Veilingcatalogus mei 2011

Download "Veilingcatalogus mei 2011"

1 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Mariotto (Rose-Marijke Overmans) 1952 Veilingcatalogus mei 2011 Cornelis Raaphorst Peter Struycken column A. Keddeman Jan Holtrop DERKSEN veilingbedrijf

3 Veilinginformatie MEI 2011 DERKSEN veilingbedrijf Deze veiling uit particuliere inbreng, wordt gehouden t.o.v. Gerechtsdeurwaarder de heer J T Kuypers te Arnhem Kijkdagen Vrijdag 6 mei uur Zaterdag 7 mei uur Zondag 8 mei uur Derksen veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: Fax Veiling Maandag 9 mei uur Afhaaltijden veilinggoederen Maandag 9 mei na afloop van de zitting Dinsdag 10 mei uur Verder op afspraak Rabobank H.R BTW Nr B01 Veilingkosten 27% Volgorde veiling Maandag 20 juni en volgende dagen Maandag 5 september en volgende dagen Maandag 3 oktober Maandag 28 november en volgende dagen FEDERATIE

4 In deze uitgave Cornelis Raaphorst Cornelis Raaphorst Cornelis woonde en werkte zijn hele leven in Wassenaar. Hij schilderde bij voorkeur katten in al hun doen en laten,vooral spelende jonge poesjes. Raaphorst werkte min of meer in de trant van Henriëtte Ronner-Knip, ofschoon hij toch weer een geheel eigen stijl van schilderen toepaste. Peter Struycken Peter Struycken Struycken studeerde van 1957 tot 1962 aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. In 1964 werd hij docent aan de kunstacademie te Arnhem. In 1984 is Struycken benoemd tot Ridder in de orde van Oranje- Nassau. Jan Korthals Colofon Deze uitgave is gemaakt in opdracht van DERKSEN veilingbedrijf, met een beperkte oplage van 250 stuks. Aan deze uitgave hebben meegewerkt: DERKSEN veilingbedrijf RO-WI printing & design Redactie adres: Amsterdamseweg GA ARNHEM tel: Fax Vragen voor adverteren naar: Jan Korthals Jan Holtrop Jan Korthals werdop 1 mei 1916 te Amsterdam geboren en groeide op in een gezin van 5 kinderen. Reeds op de kleuterschool trokken zijn tekeningen de aandacht. Maar zijn ouders zagen niets in dat kunstenaarsgedoe. Jan Holtrop De kunstschilder Jan Holtrop werd op 5 oktober 1917 in het Friese Lemmer geboren. Toen Jan vijf jaar oud was verhuisden de familie Holtrop naar Hilversum, waar ze in de Leeghwaterstraat een vishandel begonnen.

5 column Albert Keddeman laat zijn scherpe geest en schrijfstijl ook dit keer weer los op bepaalde stukken in de collectie of de kunstenaars die ze gemaakt hebben. column A. Keddeman Lijstenmakerij van Norden Object in the picture Object in de picture Elke veiling hebben wij een bepaald stuk dat in de picture staat. Dit is niet zonder reden namelijk omdat wij vinden dat dit object in het zonnetje mag staan. Het is deze keer dan ook weer een prachtig stuk. Lijstenmakerij van Norden Wij bezitten een brede kennis op het gebied van inlijsten en het kan voor ons dan ook niet gek genoeg zijn of wij zetten er een lijst om. Van het gewone werk zoals foto s, posters, borduurwerken en schilderijen, maar ook kledingstukken, bakstenen, babyschoentjes, het maakt niet uit! Vorige veiling De vorige veiling was net als daarvoor weer een succes. Hier laten we een korte impressie zien met wat mooie foto s van de vorige veiling! Vorige veiling Atelier Simonis Henri Bloem Henri Bloem Eigenaren Marja en Michel van Tooren hebben vanuit hun restaurantverleden een uitgebreide kennis en interesse opgedaan op het gebied van wijn/ spijs combinaties. U bent aan de Amsterdamseweg dan ook aan het juiste adres voor gastronomische adviezen. Atelier Simonis Vanaf het moment dat een schilderij tot stand is gekomen, start het natuurlijke verouderingsproces. Onder invloed van (zon)licht, lucht, vocht, vuil en temperatuurswisselingen kan verval optreden. Ook ondeskundig handelen of een ongeluk kunnen beschadigingen tot gevolg hebben.

6 Armani pak met krijtstreepjes Column Albert Keddeman Onlangs stelde een eigenaar van een groot beleggingskantoor mij de vraag wat ik van beleggen in kunst vond. Hij wilde zijn klanten wat meer mogelijkheden aandragen om hun geld vast te zetten voor langere periode. Aangezien de rente niet zo hoog is en bepaalde aandelen het ook niet zo best deden, was hij op zoek naar nieuwe mogelijkheden. U handelt in kunst en u weet vast ook wel hoe dat financieel gekoppeld zit aan waarde stijgingen en risicospreiding. Verrast was ik enigszins door deze vraag van deze waarschijnlijk in een Armani pak met krijtstreepjes geklede, Porsche Cayenne rijdende gladde veertiger. Ik nodigde hem uit voor een kop koffie zodat ik kon aanhoren wat hij voor wilde plannen had. Kijk meneer Keddeman, begon hij, in mijn portefeuille zitten veel mensen uit de onroerend goed hoek, en deze jongens willen wat met hun geld. Of we niet samen iets op poten kunnen zetten om hen zover te krijgen om in kunst te gaan beleggen. Met uw kennis van kunst en mijn kennis van geld, Funny money moet dat een groot succes worden voor alle partijen Gaandeweg het gesprek kreeg ik steeds meer rode vlekken in mijn nek en jeuk tussen de schouderbladen. Ik vond de persoon te glad met zijn Italiaanse schoentjes en wilde zo snel mogelijk, op een discrete manier weer van hem af. Ik had hem te snel in de gaten. Het enige dat hij wilde, is zo snel mogelijk zijn klanten van hun euro s afhelpen. Ik stelde hem voor om een proef te gaan doen. Hij gaat op mijn advies, eerst met zijn eigen geld wat kunst aankopen. Blindelings vertrouwen op mijn voorstellen, mooie werken aankopen van diverse kunstenaars en vervolgens over tien jaar het weer bij onze veiling in te brengen om zo te kijken wat het rendement zal zijn. Ik liet hem enige werken zien in de prijsklasse van tot en adviseerde hem om minstens 20 werken aan te kopen. Zijn humeur werd er niet vrolijker op. Dit was waarschijnlijk niet de intentie van zijn lumineuze plan. Op het punt waarbij ik de man probeerde duidelijk te maken dat kunst meer een emotie is dan een belegging en dat er niemand kan voorspellen welke kunstenaars volgend jaar het dubbele waard zijn, keek hij wat beteuterd en zenuwachtig op zijn Blackberry en liet weten niet te laat op de volgende afspraak aan te kunnen komen. Dit was duidelijk niet het gesprek wat hij in gedachten had. We schudden elkaar de hand en hij bedankte mij voor het heerlijke kopje koffie en zei uit te kijken naar een volgende kop van dit heerlijke zwarte vocht. Tuurlijk, zei ik, maar houd er wel rekening mee dat resultaten uit het verleden..

7 Cornelis Raaphorst 1875 te Nieuwkoop geboren Schilderen in armoedige omstandigheden Cornelis Raaphorst werd op 10 oktober 1875 te Nieuwkoop geboren. Cornelis woonde en werkte zijn hele leven in Wassenaar. Hij schilderde bij voorkeur katten in al hun doen en laten,vooral spelende jonge poesjes. Raaphorst werkte min of meer in de trant van Henriëtte Ronner-Knip, ofschoon hij toch weer een geheel eigen stijl van schilderen toepaste. Raaphorst Aan zijn schilderijen is niet af te zien, dat hij moest schilderen in armoedige omstandigheden, daar zijn doeken altijd een weelderige sfeer vertonen vaak gestoffeerd met fraaie boeken, mooie kleden en fraaie muziekinstrumenten. De door zelfstudie opgewerkte huisschilder heeft dan ook zeer hard moeten werken om de kost voor zijn vrouw en negen kinderen te verdienen. Opdrachten van derden, de verkoop via de kunsthandel en ruilhandel met de plaatselijke leveranciers, hielden de kunstenaar aan het werk. De schilder stamde uit een oude Wassenaarse boerenfamilie en sleet zijn leven in een bescheiden woning aan de Hallekenstraat in Wassenaar. In eerste instantie specialiseerde Cornelis Raaphorst zich in stillevens, later in bloemen en landschappen en daarna pas in zijn bekende poesjes schilderijen, waarmee hij uiteindelijk beroemd geworden is en zijn schilderende oudere broer Willem Raaphorst voorbij streef. De schilderijen van Cornelis Raaphorst worden momenteel regelmatig aangeboden en met enthousiasme ontvangen op de Nederlandse en internationale veilingen en kunstbeurzen. Zelfs in een museum in London hangt een poesjes schilderij van de schilder. Dit is wel eens anders geweest, geplaatst in het licht van de tijd, waarin Cornelis Raaphorst geleefd heeft. Op 24 januari 1954 overleed de schilder in Wassenaar op 78-jarige leeftijd. Raaphorst

8 Mariotto ( Rose-Marijke Overmans ) geb Object in de picture Mariotto ( Rose-Marijke Overmans ) geb Rose-Marijke Overmans werd in 1952 geboren te Den Haag als dochter van Matthijs Overmans en Meike Sund. Beide ouders waren bekende kunstenaars en Rose-Marijke kreeg het waarderen en vervaardigen van kunst met de paplepel ingegoten. Vader Thijs (Matthijs) Overmans werd op 5 april 1928 in Rotterdam geboren. Volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag en aan de Academie van Beeldende Kunsten in Rotterdam. Lid van Pulchri Studio, de Posthoorngroep en Brabantse Stichting van Beeldende Kunstenaars. Werkte als schilder en graficus. Moeder Meike Sund werd op 23 september 1923 in Den Haag geboren. Werkzaam als schilderes van veelal naïeve voorstellingen. Was ook lid van de Posthoorngroep. In 1950 trouwden Thijs en Meike en uit dit huwelijk werd o.a. Rose-Marijke geboren. De familie Overmans verhuisde in 1960 van Den Haag naar Woudrichem. Op initiatief van Jaap Nanninga werden vanaf 1949, door een aantal meer experimenteel ingestelde Haagse schilders, in café De Posthoorn schilderijen geëxposeerd, met zo n succes dat de eigenaar van het café de heer Knijnenburg in 1950 het naburige pand huurde. Vanaf 1956 wordt het ingericht als kunstzaal en als galerie ingericht door de kunstcollectioneur Frits Becht. Galerie de Posthoorn werd hierdoor een feit. Wie de tentoonstelling wilde zien kon aan het buffet van het café de sleutel ophalen. Kunstenaars als Jan Roëde, Jaap Nanninga, Willem Hussem, Hans van der Lek, Gerard Verdijk, Dirk Bus, Nol Kroes, George Lampe, Jan Cremer, Lotti van der Gaag, Theo Bitter, Karel Bleijenberg, Kees van Bohemen, Jos van den Berg, Aat Verhoog en anderen, mochten er gratis exposeren. De jaren waren de meest succesvolle, daarna nam de belangstelling snel af, en in 1962 sloot de galerie haar deuren. De Posthoorngroep wordt beschouwt als een van de peilers van de Nieuwe Haagsche School. Met het vervaardigen van Naïeve kunst, heeft Rose-Marijke de stijl van zowel vader als moeder overgenomen. Naïeve Kunst is een oorspronkelijke kunst van (meestal) ongeschoolden, die op ongekunstelde, intuïtieve en aan de kindertekening verwante wijze vormgeven aan hun belevingswereld. Hun verhalende onderwerpen betreffen vooral het!even van alledag en jeugdherinneringen. Door het ontbreken van intellectuele overwegingen ontstaat een sfeer van eenvoud en onschuld.

9 DE KRACHT VAN DRIE GENERATIES Atelier Simonis Wat een prachtig vak! Tijd krijgt een andere dimensie als je werkt met schilderijen uit een ver verleden. De geur van oude doeken en verfstoffen voeren je mee naar een voorstelling gezien door het oog van de meester. Uit liefde en respect voor dit erfgoed en gedreven door de ambitie om dit voor het nageslacht te behouden is ons gilde overgedragen van vader op zoon en vervolgens op dochter met als credo de oude Latijnse spreuk: ARS LONGA VITA BREVIS Kunst is voor eeuwig - het leven kort (Marcus Tullius Cicero, 107 tot43 v. Chr. Orationes ) ATELIER SIMONIS ARTHUR VAN SCHENDELLAAN DA EDE Tel.: (0) Fax.:(0) Mob.:(+31)

10 ATELIER SIMONIS Respect voor kunst Waarom een restaurator raadplegen? Vanaf het moment dat een schilderij tot stand is gekomen, start het natuurlijke verouderingsproces. Onder invloed van (zon)licht, lucht, vocht, vuil en temperatuurswisselingen kan verval optreden. Ook ondeskundig handelen of een ongeluk kunnen beschadigingen tot gevolg hebben. Doordat er in het verleden minder stabiele materialen werden toegepast, zijn bijvoorbeeld retouches vaak nagedonkerd en is vernis aanzienlijk vergeeld, wat niet alleen voor het behoud, maar zeker ook esthetisch gezien, een gegronde reden kan zijn om een restaurator te raadplegen. In het algemeen is het zeer zinvol uw schilderij van tijd tot tijd door een restaurator te laten bekijken in het kader van een algemene inspectie ten aanzien van de conditie van uw waardevolle bezit. Schoonmaken Werken volgens algemeen geldende ethische codes Retoucheren Door jarenlange ervaring zijn wij in staat de meest verantwoorde keuzes te maken met betrekking tot de behandeling van uw kunstwerk. Wij streven naar terughoudendheid hij het aantal conserverende handelingen en gebruiken, waar mogelijk, stabiele en reversibele materialen. Tevens beschikken wij over een gedegen kennis van in het verleden en in het heden toegepaste technieken en gebruikte verfsoorten. Uiteraard volgen wij nieuwe ontwikkelingen en innovatie van bestaande technieken op de voet en passen deze, waar mogelijk, toe. ATELIER SIMONIS ARTHUR VAN SCHENDELLAAN DA EDE Tel.: (0) Fax.:(0) Mob.:(+31)

11 Vorige veiling Veiling april 2011 De veiling van 4 april en volgende dagen zal de boeken ingaan als meest bijzondere veiling bij Derksen in de afgelopen jaren. We mochten ons verheugen op heel veel belangstelling, zowel van potentiële kopers, nieuwsgierigen en de media. Zowel De Gelderlander als Omroep Gelderland wisten deze bijzondere veiling te vinden en deden uitgebreid verslag van de kijk- en veilingdagen. Mede dankzij de veiling van de mysterieuze inboedel kunnen wij terugkijken op een zeer geslaagde veiling. Veel belangstelling was er voor de Jaguar die een prominente plaats kreeg in de veilingzaal en uiteraard voor de prachtige schilderijen. Tijdens de zitting op maandagavond 4 april was de zaal tot op de laatste stoel gevuld en waren alle telefoonlijnen gereserveerd voor telefonische bieders. Met veel passie voor het vak hebben we op deze avond 350 kavels geveild, niet via internet maar gewoon in de zaal met een echte veilinghamer. Recordopbrengsten werden gerealiseerd met het werk van G H Breitner, , Isaac Israëls, , Marg. Roosenboom en B J Blommers, voor een interieur met moeder en kind. De auto veranderde voor van eigenaar en voor de antieke merklappen bleek veel meer belangstelling dan wij verwacht hadden. Genieten van Derksen Magazine De televisie crew Onder de indruk! Ook de kenners waren er

12 Naast deze hoge bedragen bleek ook tijdens deze veiling weer dat er voor iedere beurs wat leuks te koop is, vanaf 10 kan je nog steeds een leuk voorwerp kopen, een verzameling uitbreiden, iets leuks kopen voor een cadeautje of een prachtige Garden Cocoon kopen voor je tweede huisje. Deze veiling was tevens de eerste waarbij u van thuis uit schriftelijk kon bieden op de kavels. Inloggen, uw aankopen bekijken en uw biedingen volgens is een welkome uitbreiding in het grote servicepakket van Derksen Veilingbedrijf. Met steeds meer mogelijkheden willen we laten zien dat het Oudste Veilingbedrijf van Gelderland met de modernste technieken dicht bij hun klanten wil staan. Er werden notities gemaakt Interview voor TV Gelderland Volop kunst Trotse (nieuwe) eigenaar???

13 Peter Struycken 5 januari 1939 Den Haag De 1e computer kunstenaar Peter Struycken werd op 5 januari 1939 in Den Haag geboren en is een zeer bekend Nederlands beeldend kunstenaar en kleurdeskundige. Eremedaille voor Peter Struycken Struycken studeerde van 1957 tot 1962 aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. In 1964 werd hij docent aan de kunstacademie te Arnhem. In 1984 is Struycken benoemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau. Struycken is een broer van acteur Carel Struycken. Struycken maakt doorgaans abstract werk met verschillende kunstmedia, onder meer schilderijen, tekeningen, ruimtelijke vormen, film, video en vormgeving van binnen- en buitenruimtes (vaak met behulp van licht). Een van zijn bekendste werken is een serie postzegels uit 1981, die een uit puntjes opgebouwde beeltenis van koningin Beatrix tonen. In 1969 gebruikte hij voor het eerst een computer om een kunstwerk te maken. Sinds die tijd vormt de computer een essentieel onderdeel van zijn onderzoek naar het in beeld brengen van structuren. Zijn werk moet op een logische manier tot stand komen, ondubbelzinnig en controleerbaar zijn om inconsequenties te vermijden. Met behulp van de computer kan Struycken aan zijn kunstwerken een onderliggende structuur geven. Vanuit die structuur ontstaat dan een veelheid aan vormen, kleuren en processen die in al hun verscheidenheid toch diezelfde onderliggende structuur gemeen hebben. Zo heeft hij voor verschillende gebouwen computergestuurde verlichting ontworpen, onder meer voor het plafond van het Muziektheater te Amsterdam en voor de arcade van het Nederlands Architectuurinstituut te Rotterdam. Verder ontwierp hij de inrichting en verlichting van de aula van het Beatrix College en de concertzaal te Tilburg. Een ander opvallend ontwerp is dat van de Blauwe Golven, een inrichting van het Roermondsplein, onder de Nelson Mandelabrug in Arnhem waar afwisselend blauwe en witte stroken straatsteen in een golvend geheel zijn gelegd. Dit kunstwerk is meermalen in opspraak geraakt. Vanwege de hoge parkeerdruk heeft de Gemeente Arnhem er in 2004 en 2005 tijdelijk een parkeerplaats van gemaakt. Deze functie werd weer opgeheven in augustus In 2008 wil de lokale partij Pro Arnhem af van het kunstwerk. De partij wil er groen voor in de plaats hebben. De postzegels

14 Maandag 9 mei uur 1 Ges. Wil Kalshoven 1907/1966, Herfstbloemen, doek 4 0x Ges. Louis Bron , Boeren op een akker, karton 30x Ges. H van Leeuwen , Polderlandschap met figuren bij boot, doek 28x Ges. A Markus , Landschap De Geert 1923, aquarel 30x Ges. G J Post Greve geb. 1913, Stilleven met boeken, doek 56x Ges. J van Riel , Koeien bij boerderij en water, paneel 65x Ges. P de Leth 20e eeuw, Figuren in straatbeeld, Bloemstraat Amsterdam, doek 50x Ges. Lorany, Fruitverkoper, doek 77x Ges. A J Grootens , Gezicht op boerderij met molen en figuren in boerenkar, doek 50x Ges. Cor Bouter , Larens interieur moeder met kinderen, doek 60x Ges. Hans van Ieperen , Stilleven kandelaar en fles, paneel 50x Ges. Xeno Munninghoff , Boslandschap, board 48x Ges. G Francois , Stadsgezicht, kleurets 56x C J Behr , Poserende vrouw in interieur, paneel 1845, 65x Anoniem, Pot met chrysanten en geraniums, doek 85x Ges. Wil Kalshoven 1907/1966, Dame met hoed, krijttekening 55.5x Ges. August Willem van Voorden boten in de haven 60 x Ges. Willem Heytman geb.1950, Landschap met koeien en boerin, doek 60x Ges. Tjeerd Bottema , Dooiweer met boer bij boerderij, kleurets 36x Ges. Marcel Dupont , Vrouwen in landschap, paneel 1945, 52x Ges. C Krijnen 20e eeuw, Stilleven, doek 45x ges. A Keus , Kippen op erf, aquarel 27x Ges. G Pruim 20e eeuw, Bloemenmarkt aan de kade, doek 53x Ges A J Zwart , In Balafi te Ibiza Spanje, doek 60x Monogram J W, (verso Jan Wiggers 1954) Pot met bloemen, board 46,5x Ges. Xeno Munninghoff , Landschap met korenschoven, doek 30x H van Lerven olieverf op doek 50 x 85 Wolfheze Ond. Gesign. Lagio Maggiore, marouflé 50x Ges. R C Murman , Riviergezicht Merwede 1942, doek 45x Ges. J Jole , Boerderij met kippen en vrouw, aquarel 30x Ges. J Bevort , Westertoren in Amsterdam, doek 70x Ges. Jan Holtrop , Hooiende boer bij Oude Waalarm, doek 50x Ges. E Salim 20e eeuw, Molens langs de vaart, doek 40x Ges. M J Nefkens , Ploegende boer aan rand van akker, doek 40,5x Ges. Mariotto ( Rose-Marijke Overmans ) geb. 1952, Landschap, doek 50x Ges. H van Leeuwen , Brug over de Seine te Parijs, doek 40x Ges. E van Beever , Vrouw in klederdracht, zittend aan een tafel, aquarel 29x Anoniem, Frans landschap, mogelijk geschilderd door A J M Pannebakker, doek 1931, 50x Ges. Simon Maris , Vrouw met kind in tuin, doek 76x Ges. Nic v.d. Plas geb.1954, Kermis, paneel 40x Ges. R C Murman , Rhenen aan de Rijn, aquarel 17x Ges. Bern. A van Beek , Bloemstilleven, paneel 59.5x Ges. Paul Permeke , Woonwagenkamp met figuren, board 50x Ges. Jan Korthals , Amstelsluis en Magere brug te Amsterdam, doek 40x Ges. Paul van Eeden , Haven, aquarel 30x Ges. A de la Riviere , Boerin in moestuin, doek 60x Ges. Ben Viegers , Boerenerf met moeder en kind, doek 70x Ges. A C Wijnstroom , Opkomende zon, paneel 50x Ges. J J H van Leeuwen geb.1964, Ballerina, paneel 30x Ges. J J Doeser , Landarbeiders, doek 70x Ges. Joh. C van Essen , Boerin met koeien, Huiswaarts, aquarel 43x Ges. J Keizer 20e eeuw, Stad met brug, doek 40x Ges. Th Goedvriend , Zeeleven, doek 32.5x Ges Nita Hannema , Arcadisch stilleven, paneel 71.5x Ges. Dirk (Derk) Wiggers , Molen in polderlandschap, doek 50x Ges. W Horselenberg , Zeilboten in de haven, doek 40x Ges. Jacoba de Graaf , Schaapjes onder bloesembomen, doek 40x Ges. S van de Water geb. 1960, Schepen op zee, paneel 50x

15 176 E van Brakel 103 J Striening 340 H Cassiers 319 B van Velde 53 Th Goedvriend 8 Lorany 272 W Nefkens 174 F Brandsen 97 F Brandsen 162 J van Anrooy 44 J Korthals 117 G J Bos

16 59 Ges. Fred Arends geb. 1949, IJsvermaak, paneel 45x Ges. Wetering de Rooy , Weg te Oirschot, doek 33x ges. H J Slijper geb. 1922, Bosrijk heuvellandschap met figuren, paneel 1996, 39x Ges. Annelies Hoek geb.1943, Poserend naakt, paneel 83x Ges. Huub Hierck , Spaanse hoeve met kar onder boom, doek 50x Ges. J H Coster , Rustende jager aan waterpartij, doek 52x Toegeschreven aan W Kouwer Boomkens , Vrouw achter naaimachine, doek 70x Ges. Paul Permeke , De Stoel, doek 70x Ges. Mien Proos 20e eeuw, Landschap met koren en bomen, doek 39x59, Ges. E C Arntzenius , Boeket bloemen in bronzen grape, aquarel 1949, 36x Anoniem 20e eeuw, Waslijn voor duinhuis, marouflé, 37x Ges. Nic v.d. Plas geb.1954, Spelende kinderen aan het strand, paneel 30x Ges. P Dupont , Etend trekpaard, ets 28x Anoniem, Vrouw op stoel, tekening 25x Ond. ges. Portret van een dame, tekening met atelierstempel, 22x Ges. Huib Daniels 20e eeuw, Schaatsers op de gracht, paneel 30x Ond. Gesign. Hollandsche school 20e eeuw, IJsgezicht, paneel 22x Ges. L Hartman 20e eeuw, Straatje met man op weg, marouflé 47x Ges. Jack Aue , Vaart met 2 ophaalbruggen, board 35x Ges. le Blanc ( ACW Terhell ) , Man en vrouw in tuin, aquarel 25x Ges. Th. Goedvriend , Gezicht op de IJssel, marouflé 32.5x Ges. Eric Bauknecht , Berglandschap Davos, tekening 36x Ges. H van Leeuwen VO , Boerenkar op landweg, paneel 32x Ges. Anth. Beek , Boerderij, paneel 20x Ges. Jos van de Wall Perne , Bloembollenveld, board 30x Ges. W J Willemsen , Boom bij boerderij, doek 25x Anoniem, Stadsgezicht met toren, paneel 25x Ges. Hulk 20e eeuw, Figuren bij platbodem op het strand bij Scheveningen, paneel 20x Ongesign. Hollandsche school, Havenplaats aan de Zuiderzee, board 30x Ges. Jan J van de Stap , Huisje aan de rivier, aquarel 21x Ges. Jacoba van Essen , Pot met bloemen, doek 48x Ges. Wim Helder , Pioenrozen, board 30x Ges. John Pietersen , Bloemen in vaas, doek 36x J H Weissenbruch , Hollands landschap aan rivier, litho 33,5x Ges. J Hilderdink , Kasteel aan meer, aquarel 13x Ond. Gesign. Herberg scène vanaf 1880, paneel 23x Anoniem, 2 Vrouwen in de regen, Oosterse aquarel 38x Anoniem, Vrouw, Oosterse voorstelling op papier 31,5x6, Ges. Frans Brandsen geb.1955, Gele Rijders 2008, doek 40x Ges. W van Dort , Bomschuit en trekpaard, doek 40x A Huijgen 20e eeuw, Arbeiders op de kade, doek 47x Ges. P Wouters geb.1933, Koeien in de wei te Oisterwijk 1963, aquarel 38x Ges. J H Persijn , Sprookje Doornroosje, aquarel 48x Ges. G Th Benink 20 e eeuw, Boerderij met schuur, aquarel 26.5x Niet gesigneerd, verso Jan Striening , Poserende vrouw, marouflé 47x Ges. Berndsen 20e eeuw, Bloemen op een vaas, doek 60,5x Ges. Gerrit de Jong, , interieur, ets no.26 17x Ges. Schellekens 20e eeuw, Trap naar kerkje, paneel 39x Ges. Michiel Oudemans, In het kleine pinetum, kleurets 10/50 33x Ges. Meta Pluckebaum , 2 poesjes met kikker, ets no Ges. Wim Oepts , Straattafereel, houtsnede 2/25 26x Ges. Jo Bezaan , Duif, aquarel 43x Ges. Jan van Anrooy , De Linge bij Asperen, aquarel 28x Ges. Ed Dukkers , Zittende vrouw, aquarel 26.5x Ges. J Weiland , De geleerde, aquarel 37x Ges. Albert Neuhuijs , Kindje met rood jurkje, aquarel 30x24, herkomst Wisselingh&Co te Amsterdam no Ges. Giuseppe Canella , Oude man met hond, aquarel 24x Ges. C J Mension , Gezicht op kerkje nabij Delft, marouflé 21x Ges. G J Bos , Bomschuit en paarden, paneel 34x Jan Holtrop , Drentse boerderij met hooimijt, doek 30x Ges J H Wijsmuller , Vrouw op pad, aquarel 29x Anoniem, Hollandsche school 19e eeuw, Boer met koe in romantisch 19e eeuws landschap, paneel 29x

17 Rechtstreeks van de bron!

18 Henri Bloem Uw culinaire Ambachtelijke Patissiers In 2007 vierde Henri Bloem Arnhem alweer zijn 10-jarige bestaan. Eigenaren Marja en Michel van Tooren hebben vanuit hun restaurantverleden een uitgebreide kennis en interesse opgedaan op het gebied van wijn/ spijs combinaties. U bent aan de Amsterdamseweg dan ook aan het juiste adres voor gastronomische adviezen. In de winkel vindt u het ruime assortiment kwaliteitswijnen, van zowel de klassieke wijngebieden als de topproducenten uit Chili en Zuid- Afrika. Daarnaast voeren wij een 40-tal verschillende dessertwijnen en een ruime keuze Port van diverse porthuizen, terug tot Voor een uitgebreide collectie glaswerk van het befaamde kristalhuis Spiegelau bent u in Arnhem aan het juiste adres. Daarnaast verzorgen wij het gehele jaar door relatiegeschenken op maat. Wijn Wijnkoperij Henri Bloem Arnhem heeft een ruime parkeergelegenheid voor de deur op de speciaal voor onze klanten gereserveerde laad- en losplaats. In overleg wordt de wijn ook bij u thuis bezorgd. Binnen de regio is dat vanaf 24 flessen geheel gratis. Prijs Wij kopen onze wijnen direct bij de producent. Hierdoor schakelen wij de tussenhandel uit, wat u direct merkt in onze scherpe prijsstelling. Door centrale inkoop kunnen wij goede afspraken maken met onze leveranciers. Bij Wijnkoperij Henri Bloem betaalt u nooit teveel voor een fles wijn. Wijnschrijver Harold Hamersma heeft Wijnkoperij Henri Bloem in 2008, 2009 en 2010 uitgeroepen tot Beste Wijnspeciaalzaak van Nederland voor wijnen tot 5,-. Amsterdamseweg GJ Arnhem

19 121 Ges. Jan Rijlaarsdam , Zigeunerkamp met woonwagens en figuur op voorgrond, doek 40x Ges. Willem Witjens , Molen Zeddam, marouflé 40x Ges. Willem van Hussem , Zeegezicht aan de Franse kust, paneel 32.5x Ges. Jan Holtrop , Landschap met koeien bij Pannerden, doek 37x Ges. J C Scherrewitz , Boer met paard en wagen bij boerderij, marouflé 30x Ges. Antoon Markus , Landschap met rivier, doek 1924, 25x Ges. W de Zwart , Boerderij met hooimijt, marouflé 19x Ges. J Akkeringa , Duinlandschap, marouflé 9,5x Ges. Jan Rijlaarsdam , Parijs St. Denis, gemengde techniek 12x Anoniem, Mozes in biezen mandje met Egyptische prinses, olieverf op koper, 17e eeuw, 14x Ges. Paul Louis Bouchard , Schepen in droogdok in de haven van Dieppe, paneel 17.5x Ges. Johann Mongels Culverhouse , Vrouw met kaars bij venster, paneel, 1850, 21,5x Ges. Leo Gestel , Vrouw met vogel, gemengde techniek 17x Anoniem, Figuren bij viskar met lantaarn, paneel 19e eeuw, 10,5x Met signatuur A Stevens, Twee strandtafereeltjes, doek 13x Ges. Cornelis Kuypers , Landschapje met rivier en zeilboot, paneel 7.5x Miniatuur portretten a 7x Ges. M A M Toulon , Twee tekeningen van huis en geiten, 12.5x Ges. Fernando Rondini(19e eeuw), Geestelijke, tekening 18x Ges. F J H Nadorp , Man met tulband Salem aleh, Roma 1840, tekening 18x Ges. Fernando Rondini(19e eeuw), Mannenportret, schets tekening Ges. G Bezzuoli , Madonna met kind, tekening Ges. Bertha Virulij 20e eeuw Hollandsche school, Koeien aan het water, paneel 32.5x Ges. P Stortenbeker , Op weg naar huis, paneel 17,5x Ges. P Stortenbeker , Binnenhalen van het hooi, paneel 17,5x Ges. H van Leeuwen VO , Ploegende boer, paneel 16x Ond. gesign. Franse school 20e eeuw, Revue meisje, doek 27x Anoniem 20e eeuw Hollandsche school, Rododendron, paneel 21x Anoniem Hollandsche school 20e eeuw, Tweezijdig geschilderd met voorstelling van een Dorps- en Stadsgezicht, paneel 22.5x Twee boekjes stedelijk museum Lakenhal Leiden en reevacuatie Arnhem door Hendrik Valk Ges. H F Boot , Figuren bij hek aan dijk, paneel 17x Ges. Chr. Salon , Een tekening van een staande man(8x4) en een studie tekening Ges. Chr. Chalon , Twee tekeningen met voorstellende, twee vrouwen met een man en twee handwerkende vrouwen, 6x7.5 en 8.5x Ges. Chr. Chalon , Tekeningen van vrouw met kind 11.5x Ges. Chr. Chalon , Vier tekeningen voorstellende het boerenleven in de 18e eeuw Ges. C J Rovers 20e eeuw, Stilleven met palet 1920, aquarel 32x Ges. Daniels 20e eeuw, Spelende kinderen op het strand, paneel 20x Ges. Vermont 20e eeuw, Winters landschap met schaatsende figuren bij molen, paneel 12,5x17, Ges. A J Peer(achterzijde), Dode mus in de sneeuw 1985, board 14x Ges. Wil Kalshoven , Paard, aquarel 24x Ges. Jan van Anrooy , Lente in de Betuwe, doek 40x Ges. J Knikker , Vrouw bij moestuin, doek 36x Ges. C van Waning , Havengezicht met molen, doek 48x Ges. Kees Bol , Bijna uitgebloeide chrysanten 1976, board 40x Ges. J Soler 20e eeuw, Criquetspel, doek 30x Ges. J Bevort , Figuren in straatbeeld Parijs, doek 40x Ges. J Mekkink , Mimosa, doek 36x25 cm gedateerd Ges. Quak, Stilleven met bloemen, x36.5, Leerling van Hendrik Valk en Dick Ket Ges. E C Arntzenius , Bloemstilleven, aquarel 43x Peter Struycken geb. 1939, Titel Structuur, acryl op papier ca. 1967, 50x Ges. E Bauknecht, Nicolaaskerk en Schreierstoren te Amsterdam, aquarel 29x Ges. Frans Brandsen geb.1955, Kolibrie op roos 2010, acryl op karton 23.5x Ges. Frans Brandsen geb.1955, Kinderballet 2010, paneel 19x Ges. Frans Brandsen geb.1955, Kalfjes met koe 2008, marouflé 17x Ges. Eef van Brakel geb. 1930, verso Zomer in Holland, doek 30x Ges. Jean Leon Franse school, Vrouw met hoed, board 30.5x Ges. Jan Bleijs , Bloemen in vaas, pastel 48x Ond. gesigneerd, Interieur naar Jan Steen, paneel 27x Ond. gesign., 19e eeuwse straatscène, paneel 16x Ges. M van Raden , Italiaans tafereel, crayon ovaal 34x

20 deskundig en ervaren Notariskantoor De Kroon Hoofdstraat 190 Velp (Gelderland) Postbus 256, 6880 AG Velp Telefoon: (026) Fax: (026) Plantage Books & More Plantage Books & More is ontwikkeld met als basis gedachte om de assortimentsboekhandel toegankelijker te maken. Er is veel kennis in het boekenvak. Plantage Books & More wil de elitaire lading daar van afhalen door de klant veel actiever te informeren en te betrekken bij die kennis. Utrechtseweg AX Oosterbeek T F

Klee. en Cobra. Opnieuw beginnen

Het Frans Walkate Archief, de nalatenschap van Henk van Ulsen en een verrassende ontdekking

Het Frans Walkate Archief, de nalatenschap van Henk van Ulsen en een verrassende ontdekking in de etalage Het Frans Walkate Archief, de nalatenschap van Henk van Ulsen en een verrassende ontdekking Op 28 augustus 2009 overleed geheel onverwacht op een logeeradres in Bussum de in 1927 in Kampen

de straat van toen Koningstraat Naaldwijk

de straat van toen Koningstraat Naaldwijk de straat van toen Koningstraat Naaldwijk 1 Nummer 1 en 3: bakker Joris Boon. Rond 1885 kwam bakker Leendert Boon vanuit s-gravenzande naar Naaldwijk. Zoon Joris, vooraan op deze foto, nam de zaak over

Veilingcatalogus mei 2013

Veilingcatalogus mei 2013 Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Willem Zwart Veilingcatalogus mei 2013 DERKSEN veilingbedrijf Kunst Antiek Inboedelveilingen Taxaties DERKSEN veilingbedrijf Derksen veilingbedrijf

Schenkingen. Nieuwe Kerk, s Gravenhage

Samenvatting Kunst ABC

VAN GOGH KRIJGT SCHILDERLES NIVEAU ++

Kunstrondje om de Cunerakerk

Kunstrondje om de Cunerakerk OUD RHENEN - drieentwintigste jaargang - mei 2004 - no. 2 - blz. 23 Kunstrondje om de Cunerakerk Ad J. de Jong Door de eeuwen heen werden kunstenaars geboeid door de fraaie Cuneratoren die statig oprijst

De schatten van Caroline en Maurice Verbaet

De schatten van Caroline en Maurice Verbaet Dit boekje is van: De schatten van Caroline en Maurice Verbaet Ik heb het museum bezocht met: Een reis door de tijd Hallo! Wij zijn Caroline en Maurice en we hebben een passie voor Belgische moderne kunst.

NIEUWSBRIEF PATIËNTENKRING GRONINGEN

NIEUWSBRIEF PATIËNTENKRING GRONINGEN NIEUWSBRIEF PATIËNTENKRING GRONINGEN Nr.18, september 2013 BERICHT VAN DE ADMINISTRATIE PATIËNTENKRING Het bankrekeningnummer voor het overmaken van uw ledenbijdrage is: 38 32 533 ten name van Patiëntenkring

inhoud 1. Een leven in beeld 2. Vincents jeugd 3. Aan het werk 4. Brieven 5. Boeren 6. Naar Parijs 7. Naar het zuiden 8. De ruziemaker 9. Vincent van Gogh inhoud 1. Een leven in beeld 3 2. Vincents jeugd 4 3. Aan het werk 5 4. Brieven 6 5. Boeren 7 6. Naar Parijs 9 7. Naar het zuiden 10 8. De ruziemaker 11 9. Ziek 12 10. Het einde 13 11.

Geschiedenis kwartet Tijd van jagers en boeren

Geschiedenis kwartet Tijd van jagers en boeren Geschiedenis kwartet jagers en boeren jagers en boeren jagers en boeren Reusachtige stenen die door mensen op elkaar gelegd zijn. Zo maakten ze een begraafplaats. * Hunebedden * Drenthe * Trechterbekers

KUNST IN SCHOOL OVERZICHT WORKSHOPS ATELIER ZGODAN 2010

JAN TEUNISSEN. Leven en Stillevens van een kunstschilder

JAN TEUNISSEN. Leven en Stillevens van een kunstschilder JAN TEUNISSEN Leven en Stillevens van een kunstschilder JAN TEUNISSEN Leven en Stillevens van een kunstschilder Toos van Raaij 1 Bramentak olieverf op paneel, 15 x 30 cm, 2014 2 Omslag: Appeltrio olieverf

Henny Radijs (1915-1991)

Ru de Boer: een halve eeuw keramiek

De brieven van Van Gogh

De brieven van Van Gogh De brieven van Van Gogh Tijdens een rondwandeling door het dorp, vertelt ieder gids wel iets over de vele brieven die Vincent schreef in zijn leven. Hoe belangrijk waren de brieven voor Vincent, aan wie

Filosoferen De Duynvaerder, groep 1/2a, dinsdag 10 april, 13.30-14.00 uur

jaargang 18 nummer 5 oktober 2015 Uitnodiging

Mevr. Habets-Abrahams

Mevr. Habets-Abrahams NIEUWSBRIEF Nr.24-4 e JAARGANG uitgave nr.6 van 2015 opmaak: oktober 2015 info@heemkunde-margraten.nl www.heemkunde-margraten.nl Verenigingslokaal: Rijksweg 68 Margraten (naast feestzaal het Kroontje en

MONDRIAAN VOOR BEGINNERS

MONDRIAAN VOOR BEGINNERS KIJKWIJZER VOORTGEZET ONDERWIJS, NIVEAU * MONDRIAAN VOOR BEGINNERS Naam: Datum: > > > > Deze kijkwijzer gaat over Piet Mondriaan en hoort bij de tentoonstelling Mondriaan en De Stijl. Hoe ga je te werk

Wilem de Kooning Academie Hogeschool Rotterdam ( Art media design & leisure ) Over Henk Fortuin (1916-2007) oud-student in de jaren dertig

Wilem de Kooning Academie Hogeschool Rotterdam ( Art media design & leisure ) Over Henk Fortuin (1916-2007) oud-student in de jaren dertig Boek over Henk Fortuin: oud-student in de jaren dertig eigenzinnig kunstenaar in Maassluis Eind november 2007 verscheen een boek over kunstenaar Henk Fortuin (1916-2007), die in de jaren dertig studeerde

Historie Nederlandse Kring van Beeldhouwers - JCAltorf

Pimpelmees 3 3766 AX Soest

Pimpelmees 3 3766 AX Soest Pimpelmees 3 3766 AX Soest Landelijk kunstenaars-genootschap de Ploegh Pimpelmees 3 3766 AX Soest Ingang de Hazelaar Telefoon: 035-609 04 11 Email: mfretz@deploegh.nl www.deploegh.nl Openingstijden woensdag

MONDRIAAN VOOR BEGINNERS

KIJKWIJZER FDN MUSEUM

KIJKWIJZER FDN MUSEUM KIJKWIJZER FDN MUSEUM Welkom in Heerenveen Museum. Hier ontdek je het verhaal van Heerenveen. Je gaat straks kijken naar het Ferdinand Domela Nieuwenhuis Museum. Domela had een duidelijke mening over drank

Biografische schets van Dietrich Hennemann (1922-2000)

Biografische schets van Dietrich Hennemann (1922-2000) INHOUDSOPGAVE Inleiding Biografische schets van Dietrich Hennemann (1922-2000) Acquisitie Inhoud Aanwijzingen voor gebruik Plaatsingslijst Rondreis door Nederland 1961 Familievakanties op Tessel 1961-1964

Gelderse portretkunst

We hadden als opdracht in de weektaak: Kies een schilderij van het internet en bedenk er vragen bij. Dit schilderij van een koe had Lysanne

We hadden als opdracht in de weektaak: Kies een schilderij van het internet en bedenk er vragen bij. Dit schilderij van een koe had Lysanne Wij zijn in onze groep begonnen met het thema "Artotheek". Dat wil zeggen dat we op onze school een echte artotheek gaan opzetten. Om hierover meer te weten te komen gingen we donderdag 2 juni naar "Artotheek-

VERENIGING VAN NEDERLANDSE BEELDENDE KUNSTENAARS DE BRUG. Inventaris van het archief van (1945-) 1951, 1960-1996 (-1998)

VERENIGING VAN NEDERLANDSE BEELDENDE KUNSTENAARS DE BRUG. Inventaris van het archief van (1945-) 1951, 1960-1996 (-1998) Inventaris van het archief van VERENIGING VAN NEDERLANDSE BEELDENDE KUNSTENAARS DE BRUG (1945-) 1951, 1960-1996 (-1998) Tiny de Boer / Ramses van Bragt Den Haag 2001 / 2007 INHOUD 1. Inleiding 3 2. Inventaris

Artlease Utrecht [Expositie Toyin Loye] zomer 2012

Artlease Utrecht [Expositie Toyin Loye] zomer 2012 Artlease Utrecht [Expositie Toyin Loye] zomer 2012 De eerste gedachten die in mij opkomen bij Toyin Loye zijn: warm, sympathiek, hoffelijk, bescheiden en trots. Een Nigeriaanse kunstenaar met een aristocratische

KAVELLIJST KUNSTVEILING BEELDEND BERGHEM 18 mei 2014

kunstgids kunstgids amsterdam amsterdam

kunstgids kunstgids amsterdam amsterdam kunstgids amsterdam kunstgids amsterdam Mogen wij ons even aan u voorstellen... Post Amsterdam, Stedelijk Museum CS, Marije Buffing Edelsmid, Lef, Grael Art Gallery, GO Gallery, Tulip Museum, Anne Frank

DE FAMILIE VAN LOON 130 _

DE FAMILIE VAN LOON 130 _ DE FAMILIE VAN LOON Mooi idee: je familie en huis jarenlang laten portretteren door schilders en fotografen. De roemrijke familie Van Loon uit Amsterdam deed dat. De indrukwekkende stapel familieportretten

Kunstlessen over Hundertwasser

Kunstlessen over Hundertwasser Kunstlessen over Hundertwasser Bovenbouw primair onderwijs en vmbo - een tekst met vragen en opdrachten voor een les op school - opdrachten in de tentoonstelling in het Cobra Museum Colofon 2013 Uitgave

AAT VERHOOG DEN HAAG 24.10.2003-30.11.2003. Eminence, olieverf/doek, 110x90 cm

AAT VERHOOG DEN HAAG 24.10.2003-30.11.2003. Eminence, olieverf/doek, 110x90 cm AAT VERHOOG 24.10.2003-30.11.2003 DEN HAAG Eminence, olieverf/doek, 110x90 cm AAT VERHOOG 70 JAAR 1933 Mensen uit de wereld van het theater vinden in het werk van Aat Verhoog vaak iets terug dat lijkt

NIEUWSBRIEF April 2015 Nummer 125 Jaargang 32

NIEUWSBRIEF April 2015 Nummer 125 Jaargang 32 Galerie Forma Aktua Nieuwstad 10 9711 JP Groningen NIEUWSBRIEF April 2015 Nummer 125 Jaargang 32 Openingstijden: donderdag t/m zondag van 13.00 tot 17.00 uur T: 050 313 33 42 E: info@forma-aktua.nl W :

De Romeinen. Wie waren de Romeinen?

De Romeinen. Wie waren de Romeinen? De Romeinen Wie waren de Romeinen? Lang voor de Romeinen naar ons land kwamen, woonden ze in een kleine staat rond de stad Rome. Vanaf 500 voor Christus begonnen de Romeinen met gebiedsuitbreiding. Als

Met Vincent aan het werk

Kunstregisseur, Beeldend Kunstenaar

Kunstregisseur, Beeldend Kunstenaar Daniel van Goor CV Daniel van Goor CV Persoonlijke gegevens Naam: Daniel Pierre Cornelis van Goor Adres: Zuidwijkstraat 86 Woonplaats: 2729 KE Zoetermeer Telefoon: 079-342 04 13 Geboren: 1 augustus 1955

(1969) en het Stedelijk Museum te Zutphen (1970). Vanaf 1970 vestigde de kunstenares zich in een gerestaureerd

(1969) en het Stedelijk Museum te Zutphen (1970). Vanaf 1970 vestigde de kunstenares zich in een gerestaureerd Dit is een impressie van de kunst die op onze veiling wordt aangeboden. Van deze kunstenaars en anderen zijn meer dan 100 werken tijdens de avond te bekijken en voor te dragen voor de veiling. Levenswerk

EEMNES, WAKKERENDIJK 178B

EEMNES, WAKKERENDIJK 178B EEMNES, WAKKERENDIJK 178B DRIEKAMER-APPARTEMENT GELEGEN IN EEN LANDELIJKE OMGEVING Op een fraaie locatie aan de Wakkerendijk wordt te huur aangeboden een charmant DRIEKAMERAPPARTEMENT met gebruik van SCHUUR,

88 portret van Máxima

88 portret van Máxima Ton Jaspers schetste met zo min mogelijk lijnen een duidelijk beeld. Koningin Máxima is de kroon op ons koningshuis. Het is dan ook niet voor niets dat er in de loop der jaren al vele kunstwerken van haar

Spreekbeurten.info Spreekbeurten en Werkstukken http://spreekbeurten.info

Spreekbeurten.info Spreekbeurten en Werkstukken http://spreekbeurten.info Maxima Inleiding Ik hou mijn werkstuk over Máxima, omdat je erg vaak iets over Máxima hoort en ik dacht dat je daar veel informatie van hebt. Maar ik weet ook nog niet echt de rol van Máxima en ik hoop

Pimpelmees 3 3766 AX Soest

Van schilderen volgens de regels naar schilderen met kleur

Van schilderen volgens de regels naar schilderen met kleur Van schilderen volgens de regels naar schilderen met kleur 61 Corr01_Matisse-boek_NL_april2015.indd 61 20-04-15 14:00 Het jaar 1897 luidt een nieuwe tijd in voor Matisse: in dit jaar maakt hij kennis met

K U N S T K A L E N D E R 2 0 1 4

K U N S T K A L E N D E R 2 0 1 4 KUNST KALENDER 2 0 1 4 Exposities 2014 Januari Petra van Kalker - Objecten januari t/m maart Vitrines Ilse Brul - Schilderijen januari t/m maart Oranje gang februari Sophie Walraven - Schilderijen februari

Kunstwerken. Gemeente De Pinte. Beschrijvende gegevens van de patrimoniale rekeningen 5340001 Landschap Scheldevelde (Battiau Roger) Landschap Scheldevelde Battiau Roger Waarde 619,73 Jaar van verwerving 1987 Olieverf Archief 5340002 De Mijn (Schenking) (Biernack) De mijn Biernack Waarde

H e t v e r h a a l v a n V i c t o r V i s c h

H e t v e r h a a l v a n V i c t o r V i s c h Het verhaal van Victor Visch V i c t o r V i s c h e n h e t g e h e i m v a n M i l l i n g e n H et is al meer dan een kwart eeuw geleden dat de Haarlemse kunstschilder Victor Visch werd uitgenodigd

Media overzicht Illustraties voor SketchUp Mensen

Uitgeverij Schoolsupport www.schoolsupport.nl

Uitgeverij Schoolsupport www.schoolsupport.nl info Dit ben ik! schooljaar klas voornaam:..... naam:........ geboortedatum:. gsm:......... e-mailadres:.... mijn juf/meester: Thuis voornaam:.. naam:...... telefoon/gsm: e-mailadres:. beroep:.... In geval

Cursusaanbod en workshops 2012-2013

Cursusaanbod en workshops 2012-2013 Cursusaanbod en workshops 2012-2013 Marc Kuyper Hans van der Pas Atelier: Wateringweg 155 email : art@marckuyper.com en hvdp@telfort.nl 2031EG Haarlem telefoon 06-11204994 (inspreken) Volop gratis parkeergelegenheid

Op zoek naar Th Braskamp

Op zoek naar Th Braskamp Op zoek naar Th Braskamp Tentoonstelling ter gelegenheid van het vijfenvijftigste, door Th Braskamp ondertekende, opgespoorde kunstwerk 17 januari 2009 Galerie Wit, Wageningen E.W. Brascamp Tentoonstelling

TIEN TIPS WANNEER JE EEN KUNSTWERK WILT AANSCHAFFEN

NEDERLANDERS VERSTUREN JAARLIJKS EEN HALF MILJARD KAARTEN. WAT WORDT UW AANDEEL HIERIN? NEDERLANDERS VERSTUREN JAARLIJKS EEN HALF MILJARD KAARTEN. WAT WORDT UW AANDEEL HIERIN? WAT IS KUNSTKAARTJESTUREN.NL? Kunstkaartjesturen is een webshop waar iedereen kunstkaarten kan bekijken, uitzoeken

Artikel uit het Verenigingsblad 39 januari 2009

Artikel uit het Verenigingsblad 39 januari 2009 Artikel uit het Verenigingsblad 39 januari 2009 Verkade albums Marjan Pelle- van Ooijen Bij ons in een kast liggen enkele Verkade albums. De boeken zien er oud uit en ook aan de binnenkant is te zien dat

1907-1914. Bram Vrielink Jim Bloemen 2de

Column. De heropening in 2014 Bij de start van de bouw is genoemd dat het museum medio 2014 zou worden heropend. Eind december is de openingsdatum

Column. De heropening in 2014 Bij de start van de bouw is genoemd dat het museum medio 2014 zou worden heropend. Eind december is de openingsdatum Berichten Column Victor Moussault Het Mauritshuis bouwt aan de toekomst De heropening in 2014 Bij de start van de bouw is genoemd dat het museum medio 2014 zou worden heropend. Eind december is de openingsdatum

voorspellen (laatste keer in week 12: de zonsverduistering)

voorspellen (laatste keer in week 12: de zonsverduistering) Handleiding niveau B De Nieuwsbegripbieb Achteraan deze handleiding vindt u een lijstje met titels van informatieve en fictieboeken, die aansluiten bij het onderwerp van de Nieuwsbegriples. Op de website

Kijkwijzer. niveau** BEELDBESCHRIJVING SCHILDERIJEN. SPECIAL: Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst 2007. Noot voor de leerling

Kijkwijzer. niveau** BEELDBESCHRIJVING SCHILDERIJEN. SPECIAL: Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst 2007. Noot voor de leerling Kijkwijzer niveau** BEELDBESCHRIJVING SCHILDERIJEN SPECIAL: Koninklijke Prijs voor Vrije Schilderkunst 2007 Malin Persson, Sound, silence, echo, 2007 Noot voor de leerling Gebruik een clipboard en uitsluitend