PRISMA 125 GEBRUIKS- EN ONDERHOUDSHANDLEIDING. mod.: 0650/1 Rev. : 0 28/03/2002 Dir: Handleiding PRISMA 125 ( ITA Rev-0)

Maat: px
Weergave met pagina beginnen:

Download "PRISMA 125 GEBRUIKS- EN ONDERHOUDSHANDLEIDING. mod.: 0650/1 Rev. : 0 28/03/2002 Dir: Handleiding PRISMA 125 ( ITA Rev-0)"

Transcriptie

1 PRISMA 125 GEBRUIKS- EN ONDERHOUDSHANDLEIDING mod.: 0650/1 Rev. : 0 28/03/2002 Dir: Handleiding PRISMA 125 ( ITA Rev-0)

2 ritmo S.p.A. is vrij om, zonder voorafgaande kennsigeving, wijzigingen aan te brengen aan de karakteristieken van de machine die beschreven zijn in deze handleiding en aan de inlichtingen die deze bevat. Elke reproduktie van dit document, ook deels, en onder om het even welke vorm is ten strengste verboden. ritmo S.p.A. via A. Volta, 7 - Z.I. Selve Bresseo di Teolo (Padova) - Italy C.P. 120 Bresseo di Teolo (PD) - Tel Fax Internet:

3 INHOUDSOPGAVE Sektie Beschrijving Pag. 1. INLEIDING 3 2. TECHNISCHE KARAKTERISTIEKEN Gebruiksgebied Standaardsamenstelling 4 3. VERPLAATSING Verplaatsing van de machine Afzondering romp machine van de wagen 5 4. BESCHRIJVING VAN DE ONDERDELEN Geheel 6 5. GEBRUIKSINSTRUKTIES Opening wagens Montage draaideuren Gebruik van de reducties Instelling diameterkiezer Voorschriften klem Opening klemmen Plaatsing verbinding Plaatsing buis Ontsteking Soldeersel: Toenadering buizen aan draaideuren Soldeersel: Verwarming van de buis Soldeersel: Uittrekking Soldeersel: Toenadering buizen Opening klemmen enwagens na het lassen ONDERHOUD VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN HYGIENE VAN HET WERK OPSPLITSINGEN EN ARTIKELKODES INLEIDING Geachte Klant, Wij danken dat U een machine van het produktenassortiment ritmo heeft gekozen. Deze handleiding werd samengesteld met als doelstelling de karakteristieken en de gebruiksmodaliteiten te illustreren van de machine PRISMA 125 die U heeft aangekocht. Deze bevat alle informatie en waarschuwingen die nodig zijn voor een aangepast en veilig gebruik van het apparaat door een professionele gebruiker. Wij raden aan deze volledig door te nemen vooraleer zich klaar te maken voor het gebruik van de machine en wij raden U aan deze te bewaren voor toekomstige raadplegingen en/of eventuele opeenvolgende gebruikers. Wij zijn ervan overtuigd dat het eenvoudig zal zijn vertrouwd te geraken met uw nieuwe uitrusting en dat deze U lang zal dienen met volledige genoegdoening. Hoogachtend, 3

4 2. TECHNISCHE KARAKTERISTIEKEN 2.1. GEBRUIKSGEBIED De soldeermachine PRISMA 125 is een machine bestemd voor werven met thermisch element voor contact, bestemd voor het mof-lassen, van buizen en verbindingen in Polietilene (PE), Polipropilene (PP), Polivinildifluoruro (PVDF) e Polibutilene (PB) van diameters begrepen tussen 25 en 125 mm. De PRISMA 125 laat solderingen toe tussen buizen en verbindingen, het gebruik is enkel en alleen bestemd voor opgeleid personeel STANDAARDSAMENSTELLING PRISMA 125 Diameters werkvelden [mm]: Ø 25 Ø V** Hz monofase Alimentatie: (op aanvraag 48V en 110V) Totaal maximaal potentieel absorbatievermogen: (W) 1400 Omvangdimensies in geval van transport l x l x h (mm) 1460x700x1080 Omvangdimensies in geval van werking l x l x h (mm) 1500x840x1260 Totaal gewicht van de machine [kg]: 100 Dimensies transportkist l x l x h (mm) (*) 1500x800x1300 Gewicht transportkist [Kg] (*) 53 (*) : Op aanvraag GROEP SLEUTELS EN BEDIENINGSTOEBEHOREN 1 Kastje toebehoren en draaideuren 2 Verlengstukken klemmen voor diameters Ø 110 Ø 125 mm 1 Sleutel 6 1 Sleutel met T 5 1 Spil draaideuren 1 Ondersteuning buis GROEP DRAAIDEUREN PER VOLGENDE DIAMETERS 25 Ø 32 Ø 40 Ø 50 Ø 63 Ø 75 Ø 90 Ø 110 Ø 125 Ø Gebruiks- en onderhoudshandleiding Gelijkvormigheidsverklaring Elektriciteitsschema s DOCUMENTATIE 4

5 3. VERPLAATSING 3.1. VERPLAATSING VAN DE MACHINE Voor het transport van de machine deze opheffen aan de daartoe bestemde handvaten 3.2. AFZONDERING ROMP MACHINE VAN DE WAGEN Indien nodig is het mogelijk het lichaam van de machine te scheiden van de wagen door de vijzen los te schroeven zoals aangeduid met A. A 5

6 4. BESCRHIJVING VAN DE ONDERDEL EN 4.1. GEHEEL 1 Warmteelement 2 Hefboom beweging warmteelement 3 Draaideur 4 Zekeringstoegang 5 Schakelaar warmteelement T Thermoregelaar 6 Handvat ter opheffing 7 Insteller diameter 8 Hefboom blokkering 9 Klem 10 Stuurtje bevordering wagen 11 Drukknop positionering buis 12 Stu urtje blokk./deblokk. buis Handvat wagen 14 Voetjes wagen 15 Wielen wagen 16 Sleutel T 5 17 Draaideuren 18 Spil draaideur 19 Sleutel 6 6

7 5. GEBRUIKSINSTRUKTIES 5.1.De wagens openen door het stuurtje in tegenwijzerszin te draaien, ze tot het eindtraject brengend (voorwaarde waaraan dient voldaan, zodat het warmteelement kan worden ingebracht tussen de klemmen) 5.2. Het warmteelement inbrengen en de draaideuren monteren (het ontvangend deel op buis en het inbrengend deel op verbinding), controlerend dat hun diameter overeenstemt A B Het is heel belangrijk de draaideuren goed vast te maken, met de daartoe bestemde sleutel (A) en met de spil (B). N.B. De posities respecteren zoals op de tekening 5.3. Als de diameter groter is dan Ø 90 mm, raadt men aan de voorziene reducties te gebruiken die een betere houding van de verbinding garanderen 5.4. De selecteur 7 instellen op de diameter overeenkomend met deze van de buis 7 7

8 5.5. De plaatsing van de klemmen controleren aangezien deze, naargelang de te solderen diameters, een specifieke opstelling hebben. Voor diameters Ø25 Ø50 de klemmen monteren zoals in figuur 1 Voor diameters Ø63 Ø125 mm de klemmen plaatsen zoals in figuur N.B. Om stand klemmen te veranderen volstaat het zwengel te draaien in tegenwijzerszin, klem (3) uittrekken en herinbrengen na draaien (Voor de rechts interne klem dienen de vijzen losgeschroefd) 5.6. Stekker inbrengen in het stopcontact, drukknop 5 induwen en wachten tot het warmteelement de ingestelde temperatuur bereikt, naargelang het type materiaal dat dient gesoldeerd. Eenmaal de gebruikstemperatuur bereikt begint het groene licht te flikkeren. Toch best vanaf het aangaan ongeveer 15 minuten, vooraleer met lassen te beginnen Minstens éénmaal daags temperatuur draaideuren controleren (voorbeeld de PP dient 260 C te zijn). Daartoe digitale thermometer gebruiken van het contacttype, van goede kwaliteit De klemmen openen; daartoe de zwengel draaien zoals aangeduid in figuur, in tegenwijzerszin 8

9 5.8. Verbindingsstuk plaatsen op rechtse klem en blokkeren, erop lettend deze te plaatsen met gans zijn omtrek, op de slag aanwezig op de interne klem (zoals A) A ) De buis op de linkse klemmen plaatsen zonder te blokkeren, en t.o.v. de interne klem deze naar buiten laten komen met 8-10 cm 2) Beide wagens samenbrengen door stuur in wijzerszin te draaien; terwijl, knop plaatsing buis indrukken zodat mechanisch contact word verkregen tussen wagens en knop. Met deze operatie wordt juiste positionering buis verkregen. 3) Nu, eerst buis vastmaken door klem te sluiten zoals aangeduid in A en dan de wagens volledig heropenen zoals aangeduid in B 9

10 5.10. Het warmteelement inbrengen tussen de klemmen en de wagens bijeenbrengen totdat mechanische verwarmingssluiting in slag gaat. Inbrengsnelheid buis/verbinding aanhouden op de draaideuren en regelen Wachten op de verwarmingstijd voorzien door de referentierichtlijn Snel de wagens openen en het warmteelement heroplichten N.B. De volledige handeling dient te worden uitgevoerd in een minimaal mogelijke tijd Nu de wagens sluiten en zo op het eindtrajectct aankomen (selecteur) 10

11 5.14. De voorziene tijd tot afkoeling laten voorbijgaan, daarna de buis deblokkeren e deze opnemen 11

12 6. ONDERHOUD 6.1. WARMTEELEMENT Op het eind van elk soldeersel de oppervlakte van het warmteelement reinigen, nog tijdens de werkingstemperatuur, met aangepast reinigingsmiddel. OPGELET: deze uitvoering houdt verbrandingsrisico in en dient uitgevoerd te worden door de operateur enkel en alleen indien deze voorzien is van anti-warmte beschermingswanten ALGEMEENHEDEN 7. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN 1) De Prisma 125 is bestemd uitsluitend voor de beschreven functie in hoofdstuk 2 Gebruiksgebied en volgens de Gebruik- en onderhoudsinstrukties. Elk ander gebruik is te beschouwen als verboden, aangezien deze letsels kan veroorzaken aan de operatoren, aan derden, en/of schade aan de machine of aan andere voorwerpen. 2) Om het even welk versleten of beschadigd element dient onmiddellijk te worden vervangen met originele wisselstukken ritmo. 3) Om het even welke reparatieingreep op de machine dient te worden uitgevoerd door experten of gekwalificeerd personeel GEVAREN VAN ELEKTRISCHE AARD INSLAANSGEVAAR Aanwezig op: THERMOREGELAAR Nagaan of de elektrische karakteristieken van de machine overeenstemmen met de alimentatiebron. Machine aarden. Efficiëntie van de aarding controleren. De machine niet blootstellen aan water of andere liquiditeiten. De elektrische kabels niet blootstellen aan chemische agenten of mechanische sollicitaties (zoals de passage van voetgangers of voertuigen door bewegingen, contact met scherpe voorwerpen, hevige rukken, enz.). De alimentatiekabel uittrekken uit het elektrisch netwerk bij einde werken of tijdens pauzes. Vooraleer de machine te gebruiken de integriteit van de enkele komponenten kontroleren. De machine grondig reinigen op het einde van zijn gebruik. Niet gebruiken : solventen, benzine, schuurmiddelen die de isolerende delen zou kunnen beschadigen. 12

13 C BRANDWONDEGEVAAR Aanwezig op: WARMTEELEMENT - Zich op veiligheidsafstand houden van het warmteelement. - De oppervlakte van het warmteelement reinigen met voorzichtigheid. - De soldeerrand en de aangrenzende zones niet aanraken vooraleer deze volledig afgekoeld zijn. Steeds beschermhandschoenen dragen BRANDGEVAAR Aanwezig op: WARMTEELEMENT Buiten het straalgebied van het warmteelement houden : materialen die vernietigbaar zijn door warmte of die ontvlambaar zijn (olien, oplosmiddelen, vernissen enz.) VERWONDINGSGEVAAR Aanwezig met: MANUELE VERPLAATSING correcte manuele verplaatsing foutieve manuele verplaatsing 7.6. VERGIFTIGINGSGEVAAR ONTPLOFFINGSGEVAAR Aanwezig op: BUIZEN/AANSLUITINGEN GEBRUIKSMATERIAAL Niet lassen op buizen/aansluitingen die substanties bezitten of hebben die, gecombineerd met warmte, giftige of explosieve dampen kunnen ontwikkelen; Met voorzichtigheid de chemische, giftige, daartoe voorziene substanties aanbrengen tijdens de voorbereidingstijd aan de soldering :ver van vrije vlammen en warme oppervlakten; Niet roken; De werkplaats verluchten. 13

14 7.7. GELUIDSGEVAREN Aanwezig in: WERKOMGEVINGEN MET VERHOOGDE GELUIDSUITSTOTINGEN Antigeluidskoptelefoon gebruiken 8. HYGIENE VAN HET WERK VERWIJZINGEN -Richtlijn 89/391/EEG (en daaropvolgende): Bevordering van de veiligheid en van de gezondheid van de werknemers op de arbeidsplaats (aangenomen van D. L. n. 626 del 19/09/1994). - D. P. R. n. 547 van 27/03/1955: Normen ter voorkoming van arbeidsongevallen. Buitengebruikstelling van de arbeidsplaats aan niet toegelaten personen. De arbeidsplaats aangepast verlichten. De arbeidsplaats proper en ordelijk houden. Sleutels en demonteerbare komponenten terugplaatsen na gebruik. 14

15 9. OPSPLITSINGEN EN ARTIKELKODES Opgelet!!! : De SOLDEERMACHINE PRISMA 125 BASIS - TYPE A (Kode Art. : ) bevat dezelfde artikels als de SOLDEERMACHINE PRISMA 125 BASIS - TYPE B hierna opgenoemd. Het enige verschil betreft de selecteur met als kode B. NR KODE BENAMING SOLDEERMACHINE PRISMA 125 BASIS - TYPE B GRUPPO VOLANTINO CARRELLI B ALBERO TRAINO d16x SPINA SPIROL d5x36 UNI 6875-Br ? BASAMENTO PRISMA B PULSANTE CARICO B MOLLA d15x60x1,2-12 SPIRE (*1/2) B DISTANZIALE M8x1 d56x GRUPPO INGRANAGGIO B SELETTORE TIPO B ANELLO 16 UNI 7435-Br VITE TCEI 8.8 M 8x30 UNI 5931-Zn (*4) BARRA FILETTATA M6x45 (*4) B PIASTRINA SELETTORE SPINA ELASTICA d4x20 UNI 6873-Br (*3) SFERA d.8,5-c MOLLA SELETTORE VITE STEI 12.9 M 6x10 UNI 5927-Br MANOPOLA SELETTORE IMPUGNATURA BOSCH MODIFICATA (*4) BARRA GUIDA CARRELLI d30x750 (*2) B VITE M10x35 MODICATA (*2) ROSETTA Fe 10.5x21 UNI 6592-Zn (*2) VITE TCEI 8.8 M 8x25 UNI 5931-Zn (*2) GRUPPO SUPPORTO BASCULANTE T BARRA GUIDA TP d20x DISTANZIALE TP D25 d21,4x39 15

16 LINGUETTA A 6x6x16 UNI (*4) VITE TCEI 8.8 M 6x16 UNI 5931-Zn (*4) B GANASCIA ANTERIORE DX CARRELLO DX B GANASCIA.ANTERIORE SX CARRELLO DX B GANASCIA.POSTERIORE DX CARRELLO DX B GANASCIA POSTERIORE SX CARRELLO DX B PROLUNGA GANASCIA ANTERIORE DX/SX (*2) VITE TCEI 8.8 M 8x40 UNI 5931-Zn (*2) MANIGLIA SCATTO KRP/63-M8x35 (*6) ROSETTA Fe 8.4x17 UNI 6592-Zn (*8) LINGUETTA MODIFICATA 10x8x28 (*8) VITE TSPEI 10.9 M 3x12 UNI 5933-Zn (*8) DADO A T M 8x10x30 DIN 508L (*8) B GANASCIA ANTERIORE/POSTERIORE DX CARRELLO SX (*2) B GANASCIA ANTERIORE/POSTERIORE SX CARRELLO SX (*2) TRASCINATORE TP PRISMA VITE TCEI 8.8 M 5x10 UNI 5931-Zn (*2) B CREMAGLIERA CARRELLO DX VITE TCEI 8.8 M 6x25 UNI 5931-Zn (*2) DADO 6S M6 UNI 5589-Zn VITE STEI 12.9 M 6x16 UNI 5923-Br * = GEEFT HET TOTAAL AANTAL DELEN AAN GEBRUIKT IN DE GROEP VOORGESTELD IN DEZE TABEL? = ZIE TABEL KLEUREN TABEL KLEUREN Kode Kleur A ORANJE RAL 2004 C BLAUW RAL 5010 E AZUUR RAL

17 17 ZIE TABEL GROEP THERMOPLAAT KOMPLEET

18 NR KODE BENAMING GROEP THERMOPLAAT KOMPLEET 110 Volt SPINA MOB.16A-2P+T-4h-PG CAVO PURGI 3x2,5 mm 2 GOLD (*3,5m) CAVO PURGI 5x2,5 mm 2 GOLD (*0.95m) PRESSACAVO SPIRANOLATO SKINTOP BS13.5 NERO PRESSACAVO SKINTOP ST16 NERO SCATOLA GW44206 MODIFICATA DISTANZIALE SCATOLA COLLEGAMENTI PORTAFUSIBILE PANN.P A 250V FUSIBILE RAP.F5x20 15AL-250V INTERRUTTORE A BASCULA LUMINOSO VERDE VITE TSP Fe AB 3,5x16 UNI 6955-Nk (*2) TARGHETTA ANTERIORE NEUTRA +/ SEGNALE LUMINOSO d.6 mm ROSSO SEGNA LE LUMINOSO d.6 mm VERDE RIVETTO Fe 1.5x5 UNI 7346-Zg (*3) GHIERA NYLON PG 16,5 (*2) GHIERA NYLON PG 13, VITE TCB 4.8 M4x12 UNI7687-Zn (*2) ROSETTA Fe 4.3x12 UNI 6593-Zn (*4) VITE TCEI 8.8 M4x25 UNI5931-Zn (*2) TERMOREGOLATORE ELETTRONICO "PRISRES 3" GOMMINO PER POTENZIOMETRO D.15 d5x B SUPPORTO POTENZIOMETRO DISTANZIALE POTENZIOMETRO D8 d4x7.5 (*2) VITE TCB Fe AB 2.9x6,5 UNI 6954-Nk (*4) LINGUETTA DI TERRA ACCIAIO Zn VITE TCB 4.8 M4x8 UNI7687-Zn P SCATOLA COLLEGAMENTI TERMOPIASTRA VITE TCEI 8.8 M6x75 UNI5931-Zn (*2) ROSETTA Fe 6.4x12.5 UNI 6592-Zn (*3) COPERCHIO SCATOLA TP DISTANZIALE D12 d10x4 (*2) P BRACCIO TERMOPIASTRA PRISMA B DISTANZIALE TERMOPIASTRA (*2) SONDA PT100 d6x60 CAVO L=200mm DADO AUTOFRENANTE 6S M6 UNI 7473-Zn B MOLLA d.11 d.1,5x32,5-8spire B PERNO AMMORTIZZANTE DADO 6S M8 UNI 5588-Zn GRUPPO IMPUGNATURA TERMOPIASTRA B FERMO RISCALDAMENTO M8x VITE STEI 12.9 M6x6 UNI5923-Br POLIFUSORE 1400W 110V *= GEEFT HET TOTAAL AANTAL DELEN AAN GERUIKT IN DE GROEP AANGEDUID IN DEZE TABEL. 18

19 19

20 NR KODE BENAMING GROEP THERMOPLAAT KOMPLEET 220 Volt CAVO H07RN-F 3x1,5 L=3000 SCHUKO CAVO PURGI 5x1,5 mmq GOLD (*0.95m) PRESSACAVO SPIRANOLATO SKINTOP BS11 NERO PRESSACAVO SPIRANOLATO SKINTOP BS13.5 NERO SCATOLA GW44206 MODIFICATA DISTANZIALE SCATOLA COLLEGAMENTI PORTAFUSIBILE PANN.P A 250V FUSIBILE RAP.F5x20 8AL-250V INTERRUTTORE A BASCULA LUMINOSO VERDE VITE TSP Fe AB 3,5x16 UNI 6955-Nk (*2) TARGHETTA ANTERIORE NEUTRA +/ SEGNALE LUMINOSO d.6 mm ROSSO SEGNALE LUMINOSO d.6 mm VERDE RIVETTO Fe 1.5x5 UNI 7346-Zg (*3) GHIERA NYLON PG 13, GHIERA NYLON PG VITE TCB 4.8 M4x12 UNI7687-Zn (*2) ROSETTA Fe 4.3x12 UNI 6593-Zn (*4) VITE TCEI 8.8 M4x25 UNI5931-Zn (*2) TERMOREGOLATORE ELETTRONICO "PRISRES 3" GOMMINO PER POTENZIOMETRO D.15 d5x B SUPPORTO POTENZIOMETRO DISTANZIALE POTENZIOMETRO D8 d4x7.5 (*2) VITE TCB Fe AB 2.9x6,5 UNI 6954-Nk (*4) LINGUETTA DI TERRA ACCIAIO Zn VITE TCB 4.8 M4x8 UNI7687-Zn P SCATOLA COLLEGAMENTI TERMOPIASTRA VITE TCEI 8.8 M6x75 UNI5931-Zn (*2) ROSETTA Fe 6.4x12.5 UNI 6592-Zn (*3) GHIERA NYLON PG COPERCHIO SCATOLA TP DISTANZIALE D12 d10x4 (*2) PRESSACAVO SKINTOP ST16 NERO P BRACCIO TERMOPIASTRA PRISMA B DISTANZIALE TERMOPIASTRA (*2) SONDA PT100 d6x60 CAVO L=200mm DADO AUTOFRENANTE 6S M6 UNI 7473-Zn B MOLLA d.11 d.1,5x32,5-8spire B PERNO AMMORTIZZANTE DADO 6S M8 UNI 5588-Zn GRUPPO IMPUGNATURA TERMOPIASTRA B FERMO RISCALDAMENTO M8x VITE STEI 12.9 M6x6 UNI5923-Br POLIFUSORE 1400W 230V *= GEEFT HET TOTAAL AANTAL DELEN AAN GEBRUIKT IN DE GROEP AANGEDUID IN DEZE TABEL. 20

21 21

22 NR KODE BENAMING GROEP LINKSE WAGEN VOLANTINO VUM/90 5 LOBI MODIFICATO DISTANZIALE D15 d12x GHIERA AUTOLUBRIFICANTE 6.8 GUK M12x1-Zg (*2) VITE COMANDO GANASCE SPINA ELASTICA d4x30 UNI 6873-Br VITE TE 8.8 M6x20 UNI5739-Zn (*2) VITE TCEI 8.8 M8x25 UNI 5931-Zn (*4) SUPPORTO BARRE TRASVERSALI BARRA TRASVERSALE (*2) ? CARRELLO Sx PRISMA VITE TCEI 8.8 M8x40 UNI 5931-Zn (*8) PIASTRA MORSA ANTERIORE PIASTRA MORSA POSTERIORE VITE TCB FeAB 2.9x6.5 UNI 6954-Nk (*4) ? PROTEZIONE MOVIMENTO TRASVERSALE PIASTRA MORSA CARRELLO Sx (*2) B CREMAGLIERA CARRELLO VITE TCEI 8.8 M6x20 UNI 5931-Zn (*2) * = GEEFT HET TOTAAL AANTAL DELEN AAN GEBRUIKT IN DE GROEP AANGEDUID IN DEZE TABEL.? = ZIE TABEL KLEUREN TABEL KLEUREN Kode Kleur A ORANJERAL 2004 C BLAUW RAL 5010 E AZUUR RAL

23 23 ZIE TABEL SOLDEERMACHINE PRISMA 125 BASIS

24 NR KODE BENAMING GROEP WAGEN RECHTS VOLANTINO VUM/90 5 LOBI MODIFICATO DISTANZIALE D15 d12x GHIERA AUTOLUBRIFICANTE 6.8 GUK M12x1-Zg (*2) VITE COMANDO GANASCE SPINA ELASTICA d4x30 UNI 6873-Br VITE TE 8.8 M6x20 UNI5739-Zn (*2) VITE TCEI 8.8 M8x25 UNI 5931-Zn (*4) SUPPORTO BARRE TRASVERSALI BARRA TRASVERSALE (*2) ? CARRELLO Dx PRISMA VITE TCEI 8.8 M8x40 UNI 5931-Zn (*8) PIASTRA MORSA ANTERIORE PIASTRA MORSA POSTERIORE VITE TCB FeAB 2.9x6.5 UNI 6954-Nk (*4) ? PROTEZIONE MOVIMENTO TRASVERSALE PIASTRA MORSA CARRELLO Dx (*2) * = GEEFT HET TOTAAL AANTAL DELEN AAN GEBRUIKT IN DE GROEP AANGEDUID IN DEZE TABEL.? = ZIE TABEL KLEUREN TABEL KLEUREN Kode Kleur A ORANJE RAL 2004 C BLAUW RAL 5010 E AZUUR RAL

25 ZIE TABEL SOLDEERMACHINE PRISMA 125 BASIS 25

26 NR KODE BENAMING GROEP WAGEN SLEDE PUNTALE CALZATURA SCALE A PERA d30 (*2) MANOPOLA 1005-d30 PVC NERA (*2) ? CARRELLO TRASPORTO MACCHINA COPIGLIA A2 3x25 UNI 1336 (*2) ROSETTA Fe 21x37 UNI 6592-Zn (*2) RUOTA PIENA SMV (*2) VITE TSP 4.8 M4x8 UNI7688-Zn (*2) ROSETTA Fe 4.3x12 UNI 6593-Zn (*2) DADO 6S M4 UNI 5588-Zn (*2) CINGHIA FERMO CASSETTA NERA VITE TCEI 8.8 M6x20 UNI5931-Zn (*2) ROSETTA Fe 6.4x12.5 UNI6592- Zn (*2) *= GEEFT HET TOTAAL AANTAL DELEN AAN GEBRUIKT IN DE GROEP AANGEDUID IN DEZE TABEL.? : ZIE TABEL KLEUREN TABEL KLEUREN Kode Kleur A ORANJE RAL 2004 C BLAUW RAL 5010 E AZUUR RAL

27 NR KODE BENAMING GROEP STATIEF PUNTALE ALETTATO CILINDRICO d.25 (*3) A TREPIEDE SOSTEGNO TUBI A SOSTEGNO PROLUNGA GALLETTO FISSAGGIO GP/48 M6x20 (*2) A PROLUNGA SOSTEGNO TUBO A PERNO RULLO PULEGGIA BC 6 JELLOW ANELLO 6 UNI 7435-Br (*2) *= GEEFT HET TOTAAL AANTAL DELEN AAN GEBRUIKT IN DE GROEP AANGEDUID IN DEZE TABEL. 27

Gebruiks- en onderhoudsaanwijzing- NL

Gebruiks- en onderhoudsaanwijzing- NL Elektrische Infrarood Verwarming Model 93485 Gebruiks- en onderhoudsaanwijzing- NL 1 Algemene veiligheidsinstructies LEES DE GEBRUIKSAANWIJZING Alvorens de radiateur in bedrijf te nemen, moet u deze gebruiks

Nadere informatie

VERWARMING «RED HOT» Ref 93475

VERWARMING «RED HOT» Ref 93475 VERWARMING «RED HOT» Ref 93475 GEBRUIKSAANWIJZING VOOR DE VERWARMING - NL OVERZICHT 1. ALGEMENE VEILIGHEID 2. ELEKTRISCHE AANSLUITINGEN 3. GEBRUIK 4. ONDERHOUD 5. TECHNISCHE GEGEVENS LEES, VÓÓR HET GEBRUIK

Nadere informatie

GASTRO BUFFET - SALADEBAR GEBRUIKSAANWIJZING EN ONDERHOUDSHANDLEIDING

GASTRO BUFFET - SALADEBAR GEBRUIKSAANWIJZING EN ONDERHOUDSHANDLEIDING GASTRO BUFFET - SALADEBAR GEBRUIKSAANWIJZING EN ONDERHOUDSHANDLEIDING SBM3 / 125.505 SBM4 / 125.510 SBM6 / 125.520 INHOUDSOPGAVE 1. DOEL en BEREIK 2. AANSPRAKELIJKHEID 3. AANWIJZINGEN 4. BASISEIGENSCHAPPEN

Nadere informatie

HOOFDSTUK 5 - Schema s, explodedview tekeningen en

HOOFDSTUK 5 - Schema s, explodedview tekeningen en HOOFDSTUK 5 - Schema s, explodedview tekeningen en reserve-onderdelen In dit hoofdstuk zijn de funktieschema s van de machine en de explodedview tekeningen van de PUCK 250 weergegeven. Door middel van

Nadere informatie

Professional Supplies EIERKOOKAPPARAAT. Modelnr.: *688.107

Professional Supplies EIERKOOKAPPARAAT. Modelnr.: *688.107 Professional Supplies EIERKOOKAPPARAAT Modelnr.: *688.107 GEBRUIKSAANWIJZING Om volledig gebruik te maken van de mogelijkheden en storingen tot het minimum te beperken raden wij u aan om de gebruiksaanwijzing

Nadere informatie

Strip-Cut Papiervernietiger S7-CD

Strip-Cut Papiervernietiger S7-CD Strip-Cut Papiervernietiger S7-CD Handleiding 91605 Hartelijk bedankt voor het aanschaffen van dit kwaliteitsproduct. Lees deze gebruiksaanwijzingen a.u.b. zorgvuldig door, voordat u het apparaat voor

Nadere informatie

GEBRUIKSAANWIJZING ZUMOVAL MINIMAX & MINIMATIC

GEBRUIKSAANWIJZING ZUMOVAL MINIMAX & MINIMATIC GEBRUIKSAANWIJZING ZUMOVAL MINIMAX & MINIMATIC GEBRUIKSAANWIJZING ZUMOVAL MINIMAX/MINIMATIC INHOUDSOPGAVE GEBRUIKSAANWIJZING ZUMOVAL MINIMAX/MINIMATIC... 1 INHOUDSOPGAVE... 1 1. ALGEMENE INFORMATIE...

Nadere informatie

Tijdschakelklok. Bestnr.: 61 00 57 (groen) 61 00 58 (oranje) 61 00 82 (transparant) 61 00 83 (blauw) Omwille van het milieu 100% recyclingpapier

Tijdschakelklok. Bestnr.: 61 00 57 (groen) 61 00 58 (oranje) 61 00 82 (transparant) 61 00 83 (blauw) Omwille van het milieu 100% recyclingpapier G E B R U I K S A A N W I J Z I N G Bestnr.: 61 00 57 (groen) 61 00 58 (oranje) 61 00 82 (transparant) 61 00 83 (blauw) Tijdschakelklok Omwille van het milieu 100% recyclingpapier Impressum Alle rechten,

Nadere informatie

Rolkachel infrarood Chauffage mobile infrarouge Gasheizung Mobil infrarot Mobile gasheater infrared. Model: GRT-508

Rolkachel infrarood Chauffage mobile infrarouge Gasheizung Mobil infrarot Mobile gasheater infrared. Model: GRT-508 Rolkachel infrarood Chauffage mobile infrarouge Gasheizung Mobil infrarot Mobile gasheater infrared Model: GRT-508 Handleiding Mode d emploi Gebrauchsanweisung Manual Lees deze handleiding aandachtig door

Nadere informatie

GEBRUIKSAANWIJZING EILAND AFZUIGKAPPEN

GEBRUIKSAANWIJZING EILAND AFZUIGKAPPEN GEBRUIKSAANWIJZING EILAND AFZUIGKAPPEN 2 GARANTIE Op het apparaat is 24 maanden garantie vanaf koopdatum. Uitgesloten van garantie zijn: verlichting, schade en gevolgschade ontstaan door een gebrekkig

Nadere informatie

INFORMATIE OVER DE AFVALVERWERKING

INFORMATIE OVER DE AFVALVERWERKING GEBRUIKSAANWIJZING INFORMATIE OVER DE AFVALVERWERKING VERPAKKING De doos en verpakkingsmateriaal, ter bescherming van de machine tijdens het transport, zijn biologisch afbreekbaar en recycleerbaar. Behandel

Nadere informatie

15kg mouleer- en tempereermachine. Handleiding

15kg mouleer- en tempereermachine. Handleiding Mol d Art b.v.b.a. A2 Industriepark 16 B-3290 Diest-Webbekom België Tel.: ++32 (0) 13 33 41 77 Fax.: ++32 (0) 13 33 47 04 e-mail: website: info@moldart.be www.moldart.be 15kg mouleer- en tempereermachine

Nadere informatie

3 WEG- OMSCHAKELKLEP. Installatie- en gebruikershandleiding. voor warmtapwaterlading. USV 1" bu USV 5/4" bu USV 6/4" bi

3 WEG- OMSCHAKELKLEP. Installatie- en gebruikershandleiding. voor warmtapwaterlading. USV 1 bu USV 5/4 bu USV 6/4 bi Installatie- en gebruikershandleiding NL 3 WEG- OMSCHAKELKLEP voor warmtapwaterlading USV 1" bu USV 5/4" bu USV 6/4" bi A.u.b. eerst lezen Deze handleiding bevat belangrijke aanwijzingen voor het gebruik

Nadere informatie

Inhoud. 1. Veiligheidsinstructies

Inhoud. 1. Veiligheidsinstructies 1 2 Inhoud 1. Veiligheidsinstructies... 3 2. Gebruik volgens de voorschriften... 4 3. Omschrijving... 4 4. Toepassingstabel... 4 5. Montage... 4 5.1 Omschrijving van de onderdelen... 5 5.2 Meeneemring

Nadere informatie

laatste wijziging: Rims melding RIMS-366192 Zie 4.5 Datum laatste uitgave 29 oktober 13

laatste wijziging: Rims melding RIMS-366192 Zie 4.5 Datum laatste uitgave 29 oktober 13 laatste wijziging: Rims melding RIMS-366192 Zie 4.5 Datum laatste uitgave 29 oktober 13 1 DOEL... 2 2 TOEPASSINGSGEBIED... 2 3 DEFINITIES... 2 4 VOORSCHRIFT... 2 4.1 Eisen bij de inkoop/aanschaf... 2 4.2

Nadere informatie

Universele Werklamp GT-AL-02

Universele Werklamp GT-AL-02 Universele Werklamp GT-AL-02 GEBRUIKSAANWIJZING V/09/09 Lees deze handleiding voor het eerste gebruik van deze werklamp door en leef voor uw eigen bescherming in ieder geval de veiligheidsvoorschriften

Nadere informatie

KERN YKB-01N Versie 2.1 09/2009 NL

KERN YKB-01N Versie 2.1 09/2009 NL KERN & Sohn GmbH Ziegelei 1 D-72336 Balingen E-mail: info@kern-sohn.com Tel: +49-[0]7433-9933-0 Fax: +49-[0]7433-9933-149 Internet: www.kern-sohn.com Gebruiksaanwijzing Thermische Printer KERN YKB-01N

Nadere informatie

Nefit geiser F2555HE-N F3255HE-N F4055HE-N

Nefit geiser F2555HE-N F3255HE-N F4055HE-N 6720608944-0807 (WRG - Users).fm Page 1 Monday, July 21, 2008 2:29 PM Voor de gebruiker Nefit geiser F2555HE-N F3255HE-N F4055HE-N 6 720 608 944 NL (2008.07) SM 6720608944-0807 (WRG - Users).fm Page 2

Nadere informatie

INLEIDING VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN SYMBOLEN. De symbolen in deze gebruiksaanwijzing. Symbolen op het apparaat

INLEIDING VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN SYMBOLEN. De symbolen in deze gebruiksaanwijzing. Symbolen op het apparaat INLEIDING Deze gebruiksaanwijzing is bedoeld voor Rapid 100E. Lees ze eerst grondig door alvorens u het apparaat in gebruik neemt. Deze gebruiksaanwijzing bevat de veiligheidsvoorschriften, de voorschriften

Nadere informatie

Batterijdiagnosetoestel voor het testen van alle types 12 V-batterijen.

Batterijdiagnosetoestel voor het testen van alle types 12 V-batterijen. CBT12XS BATTERIJTESTTOESTEL Batterijdiagnosetoestel voor het testen van alle types 12 V-batterijen. TESTVERLOOP / GEBRUIKSAANWIJZINGEN BELANGRIJK: 1. Voor het testen van de prestatie van 12 V-accu s (CCA:

Nadere informatie

Gebruiksaanwijzing INHOUDSOPGAVE AANWIJZINGEN - ONDERDELEN...32 INSTALLATIE...33 GEBRUIK - ONDERHOUD...34

Gebruiksaanwijzing INHOUDSOPGAVE AANWIJZINGEN - ONDERDELEN...32 INSTALLATIE...33 GEBRUIK - ONDERHOUD...34 Instructions Manual Bedienungsanleitung Manuel d Instructions Руководство по эксплуатации Kullanim Kilavuku Naudojimosi instrukcija Gebruiksaanwijzing Brugsvejledning Εγχειρίδιο οδηγιών Manual de Instruções

Nadere informatie

ALGEMENE AANWIJZINGEN VOOR VERLICHTINGSARMATUREN

ALGEMENE AANWIJZINGEN VOOR VERLICHTINGSARMATUREN ALGEMENE AANWIJZINGEN VOOR VERLICHTINGSARMATUREN ALGEMENE AANWIJZINGEN VOOR VERLICHTINGSARMATUREN VOOR HUISHOUDELIJK GEBRUIK VEILIGHEIDSINSTRUCTIES De fabrikant adviseert een juiste toepassing van de verlichtingsarmaturen!

Nadere informatie

Printed: 07.07.2013 Doc-Nr: PUB / 5071466 / 000 / 00

Printed: 07.07.2013 Doc-Nr: PUB / 5071466 / 000 / 00 OORSPRONKELIJKE GEBRUIKSAANWIJZING DD-ST-150/160-CCS Kruisrails Lees de handleiding beslist voordat u de machine de eerste keer gebruikt. Bewaar deze handleiding altijd bij het apparaat. Geef het apparaat

Nadere informatie

Etiketteerapparaat Selenia

Etiketteerapparaat Selenia Etiketteerapparaat Selenia Laden met etiketten (zie ook tekening III): - Verwijder de etikettenplaat (17) van de machine. - Neem een pakje etiketten en klem deze tussen de 2 met rubber beklede zijsteunen

Nadere informatie

Powerpack. gebruikshandleiding

Powerpack. gebruikshandleiding Powerpack gebruikshandleiding 1 INHOUDSOPGAVE 1. Inleiding De RMA powerpack is een hulpmiddel voor de begeleiding. Het vergemakkelijkt het duwen van een rolstoel gebruiker. De hulpmotor is niet ontworpen

Nadere informatie

Cooker Hood Dunstabzugshaube Hotte DUS 2040 X DUS 2042 X DUS 5042 X. Instructions Booklet Bedienungsanleitung Mode d emploi

Cooker Hood Dunstabzugshaube Hotte DUS 2040 X DUS 2042 X DUS 5042 X. Instructions Booklet Bedienungsanleitung Mode d emploi Cooker Hood Dunstabzugshaube Hotte DUS 2040 X DUS 2042 X DUS 5042 X Instructions Booklet Bedienungsanleitung Mode d emploi 9323587 Geachte Klant, We wensen dat ons product, dat werd geproduceerd in moderne

Nadere informatie

Handleiding A4-Lamineermachine Klassieke Lijn

Handleiding A4-Lamineermachine Klassieke Lijn Handleiding A4-Lamineermachine Klassieke Lijn Beschrijving: 1. Hoesinvoer 2. Gereed -indicator 3. Aan/uitindicator 4. Aan/uitschakelaar 5. Hoesuitvoer Parameters: Afmeting: 335 x 100 x 86mm Lamineersnelheid:

Nadere informatie

ziproll Display uitgevoerd in aluminium. Doek rolt zichzelf op. Gewicht: 4,5 kg Afmeting doos: 108,5 x 14,5 x 14,5 cm Klittenband aan achterzijde

ziproll Display uitgevoerd in aluminium. Doek rolt zichzelf op. Gewicht: 4,5 kg Afmeting doos: 108,5 x 14,5 x 14,5 cm Klittenband aan achterzijde 225 cm Teksten aan onder- en bovenkant, 6 cm van de rand vrij houden. ziproll art. 1001 Display uitgevoerd in aluminium. rolt zichzelf op. Klittenband aan achterzijde van het doek. gedeelte 98 cm 200 cm

Nadere informatie

HANDLEIDING CONVECTOR VPSI

HANDLEIDING CONVECTOR VPSI 1 Dendermondesteenweg 268 B - 9070 Destelbergen tel.: 09 / 228 32 31 fax: 09 / 228 63 51 www.thermelec.be HANDLEIDING CONVECTOR VPSI 2 Gelieve deze handleiding grondig door te lezen alvorens het apparaat

Nadere informatie

Professional Supplies BORDENWARMKAST. Modelnr.: *688.050 - *688.050 - *688.050. CaterChef 60

Professional Supplies BORDENWARMKAST. Modelnr.: *688.050 - *688.050 - *688.050. CaterChef 60 Professional Supplies Modelnr.: *688.050 - *688.050 - *688.050 CaterChef 120 CaterChef 60 CaterChef 30 GEBRUIKSAANWIJZING Lees deze instructies aandachtig door alvorens het apparaat te gebruiken. 688050-51-52

Nadere informatie

Handleiding. Functionele inspectie. Lees altijd de instructies. Max. 150 kg/330 lbs. ReTurn7400. ReTurn7500

Handleiding. Functionele inspectie. Lees altijd de instructies. Max. 150 kg/330 lbs. ReTurn7400. ReTurn7500 Handleiding ReTurn7500 ReTurn7400 Max. 150 kg/330 lbs De ReTurn7500 en ReTurn7400 worden binnen gebruikt voor korte verplaatsingen tussen rolstoel en bed, rolstoel en toilet/ verplaatsbaar toilet/rolstoel

Nadere informatie

ALUFORCE PRO 150 M. PCt482-0EN-DE-NL

ALUFORCE PRO 150 M. PCt482-0EN-DE-NL ALUFORCE PRO 150 M PCt482-0EN-DE-NL 02 04 03 2 Veiligheidsinstructies 2.1 Verklaring symbolen en instructies In de montage- en bedieningshandleiding worden de volgende aanduidingen en symbolen voor gevaren

Nadere informatie

Industriële instrumenten van Konica Minolta. Veiligheidsmaatregelen

Industriële instrumenten van Konica Minolta. Veiligheidsmaatregelen Industriële instrumenten van Konica Minolta Veiligheidsmaatregelen Veiligheidssymbolen De onderstaande symbolen worden in deze handleiding gebruikt om ongevallen te voorkomen die zich kunnen voordoen bij

Nadere informatie

Inhoudsopgave. Technische gegevens. Bestnr. 84 72 91. in.pro. Check Temp

Inhoudsopgave. Technische gegevens. Bestnr. 84 72 91. in.pro. Check Temp Bestnr. 84 72 91 in.pro. Check Temp Belangrijk! Beslist lezen! Deze inbouwhandleiding is een integraal onderdeel van dit product. Er staan belangrijke aanwijzingen in betreffende de ingebruikname en het

Nadere informatie

Afzuigkap Gebruiksaanwijzing

Afzuigkap Gebruiksaanwijzing Afzuigkap Gebruiksaanwijzing Inhoudsopgave 1.Opmerkingen 2.Functies 3..Installatie 4..Opmerkingen over installatie 5..Veiligheidswaarschuwingen 6 Gebruik 7 Onderhoud 1 Opmerkingen 1. Bedankt voor het kiezen

Nadere informatie

HOOFDSTUK 5 - Schema s, explodedview tekeningen en

HOOFDSTUK 5 - Schema s, explodedview tekeningen en HOOFDSTUK 5 - Schema s, explodedview tekeningen en reserve-onderdelen In dit hoofdstuk zijn de funktieschema s van de machine en de explodedview tekeningen van de SHARK 260 weergegeven. Door middel van

Nadere informatie

11/2010. Mod: PV200X. Production code: UR200/OUT430

11/2010. Mod: PV200X. Production code: UR200/OUT430 11/2010 Mod: PV200X Production code: UR200/OUT430 Model: UR200-UR400-UR600 UF200-UF400-UF600 Belangerijke veiligheidsinstructies NL NL Belangerijke veiligheidsinstructies 1. Om volledig gebruik te maken

Nadere informatie

Heteluchtkanon HP18 / HP 30 / HP 45 RVS BEDRIJFSVOORSCHRIFTEN

Heteluchtkanon HP18 / HP 30 / HP 45 RVS BEDRIJFSVOORSCHRIFTEN Heteluchtkanon HP18 / HP 30 / HP 45 RVS BEDRIJFSVOORSCHRIFTEN 1G:\002 Leverancier\030 Producten\005 Onderhoudsinstructies\TECHNISCHE GEGEVENS EN ONDERDELEN BOEKJES\BEDRIJFSVOORSCHRIFTEN Belangrijk Alvorens

Nadere informatie

Handleiding HL Clam HP Transferpers 38x38cm

Handleiding HL Clam HP Transferpers 38x38cm Handleiding HL Clam HP Transferpers 38x38cm Inhoudsopgave 1. Introductie 3 2. Technische gegevens 4 3. Product omschrijving 5 4. Temperatuur, tijd en drukinstelling 6 5. Storingen 8 6. Veiligheidsvoorschriften

Nadere informatie

Gebruikersveiligheid. Elektrische veiligheid. Phaser 4500-laserprinter

Gebruikersveiligheid. Elektrische veiligheid. Phaser 4500-laserprinter Gebruikersveiligheid De printer en de aanbevolen verbruiksartikelen zijn getest en voldoen aan strikte veiligheidsnormen. Als u de volgende informatie in acht neemt, bent u verzekerd van een ononderbroken

Nadere informatie

DROOGPLATEAU. Handleiding

DROOGPLATEAU. Handleiding DROOGPLATEAU PRGHO Handleiding Rhima-webshop.nl 1 Rhima-webshop.nl Rhima-webshop.nl 2 Rhima-webshop.nl Inhoudsopgave Pagina 1. Belangrijke informatie. 4 2. Algemeen. 5 3. Installeren. 6 4. Instructie voor

Nadere informatie

Gumax Terrasverwarmer

Gumax Terrasverwarmer Gumax Terrasverwarmer De energiezuinige terrasverwarmer op infraroodbasis zonder rode gloed Handleiding Model PAH-2011-1 3200 watt Lees alle instructies zorgvuldig door alvorens dit apparaat te installeren

Nadere informatie

Industriële stofzuigers

Industriële stofzuigers Industriële stofzuiger voor het hoge segment, voldoet aan de strenge eisen in de farmaceutische-, voedingsmiddelen-, chemische-, en verpakkingsindustrie en de OEM. Ideaal om te integreren in procesindustrie

Nadere informatie

BGR 233 GEKEURD (DE) Gebruikshandleiding Laadbrug. Bekijk de instructievideo op www.kruizinga.nl

BGR 233 GEKEURD (DE) Gebruikshandleiding Laadbrug. Bekijk de instructievideo op www.kruizinga.nl BGR 233 GEKEURD (DE) Gebruikshandleiding Laadbrug Bekijk de instructievideo op www.kruizinga.nl Lees mij eerst! 1Lees deze handleiding zorgvuldig voor de laadbrug te gebruiken. De handleiding omschrijft

Nadere informatie

KUNSTSTOF LEIDINGSYSTEMEN

KUNSTSTOF LEIDINGSYSTEMEN KUNSTSTOF LEIDINGSYSTEMEN DE PERFECTE VERBINDING Datum: HET VOORTRAJECT Voorkom breuk en ovaliteit van buizen Transporteer buizen op juiste manier Sla buizen op juiste manier op TRANSPORT OPSLAG DE VOORBEREIDING

Nadere informatie

F2555HE-N F3255HE-N F4055HE-N

F2555HE-N F3255HE-N F4055HE-N Voor de installateur Gebruiksaanwijzing Nefit geiser F2555HE-N F3255HE-N F4055HE-N 6 720 608 944 (2015/05) NL Index Index 1 Toelichting bij de symbolen en veiligheidsaanwijzingen........................3

Nadere informatie

GEBRUIKSAANWIJZING TEGELZAAGMACHINE DYNAMIC 680

GEBRUIKSAANWIJZING TEGELZAAGMACHINE DYNAMIC 680 GEBRUIKSAANWIJZING TEGELZAAGMACHINE DYNAMIC 680 Inhoudsopgave VEILIGHEIDSINSTRUCTIES 3 WAARSCHUWINGEN 4 VEILIGHEIDS RICHTLIJNEN / ALGEMEEN 6 INSTALLATIE EN MONTAGE 7 ZAGEN 8 ONDERHOUD 9 ONDERDELENTEKENING

Nadere informatie

Inhoud Veiligheidsadviezen...4 Bedoeld gebruik... 4 Opstelling en elektrische aansluiting... 4 Storingen... 5 Leveringsomvang... 5 Overzicht van het

Inhoud Veiligheidsadviezen...4 Bedoeld gebruik... 4 Opstelling en elektrische aansluiting... 4 Storingen... 5 Leveringsomvang... 5 Overzicht van het Inhoud Veiligheidsadviezen...4 Bedoeld gebruik... 4 Opstelling en elektrische aansluiting... 4 Storingen... 5 Leveringsomvang... 5 Overzicht van het apparaat...6 Pictogrammen op het apparaat... 7 Ingebruikneming

Nadere informatie

Reeks EcoAIR DESIGN. ecoair DESIGN: centrifugale ventilator met DC motor CENTRIFUGALE VENTILATOREN MET DC MOTOR NIEUW. Ecowatt EcoAIR DESIGN

Reeks EcoAIR DESIGN. ecoair DESIGN: centrifugale ventilator met DC motor CENTRIFUGALE VENTILATOREN MET DC MOTOR NIEUW. Ecowatt EcoAIR DESIGN NIEUW Toepassingen EcoAIR DESIGN mag continu werken en is conform met de debieten volgens EPB. - WC = via EcoAIR DESIGN 30 m 3 /h - Badkamer en berging = Ecoair Design 54 m³/h - Keuken = 2x Ecoair design

Nadere informatie

Installatiehandleiding (montage aan een dragende muur)

Installatiehandleiding (montage aan een dragende muur) Populierenlaan 59, 1911 BK Uitgeest Telefoon 0251-316482 Fax 0251-314043 Email: mail@sanmedi.nl Website: www.sanmedi.nl Installatie handleiding Lift 03 Type A (opbouw) / CLA Installatiehandleiding (montage

Nadere informatie

GEBRUIKSAANWIJZING ADB-17

GEBRUIKSAANWIJZING ADB-17 GEBRUIKSAANWIJZING ADB-17 ADB-17 De ADB-17 is een draadloze deurbel die bij diverse toepassingen kan worden gebruikt. Zo kan de ADB-17 worden gebruikt als (nieuwe) deurbel of hulpbel bij zieken en hulpbehoevenden.

Nadere informatie

C40. Compressor Cooler Instruction Manual 4. Kompressor-Kühlbox Bedienungsanleitung 11. Glacière à compression Notice d emploi 18

C40. Compressor Cooler Instruction Manual 4. Kompressor-Kühlbox Bedienungsanleitung 11. Glacière à compression Notice d emploi 18 .book Seite 1 Donnerstag, 14. Oktober 2004 3:22 15 GB D F E I NL DK N S FIN Compressor Cooler Instruction Manual 4 Kompressor-Kühlbox Bedienungsanleitung 11 Glacière à compression Notice d emploi 18 Nevera

Nadere informatie

Aqua Laser Stoomreiniger (art.nr. 808.378)

Aqua Laser Stoomreiniger (art.nr. 808.378) Gebruiksaanwijzing Aqua Laser Stoomreiniger (art.nr. 808.378) Lees voor het gebruik van de Aqua Laser stoomreiniger de veiligheidsvoorschriften goed door. BELANGRIJKE VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN Bij het gebruik

Nadere informatie

MiniBlack Black BlackOut MaxiBlack MaxiBlackOut

MiniBlack Black BlackOut MaxiBlack MaxiBlackOut MiniBlack Black BlackOut MaxiBlack MaxiBlackOut INHOUD 1. Algemeen... 2 2. Beschrijving... 2 3. Technische specificaties... 3 4. Richtlijnen bij de keuze van de motor... 3 4.1 Voor rolluiken en screens...

Nadere informatie

testo 330i Rookgas-meetinstrument Inbedrijfstelling en veiligheid

testo 330i Rookgas-meetinstrument Inbedrijfstelling en veiligheid testo 330i Rookgas-meetinstrument Inbedrijfstelling en veiligheid www.testo-international.com/330imanuals 2 1 Inbedrijfstelling 1 Inbedrijfstelling 1.1. App installeren Voor de bediening van het meetinstrument

Nadere informatie

GEBRUIKSAANWIJZING Cleanfix PE 145 Scrubbee

GEBRUIKSAANWIJZING Cleanfix PE 145 Scrubbee GEBRUIKSAANWIJZING Cleanfix PE 145 Scrubbee Cleanfix Benelux B.V. De Scheper 255 5688 HP OIRSCHOT Telefoon: 0499 55 00 33 Internet: www.cleanfix.nl Telefax: 0499 55 00 60 E-mail: info@cleanfix.nl Garantie

Nadere informatie

Productinformatieblad

Productinformatieblad Productinformatieblad Bedieningspaneel 4 Verwarmingslade 4 Werking 4 Keuze van de temperatuur 5 Verwarmingstijden 5 Laadcapaciteit 6 Naar buiten trekken van de lade 7 Bedieningspaneel 1. Temperatuurknop

Nadere informatie

WHIRLPOOL AKM331. Gebruiksaanwijzing

WHIRLPOOL AKM331. Gebruiksaanwijzing WHIRLPOOL AKM331 Gebruiksaanwijzing NL INHOUD ALVORENS DE KOOKPLAAT TE GEBRUIKEN Blz. 19 ADVIEZEN VOOR MILIEUBESCHERMING Blz. 19 WAARSCHUWINGEN EN ALGEMENE WENKEN Blz. 19 ADVIEZEN VOOR ENERGIEBESPARING

Nadere informatie

HeatMaster. Montage- en installatiehandleiding. 201 Booster. HeatMaster. 200N (Gas) Booster. HeatMaster ENGLISH FRANCAIS NEDERLANDS ITALIANO NL 1

HeatMaster. Montage- en installatiehandleiding. 201 Booster. HeatMaster. 200N (Gas) Booster. HeatMaster ENGLISH FRANCAIS NEDERLANDS ITALIANO NL 1 Heataster ENGLISH ontage- en installatiehandleiding Heataster 201 Booster FANCAIS Heataster 200N (Gas) Booster NEDELANDS NL 1 ENGLISH WAASCHUWINGEN 2 Bestemmelingen van deze handleiding 2 Symbolen 2 Certificatie

Nadere informatie

DIGITALE AC STROOMTANG KEWTECH KT200. Data Hold schakelaar. COM aansluitklem

DIGITALE AC STROOMTANG KEWTECH KT200. Data Hold schakelaar. COM aansluitklem DIGITALE AC STROOMTANG KEWTECH KT200 Klauwen Hendel Data Hold schakelaar Functieschakelaar Uitleesscherm COM aansluitklem V/Ω aansluitklem 1. KENMERKEN * Overeenkomstig de IEC61010 norm overspanningscategorie

Nadere informatie

Nederlands 3 English 7 Français 11 Deutsch 15 Español 19 Italiano 23

Nederlands 3 English 7 Français 11 Deutsch 15 Español 19 Italiano 23 Nederlands 3 English 7 Français 11 Deutsch 15 Español 19 Italiano 23 Svenska 27 Dansk 30 Norsk 33 Suomi 36 Português 39 Ελληνικά 43 عربية 50 282893 Princess Mini Cooler White 282895 Princess Mini Cooler

Nadere informatie

Gebruiksaanwijzing. Telealarm GSM. Automatisch telefonisch waarschuwingstoestel. Beschrijving / typenummer: Telealarm GSM type 465. Serienummer:...

Gebruiksaanwijzing. Telealarm GSM. Automatisch telefonisch waarschuwingstoestel. Beschrijving / typenummer: Telealarm GSM type 465. Serienummer:... Levrancier AST Holland BV Beschrijving / typenummer: type 465 Serienummer:... Inhoudsopgave op pagina 1 Inleiding 3 2 Fundamentele veiligheidsrichtlijnen 4 3 Transport 5 31. Levering 5 3.2 Transport 5

Nadere informatie

Gebruiksaanwijzing. Gasbranders. 057.130.7 Gasbrander zonder vlambeveiliging 057.131.7-057.146.3 Gasbranders met vlambeveiliging.

Gebruiksaanwijzing. Gasbranders. 057.130.7 Gasbrander zonder vlambeveiliging 057.131.7-057.146.3 Gasbranders met vlambeveiliging. Gasbranders Overzicht 057.130.7 gasbrander 20cm, butaan/propaan, 5 kw, zonder vlambeveiliging 057.131.5 gasbrander 30cm, butaan/propaan, 7 kw + vlambeveiliging 057.132.3 gasbrander 40cm, butaan/propaan,

Nadere informatie

Gebruiksaanwijzing van de spot-heater

Gebruiksaanwijzing van de spot-heater De Spotheater Model: SH 1000 SH 800 Gebruiksaanwijzing & Veiligheidsvoorschrift WAARSCHUWING Lees alle veiligheidswaarschuwingen en alle voorschriften. Als de waarschuwingen en voorschriften niet gelezen

Nadere informatie

11/2005. Mod: 300E/B-CE. Production code: FAP300. The catering program

11/2005. Mod: 300E/B-CE. Production code: FAP300. The catering program 11/2005 Mod: 300E/B-CE Production code: FAP300 The catering program 1. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN 1.1 Algemene voorschriften 1.2 Mechanische voorschriften 1.3 Elektrische voorschriften 2. TECHNISCHE GEGEVENS

Nadere informatie

GIDS VOOR DE GEBRUIKER

GIDS VOOR DE GEBRUIKER GIDS VOOR DE GEBRUIKER Aangekoppelde Afstandsbediening MWR-TH00 MWR-TH01 Airconditioner Ne DB98-26319A(1) Veiligheidsvoorschriften Voordat u de aangekoppelde afstandsbediening gebruikt, leest u best deze

Nadere informatie

Montagehandleiding voor H-Air

Montagehandleiding voor H-Air Montagehandleiding voor H-Air De mechanische installatie van de kachel, frontlijst e.d. wordt hier beschreven Elektrische montage van de ventilatorbak: De ventilator mag alleen door een erkend elektricien

Nadere informatie

WHIRLPOOL AKR643GY. Gebruiksaanwijzing

WHIRLPOOL AKR643GY. Gebruiksaanwijzing WHIRLPOOL AKR643GY Gebruiksaanwijzing 3Nl33014.fm5 Page 16 Monday, August 27, 2001 4:45 PM GEBRUIKSAANWIJZING VOOR DE INGEBRUIKNEMING MILIEUTIPS ALGEMENE VOORZORGSMAATREGELEN EN ADVIEZEN BEDIENING ONDERHOUD

Nadere informatie

METER VAN WARMTEVERBRUIK Module sanitair water Warm en koud

METER VAN WARMTEVERBRUIK Module sanitair water Warm en koud Warmteverbruiksmeter Module sanitair warm en koud water METER VAN WARMTEVERBRUIK Module sanitair water Warm en koud Versie M-bus Versie plaatselijke aflezing Handleiding voor montage Module sanitair warm

Nadere informatie

Contactdooscombinatie AMAXX

Contactdooscombinatie AMAXX Montagehandleiding en gebruiksaanwijzing Contactdooscombinatie AMAXX NL Algemeen Informatie over de montagehandleiding en gebruiksaanwijzing Doelmatig gebruik Lees deze handleiding vóór de montage en het

Nadere informatie

Installatiehandleiding en gebruikershandleiding

Installatiehandleiding en gebruikershandleiding Elektrisch in hoogte verstelbare aankleedtafel MEDI Installatiehandleiding en gebruikershandleiding Aangepast sanitair Populierenlaan 59, 1911 BK Telefoon (0251) 316482 Fax (0251) 314043 Website www.sanmedi.nl

Nadere informatie

Adapters en verloopmoeren van metaal

Adapters en verloopmoeren van metaal Adapters en verloopmoeren van metaal Bedieningshandleiding Extra talen www.stahl-ex.com Inhoudsopgave 1 Algemene gegevens...3 1.1 Fabrikant...3 1.2 Gegevens over de bedieningshandleiding...3 1.3 Andere

Nadere informatie

Alarmsirene. Bestnr.: 75 00 08 75 00 09 75 01 36. Omwille van het milieu 100% recyclingpapier

Alarmsirene. Bestnr.: 75 00 08 75 00 09 75 01 36. Omwille van het milieu 100% recyclingpapier G E B R U I K S A A N W I J Z I N G Bestnr.: 75 00 08 75 00 09 75 01 36 Alarmsirene Omwille van het milieu 100% recyclingpapier Impressum Alle rechten, ook vertalingen, voorbehouden. Niets uit deze uitgave

Nadere informatie

THERMO-ELEKTRISCHE WIJNKLIMAATKAST & KOELKAST. Model: DX-68 COMBO (Mini Bar) Gebruiksaanwijzing

THERMO-ELEKTRISCHE WIJNKLIMAATKAST & KOELKAST. Model: DX-68 COMBO (Mini Bar) Gebruiksaanwijzing THERMO-ELEKTRISCHE WIJNKLIMAATKAST & KOELKAST Model: DX-68 COMBO (Mini Bar) Gebruiksaanwijzing Inhoud Ⅰ. Algemene veiligheidsvoorschriften...3 Ⅱ. Technische gegevens...4 Ⅲ. Illustratie...5 Ⅳ. Stroomschema...6

Nadere informatie

F2555-N F3255-N F4055-N

F2555-N F3255-N F4055-N Voor de installateur Gebruiksaanwijzing Nefit geiser F2555-N F3255-N F4055-N 6 720 608 943 (2015/04) NL Index Index 1 Toelichting bij de symbolen en veiligheidsaanwijzingen........................3 1.1

Nadere informatie

Nederlands MONTAGE HANDLEIDING

Nederlands MONTAGE HANDLEIDING Nederlands MONTAGE HANDLEIDING Nederlands Vooraleer u met de montage begint, pakt u alle onderdelen van de trap uit. Spreid de onderdelen uit op een voldoende grote oppervlakte, en verifieer het aantal

Nadere informatie

HANDLEIDING ZONNESCHERM 4X3M MONTAGEINSTRUCTIES

HANDLEIDING ZONNESCHERM 4X3M MONTAGEINSTRUCTIES HANDLEIDING ZONNESCHERM 4X3M MONTAGEINSTRUCTIES Artikelnummer: OD 210070 Modelnummer: 328.370 LEES DE ONDERSTAANDE INSTRUCTIES VOOR ASSEMBLAGE EN BEWAAR ZE. 1. SCHEID EN IDENTIFICEER ALLE ONDERDELEN EN

Nadere informatie

Montage handleiding BM kunststof PP rookgasafvoerleidingen

Montage handleiding BM kunststof PP rookgasafvoerleidingen Montage handleiding BM kunststof PP rookgasafvoerleidingen Concentrisch systeem, flexibele-en starre voering. Duinkerkenstraat 27 Postbus 509 9700 AM Groningen Telefoon: 0503139944 Telefax : 0503185423

Nadere informatie

Manuel d installation Installatie handleiding SD201 03/08

Manuel d installation Installatie handleiding SD201 03/08 Manuel d installation Installatie handleiding SD201 03/08 Inhoudstafel 1 Opmerkingen met betrekking tot de documentatie 15 2 CE-markering 15 3 Keuze van de opstellingsplaats 15 4 Veiligheidsvoorschriften

Nadere informatie

Gebruikers- en installatie- handleiding SUNWOOD MARINO. Propaan

Gebruikers- en installatie- handleiding SUNWOOD MARINO. Propaan Gebruikers- en installatie- handleiding SUNWOOD MARINO Versie: Aardgas Propaan Specificaties Fabrikant Sunderman Openhaarden V.O.F. / Sunwood Contactgegevens Christiaan Huygensstraat 10 2665 KX Bleiswijk

Nadere informatie

GEBRUIKSAANWIJZING. Model nr.: *688.150

GEBRUIKSAANWIJZING. Model nr.: *688.150 Professional Supplies GEBRUIKSAANWIJZING HeteluchtovEN met Stoomfunctie - 30 liter Model nr.: *688.150 688150 nl ma 2014 1 BELANGRIJKE VEILIGHEIDSMAATREGELEN Bij gebruik van elektrische apparaten moet

Nadere informatie

Handleiding. AirQlean H luchtfiltersysteem voor montage aan het plafond

Handleiding. AirQlean H luchtfiltersysteem voor montage aan het plafond Handleiding AirQlean H luchtfiltersysteem voor montage aan het plafond ... Copyright 2014 QleanAir Scandinavia 2 DEEL 1 Informatie over de veiligheid 1.1. Inleiding Dit hoofdstuk bevat informatie over

Nadere informatie

AC2400 Mobiele Caravanairco

AC2400 Mobiele Caravanairco Instructieboekje AC2400 Mobiele Caravanairco 2 DANK Hartelijk dank dat u voor een EUROM caravanairco hebt gekozen. U hebt daarmee een goede keus gemaakt! Wij hopen dat hij tot uw volle tevredenheid zal

Nadere informatie

Voedingsbank met LED-display, 10.400 mah

Voedingsbank met LED-display, 10.400 mah Voedingsbank met LED-display, 10.400 mah Handleiding 31892 SPECIFICATIES Capaciteit: 10.400 mah Batterij: lithium-ion Ingang: 5 V DC/1,3 A (1,5 A Max) Uitgang 1: 5 V DC 1 A Uitgang 2: 5 V DC 1 A Uitgang

Nadere informatie

Handleiding. Versie 2.0 www.qwiek.nl

Handleiding. Versie 2.0 www.qwiek.nl Handleiding Versie 2.0 www.qwiek.nl Onverhoopt problemen met uw Qwiek.melody? www.qwiek.eu/faq Lees deze voorschriften voor het aansluiten en gebruiken van de Qwiek.up aandachtig door. Algemeen Lees deze

Nadere informatie

Gebruikershandleiding

Gebruikershandleiding Gebruikershandleiding DFE 20 T DFE 40 T DFE 80 T Dryfast Kreekweg 22 NL - 3133 AZ - Vlaardingen Tel: +31-(0)10-4261410 Fax: + 31-(0)104730011 Website: www.dryfast.nl E-mail: info@dryfast.nl Dryfast Klein

Nadere informatie

Aanbouw- en bedieningshandleiding

Aanbouw- en bedieningshandleiding Aanbouw- en bedieningshandleiding ISOBUS-Basisuitrusting met ISOBUScabinecontactdoos Stand: V1.20150220 30322575-02-NL Lees en volg deze bedieningshandleiding op. Bewaar deze bedieningshandleiding voor

Nadere informatie

HANDLEIDING MODEL 8141 MODEL 8142 MODEL 8143 LEKSTROOMTANG KYORITSU ELECTRICAL INSTRUMENTS WORKS,LTD., TOKYO, JAPAN

HANDLEIDING MODEL 8141 MODEL 8142 MODEL 8143 LEKSTROOMTANG KYORITSU ELECTRICAL INSTRUMENTS WORKS,LTD., TOKYO, JAPAN HANDLEIDING MODEL 8141 MODEL 8142 MODEL 8143 LEKSTROOMTANG MODELE LEAKAGE CLAMP 8141/8142/8143 SENSOR Series KYORITSU ELECTRICAL INSTRUMENTS WORKS,LTD., TOKYO, JAPAN Dit instrument werd ontworpen, vervaardigd

Nadere informatie

Infaroodstraler ZRS. Technische handleiding

Infaroodstraler ZRS. Technische handleiding CHAUFFAGE CERAMIQUE Infaroodstraler ZRS BE Technische handleiding N 05000476/0 mobiele infraroodstraler op gas Verwarmingstoestel op gas, met thermokoppelbeveiliging en piëzo ontsteking. Te installeren

Nadere informatie

HANDLEIDING SLOTKASTFREESMACHINE 171

HANDLEIDING SLOTKASTFREESMACHINE 171 HANDLEIDING SLOTKASTFREESMACHINE 171 ALGEMENE BESCHRIJVING De slotkastfreesmachine 171 bestaat uit: Slotkastfreesmachine 171 Montagegereedschap ( sleutels ) Een vierdelige, losneembare hoogteaanslag met

Nadere informatie

advies: uitsparingsmaat maatvoering 5 cm ruimte tussen uitsparing kookplaat en uitsparing downdraft

advies: uitsparingsmaat maatvoering 5 cm ruimte tussen uitsparing kookplaat en uitsparing downdraft Betreffende INSTALLATIE de downdraft BELANGRIJK PLANNING PARSIFAL by Airone advies: uitsparingsmaat maatvoering 5 cm ruimte tussen uitsparing kookplaat en uitsparing downdraft haal Indien werkblad: 873/1173x123

Nadere informatie

Gebruikershandleiding.

Gebruikershandleiding. Gebruikershandleiding. Fabrikant: Gispen International BV Parallelweg west 23 Postbus 30 NL 4100 AA Culemborg Holland. Type aanduiding: IC 2007 Elektrisch Hoogteverstelbare tafel. Bouwjaar: 2013 Versie

Nadere informatie

gebruiksaanwijzing en waarschuwingen.rolluiken industrie.rolluiken winkels.rolluiken garages.snelsluit poorten.sektionaalpoorten

gebruiksaanwijzing en waarschuwingen.rolluiken industrie.rolluiken winkels.rolluiken garages.snelsluit poorten.sektionaalpoorten gebruiksaanwijzing en waarschuwingen.rolluiken industrie.rolluiken winkels.rolluiken garages.snelsluit poorten.sektionaalpoorten Inhoud 1. garanties en aansprakelijkheid devokon idl 2. waarschuwingen en

Nadere informatie

AluGrid100 Montageinstructies. Ballasthouder. Moduledrager onder. Doorlopende balken. Verdere benodigde documenten

AluGrid100 Montageinstructies. Ballasthouder. Moduledrager onder. Doorlopende balken. Verdere benodigde documenten AluGrid100 Montageinstructies Moduleklem Moduledrager-profiel Bevestigingshaakjes Moduledrager-steun Ballasthouder Eindplaat Ballasthouder Moduledrager onder Doorlopende balken Ondersteuningsrubber Benodigde

Nadere informatie

UKS140-8RVA+ Onderbouw koelkast Gebruiksaanwijzing

UKS140-8RVA+ Onderbouw koelkast Gebruiksaanwijzing UKS140-8RVA+ Onderbouw koelkast Gebruiksaanwijzing UKS140-8RV A+ Versie NL 11/2013 Pagina 1 van 8 Voor ingebruikname Na transport dient het apparaat minstens 24 uur te blijven staan voordat u het aan het

Nadere informatie

Balanceermachine GEBRUIKERSHANDLEIDING

Balanceermachine GEBRUIKERSHANDLEIDING - 1 - 1 Algemeen 1.1 Algemene veiligheidsregels De balanceermachine mag alleen gebruikt worden door personeel dat daar gemachtigd voor is en voldoende opgeleid is. De balanceermachine mag alleen maar gebruikt

Nadere informatie

VEILIGHEIDSINSTRUCTIES

VEILIGHEIDSINSTRUCTIES VEILIGHEIDSINSTRUCTIES Lees de veiligheidsinstructies aandachtig door. Indien de instructies niet zorgvuldig worden toegepast, kunnen er risico s onstaan of kan er schade worden aangericht met als gevolg

Nadere informatie