AMSTERDAM. Lekstraat 63, 1079 EM Tel Fax Website:

Download "AMSTERDAM. Lekstraat 63, 1079 EM Tel. +31 20 301 29 50 Fax +31 20 301 29 60 E-mail: info@veilinghuisaag.com Website: www.veilinghuisaag."

2 AMSTERDAM Lekstraat 63, 1079 EM Tel Fax Website: GENÈVE Rue du Rhône 59-I CH-1204 Tel Fax JAKARTA Jl. Pasuruan no. 9, Tel Fax SINGAPORE 30 Bideford Road #03-02 Thong Sia Building, Tel Fax

3 19 e EEUWSE SCHILDERIJEN & een collectie werken door Oude Meesters 453 Amsterdam Veiling: maandag 24 november 2014, 14 uur Kijkdagen: vrijdag 21 t/m zondag 23 november, uur Wij danken het RKD te Den Haag voor de verleende hulp bij het catalogiseren van enkele van de aangeboden lots. Restaurator Joanna Hofft zal tijdens de kijkdagen aanwezig zijn om u vrijbijvend te adviseren over de mogelijkheden van restauratie van de werken in de veiling en uit uw privé bezit. Eventuele gebreken of restauraties van de aangeboden lots staan niet beschreven. Indien u meer informatie wenst over de staat van een werk, verzoeken wij u contact met ons op te nemen of een conditierapport op te vragen. U wordt verzocht binnen vijf werkdagen na de laatste veilingdag de aangekochte objecten af te halen (zie ook de veilingvoorwaarden). Na vijf dagen is het slechts mogelijk goederen op afspraak af te halen.

4 4 INDEX Akkeringa, J.E. 38 Altmann, G. 85 Apol, Adr. 52 Apol, L. 26, 27 Arnegger, A. 29 Artz, C. 49 Beek, J.M. 44 Bodifée, P. 28 Bogaerts, J. 21, 23 Boggs, F.M. 68 Bogman, H. 87 Boon, W. 66 Bosboom, Joh. 59, 60 Bourotte, A. 55 Canta, J.A. 57 Cremer, Jac. 24 Damoye, P.E. 36 Dankmeijer, Ch. 20 Defregger, F. von 3 Dekker, H. 84 Eerelman, O. 50 Gorter, A.M. 37 Grebber, P. de toegeschreven aan 11 Gruijter, J.W. 83 Heijde, H.H. op der 17 Hollandse School 6, 10 Hove (Bz), H. van 58 Israels, I. 69, 74 Jonge, J.A. de 71 Kiyanchenko, Y.V. 65 Knip, W. 78 Koekkoek, J.H. 45 Koekkoek, J.H.B. 43 Koppenol, C. 63 Koster, E. 47 Laemen, C.J. van der 7 Luce, M. 73 Maks, K. 67 Maris, Jac. 90 Maris, W Mauve, A. 53 Mendlik, O. 77 Mesdag, H.W. 81 Mierevelt, M. van navolger van 2 Moll, E. 86, 88 Monogrammist C.V.M. 13 Munthe, G.A.L. 82 Neuhuys, A. 61 Neuman, C. 40 Oerder, F. 41, 42 Ommeganck, B.P Palamedesz. A. 4 Pelt, G. van 39 Pieck, A. 70 Polenov, V.D. 22 Quinkhard, J.M. 1 Reekers, H. 51 Roelofs, W. 34 Ronner-Knip, H. 48 Rossum du Chattel, F.J. van 30 Saftleven, C. 12 Saftleven, H. 12 Salanson, E.M. 56 Saverys, A. 75 Savrij, H. 19 Schouman, A. 5 Schulman, D. 25 Sluiter, W. 80 Smith, H. 89 Stein, G. 79 Tonge, L. van der 62 Vanaise, G. 64 Vos, C.A. 46 Vreedenburgh, C. 35 Weissenbruch, J.H. 72 Wet I, Jac. de omgeving van 9 Wijngaerdt, A.J. van 18 Wijtkamp, J.H. 54 Wolter, H.J. 76 Wouwerman, P. navolger van 8

5

6 s Zomers Bloemen. Voor fabelachtig mooie bloemen, Van Oldenbarneveltstraat 144 kaarsen, vintage, design, geuren, 3012GX Rotterdam smaken en wisselende exposities. tel: Dat is s Zomers. We zien u graag. fax:

7 VERKLARING VAN DE GEBRUIKTE CATALOGUSTERMEN De volgende uitdrukkingen met verklaring worden door AAG gebezigd in de beschrijvingen van de lots in de catalogus. Wij laten ons daarin niet uit over de conditie van het lot of de mate van restauraties aan een lot. Hiertoe kunt U een conditierapport bij ons aanvragen. Wij adviseren bieders de werken zelf grondig te inspecteren. Namen of herkende toeschrijvingen van een kunstenaar zonder enige kwalificatie: Toegeschreven aan Wij zijn de mening toegedaan dat het werk naar alle waarschijnlijkheid geheel of gedeeltelijk van de hand van de kunstenaar is. Atelier van / Werkplaats van Wij zijn de mening toegedaan dat het werk in het atelier of in de werkplaats van de kunstenaar, mogelijk onder de supervisie van de kunstenaar is gemaakt. Omgeving van Wij zijn de mening toegedaan dat het werk vervaardigd is in de tijd van de kunstenaar en blijk geeft van diens invloeden. Navolger van Wij zijn de mening toegedaan dat het werk is uitgevoerd in de stijl van de kunstenaar maar dat het niet noodzakelijk door één van diens leerlingen is gemaakt. In de manier van Wij zijn de mening toegedaan dat het werk is uitgevoerd in de stijl van de kunstenaar maar stamt van later datum. Naar Wij zijn de mening toegedaan dat het werk een kopie is (daterend van dat moment of van later datum) van een werk van de kunstenaar. De beschrijvingen van de lots in deze catalogus zijn tot stand gekomen door zorgvuldig onderzoek en/ of nauwe samenwerking en consultatie met en van gekwalificeerde specialisten op het specifieke gebied. Eventuele gebreken of restauraties van de aangeboden lots staan niet beschreven. Indien u meer informatie wenst over de staat van een werk, verzoeken wij u contact met ons op te nemen of een conditierapport op te vragen.

8

9

10 JOANNA HOFFT ART RESTORATION uitsluitend op afspraak t: +31(0) e: i: conservering en restauratie van schilderijen en beschilderde objecten AMSTERDAM MAASTRICHT ROERDALEN

11

12 Spring/Summer 2011

13 OUR HISTORY IS OUR FUTURE In 1928, after the recession had forced them to close down their sawmill, Annie and David Pettersson started a new business making fine shirts. The company was initially named Skjortfabriken Special, but when an Eton employee brought the shirt collection to the United Kingdom in the 1950 s, it was apparent that the Swedish name was too hard to pronounce. The company was renamed Eton, after the famous and exclusive Eton College. After all, exclusive shirts need an exclusive name. At Eton, quality and attention to detail has always been the heart of everything we do. We start our process by deciding the colours of the season, which we then use to create our seasonal patterns. Our high quality fabrics are exclusively made out of carefully selected Pima cotton staple fibres that are spun using cutting edge weaving technology and a unique finishing process. This excellent craftsmanship is what gives Eton shirts their outstanding performance. Today Eton shirts are synonymous with authenticity and high quality, and can be found in stores all over the world. Create your own right now we believe our shirt will be the best shirt you will ever wear.

14 more than just living Roerdalen - Berlin Tel:

15

16 Wanneer de wetenschap de zintuigen wekt HOOGWAARDIG SENSORIEEL PROGRAMMA DAT VEROUDERING TEGENGAAT VOOR GEZICHT EN LICHAAM. Sothys, topklasse in professionele huidverzorging, gekozen door meer dan instituten en wellnesscentra in de wereld. Informatie: Sothys Nederland B.V. tel.: fax: De Soin Excellence Secrets de Sothys is een luxe voor de zintuigen en de meest perfecte behandeling. Een combinatie van delicate texturen en de exclusieve massagemethode Digi-Esthétique van Sothys biedt een gevoel van absolute ontspanning. Lichaam en geest worden in deze globale sensoriële anti-rimpelmethode samengebracht. Anti-rimpelformules die ultrahoge prestaties leveren met geintegreerd Tex-Oe, een stressbestrijdend actief bestanddeel bij uitstek. Sérum global anti-âge desstressant. Een concentraat van actieve doelgerichte bestanddelen, dat de natuurlijke exfoliatie van de huid opnieuw in gang zet, de celvoeding optimaliseert en het neuroculane systeem beschermt.

17

18 Eventuele gebreken of restauraties van de aangeboden lots staan niet beschreven. Indien u meer informatie wenst over de staat van een werk, verzoeken wij u contact met ons op te nemen of een conditierapport op te vragen.

19 Wij maken u attent op het volgende: Voordat u de goederen afhaalt dient de betaling binnen te zijn op bankrekening NL28FVLB tnv. St. Derden Gelden. Ook kunt u contant betalen, alsmede per pin of creditcard. Voor creditcards zijn wij helaas genoodzaakt kosten door te berekenen. U wordt verzocht binnen vijf werkdagen na de laatste veilingdag de aangekochte objecten af te halen (zie ook de veilingvoorwaarden). Niet afgehaalde goederen worden na vijf dagen in opslag gegeven op kosten van de koper. De kosten per object bedragen: transport 10,- / opslag 5,- per dag. Na vijf dagen is het slechts mogelijk goederen op afspraak af te halen.

20 BMW Amsterdam bv BMW maakt rijden geweldig Eén van de oude meesters uit de collectie van BMW Amsterdam. BMW Amsterdam bv Pieter Braaijweg 2, 1099 DG Amsterdam T (020)

21

22

23 C K R E A L M O O N ASTRONOMY, TIME IN ITS PUREST FORM. Astronomie, de basis van tijd zoals we die nu kennen. Dit fascinerende gegeven vormt dé inspiratiebron van Christiaan van der Klaauw. Met de Real Moon 1980 presenteert Christiaan van der Klaauw één van de mooiste en meest interessante horloges van dit moment. Het jaartal verwijst naar de beroemde klok die hij in 1980 maakte. In dit meesterwerk was een prachtige miniatuurmaan verwerkt. Deze schitterende complicatie is nu terug te vinden in de Real Moon 1980 en geeft de werkelijke maanfase weer. Absoluut uniek is de complicatie waarbij de declinatie van de zon door de verticale beweging van het beeldmerk wordt weergegeven. DE ASTRONOMISCHE HORLOGES VAN CHRISTIAAN VAN DER KLAAUW ZIJN ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ GESELECTEERDE DEALERS. RAADPLEEG VOOR VERKOOPADRESSEN OF BEL ONDER VOORBE OR HOUD V AN WIJ ZIGING ING EN. CHRIST IAAN V AN DER KLAAU W HORL OGE AT ELIER ER B.V.

24

25

26 26 1a 1b Jan Maurits Quinkhard (Rees Amsterdam 1772) a) Portret van Jan Cornelisz. Backer ( ) Gesigneerd en geannoteerd Æatis LXXVI en Prætura XI r.m. Olieverf op doek, 55.1 x 47.7 cm b) Portret van Anna Catharina ten Grootenhuys ( ) Gesigneerd r.o. Olieverf op doek, 56 x 47.5 cm Nalatenschap mevrouw A. van Asch van Wijck, Doorn N.B.: Jan Cornelisz. Backer was schepen en lid van de raad van Amsterdam en vertegenwoordigde de raad ter Admiraliteit in Zeeland. Op 7 januari 1687 huwde hij Anna Catharina ten Grootenhuys in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Beide werden begraven in de Oude Kerk te Amsterdam. Vergelijkbare portretten bevinden zich in de collectie van het Amsterdam Museum (inv.nr. SB2553). (2x)

27 Navolger van Michiel van Mierevelt (Delft ) Portret van een man gekleed in zwart zijden jas met molensteenkraag en gouden ketting Olieverf op paneel, 46.8 x 34.1 cm Particuliere collectie, Duitsland Franz von Defregger (Stronach München 1921) Calvarie Gesigneerd r.o. Olieverf op paneel, 24.5 x 15.4 cm Anthonie Palamedesz. (Delft Amsterdam 1673) In het wachthuis Olieverf op paneel, 31.8 x 36.5 cm Particuliere collectie, Duitsland

28 Aert Schouman (Dordrecht Den Haag 1792) Portret van een voorname heer met rode mantel Gesigneerd en gedateerd 1783 r.m. Geannoteerd DENIQUE COELUM l.b. Olieverf op doek, 81.6 x 66.8 cm Hollandse school (Circa 1670) Portret van een veldheer in harnas met witte kanten jabot en lang bruin krullend haar Olieverf op doek, 72.6 x 57.5 cm - Veiling Venduehuis Den Haag, 7-9 november 2001, lot 321, als Toegeschreven aan Pieter Nason ( /1690) - Rodenburg en Keus Antiek, Dordrecht (2005) (incl. kopie aankoopnota) - Particuliere collectie, Nederland

29 Christoffel Jacobsz. van der Laemen (Brussel 1606/ Antwerpen 1651) Elegant gezelschap bij het Tric Trac spel Gesigneerd met initialen r.b. Olieverf op paneel, 49.5 x 64.3 cm - Veiling Van Ham Kunstauktionen, Keulen, 30 juni 2005, lot 1349 (incl. kopie aankoopnota) - Particuliere collectie, Nederland N.B.: Het bordspel Tric Trac dateert uit de vijftiende eeuw, mogelijkerwijs is het ontstaan in het Midden-Oosten en gedurende de Renaissance geïntroduceerd in Europa. Sinds de zestiende eeuw werd het spel gespeeld door de Franse elite, onder het genot van een glaasje en vergezeld van muziek. Koning Lodewijk XIV was een fervent Tric Trac-speler en heeft als valsspeler de regels meerdere malen aangepast, waardoor verschillende spelvormen ontstonden

30 Navolger van Pieter Wouwerman (Haarlem Amsterdam 1682) Bedrijvigheid in het legerkamp Olieverf op doek, 35 x 46.4 cm - Veiling Nagel Auktionen, Stuttgart, 17 maart 2005, lot 502 als Toegeschreven aan Pieter Wouwerman (incl. kopie aankoopnota) - Particuliere collectie, Nederland Omgeving van Jacob de Wet I (Haarlem 1600/ /1691) Mozes slaat water uit de rots Olieverf op doek, 63.1 x 82.3 cm Hollandse School (Tweede helft 17 e eeuw) Een onderonsje met de jager Olieverf op doek, 78.8 x 64.8 cm

31 Toegeschreven aan Pieter de Grebber (Haarlem 1595/ /1653) De arbeider van Gibea verschaft onderdak aan de Leviet en zijn bijvrouw (Richteren 19:15-20) Olieverf op doek, x cm - Veiling Bernaerts, Antwerpen, december 2004, lot 57 als Hollandse School - Particuliere collectie, Nederland

32 Herman Saftleven & Cornelis Saftleven (Rotterdam Utrecht 1685 & Gorinchem Rotterdam 1681) Weids berglandschap met op de voorgrond vee, een melkmeid en een jongen Olieverf op paneel, 31.1 x 41.9 cm - Gebr. Douwes Fine Art, Amsterdam - Particuliere Collectie, Nederland N.B.: Geregistreerd bij het RKD onder bovengenoemde beschrijving (kunstwerknr )

33 Monogrammist C.V.M. (17 e /18 e eeuw) Het laden van het vee in de haven Gemonogrammeerd l.m. Olieverf op paneel, 17.4 x 22.9 cm Particuliere collectie, Nederland

34 34 BALTHASAR PAUL OMMEGANCK (Antwerpen ) Balthasar Paul Ommeganck was een Zuid-Nederlandse kunstenaar ten tijde van het neoclassicisme, die furore maakte met zijn diervoorstellingen. Op 17 september 1767 trad de jonge Ommeganck toe tot het Sint-Lucasgilde, waar hij les kreeg van de toonaangevende dierenschilder Hendrik-Jozef Antonissen ( ). Net als zijn leermeester koesterde hij een liefde voor het uitbeelden van vee, zijn schilderijen verbeelden vele koeien, schapen en lammeren. Ommeganck bracht een baanbrekende vernieuwing in zijn genre: hij brak met de gewoonte om zijn onderwerpen in een italianiserend fantasielandschap op te stellen en koos juist voor zijn nabije omgeving. Hij situeerde de dieren in rustige, heuvelachtige landschappen, waar zij gehoed worden door herders of herderinnen. Hij kleurde zijn landschappen naar de neoclassicistische traditie met het frisse licht van de vroege ochtendzon of het warme licht van een zonsondergang. In november 1788 stichtte Ommeganck samen met tijdgenoten, waaronder kunstenaar Hendrik-Frans de Cort ( ), de 'Konstmaetschappije' te Antwerpen. Dit gezelschap van beeldende kunstenaars kwam wekelijks bijeen om elkaars werk te bespreken, privésalons in te richten en jaarlijks publieke tentoonstellingen te organiseren. Daarnaast genoten zij in elkaars gezelschap van vele feestjes en alcoholische versnaperingen. Zij verenigden zichzelf onder de leus 'Tot Nut, Baet en Dienst', waarbij Ommeganck verschillende bestuursfuncties bekleedde, waaronder auditeur en schatbewaarder. Enkele jaren later was Ommeganck betrokken bij de oprichting van de 'École spéciale de peinture, de sculpture et d'architecture', voorloper van de Academie voor Schone Kunsten te Antwerpen. De landschapstraditie die door Balthasar Paul werd ingeluid, werd in Antwerpen voortgezet. Als professor aan de academie bracht hij zijn leerlingen niet alleen een merkwaardige schildertechnische vaardigheid bij, maar ook de liefde voor het genre dat hij zelf beoefende. Ommeganck was een gewaardeerd schilder in zijn tijd. Werk van de kunstenaar werd tentoongesteld op de Franse Salons en op de Tentoonstelling van Levende Meesters. Tijdens een bezoek van Napoleon in 1803 schonk het Antwerpse stadsbestuur een schilderij van Ommeganck aan Joséphine de Beauharnais, de eerste echtgenote van de keizer. Zijn idyllische landschappen waren evens een voorbode van de romantiek. Werken van de hand van Ommeganck bevinden zich in de collecties van het Rijksmuseum te Amsterdam, het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten te Antwerpen en het Louvre te Parijs.

35 Balthasar Paul Ommeganck (Antwerpen ) Koe met twee ooien en een lam onder een boom Gemonogrammeerd en onduidelijk gedateerd r.o. Olieverf op paneel, 33.2 x 40.4 cm Afkomstig van familie van de kunstenaar Balthasar Paul Ommeganck (Antwerpen ) Ooien met lammetje bij een poel Gesigneerd l.o. Olieverf op paneel, 25.7 x 31.3 cm Afkomstig van familie van de kunstenaar Balthasar Paul Ommeganck (Antwerpen ) Rustende herders met vee in een weids landschap Gesigneerd en gedateerd 1785 r.o. Olieverf op paneel, 42.3 x 57.6 cm Afkomstig van familie van de kunstenaar Herman Henry op der Heijde (Amsterdam ) Huiswaarts Gesigneerd en gedateerd 1839 r.o. Olieverf op doek, 41.7 x 51.3 cm - Bruni Meyer Antik & Art Galerie, Rosenheim (2005) (incl. kopie aankoopnota) - Particuliere collectie, Nederland

36 Anthonie Jacobus van Wijngaerdt (Rotterdam Haarlem 1887) Koeien in een Hollands landschap Gesigneerd r.o. Olieverf op paneel, 23.5 x 36.8 cm - Simonis & Buunk Kunsthandel, Ede (1991) - Particuliere collectie, Nederland Charles Dankmeijer (Amsterdam Den Haag 1923) Zaanstreek, Holland Gesigneerd r.o. Olieverf op doek, 36.2 x 40.7 cm Hendrik Savrij (Haarlem ) Rustende koeien bij de poel Gesigneerd l.o. Olieverf op doek op board, 61.6 x cm Jan Bogaerts (Den Bosch Wassenaar 1962) Boerderij Gesigneerd en gedateerd 1908 l.o. Olieverf op doek, 40.8 x 40.5 cm

37 Vasili Dmitrievich Polenov (Sint-Petersburg Polenovo 1927) Datsja Gesigneerd en gedateerd 5 r.o. Olieverf op doek op karton, 33.1 x 61.7 cm - Galerie Khepri, Amsterdam - Particuliere collectie, Nederland Jan Bogaerts (Den Bosch Wassenaar 1962) Het uitzicht Gesigneerd en gedateerd 1917 r.o. Olieverf op doek, 45.5 x 32.3 cm

38 Jacob Cremer (Arnhem Den Haag 1880) Wachten op de dagvangst Gesigneerd en gedateerd 1876 l.o. Olieverf op doek, 76.1 x cm David Schulman (Hilversum Laren (NH) 1966) Winter - Blaricum Gesigneerd l.o. Gesigneerd en getiteld verso Olieverf op board, 33.8 x 49.6 cm Louis Apol (Den Haag ) Wandelaar in een besneeuwd landschap Gesigneerd l.o. Olieverf op doek op paneel, 22.6 x 30 cm

39 39 LOUIS APOL (Den Haag ) Louis Apol behoort tot de belangrijkste meesters van de Haagse School en maakte furore met zijn besneeuwde landschappen, bosgezichten en heidelandschappen. Op vijftienjarige leeftijd kreeg hij zijn eerste schilderlessen. Apol volgde van 1867 tot 1872 een opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten, waar hij leerling was van onder andere Johannes F. Hoppenbrouwers ( ). In 1869 nam de negentienjarige kunstenaar al deel aan tentoonstellingen in binnen- en buitenland en twee jaar later ontving hij de Koninklijke Subsidie voor de Schilderkunst, om zijn talent verder te kunnen ontwikkelen. De liefde voor het sneeuwlandschap heeft Apol ongetwijfeld overgehouden aan zijn opleiding bij Hoppenbrouwers. Deze leerling van Andreas Schelfhout was een romantisch landschapsschilder met een bijzondere voorkeur voor sneeuw- en ijsgezichten. In vergelijking tot zijn romantische voorgangers voorzag Apol zijn werken slechts minimaal van stoffage, hij verbeeldde het landschap met haar typische licht en atmosfeer. Aan zijn reputatie als schilder van wintergezichten dankte Apol de uitnodiging om deel te nemen aan een poolexpeditie. In de zomer van 1880 voer hij mee naar Nova Zembla met het schip de Willem Barentz. Hij documenteerde de reis in vele aquarellen; deze indrukken van de reis boden hem de rest van zijn leven een onuitputtelijke bron van inspiratie. Na zijn terugkeer in Nederland werkte hij gedurende vele jaren in de Veluwezoom. Hij vervaardigde veelal schetsen in de openlucht, maar rond 1900 maakte Apol ook een serie foto's van het omvangrijke landschap, waaronder van besneeuwde boomtakken. Deze foto's heeft hij, gezien de vingerafdrukken met verf, als voorbeeld voor zijn schilderijen gebruikt. Apol maakte zeer gedetailleerde werken, maar ook grof geschilderde olieverfschetsen van kleiner formaat. Hij verbeeldde in zijn schilderijen immer de stemming van het landschap. Werk van de hand van deze kunstenaar is onder andere te vinden in het Rijksmuseum te Amsterdam en in het Gemeentemuseum Den Haag.

40 Louis Apol (Den Haag ) Terugkeer bij het vallen van de avond Gesigneerd r.o. Olieverf op doek, 61 x cm Particuliere collectie, Nederland

41 Paul Bodifée (Deventer ) Het verzamelen van het berkenhout langs de waterkant Gesigneerd l.o. Olieverf op doek, 83.9 x cm Alois Arnegger (Wenen ) Sprokkelaarster in winterlandschap bij ondergaande zon Gesigneerd l.o. Olieverf op doek, 58.2 x 79.2 cm Fredericus Jacobus van Rossum du Chattel (Leiden Yokohama 1917) Boer in zijn vlet bij zonsondergang Gesigneerd l.o. Olieverf op doek, 56.9 x 39.9 cm N.B.: Van Rossum du Chattel maakte talloze impressies van de Utrechtse Vecht en haar omgeving, waardoor critici hem de bijnaam schilder van de Vecht gaven. Een ander geliefd onderwerp van zijn hand is het landschap rondom Den Haag, de omgeving waar hij opgroeide. Hij kreeg zijn eerste schilderlessen van zijn vader, Jan Hendrik van Rossum du Chattel ( ), later bezocht hij de Teekenschool te Den Haag en werkte hij in het atelier van de Haagse impressionist Willem Maris. Ondanks de duidelijke invloeden van schilders van de Haagse School, ontwikkelde hij een heel kenmerkende eigen stijl

42 Willem Maris (Den Haag ) Koeien aan een slootkant (ca ) Gesigneerd r.o. Olieverf op doek, 79.8 x cm - Kunsthandel E.J. van Wisselingh & Co., Amsterdam (inv.no. 718) - Particuliere collectie, Nederland

43 43 WILLEM MARIS (Den Haag ) De familie Maris behoort tot één van de bekendste Nederlandse kunstenaarsfamilies, met Mattheus Maris als vader van de drie gebroeders Jacob, Willem en Matthijs. Als meester-drukker bracht hij vaak prenten van werken van befaamde kunstenaars mee naar huis. Met grote bewondering begonnen zijn zonen met het kopiëren van deze meesterwerken en zo ontwikkelden zij zich tot zeer invloedrijke schilders en dragers van de Haagse School. Willem Maris was één van de belangrijkste vertolkers van deze negentiende eeuwse kunstbeweging. En de enige die echt impressionistisch werkte, met felle kleuren en een losse toets. Zijn oeuvre verbeeldt landschappen met eenden of koeien in weiden gelegen aan een sloot. Al sinds zijn jeugd werkte Maris in de open lucht en naar de vrije natuur, veelal rondom zijn ouderlijk huis. Zijn eerste tekenlessen kreeg hij thuis van zijn oudere broer Jacob aan de hand van zijn vaders prenten. Willem was grotendeels autodidact, maar volgde op 18-jarige leeftijd tekenles aan de Haagse Academie en ontving daarnaast vele adviezen van dierenschilder Pieter Stortenbeker ( ). De jonge kunstenaar was vaak te vinden in het Mauritshuis, waar hij grote meesters kopieerde, waaronder dierenschilder Paulus Potter ( ). Na de verkoop van zijn eerste schilderij reisde Willem Maris naar het Gelderse Oosterbeek, waar hij de kunstenaar Anton Mauve ( ) ontmoette. Vele daaropvolgende zomers trokken zij samen de natuur in. In Oosterbeek, het Nederlandse Barbizon, ontwikkelde hij zijn eigen stijl in landschapschilderen. In 1863 nam Maris deel aan de 'Tentoonstelling van Levende Meesters', waar het talent van de jonge schilder niet onopgemerkt bleef. Een zinderende zomerdag in de Hollandse polder was het onderwerp waar Maris furore mee maakte. Zijn schilderijen van koeien in zonnige weilanden werden opgebouwd uit afwisselend dikke en dunne streken, met een natuurlijke lichtval als resultaat. Het ging de kunstenaar om het vastleggen van de manier waarop het licht zijn onderwerpen beroerde. Maris schilderde dan ook in de open lucht, wat baanbrekend was voor die tijd, zeker in Nederland. In 1901 schreef hij in een brief: Voor zover ik mij herinneren kan, was ik voor mijn twaalfde jaar [..] al in de weilanden aan 't teekenen van koeien [..] ik heb meestal buiten gewerkt, 's zomers in het veld, 's winters in de stallen. Maris wordt gerekend tot de schilders van de Haagsche School, omdat hij ook de sfeer en stemming van een landschap vastlegde. Met een steeds lossere penseelstreek gaf hij zijn onderwerpen weer, waardoor zijn zonovergoten weilanden kleurrijker zijn dan de veelal grijze landschappen van zijn tijdgenoten. In zijn oeuvre is het vertrouwde beeld van het Hollands landschap goed bewaard gebleven; men verwijst dan ook vaak naar hem als de 'Haagse impressionist'. Willem Maris onderhield een hechte vriendschap met collega-kunstenaars Anton Mauve en Hendrik Willem Mesdag ( ), met wie hij in 1876 de Hollandsche Teeken- Maatschappij oprichtte. Willem was op zijn beurt leermeester van kunstenaars George Hendrik Breitner ( ) en Evert Moll ( ). Werk van de hand van Willem Maris is te vinden in de collecties van het Rijksmuseum, het Stedelijk Museum Amsterdam en het Haags Gemeentemuseum.

44 Willem Maris (Den Haag ) Hoog Zomer (ca ) Gesigneerd l.o. Olieverf op doek, 80.6 x cm Particuliere collectie, Nederland

45 Willem Maris (Den Haag ) Weide met koeien aan het water (ca ) Gesigneerd r.o. Olieverf op paneel, 21.5 x 26.8 cm - Kunsthandel L.J. Krüger, Den Haag - Particuliere collectie, Nederland

46 Willem Roelofs (Amsterdam Berchem 1897) Landwegje met koe (ca ) Gesigneerd l.o. Olieverf op paneel, 21 x 31.9 cm - Kunsthandel Caramelli en Tessaro, Amsterdam (inv.no. 765) - Particuliere collectie, Nederland

47 Cornelis Vreedenburgh (Woerden Laren (NH) 1946) Het bleken van de was op een rustige namiddag Gesigneerd l.o. Olieverf op doek, 46.4 x 75.3 cm Particuliere collectie, Nederland

48 Pierre-Emmanuel Damoye (Parijs ) Herfstlandschap Gesigneerd en gedateerd 91 r.o. Olieverf op doek, 66 x cm - Borzo Kunsthandel, Den Bosch - Particuliere collectie, Nederland Arnold Marc Gorter (Almelo Amsterdam 1933) Langs de Vordense beek bij herfst Gesigneerd r.o. Olieverf op doek, 51.2 x 65.7 cm

49 Johannes Evert Akkeringa (Blinjoe Amersfoort 1942) Achter de woning Gesigneerd r.o. Olieverf op doek, 47 x 64.2 cm Particuliere collectie, Nederland Tentoonstelling: Christie s Amsterdam, Wintertentoonstelling J.E.H. Akkeringa ( ): Tuin & Duin: Schilder van de huiselijke sfeer, 6-14 januari 2005 (cat.no. 26) N.B.: Johannes Evert Akkeringa maakte naam met zijn blijmoedige Hollandse taferelen. Hij verbeeldde vredig werkende vrouwen en spelende kinderen in huiselijke sfeer, Akkeringa wordt dan ook de schilder van het onbezorgde leven genoemd. Werk van de kunstenaar bevindt zich onder andere in de collectie van het Frans Halsmuseum in Haarlem, het Haags Gemeentemuseum en het Kröller-Müller Museum in Otterlo

50 Gottfried van Pelt (Antwerpen Sint-Joost-ten-Node 1926) Bloemenpracht Olieverf op paneel, x 89 cm - Simonis & Buunk Kunsthandel, Ede - Particuliere collectie, Nederland Clasine Neuman (Amsterdam Den Haag 1908) Wilde rozen in gevlochten mand Gesigneerd l.b. Olieverf op doek, 57.2 x 64.6 cm N.B.: Clasina Neuman trad in de voetsporen van haar vader Johan Heinrich Neuman ( ) en volgde een opleiding aan de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijzers, op de bovenverdieping van het Rijksmuseum te Amsterdam. Als vooruitstrevend vrouwelijk kunstenaar nam zij deel aan verschillende tentoonstellingen, waaronder de Nationale tentoonstelling van vrouwenarbeid te Den Haag in Daarnaast was Neuman een gewaardeerd lid van Arti et Amicitiae te Amsterdam en het Schilder- en teekengenootschap Kunstliefde te Utrecht

51 Frans Oerder (Rotterdam Pretoria 1944) De Vuurbaak van Katwijk aan Zee Gesigneerd l.o. Olieverf op doek, 48.1 x 56.8 cm Frans Oerder (Rotterdam Pretoria 1944) Stilleven met pantoffelplant in koperen schaal Gesigneerd r.o. Olieverf op doek, 71.1 x 90.5 cm

52 Johannes Hermanus Barend Koekkoek (Amsterdam Hilversum 1912) Kortenhoef Gesigneerd l.o. Gesigneerd op resten etiket en met lakzegel van de kunstenaar verso Olieverf op paneel, 24.2 x 17.9 cm Jurrien Marinus Beek (Arnhem Den Haag 1965) Gezicht op het Kerkplein en de Sint-Eusebiuskerk te Arnhem Gesigneerd r.o. Olieverf op doek op paneel, 80.1 x 60.1 cm - Art Agencies International, Den Haag - Particuliere collectie, Nederland Johannes Hermanus Koekkoek (Veere Amsterdam 1851) Schipbreuk bij de rotskust Gesigneerd met initialen r.o. Olieverf op paneel, 18.6 x 26.7 cm Christoffel Albertus Vos (Amsterdam ) De stadsbrand Gesigneerd en gedateerd 49 r.o. Olieverf op paneel, 23.9 x 31.6 cm

53 Everhardus Koster (Den Haag Dordrecht 1892) Een moment van rust Gesigneerd r.o. Olieverf op doek, 90.5 x cm Particuliere collectie, Nederland

54 Henriette Ronner-Knip (Amsterdam Elsene 1909) Twee honden bij de groentekar Gesigneerd r.o. Olieverf op paneel, 21 x 25.3 cm Constant Artz (Parijs Soestdijk 1951) Eendenfamilie bij het water Gesigneerd l.o. Olieverf op doek, 50.1 x 70.8 cm Otto Eerelman (Groningen ) Mijn Smous Gesigneerd l.m. Olieverf op schilderskarton, 35.5 x 25.5 cm Afkomstig van familie van de kunstenaar N.B.: Otto Eerelman ontving talrijke opdrachten, uit zowel binnen- en buitenland, voor het vastleggen van gedenkwaardige momenten en geliefden. Hij blonk uit in het schilderen van honden en verbeeldde deze in een natuurgetrouwe, maar romantische schilderstijl. Het hier aangeboden werk betreft een portret van zijn eigen hond, zijn geliefde Smous. Dit schilderij werd in 1913 door de kunstenaar geschonken aan een familielid

ALGEMENE VEILINGVOORWAARDEN SHETLAND PONY SELECT SALE

VAN GOGH KRIJGT KLEUR NIVEAU ++

Den Haag Scheveningen Delft

Den Haag Scheveningen Delft Den Haag Scheveningen Delft Zaterdag en zondag 21 en 22 juni 2008 met bezoek aan Mauritshuis Museum Beelden aan zee Vermeercentrum V.V.A. afdeling Brussel G. Gilsonstraat 55, 1090 Brussel tel. 02-479.32.32

cradle2cradlecafé RONDJE DORDT 10 mei 2016

cradle2cradlecafé RONDJE DORDT 10 mei 2016 RONDJE DORDT 10 mei 2016 INHOUD Dank! Stadswandeling Patiënten perspectief Schaal Herkenning Eenheid Verhalen DANK! STADS- WANDELING STADS- WANDELING STADS- WANDELING cradle2cradlecafé STADSWANDELING En

Serie van vijf behangsels Jacob van Strij (Dordrecht 1756-1815 Dordrecht) Abraham van Strij (Dordrecht 1753-1826 Dordrecht)

Serie van vijf behangsels Jacob van Strij (Dordrecht 1756-1815 Dordrecht) Abraham van Strij (Dordrecht 1753-1826 Dordrecht) Havengezicht met schepen in kalm water Gesigneerd l.o.: J: VAN STRIJ Serie van vijf behangsels Jacob van Strij (Dordrecht 1756-1815 Dordrecht) Abraham van Strij (Dordrecht 1753-1826 Dordrecht) Dordrechts

Van schilderen volgens de regels naar schilderen met kleur

Van schilderen volgens de regels naar schilderen met kleur Van schilderen volgens de regels naar schilderen met kleur 61 Corr01_Matisse-boek_NL_april2015.indd 61 20-04-15 14:00 Het jaar 1897 luidt een nieuwe tijd in voor Matisse: in dit jaar maakt hij kennis met

AMSTERDAM. Lekstraat 63, 1079 EM Tel. +31 20 301 29 50 Fax +31 20 301 29 60 E-mail: info@veilinghuisaag.com Website: www.veilinghuisaag.

AMSTERDAM. Lekstraat 63, 1079 EM Tel. +31 20 301 29 50 Fax +31 20 301 29 60 E-mail: info@veilinghuisaag.com Website: www.veilinghuisaag. AMSTERDAM Lekstraat 63, 1079 EM Tel. +31 20 301 29 50 Fax +31 20 301 29 60 E-mail: info@veilinghuisaag.com Website: www.veilinghuisaag.com GENÈVE Rue du Rhône 59-I CH-1204 Tel. +41 22 310 33 32 Fax +41

VEILINGVOORWAARDEN VEULENVEILING 2015

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Samuel van Hoogstraten

Biografische schets van Dietrich Hennemann (1922-2000)

Biografische schets van Dietrich Hennemann (1922-2000) INHOUDSOPGAVE Inleiding Biografische schets van Dietrich Hennemann (1922-2000) Acquisitie Inhoud Aanwijzingen voor gebruik Plaatsingslijst Rondreis door Nederland 1961 Familievakanties op Tessel 1961-1964

Galerie Oscar De Vos +32 (0)9 281 11 70. B-9830 Sint-Martens-Latem Belgium www.oscardevos.be

Galerie Oscar De Vos +32 (0)9 281 11 70. B-9830 Sint-Martens-Latem Belgium www.oscardevos.be PERSINFORMATIE GALERIE OSCAR DE VOS BRAFA 2016 Galerie Oscar De Vos toont een uitzonderlijke selectie van Belgische Kunst, exclusief ter gelegenheid van BRAFA 2016. De kunstwerken zijn van bijzondere artistieke

ART HISTORY. de negentiende eeuw. H5 Hoofdstuk 3 Het Realisme Tweede helft 19de eeuw

ART HISTORY. de negentiende eeuw. H5 Hoofdstuk 3 Het Realisme Tweede helft 19de eeuw ART HISTORY de negentiende eeuw H5 Hoofdstuk 3 Het Realisme Tweede helft 19de eeuw Thema s uit het Realisme Hardwerkende fabrieksarbeiders. Eenvoudige plattelandsmensen. Kleine en alledaagse gebeurtenissen.

Archiefnummer 0354. Inventaris van het archief/de collectie van. A. Greebe (1915-1993) Kunstenaar en verzamelaar 1917-1979.

Archiefnummer 0354. Inventaris van het archief/de collectie van. A. Greebe (1915-1993) Kunstenaar en verzamelaar 1917-1979. Archiefnummer 0354 Inventaris van het archief/de collectie van A. Greebe (1915-1993) Kunstenaar en verzamelaar 1917-1979 Lidy Visser Den Haag 2002/2009 INHOUD 1. Inleiding 3 2. Inventaris 4 2.1. Correspondentie

Honingen. Lion Arie Feijen. Stillevens 8 t/m 30 maart 2014. since 1997. 16 jaar toonaangevend in realisme. Galerie - Art Gallery

Honingen. Lion Arie Feijen. Stillevens 8 t/m 30 maart 2014. since 1997. 16 jaar toonaangevend in realisme. Galerie - Art Gallery Galerie - Art Gallery Honingen since 1997 Lion Arie Feijen Stillevens 8 t/m 30 maart 2014 16 jaar toonaangevend in realisme Lion Arie Feijen (1947) schildert in de traditie van de beroemde Nederlandse

Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding'

Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding' Nummer Toegang: NL-HaRKD-0058 Collectie Federatie van Rotterdamse beeldende kunstenaars 'De Branding' Lidy Visser, 2005 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 2005 This finding aid is written

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

Voorjaarsexpositie 2009. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Voorjaarsexpositie 2009 schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Andreas Schelfhout 1787-1870 Andreas Schelfhout 1787-1870 Weids Zomers Rivier Landschap, gedateerd 1847 Olie op Paneel, 36 x 48 cm Andreas Schelfhout

Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923)

Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923) Nummer Toegang: NL-HaRKD-0396 Archief en collectie George Hendrik Breitner (1857-1923) Lidy Visser, 2004 RKD (Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie) 2004 This finding aid is written in Dutch.

Koningsstraat 20. Brussel

Koningsstraat 20. Brussel Koningsstraat 20 Brussel De Koningsstraat nr. 20 is gelegen in de nabijheid van het Koninklijk Paleis en het Parlement in Brussel. Hier zijn de Directie en enkele afdelingen van de bank gevestigd en op

Openingsexpositie. schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Adriaen Backer

RKD explore. Rkd Explore http://rkd.nl/ Adriaen Backer Rkd Explore http://rkd.nl/ RKD explore 11377 Adriaen Backer Anatomische les van Prof. Frederik Ruysch, 1670 gedateerd Amsterdam, Amsterdam useum, inv./cat.nr. SA 2000 Download Download Download Object

Schotersingel 117 - III Haarlem. KOK houdt het onroerend goed in beweging. 550,- p/m. www.kokmakelaars.nl

Schotersingel 117 - III Haarlem. KOK houdt het onroerend goed in beweging. 550,- p/m. www.kokmakelaars.nl Haarlem 550,- p/m KOK Makelaars Bloemendaalseweg 245 2051 GC Overveen telefoon 023 541 00 41 overveen@kokmakelaars.nl KOK houdt het onroerend goed in beweging Kantoor KOK Makelaars houdt onroerend goed

Thema. 13 januari Jonathan Bikker Conservator Onderzoek Schilderijen en Anna Krekeler Restaurator Schilderijen

Thema. 13 januari Jonathan Bikker Conservator Onderzoek Schilderijen en Anna Krekeler Restaurator Schilderijen Programma Reeks 1 Rijkscollege Het Rijksmuseum College biedt inzicht en verdieping bij tentoonstellingen en de collectie van het Rijksmuseum wordt gegeven door conservatoren en restauratoren van het Rijksmuseum.

Voorwaarden terzake van de verkoop bij inschrijving "Gorsselse Heide"

Voorwaarden terzake van de verkoop bij inschrijving Gorsselse Heide Dirkzwager advocaten & notarissen N.V. Postbus 111 6800 AC Arnhem Telefoon : (026) 365 55 58 Fax : (026) 365 55 00 JW - 28002693 Voorwaarden terzake van de verkoop bij inschrijving "Gorsselse Heide" Beschrijving

Schotersingel 117 - Parterre Haarlem. KOK houdt het onroerend goed in beweging. 800,- p/m. www.kokmakelaars.nl

Schotersingel 117 - Parterre Haarlem. KOK houdt het onroerend goed in beweging. 800,- p/m. www.kokmakelaars.nl www.kokmakelaars.nl Schotersingel 117 - Parterre Haarlem 800,- p/m KOK Makelaars Bloemendaalseweg 245 2051 GC Overveen telefoon 023 541 00 41 overveen@kokmakelaars.nl KOK houdt het onroerend goed in beweging

A. Definities. B. Algemene bepalingen

A. Definities. B. Algemene bepalingen ALGEMENE VOORWAARDEN VOOR REGISTERMAKELAARS EN REGISTERTAXATEURS IN ROERENDE ZAKEN, LEDEN VAN DE FEDERATIE VAN TAXATEURS, MAKELAARS EN VEILINGHOUDERS IN ROERENDE ZAKEN, WELKE VOORWAARDEN ZIJN GEDEPONEERD

Arnold van de Laar en de Brabantse kunstwereld (1886-1974) Marga Altena & Michel van de Laar

Arnold van de Laar en de Brabantse kunstwereld (1886-1974) Marga Altena & Michel van de Laar Een duizendkunstenaar in Den Bosch Arnold van de Laar en de Brabantse kunstwereld (1886-1974) Marga Altena & Michel van de Laar Colofon Initiatief Michel van de Laar BOEK Tekst Marga Altena & Michel van

Resideren in Haagsche Historie

Resideren in Haagsche Historie Resideren in Haagsche Historie Residence Wilshout Monumentaal wonen in s-gravenhage Wilshout Appartementengebouw Wilshout is een voormalig woonhotel. Wonen in Wilshout is wonen in een monumentaal pand

Inventaris van het archief van. H.F. Boot. Schilder (1877-1963) (1857, 1869, 1891-1901) 1908-1963. en inventaris van gedeponeerd archief

Inventaris van het archief van. H.F. Boot. Schilder (1877-1963) (1857, 1869, 1891-1901) 1908-1963. en inventaris van gedeponeerd archief Archiefnummer 0595 Inventaris van het archief van H.F. Boot Schilder (1877-1963) (1857, 1869, 1891-1901) 1908-1963 en inventaris van gedeponeerd archief 1962-1963, 1968-1971, 1997-1999 Karlijn de Jong

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw

schilderijen 19 de en 20 ste eeuw schilderijen 19 de en 20 ste eeuw Collectie 2009-2010 Met gepaste trots presenteren wij onze nieuwe catalogus 2009-2010. Sinds de start in de Piramide te Gulpen is dit nu de tweede gedrukte catalogus die

Kröller - Müller museum. van Oscar Zuethoff uit klas B2G

Catalogus Verkoop bij inschrijving. Winkelinventaris

ROUTEBESCHRIJVING H O W T O G E T H E R E

ROUTEBESCHRIJVING H O W T O G E T H E R E ROUTEBESCHRIJVING H O W T O G E T H E R E NH Naarden Hotel is gemakkelijk bereikbaar per auto. (A1) Neem de afslag Gooimeer (afrit 6). Komt u vanuit Amsterdam dan gaat u onderaan de afslag naar links.

beeldende vakken CSE GL en TL Examen VMBO-GL en TL 2012 tijdvak 2 dinsdag 19 juni 13.30-15.30 uur beeldende vakken CSE GL en TL Bij dit examen hoort een bijlage. Dit examen bestaat uit 34 vragen. Voor dit examen zijn maximaal 76 punten

Artlease Utrecht [Expositie Toyin Loye] zomer 2012

Artlease Utrecht [Expositie Toyin Loye] zomer 2012 Artlease Utrecht [Expositie Toyin Loye] zomer 2012 De eerste gedachten die in mij opkomen bij Toyin Loye zijn: warm, sympathiek, hoffelijk, bescheiden en trots. Een Nigeriaanse kunstenaar met een aristocratische

Auke en Wiesje Bult-Vreugde

Verkoopbrochure Heemskerckstraat 7, Zwolle.

Verkoopbrochure Heemskerckstraat 7, Zwolle. Verkoopbrochure Heemskerckstraat 7, Zwolle. 184.000,- K.K. Pagina 1 Informatiebrief bij verkoopprocedure van Heemskerckstraat 7, Zwolle Geachte heer/mevrouw, Met deze brochure willen wij u zo zorgvuldig

Henny Radijs (1915-1991)

Cursusaanbod en workshops 2012-2013

Cursusaanbod en workshops 2012-2013 Cursusaanbod en workshops 2012-2013 Marc Kuyper Hans van der Pas Atelier: Wateringweg 155 email : art@marckuyper.com en hvdp@telfort.nl 2031EG Haarlem telefoon 06-11204994 (inspreken) Volop gratis parkeergelegenheid

J.A. Radeckerweg 34 A, 1871 CJ Schoorl

J.A. Radeckerweg 34 A, 1871 CJ Schoorl VLIEG Makelaars OG Jan Oldenburglaan 16 A 1861 JT Bergen Telefoon 072-5898004 E-mail: bergen@vlieg.nl Internet: www.vlieg.nl J.A. Radeckerweg 34 A, 1871 CJ Schoorl Vraagprijs 395.000,- k.k. Vestigingen

Rembrandts. late leerlingen In de leer bij een genie. David de Witt Leonore van Sloten Jaap van der Veen

Rembrandts. late leerlingen In de leer bij een genie. David de Witt Leonore van Sloten Jaap van der Veen Rembrandts late leerlingen In de leer bij een genie David de Witt Leonore van Sloten Jaap van der Veen Museum Het Rembrandthuis Amsterdam 2015 Inhoud Voorwoord 11 Bruikleengevers 13 1 Rembrandts late leerlingen

Wilem de Kooning Academie Hogeschool Rotterdam ( Art media design & leisure ) Over Henk Fortuin (1916-2007) oud-student in de jaren dertig

Wilem de Kooning Academie Hogeschool Rotterdam ( Art media design & leisure ) Over Henk Fortuin (1916-2007) oud-student in de jaren dertig Boek over Henk Fortuin: oud-student in de jaren dertig eigenzinnig kunstenaar in Maassluis Eind november 2007 verscheen een boek over kunstenaar Henk Fortuin (1916-2007), die in de jaren dertig studeerde

Méér makelaar. Amsterdam: Disketteweg 4. Koopprijsindicatie: e 1.475.000,- kk. (optie BTW belaste levering)

Méér makelaar. Amsterdam: Disketteweg 4. Koopprijsindicatie: e 1.475.000,- kk. (optie BTW belaste levering) Méér makelaar. Amsterdam: Disketteweg 4 Koopprijsindicatie: e 1.475.000,- kk. (optie BTW belaste levering) Bel voor een afspraak ons kantoor in Amsterdam 020 205 02 23 Adresgegevens / Beschrijving / Locatie

KUNSTSCHILDERS overleden in Hilversum

KUNSTSCHILDERS overleden in Hilversum WAARD OM TE WETEN HET SCHILDERSDORP HILVERSUM door P.J.M. Timmer Onlangs las ik in ons aller Gedenkboek Hilversum van 1924 het artikel van de schilder Gerard Koekkoek, zoon van de ons bekende schilder

Een koninklijk huwelijk bij Escher in Het Paleis

Een koninklijk huwelijk bij Escher in Het Paleis Uw Bruiloft Een koninklijk huwelijk bij Escher in Het Paleis Trouw in het winterpaleis van Koningin Emma in de romantische Balzaal of tussen de betoverende werken van Maurits C. Escher. Omgeven door oneindige

Gelderse portretkunst

FOTOVEILING MERKELBACH BENEFIETAVOND 4 APRIL 2013

FOTOVEILING MERKELBACH BENEFIETAVOND 4 APRIL 2013 FOTOVEILING MERKELBACH BENEFIETAVOND 4 RIL 2013 FOTOVEILING TEN BATE VAN RED EEN PORTRET VEILING 4 april 2013, 22.00-23.00 uur LOCATIE Stadsarchief, Vijzelstraat 32, Amsterdam KIJKDAGEN Eerste Paasdag

Examen VMBO-GL en TL. beeldende vakken CSE GL en TL. tijdvak 1 woensdag 16 mei 9.00-11.00 uur

Examen VMBO-GL en TL. beeldende vakken CSE GL en TL. tijdvak 1 woensdag 16 mei 9.00-11.00 uur Examen VMBO-GL en TL 2012 tijdvak 1 woensdag 16 mei 9.00-11.00 uur beeldende vakken CSE GL en TL Bij dit examen horen twee bijlagen (een kleurenbijlage en een zwart-wit bijlage). Dit examen bestaat uit

VEILINGVOORWAARDEN LIMBURGSE VEULENVEILING 2016

VEILINGVOORWAARDEN LIMBURGSE VEULENVEILING 2016 VEILINGVOORWAARDEN LIMBURGSE VEULENVEILING 2016 1. ALGEMEEN 1.1 Hendrix Events BV [zaakdoende onder de naam Limburgse Veulenveiling] (hierna zowel afzonderlijk als gezamenlijk te noemen: LVV), organiseert

Het Frans Walkate Archief, de nalatenschap van Henk van Ulsen en een verrassende ontdekking

Het Frans Walkate Archief, de nalatenschap van Henk van Ulsen en een verrassende ontdekking in de etalage Het Frans Walkate Archief, de nalatenschap van Henk van Ulsen en een verrassende ontdekking Op 28 augustus 2009 overleed geheel onverwacht op een logeeradres in Bussum de in 1927 in Kampen

Pimpelmees 3 3766 AX Soest

Pimpelmees 3 3766 AX Soest Pimpelmees 3 3766 AX Soest Landelijk kunstenaars-genootschap de Ploegh Pimpelmees 3 3766 AX Soest Ingang de Hazelaar Telefoon: 035-609 04 11 Email: mfretz@deploegh.nl www.deploegh.nl Openingstijden woensdag

Javier Gómez en Arian Winterink exposeert in Museum vd Togt

Kunstregisseur, Beeldend Kunstenaar

Kunstregisseur, Beeldend Kunstenaar Daniel van Goor CV Daniel van Goor CV Persoonlijke gegevens Naam: Daniel Pierre Cornelis van Goor Adres: Zuidwijkstraat 86 Woonplaats: 2729 KE Zoetermeer Telefoon: 079-342 04 13 Geboren: 1 augustus 1955

De Gouden Eeuw van Twente 100 topstukken uit de collectie van Rijksmuseum Twenthe

De Gouden Eeuw van Twente 100 topstukken uit de collectie van Rijksmuseum Twenthe Huis van Heek, tentoonstellingen in Rijksmuseum Twenthe en Huis Bergh Persbericht Rijksmuseum Twenthe, 12 februari 2015 De Gouden Eeuw van Twente 100 topstukken uit de collectie van Rijksmuseum Twenthe

EXECUTORIALE VEILING: Stammerkamp 15-17 te Diemen SAMENVATTING PPUBLIC

EXECUTORIALE VEILING: Stammerkamp 15-17 te Diemen SAMENVATTING PPUBLIC EECUTORIALE VEILING: Stammerkamp 15-17 te Diemen Executoriale verkoping (ex art. 3:268 BW) op maandag 30 september 2013, s avonds vanaf 18:00, Felix Meritis, Keizersgracht 324 te Amsterdam ten overstaan

Jacob van Ruisdael: Landschap met korenveld (1660-1665)

Natuur in beeld. Fotografie ontmoet schilderkunst in de 19de eeuw 05.03_05.06.2016. www.demesdagcollectie.nl

Natuur in beeld. Fotografie ontmoet schilderkunst in de 19de eeuw 05.03_05.06.2016. www.demesdagcollectie.nl Natuur in beeld Fotografie ontmoet schilderkunst in de 19de eeuw 05.03_05.06.2016 www.demesdagcollectie.nl Natuur in beeld Fotografie ontmoet schilderkunst in de 19de eeuw Jorien Soepboer Tegenwoordig

Les 12 Agendapunt: welk museum?

Les 12 Agendapunt: welk museum? Les 12 Agendapunt: welk museum? Presentatieopdracht 1 Het Van Goghmuseum Geef aan mensen die nog nooit in het van Goghmuseum zijn geweest in een presentatie van 5 minuten een goede indruk van het Van Goghmuseum.

Cornelis Hermannus Rijnvis

Cornelis Hermannus Rijnvis Cornelis Hermannus Rijnvis Cornelis Hermannus met zoon Cornelis Hermannus ± 1930 Cornelis Hermannus Rijnvis begon in 1922, vanuit de Kerkstraat 67 te Hoogeveen, een transportbedrijf met een bodedienst

GEORGE MEERTENS SUBLACUS schilderen/painting

GEORGE MEERTENS SUBLACUS schilderen/painting GEORGE MEERTENS SUBLACUS schilderen/painting GEORGE MEERTENS SUBLACUS schilderen/painting Document 2011 Inhoud/Contents Details/Close ups 6 Sublacus/Sublacus tekst/text Hanneke de Man 18 Brieven/Letters

Gent 24b. De Predikherenlei anno 1820 door de Hollandse soldaat Wynantz. Onderbergen. Het pand van de Dominicanen. Predikherenlei

Gent 24b. De Predikherenlei anno 1820 door de Hollandse soldaat Wynantz. Onderbergen. Het pand van de Dominicanen. Predikherenlei De Predikherenlei anno 1820 door de Hollandse soldaat Wynantz Gent 24b Onderbergen. Het pand van de Dominicanen Predikherenlei Rue de la Valléé nr 40 /Onderbergen Onderbergen nr 57 in 1940 Tweede gedeelte

18 november 2015 Online executieveiling, ex art. 514 e.v. Rv Zeijerveen, Jan wittestraat

18 november 2015 Online executieveiling, ex art. 514 e.v. Rv Zeijerveen, Jan wittestraat Zeijerveen, Jan wittestraat EXECUTIEVEILING (ex art. 514 e.v. Rv) Op zal online via https://www.nationalevastgoedveiling.nl t.o.v. notaris mw. mr. E.M. Dutmer verbonden aan Nysingh advocaten notarissen

Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Postbus 20018 2500 EA..DEN HAAG. Datum Verzoek van Tweede Kamer omtrent twee huwelijksportretten

Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Postbus 20018 2500 EA..DEN HAAG. Datum Verzoek van Tweede Kamer omtrent twee huwelijksportretten >Retouradres Postbus 16375 2500 BJ Den Haag Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Postbus 20018 2500 EA..DEN HAAG Media en Creatieve Industrie Rijnstraat 50 Den Haag Postbus 16375 2500 BJ

4. Als u in toekomstige publicaties van onze hand liever anoniem wil blijven dan kunt u dat hieronder aangeven.

4. Als u in toekomstige publicaties van onze hand liever anoniem wil blijven dan kunt u dat hieronder aangeven. CERTIFICERING Middels het invullen en ondertekenen van deze vragenlijst, verzoekt Fondation Constant (de Stichting ) om te certificeren het kunstwerk of de kunstwerken, hieronder beschreven, waarvan u

VAN GOGH KRIJGT SCHILDERLES NIVEAU ++

mr. L.A.Galman (Notariskantoor Lubbers en Dijk)

mr. L.A.Galman (Notariskantoor Lubbers en Dijk) A M S T E R D A M 2 0 1 2 VRIJWILLIGE VEILING op MAANDAG 23 januari 2012 s-avonds nà 18.00 uur in F E L I X M E R I T I S Keizersgracht 324 te Amsterdam ten overstaan van notaris mr. L.A.Galman (Notariskantoor

Op bezoek in de Sint Bavo Basiliek aan de Leidsevaart.

Op bezoek in de Sint Bavo Basiliek aan de Leidsevaart. Op bezoek in de Sint Bavo Basiliek aan de Leidsevaart. Via de Nederlandse Genealogische Vereniging, afd. Kennemerland zijn we in de gelegenheid gesteld om een rondleiding in de Sint Bavo Basiliek bij te

Kunstenaarmemo. Een inspirerende reis door de wereld van de kunst... Kunstenaarmemo Inspirerende reis door de wereld van de kunst: Schilderijen van beroemde impressionisten en expressionisten als klassiek memoriespel. Spelsoort: Spelers: Inhoud: Memo spel 1-4 spelers 28

Cornelis Trooststraat 33-huis en 35-huis in Amsterdam

Cornelis Trooststraat 33-huis en 35-huis in Amsterdam VRIJWILLIGE VERKOPING op MAANDAG 23 MAART 2015 s-avonds nà 18.00 uur in DE RODE HOED aan de Keizersgracht 102 te Amsterdam ten overstaan van notaris De heer Mr J.H.F. van Overbeek (Kuin Van Overbeek notariaat

INHOUD. Inleiding. Biografische schets 2. Literatuur 4. Verantwoording inventarisatie 5. Aanwijzingen voor gebruik 5 CATALOGUS. Ontwerpen Gosschalk 6

INHOUD. Inleiding. Biografische schets 2. Literatuur 4. Verantwoording inventarisatie 5. Aanwijzingen voor gebruik 5 CATALOGUS. Ontwerpen Gosschalk 6 INHOUD Inleiding Biografische schets 2 Literatuur 4 Verantwoording inventarisatie 5 Aanwijzingen voor gebruik 5 CATALOGUS Ontwerpen Gosschalk 6 INLEIDING Biografische schets Isaac Gosschalk Isaac Gosschalk

Bernhard A.G. Gerritsen Stichting. Albertus Gradus. Gerritsen

Bernhard A.G. Gerritsen Stichting. Albertus Gradus. Gerritsen Bernhard A.G. Gerritsen Stichting Albertus Gradus Gerritsen 1897-1989 Inleiding Met deze synopsis wil het bestuur van de Bernhard A.G. Gerritsen Stichting alvast een indruk geven hoe de publicatie over

de persoon aan wie door de consulent advies en begeleiding verleend wordt dan wel diens wettelijke vertegenwoordiger;

de persoon aan wie door de consulent advies en begeleiding verleend wordt dan wel diens wettelijke vertegenwoordiger; Algemene voorwaarden Definities: In de algemene voorwaarden wordt verstaan onder: Gewichtsconsulent: Cliënt: Praktijkadres: Arts: Klaaske Goos Minnema, lid van de Beroepsvereniging Gewichtsconsulenten

Vrijwillige veiling. op MAANDAG 27 JUNI vanaf 18.00 uur. ten overstaan van notaris mr. A. Buma van Buma Algera Notariaat

Vrijwillige veiling. op MAANDAG 27 JUNI vanaf 18.00 uur. ten overstaan van notaris mr. A. Buma van Buma Algera Notariaat Vrijwillige veiling op MAANDAG 27 JUNI vanaf 18.00 uur ten overstaan van notaris mr. A. Buma van Buma Algera Notariaat Twee appartementsrechten waarvan een benedenwoning met tuin en een bovenwoning met

BIEDINGSFORMULIER. Het bod wordt verricht door de volgende persoon (hierna: de bieder ):

BIEDINGSFORMULIER. Het bod wordt verricht door de volgende persoon (hierna: de bieder ): BIEDINGSFORMULIER Voor de executieveiling van aandelen serie A, nummers 1 tot en met 8 Beheermaatschappij Van Duijnoord B.V. te Haarlem, die Leyduin Vastgoed B.V., in die onderneming houdt (29,63 %), op