenheid WAARSCHUWING WAARSCHUWING. Losse onderdelen. Installatie-instructies Snelheidsbegrenzerset Sand Pro 00Z tractie-eenheid Modelnr.: 0870 Form No. 78-60 Rev A Installatie-instructies WAARSCHUWING CALIFORNIË Proposition 65 Waarschuwing Dit product bevat een chemische stof of

Nadere informatie

Home button sheet holder ipad 3 Reparatie handleiding

Home button sheet holder ipad 3 Reparatie handleiding 1. In de volgende stappen wordt de ipad open gemaakt met behulp van een zogenaamde iopener. Deze iopener moet eerst verwarmd worden in de magnetron. Maak de iopener overigens niet te warm, anders kan deze

Nadere informatie

Vanco cover Handleiding Montage rolluikafdekking met buismotor-a voor zwembad met voedingskabel langs de wand.

Vanco cover Handleiding Montage rolluikafdekking met buismotor-a voor zwembad met voedingskabel langs de wand. Zwembadafdekking Couverture de piscines Pool cover Cubierta para piscine Schwimmbadabdeckung Vanco cover Handleiding Montage rolluikafdekking met buismotor-a voor zwembad met voedingskabel langs de wand.

Nadere informatie

Metalen plaat Z Master commerciële 2000-serie zitmaaiers

Metalen plaat Z Master commerciële 2000-serie zitmaaiers Metalen plaat Z Master commerciële 000-serie zitmaaiers Modelnr.: 5-4790 Form No. 78-5 Rev A Installatie-instructies Opmerking: Laat de riem van het maaidek op zijn plaats tijdens de montage van deze set.

Nadere informatie

Moederbord iphone 6 Plus Reparatie handleiding

Moederbord iphone 6 Plus Reparatie handleiding 1. De iphone moet uit staan als u hem uit elkaar haalt. Verwijder als eerste de twee 3,6 mm. schroeven naast de Lightning connector. 2. Druk een zuignap net boven de home button op het scherm. 3. Zorg

Nadere informatie

Instructable. Robotarm team 4

Instructable. Robotarm team 4 Dit is de instructable van de robotarm. Aan de hand van dit stappenplan is het mogelijk om de robotarm volledig na te bouwen. Alle stukken printen zal ongeveer 2 weken in beslag nemen. Het samenstellen

Nadere informatie

Speaker ipad 3 Reparatie handleiding

Speaker ipad 3 Reparatie handleiding 1. In de volgende stappen wordt de ipad open gemaakt met behulp van een zogenaamde iopener. Deze iopener moet eerst verwarmd worden in de magnetron. Maak de iopener overigens niet te warm, anders kan deze

Nadere informatie

MANCAVE Hij heeft een ruimte. Hij heeft tijd. En niemand houdt hem tegen.

MANCAVE Hij heeft een ruimte. Hij heeft tijd. En niemand houdt hem tegen. Woudloopsimulator bouwen MANCAVE Hij heeft een ruimte. Hij heeft tijd. En niemand houdt hem tegen. Een orgineel. Boslooptrommel. Fotorolgordijn. Geuraggregaat. Standaard. Standaard Wandelement (multiplex,

Nadere informatie

Lcd scherm ipod Video Installatie handleiding

Lcd scherm ipod Video Installatie handleiding 1. Zorg er voor dat de ipod vergrendeld is, voordat u verder gaat. 2. Het open maken van de ipod Video is een uitdaging, dus geef niet na één keer op. Maak het klemmetje aan de onderkant van de ipod los

Nadere informatie

Montage handleiding CL200T:

Montage handleiding CL200T: Montage handleiding CL200T: Inhoudsopgave: A Onderdelen lijst B Assemblage -b1- Rail op lengte maken -b2- Rail assembleren -b3- Carriers monteren -b4- Muur/plafond steunen monteren -b5- Motor monteren

Nadere informatie

Verandazonwering. Montage handleiding. V600-Helsinki V605-Reykjavik V610-Oslo 93-080225

Verandazonwering. Montage handleiding. V600-Helsinki V605-Reykjavik V610-Oslo 93-080225 Verandazonwering Montage handleiding V600-Helsinki V605-Reykjavik V610-Oslo 9-00225 Montage instructies voor V600-Helsinki V600-Helsinki Benodigd gereedschap: Boormachine Staalboor,5 mm Kruiskopschroevendraaier

Nadere informatie

INHOUD. www.contimac.be 2

INHOUD. www.contimac.be 2 INHOUD 1. Gebruik... 3 2. Gebruik en onderhoud... 3 3. Technische kenmerken... 5 4. Smering... 5 5. Accessoires... 5 6. Geleverde delen... 5 7. Onderdelenlijst en -tekening... 6 CE Certifikaat van overeenstemming...

Nadere informatie

Frame midden ipod Video Installatie handleiding

Frame midden ipod Video Installatie handleiding 1. Zorg er voor dat de ipod vergrendeld is, voordat u verder gaat. 2. Het open maken van de ipod Video is een uitdaging, dus geef niet na één keer op. Maak het klemmetje aan de onderkant van de ipod los

Nadere informatie

Assembly manual cargo coupé

Assembly manual cargo coupé Assembly manual cargo coupé Montage Cargo Coupé Deze handleiding helpt u door de assemblage van de Cargo Coupé van 85% naar 100%. Dit gebeurd in de volgende stappen: -Montage van het stuur -Montage van

Nadere informatie

PLAATSINGSINSTRUCTIES DUOFUSE POORTJE

PLAATSINGSINSTRUCTIES DUOFUSE POORTJE 6/2013 NL PLAATSINGSINSTRUCTIES DUOFUSE POORTJE Aangezien het Duofuse houtcomposiet poortje duurzamer is dan een houten poortje, is een correcte plaatsing noodzakelijk om jarenlang te kunnen genieten.

Nadere informatie

DRAAIBOEK MOBIELE EXPO WO I

DRAAIBOEK MOBIELE EXPO WO I DRAAIBOEK MOBIELE EXPO WO I 1. ALTIJD nodig voor transport, opstellen en afbouwen (zie eveneens checklist) 12 verhuisdekens 1 grote rol wikkelfolie noppenfolie zwarte spanbandjes gloeilampen een tweetal

Nadere informatie

Montage handleiding VariaCoust EPC

Montage handleiding VariaCoust EPC Montage handleiding VariaCoust EPC pagina 1/35 1) Profielen samenvoegen - 6m lange profielen samenvoegen pagina 2/35 1.1) Profielen bovenkant suskast samenvoegen Onderdelen - Buitenkant Suskast - Tussen/Dubbel

Nadere informatie

Hoe TechCard te gebruiken:

Hoe TechCard te gebruiken: 204.769 TechBot 3 TechBot 3 is niet te stoppen! Wanneer hij in contact komt met een verticaal oppervlak wat hem de doorgang belemmert, dan stuurt hij er slim omheen! Hoe TechCard te gebruiken: Stuklijst:

Nadere informatie

Optima Canopy accessoires voor het ophangen

Optima Canopy accessoires voor het ophangen Optima Canopy accessoires voor het ophangen Accessoirekits - toepassingen vereisen altijd meer dan één kit. Bepaal zorgvuldig wat u nodig heeft. Itemnummer inhoud kit BPCS5450G Ophangkit voor de bouwkundige

Nadere informatie

Scherm / Display iphone 6 Reparatie handleiding

Scherm / Display iphone 6 Reparatie handleiding 1. De iphone moet uit staan als u hem uit elkaar haalt. Verwijder als eerste de twee 3,6 mm. schroeven naast de Lightning connector. 2. Druk een zuignap net boven de home button op het scherm. 3. Zorg

Nadere informatie

Geschreven door: Phillip Phung

Geschreven door: Phillip Phung Canon PowerShot SD1000 Lens Replacement Voor het vervangen of reinigen van een gebarsten of blootgesteld lens. Geschreven door: Phillip Phung GEREEDSCHAPPEN: Phillips # 00 schroevendraaier (1) Spudger

Nadere informatie

Ledlampset Greensmaster -maaiers uit de serie 800, 1000, 1600, Flex 1820/2120 en eflex 1820/2120 met serienummer of hoger

Ledlampset Greensmaster -maaiers uit de serie 800, 1000, 1600, Flex 1820/2120 en eflex 1820/2120 met serienummer of hoger Form No. 3415-345 Rev A Ledlampset Greensmaster -maaiers uit de serie 800, 1000, 1600, Flex 1820/2120 en eflex 1820/2120 met serienummer 400000000 of hoger Modelnr.: 04063 Modelnr.: 04064 Installatie-instructies

Nadere informatie

LCD scherm ipad 2 Installatie handleiding

LCD scherm ipad 2 Installatie handleiding 1. In de volgende stappen wordt de ipad open gemaakt met behulp van een zogenaamde iopener. Deze iopener moet eerst verwarmd worden in de magnetron. Maak de iopener overigens niet te warm, anders kan deze

Nadere informatie

Installatiehandleiding Easy Roof Evolution. Formaat L-1 (1676 x 1001 portrait)

Installatiehandleiding Easy Roof Evolution. Formaat L-1 (1676 x 1001 portrait) Installatiehandleiding Easy Roof Evolution Formaat L-1 (1676 x 1001 portrait) 1. Voorbereiding Stel de bovenkant van de schroeven van de eindklem in op dezelfde hoogte als de bovenkant van de pv module.

Nadere informatie

Installation instructions, accessories. Niveauregeling. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Pagina 1 / 17

Installation instructions, accessories. Niveauregeling. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Pagina 1 / 17 Installation instructions, accessories Instructienr. 8685630 Versie 1.1 Ond. nr. 8685627 Niveauregeling Volvo Car Corporation Niveauregeling- 8685630 - V1.1 Pagina 1 / 17 Uitrusting A0000162 A0000161 A0000197

Nadere informatie

14 inch Dobson. enkele technische details. paul.hellings@groept.be

14 inch Dobson. enkele technische details. paul.hellings@groept.be 14 inch Dobson enkele technische details paul.hellings@groept.be 1 ENIGE TECHNISCHE DETAILS Hoe bepaalde onderdelen gemaakt werden of aan elkaar bevestigd werden. Secundaire kooi Bestaat uit twee houten

Nadere informatie

EINDMONTAGE VAN DE SCHOKDEMPERS

EINDMONTAGE VAN DE SCHOKDEMPERS EINDMONTAGE VAN DE SCHOKDEMPERS DE TWEEDE ACHTERSTE SCHOKDEMPER VOLTOOIT HET SCHOK- DEMPERPAAR AAN DE ACHTERKANT. NA HET IN ELKAAR ZETTEN VAN DE LOSSE ONDERDELEN VOLGT DE EINDMONTAGE AAN DE ACHTERSTE OPHANGING.

Nadere informatie

Montage instructie vaste doelen 7x2 Type WK

Montage instructie vaste doelen 7x2 Type WK Montage instructie vaste doelen 7x2 Type WK Betreft: Benodigd gereedschap Tottenham (Zilver) Middlesbrough (Goud) - Inbussleutel 6 - Inbussleutel 5 - Palenrammer / Voorhamer - Gatenzaag ø100mm - Gatenzaag

Nadere informatie

Accu ipad 2 Installatie handleiding

Accu ipad 2 Installatie handleiding 1. In de volgende stappen wordt de ipad open gemaakt met behulp van een zogenaamde iopener. Deze iopener moet eerst verwarmd worden in de magnetron. Maak de iopener overigens niet te warm, anders kan deze

Nadere informatie

Makita BTD142 Trigger schakelaar vervangen

Makita BTD142 Trigger schakelaar vervangen Makita BTD142 Trigger schakelaar vervangen Gebruik deze gids om de switch te vervangen op uw Makita 18V Accudraaislagmoeraanzetter. Geschreven door: Ron Davis INTRODUCTIE De trigger-schakelaar op een impact

Nadere informatie

Page 1 of 8 83: Portieren en luiken C70 Coupe (-02), 1998, B5234T3, AW50-42, L.H.D 1/5/2012 AFDRUKKEN 83: Portieren en luiken Onderdelen zijportier voor, vervangen Opmerking! De afbeeldingen in deze serviceinformatie

Nadere informatie

Tripmastermontage voor CRF1000L Africa Twin

Tripmastermontage voor CRF1000L Africa Twin Inhoud van kit Tripmasterteller Voorwielsensor Remschijfmagneet Schakelaarregeling links 2 x klem voor teller 2 x 6mm-bout 2 x 5mm-borgmoer 1 Om de tripmaster op de motorfiets te monteren, moeten de volgende

Nadere informatie

Uw eigen broedhok bouwt u zo

Uw eigen broedhok bouwt u zo 1 Zelf aan de slag Uw eigen broedhok bouwt u zo Dit hebt u nodig: spijkertjes schroeven 3,5 x 30 mm schroeven 3,5 x 10 mm 2 scharnieren 7 x 7 cm 2 eierkist-sluitingen 1 drukschakelaar met maakcontact elektriciteitsdraad

Nadere informatie

Geschreven door: Mike Glenn

Geschreven door: Mike Glenn Asus Eee PC 1000HE Speaker Replacement Deze gids laat zien hoe u de luidsprekers van uw Asus Eee PC 1000HE vervangen. Geschreven door: Mike Glenn INTRODUCTIE Volg deze gids als u hebt vastgesteld dat uw

Nadere informatie

Neem de wieldraagarm...

Neem de wieldraagarm... C. Rijwielgedeelte zijspan Neem de wieldraagarm... en monteer met een M14x50 bout voorzien van veerring en ring de M14 stangkoppeling aan het uiteinde van de rechthoekige koker. De moer bevindt zich dan

Nadere informatie

De Voorkant 1. Begin met het losdraaien van het rechterwiel. Krik deze vervolgens helemaal omhoog zo hoog mogelijk.

De Voorkant 1. Begin met het losdraaien van het rechterwiel. Krik deze vervolgens helemaal omhoog zo hoog mogelijk. Schroefset Monteren Je begint met de benodigd heden Een goede Ratel met de doppen 13, 14, 16, 19 en 21 Een brug of zoals ik het heb gedaan met een goede krik ( dus niet die standaard van de auto zelf)

Nadere informatie

Montagevoorschrift Knikarmscherm 78/110 type Malta en Rhodos

Montagevoorschrift Knikarmscherm 78/110 type Malta en Rhodos Montagevoorschrift Knikarmscherm 78/0 type Malta en Rhodos Lees eerst dit voorschrift geheel door. Benodigd gereedschap: Ratel met verlengstuk, dop 0 mm, dop 7 mm, potlood, steeksleutel 7 mm, imbussleutel

Nadere informatie

HANDLEIDING SLOTKASTFREESMACHINE 171

HANDLEIDING SLOTKASTFREESMACHINE 171 HANDLEIDING SLOTKASTFREESMACHINE 171 ALGEMENE BESCHRIJVING De slotkastfreesmachine 171 bestaat uit: Slotkastfreesmachine 171 Montagegereedschap ( sleutels ) Een vierdelige, losneembare hoogteaanslag met

Nadere informatie

Montage handleiding FAS K-105 Versie 2.0 Maart 2015 Bijlage 1.

Montage handleiding FAS K-105 Versie 2.0 Maart 2015 Bijlage 1. Montage handleiding FAS K-105 Bijlage 1. 1 Uitleg bij de montage handleiding Deze handleiding laat duidelijk zien hoe de montage van de FAS K-105 in zijn werk gaat. Tussen de tekst zijn verschillende illustraties

Nadere informatie

WiFi / Bluetooth flexkabel ipad 2 Reparatie handleiding

WiFi / Bluetooth flexkabel ipad 2 Reparatie handleiding 1. In de volgende stappen wordt de ipad open gemaakt met behulp van een zogenaamde iopener. Deze iopener moet eerst verwarmd worden in de magnetron. Maak de iopener overigens niet te warm, anders kan deze

Nadere informatie

INBEGREPEN ACCESSOIRES LIJST ONDERDELEN LIJST ASSEMBLAGE DIAGRAM. M8x50 mm bout (4 stuks) Schroevendraaier 10, 13, 15, 17 (1 stuk)

INBEGREPEN ACCESSOIRES LIJST ONDERDELEN LIJST ASSEMBLAGE DIAGRAM. M8x50 mm bout (4 stuks) Schroevendraaier 10, 13, 15, 17 (1 stuk) OXISTEP HANDLEIDING INBEGREPEN ACCESSOIRES LIJST M8x50 mm bout (4 stuks) Ø 8 Sluitring (6 stuks) M8 moerkap (6 stuks) Schroevendraaier 10, 13, 15, 17 (1 stuk) Ø 8 Sluitring (11 stuks) M8 moer (3 stuks)

Nadere informatie

letta AUTOMATISCH ZIJSCHUIVEND SYSTEEM HANDLEIDING

letta AUTOMATISCH ZIJSCHUIVEND SYSTEEM HANDLEIDING AUTOMATISCH ZIJSCHUIVEND SYSTEEM HANDLEIDING letta Couthoflaan 14-16 B-8972 PROVEN T 0032 (0)57 30 11 66 F 0032 (0)57 30 14 83 info@interiortechnology.be www.interiortechnology.be Het automatisch zijschuivend

Nadere informatie

UKS140-8RVA+ Onderbouw koelkast Gebruiksaanwijzing

UKS140-8RVA+ Onderbouw koelkast Gebruiksaanwijzing UKS140-8RVA+ Onderbouw koelkast Gebruiksaanwijzing UKS140-8RV A+ Versie NL 11/2013 Pagina 1 van 8 Voor ingebruikname Na transport dient het apparaat minstens 24 uur te blijven staan voordat u het aan het

Nadere informatie

Ultimaker EXTRUSION UPGRADE

Ultimaker EXTRUSION UPGRADE Ultimaker EXTRUSION UPGRADE INSTALLATIEHANDLEIDING Originele handleiding v1.0 2016 DISCLAIMER Lees deze installatiehandleiding zorgvuldig door en zorg ervoor dat u de inhoud goed begrijpt. Als u deze handleiding

Nadere informatie

Standaard geleider. Fix geleider. Kabel geleider. Met bijhorende onderlat

Standaard geleider. Fix geleider. Kabel geleider. Met bijhorende onderlat De behuizing werd speciaal ontworpen voor zichtbare plaatsing. Krachten moeten overgebracht worden via het binnendeel van het rooster. Houd je dus goed aan deze plaatsingsinstructies wat betreft vastschroeven

Nadere informatie

Accu ipod Classic Installatie handleiding

Accu ipod Classic Installatie handleiding 1. De ipod Classic is erg moeilijk open te maken zonder schade aan te richten. Ga dus uiterst voorzichtig te werk! Zorg ervoor dat de ipod vergrendeld is voordat u verder gaat. 2. Om de ipod open te maken

Nadere informatie

ECOPLUS 161. Montage Handleiding

ECOPLUS 161. Montage Handleiding ECOPLUS 6 Montage Handleiding A (mm) B (mm) 29 90 606 230 30 3770 Bedankt voor het aanschaffen van uw nieuwe Ecoplus Tuinkas. We raden u aan dat u deze handleiding leest en u zich op de hoogte stelt van

Nadere informatie

Design SSV. EE4- Building a SSV - Team PM1. 9 mei 2014

Design SSV. EE4- Building a SSV - Team PM1. 9 mei 2014 Design SSV EE4- Building a SSV - Team PM1 9 mei 2014 Inhoudsopgave I. DESIGN SSV 3 FRAME 3 WIELEN 5 ASSEN 6 LAGERS 6 MOTOR 7 ZONNEPANEEL 8 II. KOSTEN ANALYSE 9 2 In deze case word ieder onderdeel van de

Nadere informatie

Vriendelijke bedankt voor de aanschaf van de NRGBike loopfiets. We hopen dat het u verder brengt!

Vriendelijke bedankt voor de aanschaf van de NRGBike loopfiets. We hopen dat het u verder brengt! Inleiding Vriendelijke bedankt voor de aanschaf van de NRGBike loopfiets. We hopen dat het u verder brengt! Mochten er vragen zijn omtrent gebruik, onderhoud of reparatie dan verwachten wij dat deze handleiding

Nadere informatie

Reparatie. Reparatie. 1.1 Vervangen van schakelkabels bij eendelige asring

Reparatie. Reparatie. 1.1 Vervangen van schakelkabels bij eendelige asring . Vervangen van schakelkabels (0,9mm specialerohloff kabel). Vervangen van schakelkabels bij eendelige asring Bij vervanging van versleten of geknapte schakelkabels moeten twee mogelijke asringversies

Nadere informatie

Audio flexkabel ipad 2 Installatie handleiding

Audio flexkabel ipad 2 Installatie handleiding 1. In de volgende stappen wordt de ipad open gemaakt met behulp van een zogenaamde iopener. Deze iopener moet eerst verwarmd worden in de magnetron. Maak de iopener overigens niet te warm, anders kan deze

Nadere informatie

Gebruikershandleiding

Gebruikershandleiding Gebruikershandleiding A-2014.01 Multi Trampoline Lees voor het opzetten en gebruiken van het speeltoestel deze gebruikershandleiding zorgvuldig door. Bewaar deze gebruikershandleiding bij het speeltoestel.

Nadere informatie

Moederbord iphone 6 Reparatie handleiding

Moederbord iphone 6 Reparatie handleiding 1. De iphone moet uit staan als u hem uit elkaar haalt. Verwijder als eerste de twee 3,6 mm. schroeven naast de Lightning connector. 2. Druk een zuignap net boven de home button op het scherm. 3. Zorg

Nadere informatie

PLAATSINGSINSTRUCTIES DUOFUSE POORTJE

PLAATSINGSINSTRUCTIES DUOFUSE POORTJE 6/2012 NL PLAATSINGSINSTRUCTIES DUOFUSE POORTJE Aangezien het Duofuse houtcomposiet poortje duurzamer is dan een houten poortje, is een correcte plaatsing noodzakelijk om jarenlang te kunnen genieten.

Nadere informatie

Wegverlichting- en homologatieset Workman HD multifunctionele voertuigen uit 2012 en later

Wegverlichting- en homologatieset Workman HD multifunctionele voertuigen uit 2012 en later Form No. Wegverlichting- en homologatieset Workman HD multifunctionele voertuigen uit 202 en later Modelnr.: 20-5030 Modelnr.: 20-5045 3386-93 Rev A Installatie-instructies WAARSCHUWING CALIFORNIË Proposition

Nadere informatie

I can do this in my sleep! MONTAGEBOEKJE WM-LIGHT WANDSYSTEEM

I can do this in my sleep! MONTAGEBOEKJE WM-LIGHT WANDSYSTEEM I can do this in my sleep! MONTAGEBOEKJE WM-LIGHT WANDSYSTEEM INHOUDSOPGAVE 01-04 Inleiding 04-13 4-stappenplan 14-15 Plaats een berging met deur 16-17 Last van je buren? 18-19 In de hoogte bouwen 20-21

Nadere informatie