50ste Gemeenschapsveiling Cultura

Download "50ste Gemeenschapsveiling Cultura"

1 telefoon Woensdag 15 april 2015 week 16 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Voorjaarsconcert Andijks Gemengd Koor op zaterdag 25 april Op zaterdag 25 april geeft het Andijks Gemengd Koor een concert, deze keer in de prachtig gerestaureerde Gereformeerde Kerk aan de Middenweg 4. Het koor, onder leiding van dirigent Jan Laan, wordt begeleid door de bekende concertpianiste Deborah Pardy. Gastoptredens van 1/4-tetto Amici, organist Dirk Out en trompettiste Dieuwke Kloppenburg. Het koor zingt een aantal liederen die in deze mooie kerk goed tot zijn recht zullen komen, vooral met GRATIS INLOOP: 9-17 en uur. 23/04 Andijk Mr. A.W.M. 28/04 Overtoom in Benningbroek Mr. R.M. Mantel-Kooistra Tel Verkoop Aankoop Advies Taxatie Het koor tijdens een repetitie. Foto: KD/De Andijker Het Andijks Gemengd Koor, Foto Pieter Prins. begeleiding van de muzikanten. Verschillende talen Maar het Andijks Gemengd Koor heeft ook andere genres in hun repertoire, in verschillende talen. En natuurlijk is er weer een verrassing voor het publiek. Het begint om uur en de entree is 10,- Kaarten bestellen kan via www. andijksgemengdkoor.nl of andijksgemengdkoor.nl I.v.m. Koningsdag kopij en advertenties voor de krant van woensdag 29 april aanleveren vóór vrijdag 24 april, uur. Voor de krant van woensdag 6 mei kopij en advertenties aanleveren voor vrijdag 1 mei, uur. Langs de weg... De Forsythia tuin van gebr. van der Jagt aan de Ged. Laanweg. Foto: KD/De Andijker Zaterdag 18 april a.s. 13 juni: Kunst- en Tuinroute Ook dit jaar doet het K&T comité weer een beroep op Andijkers om huis, tuin of atelier open te stellen voor publiek. We hopen weer veel tuinen, foto s, schilderijen, verzamelingen en creaties in klei, hout, steen, papier en noem-maar-op te kunnen bewonderen. En bij 'tuinen' ligt de nadruk echt niet op siertuinen. We zullen graag, héél graag zelfs, ook moestuinen in de route opnemen. Laat zien en misschien zelfs proeven wat er groeit op Andijk! De 2015-editie van de K&Troute willen we graag een extra 'nostalgisch' tintje geven. Een tintje richting heimwee naar het verleden. Veel mensen kennen een verlangen naar voorbije tijden, onder hen zijn er die dit verlangen vormgeven in een jaren 50 / 60 interieur of een verzameling oude voorwerpen. Ook oude maar écht niet verouderde - technieken worden nog toegepast. Weckt u nog in plaats van alles in de diepvries te kieperen? Demonstreer dit 13 juni! Doet u mee? Opgeven kan tot 18 april bij Claudia de Kroon telefoon e- mail 50ste Gemeenschapsveiling Cultura t.b.v. culturele en sportverenigingen Zaal geopend vanaf uur Aanvang uur ste veiling Cultura 0 ste veiling Cultura

2 Pagina 2 FAMILIEBERICHTEN COLUMN (16) Wees niet bang, geloof in God en vertrouw op Hem God houdt Zijn woord wat er ook gebeurt in het leven God is, en zal je helpen. Na een leven vol liefde en zorg voor allen die haar dierbaar waren, is door de Here thuisgehaald, onze lieve moeder, trotse oma en oma Vissies Trijntje Weverink-Hovenga Trijnie echtgenote van Simon Weverink, 2003 Andijk, 1 oktober 1926 Hoorn, 9 april 2015 Tiny Mantel-Weverink, in herinnering Dennis en Mirjam, Lonneke, Rens, Boris Joël en Hennie, Brandon, Tim, Ramon Kathelijne, Nacim, Dawan, Jasmin, Bawan, Manou Roos, Chino, Vigo Netta en Henk Tensen-Weverink Rick, Caitlin, Chelsey Dorine en Barry, Lenn, Jenna, Dylan Marilyn en Dennis, Yaron, Julia, Livia Ylco en Joke Weverink-Gaarenstroom Roy en Nicole, Yoeri, Sander Mark en Charissa, Daan, Tim, Dominique Barry en Suzanne, Joy Kenny en Kim, Mees Joke en Jeroen de Kroon-Weverink Rowan en Linda Timon en Nikita Jorim en Shannon Clarence en Shelley Sara Lisa Correspondentieadres: Gedeputeerde Laanweg 57, 1619 PB Andijk De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op dinsdag 14 april op de Oosterbegraafplaats. Ik kom tot U in vrede, waar Gij mij zult noemen bij mijn naam. Boven de sterren daar zal het eens lichten, daar wordt uw hopend verlangen voldaan. Voor ons onverwachts maar op Gods tijd werd van ons weggenomen onze lieve schoonzuster en tante Trijnie Weverink - Hovenga Jo en Helen Wim en Annie Tinus en Nel Leo en Alie Kik en Willy Gerard en Eekje Stien en Piet Neven en nichten Liedboek 950 : 2 Met verdriet in ons hart, maar dankbaar voor de fijne herinneringen, moeten wij afscheid nemen van onze lieve zus, schoonzuster en tante, schoonzus en tante, Trijnie Weverink - Hovenga Andijk Hoorn * Alkmaar: Andijk: Assen: Andijk: Dalfsen: Heerenveen: Dronten: Riekele Hovenga (in herinnering) Tine Hovenga-Zweep Jannie Kooiman-Hovenga (in herinnering) Cor Kooiman (in herinnering) Annie Dik-Hovenga (in herinnering) Henk Dik (in herinnering) Piet Hovenga Tineke Hovenga-Horjus Pim Hovenga Nel Hovenga-Hilvers Dinie Veeman-Hovenga Jelle Veeman (in herinnering) Lyda Timmer-Hovenga (in herinnering) Jan Timmer Jannie Timmer-Maliepaard Neven en Nichten Redactie: K.Gorter Hoe nu verder? Nu mij dit is overkomen, hoe nu verder? Dat is een vraag waar velen tegenaan lopen, je denkt dat het leven op orde is maar dan schuift er een wolk voor je zon. Er kan zoveel gebeuren in een mensenleven, het ene moment denk je de zaken op de rails te hebben en het volgende moment wordt alles overhoop gegooid door financiële problemen of erger nog door gezondheidsproblemen. Alles wat je zo goed had gepland loopt uit de hand, hoe moet het nu verder?. En God? Waarom laat Hij het toe, Hij houdt toch van ons, waar is Hij nu? Misschien geeft u God de schuld en keert u Hem de rug toe. Dan moet u de zware weg verder alleen gaan in eigen kracht maar voldoet de eigen kracht wel. Kunt u, die voorheen alles deed met God/Jezus het nu zonder. Ik hoop dat u die weg niet kiest maar dat u naar Hem vlucht regelrecht in Zijn armen die u zullen omvatten en steunen. U kunt bidden om genezing maar dat gebeurt lang niet altijd, toch bent u genezen door Zijn lijden. U hebt uitzicht en toekomst over de grens van dit leven, u zult leven ook al zult u hier nog moeten sterven. Dat sterven is niet het grootste probleem want voor wie gelooft bestaat de dood niet, is de dood slechts een overgang van hier naar het eeuwige Daar bij Hem. De weg naar dat sterven kan angst aanjagen en is vaak een moeizame weg, een weg van afzien. Als het dan zo moeizaam wordt dan zou je het liefste nu je hoofd neerleggen en Thuiskomen, ik zou het u gunnen maar zo gaat het vaak niet. Zo ging het ook niet bij onze Heer, ook Hij leed en ging de moeilijke weg, voor u en voor mij. Uit liefde om ons te redden, als Hij dat niet had gedaan dan waren wij eeuwig verloren. Beste lezer, ik weet waar ik over praat, want niet alleen zag ik velen afscheid nemen van dit leven via een zware weg, ik zit zelf nu op die weg, met vragen als slaat de behandeling aan en hoe nu verder. Het valt niet mee, het is afzien met (nog) veel onbeantwoorde vragen maar MET God, MET Jezus een gegarandeerde heerlijke toekomst tegemoet. Wat ik Hem bid? Dat Hij heel dicht bij mij blijft, dat ik wellicht nog een poosje kwaliteit mag hebben maar als dat niet zo is dan vraag ik, heel menselijk, dat het niet te lang hoeft te duren voor Hij mij Thuis haalt, waar ik er naar uit zal zien om u straks te mogen ontmoeten. (Jose Consemulder) TAXI Voor al uw taxiwerk Groepsvervoer Rolstoelvervoer Ziektekostenvervoer Directievervoer Volgauto s Koeriersdiensten Taxi Kaijer is aangesloten bij DVG Personenvervoer. Handelsweg 12, 1693 AZ Wervershoof Uitvaartvereniging De Laatste Eer Bij overlijden: Tel uur per dag bereikbaar. Voor leden en niet leden, ongeacht geloofsovertuiging Persoonlijke inbreng Eigen uitvaartcentrum Integer en vertrouwd Twee (sleutel) huiskamers, de Rubato en de Largo Voor informatie: H. Frek, tel Veiling Cultura 18 april Er zijn weer veel mooie, leuke, lekkere, aparte koopjes beschikbaar gesteld door verenigingen, bedrijven en particulieren, iedereen bedankt hiervoor. Cultura heeft ruimte beschikbaar gesteld op de website voor een pdf-bestand van de catalogus, hier kunt u dus ook op kijken, als u geen catalogus hebt ontvangen. Wilt u nog een catalogus ontvangen, of wilt u een koopopdracht geven, u kunt dan contact opnemen met het secretariaat, Mevr. R. van der Thiel, Omdat het de 50 ste keer is dat de veiling gehouden wordt, hebben we leuke prijzen. Bij binnenkomst op de avond van 18 april kunt u op uw formulier voor het kopersnummer het totaalbedrag van de 49 voorafgaande veilingen invullen. De persoon die het dichtste bij dit bedrag zit wint een ballonvaart voor 2 personen. Verder zijn er met sleutels en kistjes nog leuke geldbedragen te winnen. Voor de kinderen is er, met hun lootje, kans op een familie bioscoopkaart. De zaal is open vanaf uur. We rekenen op uw komst, zodat de afslagers Pe Swart en Richard de Beer er samen met u en ons een mooie avond van kunnen maken.

3 Pagina 3 GAAT UW FORTUIN NAAR DE ZORG OF DE BELASTINGDIENST? Hoe hoog zijn de kosten van langdurige zorg thuis, of in een verpleeghuis? Hoe veel erfbelasting betalen erfgenamen? Meneer Van Dam vraagt: Ik heb een testament op de langstlevende, dan hoeft mijn vrouw toch geen erfbelasting te betalen als ik zou overlijden? Antwoord notaris: U bent getrouwd in gemeenschap van goederen en u heeft 2 kinderen. De WOZ waarde van de woning is , er is een restant hypotheek van Het overige vermogen bestaat uit het spaargeld, de inboedel, een auto van totaal en er nog een camper t.w.v. van Het totale vermogen min de schulden bedraagt Vanwege de gemeenschap van goederen behoort de helft van het saldo van de bezittingen en de schulden tot de nalatenschap, dus De langstlevende en de twee kinderen erven alle drie 1/3e deel. Weliswaar kunnen de kinderen hun erfdeel ter grootte van ieder niet opeisen en worden alle bezittingen en schulden aan de langstlevende toebedeeld, maar de belastingdienst moet wel worden betaald. Binnen 8 maanden na overlijden moet er bij de belastingdienst aangifte worden gedaan. De langstlevende moet de verschuldigde erfbelasting over de delen van de kinderen voorschieten. In uw geval is dat een bedrag van Mevrouw van Dam vraagt of dat nog anders kan. Antwoord notaris: Ja, dat kan anders. Wilt u weten hoe dit anders kan? Kom dan op 21 april a.s. naar onze lezing: De Maand van het Testament en Levenstestament in t Fortuin te Wervershoof. Entree, koffie en thee is gratis. Aanvang De overige data van onze lezingen vind u op of bel april: Jaarvergadering Huurdersvereniging De Driehoek Van dichtbij en van verder weg Wij willen u uitnodigen voor onze Jaarvergadering. Onze voorzitter, Jaap Klasen, zal de ontwikkelingen toelichten op het gebied van Betaalbaarheid, Service-abonnement, Maatschappelijke Adviesraad en woninginspecties bij verhuizingen. Nieuwe woningwet Mevrouw Saskia Lieon van de Woonbond gaat deze avond in op de betekenis van de nieuwe Woningwet voor de huurders-vertegenwoordigers en de huurder zelf. Mogelijkheid tot het stellen van vragen over dit onderwerp. Al uw vragen rond dit onderwerp kunnen beantwoord worden tijdens onze jaarvergadering. Wij nodigen u en ook degene die geen lid zijn van HV De Driehoek van harte uit op: donderdag 23 april om uur in Dorpshuis Centrum, Sportlaan 1, Andijk Agendapunten Voor de overige agendapunten verwijzen wij u graag naar onze advertentie elders in dit blad. Mocht u nog geen lid zijn, maar wel de jaarvergadering willen bijwonen, dan bent u van harte welkom. U kunt zich dan eventueel ook opgeven als lid. De contributie bedraagt 6,00 per jaar. Als U automatisch betaald, door het invullen van een machtigingskaart is de contributie 5,45 per jaar. Er zijn voldoende redenen om lid te zijn, of te worden van onze vereniging. Wij zijn ervan overtuigd dat het zeer de moeite waard is, onze jaarvergadering bij te wonen en zeggen daarom: tot ziens op donderdag 23 april in Andijk. Het bestuur van HV De Driehoek Schade? Laat u niet sturen. Schadeherstel voor alle verzekeringsmaatschappijen, alle merken, originele onderdelen. Vergoeding eigen risico. Vraag naar de voorwaarden. Handelsweg 7, 1619 BJ Andijk Tel / Andrea van Langen Birds Heeft u ze ook gezien, de eerste ganzen met jongen? En het voorjaar is laat. Nog even en we zien weer velden vol met ganzen én hun kroost. Sommigen hebben 2 nesten per jaar. Een gans met 20 jongen is geen uitzondering. Het lijkt die film van Hitchcock The Birds wel. Wie niet weet welke film ik bedoel moet maar even googelen. Afgelopen vrijdagmiddag, ben ik naar Wervershoof geweest. Naar een plekje waar de tijd lijkt te hebben stil gestaan. Waar ze paling roken en soms ook gans. Daar, lekker buiten aan een lange houten tafel, heb ik met een stel jagers en hun vrouw gerookt ganzenvlees zitten eten in de voorjaarszon. Wat denk je, zeiden ze, kunnen we binnenkort de ganzenoverlast drastisch gaan aanpakken? Helaas, het VVDvoorstel om dit tot in Den Haag aan te kaarten haalde geen meerderheid in de raad van Medemblik. Zelfs de partij die traditioneel zegt op te komen voor de agrariërs vond de huidige regeling voldoende. Noord-Holland is één van de provincies met de meeste ganzen. In 2013 werd er 4,2 miljoen aan schade uitbetaald aan Noord-Hollandse agrariërs, waarvan 89% voor ganzen. Dat is ongeveer 20% van de schade in heel Nederland. De provincies hebben gezamenlijk besloten dat er een landelijk schadeplafond wordt gesteld van 2 miljoen per jaar. In mei 2014 heeft de provincie een Ganzenakkoord gesloten. Dat akkoord moet eerst geëvalueerd worden voor we concrete stappen nemen, aldus een meerderheid van de raad. Er komt wél een themaavond over de ganzenproblematiek op 23 april in Wognum. Praten kan altijd, daar vloeit verder geen bloed uit. De jagers hebben me afgelopen vrijdag beloofd dat ze komen. Wie weet kunnen we samen de politiek op andere gedachten brengen. Komt u ook? Andrea van Langen, raadslid VVD. T WAPEN VAN ANDIJK NIEUW-NIEUW-NIEUW Vanaf nu elk weekend lekkere cocktails en shotjes!! COCKTAILS! pink duck smurfenbier woo woo sex on the beach Bij elke zak van 10 munten een grats suprise!! Wij verkopen geen tabakswaren voor de losse verkoop Huisregels op Kleingouw CA Andijk See You tequila sunrise la spain purple SHOTS! apenkop pop my cherry vla flip shark attack Ook de shotjes van 1 muntje zijn er nog Elke vrijdag en zaterdag een DJ! Vrij entree Inschrijven Rabo Fietssponsortocht kan tot 1 mei 2015 Samen op de fiets om de clubkas te spekken. Foto aangeleverd Langs de weg... Op zaterdag 6 juni organiseert Rabobank West-Friesland de Rabo Fietssponsortocht. Verenigingen/stichtingen kunnen tot maximaal 250,- bij elkaar fietsen voor de clubkas. Samen op de fiets door het prachtige West-Friesland de clubgeest versterken en tegelijkertijd de clubkas spekken. Zo leveren wij graag een aandeel in het bloeiende Westfriese verenigingsleven. Alle verenigingen en stichtingen die aan de voorwaarden voldoen zijn van harte welkom om mee te doen aan dit evenement. Tourclub Wognum en Tourclub Grootebroek hebben vier prachtige routes uitgezet door West-Friesland. In totaal zijn er zestien start- en stempelposten. Op de start- en stempelposten wordt u vermaakt door entertainment van lokale artiesten/bands/popkoren. Kijk voor meer informatie en inschrijven op Inschrijven kan tot 1 mei Nu het afdek plastic verwijderd is staan plotseling de tulpen in bloei. Menig toerist stopt dan ook om er een foto van te maken want voor je het weet zijn de koppen gesneld. Douwe Greydanus

4 Pagina 4 Tijdelijk extra bus voor buurtbuslijn 438 Andijk Enkhuizen De komende tijd wordt een extra bus ingezet op de drukke ritten van buurtbus 438 tussen Andijk en Enkhuizen. Dit hebben het buurtbusbestuur, Connexxion en de provincie Noord- Holland met elkaar besloten. Een extra bus, voor acht personen, wordt ingezet tijdens de drukke ritten tijdens de ochtend en avondspits van deze buurtbuslijn. Connexxion voert deze maatregel in de loop van volgende week in. Buurtbus 438, die sinds 16 maart tussen Andijk en Enkhuizen rijdt, Zeskamp Op dinsdag 5 mei 2015 organiseert het Oranje comité Andijk in samenwerking met Zwembad De Weid een spectaculaire Zeskamp op het veld en in het zwembad. Leeftijd: vanaf 12 jaar, aanvang uur Stel een team van 6 tot 8 personen samen en geef je vóór 28 april op door een met de naam van je team en het aantal personen te sturen naar: of stuur een persoonlijk bericht via Facebook: Oranjecomiteandijk.nl Deelname is geheel op eigen risico. is populair. Sinds april 2015 heeft de buurtbus te maken met extra drukte waardoor op enkele ritten niet alle reizigers meegenomen kunnen worden. Met deze inzet van een extra bus wordt dit opgelost. Het gebruik van de buurtbus wordt gemonitord, om te bepalen tot wanneer de extra bus ingezet gaat worden en om het effect van de maatregel vast te stellen. De betrokken partijen, waaronder het buurtbusbestuur, provincie Noord-Holland, Connexxion, gemeenten en consumentenplatform Rocov-NH blijven de situatie actief volgen en sturen bij waar nodig. Zeer geslaagd concert Let s Dance! Zaterdagavond 11 april, Muziekvereniging Excelsior o.l.v. Nick Hoogland in Cultura. Een (letterlijk) tot de nok toe gevuld Cultura, enthousiaste muzikanten op het toneel, en de dansvloer in de was. Zaterdagavond was iedereen er klaar voor. Het publiek had zelfs een plekje gezocht op het balkon. Na de opening met El Bimbo, waarin het orkest zich voorstelde, meteen 4 dansparen van Oud Step in Time voor de Wiener Bürger Waltz op de dansvloer. In schitterende kleding zwierden ze over de vloer. Na Zorba s Dance was het tijd voor een Paso Doble door 2 leden van Double V. Rock & Roll kon natuurlijk ook niet ontbreken en dit werd mooi verzorgd door Arjan en Marieke. Tango en Quickstep Na de pauze werd het publiek nog getrakteerd op een tango en quickstep. Spectaculair was ook het optreden door de 2 Latindansers tijdens Perez Prado met een Het publiek had zelfs een plekje op het balkon. Foto aangeleverd Samba en Jive. En het optreden werd afgesloten met de Second Waltz, ook weer door de 4 Ballroomdansers. Alle dansers kregen dan ook een welverdiend groot applaus. Hongaarse dansen De Sabeldans en 2 Hongaarse dansen ontbraken natuurlijk ook niet op het programma. Deze werden vergezeld door bijpassende beelden. Nadat presentator Jos Hoogland iedereen die had meegewerkt aan dit unieke concert had bedankt, sloot Excelsior de avond af met (heel toepasselijk) Save the last dance for me en mocht een terechte staande ovatie van het publiek in ontvangst nemen. Een zeer geslaagde avond met mooie, goed verzorgde muziek, prachtig vertolkte dansen en met een gezellig afterparty door Rens Nooter tot in de kleine uurtjes. Wij hopen op een grote opkomst! Muziekfestival Lentetalenten bij Muziekschool Oostelijk West-Friesland Naast voorlichting, kennismaking, en projecten in het basisonderwijs is talentontwikkeling de belangrijkste activiteit van Muziekschool Oostelijk West-Friesland. Om talentvolle en ambitieuze leerlingen te stimuleren en aan te moedigen wordt naast de vele voorspeelmogelijkheden en concerten dit jaar ook weer een muziekfestival gehouden, met de naam Lentetalenten. Met dit festival wil de muziekschool de talentontwikkeling van leerlingen een krachtige en extra impuls geven. Leerlingen van allerlei instrumenten hebben zich aangemeld, variërend van fluit, gitaar, piano, zang, cello, harp, accordeon, trompet, keyboard, en viool. De optredens worden beoordeeld door een deskundige jury, die aan het einde van de middag drie winnaars bekend zal maken. Het festival Lentetalenten vindt plaats zaterdag 18 april, in de Hervormde kerk, Raadhuisplein, in Hoogkarspel, aanvang uur. Iedereen is welkom en de entree is gratis. Zie ook onze website: Volg ons ook op Facebook! Ze zijn er weer! Heerlijke VERSE ASPERGES Hornpad 18 Andijk DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG OPEN Om het uitgeven, verkopen en kijken van christelijke films te stimuleren organiseert boekshop Josia tot en met 18 april de Christelijke Film 10-daagse Elke consument ontvangt tijdens de actieperiode bij besteding van minimaal 12,50 aan dvd s gratis de speelfilm What if... waarin Ben Walker op vermakelijke wijze zoekt naar het ware doel in zijn leven. Hij wordt vijftien jaar terug in de tijd geplaatst om de waarde van liefde en geloof te ontdekken. What if What if vertelt het verhaal van Ben Walker die 15 jaar geleden zijn jeugdliefde Wendy verliet, en zijn roeping om voorganger te worden verruilde voor een zakelijke carrière. Inmiddels is hij een geslaagde manager, met prachtige verloofde, en een gloednieuwe Mercedes. De gedachte aan een gezin en het verlangen naar een kerk liggen ver achter hem. Maar dan gebeurt er iets onverklaarbaars. Terwijl Ben een ritje maakt buiten de stad, stopt zijn auto er op mysterieuze wijze mee en krijgt hij bezoek van monteur Mike, die zegt een engel te zijn die gezonden is om Ben te laten zien hoe zijn leven eruit zou zien als hij zijn ware roeping zou hebben gevolgd. What if is een film in de traditie van It s a wonderful life en vertelt een verhaal over het zoeken naar het ware doel in het leven. De Christelijke Film 10-daagse is een initiatief van NEEMA Media en Ecovata onder leiding van de Brancheorganisatie voor het Christelijke Boeken- Foto aangeleverd Tot en met 18 april: Christelijke Film 10-daagse bij boekshop Josia en Muziekvak (BCB). De campagne stimuleert het uitgeven, verkopen en kijken van christelijke films. Kijk voor meer informatie op Boekshop Josia, Middenweg 77 Andijk

5 Pagina 5 Voorjaarsconcert Sursum Corda succes! Orkest en koor schitteren in Adios Nonino Wauw, wat een mooie muzikale beleving zaterdagavond in de Gereformeerde Kerk! We kunnen wel stellen dat we van te voren niets te veel hebben gezegd. Het Voorjaarsconcert van Sursum Corda, samen met de Amsterdam Staff Songsters was een groot succes! Na een gezamenlijke repetitie zaterdagmiddag, hebben we samen heerlijk gegeten. Even gezellig samenzijn en elkaar leren kennen, voordat we samen een concert gaan geven. De avond begon met een leuke opening, welke Sursum ook nog speelde op het concours in Zaandam afgelopen jaar. Kippenvel Ook de leden van Jong Sursum, die nog niet bij het grote orkest spelen, speelden dit concert een aantal nummers mee. De avond werd goed afgewisseld door orkest en koor. Waarbij het kippenvel af en toe op je armen stond, zo mooi! Sursum sloot voor de pauze af met de Florentiner March in een leuk arrangement van Mnozil Brass. Waarin ook het acteertalent van orkest en dirigent aan bod kwam, zodat het eens wat anders dan een standaard mars werd. De avond werd goed afgewisseld door orkest en koor. Foto aangeleverd Na de pauze schitterden koor en orkest in het prachtige Adios Nonino, dit stuk werd ook gespeeld op de bruiloft van koningspaar Willem Alexander en Máxima. Ware aanvulling De accordeon werd nu vertolkt door een saxofoonkwartet, waarin vooral de sopraansax voortreffelijk heeft gespeeld. Het koor op de achtergrond was een ware aanvulling. Met de Ierse volksmuziek van Gaelforce werd de techniek van het orkest aardig op de proef gesteld, maar ze gingen flitsend door het stuk heen. De avond werd gezamenlijk afgesloten met Oh happy day. Met nog een verrassingstoegift van de Staff Songsters kunnen we terug kijken op een bijzonder mooie muzikale avond! Hebt u ons gemist dan kunt u ons 9 mei weer zien optreden. We spelen dan op het Ot & Sien festival in Twisk. Naast een muziekfestival vindt u hier ook bijvoorbeeld een ambachtsfair en een kunstexpositie. Zeker de moeite waard om te komen! Klaverjassen in het Dorpshuis V.l.n.r Jan Heemsbergen, Petra Gorter en Arie Heemsbergen Foto aangeleverd Na een spannende competitie zijn de winnaars bekend van de vrijdagavond klaverjassers in het Dorpshuis. De Dirk van Egdom wisselbokaal ging deze keer naar Jan en Arie Heemsbergen. In cultureel centrum de Schoof Kerkelaantje 1, 1693 EH Wervershoof, van uur. Wij exposeren ieder jaar aan het einde van ons schilderseizoen; Deze keer voor de eerste maal in Bruin Schenk en Marcel Groot werden tweede en Alfred en Wietze Schenk eindigden op de derde plaats. De wisselbokaal werd uitgereikt door Petra Gorter. Zondag 19 april expositie: teken- en schilderclub Pigment de nieuwe locatie van de Schoof, een goede reden voor u om eens even langs te komen. Tevens exposeert LIEVER CREATIEVER met objecten van glasfusing.toegang gratis. I.v.m. Koningsdag kopij en advertenties voor de krant van woensdag 29 april aanleveren vóór vrijdag 24 april, uur. Een Uitvaart: Hoe moet dat geregeld worden en hoe hoog zijn de kosten. Het regelen van een uitvaart komt meestal op een slecht moment, n.l. direct nadat iemand is overleden moeten er al beslissingen genomen worden over de uitvaart. Eigenlijk is men daar vaak nog helemaal niet mee bezig. Voor wat betreft een uitvaart is er tegenwoordig heel veel mogelijk, maar overal hangt wel een prijskaartje aan. Nu zijn er een aantal professionele uitvaartbedrijven, die weliswaar een uitvaart keurig kunnen verzorgen maar die uiteindelijk wel winst willen maken. Bij ons op het dorp is 100 jaar geleden de uitvaartvereniging De Laatste Eer opgericht (voortgekomen uit de burenplicht ) en die verzorgt net zo professioneel elke uitvaart van iedereen die daar behoefte aan heeft. Wij hebben geen streven naar winst, en zo kunnen wij de kosten van een uitvaart lager houden. Wij beheren een prachtige aula aan de Ibislaan met daarbij, speciaal voor mensen die een opbaring thuis niet kunnen of willen, een tweetal huiskamers met allerlei voorzieningen om zo toch in alle rust goed afscheid te kunnen nemen. Nu is het wel zo dat de kosten van een en ander behoorlijk kunnen zijn, een gemiddelde uitvaart kost al snel 7000,-- en dat kan oplopen. Dat zijn niet alleen kosten gemaakt bij De Laatste Eer maar ook de gemeentelijke lasten zijn behoorlijk. De gemeentelijk lasten voor een begrafenis zijn al snel 3000,-- Om in een situatie na overlijden een uitvaart te moeten regelen is het prettig voor de achterblijvenden om een wilsverklaring te hebben, hierin heeft de overledene precies aangegeven hoe hij/zij de uitvaart geregeld wil hebben. Als het moment daar is kan de uitvaartleidster samen met de achterblijvenden de uitvaart regelen zonder extra stress. Deze wilsverklaring is vanaf onze website (www. uitvaartverenigingandijk.nl) te downloaden. Om de kosten van een uitvaart op te brengen kan natuurlijk een uitvaartverzekering worden afgesloten bij een van de grote maatschappijen, het is echter ook mogelijk om zelf een bedrag weg te zetten voor de uitvaart in het depositofonds van De Laatste Eer. Wij zijn een vereniging met ongeveer 1200 leden, deze leden krijgen een korting op de nota van de uitvaart, afhankelijk van leeftijd van lid worden is dit maximaal 500,--. Bij leden die later lid worden wordt deze korting volgens een vast patroon minder. Op dit moment (2015) bedraagt de contributie 12,75 per persoon per jaar, vanaf het 18e jaar. De jeugdleden betalen 6,00 per persoon per jaar. Ook kennen we steunleden, contributie 8,00 per persoon per jaar. Deze leden steunen wel het werk van De Laatste Eer en instandhouding van de aula, maar krijgen geen korting op de uitvaart nota. Ten slotte wil ik nog opmerken dat De Laatste Eer een uitvaart regelt voor iedereen die daar behoefte aan heeft, maar mensen die geen lid zijn betalen een opslag van 250,-- op de nota van de uitvaart. Wilt u lid worden van de vereniging De Laatste Eer of informatie over ons depositofonds stuur een mail naar of een briefje in de bus Ibislaan 3, 1619 VP, Andijk Hans Frek Modelvliegshow MVC Pegasus Koningsdag 2015 MVC Pegasus, modelvliegclub in Oostelijk West-Friesland, houdt ook dit jaar weer een wervelende show met radiobestuurde vliegtuigen en helikopters! Het evenement zal op Koningsdag, 27 april plaats vinden op de vlieglocatie langs de Elsenburg te Enkhuizen (1602 DC), tussen het Streekbos en Andijk/Oosterdijk. De aanvang is om 12:00 uur en bij goed weer eindigen we om ongeveer 17:00. Mensen die dit schitterende gebeuren willen bezoeken worden door middel van bewegwijzering naar de juiste plaats gewezen. Voor het hele gezin Al vele malen heeft Pegasus deze publiekstrekker op Koninginnedag gehouden, en nu dan op Koningsdag. De organisatoren zijn elk jaar weer blij verrast over de opkomst van belangstellenden. Het is dan ook een uitgelezen gelegenheid om met het hele gezin naar toe te gaan. Het biedt kijkplezier voor jong en oud, voor technisch geïnteresseerden en voor mensen die gewoon van gezelligheid houden. Ook aan de inwendige mens is gedacht; koffie, frisdrank, broodjes worst en andere versnaperingen zijn op het veld verkrijgbaar. Tijdens de show zullen de vele facetten van de modelvliegsport aan de orde komen. Deze sport heeft voor ieder wat wils. Modellen kunnen worden gebouwd van ambachtelijk balsahout en spanfolie tot aan met zogenaamde glasvezel versterkte kunststoffen. Turbinemotoren De modellen worden aangedreven door fluisterstille elektromotoren, twee- en viertakt verbrandingsmotoren of krachtige benzinemotoren, zelfs turbinemotoren behoren tot de mogelijkheden. Op de show kan een grote variatie aan modellen worden bewonderd: WOII schaalmodellen, zwevers, fantasiemodellen, stunt modellen, helikopters en nog veel meer. Zoals gezegd kan het publiek op Koningsdag deze boeiende sport van dichtbij meemaken. Natuurlijk is de toegang gratis. De organisatie ziet daarom deze dag weer met vertrouwen tegemoet. Iedereen is van harte welkom bij Modelvliegclub Pegasus tussen en 17:00 uur. Onze leden staan u graag te woord om u meer te vertellen over deze boeiende hobby. Graag tot ziens op Koningsdag!

6 Pagina 6 De natuur de baas met tuin- en parkmachines van Manshanden Man versus Machine is een gevleugelde uitspraak. Met de opkomst van robotmaaiers, multifunctionele frontmaaiers en geavanceerde compacttrekkers, zou je bijna denken dat de mens niet meer nodig is voor terreinonderhoud. Niets is minder waar, want het werken met deze innovatieve machines is nog altijd mensenwerk en vaak nog best ingewikkeld. Peter Manshanden van Manshanden Trekkers en Werktuigen zegt daarover: Daarom is het bij aanschaf van zulke zware, professionele machines belangrijk dat iemand met verstand van zaken uitleg geeft en het even voordoet. Peter Manshanden; bij aanschaf van proffessionele machines is het belangrijkdat iemand met verstand van zaken uitleg geeft. Foto: KD/De Andijker. Demonstratie & proefrit Peter heeft jarenlange ervaring in de agrarische sector en is al ruim twintig jaar eigenaar van de zaak die gespecialiseerd is in tuinparkmachines, minitrekkers en tuingereedschap. Dat maakt hem de aangewezen persoon om advies te geven aan bedrijven of particulieren die een groot terrein te onderhouden hebben. Of dat nu een fruitkwekerij, manege, sportveld of tuin is, bij Manshanden bent u aan het juiste adres. Peter: Een groot terrein onderhouden, valt in de winter nog wel mee. Maar als in het voorjaar alles begint te groeien, komt er een hoop werk op je af. Dan is het belangrijk dat iemand je raad kan geven over welke trekker geschikt is, welke machines je eraan kunt hangen én welke niet. Zo kun je alles op elkaar afstemmen zodat de machines bij elkaar passen. Langs kunnen gaan bij een dealer, heeft dus zeker meerwaarde. Peter: Als ik de situatie beluister of het terrein zie, dan kan ik snel adviseren wat mensen moeten doen. Internet lijkt dan wel makkelijk, maar het heeft geen verstand van zaken en repareert de machines ook niet. Op je laptop of computer kun je alleen naar een plaatje kijken, maar hij zal niet voordoen hoe het werkt. Manshanden biedt juist wel het menselijke contact en de nodige expertise, want naast een breed programma van nieuwe en occasionmodellen, is er ook een serviceafdeling en een werkplaats. Peter: Als het nodig is, doe ik het voor. Daarnaast heeft Iseki [een Japans topmerk voor compacttrekkers] veel demo-modellen, Het laatste nieuws op waar mensen een paar dagen mee mogen werken, zodat ze de trekkers kunnen uitproberen. Jubileumsacties Momenteel heeft Manshanden twee aantrekkelijke aanbiedingen. Vanwege het 325-jarig jubileum van Husqvarna is de Rider 214TC limited edition op de markt gebracht. Een frontmaaier met hoge efficiency, gebruiksgemak en superieure wendbaarheid als belangrijkste kenmerken. Manshanden is ook dealer van het Japanse topmerk Iseki. Zij leveren compacttrekkers van 18 tot 80 pk! Omdat Iseki 40 jaar in Nederland actief is, hebben ze een speciale actie: de Iseki TM 3185 (3 cilinder, 18 pk, 4-wielaandrijving) wordt tijdelijk aangeboden met bijna 1500,- euro korting. Met deze twee prachtige machines (zie foto) maakt Manshanden het onderhouden van uw terrein een stuk makkelijker. Man(shanden) & machine: een gouden combinatie voor een goed onderhouden terrein! Kijk voor meer informatie op: www. manshandentw.nl of neem eens een kijkje in de showroom op Dijkweg 322, Andijk. Bellen kan ook: Voor alle voorkomende onderhouds-, bouw- en timmerwerken kunt u bij ons terecht. Wij renoveren uw complete woning, van kozijn tot badkamer. Of het nu gaat om het afhangen van een deur of het maken van een aanof opbouw; wij staan voor u klaar. Tel: Web De Ruimte Wij kunnen het ontwerp en alle benodigde tekeningen voor uw nieuw- of verbouwplan verzorgen. voor oplossingen Neem vrijblijvend contact op met Ard Botman Bouwadvies Architectuur Kostenbeheersing Uw advertentie op deze plek? Bel voor meer informatie: De Nieuwe Bakkerij KLEINGOUW 53 - TEL Opgelet: op deze dagen gelden deze vaste aanbiedingen Maandag: Bakker-Ontbijtkoek Woensdag: Krentenbollen Vrijdag: Van 2,50 nu voor 1,75 Andijker Rondo's 6 halen, 4 betalen 5 halen, 3 betalen Husqvarna front rider v.a. 2649,- incl. btw Officieel Husqvarna dealer Staat voor kwaliteit en zorg: In curatie: Fysiotherapie Manuele therapie Sportfysiotherapie Ontspanningstherapie Bekkentherapie Diverse doelgroepen: Diabetes, COPD, valpreventie, claudicatio En preventie: FysioSport Doelgroep chronische aandoeningen. Europasingel GV Wervershoof Tel Keizerskroon XK Andijk

7 Pagina 7 De Andijker Onderneemt! Aanhangwagens OMC-Andijk Handelsweg 31a Tel Accu s F.J. de Boer Hoekweg 21a Andijk Tel Administratie In de Haak Sterappel 28 Andijk Tel Architectenbureau Ontwerpbureau22 Burg. Doumastraat 22 Andijk Dennis Dekker, Tel Architectenbureau De Ruimte Ard Botman Tel Autoschade Autoschade Schepenwijk De Dolfijn 17, 1601 ME Enkhuizen Tel Brood en Banket De Nieuwe Bakkerij Kleingouw 53 Tel Dorpshuis Sarto Bangert 4, 1619 GJ Andijk Tel Fietsenwinkel André van Duin Tweewielers Zeeweg 43 Wervershoof Fysiotherapie Praktijk Andijk Landstraat 5, 1619 EX Andijk Handelsweg 33E 1619 BJ Andijk Erkend schildersbedrijf voor al uw binnen- en buitenschilderwerk, glas- en behangwerk! Fysiotherapie Fysio WFO Wervershoof Andijk Hovenier Hoveniersbedrijf de Kroon Klamptweid 21 Andijk Tel Kantoormeubelen DEEN is de ander niet Handelsweg 33G Tel Makelaardij Kwantes Makelaardij Middenweg 9 Tel Nagelstyliste/Pedicure Salon Beautylounge, R. Luisantestr. 14, Andijk Onderhoud & montage Klaus Wiechmann Tel Rijschool Rij-B-Wijzer autorijschool Robbert Visser Schilder- Glas- en behangwerk Van den Braber Hoekweg 13, 1619 EA Andijk Tel Schoonheidssalon LNC Huidverbetering Handelsweg 33e, Andijk Tel Tandheelkunde Tandprothetische Praktijk G.Gombault Ged. Laanweg 31 Tel Geopend: vrijdag uur Maandag 20 aug Aanvang uur Zaterdag 08 sep Van tot uur Aanhangers v.a. 350,- ex. Boottrailers v.a. 499 ex. Plateauwagens v.a. 1499,- ex. Andijker rockband Fruitmachine & local hero D.J. Panteloko Ook voor Focwa onderhoudsbeurt, packkeuring en verhuur. HOVENIERSBEDRIJF Zaterdag 08 sep Van tot uur Trekkers en werktuigen Manshanden Dijkweg 322 Andijk Tel Verbouw-Onderhoud & Bouwadvies Kort Onderhoud Dr. d' Arnaudstraat 22 Andijk Tel Verhuizen DEEN is de ander niet Handelsweg 33G Tel Vishandel Klein Volendam Elke vrijdag op het Dorpshuisplein Vloeren De Bovenste Plank Handelsweg 29a Andijk Tel Witgoed Electro Andijk Middenweg 39 Andijk Tel Zonnepanelen Solarfabriek Postbus 17, 1619 ZG Andijk Uw bedrijfsnaam ook in deze lijst? of Zondag 07 okt Aanvang uur Feestje of iets Zondag Receptie afscheid van Leny & Louis 10 te nov vieren? (AC DC tribute band) Met in het voorprogramma NBR Maandag Aanvang uur ouderwetse rock zoals het hoort! 20 aug Andijker rockband Fruitmachine Terug in de tijd met muziek van ROB Aanvang uur & local hero D.J. Panteloko Aanvang uur DE DRAAIER, die alleen vinyl draait! Receptie afscheid van Dat kan in Sarto Leny & Louis natuurlijk! Kijk voor meer info op onze nieuwe website! Mooie zalen, gezellige sfeer, bel voor meer informatie voor uw feest of partij naar , Sarto Dorpshuis & Café het vertrouwde adres voor al mail: uw feesten en partijen of Wij zijn een RDW en Focwa erkend bedrijf. Zondag 07 okt Zondag 10 nov Aanvang uur Kijk voor meer info op onze nieuwe website! BOKBIERMIDDAG Terug in de tijd met muziek van ROB DE DRAAIER, die alleen vinyl draait! BOKBIERMIDDAG (AC DC tribute band) Met in het voorprogramma NBR ouderwetse rock zoals het hoort! Maarten, Ook voor uw trekhaak, banden, uitlaten en onderhoudsbeurten. Sarto Dorpshuis & Café het vertrouwde adres voor al uw feesten en partijen Heeft u een locatie nodig voor uw partij, personeels- of Heeft u een locatie nodig kijk bedrijfsfeest, voor op uw vergadering, partij, personeels- of bedrijfsfeest, vergadering, kun je van het logo Handelsweg rechtsboven vereniging, 31a jubileum een - advertentie 1619 of BJ bruiloft? Andijk maken Wij maken vereniging, van elke jubileum gelegenheid of bruiloft? Wij maken van elke gelegenheid een succes. Bel of Bangert een 4, succes Bel GJ of Andijk mail ons voor meer informatie of neem een kijkje op onze website. See you in Sarto! Dorpshuis & mail ons voor meer informatie of neem een kijkje op onze website. See you in Sarto! Dorpshuis & Café Volgende tekst mag erin, verhuur v.a. 2,50 per uur. -website en mobiele nummer -een ster Laat of nu zoiets ook met uw daarin reservesleutel het nummer maken 243 bij OMC-Andijk Bangert GJ Andijk Volg ons ook op facebook! -Tuin aanleggen of restylen? Bezoek onze stand en pak extra beursvoordeel! Volg ons ook op facebook! Bangert GJ Andijk Gr Bel voor een afspraak: Marc van den Braber Hoekweg EA ANDIJK - Gratis wifi kit op ál onze omvormers! Volg de opbrengst van je zonnepanelen via een app op je mobiel! Voor meer info gaat u naar: solarfabriek.nl T: Dijkweg 163 Andijk Hoveniersbedrijf de Kroon Klamptweid 21 Andijk tel B. de Kroon Klamptweid DA Andijk Tel.:

8 Pagina 8 Alle aandacht voor uw auto Auto Beautydag bij Autoschade Schepenwijk in Enkhuizen Elektrische installaties Alarm- en telefooninstallaties Water- en gasleidingen en sanitair C.V. en warmwatervoorziening Mechanische ventilatie Lood- en zinkwerk Riool - en ontstoppingswerkzaamheden 43e editie Volleybal FBT-toernooi ten bate van St. Hart voor Moldavië Voor de 43e keer wordt in 2015 het Familie Bedrijven Toernooi Volleybal georganiseerd. Deze editie komt de opbrengst ten goede aan Stichting Hart voor Moldavië. Het is één van de grootste volleybaltoernooien in West-Friesland, waar veel regionale bedrijven, verenigingen, vriendengroepen, en buurtverenigingen aan meedoen. Luxe en vrijheid Niet iedereen in Europa leeft in luxe en de vrijheid die wij kennen in Nederland. In Moldavië is vrouwenhandel een groot probleem. Veel meisjes die in internaten verblijven zijn een gemakkelijke prooi. St. Hart voor Moldavië doet hier wat aan door meisjes uit internaten een kans te geven op een zelfstandig bestaan in dit land. Steun deze stiching in de strijd tegen de vrouwenhandel door deel te nemen aan dit toernooi. Inschrijfkosten Op de vrijdagen 1 en 8 mei vinden de voorrondes plaats en op de vrijdagen 15 en 29 mei de finales. De inschrijvingskosten bedragen 50,00 per team. Complete teams kunnen zich tot 20 april aanmelden, via gmail.com. Een compleet team bestaat uit minimaal 6 spelers waarvan 2 dames. Als je je aanmeld vermeld dan het volgende: Naam van het team, Contact persoon + telefoonnummer en adres Welke poule: A=Het lijkt wel volleybal, B=Het lijkt een beetje op volleybal, C=Het zou op volleybal moeten lijken, of D=Als we maar lol hebben. Eventueel één avond wanneer je beslist geen team op de been kunt krijgen. Als je voor een avond een paar spelers tekort komt, staan van andere teams spelers te popelen om te mogen invallen. Tevens is het spotgoedkoop 50,00 voor vier avonden, met 6 mensen per team is dat slechts 2,00 per persoon per avond! Feestelijke afsluiting Ook dit jaar zullen er weer 4 poules zijn. Voor de C en D poule zal een oude regel in ere worden hersteld: per servicebeurt mag een speler maximaal vijf keer opslaan, daarna moet er worden doorgedraaid. De laatste avond zal, zoals gebruikelijk een feestelijke afsluiting krijgen met hapjes en drankjes en een rad van fortuin. Ieder team krijgt een beker en de winnende teams van de poules krijgt een mooie wisselbeker! Haast je wel want er is maximaal plaats voor 24 teams en de eerste inschrijvingen zijn al binnen! Schrijf je vandaag dus nog in! Autoschade Schepenwijk aan de Dolfijn 17 te Enkhuizen houdt op zaterdag 25 april de Auto Beautydag, een dag waarbij het uiterlijk van de auto in de spotlights staat. Een ontsierend deukje of lelijke kras kunnen tegen een zeer scherp tarief worden verholpen. Bas Rek directeur van Autoschade Schepenwijk: Het organiseren van deze dag voorziet in een behoefte. Ik heb meegewerkt aan een dergelijke dag bij een collegabedrijf in een ander deel van Noord-Holland en hier was het een groot succes. Het blijkt voor veel mensen een laagdrempelige manier om iets aan de auto te laten doen. Een klein deukje of een vervelende kras, typisch van die dingen waar je eigenlijk te lang mee rond blijft rijden. Jammer want hoe klein de schade ook is: het mooie Het team van autoschade Schepenwijk. Foto: De Andijker De Andijker krant, alsmede De Andijker online zal regelmatig de belevenissen van oud Andijker Jan Pijker publiceren. Griep in april Het was in de jaren zestig of daaromtrent, dat iedereen in Nederland de A-griep had, kreeg, of tenminste had gekregen en weer herstellende was. Het was een tamelijk plezierige ziekte, tenminste als je jong was: een paar dagen in bed en daarna een paar dagen aansterken. Wij hadden er als broers al heel wat voorstellingen van gemaakt. Zo werd er vast een beschuit met suiker en een kopje thee boven gebracht en misschien namen ze wel druiven voor ons mee, in die tijd een luxe artikel, dat je alleen kreeg als je ziek was. In ieder geval zagen we ons al prins heerlijk in bed liggen., met een mooi boek onder ons kussen. Eerst lekker uitslapen en dan lekker lezen. Iedere morgen werden we wakker en keken elkaar hoopvol aan. Voel jij al wat? Maar iedere dag was het een teleurstelling: nog geen griep. En dat betekende dat je op tijd je bed uitmoest en op tijd op school moest zijn. De klassen op school waren gehalveerd, maar de gebroeders is van de auto af. De auto is direct minder waard bij inruil of verkoop. En dat terwijl een kleine schade heel goed snel en onzichtbaar te herstellen is. Maar ook wanneer er sprake is van een grotere autoschade, is Autoschade Schepenwijk autoliefhebbers op 25 april graag van dienst, bijvoorbeeld met een scherpe offerte voor herstel. Bij ons kan de klant rekenen op een snelle en efficiënte service. Bovendien is er veel aandacht voor andere zaken rondom schadeherstel, zoals het invullen van het papierwerk, passend vervangend vervoer en haal-en-breng-service, aldus Bas Rek. Zaterdag 25 april staat een team schoonheidsspecialisten voor uw auto klaar. Op deze beautydag wordt uw auto gratis gewassen voordat de kleine beschadigingen worden getaxeerd. Een afspraak is dan snel gemaakt. Autoschade Schepenwijk herstelt de auto als nieuw en biedt service die niets te wensen overlaat. Ook kan men met een camper, caravan of motor bij ons terecht. Ook voor deze voertuigen geldt onze haal-en-breng-service. Wij zijn bovendien specialist in lakpantserbehandeling, uitdeuken zonder spuiten en anti-roestbehandelingen (tectyleren). Of het nu om een uitgebreide poetsbeurt, het uitdeuken zonder spuiten of een professionele antiroestbehandeling gaat: bij Autoschade Schepenwijk bent u aan het juiste adres. Wij doen u graag een scherp voorstel onder het genot van een kopje koffie. Kom naar onze actiedag op zaterdag 25 april. We zijn deze dag geopend van 9.00 tot uur Verhalen van oud Andijker Jan Pijpker Pijpker waren steeds present. Dat begon ons danig te vervelen en op een morgen keken we elkaar aan en besloten die morgen de griep te krijgen. Toen vader ons dan ook riep, zuchtten we diep en trokken zulke beroerde gezichten dat de man ons adviseerde om in vredesnaam maar thuis en onder de wol te blijven. En inderdaad werden we verwend met allemaal lekkere dingen, dus de week vloog voorbij. We lagen de hele dag lekker te lezen en toen het buiten wat warmer werd en wij ons wat beter begonnen te voelen, sleepten we stretchers naar buiten met de boodschap dat zonlicht het genezingsproces zou versnellen. Zelfs mijn vader rook na een paar dagen onraad en vond het langzamerhand welletjes worden. Hij suggereerde dat we de volgende dag wel weer naar school konden. Wij konden niet anders dan daarmee instemmen. We waren immers heerlijk uitgerust. Toen we de volgende morgen wakker werden, gloeiden onze wangen van de koorts en hadden we hevige hoofdpijn. De A-griep was tenslotte toch gekomen, ook bij ons..

9 week De Andijker Pagina 9 Drie kruispunten in Andijk afgesloten Drie kruispunten in het centrum van Andijk worden afgesloten. Van maandag 20 april 6.00 uur tot en met vrijdag 24 april uur voor al het verkeer behalve voetgangers. Het gaat om de volgende kruispunten: Het kruispunt Dijkgraaf Grootweg Generaal de Wetlaan - Industrieweg. Het kruispunt en wegvak Kleingouw met Keizerskroon. Het kruispunt Kleingouw met Sorghvlietlaan. Nabij het kruispunt Dijkgraaf Grootweg zijn de zijwegen Generaal de Wetlaan en Industrieweg vanaf maandag 13 april afgesloten. Werkzaamheden De afsluiting vindt plaats i.v.m. de volgende werkzaamheden: - Uitbreiden 30km-zone Dijkgraaf Grootweg. Er komt een rood kruisingsplateau en trottoirs. De 30km-zone ten zuiden van het kruispunt met de Generaal de Wetlaan en Industrieweg wordt verplaatst. - Rijbaanversmalling met verkeersremmers op de Dijkgr. Grootweg. - De bushalte bij de Lidl wordt verplaatst naar het kruispunt, er komen fietsenrekken. - Het fietspad tussen Dijkgraaf Grootweg 2 en Horn wordt opgeheven en de fietsoversteek wordt verbeterd. - Asfalteren deel Kleingouw en aanpassen brughelling Keizerskroon - De noordelijke brughelling Keizerskroon wordt aangepast. - De kruispunten Kleingouw met Keizerskroon en Sorghvlietlaan worden aangepast en opnieuw geasfalteerd. - Op de Kleingouw tussen de Middenweg en Sorghvlietlaan komt een nieuwe rode asfaltlaag en worden de wegmarkeringen opnieuw aangebracht. Omleidingen Doorgaand verkeer Het doorgaande verkeer wordt met borden omgeleid over de Kleiakker Gedeputeerde Laanweg Bedrijvenweg Industrieweg naar de Horn en Middenweg. Busroute De tijdelijke busroute van lijn 131/132 maakt een rondje over de Klei- akker Gedeputeerde Laanweg Oranje Nassaulaan Flamingolaan weer naar de Kleingouw. langs de Dijkgraaf Grootweg en over de Industrieweg naar de Horn en Middenweg nemen. De buurtbus 438 rijdt vanaf de Gedeputeerde Laanweg dezelfde route door de woonwijk naar de Kleingouw en andersom. Vrachtverkeer Het vrachtverkeer voor het industrieterrein moet via de Gedeputeerde Laanweg de Bedrijvenweg en Transportweg in- en uitrijden. Na de 30km-zone inrichting wordt het vrachtverkeer geadviseerd voortaan zo te blijven rijden. Fietsers De fietsers maken gebruik van de rotonde via het fietspad langs de Gedeputeerde Laanweg en door de woonwijk Oranje Nassaulaan Lange Deelelaan Meander Flamingolaan naar de Kleingouw. Ook kunnen fietsers de route over het fietspad Welkom op het feest Hoe kunt u zien of uw kind drugs gebruikt? Eén avond, interessante sprekers, ervaringsdeskundigen en een hoop nuttige informatie: kom ook! Zit u ook weleens met vragen als Hoe weet ik of mijn kind wel of geen drugs gebruikt?, Ik denk dat mijn kind drugs gebruikt, maar weet niet precies wanneer, hoeveel en welke drugs, Wat moet ik doen als ik denk dat mijn kind drugs gebruikt?, Hoe ga ik het gesprek aan, zodat hij/zij niet meteen afhaakt?. Welkom op het feest De antwoorden op al uw vragen over jongeren en drugs krijgt u op de informatieavond Welkom op het feest op donderdag 16 april in MC De Muiter in Medemblik. De avond is gericht op álle ouders, niet alleen op ouders van drugsgebruikende jongeren of ouders die gebruik vermoeden. Gasten Sprekers zijn Claudia Kaagman, coach en intern Deskundige Middelengebruik bij Leekerweide, en een ouder van een aan drugsverslaafde jongere uit Medemblik. Claudia Kaagman vertelt wanneer bij u de alarmbellen moeten gaan rinkelen: wat zijn signalen van mogelijk drugsgebruik bij uw kind, en hoe kunt u daar het beste op reageren. De ouder van een drugsverslaafde jongere vertelt het schokkende verhaal over zien afglijden van je kind door drugsgebruik. Informatieavond WELKOM OP HET FEEST Informatieavond voor ouders Wanneer? Donderdag 16 april 2015 Waar? De Muiter in Medemblik Aanvang? uur Ervaringsdeskundigen & ervaringen uitwisselen Er zijn ervaringsdeskundigen aanwezig (ouders van ex-verslaafde of verslaafde jongeren) aan wie u uw vragen kunt stellen en is er de mogelijkheid om ervaringen uit te wisselen met andere ouders. Informatiemarkt Met kramen van de politie, jeugdgezondheidszorg, een zelfhulpgroep. Hier kunt u bijvoorbeeld zien hoe verschillende soorten drugs er uit zien. Wanneer & Waar? Datum: Donderdag 16 april Tijd: uur Locatie: De Muiter in Medemblik Bereikbaarheid supermarkt De ingang van supermarkt Lidl aan de Dijkgraaf Grootweg, is tijdens de afsluiting alleen bereikbaar vanaf de rotonde bij de Gedeputeerde Laanweg. De Fruittuinen Groen, ruimte en water De Zwaan: prijs vanaf ,-- v.o.n. De Merel: prijs vanaf ,-- v.o.n. OPEN HUIS Andijk - De Fruittuinen 16 april 2015 van tot uur bereikbaar via Goudreinet verkocht verkocht Komt u ook? De bovengrens NHG wijzigt per 1 juli 2015 verkocht verkocht verkocht Kavels: vanaf ,-- v.o.n. Wilt u weten of dat voor u interessant is? Bezoek één van de speciale NHG Inloopavonden Wonen op 4 mei, 7 mei of 30 mei bij de Rabobank! De woningen zijn te bezichtigen tijdens het OPEN HUIS. Kijk op scholtens.eu voor de woonplanner van De Zwaan en stel uw eigen woning samen. De Parkwoningen: prijs vanaf ,-- v.o.n. Scholtens Projecten De Stijl Makelaardij Jaspers Van Diepen scholtens.eu destijl.nl jaspers-vandiepen.nl

10 Pagina 10 Voor kledingreparaties en overige textiele werkzaamheden, maar ook voor patchwork-quilt cursussen gaat u naar: Lapjes en Draadjes Annet van Kampen / Andijkertjes ***VERS VAN HET LAND*** Beste Aardappelen div. soorten. Natuurvriendelijk geteeld!! Irissen in mooi blauw of wit Jan & Tineke van der Jagt Middenweg 39 wgratis af te halen: Terras tegels antraciet 80x40x6 10 stuks Zwembad De Weid Wist u dat er binnenkort Kroontjes kleurplaten voor de wedstrijd "versier je kroon en/of jezelf " uitgedeeld worden op alle basisscholen in Andijk? En als je niet op een basisschool in Andijk zit je een mail kunt sturen naar: Excelsior afgelopen zaterdag een geweldig concert gegeven heeft in een uitverkocht Cultura dat omgetoverd was in een ware ballroomzaal? BELANGENVERENIGING VOOR HUURDERS VAN WONINGSTICHTING HET GROOTSLAG HOUDT HAAR JAARVERGADERING op donderdag 23 april 2015 om uur In het Dorpshuis CENTRUM Sportlaan 1, te Andijk AGENDA 1. Opening door de voorzitter. 2. Notulen van de jaarvergadering van het jaar Jaarverslag van de secretaris over het jaar Financieel verslag van de penningmeester over het jaar 2014 en de begroting voor het jaar Verslag van de kascommissie en benoeming van een nieuwe kascommissie. 6. Bestuursverkiezing aftredend en herkiesbaar: Mevr. P. M. Hoexum en de heer P. J. Steltenpool. Er is nog een vacature voor Westwoud, Oosterblokker of Andijk Kandidaten m/v kunnen zich schriftelijk opgeven bij een van de leden van het dagelijks bestuur, of zich aanmelden tijdens de vergadering. Hard werken voor een spekgladde glijbaan. Foto aangeleverd. Webshop geopend! De hele zomer zwemmen met het hele gezin voor minder dan drie tientjes per persoon? Het kan in De Weid! Vanaf jongstleden zaterdag is het weer mogelijk om je zwemabonnement online te bestellen via Dat levert je 5 euro extra korting op. Voor wie aan de kassa wil kopen is er de mogelijkheid in De Weid op dinsdag 21 april en donderdag 23 april van uur tot uur. U bent welkom! Bad schoon, de kranen staan open! Alle vrijwilligers en iedereen die zaterdag bij De Weid heeft geholpen, reuze bedankt. Het weer werkte niet echt mee maar toch werd een flinke berg werk verzet. In de middag gingen de kranen open en bij de verspreiding van deze Andijker staat het grote bassin inmiddels bijna vol. Dit weekeinde start het opstoken van het zwemwater naar zo n graden. Vrijdag 24 April vieren de Piramide- en Kuiperschool de koningsdag in De Weid en Zaterdag 25 April zijn we weer open vanaf uur...oooh laat het weer een mooie zomer worden...tot zwemmens!!!... Co Roozendaal zaterdag 18 april 70 jaar wordt!... zaterdag 13 juni de kunst en tuinroute er weer is? En dat u zich tot 18 april hier voor op kunt geven?... er donderdag 23 april vanaf een Koningsbuffet in het restaurant van Sorghvliet is?... Ben Groot zaterdag 18 april 18 jaar wordt? er maandag 13 april om ongeveer weer een 'bijna' ongeluk op de kruising Kadijkweg / Gedeputeerde Laanweg was? 7. Van dichtbij en van verder weg Onze voorzitter, Jaap Klasen, zal de ontwikkelingen toelichten op het gebied van Betaalbaarheid, Service-abonnement, Maatschappelijke Adviesraad en woninginspectie bij verhuizingen Mevrouw Saskia Lieon van de Woonbond gaat deze avond in op de betekenis van de nieuwe Woningwet voor de huurdersvertegenwoordigers en de huurder zelf. 8. Mogelijkheid tot het stellen van vragen over dit onderwerp. Ook de heer Hans Kröger van de Woningstichting Het Grootslag is deze avond aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Ook huurders die geen lid zijn verwelkomen wij graag, dus neem gerust de buren mee! Wij zeilen op de wind van vandaag, de brug vordert gestaag. De jongens werken met passie passie, die je ook tegenkomt in de Stormvogel. Openingsdag Molen de Hoop: maak een selfie met wereldkampioene Irene Schouten 120 nieuwe stoelen klaar voor de start. Foto aangeleverd. PODOLOGIE MARIAN VAN ZWIETEN Praktijkadres: De Blokkendoos Keizerskroon 1, 1619 XX Andijk. Voor het aanmeten van zooltjes voor: - Voetklachten - Enkelklachten - Knieklachten - Rugklachten - Sportblessures - Advies schoenen volwassenen en kinderen. Behandeling op afspraak: en/of Iedere woensdag morgen van 8-12 uur. Op zondag 19 april a.s. start weer een nieuw seizoen voor Molen de Hoop te Wervershoof. Met niemand minder dan onze eigen Wervershoofse topschaatsster IRENE SCHOUTEN, zal het molenseizoen worden geopend. Het belooft een prachtige, afwisselende dag te worden welke wordt gestart met een fietspuzzeltocht van 40 km. U kunt starten tussen en uur, vooraf aanmelden is niet nodig en er zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Vanaf uur kunt u genieten van de optredens van Reigersmart, het Andijker Havenkoor, Keep it Simple en Van Noot tot Neut. Tevens start die dag de expositie van Elly Maris-van Wel. Met prachtige, kleurige schilderijen heeft zij de mens en emoties vastgelegd. Zowel in de molen als in De Vang kunt u de kunstwerken bewonderen. Ook is er natuurlijk vermaak voor de kinderen (o.a.kleurplaten) én de volwassenen. Bij minder weer zetten we onze grote tenten op. Kom op tijd want tussen uur en uur kun u een selfie maken met Irene Schouten. Bedenk een originele manier om een selfie met Irene te maken, mail die naar ons en maak kans op een maand gratis sporten in Sport en Wellnesscenter De Dars. Archieffoto De Andijker Dus: volop gezelligheid voor jong en oud, komt allen op zondag de 19 e naar de molen! Voor nadere informatie kunt u terecht op onze website:

11 Pagina 11 Parochieberichten R.K. Kerk Andijk Adres: Bangert 6 Contactadres: Baukje Kuin-Hogendorp Dijkweg 412, tel Opgave intenties: Greet Tensen-Beemsterboer Kleingouw 195, tel Zondag 19 april uur: 3 e zondag van Pasen. Eucharistieviering met Gemengd koor; voorganger: pastor J. van Dril. Thema: Aangeraakt?. De collecte is voor de onkosten van onze parochie. Van harte aanbevolen en dank daarvoor. Dinsdag 21 april uur: Eucharistieviering; voorganger: pastor J. Suidgeest uur in Sorghvliet: Woord- Communieviering; voorganger: pastor Nellie Pronk. Welkom in de vieringen. *Overleden: Cees Kuin en Riet Kuin-Jansen. Bij de voorbeden bidden wij voor hen. * Daar pastor Dekker in de andere regio nog staat ingeroosterd, hebben wij nog geen kennis met hem kunnen maken. Maar dat gaat nu gebeuren op: zondag 3 mei. Dan zal hij samen met pastor Suidgeest voorgaan in de viering. We zien er naar uit! AANLEVEREN KOPIJ Advertenties: tot maandag uur Onder advertenties vallen ook: Andijkertjes, Wist u datjes, Agenda, Kerkberichten en Verjaardagen Kopij en fotomateriaal: tot maandag uur Familieberichten: (rouw- en geboorteberichten) tot dinsdag 8.30 uur Colofon De Andijker verschijnt wekelijks. Adres: Redactie De Andijker Industrieweg 1, 1619 BZ Andijk telefoon: website: redactie: Maarten Jong Jolien Harders lay-out: Karin Venekamp foto s: Peter Ligthart, Koos Dol, DVD Temme, Douwe Greydanus Niets uit deze uitgave of voorgaande uitgaven van De Andijker mag op enigerlei wijze worden gekopieerd, gepubliceerd of op andere wijze openbaar worden gemaakt zonder uitdrukkelijke, schriftelijke en voorafgaand verkregen toestemming van de uitgever. De uitgeverij, cq. de redactie kan nimmer verantwoordelijk gehouden worden voor Ingezonden stukken of stukken die ter publicatie worden aangeboden. De redactie behoudt te allen tijde het recht voor artikelen te redigeren, in te korten of voor plaatsing te weigeren, zulks zonder opgaaf van redenen. Daarnaast behoudt de uitgeverij te allen tijde het recht voor artikelen op een andere datum te plaatsen. Met betrekking tot advertenties, los of contractueel, zijn de levering- en advertentievoorwaarden van De Nederlandse/De Andijker van toepassing. Deze zijn gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel te Hoorn De Nederlandse OPENINGSTIJDEN REDACTIE: Maandag t/m vrijdag 9.00 tot uur Zaterdag op afspraak Kerkdiensten, 19 april Gereformeerde Kerk uur ds. N. Dijkstra- Algra Gereformeerde Gemeente Ontmoetingskerk, Klopperstraat 12, Enkhuizen uur Ds. G. Heijkamp uur Ds. G. Heijkamp Protestantse Gemeente Andijk- Wervershoof uur Pastor Ton Heijboer uit Hoorn organist: dhr. Andrew Orme Iedere woensdag inloop-ochtend in De Kapel van uur Baptistengemeente Aula RSG gebouw Boendersveld 3 Enkhuizen uur Simon v.d. Kooij R.K. Kerk uur Euch. pastor J. van Dril, Gemengd koor De Bovenzaal De Kapel, uur Nanne Groot Westfriese Evangelie Gemeente de WEG Aula Martinus College, De Aanloop 6 te Grootebroek uur Simon van Groningen Dorcas Kledingactie: geef waardigheid, geef kleding Van 11 tot 18 april 2015 houdt Dorcas de jaarlijkse en landelijke Dorcas Kledingactie in meer dan 74 depots verspreid over heel Nederland. In die week kan iedereen elke dag schone en goede kleding doneren. De kleding gebruikt Dorcas voor de allerarmsten in Oost-Europa. Menselijke waardigheid Kleding maakt deelt uit van onze waardigheid. Dat geldt ook voor mensen die zelf geen geld hebben om goede kleren te kopen. Voor Dorcas staan mensen centraal, daarom wil Dorcas voor hen kleding inzamelen. Jaarlijks verstrekt Dorcas ongeveer kilo gesorteerde kleding aan projecten in Oost- Europa. Het grootste gedeelte van de ingezamelde kleding komt terecht bij kwetsbare mensen in Biljartvereniging De Vlieringboys Om te beginnen misten we helaas C.J. Verhoogt, hij was niet zo goed en dat is altijd jammer. Hopelijk is Cees a.s. woensdag weer aanwezig. Oost-Europa, zoals ouderen, chronisch zieken, (wees)kinderen en gehandicapten. Een ander deel van de ingezamelde kleding stelt Dorcas beschikbaar aan kerken in Oost-Europa, die het verkopen voor de financiering van sociale projecten in hun directe omgeving. Een klein deel van de ongesorteerde spullen wordt verkocht aan het Leger des Heils/ReShare. De opbrengst hiervan is nodig voor de financiering van het vervoer van de kleding naar Oost- Europa, en de distributie aldaar. Dorcas-depot in de buurt Dorcas heeft 190 depots verspreid over heel Nederland. Gedurende het hele jaar kunnen Nederlanders hun kleding bij een Dorcas-depot in hun buurt brengen voor het goede doel. Kijk op voor de adressen van de Dorcas-depots. Deze Biljartmiddag wer er dus strijd geleverd op het groene laken tussen G.P. Grent en P. Elias. Hierbij kan ik alleen maar zeggen dat de resultaten van beiden aan de magere kant was. Ze wisten allebei nog een winstpartij te boeken en toen was de koek op. Voor ons soort gelegenheidsbiljarters weet je maar nooit hoe zo n biljartmiddag verloopt en zijn daarbij verrassingen niet uitgesloten. De slotzin is: Pluk de dag en reken zo min mogelijk op die van morgen. Sportgroeten van G.P. Grent aflevering 1003 AGENDA APRIL Woensdag 15 april Vrouwen van Nu West, Hersenstichting: Hoe houd ik mijn hersenen gezond. Cultura, uur. Donderdag 16 april OuderenSoos, aanvang 12:00 uur, Dorpshuis Centrum Vrijdag 17 april Bierproefavond, aanvang 20:00 uur, Dorpshuis Centrum Zaterdag 18 april Veiling Cultura voor de 50ste keer Eetcafé, geopend vanaf 18:30 uur, Dorpshuis Centrum Zondag 19 april Koppelbiljarten Café Pension t Ankertje aanvang uur Opening seizoen Molen de Hoop, Wervershoof Expositie teken- en schilderclub Pigment uur De Schoof, Kerkelaantje 1 Wervershoof Dinsdag 21 april KVG. Oud Hollandse Likeuren Proeven uur Sarto Donderdag 23 april Koningsbuffet, uur Sorghvliet Jaarvergadering Huurdersvereniging De Driehoek, uur, Dorpshuis Centrum, Sportlaan 1, Andijk Vrijdag 24 april PCOB, mevr. L.Timmerman vertelt over het bedrijf, bezoek Pop Vriend Zaden Middenweg 52, aanvang; uur. Vrijwilligersavond Sporting Andijk, uur Zaterdag 25 april Voorjaarsoncert Andijks Gemengd Koor, Geref. Kerk uur Zwembad De Weid gaat weer open Zondag 26 april Tulpen gezinswandeltocht Koppelklaverjassen 13:45. Daarna mogelijkheid tot een maaltijd, s avonds de band Rock Division! 21:00, vrij entree. Sarto. Maandag 27 april Modelvliegshow Pegasus, uur, Elsenburg Koningsdag 2015!, Gehele dag, Dorpshuis Centrum Koningsdag in Sarto met diverse spelletjes. MeI Zaterdag 2 mei KNRM Open dag, uur haven Andijk Zondag 3 mei Koppelbiljarten in Sarto, aanvang 13:45 Dinsdag 5 mei Zeskamp in en rond Zwembad De Weid, uur Zaterdag 9 mei Oud Rumbadama papier: bij Zet Jazz&Pop het goed in gebundeld Cultura of in dozen aan de Woensdag juiste kant van 14 mei de weg (DAAR WAAR U DE ROLEMMER NEERZET). Zaterdag: PCOB start 18 dames april, 2 fietstocht mei, 16 mei, vanaf 30 half mei, mei 13 juni, - half 27 september juni, 11 juli, ie-2dere 8 augustus, week bij goed 22 augustus, weer; Vertrek, 5 september, Dorpshuis 19 september, Centrum oktober, uur. juli, Zaterdag 17 oktober, 1631 mei oktober, 14 november, 28 november, 12 december Inzamelen 40MM, Venhuizen plastic: Donderdag 23 april, 21 mei, 18 juni, 16 juli, 13 Zondag augustus, 1710 mei september, 8 oktober, 5 november, 3 en 31 december. Koppelbiljarten Café Pension t Ankertje aanvang uur Wapen van Andijk Dinsdag 19 mei Elke zaterdag geopend vanaf uur, HUIS DJ vanaf uur Di., KVG. wo., Fietsen. do., vrij open bij om Sarto uur. Zondag vanaf uur Woensdag 20 mei Vrouwen van Nu West, Yvonne Kroon geeft een lezing over: Mestactie Krachtige vrouwen in Stichting de geschiedenis. Cultura, Antwoord uur. De Woensdag jaarlijkse 27 mestactie mei van Stichting Antwoord is weer geweest. We kunnen KBO, terugkijken de laatste klaverjas op een geslaagde drive en Jeu dag de en boules, willen Sarto,13.30 iedereen die uur. meegeholpen heeft enorm bedanken! JuNI Juni / juli /en augustus; Zomeractiviteiten in Sorghvliet. Organisator Sorghvliet met breed samenwerkingsverband ouderen. Zomerkamp Tanzania Met (zie de advertenties). opbrengst van 2.500,00 kunnen vele jonge kinderen in Tanzania Zaterdag uitgenodigd 6 juni worden om deel te nemen aan een zomerkamp van 1 week. Rabo Het Fietssponsortocht betreft kinderen die in grote armoede leven, uit gebroken gezinnen Zaterdag komen 13 juni en veelal niet naar school gaan. Tijdens dit zomerkamp Kunst kunnen Tuinroute de kinderen kind zijn door met elkaar te zingen, te knutselen, Zondag 21 te juni dansen te sporten en andere leuke dingen te doen. Ook krijgen Koppelbiljarten ze 3x per dag Café een Pension goede maaltijd t Ankertje en horen aanvang ze over het uur Evangelie Dinsdag en wordt 23 er juni verteld uit de Bijbel wie God is en dat ze geliefd zijn door KVG, hun Uitje Hemelse naar Urk Vader. (nadere informatie volgt in kontakt) JuLI Heel veel dank Zondag 19 juli Stichting Antwoord wil iedereen bedanken die mee heeft geholpen Koppelbiljarten Café Pension t Ankertje aanvang uur met het venten maar ook iedereen die een mestzak heeft gekocht. AuGuSTuS De hele agenda kunt u vinden op Informatie Donderdag 13 augustus Bent KBO, u geïnteresseerd Bangert boulers, in Stichting Kermis jeu Antwoord de boule en Sarto, wilt u meer uur. informatie Zondag dan kunt 16 augustus u kijken op onze site telefonisch contact Koppelbiljarten met ons opnemen Café Pension of mailen t Ankertje via aanvang uur Stichting Antwoord verzorgt ook presentaties/themadiensten waarin SePTeMBeR verteld Vrijdag wordt 11 september over het evangelistatiewerk wat in het veld gedaan wordt. KBO, leden Interesse / jaarvergadering voor uw kerk, Sarto, vrouwenclub, aanvang; ouderenmiddag, uur. jeugdavond, Dinsdag 15 zendingsdag septemberetc.? Neem dan contact met ons op. KBO, Wijngaardshof Nibbixwoud; rondleiding en wijnproeven. Vertrek vanaf Sarto uur, per fiets of met de auto. Woensdag 16 september

12 Pagina 12 Hollands Seventies Festival Medemblikker Jack Brakeboer gaat weer een uitdaging aan. Jack organiseert op 26 april een fantastisch Hollands Festival. Als je van gezelligheid en muziek houdt, dan ben je van af uur welkom op het terrrein van Sinus-Jevi Electric Heating BV, aambeeld 19 in Medemblik. Kaarten zijn in de voorverkoop en kosten 22,50 per persoon en in de tent 28 euro. Ook kan je jouw kaarten gewoon bij Jack ophalen aan de Oosterhaven 30 in Medemblik. Zie ook advertetie op deze pagina. Lesley Williams. Foto aangeleverd Hollands-Seventies Festival MEdemBLIK Zondag 26 APRIL uur Koos Alberts lesley williams Pascal Redeker duo altijd Goed cats aglow band Totaal onderhoud voor uw personen en bedrijfsauto s Openingstijden: maaandag t/m vrijdag geopend van tot uur! Zaterdag geopend van tot uur! Handelsweg 29, 1619 BJ Andijk Themabijeenkomst Ganzenbeheer Op donderdag 23 april organiseert de gemeente Medemblik de themabijeenkomst voor de raad over ganzenbeheer. De gemeenteraad van Medemblik heeft op 9 oktober 2014 een motie aangenomen over ganzenbeheer. Deze motie was ingediend omdat verschillende raadsleden en belangengroepen zich al jaren zorgen maakten over de toenemende ganzenpopulaties in de gemeente. Tijdens de zoektocht naar oplossingen bleek dat het van belang informatie te vergaren op dit gebied. Daarom heeft een werkgroep vanuit de raad deze themabijeenkomst georganiseerd en verschillende organisaties gevraagd om vanuit hun visie te vertellen over ganzenbeheer. Wilt u ook meer weten over de verschillende invalshoeken van ganzenbeheer? U bent van harte welkom om bij de themabijeenkomst aanwezig te zijn. De themabijeenkomst is in de raadszaal van het gemeentehuis (gebouw Midden). Programma: uur Zaal open met koffie en thee uur Opening door avondvoorzitter Piet Ligthart uur Inleiding door raadslid Ria Manshanden Presentaties uur LTO, Siem Appel uur Landschap Noord-Holland, Roelf Hovinga uur Recreatieschap Westfriesland, Piet Copier uur Pauze uur Dierenbescherming, Myrna van de Laar uur Wild beheer eenheid, Jasper Holla uur Staatsbosbeheer, Barbara Duijn uur Provincie Noord-Holland, Emilie Wijers uur Afsluiting door Piet Ligthart dutch bee gees Johnny Cash Loek Diamond In tent op terrein Sinus-Jevi Electric Heating bv, aambeeld 19 KAARTEN IN DE VOORVERKOOP 29,00 P.P. AAN DE TENT 35,00 P.P. VOORVERKOOP BIJ: MEDEMBLIK Tabakshop Dekker KAASMARKT 1 WERVERSHOOF rheinos dorpsstraat 50 BOVENKARSPEL rheinos W.C. streekhof De Nationale Sportweek is een landelijk sportevenement dat een week lang in Nederland sporten in de etalage zet. De Sportweek (17 t/m 24 april) laat zien hoe gezond en vooral leuk sporten en bewegen kan zijn. Op donderdag 23 april kunt u terecht in Lutjebroek bij een workshop Tai Chi Tao van uur. Na afloop drinken we een kopje thee samen. Doel De Nationale Sportweek wordt georganiseerd door NOC*NSF met als doel meer mensen kennis te laten maken met een sport die bij hen past en ze vervolgens de weg naar de sportvereniging te laten vinden. Nog steeds sporten veel mensen niet. De organisatie van de Nationale Sportweek is een van de initiatieven die de positieve bijdrage die sport geeft aan mensen en maatschappij vergroot. Thema Het thema in deze Nationale Sportweek is: Ik neem je mee!. Een thema dat eenvoudigweg betekent dat enthousiaste sporters een sportmaatje meenemen naar hun sportclub die niet of weinig beweegt, want samen bewegen is leuk! Ook in West-Friesland wordt meegedaan aan de Nationale Sportweek. In gemeente Stede Broec wordt er voor mensen met een chronische aandoening een les Tai Chi Tao georganiseerd. Dit wordt gehouden op donderdag 23 april van uur in dorpshuis De Wurf, Fresialaan 2 in Lutjebroek. Dus weet u iemand met een chronische aandoening die rustig bewegen aankan, neem deze dan mee naar Lutjebroek. Samen bewegen is leuker dan alleen. Het is tribute BAND HOORN EGBERT BROERS RAMEN 37 WIERINGERWERF PRIMERA TERPSTRAAT 27b Nw. niedorp Tabaksspec.zaak winkelhart Nationale Sportweek mogelijk om te bewegen op de stoel. Wat is Tai Chi Tao Deze Chinese bewegingskunst is een vorm van langzame en vloeiende bewegingen. Het doel van Tai Chi Tao is dat u mag ontdekken hoeveel kracht er zit in zachtheid. Door middel van ronde soepele bewegingen ontstaat rust in uw denken en in uw lichaam. De korte, enerzijds toegankelijke en anderzijds soms uitdagende 5-elementenvormen van Tai Chi Tao zijn gemakkelijk te leren. Positief effect Daardoor kan de ontspanning en de compensatie van stress sneller plaatsvinden. Hierdoor ontstaat een positief effect op het gebied van de weerstand en energie van het lichaam. Tijdens deze middag ervaart u de houding en de beweging vanuit het midden van uw lichaam. Het gaat om bewust bewegen, gemakkelijk, zonder kracht en toch stabiel en in balans. Het doel is om het hoofd leeg te maken en het denken stop te zetten. Tevens gaan wij dieper in op de ademhaling en het effect van Tai Chi op uw houding ten opzichte van uw kracht. Aanmelden Voor de workshop wil de organisatie graag dat u zich van te voren aanmeldt. Het is ook mogelijk om op de dag zelf aan te sluiten. Er zijn geen kosten aan deze activiteit verbonden. U kunt u aanmelden bij Ageeth Bakker, regiomedewerker Aangepast Sporten via: of via de sportservicewestfriesland.nl.

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 29 april 2015 week 18 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 29 april 2015 week 18 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Film 'Het leven en werken van de Westfriese Boer' van Daan Pool Op zaterdagmiddag 2 mei 2015 organiseert het Oranje comité Andijk een filmmiddag

Oude herinneringen ophalen tijdens reünie Huishoudschool

Oude herinneringen ophalen tijdens reünie Huishoudschool www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 13 mei 2015 week 20 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Oude herinneringen ophalen tijdens reünie Huishoudschool In de jaren

Van Sesamstraat tot Conservatorium

Van Sesamstraat tot Conservatorium www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 13 januari 2016 week 2 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Van Sesamstraat tot Conservatorium Als je een fout maakt, hoort de

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 5 augustus 2015 week 32 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Nieuwe website Dijkprint online! GRATIS INLOOP: Mr. In A.W.M. de

Jan Vennik bij Winterstoppop in t Fortuin

Jan Vennik bij Winterstoppop in t Fortuin www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 21 januari 2015 week 4 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Dick Groot heeft zijn eigen radioprogramma jazz. Luisterend naar deze

herdenking en festiviteiten

herdenking en festiviteiten www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 22 juli 2015 week 30 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Wat gebeurt er honderd jaar later: herdenking en festiviteiten GRATIS

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 2 september 2015 week 36 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Duik in het verleden van Andijk Vorig schooljaar hebben wij, Willemijn

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Dinsdag 23 december 2014 week 52 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Kerst met Barg; Een feestelijke traditie Eind augustus stonden Marnix

Toeristisch platform TOP Medemblik nu officieel van start

Toeristisch platform TOP Medemblik nu officieel van start www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 30 september 2015 week 40 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Team All Round Navigators rijdt 7000 km voor Stichting Semmy Wij,

Winterwonderland in Andijk

Winterwonderland in Andijk www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 19 augustus 2015 week 34 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Dag juf Coby, dag meester Foeke GRATIS INLOOP: Mr. In A.W.M. de

Een unieke muziek-en dansbeleving

Een unieke muziek-en dansbeleving www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 1 april 2015 week 14 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Wandelen voor eigen dorp op zondag 26 april Zondag 26 april organiseren

Sorghvliet: Van feest en toekomst

Sorghvliet: Van feest en toekomst www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 27 mei 2015 week 22 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Bedrijfsbezoek van College van B&W Medemblik aan ABZ Seeds Maandag 18

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 7 januari 2015 week 2 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 10 januari Nieuwjaarsreceptie Sporting Andijk Aanstaande zaterdag houdt

Het Poldermuseum en Stichting DeBuurtOp laten het weer stormen in Andijk!

Het Poldermuseum en Stichting DeBuurtOp laten het weer stormen in Andijk! www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 In de nacht van donderdag 13 op vrijdag 14 januari 1916 raast een loeiende noordwesterstorm over Nederland. De voorgaande dagen heeft de harde wind

Zaterdag 18 april a.s. 50ste Gemeenschapsveiling Cultura

Zaterdag 18 april a.s. 50ste Gemeenschapsveiling Cultura www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 8 april 2015 week 15 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Zaterdag 18 april: 50ste Veiling Cultura Het wordt alweer de 50 ste

30 januari 2015 Nummer 10

30 januari 2015 Nummer 10 30 januari 2015 Nummer 10 Inhoud: Daltondag Schoolfoto s Carnaval 2015 De Optochtroute Continurooster Komt dat zien! Komt dat zien! Ingekomen stuk: Carnaval voor de jeugd Ingekomen stuk: Jeugdpronkzitting

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 8 juli 2015 week 28 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Het opa Jan huisje is geopend Op 3 juli is aan het Hornpad onder grote

Eerste namen Dijkpop bekend

Eerste namen Dijkpop bekend www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Coe-Lia-Kie, welk nummer bij de Chinees is dat? Coeliakie is géén allergie, maar een auto-immuunziekte Abygail (5) en Zoë (11) zijn, zo op het oog,

Woensdag 15 juni 2016 week 24 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921. Noël en Nanda geselecteerd voor Nederlands team Beachhandball U18

Woensdag 15 juni 2016 week 24 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921. Noël en Nanda geselecteerd voor Nederlands team Beachhandball U18 Woensdag 15 juni 2016 week 24 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Noël en Nanda geselecteerd voor Nederlands team Beachhandball U18 Wij, Noël Reus (uit Wervershoof) en Nanda Jansma (uit Andijk),

Vrouwen van Nu afd. Andijk-Oost

Vrouwen van Nu afd. Andijk-Oost www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 18 februari 2015 week 8 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 70-jarige Molenbuurt vereniging benoemt 7 ereleden GRATIS INLOOP:

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 31 december 2014 week 1 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 31 december 2014 week 1 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 31 december 2014 week 1 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van Jazz & Pop Zaterdag

En.donderdag is het dan ook nog Hoeksteenfeestdag! De weersvoorspelling is goed en dat belooft dus ook weer een topdag te worden.

En.donderdag is het dan ook nog Hoeksteenfeestdag! De weersvoorspelling is goed en dat belooft dus ook weer een topdag te worden. CALKOENSTRAAT 15 1121XA LANDSMEER INFO-BULLETIN 19 2 juli JAARGANG 2013-2014 Vanuit de directie Op het moment dat ik mijn aandeel voor de INFO schrijf, is de vakantie echt in het vooruitzicht. Wat een

De Jong Lelies maakt zich op voor zesde editie Dutch Lily Days

De Jong Lelies maakt zich op voor zesde editie Dutch Lily Days www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 1 juni 2016 week 22 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 De Jong Lelies maakt zich op voor zesde editie Dutch Lily Days binnen-

Februari/Maart 2016 Activiteiten commissie A.N.B.O. afdeling Wemeldinge:

Februari/Maart 2016 Activiteiten commissie A.N.B.O. afdeling Wemeldinge: DE KOERIER ANBO - WEMELDINGE Februari/Maart 2016 Activiteiten commissie A.N.B.O. afdeling Wemeldinge: Cathrien Kole Bonzijweg 14 tel. 621386 Corrie Mol Kon. Wilhelminastraat 20 tel. 621400 Adri de Lange

Gastles muziek groep 5/6

Gastles muziek groep 5/6 Openbare Dalton Basisschool De Wetelaar Zanderskamp 95 6983 CG, Doesburg tel: 0313 474292 www.wetelaar.nl e-mail: wetelaar@gmail.com Schooljaar 2014 2015 02 maart 2015 Inhoud: Pagina 1: Daltondag Aanmelden

Verjaardagen: Er zijn de komende week geen jarigen.! Kind op maandag Het thema voor week 11 is: Ga niet weg

Verjaardagen: Er zijn de komende week geen jarigen.! Kind op maandag Het thema voor week 11 is: Ga niet weg Nieuwsbrief week 11-2016 Agenda: 12 maart NL Doet 16 maart Schoolvolleybal toernooi groep 8 Studiedag onderbouw, groep 1 en 2 vrij 11 april Kijkavond bovenbouw. 13 april Schoolvoetbal toernooi groep 7

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 16 september 2015 week 38 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Als VIP naar het voetbal met Ab van t Hof Ab van t Hof is niet

Sportdag Hartenaas. De schoolgids vindt u op onze website. www.hartenaas.nl

Sportdag Hartenaas. De schoolgids vindt u op onze website. www.hartenaas.nl 1 6 j u n i 2 0 1 4 Sportdag Hartenaas 1 Sportdag Hartenaas Op vrijdag 20 juni 2014 vindt de jaarlijkse sportdag van Hartenaas plaats (mocht het deze dag erg slecht weer zijn, dan wordt de sportdag verplaatst

jaargang 18 nummer 5 oktober 2015 Uitnodiging

Andijkse eerste op Weissensee

Andijkse eerste op Weissensee www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 4 februari 2015 week 6 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Andijkse eerste op Weissensee Zaterdag 31 januari werd Yvonne Spigt

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 3 juni 2015 week 23 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Onderhoudsarm genieten van uw tuin dankzij kunstgras! GRATIS INLOOP:

Aanstaande zaterdag: Kunst en Tuinroute

Aanstaande zaterdag: Kunst en Tuinroute www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 10 juni 2015 week 24 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Aanstaande zaterdag: Kunst en Tuinroute Zaterdag 13 juni is het weer

Spreekopdrachten thema 1 Voorstellen

Spreekopdrachten thema 1 Voorstellen Spreekopdrachten thema 1 Voorstellen Opdracht 1 bij 1.2 * Doe de opdracht met de groep. Uitleg voor de docent: De cursisten lopen door elkaar door het lokaal. Laat de cursisten elkaar in tweetallen begroeten,

We hopen dat we u ook dit jaar mogen begroeten bij een of meerdere activiteiten van onze Stichting.

We hopen dat we u ook dit jaar mogen begroeten bij een of meerdere activiteiten van onze Stichting. Stichting de Kerk in Klooster Secretariaat: Postbus 1 4587 ZG Kloosterzande (Ned.) Bank: RABO-Bank rek.nr.: 1421.38.371 Anbi verklaring aanwezig Kloosterzande, september 2011 Geachte Lezer, Bij dezen ontvangt

Voetbaltalent uit heel Noord-Holland actief in Andijk

Voetbaltalent uit heel Noord-Holland actief in Andijk www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 20 mei 2015 week 21 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Voetbaltalent uit heel Noord-Holland actief in Andijk Met het huldigen

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 28 januari 2015 week 5 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 René Timmerman, directeur Stichting Antwoord stelt zich voor Sinds

Regisseur Andijker Toneel 60 jaar in het vak!

Regisseur Andijker Toneel 60 jaar in het vak! www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 20 januari 2016 week 3 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Regisseur Andijker Toneel 60 jaar in het vak! Niet iedereen kan het

Bijbellezing: Johannes 2 vers 1-12. Bruiloftsfeest

Bijbellezing: Johannes 2 vers 1-12. Bruiloftsfeest Bijbellezing: Johannes 2 vers 1-12 Bruiloftsfeest Sara en Johannes hebben een kaart gekregen In een hele mooie enveloppe Met de post kregen ze die kaart Weet je wat op die kaart stond? Nou? Wij gaan trouwen!

info 12 schooljaar 2014-2015 Alle kinderen en ouders Team Basisschool de Staaij 024-6961202 E-mail: info@bs-destaaij.nl www.bs-destaaij.

info 12 schooljaar 2014-2015 Alle kinderen en ouders Team Basisschool de Staaij 024-6961202 E-mail: info@bs-destaaij.nl www.bs-destaaij. Aan: Van: Alle kinderen en ouders Team Basisschool de Staaij 024-6961202 E-mail: info@bs-destaaij.nl www.bs-destaaij.nl info 12 schooljaar 2014-2015 Betreft Het schooljaar Vakantie-rooster 2015-2016 Groep

Afscheid Wout Bos: De Toekomst is een stuk van mij

Afscheid Wout Bos: De Toekomst is een stuk van mij www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 14 mei 2014 week 20 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Afscheid Wout Bos: De Toekomst is een stuk van mij Vrijdag 13 juni viert

Jaarvergadering AOV een succes

Jaarvergadering AOV een succes www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Op 18 april jl. werd de jaarvergadering gehouden van de Andijker Ondernemers Vereniging (AOV) bij 1619 Eten en Drinken. Deze locatie was gekozen

Donderdagbrief 9 april

Donderdagbrief 9 april Donderdagbrief 9 april Beau uit groep 8 heeft een interview gegeven aan het Gezinsblad Beau staat in de krant vanwege haar artikel over haar website. Super Beau! Wat een geweldig initiatief en wat leuk

NIEUWSBRIEF. DVD presentatie GGMD ism SUDO 22 januari 2013. LEVEN MET EEN PSCYHISCH PROBLEEM voor doven en slechthorenden

NIEUWSBRIEF. DVD presentatie GGMD ism SUDO 22 januari 2013. LEVEN MET EEN PSCYHISCH PROBLEEM voor doven en slechthorenden NIEUWSBRIEF Voorzitter: Op 22 januari 2013 was er lezing in het gebouw GGMD te Utrecht gehouden, helaas was de opkomst bedroevend te laag misschien wegens sneeuw. Toch heeft Anouska van GGMD presentatie

Toets Geletterdheid en Begrijpend Lezen

Toets Geletterdheid en Begrijpend Lezen 1. Print deze tekst 2. Download het geluidsbestand en luister Je gaat een toets Geletterdheid en Begrijpend Lezen maken. Dit is een leestoets. De toets heeft vijf delen. Deel A, B, C, D en E. Deze toets

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 27 januari 2016 week 4 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Een ontspanmoment bij de kapper Leuke acties bij Loraine Haarmode

Nieuwe leerlingen. 13-06-2014 Agenda. Victor de Haan in groep 1 (juf Jannie en juf Simone)

Nieuwe leerlingen. 13-06-2014 Agenda. Victor de Haan in groep 1 (juf Jannie en juf Simone) 13-06-2014 Agenda Nieuwe leerlingen 16 t/m 19-06 Avondvierdaagse 17-06 MR-vergadering 18-06 weekviering groep 8B 20-06 talentenkijker in gr. 6, 6/7 en 7 Victor de Haan in groep 1 (juf Jannie en juf Simone)

NIEUWSBRIEF nr. 16 4 april 2016

NIEUWSBRIEF nr. 16 4 april 2016 NIEUWSBRIEF nr. 16 4 april 2016 In deze nieuwsbrief: MR informatieavond Nieuws uit het schoolteam Koningsspelen De Oase rekent er op los! Schoonmaakavond Zomerfeest Vakanties en studiedagen 2016/2017 Oproep

Uw hart spreekt in uw testament

Uw hart spreekt in uw testament Uw hart spreekt in uw testament De laatste woorden van een overleden dierbare maken vaak indruk en leven voort bij de nabestaanden. Heeft u zich wel eens gerealiseerd dat u met uw testament laatste woorden

Nieuwe locatie, we gaan weer bouwen! Huttendorp Andijk verhuist naar Asonia terrein.

Nieuwe locatie, we gaan weer bouwen! Huttendorp Andijk verhuist naar Asonia terrein. www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 12 augustus 2015 week 33 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Nieuwe locatie, we gaan weer bouwen! Huttendorp Andijk verhuist

23 3 januari K E R S T V A K A N T I E

23 3 januari K E R S T V A K A N T I E AGENDA maandag t/m vrijdag 23 3 januari K E R S T V A K A N T I E januari 2014 Activiteit culturele activiteiten vrijdag 10 Bezoek Scheepvaartmuseum groep 7A en 7C Rijksmuseum groep 6C en van Goghmuseum

Maand programma. juni 2015. activiteiten in Zoomhoek rood Activiteiten in De Gravin blauw. de Beijerkorf groen. Activiteiten in

Maand programma. juni 2015. activiteiten in Zoomhoek rood Activiteiten in De Gravin blauw. de Beijerkorf groen. Activiteiten in Maand programma Activiteiten in de Beijerkorf groen activiteiten in Zoomhoek rood Activiteiten in De Gravin blauw 2 10.00-12.00 uur Bingo - deelname E 5,-. * 2 10.00-12.00 uur lezing over de renaissance

18.45 19.00 uur: Inloop met koffie en thee 19.00 19.45 uur: 1 ste ronde 19.45 20.00 uur: Wisselen 20.00 20.45 uur: 2 de ronde

18.45 19.00 uur: Inloop met koffie en thee 19.00 19.45 uur: 1 ste ronde 19.45 20.00 uur: Wisselen 20.00 20.45 uur: 2 de ronde KBS DE LANGENOORD CREATIVITEIT EIGENWAARDE - BETROKKENHEID Schooljaar 2015-2016 // 16 e jaargang // nummer 4 // 10 september 2015 Website www.delangenoord.nl De Langenoord ALGEMENE INFORMATIE-AVOND Dinsdag

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 23 september 2015 week 39 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 23 september 2015 week 39 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 23 september 2015 week 39 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Karel Keesman, 84 jaar woont sinds 10 jaar tegenover huize Sorghvliet

Alle kinderen uit groep 7 B zijn inmiddels op de hoogte gebracht. We hopen dat u uw kind ook thuis goed opvangt als hij/zij erover wil praten.

Alle kinderen uit groep 7 B zijn inmiddels op de hoogte gebracht. We hopen dat u uw kind ook thuis goed opvangt als hij/zij erover wil praten. Bladzijde 1 Overlijden Bladzijde 2 Nieuwe leerlingen Uitslag MR verkiezingen Het beste paard van stal Avondvierdaagse Bladzijde 3 Penningmeester gezocht Klusjes schoolplein Zomerlezen Bladzijde 4 Zonnetje

Vrijdag 04 november 2011

Vrijdag 04 november 2011 Vrijdag 04 november 2011 Het nationale schoolontbijt. Op donderdag 3 november begon onze schooldag heel gezellig en vooral gezond. Toen de kinderen de klassen binnen kwamen, stonden de tafels gedekt. Supermarkt

Peppelinfo december 2014, nummer 4

Peppelinfo december 2014, nummer 4 Peppelinfo december 2014, nummer 4 Beste ouders, Inmiddels ben ik al weer drie weken op de Peppel en begin ik me al aardig thuis te voelen. Ik heb al veel ouders ontmoet en al een aantal prettige gesprekken

April 2013. Beste allemaal, Burgemeester Aboutaleb op bezoek

April 2013. Beste allemaal, Burgemeester Aboutaleb op bezoek April 2013 Beste allemaal, Burgemeester Aboutaleb op bezoek Wat een geweldige feestweek! De hele week heeft in het teken gestaan van de kroning van prins Willem Alexander tot Koning van ons land. Maandagmorgen

NIEUWSBRIEF MET EEN LACH EN EEN TRAAN

NIEUWSBRIEF MET EEN LACH EN EEN TRAAN NIEUWSBRIEF MET EEN LACH EN EEN TRAAN Na een lange zomer met zon en regen is het weer tijd voor een nieuwe nieuwsbrief. Het is misschien een beetje gek maar onze nieuwsbrief lijkt een beetje op de zomer,

12-14 juni 2015. festival. www.tegekkekerk.nl. Paaskerk, Amstelveen. (te) GEKKE KERK

12-14 juni 2015. festival. www.tegekkekerk.nl. Paaskerk, Amstelveen. (te) GEKKE KERK Mathilde Santing Band (te) GEKKE KERK festival Bertolf Optredens Karsu, Mathilde Santing Band, Bertolf & Royal Parks, Jeroen Zijlstra Karsu Royal Parks Workshops Kleur je Kalm, Schrijven met Tjitske Jansen,

Schooljaar 2015-2016 Maandag 09 mei 2015

Schooljaar 2015-2016 Maandag 09 mei 2015 INFOOTJE NR. 15 Schooljaar 2015-2016 Maandag 09 mei 2015 Agenda Donderdag 12 mei Praktijk verkeersexamen groep 7 Fiets mee naar school Zondag 15 mei Eerste Pinksterdag Maandag 16 mei Tweede Pinksterdag,

September 2015. Nieuws uit het team:

September 2015. Nieuws uit het team: September 2015 Aan alle kinderen en ouders/verzorgers van de Jasker: In deze nieuwsbrief kunt u informatie lezen over: Nieuws uit het team Start lesplein Extra vrije woensdagen Informatieavonden Algemene

JAARVERSLAG 2006 MUZIEKVERENIGING BOXTEL S HARMONIE

JAARVERSLAG 2006 MUZIEKVERENIGING BOXTEL S HARMONIE JAARVERSLAG 2006 MUZIEKVERENIGING BOXTEL S HARMONIE 1. Inleiding Het jaar 2006 is het eerste jaar waarin de harmonie dakloos is na de brand van 3 december 2005 bij Café De Kom. Uiteindelijk zijn er tijdelijke

Veertienjarige Sara heeft 100.000 fans van Canada tot Japan

Veertienjarige Sara heeft 100.000 fans van Canada tot Japan www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 9 maart 2016 week 10 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Veertienjarige Sara heeft 100.000 fans van Canada tot Japan Sara Dol

jaargang 18 nummer 1 donderdag 03-09-2015

jaargang 18 nummer 1 donderdag 03-09-2015 KBS De Zandberg Zandberglaan 60-62 4818 GL Breda Deze nieuwsbrief wordt verspreid onder alle ouders, personeelsleden en diverse betrokkenen. Wilt u informatie over een bericht opvragen, of reageren op

Nieuwsbrief december 2013

Nieuwsbrief december 2013 Nieuwsbrief december 2013 Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 2 Juf Monique studieverlof 3 4 5 Sint Groep 1 t/m 4 12 uur vrij Groep 5 t/m 8 13 uur vrij 6 Groep 1/2 vrij Juf Lucille ADV 9 Juf Lucille

Nummer 7 3 oktober 2014 september 2014

Nummer 7 3 oktober 2014 september 2014 Agenda Nummer 7 3 oktober 2014 september 2014 8 oktober Voorleeswedstrijd 8 oktober Schoonmaakavond groepen 1 en 2, 19.00 uur 10 oktober 13.00 uur Opening bibliotheek 10 oktober Fiets-verlichting-controle

Koningin Beatrixschool

Koningin Beatrixschool Nieuwsbrief 38 3-7-2015 Koningin Beatrixschool De Vissersingel 1, 7942EA Meppel www.beatrixschoolmeppel.nl T: 0522-251716 Geachte ouder(s) verzorger(s) Wat een mooi jaar hebben we achter de rug! In deze

Nieuwsbrief BC Shuttlewoude 2013 nummer 3

Nieuwsbrief BC Shuttlewoude 2013 nummer 3 Nieuwsbrief BC Shuttlewoude 2013 nummer 3 Mededelingen van het Bestuur Nieuwe trainer herhaalde oproep Na lang zoeken is het ons eindelijk gelukt om een nieuwe trainer te vinden. Voor het seizoen 2013/2014

Nummer 15 2 april 2015

Nummer 15 2 april 2015 Nummer 15 2 april 2015 Agenda 03 april studiedag, alle kinderen zijn vrij 06 april 2 e Paasdag, alle kinderen zijn vrij 07 april thema-avond over verkeerssituatie rondom school 11 en 12 april Samenloop

Dorcas Winkel Andijk weer open na zomerstop

Dorcas Winkel Andijk weer open na zomerstop www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 26 augustus 2015 week 35 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Buurtbus WASE Andijk- Enkhuizen, buurtbuslijn 438 Vanaf 16 maart

Spreekopdrachten thema 4 Wonen

Spreekopdrachten thema 4 Wonen Spreekopdrachten thema 4 Wonen Opdracht 1 bij 4.1 ** Uitleg voor de docent: Op de volgende pagina vind je een blad met plaatjes. Knip de plaatjes uit en doe ze in een envelop. Geef elk tweetal een envelop.

Uitvaart voorbede Voorbeeld 1.

Uitvaart voorbede Voorbeeld 1. Uitvaart voorbede Voorganger: Genadige en barmhartige God. U ziet ons hier bijeen in ons verdriet rond het sterven van N. Hij / zij was één van ons, wij zullen hem / haar missen. Geef ons de kracht samen

Het was een geslaagd Sinterklaasfeest en we willen iedereen die hieraan een bijdrage heeft geleverd hartelijk bedanken! Agenda.

Het was een geslaagd Sinterklaasfeest en we willen iedereen die hieraan een bijdrage heeft geleverd hartelijk bedanken! Agenda. Sinterklaasfeest 5 december 2014 Vandaag was het eindelijk zover: Sinterklaas en zijn Pieten brachten een bezoek aan obs Akkrum! Toen om 8.30 uur alle leerlingen en een groot aantal ouders op het plein

Nieuws. Nieuws. De nieuwsbrief verschijnt 4 keer in het jaar: Begin maart juni eind september begin december

Nieuws. Nieuws. De nieuwsbrief verschijnt 4 keer in het jaar: Begin maart juni eind september begin december Maart 2011 1 Nieuws Nieuws De nieuwsbrief verschijnt 4 keer in het jaar: Begin maart juni eind september begin december Heb je informatie voor de nieuwsbrief? Deadline is 14 dagen voor de volgende nieuwsbrief

Nieuwsbrief Prot. Chr. Basisschool De Hoeksteen nummer 5 4 november 2015 www.dehoeksteenvoorthuizen.nl Postbus 1 3780 BA Voorthuizen 0342-472633

Nieuwsbrief Prot. Chr. Basisschool De Hoeksteen nummer 5 4 november 2015 www.dehoeksteenvoorthuizen.nl Postbus 1 3780 BA Voorthuizen 0342-472633 Nieuwsbrief Prot. Chr. Basisschool De Hoeksteen nummer 5 4 november 2015 www.dehoeksteenvoorthuizen.nl Postbus 1 3780 BA Voorthuizen 0342-472633 Om te onthouden maandagmiddag 9 november : unit 1 naar Papierazzi

Vertel alleen leuke dingen over anderen

Vertel alleen leuke dingen over anderen Kind op maandag. Jaargang 1 nummer 23 13 februari 2015 Liefde is alles Johannes 10 & 15 Jezus vertelt wie hij is. Hij lijkt op een herder, die zorgt voor zijn schapen. En op een wijnstok, die de druiven

NIEUWSBRIEF 23 oktober 2012 Nr.05

NIEUWSBRIEF 23 oktober 2012 Nr.05 NIEUWSBRIEF 23 oktober 2012 Nr.05 Algemeen: HONDEN OP HET SCHOOLPLEIN Gisteren is er weer een kind op het schoolplein gebeten door een kleine hond. Gelukkig bleek de schade mee te vallen. Toch doen wij

Best, 18 juli 2014. Programma 50-jarig jubileum Thema: LTVB Wereldclub

Best, 18 juli 2014. Programma 50-jarig jubileum Thema: LTVB Wereldclub Programma 50-jarig jubileum Thema: LTVB Wereldclub Programma 50-jarig jubileum Thema: LTVB Wereldclub Het programma voor het 50-jarig jubileum werd niet alleen beperkt tot een jubileum weekend. De jubileum

(te) Gekke Kerk Festival Nieuwsbrief 2

(te) Gekke Kerk Festival Nieuwsbrief 2 (te) Gekke Kerk Festival Nieuwsbrief 2 20 mei 2015 www.tegekkekerk.nl www.facebook.com/gekkekerk info@tegekkekerk.nl Een weekend vol optredens, workshops, inspiratie, dichters, maaltijden, verdieping en

Aanvang : 19.00 uur - 21.00 uur. Natuurlijk zijn er weer vele leuke prijzen te winnen!!! Jij komt toch ook?

Aanvang : 19.00 uur - 21.00 uur. Natuurlijk zijn er weer vele leuke prijzen te winnen!!! Jij komt toch ook? Clubgebouw De Veldschoppe Gebr. Ketteringstraat 15 7131NM Lichtenvoorde Tel: 06 13572083 Info bulletin januari t/m april 2013 Op vrijdagavond 11 januari is er in de Veldschoppe voor alle kinderen van groep

Voor de ouders/leerlingen van Daltonschool Talentrijk - vrijdag 06 nov. 2015 - nr. 5

Voor de ouders/leerlingen van Daltonschool Talentrijk - vrijdag 06 nov. 2015 - nr. 5 Voor de ouders/leerlingen van Daltonschool Talentrijk - vrijdag 06 nov. 2015 - nr. 5 Op de agenda 09-11-2015 16-11-2015 26-11-2015 inleveren Studiedag Dalton. Alle kinderen zijn vrij Deze week muurschildering

René op vakantie. 10-17 mei 2013 P U T T E N

Jaargang 25 Nr. 3. Vrije dagen. Bijzondere activiteiten. Avondbijeenkomsten

Jaargang 25 Nr. 3. Vrije dagen. Bijzondere activiteiten. Avondbijeenkomsten Jaargang 25 Nr. 3 Vrije dagen 17 okt. Groep 1-2-3 vrij 20-24 okt. Alle kinderen herfstvakantie Bijzondere activiteiten 14 okt. Kamp groep 1-2-3 15 okt. Kamp groep 1 t/m 8 16 okt. Kamp groep 4 t/m 8 17

NIEUWSBRIEF 14 5 december 2014

NIEUWSBRIEF 14 5 december 2014 DATA OVERZICHT: Maandag 8 december School in Kerstsfeer brengen vanaf 13:15 uur Vrijdag 12 december Studiedag onderbouw (leerlingen groep 1-4 vrij) Donderdag 18 december Kerstviering in de vooravond. (leerlingen

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 25 februari 2015 week 9 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 25 februari 2015 week 9 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 25 februari 2015 week 9 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Wester Klerk naar Nationale Kampioenschappen Tennis uitkomen op de

Goede buren. Startzondag 13 september 2015 m.m.v. Jeugdkoor Joy uit Streefkerk o.l.v. Vincent van Dam

Goede buren. Startzondag 13 september 2015 m.m.v. Jeugdkoor Joy uit Streefkerk o.l.v. Vincent van Dam Goede buren Startzondag 13 september 2015 m.m.v. Jeugdkoor Joy uit Streefkerk o.l.v. Vincent van Dam Voorganger: ds. Joke van der Neut Organist: Alex Hommel Orgelspel Welkom door ouderling van dienst Jan

juli 2015 Er is er één jarig hoera, hoera, dat kun je wel zien dat zijn zij

juli 2015 Er is er één jarig hoera, hoera, dat kun je wel zien dat zijn zij FlexFlits 02 juli 2015 Er is er één jarig hoera, hoera, dat kun je wel zien dat zijn zij 02-07 Senn Aarts gr. 1-2b 6 jaar 04-07 Marc Vliegenberg gr. 6 10 jaar 07-07 Thijs Manders gr. 4 8 jaar 09-07 Naomi

Gewijzigde openingstijden!

Gewijzigde openingstijden! www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 1 juli 2015 week 26 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Openingsactie AVIA Andijk Zuid scoort! GRATIS INLOOP: Mr. In A.W.M. de

SPROOKJES. THEATER Met otto, elle of izzi! SPORT EN SPEL KNUTSELEN. Dit is een voorbeeld boekje van een GROEN recreatiewerk programma.

SPROOKJES. THEATER Met otto, elle of izzi! SPORT EN SPEL KNUTSELEN. Dit is een voorbeeld boekje van een GROEN recreatiewerk programma. Met otto, elle of izzi!... Camping Vossenberg Centrumweg 17 8162 PT Epe Tel: 0578-613800 info@campingvossenberg.nl www.campingvossenberg.nl SPORT EN SPEL SPROOKJES Iedere dag (m.u.v. zaterdag) leuke sporten

www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 21 oktober 2015 week 43 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Nederlands kampioenschap driebanden extra klas klein in Andijk GRATIS

In 2008 is de heer Frans van der Put gestopt met zijn werkzaamheden als secretaris en is opgevolgd door Piet Feenstra.

In 2008 is de heer Frans van der Put gestopt met zijn werkzaamheden als secretaris en is opgevolgd door Piet Feenstra. Nieuwsbrief maart 2009 nr.1. Inhoud: 1. Algemene ledenvergadering op 26 maart 2009 2. POPEL Jaarverslag 2008 3. Energielabel 4. Hennink Service-abonnement C.V.- installatie 5. SIMA Service abonnement C.V.-installatie

Bouwdorp Sint pancras

Bouwdorp Sint pancras Bouwdorp Sint pancras Bouwdorp Sint Pancras 2015 Hallo jongens en meisjes! De zomer is weer voorbij. De scholen zijn weer begonnen. De dagen worden korter en de nachten worden langer. Stom he?! Toch komen

Nikantes Tussendoortje Seizoen 2014-2015 Zondag 13-06-2015

Nikantes Tussendoortje Seizoen 2014-2015 Zondag 13-06-2015 Nikantes Tussendoortje Seizoen 2014-2015 Zondag 13-06-2015 Het was goed toeven op het Nikantes Schutterstoernooi van zaterdag 13-06-2015. Er zijn ongeveer 500 foto s gemaakt door onze fotograven Aad Kraaijenbrink

Nanne Jansz. Groot 1771-1855

Nanne Jansz. Groot 1771-1855 www.andijker.nl info@andijker.nl telefoon 0228-59 36 05 Woensdag 7 oktober 2015 week 41 voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921 Nanne Jansz. Groot 1771-1855 Soms kom je straatnamen tegen die je

De komende periode. Dinsdag 1 september: Vergadering Ouderraad Om 20.00 uur komt de Ouderraad voor de eerste keer dit schooljaar in vergadering

De komende periode. Dinsdag 1 september: Vergadering Ouderraad Om 20.00 uur komt de Ouderraad voor de eerste keer dit schooljaar in vergadering Marsstraat 2, 1716 WH Opmeer Postbus 53, 1715 ZH Spanbroek Nummer 3, 28 augustus 2015 Tel: 0226 352552 directie.ruimteschip@skowestfriesland.nl www.bsruimteschip.nl R.K. Basisschool t Ruimteschip Dit jaar

Nieuwsbrief september 2015

Nieuwsbrief september 2015 Nieuwsbrief september 2015 Voor u ligt de eerste nieuwsbrief van het schooljaar 2015 2016. Met deze nieuwsbrief laten we u weer weten wat er allemaal in en rondom de school gebeurt. Opbrengsten Dit schooljaar