Belangrijke Kunstveiling

Download "Belangrijke Kunstveiling"

1 Prijs f2.50 bij Abonnement I 5. per jaar Belangrijke Kunstveiling OMVATTENDE DIVERSE PARTICULIERE COLLECTIES OP WOENSDAG 3 MET EN VOLGENDE DAGEN DES VOORMIDDAGS 10 UUR KIJKDAGEN: VRIJDAG 28, ZATERDAG 29 EN ZONDAG 30 APRIL 1944 VAN 10-4 UUR Directie van Marle s Bignell LANGE VOORHOUT* 58 s=gravenhage TEL "116521

2 GALERIE ESHER SURREY DIRECTEUR C. j. R. BIGNELL OUDE SCHILDERIJEN DEN HAAG - LANGE VOORHOUT 58 - TEL

3 Catalogus van een belangrijke verzameling kunstvoorwerpen, w.o. ZEER KOSTBARE ANTIOUITEITEN O. w.b. MEUBELEN, als Fraaie Kasten, Stoelen, Fauteuils, STAANDE KLOKKEN, BLAUW- en GEKLEURD CHINEESCH-en JAP. PORSELEIN, DELFTSCH AAR - DEWERK, Japansche- en Chineesche Kunstvoorwerpen, ZILVERWERKEN, Juweelen en Goudwerken, Perzische Tapijten, KOSTBARE SCHILDERIJEN. waarvan de veiling zal plaats hebben op WOENSDAG 3 MEI 1944 EN VOLGENDE DAGEN onder directie van VAN MARLE EN BIGNELL te s.gravenhage Kijkdagen: VRIJDAG 28, ZATERDAG 29 EN ZONDAG 30 APRIL 1944 VAN 10 TOT 4 UUR

4 \

5 Veiling-Conditiën De verkoop geschiedt a contant met 11 pct. verhooging van den koopprijs in handen van VAN MARLE & BIGNELL. Alles wordt verkocht voetstoots, gezien of niet gezien, zooals de goederen zich bij de toewijzing bevinden en zonder dat de koopers eenige reclame kun nen doen gelden; wordende ook door verkoopers niet ingestaan voor de juiste be naming, maat, getal of gewicht. De gekochte voorwerpen komen bij toewijzing dadelijk voor rekening en ri sico van de koopers en zullen onmiddellijk na iedere veiling tegen betaling van het verschuldigde in ontvangst genomen moeten worden en in ieder geval uiterlijk 10 Mei 1944 zijn weggevoerd. Voor goederen, die binnen drie dagen niet afgehaald zijn, wordt bewaarloon gerekend. Verkoopers behouden zich het recht voor, biedingen zonder opgave van re denen te weigeren, nummers te splitsen of bij elkaar te voegen, of van de volg orde af te wijken, alsook onmiddellijk na de toewijzing betaling te vorderen en bij gebreke daarvan de toewijzing te annuleeren en de goederen opnieuw in veiling te brengen. Indien de goederen niet binnen 8 dagen na de veiling tegen betaling zijn afgehaald zijn verkoopers bevoegd ze voor rekening van den kooper te verkoopen m. d. verstande dat de kooper aansprakelijk blijft voor hetgeen de goe deren minder opbrengen en hij nimmer aanspraak kan maken op eenige meer dere opbrengst. In beide gevallen onverminderd de verdere rechten der verkoo pers op den in gebreke zijnden kooper. Biedingen door Van Marle & Bignell kunnen zijn gedaan voor rekening van koopers of wel voor rekening van eigenaren. Nadere informatiën te bekomen bij VAN MARLE & BIGNELL, Lange Voor hout 58, te s-gravenhage, die zich tevens kosteloos belasten met de uitvoering van orders, indien deze schriftelijk worden opgegeven. Voor orders aan personeel wordt 2V2 pct., berekend.

6 Volgorde der Verkooping WOENSDAG 3 MEI 1944, v.m. 10 UUR _448 Blauw Chineeseh porselein. Schilderijen. Meubelen. Gekleurd Chineesch porselein. Blauw Delftsch aardewerk. Gekleurd Delftsch aardewerk. DONDERDAG 4 MEI 1944, v.m. 10 UUR Meubelen. Schilderijen. Europeesch porselein en aardewerk. Goudwerken. Zilverwerken. Tapijten. VRIJDAG 5 MEI 1944, v.m. 10 UUR Japansche- en Chineesche kunst. Curiosa. Koper en tin. Boeken, Gravuren, etc. De goederen onder Appendix worden verkocht bij de betreffende rubrieken.

7 Schilder ij en ; 8 9 Aanbidding der herders. P. AERTSEN Maria heeft het kind op haar schoot, Jozef kijkt over haar rechter schouder naar het kind. Rechts de koppen van twee herders. In het midden groote koppen van koe en ezel. Lit.: J. Sievers, Pieter Aertsen, Leipzig 1908, blz. 63, Taf. 14. M. I. Friedlander, Die Altniederlandische Malerei, XIII, no G. J. Hoogew^rff, De Noord-Nederlandsche schilderschool, IV, , blz Herkomst: verz. Tholen, den Haag. Paneel, hoogte 80 c.m., breedte 107 c.m. Zie plaat I J. AKKERINGA Spelend kind in een schuur. Gesigneerd en gedat. Vierhouten Aquarel, hoogte 40 c.m., breedte 50 c.m. F. ANDREOTTI Musiceerende jonge vrouw. Doek, hoogte 65 c.m., breedte 47 c.m. Dorpsgezicht. Stadsgezicht. F. ARNTZENIUS Aquarel, hoogte 21 c.m., breedte 25 c.m. Doek, hoogte 80 c.m., breedte 100 c.m. P. ARNTZENIUS Duinlandschap. Doek, hoogte 60 c.m., breedte 90 c.m. Oogsttijd. Mailbord, hoogte 21 c.m., breedte 31 c.m A. H. BAKKER KORFF Interieur. Twee dames aan een tafel zijn bezig met naaiwerk. Gesigneerd en gedateerd 80. Teekening, hoogte 25 c.m., breedte 22 c.m J. BASSANO Maria en Martha. Martha bij een rijk gedekte tafel. Op den achtergrond een landschap bij avondlicht. Doek, hoogte 95 c.m., breedte 125 c.m, L. v. d. BEEK Hond. Doek, hoogte 57 c.m., breedte 70 c.m. N. BERCHEM Allegorie. Naakte figuren en putti om een medaillon, waarin een allegorie op het najaar is geschilderd. Vgl. Hofstede de Groot, Kritisch es Verzeichnis, no. 69. Links beneden gesigneerd. Doek, hoogte 95 c.m., breedte 90 c.m Zie plaat III

8 6 SCHILDERIJEN a Italiaansch landschap. N. BERCHEM Een vrouw op een schimmel ontmoet een ossenkar. Rechts een man in Oostersch costuum. Paneel, hoogte 21 c.m., breedte 21 c.m H. BERCKMANS Portret van een elegante heer in jachtcostuum. Hij steunt met zijn rechterhand op een pilaar, waarop zijn wapen is aangebracht. Gesigneerd H. Br Paneel, hoogte 128 c.m., breedte 84 c.m. E. BERGH Aan het bergmeer. Doek, hoogte 125 c.m., breedte 180 c.m. J. W. BILDERS Wodans-eiken bij Wolfheze. Doek, hoogte 65 c.m., breedte 103 c.m. Hindeiooper interieur. Een jonge vrouw met een Hindeiooper interieur. C. BISSCHOP kind op de arm staat bij de wieg. Grootmoeder ziet toe Doek, hoogte 60 c.m., breedte 75 c.m. Een jong echtpaar, waarvan de vrouw een kind op de arm draagt, in een winkel. Aan de waseh. S. BISSCHOP-ROBERTSON Doek, hoogte 75 c.m., breedte 60 c.m Pastel, hoogte 24 c.m., breedte 19 c.m. TH. DE BOCK Landschap met boerderij. Paneel, hoogte 35 c.m., breedte 52 c.m. Landschap met vee. Paneel, hoogte 16 c.m., breedte 28 c.m. J. BOSBOOM Stadsgezicht van Haarlem bij winter. Expertise: Fr. Hannema. Paneel,' hoogte 38 c.m., breedte 48 c.m. Interieur. A. J. B. BOUDEWIJNSE Doek, hoogte 140 c.m., breedte 90 c.m. F. A. BREUHAUS DE GROOT Hooitijd. Paneel, hoogte 65 c.m., breedte 50 c.m. Zie plaat V. P. BRONS Bloeiende heide. Doek, hoogte 25 c.m., breedte 45 c.m. J. BRUEGHEL Landschap met riviertje. Op den voorgrond een kar op twee wielen, een ruiter en enkele andere figuren. Rechts een groep hooge hoornen. Molen en kerk op den achtergrond. Koper, hoogte 16 c.m., breedte 20 c..m. Zie plaat IL

9 23a 23b Rivierlandschap. SCHILDERIJEN 7 J. BRUEGHEL Links vooraan een open boerenwagen door drie paarden getrokken. In het midden een groep van drie hoornen. Tent.: Helsche en Fluweelen Brueghel, Amsterdam, P. de Boer, 1934, no. 74. Koper, hoogte 16,5 c.m., breedte 20,5 c.jvl Zie plaat II. Portret. H. BUISMAN Gesigneerd en gedat Doek, hoogte 65 c.m., breedte 52 c.m. Interieur. K. CARDINAAL Om een tafel een officier, een lezende man en twee vrouwen. Aan de knie van den man een kind. " v Gesigneerd en gedat Doek, hoogte 58 c.m., breedte 52 c.m. H. G. TEN KATE Interieur. Paneel, hoogte 19 c.m., breedte 17 c.m. Stilleven. P. CLAESZ (toegeschreven aan) Vruchten, een glas wijn en een kruik op een rood tapijt. Expertise: Fr. Hannema. * Paneel, hoogte 40 c.m., breedte 60 c.m. 27 Kerkinterieur. J. C. W. COSSAAR Paneel, hoogte 26 c.m., breedte 35 c.m. 28 Kerkinterieur. Doek, hoogte 30 c.m., breedte 40 c.m. 29 Kerkinterieur. Doek, hoogte 62 c.m., breedte 47 c.m- 30 Legerkamp. Gesigneerd en gedat. 31 Paard in stal. Onduidelijk gesigneerd. 32 Sledevaart. 33 Sledevaart. G. CRAEIJVANGER Paneel, hoogte 20 c.m., breedte 25 c.m. DEJOURA O. EERELMAN Paneel, hoogte 10 c.m., breedte 13 c.m. Paneel, hoogte 18 c.m., breedte 26 c.m, Paneel, hoogte 18 c.m., breedte 26 c.m. 34 Jachthonden. Paneel, hoogte 40 c.m., breedte 30 c.m. ENGELSCHE SCHOOL 35 Damesportret. Pastel, hoogte 63 c.m., breedte 50 c.m 36 Damesportret. Pastel, hoogte 63 c.m., breedte 50 c.m. 37 Landschap.. J. W. V. ES Aquarel, hoogte 9 c.m., breedte 14 c.m.

10 8 SCHILDERIJEN O. DE FAILLY Landschap. Paneel, hoogte 10 c.m., breedte 8 c.m. G. FLINCK Portret van een man in Oostersche kleedij. Halffiguur, het hoofd naar rechts gericht. Op het hoofd een witte tulband. Ovaal paneel, hoogte 78 c.m., breedte 72 c.m. F. FLORIS De familie van de satyr. De satyr houdt een geit bij de hoorens. Een vrouw is bezig het kind met de melk van de geit te voeden. Op den achtergrond een grot. Doek, hoogte 144 c.m., breedte 195 c.m. F. FRANCKEN Stilleven. Op een houten tafel een stilleven van visschen, glazen en potten. Links op den ach tergrond een interieur met de voorstelling van Maria en Martha. Herkomst: Verz. Tholen, den Haag. Paneel, hoogte 52 c.m., breedte 70 c.m De woede van Ahasverus. Ahasverus, verlaat in woede ontstoken de tafel. Esther legt haar hand kalmeerend op de zijne. Rechts Haman. Op den achtergrond landschap met een fontein. Expertise: Dr. M. I. Friedlander en H. P. Bremmer. Gedateerd Paneel, hoogte 36 c.m., breedte 44 c.m. Kruisdraging. Christus is onder het kruis nedergevallen. De Romeinsche soldaten drijven hem voort. Paneel, hoogte 112 c.m., breedte 83 c.m. FRANSCHE SCHOOL 18e Eeuw Drie vorstelijke portretten. Halve figuren in harnas. Rijke décoraties. Portret van een dame. In haar linkerhand houdt zij een masker. Ovaal doek, hoogte 41 c.m., breedte 34 c.m. Ovaal doek, hoogte 66 c.m., breedte 56 c.m. FRANSCHE SCHOOL 19e Eeuw Allegorie. Een naakte vrouwenfiguur, omgeven door een wapperende mantel, zit op de wolken. Doek, hoogte 200 c.m., breedte 180 c.m. J. FIJT (toegeschreven aan) Twee doode hazen. Ze liggen over elkaar op een steenen tafel. Doek, hoogte 40 c.m., breedte 50 c.m. B. TE GEMPT Hondjes. Paneel, hoogte 10 c.m., breedte 13 c.m. L. GIORDANO Aanbidding der Kojningen. Rechts Maria met het Kipd. Van links naderen de Koningen met rijke geschenken. Expertise: H. P. Bremmer. Doek, hoogte 36 c.m., breedte 60 c.m. TH. GOEDVRIEND Boschgezicht. Mailbord, hoogte 33 c.m., breedte 35 c.m

11 SCHILDERIJEN a » 63 VINCENT VAN GOGH (?) Brabandsch landschap. Gesigneerd Vincent. Doek, hoogte 20 c.m., breedte 40 c.m. H. J. HAVERMAN Boschgezicht bij Ewijkshoeve. Aquarel, hoogte 33 c.m., breedte 23 c.m. J. HAZARD In het schildersatelier. De schilder zit voor de ezel, waarop een groot landschap staat. Bij hem een leer jongen met een teekening. Rijk interieur met vele schilderijen aan de muur. Doek, hoogte 51 c.m., breedte 41 c.m. G. HEDA Stilleven. Een stuk vleesch op een tinnen schotel, een wijnglas en enkele andere voorwerpen op een tafel. Paneel, hoogte 38 c.m., breedte 60 c.m. C. DE HEEM Stilleven. Op een tafel met groen kleed, een rijk stilleven van vruchten op tinnen schotels, porseleinen kom etc. Op de linkertafe] rand zit een papegaai. Twee vogels dalen van boven neer. Rechts een mand met vruchten. Doek, hoogte 95 c.m., breedte 165 c.m. Zie plaat IV. J. HEIJDENDAHL Eendenjacht. Doek, hoogte 65 c.m., breedte 95 c.m HOLLANDSCHE SCHOOL Bloemstilleven. Doek, hoogte 80 c.m., breedte 60 c.m. HOLLANDSCHE SCHOOL 17e Eeuw Portretten van een echtpaar. De man met pruik en elegant costuum. De vrouw met een paarlenketting draagt een laag uitgesneden gewaad. Doek, hoogte 76 c.m., breedte 63 c.m. Portret van een dame. Halve figuur naar links, de handen over elkaar gevouwen. Paneel, hoogte 85 c.m., breedte 59 c.m. Winter. Een besneeuwd landschap. In het midden een vijvertje in een groep boornen. Links een kerk. Op den achtergrond de om trekken van een dorp. Paneelt hoogte 42 c.m., breedte 72 c.m. HOLLANDSCHE SCHOOL 19e Eeuw. Stadsgezicht.. Paneel, hoogte 36 c.m., breedte 30 c.m Landschap met ruïne. Paneel, hoogte 30 c.m., breedte 23 c.m. J. v. HUCHTENBURG Ruitergevecht. Een officier op een wit paard schiet zijn pistool af op een wegloopende krijgsman. Op den voorgrond drie gesneuvelde soldaten. Links voetvolk, rechts op den achter grond vechtende cavalerie.. Paneel, hoogte 59 c.m., breedte 84 c.m. Ruitergevecht. Een groep Oostersche ruiters dringt op officieren aan, die met pistolen schieten. Doek, hoogte 52 c.m., breedte 68 c.m

12 0 SCHILDERIJEN ITALIAANSCHE SCHOOL 17e Eeuw. Amor. Hij ligt op de rug en houdt het brandende vuur in een hoorn. Een vogel vliegt op hem af. Doek, hoogte 60 c.m., breedte 128 c.m. De bespotting van Christus. Christus in rood gewaad met geblin doekte oogen wordt door een menigte bespot. Rechts vóór een man in een blauw gewaad. Volgens Prof. Vogelsang en H. P. Bremmer een werk van B. Fabritius. Doek, hoogte 42 c.m., breedte 56 c.m. J. JUNGBLUT Visschers op het ijs. Doek, hoogte 75 c.m., breedte 125 c.m V. D. K. Bloemstuk. Gemonogrammeerd en gedat. 83. Doek, hoogte 32 c.m., breedte 52 c.m. A. VAN KALRAET In de stal. Een appelschimmel naar links, wordt door een stalknecht die achter het paard staat vastgehouden. Links op den voorgrond een hond. Doek, hoogte 35 c.m., breedte 40 c.m. C. C. KANNEMANS Zeegezicht. Gesigneerd en gedat. Paneel, hoogte 25 c.m., breedte 31 c.m G. TEN KATE Landschap met rivier. Gesigneerd en gedat Doek, Landschap met watermolen. Gesigneerd en gedat Doek, J. S. H. KEVER Interieur. hoogte 50 c.m., breedte 65 * hoogte 50 c.m., breedte 65 Een boerenvrouw zit op een stoel kousen te stoppen. Naast haar een jongetje en voor haar, zittend op een bankje een meisje met een papier in haar handen. Links een wieg. Winter. P. A. KLEIN Doek, hoogte 56 c.m., c.m. c.m. breedte 48 c.m. Zie plaat VI. Paneel, hoogte 30 c.m., breedte 38 c.m. J. C. K. KLINKENBERG Bij de boerderij. Doek, hoogte 51 c.m., breedte 78 c.m. P. L. F. KLUIJVER Landschap. In de verte een rivier en een dorp Paneel, hoogte 51 c.m., breedte 69 c.m. C. KOPPENOL Interieur. Doek, hoogte 45 c.m., breedte 55 c.m. E. J. KOSSUTH Damesportret. Gesigneerd en gedat Mailbord, hoogte 135 c.m., breedte 105 c.m

13 SCHILDERIJEN K. KRAMER Portret. Paneel, hoogte 19 c.m., breedte 15 c.m. CH. LEICKERT Stadsgezicht. Paneel, hoogte 21 c.m., breedte 17 c.m. CH. LEICKERT (?) Winter. Op een bevroren rivier schaatsenrijders. Rechts een brug en een huisje. Op den achtergrond molens en de contouren van een dorp. Doek,' hoogte 45 c.m., breedte 65 c.m J. LEURS Op de heide. Paneel, hoogte 30 c.m., breedte 40 c.m. Landschap. Doek, hoogte 35 c.m., breedte 45 c.m. Aan de arbeid. Aquarel, hoogte 26 c.m., breedte 42 c.m. J. H. H. LIES Studiekop van een oude man. Het licht valt fel op zijn voorhoofd. Inscriptie op den achterkant. Paneel, hoogte 15 c.m., breedte 13 c.m. M. v. d. MAAREL Aan het strand. Paneel, hoogte 40" c.m., breedte 55 c.m. Stadsgezicht met molen. Studie. Meisje. Stilleven. Moeder en kind. Moeder en dochter. Eenden aan slootkant. Strandgezicht. J. MARIS Aquarel, hoogte 55 c.m., breedte 38 c.m. Zie plaat VI. Mailbord, hoogte 70 c.m., breedte 55 c.m. Potloodteekening, hoogte 24 c.m., breedte 16 c.m. J. MARIS (?) Paneel, hoogte 13 c.m., breedte 14 c.m S. MARIS W. MARIS Doek, hoogte 100 c.m., breedte 75 c.m. Doek, hoogte 62 c.m., breedte 45 c.m. Aquarel, hoogte 24 c.m., breedte 45 c.m W. MARIS Jzn. Doek, hoogte 19 c.m., breedte 23 c.m. A. MAUVE «Heide met schapen en herder. Gesigneerd Atelier A. Mauve. Pastel, hoogte 21 c.m., breedte 41 c.m. MEESTER VAN DE ANTWERPSCHE KRUISIGING De onthoofding van Johannes. De beul legt het hoofd van Johannes op een schotel die door Salomé wordt op gehouden. Rechts drie personen. Op den achtergrond rijke architectuur. Expertise: Dr. M. I. Friedlander. Vergl. voor de voorstelling het schilderij van de Pseudo Blesius in Berlijn. Paneel, hoogte 75 c.m., breedte 58 c.m.

14 12 SCHILDERIJEN 96 Bij de boerderij. 97 Moorsche stad. 98 Moorsche stad. 99 Moorsche stad. 100 Visschersschepen 101 Heide met schap 102 Bloemstilleven. Gemonogrammeerd. 103 Bloemstilleven. Gemonogrammeerd. 104 Boerderij in de d H. J. MELIS I I. VAN MENS Paneel, hoogte 32 c.m., breedte 44 c.m. Doek, hoogte 60 c.m., breedte 50 c.m. Doek, hoogte 60 c.m., breedte 50 c.m. Doek, hoogte 75 c.m., breedte 100 c.m. H. W. MESDAG ) zee. Aquarel, hoogte 22 c.m., breedte 30 c.m < S. MESDAG VAN HOUTEN L. P. MOLIJN Doek, hoogte 80 c.m., breedte 120 c.m. Doek, hoogte 50 c.m., breedte 80 c.m. Doek, hoogte 80 c.m., breedte 52 c.m. Rechts twee groote wilgen. De boerderij is gedeeltelijk achter struikgewas en plan ken verborgen. Paneel, hoogte 42 c.m., breedte 50 c.m. P. M. MOLIJN In het bosch. Gemonogrammeerd P. M. Paneel, hoogte 30 c.m., breedte 30 c.m. J. DE MOMPER Landschap. Gezicht op twee groote huizen niet een weg er voor. Paneel, hoogte 23 c.m., breedte 51 c.m. G. MORGENSTIERNE MUNTHE Visschersschepen op zee. Mailbord, hoogte 30 c.m., breedte 24 c.m. J. v. MOURIK Landschap met herderin. Doek, hoogte 70 c.m., breedte ÏOO c.m. J. NEUHUYS 109 Landschap. Gesigneerd en gedat. 76. Paneel, hoogte 44 c.m., breedte 28 c.m. A. F. OESER (de oude) 110,,Droom van een verhaal. Een in slaap gevallen jongeling ligt onder een boom. Een knielende vrouw met een staaf in de hand achter hem. Een putto is aan een tak opgehangen. Op den achterkant het handschrift van Goethe uit het jaar Herkomst: verzameling Daser. Grisaille paneel, hoogte 28 c.m., breedte 22 c.m. A J. OFFERMANS 111 Panorama. Gesigneerd en gedat Paneel, hoogte 21 c.m., breedte 32 c.m.

15 SCHILDERIJEN ONBEKEND Aan de Middellandsche zee. Doek, hoogte 35 c.m., breedte 55 c.m 113 Landschap. Doek, hoogte 27 c.m., breedte 34 c.m. 114 Boer met ossenwagen. Crayon, hoogte 19 c.m., breedte 30 c.m. 115 Stilleven. Paneel, hoogte 16 c.m., breedte 23 c.m. 116 Pluimvee. Paneel, hoogte 20 c.m., breedte 36 c.m. 117 De blinde. Doek, hoogte 51 c.m., breedte 46 c.m. 118 Bloemstuk. Doek, hoogte 62 c.m., breedte 49 c.m. 119 Moeder en kind. Marouflé, hoogte 30 c.m., breedte 21 c.m. 120 Stadsgezicht. Paneel, hoogte 22 c.m., breedte 16 c.m. 121 Landschap met vee. Paneel, hoogte 32 c.m., breedte 52 c.m. 122 Riviergezicht. Paneel, hoogte 14 c.m., breedte 19 c.m. A. v. OSTADE (toegeschreven aan) 123 Lezende boer. Hij houdt een papier in zijn linkerhand, waarin hij aandachtig leest. Zwarte hoed op zijn hoofd. Links gesigneerd.. Paneel, hoogte 21 c.m., breedte 17 c.m. L VAN OSTADE 124 Voor de herberg Een ruiter op een schimmel en een van op de rug geziene ruiter op een bruin paard houden stil bij een herberg. De tweede ruiter ledigt een kruik. Bij hem staat een maagd. Rechts een hooiberg. Expertise: Dr. C. Hofstede de Groot en Fr. Hannema. Paneel, hoogte 29 c.m., breedte 35 c.m. Zie plaat III. C. PLETSER Stilleven. Doek, hoogte 80 c.m., breedte 03 c.m. G. POGGENBEEK Landschap. Mailbord, hoogte 14 c.m., breedte 23 c.m. Landschap. Met verklaring van A. Poggenbeek op de achterzdije. Paneel, hoogte 24 c.m., breedte 27 c.m. J. PORCELLIS (toegeschreven aan) Storm. Vele schepen op de stormachtige zee. Donkere lucht. Paneel, hoogte 60 c.m., breedte 52 c.m. H. A. POTHAST Negen putti met muziekinstrumenten. Gesigneerd en gedat Grisaille doek, hoogte 45 c.m., breedte 131 c.m. M. POUWELSEN Bergachtig landschap met waterval. Gesigneerd en gedat Doek, hoogte 90 c.m., breedte 110 c.m. C. PRUIJS VAN DER HOEVEN In gedachten. Aquarel, hoogte 51 c.m., breedte 36 c.m.

16 14 SCHILDERIJEN 131a A. RAUDNITZ Het geheim. Gesigneerd en gedat. Munchen 85. Paneel, hoogte 32 c.m., breedte 25 c.m. P. DE REGT Achterplaatsje. Aquarel, hoogte 35 c.m., breedte 55 c.m. Winterlandschap. Aquarel, hoogte 26 c.m., breedte 59 c.m. REMBRANDT Portret van Rembrandt s zuster Liesbeth. Borstbeeld in profiel naar links. Op haar achterhoofd een mooi sieraad. Een paarlketting om haar hals en een paar] in haar oor. Expertise: W. v. Bode (1927) Paneel, hoogte 39 c.m., breedte 31 c.m. Zie plaat 1. J. v. RHIJNNEN Zandafgraving. Aquarel, hoogte 35 c.m., breedte 50 c.m. W. RIP Aan het strand Aquarel, hoogte 15 c.m., breedte 25 c.m. Ochtend in het Isardal. Doek, hoogte 35 c.m., breedte 65 c.m CH. ROCHUSSEN Interieur. Gemonogrammeerd C. R. en gedat Paneel, hoogte 35 c.m., breedte 42 c.m. W. ROELOFS Landschap. Doek, hoogte 18 c.m., breedte 38 c.m. Schotsch landschap. Paneel, hoogte 23 c.m., breedte 33 c.m. Boschgezicht. Doek, hoogte 30 c.m., breedte 42 c.m. G. ROEMER Ter vischvangst. Doek, hoogte 60 c.m., breedte 50 c.m. In de polder. Doek, hoogte 65 c.m., breedte 80 c.m. R. ROGHMAN Gezicht op een Hollandsch kasteel. Op den achtergrond een wachttoren. Een ophaalbrug geeft toegang tot de ommuurde binnenplaats. Expertise: H. P. Bremmer en Fr. Hannema. Gemonogrammeerd: R. Doek, hoogte 120 c.m., breedte 260 c.m. H. RONNER ' : Spelende poes. Gesigneerd en gedat. 93. Paneel, hoogte 21 c.m., breedte 17 c.m. P. P. RUBENS Zelfportret. Borstbeeld naar rechts. Het hoofd omgewend en den beschouwer aanziend. Rood gordijn op den achtergrond. Expertise: Prof. Vogelsang en H. P. Bremmer. Doek, hoogte 50 c.m., breedte 40 c.m.

17 SCHILDERIJEN 15 D. RUIJS 147 Stilleven. Doek, hoogte CO c.m., breedte 48 c.m. J. SAINT TOUSSAINT 148 Japansehe poppen. Doek, hoogte 33 c.m., breedte 65 c.m. D. v. SANTVOORT 149 Portret van een echtpaar. (Waarschijnlijk familie Goossens of Bontamps) Halve figuren in zwarte kleedij met witte kragen. De man heeft zijn linker-, de vrouw haar rechterhand voor de borst gelegd. 2 Paneelen, hoogte 71 c.m., breedte 54 c.m. - D. SCHaFER 150 Stadsgezicht. Pastel, hoogte 43 c.m., breedte 27 c.m. 151 Landschap. A. SCHELFHOUT. Paneel, hoogte 21 c.m., breedte 26 c.m. A. SCHELFHOUT (?) 152 Winter. Paneel, hoogte 53 c.m., breedte 64 c.m. H. SCHELFHOUT 153 Militaire oefening in de duinen Doek, hoogte 75 c.m., breedte 62 c.m. 154 Marktscène bij kaarslicht. 154a 155 Winter. P. VAN SCHENDEL P. P. SCHIEDGES Paneel, hoogte 52 c.m., breedte 42 c.m. Landweg met ophaalbrug. Doek, hoogte 50 c.m., breedte 35 c.m. 156 In het park. J. P. SCHOLTEN E. VON SEBEN SIMONS 157 Bij de St. Walburgkerk te Brugge. J. SIRKS 158 P olderlandschap. Paneel, hoogte 18 c.m., breedte 27 c.m. Paneel, hoogte 30 c.m., breedte 22 c.m Aquarel, hoogte 68 c.m., breedte 45 cm Doek, hoogte 70 c.m., breedte 90 c.m. N. STEFFELAAR 159 Interieur. i Een schrijvende dame aan een tafel. Bij haar een dienstbode. Doek, hoogte 47 c.m., breedte 38 c.m. Zie plaat V. 160 Hanengevecht. R. STRASSER Paneel, hoogte 48 c.m., breedte 32 c.m.

18 16 SCHILDERIJEN J. A. B. STROEBEL Interieur. Om een tafel verschillende personen waarvan één een brief leest en de andere toe luisteren. Expertise: H. P. Bremmer. Doek, hoogte 30 c.m., breedte 35 c.m. M. SIJS Op Marken. Aquarel, hoogte 60 c.m., breedte 70 c.m TH. TADEMA GROENEVELD Vissehersschip aan het strand. Doek, hoogte 34 c.m., breedte 50 c.m. D. TENIERS De alchemist. Hij zit bij een kleine bank en weegt goud. Zijn leerjongen is bij de haard bezig Rechts op den achtergrond twee mannen. Expertise: Prof. Vogelsang en Fr. Hannema. Gemonogrammeerd. Paneel, hoogte 27 c.m., breedte 36 c.m. Boerenherberg. Bij een ton zit een oud paar te drinken en te rooken. Een rooker staat tusschen hen in. Bij de schouw op aen acntergrond andere boeren. Paneel, hoogte 40 c.m., breedte 50 c.m. W. B. THOLEN Park met vijver. Doek, hoogte 65 c.m., breedte 90 c.m. J. TOOROP Portret. Expertise: H. P. Bremmer. Doek, hoogte 48 c.m., breedte 41 c.m. Boerenvrouw. Folkloristische studie Gemonogrammeerd. Boerenechtpaar. Folkloristische studie Gemonogrammeerd. H. VALKENBURG voor de Paaschweek in Twente. Crayon, hoogte 58 c.m., breedte 42 c.m. voor,,de Paaschweek in Twente. Crayon, hoogte 58 c.m., breedte 42 c.m. H. VEDER Zeegezicht bij ondergaande zon. Gesigneerd en gedat Doek, hoogte 60 c.m., breedte 93 c.m. C. VERSPRONCK Portret van een heer. Halve figuur. De linkerhand voor de borst. Rechts gesigneerd: Aetas Suae 52. Doek, hoogte 80 c.m., breedte 63 c.m. P. G. VERTIN Stadsgezicht. \ Paneel, hoogte 27 c.m., breedte 23 c.m. Oud stadje. Bloemen in koperen Paneel, hoogte 21 c.m., breedte 17 c.m. E. V. d. VEN pot. Doek, hoogte 43 c.m., breedte 32 c.m.

19 SCHILDERIJEN 17 E. v. d. VEN 175 Stilleven. Doek, hoogte 50 c.m., breedte 70 c.m. B. VIEGERS 176 Landschap. - Aquarel, hoogte 22 c.m., breedte 33 c.m 177 Bij de schuur. GUILLIAM DE VILLE 178 Portret van een-vrouw Aquarel, hoogte 24 c.m., breedte 29 c.m Halve figuur naar links met platte witte kraag. Gesigneerd: Aetatis 31. Ano 1657 Guilliam de Ville, fecit. Lit: Thieme-Becker, Künstlerlexikon XXXIV, blz Herkomst: Verz. Tholen, den Haag. Paneel, hoogte 72 c.m., breedte 60 e.m. Landschap. VLAAMSCHE SCHOOL Begin 17e Eeuw. Aan de ingang van een bosch een oude boer met een schimmel, in gesprek met twee menschen. Rechts een boerenkar met drie paarden. Herkomst: Verz. Tholen, den Haag Paneel, hoogte 50 c.m., breedte 110 c.m. Storm. S. DE VLIEGER (toegeschreven aan) Links een bij de wind zeilend schip. Op den achtergrond een roeibootje, dat naar het land toe drijft. Talrijke figuurtjes Paneel, hoogte 38 c.m., breedte 49 c.m. J. VOERMAN Schepen op de rivier. Paneel, hoogte 35 c.m., breedte 46 c.m. A. W. VAN VOORDEN Sleepers wagen aan de kade. Doek, hoogte 34 c.m., breedte 40 c.m. H. J. v. d. WEELE Heide met schapen en herder. Aquarel, hoogte 16 c.m., breedte 32 c.m.. A. WILLAERTS EN W. ORMEA Zeegezicht. Op den voorgrond een stilleven van vi'sschen. Op het strand worden visschen op een kar geladen. Gesigneerd A. Willaerts, gedat Doek, hoogte 64 c.m., breedte 80 c.m. W. WITSEN Bob. Portret van een jongen in landschap. Doek, hoogte 125 c.m., breedte 70 c.m. B, WITTKAMP Allegorische voorstelling. Doek, hoogte 46 c.m., breedte 67 c.m. 187 Melkbocht. H. G. WOLBERS Aquarel, hoogte 35 c.m., breedte 50 c.m.

20 18 SCHILDERIJEN F. WOUTERS Diana en Actaeon. Actaeon komt uit het bosch te voorschijn en verrast Diana en haar nimphen; drie er van zijn in het water. Expertise: Dr. Friedlander en Fr. Hannema. Paneel, hoogte 35 c.m., breedte 53 c.m. Zie plaat IV. PH. WOUWERMAN De rijschool. Aan de voet van een vestingmuur wordt een paard afgericht. Verschillende officie ren kijken toe. Rechts een schimmel en een bruin paard. Boven op de muur een kanon en verschillende menschen. Lit.: J. Smith Suppl no. 202 Hofstede de Groot no Herkomst: Verz. Lord Save en Sele, Belvedere House (1842), veiling Sir C. E. Earclley, London Paneel, hoogte 50 c.m., breedte 40 c.m. M. ZUBLI Bloemstilleven. Aquarel, hoogte 44 c.m., breedte 28 c.m. Meubelen a Notenhouten tweedeurskast op bolpooten. Inwendig voorzien van drie planken en vier laden. 1 Gebogen wortelnotenhouten staande klok. Wijzerplaat met maand-, dag en datu maanwijzing. 2 Iepenhouten harpstoelen, bekleed met gestreepte velours. 1 Zeer fraaie eiken- met ebbenhout ingelegde kast. Gebeeldhouwde kap en twee laden in de voet. Het meubel rust op boloopten. Zie plaat VIL 6 Iepenhouten korenaarstoelen bekleed met gebloemde velours. Louis XVL 1 Bijzonder fraaie palissanderhouten tweedeurs kussenkast. Rijk gebeeld houwde kap en kussens. In de voet twee laden, eveneens van beeldhouw werk voorzien. < Zie plaat VIL 1 Ingelegd satijnhouten damesbureau met cylindersluiting. Marquetterie, 1 Verguld pendulestel. 1 Gebogen wortelnotenhouten klepbureau. In de voet drie laden., voorzien van koperen beslag. 1 Gebogen wortelnotenhouten staande klok met scheepjesbeweging. Wij zerplaat met maan-, maand- en dagwijzer. Adres Pieter Bramer, Am sterdam. 1 Gebeeldhouwde eikenhouten kast met drie deuren in het boven- en twee deuren in het ondergedeelte. De kap en stijlen voorzien van beeldhouw werk. Inwendig planken en laadjes. 1 Groote handgesmeede hall-lantaarn. Siersmeedwerk. 1 Eikenhouten credens met drie deuren en smeedijzeren beslag. Renaissance. 1 Notenhouten armfauteuil met aubusson bekleeding. Style Louis XV. 1 Notenhouten fauteuil met opklapbare zitting. 1 Notenhouten fauteuil. 1 Gebeeldhouwde eikenhouten hallbank. Renaissance. 1 Rijk gebeeldhouwde Italiaansche notenhouten kist. 1 Eikenhouten balpootiafeltje ingelegd met ebbenhout.

21 MEUBELEN a a 1 Mahoniehouten kabinet met twee deuren in het boven- en drie laden in het ondergedeelte. 1 Notenhouten cassette met ingelegde paneelen. 1 Spiegel in notenhouten lijst. 1 Mahoniehouten vitrine. 4 Notenhouten stoelen bekleed met velours. < 1 Fraai eikenhouten linnenpers je op kruisvoet. 1 Mahoniehouten canapé bekleed met groene velours. Empire, 1 Zwarthouten thee-emmer met koperen binnenbak. 1 Ronde notenhouten tafel met grijs marmeren blad en koperen galerierand. 1 Rond mahoniehouten bijzettafeltje. 1 Notenhouten tafeltje met marmeren blad. 1 Mahoniehouten scherm met geborduurd paneel. 1 Fraaie wortelnotenhouten vitrine met zes laden in de voet. Gebeeldhouw de kap, stijlen en pooten. 1 Mahoniehouten tafeltje met marmeren blad en koperen beslag. Empire, 1 Eikenhouten dekenkist. 1 Eikenhouten renaissance broodkastje. 1 Eikenhouten commode, waarin vier laden met koperen beslag. 1 Eikenhouten theetafel. 1 Zeer fraaie notenhouten linnenpers op onderkast. Fraai beeldhouwwerk 1 Eikenhouten vitrine met drie laden in het ondergedeelte. Style Louis XVI 1 Eikenhouten nachtkastje met jalouziesluiting en een laadje. 1 Gebeeldhouwde notenhouten kist. 1 Notenhouten pianostoel bekleed met tapisserie. 1 Mahoniehouten kinderstoel. 1 Vierslags notenhouten kamerscherm. 1 Eikenhouten dekenkist. 1 Eikenhouten kapstok Blauw Ckineesch Porselein 6 Borden. Décor van personen in tuin en randversiering van bloemen in perken. Zesmerks. 1 Kom. Décor van landschappen en bloemen. 1 Klapmutskom. Décor van personen in landschap en bloemen. Zesmerks. 1 Schotel. Bloemdécor. 2 Zeskantige doppotjes. Décor van lijzen en bloemen. 1 Schotel. Décor van dierfiguur en bloemen. 1 Diepe schotel. Bloemdécor. 1 Groote diepe schotel. Décor van draken, visschen en schepen. Diameter 49 c.m. 1 Vaas. Décor van personen en landschappen. 1 Vaasje met deksel. Bloemdécor in perken. Gemerkt het Blaadje. 2 Pnlletjes. Décor van ruiters. Gemerkt Het Blaadje. 1 Potje met deksel. Décor van lijzen en bloemen in vakken. 2 Fleschjes. Bloemdécor. 1 Kaststelletje van drie stuks. Gestyleerd bloemdécor. 1 Vaasje met deksel. Bloemdécor in vakken. Gemerkt Het Blaadje. 1 Vaasje en 1 bekertje met gestyleerd décor. 1 Groote pot met deksel. Fraai gestyleerd bloemdécor. Met houten stan daard.

22 20 BLAUW CHINEESCH PORSELEIN Pot met deksel. Décor van draak en bloemen Pulletje met zilveren montuur. Bloemdécor Pulletje met zilveren montuur. Décor van lijzen en bloemen Vaaslamp met perkamenten kap. Bloemdécor Fraaie gekartelde kommetjes. Bloemdécor Zeer fraaie gekartelde schaaltjes. Décor van lijzen in medaillon en rand versiering van gestyleerde bloemen Vaas. Tempeldécor Kom. Décor van lijzen en zotjes in landschap Borden. Bloemdécor Schaaltj es. Ornamentdécor Schaaltjes. Ornamentdécor Schaaltjes. Ornamentdécor Kan. Bloemdécor Kom. Bloemdécor Bonbonnière. Décor van bloemen en ornamenten Kopjes en 6 schoteltjes. Ornamentdécor Zeer fraaie groote vaas met gestyleerd bloemdécor Fraaie pot met deksel. Décor van gestyleerde bloemen Gendhi. Landschapdécor Hengseltrekpot met deksel. Bloemdécor Zeer fraaie dubbele borden. Décor van ruiters in medaillon en randver siering van bloemen Schotel. Décor van landschap met tempels Kom. Bloemdécor Diepe borden. Décor van bamboe, bloemen en hek Schaaltjes. Tempeldécor Kopjes en 4 dekseltjes. Bloemdécor Kopjes en 4 schoteltjes. Different Schotel. Bloemdécor Warmwaterbord. Landschapdécor Vaas. Bloemdécor Pot met deksel. Ornamentdécor Fraaie zeer groote potten met deksels. Décor van draken, bloemen en ornamentwerk Cachepot. Bloemdécor. Ming D oppot je. Bloemdécor Vaasjes. Bloemdécor. Kang Shj Pulletjes. Different Vaas. Gestyleerd bloemdécor Beker. Gestyleerd bloemdécor Schaaltjes. Décor van visscher Kom. Lijzendécor. Zesmerks Kom. Lijzendécor. Zesmerks. Gekleurd Ghineesch= en Japansch Porselein Fraaie schotels. Gestyleerd bloemdécor. Opgewerkt met goud Gendhi. Bloemdécor. Geëmailleerd Doos met deksel. Décor van personen en opschriften. Mandarijn Mandarijn kopjes en schoteltjes. Décor van personen en bloemen Kommen. Décor van bloemen en ornamenten.

23 GEKLEURD CHINEESCH- EN JAPANSCH PORSELEIN Imari kommen. Bloemdécor. Opgewerkt met goud. 2 Kommen. Different. 1 Kom. Décor van bloemen en vogels. Geëmailleerd. 2 Zeer fraaie achtkantige schotels. Décor van bloemen en personen. Geëm. 1 Groen geglazuurde vaas met opgewerkt drakendécor. 1 Koningsblauwe gendhi. Opgewerkt met goud. ^ 1 Celadon gendhi. 3 Borden. Bloemdécor op groen fond. Geëmailleerd. 1 Vaas met opgewerkt décor van bloemen en vlinders. 1 Trekpotje. Bloemdécor in perken op zwart fond. Geëmailleerd. 1 Blauw-groen geglazuurde vaas met lange hals. 2 Trekpotjes met deksels. Décor van bloemen op zwart fond en opge werkt met goud. 1 Geschulpte celadonschotel met ornamentdéoor. 1 Zeer fraai Fam. Rosé haantjestrekpotje met deksel, met opgewerkte bloemguirlandes. 2 Zeer fraaie achtkantige Familie Rosé borden. Décor van chrysanten en opgewerkt met goud. Geëmailleerd. 1 Schaaltje. Décor van stermotief in medaillon en bloemen in vakken. 1 Fraai Familie Rosé bord. Décor van landschappen, personen en vliegen de phoenix. Geëmailleerd. 1 Familie Rosé bord. Décor van personen, bloemen en hek. Geëmailleerd. 3 Imari borden. Décor van bamboe, bloemen en hek. Opgewerkt met goud 3 Imari borden. Bloemdécor. Opgewerkt met goud. 12 Geschulpte Imari koppen en schotels. Bloemdécor. Opgewerkt met goud. 1 Melkkannetje met deksel. Landschapdécor. 1 Schaaltje. Bloemdécor op gee] fond. 1 Zwart geglazuurde pul. 1 Wierookbrander. Personendécor. Geëmailleerd. 1 Canton kom met deksel. Décor van personen en bloemen. 2 Blanc-de-chine tempelleeuwtjes. 2 Blanc-de-chine tempelleeuwtjes. 2 Familie Rosé borden. Bloemdécor. Geëmailleerd.. 1 Geschulpte celadon schotel. Ornamentdécor. 1 Geschulpte celadon schotel. Ornamentdécor. 2 Eierschaal koppen en schotels. Décor van personen. Zesmerks. 1 Fraaie Familie Verte koro. 1 Fraai Familie Rosé bord. Bloemdécor. Opgewerkt met goud. Geëmailb 1 Koningsblauwe vaas. Opgewerkt m et goud. 1 Imari kom. Bloemmanddécor. 1 Groen geglazuurde kruik. Opgewerkt bloemdécor. 1 Bleu-poudré kom. Décor van landschappen in medaillons. Geëmaill. 1 Sang-de-Boeuf drijfschaal. op zwart porseleinen voet. 4 Gele schaaltjes. 1 Schotel. Bloemdécor. Ming. 1 Imari schotel. Décor van landschap in medaillon en bloemen in vak ken. Opgewerkt met goud. 1 Zeer fraaie Bleu-poudré pot met deksel. Décor van bloemen en vogels in perken. 1 Fraaie pot met deksel. Décor van personen en bloemen. Geëmailleerd. Zesmerks. 2 Vaasjes. Përsonendécor. Geëmailleerd.

24 22 GEKLEURD CHINEESCH- EN JAPANSCH PORSELEIN Vaas. Décor van personen. Geëmailleerd Gemberpotjes met deksels. Décors van bloemen en ornamenten. Geëm, Standaard. Décor van bloemen en vogels op zwart fond Imari kopjes en schoteltjes. Bloemdécor Fraaie groote pot met deksel. Décor van priesters in medaillon, bloemen en ornamenten Koningsblauwe potten met deksels. Décor van personen in medaillon. Opgewerkt met goud Capucijner potjes met deksels. Bloemdécor Imari kopjes. Bloemdécor. Opgewerkt met goud Capucijner kopjes. Bloemdécor Imari trekpotje met deksel. Bloemdécor. Opgewerkt met goud Imari trekpotje met deksel. Bloemdécor. Opgewerkt met goud Imari trekpotje met deksel. Bloemdécor. Opgewerkt met goud Fraaie diepe Familie Rosé borden. Bloemdécor. Geëmailleerd. Blauw Delttsch Aardewerk Gegolfde bolschotel. Décor van personen en bloemen Strooier met tinnen montuur. Gestyleerd bloemdécor. Gemerkt A. Reygens Fraai stoofje. Décor van bloemen, landschappen en vogels. Gemerkt ANO \ Kwispedoor. Bloemdécor. Gemerkt. Cornelis de Berg. Fabr. De witte Ster i Kwispedoor met gekartelde rand. Bloemdécor Zeer fraaie haringschaaltjes. 2 stuks gemerkt Jan den Appel Hors d5 oeuvreschaaltje. Bloemdécor Groepje. Vrouw met kind Geschulpt bord. Décor in medaillon van vogel en bloemen. Fabriek,De Lampetkan Geschulpt bord. Décor van vogel, bloemen en dierfiguur in medaillon en randversiering van ornamentwerk. Gemerkt Cornelis de Berg. Fabriek De witte Ster Bord. Hollandsch décor van personen ïn tuin en randversiering van bloe men. Gemerkt Geertruy Verstelle, Fabriek De oude Moriaans hooft Plaquette. Hollandsch décor van tuin en fontein Gekleurd tegeltje in lijst en 3 blauwe tegeltjes Diverse tegels Kan met tinnen deksel. Chineesch décor van personen in tuin Pul met koperen deksel. Bloemdécor Gekartelde schotels. Bloemdécor Bolschotel. Bloemdécor Pannekoekborden. Landschapdécor. Gekleurd Delftsch Aardewerk Gepolychromeerde zoutvaatjes. Bloemdécor. Gemerkt J. Pijnacker. Fa briek De trie porceleyne flessjes Gepolychromeerde kommen. Bloemdécor.

25 GEKLEURD DELFTSCH AARDEWERK Gepolychromeerde kom. Bloemdécor. 1 Polychroom placquette. Landschapdécor. 1 Zeer fraai trekpotje met deksel. Décor van gele bloemen op olijfgroen fond. Gemerkt L. V. D. 1 Polychroom beeldje. Vruchtendrager. 1 Beeldje. Jongensfiguur. 1 Zeer fraai polychroom schaaltje. Décor van bloemmand in perken. Fa. briek de Grieksche A. 1 Polychroom bord. Décor van bloemmand en randversiering. 1 Pannekoekbord. Décor van bloemmand en randversiering. 1 Polychroom schotel. Décor van bloemen en planten. 1 Placquette. Décor van bloemen en engel in landschap. 1 Polychroom pul. Bloemdécor. 2 Botervlootjes met deksels in de vorm van een zwaan. Gemerkt Zwaan, Fabriek de Bijl. 1 Polychroom bordje. Décor van vogels in landschap en randversiering van ornamenten. J 1 Polychroom bord. Décor en randversiering van bloemen. 1 Polychroom schotel. Décor van bloemen en planten. 1 Polychroom schotel. Décor van bloemvaas, bloemen en vogels. 1 Polychroom schotel. Bloemdécor. 1 Polychroom schotel. Décor van bloemvaas en bloemen in medaillon en randversiering van guirlandes. 1 Polychroom schotel. Décor van bloemvaas en bloemen in medaillon en randversiering van guirlandes. 1 Polychroom beeldje. Cleopatrq 6 Borden, Décor van bloemen en randversiering. 4 Polychroom pannekoekborden. Décor van vogels en bloemen. 2 Gepolychromeerde schotels. Décor van dierfiguur in medaillon, bloemen en ornamenten. 1 Gepolychromeerde schotel. Décor van dierfiguur in medaillon, bloemen en ornamenten. 1 Diepe gepolychromeerde schotel. Décor van landschap in medaillon en randversiering in perken. 1 Gepolychromeerd beeldje. 2 Gepolychromeerde parkieten. 2 Zeer fraaie gepolychromeerde vogelfiguurtjes. 1 Comfoortje. Bloemdécor. Opgewerkt met goud. 1 Zeer fraaie achtkantige vaas. Décor van tempel, bloemen en vogels. Opgewerkt met goud. Gemerkt A. Pijnacker. 2 Fraaie achtkantige bekers. Décor van bloemen en ornamenten. Opge werkt met goud. 1 Gepolychromeerde kan. Décor van bloemen en ornamenten. 1 Kan met tinnen deksel. Décor van bloemen en vogels. Polychroom. 2 Gepolychromeerde liggende koeien. Bloemdécor. 1 Gepolychromeerde liggende koe. Bloemdécor. 2 Polychroom pannekoekbordjes. Décor van bloemen in medaillons. 1 Polychroom bord. Décor van bloemen in medaillon en perken, i Gegolfde schotel. Bloemdécor. 1 Gegolfde bolschotel. Décor van hert in landschap en randversiering van bloemmotieven. Gepolychromeerd. 1 Polychroom bord. Décor van bloemen in medaillon en randversiering. 1 Gepolychromeerd diep bord. BJoemdécor.

26 24_ GEKLEURD DELFTSCH AARDEWERK Gepolychromeerde schotel. Bloemdécor. 1 Fraai gepolychromeerd trekpotje met deksel. Gemerkt W. Koo!. Fabriek De trie porceleyne flessjes.. 1 Gepolychromeerde placquette. Z.g.n. vogelkooi. 1 Gepolychromeerde placquette. Vogelkooi met draperieën. 2 Fraaie polychroom kastkommen. Bloemdécor. 2 Fraaie polychroom kastkommen. Bloemdécor. 2 Polychroom waaierhangertjes. Fabriek de Blompot. 1 Gekarteld waaierhangertje. Fabriek de Klaauw. Gepolychromeerd. 4 Gepolychromeerde waaierhangertjes. Gemerkt M.: O. Fabriek de Klaauw 1 Polychroom pannekoekbord. Décor van bloemen en hek. 1 Gepolychromeerd pannekoekbord. Décor van bloemen in medaillon en randversiering. 1 Polychroom bord. Vol décor van bloemen in medaillon en randversiering. 1 Gepolychromeerd bord. Décor van vogel in medaillon en randversiering. 1 Fraai gepolychromeerd pannekoekbord. Décor van bloemen in medaillon en vakken. 1 Gepolychromeerd pannekoekbord. Décor van landschap in médaillon en bloemen in vakken. 1 Polychroom bord. Décor van vogels in landschap en randversiering van guirlandes. 1 Gepolychromeerde waaierschotel. Fabriek De drie klokken. 1 Polychroom bord. Décor van vogel, bloemvaas en bloemen. 2 Polychroom pannekoekborden. Bloemdécor. 1 Polychroom bord. Décor van vogel, bloemen en hek. 1 Polychroom pannekoekbord. Décor van bloemen, vlinder en randversie ring. 1 Polvchroom pannekoekbord. Bloemdécor. 1 Polvchroom pannekoekbord. Décor van vrouw met hoorn van overvloed en bloemen. 1 Tableau van 4,tegels. Landschappen. 1 Polychroom pannekoekbordje. Chineesch décor van lijs, zotje, bloemen en vogels. Opgewerkt met goud. Gemerkt A. Pijnacker. 1 Geribde polvchroom schaal. Bloemdécor. Fabriek de Paauw. 1 Fraaie gepolychromeerde vaas met deksel. Décor van priesterfiguur en bloemen. 1 Fraaie gepolychromeerde groep. Zeemeermin. 2 Gepolychromeerde staande bokken. 1 Gepolychromeerde tulpenvaas. 1 Gepolychromeerde liggende koe. Bloemdécor. 1 Polychroom schotel. Décor van vogel en bloemen. Europeescli Porselein en Aardewerk Gekleurde Italiaansch aardewerk schotel.. t 2 Gekleurd porseleinen borden. Bloemdécor. Opgew. met goud. Schoon hoven. 3 Gekleurde Duitsch porseleinen beeldjes. 2 Gekleurde Duitsch porseleinen beeldjes. 1 Gekleurd porseleinen beeldje. Opgewerkt met goud. 2 Gekleurde Fransch porseleinen koppen en schotels. Opgewerkt met goud.

27 EUROPEESCH PORSELEIN EN AARDEWERK Duitseh porseleinen beeldjes. Opgewerkt met goud. Danseressen. 1 Duitseh porseleinen beeldje. Opgewerkt met goud. Danseres. 1 Gekleurde Kopenhaagsch porseleinen visch. 1 Gekleurde Kopenhaagsch porseleinen beeldje. Liggende jongen. 2 Blauw aardewerk vaasjes met deksels. Bloemdécor. De Porceleyne Fles. 1 Gekleurd aardewerk kaststel van 5 stuks. Bloemdécor. De Porceleyne Fles. 1 Duitseh porseleinen groep. Zegewagen getrokken door engelen. 1 Saksische wit porseleinen vaas. 1 Gekleurde Duitseh porseleinen parfumbrander. 1 Wit porseleinen groep. Danspaar. 1 Italiaansch aardewerk placquette. Madonna. 1 Blauw porseleinen doos met koperen montuur. 1 Zwart wedgewood serviesje. 4 deelig. 2 Gekleurd porseleinen kandelaars. 1 Groote Rosenthal vaas. Décor van portret in medaillon en opgewerkt met goud. 1 Aardewerk vaas met deksel. 1 Fransch porseleinen eetservies. Opgewerkt met goud. 165 deelig. 1 Sèvre vaas op marmeren piëdestal. 1 Porseleinen vaas ïn bronzen montuur 1 Rozenburg kop en schotel. 12 Rozenburg kopjes en 10 schoteltjes. 1 Rozenburg vaas. 1 Rozenburg vaas. 1 Rozenburg vaas met deksel. 1 Rozenburg vaas. 1 Rozenburg vaas. 1 Rozenburg vaas met deksel. 2 Rozenburg vazen. 2 Rozenburg vazen. 1 Rozenburg kan. 1 Rozenburg vaas. 1 Rozenburg vaas. 1 Rozenburg kannetje. 2 Rozenburg potjes met deksels, 1 Rozenburg vaasje. 2 Rozenburg kannetjes. 1 Rozenburg kan. 1 Rozenburg vaas. 1 Rozenburg vaasje. 1 Rozenburg vaasje. 2 Rozenburg kandelaars. 1 Gekleurde Fransch porseleinen schaal. 1 Gekleurd Fransch olie- en azijnstel. 1 Gekleurd porseleinen cachepot. Nymphenburg. 1 Gekleurd porseleinen schrijfgarnituur op blad. Meissner. 1 Gekleurd porseleinen bonbonschaaltje. Nymphenburg. 3 Kopenhaagsch porseleinen kopjes en schoteltjes. Bloemdécor. Opgewerkt met goud. 2 Gekleurd porseleinen kopjes en schoteltjes. 2 Porseleinen kopjes en 1 schoteltje. Different. 2 Gekleurde porseleinen beelden.

28 EUROPEESCH PORSELEIN EN AARDEWERK Gekleurd porseleinen zoutvaatjes Gekleurd aardewerk beeldje. Meisje met bloemen Gekleurd aardewerk beeldje. Jongen met bok Gekleurde porseleinen borden Gekleurde Saksisch porseleinen fruitborden Biscuit beeld] es Wit porseleinen beelden. De jaargetijden Gekleurd porseleinen inktstel Gekleurd porseleinen beeldje. Wild zwijn Gekleurd aardewerk beeldje. V uw met visch Biscuit bceldie. Vrouwenfiguur Fraaie Saksisch porseleinen groep Gekleurde Saksisch porseleinen bloempotjes met bloemen Romeinsch aardewerk lampje Rosenthal porseleinen gans en 1 schildpad Gekleurd aardewerk herinnerin s^or(^en* Delft Gekleurd aardewerk herinneringsborden. Delft Gekleurd aardewerk herinnering0)301'*^611 Delft Gekleurd porseleinen herinnerings^or(^en* Gekleurd aardewerk herinneringsbord. Gouda Gekleurd aardewerk vaasjes. Décor van vogels en bloemen Gekleurd aardewerk schotel Bruin aardewerk haardxnankruik* Zeer fraaie gekleurde Saksisch porseleinen groep Gekleurde Saksisch porseleinen borden Gekleurd Saksisch porseleinen beeldje Gekleurde Saksisch porseleinen beeldjes Gekleurde Saksisch porseleinen beeldjes Zeer fraaie Saksisch porseleinen beeldjes. Dansgroep Zeer fraaie Saksisch porseleinen dansgroepjes. Japanscke=, Chineesclie= en andere Oosüersche Ktms^ Blauwe Japansch porseleinen schotels. Décor van vogels en bloemen Groote blauwe schotels. Décor van stermotief in medaillon, landschap pen en personen Groote blauwe Japansch porseleinen schotels. Décor van hek, boomen en bloemen Blauwe Japansch porseleinen schotel. Décor van muciseerend gezelschap in landschap Blauwe Japansch porseleinen schotels. Décor van landschap met tem pels Achtkantige blauwe Japansch porseleinen schotel. Décor van bloemen en vogel en randversiering met dierfiguren Blauwe Japansch porseleinen schotel. Décor van landschap, vogels en bloemen in medaillons en vakken Gekleurd Japansch porseleinen gebakstel. Décor van bloemen en vogels. 13 deelig Gekleurde Japansch porseleinen gemberpot met deksel. Drakendécor Terra-cotta trekpotje met deksel Terra-cotta trekpotje met deksel.

29 JAPANSCHE-, CHINEESCHE- EN ANDERE OOSTERSCHE KUNST Terra-cotta trekpotje met deksel. 1 Terra-cotta trekpotje met deksel. 1 Terra-cotta trekpotje met deksel. 1 Jade vaasje met houten voetje. 1 Jade placquetje op gesneden houten voetje. 2 Fraai bewerkte schelpen in gesneden houten standaards. 1 Goudlak blad en 6 schaaltjes. 1 Gekleurd Japansch porseleinen theeservies. 15 deelig. 1 Gekleurd Japansch porseleinen theeservies. 14 deelig. 1 Geborduurde Chineesche zijden kakamono. 1 Zeer fraai gesneden ivoren groepje op standaard. Fruitkoopman. 1 Fraai ivoren beeldje op standaardje. Boeddha op lotus. 1 Blanc de Chine groep. Liggende priesterfiguur met hond. 1 Schildpadden toiletgarnituur opgewerkt met vergulde drakenfiguren. 12 deelig in étui 1 Fraai gesneden tweeslags kamerscherm. Opgewerkt met ivoor en paarlmoer. 1 Fraaie jade hanger met gouden kettinkje. 1 Jade clip in verguld zilveren montuur. 2 Gekleurde Japansch porseleinen potten. Décor van vogels. 1 Blanc de Chine beeld. Godin. 1 Groen geglazuurde cachepot. 1 Bronzen Hindoe tempellamp, ï Bronzen Hindoe tempellamp. 1 Bronzen wierookbrander. 1 Blanc de Chine wijnkom met gesneden houten voet en deksel. 1 Cloisonné vaas. 1 Kistje met wit metalen beslag. Sumatra. 1 Gelakte en vergulde pagaai. 1 Tasch met geëmailleerd zilveren beugel. 1 Moorsche tafel met gedreven koperen blad. 1 Japansch kabinetje. 2 Gekleurde Japansch porseleinen schotels. Décor van vogels, bloemen en hek. 2 Gesneden houten voetjes. 1 Fraaie bronzen drijfschaal. 1 Ingelegde bronzen offervaas. 1 Japansche bronzen urn. 1 Bewerkte Indisch koperen ketel. Palembang. 1 Schildpadden kistje met zilveren beslag. 1 Gedreven Indisch koperen lamp met kap. 1 Kakamono. 1 Gedreven koperen placquette. Japansche kryger. 23 Gesneden houten voetjes. 1 Fraaie staande cloisonné lamp met kap. 1 Geborduurde kimono. 1 Geborduurde rok. 1 Balineesche doek. 1 Indische doek. 1 Indische doek. 1 Indische doek. 1 Balineesche doek. 1 Geborduurd Chineesche tafelkleed en 2 kleine kleedjes.

30 28^ JAPANSCHE-, CHINEESCHE- EN ANDERE OOSTERSCHE KUNST 1 Japansche goudlakspeeltafel. 1 Indische doek. 1 Op zijde geborduurde paardekop 1 Fraaie bronzen Boeddha op lotus. I Blauw porseleinen vaas. Décor van personen en bloemen. 1 Blauw Japansch porseleinen vaas. 2 Japansch porseleinen vazen. 1 Fraaie Japansche kast op voet. 1 Gekleurd Japansch porseleinen theeservies. Zes persoons. 1 Juweelenkastje met jadeversie-ring. 2 Speksteenen kandelaars. 1 Japansche aquarel door Tani. 1 Japansche aquarel door Tani. 1 Geborduurd Chineesch kleedje. 1 Canton vaas. 1 Geborduurde mandarijnrok. 1 Blanc de Chine Kwan Yin. 2 Zwart geglazuurde vaasjes. 2 Gekleurde Japansche vaasjes op gesneden houten voetjes. 2 Cloisonné gemberpotten met deksels. 1 Gelakte Japansche speeltafel. 1 Verguld bronzen Beeld. Priesterfiguur. 1 Bronzen zittende Boeddha. 1 Aardewerk paard. Tang. 1 Zeer fraai gesneden houten zesslags schermpje met jade paneelen. 1 Kristal de Verte olifant op houten voet. 1 Jade bloemtak. 1 Jade bloemtak. 1 Jade haan. 1 Jade visch. 1 Jade hanger. 1 Agaath dierfiguurtje. 1 Speksteenen netsuké. 1 Ivoren broche en 1 boekje. 1 Ivoren beeldje. Krijgsman. 2 Gekleurd porseleinen Beeldjes. Vrouwenfiguren. 1 Gekleurd Chineesch beeldje. Priesterfiguur 1 Gekleurd Chineesch beeldje. Priesterfiguur 1 Zeer fraaie Chineesche ivoor. Kwan Yin. 1 Zeer fraaie Chineesche ivoor. Vrouwenifguur. 1 Gekleurd porseleinen beeldje. Priesterfiguur. 1 Gekleurd porseleinen beeldje. Priesterfiguur. 2 Gekleurde Japansche houtsneden door Yoshikazu. 1 Vierkante gemarmerde porseleinen flesch. Bloemdécor. 1 Gekleurd Japansch porseleinen beeld. Lantaarndraagster. 1 Gekleurd Japansch porseleinen beeld. Geisha. 1 Gekleurd Japansch porseleinen groep. Vrouw met oude man. 1 Gekleurd Japansch porseleinen beeld. Lantaarndraagster. 1 Fraaie gekleurde porseleinen Kwan Yin 1 Zeer fraaie gekleurde Japansch porseleinen groep. Godin op rots. 1 Gekleurd Japansch porseleinen beeld. Geisha. 1 Gekleurd Japansch porseleinen beeld. Geisha. 2 Japansch porseleinen tuitflesschen op onderschotels. Bloemdécor.

31 JAPANSCHE-, CHINEESCHE- EN ANDERE OOSTERSCHE KUNST Blauw Japansch porseleinen schotel. Décor van priesters in landschap. 1 Blauw Japansch porseleinen schotel. Décor van priesters in landschap. 1 Blau w Japansch porseleinen schotel. Décor van priesters in landschap. 1 Blau w Japansch porseleinen schotel. Décor van priesters bij tempel. 1 Blauw Japansch porseleinen schotel. Décor van priesters in medaillon en randversiering van bloemen. 1 Zeer fraaie koperen groep. Godin op olifant 1 Japansch bronzen groep. Godin op olifant. 1 Japansch koperen kom in gesneden houten standaard. 1 Indisch koperen koro. 1 Indisch koperen ketel. 1 Indisch koperen ketel. 1 Indisch koperen vaas. 1 Indisch koperen grobak met karbouw. 1 Gedreven koperen groepje. Zittende vierhandige Boeddha. 2 Cloisonné vaasjes. 1 Gedreven koperen koro op voet. 1 Ebbenhouten olifant. 2 Fraai bewerkte Indisch koperen potten met deksels. Wajangmotieven. 14 Stuks Indisch koperwerk. 1 Indisch koperen keteltje. 1 Gedreven koperen steelpannetje 1 Gedreven koperen lampje. 1 Gedreven koperen vaasje. 1 Gedreven koperen weefgetouw. 1 Gedreven koperen emmertje. 2 Buffelhoornen wajangfiguren. 1 Gedreven koperen schaaltje. 1 Gedreven koperen mandje. 1 Gedreven koperen sigarettenkoker. 1 Gedreven koperen lamp. 1 Gedreven koperen karaf. 1 Gedreven koperen doos. 1 Gedreven koperen doos. 1 Koperen bloembak. 2 Gedreven koperen kommen. 1 Gedreven koperen doos. 1 Gedreven koperen potje. 1 Gedreven koperen vaas en 1 kom. 1 Gedreven koperen blad en 3 doozen. 2 Stuks gedreven koperwerk. 1 Gekleurd porseleinen potje met deksel. 1 Doos, ingelegd met paarlmoer. 1 Cloisonné bloempotje. 1 Blau w porseleinen gemberpot. 1 Gemberpot met deksel. 1 Tafel met groot bewerkt koperen blad. 1 Groote gekleurde Japansch porseleinen schotel. Bloemdécor. Opgewerkt met goud. 1 Gekleurd Japansch porseleinen theeservies. 15 deelig. 1 Ivoren netsuké. 1 Jade groepje. 1 Gesneden flaconnetje.

32 30 JAPANSCHE-, CHINEESCHE- EN ANDERE OOSTERSCHE KUNS a 1 Gesneden beeldje. Priesterfiguur. 1 Blauw porseleinen trekpotje met deksel. Décor van bloemen en vogels. 2 Bronzen Japansche vazen Opgewerkt décor van baars en krab. 2 Brons cloisonné vazen. 2 Bronzen Japansche cachepots. 2 Brons cloisonné vazen. 1 Indisch koperen vaas. 1 Blauw Japansch porseleinen schotel. 5 Gekleurd Japansch porseleinen schaaltjes. 1 Gekleurd Japansch porseleinen kom. 1 Satsuma doosje. 1 Gekleurd Japansch porseleinen poederdoosje. 1 Blauw Japansch porseleinen koro. 1 Blauw Japansch porseleinen schaaltje. Landschapdécor. 1 Blauw Japansch porseleinen schaaltje. Landschapdécor. 2 Gekleurd Japansch porseleinen vazen. 1 Satsuma hengseltrekpotje met deksel. Ajour. 1 Gemberpot met deksel. Décor van krijgers. 2 Kopjes. Bloemdécor. 2 Zeer fraai bewerkte Perzische deuren. Curiosa ' Gelakte metalen kommen. 1 Smeedijzeren lampje. 1 Miniatuur op ivoor. Damesportret. ' 1 Album in fluweelen band met zilveren slot en beslag. In het album visi tekaartjes met de handteekeningen van bekende Rotterdammers. 1 Damasten kleedje. 1 Schildpadden saladecouvert met zilveren montuur. 1 Ivoren doos met miniatuur in gouden montuur. 1 Barnsteen en halsketting. 1 Miniatuur. Napoleon. Gesigneerd Isabey. 1 Bronzen beeld op marmeren voet. Mannenfiguur. Gesigneerd Ferrari. 1 Inktstel met zilveren montuur. 1 Antieke parapluie. 1 Borduursel in ovalen lijst. 11 Geslepen kristallen glazen. 1 Ingelegd theekistje met 2 porseleinen flacons. 1 Wandelstok met ivoren knop en gouden montuur. 1 Vuursteengeweer met lange loop, voorzien van koperen beslag, d: Beschilderde tabaksdoos. 2 Mahoniehouten lepeldoosjes^ 1 Mahoniehouten kuipje met koperen banden en tinnen binnenbak. 1 Viool met strijkstok en kist. Etiquette Joseph Guarnerius Fecit Cremonae. Anno Met gouddraad beslikte stola. 1 Terra cotta beeld door E. Jespcrs, Antwerpen.,,La Vague. 1 Geborduurd kerkkleed en 2 stola s. 1 Bronzen beeld door J. Flambeaux op groen marmeren zuil. 1 Wandkleed.

33 CURIOSA a a 1 Fraaie geëtste bokaal met provinciewapens. 1 Kristallen jardinière in koperen montuur. 1 Kristallen jardinière in koperen montuur. 1 Gesneden houten schrijfcassette. 1 Shawl. 1 Mahoniehouten schrijfcassette. 1 Kistje. 1 Shawl. 1 Ingelegd kistje. 4 Wassen vruchten. 1 Koop diversen. 1 Bronzen beeld door V. Szezeblewski. Fluitende jongen. 1 Hoorn met zilveren montuur. 1 Bronzen beeld. Dante Alighieri. 1 Kistje. 1 Groen glazen flesch. 1 Oude Italiaansche viool met kist en hoes. Etiquette Paolo Grancino Milano Empire kroon. 1 Kapitaal gesneden verguld houten beeld. Bisschop. Koper=, Tin= en Pla^edwerken Tinnen kan met deksel. 1 Tinnen kandelaar met kaars. 1 Tinnen peperbus. 3 Tinnen lepels. 1 Koperen aschbak. 1 Vierlichts koperen kaarsenkroontje met houder. 1 Koperen ketel. 1 Koperen ketel. 1 Koperen ketel. 1 Koperen ketel. 2 Plated wijnkoelers. 1 Plated kandelaar. 1 Koperen vijzel. 1 Plated inktstel. 1 Tinnen bord. 1 Tinnen bord. 1 Diepe tinnen schaal. 1 Tinnen bord. 1 Tinnen bord. 1 Twaalflichts koperen kaarsenkroon. 1 Vierlichts koperen kaarsenkroontje met houder. 1 Vierlichts koperen kaarsenkroontje met houder. 1 Tinnen kan met deksel. 1 Tinnen doosje. 9 Stuks koperwerk. 1 Koop divers koperwerk. 3 Koperen kandelaartjes. 2 Koperen kandelaars. 1 Koperen beddewarmer.

34 32 KOPER-, TIN- EN PLATEDWERKEN Koperen scheepslantaarn. 1 Tinnen kannetje 4 Metalen bordjes. 1 Koperen vorm en 1 trechter. 1 Koperen waterstoof. 1 Gedreven koperen bel met houder. Boeken en Prenten Ets door Marius Bauer. Oostersch tafereel. 11 Diverse gravuren. 14 Optica prenten. Emile-Bayard. L art de reconnaitre la céramique. Graesse. Guide de P amateur de porcelaines et de fayences. Henry Havard. La céramique Hollandaise. 2 dln. 2 Gravuren van Scheveningen. 5 Studie s door J. Akkeringa. 1 Potloodteekening door J. Akkeringa. 1 Zwarte gravure naar Cornelis Troost. De liereman. 1 Teekening door A. Bloemaert. Bissehop. 1 Gekleurde opticaprent. Haagsch stadsgezicht. 2 Engelsche sportprenten. 1 Zwarte gravure naar R. de Hooge. De aankomst van de Prins van Oranje in Engeland. 1 Gekleurde gravure naar Angelica Kauffmann. 1 Gekleurde Engelsche gravure. Hagard and Ismaël in the wilderness. Ir. J. Gratama en anderen. Religie en bouwkunst. Jahrbuch der Münchener Kunst. Bearbeitet von Friedr. Dörnhöffer e.a. Von Alter und Neuer Kunst, von Dr. Theodor Frimmel. Histoire des principeaux écrivains francais par Antonin Roche. 2 dln. Das Gastgeschenk door Wilhelm Hausenstein. Der Spiegel. Jahrbuch des Prophylaen - Verlages. Max Liebermann. Acht farbige Wiedergaben seiner Werken. Hans Thoma. Zehn farbige Wiedergaben seiner Bilder. Jos. Speybrouck. Vlaamsche teekeningen. 1 Zwarte gravure. Gezicht op Würzbürg. 4 Gekleurde Italiaansche gravuren. De elementen. 1 Zwarte gravure naar Anthony van Dijck. 1 Zwarte Fransche gravure. Musiciens Ambulans. 1 Zwarte gravure naar een schilderij van C. Lebrun. Wilde zwijnenjacht, 1 Gekleurde Engelsche gravure. Edward and Richard sons of Edward the Fourth. r: Pages historiques de toutes les Nations par Victor Adam. 2 Dln. 1 Album met reproducties naar oude schilderijen. The Royal Gallery of Britsch Art. Chasses anciennes d aprés les Manuscrits des XIV et XV Siècles. par Charles Aubry. Histoire Pittoresque de P Equitation Ancienne et Moderne par Ch. Au bry. 1 Ets door Marius Bauer. Oostersch tafereel.

35 Perziscke= en andere Tapijten Perzische looper. Hamadan. 42o x Perzisch kleedje. Shirvan. 130 x Perzisch kleedje. Bochara. 135 x Perzisch kleedje. Ouchac. 105 x Perzisch kleedje. Shiras. 140 x Gevuld Perzisch kussen. Shiraz, 1 Perzisch kleedje. Ouchac. 115 x Perzisch tapijt. Meshed. 550 x Perzisch kleedje. Hamadan. 175 x Perzisch kleedje. Kazak. 285 x Turksch kleedje. 200 x Perzisch kleedje. Giordes. Antiek. 200 x Perzische looper. Shirvan. 265 x Perzische looper. Kabristan. 540 x Perzische looper. Derbent. 350 x Perzisch loopertje. Afghan. 1 Perzisch loopertje. Afghan. 1 Rond Chineesch kleedje. 1 Perzisch kleedje. Shirvan. 150 x Perzisch kleedje. Hamadan. 195 x Perzische looper. Kazak. 230 x Perzisch kleedje. Hamadan. Antiek 240 x Perzisch kleedje. Beloudchistan, 190 x Perzisch tapijt. Beshir. 330 x Perzisch tapijt. Sparta. 410 x Perzisch kleedje. Beloudchistan. 160 x Perzisch kleedje. Beloudchistan. 140 x Perzisch kleedje. Serabent. 210 x Perzisch kleedje. Afghan. 80 x Perzisch kleedje. Mossoel. 85 x Gevuld Perzisch kussen. Shiraz. 1 Turksch kleedje. 160 x Perzisch kleedje. Bergamo. Antiek. 200 x Deventer tapijt. 480 x Perzisch kleedje. Shiraz. 200 x Perzisch tapijt. Giordes. 365 x Perzisch loopertje. Afghan. 1 Perzisch kleedje. Afshar. 175 x Perzisch kleedje. Mekka Shiraz, 190 x Perzisch kleedje. Shiraz. 170 x Rond Chineesch kleedje. 1 Rond Chineesch kleedje. 1 Rond Chineesch kleedje. 1 Rond Chineesch kleedje. 1 Perzisch kleedje. Ouchac. 230 x Perzisch kleedje. Shirvan. 115 x Perzisch kleedje. Tebriz. 165 x 115.

36 Juweelen en Goudwerken Collier van 127 paarlen met juweelen slot. 1 Gouden markiesring met diamantjes. 1 Gouden ring met 2 brillantjes en 1 paarl. 1 Gouden ring met saffier. 1 Gouden ring met saffier. 1 Flacon met gouden montuur. 1 Face-a-main met gouden montuur. X Gouden horloge met paarlen en miniatuur. Adres. Gregson a Paris. 2 Bloedkoralen kettingen met gouden sluitinkjes. 1 Flacon met gouden montuur. 1 Gouden heerenhorloge. 18 Krt, 1 Gouden armband. 1 Gouden armband. 1 Gouden halsketting met hanger. Zilverwerken Schaaltje. Oude keur. 260 gr. 1 Zilveren soeplepel. Oude Amsterdamsche keur. 210 gr. 1 Horloge in gedreven zilveren kast. 1 Geëmailleerd zilveren étui. 1 Zilveren saladecouvert 1 Zilveren schep. 6 Geëmailleerd zilveren kopjes en schoteltjes. 6 Geëmailleerd zilveren bekertjes 1 Zilveren sigarettenkoker. 100 gr. 24 Messen met zilveren montuur. Pistoolmodel. 1 Zilveren cachet. 1 Cassette, inhoudende 144 stuks tafelzilver. 1 Argentijnsch zilveren paardentuig. 1 Fraaie verguld zilveren kan. 1 Inktstel met zilveren montuur. 310 gram. 1 Zilveren groepje. Sjees met paard. 13 gr. 1 Zilveren koe. 17 gr. 2 Zilveren stoofjes met testjes. 20 gr. 1 Zilveren groepje. Oude Amsterdamsche keur. 35 gr. 1 Zilveren treefje. Oude keur. Gestempeld het Bijltje. 16 gr. 1 Zilveren kandelaartje en 1 stof blik je. Het stoïblikje oude keur. 17 gr. 1 Zilveren kwispedoortje. 16 gr. 1 Zilveren treefje. 9 gr. 1 Zilveren groepje. Zegewagen. 27 gr. 1 Zilveren lampje. 23 gr. 1 Zilveren wafelijzer en 1 rekje. Wafelijzer gestempeld met het Bijltje. 19 gr. 6 Zilveren stoeltjes. Oude keur, 58 gr. 1 Zilveren groepje. Schoorsteenveger. 6 gr. 4 Stuks zilveren haardgereedschap. Oude keur. Bruto 35 gr.

37 ZILVERWERKEN Zilveren groepje. Sjees met paard. 12 gr. 2 Zilveren doosjes. 17 gr. 2 Zilveren doosjes op zilveren blaadje. 25 gr. 1 Zilveren serviesje. 6 dlg. 40 gr. 2 Zilveren kandelaartjes, 1 lampje, 1 blakertje en 1 belletje. 16 gr. 1 Zilveren groentelepel. 12 Zilveren lepeltjes. 1 Zilveren soeplepel. 1 Zilveren sauslepel. 1 Zilveren bekertje. 1 Zilveren inktkoker. 2 Zilveren sauslepels. 12 Zilveren lepels en 11 vorken. Eerste gehalte.

38 Appendix Camée in gouden montuur. 1 Camée in gouden montuur. 2 Witgouden oorhangers met brillanten en diamanten. 1 Gouden blousespeld met drie brillantjes. 1 Granaten halsketting, 2 oorhangers en 1 broche. 1 Gouden ketting met medaillon en 2 oorhangers met paarlen. 1 Gouden medaillon, 1 broche en 2 oorhangers. Mozaik. 1 Granaten halsketting met gouden sluiting. 1 Gouden dameshorloge met le. Remontoire. 2 Gouden oorhangers met bloedkoraal en paarl. 1 Gouden medaillon met paarltjes 2 Gouden oorhangers en 1 aanhangsel met bloedkoraal. 1 Lorgnon met gouden montuur 1 Lorgnon met zilveren montuur 1 Zilveren vaasje. Bruto 130 gr. 1 Zilveren vaasje. Bruto 140 gr. 1 Zilveren toastrek. 320 gr. 1 Zilveren bonbonmand. 130 gr. 1 Zilveren broodmand. 370 gram. 1 Zilveren blad. 315 gr. 1 Zilveren blad. 605 gr. 1 Zilveren servies. 4 dlg gr. 1 Zilveren gembercouvert. Bruto 100 gr. 1 Zilveren confituren garnituur. 75 gr* 1 Zilveren sierschep. 70 gr. 1 Vijfdeelig zilveren garnituur in étui. Ie gehalte. 145 gr. 12 Zilveren hors d oeuvrecouverts in étui. 505 gr. 1 Eikenhouten cassette inhoudende 222 stuks tafelzilver, wegende zonder de messen 7825 gr. 1 Commode met koperen beslag. Biedermayer. 2 Fraaie cachepots met onderschotels. Décor van vogels en bloemen. Geëm, 1 Spiegel in mahoniehouten lijst. K 1120

39 PLAAT I Rembrandt P. Aertsen Veiling VAN MARLE & BIGNELL Woensdag 3 Mei 1944 en volgende dagen

40 PLAAi II J. Brueghel Veiling VAN MARLE 8. BIGNELL Woensdag 3 Mei 1944 en volgende dagen.

41 PLAAT III I. van Ostade Veiling VAN MARLE & BIGNELL Woensdag 3 Mei 1944 en volgende dagen

42 PLAAT IV C. de Heem F. Wouters Veiling VAN MARLE & BIGNELL Woensdag 3 Mei 1944 en volgende dagen.

43 PLAAT V N. Steffelaar F. A. Breuhaus de Groot Veiling VAN MARLE & BIGNELL Woensdag 3 Mei 1944 en volgende dagen.

44 PLAAT VI O) > <u I ui Veiling VAN MARLE & BIGNEi.L c «Woensdag 3 Mei 1944 en volgende dag

45 PLAAI VII Veiling VAN MARLE & BIGNELL C O Woensdag 3 Mei 1944 en volgende dag

46 PLAAT VIII I Veiling VAN MARLE & BIGNELL Woensdag 3 Mei 1944 en volgende dagen. Kl 676

47 V

48 a 4!'9 ' Ir 8 * : h i o. 7 r& : ; 0? 1*5 % 18 i f. I Suil "-1 j 1 ". ha -. /,.. IHB